تاسوعا

تاسوعا

فردا نیوزفردا نیوز10 ساعت قبل
خبرگزاری تسنیم: آخرین روز دی ماه، سالروز درگذشت مهندس مهدی بازرگان رئیس دولت موقت و نماد لیبرالیسم در ایران است. مقطع نخست مربوط به مبارزات پیش از پیروزی انقلاب اسلامی و نگاه او نسبت به مبارزه با رژیم پهلوی است. ۳۰ مهر سال ۱۳۵۷ و حدود ۴ ماه پیش از پیروزی انقلاب اسلامی ایران مهندس بازرگان به همراه ابراهیم یزدی و ناصر میناچی در فرانسه با امام خمینی (ره) دیدار کرد. ابوالفضل توکلی‌بینا از مبارزان انقلابی می‌گوید: «مهندس بازرگان وقتی وارد پاریس شد، به نوفل‌لوشاتو آمد و با امام ملاقات کرد. سیاستی که هدفش سقوط رژیم پهلوی نبود و به عقیده امام ممکن بود، مردم در مسیر پیروزی انقلاب ناامید شوند.
قدس آنلاینقدس آنلاین21 ساعت قبل
مسئول کلینیک مشاوره آستان مهر رضوی مستقر در حرم منور امام رضا (ع) از ارائه خدمات مشاوره به حدود ۲۰ هزار نفر از زائران بارگاه مقدس حضرت ثامن‌الحجج (ع) در ۹ ماه ابتدای سال جاری خبر داد. محمدحسین مروج کاشانی/مسئول کلینیک مشاوره آستان مهر رضوی مستقر در حرم منور امام رضا (ع) از ارائه خدمات مشاوره به حدود ۲۰ هزار نفر از زائران بارگاه مقدس حضرت ثامن‌الحجج (ع) در ۹ ماه ابتدای سال جاری خبر داد. این کارشناس ارشد رشته روان‌شناسی ادامه داد: به دنبال تشکیل مرکز جامع مشاوره آستان قدس رضوی در سال ۱۳۹۶ تصمیم بر آن شد زیرمجموعه این مرکز، چند کلینیک مشاوره ایجاد شود که هم اکنون سه کلینیک شامل: «کلینیک مشاوره آستان مهر رضوی» مستقر در باب الهادی (ع) حرم مطهر امام هشتم (ع)، «کلینیک مشاوره مستقر در بازار غدیر» (واقع در طبقه دوم، ویژه مجاوران) در جنب صحن غدیر بارگاه مطهر رضوی و کلینیک مشاوره بعثت (واقع در سه راه بعثت مشهد، ویژه مجاوران) مشغول ارائه خدمات تخصصی مشاوره به زائران و مجاوران بارگاه مقدس حضرت ثامن‌الائمه (ع) هستند. چه خدمات تخصصی مشاوره به زائران ارائه می‌شود؟ شریعتی‌فر در بخش دیگری از سخنانش در زمینه خدمات تخصصی که در کلینیک مشاوره آستان مهر رضوی به زائران ارائه می‌شود، گفت: در این کلینیک خدمات تخصصی مشاوره در زمینه‌های گوناگون ارائه می‌شود که عبارتند از: «مسائل خانواده»، «مشاوره پیش از ازدواج»، «رفع اختلافات زوجین»، «ارتقای سبک زندگی اسلامی»، «تربیت فرزند»، «مسائل فردی»، «مشاوره‌های تحصیلی»، «مشاوره‌های حقوقی» و … و مشاوره‌های گروهی و دسته‌جمعی. مسئول این کلینیک متذکر شد: یکی از مهم‌ترین برنامه‌های آینده مرکز جامع خدمات مشاوره، رشد و توانمندسازی آستان قدس رضوی، توسعه خدمات مشاوره در سیستم ارجاع و کلینیک‌های همیار در استان‌ها و شهرستان‌های کشور است.
تسنیمتسنیم1 روز قبل
این فعال سیاسی در افزود: راهپیمایی روزهای تاسوعا و عاشورا که آذر ماه ۵۷ اتفاق افتاد در واقع مهر ختم دوره سلطنت محسوب می‎شد. نخستین فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تصریح کرد: بهترین دلیل فرار شاه و پیروزی انقلاب همین سخنانی است که شخص شاه مطرح کرد. برای اینکه بسیاری از نیروهای مدافع و حافظ سلطنت پهلوی در حال پراکنده شدن بودند. ۲۶ دی ماه ۵۷ سقوط سلطنت به صورت رسمی است و پیروزی انقلاب اسلامی به شمار می‌رود و فاصله تا ۲۲ بهمن ۵۷ به این دلیل بود که سران رژیم بتوانند فرار کنند. اصلا می‌توانیم همین ۲۶ دی را تاریخ اصلی سقوط سلطنت پهلوی معرفی کنیم.
