بیماری روانی

بیماری روانی

ایمناایمنا23 ساعت قبل
وی در پاسخ به این سوال که چه تفاوتی میان جنبش دانشجویی امروز و جنبش دانشجویی دهه ۷۰ و ۸۰ وجود دارد؟ گفت: ارتباط نسلی در میان تشکل‌های جنبش دانشجویی دهه ۷۰ و ۸۰ کاملا برقرار بود و هیچگاه با تعطیلی رو به رو نشده بودند. دولت اصلاحات نسبت به اعمال خود پاسخگو بود و یاس و ناامیدی در بدنه جامعه و جنبش دانشجویی وجود نداشت و این تفاوت عمده‌ای است که میان جنبش دانشجویی امروز با جنبش دانشجویی دهه ۷۰ و ۸۰ وجود دارد. حیدری تصریح کرد: اما با گسترش فضای مجازی، کاری که در جنبش دانشجویی فعلی صورت می‌گیرد با نوع کاری که جنبش دانشجویی در دهه ۷۰ انجام می‌داد متفاوت است و به همین دلیل ما نمی‌توانیم بگوییم که امروز جنبش دانشجویی نسبت به جنبش دانشجویی دهه ۷۰ و ۸۰ ضعیف‌تر عمل می‌کند. وی خاطرنشان کرد: جنبش دانشجویی در اواخر دهه ۷۰ و ۸۰ به هیج عنوان قابل مقایسه با جنبش دانشجویی در دهه ۹۰ نیست. اگر به خوبی این سه برهه را بررسی کنیم به جواب سوال این مصاحبه که وضعیت فعلی جنبش دانشجویی و تفاوتش با جنبش دانشجویی دهه ۷۰ و ۸۰ است می‌رسیم.
رکنارکنا2 روز قبل
به گزارش رکنا، فیلم جوکر ساخته تاد فیلیپس به یکی از مهم‌ترین فیلم‌های سال ۲۰۱۹ تبدیل شد. همان طور که در کتاب کمیک «بتمن: کشتن جوکر» آمده است؛ جوکر هیچ خاطره‌ای از گذشته خود ندارد و گاهی به صورت ناگهانی چیز‌های کوتاهی به یادش می‌آید. تاد فیلیپس هم از همین کتاب که داستان جوکر به عنوان یک استندآپ کمدی شکست خورده را روایت می‌کند استفاده کرده است. اما در این فیلم جوکر معروف اسم دارد، خانه دارد، کاری دارد که دوست دارد و مهم‎تر از همه رویایی دارد که در جلوی چشمانش می‌میرد. همین حس دوگانه تمام حس‌های پیشینی که نسبت به این شخصیت داشتیم را تحت شعاع قرار می‌دهد.
فراروفرارو3 روز قبل
فرارو- ملیکا زندیچی؛ فیلم جوکر ساخته تاد فیلیپس به یکی از مهم‌ترین فیلم‌های سال ۲۰۱۹ تبدیل شد. واکین فینکس برای بازی در این فیلم جایزه نقش اول جشنواره کن را دریافت کرد و بسیار مورد توجه همگان قرار گرفت. مادرش به او می‌گفته است که باید همیشه لبخند به لب داشته باشد و خوشحال باشد. اما در این فیلم جوکر معروف اسم دارد، خانه دارد، کاری دارد که دوست دارد و مهم‎تر از همه رویایی دارد که در جلوی چشمانش می‌میرد. همین حس دوگانه تمام حس‌های پیشینی که نسبت به این شخصیت داشتیم را تحت شعاع قرار می‌دهد.
برترین‌هابرترین‌ها4 روز قبل
در تاریخ شناسایی مسائل فراطبیعی هیچ کدام از افراد به اندازه زوج «ادوارد وارن ماینی» و «لورن ریتا وارن» معروف نیستند. اد و لورن وارن بخشی طولانی از عمر خود را صرف مطالعه و تحقیق درباره ارواح و شیاطین کرده‌اند. در تاریخ شناسایی مسائل فراطبیعی هیچ کدام از افراد به اندازه زوج «ادوارد وارن ماینی» و «لورن ریتا وارن» معروف نیستند. اد و لورن وارن بخشی طولانی از عمر خود را صرف مطالعه و تحقیق درباره ارواح و شیاطین کرده‌اند. امروزه خانه اد و لورن به همراه همه وسایل تسخیر شده موجود در آن، تبدیل به موزه شده است.
