بین الملل

بین الملل

تسنیمتسنیم9 دقیقه قبل
این مسائل سبب شده تا مشکلات تونس حل نشود، به گونه‌ای که می‌توان گفت ساختار سیاسی تونس آن طوری که متناسب با نیازهای مردم باشد، تغییر پیدا نکرده‌است. به همین دلیل، معتقدم تشکیل دولت توسط النهضه ممکن است با مخالفت برخی احزاب روبرو شود. چنانچه النهضه بتواند دولت جدید را تشکیل دهد، یک ائتلاف شکننده‌ای از این دولت حمایت خواهد کرد. برهمین اساس، آنها دولت برخاسته از حزب النهضه را تحت فشار قرار خواهند داد. ناگفته نماند، گرایش‌های سیاست خارجی دولت النهضه و همچنین رئیس جمهور تونس نقطه اشتراک تمام احزاب سیاسی این کشور است.
صدا و سیماصدا و سیما23 دقیقه قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما از اسلام آباد، منابع خبری در پاکستان از بازداشت یک قاتل زنجیره‌ای با بیش از ۹۶ قتل در جنوب این کشور خبر دادند. پایگاه خبری «ای آر وای نیوز» اعلام کرد پلیس کراچی پاکستان طی عملیاتی در غرب این شهر، قاتل زنجیره‌ای را که تاکنون بیش از ۹۶ قتل مرتکب شده است بازداشت کرد. به گفته منابع خبری، این شخص که «زبیر علی» نام دارد و به «قاتل کیسه‌ای» مشهور است، رهبری گروهی متشکل از ۵۰ نفر از اشرار شهر کراچی را به عهده داشته است. این قاتل زنجیره‌ای به قتل ۳ سرباز پاکستانی از جمله یک سرباز نیروی دریایی و یک نیروی پلیس در شهر کراچی اعتراف کرد. بنا بر اعلام منابع خبری، این شخص با اعضای حزب جنبش متحده قومی در لندن نیز بطور مستقیم در ارتباط بوده است.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین26 دقیقه قبل
به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری میزان؛ صندوق بین‌المللی کودکان سازمان ملل (یونیسف) می‌گوید: دست‌کم ۱۲ میلیون کودک یمنی نیازمند دریافت فوری کمک‌های بشردوستانه هستند. «سارا بیسولو»، نماینده یونیسف در یمن، گفت: یمن همچنان به عنوان یکی از بدترین کشور‌ها برای کودکان باقی مانده است. بیشتر بخوانید: بیسولو، می‎افزاید: همزمان با پنجمین سال جنگ در یمن، ۲ میلیون کودک در این کشور از تحصیل محروم شده‌اند. این مقام یونیسف ضمن اعلام این مطلب افزود که تحصیل ۳٫۷ میلیون کودک دیگر در یمن نیز با خطر مواجه شده است. اخیرا نیز آکسفام به عنوان یکی از بزرگترین نهاد‌های بین‌المللی امدادرسانی برای ریشه‌کن کردن فقر و گرسنگی در جهان، اعلام کرد که طی یک سال گذشته ۳۳۵ کودک در یمن کشته شده‌اند.
