تانکر

تانکر

اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین4 ساعت قبل
آنها چهار نقد اساسی به تصمیم افزایش قیمت بنزین وارد می‌کنند؛ اول اینکه این اقدام به عنوان یک سیاست تورم‌زا بر اساس شواهد گذشته آثار منفی‌اش برای دولت به‌مراتب شدیدتر از آثار منفی آن بر بودجه خانوارها و بنگاه‌های تولیدی است. دوم اینکه به نظر کارشناسان، سیاست تورم‌زا در ذات خود به معنای اعطای رانت به ثروتمندان و صاحبان دارایی‌هاست. با سیاست قیمتی نمی‌توان قاچاق را مهار کردیکی از دلایلی که برای افزایش قیمت بنزین گفته شد، جلوگیری از قاچاق آن بود؛ درحالی‌که اسلامی، کارشناس اقتصادی، این گفته ‌را توجیهی برای یک تصمیم نادرست می‌داند. اینکه ساده‌سازی بکنند و بگویند قیمت بنزین در اینجا فلان قدر و در اینجا فلان قدر است، درست نیست و توجیهی ندارد. ارزان‌شدن قیمت بنزین و این مابه‌التفاوتی که به نظر برخی زمینه قاچاق است، خود محصول سیاست قبلی همین جماعت است.
رکنارکنا18 ساعت قبل
به گزارش رکنا، یک دستگاه تانکر ۳۲ هزار لیتری ویژه حمل سوخت بر اثر برخورد با نرده‌های حاشیه بزرگراه شهید فهمیده دچار خسارت شد اما به سرنشینان این کامیون آسیبی نرسید. روز گذشته ستاد فرماندهی آتش نشانی تهران با دریافت خبر این حادثه بلافاصله آتش نشانان ایستگاه ۹۸ را به بزرگراه شهید فهمیده، ورودی بزرگراه شهید باکری اعزام کرد. وی افزود: این کامیون بعد از شکستن گاردریل، وارد مسیر جنوب به شمال بزرگراه شهید باکری شده و در خط تندرو از حرکت بازایستاد. رحمانی درادامه اظهار داشت: براثر این حادثه هر دو لاستیک جلویی کامیون ترکید و همچنین به اتاقک آن خساراتی وارد شد. وی تصریح کرد: آتش نشانان ایمن سازی محل حادثه را انجام دادند و در ادامه عملیات نیز این کامیون را با همکاری پلیس راهور و با استفاده از جرثقیل، از محل حادثه به محل امن انتقال دادند. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز19 ساعت قبل
یک دستگاه تانکر ۳۲ هزار لیتری حمل سوخت در مسیر غرب به شرق بزرگراه شهید فهمیده به علت نامعلومی از مسیر اصلی منحرف شد و با نرده‌های بزرگراه برخورد کرد. مخزن این تانکر خالی بوده و خوشبختانه این حادثه خسارت جانی نداشته است.
فارسفارس20 ساعت قبل
معاون توسعه ناوگان و عضو هیئت مدیره کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران با اشاره به فعال بودن خطوط دریای خزر، آفریقا و برزیل گفت: اگرچه امکانات ما کم و زیاد می‌شود اما تمام توان را در اختیار صادرات قرار داده‌ایم. معاون توسعه ناوگان و عضو هیئت مدیره کشتیرانی جمهوی اسلامی ایران با تاکید بر اینکه کشتیرانی تمام امکانات خود را در خدمت حمل و نقل قرار داده است، بیان داشت: شرکت کشتیرانی والفجر هم این امکانات را به طور کامل در اختیار حمل و نقل قرار داده است. وی گفت: مشکلات بخش‌های دیگر مثل گمرکات و عدم اخذ استانداردها کشورها برای صادرات محصولات کشاورزی را به حوزه کشتیرانی ارتباط داده نشود. غنجی بیان داشت: کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران تمام امکانات قبلی را داریم و همه این امکانات را در حوزه صادرات استفاده می‌کنیم. به گزارش فارس، امروز رئیس اتحادیه ملی محصولات کشاورزی در مصاحبه‌ای اعلام کرده که کشتیرانی حمل محصولات کشاورزی صادراتی را متوقف کرده است.