ایسناایسنا4 روز قبل
افراد مبتلا به ویروس قبل از شروع علائم تا حدود پنج روز پس از شروع علائم مسری هستند. مبتلایان به آنفلوانزا برای کاهش علائم بیماری باید نوشیدن زیاد مایعات، آب، آب‌میوه و سوپ‌های گرم برای جلوگیری از کم‌آبی را مدنظر قرار دهند. اگر در گذشته به آنفلوانزا مبتلا شده‌اید، بدن قبلا آنتی‌بادی‌هایی برای مبارزه با آن‌گونه خاص ویروس ساخته است. با پزشک خود صحبت کنید که کدام داروی برای علائم آنفلوانزا شما مناسب است. بنابراین توصیه می‌کنیم که افراد مبتلا به آنفلوانزا حاد به هیچ عنوان به تزریق دگزا به‌ویژه به صورت خودسرانه اقدام نکنند.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین1 هفته قبل
حسین واله گفت‌: جامعه ایران نیز مانند بیماران روانی احتیاج دارد تا به هر نحوی در مورد ایراداتش به آگاهی برسد؛ یعنی باید وضعیت برهنه ایران را به ایرانی نشان داد تا بلکه برای حل معایب از خود تلاشی نشان بدهد. وی همچنین توضیح داد: جامعه ایران غیرقابل ‌پیش‌بینی است و این یک واقعیت است که در جامعه امروز حرف‌ها با عمل‌ یکی نیست. واله ریشه این مشکلات را روانی دانست و تصریح کرد: ایران به بیماری روانی مبتلاست و به روان‌درمانی احتیاج دارد. این سیاست‌مدار سابق افزود: جامعه ایران نیز مانند بیماران روانی احتیاج دارد تا به هر نحوی در مورد ایراداتش به آگاهی برسد؛ یعنی باید وضعیت برهنه ایران را به ایرانی نشان داد تا بلکه برای حل معایب از خود تلاشی نشان بدهد. حسین واله در پایان صحبت‌هایش گفت: من معتقدم اگر سیاست‌گذاران اجازه بدهند و بگذارند، ‌ سرمایه اجتماعی مشکل جامعه را حل خواهد کرد.
ایسناایسنا1 هفته قبل
محققان در پژوهشی مرگ و میرهای ناشی از بیماری‌های روانی را در سال‌های ۱۳۹۰ تا ۱۳۹۶بررسی کرده‌اند. نتایج این مطالعات نشان می‌دهد طی این دوره میزان مرگ‌ومیر ناشی از بیماری‌های روانی افزایش یافته و این افزایش در مردان بیش از زنان بوده است. محققان در پژوهشی با عنوان «مطالعه جمعیت‌شناختی فوت ناشی از بیماری‌های روانی و اختلالات رفتاری در ایران در دوره زمانی ۱۳۹۰ تا ۱۳۹۶» این موضوع را بررسی کرده‌اند. بیشترین میزان مرگ ناشی از بیماری روانی و اختلال رفتاری در طی سال‌های ۱۳۹۰ تا ۱۳۹۶ در سنین کودکی، نوجوانی و جوانی در نوسان بوده است. طی دوره ۱۳۹۰ تا ۱۳۹۶، میزان فوت ناشی از این بیماری‌ها حدود ۲۵ درصد افزایش یافته است و این افزایش برای مردان بیش از زنان است.
