اخبار « بیمه »

ایران‌جیبایران‌جیب2 ماه قبل
علت هم این بود که صاحبان واحدهای ساختمان پلاسکو در واقع تنها مالک سرقفلی مغازه‌هایشان بودند و طبق قانون نمی‌توانستند واحدشان را بیمه کنند. موضوع اصلی بیمه‌ ساختمان پلاسکو این بود که کسبه این ساختمان هرکدام فقط مالک سرقفلی واحدهایی بودند که در اختیار داشتند. یکی از بزرگترین بیمه‌هایی که در این حادثه برای واحدهای پلاسکو بیمه‌نامه صادر کرده، بیمه آسیا است. علاوه بر اینها تعدادی واحد هم پشت پلاسکو قرار داشتند که چون اجناس‌شان دود گرفته بود، بیمه آسیا کل خسارت را پرداخت کرد. به گزارش ایسنا، تعداد واحدهای بیمه شده در ساختمان پلاسکو بیش از ۱۶۰ واحد اعلام شده بود که پس از اطلاعات کامل‌تری که از واحدهای پلاسکو بدست آمد مشخص شد، حدود ۲۱۰ واحد دارای بیمه نامه بوده‌اند که در کل ۴۹ میلیارد تومان خسارت برآورد شده است.
ایسناایسنا2 ماه قبل
مدیرکل بیمه سلامت استان تهران با اشاره به جمعیت تحت پوشش بیمه سلامت در استان تهران، درباره اعتبارات این سازمان بیمه‌گر برای تامین داروهای بیماران خاص و صعب‌العلاج توضیح داد. دکتر کوروش فرزین در گفت‌وگو با ایسنا، درباره وضعیت اعتبارات بیمه سلامت برای تامین داروهای بیماران خاص و صعب‌العلاج با توجه به تغییرات نرخ ارز، ‌ گفت: خوشبختانه علی‌رغم تغییراتی که در نرخ ارز ایجاد شد، در حوزه سلامت با سیاست‌گذاری‌های مشخص وزارت بهداشت، بار سنگینی به عرصه سلامت منعکس نشد. بر این اساس لازم است که سیاست‌گذاران وزارت بهداشت به دلیل اهمیت حوزه سلامت، پیگیری‌هایشان را ادامه دهند تا این تنش‌ها به حوزه سلامت و مردم منعکس و تحمیل نشده و فشار را به حداقل برسانند. در زمینه تامین داروی بیماران خاص هم فعلا سازمان‌های بیمه‌گر و ما با کسری بودجه خاصی مواجه نیستیم. مدیرکل بیمه سلامت استان تهران با بیان اینکه در عین حال حدود ۳۰۰۰ پزشک هم به صورت مستقیم طرف قرارداد ما هستند، ‌اظهار کرد: این تعداد پزشک شامل ۲۰۰۰ نفر پزشک عمومی و ۱۰۰۰ نفر پزشک متخصص هستند.
تابناکتابناک1 ماه قبل
معمولابیمه‌ دزدی‌ با سایر بیمه‌نامه‌ها ترکیب‌ می‌شود که‌ از رایج‌ترین‌ آنها ترکیب‌ با بیمه‌ آتش‌سوزی‌ است۱- موارد تحت‌ پوشش‌ بیمه‌گرلازم‌ به‌ توضیح‌ است‌ که‌ بیمه‌ دزدی‌، خسارات‌ وارد در اثر سرقت‌ (فقدان‌ کالا) و یا خسارات‌ وارد در اثر سرقت‌، به‌اشیاء مورد بیمه‌ و یا خسارات‌ وارد به‌ محلی‌ را که‌ اشیاء مورد بیمه‌ در آن‌ قرار دارد تحت‌ پوشش‌ قرار می‌دهد. سرقتهای‌ مسلحانه‌ از بانکها در زمان‌ حمل‌ وجوه‌نقد بین‌ شعب‌ و خزانه‌ و یا موجودی‌ صندوقها و پشت‌ گیشه‌ها هم‌ براساس‌ شرایط خاصی‌ تحت‌ پوشش‌ قرار می‌گیردخطرات‌ ناشی‌ از تصادف‌ اتومبیل‌ حامل‌ وجوه‌ نقد، سوانح‌ مربوط به‌ هواپیمای‌ حامل‌ وجوه‌ نقد واوراق‌ بهادار، از جمله‌ هواپیما ربایی‌ هم‌ تحت‌ پوشش‌ بیمه‌ای‌ است‌. در سرقت‌ از بانکها، معمولا سرقتهایی‌که‌ با شکستن‌ حرز همراه‌ است‌ و یا سرقتهای‌ مسلحانه‌ تحت‌ پوشش‌ بیمه‌ قرار می‌گیرند. سرقت‌ توسطکارکنان‌ بیمه‌گذار (کارکنان‌ بانک‌) تحت‌ پوشش‌ نیست‌. در پوشش‌ دزدی‌ بانکها، باتوجه‌ به‌ نوع‌ فعالیت‌آنها، اوراق‌ بهادار، مسکوکات‌ طلا و ارزهای‌ خارجی‌ هم‌ دارای‌ پوشش‌ هستند۲- موارد خارج‌ از تعهد بیمه‌گر (استثنائات‌) در انواع‌ بیمه‌نامه‌ دزدی‌، موارد زیر مستثنی‌ و خارج‌ از تعهد بیمه‌گراست‌.