کرد آنلاینکرد آنلاین20 ساعت قبل
عصر کرد - سنندج - تانکرهای حامل مواد سوختی متردد در جاده‌های کردستان همانند غول‌هایی سیاه به راه افتاده و با خلق حوادثی همچون واژگونی و تصادف، آب، هوا و خاک این استان را آلوده می‌کنند. محدودیت زمانی ومکانی تردد تانکرهای سوخت در کردستان رعایت نمی‌شودمعاون نظارت و پایش اداره کل محیط زیست کردستان آمار واژگونی تانکرهای حامل مواد سوختی طی ۶ ماهه ابتد ای امسال در کردستان را ۱۳ مورد اعلام کرد و گفت: دو مورد واژگونی تانکر نیز در مهر ماه داشتیم. سرهنگ عیسی گوهری در زمینه رسالت پلیس راه در خصوص واژگونی تانکرهای سوخت افزود: ما موظف هستیم به محض تصادف تانکرهای سوخت به راهداری، محیط زیست و فرمانداری، مدیریت بحران اطلاع رسانی کنیم. زنگ خطر تردد تانکرهای حامل مواد شیمیایی در جاده‌های کردستان اسفند سال ۸۱ با واژگون شدن تانکر حامل مواد شیمیایی در محوطه سد قشلاق سنندج که منبع تامین کننده آب شرب حدود ۴۵۰ هزار نفر جمعیت این شهر است، به صدا درآمد. برچسب‌هامحیط زیست واژگونی کردستان سوخت فسیلی آلودگی هوا تصادفات جاده‌ای
مهرمهر20 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری مهر، به منظور گردآوری و جمع‌بندی گزارش‌ عملکرد دستگاه‌های اجرایی مربوط به مصوبه شماره ۶ نشست چهاردهم شورای عالی سلامت و امنیت غذایی و ارائه آن در نشست شانزدهم این شورا که به زودی با حضور رئیس جمهور و وزرای عضو برگزار خواهد شد و با عنایت به ماموریت دبیرخانه شورا، مستند به قانون احکام دائمی برنامه‌های توسعه کشور با عنوان «تصویب ساز وکارهای نظارتی و رسیدگی به گزارش‌های نظارتی»، نود و دومین نشست کارگروه تخصصی امنیت غذایی و تغذیه با موضوع «آب‌های معدنی و آشامیدنی» با حضور نمایندگان دستگاه‌های مجری برگزار شد. مصوبه شماره ۶ نشست چهاردهم شورا، وزارت بهداشت، را مکلف می‌کند ظرف مدت سه ماه از ابلاغ، نسبت به طبقه‌بندی تمامی آب‌های معدنی و آشامیدنی از نظر مرغوبیت، اقدام و به منظور آگاهی عموم مردم از رتبه سلامت آب‌های معدنی و آشامیدنی در این زمینه اطلاع‌رسانی کند. نود و دومین نشست کارگروه تخصصی امنیت غذایی و تغذیه با موضوع «آب‌های معدنی و آشامیدنی» با دستور کار ارائه گزارش آخرین وضعیت شرکت‌های تولیدکننده آب‌های معدنی و آشامیدنی و نیترات و نیتریت باقی‌مانده آشامیدنی توسط سازمان غذا و دارو، ارائه گزارش سازمان ملی استاندارد در زمینه تعیین حد مجاز باقی‌مانده سم در منابع آبی و استاندارد پرتویی آب آشامیدنی در آب‌های بسته‌بندی/ آب‌های معدنی وارداتی و ارائه گزارش وضعیت موجود (سال ۱۳۹۷) به تفکیک استان (شهری/ روستایی) در خصوص تامین آب آشامیدنی نقاط مختلف کشور از طریق تانکر و آب‌های بسته‌بندی‌شده توسط وزارت نیرو، ارائه گزارش سازمان انرژی اتمی درباره چشمه‌های آب معدنی با دزهای پرتویی به تفکیک استان در کشور بود.
خوزستان آنلاینخوزستان آنلاین22 ساعت قبل
پیام خوزستان - اهواز - انتظار کشاورزان خوزستانی برای بارش رحمت الهی روز یکشنبه با فعالیت سامانه بارشی قوی جنوبی و پیرو آن بارش باران در بیشتر مناطق خوزستان به پایان رسید. به گزارش ایرنا کشاورزان و باغداران خوزستانی که مدتها چشم به آسمان دوخته بودند با بارش باران فراگیر پاییزی، خوشحال و مسرور از نزول نعمت الهی دست‌های خود را به نشانه شکرکاری به سوی آسمان بلند کردند. به لطف الهی با بارش باران پاییزی نگرانی عشایر بابت تامین آب مورد نیاز دام و شرب برطرف شده است. کشاورزان خوزستانی و عشایر کوچ رو امیدوار هستند با تداوم بارندگی پاییزی که موج دوم آن اواخر هفته جاری در خوزستان شروع‌ می‌شود وضعیت معیشتی و اقتصادی آنان بهبود یابد. بارش باران پاییزی به شهروندان خوزستانی هوایی باطراوت و عاری از آلودگی هدیه داد.
