بیمه تامین اجتماعی

بیمه تامین اجتماعی

جام نیوزجام نیوز17 ساعت قبل
افزایش دوره برخورداری واحدهای اقتصادی از مالیات با نرخ صفر در مناطق ویژه اقتصادی و کمتر توسعه یافته به مدت ۲ و ۳ سالالبته دوره برخورداری از مالیات با نرخ صفر برای واحدهای اقتصادی مذکور واقع در شهرک‌های صنعتی یا مناطق ویژه اقتصادی، به مدت دو سال و در صورت استقرار شهرک‌های صنعتی یا مناطق ویژه اقتصادی در مناطق کمتر توسعه یافته، به مدت سه سال افزایش می‌یابد. لازم به ذکر است که به منظور تشویق و افزایش سرمایه گذاری‌های اقتصادی در این واحدها، علاوه بر دوره حمایت از طریق مالیات با نرخ صفر، سرمایه‌گذاری در مناطق کمتر توسعه یافته و سایر مناطق به شرح زیر مورد حمایت قرار می‌گیرند: در مناطق کمتر توسعه یافته، مالیات سال‌های بعد از دوره محاسبه مالیات با نرخ صفر تا زمانی که جمع درآمد مشمول مالیات واحد تولیدی به دو برابر سرمایه ثبت و پرداخت شده برسد، با نرخ صفر محاسبه می‌شود و بعد از آن مالیات منطقه با نرخ‌های مقرر در این قانون و تبصره‌های آن محاسبه و دریافت می‌شود. علاوه بر این، در سایر مناطق ۵۰ درصد مالیات سال‌های بعد از دوره محاسبه مالیات مذکور با نرخ صفر و ۵۰ درصد باقی مانده که جمع درآمد مشمول مالیات واحد، معادل سرمایه ثبت و پرداخت شده شود، ادامه می‌یابد و بعد از آن، ۱۰۰ درصد مالیات متعلقه با نرخ‌های مقرر در این قانون و تبصره‌های آن محاسبه و دریافت می‌شود. مشمولیت ۱۰۰ درصدی درآمد ابرازی دفاتر گردشگری و زیارتی در مالیات با نرخ صفرگفتنی است که معادل ۱۰۰ درصد از درآمد ابرازی دفاتر گردشگری و زیارتی دارای مجوز از مراجع قانونی ذی‌ربط که از محل جذب گردشگری خارجی یا اعزام به عربستان، عراق و سوریه تحصیل شده باشند؛ با نرخ صفر مالیاتی مشمول مالیات می‌شوند. علاوه بر این، مالیات با نرخ صفر شامل درآمد ابرازی به جز درآمدهای کتمان شده هستند و این حکم در مورد کلیه احکام مالیاتی با نرخ صفر منظور در این قانون و سایر قوانین قابل اجرا خواهد بود. همچنین، مالیات سازمان‌ها و مؤسسات وابسته به شهرداری‌ها که به موجب قانون برای انجام وظایف ذاتی شهرداری در امور عمومی، شهری و خدماتی تشکیل و ۱۰۰ درصد سرمایه و دارایی آن متعلق به شهرداری است، از طریق نرخ صفر محاسبه می‌شود.
ایرناایرنا18 ساعت قبل
به گزارش ستاد ویژه توسعه فناوری نانو، شرکت‌های دانش بنیان در مسیر خود برای تجاری سازی، نیازمند آشنایی با قوانین مختلف کاری هستند. بر این اساس مدیران شرکت‌های دانش بنیان همواره در این زمینه با سوالات و چالش‌های متعددی برخورد می‌کنند. صادرات و وارداتبرای توسعه صادرات دانش بنیان و واردات احتمالی تجهیزات و مواد اولیه، شرکت‌های دانش بنیان نیازمند تسلط بر قوانین و جزئیات کاری قابل توجهی هستند. دریافت مشاوره از خبرگان «مشاوره عمومی مدیریت» که خود حوزه‌های مختلفی را در بر می‌گیرد و «تامین منابع مالی» و «مشاوره ویژه تجارت با کشورهای منتخب»، سه حوزه‌ دیگری هستند که برای آنها پنل ویژه مشاوره راه اندازی شده است و از مشاوران و خبرگان آن حوزه دعوت شده است تا به شرکت‌های دانش بنیان مشاوره ارائه دهند. علاقه مندان می‌توانند برای کسب اطلاعات بیش‌تر به سایت مرکز شرکت‌های دانش بنیان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری به نشانی http: //daneshbonyan. isti. ir/ مراجعه کنند.
