تایمز

تایمز

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز2 ساعت قبل
به گزارش مشرق، «لیون باتیتو» فرمانده تیپ گردان جنوب غزه مستقر در مرز نوار غزه، برای اولین بار از زمان پایان درگیری‌ها، به افزایش قدرت نظامی جنبش «جهاد اسلامی» اعتراف کرد. این فرمانده صهیونیستی در ادامه مدعی شد که ارتش این رژیم از افزایش قدرت «جهاد اسلامی» غافلگیر نشده است. اذعان به افزایش قدرت جهاد اسلامی، در حالی است که چندی پیش وبگاه تایمز اسرائیل در گزارشی نوشت که جهاد اسلامی برای اولین بار از موشکی با کلاهک ۳۰۰ کیلوگرمی استفاده کرده است. این موشک موجب شگفتی رژیم صهیونیستی شده و به گفته مقامات این رژیم، چنین موشکی در نزد جنبش حماس نیز وجود ندارد. جهاد اسلامی و دیگر گروه‌های فلسطینی در واکنش به اقدام تروریستی رژیم صهیونیستی، دهها موشک به شهرهای اسرائیل و همچنین تل‌آویو شلیک کردند.
فارسفارس2 ساعت قبل
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «لیون باتیتو» فرمانده تیپ گردان جنوب غزه مستقر در مرز نوار غزه، برای اولین بار از زمان پایان درگیری‌ها، به افزایش قدرت نظامی جنبش «جهاد اسلامی» اعتراف کرد. این فرمانده صهیونیستی در ادامه مدعی شد که ارتش این رژیم از افزایش قدرت «جهاد اسلامی» غافلگیر نشده است. اذعان به افزایش قدرت جهاد اسلامی، در حالی است که چندی پیش وبگاه تایمز اسرائیل در گزارشی نوشت که جهاد اسلامی برای اولین بار از موشکی با کلاهک ۳۰۰ کیلوگرمی استفاده کرده است. این موشک موجب شگفتی رژیم صهیونیستی شده و به گفته مقامات این رژیم، چنین موشکی در نزد جنبش حماس نیز وجود ندارد. جهاد اسلامی و دیگر گروه‌های فلسطینی در واکنش به اقدام تروریستی رژیم صهیونیستی، دهها موشک به شهرهای اسرائیل و همچنین تل‌آویو شلیک کردند.
اقتصادنیوزاقتصادنیوز3 ساعت قبل
به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا؛ جنیفر آرکوری، مدل سابق و تاجر آمریکایی در پاسخ به سوالی درباره اینکه رابطه‌اش با بوریس جانسون، نخست‌وزیر انگلیس و شهردار سابق لندن چگونه رابطه‌ای بوده، اظهار کرد: «من به این سوال پاسخ نمی‌دهم اما می‌توان گفت رابطه بسیار ویژه‌ای میان ما وجود داشت.» به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، وی افزود، حدود یک هفته پیش تلاش کرده با جانسون تماس بگیرد اما اندکی پس از آنکه جانسون گوشی را برداشته، «مردی با لهجه چینی» شروع به صحبت کرده است. آرکوری در روزهای گذشته جانسون را به بی‌محلی به او از زمان تصدی نخست‌وزیری انگلیس متهم کرد. رسوایی در روابط آرکوری و جانسون از زمانی آغاز شد که روزنامه ساندی تایمز گزارش کرد، این مدل سابق آمریکایی و نخست‌وزیر انگلیس در زمانی که جانسون شهردار لندن بوده و هنوز از همسر سابقش جدا نشده بوده، با یکدیکر رابطه‌ای بسیار نزدیک داشته‌اند. این گزارش‌ها پس از آن منتشر شدند که جانسون به دادن برخی امتیازات غیرقانونی به آرکوری از جمله شرکت در مذاکرات تجاری محرمانه و پرداخت تسهیلاتی تا ۱۰۰ هزار پوند از سرمایه نهادهای دولتی متهم شد. جانسون و آرکوری هر دو بارها رابطه صمیمانه با یکدیگر را تکذیب کرده و تاکید داشته‌اند که از سرمایه‌های دولتی سوء استفاده نکرده‌اند.
