بیماری

بیماری

اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 ساعت قبل
به گزارش رویترز، مقامات شهر ووهان چین با بسیج کردن ماشین آلات و نیروی انسانی به سرعت در حال ساخت یک بیمارستان جدید ۱۰۰۰ تختخوابی برای درمان مبتلایان به ویروس کرونای جدید هستند و این بیمارستان قرار است تا اوایل هفته آینده آماده شود. به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تسنیم، ویروس کرونای جدید تاکنون ۲۵ نفر را در چین کشته و بیش از ۸۰۰ نفر را آلوده کرده است. ماشین آلات ساختمانی شامل ۳۵ بیل مکانیکی و ۱۰ بولدوزر پنجشنبه شب به محل ساخت این بیمارستان اعزام شده‌اند و قرار است بیمارستان تا روز دوشنبه آماده شود. هم اکنون بیش از ۱۰۰ کارگر به صورت شبانه روزی مشغول ساخت این بیمارستان هستند. به نوشته این روزنامه چینی: «آن بیمارستان معجزه‌ای در تاریخ علم پزشکی به وجود آورده بود.»
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 ساعت قبل
پاکستان با هدف جلوگیری از انتشار ویروس کرونا و ابتلای اتباع پاکستانی به آن پروازهای چینی را لغو کرده و تدابیر ویژه‌ای برای آن در نظر گرفت.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 ساعت قبل
رییس اداره مراقبت مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت، در خصوص ماهیت این بیماری، گفت: این بیماری از دسته ویروس‌ها است. یک دسته از ویروس‌ها، ویروس‌های عامل سرماخوردگی هستند که یکی از خانواده‌های ویروسی که عامل سرماخودرگی هستند، خانواده کرونا ویروس‌های MERS هستند. این ویروس‌ها پیشتر جزو ویروس‌های معمولی سرماخوردگی به حساب می‌آمدند، اما در سال ۲۰۰۳ شاهد بروز عفونت شدید تنفسی با ویروس سارس بودیم که از چین و جنوب شرقی آسیا آغاز شد. این ویروس‌ها توانایی ایجاد عفونت حاد تنفسی داشته و با ایجاد نارسایی حاد تنفسی حال بیمار را به سمت وخامت یا مرگ سوق می‌دهند. در برخی بیماران نیز علائم گوارشی مانند شکم درد، اسهال و … نیز مشاهده می‌شود.
ایرناایرنا1 ساعت قبل
به گزارش ایرنا از چاینا دیلی، «تدروس اهانوم گبریسوس» روز جمعه افزود: کاری که آنها انجام می‌دهند اقدامی بسیار قوی و با تعهد کامل است بنابراین بر اساس شرایط موجودآنچه چین در این مورد انجام می‌دهد مناسب است. مقامات سازمان بهداشت جهانی همچنین تاکید کردند که آنها انتقال ویروس نسل سوم یا چهارم در چین یا شیوع سطح ثانویه در کشورهایی که این ویروس در آنها شایع شده است را ندیده‌اند. در همین حال کمیته اضطراری سازمان بهداشت جهانی روز گذشته (پنجشنبه) پس از یک روز بحث و گفت‌وگو در ژنو اعلام کرد که هنوز «وضعیت اضطراری جهانی» اعلام نخواهد کرد. «وضعیت اضطراری جهانی» بالاترین سطح از هشدار است که پیشتر سازمان بهداشت جهانی در مورد گسترش آنفلوآنزا خوکی، ویروس زیکا و ایبولا اعلام کرده بود. این ویروس تا کنون علاوه بر چین در ۱۱ کشور دیگر مشاهده است.
تسنیمتسنیم1 ساعت قبل
بازارهای نفت وابسته به تقاضای چین برای نفت هستند. مصرف نفت چین در ۲۰۱۸، ۱۳٫۵ میلیون بشکه در روز بود که بسیار کمتر از ۲۰٫۵ میلیون بشکه در روز نفت مصرف شده در آمریکا در همان سال است. ولی می‌دانیم این رشد تقاضای نفت است که قیمت‌ها را تغییر می‌دهد و رشد تقاضای نفت چین به همراه هند بسیار بیشتر از آمریکاست. در واقع رشد تقاضای سالانه نفت چین ۵٫۵ درصد است در حالی که تقاضای نفت آمریکا ۰٫۵ درصد در سال رشد دارد. در مورد کاهش تقاضای نفت شکی وجود ندارد سوال این است که چقدر کاهش خواهد یافت.