همشهریهمشهری18 ساعت قبل
وی درباره آخرین وضعیت لایحه «صیانت، کرامت و تأمین امنیت بانوان در مقابل خشونت» گفت: مشکلی در تصویب این لایحه نیست. اگر به مجلس فعلی (مجلس دهم) برسد، در عمر باقی‌مانده از مجلس تعیین تکلیف خواهد شد و به تصویب خواهد رسید. تصویب لایحه حمایت از حقوق کودکان و نوجوانان هم بیشتر از ۱۰ سال طول کشید. این لایحه، قانونی است که از نظر تشدید مجازات خاطیان و تامین امنیت زنان کارکرد خوبی خواهد داشت. ذوالقدر درباره جزئیات لایحه تامین امنیت زنان اظهار داشت: هر جرمی از نظر جسمی، جنسی، اقتصادی، هتاکی در فضای مجازی، توهین به زنان، آزارهای خیابانی و حقیقی، خانواده و … قابل پیگیری خواهد بود.
همشهریهمشهری19 ساعت قبل
تصویب لایحه حمایت از حقوق کودکان و نوجوانان هم بیشتر از ۱۰ سال طول کشید. این لایحه، قانونی است که از نظر تشدید مجازات خاطیان و تامین امنیت زنان کارکرد خوبی خواهد داشت. ذوالقدر درباره جزئیات لایحه تامین امنیت زنان می‌گوید: هر جرمی از نظر جسمی، جنسی، اقتصادی، هتاکی در فضای مجازی، توهین به زنان، آزارهای خیابانی و حقیقی، خانواده و … قابل پیگیری خواهد بود. من به ایشان گفتم که ۱۸ قاضی در زمان بررسی لایحه تامین امنیت زنان کار کردند و همه هم اصولگرا بودند. این حقوقدان تاکید کرد: ممکن است در قانون مجازات اسلامی بخشی از جرائمی که علیه زنان اتفاق می‌افتد، تشریح و برای آن جرم، مجازات هم تعیین شده باشد؛ اما لایحه تامین امنیت زنان علیه خشونت لایحه بسیار تکمیل‌کننده است.
ایسناایسنا19 ساعت قبل
تمام تاکید گروه کارگری این است که ابتدا حداقل دستمزد کارگران را به رسمیت بشناسیم و حداقل مزد در روستاها را بپذیریم بعد درباره مزد منطقه‌ای بحث کنیم. چرا کارگر تهرانی باید سه شیفت کار کند؟ این کارآفرین اجتماعی طرح پیشنهاد دستمزد کمتر در روستا را به منزله اشتغال در روستا دانست و گفت: چرا حاضریم کارگر تهرانی دو شیفت و سه شیفت کار کند که اموراتش بگذرد؟ ما می‌گویم دستمزد کارگر تهرانی را زیاد کنیم مشاغل بزرگ و پرسود به تهران می‌آید و مشاغل کم سود به روستاها می‌روند. سازمان جهانی کار که در سال ۱۹۱۹ تشکیل شد بر لزوم تعیین حداقل مزد تاکید کرد. ما مخالف مزد منطقه‌ای نیستم ولی می‌گوییم اول باید حداقل دستمزد مشخص شود بعد روی منطقه‌ای کردن مزد متمرکز شویم و درباره مزد منطقه‌ای بحث کنیم. تورم در کلان شهرها نسبت به تورم در شهرهای کوچک متفاوت است ولی بدون تعیین حداقل دستمزد نمی‌توانیم به این بحث وارد شویم.
