آخرین و مهم‌ترین اخبار سازمان تأمین اجتماعی
تامین اجتماعی

اخبار « سازمان تامین اجتماعی »

تابناکتابناکچند ثانیه قبل
وی افزود: مخاطبان صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر با توجه به محدودیت‌هایی که اغلب در محل زندگی خود دارند، ممکن است به رایانه دسترسی نداشته باشند و به همین دلیل، ارائه خدمات بر بستر تلفن همراه ضروری به نظر می‌رسد. سرپرست صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر با اشاره به توسعه زیرساخت‌های اینترنتی در مناطق روستایی و عشایری ایران در دولت تدبیر و امید، از آغاز نهضت آتی. تی در این صندوق خبر داد و گفت: به‌ زودی بخش قابل توجهی از خدمات این صندوق و نیازهای ارتباطی روستائیان، کشاورزان و عشایر در سراسر کشور، از طریق اپلیکیشن‌های موبایلی به این گروه از هم‌میهنان ارائه خواهد شد. به گزارش تابناک، علی شیرکانی امروز یکشنبه در بازدید از نمایشگاه الکامپ افزود: نسبت استفاده از ظرفیت‌های آی‌تی بسیار خوشبین هستم چرا که دسترسی جامعه هدف به خدمات اجتماعی صندوق را افزایش می‌دهد. وی افزود: مخاطبان صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر با توجه به محدودیت‌هایی که اغلب در محل زندگی خود دارند، ممکن است به رایانه دسترسی نداشته باشند و به همین دلیل، ارائه خدمات بر بستر تلفن همراه ضروری به نظر می‌رسد. شیرکانی در ادامه، از غرفه سازمان تامین اجتماعی بازدید کرد و در در جریان ارائه خدمات الکترونیک توسط این سازمان قرار گرفت.
نامه‌نیورنامه‌نیور1 ساعت قبل
معاون بهداشت وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از ابلاغ دستورالعمل مقابله (تشخیص و درمان) با ویروس کرونا در کشور و مبادی مرزی خبر داد و گفت: تیم مراقبت مرزی در فرودگاه امام خمینی (ره) برای غربالگری مسافران چین مستقر شده است. رئیسی ادامه داد: بر اساس این دستورالعمل، بروشور آشنایی با بیماری ویروس کرونا و روش‌های پیشگیری و مراقبت همراه با کارت پرواز در اختیار همه مسافرانی که به چین یا کشورهایی که مواردی از این بیماری را داشته‌اند می‌روند، داده می‌شود. مراقبت سختگیرانه در چینمعاون وزیر بهداشت افزود: شهر ووهان چین که اکنون بیشتر موارد ویروس جدید در آن مشاهده شده حدود ۱۱ میلیون نفر جمعیت داد. وی گفت: موارد معدودی از بیماری ویروس کرونا که در کره جنوبی، ژاپن، آمریکا، استرالیا و فرانسه دیده شده نیز همگی قبل از ۱۵ ژانویه از این چین خارج شده‌اند. هر فرد مبتلا می‌تواند سه یا چهار نفر را مبتلا کند در صورتی که هر فرد مبتلا به ویروس بیماری‌های آنفلوانزا یا سارس یا مرس می‌تواند ۱٫۲ نفر را مبتلا کند اما کشندگی این ویروس کمتر است.
ایرناایرنا1 ساعت قبل
رئیسی ادامه داد: بر اساس این دستورالعمل، بروشور آشنایی با بیماری ویروس کرونا و روش‌های پیشگیری و مراقبت همراه با کارت پرواز در اختیار همه مسافرانی که به چین یا کشورهایی که مواردی از این بیماری را داشته‌اند می‌روند، داده می‌شود. معاون بهداشت وزیر بهداشت اضافه کرد: هماهنگی‌های بین بخشی با فرودگاهها، مسئولان حوزه گردشگری، نیروی انتظامی، اداره گذرنامه و گمرک انجام شده است. مراقبت سختگیرانه در چینمعاون وزیر بهداشت افزود: شهر ووهان چین که اکنون بیشتر موارد ویروس جدید در آن مشاهده شده حدود ۱۱ میلیون نفر جمعیت داد. وی گفت: موارد معدودی از بیماری ویروس کرونا که در کره جنوبی، ژاپن، آمریکا، استرالیا و فرانسه دیده شده نیز همگی قبل از ۱۵ ژانویه از این چین خارج شده‌اند. هر فرد مبتلا می‌تواند سه یا چهار نفر را مبتلا کند در صورتی که هر فرد مبتلا به ویروس بیماری‌های آنفلوانزا یا سارس یا مرس می‌تواند ۱٫۲ نفر را مبتلا کند اما کشندگی این ویروس کمتر است.
ایلناایلنا2 ساعت قبل
درمان نباید منفعتی شود؛ چراکه سوداگری شدیدی در درمان ایجاد می‌کند. بنابراین نظر ما با آقای سالاری متفاوت است و باید گفت که استدلال ما چیزی به غیر از درک آنهاست! بنابراین با این مدل موافق نیستیم.» رئیس فراکسیون کارگری مجلس شورای اسلامی درباره راهکاری بهتری که برای اداره بخش درمان سازمان تامین اجتماعی وجود دارد، گفت: «ما می‌گوییم که بیمارستان‌های تامین اجتماعی باید با هیات امنا اداره شوند و نظام ارجاع در سازمان تامین اجتماعی پیاده شود. همچنین تاکید داریم که بیمارستان‌های تامین اجتماعی باید با «۱ کا» اداره شوند و جلوی هدررفت منابع گرفته شود. نسخه‌های درمانی نیز نباید به گونه‌ای تنظیم شوند که بیمه شده پولی از جیب پرداخت کند.»
