تالار رودکی

تالار رودکی

خبر فوریخبر فوری5 روز قبل
آلبوم «تصنیف و ترانه» که در راستای همکاری گروهی ضبط شده است با نگرش بر دو گونه تصنیف قاجاری و ترانه پهلوی ساخته شده است. آلبوم «تصنیف و ترانه»، اثری تازه‌ از گروه همنوازان فاخته است که آذر امسال وارد بازار می‌شود. این آلبوم با تصنیف‌های قاجاری و ترانه‌های پهلوی ساخته شده است. خشایار پارسا، سرپرست گروه همنوازان فاخته با اعلام این خبر توضیح داد: «این اثر، اجرای کنسرت گروه همنوازان فاخته در تالار رودکی تهران و آمفی‌تئاتر اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی نوشهر است. در راستای تفکرات مبنی بر ضبط آثار موسیقی به صورت گروهی، همنوازان فاخته اجرای زنده خود را پالایش و روانه بازار می‌کند.» او در ادامه گفت: «در موسیقی ایران، دو گونه اثر با کلام به صورت موزون (متریک) موجود است، که یکی مربوط به دوران قاجار و دیگری پهلوی است.
خبرآنلاینخبرآنلاین5 روز قبل
به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، آلبوم «تصنیف و ترانه»، اثری تازه‌ از گروه همنوازان فاخته است که آذر امسال وارد بازار می‌شود. این آلبوم با تصنیف‌های قاجاری و ترانه‌های پهلوی ساخته شده است. خشایار پارسا، سرپرست گروه همنوازان فاخته با اعلام این خبر توضیح داد: «این اثر، اجرای کنسرت گروه همنوازان فاخته در تالار رودکی تهران و آمفی‌تئاتر اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی نوشهر است. در راستای تفکرات مبنی بر ضبط آثار موسیقی به صورت گروهی، همنوازان فاخته اجرای زنده خود را پالایش و روانه بازار می‌کند.» او در ادامه گفت: «در موسیقی ایران، دو گونه اثر با کلام به صورت موزون (متریک) موجود است، که یکی مربوط به دوران قاجار و دیگری پهلوی است. این اثر با نگرش و تامل بر این دو گونه یعنی تصنیف قاجاری و ترانه پهلوی اجرا شده است.» پارسا خاطرنشان کرد: «گروه همنوازان فاخته در طول فعالیت خود تلاش کرده است با ثابت نگه داشتن اکثر اعضای گروه به یک امضای شخصی در اجرا و بیان موسیقی کلاسیک ایران برسد.» محبعلی بخشی خواننده، هدایت کلاری نوازنده بم تار، محمد مهدی شیخ نوازنده تار، ابوذر حسینی نوازنده عود، آرمان حیدریان نوازنده کمانچه، هامون بهرامی مقدم نوازنده سنتور، حسین گازر نوازنده تنبک، نیما داغمه چی نوازنده تار، علیرضا رسولی نوازنده کمانچه آلتو و خشایار پارسا نوازنده سنتور آلبوم «تصنیف و ترانه» هستند.
ایلناایلنا5 روز قبل
وی افزود: در موسیقی ایران ۲ گونه اثر با کلام به صورت موزون (متریک) موجود است، که یکی مربوط به دوران قاجار و دیگری پهلوی است. این اثر با نگرش و تامل بر این ۲ گونه یعنی تصنیف قاجاری و ترانه پهلوی اجرا شده است. بر همین اساس گروه «همنوازان فاخته» در طول فعالیت خود تلاش کرده با ثابت نگه داشتن اکثر اعضای گروه به یک امضای شخصی در اجرا و بیان موسیقی کلاسیک ایران برسد. محبعلی بخشی خواننده، هدایت کلاری نوازنده بم تار، محمد مهدی شیخ نوازنده تار، ابوذر حسینی نوازنده عود، آرمان حیدریان نوازنده کمانچه، هامون بهرامی مقدم نوازنده سنتور، حسین گازر نوازنده تنبک، نیما داغمه چی نوازنده تار، علیرضا رسولی نوازنده کمانچه آلتو و خشایار پارسا نوازنده سنتور آلبوم «تصنیف و ترانه» هستند.
