بیماری‌های چشمی

بیماری‌های چشمی

فراروفرارو1 هفته قبل
نوع دیگر ابتلا به این بیماری، دیابت حاملگی است که در دوران بارداری قند خون بالاتر از حد نرمال و پایین‌تر از آن‌هایی است که دیابت دارند. مشاهده شده که حمایت خانواده در مراقبت از بیماری دیابت در بهبود پیامد‌های بهداشتی در افراد مبتلا به دیابت تاثیر به سزایی دارد. همچنین عوامل خطر بیماری قلبی را بهبود می‌بخشد، کنترل قندخون را تقویت می‌کند و از سلامتی چشم محافظت می‌کند. علاوه بر این، فیبر میزان کالری دریافتی از سایر غذا‌هایی که در همان وعده غذایی خورده می‌شود را کاهش می‌دهد. تحقیقات در مورد انواع آجیل‌ها نشان داده است که مصرف منظم ممکن است باعث کاهش التهاب و کاهش قند خون، سطح HbA ۱ c. و LDL شود.
ایسناایسنا1 هفته قبل
براساس آمار، نیمی از بیماران مبتلا به دیابت از بیماری خود بی اطلاعند و اکثر این افراد مبتلا به دیابت نوع ۲ هستند. نوع دیگر ابتلا به این بیماری، دیابت حاملگی است که در دوران بارداری قند خون بالاتر از حد نرمال و پایین‌تر از آنهایی است که دیابت دارند. مشاهده شده که حمایت خانواده در مراقبت از بیماری دیابت در بهبود پیامدهای بهداشتی در افراد مبتلا به دیابت تاثیر به سزایی دارد. همچنین عوامل خطر بیماری قلبی را بهبود می‌بخشد، کنترل قندخون را تقویت می‌کند و از سلامتی چشم محافظت می‌کند. تحقیقات در مورد انواع آجیل‌ها نشان داده است که مصرف منظم ممکن است باعث کاهش التهاب و کاهش قند خون، سطح HbA۱c و LDL شود.
خبر فوریخبر فوری1 هفته قبل
ذخیره آنتی اکسیدان‌ها در بدنآنتی اکسیدان‌هایی شامل سلنیوم و بتاکاروتن بهترین دوستان شما در روز‌های آلودگی خواهند بود. غذا‌هایی که سرشار از آنتی اکسیدان هستند بهترین دشمن رادیکال‌های آزاد هستند. اما رادیکال‌های آزاد چیست؟ رادیکال‌های آزاد مولکول‌های بسیار ناپایداری هستند که به طور طبیعی هنگام ورزش و هنگامی که بدن شما غذا را به انرژی تبدیل می‌کند تشکیل می‌شوند. آن‌ها سرشار از ویتامین C هستند و طبق مطالعات انجام شده، چنین مواد غذایی اثرات مضر آلودگی هوا را کاهش می‌دهد. این مواد حاوی فسفر، منیزیم و کلسیم هستند و به شما در مبارزه با اثرات آلودگی هوا بر بدن کمک می‌کند. خوردن فست فود در روز‌های با آلودگی هوا ممنوع استفست فود‌ها تمام تلاش شما برای محافظت از آسیب‌های ناشی از آلودگی هوا را بیهوده می‌کند.
سلامت نیوزسلامت نیوز1 هفته قبل
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین2 هفته قبل
خبرگزاری میزان- اگر می‌خواهید بدانید چگونه می‌توان با رژیم غذایی سالم با اثرات مضر آلودگی هوا مقابله کرد، این مطلب را دنبال کنید. آنتی اکسیدان‌هایی شامل سلنیوم و بتاکاروتن بهترین دوستان شما در روز‌های آلودگی خواهند بود. اما رادیکال‌های آزاد چیست؟ رادیکال‌های آزاد مولکول‌های بسیار ناپایداری هستند که به طور طبیعی هنگام ورزش و هنگامی که بدن شما غذا را به انرژی تبدیل می‌کند تشکیل می‌شوند. این مواد حاوی فسفر، منیزیم و کلسیم هستند و به شما در مبارزه با اثرات آلودگی هوا بر بدن کمک می‌کند. فست فود‌ها تمام تلاش شما برای محافظت از آسیب‌های ناشی از آلودگی هوا را بیهوده می‌کند.