فارسفارس1 هفته قبل
رئیس مرکز فناوری اطلاعات بیمه مرکزی افزود: در بسیاری اسناد، بیمه مرکزی ملزم است اطلاعات را به صورت مکانیزه در اختیار مراجع و صنایع دیگر قرار دهد. * ۲۱ میلیون و ۲۰۰ هزار خودرو کد یکتا گرفتندنعمتی درباره اعمال کد یکتا در رشته شخص ثالث اظهار داشت: این استانداردسازی از ابتدای مهر ۹۶ در صنعت بیمه اجرایی شد به طوری که در لحظه صدور بیمه نامه، اطلاعات به بیمه مرکزی ارسال و صحت آنها بررسی می‌شود و پس از تایید به آن، کد یکتا می‌دهد. در نیمه دوم سال گذشته بیمه‌نامه ۱۱ میلیون و ۶۰۰ هزار خودرو صاحب کد یکتا شد که این میزان امسال به ۲۱ میلیون و ۲۰۰ فقره رسید. وی تاکید کرد: شرکت‌های بیمه‌گر ملزم هستند بیمه نامه شخص ثالث را به همراه کد یکتا به خریداران ارایه کنند. نعمتی اظهار داشت: در آینده کد یکتا به عنوان ابزاری برای سنجش صحت بیمه نامه‌ها خواهد شد و شاید شرکت‌های بیمه ملزم شوند که جز کد یکتا چیزی روی بیمه نامه‌ها چاپ نکنند.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین2 ماه قبل
او بیان کرد: «وقتی یک بیمه‌گذار کلان انتقال پرتفوی می‌دهد شرکت بیمه‌گر باید در بحث استراتژی و مدیریت بازاریابی بررسی کند که به چه دلیل انتقال پرتفوی صورت می‌گیرد، آیا بیمه گذار با شرکت قبلی در سال‌های گذشته بدهی دارد یا خیر و به صرف اینکه بیمه گذاری با یک برند مشهور خواهان قرارداد است و پرتفوی بالایی دارد نباید قرارداد ببندد.» این کارشناس بیمه افزود: «زمانی که یک بیمه گذار با برند مشهور خواهان بستن قرارداد است شرکت‌های بیمه به این دلیل که پرتفوی بالایی دارد قرارداد را می‌بندند و تمام فاکتورهایی که باید مورد بررسی قرار بگیرد برای بستن یک قرارداد بیمه‌ای اعمال نمی‌شود و هیچ ارزشیابی درستی از میزان توانایی شرکت بیمه گذار در پرداخت حق بیمه صورت نمی‌گیرد و سوابق پرداخت حق بیمه‌ها به شرکت قبلی مورد سنجش قرار نمی‌گیرد.» حاجی اشرفی مدعی شد: «شرکت‌های بیمه معمولا اعتبار سنجی لازم در زمینه وصول حق بیمه را انجام نمی‌دهند و فقط در رابطه با یکی دو سازمان این مساله صورت پذیرفته است که آن هم با خواست و توجه بیمه مرکزی بود، که به شرکت‌های بیمه اعلام کرد فلان بیمه گذار بدحساب است و با آن قرارداد منعقد نکنید و در سایر موارد این ریتم در حال تکرار است و شرکت‌های بیمه به فاکتورهای لازم در عمل توجه نمی‌کنند.» این کارشناس اینگونه اظهار عقیده کرد که «این مشکل به طور مستقیم به نهاد ناظر ارتباط ندارد و اصولا در قانون بیمه‌گری مصوب بیمه مرکزی ایران این وظیفه بر عهده بیمه مرکزی نیست، هر چند که بیمه مرکزی در اینگونه مسائل وارد نمی‌شود اما در بعضی موارد به عنوان سازمان ناظر تشخیص داده است که به سندیکای بیمه گران ایران و یا شرکت‌های بیمه‌ای بگوید که یک بیمه‌گر بدحساب است و شرکت‌های بیمه باید مراقب انعقاد قرارداد با آن بیمه گذار باشند.» او گفت: سندیکای بیمه گران می‌تواند به عنوان بازوی اجرایی و مشورتی بسیار فعال این کمک فکری را به شرکت‌های بیمه بدهد و منابع و اطلاعات لازم را جمع آوری کند و مانع از انعقاد قرارداد جدید و تکرار بدحسابی بیمه‌گذارانی شود که بدهی‌های کلان نسبت به شرکت بیمه قبلی دارند.
خبر فوریخبر فوری1 ماه قبل
مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی از شناسایی و استخراج جمعیت بیمه نشده کشور در خبر داد و گفت: به زودی کدملی و کدپستی دقیق تمام این افراد در اختیار صندوق و کارگزاران قرار می‌گیرد. به گزارش خبر فوری، مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی از شناسایی و استخراج جمعیت بیمه نشده کشور در خبر داد و گفت: به زودی کدملی و کدپستی دقیق تمام این افراد در اختیار صندوق و کارگزاران قرار می‌گیرد. مدیر عامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر کشور در بخشی از سخنانش از ۴۰ سالگی انقلاب با عنوان پختگی انقلاب نام برد و گفت: مهم‌ترین دستاورد انقلاب اسلامی، قانون اساسی جمهوری اسلامی است که در آن بر ایجاد بسترهای لازم برای تعالی و کمال انسان‌ها تاکید شده است. وی با بیان اینکه توجه به حوزه‌های مختلف اجتماعی، جایگاه ویژه‌ای در قانون اساسی کشورمان دارد، افزود: براساس اصل ۲۹ قانون اساسی، بیمه یک حق همگانی است و همه شهروندان باید از آن برخوردار شوند. مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر کشور با اشاره به تنظیم جداول حقوق صندوق تا سال ۱۴۲۰ تصریح کرد: در گام بعدی کارشناسان صندوق به دنبال تنظیم جداول حقوق تا سال ۱۴۷۰ هستند تا مشکلی در عمل به تعهدات صندوق در درازمدت به وجود نیاید.
