تالش

تالش

عصر ایرانعصر ایران5 ساعت قبل
۳۷ قبضه تفنگ شکاری غیر مجاز در رشت، تالش و رودبار کشف شد. به گزارش خبرگزاری صدا و سیما؛ فرمانده انتظامی رشت امروز گفت: ماموران انتظامی این شهرستان از ابتدای آذر تاکنون ۱۰ قبضه تفنگ شکاری غیرمجاز را از ۱۰ متهم در رشت کشف و ضبط کردند. سرهنگ علی رمضانی با بیان اینکه برای ارتقاء امنیت، برخورد قاطع پلیس با دارندگان سلاح و مهمات غیر‌مجاز ادامه دارد افزود: بر اساس قانون مجازات قاچاق سلاح و مهمات مصوب سال ۹۰، هر کس به طور غیرمجاز سلاح گرم و سرد جنگی و یا شکاری و قطعات موثر یا مهمات آن را خریداری، نگهداری و یا حمل کند بر حسب مورد به حبس تعزیری محکوم خواهد شد. فرمانده انتظامی تالش هم از کشف ۱۵ تفنگ شکاری غیرمجاز را از ۱۴ فرد متخلف در ۳ هفته اخیر در این شهرستان خبر داد. فرمانده انتظامی رودبار هم از کشف و ضبط ۱۲ قبضه تفنگ شکاری غیرمجاز از ۱۱ شکارچی متخلف در این شهرستان خبر داد.
مهرمهر1 روز قبل
خبرگزاری مهر، گروه استان‌ها: تب یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی این روزها با نام نویسی داوطلبان در حوزه‌های انتخابیه مورد نظر خود وارد فاز جدیدی شده است. استان گیلان دارای ۱۶ شهرستان و ۱۱ حوزه انتخابیه است که از این حوزه‌ها ۱۳ نماینده بر کرسی مجلس شورای اسلامی تکیه خواهند زد. روزهای پایانی امسال شاهد برگزاری یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی خواهیم بود. ۴۵۵ گیلانی داوطلب انتخابات مجلس شورای اسلامی در گیلانروز گذشته ستاد انتخابات گیلان برای ارائه آخرین آمار نشست خبری با حضور اصحاب رسانه برگزار و آخرین آمارها را اعلام کرد. وی در ادامه با بیان اینکه در حال حاضر این افراد داوطلب انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در حوزه‌های انتخابیه استان گیلان شده‌اند، تصریح کرد: از امروز کار هیئت‌های اجرایی برای احراز صلاحیت‌ها آغاز می‌شود.
صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
آقای حسین خلیل شایان در گفتگوی تلفنی با خبرنگار خبرگزاری صداوسیما، با اشاره به اینکه سال آبی جاری، پنجمین سال پربارش در مقایسه با دوره ۵۲ ساله محسوب می‌شود گفت: ارتفاع بارش‌ها از ابتدای سال آبی ۹۹-۹۸ تا ۱۸ آذر ماه به ۵۴٫۷ میلی متر رسیده است که این رقم نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۲۰ درصد کاهش و نسبت به بلندمدت ۳۵ درصد افزایش داشته است. وی با بیان اینکه از شش حوضه آبریز اصلی کشور متوسط بارش در حوضه‌های آبریز دریای خزر، خلیج فارس، دریای عمان، فلات مرکزی و مرزی شرقی تا تاریخ ۱۸ آذرماه بیشتر از متوسط بلند مدت بوده است افزود: در این مدت متوسط بارندگی در حوضه‌های آبریز دریاچه ارومیه کمتر از نرمال بوده است. کارشناس آب‌های سطحی دفترمطالعات پایه شرکت مدیریت منابع آب ادامه داد: از مجموعه ۱۰۴ ایستگاه مبنای باران سنجی تحت عملکرد وزارت نیرو، بیشترین میزان بارش ثبت شده از ابتدای سال آبی تا تاریخ ۱۸ آذر ماه مربوط به ایستگاه رامسر صفارود استان مازندران و معادل ۶۱۹ میلی متر و کمترین آن مربوط به ایستگاه تصفیه خانه زاهدان و معادل ۵٫۵ میلی متر است. خلیل شایان با بیان اینکه در ۲۳ استان کشور متوسط بارش‌ها بیشتر از دوره بلند مدت بوده است گفت: استان هرمزگان بیشترین افزایش میزان بارندگی نسبت به متوسط دراز مدت را داشته که معادل ۱۸۶ درصد بوده است. وی با اشاره به اینکه جبهه بارشی در یک هفته گذشته ۱۱ میلی متر متوسط بارندگی کشور را افزایش داده است گفت: بیشترین تاثیر جبهه بارشی در افزایش میزان بارندگی در یک هفته گذشته مربوط به حوضه آبریز تالش مرداب انزلی از ۲۸۷ میلی متر در ۹ آذر به ۳۷۹ میلی متر در ۱۸ آذر ماه رسیده است. کارشناس آب‌های سطحی دفترمطالعات پایه شرکت مدیریت منابع آب اضافه کرد: میانگین بارندگی‌های استان تهران منتهی به ۱۸ آذر ماه، ​ معادل ۱۱۲٫۸ میلی متر است که نسبت به متوسط بلند مدت ۱۰۱ درصد افزایش داشته است.