خبر فوریخبر فوری2 هفته قبل
اگر می‌خواهید بدانید چگونه می‌توان با رژیم غذایی سالم با اثرات مضر آلودگی هوا مقابله کرد، این مطلب را دنبال کنید. آنتی‌اکسیدان‌هایی شامل سلنیوم و بتاکاروتن بهترین دوستان شما در روز‌های آلودگی خواهند بود. در روز‌های با آلودگی هوا، تا حد امکان شیر، ماست و سایر لبنیات مصرف کنید. این مواد حاوی فسفر، منیزیم و کلسیم هستند و به شما در مبارزه با اثرات آلودگی هوا بر بدن کمک می‌کند. خوردن فست فود در روز‌های با آلودگی هوا ممنوع است!

۷ غذای حاوی کلسترول که بسیار مغذی و سالم هستند!

4+
برترین‌هابرترین‌ها2 هفته قبل
خبر فوریخبر فوری2 هفته قبل
عضو هیات مدیره انجمن چشم پزشکی ایران گفت: حدود دو تا چهار درصد کودکان ایرانی تنبلی چشم دارند و این عارضه تا هفت سالگی قابل درمان است و باید مورد توجه والدین قرار گیرد. وی اظهار داشت: به همین دلیل والدین تنبلی چشم کودکان را جدی بگیرند. این استاد دانشگاه علوم پزشکی با بیان اینکه عفونت‌های چشمی در کودکان به شدت کاهش یافته است، ادامه داد: در ۱۰ سال اخیر پیشرفت‌های خوبی در چشم پزشکی کشور انجام شده و از لحاظ رشد، ارتقا، درمان و دانش چشم پزشکی در دنیا وضعیت قابل قبولی داریم. صداقت با اشاره به اینکه در حال حاضر کمبودی در زمینه تجهیزات و داروهای چشم پزشکی در کشور وجود ندارد، افزود: فقط در یک مقطع یک ساله، هزینه‌های ارزی باعث افت در تامین تجهیزات چشم پزشکی شد. بیست و نهمین کنگره چشم پزشکی ایران ۲۸ آبان تا اول آذر در مشهد برگزار می‌شود.
افکارنیوزافکارنیوز2 هفته قبل
اخبار اجتماعی-وی اظهار داشت: به همین دلیل والدین تنبلی چشم کودکان را جدی بگیرند. البته استفاده از موبایل و تبلت در ایجاد این عارضه چشمی تاثیرگذار نیستند اما باعث خستگی و خشکی چشم می‌شود و ممکن است باعث نزدیک بینی شود. به گفته صداقت، متاسفانه در مراکز درمانی دانشگاهی مشاهده شده که عدم ارجاع به موقع این کودکان باعث ایجاد مشکلات بینایی برای آنها شده است. صداقت با اشاره به اینکه در حال حاضر کمبودی در زمینه تجهیزات و داروهای چشم پزشکی در کشور وجود ندارد، افزود: فقط در یک مقطع یک ساله، هزینه‌های ارزی باعث افت در تامین تجهیزات چشم پزشکی شد. بیست و نهمین کنگره چشم پزشکی ایران ۲۸ آبان تا اول آذر در مشهد برگزار می‌شود.
رکنارکنا2 هفته قبل
در صورت پیشرفت و عدم درمان به‌موقع، سلول‌های شبکیه نیز دچار اختلال شده و سبب می‌شود تا دید در روز نیز به‌مرورزمان کاهش پیداکرده و مختل ‌شود. عوامل ایجاد شب‌کوریعامل این بیماری که ناشی از اختلال در سلول‌های شبکیه چشم است می‌تواند به‌صورت مادرزادی یا اکتسابی باشد. به‌تدریج با پیشرفت بیماری، دید در روز نیز کاهش می‌یابد. در صورت عدم درمان بیماری، قرنیه نازک و سوراخ شده و منجر به کوری غیرقابل‌بازگشت می‌شود. درمان بیماری شب‌ کوریبهبود دید شبانه در افراد مبتلابه شب‌کوری بستگی به علت اصلی ایجاد بیماری دارد.
