آخرین و مهم‌ترین اخبار بیمه

اخبار « بیمه »

ایبناایبنا2 هفته قبل
به گزارش خبرنگار ایبنا، اسحاق جهانگیری معاون اول رییس جمهور تصویبنامه مصوب جلسه هشتم اردیبهشت ماه سال ۹۸ هیات وزیران در خصوص «آیین‌ نامه نحوه رسیدگی به قصور یا تخلف شرکت‌های بیمه (موضوع ماده (۵۷) قانون بیمه اجباری خسارت وارد شده به شخص ثالث در اثر حوادث ناشی از وسایل نقلیه)» را برای اجرا ابلاغ کرده است. هیات وزیران به پیشنهاد بیمه مرکزی و تایید شورای عالی بیمه و به استناد ماده ۵۷ قانون بیمه اجباری خسارات وارد شده به شخص ثالث در اثر حوادث ناشی از وسایل نقلیه - مصوب ۱۳۹۵- آیین نامه نحوه رسیدگی به قصور یا تخلف شرکت‌های بیمه موضوع یاد شده را در ۲۵ ماده تصویب کرده است. براساس ماده ۲ این آیین نامه، «مبادرت بیمه‌گر به فعالیت در رشته بیمه شخص ثالث و فروش بیمه نامه بدون کسب مجوز موضوع ماده ۵ قانون»، «عدم اخذ مجوز از بیمه مرکزی برای اعمال تخفیفات بیشتر از ۲٫۵ درصد نرخ نامه حق بیمه مصوب شورایعالی بیمه موضوع تبصره ۴ ماده ۱۸ قانون»، «امتناع از عرضه بیمه موضوع مواد ۲ و ۳ قانون یا امتناع از عرضه پوشش مازاد خسارت‌های مالی موضوع تبصره ۱ ماده ۸ قانون بیمه‌گر دارای مجوز»، «اخذ حق بیمه‌های موضوع قانون بدون رعایت آیین نامه‌های اجرایی مربوط»، «اخذ حق بیمه حوادث راننده مسبب حادثه مازاد بر تعرفه مصوب هیات وزیران موضوع ماده ۳ قانون» و … از جمله مصادیق قصور یا تخلف هستند. بر اساس ماده ۳ این آیین نامه، در صورتی که اقدامات خلاف قانون ماده ۲ این آیین نامه رعایت نشود، مدیران متخلف بیمه‌گر به طور نوشتاری توبیخ شده و به طور موقت از یک ماه تا به طور دائم سلب صلاحیت حرفه‌ای خواهند شد.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین4 هفته قبل
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از چابک‌آنلاین، سیدمهدی حسینی، افزود: «بیمه در قسمت‌های واردات همه را نا امید کرده و ما به دلیل اینکه قانون هست به اجبار بیمه می‌کنیم اما بعد که خسارت به کالاهای ما وارد می‌شود بیمه پرداختی ندارد و هیچ کدام از اعضای صنف ما به دلیل دشواری هایی برای دریافت خسارت هست، پیگیر دریافت خسارت خود نمی‌شوند.» وی افزود: «بیمه‌ها آمارها را نشان دهند که چه میزان حق بیمه دریافت کرده‌اند و بعد بگویند که چه میزان پرداختی هم در بخش واردات داشته‌اند.» رئیس هیات مدیره انجمن وارد کنندگان سم و کود ایران تصریح کرد: «تمام تجار این گله‌ را دارند، زیرا برای حمل و نقل مجبور هستند که حق بیمه پرداخت کنند و وظیفه شرکت بیمه هم این است که بعد از آسیب دیدن کالا خسارت آنها را بپردازد اما هیچ کس ضامن پرداخت خسارت‌های بیمه در کشور نیست!»
ایرناایرنا1 ماه قبل
وی تصریح کرد: البته مشکلی که در بحث همپوشانی وجود دارد این است که آمار دقیقی از میزان همپوشانی بیمه‌ای نداریم تا با همکاری دیگر سازمان‌های بیمه‌گر بتوانیم برای رفع آنها اقدام کنیم. مدیرعامل سازمان بیمه سلامت اظهار داشت: امیدواریم رفع کامل همپوشانی بیمه‌ها تا پایان برنامه ششم توسعه اجرایی ‌شود. برای این منظور لازم است ‏زیرساخت فناوری اطلاعات مناسب فراهم شود و دولت الکترونیک در حوزه سلامت به صورت کامل شکل بگیرد که در این شرایط دفترچه ‏کاغذی نیز به طور کامل حذف می‌شود. ‏همپوشانی بیمه‌ها به معنی پوشش بیمه‌ای همزمان یک نفر در دو یا چند سازمان بیمه‌گر است، افراد زیادی هستند که همزمان چند دفترچه بیمه از چند سازمان بیمه‌گر مانند تامین اجتماعی، سازمان بیمه سلامت، سازمان بیمه نیروهای مسلح، بیمه روستایی یا کمیته امداد دارند به طوری که هم اکنون بیش از ۹۰ میلیون نفر بیمه شده در کشور داریم، در حالی که هنوز بیش از پنج تا هفت میلیون فرد بیمه نشده در کشور هستند. بر اساس قانون هر فرد ایرانی باید تحت پوشش یک سازمان بیمه پایه باشد و رفع همپوشانی بیمه‌ای و جلوگیری از بیمه همزمان افراد در چند سازمان بیمه‌گر از جمله تکالیفی است که در قانون برنامه توسعه ششم به دولت و سازمان بیمه سلامت تکلیف شده است. استفاده از سامانه مشترک اطلاعاتی بیمه سازمان‌های بیمه پایه از جمله الزامات تحقق این تکلیف قانونی است.