ایسناایسنا1 روز قبل
ایسنا/یزد بنابر دستور اکید استاندار یزد مشکل نورپردازی مجموعه امیرچقماق باید با مشارکت اداره کل میراث فرهنگی و شهرداری برطرف شود. فرهمند همچنین از خریداری مجموعه مجاور بقعه ستی فاطمه واقع در کنار مجموعه امیرچخماق از سوی شهرداری خبر داد و گفت: گنبد ستی فاطمه همسر امیرچقماق که ایجاد مجموعه تاریخی امیرچقماق به همت وی انجام شده است، با اعتبار حدود یک میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان مدنظر قرار گرفته تا در نهایت بقعه مذکور مجددا به این مجموعه تاریخی ملحق شود. «سیدمصطفی فاطمی» مدیر کل میراث فرهنگی یزد نیز در این بازدید از ساماندهی بازار تاریخی مجموعه امیرچقماق در اواخر ماه جاری با همکاری شهرداری خبر داد. در حاشیه این بازدید به سراغ استاندار یزد رفتیم تا جزئیات بیشتری را در رابطه با تدابیر اتخاذ شده در مورد این مجموعه تاریخی جویا شویم و این گفت‌وگو را با نبود طرح جامعی برای این مجموعه تاریخی آغاز کردیم. استاندار گفت: از آنجایی که مجموعه امیرچقماق نیازمند ارتقای هماهنگی‌هایی در برگزاری تمام رویدادهای مربوط به ساماندهی با همکاری و تعامل دستگاه‌های مختلف مربوطه است، این مهم در دستور کار قرار گرفته است.
ایرناایرنا4 روز قبل
کابینه جدید محمدرضا پهلوی، شیوه‌ای آمیخته از آشتی و سرکوب را در پیش گرفت تا بدین وسیله جهت یافتن نخست وزیر غیر نظامی فرصتی لازم برای محمدرضا پهلوی فراهم آورد. بختیار بعد از رأی اعتماد مجلس شورای ملی با بالگرد عازم فرودگاه شد و در مراسم بدرقه محمدرضا پهلوی شرکت کرد. پارسونز درخصوص خروج محمدرضا پهلوی از کشور می­ گوید: «رادیو ایران ساعت ۲ بعد از ظهر خبر عزیمت محمدرضا پهلوی را پخش کرد. ایشان تصریح کرده بودند که خروج محمدرضا پهلوی از ایران نخستین مرحله پایان یافتن سلطه جنایت بار پنجاه ساله رژیم پهلوی می­ باشد که به دنبال مبارزات قهرمانانه ملت ایران صورت گرفته است. ۱۰- بهنود، مسعود، از سید ضیا تا بختیار، دولتهای ایران از سوم اسفند ماه ۱۲۹۹ تا بهمن ماه ۱۳۵۷، تهران، ص ۸۷۸.

موزه‌های یزد، سرزمین بادگیرها

101+
کجاروکجارو5 روز قبل
تسنیمتسنیم5 روز قبل
به گزارش گروه رسانه‌های خبرگزاری تسنیم، موضوع تشکیل شورای سلطنت از دوره نخست وزیری شریف امامی به بعد، بر سر زبان‌ها بود، اما شاه رضایتی به این امر نشان نمی‌داد. با توجه به این­که تعیین اعضای شورای سلطنت از اختیارات شاه بود، او نیز در این راستا می‌کوشید. بنابراین آمریکایی‌ها ابتدا مخالف تشکیل شورای سلطنت و خروج شاه از ایران بودند. در این جلسات محمدرضا پهلوی فکر تشکیل شورای سلطنت را با هایزر در میان گذاشته و ذکر کرده بود که به‌شدت روی شورای سلطنت کار می‌کند. روز ۲۶ دی­ماه کابینه­بختیار با اکثریت سه چهارم نمایندگان مجلس شورای ملی، رأی اعتماد گرفت.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز5 روز قبل
به گزارش مشرق، چندی پیش در رسانه‌های داخلی و خارجی خبری مبنی بر درگذشت لوئیجی دی مارتینو منتشر شد؛ کسی که در سالهای اخیر در ایتالیا او را با نام عمار می‌شناسند و برای شیعیان ایتالیا لقب «پدر شیعیان ایتالیا» را گرفته است. عمار دی مارتینو روز جمعه ۲۰ دسامبر ۲۰۱۹ (۲۹ آذر ۱۳۹۸) در سن ۸۱ سالگی درگذشت. در سال ۱۹۸۳ بنده برای اولین بار در شهر ناپل که تحصیل می‌کردم، افتخار آشنایی با آقای لوئیجی دی مارتینو را پیدا کردم. دی مارتینو اسلام را با تحقیق و مطالعه انتخاب کردمسافری افزود: آقای لوئیجی شغلشان معلمی بود و اتفاقا از معلم‌های خوب شهر هم بودند. خلاصه بعد از ۵-۶ ماه بحث و گفتگو به دین اسلام مشرف شدند و نزد بنده تشهد را گفتند.