ایمناایمنا2 هفته قبل
نمک زیاد باعث کاهش کلسیم و پوکی استخوان، التهاب سلولی و صدمه به مفاصل می‌شود. مواد قندی هم باعث می‌شوند بدن افراد سیتوکین‌ها را آزاد کند و این مواد باعث التهاب و افزایش درد و آرتروز می‌شوند. پنج دمنوش‌ ساده برای سم‌زدایی از ریههنگام بالا رفتن سطح آلودگی هوا در برخی از فصول و روزها با مصرف برخی انواع نوشیدنی‌ها می‌توان سموم را از ریه‌ها پاک کرد. چای ماسالااین دمنوش از سال‌ها قبل در درمان بیماری‌هایی از قبیل سرفه، سرماخوردگی، احتقان و مشکلات تنفسی کاربرد داشته‌ است. در آماده‌سازی این دمنوش ترکیب‌های دیگری از قبیل زنجبیل و دارچین استفاده می‌شود که این مواد نیز خاصیت ضد التهابی دارند.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین2 هفته قبل
وی اظهار داشت: به همین دلیل والدین تنبلی چشم کودکان را جدی بگیرند. به گفته صداقت، متاسفانه در مراکز درمانی دانشگاهی مشاهده شده که عدم ارجاع به موقع این کودکان باعث ایجاد مشکلات بینایی برای آنها شده است. وی افزود: عیوب انکساری از مهمترین علل کاهش دید است که قابل درمان بوده و باید سریعا تشخیص داده شود. صداقت با اشاره به اینکه در حال حاضر کمبودی در زمینه تجهیزات و داروهای چشم پزشکی در کشور وجود ندارد، افزود: فقط در یک مقطع یک ساله، هزینه‌های ارزی باعث افت در تامین تجهیزات چشم پزشکی شد. بیست و نهمین کنگره چشم پزشکی ایران ۲۸ آبان تا اول آذر در مشهد برگزار می‌شود.
خبرآنلاینخبرآنلاین2 هفته قبل
وی اظهار داشت: به همین دلیل والدین تنبلی چشم کودکان را جدی بگیرند. به گفته صداقت، متاسفانه در مراکز درمانی دانشگاهی مشاهده شده که عدم ارجاع به موقع این کودکان باعث ایجاد مشکلات بینایی برای آنها شده است. وی افزود: عیوب انکساری از مهمترین علل کاهش دید است که قابل درمان بوده و باید سریعا تشخیص داده شود. صداقت با اشاره به اینکه در حال حاضر کمبودی در زمینه تجهیزات و داروهای چشم پزشکی در کشور وجود ندارد، افزود: فقط در یک مقطع یک ساله، هزینه‌های ارزی باعث افت در تامین تجهیزات چشم پزشکی شد. بیست و نهمین کنگره چشم پزشکی ایران ۲۸ آبان تا اول آذر در مشهد برگزار می‌شود.
مهرمهر2 هفته قبل
به گزارش خبرنگار مهر، محمدرضا صداقت، روز سه شنبه در نشست خبری بیست و نهمین کنگره انجمن علمی چشم پزشکی ایران که در سالن کنفرانس انجمن علمی چشم پزشکی برگزار شد، افزود: در کنگره امسال، دو برنامه پرستاری چشم پزشکی و چشم پزشکان جوان را داریم. ضمن اینکه، روسای انجمن‌های چشم پزشکی کشورهای منطقه نیز در کنگره حاضر خواهند بود. وی با اشاره به بررسی تازه‌های چشم پزشکی در کنگره امسال، گفت: بسیاری از درمان‌ها همواره در حال تغییر هستند و این یکی از چالش‌های رشته چشم پزشکی است. عضو هیئت مدیره انجمن علمی چشم پزشکی ایران، گفت: خوشبختانه هیچ بیماری چشمی نداریم که در کشور درمان نشود. وی با عنوان این مطلب که در حال حاضر کمبودی در زمینه تجهیزات و داروهای چشم پزشکی در کشور وجود ندارد، افزود: فقط در یک مقطع یک ساله، هزینه‌های ارزی باعث افت در تامین تجهیزات چشم پزشکی گردید.