ایران‌جیبایران‌جیب4 ماه قبل
علت هم این بود که صاحبان واحدهای ساختمان پلاسکو در واقع تنها مالک سرقفلی مغازه‌هایشان بودند و طبق قانون نمی‌توانستند واحدشان را بیمه کنند. موضوع اصلی بیمه‌ ساختمان پلاسکو این بود که کسبه این ساختمان هرکدام فقط مالک سرقفلی واحدهایی بودند که در اختیار داشتند. یکی از بزرگترین بیمه‌هایی که در این حادثه برای واحدهای پلاسکو بیمه‌نامه صادر کرده، بیمه آسیا است. علاوه بر اینها تعدادی واحد هم پشت پلاسکو قرار داشتند که چون اجناس‌شان دود گرفته بود، بیمه آسیا کل خسارت را پرداخت کرد. به گزارش ایسنا، تعداد واحدهای بیمه شده در ساختمان پلاسکو بیش از ۱۶۰ واحد اعلام شده بود که پس از اطلاعات کامل‌تری که از واحدهای پلاسکو بدست آمد مشخص شد، حدود ۲۱۰ واحد دارای بیمه نامه بوده‌اند که در کل ۴۹ میلیارد تومان خسارت برآورد شده است.
ایرناایرنا2 هفته قبل
به گزارش ایرنا از سازمان بیمه سلامت، محسن نجفی خواه روز شنبه با اعلام این مطلب افزود: سازمان‌های بیمه‌گر باید بتوانند به نمایندگی از مردم در تعیین تعرفه‌ها و خدمات نقش بهتری داشته باشند تا بازار سلامت به نفع مردم حرکت کند. وی درباره جایگاه بیمه‌های درمانی در کشور گفت: در کشور با وضعیت مطلوب حقوق شهروندی در حوزه بیمه و سلامت فاصله زیادی داریم. با توجه به اقتصاد بزرگی که در حوزه بیمه وجود دارد، بیمه سلامت می‌تواند در این عرصه پیشتاز شود تا سایر سازمان‌ها نیز این اقدام را انجام دهند. حسن‌زاده ادامه داد: در تمام دنیا در خرید مداخلات درمانی دو بحث متولی و خریدار مطرح است که در ایران متولی وزارت بهداشت ‏و خریدار خدمت سازمان بیمه سلامت است. بنابراین ‏انجام خرید راهبردی خدمات سلامت توسط سازمان بیمه‌گر بعد از تعیین بسته و نیاز جامعه توسط تولیت یعنی وزارت بهداشت اتفاق ‏می‌افتد. ‏اجتمام*۹۴۸۲*۱۱۹۳انتهای پیام /*
ایسناایسنا3 ماه قبل
مدیرکل بیمه سلامت استان تهران با اشاره به جمعیت تحت پوشش بیمه سلامت در استان تهران، درباره اعتبارات این سازمان بیمه‌گر برای تامین داروهای بیماران خاص و صعب‌العلاج توضیح داد. دکتر کوروش فرزین در گفت‌وگو با ایسنا، درباره وضعیت اعتبارات بیمه سلامت برای تامین داروهای بیماران خاص و صعب‌العلاج با توجه به تغییرات نرخ ارز، ‌ گفت: خوشبختانه علی‌رغم تغییراتی که در نرخ ارز ایجاد شد، در حوزه سلامت با سیاست‌گذاری‌های مشخص وزارت بهداشت، بار سنگینی به عرصه سلامت منعکس نشد. بر این اساس لازم است که سیاست‌گذاران وزارت بهداشت به دلیل اهمیت حوزه سلامت، پیگیری‌هایشان را ادامه دهند تا این تنش‌ها به حوزه سلامت و مردم منعکس و تحمیل نشده و فشار را به حداقل برسانند. در زمینه تامین داروی بیماران خاص هم فعلا سازمان‌های بیمه‌گر و ما با کسری بودجه خاصی مواجه نیستیم. مدیرکل بیمه سلامت استان تهران با بیان اینکه در عین حال حدود ۳۰۰۰ پزشک هم به صورت مستقیم طرف قرارداد ما هستند، ‌اظهار کرد: این تعداد پزشک شامل ۲۰۰۰ نفر پزشک عمومی و ۱۰۰۰ نفر پزشک متخصص هستند.
تابناکتابناک3 ماه قبل
معمولابیمه‌ دزدی‌ با سایر بیمه‌نامه‌ها ترکیب‌ می‌شود که‌ از رایج‌ترین‌ آنها ترکیب‌ با بیمه‌ آتش‌سوزی‌ است۱- موارد تحت‌ پوشش‌ بیمه‌گرلازم‌ به‌ توضیح‌ است‌ که‌ بیمه‌ دزدی‌، خسارات‌ وارد در اثر سرقت‌ (فقدان‌ کالا) و یا خسارات‌ وارد در اثر سرقت‌، به‌اشیاء مورد بیمه‌ و یا خسارات‌ وارد به‌ محلی‌ را که‌ اشیاء مورد بیمه‌ در آن‌ قرار دارد تحت‌ پوشش‌ قرار می‌دهد. سرقتهای‌ مسلحانه‌ از بانکها در زمان‌ حمل‌ وجوه‌نقد بین‌ شعب‌ و خزانه‌ و یا موجودی‌ صندوقها و پشت‌ گیشه‌ها هم‌ براساس‌ شرایط خاصی‌ تحت‌ پوشش‌ قرار می‌گیردخطرات‌ ناشی‌ از تصادف‌ اتومبیل‌ حامل‌ وجوه‌ نقد، سوانح‌ مربوط به‌ هواپیمای‌ حامل‌ وجوه‌ نقد واوراق‌ بهادار، از جمله‌ هواپیما ربایی‌ هم‌ تحت‌ پوشش‌ بیمه‌ای‌ است‌. در سرقت‌ از بانکها، معمولا سرقتهایی‌که‌ با شکستن‌ حرز همراه‌ است‌ و یا سرقتهای‌ مسلحانه‌ تحت‌ پوشش‌ بیمه‌ قرار می‌گیرند. سرقت‌ توسطکارکنان‌ بیمه‌گذار (کارکنان‌ بانک‌) تحت‌ پوشش‌ نیست‌. در پوشش‌ دزدی‌ بانکها، باتوجه‌ به‌ نوع‌ فعالیت‌آنها، اوراق‌ بهادار، مسکوکات‌ طلا و ارزهای‌ خارجی‌ هم‌ دارای‌ پوشش‌ هستند۲- موارد خارج‌ از تعهد بیمه‌گر (استثنائات‌) در انواع‌ بیمه‌نامه‌ دزدی‌، موارد زیر مستثنی‌ و خارج‌ از تعهد بیمه‌گراست‌.