ایسناایسنا15 ساعت قبل
اکنون این موضوع زیاد شده است و هر سازمان و فردی به مسائل آموزش و پرورش به صورت غیر کارشناسی و غیرعلمی ورود می‌کند. متاسفانه با مداخلات مجلس شورای اسلامی روبروییم که موانع جدی در راه تحول ایجاد کرده است. عابدینی افزود: مدارس را به خاطر هر اتفاقی تعطیل می‌کنیم اما تلاش نمی‌کنیم مقررات را با نظام آموزشی هماهنگ کنیم. علت دیگر این است که آموزش و پرورش غیرحرفهای تلقی شده و برخی تصور می‌کنند می‌توانند مداخله کنند. قبلا مواردی پیش آمده که فرمانداری بدون هماهنگی با آموزش و پرورش، مدارس را تعطیل کرده بود.
ایرناایرنا18 ساعت قبل
پیشنهاد سامانه جامع روابط کار با هدف الکترونیکی ثبت قراردادهای کار و تنظیم روابط کارگر و کارفرما در مرداد ۱۳۹۶ تصویب شد. سامانه جامع روابط کار تا ۲۲ بهمن‌ماه در سراسر کشور فعالیت خود را در سراسر کشور آغاز می‌کند و تقریبا تمام خدمات حوزه روابط کار به صورت الکترونیکی و غیرحضوری انجام می‌شود. مدیرکل روابط کار درباره عملکرد سامانه جامع روابط کار گفت: بسیاری از کارگران در حوزه‌های مختلف کار می‌کنند که قراردادی ندارند و به دلیل اینکه رابطه بیمه‌ای بین آنها و سازمان تامین اجتماعی برقرار نیست، وزارت کار نیز اطلاعاتی از آنها ندارد. مدیرکل روابط کار وزارت تعاون گفت: در مرحله بعد چنانچه افراد، داوطلبانه اقدام نکنند، ‌چنانچه کارگری طرح دعوی و خواسته‌ای داشته باشد یا کارفرمایی بخواهد از حوزه معاونت کار خدماتی را دریافت کند باید از زیرسامانه‌های جامع روابط کار مطالبات خود را پیگیری کند. مدیرکل روابط کار وزارت کار با بیان اینکه در مرحله آخر بازرسان حوزه کار برابر ماده ۱۰۱ می‌توانند در طول شبانه ‌روز هر زمان که صلاح می‌دانند از هر کارگاهی که تشخیص‌می‌دهند بازرسی کنند، گفت: تبادل نامه و ابلاغیه‌ها در این زمینه باید از طریق سامانه جامع روابط کار باشد که کارفرمایان نیز ملزم به استفاده از این سامانه هستند.
ایلناایلنا19 ساعت قبل
معاون درمان سازمان تامین اجتماعی با بیان اینکه افزایش اعتبار دفترچه‌های درمان بیمه‌شدگان از اولویت‌های حوزه درمان تامین اجتماعی است، گفت: در پرداخت مطالبات مراکز طرف قرارداد پیشرفت خوبی داشته‌ایم و با تمهیدات انجام شده به زودی در این زمینه به‌روز خواهیم شد. احمدی ادامه داد: با نظارت مستمر و مداوم بر مجموعه‌های تابعه می‌توان از به روز مشکلات و نارضایتی‌ها جلوگیری کرد. مدیر کل دفتر بازرسی و رسیدگی به شکایت سازمان تامین اجتماعی به موضوع اشرافیت در بازرسی اشاره کرد و گفت: اشرافیت بحث مهمی در حوزه بازرسی است. حمید داستانی (مدیر درمان تامین اجتماعی خراسان رضوی) نیز در ادامه این همایش گفت: برگزاری این همایش‌ها در راستای ارتقای سطح علمی، فنی و کاری و همچنین ایجاد هماهنگی و وحدت رویه می‌تواند اثر گذار باشد. مدیر درمان تامین اجتماعی خراسان رضوی گفت: مهمترین اقدام بعد از دریافت شکایات، نحوه مدیریت آن به سمت مدیریت دانش و اصلاح فرآیند‌ها و جلوگیری از تکرارپذیری ناخوشنودی است.