سلامت نیوزسلامت نیوز2 هفته قبل
سلامت نیوز: عضو هیئت مدیره انجمن علمی چشم پزشکی ایران، استفاده زیاد کودکان از وسایل الکترونیکی را باعث ابتلا به نزدیک بینی دانست. وی از آب مروارید به عنوان یکی دیگر از بیماری‌های شایع چشمی در کشور نام برد و افزود: خوشبختانه به اندازه کافی، جراح چشم در اکثر نقاط کشور برای درمان این بیماری چشمی وجود دارد. وی تاکید کرد: شیوع آب سیاه از سن ۴۰ سالگی به بعد بیشتر شایع است و لازم است که افراد برای کنترل بیماری آب سیاه، به چشم پزشک مراجعه و معاینات دوره‌ای داشته باشند. احمدیه به عوارض چشمی دیابت اشاره کرد و گفت: یک سوم بیماران دیابتی دچار عوارض چشمی می‌شوند و بینایی ۵ تا ۱۰ درصد آنها ممکن است به خطر بیافتد. احمدیه در مورد استفاده کودکان از وسایل الکترونیکی و آسیب‌های چشمی، گفت: استفاده زیاد از این وسایل می‌تواند شیوع نزدیک بینی را افزایش دهد.
برترین‌هابرترین‌ها2 هفته قبل
معاون توسعه پیشگیری بهزیستی استان تهران با بیان اینکه بیش از ۶۳۴ هزار کودک در طرح غربالگری بینایی سال گذشته در استان تهران معاینه شده‌اند گفت: از این تعداد ۱۶۱۷ کودک مبتلا به تنبلی چشم بوده‌اند. خبرگزاری ایسنا: معاون توسعه پیشگیری بهزیستی استان تهران با بیان اینکه بیش از ۶۳۴ هزار کودک در طرح غربالگری بینایی سال گذشته در استان تهران معاینه شده‌اند گفت: از این تعداد ۱۶۱۷ کودک مبتلا به تنبلی چشم بوده‌اند. وی با اشاره به اینکه ۳۷۲ روستا در استان تهران تحت پوشش این طرح قرار گرفته‌اند، اظهار کرد: در طرح امسال بیش از ۲۴۰۰ نیروی غربالگر در مراکز مستقر شده‌اند. همچنین ۱۰۳ اپتومتریست‌های فعال، ۷ پزشک و ۴۸ کارشناس ناظر نیز در این طرح حضور دارند. معاون توسعه پیشگیری بهزیستی استان تهران با بیان اینکه تعداد کودکان معاینه شده در طرح غربالگری بینایی سال گذشته در استان تهران بیش از ۶۳۴ هزار کودک بوده‌اند، تصریح کرد: بعد از انجام غربالگری حدود ۹۷ هزار کودک مشکوک به بیماری‌های چشم شناسایی شدند که بعد از انجام معاینات تخصصی‌تر مشخص شد ۱۶۹۰ کودک مبتلا به بیماری‌های چشمی و ۱۶۱۷ کودک نیز مبتلا به تنبلی چشم (آمبلیوپی) هستند.
ایسناایسنا2 هفته قبل
معاون توسعه پیشگیری بهزیستی استان تهران با بیان اینکه بیش از ۶۳۴ هزار کودک در طرح غربالگری بینایی سال گذشته در استان تهران معاینه شده‌اند گفت: از این تعداد ۱۶۱۷ کودک مبتلا به تنبلی چشم بوده‌اند. محسن فتاپور در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان اینکه براساس آخرین سرشماری کشور در سال ۹۵ بیش از ۷۳۵ هزار کودک ۳ تا ۶ سال در استان تهران ساکن هستند، گفت: بیش از ۱۷۰۰ پایگاه غربالگری پیشگیری از تنبلی چشم و سایر اختلالات بینایی در استان تهران مشغول فعالیت هستند که از این تعداد ۳۸۱ پایگاه به شکل دائم و بیش از ۱۴۰۰ پایگاه به شکل غیردائم به ارائه خدمات می‌پردازند. وی با اشاره به اینکه ۳۷۲ روستا در استان تهران تحت پوشش این طرح قرار گرفته‌اند، اظهار کرد: در طرح امسال بیش از ۲۴۰۰ نیروی غربالگر در مراکز مستقر شده‌اند. همچنین ۱۰۳ اپتومتریست‌های فعال، ۷ پزشک و ۴۸ کارشناس ناظر نیز در این طرح حضور دارند. معاون توسعه پیشگیری بهزیستی استان تهران با بیان اینکه تعداد کودکان معاینه شده در طرح غربالگری بینایی سال گذشته در استان تهران بیش از ۶۳۴ هزار کودک بوده‌اند، تصریح کرد: بعد از انجام غربالگری حدود ۹۷ هزار کودک مشکوک به بیماری‌های چشم شناسایی شدند که بعد از انجام معاینات تخصصی‌تر مشخص شد ۱۶۹۰ کودک مبتلا به بیماری‌های چشمی و ۱۶۱۷ کودک نیز مبتلا به تنبلی چشم (آمبلیوپی) هستند.