صدا و سیماصدا و سیما26 دقیقه قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما از آنکارا، به رغم تدابیر جدی دولت ترکیه، ۴۴۰ زن طی سال گذشته میلادی و ۳۰۵ زن فقط طی ده ماهه نخست سال جاری قربانی خشونت‌های خانوادگی، تجاوز، قتل‌های ناموسی یا شکست‌های عشقی شده‌اند. بیشتر قربانیان مربوط به رده سنی ۱۷-۳۵ سال هستند که اکثرشان درخواست طلاق کرده بودند. ثبت رسمی آمار خشونت علیه زنان در ترکیه از سال ۲۰۰۸ آغاز شده و اطلاعات درستی از سال‌های پیش از آن در دسترس نیست، بنا بر آمار موجود خشونت علیه زنان طی ۱۵ سال گذشته ۴۲۸ درصد افزایش یافته و بیشترین قربانیان از شهر‌های استانبول، ازمیر، آنکارا، آدانا، شانلی اورفا، آنتالیا و غازی انتب هستند. بر اساس داده‌های منتشره از سوی سازمان آمار دولتی ترکیه در حالیکه تعداد ازدواج در این کشور در سال ۲۰۱۴ میلادی ۵۹۹ هزار و ۷۰۴ مورد بود، این میزان در سال گذشته به ۵۵۳ هزار و ۲۰۲ مورد کاهش یافته است. همچنین در حالیکه تعداد طلاق در سال ۲۰۱۴ میلادی ۱۳۱ هزار و ۹۱۳ مورد بود این میزان در سال ۲۰۱۸ میلادی به ۱۴۲ هزار و ۴۴۸ مورد افزایش یافته است. همچنین ۴۱ درصد از زنان ترکیه از جمعیت ۸۲ میلیونی این کشور یعنی تقریبآ ۱۶ میلیون زن با انواع خشونت ها‌ی خانوادگی و یا اجتماعی روبرو هستند. بسیاری از کارشناسان حوزه جامعه شناسی ترکیه بر این باورند که خشونت علیه زنان در این کشور فقط در قالب جنایت‌های ناموسی نمی‌گنجد بلکه مهمترین عامل آن را باید در کشمکش میان سنت و مدرنیته در جامعه مردسالار این کشور جستجو کرد، کشمکشی دیرینه که با رواج فرهنگ‌های نامتعارف این کشور از طریق سریال‌های تلویزیونی و فضای مجازی و … حتی با تشدید مجازات و رویکرد‌های قانونی حمایتی از زنان سیر افزایشی به خود گرفته است. ترکیه کشوری است مسلمان که به رغم پر رنگ بودن اعتقادات دینی و عرفی نه تنها به لحاظ جغرافیایی میان اروپا و آسیا ایستاده که به لحاظ شاخص‌های اجتماعی نیز میان آنچه در آسیا می‌گذرد و چیزی که در اروپا می‌بینیم، سرگردان است.
صدا و سیماصدا و سیما29 دقیقه قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما از اسلام آباد، رسانه‌های پاکستانی اعلام کردند سازمان هواپیمایی پاکستان از ورود جنگنده نظامی آمریکا به حریم هوایی این کشور جلوگیری کرد. منابع خبری اعلام کردند: این جنگنده نظامی آمریکا که بعد از عبور از حریم هوایی عمان قصد ورود به حریم هوایی پاکستان در مناطق ساحلی در جنوب این کشور را داشت به علت ارائه نکردن مجوز و کد ورود از سوی خلبان، توسط نیروهای نظامی پاکستان تهدید به شلیک و سرنگونی شد و سپس با تغییر مسیر خود، عقب نشینی کرد. به گفته منابع خبری، سازمان هواپیمایی پاکستان تحقیقاتی را در این زمینه آغاز کرده است.
ایسناایسنا35 دقیقه قبل
ایسنا/آذربایجان شرقی رئیس اتاق بازرگانی گفت: طبق بررسی‌ها در اتاق تبریز، منابع کافی در استان‌ها وجود دارد ولی این منابع در استان‌ها خرج نمی‌شود، شریان نقدینگی را قطع کرده و از واحدهای تولیدی انتظار معجزه داریم. به گزارش ایسنا، رئیس اتاق بازرگانی تبریز بیان کرد: امروزه ایران به کشورهای اوراسیا پیوسته و براساس آن عصر جدیدی را در اقتصاد آغاز کرده‌ایم، ایران همزمان می‌تواند کریدور جدید برای تجارت باشد. وی با بیان این‌که متاسفانه شاخص‌های اقتصادی و فضای کسب و کار وضعیت مناسبی ندارد، گفت: کسب رتبه‌ی ۱۳۲ در فضای کسب و کار کشور در جهان، عدد قابل قبولی نیست. وی با تاکید بر این‌که توانمندسازی بخش خصوصی نباید فراموش شود، گفت: اگر می‌خواهیم در صحنه‌های بین الملل و بخش خصوصی حضور پیدا کنیم باید اجرای اصل ۴۴ و حمایت واقعی مسولین دولتی از بخش خصوصی محقق شود. ژائله تاکید کرد: ۸۵ درصد واحدهای ما واحدهای کوچک هستند و به تنهایی نمی‌توانند در بازارهای جهانی حضور یابند، بنابراین ایجاد کنسرسیوم صادراتی برای کمک به واحدهای کوچک صنعتی اتاق بازرگانی‌ها می‌توانند نقش مهمی داشته باشد.