اقتصادنیوزاقتصادنیوز2 هفته قبل
در این گزارش آمده، از هر شش نفر یک نفر در سنین ۱۰-۱۹ سالگی از افسردگی رنج می‌برد. همچنین اعلام شده در سطح جهان، افسردگی یکی از مهمترین دلایل بیماری و ناتوانی در نوجوانان است و خودکشی سومین عامل اصلی مرگ و میر در بین کودکان ۱۵-۱۹ ساله است. که روزانه اخبار مختلفی از آن در رسانه‌های جهان منتشر می‌شود. آنها می‌گویند جوان ایرانی افسرده است؛ یک طبقه‌بندی هم می‌کنند و می‌گویند جوان ایرانی در فلان درجه‌ی از افسردگی -یک درجه‌ی خیلی بالایی- قرار دارد. » بنظر می‌رسد قبل از اینکه نسخه غرب را بدون چون و چرا قبول کنیم؛ باید بررسی کنیم که این روش‌های پیشنهادی از سوی غرب تا چه اندازه برای جوانان کشور خودشان موثر بوده است.
ایمناایمنا2 هفته قبل
اختلال دو قطبیفراز و نشیب‌های روحی مبتلایان به اختلال دو قطبی بسیار شدیدتر و ماندگارتر از نوسانات خلقی معمول است. برای مقابله با نوسانات روحی چه باید کرد؟ اگر نوسانات روحی بر شغل، روابط یا هر بخش دیگری از زندگی افراد تاثیر بگذارد، مراجعه به پزشک ضروری است. تغییرات ساده ممکن است به بهبود نوسانات روحی خفیف، ناراحت‌کننده و آزاردهنده کمک کند. از دیگر راهکارهای موثر برای بهبود نوسانات روحی، گوش‌دادن به موسیقی دلنشین است. رفتاردرمانی دیالکتیکی نیز می‌تواند در کنترل بهتر عصبانیت و مدیریت تغییرات روحی مبتلایان به اختلال شخصیتی موثر باشد.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴2 هفته قبل
اگر این علائم با غم همراه باشد، تنها پزشک است که می‌تواند تشخیص دهد بیماری افسردگی است یا خیر. چه می‌شود افسردگی به خودکشی منجر می‌شود و چقدر از خودکشی‌ها ناشی از افسردگی‌های درمان نشده است؟ طبق آمار، افسردگی عامل اصلی بیشتر خودکشی‌هاست. خودکشی از بدترین و مهمترین عوارض افسردگی است و به همین دلیل شناخت و درمان افسردگی مسئله بسیار مهمی در بهداشت روانی است. چطور می‌توان افسردگی را درمان کرد؟ راه‌های درمانی مشخصی برای درمان افسردگی وجود دارد. بیماری افسردگی درحال حاضر چهارمین بیماری شایع دنیاست و گفته می‌شود تا سال ۲۰۲۰ در ردیف دوم قرار خواهد گرفت.
برترین‌هابرترین‌ها2 هفته قبل
رکنا: زن جوانی در اوهایو به جرم قتل سه فرزندش به ۳۷ سال زندان محکوم شد. بر اساس گزارش پلیس متهم که از سال ۲۰۱۵ تحت تعقیب و گریز پلیس بود پس از ۴ سال پیگیری در دام پلیس گرفتار شد. گزارش پلیس محلی حاکی از آن است که متهم ۲۷ ساله که چندسال پیش ۳ پسر نوزادش را به طرز هولناکی خفه کرد و با چاقو کشت پس از دستگیری به قتل آن‌ها اعتراف کرد و پرده از جنایتش برداشت. متهم در بازجویی مدعی شد به خاطر این که در سن ۱۷ سالگی مورد تجاوز ناپدری اش قرار گرفت و ناخواسته باردار شده بود تصمیم گرفت بعد از آن هروقت باردار شود و فرزندانش پسر باشند آن‌ها را به قتل برساند تا در آینده مانند پدرشان کودک آزار یا عامل تجاوز به زنان نشوند. گفتنی است که روانپزشک پزشکی قانونی پس از معاینه و تست روح و روان متهم اظهار داشت که وی از بیماری روانی رنج می‌برد و به خاطر این که ذهنش بیمار و مسموم است دست به این جنایت زده است.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین2 هفته قبل
اختلالات روانی که در پی تصادف بروز می‌یابدبنابر اظهارات ابراهیمی قوام، چه ناظران بیرونی و چه افرادی که درگیر حادثه ترافیکی هستند، تحت تاثیر تروما (ضربه روانی) قرار می‌گیرند و اختلال استرس پس از ضربه را تجربه کنند. پایداری ضربه روانی تجربه شده آنها، نیز به سابقه مسائل روانشناختی و میزان شدت جراحت حاصله یا مشاهده بستگی دارد. این روانشناس تاکید می‌کند: افسردگی نیز از جمله آسیب‌های دیگری است که بر اثر حوادث ترافیکی بر روان فرد تاثیرگذار است. شدت این حالات نیز با میزان شدت سانحه ارتباط دارد. چه عواملی موجب تصادفات ترافیکی می‌شود؟ این روانشناس در ادامه با اشاره به عوامل موثر در بروز تصادف، یادآور می‌شود: عوامل متعددی در بروز حوادث ترافیکی دخیل هستند.