فارسفارس2 ماه قبل
رئیس مرکز فناوری اطلاعات بیمه مرکزی افزود: در بسیاری اسناد، بیمه مرکزی ملزم است اطلاعات را به صورت مکانیزه در اختیار مراجع و صنایع دیگر قرار دهد. * ۲۱ میلیون و ۲۰۰ هزار خودرو کد یکتا گرفتندنعمتی درباره اعمال کد یکتا در رشته شخص ثالث اظهار داشت: این استانداردسازی از ابتدای مهر ۹۶ در صنعت بیمه اجرایی شد به طوری که در لحظه صدور بیمه نامه، اطلاعات به بیمه مرکزی ارسال و صحت آنها بررسی می‌شود و پس از تایید به آن، کد یکتا می‌دهد. در نیمه دوم سال گذشته بیمه‌نامه ۱۱ میلیون و ۶۰۰ هزار خودرو صاحب کد یکتا شد که این میزان امسال به ۲۱ میلیون و ۲۰۰ فقره رسید. وی تاکید کرد: شرکت‌های بیمه‌گر ملزم هستند بیمه نامه شخص ثالث را به همراه کد یکتا به خریداران ارایه کنند. نعمتی اظهار داشت: در آینده کد یکتا به عنوان ابزاری برای سنجش صحت بیمه نامه‌ها خواهد شد و شاید شرکت‌های بیمه ملزم شوند که جز کد یکتا چیزی روی بیمه نامه‌ها چاپ نکنند.
ایرناایرنا2 ساعت قبل
بر اساس قانون، خودروهای صفر کیلومتر برای فروش و خروج از کارخانه باید دارای بیمه نامه شخص ثالث باشند و نیروی انتظامی اجازه پلاک گذاری خودروهای فاقد بیمه نامه شخص ثالث را نمی‌دهد. شرکت خودروسازی سایپا پیش از این، برای رفع این مشکل از شرکت‌های بیمه درخواست کرد تا با ایجاد ساز و کاری، خودروهای این شرکت را بیمه شخص ثالث کنند تا این شرکت پس از اخذ هزینه حق بیمه نامه شخص ثالث از مردم، پول آن را به بیمه‌ها بپردازد. اما با وجود اینکه سایپا به اخذ کامل حق بیمه از خریداران خودرو اقدام کرده و شرکت‌های بیمه نیز به ارائه بیمه نامه شخص ثالث اقدام کرده‌اند، اما این خودروساز از پرداخت پول حق بیمه شخص ثالث که از مردم دریافت کرده به شرکت‌های بیمه خوددداری کرده است. خودداری سایپا از عمل به تعهدات بیمه‌ای خود باعث بدهی بیش از هزار میلیارد تومانی به شرکت‌های بیمه شده است. مسئولان صنعت بیمه در این نشست بر لزوم به روز رسانی مطالبات معوق، پیگیری مطالبات خود از بدهکاران بزرگ و وحدت رویه شرکت‌های بیمه با هماهنگی نهاد ناظر برای اخذ مطالبات از شرکت خودرو سازی سایپا تاکید داشتند.
مهرمهر3 هفته قبل
لذا طرح موضوع افزایش ۷۰ درصد برای تعرفه‌ها توسط شورای عالی سازمان مصداق نشر اکاذیب بوده و قابل پیگیری قانونی است. ۲- بنا بر مفاد مصوبه مجلس شورای اسلامی، تعرفه‌های خدمات تشخیصی و درمانی ابتدا در شورای عالی بیمه سلامت بررسی شده و پس از تصویب جهت تأیید به هیئت دولت ارائه می‌گردد در حالی که شورای عالی بیمه سلامت در این زمینه تاکنون تشکیل نشده است. ۴- مسلما در چنین شرایط سخت اقتصادی فشار بر اقشار آسیب‌پذیر جامعه در بخش سلامت خواسته هیچیک از سطوح نظام سلامت نیست، لیکن کاهش این فشار بایست با نقش آفرینی و حمایت سازمان‌های بیمه‌گر صورت گیرد و تحمیل هزینه‌های درمان اقشار آسیب‌پذیر از محل فشار بر سایر گروه‌های اجتماعی اخلاقی و منصفانه نیست. ۵- بر خلاف گزارش مربوطه افزایش پیشنهادی شورای عالی نظام پزشکی بر اساس قوانین دائمی بودجه و مبانی محاسباتی شورای عالی بیمه بوده و استفاده از عبارات «افزایش بی قانون تعرفه‌ها» یا «افزایش بی‌حساب و کتاب تعرفه‌ها» غیر واقعی است. این تغییر تعرفه صرفا در مورد ضرایب k اعمال شده و مشمول حق ویزیت نبوده است.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین4 ماه قبل
او بیان کرد: «وقتی یک بیمه‌گذار کلان انتقال پرتفوی می‌دهد شرکت بیمه‌گر باید در بحث استراتژی و مدیریت بازاریابی بررسی کند که به چه دلیل انتقال پرتفوی صورت می‌گیرد، آیا بیمه گذار با شرکت قبلی در سال‌های گذشته بدهی دارد یا خیر و به صرف اینکه بیمه گذاری با یک برند مشهور خواهان قرارداد است و پرتفوی بالایی دارد نباید قرارداد ببندد.» این کارشناس بیمه افزود: «زمانی که یک بیمه گذار با برند مشهور خواهان بستن قرارداد است شرکت‌های بیمه به این دلیل که پرتفوی بالایی دارد قرارداد را می‌بندند و تمام فاکتورهایی که باید مورد بررسی قرار بگیرد برای بستن یک قرارداد بیمه‌ای اعمال نمی‌شود و هیچ ارزشیابی درستی از میزان توانایی شرکت بیمه گذار در پرداخت حق بیمه صورت نمی‌گیرد و سوابق پرداخت حق بیمه‌ها به شرکت قبلی مورد سنجش قرار نمی‌گیرد.» حاجی اشرفی مدعی شد: «شرکت‌های بیمه معمولا اعتبار سنجی لازم در زمینه وصول حق بیمه را انجام نمی‌دهند و فقط در رابطه با یکی دو سازمان این مساله صورت پذیرفته است که آن هم با خواست و توجه بیمه مرکزی بود، که به شرکت‌های بیمه اعلام کرد فلان بیمه گذار بدحساب است و با آن قرارداد منعقد نکنید و در سایر موارد این ریتم در حال تکرار است و شرکت‌های بیمه به فاکتورهای لازم در عمل توجه نمی‌کنند.» این کارشناس اینگونه اظهار عقیده کرد که «این مشکل به طور مستقیم به نهاد ناظر ارتباط ندارد و اصولا در قانون بیمه‌گری مصوب بیمه مرکزی ایران این وظیفه بر عهده بیمه مرکزی نیست، هر چند که بیمه مرکزی در اینگونه مسائل وارد نمی‌شود اما در بعضی موارد به عنوان سازمان ناظر تشخیص داده است که به سندیکای بیمه گران ایران و یا شرکت‌های بیمه‌ای بگوید که یک بیمه‌گر بدحساب است و شرکت‌های بیمه باید مراقب انعقاد قرارداد با آن بیمه گذار باشند.» او گفت: سندیکای بیمه گران می‌تواند به عنوان بازوی اجرایی و مشورتی بسیار فعال این کمک فکری را به شرکت‌های بیمه بدهد و منابع و اطلاعات لازم را جمع آوری کند و مانع از انعقاد قرارداد جدید و تکرار بدحسابی بیمه‌گذارانی شود که بدهی‌های کلان نسبت به شرکت بیمه قبلی دارند.