رکنارکنا2 هفته قبل
برای درمان عیوب انکساری چشم لازم است به چشم پزشک مراجعه شود تا درمان کامل انجام گیرد، اما طب سنتی نیز توصیه‌هایی برای درمان تکمیلی مشکلات انکساری چشم پیشنهاد داده است. عظمایی گفت: چای سبز در کاهش حلقه‌های تیره و پف دور چشم می‌تواند کمک کننده باشد. اگر کیسه‌های چای سبز را روی چشم خود بگذارید می‌تواند پف دور چشم را کاهش دهید. عظمایی افزود: شب بعد ۶ عدد بادام بخیسانید و بعد ۵ عدد تا انتهای هفته که دوباره به یک عدد برسد. (رتینول نوعی ماده شیمیایی در شبکیه چشم بوده که از ویتامین آ ساخته شده و بینایی را امکانپذیر می‌کند).
خبر فوریخبر فوری3 هفته قبل
برای درمان عیوب انکساری چشم لازم است به چشم پزشک مراجعه شود تا درمان کامل انجام گیرد، اما طب سنتی نیز توصیه‌هایی برای درمان تکمیلی مشکلات انکساری چشم پیشنهاد داده است. عظمایی گفت: چای سبز در کاهش حلقه‌های تیره و پف دور چشم می‌تواند کمک کننده باشد. اگر کیسه‌های چای سبز را روی چشم خود بگذارید می‌تواند پف دور چشم را کاهش دهید. شب دوم ۲ عدد، بادام را در آب بخیسانید و صبح روز بعد آن‌ها را بخورید. عظمایی افزود: شب بعد ۶ عدد بادام بخیسانید و بعد ۵ عدد تا انتهای هفته که دوباره به یک عدد برسد.
ایمناایمنا3 هفته قبل
به ندرت پیش می‌آید که هر دو چشم به تنبلی چشم دچار شود که به این وضعیت «آمبلیوپی دو طرفه» می‌گویند. تشخیص به موقع کمک زیادی به درمان بیماری می‌کند. روش‌های درمانی تنبلی چشم شامل استفاده از عینک اصلاحی، محافظ چشم یاراهکارهای دیگری است که کودک مجبور شود از چشم تنبل خود برای دیدن استفاده کند. در واقع انحراف چشم خود به خود برطرف نمی‌شود، بلکه فرد مبتلا باید برای درمان آن به چشم پزشک مراجعه کند. راه‌های درمان این بیماری شامل استفاده از قطره چشم، بستن چشم قوی‌تر، ورزش عضلات چشم، استفاده از عینک منشور دار و در نهایت عمل جراحی می‌شود.
ایسناایسنا3 هفته قبل
معاون امور توسعه پیشگیری بهزیستی خوزستان از آغاز اجرای طرح ملی پیشگیری از تنبلی چشم برای ۳۹۷ هزار و ۴۳۰ کودک در استان خبر داد. علی حسن‌زاده در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: طرح ملی پیشگیری از تنبلی چشم در خوزستان همزمان با سراسر کشور از اول آبان به مدت دو ماه، در یک هزار و ۹۶۸ پایگاه (۴۴ پایگاه دائمی و ۱۹۲۴ پایگاه غیردائمی) در سراسر استان اجرا می‌شود. وی با تأکید بر اینکه برنامه پیشگیری از تنبلی چشم، فرصتی طلایی برای تضمین سلامت بینایی کودکان و راهی موثر برای کاهش کم‌بینایی است، افزود: آمبلیوپی خطری در کمین سلامت بینایی کودکان است. معاون امور توسعه پیشگیری بهزیستی خوزستان گفت: بیماری‌های چشمی گاهی اکتسابی و گاهی مادرزادی هستند. همچنین اختلالاتی مانند دوربینی، نزدیک‌بینی، آستیگمات، آب مروارید مادرزادی، افتادگی پلک و لوچی از علل ابتلا به بیماری تنبلی چشم است.