ایسناایسنا1 روز قبل
ایسنا/گیلان معاون سرمایه گذاری میراث فرهنگی گیلان از اجرای ۱۱ طرح گردشگری در حاشیه آب بندان‌های استان گیلان در شهرستان‌های رشت، رودبار، تالش، فومن، شفت و آستارا خبر داد. رضا حسن پور در سومین کمیته هماهنگی استانی آب بندان‌ها با اعلام این خبر اظهار کرد: پیرو تفاهم نامه منعقد شده بین وزارت میراث فرهنگی و وزارت نیرو برای توسعه گردشگری ‌آبی در خرداد ماه امسال، در سومین جلسه هماهنگی استانی آب بندان‌ها، به منظور استفاده بهینه از منابع آبی با سه طرح اجرای تاسیسات گردشگری در حاشیه آب بندان‌های استان موافقت شد. معاون سرمایه گذاری میراث فرهنگی گیلان افزود: در طی دو جلسه گذشته تعداد هشت طرح مصوب شده بود که با تصویب سه طرح اخیر در جلسه سوم این تعداد به ۱۱ طرح افزایش یافت که به منظور دریافت مجوزهای لازم اقدامات مورد نیاز در حال انجام است. حسن پور بیان کرد: از این تعداد سه طرح در رشت، دو طرح در رودبار، یک طرح در تالش، یک طرح در فومن، سه طرح در شفت و یک طرح گردشگری در آستارا اجرا خواهد شد. انتهای پیام
ایسناایسنا1 روز قبل
ایسنا/گیلان مدیرکل راه و شهرسازی گیلان گفت: به زودی ۱۳دستگاه شتاب‌نگار آنلاین زلزله در برخی شهرهای استان نصب می‌شود. ماکان پدرام در جلسه راه و شهرسازی گیلان گفت: ۱۳دستگاه شتاب‌نگار آنلاین زلزله در شهرهای رشت، لاهیجان، تالش، آستارا، رودبار، رضوانشهر، حویق، ماسوله، چابکسر، دیلمان، خشکبیجار، جیرنده و زیاز نصب و راه اندازی خواهد شد. وی افزود: پیش از این نیز ۱۷ دستگاه آنالوگ شتابنگار در مناطق مختلف استان نصب بوده که در مجموع وسعتی بیش از سطح استان را پوشش می‌دهند. وی افزود: دستگاه شتاب‌نگار زلزله چند ثانیه قبل از وقوع زلزله اطلاعاتی را به اداراتی همچون شرکت گاز و برق ارسال می‌کند، تا نسبت به قطعی انشعابات اقدام و از بروز حادثه و کاهش خسارات زلزله و کمک کند. مدیرکل راه و شهرسازی گیلان افزود: از مجموع ۱۲۲۰ ایستگاه شتاب‌نگاری کشوری، استان گیلان با نصب ۱۳ ایستگاه آنلاین و ۱۷ دستگاه شتاب نگار آفلاین ۳۰ ایستگاه را در اختیار دارد.
مهرمهر2 روز قبل
به گزارش خبرنگار مهر، رضا حسن‌پور ظهر یکشنبه در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه ۲۹۵ پروژه گردشگری در گیلان در حال اجرا است، اظهار کرد: ۲۱ هزار میلیارد ریال برای اجرای این پروژه‌ها سرمایه‌گذاری شده است. وی با بیان اینکه با بهره برداری از این تعداد پروژه برای ۴ هزار و ۳۰۰ نفر به صورت مستقیم اشتغال ایجاد می‌شود، افزود: از این تعداد شش واحد هتل پنج ستاره، پنج واحد هتل چهار ستاره، ۱۵ واحد هتل سه ستاره، ۹ واحد هتل دوستاره، سه واحد هتل یک ستاره، ۱۱ واحد هتل آپارتمان، ۱۱ واحد مهمانپذیر، ۳۳ مجتمع گردشگری، ۱۵۵ واحد بوم‌گردی، ۱۱ سفره خانه سنتی و ۳۶ واحد پذیرایی است. معاون سرمایه‌گذاری میراث فرهنگی گیلان با اشاره به اینکه با اجرای طرح‌های هتل و هتل آپارتمان حدود ۲ هزار و ۲۰۰ فرصت شغلی در استان ایجاد می‌شود، گفت: ۵ هزار نفر نیز به صورت غیر مستقیم را صاحب کار می‌شوند. تصویب ۱۱ طرح گردشگری در حاشیه آب بندان‌های گیلانوی در ادامه به برگزاری سومین جلسه کمیته هماهنگی استانی آب بندان‌ها اشاره و با بیان اینکه در این جلسه با اجرای سه طرح گردشگری در حاشیه آب بندان‌ها موافقت شد، اظهار کرد: طی دو جلسه گذشته نیز هشت طرح تصویب شده بود. حسن پور افزود: از این تعداد سه طرح در رشت، دو طرح در رودبار، یک طرح در تالش، یک طرح در فومن، سه طرح در شفت و یک طرح گردشگری در آستارا اجرا خواهد شد.