اقتصادنیوزاقتصادنیوز1 ساعت قبل
در بازار معاملات آتی آمریکا، هر اونس طلا با ۰٫۳ درصد کاهش، در ۱۵۶۱ دلار و ۵۰ سنت معامله شد. همچنین در آستانه سال نوی چینی، فعالیت بازار طلا تحت تاثیر رشد بازارهای سهام و آمار اقتصادی مثبت آمریکا آرام بوده و قیمتها تحت فشار کاهشی قرار گرفته‌اند. عامل دیگری که قیمت طلا را با کاهش روبرو کرد، رشد ارزش دلار آمریکا در برابر سبدی از ارزهای رقیب بود. وانگ تائو، تحلیلگر فنی رویترز پیش بینی کرد هر اونس طلا برای تحویل فوری ممکن است به محدوده ۱۵۵۱ دلار تا ۱۵۵۴ دلار عقب نشینی کند. هر اونس پلاتین برای تحویل فوری با ۰٫۳ درصد کاهش، ۹۹۹ دلار و ۳۷ سنت بود.
ایرناایرنا1 ساعت قبل
وی افزود: هنوز هیچ موردی از ابتلا به این ویروس در هند مشاهده نشده است. ابتلای پرستار هندی در عربستان سعودی به ویروس چینیبه گزارش مقامات هندی، یک پرستار هندی که در عربستان سعودی مشغول به کار است به ویروس چینی مبتلا شده است. مقامات در عربستان سعودی این پرستار هندی اهل ایالت کرالا به همراه سه نفر دیگر را در قرنطینه قرار داده‌اند. پیناری ویجایان سروزیر ایالت کرالا از دولت مرکزی هند درخواست کرده است که برای مراقبت از این شهروند هندی در عربستان سعودی وارد عمل شود. سفارت هند در چین برگزاری مراسم روز جمهوری هند را لغو کردخبرگزاری «ای ان آی» نوشت سفارت هند در چین روز جمعه اعلام کرد که با توجه به گسترش ویروس در چین، این سفارتخانه برگزاری مراسم روز جمهوری هند که قرار بود روز یکشنبه (۲۶ ژانویه) با حضور مهمانان ویژه برگزار شود را لغو کرده است.
ایسناایسنا1 ساعت قبل
ایسنا/کرمان معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کرمان در خصوص سرطان‌های شایع استان کرمان گفت: طبق آخرین آمار دانشگاه علوم پزشکی کرمان سرطان‌های شایع در استان در بین زنان، سرطان پستان، پوست، تیروئید و روده بزرگ و در مردان استان مثانه، پوست، ریه و حنجره است. معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کرمان در خصوص آمار ابتلا به سرطان در کشور گفت: طبق آخرین آمار کشوری میزان بروز خام سرطان در بین مردان ایرانی ۱۴۹/۸۶ و در بین زنان ایرانی۱۳۲/۹۰ در صد هزار نفر می‌باشد. احمدی طباطبایی گفت: پنج سرطان شایع مردان ایرانی به ترتیب معده، پوست، پروستات، سرطان روده بزرگ و مثانه است و در زنان ایرانی سرطان پستان، روده بزرگ، پوست، تیروئید و سرطان معده شایع‌ترین‌ها هستند و بر اساس نظام ثبت مرگ کشور در حال حاضر سرطان سومین عامل مرگ و میر در کشور محسوب می‌شود. وی در خصوص سرطان‌های شایع استان کرمان گفت: طبق آخرین آمار دانشگاه علوم پزشکی کرمان سرطان‌های شایع در استان در بین زنان، سرطان پستان، پوست، تیروئید و روده بزرگ و در مردان استان مثانه، پوست، ریه و حنجره می‌باشد. انتهای پیام
همشهریهمشهری1 ساعت قبل
رییس اداره مراقبت مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت، در خصوص ماهیت این بیماری، گفت: این بیماری از دسته ویروس‌ها است. این ویروس‌ها پیشتر جزو ویروس‌های معمولی سرماخوردگی به حساب می‌آمدند، اما در سال ۲۰۰۳ شاهد بروز عفونت شدید تنفسی با ویروس سارس بودیم که از چین و جنوب شرقی آسیا آغاز شد. این ویروس‌ها توانایی ایجاد عفونت حاد تنفسی داشته و با ایجاد نارسایی حاد تنفسی حال بیمار را به سمت وخامت یا مرگ سوق می‌دهند. طبق تمهیدات دولت چین در حال حاضر ورود و خروج غیر ضروری به شهرهای قرنطینه شده امکان پذیر نمی‌باشد. در صورت مشاهده علائم ابتلا به ویروس‌ به مراکز درمانی مراجعه و جهت دریافت خدمات کنسولی با سفارت یا کنسولگریهای ایران تماس حاصل فرمایند.