مهرمهر5 روز قبل
به گزارش خبرگزاری مهر، خشایار پارسا سرپرست گروه «همنوازان فاخته» با اعلام این خبر توضیح داد: این اثر اجرای کنسرت گروه همنوازان فاخته در تالار رودکی تهران و آمفی تئاتر اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی نوشهر است. البته در راستای تفکرات گروه مبنی بر ضبط آثار موسیقی به صورت گروهی، همنوازان فاخته اجرای زنده خود را پالایش و روانه بازار می‌کنند. این اثر با نگرش و تامل بر این ۲ گونه یعنی تصنیف قاجاری و ترانه پهلوی اجرا شده است. بر همین اساس گروه «همنوازان فاخته» در طول فعالیت خود تلاش کرده با ثابت نگه داشتن اکثر اعضای گروه به یک امضای شخصی در اجرا و بیان موسیقی کلاسیک ایران برسد. محبعلی بخشی خواننده، هدایت کلاری نوازنده بم تار، محمد مهدی شیخ نوازنده تار، ابوذر حسینی نوازنده عود، آرمان حیدریان نوازنده کمانچه، هامون بهرامی مقدم نوازنده سنتور، حسین گازر نوازنده تنبک، نیما داغمه چی نوازنده تار، علیرضا رسولی نوازنده کمانچه آلتو و خشایار پارسا نوازنده سنتور آلبوم «تصنیف و ترانه» هستند.
برترین‌هابرترین‌ها5 روز قبل
خبرگزاری صبا: آلبوم «تصنیف و ترانه» اثر تازه‌ای از گروه «همنوازان فاخته» است که آذر ماه سال جاری روانه بازار می‌شود. خشایار پارسا سرپرست گروه «همنوازان فاخته» با اعلام این خبر توضیح داد: آلبوم «تصنیف و ترانه» اجرای کنسرت گروه همنوازان فاخته در تالار رودکی تهران و آمفی تئاتر اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی نوشهر می‌باشد. در راستای تفکرات گروه مبنی بر ضبط آثار موسیقی به صورت گروهی، همنوازان فاخته اجرای زنده خود را پالایش و روانه بازار می‌کنند. این اثر با نگرش و تامل بر این دو گونه یعنی تصنیف قاجاری و ترانه پهلوی اجرا شده است. محبعلی بخشی خواننده، هدایت کلاری نوازنده بم تار، محمدمهدی شیخ نوازنده تار، ابوذر حسینی نوازنده عود، آرمان حیدریان نوازنده کمانچه، هامون بهرامی مقدم نوازنده سنتور، حسین گازر نوازنده تنبک، نیما داغمه چی نوازنده تار، علیرضا رسولی نوازنده کمانچه آلتو و خشایار پارسا نوازنده سنتور از دیگر عوامل آلبوم «تصنیف و ترانه» هستند.
خبر فوریخبر فوری2 هفته قبل
در تهران خیابان‌های زیادی به نام بزرگان ادب فارسی هستند اما تقریبا کارکرد هیچ‌کردام از آن‌ها تناسبی با نام این بزرگان ندارد. «وزیر بهداشت از مافیای دارو در ناصرخسرو پرده برداشت»؛ این خبری بود که چند روز پیش منتشر شد. از طلافروشی رودکی تا کیف و چرم منوچهریدر تهران خیابان‌های زیادی به نام بزرگان ادب فارسی هستند اما تقریبا کارکرد هیچ کدام از آن‌ها تناسبی با نام این بزرگان ندارد. خیابان «ناصرخسرو» هم که پاتوق دلالان و فروشندگان داروست، معرف حضور همه هست. از صوتی تصویری سعدی تا خیام اداره‌جاتیوضعیت خیابان‌هایی که در مشهد به نام مشاهیر ادبیات فارسی است، چندان بهتر از تهران نیست.
فارسفارس2 هفته قبل
مدیرعامل سازمان زیبا سازی شهر تهران از اجرای عملیات عمرانی با هدف کف سازی خیابان شهریار به عنوان نقطه اتصال تالارهای رودکی و وحدت به تئاتر شهر خبر داد. به گزارش گروه شهری خبرگزاری فارس برزین ضرغامی مدیرعامل سازمان زیبا سازی شهر تهران با بیان این مطلب افزود: با توجه به اینکه تالار وحدت در ایام ماه محرم و صفر برنامه‌های کمتری به نسبت سایر ایام سال دارد، در نتیجه بهترین فرصت برای اجرای کامل عملیات عمرانی مربوط به بهسازی و کف سازی محور شهریار به عنوان مهمترین مسیر اتصالی دو تالار رودکی و وحدت به مرکز تئاتر شهر است. مدیرعامل سازمان زیباسازی شهر تهران بیان کرد: یکی از موضوعات در اجرای این پروژه حفظ و احیای درختان قدیمی و کهنسال واقع در محور شهریار و سایر بخش‌های این پهنه است. به گفته وی، طبق برنامه ریزی‌های انجام شده تلاش می‌شود تا طی دو ماه پیش رو عملیات عمرانی و سنگ فرش مربوط به محور شهریار و ضلع جنوبی پهنه رودکی از ابتدای خیابان حافظ تا خیابان خارک خاتمه می‌یابد. ضرغامی با اشاره به وظایف ۱۱ دستگاه متولی در پهنه فرهنگی و هنری رودکی افزود: تمامی سازمان‌ها وظایف خود را انجام داده‌اند و اکنون سازمان زیبا سازی به عنوان متولی اجرای این پروژه و شهرداری منطقه ۱۱ به عنوان تسهیل‌گر فعالیت می‌کنند.