ایرناایرنا1 ماه قبل
به گزارش ایرنا، سازمان‌های بیمه‌گر نقش بسزایی در پوشش بیمه‌ای افراد جامعه دارند و در این میان با نگاهی به کارنامه ۴۰ سال انقلاب فعالیت‌های چشمگیر این حوزه بیش از گذشته نمایان است. ** افزایش ۸۰ درصدی هزینه‌های درمانی بیمه سلامت با اجرای بیمه همگانیمدیرکل بیمه سلامت استان زنجان ادامه داد: در سال ۹۳، طرح رایگان بیمه همگانی سلامت در کشور آغاز شد و با ثبت نام ۹۰ هزار و ۵۹ نفر بیمه شده این تعداد در پایان سال ۹۵ به ۱۱۵ هزار و ۱۴۲ نفر افزایش یافت. وی بیان کرد: صدور دفترچه بیمه سلامت همگانی رایگان نیز از سال ۹۳ برای ساکنین شهرهای بالای ۲۰ هزار نفرو آمار بیمه شدگان استان تحت پوشش این نوع بیمه ۹۸ هزار و ۷۱۴ نفر بوده است. وی اضافه کرد: هم اکنون ۵۳۹ هزار و ۸۰۸ نفر تحت پوشش بیمه سلامت هستند که از این تعداد ۴۵۰ هزار نفر معادل ۸۳ درصد شامل بیمه‌ شدگان روستایی و همگانی بصورت رایگان از این نوع بیمه استفاده می‌کنند. در نهایت'قانون تامین اجتماعی' نیز در تیرماه ۱۳۵۴ تصویب و 'سازمان تامین اجتماعی' تشکیل شد.
ایرناایرنا1 ماه قبل
به گزارش ایرنا، سازمان‌های بیمه‌گر نقش بسزایی در پوشش بیمه‌ای افراد جامعه دارند و در این میان با نگاهی به کارنامه ۴۰ سال انقلاب فعالیت‌های چشمگیر این حوزه بیش از گذشته نمایان است. ** افزایش ۸۰ درصدی هزینه‌های درمانی بیمه سلامت با اجرای بیمه همگانیمدیرکل بیمه سلامت استان زنجان ادامه داد: در سال ۹۳، طرح رایگان بیمه همگانی سلامت در کشور آغاز شد و با ثبت نام ۹۰ هزار و ۵۹ نفر بیمه شده این تعداد در پایان سال ۹۵ به ۱۱۵ هزار و ۱۴۲ نفر افزایش یافت. این مسئول اضافه کرد: صدور دفترچه بیمه سلامت همگانی رایگان نیز از سال ۹۳ برای ساکنین شهرهای بالای ۲۰ هزار نفرو آمار بیمه شدگان استان تحت پوشش این نوع بیمه ۹۸ هزار و ۷۱۴ نفر بوده است. وی اضافه کرد: هم اکنون ۵۳۹ هزار و ۸۰۸ نفر تحت پوشش بیمه سلامت هستند که از این تعداد ۴۵۰ هزار نفر معادل ۸۳ درصد شامل بیمه‌ شدگان روستایی و همگانی بصورت رایگان از این نوع بیمه استفاده می‌کنند. در نهایت'قانون تامین اجتماعی' نیز در تیرماه ۱۳۵۴ تصویب و 'سازمان تامین اجتماعی' تشکیل شد.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین3 هفته قبل
مدیرکل نام‌نویسی و حساب‌های انفرادی سازمان تامین اجتماعی با اشاره به رفع همپوشانی‌های بیمه‌ای برای صاحبان دو یا چنددفترچه بیمه گفت: اگر دخترخانمی شاغل بوده و خودش دفترچه بیمه تامین اجتماعی داشته باشد و تحت تکفل پدرش هم بوده و یک دفترچه بیمه سلامت هم داشته باشد، دفترچه بیمه سلامتش حذف می‌شود. مدیرکل نامنویسی و حساب‌های انفرادی سازمان تامین اجتماعی در پاسخ به اینکه در طرح همپوشانی برای چنددفترچه بیمه‌ایها، کدام یک از دفترچه‌های افراد حذف و کدامیک باقی می‌ماند؟ اظهار کرد: به قوانین خود دستگاه‌ها مربوط است. بیمه شده اصلی تابع هر صندوقی باشد باید دفترچه همانجا را هم داشته باشد و اعضای خانواده هم بر اساس مقررات همان صندوق‌ها باید سنجیده شوند. کریمی ادامه داد: یک شیوه نامه استحقاق سنجی داریم که مبنای کار ماست و مشخص می‌کند فردی که چند دفترچه بیمه دارد، استحقاق باقی ماندن در کدام یک را داراست. به عنوان مثال اگر دخترخانمی شاغل بوده و خودش دفترچه بیمه تامین اجتماعی داشته باشد و تحت تکفل پدرش هم بوده و یک دفترچه بیمه سلامت هم داشته باشد، دفترچه بیمه سلامتش حذف می‌شود.
ایسناایسنا1 ماه قبل
مدیرعامل صندوق بازنشستگی اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر با اشاره به وجود بیش از دو میلیون خانوار روستایی و عشایر فاقد بیمه، از اجرایی شدن طرح نذر بیمه در آینده نزدیک در چنداستان کشور خبر داد. وی افزود: خانوار فاقد بیمه دارای سرپرست ۱۸ تا ۵۰ ساله هستند که جمعیت هدف ما تلقی می‌شوند. واعظ مهدوی با اشاره به وجود ۲میلیون خانوار فاقد بیمه اظهار کرد: قصد داریم طرح «نذر بیمه» یا خیرین بیمه‌گر را در آینده نزدیک به صورت پایلوت در چند استان کلید بزنیم. بیمه شدگان تحت پوشش صندوق بیمه اجتماعی، یک سوم حق بیمه خود را می‌پردازند و دو سوم حق بیمه را صندوق تقبل می‌کند. در طرح نذر بیمه، افراد خیر می‌توانند یک سوم حق بیمه سهم بیمه شده را برای یک سال بپردازند.