تسنیمتسنیم2 روز قبل
رئیس ستاد انتخابات گیلان با بیان اینکه بیشترین آمار ثبت‌نام شدگان مربوط به حوزه انتخابیه رشت است که در مجموع ۱۳۱ نفر در این حوزه ثبت‌نام کردند افزود: ۲۳ نفر در حوزه انتخابیه فومن و شفت، ۴۱ نفر در حوزه انتخابیه آستارا، ۲۶ نفر در حوزه انتخابیه آستانه اشرفیه و ۳۳ نفر در حوزه انتخابیه رودبار به عنوان داوطلب ثبت‌نام کردند. وی خاطرنشان کرد: ۴۲ نفر در حوزه انتخابیه رودسر و املش، ۲۴ نفر در حوزه انتخابیه صومعه‌سرا، ۳۶ نفر در حوزه انتخابیه ماسال، تالش و رضوانشهر، ۳۲ نفر در حوزه انتخابیه لاهیجان و سیاهکل، ۳۶ نفر در حوزه انتخابیه لنگرود و ۳۱ نفر در حوزه انتخابیه بندرانزلی نیز به عنوان داوطلب انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی ثبت‌نام کردند. وی افزود: ۴۰۶ نفر از داوطلبان ثبت‌نام شده در حوزه‌های انتخابیه گیلان، مرد که شامل ۸۹ درصد و ۴۹ نفر از داوطلبان ثبت‌نام شده نیز زن هستند که ۱۱ درصد از داوطلبان را شامل می‌شوند و ۲۷ درصد از داوطلبان نیز زیر ۴۰ سال هستند که نشان می‌دهد جوان‌گرایی نسبت به مجلس نهم و دهم بیشتر شده است. رئیس ستاد انتخابات گیلان به رشد ۲۴ درصدی ثبت‌نام‌شدگان در حوزه‌های انتخابیه گیلان برای رسیدن به کرسی نمایندگی مجلس خبر داد و افزود: به طور کلی ۸۹ درصد داوطلبان ثبت‌نام شده در حوزه‌های انتخابیه گیلان مرد و ۱۱ درصد نیز زن هستند. قاسم‌نژاد با اشاره به اینکه ۱۵۹ نفر از داوطلبان ثبت‌نام شده در حوزه‌های انتخابیه گیلان ایثارگر و جانباز هستند خاطرنشان کرد: ۴۴۷ نفر از داوطلبان ثبت‌نام شده در حوزه‌های انتخابیه گیلان در مذهب تشیع و ۸ نفر از داوطلبان نیز اهل تسنن هستند و ۱۳ نماینده گیلان در مجلس دهم نیز جزو ثبت‌نام شدگان هستند.
ایسناایسنا2 روز قبل
ایسنا/گیلان مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای گیلان با اشاره به سفیدپوش شدن کلیه محورهای کوهستانی، بر لزوم استفاده از زنجیر چرخ تاکید کرد و یادآور شد: خودروها جهت عبور از محورهای کوهستانی و برفگیر به زنجیر چرخ، باک پر بنزین و تجهیزات زمستانی مجهز باشند. محمدرضا نازک کار در گفت وگو با ایسنا، اظهار کرد: به دنبال بارش برف طی روزهای گذشته در محورهای کوهستانی رودبار، سیاهکل، رضوانشهر و تالش، اکیپ‌های راهداری استان از ساعات اولیه بارش در محورهای شریانی استان در حالت آماده باش هستند. مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای گیلان با بیان اینکه بارش برف در محورهای کوهستانی مذکور کمتر از ۱۰ سانتیمتر است، خاطرنشان کرد: اکیپ‌های راهداری اداره‌کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان در محورهای کوهستانی مستقر هستند. وی با بیان اینکه کلیه محورهای اصلی و فرعی استان در حال حاضر باز است، اضافه کرد: محور پونل – خلخال تا اطلاع ثانوی مسدود است. مدیرکل راهداری گیلان با اشاره به سفیدپوش شدن کلیه محورهای کوهستانی، بر لزوم استفاده مسافران این محورها از زنجیر چرخ تاکید کرد و یادآور شد: خودروها جهت عبور از محورهای کوهستانی و برفگیر به زنجیر چرخ، باک پر بنزین و تجهیزات زمستانی مجهز باشند.
ایسناایسنا2 روز قبل
ایسنا/گیلان رئیس ستاد انتخابات گیلان از افزایش ۲۴ درصدی داوطلبان گیلانی برای ثبت نام در یازدهمین دوره انتخابات مجلس خبر داد و گفت: تعداد کل داوطلبان ثبت نام شده ۴۵۵ نفر است که از این تعداد ۴۹ نفر خانم و ۴۰۶ نفر مرد هستند. محمود قاسم نژاد امروز در نشست خبری ستاد انتخابات گیلان، اظهار کرد: میزان استقبال و مشارکت داوطلبان در یازدهمین دوره انتخابات مجلس نسبت دوره نهم و دهم ۲۴ درصد رشد داشته است. همچنین جوان‌ترین خانم با ۳۱ سال سن، از حوزه انتخابیه بندر انزلی و مسن‌ترین داوطلب خانم با ۵۷ سال سن از حوزه انتخابیه رشت ثبت نام کرده‌اند. وی با بیان اینکه هر ۱۳ نماینده فعلی استان در یازدهمین دوره انتخابات مجلس نام نویسی کرده‌اند، گفت: ۱۵۹ نفر از داوطلبین ثبت نام شده، از عزیزان ایثارگر هستند. قاسم نژاد در خصوص رویکرد سیاسی داوطلبان یازدهمین دوره انتخابات مجلس، ادامه داد: طبق بررسی‌ها تمایل اکثر داوطلبان در هنگام نام نویسی «مستقل» بوده است که گزارش‌های دریافتی بیانگر حضور طیف‌های اصولگرا، اصلاح طلب، اعتدال و مستقل است.