ایلناایلنا2 هفته قبل
مدیرعامل سازمان زیباسازی شهر تهران از اجرای عملیات عمرانی با هدف کف‌سازی خیابان شهریار به عنوان نقطه اتصال تالارهای رودکی و وحدت به تئاتر شهر خبر داد. مدیرعامل سازمان زیباسازی شهر تهران بیان کرد: یکی از موضوعات در اجرای این پروژه حفظ و احیای درختان قدیمی و کهنسال واقع در محور شهریار و سایر بخش‌های این پهنه است. وی با تاکید بر اینکه هدف سازمان زیباسازی به عنوان متولی اجرای پروژه پهنه رودکی حفظ و در صورت لزوم احیای درختان کهنسال این محدوده به عنوان میراث طبیعی و حفظ فضای سبز موجود است، یادآور شد: خوشبختانه با توجه به حساسیت‌هایی که برای حفظ درختان و فضای سبز در مجموعه مدیریت شهری وجود دارد، مشاور پهنه رودکی به گونه‌ای طراحی‌های مربوط به کف سازی در محور شهریار را انجام داده است که نیازی به جابه جایی درختان کهنسال واقع در این محدوده نیست. به گفته وی، طبق برنامه‌ریزی‌های انجام شده تلاش می‌شود تا طی دو ماه پیش رو عملیات عمرانی و سنگ فرش مربوط به محور شهریار و ضلع جنوبی پهنه رودکی از ابتدای خیابان حافظ تا خیابان خارک خاتمه می‌یابد. ضرغامی با اشاره به وظایف ۱۱ دستگاه متولی در پهنه فرهنگی و هنری رودکی افزود: تمامی سازمان‌ها وظایف خود را انجام داده‌اند و اکنون سازمان زیبا سازی به عنوان متولی اجرای این پروژه و شهرداری منطقه ۱۱ به عنوان تسهیل‌گر فعالیت می‌کنند.
صدا و سیماصدا و سیما2 هفته قبل
عبدالرضا گلپایگانی معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران گفت: توسعه شهری بدون مدیریت زمین و مالکیت آن بی معنی است و چون متولی اسناد مالکیت در شهر‌ها طبق قانون ادارات ثبت هستند، ارتباط شهرداری با اداره ثبت اسناد و املاک مفید، موثر، لازم و ضروری است. معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران گفت: در حال بررسی بازار تهران از وجوه مختلف هستیم و یکی از این وجوه، روشن شدن وضعیت مالکیت در بازار تهران است. هدف ما صدور سند مالکیت برای پارکینگ‌های مکانیزه است و در صورت رسیدن به این هدف دست مان در تأمین پارکینگ باز می‌شود. ضرغامی، مدیرعامل زیبا سازی شهر تهرانحفظ درختان کهنسال پهنه رودکیمدیرعامل سازمان زیبا سازی شهر تهران از اجرای عملیات عمرانی با هدف کف سازی خیابان شهریار به عنوان نقطه اتصال تالار‌های رودکی و وحدت به تئاتر شهر خبر داد. مدیرعامل سازمان زیباسازی شهر تهران گفت: یکی از موضوعات در اجرای این پروژه حفظ و احیای درختان قدیمی و کهنسال قرار گرفته در محور شهریار و سایر بخش‌های این پهنه است.