ایرناایرنا2 هفته قبل
به گزارش روز چهارشنبه ایرنا از سازمان بیمه سلامت، نشست هم اندیشی نمایندگان سازمان جهانی بهداشت در ایران با مدیرعامل سازمان بیمه سلامت با حضور ایرج حریرچی، معاون وزیر بهداشت و مدیران سازمان بیمه سلامت در محل این سازمان برگزار شد. همه مدیران سازمان بیمه سلامت ‏در یک هفته اخیر به صورت فعال در جلسه‌ها شرکت کردند و این نشان دهنده علاقه برای حل مشکلات موجود در سازمان‌های ‏بیمه‌گر درمانی ایران است. * استفاده بیمه سلامت از تجربه‌های سازمان جهانی بهداشتطاهر موهبتی، مدیرعامل سازمان بیمه سلامت نیز در این نشست گفت: سازمان بیمه سلامت می‌تواند در رابطه با پوشش همگانی بیمه سلامت، نظام پرداخت فعلی حوزه ‏سلامت، ارتقای کیفیت بسته پایه بیمه سلامت، نظام ارجاع و پزشکی خانواده از توصیه‌های سازمان جهانی بهداشت استفاده کند. ‏وی افزود: هرچند در حال حاضر در شرایط تحریم و فشارهای اقتصادی دشمن قرار داریم، اما تمام این موارد قابلیت تبدیل به فرصت را ‏دارند. همچنین الحاق سازمان بیمه ‏سلامت به وزارت بهداشت به عنوان تولیت نظام سلامت و وجود ظرفیت‌های نظام سلامت می‌تواند به بیمه سلامت کمک کنند. ‏موهبتی ادامه داد: دانش مناسبی در حوزه اقتصاد سلامت کشور وجود دارد و در میدان عمل می‌توان از این دانش به درستی استفاده کرد. ‏همچنین سیاست‌های کلان کشور بر اجرای نظام ارجاع و پزشکی خانواده نیز تاکید دارد. ‏مدیرعامل سازمان بیمه سلامت اظهار داشت: امیدواریم همکاری سازمان بیمه سلامت با سازمان جهانی بهداشت بیشتر از گذشته باشد و ادامه پیدا کند.
ایرناایرنا5 روز قبل
زیرا تفاهمنامه باید عملیاتی شود و نباید روی کاغذ بماند. ‏موهبتی افزود: ‏برای اجرای راهنماهای بالینی نمی‌توان بدون همکاری سازمان نظام پزشکی کاری انجام داد. همچنین برای ارتقای سواد سلامت ‏جامعه، مدیریت منابع و استقرار خدمات الکترونیک سلامت نیز باید با پزشکان همکاری کرد. در اکثر این موارد تغییر رفتار وجود دارد ‏و برای تغییر رفتارهای اجتماعی باید با انجمن‌های علمی و سازمان نظام پزشکی تعامل و همکاری کرد. در استقرار سازمان الکترونیک خدمات سلامت می‌توان از فرصت همکاری با سازمان نظام پزشکی به خوبی استفاده ‏کرد. ‏موهبتی گفت: یکی از مشکلات دستگاه‌های بیمه‌گر، تامین منابع مالی است. رئیس سازمان بیمه سلامت ایران تصریح کرد: در حال حاضر در کشور ۳ بیمه داریم و دارای روش بیمه‌ای نیز هستیم و به دلیل اینکه وحدت رویه نداریم مردم به زحمت می‌افتند.
خبر فوریخبر فوری1 ماه قبل
کریمی افزود: با تغییر و اصلاح قانون بیمه کارگران ساختمانی حدود ۵۰۰ هزار کارگر ساختمانی در نوبت، بیمه هستند. جزئیات تغییرات دستمزد کارگران ساختمانی در یک سال اخیر ادعای انبوه‌سازان درباره تخلفات گسترده در بیمه‌ کارگران ساختمانیرئیس انجمن صنفی کارگران ساختمانی هم گفت: قانون بیمه کارگران ساختمانی تنها به بیمه حوادث، از کارافتادگی، بازنشستگی و فوت تعلق می‌گیرد و مابقی حقوق بیمه‌ای را دریافت نمی‌کنند. به جای اینکه قانون بیمه کارگران ساختمانی در حمایت از آنان باشد بطور کامل پرداخت نمی‌شود در صورتیکه ۳۰ درصد حق بیمه به بیمه گزار پرداخت می‌شود. مصری نماینده مجلس یکی از مشکلات تنظیم قانون برای بیمه کارگران ساختمانی را محل و زمان مشخص آنان را اعلام کرد و گفت: کارگر ساختمانی کارفرما ندارد که مشمول بیمه شود تا برای او حق بیمه سهم کارفرما پرداخت کند. مصری گفت: از هر طرح و پیشنهادی برای شفاف سازی بیمه کارگران ساختمانی استقبال می‌کنیم.