تسنیمتسنیم40 دقیقه قبل
سازمان ملل: ۱۶۵ کشور به نفع حق تعیین سرنوشت ملت فلسطین رای دادندشامگاه سه شنبه، ‌۱۶۵ کشور به قطعنامه حق تعیین سرنوشت ملت فلسطین رای دادند، این رای‌گیری در جریان نشست کمیته سوم مجمع عمومی سازمان ملل متحد در نیویورک صورت گرفت. ریاض المالکی وزیر خارجه تشکیلات خودگردان فلسطین از رای اکثریت کشورها به نفع قطعنامه تعیین سرنوشت ملت فلسطین در کمیته سوم مجمع عمومی سازمان ملل استقبال کرد. بر اساس این گزارش، ۱۶۵ کشور به این قطعنامه رای مثبت، پنج کشور رای مخالف و ۹ کشور هم رای ممتنع دادند. وزیر خارجه تشکیلات خودگردان از کشورهایی که به این قطعنامه رای مثبت دادند، تشکر کرد و از کشورهای جهان خواست بر سر حق تعیین سرنوشت ملت فلسطین و پایان اشغالگری اسرائیل در سرزمین فلسطین برای اینکه ملت فلسطین بتواند حق خود را اعمال کند، متحد شوند. خبر دیگر اینکه جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) و کمیته‌های مقاومت فلسطین هم تجاوز رژیم صهیونیستی به سوریه را محکوم کردند.
صدا و سیماصدا و سیما45 دقیقه قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما به نقل از خبرگزاری فرانسه، برخی منابع اعلام کردند دست کم ۱۰ نفر در شرق جمهوری دموکراتیک کنگو به دست شورشیان نیروهای متحد دموکراتیک کشته شدند.

پایان داعش در شرق افغانستان

صدا و سیماصدا و سیما48 دقیقه قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما از کابل، رییس جمهور افغانستان پایان کار داعش را در شرق افغانستان اعلام کرد. محمد اشرف غنی در جمع مسوولان استان ننگرهار گفت نابودی داعش در شرق افغانستان یک دستاورد بزرگ برای افغانستان و کشورهای منطقه است. در هفته‌های اخیر بیش از ۶۰۰ داعشی همراه خانواده‌های خود در دو استان ننگرهار و کنر خود را تسلیم دولت افغانستان کرده‌اند، برخی از داعشی‌های تسلیم شده از اتباع کشورهای روسیه، ازبکستان و تاجیکستان هستند. استان ننگرهار پایگاه داعش در افغانستان به شمار می‌رفت و هسته اولیه داعش در افغانستان در این استان‌شکل ‌گرفت. ۱ و ۲ - داعشی‌های تسلیم شده۳- اشرف غنی رییس جمهور افغانستان۴- نظر علی واحدی رییس اداره اطلاعات ننگرهار۵- جواد حسینی کارشناس سیاسی۶- وحید مژده کارشناس سیاسی
تسنیمتسنیم54 دقیقه قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم، «میخاییل اولیانوف» با بیان این مطلب گفت: با توجه به روحیه شرکت‌کنندگان در برجام، نشست کمیسیون برجام در سال جاری در سطح مدیران سیاسی وزارتخانه‌های کشورهای عضو برجام در وین برگزار می‌شود. وی افزود: به نظرم این نشست اوایل ماه دسامبر برگزار خواهد شد. نشست قبلی کمیسیون برجام روز ۲۸ ماه جولای (ششم مرداد) در سطح مدیران سیاسی وزارت خارجه پنج کشور عضو برجام و ایران در وین برگزار شد. «حسن روحانی» رئیس جمهوری اسلامی ایران چندی پیش از آغاز گام چهارم کاهش تعهدات هسته‌ای ایران خبر داد و گفت: گام چهارم ما هم مثل سه‌گام دیگر قابل بازگشت است. ۱۹ اردیبهشت‌ماه امسال، نخستین گام جمهوری اسلامی ایران در قالب افزایش میزان تولید اورانیوم در سطح ۳٫۶۷ درصد کلید خورد.