ایرناایرنا2 ساعت قبل
وی افزود: ‌ این بیماری بر روی قلب و رگهای خونی اثر می‌گذارد و یا ممکن است به سکته‌های قلبی و مغزی منجر شود. رجب تاکید کرد: افزایش فعالیت بدنی می‌تواند در کاهش وزن، کاهش قند خون و افزایش حساسیت به انسولین (که به حفظ سطح طبیعی قند خون کمک می‌کند) نقش داشته باشد و ورزش‌های هوازی و مقاومتی به کنترل دیابت کمک می‌کنند. رجب افزود: استفاده از غلات می‌تواند خطر ابتلا به دیابت را کاهش داده و به حفظ سطوح طبیعی قند خون کمک کنند، افراد سعی کنند نیمی از غلات مصرفی خود را به نوع سبوس دار اختصاص دهند. بر اساس گزارش سازمان جهانی بهداشت، اکنون بیش از نیم میلیون کودک و نوجوان تا ۱۴ ساله و ۴۱۵ میلیون نفر از بزرگسالان ۲۰ تا ۷۹ سال به دیابت مبتلا هستند و ۱۹۳ میلیون نفر بدون تشخیص بوده و ۳۱۸ میلیون نفر پیش دیابت یا دچار اختلال تحمل گلوکز هستند. هزینه سالانه دیابت، ‌حدود ۶۷۳ میلیارد دلار در دنیا برآورد می‌شود یعنی ۱۲ درصد بودجه ملی بهداشت صرف درمان دیابت و عوارض آن می‌شود.
تسنیمتسنیم2 ساعت قبل
به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، محمد جواد ظریف وزیر خارجه کشورمان در صحفه توئیتر خود به زبان چینی نوشت: «دولت چین در مبارزه با شیوع ذات الریه آلوده به کروناویروس، پاسخی به موقع و قاطعانه داد و مردم هم از سراسر [این] کشور صمیمانه متحد بودند؛ بنابراین، این مردم اطمینان داشتند که چین در ممانعت از شیوع پیروز شده و کشمکش را کنترل خواهد کرد.» ظریف در ادامه پیام خود آورده است: ‌ «امیدوارم تمام مردم چین، جشنواره بهاره‌ای آرام را با تندرستی برگزار کنند. سال موشی توام با سلامتی برای مردم چین آرزومندم. علیرغم مصیبت‌ها، ایران همواره در کنار مردم چین بوده است.» چین طی چند روز گذشته با یک ویروس خطرناک مواجه شده و بر اساس اخرین آمار هشتصد و سی مورد به این ویروس مبتلا شده‌اند. عامل این بیماری که نسل پیشتر ناشناخته‌ای از ویروس کرونا است، نخستین بار در شهر ووهان، استان هوبی چین مشاهده شد. انتهای پیام/
ایسناایسنا2 ساعت قبل
به گزارش ایسنا، هر اونس طلا برای تحویل فوری در معاملات روز جاری بازار سنگاپور ۰٫۱ درصد کاهش یافت و به ۱۵۶۱ دلار و ۸۶ سنت رسید. در بازار معاملات آتی آمریکا، هر اونس طلا با ۰٫۳ درصد کاهش، در ۱۵۶۱ دلار و ۵۰ سنت معامله شد. عامل دیگری که قیمت طلا را با کاهش روبرو کرد، رشد ارزش دلار آمریکا در برابر سبدی از ارزهای رقیب بود. وانگ تائو، تحلیلگر فنی رویترز پیش بینی کرد هر اونس طلا برای تحویل فوری ممکن است به محدوده ۱۵۵۱ دلار تا ۱۵۵۴ دلار عقب نشینی کند. هر اونس پلاتین برای تحویل فوری با ۰٫۳ درصد کاهش، ۹۹۹ دلار و ۳۷ سنت بود.