برترین‌هابرترین‌ها3 هفته قبل
روزنامه «فرهیختگان» وضعیت کنسرت‌های موسیقی در نیمه اول سال ۹۸ را بررسی کرد و نوشت: درمجموع موسیقی پاپ در نیمه اول سال‌جاری ۱۹۸ اجرا داشته است و موسیقی کلاسیک ۵۲ و موسیقی سنتی ۵۰ اجرا. روزنامه «فرهیختگان» وضعیت کنسرت‌های موسیقی در نیمه اول سال ۹۸ را بررسی کرده است که در ادامه می‌خوانید. درمجموع موسیقی پاپ در نیمه اول سال‌جاری ۱۹۸ اجرا داشته است و موسیقی کلاسیک ۵۲ و موسیقی سنتی ۵۰ اجرا. سالن میلاد نمایشگاه دسترسی راحت‌تری نسبت به بقیه سالن‌ها ندارد، اما انگار مخاطبان عادت کرده‌اند که آنجا راحت‌تر هستند. تابستان امسال اما شهرستان‌ها هم از کنسرت‌های موسیقی سهم داشتند.
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد3 هفته قبل
استاد معروفی انسان خوش تیپ و خوش مشربی بود. استاد همیشه مرتب و اتو کرده بود و می‌توان از ویژگی‌های اخلاقی او کتاب نوشت‌. این استاد سنتور افزود: معروفی سال‌ها کار مدیریت کرد و به نیکی این کار را می‌کرد. از دیگر ویژگی‌های استاد معروفی پدر بزرگوارش بود. او مردی شریف و متدین بود و ردیف هفت دستگاه را که حدود ۸۰۰صفحه بود، جمع‌آوری و آوانگاری کرد.
ایلناایلنا3 هفته قبل
در نشست رونمایی آلبوم «با یادش» یادواره جواد معروفی درباره‌ی ویژگی‌های این آلبوم و همچنین شخصیت و کارهای معروفی در حوزه موسیقی صحبت شد. سپس از مهین زرین‌پنجه (موسیقیدان و از شاگردان جواد معروفی) برای سخنرانی دعوت به عمل آمد. در ادامه، بهروز مبصری (پژوهشگر موسیقی) درباره جواد معروفی گفت: استاد جواد معروفی هنرمندی است که هم ایرانی و هم کلاسیک کار کرد. او پیانو ایرانی را از حالت اشرافی خارج کرد و به حالت عمومی درآورد. او با نواختن آثار استاد معروفی گامی موثر برداشته و دین خود را به استادش ادا کرده است.
مهرمهر3 هفته قبل
مهین زرین پنجه از شاگردان استاد جواد معروفی هم در این نشست بیان کرد: آقای پویان آزاده با اثری که منتشر کردند فضایی را به وجود آوردند که آثار استاد جواد معروفی با شکلی ویژه و متفاوت پیش روی مخاطبان قرار گیرد. جواد معروفی پیانو را از اشرافیت خارج کرده و به آن عمومیت داد. جواد معروفی پیانو را از اشرافیت خارج کرده و به آن عمومیت داد. اجرای چند قطعه موسیقایی با هنرمندی پویان آزاده، پخش فیلمی از دیدار پویان آزاده با استاد عبدالوهاب شهیدی در منزل این هنرمند بخش‌های مختلف مراسم رونمایی از آلبوم «با یادش» را تشکیل می‌داد. در توضیح آلبوم «با یادش» که بنیاد فرهنگی هنری رودکی در انتشار آن مشارکت داشته، آمده است: «آلبوم با یادش ادای احترام این پیانیست به جواد معروفی نوازنده بزرگ پیانوی ایرانی است.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز3 هفته قبل
راه‌حل حزب‌الله این است که به دشمن اطمینان داده شود که در تحلیل قدرت حزب‌الله در شرایط فعلی دچار اشتباه شده است. ۲- حزب‌الله لبنان از خود دفاع می‌کند و جمع‌بندی خاص خود را از امنیت دارد از منظر حزب‌الله امنیت لبنان و اقتدار رژیم اسرائیل در نقطه مقابل یکدیگر قرار دارند. ج: ولنگاری فرهنگی کشور به اهداف، راهبردها، برنامه و سلسله اقدامات جریان معاند و مخالف نظام نیز ارتباط می‌یابد. این روزها تمام ظرفیت‌های جریان معارض برای زدن ریشه‌ها و بنیان‌های فرهنگی کشور و استحاله فرهنگی جامعه با تولیدات متنوع فعال شده است. شناخت دقیق آسیب‌های فوق ورفع آن، نقشه راه مسئولان ومدیران فرهنگی را در اصلاح حرکت فرهنگی کشور روشن می‌کند.