قدس آنلاینقدس آنلاین57 دقیقه قبل
پلیس هلند اعلام کرد ۲۵ مهاجر غیرقانونی در یک کانتینر یخچال‌دار در یک کشتی به مقصد انگلیس پیدا شدند. به گزارش گروه بین الملل قدس آنلاین، پلیس و سرویس‌های امدادی هلند ۲۵ مهاجر را در یک کانتینر یخچال‌دار در یک کشتی فرابر ایرلندی که به سمت انگلیس در حرکت بود و مجبور به دور زدن شد، پیدا کردند. این کشف چند هفته پس از پیدا شدن جسد ۳۹ ویتنامی در یک کامیون یخچال دار در اواخر اکتبر در انگلیس صورت می‌گیرد. خدمات اضطراری منطقه روتردام در توییتر اعلام کرد: «به محض آنکه مأموران ما وارد کشتی شدند چند نفر را در یک کانتینر یخچال‌دار پیدا کردند. این کشتی سپس به بندر بازگردانده شد.» انتهای پیام/
مهرمهر58 دقیقه قبل
خبرگزاری مهر- گروه بین الملل: «جرمی کوربین» رهبر حزب کارگر و «بوریس جانسون» رهبر حزب محافظه کار و نخست وزیر این کشور، در نخستین مناظره انتخاباتی خود بیشتر بر روی مسائل داخلی از جمله نظام سلامت متمرکز شدند. رقابت شانه به شانهبعد از نخستین مناظره انتخاباتی رهبران احزاب اصلی انگلیس، نظرسنجی‌ها حاکی از کم شدن فاصله رهبر حزب اپوزیسیون از نخست‌وزیر انگلیس در انتخابات پیش رو است. نتیجه حاصل از نظرسنجی «یوگاورمنت» که بلافاصله بعد از نخستین مناظره تلویزیونی «بوریس جانسون» نخست وزیر انگلیس و رهبر حزب محافظه‌کار و «جرمی کوربین» رهبر حزب اپوزیسیون کارگر منتشر شد؛ گویای رقابت تنگاتنگ این دو است. اتهام توئیتر به جانسوندر این میان اما شبکه اجتماعی توئیتر جانسون را متهم به فریب مردم انگلیس در جریان نخستین مناظره انتخاباتی کرده است. در حال حاضر شرایط حزب محافظه کار نسبت به انتخابات قبلی بسیار دشوارتر شده و انگلیس در کلاف پیچیده برگزیت (خروج انگلیس از اتحادیه اروپا) سردرگم است.
صدا و سیماصدا و سیما1 ساعت قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما از کابل، شمار تلفات نظامیان آمریکایی در سال جاری میلادی در افغانستان به ۱۹ نفر افزایش یافت. با کشته شدن دو نظامی آمریکایی براثر سقوط بالگرد حامل آنها در شهرستان «چرخ» استان لوگر، شمار تلفات این نیروها در افغانستان از آغاز سال جاری میلادی تاکنون به ۱۹ نفر رسید. قرار است هویت این دو نظامی آمریکایی ۲۴ ساعت بعد از کشته شدن آنها اعلام شود. گفته می‌شود سال ۲۰۱۹ خونبار‌ترین سال برای ارتش آمریکا در پنج سال اخیر در افغانستان بوده است. هم اکنون نزدیک به ۱۲ هزار نظامی آمریکایی در افغانستان حضور دارند.
صدا و سیماصدا و سیما1 ساعت قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما به نقل از خبرگزاری رویترز، سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه گفت ترکیه به مسکو اعلام کرده است به رغم اظهارات پیشین، قصد ندارد عملیات جدیدی در سوریه انجام دهد.