مهرمهر5 روز قبل
در سال ۱۹۸۳ بنده برای اولین بار در شهر ناپل که تحصیل می‌کردم، افتخار آشنایی با آقای لوئیجی دی مارتینو را پیدا کردم. دی مارتینو اسلام را با تحقیق و مطالعه انتخاب کردمسافری افزود: آقای لوئیجی شغلشان معلمی بود و اتفاقا از معلم‌های خوب شهر هم بودند. خلاصه بعد از ۵-۶ ماه بحث و گفتگو به دین اسلام مشرف شدند و نزد بنده تشهد را گفتند. نکته مهم اینکه مرحوم عمار خودش با تحقیقات و مطالعاتش دین اسلام را انتخاب کرد. این نشریه نقش بزرگی در ترویج آموزه‌های شیعی و آشناسازی ایتالیایی‌ها با دین اسلام با قرائت مکتب اهل بیت (ع) ایفا کرد.
فارسفارس6 روز قبل
علی امینی نخستین کسی بود که به شاه پیشنهاد تشکیل شورای سلطنت داد، اما با مخالفت شاه روبه‌رو شد. البته در نهایت شاه پس از تظاهرات مردم در تاسوعا و عاشورا به تشکیل شورای سلطنت رضایت داد که آن هم با اقتدار امام، هیچ وقت شکل نگرفت. بنابراین آمریکایی‌ها ابتدا مخالف تشکیل شورای سلطنت و خروج شاه از ایران بودند. در این جلسات محمدرضا پهلوی فکر تشکیل شورای سلطنت را با هایزر در میان گذاشته و ذکر کرده بود که به‌شدت روی شورای سلطنت کار می‌کند. به نوشته قره‌باغی در کتابش، بختیار تمایلی به تشکیل شورای سلطنت نداشت و پس از خروج شاه، به پیشنهاد و اصرار وی، شورا دوبار تشکیل شد.
تسنیمتسنیم6 روز قبل
به گزارش گروه رسانه‌های خبرگزاری تسنیم، حسن پلارک اولین رئیس ستاد بازسازی عتبات در گفت‌وگو با مهر، با اشاره به نقش سردار سلیمانی در تأسیس ستاد بازسازی و نوسازی عتبات عالیات اظهار کرد: سردار سلیمانی یک شخصیت چند بعدی بود یعنی به تعبیر یکی از بزرگان ایشان مرجع تقلید نبود، یک عالم دینی نبود ولی یک آیت‌الله واقعی بود یعنی او نشانه خداوند بود. سردار سلیمانی تاکید داشتند بازسازی عتبات با کمک‌های مردمی باشدوی ادامه داد: بر همین اساس به من دستور دادند که یک مجموعه‌ای برای بازسازی عتبات را در مجموعه مهندسی نیرو راه اندازی کنیم که چنین هم شد و جالب این است که ایشان اصرار داشت این بازسازی از محل وجوهات و کمک‌های مردم باشد. در وهله اول گفتند کار را از حرم امام علی (ع) شروع کنید چرا که حرم امیرالمومنین کوچک‌تر از همه حرم‌ها است. ما از حرم امام علی (ع) شروع کردیم و وسعت حرم را تا ۲۲ برابر افزایش دادیم. ان‌شاءالله سعی می‌کنیم مساله‌ای که سردار آرزویش را داشت بعد از رفتنش بتوانیم به پایان برسانیم.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز6 روز قبل
به گزارش مشرق، حسن پلارک اولین رئیس ستاد بازسازی عتبات با اشاره به نقش سردار سلیمانی در تأسیس ستاد بازسازی و نوسازی عتبات عالیات اظهار کرد: سردار سلیمانی یک شخصیت چند بعدی بود یعنی به تعبیر یکی از بزرگان ایشان مرجع تقلید نبود، یک عالم دینی نبود ولی یک آیت‌الله واقعی بود یعنی او نشانه خداوند بود. سردار سلیمانی تاکید داشتند بازسازی عتبات با کمک‌های مردمی باشدوی ادامه داد: بر همین اساس به من دستور دادند که یک مجموعه‌ای برای بازسازی عتبات را در مجموعه مهندسی نیرو راه اندازی کنیم که چنین هم شد و جالب این است که ایشان اصرار داشت