موجموج3 هفته قبل
به گزارش خبرنگار موسیقی خبرگزاری موج، مراسم اختتامیه سیزدهمین جشنواره ملی موسیقی جوان با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در تالار وحدت برگزار شد. در بخشی از این مراسم عباس صالحی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ضمن ابراز خوشحالی از حضور در مراسم اختتامیه سیزدهمین جشنواره ملی موسیقی جوان گفت: این رویداد امروز به گردهمایی بزرگ موسیقی ایران تبدیل شده است. وی سپس از نحوه اجرای این جشنواره تقدیر کرد و با اشاره به سختی کار گفت: جشنواره موسیقی جوان نه تنها تمام جغرافیای ایران، اقوام، زبان‌ها و لهجه‌های گوناگون را درگیر خود کرده است بلکه طولانی‌ترین زمان برگزاری جشنواره‌ها را در ایران دارد. *جشنواره‌ها با برنامه ریزی مانع مطرب شدن جوانان می‌شودوی در ادامه برقراری ارتباط میان‌نسلی را از دیگر ویژگی‌های جشنواره موسیقی جوان برشمرد و اظهار کرد: صدها استاد به همراه خردسالان، نوجوانان و جوانان آکادمی فراگیر و میان‌نسلی موسیقی ایرانی را تشکیل داده‌اند. جشنواره موسیقی جوان یکی از جشنواره‌های موفق و دوست داشتنی است.
مهرمهر3 هفته قبل
آلبوم «با یادش» ادای احترام این پیانیست به جواد معروفی نوازنده بزرگ پیانوی ایرانی است. آزاده از کودکی به فراگیری موسیقی و نواختن پیانو پرداخته و از محضر اساتیدی از جمله جواد معروفی، مصطفی کمال پورتراب و … بهره برده ‌است. تحصیلات آکادمیک وی در سال ۱۳۷۶ با ورود به دانشگاه هنر تهران در رشته پیانو کلاسیک اروپایی و تحصیل در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد آغاز شد. در راستای حفظ، شناسایی و معرفی مکتب پیانو ایرانی شیوه پیانو نوازی کلاسیک ایرانی، شیوه نواختن پیانوی ایرانی به سبک مرتضی محجوبی و نواختن پیانو ایرانی، شیوه جواد معروفی پس از تحقیق، تکمیل و معرفی توسط آزاده در فهرست میراث فرهنگی در خطر ناملموس کشور ثبت شده است. آلبوم «با یادش» یادواره جواد معروفی ۶ شهریور ماه در تالار رودکی رونمایی می‌شود.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین3 هفته قبل
۲۵ سال پس از درگذشت جواد معروفی، تعدادی از قطعات این پیانست نام‌دار ایرانی، در آلبوم «با یادش» بازنوازی شده است که فردا رونمایی خواهد شد. پویان آزاده، نوازنده و از پژوهشگران موسیقی بخصوص در زمینه پیانوی ایرانی است. آلبوم با یادش ادای احترام این پیانیست به جواد معروفی، نوازنده بزرگ پیانوی ایرانی است. در این آلبوم بهترین قطعات زنده‌یاد معروفی گرد‌آوری شده‌اند. آلبوم با یادش، یادواره استاد جواد معروفی، چهارشنبه ۶ شهریور در تالار رودکی رونمایی می‌شود.
خبرآنلاینخبرآنلاین3 هفته قبل
به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، آلبوم «با یادش» با نوازندگی و تنظیم پویان آزاده به مناسبت گذشت ربع قرن از وفات جواد معروفی و به عنوان یکی از آثار موسسه فرهنگی هنری ماهور با مشارکت بنیاد رودکی وارد بازار نشر شده است. پویان آزاده، نوازنده و از پژوهشگران موسیقی بخصوص در زمینه پیانوی ایرانی است. آلبوم با یادش ادای احترام این پیانیست به جواد معروفی، نوازنده بزرگ پیانوی ایرانی است. در این آلبوم بهترین قطعات زنده‌یاد معروفی گرد‌آوری شده‌اند. آلبوم با یادش، یادواره استاد جواد معروفی، چهارشنبه ۶ شهریور در تالار رودکی رونمایی می‌شود.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین3 هفته قبل
آلبوم «با یادش» ادای احترام پویان آزاده نوازنده و استاد دانشگاه به جواد معروفی نوازنده بزرگ پیانو است و در آن بهترین قطعات معروفی گرد‌آوری شده‌ است. اعتمادآنلاین| آلبوم «با یادش» به مناسبت گذشت ربع قرن از وفات استاد معروفی و به‌عنوان یکی از آثار موسسه فرهنگی هنری ماهور با مشارکت بنیاد رودکی وارد بازار نشر شده است. آلبوم «با یادش» ادای احترام پویان آزاده نوازنده و پژوهشگر به جواد معروفی نوازنده بزرگ پیانو است. این آلبوم ششم شهریور به همت بنیاد رودکی و با مشارکت گالری پیانو نوا در تالار رودکی رونمایی می‌شود. در راستای حفظ، شناسایی و معرفی مکتب پیانو ایرانی، «شیوه پیانونوازی کلاسیک ایرانی»، «شیوه نواختن پیانوی ایرانی به سبک استاد مرتضی محجوبی» و نواختن پیانو ایرانی، شیوه استاد جواد معروفی» پس از تحقیق، تکمیل و معرفی توسط آزاده در فهرست میراث فرهنگی در خطر ناملموس کشور ثبت شد.