مهرمهر2 روز قبل
وی در ادامه با بیان اینکه در پایان هفت روز ۴۵۵ داوطلب در حوزه‌های انتخابیه استان گیلان اقدام به ثبت نام کردند، افزود: گیلان دارای ۱۱ حوزه انتخابیه است که داوطلبان برای رسیدن به ۱۳ کرسی در مجلس شورای اسلامی با هم رقابت می‌کنند. وی در ادامه با بیان اینکه ٢٧ درصد افراد زیر چهل سال هستند که نسبت به دوره نهم ٢١ درصد بود بالاتر است، گفت: تعداد افرادی که در این دوره داوطلب شده‌اند نسبت به دوره قبل ۲۴ درصد افزایش یافته است. قاسم نژاد با اشاره به اینکه ١٢ درصد معادل ۵۲ نفر از داوطلبان ثبت نام کننده دارای مدرک تحصیلی دکتری، ٧٩ درصد داوطلبان معادل ۳۵۸ نفر دارای مدرک تحصیلی فوق لیسانس، ٣٢ نفر معادل ٧ درصد دارای لیسانس از ایثارگران و یک نفر نیز دارای مدرک تحصیل دیپلم است، گفت: ۴۴۷ معادل ۹۸ درصد داوطلبان شیعه، هفت نفر نیز اهل تسنن هستند که در شهرستان‌های تالش و آستارا ثبت نام کرده‌اند. وی با بیان اینکه ۱۵۹ داوطلب از ایثارگران و جانباز هستند که ۳۵ درصد کل داوطلبان را تشکیل می‌دهند، اظهار کرد: ۲۹۶ نفر از افراد ثبت نام کننده معادل ۶۵ درصد غیر ایثارگران هستند. رئیس ستاد انتخابات گیلان با اشاره به اینکه ۱۱۴ نفر معادل ۲۵ درصد کل داوطلبان سابقه کاندید شدن در دوره‌های گذشته را داشته‌اند، گفت: ۷۵ درصد داوطلبان نیز فاقد سابقه در این زمینه هستند.
مهرمهر2 روز قبل
مدیرعامل جمعیت هلال احمر گیلان در ادامه با اشاره به افزایش خانه‌های هلال در استان، افزود: در برنامه ۵ ساله جمعیت هلال احمر استان، تعداد ۵۰۰ خانه هلال افتتاح می‌شود که در حال حاضر ۱۸۲ خانه هلال در این راستا محقق شده است. اختصاص اعتبارات لازم برای خرید تجهیزات و امکانات خانه‌های هلالدر ادامه مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری گیلان با قدردانی از اقدامات جمعیت هلال احمر در تحقق اهداف ۵ ساله، اظهارکرد: حضور و آموزش روستاییان در سطح محلات و روستاها یک نقطه عطف به شمار می‌رود. یاور پیرعلایی ادامه داد: راه اندازی ۱۸۲ خانه هلال در استان گیلان اقدامی قابل تحسین در سطح کشور محسوب می‌شود. مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری گیلان با اشاره به اختصاص اعتبار مورد نیاز خانه‌های هلال، گفت: با تخصیص اعتبارات مورد نیاز برای خرید تجهیزات خانه‌های هلال و آموزش اهالی روستاها می‌توان خسارات جانی و مالی را در مناطق روستایی کاهش داد. پیرعلایی با اشاره به سطح ارتقای کیفی خانه‌های هلال، بیان کرد: تلاش می‌کنیم تا خانه‌های هلال را در روستاها با کمک و همکاری جمعیت هلال احمر استان گیلان از لحاظ کمی و کیفی افزایش دهیم.
مهرمهر2 روز قبل
به گزارش خبرنگار مهر، مجید هاشم پور غروب شنبه در جمع خبرنگاران با اشاره به پایان مهلت نام نویسی از داوطلبان انتخابات مجلس شورای اسلامی، اظهار کرد: استان گیلان دارای ۱۱ حوزه انتخابیه است. وی با بیان اینکه از این حوزه‌ها ۱۳ نماینده بعد از برگزاری انتخابات از استان گیلان به مجلس شورای اسلامی راه می‌یابند، افزود: در آخرین روز ثبت نام از کاندیدای مجلس شورای اسلامی ۱۳۷ نفر در حوزه‌های انتخابیه استان گیلان ثبت نام کردند. وی با بیان اینکه در شش روز گذشته ۳۰۲ داوطلب با حضور در حوزه‌های انتخابیه ثبت نام خود را نهایی کردند، تصریح کرد: براساس پیش بینی‌ها برای جمع آوری آرای مردم دو هزار و ۵۶۰ شعبه اخذ رأی در استان گیلان پیش بینی شده است. محمود شکری نماینده فعلی شهرستان‌های ماسال، رضوانشهر و تالش، اسدالله عباسی نماینده فعلی رودسر و املش، غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی، سیدعلی آقازاده دافساری نماینده رشت در دوره هشتم، رسول جماعتی مالوانی نماینده سابق فومن و شفت مجلس شورای اسلامی، منوچهر جمالی نماینده فعلی رودبار، ذبیح الله نیکفر نماینده فعلی لاهیجان و سیاهکل و حجت الاسلام پروایی نماینده گیلان در مجلس خبرگان رهبری از چهره‌های شاخص ثبت نام کننده در ششمین روز نام نویسی از داوطلبان انتخابات مجلس شورای اسلامی در حوزه‌های انتخابیه گیلان بودند. همچنین توحید نوبخت فرزند محمد باقر نوبخت معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی حکایت می‌کند.