این بازسازی از محل وجوهات و کمک‌های مردم باشد. پلارک خاطرنشان کرد: سردار سلیمانی اعلام کرد مردم علاقه‌مند هستند و عشق دارند و حساس هستند و کمک‌های مردم را بگیرید برای این کار هزینه کنید و از گروه‌های مختلف، هر کسی هر کاری می‌تواند انجام دهد را به آنجا ببرید تا کار کنند. مشاور و دستیار ویژه فرمانده نیروی قدس تصریح کرد: ابتدا همین کار را کردیم، با راهنمایی‌های سردار سلیمانی توانستیم در سه یا چهار سال اول بعد از سقوط صدام، یک دور کامل همه عتبات را بازسازی کنیم، سرویس‌ها بهداشتی بازسازی شد، صحن‌ها را بازسازی کردیم، تعدادی از درب‌ها که شکسته بودند. ان‌شاءالله سعی می‌کنیم مساله‌ای که سردار آرزویش را داشت بعد از رفتنش بتوانیم به پایان برسانیم.

میراث معنوی سمنان؛ در انتظار ثبت ملی

5+
فارسفارس1 هفته قبل
مهرمهر1 هفته قبل
آیت الله علما با تاکید بر اینکه امام خمینی (ره) نیز «نافذ البصیره» بودند و هنگام تصمیم‌گیری ۵۰ سال آینده را در نظر می‌گرفتند، خاطرنشان کرد: حاج قاسم نیز از همین ویژگی برخوردار بود. وی بیان داشت: به تاسی از انبیا که فطرت مردم را تجزیه و تحلیل می‌کردند قلم و بیان نیز باید آگاهی دهد و بیدار کند و باید بیان آگاهی بخش باشیم. وی با عنوان اینکه صراط مستقیم یک خطی امت و تضمین‌گر سلامت انسان تا آخر است، بیان کرد: سوره حمد ام الکتاب است و نقطه شفاف آن صراط مستقیم بیان شده بنابراین همه باید به صراط مستقیم دعوتگر باشیم. آیت الله علما گفت: آنچه موجب شده امروز قدرت بزرگ و فرعون زمانه در مقابل ملت ایران زانو بزند بصیرت و آگاهی ملت و عقل و تدبیر افرادی چون حاج قاسم است. وی با اشاره به بیانات رهبر انقلاب مبنی بر عقل و تدبیر و مدیریت حاج قاسم سلیمانی بیان کرد: این در حالی است که حاج قاسم انسانی معمولی از یک روستای کرمان بوده است.
مهرمهر1 هفته قبل
شهر مقدس قم یکی از قطب‌های گردشگری مذهبی کشور و جهان اسلام است و در طول سال میزبان گردشگران بسیاری است و با توجه به قرار گرفتن در نقطه اتصال ۱۷ استان کشور و مسیرهای اصلی کشور موقعیت فرهنگی و مذهبی آن مورد توجه قرار گرفته است. با توجه به اهمیت وجود پیوست فرهنگی برای پروژه‌های عمرانی این مسئله را با محسن بهشتی معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری قم مطرح کردیم که گفت‌وگوی خبرنگار مهر با وی را در ادامه می‌خوانید. بهشتی در ادامه تأکید کرد: توسعه زیرساخت‌های عمرانی و زیربنایی در بسیاری از پروژه‌های شهری زمینه مناسبی برای برگزاری مناسبات و مراسم مذهبی در شهر را فراهم می‌نماید. معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری قم ادامه داد: هم‌چنین تصویب طرح احداث کمربندی جدید شهر قم به‌منظور ساماندهی ترافیک درون و برون شهری و سهولت عبور و مرور در معابر شهری قم با توجه به نقش قم در کریدور راه‌های مواصلاتی کشور از دیگر پروژه‌های عمرانی است که می‌توان نام برد. بهشتی در پایان گفت: علاوه بر آن در کمیسیون ماده ۵ بر عدم تغییر کاربری فعالیت‌های فرهنگی، آموزشی و مذهبی در راستای ارتقا نقش فرهنگی و مذهبی شهر قم مورد تأکید قرار گرفته است.