تسنیمتسنیم3 هفته قبل
در این روز ربکا آشوقیان، لیلا رمضان، فریماه قوام‌صدری و رافائل میناسکانیان اعضای هیأت داوران بخش پیانو و محسن تویسرکانی، داوود جعفری‌امید، صنم قراچه‌داغی، کریم قربانی و نادر مرتضی‌پوراعضای هیأت داوران بخش ویولنسل و کنترباس را تشکیل دادند. پس از استراحتی کوتاه، نوبت به رده سنی ب رسید. پس از استراحتی کوتاه، نوبت به رده‌های سنی ب و ج رسید. در بخش ساز کنترباس نیز گشسب بانو بحرینی از رده سنی ب تنها شرکت کننده این بخش بود. آئین اختتامیه سیزدهمین جشنواره ملی موسیقی جوان، امروز سه شنبه پنجم شهریورماه از ساعت ۱۸ با حضور سید عباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، مسئولان فرهنگی و هنری، اعضای هیأت داوران سیزدهمین جشنواره ملی موسیقی جوان، هنرمندان و اصحاب رسانه در تالار وحدت برگزار خواهد شد.
ایلناایلنا3 هفته قبل
در این روز ربکا آشوقیان، لیلا رمضان، فریماه قوام‌صدری و رافائل میناسکانیان اعضای هیأت داوران بخش پیانو و محسن تویسرکانی، داوود جعفری‌امید، صنم قراچه‌داغی، کریم قربانی و نادر مرتضی‌پوراعضای هیأت داوران بخش ویولنسل و کنترباس را تشکیل دادند. هستی حامدسپاسی و نیلوفر میرزانبی‌خانی نیز غایبان روز پایانی جشنواره موسیقی جوان بودند. لیلا رمضان در پایان در مورد برگزاری جشنواره موسیقی جوان گفت: جشنواره موسیقی جوان اتفاق بسیار مهم و مثبتی است و بنده بسیار خوشحالم و افتخار می‌کنم که به عضوی از هیأت داوران در این جشنواره حضور داشتم. جشنواره موسیقی جوان از جایگاه خاصی برخوردار استربکا آشوقیان دیگر عضو هیأت داوران بخش موسیقی کلاسیک در بخش ساز پیانو در مورد اجراهای روز پایانی جشنواره گفت: در ابتدا خیلی خوشحالم که به عنوان عضوی از هیأت داوران در این جشنواره حضور داشتم. ربکا آشوقیان در پایان در مورد برگزاری جشنواره جشنواره موسیقی جوان گفت: بنده همیشه جریان موسیقی ملی دولتی را بسیار ارزشمند ارزیابی می‌کنم.