چرا مردم بورس را برای سرمایه گذاری انتخاب کرده‌اند؟

4+
تابناکتابناک2 ساعت قبل
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین2 ساعت قبل
خبرگزاری میزان- قیمت هر اونس طلا امروز با ۰٫۲ درصد کاهش به ۱۵۶۰ دلار و ۵۰ سنت رسید. بر اساس این گزارش، قیمت هر اونس بر اساس این گزارش، قیمت هر اونس طلا امروز با ۰٫۲ درصد کاهش به ۱۵۶۰ دلار و ۵۰ سنت رسید. قیمت طلا در بازار آمریکا نیز امروز با ۰٫۴ درصد کاهش به ۱۵۵۹ دلار و ۲۰ سنت رسید. پس از بیانیه سازمان بهداشت جهانی، ارزش سهام در بازار‌های آسیایی اندکی تقویت شد. ارزش دلار در برابر سبد ارز‌های معتبر جهانی در جلسه قبل و پس از آنکه بانک مرکزی اروپا نرخ بهره را تغییر نداد، در نزدیکی بالاترین رقم یک ماه اخیر در نوسان بود و همین مسئله به کاهش قیمت طلا کمک کرد.

سال نو چینی زیر سایه ویروس مرگ؛ قرنطینه ۸ شهر و تعطیلی مراکز فرهنگی- هنری (+عکس)

17+
قدس آنلاینقدس آنلاین2 ساعت قبل
خبر فوریخبر فوری2 ساعت قبل
تعداد قربانیان کرونا ویروس که از چین آغاز شده به ۲۶ تن رسیدتعداد قربانیان کروناویروس به ۲۶ تن رسید. پیش از این، شمار افراد مبتلا به ویروس «کرونا» در چین در روز پنج‌شنبه به ۶۱۷ تن رسیده بود. بیشترین تعداد ابتلا به این بیماری در استان هوبئی گزارش شده و رقم آن بالغ بر ۴۴۴ نفر است. در شانگهای ۱۶ مورد تاییدشده از ابتلا به این بیماری گزارش شده است. این در حالی است که وزارت سلامت چین در ساعات اولیه امروز، رقم افراد مبتلا به این بیماری را ۵۷۰ تن اعلام کرده بود.

(تصاویر) ویروس کرونا چیست و بیماری ویروسی کرونا چگونه منتقل می‌شود؟

3+
فراروفرارو2 ساعت قبل
ساعت ۲۴ساعت ۲۴3 ساعت قبل
با این حال جوان با تبسم اصرار داشت که همسر من همراه من و در صندوق عقب اتومبیل است. خندیدم و گفتم که: خوب اشکالی ندارد وقتی که به مقصد رسیدیم در صندوق عقب را باز می‌کنید تا من صندوق عقب را ببینم. به ندرت کسی چنین نظارت و کنترلی را برخودش می‌پذیرد و قبول می‌کند همسرش در چنین شرایطی زندگی کند. ازطرفی نظارت عجیب و غریب تو و این نوع همراهی‌ات و تحمل زندگی در صندوق عقب ماشین نشان‌دهنده شدت علاقه تو به اوست. اینکه با بودن خانمی در صندوق عقب اگر حادثه‌ای و تصادفی رخ دهد چه خواهد شد و چندین پرسش دیگر.