مهرمهر1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری مهر، روز گذشته ستاد فرماندهی آتش نشانی تهران با دریافت خبر این حادثه بلافاصله آتش نشانان ایستگاه ۹۸ را به بزرگراه شهید فهمیده، ورودی بزرگراه شهید باکری اعزام کرد. محمدرضا رحمانی فرمانده آتش نشانان اعزامی در این باره اظهار داشت: یک دستگاه تانکر ۳۲ هزار لیتری حمل سوخت که مخزن آن خالی از بار موادسوختی بود در مسیر غرب به شرق بزرگراه شهید فهمیده در حال حرکت بود که به علت نامعلومی از مسیر اصلی منحرف شد و با نرده‌های بزرگراه برخورد کرد. وی افزود: این کامیون بعد از شکستن گاردریل، وارد مسیر جنوب به شمال بزرگراه شهید باکری شده و در خط تندرو از حرکت بازایستاد. رحمانی درادامه اظهار داشت: براثر این حادثه هر دو لاستیک جلویی کامیون ترکید و همچنین به اتاقک آن خساراتی وارد شد. وی تصریح کرد: آتش نشانان ایمن سازی محل حادثه را انجام دادند و در ادامه عملیات نیز این کامیون را با همکاری پلیس راهور و با استفاده از جرثقیل، از محل حادثه به محل امن انتقال دادند.
برترین‌هابرترین‌ها1 روز قبل
یک دستگاه تانکر ۳۲ هزار لیتری ویژه حمل سوخت بر اثر برخورد با نرده‌های حاشیه بزرگراه شهید فهمیده دچار خسارت شد، اما به سرنشینان این کامیون آسیبی نرسید. خبرگزاری مهر: یک دستگاه تانکر ۳۲ هزار لیتری ویژه حمل سوخت بر اثر برخورد با نرده‌های حاشیه بزرگراه شهید فهمیده دچار خسارت شد اما به سرنشینان این کامیون آسیبی نرسید. روز گذشته ستاد فرماندهی آتش نشانی تهران با دریافت خبر این حادثه بلافاصله آتش نشانان ایستگاه ۹۸ را به بزرگراه شهید فهمیده، ورودی بزرگراه شهید باکری اعزام کرد. محمدرضا رحمانی فرمانده آتش نشانان اعزامی در این باره اظهار داشت: یک دستگاه تانکر ۳۲ هزار لیتری حمل سوخت که مخزن آن خالی از بار موادسوختی بود در مسیر غرب به شرق بزرگراه شهید فهمیده در حال حرکت بود که به علت نامعلومی از مسیر اصلی منحرف شد و با نرده‌های بزرگراه برخورد کرد. وی افزود: این کامیون بعد از شکستن گاردریل، وارد مسیر جنوب به شمال بزرگراه شهید باکری شده و در خط تندرو از حرکت بازایستاد.
برترین‌هابرترین‌ها1 روز قبل
یک دستگاه تانکر ۳۲ هزار لیتری ویژه حمل سوخت بر اثر برخورد با نرده‌های حاشیه بزرگراه شهید فهمیده دچار خسارت شد اما به سرنشینان این کامیون آسیبی نرسید. خبرگزاری مهر: یک دستگاه تانکر ۳۲ هزار لیتری ویژه حمل سوخت بر اثر برخورد با نرده‌های حاشیه بزرگراه شهید فهمیده دچار خسارت شد اما به سرنشینان این کامیون آسیبی نرسید. روز گذشته ستاد فرماندهی آتش نشانی تهران با دریافت خبر این حادثه بلافاصله آتش نشانان ایستگاه ۹۸ را به بزرگراه شهید فهمیده، ورودی بزرگراه شهید باکری اعزام کرد. محمدرضا رحمانی فرمانده آتش نشانان اعزامی در این باره اظهار داشت: یک دستگاه تانکر ۳۲ هزار لیتری حمل سوخت که مخزن آن خالی از بار موادسوختی بود در مسیر غرب به شرق بزرگراه شهید فهمیده در حال حرکت بود که به علت نامعلومی از مسیر اصلی منحرف شد و با نرده‌های بزرگراه برخورد کرد. وی افزود: این کامیون بعد از شکستن گاردریل، وارد مسیر جنوب به شمال بزرگراه شهید باکری شده و در خط تندرو از حرکت بازایستاد.