ایلناایلنا20 ساعت قبل
مدیر درمان تامین اجتماعی استان قزوین گفت: معاینات قبل از استخدام اهمیت بسزایی دارد و کارفرمایان بایستی آن را جدی بگیرند. به گزارش ایلنا به نقل از اداره کل روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی، محمدصادق بابایی در جلسه‌ای که با حضور مدیرکل و معاون درمان، پزشک معتمد طب کار و کارشناس بهداشت حرفه‌ای در خصوص اجرای صحیح ضوابط مقرر در ماده ۹۰ قانون تأمین اجتماعی و بررسی پرونده‌های بیمه‌شدگان برگزار شد، اظهار داشت: در راستای تعامل و همکاری با کارفرمایان در جهت رعایت حقوق قانونی آنان و بیمه‌شدگان، کارفرمایان باید به معاینات قبل از استخدام توجه ویژه‌ای داشته باشند. وی گفت: کارفرمایان در جهت اطمینان از قابلیت و استعداد جسمانی متناسب با کارهای مرجوع و همین طور حفظ و صیانت از نیروی کار و پیشگیری از حوادث و تشدید بیماری‌ها و عوارض باید معاینات قبل از استخدام را بررسی نمایند. وی ادامه داد: با توجه به اینکه هدف از معاینات مورد اشاره، ارزیابی توانائی انجام کار مرجوعی افراد قبل از بکارگماری است، ضرورت دارد معاینات، قبل از به‌کارگیری و یا حداکثر ظرف یک سال اول اشتغال فرد در کارگاه تعیین تکلیف شود. بابایی اظهار داشت: در صورت فوت و یا از کار افتادگی فرد، شعبه موظف است پرونده را بررسی نماید و در صورت نداشتن معاینات قبل از استخدام یا عدم بکارگیری فرد در مشاغل غیرمتناسب و وارد شدن صدمات جسمی به کارگر، پرونده جهت تعیین تکلیف نهایی به تیم کارشناسی ماده ۹۰ تامین اجتماعی ارجاع شده و در مورد قصور صورت گرفته و یا پرداخت جریمه توسط کارفرما تصمیم‌گیری می‌شود.
عصر ایرانعصر ایران23 ساعت قبل
کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی و نظارت بر اجرای سیاست‌های کلی اصل ۴۴- بررسی طرح بانکداری جمهوری اسلامی ایران. - بررسی طرح تحقیق و تفحص از دانشگاه آزاد اسلامی با حضور نمایندگان متقاضی. کمیسیون اجتماعی- ادامه بررسی طرح استمهال پنج ساله به مستخدمین رسمی موسسات و شرکتهای دولتی چاپ. کمیسیون فرهنگی- ادامه بررسی طرح ساماندهی پیام رسان‌های اجتماعی- ادامه بررسی طرح سازمان صنفی هنرمندان ایرانکمیسیون حقوقی و قضایی- بررسی طرح ارتقای اعتبار اسناد رسمی. - بررسی طرح الزام دولت در پیگیری جبران خسارات ناشی از اقدامات ضد حقوق بشری آمریکا علیه اتباع ایرانی.
مهرمهر23 ساعت قبل
وی با اشاره به بدهی باقی مانده ۱۴۰۰ میلیاردی سازمان تأمین اجتماعی به مراکز درمانی گفت: کل بدهی باقی مانده ما به دانشگاه‌ها، ۳۸۰ میلیارد تومان و به بخش خصوصی ۹۹۰ میلیارد تومان است، اما داروخانه‌ها هیچ بدهی معوقی از سال گذشته ندارند. مدیرکل درمان غیر مستقیم سازمان تأمین اجتماعی با بیان اینکه البته ما از دانشگاه‌ها و بیمارستانها تقاضا کردیم که دارو و تجهیزات پزشکی را با توجه به سرمایه‌ای بودن آنها در اولویت قرار دهند گفت: امیدواریم این مهم، عملیاتی شود. غفاری درباره بی نظمی در پرداختی به داروخانه‌ها عنوان کرد: نظم پرداخت داروخانه‌ها تقریبا مناسب است اما باید توجه داشت که سازمان تأمین اجتماعی یک بنگاه اقتصادی- اجتماعی و متأثر از کلان کشور است. ضمن اینکه ما در حال حاضر بیش از ۱۵ هزار میلیارد تومان مطالبه قطعی داریم و بالای ۲۰۰ هزار میلیارد تومان نیز به صورت سنواتی از دولت طلبکاریم. مدیرکل درمان غیر مستقیم سازمان تأمین اجتماعی گفت: سازمان تأمین اجتماعی مشکل مالی ندارد، بلکه مشکلش نقدینگی است.
ایسناایسنا1 روز قبل
مدیرکل درمان غیرمستقیم سازمان تأمین اجتماعی با اشاره به بدهی باقی مانده ۱۴۰۰ میلیاردی سازمان تأمین اجتماعی به مراکز درمانی گفت: کل بدهی باقی مانده ما به دانشگاه‌ها، ۳۸۰ میلیارد تومان و به بخش خصوصی ۹۹۰ میلیارد تومان است، اما داروخانه‌ها هیچ بدهی معوقی از سال گذشته ندارند. به گزارش ایسنا، شهرام غفاری درباره وضعیت پرداخت مطالبات مراکز درمانی طرف قرارداد تامین اجتماعی توضیحاتی ارائه و اظهار کرد: امسال بیش از ۱۶ هزار میلیارد تومان پول پرداخت کردیم که ۸۰۰۰ میلیارد تومان آن برای دانشگاه‌ها واریز شد. غفاری درباره بینظمی در پرداختی به داروخانهها عنوان کرد: نظم پرداخت داروخانهها تقریبا مناسب است اما باید توجه داشت که سازمان تأمین اجتماعی یک بنگاه اقتصادی- اجتماعی و متاثر از کلان کشور است. ضمن اینکه ما در حال حاضر بیش از ۱۵ هزار میلیارد تومان مطالبه قطعی داریم و بالای ۲۰۰ هزار میلیارد تومان نیز به صورت سنواتی از دولت طلبکاریم. مدیرکل درمان غیر مستقیم سازمان تأمین اجتماعی در یک برنامه رادیویی ادامه داد: سازمان تأمین اجتماعی مشکل مالی ندارد، بلکه مشکلش نقدینگی است.