خبر فوریخبر فوری3 ماه قبل
مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی از شناسایی و استخراج جمعیت بیمه نشده کشور در خبر داد و گفت: به زودی کدملی و کدپستی دقیق تمام این افراد در اختیار صندوق و کارگزاران قرار می‌گیرد. به گزارش خبر فوری، مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی از شناسایی و استخراج جمعیت بیمه نشده کشور در خبر داد و گفت: به زودی کدملی و کدپستی دقیق تمام این افراد در اختیار صندوق و کارگزاران قرار می‌گیرد. مدیر عامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر کشور در بخشی از سخنانش از ۴۰ سالگی انقلاب با عنوان پختگی انقلاب نام برد و گفت: مهم‌ترین دستاورد انقلاب اسلامی، قانون اساسی جمهوری اسلامی است که در آن بر ایجاد بسترهای لازم برای تعالی و کمال انسان‌ها تاکید شده است. وی با بیان اینکه توجه به حوزه‌های مختلف اجتماعی، جایگاه ویژه‌ای در قانون اساسی کشورمان دارد، افزود: براساس اصل ۲۹ قانون اساسی، بیمه یک حق همگانی است و همه شهروندان باید از آن برخوردار شوند. مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر کشور با اشاره به تنظیم جداول حقوق صندوق تا سال ۱۴۲۰ تصریح کرد: در گام بعدی کارشناسان صندوق به دنبال تنظیم جداول حقوق تا سال ۱۴۷۰ هستند تا مشکلی در عمل به تعهدات صندوق در درازمدت به وجود نیاید.
خانه ملتخانه ملت1 ماه قبل
روح الله بابایی صالح در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در خصوص لزوم بیمه حوادث طبیعی با توجه به سیل اخیر و وارد شدن خسارات فراوان به مردم گفت: با توجه به اینکه مردم در سال‌های اخیر نسبت به بیمه‌ها از جمله بیمه کشاورزی بی اعتماد شده‌اند، غالبا اعتمادی به بیمه‌ها ندارند و این بی اعتمادی مردم، ناشی از عدم اجرای تعهدات شرکت‌های بیمه‌گر بوده است. بیمه کشاورزی اعتماد مردم را خدشه دار کردنماینده مردم بوئین زهرا در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: در سال‌های گذشته، کشاورزانی که خسارت دیده بودند، شرکت‌های بیمه‌گر تعهدات خود را نسبت به پرداخت خسارت به کشاورزان اجرا نمی‌کردند و حتی اگر خسارتی را پرداخت می‌کردند، در بازه زمانی طولانی مدت پرداخت می‌شد که باعث نارضایتی بسیاری از کشاورزان شده بود. این نماینده مجلس در دوره دهم افزود: اگر در خصوص بلایا و حوادث طبیعی نیاز به قانونگذاری باشد، مجلس شورای اسلامی این آمادگی را دارد که مصوبه را در خصوص بیمه حوادث طبیعی را گذرانده و آن را با توجه به اتفاقات اخیر برای مردم اجباری کند؛ چراکه کشورمان از منظر جغرافیایی در منطقه‌ای حادثه خیز از لحاظ طبیعی قرار دارد و باید برای کم‌تر شدن خسارات ناشی از حوادث طبیعی تدابیری جدی اتخاذ شود. عضو هیات رئیسه کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: مردم باید زمین‌های کشاورزی، اموال، امکانات و منازل مسکونی خود را که قابلیت بیمه شدن را دارند، بیمه کنند تا هنگام حادث شدن حوادث طبیعی، مشکلی بابت تامین خسارت نداشته باشند و علاوه بر آن شرکت‌های بیمه‌گر وظیفه دارند که بر اساس قانون، مردم را در خصوص لزوم بیمه کردن اموال خود مطلع نمایند. به کزارش خبرگزاری خانه ملت؛ عبدالناصر همتی رییس کل بانک مرکزی، از تأسیس صندوق بیمه همگانی حوادث طبیعی پس از ۱۶ سال پیگیری، طی روزهای اخیر خبر داد.