ایرناایرنا20 ساعت قبل
سیدمحسن طباطبائیان روز شنبه در گفت و گو با ایرنا، افزود: ۴۰ هزار فروند ملکه زنبورعسل اصلاح‌شده، با پیش‌بینی و برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته، در زنبورستان جنوب دامغان تولید و بین زنبورداران کشور توزیع می‌شود. وی بیان کرد: طبق آخرین سرشماری امسال، شهرستان دامغان دارای ۱۵ هزار کلونی زنبور عسل است که در مقایسه با سال گذشته، ۵ هزار کلونی افزایش یافته است. طباطبائیان اضافه کرد: سال گذشته ۱۰۰ تن عسل از ۱۰ هزار کندو در دامغان تولید شد که میانگین تولید هر کلونی ۱۰ کیلوگرم بود. وی اظهار داشت: باتوجه به میانگین تولید هر کلونی، می‌توان پیش‌بینی کرد که سال جاری ۱۵۰ تن عسل در این شهرستان تولید شود. طباطبائیان خاطرنشان کرد: به علت تنوع گیاهی فراوان و رویش گون، زنیان، آفتابگردان، خارشتر و یونجه در نزدیکی کندوهای عسل دامغان، عسل‌های تولیدی کامل طبیعی و دارای کیفیت مطلوب است.
ایلناایلنا1 روز قبل
مدیرعامل سازمان آتش نشانی از شناسایی ۳۵ هزار ساختمان ناایمن در پایتخت خبر داد. داوری در پاسخ به این سوال که آیا ساختمانی در دستور کار پلمپ قرار گرفته است، یا خیر، گفت: در حال حاضر پلمپ ساختمان در دستور کار ما نیست و هدف ما پلمپ کردن ساختمان نیست، بلکه ایمن‌سازی ساختمان و ارتقای ضریب ایمنی آن است. شاید نتوانیم یک ساختمان قدیمی را مانند یک ساختمان نوساز ایمن کرد، اما می‌توانیم ضریب ایمنی آن را بالا ببریم. مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی درباره رشته مهندسی تجهیزات آتش‌نشانی گفت: تجهیزات آتش‌نشانی، بسیار مهم و طیف آن بسیار گسترده است و از تجهیزات بسیار ساده شروع می‌شود تا تجهیزات بسیار پیشرفته و پیچیده که نه فقط شهر تهران بلکه کشور به این تجهیزات نیاز دارد. به گفته مدیرعامل سازمان آتش نشانی تا پایان سال نیز ۱۸۰ نفر نیروی جدید به سازمان آتش‌نشانی وارد خواهند شد.
ایلناایلنا1 روز قبل
وی افزود: برای نمونه اگر بازرسی‌های تامین اجتماعی موجب نادیده گرفتن حقوق کارگران ساختمانی شود، مصداق انجام تخلف است. اجرای قانون برای سازمان تامین اجتماعی تکلیف است و لذا بازرسی‌‌های بیمه‌ای نباید به گونه‌ای انجام شوند که حق کارگران ساختمانی تضییع شود. دبیرکل خانه کارگر، افزود: هرچند در اساسنامه انجمن‌های صنفی کارگران ساختمانی چنین تکلیفی درج نشده است اما انتظار داریم که انجمن‌ها آن را به اساسنامه‌های خود اضافه کنند. وی در ادامه با اشاره به مشکلاتی که در راه بیمه شدن تمام کارگران ساختمانی کشور، وجود دارد، گفت: موردی به نام «سهمیه‌بندی بیمه کارگران ساختمانی» وجود ندارد؛ چراکه ما در مجلس با حضور روئسای انجمن‌های صنفی کارگران ساختمانی سهمیه‌بندی را نابود کردیم. بنابراین سهمیه‌بندی بیمه کارگران ساختمانی از اساس غیرقانونی و بلاموضوع است.