صدا و سیماصدا و سیما1 ساعت قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صداوسیما به نقل از فرانس پرس؛ پلیس و سرویس‌های امدادی هلند اعلام کردند ۲۵ مهاجر سه شنبه در یک کانتینر یخچال دار در یک کشتی فرابر ایرلندی که به سمت انگلیس در حرکت بود و مجبور به دور زدن شد، پیدا شدند. به گفته منابع مذکور، این مهاجران غیرقانونی که ملیت آن‌ها مشخص نشده است، در بندر ولاردینگن نزدیک روتردام در جنوب هلند مراقبت‌های پزشکی دریافت کردند و دو نفر از آنان به علت سرمازدگی احتمالی بستری شدند. این کشف چند هفته پس از پیدا شدن جسد ۳۹ ویتنامی در یک کامیون یخچال دار در اواخر اکتبر در انگلیس صورت می‌گیرد. خدمات اضطراری منطقه روتردام در توئیتر اعلام کرد: به محض آنکه مأموران ما وارد کشتی شدند چند نفر را در یک کانتینر یخچال دار پیدا کردند. این کشتی سپس به بندر بازگردانده شد. این منبع افزود: ۲۵ نفر از کشتی پیاده شدند و مراقبت‌های پزشکی را که به آن نیاز داشتند، دریافت کردند. پیش‌تر پیامی از سوی کشتی دریافت شده بود که اعلام می‌کرد کسی جان خود را از دست نداده است.
تسنیمتسنیم1 ساعت قبل
شهرک‌های کرانه باختری نقطه اختلاف رژیم صهیونیستی و غرببا وجود توافقات سازش، هر ساله صدها واحد شهرکی در کرانه باختری در حال ساخت است. ترامپ تنها کسی است که شهرک‌های کرانه باختری را به رسمیت شناخته است. از سوی دیگر کنگره آمریکا نیز هنوز شهرک‌های صهیونیست نشین کرانه باختری را به رسمیت نشناخته است. پیوند ترامپ و نتانیاهو در کارزار انتخاباتبنیامین نتانیاهو در جریان انتخابات ۱۷ سپتامبر ۲۰۱۹ نتوانست اکثریت کرسی‌های کنست را به دست آورد. از سوی دیگر ترامپ در انتخابات سال ۲۰۱۶ با جلب نظر لابی‌های یهودی آمریکا توانست قدرت را به دست آورد.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 ساعت قبل
خبرگزاری میزان- لندن با انتشار بیانیه‌ای از دیدار وزرای خارجه انگلیس، فرانسه و آلمان در حاشیه نشست وزرای خارجه ناتو در بروکسل خبر می‎دهد. به گزارش به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری میزان؛ وزرای خارجه انگلیس، فرانسه و آلمان امروز چهارشنبه در حاشیه نشست وزرای خارجه ناتو در «بروکسل»، در مورد ۲ موضوع ایران و وزرای خارجه انگلیس، فرانسه و آلمان امروز چهارشنبه در حاشیه نشست وزرای خارجه ناتو در «بروکسل»، در مورد ۲ موضوع ایران و هنگ کنگ رایزنی و گفت‌وگو می‌کنند. • بیشتر بخوانید: وزارت خارجه انگلیس همچنین با انتشار بیانیه‌ای از دیدار جداگانه وزیر خارجه انگلیس با «ژان ایو لودریان»، وزیر خارجه فرانسه و «هایکو ماس»، وزیر خارجه آلمان برای گفت‎وگو در مورد موضوع هنگ کنگ خبر داد. این دیدار در حاشیه نشست وزیران خارجه ناتو در بروکسل برگزار می‌شود. انگلیس، فرانسه و آلمان در تلاش هستند تا رویکرد خود را در مورد موضوع هنگ کنگ یکپارچه کنند.
صدا و سیماصدا و سیما1 ساعت قبل
خبرگزاری رسمی سوریه سانا؛ وزارت امور خارجه روسیه تجاوز اسرائیل به خاک سوریه را محکوم کرد و آن را برخلاف قوانین بین المللی دانست. به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما به نقل از
قدس آنلاینقدس آنلاین1 ساعت قبل
میلیونری که ترامپ او را به‌عنوان سفیر آمریکا در اتحادیه اروپا منصوب کرده بود، اکنون می‌تواند با شهادتش تاثیری شگرف در سرنوشت رئیس‌جمهور آمریکا داشته باشد. در تاریخ ۲۶ سپتامبر سال جاری میلادی، کمیته اطلاعاتی مجلس نمایندگان آمریکا متن از طبقه‌بندی خارج‌شده شکایت یک افشاگر را در خصوص تعاملات بین رئیس‌جمهور آمریکا و «ولودیمیر زلنسکی»، رئیس‌جمهور اوکراین منتشر کرد. کمتر از یک‌ماه بعد، ساندلند شهادت خود در پیشگاه کمیته تحقیق مجلس نمایندگان را با ارسال نامه‌ای به مجلس نمایندگان تغییر داد. به گفته هلمز، در این گفت‌وگوی تلفنی، ساندلند به ترامپ گفته که زلنسکی تحقیق درباره خاندان بایدن را انجام خواهد داد. قطعنامه‌ای با عنوان «بندهای استیضاح» از سوی مجلس نمایندگان آمریکا صادر می‌شود که به متهم کردن رسمی یک شخص در یک پرونده جنایی شباهت دارد.