ایسناایسنا5 ساعت قبل
دادگاه کیفری بین‌الملل در لاهه اعلام کرده، احتمالا نخستین تحقیقات خود را درباره جرایم جنگی احتمالی از سوی ارتش انگلیس در نبردهای عراق و افغانستان و در پی افشاگری یکی از برنامه‌های شبکه خبری بی. بی. سی در این باره آغاز می‌کند. این دادگاه پیشتر به شواهدی معتبر اشاره کرده بود که نشان می‌دهد نیروهای انگلیسی احتمالا به جنایت‌های جنگی در عراق دست زده‌اند. این بیانیه از سوی دادگاه کیفری بین‌المللی پس از تحقیقات صورت گرفته از سوی بی. بی. سی و ساندی تایمز منتشر شده است. این دو رسانه به گزارش‌های ۱۱ کاراگاه از تیم اتهامات تاریخی عراق (IHAT) اشاره دارند که جنایت‌های جنگی احتمالی ارتکابی از سوی نیروهای انگلیسی در عراق را مورد بررسی قرار دادند. دومینیک راب، وزیر امور خارجه انگلیس در گفتگو با بی. بی. سی گفت: تمامی اتهاماتی که شواهدی داشته باشند، مورد بررسی قرار گرفته‌اند.
ایسناایسنا6 ساعت قبل
وزارت امور خارجه چین امروز دوشنبه به گزارش اخیر روزنامه نیویورک تایمز بر مبنای دستیابی به صدها سند افشا شده متعلق به دولت چین درباره اقدامات و سیاستهای این دولت در منطقه سین کیانگ واکنش نشان داده و به آن حمله کرد. او تصریح کرد: این حقیقت که منطقه سین‌کیانگ در سه سال گذشته و تقریبا در همان مدت زمانی که کمپین چین در سین‌کیانگ به اجرا درآمد، از حمله تروریستی رنج نبرده، نشان‌دهنده درستی سیاست دولت چین بوده است. گنگ شوانگ در ادامه تصریح کرد: مقاله اخیر روزنامه نیویورک تایمز یک کار «سرهم بندی‌شده شلخته» بر پایه تفسیر گزینشی از اسناد و مدارک محسوب می‌شود. این مقام ارشد دولت چین با این حال اعتبار اسناد مورد استناد روزنامه نیویورک تایمز را زیر سوال نبرد. این روزنامه گزارش کرده که این اسناد نقش محوری شی جینپینگ رئیس جمهور چین در پیشبرد عملیات برخورد با اویغورها در سین‌کیانگ را فاش می‌سازد.
خبرآنلاینخبرآنلاین7 ساعت قبل
رئیس پیشین مجلس عراق فاش کرد، نماینده آمریکا او را تهدید کرده، در صورتی که عراق با سیاست ضد ایرانی آمریکا همراهی نکند، واشنگتن این کشور را به کره شمالی دوم تبدیل می‌کند. «سلیم الجبوری» از تهدید آمریکا علیه کشورش پرده برداشت و اعلام کرد که «برت مک‌گورک» نماینده آمریکا در عراق، تهدید کرده که عراق را به کره شمالی دیگری تبدیل خواهد کرد. الجبوری در گفت‌وگویی تلویزیونی فاش کرد «در یکی از جلسات با مک‌گورک، او گوشی همراهش را از جیب درآورد و تصویری از کره شمالی و تصویری دیگر از کره شمالی نشانم داد. رئیس سابق پارلمان عراق گفت که بعد از این تهدید نماینده آمریکا، با او جدال لفظی پیدا کرده و انتقاد کرده که چرا حرفی زده که دخالت در امور عراق است. برت مک‌گورک دیپلماتی است که باراک اوباما رئیس جمهور پیشین آمریکا او را در سال ۲۰۱۴ نماینده آمریکا در ائتلاف موسوم به «ائتلاف بین‌المللی [ضد داعش] در عراق» تعیین کرده بود.