تسنیمتسنیم1 ماه قبل
قائم مقام صندوق بیمه کشاورزی افزود:۳۵ هزار هکتار از باغات و ۶ هزار کلونی زنبور عسل در مناطق سیل زده تحت پوشش بیمه قرار دارند. وی گفت: میزان یارانه‌های دولت برای حق بیمه بخش کشاورزی به افزایش تعهد صندوق بیمه کشاورزان و کاهش حق بیمه‌ها کمک می‌کند. وی افزود: به دلیل خسارت‌های بسیار در بخش کشاورزی از محل بیمه کشاورزی درآمدی به دست نمی‌آید. قائم مقام بیمه مرکزی افزود: بیمه‌ها بنگاه اقتصادی و تحت تاثیر فضای اقتصادی جامعه هستند اما تاکنون در مقایسه با بقیه بخش‌ها تا حدودی خوب عمل کرده‌اند. عضو نظام صنفی کشاورزی افزود: صندوق بیمه کشاورزان انحصاری است و رقابتی با آن وجود ندارد و یارانه بیمه کشاورزان فقط به این صندوق تعلق می‌گیرد.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین2 ماه قبل
مدیرکل نام‌نویسی و حساب‌های انفرادی سازمان تامین اجتماعی با اشاره به رفع همپوشانی‌های بیمه‌ای برای صاحبان دو یا چنددفترچه بیمه گفت: اگر دخترخانمی شاغل بوده و خودش دفترچه بیمه تامین اجتماعی داشته باشد و تحت تکفل پدرش هم بوده و یک دفترچه بیمه سلامت هم داشته باشد، دفترچه بیمه سلامتش حذف می‌شود. مدیرکل نامنویسی و حساب‌های انفرادی سازمان تامین اجتماعی در پاسخ به اینکه در طرح همپوشانی برای چنددفترچه بیمه‌ایها، کدام یک از دفترچه‌های افراد حذف و کدامیک باقی می‌ماند؟ اظهار کرد: به قوانین خود دستگاه‌ها مربوط است. بیمه شده اصلی تابع هر صندوقی باشد باید دفترچه همانجا را هم داشته باشد و اعضای خانواده هم بر اساس مقررات همان صندوق‌ها باید سنجیده شوند. کریمی ادامه داد: یک شیوه نامه استحقاق سنجی داریم که مبنای کار ماست و مشخص می‌کند فردی که چند دفترچه بیمه دارد، استحقاق باقی ماندن در کدام یک را داراست. به عنوان مثال اگر دخترخانمی شاغل بوده و خودش دفترچه بیمه تامین اجتماعی داشته باشد و تحت تکفل پدرش هم بوده و یک دفترچه بیمه سلامت هم داشته باشد، دفترچه بیمه سلامتش حذف می‌شود.
مهرمهر1 روز قبل
آن‌ها هرچه درآمد دارند را مجدد در شرکت سرمایه‌گذاری می‌کنند. در ماده ۷ ذکر شده که اگر استارت آپ دارای تعدادی هم‌موسس (Cofunder) باشد، این هم‌موسسان نیاز به پرداخت بیمه ندارند. به عنوان مثال بخشی از حق بیمه آن فرد که باید توسط شرکت پرداخت شود، توسط دولت جبران می‌شود. به عبارت دیگر لازم نیست تا شرکت سهم خودش را در بیمه پرداخت کند، بلکه دولت آن را به بیمه پرداخت می‌کند تا هزینه‌های بیمه کاهش یابد. در این مدل دولت می‌تواند به صندوق‌های سرمایه‌گذاری خطرپذیر به شرط آن‌که آن‌ها سرمایه‌گذاری کنند و نه وام بدهند، وام بدهد.
فارسفارس2 هفته قبل
مدیرعامل صندوق بیمه‌ اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر گفت: مجموع بدهی دولت به بیش از یک میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان می‌رسد که جزء تعهدات قطعی دولت بوده اما هنوز پرداخت نشده است. مدیرعامل صندوق بیمه‌ اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر گفت: طبق تعهدی که داشته‌ایم باید ۱۰۰ هزار بیمه شده جدید را تا پایان سال گذشته تحت پوشش می‌بردیم اما شمار بیمه شدگان از مرز ۱۵۷ هزار نفر عبور کرده است. وی به نقش کارفرمایی دولت در سهم پرداخت حق بیمه روستاییان اشاره کرد و گفت: دولت دوسوم حق بیمه روستاییان و عشایر را تقبل کرده است بنابراین باتوجه به افزایش شمار بیمه‌شدگان و وصول ۴۰۰ میلیارد تومان حق بیمه در سال گذشته، مبلغ دوبرابری تعهد دولت به ۸۰۰ میلیارد تومان می‌رسد که باید بدهد. وی با اشاره به ۸ سطوح درآمدی روستاییان افزود: روستاییان با پرداخت ۲۷۰ هزار تومان در سال، یک سوم مبلغ بیمه و مابقی را دولت پرداخت می‌کند. مدیرعامل بیمه اجتماعی از اقدام برخی خیرین برای بیمه کردن روستاییان خبر داد و گفت: قراردادهای متعدد با اتحادیه‌های مختلف از جمله قالیبافان، زنبور داران، چای‌کاران و برخی مشاغل روستایی و عشایری منعقد شده و اگر این اتحادیه‌ها سهم بیمه روستاییان را تقبل کنند در مواقع حوادث طبیعی بیمه، حامی و کمک‌کننده خسارت‌دیدگان خواهد بود.
تسنیمتسنیم1 ماه قبل
این کارشناس بازار سرمایه افزود: در این زمینه استفاده از ابزار اوراق بهادار فاجعه‌آمیز یا همان cat bond یکی از راه‌حل‌های عبور از بحران‌های این چنینی است. ضمن این که این اوراق ضعف‌های بیمه اتکایی را نیز ندارد که از جمله آن به ناکارایی بیمه اتکایی زمانی که ریسک‌های با هم هم‌بسته باشند می‌توان اشاره کرد. وی گفت: علاوه بر این، اوراق بهادار فاجعه‌آمیز بخاطر داشتن همبستگی صفر با دیگر فاکتورهای بازار سرمایه (بتای صفر) برای سرمایه‌گذاران به منظور تنوع‌بخشی سبد سهام جذاب می‌باشد. به گفته این کارشناس بازار سرمایه، اوراق فاجعه‌آمیز از نظر هزینه در مقایسه با بیمه‌ اتکایی سنتی، برای ریسک‌های با احتمال کم و شدت زیاد، برای پوشش تکمیلی و معاملات بزرگ مناسب هستند. منشوری در خصوص فرایند اوراق بهادارسازی بیمه نیز گفت: این فرایند شامل دو اصل است؛ نخست تبدیل جریان نقدی تعهدات (بیمه‌گر) به اوراق بهادار مالی قابل معامله و دیگری انتقال ریسک تعهدات بیمه‌گر به بازار سرمایه از طریق معاملات این اوراق بهادار.