تسنیمتسنیم3 هفته قبل
وی ادامه داد: ‌ این کتاب در همایش «راه‌های ورود به بازار‌های جهانی نشر» که ۲۹ آبان ماه برگزار می‌شود با حضور ناشر ارمنی و مترجم گئورک اسوطوریان رونمایی خواهد شد. زیبای کتاب «زیبا صدایم کن» دختر ۱۵ ساله‌ای است که در مؤسسه‌ای زیر نظر بهزیستی زندگی می‌کند. مادر معتادش ازدواج کرده و پدرش به سبب بیماری روانی در آسایشگاه بیماران روانی بستری است. زیبا در روز تولدش به پدر کمک می‌کند تا از آسایشگاه فرار کند. پدر موتور یکی از کارکنان آسایشگاه را می‌دزد تا با هم به گردش بروند و تولد زیبا را جشن بگیرند.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین3 هفته قبل
در این نظرسنجی پاسخ‌دهندگان به سؤالات متنوعی در مورد نقش‌های مدیریتی خود و هرگونه اقدامات پیشگیرانه‌ای که در مورد سلامت روان کارمندان خود انجام داده بودند، پاسخ دادند. این تحقیق به بررسی تأثیر ابتکارات بهداشت روان در محیط‌های کاری در سوئد پرداخته است، اما استرس ناشی از شغل و مسائل مربوط به سلامت روان منحصر به آن کشور نیست. مسائل مربوط به سلامت روان اغلب در کنار مسائل مربوط به سلامت جسمی اتفاق می‌افتد و مشکلاتی را که کارمندان با آن روبرو هستند، پیچیده‌تر می‌سازد. هم‌چنین از آنجایی که استرس عاملی کلیدی در محیط کار است، آموزش مدیریت استرس می‌تواند مزایای چشمگیری برای کارفرمایان و کارمندان داشته باشد. بنا بر گزارش سایت تخصصی مدیکال نیوز تودی، متخصصان بر اهمیت انجام اقدامات کلی پیشگیری و اطلاع رسانی توسط سازمان‌ها و آموزش به مدیران در زمینه افسردگی و اضطراب برای بهبود سلامت روان کارمندان تاکید کرده‌اند.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین3 هفته قبل
در این نظرسنجی پاسخ‌دهندگان به سؤالات متنوعی در مورد نقش‌های مدیریتی خود و هرگونه اقدامات پیشگیرانه‌ای که در مورد سلامت روان کارمندان خود انجام داده بودند، پاسخ دادند. این تحقیق به بررسی تأثیر ابتکارات بهداشت روان در محیط‌های کاری در سوئد پرداخته است، اما استرس ناشی از شغل و مسائل مربوط به سلامت روان منحصر به آن کشور نیست. مسائل مربوط به سلامت روان اغلب در کنار مسائل مربوط به سلامت جسمی اتفاق می‌افتد و مشکلاتی را که کارمندان با آن روبرو هستند، پیچیده‌تر می‌سازد. هم‌چنین از آنجایی که استرس عاملی کلیدی در محیط کار است، آموزش مدیریت استرس می‌تواند مزایای چشمگیری برای کارفرمایان و کارمندان داشته باشد. بنا بر گزارش سایت تخصصی مدیکال نیوز تودی، متخصصان بر اهمیت انجام اقدامات کلی پیشگیری و اطلاع رسانی توسط سازمان‌ها و آموزش به مدیران در زمینه افسردگی و اضطراب برای بهبود سلامت روان کارمندان تاکید کرده‌اند.