ایسناایسنا3 روز قبل
ایسنا/گیلان رئیس اداره حفاظت محیط زیست تالش گفت: به علت کاهش جمعیت سم داران وحشی، جمعیت کرکس‌های معمولی نیز کاهش یافته است. عارف شادکام در گفت و گو با ایسنا با بیان اینکه کرکس معمولی (دال) از گونه‌های شاخص راس هرم غذایی و مقیم مناطق کوهستانی کشور است، گفت: برخی از جمعیت‌های مهاجر آن در فصل بهار و پاییز در مناطق دشتی و تالابی قابل مشاهده هستند. وی افزود: در سال‌های اخیر به علت کاهش جمعیت سم داران وحشی و همچنین استفاده بیش از حد آنتی بیوتیک‌ها در دام‌های اهلی و متعاقب آن مسمومیت جمعیت این گونه کاهش چشمگیری داشته است. وی تصریح کرد: یک نوتریا که در دام صیادان ماهی اسیر شده بود، پس از تحویل و اطمینان از بهبود شرایط زیستی این پستاندار در رودخانه کرگانرود رهاسازی شد. رئیس اداره حفاظت محیط زیست تالش گفت: کرکس معمولی از گونه‌های حمایت شده در قوانین حفاظت محیط زیست کشور محسوب می‌شود.

هفت تیر بابل خاطرات تالش را زنده کرد

3+
ورزش۳ورزش۳3 روز قبل
تسنیمتسنیم3 روز قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از رشت، طبق اعلام ستاد انتخابات استان گیلان تا ساعت ۱۹ شب گذشته در ششمین روز ثبت‌نام از داوطلبان نمایندگی یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی ۷۰ نفر نام‌نویسی نهایی کردند که از این تعداد ۶۳ نفر مرد و ۷ نفر زن هستند. در ششمین روز از نام‌نویسی داوطلبان انتخابات مجلس شورای اسلامی، ۱۴ نفر با حضور در فرمانداری شهرستان رشت ثبت‌نام کردند که از این تعداد ۱۱ تن مرد و ۳ تن نیز زن هستند. آیت‌الله احمد پروایی عضو مجلس خبرگان رهبری از چهره‌های مطرحی بود که امروز با حضور در فرمانداری شهرستان تالش اقدام به ثبت‌نام کرد. منوچهر جمالی، محمود شکری، غلامعلی جعفرزاده، اسدالله عباسی و ذبیح‌الله نیکفر که هرکدام از نمایندگان فعلی مردم شهرستان‌های مختلف استان گیلان در مجلس هستند از چهره‌های شاخص ثبت‌نام کننده در روز ششم محسوب می‌شوند. انتهای پیام/۶۱۳/ش
تسنیمتسنیم4 روز قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از رشت، طبق آمار اعلام شده از سوی ستاد انتخابات شهرستان رشت تا ظهر ششمین روز ۱۰ داوطلب با مراجعه به فرمانداری این شهرستان برای انتخابات مجلس ثبت‌نام کردند. سیدعلی آقازاده دافساری نماینده مردم رشت و عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در دوره هشتم مجلس، جمشید رسایی و سیروس غریب جورکویه از افرادی بودند که امروز صبح با حضور در فرمانداری رشت اقدام به ثبت‌نام کردند. محمود شکری نماینده فعلی مردم شهرستان‌های تالش، رضوانشهر و ماسال در مجلس نیز از چهره‌های شناخته شده سیاسی است که در ششمین روز نام‌نویسی از داوطلبان نمایندگی مجلس ثبت‌نام کرد. صغری همتی دیارجان و حسین گل‌پرور در حوزه انتخابیه رودسر و املش، قربانعلی یعقوب‌زاده در صومعه‌سرا، سیدرضا علوی زمیدانی در لاهیجان و پارسا حیادخت در حوزه انتخابیه آستارا نیز امروز برای رفتن به مجلس نام‌نویسی کردند. رسول جماعتی نیز که نمایندگی مردم فومن و شفت را در دوره ششم مجلس شورای اسلامی در کارنامه دارد امروز با حضور در فرمانداری فومن اقدام به نام‌نویسی کرد.
مهرمهر4 روز قبل
به گزارش خبرنگار مهر، مجید هاشم پور غروب پنجشنبه در جمع خبرنگاران با اشاره به ثبت نام ۹۳ داوطلب در پنجمین روز نام نویسی داوطلبان انتخابات مجلس، اظهار کرد: تا ساعت ۱۹ امروز ۸۸ مرد و پنج زن ثبت نام خود را برای حضور در یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی نهایی کردند. وی با بیان اینکه از ابتدای آغاز ثبت نام از داوطلبان تا روز گذشته ۱۳۹ نفر در حوزه‌های انتخابیه گیلان ثبت نام کرده بودند، گفت: در پایان پنجمین روز مجموع داوطلبان انتخابات مجلس شورای اسلامی گیلان به ۲۳۲ نفر رسیده است. هاشم پور با اشاره به اینکه ثبت نام از داوطلبان انتخابات مجلس شورای اسلامی تا ساعت ۱۸ روز ۱۶ آذر ماه ادامه خواهد داشت، افزود: احتمال تمدید این ساعت تا ساعت ۲۴ همان روز نیز وجود دارد. دبیر ستاد انتخابات گیلان با اشاره به پیش بینی ۲ هزار و ۵۶۰ شعبه اخذ رأی، گفت: استان گیلان با ۱۶ شهرستان دارای ۱۱ حوزه انتخابیه است که از این حوزه‌ها داوطلبان برای رسیدن به ۱۳ کرسی مجلس شورای اسلامی با هم رقابت می‌کنند. همچنین امروز برخی شنیده‌ها از انصراف توحید نوبخت فرزند محمد باقر نوبخت معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی حکایت می‌کند.