ایسناایسنا7 ساعت قبل
سردبیر روزنامه نیویورک تایمز، دونالد ترامپ را متهم کرد که جان خبرنگارانش را با متهم کردن آنان به «سوء استفاده شخصی و دشمن مردم» خواندن آنان، در معرض خطر قرار داده است. او در پاسخ به سوالی درباره احتمال نژادپرست بودن دونالد ترامپ گفت: نمی‌دانم. به نظر من دونالد ترامپ اظهاراتی را بیان می‌کند که به لحاظ نژادی ایجاد تفرقه می‌کنند. باکت گفت: آنان احتمالا خواستار یک نیویورک‌ تایمز سیاسی‌تر هستند اما امیدوارم به مرور متوجه شوند که یک نیویورک تایمز بی‌طرف قدرت و ماندگاری بیشتری دارد. وی تاکید کرد، انجام تحقیقاتی مانند تحقیقات درباره مالیات دونالد ترامپ تاثیر بیشتری نسبت به نگارش مطالب جانبدارانه خواهد داشت.
ایسناایسنا7 ساعت قبل
مطالعه جدید پژوهشگران کالج پزشکی بیلور (Baylor College of Medicine) آمریکا نشان می‌دهد بسیاری از جراحی‌های قلب که به منظور باز کردن شریان‌های مسدود شده انجام می‌شود، غیرضروری هستند. به گزارش ایسنا، پژوهشگران آمریکایی اخیرا دریافته‌اند بسیاری از جراحی‌های قلب که به منظور باز کردن رگ‌های مسدود شده انجام می‌شود، غیر ضروری هستند. پژوهشگران طی این مطالعه بیش از پنج هزار نفر را به مدت سه سال و نیم مورد بررسی قرار دادند. بررسی‌های آنها نشان داد که عمل‌های جراحی بای‌پس سرخ‌رگ کرونر" (coronary artery bypass grafting) ممکن است در برخی موارد غیرضروری باشد و علاوه بر آن این عمل در کاهش خطر حملات قلبی نقشی ندارد. دلیل اجرای این جراحی گرفتگی و تنگی (حداکثر تا حد انسداد کامل) عروق کرنر می‌باشد که در شرایط گوناگون تشخیص داده شده‌ است و قابلیت درمان با فنر و بالون را ندارند.
فراروفرارو11 ساعت قبل
اما تغییر دادن زندگی هایمان و به وجود آوردن عادت‌های جدید آسان نیست مخصوصا وقتی به ایامی نزدیک می‌شویم که می‌خواهیم خودمان را تغییر دهیم؛ مثل سال نو. سیستم تغییر رفتار ما بر پایه ایده «گام‌های کوچک» بنا شده است. آنطور که پژوهش نشان داده است شروع کردن با گام‌های کوچک موجب می‌شود عادت‌های جدید با احتمال بیشتری ادامه یابند. با برداشتن گام‌های کوچکی که احتمال شکستشان بسیار کم است می‌توانیم شروع کنیم به ساختن روش جدید و سالم‌تری برای زندگی و کار. هدف بزرگ مشکلی ندارد، اما ما می‌توانیم برای کمک به خودمان با هداف کوچک شروع کنیم.
قدس آنلاینقدس آنلاین11 ساعت قبل
رفتار هفته گذشته ژنرال‌های ارتش بولیوی که در تلویزیون ملی این کشور خواستار استعفا و دستگیری اوو مورالس، رئیس جمهور قانونی و منتخب مردم این کشور شدند، می‌تواند نمونه‌ یک واحد درسی و یک متد آموزشی برای کودتا باشد. در عین حال آنچه در بولیوی رخ داد و مورالس را مجبور به ترک کشور کرد، مطمئنا آن‌گونه که رسانه‌های شرکتی و دست راستی ایالات متحده سعی در نشان دادن آن داشتند، نبود. پیام رسانه‌های سازمانی آمریکایی در قبال پرونده بولیوی مشخص است: اگر ما نتیجه را دوست داشته باشیم، کودتا کودتا نیست. ونزوئلا و طنز تلخ اعلام بی‌طرفی رسانه‌های آمریکاییمورالس نخستین رئیس جمهور بومی با اکثریت آرای بومی بود که جایگزین یک فرد سفید پوست در اداره دولت بولیوی شد. باید اذعان کرد که کلمات قدرت دارند و قاب کردن و به تصویر کشیدن یک رویداد روش قدرتمندی برای مشروعیت بخشی و صدالبته مشروعیت‌زدایی است.