برترین‌هابرترین‌ها3 هفته قبل
با خودم گفتم من هم می‌توانم از پدر پدرام انتقام بگیرم. روزنامه شرق: پسری که تحت‌تأثیر یک فیلم سینمایی روی دوستش و پدر او اسیدپاشی کرده است، به‌زودی در دادگاه کیفری استان تهران پای میز محاکمه می‌رود. مرد میان‌سال بعد از بهبود نسبی گفت: پسرم، پدرام، با امیر دوست بود. با خودم گفتم من هم می‌توانم از پدر پدرام انتقام بگیرم. بعد از اعتراف این جوان به اسیدپاشی و مجروح‌کردن پدر پدرام با اسید، خانواده‌اش مدعی شدند او دچار بیماری روانی است.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین3 هفته قبل
نتایج یک مطالعه جدید نشان داده است مدیرانی که به آموزش‌های بهداشت روانی در محل کار خود دسترسی دارند، درک بهتری از سلامت روان داشته و به طور جدی‌تری برای پیشگیری از مشکلات سلامت روان در کارمندان خود، تلاش می‌کنند. در این نظرسنجی پاسخ‌دهندگان به سؤالات متنوعی در مورد نقش‌های مدیریتی خود و هرگونه اقدامات پیشگیرانه‌ای که در مورد سلامت روان کارمندان خود انجام داده بودند، پاسخ دادند. این تحقیق به بررسی تأثیر ابتکارات بهداشت روان در محیط‌‌های کاری در سوئد پرداخته است اما استرس ناشی از شغل و مسائل مربوط به سلامت روان منحصر به آن کشور نیست. مسائل مربوط به سلامت روان اغلب در کنار مسائل مربوط به سلامت جسمی اتفاق می‌افتد و مشکلاتی را که کارمندان با آن روبرو هستند، پیچیده‌تر می‌سازد. هم‌چنین از آنجایی که استرس عاملی کلیدی در محیط کار است، آموزش مدیریت استرس می‌تواند مزایای چشمگیری برای کارفرمایان و کارمندان داشته باشد.
ایسناایسنا3 هفته قبل
نتایج یک مطالعه جدید نشان داده است مدیرانی که به آموزش‌های بهداشت روانی در محل کار خود دسترسی دارند، درک بهتری از سلامت روان داشته و به طور جدی‌تری برای پیشگیری از مشکلات سلامت روان در کارمندان خود، تلاش می‌کنند. در این نظرسنجی پاسخ‌دهندگان به سؤالات متنوعی در مورد نقش‌های مدیریتی خود و هرگونه اقدامات پیشگیرانه‌ای که در مورد سلامت روان کارمندان خود انجام داده بودند، پاسخ دادند. این تحقیق به بررسی تأثیر ابتکارات بهداشت روان در محیط‌‌های کاری در سوئد پرداخته است اما استرس ناشی از شغل و مسائل مربوط به سلامت روان منحصر به آن کشور نیست. مسائل مربوط به سلامت روان اغلب در کنار مسائل مربوط به سلامت جسمی اتفاق می‌افتد و مشکلاتی را که کارمندان با آن روبرو هستند، پیچیده‌تر می‌سازد. هم‌چنین از آنجایی که استرس عاملی کلیدی در محیط کار است، آموزش مدیریت استرس می‌تواند مزایای چشمگیری برای کارفرمایان و کارمندان داشته باشد.