تسنیمتسنیم3 ساعت قبل
ویروس کرونای جدید تاکنون ۲۵ نفر را در چین کشته و بیش از ۸۰۰ نفر را آلوده کرده است. اکثر موارد ابتلا به این بیماری در شهر مرکزی ووهان قرار دارند که گفته می‌شود ویروس مرموز اولین بار در اواخر سال گذشته از این شهر گسترش یافت. ماشین آلات ساختمانی شامل ۳۵ بیل مکانیکی و ۱۰ بولدوزر پنجشنبه شب به محل ساخت این بیمارستان اعزام شده‌اند و قرار است بیمارستان تا روز دوشنبه آماده شود. هم اکنون بیش از ۱۰۰ کارگر به صورت شبانه روزی مشغول ساخت این بیمارستان هستند. به نوشته این روزنامه چینی: «آن بیمارستان معجزه‌ای در تاریخ علم پزشکی به وجود آورده بود.» انتهای پیام/
سینماپرسسینماپرس3 ساعت قبل
سینماپرس: به دنبال شیوع سریع ویروس مرگبار کرونا، اکران فیلم‌های جدید این هفته سینماهای چین لغو شد. به گزارش سینماپرس به نقل از ورایتی، شیوع ویروس مرگبار کرونا موجب شد تا اکران ویژه فیلم‌های شب سال نو در چین، لغو شود. این حرکت موجب ضرر وسیعی به صنعت سینمای چین می‌شود. این در حالی است که قرار بود ۷ فیلم اصلی از محصولات سینمایی این کشور در طول تعطیلات آخر هفته در این کشور اکران خود را شروع کنند. موج جدید ورود ویروس کرونا در شهر مرکزی ووهان خود را نشان داد و از چند هفته پیش، از یک بازار فروش ماهی وارد زندگی مردم شد.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین3 ساعت قبل
رئیس اداره بیماری‌های وزارت بهداشت گفت: در روزهای گذشته نسبت درصد عاملیت تیپ نوع B آنفلوآنزا در موارد گزارش شده بیشتر بوده است، اما در حال حاضر اپیدمی در این خصوص نداریم. اعتمادآنلاین| بیماری آنفلوآنزا به عنوان یک بیماری ویروسی که در فصل زمستان شیوع بیشتری دارد امسال در سطح کشور شیوع پیدا کرد و حتی منجر به مرگ تعدادی از هموطنان شد. البته در کنار خطرناک بودن این بیماری، با رعایت نکات ساده و ابتدایی مانند رعایت بهداشت فردی و شست و شوی مرتب دستها، می‌توان از ابتلا به این بیماری به طور قابل توجهی جلوگیری کرد. حسین عرفانی، رئیس اداره بیماری‌های وزارت بهداشت در پاسخ به این پرسش که «آخرین وضعیت بیماری آنفلوآنزای نوع B در کشور چگونه است؟»، اظهار داشت: در هفته‌ها و روزهای گذشته نسبت درصد عاملیت تیپ نوع B آنفلوآنزا در موارد گزارش شده بیشتر بوده است، اما در حال حاضر اپیدمی در این خصوص نداریم. وی ادامه داد: البته شرایط برای افزایش بروز و طغیان مجدد آنفلوآنزا وجود دارد و مردم باید رفتارهای پیشگیرانه را رعایت کنند.
تسنیمتسنیم3 ساعت قبل
فخیم‌زاده می‌گوید: «برای ورود به دوره بازیگری باید ۲۰ تومان پول می‌دادم. این بخشی از دوران جوانی کارگردان فیلم سینمایی «شتاب‌زده» است. به قسمت ورزش و سابقه کارگردان فیلم «مسافران مهتاب» می‌رسیم. و حالا نوبت سریال «تنهاترین سردار» است؛ من خودم نیز هرگز نمی‌دانستم که فخیم‌زاده کارگردان دوم این سریال بوده است. برای دانشجوی انصرافی رشته پزشکی که کارگردان سریال‌های «تنهاترین سردار» و «ولایت عشق» شد.
سلامت نیوزسلامت نیوز3 ساعت قبل
رییس اداره مراقبت مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت، در خصوص ماهیت این بیماری، گفت: این بیماری از دسته ویروس‌ها است. یک دسته از ویروس‌ها، ‌ ویروس‌های عامل سرماخوردگی هستند که یکی از خانواده‌های ویروسی که عامل سرماخودرگی هستند، ‌ خانواده کرونا ویروس‌های MERS هستند. این ویروس‌ها پیشتر جزو ویروس‌های معمولی سرماخوردگی به حساب می‌آمدند، اما در سال ۲۰۰۳ شاهد بروز عفونت شدید تنفسی با ویروس سارس بودیم که از چین و جنوب شرقی آسیا آغاز شد. این ویروس‌ها توانایی ایجاد عفونت حاد تنفسی داشته و با ایجاد نارسایی حاد تنفسی حال بیمار را به سمت وخامت یا مرگ سوق می‌دهند. در برخی بیماران نیز علائم گوارشی مانند شکم درد، اسهال و … نیز مشاهده می‌شود.