ایلناایلنا2 روز قبل
شرکت «تراورس» یک ماه از مطالبات معوقه کارگران خود را پرداخت کرد اما کارگران هنوز یک ماه و نیم دستمزد و چندین ماه حق بیمه تامین اجتماعی سال جاری را طلبکارند. به گزارش خبرنگار ایلنا، کارگران ابنیه فنی تراورس می‌گویند: روز گذشته (دوم بهمن ماه) آنها معادل یک ماه از مجموع دو ماه و نیم معوقات مزدی خود را دریافت کردند. کارگران ابنیه فنی تراورس با بیان اینکه بخش زیادی از مشکلات مالی این شرکت به پرداخت نشدن طلب‌های مالی آن برمی‌گردد، در ادامه افزودند: شرکت تراورس طلب‌های مالی زیادی از کارفرمای اصلی دارد. به گونه‌ای که اگر بدهی‌های مالی به موقع پرداخت شود؛ ما کارگران ابنیه فنی معوقات مزدی نخواهیم داشت. به نقل از این کارگران گقته می‌شود؛ ماهیت کار کارگران شاغل در خطوط ابنیه فنی راه‌آهن قراردادی است که سه ماه یکبار تمدید می‌شود، به همین دلیل فاقد امنیت شغلی هستیم.
کرد آنلاینکرد آنلاین4 روز قبل
عصر کرد - سنندج - نمایشگاه فرش و تابلو فرش دستباف هنرمندان هفت استان کشور از عصر یکم بهمن در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی سنندج برپا شده و تا پنجم همین ماه نیز پذیرای بازدید علاقمندان است. مدیرعامل شرکت نمایشگاه‌های بین‌المللی کردستان روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به ساعت بازدید این نمایشگاه اظهار داشت: بازدیدکنندگان و علاقمندان به صنعت فرش دستباف می‌توانند از ساعت ۱۵ تا ۲۱ هر روز از این نمایشگاه در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی دیدن کنند. وی با بیان اینکه ۵۰۰ میلیارد ریال فرش دستباف در این نمایشگاه عرضه شده است. مدیرعامل شرکت نمایشگاه‌های بین‌المللی کردستان یادآور شد: امسال هشت نمایشگاه تخصصی و عمومی در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی سنندج به منظور حمایت از تولید داخلی و عرضه دستاوردها و محصولات داخلی برپا شده است. برچسب‌هافرش کردستان نمایشگاه ملی صنایع دستی سنندج
ایلناایلنا4 روز قبل
کمیسیون پزشکی تامین اجتماعی پاسخگو نیستبیمه تامین اجتماعی به این کارگر اعلام کرده که درصد معلولیت تعیین شده از سوی ادارات بهزیستی را قبول نداشته و او را به کمیسیون‌های پزشکی تامین اجتماعی ارجاع می‌دهند. اما کمسیون‌های پزشکی تامین اجتماعی نیز از پذیرش این کارگر خودداری کرده است. شرکت‌های خصوصی مخالف بازنشستگی‌ پیش از موعد معلولانعدم اجرای بازنشستگی پیش از موعد، مشکل بزرگ کارگران معلول پیمانکاری‌ها و مراکز تولیدی و بنگاه‌های اقتصادی خصوصی است. دولت بدهی تقریبا ۲۵۰ هزار میلیاردی به تامین اجتماعی دارد و بدهی بر بدهی می‌افزاید. این است که سازمان تامین اجتماعی به دلیل بار مالی زیادی که این قانون برایش ایجاد می‌کند، همراهی نمی‌کند.
فردا نیوزفردا نیوز5 روز قبل
خبرگزاری فارس: محمد حسین قربانی نایب رئیس اول کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی در تشریح جزییات نشست عصر امروز (دوشنبه ۳۰ دی) این کمیسیون گفت: مسئولان بیمه سلامت، بیمه تامین اجتماعی و معاونین وزارتخانه‌های بهداشت و درمان و وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در این جلسه حاضر بودند تا درباره همسان سازی بیمه‌ها تصمیم‌گیری کنیم. وی افزود: راهکارهای برداشتن سقف ارائه خدمات توسط دستگاه‌های بیمه‌گر برای بیمارستان‌های بخش دولتی و خصوصی مورد بررسی قرار گرفت. نایب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس تصریح کرد: طرح معافیت یکی از فرزندان ذکور خانواده‌هایی که اهدای عضو در اثر مرگ مغزی، موضوعی دیگری بود که در جلسه امروز بررسی و تصویب شد. قربانی اظهار داشت: ‌ اهدای عضو می‌تواند جان هزاران بیمار نیازمند را نجات داده و هزینه‌های سنگین درمان این بیماران را کاهش دهد لذا گسترش فرهنگ این کار خیر، نیاز به مشوق‌های دارد که با اجرای این طرح محقق خواهد شد.