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد1 هفته قبل
اما امروزه اغلب کشورهای توسعه‌یافته در حوزه گردشگری از این امر برای جذب گردشگران و ایجاد اقتصاد پایدار استفاده می‌کنند. همچنین دوام و استمرار حضور گردشگران در رویدادها به میزان رضایت توریست‌ها از تجربه قبلی که در گردشگری رویداد کسب کرده‌اند بستگی دارد. در نشست «گردشگری رویداد، همبستگی ملی از مسیر فرهنگ عمومی» که چند روز پیش در گالری نظرگاه برگزار شد مهدیه بد، عضو هیات علمی پژوهشکده نظر گفت: در بحث گردشگری به جز جاذبه‌های کالبدی و مکانی، جاذبه‌های رویدادی نیز در یک منطقه رخ می‌دهد. با اجرای این مراحل در حوزه گردشگری رویداد می‌توان به بازار مناسبی دست یافت. گردشگران رویداد می‌دانند برای درک بهتر هر رویداد باید در محل رویداد حضور داشت و آن را از نزدیک تجربه کرد.
سینماپرسسینماپرس1 هفته قبل
سینماپرس: حامد قربانی درباره تصویری که در سریال «آیت‌الله طالقانی» از شخصیت‌های تاریخی ارائه می‌شود تأکید کرد که این تصاویر با کلیشه‌ها متفاوت خواهد بود. بازرگان و یدالله سحابی جزو کسانی هستند که در دوره آیت‌الله طالقانی نقش پررنگی داشتند و درواقع یک سه ضلعی میان این سه نفر شکل می‌گیرد. تاریخ معاصر در سریال‌ها بیشتر کلیشه شده استقربانی با اشاره به زحمتی که نگارش کارهای تاریخی دارد، عنوان کرد: این سریال همچون پروژه‌های الف سازمان است چون تاریخی است و دوره‌های مختلف پهلوی اول و پهلوی دوم را در برمی گیرد و می‌طلبد که به الف ویژه تبدیل شود. وی در پایان درباره تم اصلی سریال نیز گفت: مرید، مراد و ساواک سه ضلع این کار است. آیت‌الله طالقانی مرید امام خمینی (ره) است و بعد خودش به مراد تبدیل می‌شود و بحث تبعیت از ولایت تم اصلی سریال است.
مهرمهر1 هفته قبل
حامد قربانی نویسنده سریال «آیت‌الله طالقانی» درباره جزییات داستانی این مجموعه که این روزها در حال نگارش است به خبرنگار مهر بیان کرد: هفت قسمت از فیلمنامه تاکنون آماده شده است که از کودکی آیت‌الله طالقانی تا کودتای ۲۸ مرداد را در بر می‌گیرد. بازرگان و یدالله سحابی جزو کسانی هستند که در دوره آیت‌الله طالقانی نقش پررنگی داشتند و درواقع یک سه ضلعی میان این سه نفر شکل می‌گیرد. این مجموعه درواقع یک پروژه استراتژیک است و من سعی کردم با رویکردی متفاوت این دوره را بنویسم. وی در پایان درباره تم اصلی سریال نیز گفت: مرید، مراد و ساواک سه ضلع این کار است. آیت‌الله طالقانی مرید امام خمینی (ره) است و بعد خودش به مراد تبدیل می‌شود و بحث تبعیت از ولایت تم اصلی سریال است.
قدس آنلاینقدس آنلاین1 هفته قبل
اینجا معروف است به محفل اشک امام رضا (ع). محفل اشک یک محفل ولایی و انقلابی است. جدیدترین شهید محفل اشک، شهید امید اکبری از شهر اصفهان جزو شهدای مدافع وطن است که در حادثه بمب‌گذاری اتوبوس سپاه پاسداران در شهر زاهدان و استان سیستان و بلوچستان به درجه رفیع شهادت نائل شد، او از شرکت‌کنندگان محفل اشک بود. این شهید خیلی به محفل اشک می‌آمد و از محفل اشک به کشور سوریه و برای دفاع از حرم مطهر اهل بیت (ع) اعزام شد. در سال‌های خیلی دور یک روز به اتاق اشک واقع در بست شیخ بهایی (مکان قبلی محفل اشک) آمد و موضوع را به من گفت.