رکنارکنا1 روز قبل
در بخش شیلات مازندران نیز ظرفیت اقتصادی و سرمایه گذاری ۵۰۰ تا پنج هزار تنی پرورش ماهی در قفس دریایی و پرورش ماهیان خاویاری نیز به عنوان ۲ طرح سرمایه گذاری آبزی پروری معرفی شده است. همچنین مدیر بنادر و منطقه ویژه اقتصادی امیرآباد بهشهر در ادامه از استقرار ۸ واحد صنعتی در این بندر گفت و افزود: ۴۰ شرکت در بندر امیرآباد سرمایه گذاری کردند و زمینه برای توسعه سرمایه گذاری‌های جدید کاملا فراهم است. همچنین در این جلسه به مدیران هلدینگ‌های سرمایه گذاری شستا اعلام شده است که سازمان بنادر و دریانوردی برای ساخت ۱۳۴ اسکله تفریحی در سواحل مازندرانی دریای خزر، موافقت کرده و آماده واگذاری به سرمایه گذاران است. وی برای سرمایه گذاری در حوزه معادن استان مازندران اعلام آمادگی کرد و افزود: آمادگی داریم در حوزه معدن با جدیت ورود کنیم. مدیر هلدینگ صدر تامین با بیان این که زراعت چوب یک پیشنهاد خوب برای سرمایه گذاری است، اظهار داشت: گردشگری دریایی از اولویت‌های کشور است و شستا در این زمینه نیز آمادگی برای سرمایه گذاری دارد.
ایلناایلنا1 روز قبل
وی افزود: برای نمونه اگر بازرسی‌های تامین اجتماعی موجب نادیده گرفتن حقوق کارگران ساختمانی شود، مصداق انجام تخلف است. اجرای قانون برای سازمان تامین اجتماعی تکلیف است و لذا بازرسی‌‌های بیمه‌ای نباید به گونه‌ای انجام شوند که حق کارگران ساختمانی تضییع شود. دبیرکل خانه کارگر، افزود: هرچند در اساسنامه انجمن‌های صنفی کارگران ساختمانی چنین تکلیفی درج نشده است اما انتظار داریم که انجمن‌ها آن را به اساسنامه‌های خود اضافه کنند. وی در ادامه با اشاره به مشکلاتی که در راه بیمه شدن تمام کارگران ساختمانی کشور، وجود دارد، گفت: موردی به نام «سهمیه‌بندی بیمه کارگران ساختمانی» وجود ندارد؛ چراکه ما در مجلس با حضور روئسای انجمن‌های صنفی کارگران ساختمانی سهمیه‌بندی را نابود کردیم. بنابراین سهمیه‌بندی بیمه کارگران ساختمانی از اساس غیرقانونی و بلاموضوع است.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین2 روز قبل
به گزارش خبرنگار گروه جامعه خبرگزاری میزان، قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران با ۵ سال توقف و بررسی در مجمع تشخیص مصلحت نظام در سال ۱۳۹۱ به مدت ۴ سال بطور آزمایشی لازم الاجرا شده است. در توضیح این قانون مندرج در روزنامه رسمی که توسط لاریجانی رییس مجلس شورای اسلامی ابلاغ شد، آمده است: در راستای اجرای اصل یکصد و بیست و سوم (۱۲۳) قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران قانون جامع خدمات‌رسانی به ایثارگران مصوب جلسه مورخ ۳/۴/۱۳۸۶ کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی مطابق اصل هشتاد و پنجم (۸۵) قانون اساسی که با عنوان لایحه به مجلس شورای اسلامی تقدیم گردیده بود و پس از موافقت مجلس با اجرای آزمایشی آن به مدت چهار سال در جلسه علنی روز یکشنبه مورخ ۵/۶/۱۳۸۵، مطابق اصل یکصد و دوازدهم (۱۱۲) قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران به مجمع محترم تشخیص مصلحت نظام ارسال گردیده بود با تأیید آن مجمع در تاریخ ۲/۱۰/۱۳۹۱ و قید ابقاء فوت قوانینی که از سال ۱۳۸۶ تا ۲/۱۰/۱۳۹۱ به نفع ایثارگران به تصویب مجلس شورای اسلامی رسیده است، برای اجرای آزمایشی به مدت چهار سال از تاریخ تأیید مجمع تشخیص مصلحت نظام، به پیوست ابلاغ می‌گردد. ب سایر دستگاه‌ها و سازمان‌ها و شرکت‌ها و مراکز تولیدی و توزیعی و خدماتی که تحت پوشش قانون کار یا مقررات تأمین اجتماعی و قوانین خاص هستند. به گزارش میزان، در راستای حمایت از ایثارگران دفاع مقدس و اجرای اصل ۱۲۳ قانون اساسی، قانون جامعه خدمات رسانی به ایثارگران در ۷۶ ماده در سال ۹۲ به تصویب رسید. انتهای پیام/
خبر فوریخبر فوری2 روز قبل