حمله به منطقه‌ای مسکونی در دمشق

صدا و سیماصدا و سیما1 ساعت قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما از دمشق، سحرگاه چهارشنبه جنگنده‌های رژیم صهیونیستی بار دیگر با شلیک موشک هایی از فراز جولان اشغالی و جنوب لبنان، حومه شهر دمشق پایتخت سوریه را هدف حمله قرار دادند. دکتر بسام رجا، استاد دانشگاه دمشقاز شهروندسوری ار روستای بیت سابرشهروند دمشقی
ایسناایسنا1 ساعت قبل
ایسنا/خراسان رضوی گرنت مشترک تحقیقاتی ایران و سوئیس با حمایت مؤسسه ملی توسعه تحقیقات پزشکی (نیماد) و اتاق همکاری‌های علمی ایران و سوئیس اعلام شد. به گزارش ایسنا و به نقل از پایگاه خبری و اطلاع‌رسانی وب‌دا دانشگاه علوم پزشکی مشهد، دکتر سیامک زارعی قنواتی مدیر بین الملل دانشگاه علوم پزشکی مشهد اظهار کرد: اتاق همکاری‌های علمی ایران و سوئیس با انجام رایزنی با مؤسسه ملی توسعه تحقیقات پزشکی جمهوری اسلامی ایران (نیماد) و جذب حمایت مالی آن موسسه اقدام به ارائه فراخوان گرنت مشترک Bridging با همکاری مؤسسه نیماد و اتاق همکاری‌های علمی ایران کرده است. وی گفت: محققینی که سابقه همکاری مشترک با یک فرد سوئیسی را داشته باشند می‌توانند برای نام نویسی در این گرنت اقدام کنند. این گرنت درخصوص تمامی رشته‌های علمی و زمینه‌های تحقیقاتی در دانشگاه‌های علوم پزشکی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و حمایت از دوره‌های آموزشی، توسعه کوریکولوم‌های مشترک در حوزه علوم پزشکی فعال است. مهلت نام نویسی و ارسال درخواست ۲۵ دی ماه سال جاری (۱۵ ژانویه ۲۰۲۰) خواهد بود که علاقه‌مندان می‌توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر به نشانی (http: //nimad. ac. ir/content/۱۹۳/Call-for-Bridging-Grants) مراجعه نمایند.
صدا و سیماصدا و سیما1 ساعت قبل
آقای جعفر گودرزی منتقد سینما در مصاحبه با خبرنگار خبرگزاری صدا وسیما گفت: دلخوشی برخی سینماگران حضور در جشنواره‌های سطح چندم کشور‌های دیگر است. نمایندگان سینمای این کشور‌ها بار‌ها خواهان تولید مشترک با سینمای ایران بوده و علاقه زیادی به سینمای ایران نشان داده‌اند. آقای محمد کوچک منتقد سینما نیز در این باره گفت: ما برای حضور موفق در بازار‌های جهانی باید مخاطب خود را بشناسیم. سینماگران باید ابتدا فکری به حال قصه‌های نخ نمای فیلم‌ها بکنند و سپس به دنبال کسب سهم از بازار‌های جهانی باشند. پس از موفقیت و نمایش فیلم‌های خود در محور مقاومت و سینما‌های منطقه می‌توانیم خود را برای گام‌های بعدی آماده کنیم.