ایرناایرنا1 ماه قبل
وی اظهار داشت: علیرغم رفع ۱۲ هزار همپوشانی بیمه‌ای هم اکنون نیز ۲۵۰ هزار نفر از شهروندان این استان دارای دو یا سه دفترچه بیمه درمان هستند. رعنایی با بیان اینکه بیمه سلامت دارای پنج صندوق است افزود: در صندوق بیمه ایرانیان دولت ماهانه ۵۰ درصد تخفیف برای حق بیمه پرداخت می‌کند که سرانه بیمه در این صندوق به ازای هر یک نفر ۴۴۰ هزار ریال است. این مسئول خراسان شمالی افزود: همچنین بانک اطلاعاتی بیماران خاص استان را نیز همسان کردیم تا مقداری از همپوشانی‌ها کاهش یابد. رعنایی با بیان اینکه هر بیمه شده باید تنها یک دفترچه بیمه درمان داشته باشد افزود: بعضا برخی از افراد از چند دفترچه بودن سوء استفاده می‌کنند. وی اظهار داشت: برخی از شهروندان بیمه تامین اجتماعی را دارند اما به علت اینکه برخی از بیمه‌ها به صورت رایگان ایجاد شد برخی از شهروندان از این بیمه نیز استفاده می‌کنند.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 ماه قبل
وی با بیان اینکه راننده محوری بر مبنای قانون است، تصریح کرد: اگر بیمه نامه براساس راننده صادر شود برخی از مشکلات ناشی از پرداخت‌های غیر مستند را کم می‌کند. سلیمانی گفت: قانون مکلف کرده تا اخر برنامه ششم بیمه‌ها را براساس ویژگی‌های راننده صادر کنیم. الان برای خودرو بیمه نامه صادر می‌شود ولی ما به سمتی میرویم که ویژگی‌های راننده را نیز لحاظ کنیم. راننده پر خطر باید حق بیمه بیشتری بپردازد و راننده کم خطر حق بیمه کمتری. رییس کل بیمه مرکزی درباره اینکه اگر ٤ نفر از یک خودرو استفاده کنند طبق این طرح چطور قابل شناسایی هستند؟ تصریح کرد: بیمه نامه بنام صاحب خودرو صادر می‌شود و اینطور نیست که برای هر فرد یک بیمه نامه صادر کنیم.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 ماه قبل
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از چابک آنلاین، «مقداد تکلوزاده»، بیمه محصولات کشاورزی را یک چالش بزرگ در کشور برشمرد زیرا به گفته او در این زمینه یک بیمه نامه واقعی و تجاری وجود ندارد. دبیرانجمن ملی خرمای ایران رفع این چالش درحوزه محصولات کشاورزی را منوط به حرکت به سمت واقعی‌تر شدن نرخ بیمه محصولات کشاورزی دانست. وی، پیشنهاد داد تا علاوه بر صندوق بیمه کشاورزی، شرکت‌های بیمه‌ای خصوصی بیمه‌ای هم وارد مذاکره با فعالان انجمن ملی خرما شوند تا امکان توافق جمعی در بیمه کردن محصولات کشاورزی فراهم شود. تکلوزاده با بیان اینکه با توجه به نوسانات نرخ ارز، صندوق بیمه کشاروزی تغییری در نرخ حق بیمه‌ها و تعرفه نداده افزود: در حال حاضر، شرایط پرداخت خسارت به مراتب سخت‌تر شده و خسارت وارده به تولید کنندگان خرما به صورت اقساط پرداخت می‌شود و جالب‌تر اینکه حق بیمه سال آینده را نیز از خسارت کم می‌کنند.! وی، اضافه کرد: انجمن ملی ایران در نظر دارد با صندوق بیمه کشاورزی به توافق برسد که حق بیمه سال آینده از خسارت کسر نشده و مبلغ غرامت پرداختی به صورت نقدی پرداخت شود از آنطرف هم حق بیمه واقعی از کشاورزان دریافت شود.
تسنیمتسنیم2 ماه قبل
وی خاطرنشان کرد که باید به این سمت حرکت کنیم که هر فرد و خانواده، علاوه بر دریافتی از حقوق بازنشستگی، بتواند حقوق یا مستمری دیگری از شرکت‌های بیمه‌گر تجاری داشته باشد. رییس شورای عالی بیمه در عین حال لازمه اصلی این موضوع را فعالیت چشمگیر و پوشش کامل بیمه‌های زندگی از سوی شرکت‌های بیمه عنوان کرد و اظهار داشت: با این موضوع بخشی از مشکلات تورمی هم حل خواهد شد. وی سیاست بیمه مرکزی را برون سپاری موارد غیرحاکمیتی عنوان کرد و اظهارداشت: البته تعداد ارزیابان خسارت در استان‌ها کم است و ارزیابانی که مجوز فعالیت می‌گیرند، باید بتوانند در قالب سیاست بیمه مرکزی حرکت کنند. سلیمانی با اشاره به کارکرد بیمه‌های زندگی و سرمایه گذاری اظهار داشت: بیمه گران می‌توانند با سرمایه گذاری حق بیمه دریافتی، در زمان رسیدن مبالغ به بازدهی، پرداخت‌های مستمر به افراد داشته باشند. وی ادامه داد: در مرحله پیشرفته‌تر شرکت‌های بیمه‌گر فقط وظیفه ندارند که در زمان اتفاق، خسارت را پرداخت کنند بلکه می‌توانند بخشی از برنامه ریزی و زندگی افراد را تضمین کنند.
ایرناایرنا2 ماه قبل
بیمه مرکزی نیز هشتم مهرماه امسال این مجوز را به همه شرکت‌های بیمه ابلاغ کرد و نوشت: با توجه به تغییرات نرخ ارز و لزوم اتخاذ روند ثابت در ثبت درآمدها، هزینها، دارایی‌ها و بدهی‌های ارزی شرکت‌های بیمه مقرر شد شرکت‌های بیمه برای تامین ارز پرداخت حق بیمه، خسارت و هزینه‌های اتکایی به نرخ بازار ثانویه اقدام کنند. این امر سبب شد تا در صورت‌های مالی این شرکت‌ها، نرخ تسعیر ارز حداقل ۲ برابر بیشتر شود یعنی سودی موهوم که منشاء آن از فعالیت‌های شرکت‌های بیمه نبوده در صورت‌های مالی بیمه‌ها دیده شده است. براین اساس، بیمه اتکایی امین در نامه‌ای به عبدالناصر همتی رییس کل بیمه مرکزی خواستار رفع ابهام از این موضوع شد. به عقیده کیایی، «اگر ارز منشاء داخلی را می‌توان به نرخ نیمایی ارزیابی کرد، لازمه آن این است که بانک‌های تجاری نیز ملزم به این کار باشند و به همین نرخ‌ها این ارزها را خریداری کنند». به گزارش ایرنا، «ارز منشاء داخلی» یک اصطلاح رایج در صنعت بانکداری است به این معنا که بانک‌ها انتقال ارز از یک حساب خارجی به یک حساب داخلی و از آنجا به یک حساب داخلی دیگر را ارز داخلی می‌گویند؛ بانک‌ها انتقال ارز از یک حساب خارجی به یک حساب داخلی و از آنجا به یک حساب داخلی دیگر را ارز داخلی می‌گویند؛ برای مثال طرف خارجی بابت کالا یا خدمتی که به شرکت یا فرد ایرانی ارایه کرده، مبلغی را به صورت ارزی واریز می‌کند و این شرکت می‌خواهد این ارز را از یک حساب داخلی به حساب دیگر منتقل کند.