قائم مقام سازمان تامین اجتماعی شرایط بازنشستگی با ۱۰ سال سابقه در تامین اجتماعی را تشریح کرد و گفت: اگر فردی با بهره‌مندی از شرایط سنی، زیر ۱۰ سال سابقه داشته باشد می‌تواند کسری سابقه خود را تا ۱۰ سال بخرد. محمدحسن زدا در صفحه اینستاگرامی خود مطالبی ویدئویی تحت عنوان «دانستنی‌های تامین اجتماعی» منتشر می‌کند و به مرور برخی قوانین تامین اجتماعی می‌پردازد. وی درباره شرایط بازنشستگی با ۱۰ سال سابقه در تامین اجتماعی اظهار کرد: مردان با ۶۰ سال سن و زنان با ۵۵ سال سن در صورت برخورداری از ۱۰ سال سابقه بیمه پردازی می‌توانند با ۱۰ روز حقوق بازنشسته شوند. چنانچه بیمه شده متقاضی کمتر از ۱۰ سال سابقه پرداخت حق بیمه داشته باشد؛ با پرداخت یک جای حق بیمه سنوات کسری تا ۱۰ سال، می‌تواند از مزایای این قانون بهره‌مند شود. بر این اساس کارفرما می‌تواند بازنشستگی بیمه شده مرد را با ۶۵ سال سن و زن را با ۶۰ سال سن از سازمان تأمین اجتماعی تقاضا کند (به شرط داشتن سابقه موردنظر).
ایلناایلنا2 روز قبل
دبیرخانه شرکای اجتماعی تامین اجتماعی در همین راستا تشکیل شده است. وی با بیان اینکه مصارف سازمان تامین اجتماعی ماهیانه ۹۶۰۰ میلیارد تومان است، گفت: در ماه جاری به تعادل منابع و مصارف می‌رسیم و منابع این سازمان نیز به حدود ۹۶۰۰ میلیارد تومان می‌رسد. معاون فرهنگی، اجتماعی و امور استان‌های سازمان تامین اجتماعی گفت: یکی از راهبردهای این معاونت، ترویج گفتمان تامین اجتماعی در جامعه است که باید در این زمینه فعالیت بیشتری داشته باشیم. ارتباط نظام مند با شرکای اجتماعی، نهادهای حاکمیتی و سازمان‌های غیر دولتی کشور از دیگر راهبردهای حوزه فرهنگی و اجتماعی سازمان تامین اجتماعی است. عضو هیات امنای سازمان تامین اجتماعی افزود: حدود ۷۰ سال است که با وزارت کار در ارتباط هستم و در حال حاضر عضو هیات امنای این سازمان هستم.
ایبناایبنا2 روز قبل
به گزارش ایبنا به نقل از خانه ملت، نشست کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی و نظارت بر اجرای سیاست‌های کلی اصل ۴۴ قانون اساسی دوشنبه (۷بهمن ماه) با دستور کار بررسی طرح بانکداری جمهوری اسلامی ایران و طرح اصلاح برخی قوانین راجع به تامین اجتماعی برگزار می‌شود. همچنین اعضای کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی و نظارت بر اجرای سیاست‌های کلی اصل ۴۴ قانون اساسی سه‌شنبه (۸بهمن ماه) گزارش تلفیق لایحه بودجه سال ۱۳۹۹ کل کشور و طرح اعمال سه جانبه‌گرایی در ارکان عالی سازمان تامین اجتماعی را بررسی می‌کنند.
خانه ملتخانه ملت2 روز قبل
به گزارش خبرگزاری خانه ملت، نشست کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی و نظارت بر اجرای سیاست‌های کلی اصل ۴۴ قانون اساسی دوشنبه (۷بهمن ماه) با دستور کار بررسی طرح بانکداری جمهوری اسلامی ایران و طرح اصلاح برخی قوانین راجع به تامین اجتماعی برگزار می‌شود. همچنین اعضای کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی و نظارت بر اجرای سیاست‌های کلی اصل ۴۴ قانون اساسی سه‌شنبه (۸بهمن ماه) گزارش تلفیق لایحه بودجه سال ۱۳۹۹ کل کشور و طرح اعمال سه جانبه‌گرایی در ارکان عالی سازمان تامین اجتماعی را بررسی می‌کنند. /پایان پیام
همشهریهمشهری3 روز قبل
به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایلنا، محمدرضا شهبازی سرپرست دفتر توانمندسازی معلولان سازمان بهزیستی کشور درباره مشکلات بازنشستگی پیش از موعد معلولان گفت: قانون بازنشستگی در سال ۶۷ به تصویب رسید و اصلاحیه و آیین‌نامه آن در سال ۸۵ انجام شده است. اما یک اختلاف‌نظر در این زمینه وجود دارد؛ برخی معتقدند که برای قانون بازنشستگی پیش‌ از موعد معلولان یک قانون جداگانه وجود دارد که مربوط به کمیسیون پزشکی سازمان تامین اجتماعی می‌شود. ما در سازمان بهزیستی به عنوان پیشنهاددهنده وارد عمل شده‌ایم و نظرات کارشناسی در این زمینه را مطرح می‌کنیم. در قانون بازنشستگی پیش از موعد فعلی، آیین‌نامه آن مصوبه هیات دولت است که اصلاح آن‌ زمان‌بر خواهد بود. قانون بازنشستگی پیش از موعد از موضوعات بسیار مهمی است که در دستور کار ما قرار دارد و ما پیگیر این موضوع هستیم.