رقص اندر خون خود مردان کنند/ما مرد این میدانیم

مهرمهر1 هفته قبل
بسیاری از این افراد در کودکی بارها داستان‌های واقعی رشادت‌های حاج قاسم را از بزرگترها شنیده‌اند و آرزویشان رسیدن به جایگاه حاج قاسم است. شهر کرمان پدر معنوی خود را امروز تشییع می‌کند، اشک‌ها بر زمین می‌ریزد دل‌ها می‌لرزد و حاج قاسم می‌رود. همه کرمانی‌ها می‌دانند آرزوی حاج قاسم شهادت بود / ‏‬ مرد نیمه شب‌های گلزار شهدای کرمانسردار سلیمانی در هر جمعی سخن می‌گفت اشک‌هایش را که در رثای هم رزمانش جاری می‌شد پنهان نمی‌کرد و آرزوی همیشگی حاج قاسم شهید شدن بود و حالا به آرزویش رسیده است. سرباز قاسم سلیمانیحاج قاسم وصیت کرده است که در کنار شهید یوسف الهی که یکی همرزمان صمیمی وی بوده خاکسپاری شود. حاج قاسم که از عملیات‌های مختلف دفاع مقدس و سپاه قدس زخم‌های بسیار بر جسمش اما روحی بسیار بلند مرتبه داشت، در اوج قدرت نظامی اما یکی از خاکی‌ترین انسان‌هایی بود که وجود داشت.

عزاداری اهالی اردبیل به سبک و سیاق عاشورای حسینی

27+
مهرمهر2 هفته قبل
مهرمهر2 هفته قبل
خبرگزاری مهر، گروه استان‌ها - مالک پناهی سردی: اهالی قدرشناس و ولایت مدار استان اردبیل از ساعت ۱۳ روز دوشنبه در تجمعی باشکوه در بزرگداشت سردار قاسم سلیمانی و هم رزمان شهیدش در خیابان‌های منتهی به میدان عالی قاپو حاضر شدند. تمام اقشار از زن و مرد و جوان و پیر برای بزرگداشت سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی در محل تجمع حاضر شده و رفته رفته بر تعداد حاضران در این مراسم نیز افزوده می‌شود. برای حضور در این مراسم برودت هوا نیز در عزم مردم هیچ خللی وارد نکرده و شاهد حضور باشکوهی در محل تجمع هستیم. به گفته وی دولتمردان شرور آمریکایی که به صورت غیرقانونی در عراق حاضر شده و به صورت ناجوانمردانه سردار سلیمانی را به شهادت رساندند باید متوجه عواقب این کار خود باشند. به گفته وی استقبال و بدرقه باشکوه مردمی از سردار سلیمانی نشان دهنده محبوبیت والای ایشان در بین اقشار مختلف مردم بود.
فارسفارس2 هفته قبل
اردبیل امروز ملک «سلیمانی» است که شعارهای «مرگ بر آمریکا»، «مرگ بر اسرائیل» و «انتقام، انتقام» در آن بلند شده تا به گوش جهانیان برسد. حاج قاسم سلیمانی به آرزوی خود رسید/ هزاران قاسم سلیمانی به میدان می‌روندحجت الاسلام میثم فیاضی در تجمع بزرگ مردم اردبیل در محکومیت استکبار جهانی و بزرگداشت یاد وخاطره سردار دل‌ها سپهبد شهید قاسم سلیمانی اظهار کرد: مالک اشتر زمان، حاج قاسم سلیمانی کاملا با منشور حضرت عباس (ع) پیش رفت و به آرزوی دیرینه خود یعنی شهادت، رسید. فیاضی تصریح کرد: آمریکا از سر استیصال اقدام به ترور سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی کرد چرا که قدرت آمریکا رو به افول است و قطعا خون حاج قاسم سلیمانی هزاران حاج قاسم دیگر را به میدان خواهد فرستاد. وی افزود: اگر تلاش سردار سلیمانی برای نابودی داعش در سوریه و عراق نبود قطعا خطرات بزرگی ملت ایران را تهدید می‌کرد. گفتنی است؛ حضور مردم اردبیل در مراسم میثاق با سردار شهید قاسم سلیمانی کم نظیر بود و مردم در این اجتماع عظیم با شعارهای «مرگ بر آمریکا»، «مرگ بر اسرائیل» و «انتقام، انتقام» خواستار انتقام از دشمنان و نابودی استکبار بودند.