اقتصادنیوزاقتصادنیوز11 ساعت قبل
به گزارش اقتصادنیوز به نقل از دنیای اقتصاد، نیویورک تایمز نوشت: این نشست میان دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا و جان بولتون، مشاور امنیت ملی سابق دولت او پیش از این علنی نشده بود و در اظهاراتی که یک دستیار ارشد شورای امنیت ملی آمریکا به مسوولان تحقیقات برای استیضاح ترامپ در ماه گذشته میلادی گفته، فاش شده است. نشست مذکور در حالی برگزار شده بود که بولتون به‌دنبال هماهنگ کردن وزرای کابینه ترامپ و مشاوران ارشد امنیت ملی بود برای آنکه آنها ترامپ را متقاعد کنند آزادسازی و پرداخت اعتبارات امنیتی کمکی در نظر گرفته شده برای اوکراین به نفع آمریکا است. براساس این گزارش، در این نشست بولتون نتوانسته نظر ترامپ را تغییر دهد و پس از آن از این دستیار خواسته به‌دنبال فرصت‌های جدید به منظور واداشتن مقام‌های دولت به متقاعد کردن و تغییر نظر ترامپ برود. براساس متن شهادت این دستیار به نام تیموتی موریسون که روز شنبه توسط دموکرات‌های مجلس نمایندگان آمریکا منتشر شد، او با اشاره به ترامپ گفته است: تا آنجا که من به یاد می‌آورم سفیر بولتون خیلی ساده گفت او برای این کار آماده نیست.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین11 ساعت قبل
خبرگزاری میزان- ارتش هند قصد دارد در عملیات‌های جست و جو و همچنین درگیری با شبه نظامیان در کشمیر از ربات‌های نظامی استفاده کند. مقامات هندی همچنین اعلام کرده‌اند که برای کاهش وابستگی هند به واردات نظامی، این کشور به دنبال تولید ربات‌های بومی است. وزارت کشور هند پیش از این اعلام کرده بود که در یک سال گذشته ۲۳۸ شبه نظامی در درگیری‌های ایالت جامو و کشمیر کشته شده‌اند. در سطح جهان شرکتهایی مانند 'آی ربات'، 'نورتراپ گرومن'، 'میتسوبیشی' و غیره به دنبال توسعه تکنولوژی ربات جهت استفاده در مرزها بوده‌اند. درحالی که ممکن است نسل اولیه ربات‌های هند در مراحل آخر تولید باشد اما این ربات‌ها با چالش‌های بزرگ از جمله طراحی و جمع آوری اطلاعات خام روبرو هستند.