مهرمهر3 روز قبل
وی با اشاره به اینکه این طرح یک کار ادغام یافته بین معاونت‌های آموزش، درمان و بهداشتی وزارتخانه است، ابراز داشت: این طرح یک حرکت جدید برای ماندگاری مشارکت مردم و سپردن کار مردم به خود آنها در نظام سلامت است. وی همچنین با بیان اینکه طرح شایعه شیرهای آلوده همانند وجود قرص در کیک برای به زمین زدن صنعت مواد غذایی کشور بود، بیان داشت: با پیگیری‌های لازم و با انجام آزمایش‌های متعدد در شیرهای موجود در بازار اثبات شد که آفلاتوکسین موجود در شیرهای موجود کمتر از حد مجاز است و هموطنان می‌توانند با اطمینان شیر مصرف کنند. مصرف دارو در کشور بی‌رویه استوزیر بهداشت با اشاره به مصرف بی‌رویه دارو در کشور افزود: طرح نسخه‌پیچی و نسخه‌نویسی الکترونیک تا پایان سال در کشور اجرا می‌شود تا از مصرف بی‌رویه دارو جلوگیری شود. افزایش واردات ۳۰ درصدی انسولین نسبت به سال گذشتهنمکی همچنین با اشاره به اینکه امسال ۳۰ درصد بیشتر از سال گذشته انسولین وارد کشور کرده‌ایم، اظهار داشت: مشکلی که در زمینه انسولین داریم نشت این دارو به خارج از مدار توزیع و مصرف درست است. وزیر بهداشت با اشاره به اینکه در حال حاضر مشکل کمبود انسولین نداریم، تصریح کرد: در مورد بیماران پروانه‌ای نیز بسته مورد نیاز درمان آنها نیز تامین شده است و مشکلی برای تامین داروهای مورد نیاز آنها وجود ندارد.
نامه‌نیورنامه‌نیور3 روز قبل
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با بیان اینکه بحث شیرهای آلوده هم مانند وجود قرص در کیک‌های آلوده بود، گفت: عده‌ای تلاش داشتند ذهن مردم را خراب کنند. وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تشریح کرد: خوشبختانه امروز با وجود همه فشاری که آمریکایی‌ها گذاشتند و تحریم‌های سنگین، میزان کمبودها به نسبت سال گذشته یک‌سوم کمتر است و همه تجهیزات پزشکی و تمام داروها و مواد اولیه کارخانه‌های داروسازی تا تابستان سال آینده تامین شده است. نمکی بیان کرد: شبکه‌ای از این رو تشکیل شد و همه بیماران دیابتی شناسایی شدند؛ سامانه‌ای است که به دقت می‌توانیم ردیابی کنیم. وی افزود: برخی شهروندان به نوع خاصی از انسولین یا تولید یک کارخانه خاص وابستگی دارند که ۲۰ روز، یک ماهی کمبود بود و خوشبختانه جبران شد. وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اظهار داشت: مواردی که از جمله همشهریان در کاشان و استان داشتند نیز منعکس شد تا به سرعت دنبال شود و تا ماه آینده با ثبت همه موارد، ان‌شاء‌الله مشکلی در مورد انسولین نخواهیم داشت.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴3 روز قبل
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تشریح کرد: خوشبختانه امروز با وجود همه فشاری که آمریکایی‌ها گذاشتند و تحریم‌های سنگین، میزان کمبودها به نسبت سال گذشته یک‌سوم کمتر است و همه تجهیزات پزشکی و تمام داروها و مواد اولیه کارخانه‌های داروسازی تا تابستان سال آینده تامین شده است. نمکی بیان کرد: شبکه‌ای از این رو تشکیل شد و همه بیماران دیابتی شناسایی شدند؛ سامانه‌ای است که به دقت می‌توانیم ردیابی کنیم. وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اظهار داشت: مواردی که از جمله همشهریان در کاشان و استان داشتند نیز منعکس شد تا به سرعت دنبال شود و تا ماه آینده با ثبت همه موارد، ان‌شاء‌الله مشکلی در مورد انسولین نخواهیم داشت. ۲۷ مرکز بهداشت شهری، ۳۱ خانه بهداشت، ۱۰ مرکز خدمات جامع سلامت و ۲۷ پایگاه سلامت در منطقه کاشان فعالیت دارد. جمعیت افزون بر ۴۶۵ هزار نفری شهرستان‌های کاشان‌ و آران‌وبیدگل زیر پوشش خدمات بهداشتی و درمانی دانشگاه علوم پزشکی کاشان هستند.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین3 روز قبل
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با بیان اینکه بحث شیرهای آلوده هم مانند وجود قرص در کیک‌های آلوده بود، گفت: عده‌ای تلاش داشتند ذهن مردم را خراب کنند. نمکی بیان کرد: شبکه‌ای از این رو تشکیل شد و همه بیماران دیابتی شناسایی شدند؛ سامانه‌ای است که به دقت می‌توانیم ردیابی کنیم. وی افزود: برخی شهروندان به نوع خاصی از انسولین یا تولید یک کارخانه خاص وابستگی دارند که ۲۰ روز، یک ماهی کمبود بود و خوشبختانه جبران شد. ۲۷ مرکز بهداشت شهری، ۳۱ خانه بهداشت، ۱۰ مرکز خدمات جامع سلامت و ۲۷ پایگاه سلامت در منطقه کاشان فعالیت دارد. جمعیت افزون بر ۴۶۵ هزار نفری شهرستان‌های کاشان‌ و آران‌وبیدگل زیر پوشش خدمات بهداشتی و درمانی دانشگاه علوم پزشکی کاشان هستند.