تسنیمتسنیم1 روز قبل
یادآوری بی‌آبی و کم آبی در روستاها سبب می‌شود، چاره‌ای اساسی برای تامین آب و ماندگاری روستائیان در کلان کشور اندیشیده شود. شهرستان خوسف یکی از نقاط استان است که ساکنانش با معضل کم آبی مواجه بوده شهرستانی که با وجود اینکه با مرکز استان فاصله زیادی ندارد اما ۶۴ روستایش با تانکر آبرسانی می‌شود. این درحالی است که دیون آبرسان‌ها در شهرستان خوسف به ۲۰۰ میلیون تومان رسیده که سال گذشته تخصیص اعتبار برای پرداخت دیون صفر بوده است. وی در ادامه گفت: ۹ روستای دارای مشکل آبرسانی بالای ۲۰ خانوار است و مابقی روستاها زیر ۲۰ خانوار هستند. شاهی از افزایش هفت درصدی قیمت لوله‌ها خبر داد و اظهار داشت: مهم‌ترین مشکل در شهرستان خوسف کمبود اعتبارات است.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 روز قبل
به گزارش گروه جامعه خبرگزاری میزان، سردار «علیرضا مرزبانی» اظهار داشت: ماموران انتظامی کرمانشاه حین گشت زنی در یکی از روستا‌های شهرستان به یک دستگاه تانکر نفتکش مشکوک شده و آن را متوقف کردند. وی با بیان اینکه در بازرسی از این تانکر، ۲۲ هزار لیتر نفت سفید قاچاق کشف شد، افزود: ارزش سوخت قاچاق کشف شده طبق نظر کارشناسان، یک میلیارد ریال برآورد شده است. جانشین فرمانده انتظامی استان کرمانشاه گفت: در این رابطه یک نفر دستگیر و پس از تشکیل پرونده به مرجع قضائی معرفی شده است. انتهای پیام/
مهرمهر1 روز قبل
سمیه حیدری در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: برای سوادآموزان عشایری که امسال در کلاس‌های نهضت سوادآموزی شرکت و موفق به کسب دوره‌ها شوند، طرح‌های تشویقی در نظرگرفته شده است. وی افزود: در این طرح پنل خورشیدی و یا تانکر ذخیره آب به عنوان هدیه در نظرگرفته می‌شود. معاون سواد آموزی آموزش و پرورش ایلام تصریح کرد: جامعه عشایری با شرکت درکلاس‌های سوادآموزی ازطرح‌های تشویقی که در آن سازمان امور عشایری کشور نیز مشارکت دارد برخوردار می‌شوند. وی گفت: برای اجرای این طرح در مرحله اول بالغ بر یک میلیارد ریال اعتبار در نظر گرفته شده است. حیدری با اشاره به تفاهم نامه نهضت سوادآموزی و امور عشایری، گفت: بر اساس این تفاهم نامه بی سوادی تا ۱۴۰۰ در بین جامعه عشایر ریشه کن خواهد شد.
خبر فوریخبر فوری2 روز قبل
سرویس‌های اطلاعاتی غربی اعلام کردند که قطر از «تصمیم ایران برای حمله به شناورهای نفتی در دریای عمان» که ماه مه گذشته رخ داده، مطلع بوده ولی از گزارش آن به متحدان غربی خود امتناع کرده است. بنا بر گزارشی که از سرویس‌های اطلاعاتی غربی به دست آورده، نیروی دریایی سپاه قدس ایران مسئول اصلی حمله ۱۲ مه به دو تانکر عربستان، یک نفتکش نروژی و اماراتی در بندر فجیره بوده است. این شبکه همچنین تاکید کرد که دولت ایران و قطر از وقوع این حمله آگاه بوده‌اند. این حمله بلافاصله پس از تشدید تحریم‌های نفتی آمریکا علیه نفت ایران رخ داد و یک هفته پس از آن نیز برخی مقام‌های آمریکایی از احتمال بالای دست داشتن ایران در این حمله سخن گفتند. وزارت خارجه قطر در واکنش به انتشار این گزارش با صدور بیانیه‌ای ضمن تاکید بر اتحاد استراتژیک این کشور با ایالات متحده، هر گونه اطلاع این کشور از برنامه‌ریزی انجام شده برای حمله به شناورهای نفتی در دریای عمان را تکذیب کرد.