برترین‌هابرترین‌ها3 ساعت قبل
محققان دانشگاه فلیندرز در استرالیا این مطالعه را بر روی ۱۴۳۴ بیمار مبتلا به سرطان ریه غیر سلول کوچک انجام دادند. این بیماری شایعترین نوع سرطان ریه است که تقریبا نه از ده مورد از ۴۷۰۰۰ مورد تشخیص داده شده در انگلستان را هر ساله شامل می‌شود. Atezolizumab، با نام تجاری Tecentriq، یک داروی ایمونوتراپی است که به بیماران مبتلا به سرطان ریه غیر سلول کوچک ارائه می‌شود. ۴۰ درصد از افراد شرکت کننده با وزن متوسط، ۳۴ درصد اضافه وزن و ۷ درصد چاق بودند. دوکتاکسل یک داروی شیمی درمانی برای معالجه سرطان ریه غیر سلول کوچک است.
برترین‌هابرترین‌ها3 ساعت قبل
رگهای خونی در زنان زودتر پیر می‌شوند و موجب بروز بیماری‌های قلبی زودرس می‌شوند. در گزارشی که به تازگی منتشر شد، نشان داد که افزایش فشار خون در زنان بسیار زودتر از مردان در اوایل دهه ۳۰ سالگی شروع می‌شود. خبرآنلاین: رگهای خونی در زنان زودتر پیر می‌شوند و موجب بروز بیماری‌های قلبی زودرس می‌شوند. محققان به جای مقایسه داده‌های زنان با مردان، زنان را با زنان و مردان را با مردان مقایسه کردند. دکتر مگان کامات می‌گوید، ما برای سال‌ها به یک شکل برای درمان بیماری‌های قلبی عروقی زنان و مردان اقدام می‌کردیم.
برترین‌هابرترین‌ها3 ساعت قبل
خبرگزاری مهر: نتایج مطالعه جدید نشان می‌دهد تفاوت‌های DNA بین مردان و زنان، علت اصلی شیوع بالاتر سرطان در بین مردان را توضیح می‌دهد. محققان با استفاده از داده‌های مربوط به ۹۰۰۰ نفر، عملکرد ژن را در بیماران مبتلا به انواع گوناگون سرطان بررسی کردند. یافته‌ها نشان داد ریسک سرطان با کاهش عملکرد ۶ کروموزوم اصلی Y افزایش می‌یابد. گونزالز در این باره می‌گوید: «مردان نه تنها با ریسک بالاتر ابتلاء به سرطان در مقایسه با زنان روبرو هستند، همچنین روند پیشرفت بیماری در آنها شدیدتر است. همین این تفاوت‌ها موجب کاهش طول عمر مردان می‌شود.» محققان یکی از علل اختلال در عملکرد کروموزم Y را برخی عوامل محیطی نظیر استعمال دخانیات یا سایر مواد مضر عنوان می‌کنند.
سلامت نیوزسلامت نیوز3 ساعت قبل
سلامت نیوز: رئیس اداره بیماری‌های وزارت بهداشت گفت: در روزهای گذشته نسبت درصد عاملیت تیپ نوع B آنفلوآنزا در موارد گزارش شده بیشتر بوده است، اما در حال حاضر اپیدمی در این خصوص نداریم. به گزارش سلامت نیوز به نقل از فارس، بیماری آنفلوآنزا به عنوان یک بیماری ویروسی که در فصل زمستان شیوع بیشتری دارد امسال در سطح کشور شیوع پیدا کرد و حتی منجر به مرگ تعدادی از هموطنان شد. البته در کنار خطرناک بودن این بیماری، با رعایت نکات ساده و ابتدایی مانند رعایت بهداشت فردی و شست‌وشوی مرتب دست‌ها، می‌توان از ابتلا به این بیماری به طور قابل توجهی جلوگیری کرد. حسین عرفانی رئیس اداره بیماری‌های وزارت بهداشت در گفت‌وگو با خبرنگار سلامت خبرگزاری فارس، در پاسخ به این پرسش که «آخرین وضعیت بیماری آنفلوآنزای نوع B در کشور چگونه است؟»، اظهار داشت: در هفته‌ها و روزهای گذشته نسبت درصد عاملیت تیپ نوع B آنفلوآنزا در موارد گزارش شده بیشتر بوده است، اما در حال حاضر اپیدمی در این خصوص نداریم. وی ادامه داد: البته شرایط برای افزایش بروز و طغیان مجدد آنفلوآنزا وجود دارد و مردم باید رفتارهای پیشگیرانه را رعایت کنند.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز3 ساعت قبل