فردا نیوزفردا نیوز3 روز قبل
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تشریح کرد: خوشبختانه امروز با وجود همه فشاری که آمریکایی‌ها گذاشتند و تحریم‌های سنگین، میزان کمبودها به نسبت سال گذشته یک‌سوم کمتر است و همه تجهیزات پزشکی و تمام داروها و مواد اولیه کارخانه‌های داروسازی تا تابستان سال آینده تامین شده است. نمکی بیان کرد: شبکه‌ای از این رو تشکیل شد و همه بیماران دیابتی شناسایی شدند؛ سامانه‌ای است که به دقت می‌توانیم ردیابی کنیم. وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اظهار داشت: مواردی که از جمله همشهریان در کاشان و استان داشتند نیز منعکس شد تا به سرعت دنبال شود و تا ماه آینده با ثبت همه موارد، ان‌شاء‌الله مشکلی در مورد انسولین نخواهیم داشت. ۲۷ مرکز بهداشت شهری، ۳۱ خانه بهداشت، ۱۰ مرکز خدمات جامع سلامت و ۲۷ پایگاه سلامت در منطقه کاشان فعالیت دارد. جمعیت افزون بر ۴۶۵ هزار نفری شهرستان‌های کاشان‌ و آران‌وبیدگل زیر پوشش خدمات بهداشتی و درمانی دانشگاه علوم پزشکی کاشان هستند.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز3 روز قبل
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تشریح کرد: خوشبختانه امروز با وجود همه فشاری که آمریکایی‌ها گذاشتند و تحریم‌های سنگین، میزان کمبودها به نسبت سال گذشته یک‌سوم کمتر است و همه تجهیزات پزشکی و تمام داروها و مواد اولیه کارخانه‌های داروسازی تا تابستان سال آینده تامین شده است. نمکی بیان کرد: شبکه‌ای از این رو تشکیل شد و همه بیماران دیابتی شناسایی شدند؛ سامانه‌ای است که به دقت می‌توانیم ردیابی کنیم. وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اظهار داشت: مواردی که از جمله همشهریان در کاشان و استان داشتند نیز منعکس شد تا به سرعت دنبال شود و تا ماه آینده با ثبت همه موارد، ان‌شاء‌الله مشکلی در مورد انسولین نخواهیم داشت. ۲۷ مرکز بهداشت شهری، ۳۱ خانه بهداشت، ۱۰ مرکز خدمات جامع سلامت و ۲۷ پایگاه سلامت در منطقه کاشان فعالیت دارد. جمعیت افزون بر ۴۶۵ هزار نفری شهرستان‌های کاشان‌ و آران‌وبیدگل زیر پوشش خدمات بهداشتی و درمانی دانشگاه علوم پزشکی کاشان هستند.
قدس آنلاینقدس آنلاین3 روز قبل
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با بیان اینکه بحث شیرهای آلوده هم مانند وجود قرص در کیک‌های آلوده بود، گفت: عده‌ای تلاش داشتند ذهن مردم را خراب کنند. وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تشریح کرد: خوشبختانه امروز با وجود همه فشاری که آمریکایی‌ها گذاشتند و تحریم‌های سنگین، میزان کمبودها به نسبت سال گذشته یک‌سوم کمتر است و همه تجهیزات پزشکی و تمام داروها و مواد اولیه کارخانه‌های داروسازی تا تابستان سال آینده تامین شده است. نمکی بیان کرد: شبکه‌ای از این رو تشکیل شد و همه بیماران دیابتی شناسایی شدند؛ سامانه‌ای است که به دقت می‌توانیم ردیابی کنیم. وی افزود: برخی شهروندان به نوع خاصی از انسولین یا تولید یک کارخانه خاص وابستگی دارند که ۲۰ روز، یک ماهی کمبود بود و خوشبختانه جبران شد. وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اظهار داشت: مواردی که از جمله همشهریان در کاشان و استان داشتند نیز منعکس شد تا به سرعت دنبال شود و تا ماه آینده با ثبت همه موارد، ان‌شاء‌الله مشکلی در مورد انسولین نخواهیم داشت.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین3 روز قبل
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تشریح کرد: خوشبختانه امروز با وجود همه فشاری که آمریکایی‌ها گذاشتند و تحریم‌های سنگین، میزان کمبودها به نسبت سال گذشته یک‌سوم کمتر است و همه تجهیزات پزشکی و تمام داروها و مواد اولیه کارخانه‌های داروسازی تا تابستان سال آینده تامین شده است. نمکی بیان کرد: شبکه‌ای از این رو تشکیل شد و همه بیماران دیابتی شناسایی شدند؛ سامانه‌ای است که به دقت می‌توانیم ردیابی کنیم. وی افزود: برخی شهروندان به نوع خاصی از انسولین یا تولید یک کارخانه خاص وابستگی دارند که ۲۰ روز، یک ماهی کمبود بود و خوشبختانه جبران شد. وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اظهار داشت: مواردی که از جمله همشهریان در کاشان و استان داشتند نیز منعکس شد تا به سرعت دنبال شود و تا ماه آینده با ثبت همه موارد، ان‌شاء‌الله مشکلی در مورد انسولین نخواهیم داشت. نمکی که برای بازدید از اجرای این طرح به کاشان سفر کرده است، افزود: این کار با همت همکاران به صورت آزمایشی در سه دانشگاه علوم پزشکی کاشان، سمنان و قزوین آغاز شده و معاونت‌های درمان، بهداشت و آموزش نیز آن را دنبال می‌کنند.