زومیتزومیت3 هفته قبل
در قرن نوزدهم، فلج عمومی، یکی از رایج‌ترین اختلالات روانی بود که تشخیص داده می‌شد. هر پژوهشگر صادقی به شما خواهد گفت که در حال حاضر، برای بیشتر اختلالات روانی توضیحی نداریم. درواقع، به‌جای داشتن یک علت ریشه‌ای، مانند فلج عمومی، اختلالات روانی ممکن است در اثر تعامل مکانیسم‌های مختلف ایجاد شود. گزینه‌ی جایگزین یعنی فرض اینکه اختلالات روانی همه اختلالات مغزی هستند، مثل ضرب‌المثل تمام تخم‌مرغ‌ها را در یک سبد قرار دادن است. ما باید هرچه سریع‌تر، درمان‌های موثری برای اختلالات روانی پیدا کنیم اما باید ابتدا بتوانیم توضیح دهیم که چه چیزی در حال اتفاق افتادن است.
رکنارکنا3 هفته قبل
افسردگی فصلی یکی از انواع اختلالات خلقی است که به صورت دوره‌ای در فصول سرد سال بیشتر در بین فرد یا افرادی دارای زمینه کم تحرکی و یا بیماری‌های روانی و عصبی هستند عارض می‌شود. **توصیه برای مقابله با افسردگی فصلی- برای پیشگیری از بروز این افسردگی فصلی، توصیه می‌شود از آنجا که نور درمانی، اساس درمان افسردگی فصلی است، بنابراین در فضای باز روزانه به مدت یک ساعت پیاده‌روی و تفریح کنید. - حتما برنامه‌ای برای حفظ سلامت جسمی خود نظیر شنا و پیاده‌روی و برنامه‌ای برای ارتقاء سلامت روانی مثل یادگرفتن چیزهای جدید، داشته باشید. _ مصرف غذاهای دریایی و سبزیجات را که دارای روی و آهن است، در رژیم غذایی خود افزایش داده و مصرف غذاهای دارای چربی زیاد و مواد افزودنی و نوشابه و فست فود را کاهش دهید. چراکه یک رواندرمانگر از طریق دارو یا روان‌ درمانی کمک موثرتری خواهد کرد. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین3 هفته قبل
خبرگزاری میزان- تشخیص به موقع علائم اولیه اختلالات روان و مشاوره با پزشک، به بهبود حال بیمار و کیفیت زندگی او و حتی در مواردی به حفظ جان فرد مبتلا کمک می‌کند. به گزارش گروه فضای مجازی خبرگزاری میزان، تشخیص به موقع علائم اولیه اختلالات روان و مشاوره با پزشک، به بهبود حال بیمار و کیفیت زندگی او و حتی در مواردی به حفظ جان فرد مبتلا کمک می‌کند. از جمله علائم بیماری‌های روان که باید مورد توجه قرار گیرند، می‌توان به مواردی که در این اینفوگرافی آمده است، اشاره کرد. بیشتر بخوانید: قابل توجه معتادین به بازی‌های رایانه‌ای؛ شما یک بیمار روانی هستید! منبع: ایسناانتهای پیام/خبرگزاری میزان: انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود.
رکنارکنا3 هفته قبل
به گزارش رکنا، خبر ازدواج امیرعلی نبویان با بهار نوروزپور در فضای مجازی منتشر شد و عده‌ای را هم شوکه کرد! شما در زندگی به مقوله ازدواج فکر می‌کردید؟ بهار: خب راستش نه من و نه امیرعلی، به ازدواج فکر نمی‌کردیم. خانم‌ها چقدر می‌توانند برایش برنامه‌ریزی داشته باشند؟ بهتر بگویم خیلی مرسوم نیست اگر خانم‌ها پیشنهاد ازدواج دهند. شما آن روی قضیه را هم ببینید که مردان زیادی در جوامع سنتی و مدرن بارها و بارها پیشنهاد ازدواج داده‌اند و جواب رد شنیده‌اند. کجا پیشنهاد ازدواج را مطرح کردی؟ امیرعلی: در لوکیشن داخلی بودیم، در راهروی شرکت.