دنیای خودرودنیای خودرو5 روز قبل
این طرح درحالی مطرح شد که بسیاری از رانندگان تاکسی‌‌های اینترنتی نیز از خود پرسیدند آیا بیمه رانندگان شامل آن‌ها نیز می‌شود یا اینکه باید از طریقی دیگر برای گرفتن بیمه اقدام کنند. همه‌چیز درباره بیمه افراد شاغل درکسب‌ و کارهای مجازیرضا الفت‌ نسب، سخنگو و عضو هیات‌ مدیره اتحادیه کسب‌ و کارهای مجازی، درباره سرانجام بیمه‌‌های تاکسی‌های اینترنتی، به «دنیای‌خودرو» گفت: «مذاکراتی که از سال گذشته با بیمه داشتیم، درنهایت منجر به تنظیم و انعقاد تفاهم‌نامه شد. افراد مشمول می‌توانند درهرنوع کسب‌وکار اینترنتی فعال باشند.» به‌گفته الفت‌نسب این بیمه مانند بیمه تامین‌ اجتماعی برای افراد سابقه ایجاد می‌کند و آن‌ها هنگام خروج از کشور یا هنگام بازنشستگی می‌توانند از آن استفاده کنند؛ درست برعکس بیمه خویش فرما. به‌گزارش «دنیای‌ خودرو» به‌گفته سخنگوی اتحادیه کسب‌وکارهای مجازی سامانه اینترنتی این بیمه هنوز افتتاح نشده است؛ اما افرادی که تمایل به‌دریافت این نوع بیمه دارند، باید حضوری به‌دریافت معرفی‌نامه اقدام کنند. نکته مهم دیگر این است که دراین نوع بیمه بازرس یا کارشناسی برای سرکشی و چرایی عدم بیمه شدن وجود ندارد.
ایسناایسنا5 روز قبل
به گفته معاون صنایع‌دستی سال گذشته، ۳۰ میلیارد ریال برای بیمه هنرمندان و صنعتگران تامین اعتبار شده که این مبلغ در پایان سال ۹۷ تخصیص داده شد و ۸۱۲ نفر در سال ۹۸ به‌ مدت یک سال بیمه شدند. او اعلام کرد که «بیمه صنعتگران صنایع‌دستی کشور که متوقف شده بود، بار دیگر از سر گرفته شده است. با توجه به تصویب قانون حمایت از صنعتگران، هنرمندان و استادکاران حوزه صنایع دستی در دی ماه ۹۶ که در آن دولت مکلف شده در راه بیمه صنعتگران و هنرمندان تلاش کند، بیمه صنعتگران و هنرمندانی که در روستاها مشغول به کار هستند نیز از طریق تفاهم‌نامه‌ای که با صندوق توسعه روستایی و عشایری در تیر ماه ۹۷ منعقد شده بود و هم‌اکنون نیز بیمه صنعتگرانی است که در مناطق شهری مشغول به کار هستند، از سر گرفته شده است.» حالا بعد از گذشت حدود یک سال، روابط‌عمومی وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی به نقل از محمودیان اعلام کرده است که در سال گذشته، ۳۰ میلیارد ریال برای بیمه هنرمندان و صنعتگران تامین اعتبار شده که این مبلغ در پایان سال ۹۷ تخصیص داده شد و ۸۱۲ نفر در سال ۹۸ فقط به‌ مدت یک سال بیمه شدند. او توضیح داده است که «سال ۸۸، دولت دهم، قانون بیمه تامین اجتماعی صنعتگران و قالی‌بافان صنایع‌دستی شناسه‌دار را به مجلس شورای اسلامی ارائه کرد و این قانون تصویب و مقرر شد قالیبافان و تولیدکنندگان صنایع‌‎دستی به‌مدت یک سال از بیمه تامین اجتماعی برخوردار شوند. محمودیان در ادامه یادآور شد: در نهایت سال گذشته، ۳۰میلیارد ریال تامین اعتبار کردیم که این مبلغ در پایان سال ۹۷ تخصیص داده شد و توانستیم ۸۱۲ نفر را در سال ۹۸ به مدت یک سال بیمه کنیم.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین5 روز قبل