ایرناایرنا3 ماه قبل
به گزارش ایرنا، سازمان‌های بیمه‌گر نقش بسزایی در پوشش بیمه‌ای افراد جامعه دارند و در این میان با نگاهی به کارنامه ۴۰ سال انقلاب فعالیت‌های چشمگیر این حوزه بیش از گذشته نمایان است. ** افزایش ۸۰ درصدی هزینه‌های درمانی بیمه سلامت با اجرای بیمه همگانیمدیرکل بیمه سلامت استان زنجان ادامه داد: در سال ۹۳، طرح رایگان بیمه همگانی سلامت در کشور آغاز شد و با ثبت نام ۹۰ هزار و ۵۹ نفر بیمه شده این تعداد در پایان سال ۹۵ به ۱۱۵ هزار و ۱۴۲ نفر افزایش یافت. وی بیان کرد: صدور دفترچه بیمه سلامت همگانی رایگان نیز از سال ۹۳ برای ساکنین شهرهای بالای ۲۰ هزار نفرو آمار بیمه شدگان استان تحت پوشش این نوع بیمه ۹۸ هزار و ۷۱۴ نفر بوده است. وی اضافه کرد: هم اکنون ۵۳۹ هزار و ۸۰۸ نفر تحت پوشش بیمه سلامت هستند که از این تعداد ۴۵۰ هزار نفر معادل ۸۳ درصد شامل بیمه‌ شدگان روستایی و همگانی بصورت رایگان از این نوع بیمه استفاده می‌کنند. در نهایت'قانون تامین اجتماعی' نیز در تیرماه ۱۳۵۴ تصویب و 'سازمان تامین اجتماعی' تشکیل شد.
ایرناایرنا3 ماه قبل
به گزارش ایرنا، سازمان‌های بیمه‌گر نقش بسزایی در پوشش بیمه‌ای افراد جامعه دارند و در این میان با نگاهی به کارنامه ۴۰ سال انقلاب فعالیت‌های چشمگیر این حوزه بیش از گذشته نمایان است. ** افزایش ۸۰ درصدی هزینه‌های درمانی بیمه سلامت با اجرای بیمه همگانیمدیرکل بیمه سلامت استان زنجان ادامه داد: در سال ۹۳، طرح رایگان بیمه همگانی سلامت در کشور آغاز شد و با ثبت نام ۹۰ هزار و ۵۹ نفر بیمه شده این تعداد در پایان سال ۹۵ به ۱۱۵ هزار و ۱۴۲ نفر افزایش یافت. این مسئول اضافه کرد: صدور دفترچه بیمه سلامت همگانی رایگان نیز از سال ۹۳ برای ساکنین شهرهای بالای ۲۰ هزار نفرو آمار بیمه شدگان استان تحت پوشش این نوع بیمه ۹۸ هزار و ۷۱۴ نفر بوده است. وی اضافه کرد: هم اکنون ۵۳۹ هزار و ۸۰۸ نفر تحت پوشش بیمه سلامت هستند که از این تعداد ۴۵۰ هزار نفر معادل ۸۳ درصد شامل بیمه‌ شدگان روستایی و همگانی بصورت رایگان از این نوع بیمه استفاده می‌کنند. در نهایت'قانون تامین اجتماعی' نیز در تیرماه ۱۳۵۴ تصویب و 'سازمان تامین اجتماعی' تشکیل شد.
ایرناایرنا2 ماه قبل
به گزارش روز چهارشنبه ایرنا از سازمان بیمه سلامت، نشست هم اندیشی نمایندگان سازمان جهانی بهداشت در ایران با مدیرعامل سازمان بیمه سلامت با حضور ایرج حریرچی، معاون وزیر بهداشت و مدیران سازمان بیمه سلامت در محل این سازمان برگزار شد. همه مدیران سازمان بیمه سلامت ‏در یک هفته اخیر به صورت فعال در جلسه‌ها شرکت کردند و این نشان دهنده علاقه برای حل مشکلات موجود در سازمان‌های ‏بیمه‌گر درمانی ایران است. * استفاده بیمه سلامت از تجربه‌های سازمان جهانی بهداشتطاهر موهبتی، مدیرعامل سازمان بیمه سلامت نیز در این نشست گفت: سازمان بیمه سلامت می‌تواند در رابطه با پوشش همگانی بیمه سلامت، نظام پرداخت فعلی حوزه ‏سلامت، ارتقای کیفیت بسته پایه بیمه سلامت، نظام ارجاع و پزشکی خانواده از توصیه‌های سازمان جهانی بهداشت استفاده کند. ‏وی افزود: هرچند در حال حاضر در شرایط تحریم و فشارهای اقتصادی دشمن قرار داریم، اما تمام این موارد قابلیت تبدیل به فرصت را ‏دارند. همچنین الحاق سازمان بیمه ‏سلامت به وزارت بهداشت به عنوان تولیت نظام سلامت و وجود ظرفیت‌های نظام سلامت می‌تواند به بیمه سلامت کمک کنند. ‏موهبتی ادامه داد: دانش مناسبی در حوزه اقتصاد سلامت کشور وجود دارد و در میدان عمل می‌توان از این دانش به درستی استفاده کرد. ‏همچنین سیاست‌های کلان کشور بر اجرای نظام ارجاع و پزشکی خانواده نیز تاکید دارد. ‏مدیرعامل سازمان بیمه سلامت اظهار داشت: امیدواریم همکاری سازمان بیمه سلامت با سازمان جهانی بهداشت بیشتر از گذشته باشد و ادامه پیدا کند.