مهرمهر1 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی سازمان امور سینمایی و سمعی بصری، دفتر جشنواره‌ها و همکاری‌های بین الملل سازمان سینمایی در پاسخ به درخواست برگزاری نهمین دوره جشنواره ملی فیلمنامه نویسی و فیلم کوتاه «شالیزار» از تاریخ ۱۲ تا ۱۳ اسفند ۹۸ در شهرستان تنکابن و به دبیری علی اوسط محمدجعفری مدیر مسئول موسسه فرهنگی هنری مهدی با رعایت آیین نامه هیات وزیران و اصلاحات بعدی آن درباره نظارت بر نمایش فیلم، اسلاید و ویدیو موافقت کرد.

تجاوز رژیم صهیونیستی به دمشق

صدا و سیماصدا و سیما2 ساعت قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما از دمشق، سحرگاه چهارشنبه جنگنده‌های رژیم صهیونیستی بار دیگر با شلیک موشک هایی از فراز جولان اشغالی و جنوب لبنان، حومه شهر دمشق پایتخت سوریه را هدف حمله قرار دادند. دکتر بسام رجا، استاد دانشگاه دمشقاز شهروندسوری ار روستای بیت سابرشهروند دمشقی
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین2 ساعت قبل
به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری میزان؛ یکی از معترضان جلیقه زرد در فرانسه که در جریان این تظاهرات نابینا شده، قصد دارد علیه پلیس این کشور شکایتی را تنظیم کند. «مانوئل» در جریان پنجاه و سومین تظاهرات جلیقه زرد‌ها هدف نارنجک پلیس فرانسه قرار گفته و چشم خود را از دست داده است. بیشتر بخوانید: در حالی که مقامات فرانسوی مدعی پایان یافتن جنبش جلیقه زرد‌ها در این کشور هستند، اما آتش‌نشانان در این کشور برای پیوستن به جنبش جلیقه زرد‌ها اعلام آمادگی کرده‌اند. رئیس اتحادیه آتش نشانان جنوب فرانسه می‎گوید که آتش نشانان حرفه‌ای فرانسه به دنبال برپایی تظاهرات اعتراض آمیز علیه سیاست‎های دولت این کشور هستند. براساس این بیانیه، بسیاری از آتش نشانان در فرانسه قصد دارند به جنبش جلیقه زرد‌ها بپیوندند.
قدس آنلاینقدس آنلاین2 ساعت قبل
نماینده کره شمالی در مذاکرات با آمریکا ضمن قدردانی از سوئد به سبب میانجیگری میان دو طرف اعلام کرد دیگر لازم نیست استکهلم در این خصوص تلاش کند. به گزارش گروه بین الملل قدس آنلاین، یکی از مقامات بلندپایه وزارت امور خارجه کره شمالی اعلام کرد دیگر به میانجیگری سوئد در تبادلات دیپلماتیک میان کره شمالی و آمریکا نیازی نیست. کیم میونگ گیل، نماینده کره شمالی در مذاکرات با آمریکا، به خبرگزاری رسمی کره شمالی گفت: سوئد نباید مذاکرات را از دور هدایت کند. کره شمالی از سوئد برای میزبانی مذاکرات کاری میان کره شمالی و آمریکا در اوایل ماه اکتبر قدردانی می‌کند، اما حالا که کره شمالی و آمریکا مواضع خود را به خوبی می‌شناسند، دیگر لازم نیست برای برگزاری مذاکره بین دو کشور تلاش کند. کیم در بیانیه خود اعلام کرد مذاکره میان کره شمالی و آمریکا تا زمانی که آمریکا تصمیم شجاعانه‌ای در مورد پایان دادن به سیاست خصمانه خود در قبال کره شمالی اتخاذ نکند، امکان‌پذیر نیست.