مهرمهر5 روز قبل
محمد دادرس در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به نفوذ تدریجی سامانه ناپایدار به استان گیلان از عصر روز گذشته (چهارشنبه)، اظهار کرد: با نفوذ این سامانه بارشی از اواخر وقت روز گذشته شاهد بارش باران در مناطق جلگه‌ای استان گیلان هستیم. وی با بیان اینکه امروز (پنجشنبه) نیز از اکثر ایستگاه‌های هواشناسی استان گیلان نیز گزارش بارش باران در مناطق جلگه‌ای و برف در ارتفاعات و مناطق کوهستانی هستیم، گفت: آسمان اکثر نقاط استان گیلان ابری همراه با بارش باران، کاهش دما، احتمال رعد و برق و وزش باد و در ارتفاعات و نواحی کوهستانی بارش برف پیش بینی شده است. وی همچنین به آغاز بارش برف در ارتفاعات و مناطق کوهستانی نیز از روز گذشته اشاره کرد و ادامه داد: بارش برف در مناطق کوهستانی گیلان از دیشب گذشته آغاز و همچنان ادامه دارد. دادرس با بیان اینکه در مناطق رانکوه، تماجان، رودبارسرا، گرمابسرا، شوییلک، سرتربت، هلوچالک، شهر سمام، خصیل دشت املش ۵ سانتی متر و در کهنه ماسوله، شاه معلم، دهرا، خلیل دشت فومن ۲۰ سانتی متر برف باریده است، اظهار کرد: حاچاقیا، رادار، شکر دشت، سوباتان، لرزه، ناو، اسالم، کرمون و الماس تالش ۲۰ سانتی متر و در ونه بین، حاجی امیر و حیران آستارا ۱۵ سانتی متر برف باریده است. وی افزود: بارش برف مناطق کوهستانی زندانه رضوانشهر، لاری خوانی، اسپیلی و دیلمان سیاهکل، اولسبلنگاه، نمنمه پشت و خشک دریا ماسال را نیز سفیدپوش کرده است.
تسنیمتسنیم5 روز قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از رشت، طبق اعلام ستاد انتخابات شهرستان رشت تا این لحظه ۱۲ نفر با حضور در فرمانداری در پنجمین روز نام‌نویسی از داوطلبان نمایندگی مجلس اقدام به ثبت‌نام کردند که مراحل نام‌نویسی ۶ نفر از آنها تکمیل شده است. حجت‌الاسلام محمد مهدی افتخاری نماینده مردم فومن و شفت در مجلس و محمد صادق حسنی جوریابی نماینده مردم رشت در مجلس از چهره‌های مطرح سیاسی گیلان هستند که در پنجمین روز نام‌نویسی کردند. سیدکاظم دلخوش اباتری که در دوره‌های هفتم، هشتم و دهم نماینده مردم صومعه‌سرا در مجلس را در کارنامه خود دارد نیز از چهره‌های سیاسی روز پنجم نام‌نویسی از داوطلبان انتخابات در گیلان بود. جلیل کریم‌نژاد جانشین اسبق فرمانده سپاه آستارا، میرآرمان واعظی (مدیرکل شیلات استان اردبیل) و بهروز عبادزاده نیز امروز با حضور در فرمانداری آستارا اقدام به ثبت‌نام کردند. قاسم حسین‌نیا در حوزه انتخابیه رودسر، حاتم کیومرثی حوزه تالش، خلیل بهروزی‌فر در فومن، سیاوش وهاب‌منش در فرمانداری انزلی و رضا حیدرنژاد نیز با حضور در فرمانداری لاهیجان اقدام به ثبت‌نام کردند.
ایسناایسنا5 روز قبل
ایسنا/گیلان معاون سوادآموزی گیلان گفت: تاکنون ۶۵۴۹ نفر معادل ۷۹٫۵ درصد حجم ابلاغی در دوره‌های سوادآموزی گیلان ثبت نام کرده‌اند. سیروس محمدی در خصوص حجم ابلاغی دوره‌های سوادآموزی اظهار کرد: امسال مجموع حجم دوره‌های سوادآموزی استان، ۸۲۴۳ نفر اعلام شده که تا این لحظه ۶۵۴۹ نفر معادل ۷۹٫۵ درصد در کلاس‌های سوادآموزی ثبت نام کرده‌اند. معاون سوادآموزی آموزش و پرورش استان گیلان با اشاره به آغاز ثبت نام دوره‌های سوادآموزی، خاطرنشان کرد: پایان دی ماه آخرین مهلت ثبت نام در کلاس دوره سوادآموزی است و در هر نقطه از استان فرد بی سوادی، تمایل به حضور در کلاس‌های سوادآموزی داشته باشد، آماده برپایی کلاس در همان منطقه هستیم. وی با اشاره به رتبه چهارم باسوادی گیلان در کشور، تصریح کرد: گیلان با ۹۷٫۵ درصد جمعیت باسواد از جایگاه خوبی در کشور برخوردار است اما باید تلاش شود تا ماندگاری سوادآموزی را ارتقا دهیم و نسبت به تهیه و تکمیل بانک اطلاعاتی بی سوادان در استان اقدام کنیم. معاون سوادآموزی گیلان ادامه داد: در سال ۹۵ تعداد بی سوادهای استان ۴۹ هزار و ۷۹۳ بوده که این آمار در سال ۹۷ به ۴۱ هزار و ۳۲۸ بی سواد رسیده است.