مهرمهر1 ماه قبل
به گزارش خبرنگار مهر، محمد حسن زدا، در مورد افزایش حق بیمه شدگان خاص (اختیاری، مشاغل آزاد، قالیبافان، کارگران ساختمانی و…) گفت: آن چیزی که باعث می‌شود ناخواسته حق بیمه‌ها افزایش پیدا کند افزایش حداقل دستمزد است. وی افزود: حداقل دستمزدها هر سال از سوی شورای عالی کار تعیین می‌شود به طوری که سال گذشته حداقل دستمزد یک میلیون و ۱۰۰ هزار تومان بود پس مبنای محاسبه بیمه اختیاری، مشاغل آزاد، قالیبافان و کارگران ساختمانی نیز این مبلغ تعیین شد اما در سال جاری که شورای عالی کار حداقل دستمزد را به یک میلیون و پانصد هزار تومان افزایش داده است طبیعتا در حق بیمه مشاغل آزاد اختیاری قالیبافان و کارگران ساختمانی تأثیرگذار خواهد بود. سرپرست سازمان تأمین اجتماعی تاکید کرد: این افزایش حق بیمه از سوی سازمان تأمین اجتماعی نیست بلکه تأمین اجتماعی تابعی است از حداقل دستمزدی که توسط شورای عالی کار تعیین می‌شود.
ایسناایسنا3 ماه قبل
مدیرعامل صندوق بازنشستگی اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر با اشاره به وجود بیش از دو میلیون خانوار روستایی و عشایر فاقد بیمه، از اجرایی شدن طرح نذر بیمه در آینده نزدیک در چنداستان کشور خبر داد. وی افزود: خانوار فاقد بیمه دارای سرپرست ۱۸ تا ۵۰ ساله هستند که جمعیت هدف ما تلقی می‌شوند. واعظ مهدوی با اشاره به وجود ۲میلیون خانوار فاقد بیمه اظهار کرد: قصد داریم طرح «نذر بیمه» یا خیرین بیمه‌گر را در آینده نزدیک به صورت پایلوت در چند استان کلید بزنیم. بیمه شدگان تحت پوشش صندوق بیمه اجتماعی، یک سوم حق بیمه خود را می‌پردازند و دو سوم حق بیمه را صندوق تقبل می‌کند. در طرح نذر بیمه، افراد خیر می‌توانند یک سوم حق بیمه سهم بیمه شده را برای یک سال بپردازند.
فارسفارس4 هفته قبل
وی گفت: در کشور ۳٫۵ میلیون هکتار از اراضی زراعی تحت پوشش بیمه هستند. قائم مقام صندوق بیمه کشاورزی افزود: ۳۵ هزار هکتار از باغات و ۶ هزار کلونی زنبور عسل در مناطق سیل زده تحت پوشش بیمه قرار دارند. وی گفت: میزان یارانه‌های دولت برای حق بیمه بخش کشاورزی به افزایش تعهد صندوق بیمه کشاورزان و کاهش حق بیمه‌ها کمک می‌کند. قائم مقام صندوق بیمه کشاورزی با بیان اینکه سالانه ۱۰۵ هزار تعرفه برای انواع بیمه به کشاورزان اعلام می‌کنیم، افزود: کشاورزان تعهدهای پایین را خریداری می‌کنند. حسن نژاد گفت: تعهدات صندوق بیمه کشاورزی برای هر هکتار مزرعه آبی دو میلیون و ۶۰۰ هزار تومان در بیمه پایه و با حق بیمه ۱۴ هزار تومان است و بخش زیادی از این حق بیمه را دولت پرداخت می‌کند.
وانانیوزوانانیوز2 هفته قبل
مدیرعامل سازمان بیمه سلامت با بیان اینکه از سه روز قبل صدور دفترچه بیمه سلامت برای مددجویان کمیته امداد آغاز شده است، گفت: از مددجویان خواهشمندیم برای دریافت دفترچه‌هایشان، به دفاتر پیشخوان دولت مراجعه کنند. طاهر موهبتی در نشست هم اندیشی با خبرنگاران با اشاره به صدور دفترچه بیمه برای ممدجویان کمیته امداد، اظهار کرد: مددجویان کمیته امداد پیش از این دارای کارت بیمه‌ کمیته امداد بودند و از نشان‌دار شدن رنج می‌بردند و با کمک مهندس فتاح، این مددجویان تحت پوشش بیمه سلامت قرار گرفتند و این اتفاق در راستای تجمیع بیمه‌ها صورت گرفت. مددجویان کمیته امداد به دفاتر پیشخوان دولت مراجعه کنندوی ادامه داد: از سه روز قبل صدور دفترچه بیمه مددجویان کمیته امداد آغاز شده است و از مددجویان خواهشمندیم به دفاتر پیشخوان دولت مراجعه کنند. همچنین پایگاه بیمه شدگان درمان به نتیجه رسید که این طرح در شش ماه ابتدایی امسال به نتیجه خواهد رسید. وی افزود: یکی از مشکلات جدی در بیمه سلامت، بیمه افراد مجهول‌الهویه بود که با بیمه نوزادان شروع به کار کردیم و توانستیم آن را گسترش دهیم.
خبر فوریخبر فوری3 ماه قبل
کریمی افزود: با تغییر و اصلاح قانون بیمه کارگران ساختمانی حدود ۵۰۰ هزار کارگر ساختمانی در نوبت، بیمه هستند. جزئیات تغییرات دستمزد کارگران ساختمانی در یک سال اخیر ادعای انبوه‌سازان درباره تخلفات گسترده در بیمه‌ کارگران ساختمانیرئیس انجمن صنفی کارگران ساختمانی هم گفت: قانون بیمه کارگران ساختمانی تنها به بیمه حوادث، از کارافتادگی، بازنشستگی و فوت تعلق می‌گیرد و مابقی حقوق بیمه‌ای را دریافت نمی‌کنند. به جای اینکه قانون بیمه کارگران ساختمانی در حمایت از آنان باشد بطور کامل پرداخت نمی‌شود در صورتیکه ۳۰ درصد حق بیمه به بیمه گزار پرداخت می‌شود. مصری نماینده مجلس یکی از مشکلات تنظیم قانون برای بیمه کارگران ساختمانی را محل و زمان مشخص آنان را اعلام کرد و گفت: کارگر ساختمانی کارفرما ندارد که مشمول بیمه شود تا برای او حق بیمه سهم کارفرما پرداخت کند. مصری گفت: از هر طرح و پیشنهادی برای شفاف سازی بیمه کارگران ساختمانی استقبال می‌کنیم.