عصر ایرانعصر ایران3 روز قبل
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با بیان اینکه بحث شیرهای آلوده هم مانند وجود قرص در کیک‌های آلوده بود، گفت: عده‌ای تلاش داشتند ذهن مردم را خراب کنند. وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تشریح کرد: خوشبختانه امروز با وجود همه فشاری که آمریکایی‌ها گذاشتند و تحریم‌های سنگین، میزان کمبودها به نسبت سال گذشته یک‌سوم کمتر است و همه تجهیزات پزشکی و تمام داروها و مواد اولیه کارخانه‌های داروسازی تا تابستان سال آینده تامین شده است. نمکی بیان کرد: شبکه‌ای از این رو تشکیل شد و همه بیماران دیابتی شناسایی شدند؛ سامانه‌ای است که به دقت می‌توانیم ردیابی کنیم. وی افزود: برخی شهروندان به نوع خاصی از انسولین یا تولید یک کارخانه خاص وابستگی دارند که ۲۰ روز، یک ماهی کمبود بود و خوشبختانه جبران شد. وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اظهار داشت: مواردی که از جمله همشهریان در کاشان و استان داشتند نیز منعکس شد تا به سرعت دنبال شود و تا ماه آینده با ثبت همه موارد، ان‌شاء‌الله مشکلی در مورد انسولین نخواهیم داشت.
ایرناایرنا3 روز قبل
نمکی بیان کرد: شبکه‌ای از این رو تشکیل شد و همه بیماران دیابتی شناسایی شدند؛ سامانه‌ای است که به دقت می‌توانیم ردیابی کنیم. وی افزود: برخی شهروندان به نوع خاصی از انسولین یا تولید یک کارخانه خاص وابستگی دارند که ۲۰ روز، یک ماهی کمبود بود و خوشبختانه جبران شد. وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اظهار داشت: مواردی که از جمله همشهریان در کاشان و استان داشتند نیز منعکس شد تا به سرعت دنبال شود و تا ماه آینده با ثبت همه موارد، ان‌شاء‌الله مشکلی در مورد انسولین نخواهیم داشت. ۲۷ مرکز بهداشت شهری، ۳۱ خانه بهداشت، ۱۰ مرکز خدمات جامع سلامت و ۲۷ پایگاه سلامت در منطقه کاشان فعالیت دارد. جمعیت افزون بر ۴۶۵ هزار نفری شهرستان‌های کاشان‌ و آران‌وبیدگل زیر پوشش خدمات بهداشتی و درمانی دانشگاه علوم پزشکی کاشان هستند.
آخرین خبرآخرین خبر3 روز قبل
جزئیات بدهی دولت به بانک مرکزیفارس/ بدهی دولت و شرکت‌های دولتی به بانک مرکزی و مجموع بانک‌ها معادل ۳۷۵ هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان است که این رقم معادل ۵۱ درصد از کل بدهی‌های بخش دولتی است. ترکیب بدهی‌های دولت و شرکت‌های دولتی در پایان سال ۱۳۹۷ در نمودار ۴ ارائه داده شده است. بدهی‌های دولت و شرکت‌های دولتی به بانک مرکزی ۲۴ درصد از مجموع بدهی‌ها را تشکیل می‌دهد. مهمترین دلیل این مسئله را می‌توان عدم توسعه کافی بازار بدهی و کند بودن روند اوراق‌سازی بدهی‌های دولت بیان کرد. طبق محاسبات صورت گرفته، در پایان سال ۱۳۹۷ نسبت بدهی دولت و شرکت‌های دولتی به تولید نکته قابل توجه درباره نسبت بدهی‌های دولت به تولید ناخالص ناخالص داخلی حدود ۳۰ درصد است.

به انتهای لیست رسیدید

تامین اجتماعی

سازمان تأمین اجتماعی ایران یک سازمان بیمه گر اجتماعی است. این سازمان عمومی غیردولتی، وظیفهٔ پوشش اجباری بیمهٔ کارگران مزد، حقوق‌بگیر و پوشش اختیاری صاحبان حرفه و شغل‌های آزاد را برعهده دارد. در این صفحه اخبار سازمان تأمین اجتماعی را می‌خوانید. ویکی‌پدیا