خبرگزاری میزان- رئیس کل دادگستری استان آذربایجان‌غربی گفت: با بخشنامه اخیر رئیس قوه قضاییه، شوراهای حل اختلاف را با محوریت اهمیت صلح و سازش و نقش آن در پیشگیری از اطاله دادرسی، به مدد گرفته‌ایم و این جزء برنامه‌های اصلی ما در دادگستری استان است. وی از اصلاح قانون شوراهای حل اختلاف در کمسیون قضایی مجلس خبر داد و افزود: مسئولان عالی قوه قضاییه پیگیر اصلاح و تصویب قانون جدید شوراهای حل اختلاف می‌باشد که در صورت تصویب آن وضعیت کارکنان شوراها بهبود خواهد یافت. بیشتر بخوانید: وی با اشاره به نارسایی‌ها و مشکلات شعب شورای حل اختلاف روستایی افزود: بخشی از نیازهای اولیه شعب شورای حل اختلاف روستایی در استان قابل حل می‌باشد ولی جهت رفع الباقی مشکلات از جمله بیمه تامین اجتماعی و …. پیگیری‌های قانونی از طریق مرکز امور شوراها انجام خواهد پذیرفت. وی در پایان سخنان خود از اعضای شعب شورای حل اختلاف روستایی خواست آگاهی‌های حقوقی خود را پیرامون شورای حل اختلاف افزایش دهند. گفتنی است در پایان این نشست با اهداء لوح سپاس و هدیه توسط رئیس کل دادگستری استان آذربایجان‌غربی و معاون وی در امور شوراهای حل اختلاف استان، از زحمات اعضاء شعب روستایی شوراهای حل اختلاف ارومیه تجلیل به عمل آمد.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین5 روز قبل
به گزارش خبرنگار گروه حقوقی و قضایی خبرگزاری میزان، حجت الاسلام و المسلمین جعفری رئیس کل دادگستری خراسان شمالی از فعالیت مجدد و شروع به کار دوباره ۳۰ نفر از کارکنان درمانگاه صحت شیروان خبر داد و افزود: سابقا این مرکز درمانی با هفتاد نفر پرسنل اعم از پزشک و پرستار و … مشغول به فعالیت بوده است که متعاقب بروز مشکلاتی در روند تعامل با برخی از دستگاه‌های اجرایی در استان، تعطیل و این افراد از کار بیکار شده بودند. وی با اشاره به پیگیری‌های عدیده و تلاش‌های گسترده صورت گرفته از سوی ستاد استانی اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی دادگستری کل استان خراسان شمالی خاطرنشان کرد: چندی پیش با طرح مشکلات مربوطه از سوی یکی از مسؤولین این درمانگاه، مکاتبات، جلسات و مذاکرات متعددی با متولیان امر اعم از مدیران اجرایی و مسؤولین درمانگاه مزبور صورت پذیرفت و خوشبختانه در نتیجه پیگیری‌های مستمر دستگاه قضایی، تمهیدات لازم برای شروع به کار مرکز درمانی یاد شده فراهم گردید و به همین اعتبار، درمانگاه صحت شیروان با قرار گرفتن در فاز اجرایی و بواسطه بازگشت به کار ۳۰ نفر از کارکنان سابق، فصل جدیدی از فعالیت خود را آغاز کرد. خانم غلامزاده مدیر درمانگاه صحت شیروان نیز با بیان اینکه اگر پیگیری‌های مؤثر دادگستری کل استان نبود، قطعا حصول نتیجه مطلوب حداقل در کوتاه مدت میسور و امکان پذیر نمی‌شد، عنوان کرد: ستاد استانی اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی دادگستری کل خراسان شمالی به منظور حل مشکلات، جلساتی را برگزار کرد و توانست به شایستگی و با عملکرد مثبت خود، موجی از شور و شعف و شادی را در بین مردم این شهرستان و هم در بین پرسنلی که بار دیگر بارقه‌های امید را با تمام وجودشان احساس کردند، رقم زند. وی با اشاره به پایان انتظار مردم شیروان برای بهره مندی از خدمات این درمانگاه و خوشحالی زایدالوصف آنان پس از راه اندازی مجدد این مرکز درمانی، پیگیری‌های مثمر ثمر دستگاه قضایی استان خراسان شمالی را نقطه عطفی در حمایت قضایی از سرمایه گذاری و فعالیت اقتصادی در استان دانست. انتهای پیام/