خوزستان آنلاینخوزستان آنلاین3 هفته قبل
پیام خوزستان - معاون امور توسعه پیشگیری بهزیستی خوزستان از آغاز اجرای طرح ملی پیشگیری از تنبلی چشم برای ۳۹۷ هزار و ۴۳۰ کودک در استان خبر داد. علی حسن‌زاده در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: طرح ملی پیشگیری از تنبلی چشم در خوزستان همزمان با سراسر کشور از اول آبان به مدت دو ماه، در یک هزار و ۹۶۸ پایگاه (۴۴ پایگاه دائمی و ۱۹۲۴ پایگاه غیردائمی) در سراسر استان اجرا می‌شود. وی با تأکید بر اینکه برنامه پیشگیری از تنبلی چشم، فرصتی طلایی برای تضمین سلامت بینایی کودکان و راهی موثر برای کاهش کم‌بینایی است، افزود: آمبلیوپی خطری در کمین سلامت بینایی کودکان است. معاون امور توسعه پیشگیری بهزیستی خوزستان گفت: بیماری‌های چشمی گاهی اکتسابی و گاهی مادرزادی هستند. همچنین اختلالاتی مانند دوربینی، نزدیک‌بینی، آستیگمات، آب مروارید مادرزادی، افتادگی پلک و لوچی از علل ابتلا به بیماری تنبلی چشم است.
ایسناایسنا3 هفته قبل
مدیرکل بهزیستی البرز گفت: تا پایان شهریور ۶۱ هزار و ۷۴۵ کودک در طرح غربالگری چشم و گوش شرکت کردند. اسدالله حیدری در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: در شش ماه اول امسال ۴۲ هزار کودک سه تا شش ساله در طرح غربالگری بینایی شرکت کرده‌اند. وی ادامه داد: در حال حاضر ۶۷ پایگاه دائم بینایی‌سنجی در استان فعال است که ۲۹ بینایی‌سنج در آنها مشغول به کار هستند. مدیرکل بهزیستی البرز همچنین به شرکت ۱۹ هزار و ۷۴۵ کودک در طرح غربالگری شنوایی اشاره کرد و افزود: در حال حاضر ۱۴ دستگاه غربالگری شنوایی و ۱۶ مرکز ویژه این کار در استان فعال است. حیدری با اشاره به موالید شش ماه اول امسال گفت: تا پایان شهریور ۱۴ هزار و ۵۹۱ نوزاد در استان متولد شده است.

حقایقی درباره‌ی تخم‌مرغ؛ بالاخره خوب است یا مضر؟

4+
برترین‌هابرترین‌ها4 هفته قبل
خوزستان آنلاینخوزستان آنلاین4 هفته قبل
پیام خوزستان - اهواز - معاون امور توسعه و پیشگیری بهزیستی خوزستان گفت: طرح ملی پیشگیری از تنبلی چشم همزمان با سراسر کشور، روز چهارشنبه در یک هزار و ۹۶۸ پایگاه خوزستان آغازشد. وی ادامه داد: سنجش تنبلی چشم کودک ابتدا توسط غربالگر انجام می‌شود و در صورت وجود مشکل، کودک به اپتومتریست ارجاع شده و چنانچه کودکی نیاز به معاینه و درمان تخصصی‌تری داشته باشد به چشم پزشک معرفی می‌شود. حسن زاده، آمبلیوپی را خطری در کمین سلامت بینایی کودکان دانست و گفت: برنامه پیشگیری از تنبلی چشم، فرصتی طلایی برای تضمین سلامت بینایی کودکان و راهی موثر برای کاهش کم‌بینایی است. معاون بهزیستی خوزستان با بیان اینکه بیماری‌های چشمی گاهی اکتسابی و گاهی مادرزادی هستند، گفت: اختلالاتی نظیر دوربینی، نزدیک‌بینی، آستیگمات، آب مروارید مادرزادی، افتادگی پلک و لوچی از دلایل ابتلا به بیماری تنبلی چشم است. وی گفت: پارسال ۳۱۵ هزار و ۱۵۹ نفر در خوزستان مورد معاینه قرار گرفتند و شیوع آمبلوپی نیز ۰٫۲ بود.