ایسناایسنا2 روز قبل
ایسنا/چهارمحال و بختیاری روز گذشته کلیپی در فضای مجازی مبنی بر آتش‌زدن یک دستگاه کامیون حمل سوخت در محور شهرکرد به بروجن منتشر شد. برخی رسانه‌ها در فضای مجازی معترضان به گرانی بنزین را به عنوان عاملان این آتش‌سوزی معرفی کرده بودند. شهرام ندیمی، سرپرست راهداری و حمل و نقل جاده‌ای چهارمحال و بختیاری در گفت و گو با ایسنا، اظهار کرد: تانکر حمل سوخت در محور بروجن در حین سبقت از یک خودرو سواری سبک با بلوک بتنی وسط جاده برخورد و به دلیل از دست دادن کنترل دچار واژگونی شد. وی افزود: خوشبختانه تانکر از کامیون جدا شد اما به دلیل وجود مواد پتروشیمی دچار حریق شد. ندیمی با بیان این مطلب که خوشبختانه در این حادثه راننده کامیون آسیبی ندید، بی‌احتیاطی راننده را علت حادثه عنوان و خاطرنشان کرد: شدت آتش‌سوزی به گونه‌ای بود که نیروهای آتش‌نشانی قادر به اطفاء آن نبودند و پس از چند ساعت به دلیل وجود مواد اشتعال‌زا، تانکر منفجر شد.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین2 روز قبل
در این نشست که به میزبانی شرکت پخش فراورده‌های نفتی استان البرز و با ریاست جعفر داراب خانی، معاون قضایی رئیس کل دادگستری استان البرز و رئیس کارگروه پیشگیری از قاچاق کالا و ارز برگزار شد، بر پیشگیری از هرگونه تخلف در زمینه توزیع سوخت تأکید شد. بیشتر بخوانید: وی در ادامه تصریح کرد: با توجه به وجود سامانه‌های برخط متعدد پیشگیری از قاچاق کالا و ارز، ظرفیت قانونی و بستر لازم برای پیشگیری از این معضل وجود دارد و شایسته است کلیه اعضای کارگروه و دستگاه‌های مسئول، به تکالیف خود در چارچوب قانون عمل کنند. در ادامه مهندس دلبری سرپرست شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی البرز، به بیان گزارش عملکرد شرکت متبوع خود پرداخت و از بالا رفتن مصرف سوخت در هشت ماه نخست سال جاری در مقایسه با سال گذشته خبر داد. ضرورت پلاک گذاری ادوات کشاورزی، نظارت بر کیفیت سوخت تولیدی و نظارت بیشتر برای جلوگیری از کمبود فراورده‌های سوختی در استان البرز، از دیگر موارد عنوان شده در این جلسه بود. انتهای پیام/
ایسناایسنا3 روز قبل
منابع آگاه سوری از ورود چندین کامیون حامل تجهیزات لجستیکی آمریکا به شهر قامشلی سوریه خبر دادند. به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری سانا، منابع رسانه‌ای و داخلی در شهر قامشلی اعلام کردند که کاروان جدیدی از کامیون‌های آمریکایی حامل تجهیزات لجستیکی از اقلیم کردستان عراق وارد این شهر شد. این کاروان شامل چندین تانکر و کامیون حامل بلوک‌های بتنی است که به طور معمول برای ساخت پایگاه‌های نظامی توسط آمریکا استفاده می‌شوند. در همین راستا، خبرنگار سانا گزارش داد که نیروهای اشغالگر آمریکا برای آماده‌سازی یک پایگاه نظامی در غرب شهر قامشلی به نام «هیمو» و پایگاه دیگر در میدان نفتی «عوده» در شهرک «القحطانیه» در شرق قامشلی تلاش می‌کنند. آمریکا در راستای تقویت حضور خود در کانتون الجزیره سوریه و سرقت نفت و منابع زیرزمینی آن، طی چند ماه اخیر هزاران کامیون حامل تجهیزات نظامی و لجستیکی خود را از طریق گذرگاه‌های غیرقانونی وارد حسکه کرده است.