تسنیمتسنیم5 روز قبل
این منشی مرکز سونوگرافی گفت: چندین ماه است که به دستور رادیولوژیست این مرکز دفترچه‌های تامین اجتماعی را پذیرش نمیکنیم. وی افزود: حتی هزینه ساده‌ترین سونوگرافی برای ما سنگین است، به ویژه حالا که دفترچه هایمان را هم قبول نمی‌کنند. برای هر بار سونوگرافی مجبور به پرداخت هزینه ۵۰ تا ۱۰۰ هزار تومانی هستیم. وی افزود: به یک مرکز سونوگرافی خصوصی مراجعه کردم، دفترچه‌ام را پذیرش نکردند و هزینه انجام آن را ۱۶۰ هزار تومان اعلام کردند. به گزارش تسنیم از همدان، کشمکش سازمان تامین اجتماعی و رادیولوژیست‌ها، تنها به ضرر بیماران بوده و سبب نارضایتی آن‌ها شده است.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین6 روز قبل
ایلناایلنا6 روز قبل
به گزارش خبرنگار ایلنا، «عیدی پایان سال» یکی از محدود امتیازات اشتغال کارگری‌ست. کارگرانی که به صورت پیمانکاری در زیرمجموعه‌های دولت کار می‌کنند، گاها از نظر دستمزد ماهانه، «کارگر» به حساب می‌آیند ولی وقتی پای عیدی پایان سال به حساب می‌آید، به ناگاه به نیروی دولت و «کارمند» بدل می‌شوند! پرداخت عیدی کمتر از آنچه قانون کار مشخص کرده، یک تخلف آشکار است که با هیچ توجیهی، نمی‌توان بر آن صحه گذاشت. در این بخش از لایحه بودجه آمده است: «مبلغ پاداش پایان سال (عیدی) را در بودجه سال ۱۳۹۹ معادل (۱۲٫۰۰۰٫۰۰۰) ریال پیش‌بینی نمایند. عیدی کارگری چقدر است؟ علی خدایی (عضو کارگری شورای عالی کار) در ارتباط با سوالات و دغدغه‌هایی که در مورد عیدی کارگران وجود دارد، به ایلنا می‌گوید: عیدی کارگران، مولفه‌ای است که نیاز به تعیین هر ساله ندارد.
ایرناایرنا6 روز قبل
طی چندین دهه گذشته، قیمت گذاری‌های میلی بر روی هنر و دست رنج بافنده‌های فرش دستبافت بیجار گروس، موجب شده این هنر دست و ذوق هنرمندان این دیار، رفته رفته از دارچوب‌ها پر کشیده و به فراموش خانه، کوچ کند. این تولید کننده فرش می‌گوید: طی سال‌ها فرش در سایر شهرهای استان کردستان هم تولید و به نام فرش بیجار به بازار عرضه شده که ضمن تخریب اصالت فرش بیجار موجب رکود فروش این فرش هم شده است. او با تشریح اینکه تولید فرش در جهان یک صنعت مهم به شمار می‌رود، اظهار داشت: تولید فرش دستباف بیجار این روزها در کشور چین کپی شده و این ضمن ضربه زدن به اصالت فرش بیجار، موجب رکود بازار فروش این محصول در کشور و صادرات آن خواهد شد. رئیس اداره فرش بیجار تاکید کرد: حمایت دولتی از فرشبافان کمتر شده و بیمه قالی بافان دارای شرایط و ضوابط سخت گیرانه‌ای است که موجب شده ریزش زیادی در حوزه اشتغال فرش داشته باشیم. موزه فرش بیجار محلی برای عرضه فرش آهنین بیجاررئیس میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی بیجار هم در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: با احداث و بهره برداری از موزه فرش می‌توان اصالت و تاریخچه فرش بیجار را در کشور بار دیگر احیا کرد.