انتخابانتخاب4 هفته قبل
تنگی‌نفس، سرفه‌های مکرر و هراس از ابتلا به بیماری‌های قلبی، تنها دلایلی نیستند که می‌توانند خیال ترک سیگار را به ذهنتان بیاورند. محققان می‌گویند، اگر به سیگارکشیدن ادامه دهید، چشم‌هایتان را زودتر از ریه‌هایتان از دست می‌دهید. آمارهایی که نزدیک به یک سال از انتشارشان گذشته، می‌گویند که ایرانی‌ها هر روز هشت هزار نخ سیگار می‌کشند و اگر میزان مصرف سالانه کشور را ۶۰ میلیارد نخ فرض کنیم، ماهانه پنج میلیارد و روزانه افزون بر ۱۶۶میلیون نخ سیگار در کشور مصرف می‌شود. با توجه به بررسی‌های آن‌ها، دود تنباکوی سیگار، می‌تواند شما را به بیماری‌های چشمی دچار کند، یا اینکه بیماری‌های پیشین چشم‌هایتان را شدیدتر و وخیم‌تر کند. با وجود همه بیماری‌هایی که با مصرف سیگار به جان افراد می‌افتد، محققان هنوز راه موثری برای ترک سیگار پیدا نکرده‌اند.
خبرآنلاینخبرآنلاین4 هفته قبل
مولتی ویتامین‌ها شامل چه موادی هستند؟ ۱۳ ویتامین و حداقل ۱۶ ماده معدنی برای سلامتی بسیار حائز اهمیت است. مولتی ویتامین و بیماری‌های قلبییکی از عوامل اصلی مرگ و میر در سراسر جهان بیماری‌های قلبی است. مطالعات بسیاری بر روی اثر آن‌ها بر روی بیماری‌های قلبی انجام شده و در برخی از موارد موثر و در برخی دیگر بدون تاثیر بوده است. در یک مطالعه که بر روی زنان انجام شد نشان داد، مصرف مولتی ویتامین به مدت حداقل سه سال می‌تواند تا ۳۵٪ خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی را کاهش دهد. مولتی ویتامین و سرطاندر بعضی از مطالعات مصرف مولتی ویتامین در آقایان توانست تا ۳۱٪ خطر ابتلا به سرطان را کاهش دهد در صورتی که در برخی دیگر هیچ اثری نداشته و حتی افزایش خطر ابتلا نیز داشته!
رکنارکنا4 هفته قبل
به گزارش رکنا، پژوهش‌های جدید نشان می‌دهند خوردن میوه‌های دارای ویتامین C به ویژه مرکبات سبب کاهش ابتلا به بیماری دژنراسیون ماکولا (AMD) به میزان ۶۰ درصد در افراد می‌شود. مرکبات دارای سطح بالایی از آنتی اکسیدان‌های ضروری برای بدن انسان است و مصرف آن سبب کاهش احتمال نابینایی و مشکل‌های بینایی در سالمندان می‌شود. پرتقال دارای ویتامین‌های E، C و A است که سبب تقویت و سلامت چشم‌ها می‌شوند. بیماری دژنراسیون ماکولا، نوعی بیماری چشمی است که بر شبکیه اثر می‌گذارد؛ این بیماری سبب دگرگونی در دید و بروز مشکل هایی چون مطالعه یا تماشای تلویزیون می‌شود. دانشمندان به تازگی راهکاری منحصربه فرد برای درمان بیماری دژنراسیون ماکولا پیدا کرده‌اند که نصب نوعی ایمپلنت با ابعاد ۴ در ۶ میلی متر در چشم بیماران است.

به انتهای لیست رسیدید