برترین‌هابرترین‌ها3 هفته قبل
همه سالن‌های تهران میزبان مخاطبان عرصه موسیقی و مکانی برای دیدار موزیسین‌ها و طرفدارانشان هستند. خبرگزاری صبا: با توجه به نزدیک شدن ایام عزاداری ماه‌های محرم و صفر، این شب‌ها آخرین فرصت دیدار موزیسین‌ها با طرفداران خود قبل از شروع این ایام است. به همین دلیل اکثر خواننده‌ها و گروه‌های موسیقی در این مدت، مشغول اجرای کنسرت در تهران و شهرستان‌ها هستند و تقریبا هیچ سالنی خالی از جمعیت نیست. برنامه کنسرت تعدادی از خوانندگان و گروه‌های موسیقی پاپ، سنتی و کلاسیک کشور که این شب‌ها در سالن‌های مختلف تهران به اجرای کنسرت مشغول هستند، عبارتند از: کنسرت رضا بهرام، ۵ و ۸ شهریور در رویال هال هتل اسپیناس پالاسکنسرت سالار عقیلی، ۵ شهریور در برج میلادکنسرت امید حاجیلی، ۶ شهریور در سالن میلاد نمایشگاه بین المللیکنسرت کیان پورتراب، ۵ و ۸ شهریور در ایوان عطار کاخ سعدآبادکنسرت گروه ماکان، ۶ شهریور در تالار وزارت کشورکنسرت گروه بمرانی، ۶ و ۷ شهریور در ایوان عطار کاخ سعدآبادکنسرت علی یاسینی، ۵ و ۶ شهریور در سالن همایش ایرانیانکنسرت آرش و مسیح، ۷ و ۸ شهریور در سالن میلاد نمایشگاه بین المللیکنسرت تریو فلوت و پیانو، ۶ شهریور در تالار رودکیکنسرت ارکستر ملی برای بچه‌های ایران «شب خاطره‌ها»، ۶ و ۷ شهریور در تالار وحدتکنسرت مجتبی شاه علی «گروه نوای رامشه»، ۷ شهریور در سالن همایش ایرانیانکنسرت گروه ترنج «ویژه بانوان»، ۷ شهریور در فرهنگسرای نیاورانکنسرت گروه تیار و حرکات نمایشی برنان «ویژه بانوان»، ۷ شهریور در تالار اندیشه حوزه هنریو کنسرت گروه بهارآفرین و گروه حرکت مانتره «ویژه بانوان»، ۸ شهریور در فرهنگسرای نیاوران. علاقه مندان برای تهیه بلیت بعضی از این کنسرت‌ها که بلیت فروشی آن همچنان باز است، می‌توانند به سایت ایران کنسرت و آراد کنسرت مراجعه کنند.
ایسناایسنا3 هفته قبل
موضوعاتی مورد بحث، بررسی و تحلیل قرار گرفت و باعث خوشحالی است که متفق‌القول همه به این نتیجه رسیدند که راهی جز ثبت و قانونی شدن در وزارت کار و تبعیت از قوانین وزارت کار وجود ندارد. امیدواریم در هیات دولت نیز به سرعت به توافق برسند تا هنرمندان بدانند برای رسیدن به خواسته‌هایشان چه مسیری را باید طی کنند. او همچنین گفت: بحث ما کلان‌تر از مسائل بیمه‌ای است و شامل حق بیکاری هم می‌شود و تعاریف آن بسیار مهم است بنابراین بیمه بیکاری در وزارت کار به عنوان صنف معنی پیدا می‌کند. الان مهم این است که این دو وزارتخانه پذیرفتند محصول هنری تابع وزارت ارشاد است و در عین حال هنرمندان از جهت حرفه‌ای تابع قوانین وزارت کار هستند. تجمیع این دو وزارتخانه شدنی نیست و مشکل‌ساز است با این حال خوشبختانه هر دو وزیر با صحبت‌هایی که صورت گرفت به این نتیجه مشترک رسیده‌اند.

گلایه عضو هیات داوران در روز کلاسیک نوازان/ نباید درجا بزنیم

6+
مهرمهر3 هفته قبل
موجموج3 هفته قبل
در این نشست دستورالعمل همگرایی پدیدآورندگان آثار فرهنگی و هنری به امضای وزرای فرهنگ و ارشاد اسلامی و تعاون، کار و رفاه اجتماعی رسید. وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ادامه داد: تلاش کردیم منابع سرمایه گذاری در حوزه‌های فرهنگی و هنری را تسهیل‌تر کنیم. وی تصریح کرد: فرهنگ و هنر به عنوان اقتصاد و معیشت اهالی فرهنگی و هنری باید در منابع مالی جدی‌تر دیده شود. شاهشواری در عین حال تصریح کرد: فضای ابهام آلود فرهنگ، هنر و تمدن کشور را غارت می‌کند. مدیرعامل خانه سینما ادامه داد: اقتدار فرهنگی نیازمند تولید فرهنگی، تولید فرهنگی نیازمند مدیر فرهنگی و مدیر فرهنگی نیازمند انجمن‌های صنفی قابل گفت و گو با هدف مفاهمه است.