رکنارکنا3 روز قبل
به گزارش رکنا، رسول قراقیه مسئول آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اظهار کرد: حدود ساعت ۱۳:۳۰ روز گذشته یک مورد آتش‌سوزی در یک انبار کالا به سامانه آتش‌نشانی اعلام شد که در پی آن هفت ایستگاه آتش‌نشانی به محل حادثه در احمدآباد کهریزک اعزام شد که دو ایستگاه از کهریزک و مابقی ایستگاه‌ها به‌عنوان نیروی کمکی از باقرشهر، رباط‌کریم و تهران به همراه امکاناتی ازجمله بالابر، خودرو تجهیزات و تانکر آب در محل حادثه حضور یافتند. وی گفت: آتش‌سوزی در یک انبار کالا به مساحت ۵ هزار مترمربع رخ‌داده که این انبار محل نگهداری انواع لوازم بازرگانی و خانگی بوده و آتش‌نشانان با حضور به‌موقع از گسترش آتش به انبارهای دیگر جلوگیری کردند. قراقیه با بیان اینکه میزان خسارت این انبار ۱۵ میلیارد تومان برآورد می‌شود، افزود: خوشبختانه در این حادثه خسارت جانی نداشتیم. وی در پایان با اشاره به اینکه عملیات تحت کنترل است، گفت: آتش‌نشانان در حال لکه‌گیری هستند و علت حادثه در دست بررسی است. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

ماجرای تخلیه بار آجر و سنگ میان معترضان در اتوبان امام علی (ع) تهران +عکس و فیلم

فردا نیوزفردا نیوز3 روز قبل
مجله فارس پلاس: بنزین گران شد؛ خبری که طی ۴۸ ساعت گذشته سرخط اتفاقات زیادی شده است. هنوز چندساعتی از اعلام خبر سهمیه‌بندی بنزین نگذشته بود و مردم در بهت خبر اولیه بودند که اولین پمپ‌بنزین در تهران آتش گرفت؛ البته در فضای مجازی. تصاویر، دود شدیدی در پمپ‌بنزین خیابان شریعتی را نشان می‌داد که آتش آن در جوی‌های خیابان نیز جاری بود. اما اشکال کار آنجا بود که همه افراد در این فیلم با لباس تابستانی حضور داشتند. نقل قولی در یک صفحه جعلی منتسب به سرمربی تیم ملی ایران منتشر شد که شکست ایران را به گردن مسائل سیاسی می‌انداخت.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴3 روز قبل
ساعت ۲۴ - -این روز‌ها موضوع تصمیم دولت در مورد افزایش قیمت بنزین خبر ساز و مورد بحث است. (در سال هایی که در آمد نفت و تولید ملی رشد مثبت داشته کمتر و سال هایی که رشد منفی داشته بیشتر). یکی از این تصمیم‌ها تنبیه تولید کننده و فروشنده از طریق اعمال مقرات سازمان تعزیرات بوده است. به قول حکیمی که گفته است «چشم بگشا به گلستان و ببین» در اقتصادایران رخ داده است. ۳ - آیا توجیهی که دولت به کار می‌برد قابل دفاع است؟ یعنی بنزین را گران می‌کنیم که به عده‌ای پول نقد بیشتری بدهیم.

شعله‌ورکردن آتش‌ اعتراضات باشایعات بنزینی

فارسفارس3 روز قبل
مجله فارس پلاس: بنزین گران شد؛ خبری که طی ۴۸ ساعت گذشته سرخط اتفاقات زیادی شده است. اما این اتفاق باعث شده شایعات فراوانی حول آن دست به دست شود؛ از کشته شدن یک جوان تا به آتش کشیده شدن پمپ‌بنزین‌ها. هنوز چندساعتی از اعلام خبر سهمیه‌بندی بنزین نگذشته بود که اولین پمپ‌بنزین در تهران آتش گرفت؛ البته در فضای مجازی. تصاویر، دود شدیدی در پمپ‌بنزین خیابان شریعتی را نشان می‌داد که آتش آن در جوی‌های خیابان نیز جاری بود. نقل قولی در یک صفحه جعلی منتسب به سرمربی تیم ملی ایران منتشر شد که شکست ایران را به گردن مسائل سیاسی می‌انداخت.
مهرمهر3 روز قبل
به گزارش خبرنگار مهر، افشین مظاهری ظهر شنبه در جمع خبرنگاران با اعلام این خبر گفت: عملیات اجرایی ساخت طرح آب شیرین کن ملکشاهی شامل خاک‌برداری و تسطیح و اجرای فنداسیون به اتمام رسیده و با خرید و نصب تجهیزات مورد نیاز شامل ۶ تانکر صد هزار لیتری، تابلوهای برق و … فاز اول به اتمام رسیده در حال گذراندن مراحل تست است. وی افزود: این طرح با اعتباری بالغ بر ۶۴ میلیارد ریال در زمینی به مساحت ۷۵۰ متر مربع، با ظرفیت ۲۷ لیتر در ثانیه و جمعیتی بالغ بر ۳۰ هزار نفر را تحت پوشش قرار خواهد داد. مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری استان با بیان اینکه بهره‌برداری از این طرح بخشی از مشکلات تامین آب شهر این شهرستان را مرتفع می‌کند گفت: فاز اول طرح آب شیرین کن «ملکشاهی» در اوایل آذر ماه به بهره برداری می‌رسد و بلافاصله اجرای فاز ۲ این طرح آغاز خواهد شد. وی یاداور شد: پروژه آب شیرین کن جهت تامین کوتاه مدت آب شهرستان ملکشاهی و تامین بلند مدت آب شرب ملکشاهی از طریق طرح آبرسانی از سد ایلام به ملکشاهی تامین می‌شود.