ایرناایرنا2 ماه قبل
زیرا تفاهمنامه باید عملیاتی شود و نباید روی کاغذ بماند. ‏موهبتی افزود: ‏برای اجرای راهنماهای بالینی نمی‌توان بدون همکاری سازمان نظام پزشکی کاری انجام داد. همچنین برای ارتقای سواد سلامت ‏جامعه، مدیریت منابع و استقرار خدمات الکترونیک سلامت نیز باید با پزشکان همکاری کرد. در اکثر این موارد تغییر رفتار وجود دارد ‏و برای تغییر رفتارهای اجتماعی باید با انجمن‌های علمی و سازمان نظام پزشکی تعامل و همکاری کرد. در استقرار سازمان الکترونیک خدمات سلامت می‌توان از فرصت همکاری با سازمان نظام پزشکی به خوبی استفاده ‏کرد. ‏موهبتی گفت: یکی از مشکلات دستگاه‌های بیمه‌گر، تامین منابع مالی است. رئیس سازمان بیمه سلامت ایران تصریح کرد: در حال حاضر در کشور ۳ بیمه داریم و دارای روش بیمه‌ای نیز هستیم و به دلیل اینکه وحدت رویه نداریم مردم به زحمت می‌افتند.
تسنیمتسنیم4 هفته قبل
به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، محمدحسن زدا، سرپرست سازمان تأمین اجتماعی در مورد افزایش حق بیمه‌شدگان خاص (اختیاری، مشاغل آزاد، قالیبافان، کارگران ساختمانی و…) گفت: آن چیزی که باعث می‌شود ناخواسته حق بیمه‌ها افزایش پیدا کند افزایش حداقل دستمزد است. وی تاکید کرد: این افزایش حق بیمه از سوی سازمان تأمین اجتماعی نیست بلکه تأمین اجتماعی تابعی است از حداقل دستمزدی که توسط شورای عالی کار تعیین می‌شود. در روزهای گذشته نرخ حق بیمه اختیاری و حرف و مشاغل آزاد پس از تعیین حداقل دستمزد ۹۸ در پایان سال ۹۷ اعلام شد. نرخ حق بیمه با توجه در ۶ ماه اول و دوم سال متفاوت است که در زیر مقدار آن درج شده است. مبلغ حق بیمه اختیاری به شرح زیر می‌باشد: ماه‌های ۳۱ روزه ۵۰۷۸۵۱۸ ریالماه‌های ۳۰ روزه ۴۹۱۴۶۹۴ ریالانتهای پیام/
افکارنیوزافکارنیوز2 هفته قبل
مدیرعامل صندوق بیمه‌ اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر گفت: طبق تعهدی که داشته‌ایم باید ۱۰۰ هزار بیمه شده جدید را تا پایان سال گذشته تحت پوشش می‌بردیم اما شمار بیمه شدگان از مرز ۱۵۷ هزار نفر عبور کرده است. وی افزود: مجموع بدهی دولت به بیش از یک میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان می‌رسد که مربوط به سال‌های اخیر بوده و جزء تعهدات قطعی دولت است اما هنوز پرداخت نشده است. نقش کارفرمایی دولت در سهم پرداخت حق بیمه روستاییانوی به نقش کارفرمایی دولت در سهم پرداخت حق بیمه روستاییان اشاره کرد و گفت: دولت دوسوم حق بیمه روستاییان و عشایر را تقبل کرده است بنابراین باتوجه به افزایش شمار بیمه‌شدگان و وصول ۴۰۰ میلیارد تومان حق بیمه در سال گذشته، مبلغ دوبرابری تعهد دولت به ۸۰۰ میلیارد تومان می‌رسد که باید بدهد. وی با اشاره به ۸ سطوح درآمدی روستاییان افزود: روستاییان با پرداخت ۲۷۰ هزار تومان در سال، یک سوم مبلغ بیمه و مابقی را دولت پرداخت می‌کند. مدیرعامل بیمه اجتماعی از اقدام برخی خیرین برای بیمه کردن روستاییان خبر داد و گفت: قراردادهای متعدد با اتحادیه‌های مختلف از جمله قالیبافان، زنبور داران، چای‌کاران و برخی مشاغل روستایی و عشایری منعقد شده و اگر این اتحادیه‌ها سهم بیمه روستاییان را تقبل کنند در مواقع حوادث طبیعی بیمه، حامی و کمک‌کننده خسارت‌دیدگان خواهد بود.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین3 هفته قبل
این مسئول سازمان تأمین اجتماعی آمار درآمدهای این سازمان در سال ۹۷ را این‌گونه شرح داد: «درآمد سازمان تأمین اجتماعی از محل حق بیمه قراردادهای پیمانکاری در سال حدود ۱۲ هزار میلیارد تومان است. همچنین در سال ۹۷ کل درآمد سازمان تأمین اجتماعی از حق بیمه‌ها ۷۲ هزار میلیارد تومان بوده است». زدا همچنین در پاسخ به سؤالی در مورد ورشکستگی تأمین اجتماعی با رد این موضوع گفت: «در سازمان تأمین اجتماعی مشکل نقدینگی داریم ولی از نظر مالی وضعیت سازمان تأمین اجتماعی مناسب است و سازمان تأمین اجتماعی یک سازمان زیان‌ده نیست». در پایان سرپرست سازمان تأمین اجتماعی با قبول اشکالاتی که در روش حق بیمه قرارداد وجود دارد گفت: «ما به سمت خود اظهاری می‌رویم. حق بیمه قرارداد روشی است که سازمان تأمین اجتماعی برای نظارت بر کارگاه‌های غیرثابت از آن استفاده می‌کند.

به انتهای لیست رسیدید