سینماپرسسینماپرس2 هفته قبل
سینماپرس: در پی شهادت سپهبد حاج‌قاسم سلیمانی، رادیو نمایش با پخش ویژه‌برنامه‌های زنده و نمایش‌های جدید رادیویی، یاد و خاطره آن شهید بزرگوار را گرامی می‌دارد. به گزارش سینماپرس، ضبط نمایش‌های «سردار دل‌ها»، «قهرمان البوکمال»، «مثل صاعقه» و «علمدار» به کارگردانی ایوب آقاخانی در رادیونمایش آغاز شده که در روزهای آینده به صورت همزمان از رادیو نمایش و سایر شبکه‌های رادیویی پخش خواهد شد. نمایش «سردار دل‌ها» که اکبر خردچشم آن را نوشته، داستان جوان مدافع حرمی است که در حال جنگ با داعش در سوریه است و آرزوی دیدار با سردار سلیمانی را دارد. نمایش «قهرمان البوکمال» نوشته سهیلا خدادادی درباره نقش اثرگذار شهید سردار سلیمانی در آزادسازی البوکمال به عنوان یکی از مهم‌ترین پایگاه‌های داعش در سوریه است. نمایش «مثل صاعقه» نیز درباره نقش شهید سردار سلیمانی در آزادسازی شهر حلب و آزادسازی شهر دیرالزور است که نویسندگی آن را سهیلا خدادادی بر عهده دارد.
مازن آنلاینمازن آنلاین2 هفته قبل
ققنوس نامیرای ما، این جان شیرین را چگونه بر شرار خشم اهرمنان زدی و از خاک تا افلاک پر گشودی؟! آرش جان شیفته ما، از بلندای دماوند عشق چند تیر به کرانه‌های ابدیت پرتاب کرده‌ای که چنین سرزمین مادری بی کرانه گشته؟! امیر بی گزند ما، قلب عاشق و جان در جانان پیوسته‌ات از ورای قرون رفته، چگونه با نای نای جان هل من ناصر ذریه زهرا (س) را می‌شنید که این گونه تاب بی تابی نداشت؟! ولی عجبا هنوز هم از هیمنه شیر پر شرار و نامیرای ما در هراسند. چند روزی است که در گوشهایمان این نوحه غمگنانه طنین انداز گشته است، ای اهل حرم علمدار نیامد …نمی دانم این تاسوعا را چگونه بی جان شرحه شرحهء بیرقدار دلاورمان تاب می‌آوریم ولی ایمان دارم که آن جان عاشق ولو با دست از تن جدا، علم از دست نینداخته است.
خوزستان آنلاینخوزستان آنلاین2 هفته قبل
ققنوس نامیرای ما، این جان شیرین را چگونه بر شرار خشم اهرمنان زدی و از خاک تا افلاک پر گشودی؟! آرش جان شیفته ما، از بلندای دماوند عشق چند تیر به کرانه‌های ابدیت پرتاب کرده‌ای که چنین سرزمین مادری بی کرانه گشته؟! امیر بی گزند ما، قلب عاشق و جان در جانان پیوسته‌ات از ورای قرون رفته، چگونه با نای نای جان هل من ناصر ذریه زهرا (س) را می‌شنید که این گونه تاب بی تابی نداشت؟! ولی عجبا هنوز هم از هیمنه شیر پر شرار و نامیرای ما در هراسند. چند روزی است که در گوشهایمان این نوحه غمگنانه طنین انداز گشته است، ای اهل حرم علمدار نیامد …نمی دانم این تاسوعا را چگونه بی جان شرحه شرحهء بیرقدار دلاورمان تاب می‌آوریم ولی ایمان دارم که آن جان عاشق ولو با دست از تن جدا، علم از دست نینداخته است.
کرد آنلاینکرد آنلاین2 هفته قبل
ققنوس نامیرای ما، این جان شیرین را چگونه بر شرار خشم اهرمنان زدی و از خاک تا افلاک پر گشودی؟! آرش جان شیفته ما، از بلندای دماوند عشق چند تیر به کرانه‌های ابدیت پرتاب کرده‌ای که چنین سرزمین مادری بی کرانه گشته؟! امیر بی گزند ما، قلب عاشق و جان در جانان پیوسته‌ات از ورای قرون رفته، چگونه با نای نای جان هل من ناصر ذریه زهرا (س) را می‌شنید که این گونه تاب بی تابی نداشت؟! ولی عجبا هنوز هم از هیمنه شیر پر شرار و نامیرای ما در هراسند. چند روزی است که در گوشهایمان این نوحه غمگنانه طنین انداز گشته است، ای اهل حرم علمدار نیامد …نمی دانم این تاسوعا را چگونه بی جان شرحه شرحهء بیرقدار دلاورمان تاب می‌آوریم ولی ایمان دارم که آن جان عاشق ولو با دست از تن جدا، علم از دست نینداخته است.