برترین‌هابرترین‌ها2 ماه قبل
خبرگزاری مهر: معاون اداره کل بیمه‌گری سازمان بیمه سلامت ایران شرایط تحت پوشش قرار گرفتن افراد در صندوق بیمه ایرانیان را تشریح کرد. جمشید شایان‌فر گفت: هر فرد دارای ۱۸ سال تمام که تحت پوشش سایر صندوق‌های بیمه‌ای سازمان بیمه سلامت و همچنین سایر سازمان‌های بیمه‌گر نباشد، می‌تواند تحت پوشش بیمه ایرانیان قرار گیرد. وی ادامه داد: متقاضیان بیمه ایرانیان می‌توانند با پرداخت حق بیمه سرانه مصوب سالانه نسبت به پوشش بیمه درمانی خود و افراد تحت تکفل اعم از همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال طبق ضوابط مربوطه اقدام کنند. معاون اداره کل بیمه‌گری سازمان بیمه سلامت ایران به ضوابط کلی اشاره کرد و گفت: فرد متقاضی بیمه ایرانیان چنانچه متاهل و دارای فرزند زیر ۱۸ سال باشد، باید همزمان افراد خانواده را طبق ضوابط جاری بیمه کند. بیمه کردن افرادی که سرپرست آنان تحت پوشش بیمه سایر سازمان‌های بیمه ‌گر قرار دارند و خود فاقد پوشش بیمه‌ای هستند، از طریق سازمان بیمه سلامت امکان‌پذیر است.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 ماه قبل
خبرگزاری میزان- رئیس بیمه مرکزی گفت: در خصوص ادغام بیمه‌ها از سوی بیمه مرکزی تصمیم گیری صورت نمی‌گیرد و در این زمینه فقط مشورت داده می‌شود و سهامداران تصمیم گیرنده اصلی هستند. به گزارش خبرنگار گروه اقتصاد خبرگزاری میزان، غلامرضا سلیمانی امیری در نشست خبری در پاسخ به سئوالی مبنی بر ادغام بیمه‌ها و تصمیم بیمه مرکزی اظهار کرد: در خصوص ادغام بیمه‌ها از سوی بیمه مرکزی تصمیم گیری صورت نمی‌گیرد و در این زمینه فقط مشورت داده می‌شود و سهامداران تصمیم گیرنده اصلی هستند. وی درباره هدف اصلی بیمه مرکزی در خصوص راننده محور شدن بیمه شخص ثالث گفت: در این زمینه فقط اجرای قانون مطرح بوده و با توجه به اینکه بیمه نامه‌ها صرفا برای خودرو صادر می‌شوند به سمتی خواهیم رفت که ویژگی راننده‌ها را در نظر بگیریم. رئیس کل بیمه مرکزی با اشاره به بی توجهی برخی شرکت‌های بیمه نسبت به ارزیابی دقیق خسارت خاطرنشان کرد: برخی خسارت‌ها به دلیل سوانح ساختگی پرداخت می‌شود و بررسی اولیه انجام شده در بیمه مرکزی نشان نی دهد که٢٠درصد از خسارت‌های پرداختی صحیح نیست و سوانح آن‌ها شاید ساختگی باشد و شرکت‌های بیمه کنترل لازم را ندارند و باید این نرخ خسارت را کاهش دهیم. خبر در حال تکمیل …
ایرناایرنا1 ماه قبل
وی اضافه کرد: با توجه به آمار‌های موجود که هم اینک در دست بررسی است، در سال ۹۷ خسارت‌های استان فارس در حوزه کشاوری به بیش از ۱۵۰ میلیارد تومان خواهد رسید. حسن نژاد، در مورد نحوه تعیین حق بیمه کشاورزان هم گفت: در نظر گرفتن ضریب خطر و هزینه‌های شرکت‌های بیمه‌گر به صورت متوسط در ضریب تعهد این شرکت‌ها، تعیین کننده میزان حق بیمه پرداختی به کشاورزان است. او گفت: اگر میزان تعهدهای پرداختی شرکت‌های بیمه‌گر کم‌تر از انتظار کشاورزان است این امر به سبب درصد بالای ضریب خطر در این مناطق است. قائم مقام صندوق بیمه کشاورزی کشور بیان داشت: ظرف سال‌های ۹۱ تا ۹۵ بیش از ۲۴ هزار واحد تولید مرغ اعلام خسارت کردند اما از این تعداد ۱۰ هزار واحد غرامت دریافت کردند. حسن نژاد افزود: با ارزیابی هایی که صورت گرفت در سال ۹۶ تنها یک هزار و ۲۰۰ واحد تولید مرغ درخواست غرامت داشتند که در مجموع به آنها ۳۰۰ میلیارد تومان غرامت پراخت شد.