ایلناایلنا6 روز قبل
علی فرد (شهردار شهر سی سخت) نیز با بیان اینکه پیگیر موضوع مطالبات کارگران شهرداری هستم، افزود: کمبود منابع مالی علت به تاخیر افتادن دستمزد کارگران است چراکه شهرداری سی سخت هیچگونه منبع درآمد پایداری ندارد. شهردار شهر سی سخت گفت: یک ماه از این مطالبات حدود ۱۰ روز قبل از ورود من به شهرداری پرداخت شده و مابقی بعد از معرفی من به عنوان شهردار سی سخت؛ یعنی هر ماه یک حقوق به کارگران پرداخت شده است. اخیرا نیز حدود ۸۰۰ هزار تومان به عنوان علی‌الحساب دستمزد آذر ماه به کارگران پرداخت شده است. وی تاکید کرد: تا پایان سال جاری نیز دو ماه حقوق کامل به همراه عیدی پاداش به کارگران پرداخت می‌شود. شهردار سی سخت همچنین اظهار داشت: کاهش درآمد شهرداری سی سخت باعث بروز مشکلات ناشی از کمبود منابع مالی است به همین دلیل چون هم‌اکنون قادر به پرداخت مطالبات گذشته کارگران نیستیم این تصمیم گرفته شده است.
ایلناایلنا6 روز قبل
علی فرد (شهردار شهر سی سخت) نیز با بیان اینکه پیگیر موضوع مطالبات کارگران شهرداری هستم، افزود: کمبود منابع مالی علت به تاخیر افتادن دستمزد کارگران است چراکه شهرداری سی سخت هیچگونه منبع درآمد پایداری ندارد. شهردار شهر سی سخت گفت: یک ماه از این مطالبات حدود ۱۰ روز قبل از ورود من به شهرداری پرداخت شده و مابقی بعد از معرفی من به عنوان شهردار سی سخت؛ یعنی هر ماه یک حقوق به کارگران پرداخت شده است. اخیرا نیز حدود ۸۰۰ هزار تومان به عنوان علی‌الحساب دستمزد آذر ماه به کارگران پرداخت شده است. وی تاکید کرد: تا پایان سال جاری نیز دو ماه حقوق کامل به همراه عیدی پاداش به کارگران پرداخت می‌شود. شهردار سی سخت همچنین اظهار داشت: کاهش درآمد شهرداری سی سخت باعث بروز مشکلات ناشی از کمبود منابع مالی است به همین دلیل چون هم‌اکنون قادر به پرداخت مطالبات گذشته کارگران نیستیم این تصمیم گرفته شده است.
کرد آنلاینکرد آنلاین6 روز قبل
طی چندین دهه گذشته، قیمت گذاری‌های میلی بر روی هنر و دست رنج بافنده‌های فرش دستبافت بیجار گروس، موجب شده این هنر دست و ذوق هنرمندان این دیار، رفته رفته از دارچوب‌ها پر کشیده و به فراموش خانه، کوچ کند. این تولید کننده فرش می‌گوید: طی سال‌ها فرش در سایر شهرهای استان کردستان هم تولید و به نام فرش بیجار به بازار عرضه شده که ضمن تخریب اصالت فرش بیجار موجب رکود فروش این فرش هم شده است. وی یادآور شد: تولید فرش دست بافت نیازمند هزینه بالایی است که همین موضوع باعث شده کیفیت فرش کاهش یابد و به تناسب درآمد حاصل از فروش آن هم صرفه زیادی نداشته باشد. او با تشریح اینکه تولید فرش در جهان یک صنعت مهم به شمار می‌رود، اظهار داشت: تولید فرش دستباف بیجار این روزها در کشور چین کپی شده و این ضمن ضربه زدن به اصالت فرش بیجار، موجب رکود بازار فروش این محصول در کشور و صادرات آن خواهد شد. رئیس اداره فرش بیجار تاکید کرد: حمایت دولتی از فرشبافان کمتر شده و بیمه قالی بافان دارای شرایط و ضوابط سخت گیرانه‌ای است که موجب شده ریزش زیادی در حوزه اشتغال فرش داشته باشیم.

به انتهای لیست رسیدید