صدا و سیماصدا و سیما2 هفته قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی اداره کل هنر‌های نمایشی رادیو، ضبط نمایش‌های «سردار دل‌ها»، «قهرمان البوکمال»، «مثل صاعقه» و «علمدار» به کارگردانی ایوب آقاخانی در رادیو نمایش آغاز شده که در روز‌های آینده به صورت همزمان از رادیو نمایش و سایر شبکه‌های رادیویی پخش خواهد شد. نمایش «سردار دل‌ها» که آقای اکبر خرد چشم آن را نوشته است داستان جوان مدافع حرمی است که در حال جنگ با داعش در سوریه است و آرزوی دیدار با سردار سلیمانی را دارد. نمایش «قهرمان البوکمال» نوشته خانم سهیلا خدادادی درباره نقش اثرگذار شهید سردار سپهبد سلیمانی در آزاد سازی البوکمال به عنوان یکی از مهمترین پایگاه‌های داعش در سوریه است. نمایش «مثل صاعقه» نیز درباره نقش شهید سردار سپهبد سلیمانی در آزاد سازی شهر حلب و آزاد سازی شهر دیرالزور است که نویسندگی آن را خانم سهیلا خدادادی بر عهده دارد. همچنین نمایش «علمدار» به داستان نقش برآب شدن ترور سردار سپهبد سلیمانی در روز تاسوعا و عاشورای سال ۹۸ می‌پردازد و آقای مجید حیدری نویسنده آن است.
تسنیمتسنیم2 هفته قبل
بنابراین نحوۀ تعامل نوحه سرایان با مداحان اهل بیت جهت ارائه هرچه بهتر نوحه‌ها و سرودها، موضوع آخرین جلسۀ دم قرار است. ۱/ سلوک ادبی۲/ سلوک موسیقایی۳/ سلوک معنویدر جلسات گذشته درباره سلوک ادبی و موسیقایی نکاتی عرض شده است. البته گاهی مجبور می‌شویم برای خالی نماندن دست مداحان نوحه و سرودی عجولانه بگوییم. ارتباط با مداحان۱/ هم رکاب و همراه و پشتیبان یک یا دو تن از مداحان اهل بیت باشید. ۳/ اگر مداح اهل بیت در هیات ملودی تان را اشتباه خواند طوری رفتار نکنید که اطرافیان و مستمعین متوجه خطای مداح بشوند.
مهرمهر2 هفته قبل
به گزارش خبرنگار مهر، سردار محمد عبدالله پور صبح شنبه در جمع پاسداران سپاه قدس گیلان در حسینیه حضرت ابوالفضل (ع) رشت با تسلیت شهادت سردار سرافراز سپاه اسلام سردار شهید حاج قاسم سلیمانی، اظهار کرد: شهادت این سردار سرافراز سپاه اسلام دنیای اسلام را تکان خواهد داد. فرمانده سپاه قدس گیلان با بیان اینکه شهید سردار سلیمانی با حضور در گیلان حدود ۴ ساعت با خانواده شهدا دیدار کرد، گفت: سردار سلیمانی احترام خاصی برای مردم قائل بود و به همین دلیل مهرش از دل مردم نمی‌رود. وی با تأکید بر اینکه بی شک در لحظه شهادت شهدا به استقبال سردار سلیمانی آمده‌اند، گفت: اخلاص، ولایت پذیری و عمل به دستورات الهی حاج قاسم را به این درجه رساند. فرمانده سپاه قدس گیلان افزود: سردار سرافراز و محبوب سپاه اسلام حاج قاسم سلیمانی همیشه می‌گفت که مراسم کنگره هشت هزار شهید گیلان با تمامی مراسم‌ها فرق داشت. عبدالله پور با اشاره به اینکه سردار سلیمانی همیشه پیگیر کارها بود، بیان کرد: شهید سرافراز سپاه اسلام شهید سردار حاج قاسم سلیمانی به شدت عاشق امام حسین (ع) بود.

به انتهای لیست رسیدید