نامه‌نیورنامه‌نیور2 روز قبل
به گزارش نامه‌نیوز، در اجرای ماده (۳) «آیین نامه تعیین سقف حق بیمه شخص ثالث و نحوه تخفیف، افزایش یا تقسیط آن» مصوب هیات وزیران در سال ۱۳۹۶موضوع ماده (۱۸) «قانون بیمه اجباری خسارات واردشده به شخص ثالث در اثر حوادث ناشی از وسایل نقلیه - مصوب سال ۱۳۹۵»، شورای عالی بیمه ششم اسفند ماه جدول نرخ حق بیمه‌ها را برای سال ۱۳۹۸ اصلاح کرد. همچنین با توجه به اینکه در قانون بیمه شخص ثالث، جبران کسری پوشش بیمه نامه شخص ثالث در بخش تعهدات بدنی که ناشی از افزایش مبلغ ریالی دیه باشد، برعهده صندوق تامین خسارت‌های بدنی قرار گرفته است، بنابراین اخذ الحاقیه افزایش تعهدات بدنی بیمه شخص ثالث برای همه بیمه نامه‌های صادره قبلی، منتفی است. بر این اساس در صورتی که بیمه گذاران برای جبران خسارت‌های مالی تقاضای افزایش تعهدات مالی را داشته باشند، شرکت‌های بیمه مکلفند با اخذ حق بیمه مربوط، نسبت به صدور الحاقیه افزایش تعهدات مالی بیمه شخص ثالث اقدام کنند. به گزارش ایرنا، اوایل اسفند ماه قوه قضاییه نرخ دیه را برای سال آینده حدود ۱۶٫۹ درصد افزایش داد و اکنون نیز شرکت‌های بیمه ۱۵ درصد دیگر به نرخ بیمه نامه‌های شخص ثالث می‌افزایند؛ بنابراین نرخ بیمه نامه‌های شخص ثالث در سال ۹۸ حدود ۳۲ درصد افزایش می‌یابد. این در حالیست که شرکت‌های بیمه به دلیل افزایش نیافتن نرخ بیمه نامه‌ها در سال‌های گذشته خواهان افزایش حداقل ۳۰ درصدی آن در شورای عالی بیمه بودند تا این رشته برای شرکت‌ها زیانده نشود.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 ماه قبل
خبرگزاری میزان- مدیرکل ‏بیمه‌گری و درآمد سازمان بیمه سلامت ایران به شیوه نامه رفع همپوشانی اشاره کرد و گفت: براساس این شیوه‌نامه تکلیف هر گروهی که همپوشانی داشته باشد به طور دقیق مشخص شده است به عنوان مثال در صندوق بیمه روستائیان حدود ۳ میلیون همپوشانی با سازمان تامین‌اجتماعی وجود داشت که باید حذف می‌شد. وی ادامه داد: برای رفع همپوشانی با سایر سازمان‌های بیمه‌گر نیز جلسات مختلفی برگزار شد به نحوی که با اتصال به وب سرویس تامین‌اجتماعی و لیست بیمه شدگان کمیته امداد و سازمان نیرو‌های مسلح توانستیم بانک‌های اطلاعاتی را بررسی و همپوشانی‌ها را استخراج کنیم. مدیرکل ‏بیمه‌گری و درآمد سازمان بیمه سلامت ایران به شیوه نامه رفع همپوشانی نیز اشاره کرد و گفت: براساس این شیوه‌نامه تکلیف هر گروهی که همپوشانی داشته باشد به طور دقیق مشخص شده است به عنوان مثال در صندوق بیمه روستائیان حدود ۳ میلیون همپوشانی با سازمان تامین‌اجتماعی وجود داشت که باید حذف می‌شد. حاجی قاسمعلی با تاکید بر اینکه فرآیند اجرایی رفع همپوشانی با قوت ادامه دارد، افزود: تاکنون بخش زیادی از همپوشانی‌ها رفع شده است. مدیرکل ‏بیمه‌گری و درآمد سازمان بیمه سلامت ایران گفت: در گذشته سازوکار اجرایی و اجبار قانونی برای رفع همپوشانی بیمه‌ها وجود نداشت، ولی اکنون اطلاعات کاملا مکانیزه شده و بانک‌های اطلاعاتی به صورت برخط به هم متصل هستند.
مهرمهر3 هفته قبل
مدیرعامل سازمان بیمه سلامت خاطرنشان کرد: در سطح کشور ۴۰ میلیون نفر از خدمات بیمه سلامت بهره‌مند می‌شوند که در استان بوشهر تعداد بیمه‌شده‌ها ۴۹۰ هزار نفر معادل ۴۳ درصد جمعیت استان است. وی با اشاره به اینکه ۴۳ هزار مرکز درمانی در سطح کشور طرف قرارداد بیمه سلامت هستند افزود: سال گذشته ۱۹۰ میلیون بار مراجعه برای استفاده از خدمات بیمه سلامت صورت گرفته است. موهبتی با اشاره به اجرای طرح حذف هم‌پوشانی بیمه‌ای خاطرنشان کرد: میزان هم‌پوشانی بیمه سلامت و بیمه تامین اجتماعی چهار میلیون و ۶۰۰ هزار نفر است که تلاش داریم این هم‌پوشانی‌ها حذف شوند. وی با بیان اینکه حدود دو میلیون دفترچه دارای هم‌پوشانی مربوط به افراد دو دفترچه‌ای حذف شده است تصریح کرد: اجرای کامل این طرح و حذف همه هم‌پوشانی‌ها مستلزم گذشت زمان است. مدیرعامل سازمان بیمه سلامت تاکید کرد: اجرای طرح نسخه‌نویسی الکترونیک نقش مهمی در کاهش هزینه‌ها و رسیدگی بهتر و دقیق‌تر دارد که امیدواریم اطلاع‌رسانی مناسب در این زمینه انجام شود.
ایلناایلنا2 هفته قبل
معادل دو ماه از مجموع سه ماه معوقات مزدی کارگران «خطوط ابنیه فنی تراورس» به همراه عیدی پرداخت شد. تعدادی از کارگران خطوط ابنیه فنی تراورس، در تماس با خبرنگار ایلنا گفتند: معادل دو ماه از مجموع سه ماه معوقات مزدی کارگران خطوط ابنیه فنی تراورس پرداخت شد. به گفته این گروه از کارگران که خواهان مشخص شدن وضعیت مابقی مطالبات خود هستند، طی دو روز گذشته کارفرما، دو ماه دستمزد مربوط به آذر و دی ماه کارگران را تقریبا با دو ماه تاخیر به همراه عیدی پرداخت کرده است. از دیگر مطالبات کارگران این واحد خدماتی و سایر کارگران خطوط ابنیه فنی کشور، مربوط به رفع مشکلات بیمه تامین اجتماعی و تکمیلی می‌شود. کارگران خطوط ابنیه فنی تراورس در تشریح مشکلات بیمه اجتماعی و تکمیلی خود گفتند: چندین ماه حق بیمه اجتماعی آنها به تامین اجتماعی پرداخت نشده و در زمینه بیمه تکمیلی نیز با وجود آنکه کارفرما همه کارگران را تحت پوشش بیمه تکمیلی قرار داده است و هر ماه مبالغی از حقوق کارگران بابت بیمه تکمیلی کسر می‌شود اما کارگران از خدمات بیمه تکمیلی به دلیل آنچه واریز نشدن حق بیمه تکمیلی به حساب شرکت بیمه‌گر عنوان می‌شود، بهره‌مند نیستند.