فارسفارس3 هفته قبل
نشست هم‌گرایی دولت و پدیدآورندگان آثار فرهنگی و هنری صبح امروز ۳ شهریور، با حضور وزرای فرهنگ و ارشاد اسلامی و تعاون در تالار رودکی برگزار شد. * تشریح روند امضای دستورالعمل نحوه فعالیت انجمن‌های صنفی فرهنگ و هنرعلی‌اصغر سیدآبادی، مشاور برنامه‌ریزی وزیر ارشاد، در این نشست گفت: در راستای تدوین پیش نویس جلساتی با حضور نمایندگان صنوف مختلف فرهنگی و هنری و وزارتخانه‌های فرهنگ و ارشاد اسلامی و تعاون، کار و رفاه اجتماعی برگزار شده است. کسانی که مخالف فعالیت هرگونه تشکل فرهنگی و صنفی هستند، با هویت معلوم می‌خواهند از فضای ابهام‌آلود بهره خود را ببرند. در واقع آن‌ها در این فضا، فرهنگ و تمدن کشور را غارت می‌کنند. البته یک مدیر فرهنگی هم نیازمند تشکل‌های صنفی برای مذاکره و پیشبرد اهداف خود است.
ایسناایسنا3 هفته قبل
وی گفت: از بدو ورود بنده به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ۱۳۷ مجوز در حوزه‌های فرهنگ و هنر و رسانه‌ را به ۳۶ مورد کاهش داده و تجمیع کرده‌ایم. وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی یاد آور شد: مشاغل فرهنگی و هنری باید تعریف خود را پیدا کنند. از این رو برای رفع اختلافات بیرون و داخل حوزه فرهنگ مجتمع شورای حل اختلافات فرهنگ و هنر تشکیل شده است، تا در یک فضای روان‌تری بحث‌های اهالی فرهنگ و هنر حل شود. در مسیر تدوین قوانین همفکری مردم جدی گرفته نمی‌شود و همین امر موجب می‌شود تجربه موفقی را شاهد نباشیم. در برخی از موارد دولت نمی‌تواند آن رهبری لازم را داشته باشد و تشکل‌ها و انجمن‌های صنفی جز برای این هدف تشکیل نمی‌شود.
تسنیمتسنیم3 هفته قبل
بر این اساس ابتدا ۱۳۷ مجوز در حوزه فرهنگ و هنر اعطا می‌شد که به ۳۶ مجوز کاهش یافت و تجمیع شد. در کنار آن دستورالعمل‌های روشن برای هر مجوز داده شد تا مطالبات اهالی فرهنگ و هنر از دولت شفاف‌تر باشد. وزیر ارشاد تصریح کرد: مشاغل فرهنگ و هنری لازم است که تعریف خود را داشته باشد. با این نگاه که حوزه فرهنگ و هنر به عنوان معیشت اهالی آن در بحث مالی نیز دیده شود. در پایان این نشست با حضور محمد شریعتمداری وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و سید عباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی پیش‌نویس تشکیل کانون‌های ملی صنفی هنرمندان سراسر کشور به امضا رسید.
ایلناایلنا3 هفته قبل
بر همین اساس از ۱۳۶ مجوز در حوزه فرهنگ هنر به حدود ۳۰ مجوز رسیده‌ایم که اتفاق خوبی به شمار می‌آید. نکته دیگر این بود که مشاغل فرهنگی هنری تصویر درست خود را پیدا کنند که انشاالله تا پایان سال به نتیجه می‌رسد. وی افزود: ما باید منابع تسهیل‌گری در حوزه فرهنگ را افزایش دهیم. بر همین اساس در دو سال گذشته گام‌هایی طی شده و در بحث بودجه نیز حوزه فرهنگ در نظر گرفته شده است. به نوعی در بحث صندوق توسعه ملی نیز اکنون با دستور رئیس جمهور شرایطی فراهم شده تا حوزه فرهنگ هم از مزایای این موضوع بهره‌مند شود.
فارسفارس3 هفته قبل
نشست همگرایی دولت و پدیدآورندگان آثار فرهنگی و هنری صبح امروز با حضور حسین شریعتمداری وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و سیدعباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در تالار رودکی برگزار شد. همگرایی دولت و پدیدآورندگان آثار فرهنگی و هنری/ مردم با دولت و کنار دولتمردان باشندبه گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری فارس، نشست همگرایی دولت و پدیدآورندگان آثار فرهنگی و هنری صبح امروز با حضور حسین شریعتمداری وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و سیدعباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در تالار رودکی برگزار شد. بر اساس این گزارش، در ابتدای این مراسم برخی از نمایندگان خانه‌های فرهنگ و هنر و تشکل‌های هنری سخنانی را ابراز داشتند. بر این اساس ابتدا ۱۳۷ مجوز در حوزه فرهنگ و هنر اعطا می‌شد که به ۳۶ مجوز کاهش یافت و تجمیع شد. با این نگاه که حوزه فرهنگ و هنر به عنوان معیشت اهالی آن در بحث مالی نیز دیده شود.

به انتهای لیست رسیدید