به گزارش مشرق به نقل از رویترز، بر اساس گزارشی که یک موسسه دیدبان محیط زیست منتشر کرده، آلودگی آب شرب آمریکا به «مواد شیمیایی مادام العمر» بسیار شدیدتر از برآوردهای قبلی است و مواردی از بالاترین سطح آلودگی در میامی، فیلادلفیا و نیواورلئانز مشاهده شده است. این مواد شیمیایی که در محیط زیست قابل تجزیه نیستند، عامل اصلی بیماری هایی همچون انواع سرطان، آسیب کبدی، تولد نوزادان کم وزن و سایر مشکلات سلامتی به شمار می‌روند. یافت‌های گروه کاری محیط زیستی ای دابلیو جی نشان می‌دهد برآوردهای سال ۲۰۱۸ این گروه، بر مبنای آمارهای منتشر نشده آژانس حفاظت از محیط زیست آمریکا بسیار کمتر از سطح واقعی آلودگی آب شرب این کشور بوده است. این آمارها نشان می‌داد که ۱۱۰ میلیون آمریکایی ممکن است در اثر مصرف این مواد شیمیایی آلوده شده باشند. اندروز افزود: «واقعا همه در معرض سموم این مواد شیمیایی قرار دارند.» در ۳۴ مکانی که این مواد شیمیایی مضر مشاهده شده، آلودگی آب شرب توسط آژانس حفاظت از محیط زیست یا نهادهای محیط زیستی ایالتی به اطلاع عموم نرسیده بود.
فارسفارس3 ساعت قبل
رئیس اداره بیماری‌های وزارت بهداشت گفت: در روزهای گذشته نسبت درصد عاملیت تیپ نوع B آنفلوآنزا در موارد گزارش شده بیشتر بوده است، اما در حال حاضر اپیدمی در این خصوص نداریم. به گزارش خبرنگار سلامت خبرگزاری فارس، بیماری آنفلوآنزا به عنوان یک بیماری ویروسی که در فصل زمستان شیوع بیشتری دارد امسال در سطح کشور شیوع پیدا کرد و حتی منجر به مرگ تعدادی از هموطنان شد. البته در کنار خطرناک بودن این بیماری، با رعایت نکات ساده و ابتدایی مانند رعایت بهداشت فردی و شست‌وشوی مرتب دست‌ها، می‌توان از ابتلا به این بیماری به طور قابل توجهی جلوگیری کرد. حسین عرفانی رئیس اداره بیماری‌های وزارت بهداشت در گفت‌وگو با خبرنگار سلامت خبرگزاری فارس، در پاسخ به این پرسش که «آخرین وضعیت بیماری آنفلوآنزای نوع B در کشور چگونه است؟»، اظهار داشت: در هفته‌ها و روزهای گذشته نسبت درصد عاملیت تیپ نوع B آنفلوآنزا در موارد گزارش شده بیشتر بوده است، اما در حال حاضر اپیدمی در این خصوص نداریم. وی ادامه داد: البته شرایط برای افزایش بروز و طغیان مجدد آنفلوآنزا وجود دارد و مردم باید رفتارهای پیشگیرانه را رعایت کنند.
سلامت نیوزسلامت نیوز3 ساعت قبل
سلامت نیوز: دبیرکل خانه پرستار، دلایل نارضایتی پرستاران را تشریح کرد و گفت: وزارت بهداشت کاملا پزشک‌سالار است. این نگاه سازمان جهانی بهداشت به پرستاران نشان دهنده این است که آنها گروهی بزرگی هستند که تاثیر بسزایی در خدمات بهداشتی و درمانی دارند. البته وزارت بهداشت و درمان آمار فوتی‌های کادر درمان را دارد و به این وزارتخانه اعلام می‌شود. یک پرستار ۲ میلیون و پانصد هزار تومان و مدیر پرستار هم ۳ میلیون و پانصد هزار تومان ماهیانه حقوق دریافت می‌کند. وزارت بهداشت و درمان در دست مافیای پزشکی است و با صدور دستورالعمل‌هایی تمام منابع درآمدی را در جیب خودشان می‌گذارند و از این درآمد مبالغ بسیار ناچیزی به دیگر کادر درمانی تزریق می‌کنند.

به انتهای لیست رسیدید