صدا و سیماصدا و سیما2 ساعت قبل
به گزارش سرویس بین الملل دیدار‌های دوستانه تیم‌های ملی فوتبال، دیروز و بامداد امروز ادامه یافت. به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیماونزوئلا ۱ - ۴ ژاپن- برای ونزوئلا، خوسه سالومون روندون در دقایق ۸، ۳۱ و ۳۴ هت تریک کرد و خولیو سوتلدو در دقیقه ۳۸ گل چهارم تیم را به ثمر رساند. هوتارو یاماگوچی در دقیقه ۷۰ تک گل ژاپن را به ثمر رساند. کرواسی ۲ - ۱ گرجستانبرزیل ۳ - ۰ کره جنوبی (گل‌ها: لوکاس پاکیتا در دقیقه ۹، فیلیپ کوتینیو ۳۶ و دانیلو ۶۰)، این مسابقه در ابوظبی امارات برگزار شد. عربستان ۰ - ۰ پاراگوئهمونته نگرو ۲ - ۰ بلاروسلیتوانی ۱ - ۰ نیوزیلندمغرب ب ۳ - ۱ گینه ب

تقویت مواضع ارتش سوریه در مرز ترکیه

صدا و سیماصدا و سیما2 ساعت قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما به نقل از شبکه تلویزیونی روسیا الیوم، ارتش سوریه مواضع خود را در مناطق مرزی ترکیه تقویت کرد. یگان‌های ارتش سوریه با استقرار در پنج منطقه جدید از حومه استان حسکه، روند استقرار نیروها را در حومه غربی منطقه تل تمر، تا ۱۰ کیلومتر دیگر افزایش دادند. روستاهای دشیشه، طویله، ام الخیر و دو منطقه زراعی در شویش و غرب طویله پنج منطقه جدیدی هستند که نیروهای سوری وارد آنها شده‌اند. منابع داخلی سوریه خبر دادند ارتش این کشور پیش از این استقرار نیروها را در غرب منطقه تل تمر در حومه شمال غربی حسکه تقویت کرده و وارد چهار منطقه جدید شده بود. همچنین گارد مرزی ارتش نیز اواسط این ماه، استقرار نیروها را در مرزهای مشترک با ترکیه تکمیل کرده و از شمال شرق راس العین تا روستای عین دیوار در حومه مالکیه که مساحتی به طول ۲۰۰ کیلومتر را شامل می‌شود، مستقر شده بود.
صدا و سیماصدا و سیما2 ساعت قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما به نقل از پایگاه خبری الرساله نت‏، عضو دفتر سیاسی حماس تاکید کرد اظهارات وزیر امور خارجه آمریکا تنها رشوه سیاسی است که ترامپ با آن از خود دفاع می‌کند. ماهر عبید افزود آمریکا کشور استعمارگری است که در جنایات علیه ملت فلسطین شریک است و دولت افراطی آن مالک و قیم قوانین بین المللی نیست. وی تصریح کرد اشغالگری، شهرک سازی، تصاحب اراضی و الحاق قدس و جولان (‌به سرزمین‌های اشغالی) اقداماتی غیر قانونی است و با همه قوانین داخلی و بین المللی و قطعنامه‌های سازمان ملل و شورای امنیت مغایرت دارد.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین2 ساعت قبل
خبرگزاری میزان- معاون وزیر خارجه روسیه در سخنانی به افزایش شمار نظامیان آمریکایی در خاک عربستان و تجاوز اخیر رژیم صهیونیستی به سوریه واکنش نشان داد. به گزارش به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری میزان، وزارت خارجه روسیه روز چهارشنبه اعلام کرد تصمیم آمریکا مبنی بر افزایش شمار نظامیان این کشور در عربستان، تنش‌ها را در منطقه خلیج فارس افزایش می‌دهد. به گزارش روسیا الیوم، «میخائیل بوگدانف»، معاون وزیر خارجه روسیه، می‎گوید: «تصمیم آمریکا مبنی بر افزایش شمار نظامیان این کشور در عربستان به افزایش تنش در منطقه خلیج فارس خواهد انجامید.» موضع روسیه در مورد افزایش شمار نظامیان آمریکایی در عربستان پس از آن مطرح شد که «دونالد ترامپ»، رئیس جمهور آمریکا، به کنگره اطلاع داد که شمار نظامیان آمریکایی در عربستان در هفته‌های آینده به ۳ هزار نفر افزایش خواهد یافت. بوگدانف در بخش دیگری از اظهارات خود در مورد حمله جنگنده‌های رژیم صهیونیستی به سوریه، تاکید کرد که «حملات موشکی اسرائیل به سوریه ناقض قوانین بین المللی است.»

به انتهای لیست رسیدید