زمستان بیدار را در جادوی برف و چشمه‌های آبگرم تجربه کنید

47+
ایلناایلنا5 روز قبل
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین5 روز قبل
به گزارش گروه فضای مجازی خبرگزاری میزان، آبشار زمرد که به نگین استان گیلان معروف است یکی از زیباترین پدیده‌های گردشگری شهرستان تالش است که گردشگران و کوهنوردان بسیاری را به خود جذب می‌کند. عکس: پویا پالیزکاربیشتر بخوانید: ساحل خاص ایران به روایت تصویرمنبع: مشرقانتهای پیام/خبرگزاری میزان: انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود.
ایسناایسنا6 روز قبل
یک کارشناس هواشناسی می‌گوید که از بعد از ظهر جمعه و به ویژه شنبه شرایط جوی برای نیمه غربی کشور و ارتفاعات البرز برای کوهنوردی و طبیعت گردی نامساعد است. او گفت: همچنین جمعه ۱۵ آذر موج بارشی از سمت غرب وارد کشور می‌شود بنابراین برای ارتفاعات غرب، ارتفاعات زاگرس شمالی و مرکزی، ارتفاعات تالش و البرز غربی، وزش باد شدید و بارش برف و باران و برای ارتفاعات خراسان شمالی و البرز بارش پراکنده برف و وزش باد شدید پیش بینی می‌شود. این کارشناس هواشناسی کوهستان گفت: شنبه ۱۶ آذر موج بارشی در غرب کشور تقویت می‌شود بنابراین در دامنه‌های زاگرس مرکزی و جنوبی بارش سنگین و سیل آسا و برای ارتفاعات و نواحی کوهستانی زاگرس، البرز، ارتفاعات غرب کشور، ارتفاعات شمال غرب و همچنین ارتفاعات استانهای البرز و تهران بارش برف و وزش باد شدید به همراه دارد. نگاه درباره وضعیت آب و هوایی توچال گفت: به طور مشخص برای قله توچال طی روز پنجشنبه وزش باد شدید پیش بینی می‌شود و از ظهر جمعه شرایط برای بارش برف در توچال و مناطق کوهستانی شمال تهران مهیا خواهد بود. انتهای پیام
ایسناایسنا6 روز قبل
ایسنا/گیلان مدیرکل منابع طبیعی گیلان گفت: رویداد نهالکاری پاییزه با شعار «نهالکاری همگانی، برای ایرانی سرسبز» با یک میلیون و ۱۵۰ هزار نهال در مساحت ۳۱۲۳ هکتار از عرصه‌های استان اجرا می‌شود. محسن یوسف پور در گفتوگو با ایسنا، از برگزاری رویداد بزرگ نهالکاری در استان گیلان همزمان با سراسر کشور خبر داد و اظهار کرد: رویداد مذکور با شعار «نهالکاری همگانی، برای ایرانی سرسبز» با یک میلیون و ۱۵۰ هزار نهال در مساحت ۳۱۲۳ هکتار از عرصه‌های استان اجرا می‌شود. وی درختکاری در عرصه‌ها را یکی از ماموریت‌های سازمانی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان گیلان دانست و افزود: امسال برای نخستین بار در پاییز درختکاری می‌کنیم. وی با بیان اینکه پویش نهالکاری همگانی در استان گیلان به صورت نمادین ساعت ۹ صبح فردا، ۱۴ آذرماه در روستای انبارسر بندرکیاشهر از توابع شهرستان آستانه اشرفیه برگزار می‌شود، گفت: از فردا تا پایان آذر درختکاری ادامه خواهد داشت. یوسف پور، نهالکاری پاییزه را جدا از نهالکاری در حوزه زراعت چوب دانست و یادآور شد: گونه‌های پیشگام از جمله توسکا، بلوط، زبان گنجشک، افرا و پلت را در نهالکاری پاییزه می‌کاریم.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز6 روز قبل
آبشار زمرد که به نگین استان گیلان معروف است یکی از زیباترین پدیده‌های گردشگری شهرستان تالش است که گردشگران و کوهنوردان بسیاری را به خود جذب می‌کند. /عکس: پویا پالیزکار
ایسناایسنا1 هفته قبل
ایسنا/گیلان مدیرکل هواشناسی گیلان از نفوذ سامانه سرد و بارشی جدید به استان از روز پنجشنبه خبر داد و گفت: این سامانه تا اوایل هفته آینده در گیلان ماندگار است. محمد دادرس در گفت وگو با ایسنا، با بیان اینکه بارش برف از روز گذشته در مناطق کوهستانی گیلان آغاز شده و همچنان ادامه دارد، اظهار کرد: در مناطق کرمون، الماس، رادار، لرزه، حاچاقیا و اسالم تالش ۲۰ سانتیمتر برف باریده است. مدیرکل هواشناسی گیلان خاطرنشان کرد: بارش باران در جلگه و برف در کوهستان تا اواخر وقت امروز در استان ادامه دارد و به تدریج از اواخر وقت از شدت ناپایداری هوا کاسته می‌شود. دادرس از نفوذ سامانه سرد و بارشی جدید به استان از روز پنجشنبه خبر داد و گفت: این سامانه نیز تا اوایل هفته آینده در گیلان ماندگار بوده و وزش شدید باد و کاهش دما از پدیده‌های جوی مورد انتظار است. وی با بیان اینکه طی ۲۴ ساعت گذشته پره سر ۱۰۱ میلیمتر، املش ۷۴ میلیمتر و صومعه سرا ۶۸ میلیمتر بارندگی داشته است، عنوان کرد: در حال حاضر دمای شهر رشت ۱۵ درجه سانتی گراد است.