انتخابانتخاب3 هفته قبل
روان‌پزشک ویژگی‌های افراد دچار بیماری پراشتهایی و کم اشتهایی عصبی را تشریح کرد. کاظم ملکوتی، روان‌پزشک درباره «بیماری پرخوری و کم‌خوری عصبی»، اظهار داشت: بعضی افراد هستند وقتی عصبی می‌شوند، اشتهای غذایی‌شان از بین می‌رود و در مقابل، برخی نیز وقتی عصبی می‌شوند، اشتهای غذایی‌شان زیاد شده و دوست دارند یکسره غذا میل کنند. وی با بیان اینکه دو نوع بیماری پراشتهایی و کم‌اشتهایی عصبی داریم، افزود: البته این بیماری‌ها ملاک‌هایی دارند؛ مثلا از جمله شاخص‌های آن این است که باید فرد دچار چاقی شده باشد یا عملکرد و فعالیت اجتماعی فرد مختل شود؛ در نتیجه اگر فرد چنین ویژگی‌هایی داشته باشد، می‌گوییم پراشتهایی عصبی دارد. ملکوتی با اشاره به ویژگی‌های افراد دچار پراشتهایی عصبی، خاطرنشان کرد: این افراد آنقدر غذا می‌خورند و در مقابل نیز ورزش‌های شدیدی انجام می‌دهند تا چاق نشوند، یا از قرص‌های مسهل استفاده می‌کنند تا دچار چاقی نشوند؛ این کارها از جمله اقدامات افراد دچار پراشتهای عصبی است. وی با اشاره به ویژگی افراد دچار کم‌اشتهایی عصبی، خاطرنشان کرد: فردی که دچار کم‌اشتهایی عصبی است، بسیار لاغر است، ‌ اما مرتب جلوی آئینه قرار گرفته و می‌گوید من چاق هستم؛ در نتیجه هر دوی این حالت‌ها جنبه روانی دارد.
ایسناایسنا4 هفته قبل
ایسنا/خراسان رضوی نتایج تحقیقات نشان می‌دهد، افراد سیگاری بیشتر در معرض خطر ابتلا به افسردگی و اسکیزوفرنی نسبت به سایرین هستند. محققان در این تحقیق به جای اینکه بررسی کنند که آیا افراد سیگاری به صورت ژنتیکی مستعد ابتلا به افسردگی یا اسکیزوفرنی هستند، روابط علت و معلولی مرتبط با استعمال سیگار را تجزیه و تحلیل کردند. این طرح، شامل شناسایی تغییرات ژنتیکی مرتبط با افسردگی یا اسکیزوفرنی بود و سپس آزمایش تغییرات در برابر قرارگرفتن در معرض سیگارکشیدن برای گروهی از افراد مورد بررسی قرار گرفت. محققان دریافتند، در حالی که استعمال سیگار خطر ابتلا به افسردگی و اسکیزوفرنی را افزایش می‌دهد، افراد مبتلا به افسردگی و اسکیزوفرنی نیز به احتمال زیاد، بیشتر سیگار می‌کشند. بر اساس گزارشی، در سراسر جهان، افراد مبتلا به بیماری روانی ۲۰ سال زودتر از دیگر افراد به کام مرگ می‌روند.
خبر فوریخبر فوری4 هفته قبل
میزان خودکشی نظامیان آمریکایی حکایت از ناتوانی ارتش آمریکا برای کنترل خودکشی نظامیان این کشور است که این آمار در سال ۲۰۰۱۸ به عدد روزانه ۲۴ خودکشی رسیده است. انتشار آمارهای جدید خودکشی در میان نظامیان آمریکایی نشان می‌دهد که با وجود تلاش‌های بسیار برای پیشگیری از خودکشی سربازان، هنوز ارتش آمریکا موفق نشده از این پدیده روانشناختی در میان نیروهای فعال و ذخیره خود پیشگیری کند. این نتایج نشان می‌دهد از هر ۱۰ خودکشی، هفت مورد مربوط به نظامیان در حال خدمت است. پنتاگون در سال جاری نیز در مورد خانواده‌های نظامی گزارش داد که در سال ۲۰۱۷، تعداد ۱۸۶ خودکشی در بین همسران و وابستگان نظامیان آمریکایی رخ داده است. خودکشی و رواج ناراحتی‌های روانی در میان سربازان آمریکایی موضوع جدیدی نیست و جدی‌ترین اخبار در این مورد به موج بزرگ خودکشی سربازان آمریکایی بازگشته از جنگ ویتنام در دهه ۷۰ میلادی باز می‌گردد.