مهرمهر4 روز قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از پایگاه خبری پلیس، سردار عبدالرضا ناظری گفت: در تداوم طرح‌ها و تدابیر مبارزه با سوخت قاچاق، ماموران پلیس ریگان با استفاده از منابع اطلاعاتی از تردد یک دستگاه تریلر حامل سوخت قاچاق از حوزه شهرستان ریگان با خبر شدند. فرمانده انتظامی استان کرمان با بیان اینکه مأموران پلیس این تانکر را در محور اصلی شهرستان ریگان متوقف کردند، بیان داشت: در این عملیات ۳۰ هزار لیتر سوخت قاچاق از نوع گازوئیل که از نقاط مرکزی کشور به مقصد استان‌های شرقی و نهایتا انتقال به خارج کشور بارگیری شده بود، کشف و در این رابطه یک نفر دستگیر شد.
رکنارکنا4 روز قبل
به گزارش رکنا، سرهنگ غلامعلی نوربخش روز جمعه گفت: به دلیل امداد رسانی سریعتر تیم‌های آتش‌نشان و جلوگیری از حوادث احتمالی دیگر، محور بروجن به لردگان تا اطلاع ثانونی مسدود اعلام شد. وی با بیان ینکه این حادثه رانندگی تلفات جانی و مصدوم در بر نداشت، اظهار داشت: کامیون حامل مواد پتروشیمی بوده است. محور لردگان به بروجن یکی از محورهلای پر تردد استان چهارمحال وبختیاری و محور ترانزیت جنوب به مرکز کشور است که روزانه بیش از ۳۲ هزار تردد دراین محور انجام می‌شود. فرادنبه در شهرستان بروجن در ۶۰ کیلومتری مرکز چهارمحال و بختیاری قرار دارد. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آتش سوزی هولناک تانکر حامل سوخت در جاده بروجن + فیلم

باشگاه خبرنگارانباشگاه خبرنگاران4 روز قبل
به گزارش گروه فیلم و صوت باشگاه خبرنگاران جوان، رئیس پلیس راه فرماندهی انتظامی استان گفت: دقایقی پیش یک دستگاه تانکر حامل سوخت که مواد اولیه پتروشیمی را از بندر ماهشهر به اصفهان حمل می‌کرد، بر اثر برخورد با نیوجرسی وسط جاده در مسیر ارتباطی بروجن به شهرکرد حد فاصل شهر فرادنبه برخورد کرد و آتش گرفت. بیشتر بخوانید: سقوط تانکر سوخت و آتش سوزی گسترده در محور سنندج-مریوان + فیلمانتهای پیام/
همشهریهمشهری4 روز قبل
۲- هنگام تخلیه تانکر بنزین نزنیدبسیاری از مواقع زمانی که به پمپ بنزین می‌روید، تانکرها و ماشین‌هایی در حال تخلیه بنزین هستند. توصیه کارکنان شاغل در پمپ بنزین و البته کارشناسان این است که در این هنگام بنزین نزنید. ۳- زمانی که باک نصفه است بنزین بزنیداین کارشناسان همچنین توصیه می‌کنند که اجازه ندهید بنزین شما به پایان برسد و سپس بنزین بزنید و باید زمانی که باک حدودا نیمه یا یک‌سوم است برای بنزین زدن به پمپ بنزین مراجعه کنید. حتما هنگام باز کردن در باک برخی زمان‌ها مخصوصا در تابستان با این بخار یا بنزین بخار شده مواجه شده‌اید. ۴- دستگیره را تا انتها فشار ندهیداگر به نازل‌ها و دستگیره آنها در پمپ بنزین دقت کرده باشید.
افکارنیوزافکارنیوز5 روز قبل
احمدعلی موهبتی، استانداربا اشاره به آخرین برنامه‌ریزی‌ها برای مقابله با قاچاق اظهار کرد: اختیار باید از افراد گرفته و تبدیل به چارچوب‌های مشخص و قانون شود به طور مثال اختیاراتی به یک استاندار می‌دهند که به دنبال آن ممکن است استاندار رابطه خوبی با یک سازمان یا نهادی نداشته باشد و این امر ممکن است منجر به اتفاقات ناخوشایند و فساد یاشود، به همین دلیل استاندار یا هر مقام دیگر نباید خارج از رابطه فعالیت‌های خود را پیش ببرد. اخبار سیاسی- استاندار سیستان و بلوچستان ادامه داد: در جلسه اخیر مبارزه با قاچاق کالا بحث کالا و لوازم خانگی مطرح بود که تقریبا در استان ما به طور تقریبی لوازم خانگی از داخل کشور وارد می‌شود. موهبتی با بیان اینکه بحث دیگری تحت عنوان قاچاق سوخت مطرح است، گفت: قیمت سوخت داخل کشور با خارج متفاوت بوده و قاچاقیان در جریان سود اقتصادی خود هستند، زمانی که موضوع قاچاق سوخت مطرح می‌شود تمام فکرها به سمت وانت بارها می‌رود در صورتی که این‌طور نیست. در گذشته نیروی انتظامی در هفته یا در چند روز ۳۰۰ هزار سوخت کشف و نزدیک به ۲۰۰ خودرو خرده قاچاق را دستگیر می‌کرد، ولی درحال حاضر که از مرکز کشور مبارزه با قاچاق محقق می‌شود۱۰ تانکر قاچاق سوخت توقیف می‌شود. او تصریح کرد: بخشی از قاچاقی که در کشور وجود دارد نمی‌تواند توسط مبادی خروجی یا ورودی کشور صورت بگیرد حتما روزنه‌های بزرگ و مخفی وجود دارد که در بحث‌های پنهان قاچاق مطرح می‌شود؛ بنابراین مبارزه با قاچاق نیازمند قوانین قاطع و محکم است.