رکنارکنا1 هفته قبل
وی اظهار داشت: باستان شناسی داخل قلعه صلصال توسط کارشناسان معاونت میراث فرهنگی در طی سال‌های گذشته به سرپرستی دکتر میرصالحی انجام شده بود که منجر به شناسایی تعداد ۹ قطعه سفال بصورت خرد شده و نیازمند مرمت بود. وی بیان کرد: بازنگری حریم قلعه تعیین و برای ثبت حریم به شورای ثبت حریم وزارت خانه میراث فرهنگی ارسال شده است. امیرانتخابی افزود: بخش هایی از این قلعه تاریخی در فواصل سال‌های ۱۳۹۷-۱۳۹۸ مورد مرمت قرار گرفته است، گرچه رویش ریشه‌های گیاهان در لابه لای آجرها موجب آسیب‌های جدی به این قلعه تاریخی شده اما خوشبختانه با گیاه زدایی صورت گرفته طی دو سال گذشته این مشکل برطرف شد. ۱۰ هزار شیء تاریخی در گنجینه رشت برای ساماندهی تعیین شده بود که با مجموع اعتبارات اختصاص یافته، تنها دو هزار شیء ساماندهی شده است. گردشگری تاریخی یکی از گونه‌های این صنعت نوپاست؛ این گونه گردشگری که گردشگری میراث نیز نامیده می‌شود؛ به بازدید از موزه‌ها مکان‌ها، بناهای تاریخی و محوطه‌های باستانی می‌پردازد و امروزه بخش عمده‌ای از گردشگری را به خود اختصاص داده است.
مهرمهر1 هفته قبل
وی با بیان اینکه از اواخر وقت امروز از سمت غرب استان گیلان از شدت ناپایداری هوا کاسته می‌شود، گفت: برای روز چهارشنبه آسمان اکثر نقاط استان گیلان ابری و نیمه ابری و با افزایش نسبی دما پیش بینی شده است. مدیرکل هواشناسی گیلان با اشاره به اینکه از اواخر وقت روز چهارشنبه افزایش میزان ابر و وزش باد جنوبی به ویژه در ارتفاعات و دامنه‌ها پیش بینی شده است، گفت: برای روز پنجشنبه نیز با ورود سامانه جدید بارشی شاهد آغاز دور جدید بارش‌ها تا اوایل هفته آینده در استان گیلان خواهیم بود. وی ادامه داد: دریا نیز امروز با افزایش ارتفاع موج برای انجام فعالیت‌ها دریانوردی نامناسب است. دادرس با بیان اینکه آسمان شهر رشت مرکز استان نیز ابری، بارانی و مه آلود و همراه با وزش باد است، افزود: دمای فعلی شهر رشت نیز ۱۲ درجه سانتی‌گراد و بیشینه رطوبت نیز ۹۸ درصد است. وی همچنین به میزان بارش‌ها طی ۲۴ گذشته اشاره و تصریح کرد: در ۲۴ ساعته گذشته شهرهای انزلی با ۱۱۸ میلیمتر، پره سر با ۱۰۱ میلیمتر، املش و تالش هرکدام با ۷۴ و ۷۱ میلیمتر بیشترین میزان بارش‌ها را داشته‌اند.
مهرمهر1 هفته قبل
به گزارش خبرگزاری مهر، علی درجانی در این باره اظهار کرد: طرح تجهیز و نوسازی اراضی شالیکاری استان به منظور جلوگیری از تغییر کاربری زمین‌های شالیزاری و افزایش بهره وری و بهبود کشت و زرع محصول استراتژیک برنج و بهبود وضعیت کشاورزان در راستای توسعه پایدار در مساحت ۱۷۲۰ هکتار در گیلان آغاز شد. درجانی ادامه داد: هدف از اجرای طرح تجهیز و نوسازی اراضی شالیکاری را احداث شبکه منظم آبیاری و زهکشی، احداث کرت‌های منظم هندسی و تسطیح اراضی، احداث ابنیه‌های فنیی وشن ریزی جاده‌های ساخته شده، احداث شبکه جاده‌های بین مزارع که با احداث این جاده‌ها امکان تردد ماشین آلات مختلف کشاورزی به داخل اراضی فراهم آمده و سبب افزایش راندمان کار و کاهش چشمگیر هزینه‌ها خواهد شد. وی گفت: این طرح با اعتباری بیش از ۲۶۰ میلیارد ریال از محل اعتبارات ملی وزارت جهاد کشاورزی در غالب ۱۷ پروژه اجرایی در شهرستان‌های رشت، شفت، تالش، آستانه، لنگرود، لاهیجان، رودسر و صومعه سرا آغاز شده است.

به انتهای لیست رسیدید