تسنیمتسنیم4 هفته قبل
انتشار آمارهای جدید خودکشی در میان نظامیان آمریکایی نشان می‌دهد که با وجود تلاش‌های بسیار برای پیشگیری از خودکشی سربازان، هنوز ارتش آمریکا موفق نشده از این پدیده روانشناختی در میان نیروهای فعال و ذخیره خود پیشگیری کند. این نتایج نشان می‌دهد از هر ۱۰ خودکشی، هفت مورد مربوط به نظامیان در حال خدمت است. آخرین آمارهای پنتاگون نشان می‌دهد که میزان خودکشی سربازان وظیفه فعال در تمام شاخه‌های خدماتی در طی پنج سال گذشته، بیش از یک سوم افزایش یافته است؛ نرخ خودکشی در میان نظامیان آمریکایی در اواخر سال ۲۰۱۸، ۲۴٫۸ نفر از ۱۰۰ هزار نفر است. پنتاگون در سال جاری نیز در مورد خانواده‌های نظامی گزارش داد که در سال ۲۰۱۷، تعداد ۱۸۶ خودکشی در بین همسران و وابستگان نظامیان آمریکایی رخ داده است. خودکشی و رواج ناراحتی‌های روانی در میان سربازان آمریکایی موضوع جدیدی نیست و جدی‌ترین اخبار در این مورد به موج بزرگ خودکشی سربازان آمریکایی بازگشته از جنگ ویتنام در دهه ۷۰ میلادی باز می‌گردد.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز4 هفته قبل
به گزارش مشرق به نقل از پایگاه اینترنتی العهد, روزنامه صهیونیستی معاریو فاش کرد براساس گزارش سال ۲۰۱۸ ارتش رژیم صهیونیستی، تعداد معافیت‌ها از خدمت سربازی در این ارتش افزایش یافته است. براساس این گزارش تعداد معافیت‌های سربازی ۳۰ درصد افزایش یافته است. از مجموع ۴۵۰۰ معافیت ۴۴٫۷ درصد مربوط به یهودیان حریدی و ۴۳٫۶ درصد مربوط به یهودیان سکولار و ۸٫۷ درصد مربوط به افرادی است که در مدارس دینی یهودی تحصیل کرده‌اند. به گفته کارشناسان، نگاهی به آمارهای مربوط به این مسئله حکایت از وقوع رویدادی استثنائی است و آن افزایش ۱۰۰ درصدی کسانی است که با ارائه اسنادی مبنی بر رنج بردن از مشکلات روانی ناشی از شیزوفرنی خواستار معافیت از خدمت سربازی هستند.
صدا و سیماصدا و سیما4 هفته قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما، به گزارش پایگاه اینترنتی العهد, روزنامه صهیونیستی معاریو فاش کرد براساس گزارش سال ۲۰۱۸ ارتش رژیم صهیونیستی، تعداد معافیت‌ها از خدمت سربازی در این ارتش افزایش یافته است. براساس این گزارش تعداد معافیت‌های سربازی ۳۰ درصد افزایش یافته است. از مجموع ۴۵۰۰ معافیت ۴۴٫۷ درصد مربوط به یهودیان حریدی و ۴۳٫۶ درصد مربوط به یهودیان سکولار و ۸٫۷ درصد مربوط به افرادی است که در مدارس دینی یهودی تحصیل کرده‌اند. به گفته کارشناسان، نگاهی به آمارهای مربوط به این مسئله حکایت از وقوع رویدادی استثنائی است و آن افزایش ۱۰۰ درصدی کسانی است که با ارائه اسنادی مبنی بر رنج بردن از مشکلات روانی ناشی از شیزوفرنی خواستار معافیت از خدمت سربازی هستند.

به انتهای لیست رسیدید