ایرناایرنا6 روز قبل
رستم بادپر روز شنبه در گفتگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: قبل از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی، بیمه همگانی وجود نداشت و کمتر از ۲۰ درصد از کل مردم این مناطق، تحت پوشش سازمانهای بیمه‌گر بودند و مابقی فاقد هر گونه پوشش بیمه بودند. وی بیان کرد: بقیه افراد نیز از طریق سایر سازمان‌های بیمه‌گر دارای دفترچه خدمات درمانی می‌باشند که از خدمات مربوطه بهره مند هستند. ایشان همچنین در زمینه خدمات الکترونیکی خدمات بیمه درمانی نیز گفت: الکترونیکی کردن خدمات بیمه سلامت جهت صرفه جویی در هزینه‌ها و تسهیل در ارائه خدمات بهینه به بیمه شدگان عزیز از برنامه‌های پیشرو سازمان بیمه سلامت است. بادپر در ادامه گفت: در حال حاضر حدود ۴۰ میلیون نفر در سطح کشور تحت پوشش بیمه سلامت قرار دارند و این اداره در سطح شهرستان رضوانشهر آمادگی دارد تمام فاقدین پوشش بیمه را بطور رایگان تحت پوشش بیمه درمانی قرار دهد. در سوم آبان ماه سال ۱۳۷۳ بیمه همگانی تصویب شد و در سال ۱۳۷۴ شروع بکار نمود.
فارسفارس3 هفته قبل
سازمان بیمه سلامت ایران مکلف است نسبت به استحقاق‌سنجی بیمه‌شدگان مشتمل بر امکان اعتبارسنجی بیمه‌ای و کنترل رفع همپوشانی آنان با استفاده از پایگاه اطلاعات برخط بیمه‌شدگان کشور و به صورت الکترونیکی اقدام کند. هزینه خدمات موضوع این حکم با تصویب مجمع عمومی سازمان بیمه سلامت ایران بر مبنای تراکنش انجام‌شده تعیین و از مراجعه‌کننده دریافت می‌شود. صاحبان حرف پزشکی و پیراپزشکی و همچنین کلیه مراکز بهداشتی‌، تشخیصی‌، درمانی و دارویی اعم از دولتی، غیردولتی، خیریه و خصوصی مکلفند بر اساس ضوابطی که از سوی سازمان بیمه سلامت ایران ابلاغ می‌شود بدون نیاز به دفترچه و مبتنی بر نسخه الکترونیکی و با استفاده از امضای الکترونیکی موجود در پایگاه اطلاعات هویتی کشور به بیمه‌شدگان کلیه صندوق‌ها ارائه خدمت کنند. سازمان‌های بیمه‌گر پایه نیز موظفند کلیه پرداخت‌های خود به مراکز فوق را صرفا براساس اسناد دریافتی از طریق سامانه الکترونیکی برخط انجام دهند. به ازای هر فقره نسخه الکترونیکی مبلغ هزار (۱٫۰۰۰) ریال از اشخاص حقیقی و حقوقی ارائه‌دهنده‌ خدمت طرف قرار‌داد دریافت می‌شود.
ایلناایلنا1 ماه قبل
مدیرکل صندوق بیمه اجتماعی روستائیان، کشاورزان و عشایر استان تهران ازطرح بیمه شدن ۳۵ هزار روستائی سرپرست خانواردراین استان خبر داد. ابارشی شعار هر خانوار روستایی یک نفر بیمه را طرح بیمه‌ شدن روستائیان فاقد بیمه اجتماعی ازسوی صندوق بیمه اجتماعی، کشاورزان و عشایر عنوان کرد. آقای ابارشی تعداد بیمه‌شدگان روستایی استان تهران را ۳۲ هزار نفر و مستمری‌بگیران را ۱۰۳۴ هزار نفر عنوان کرد. این مقام مسئول، مهمترین مزیت بیمه‌شدگان در صندوق بیمه اجتماعی روستائیان را حقوق برای بازنشستگان، کارافتادگان و بهره‌مندی از خدمات بسته‌های اجتماعی دولت عنوان کرد. ابارشی در پایان از متقاضیان بیمه خواست برای اطلاع از نحوه بهره‌مندی بیمه اجتماعی روستائیان به دفاتر کارگزاری‌های مناطق محل سکونت خود مراجعه نمایند.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین1 ماه قبل
اعتمادآنلاین| محمد حسین قربانی در خصوص وضعیتطرح تحول سلامت و ‏بیمه همگانی سلامت گفت: ما نگرانی‌هایی در زمینه طرح تحول سلامت و منابع و مصارف آن داریم. طرح تحول سلامت یکی از افتخارات نظام جمهوری اسلامی است که با هزار امید و با حمایت‌های مقام معظم رهبری اجرا شد. این حجم از تعهدات مالی وزارت بهداشت مشکلاتی به همراه می‌آورد. به همین دلیل بیمه همگانی نیز مانند یارانه‌های نقدی توزیعی غیر عادلانه داشت و چرا که باید در اختیار نیازمندان قرار می‌گرفت اما همه اقشار جامعه از آن بهره‌مند شدند. بودجه وزارت بهداشت و درمان در سال ۹۸ حدود ۷۵ هزار میلیارد تومان است که باید درچهارچوب قانون حرکت و از جا به جایی منابع پرهیز کنید.

به انتهای لیست رسیدید