ایسناایسنا5 روز قبل
ایسنا/اصفهان مدیر آب و فاضلاب روستایی شهرستان گلپایگان درباره آسیب رساندن آب و فاضلاب روستایی به امامزاده ابوالفتوح روستای وانشان، گفت: پرونده این موضوع در دادگاه باز است، ۲۵ درصد آب و فاضلاب روستایی مقصر شناخته شده است و این پرونده سه بار به دادگاه رفته است و اکنون آبفار محکوم به پرداخت ۷۰ میلیون تومان است، اما باز نسبت به این موضوع اعتراض داریم. پروژه انتقال آب از خوانسار به وانشان نیز انجام شد این پروژه را بدون پیمانکار و بیمه با نیروهای اداره و دست خالی انجام دادیم و اکنون نیز فاکتورهای مربوطه بر روی میز است. وی در خصوص آبرسانی روستاهای کنار رودخانه، گفت: آب دارای سلامت است، این حرف من نیست، بلکه گفته بهداشت گلپایگان است، از آب چاه‌ها برای فلزات سنگین، میکروبی و شیمیایی نمونه گیری انجام می‌شود. به گزارش ایسنا، مدیر آب و فاضلاب روستایی شهرستان گلپایگان در پاسخ به خبرنگاران درباره در اختیار قرار دادن جزییات نتیجه آزمایش‌های انجام شده بر آب روستاهای کنار رودخانه، اظهار کرد: من یک چارچوبی دارم، فرماندار باید نامه محرمانه بزند. دهقانی تصریح کرد: ساخت مخزن مسکن مهر و خط انتقال آن به روستای رباط سرخ در اولویت است، اما به دلیل مطرح شدن موضوع ادغام آب و فاضلاب شهری و روستایی این پروژه به کندی پیش رفت.
خوزستان آنلاینخوزستان آنلاین6 روز قبل
پیام خوزستان - اهواز - سرپرست شرکت آب و فاضلاب روستایی خوزستان گفت: هفت روستای ام‌سراجینه از توابع شهرستان باوی خوزستان دارای لوله‌کشی آب شرب شدند. عادل حرباوی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا بیان کرد: کارگزاری خط و شبکه توزیع آب شرب هفت روستای ام‌سراجینه شهرستان باوی امروز پایان یافت و به زودی آیین بهره‌برداری از آن برگزار می‌شود. وی افزود: این هفت روستا تاکنون فاقد آب شرب بوده و از طریق تانکر سیار آبرسانی به آنها انجام می‌شد. شهرستان باوی به مرکزیت ملاثانی در شمال اهواز واقع است. برچسب‌هاآب و فاضلاب خوزستان باوی آبرسانی
ساعت ۲۴ساعت ۲۴6 روز قبل
انفجار در یک آزمایشگاه دولتی تحقیقات نظامی در کره جنوبی، یک کشته و پنج زخمی برجای گذاشت. به نوشته خبرگزاری «اسپوتنیک»، این آزمایشگاه که در شهر «دائه‌جیون» واقع در ۱۰۰ مایلی جنوب پایتخت واقع شده، ساعت ۴:۲۴ بعدازظهر به وقت محلی دچار انفجار شده است. در این انفجار یک دانشمند کشته شده است. پس از وقوع انفجار، حدود ۱۲۰ آتش‌نشان جهت کنترل اوضاع، اطفای حریق و بررسی علل آن عازم محل شدند. پیش‌تر در ماه می‌سال جاری میلادی، انفجار یک تانکر هیدروژن در کره جنوبی دو کشته برجای گذاشت و چهار تن دیگر نیز به شدت مجروح شدند.

به انتهای لیست رسیدید