قدس آنلاینقدس آنلاین11 ساعت قبل
حزب محافظه‌کار انگلیس طرحی به پارلمان ارائه کرد که بر اساس آن نظامیان سابق این کشور به علت ارتکاب جرائم در عراق و افغانستان و ایرلند شمالی محاکمه نخواهند شد. به گزارش گروه بین الملل قدس آنلاین، حزب محافظه‌کار انگلیس طرح جدیدی را برای تصویب در مجلس عوام این کشور پیشنهاد کرده است تا از طریق آن به گونه بهتری از نظامیان انگلیسی محافظت شود. بر اساس طرح پیشنهادی، نظامیان سابق انگلیسی به علت جرائمی که در گذشته و در جنگ‌های عراق و افغانستان و ایرلند شمالی مرتکب شده‌اند، محاکمه نخواهند شد. بر طبق طرح مذکور، برای همه نظامیان انگلیسی که در ایرلند شمالی و در زمان جنگ داخلی این کشور جنگیده‌اند، عفو عمومی در نظر گرفته می‌شود حتی برای کسانی که هم‌اکنون هم به ارتکاب جنایت متهم هستند. در همین حال تحقیقات مشترک شبکه تلویزیونی بی‌بی‌سی و روزنامه ساندی تایمز نشان می‌دهد دولت و ارتش انگلیس شواهد معتبر در مورد جنایات جنگی سربازان انگلیسی علیه غیرنظامیان در افغانستان و عراق را لاپوشانی کرده‌اند.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین12 ساعت قبل
این روزنامه نگار با آنالیز دیتای اکانت توئیتری ترامپ، به آمارهای جالبی درباره وی دست یافته است. طبق این گزارش، ترامپ نخستین حمله توئیتری را روز سوم ریاست جمهوری اش در کاخ سفید انجام داد و عملا به معترضان به انتخاب وی حمله کرد. وی در سال نخست ریاست جمهوری اش با ۱۱۵۰ توئیت به دیگران حمله کرد و انتظار می‌رود در سال آینده نیز با همین تعداد توئیت به مخالفانش حمله کند. همچنین این گزارش نشان می‌دهد شهرهایی که ساکنان آن بیشتر طرفدار دموکرات‌ها بوده‌اند هدف حمله توئیتری ترامپ قرار گرفته‌اند. تاکنون ترامپ۴هزار و ۴۹۶ حمله توئیتری علیه دموکرات‌ها، رسانه‌ها و مؤسسات تحقیق و تفحص انجام داده است.
زوم‌جیزوم‌جی22 ساعت قبل
باتوجه‌به گزارش‌های منتشر شده از سوی نیویورک تایمز، Nickelodeon در حال ساخت یک اسپین آف از باب اسفنجی برای نتفلیکس است. باب اسفنجی (SpongeBob) را می‌توان یکی از کاراکترهای محبوب تلویزیون دانست که سریال آن مخاطبان زیادی را به‌خود جذب کرده و حتی این شخصیت دوست داشتنی وارد سینما هم شده است. باتوجه‌به جدیدترین اخبار سینما و تلویزیون، نتفلیکس (Netflix) و Nickelodeon وارد یک همکاری شده‌اند و در جریان این همکاری، نیکلودئون برای نتفلیکس سریال و فیلم خواهد ساخت. نیویورک تایمز در گزارش خود اعلام کرده که نیکلودئون یک اسپین‌آف موزیکال از مجموعه باب اسفنجی را می‌سازد که داستان آن روی کاراکتر Squidward تمرکز دارد. در جریان انیمیشن سریالی باب اسفنجی، راجر بامپاس، صداپیشه اسکوئیدوارد است و مشخص نشده که آیا او در این پروژه هم صداپیشگی اسکوئیدوارد را برعهده دارد یا نه.
صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صداوسیما به نقل از خبرگزاری فرانسه؛ تحقیقات مشترک شبکه تلویزیونی بی بی سی و روزنامه ساندی تایمز نشان می‌دهد دولت و ارتش انگلیس شواهد معتبر در مورد جنایات جنگی سربازان انگلیسی علیه غیرنظامیان در افغانستان و عراق را لاپوشانی کرده‌اند. بر اساس این تحقیقات، نشت اطلاعات از دو تحقیق دولتی در مورد رفتار نیرو‌های انگلیسی در جنگ‌های افغانستان و عراق نشان می‌دهد سربازان انگلیسی در قتل و شکنجه کودکان و غیرنظامیان در این دو کشور دست داشته‌اند. این اتهامات شامل قتل در زمان بازداشت، ضرب و شتم، شکنجه و سوء استفاده جنسی از بازداشت شدگان توسط اعضای یگان پیاده «بلک واچ» و همچنین قتل‌هایی است که یکی از سربازان یگان ساس مرتکب شده است. کارآگاهان نظامی که در مورد این جنایات جنگی تحقیق کردند به برنامه پانارومای بی بی سی و روزنامه ساندی تایمز گفتند فرماندهان ارشد نظامی بنا به دلایل سیاسی این موضوع را لاپوشانی کردند. یکی از تحقیق کنندگان به بی بی سی گفت: «وزارت دفاع هیچ قصدی برای پیگرد هیچ سربازی از هیچ رده نظامی ندارد، مگر آنکه واقعا ضروری باشد.» وزارت دفاع مدعی شد این اتهامات نادرست است و تصمیمات بازرسان و دادستان‌ها «مستقل» بوده و شامل دیدگاه‌های بیرونی و مشاوره‌های حقوقی است. این اتهامات از دو تحقیق در مورد جنایات جنگی به بیرون درز پیدا کرد که در سال ۲۰۱۷ به پایان رسید و هیچ کس در نتیجه آن، تحت پیگرد قانونی قرار نگرفت. این دو تحقیق عبارتند از: «تیم اتهامات تاریخی عراق» و «عملیات نورثمور افغانستان». دولت این تحقیقات را زمانی متوقف کرد که یکی از وکلا به نام فیل شاینر که صد‌ها اتهام را ثبت کرده بود از کارش اخراج شد، زیرا ادعا شد که او برای یافتن موکل در عراق، پول پرداخت می‌کرده است. عفو بین الملل در آن زمان از این تصمیم انتقاد کرد و برخی از محققان دو تحقیق نامبرده اکنون مدعی هستند از اقدامات شاینر به عنوان بهانه‌ای برای توقف تحقیقات در مورد اشتباهات در سطوح بالا استفاده شده است. روزنامه ساندی تایمز گزارش داد کارآگاهان نظامی اتهامات مربوط به اسناد نادرست را کشف کرده‌اند که به اندازه کافی جدی هستند که پیگرد افسران ارشد نظامی را به دنبال داشته باشد. این روزنامه گزارش داد یکی از فرماندهان ارشد یگان ساس به دادستان‌ها رجوع کرده بود تا مانع اجرای عدالت شود و نگذارد تحقیقات به پایان برسد. این روزنامه همچنین گفت: اگر مشخص شود انگلیس از پیگرد نیرو‌های نظامی به خاطر اقداماتشان سر باز زده باشد، اطلاعات جدید ممکن است به تحقیقات در مورد جنایات جنگی در دادگاه کیفری بین المللی منجر شود.
ایلناایلنا1 روز قبل
اعتراض‌ ایرانیان به افزایش نرخ بنزین مورد توجه رسانه‌های جهان قرار گرفته است. رویترز رسانه‌ای بود که به پوشش اخبار اعتراض‌های مردمی در ایران پرداخت و نوشت مردم به افزایش قیمت بنزین معترض هستند. نیویورک تایمز هم در مورد اعتراضات در ایران نوشت: معترضان در ایران با سردادن شعارها اعتراض خود را به افزایش قیمت بنزین بیان کردند. خبرگزاری فرانسه هم رسانه دیگری بود که به این اعتراض‌های مردمی در ایران پرداخت: تظاهرات و اعتراضات مردمی به دنبال افزایش قیمت بنزین در ایران ادامه دارد. تولو نیوز نیز در خبری نوشت: اعتراضات ایران علیه افزایش قیمت بنزین سیاسی شد.
انتخابانتخاب1 روز قبل
به نوشته رویترز، تایوان خودمختار و دموکراتیک مورد ادعای چین است که آن را یک استان شورشی خودش می‌داند و حساس‌ترین و مهمترین مساله ارضی حزب کمونیست چین است. چین تهدید کرده است در صورتی که تایوان اقدامی در راستای استقلال انجام دهد، به آن حمله می‌کند. «ویلیام لای» تا ژانویه نخست‌وزیر تایوان بود و بعد از شکست حزب حاکم دموکراتیک مترقی در انتخابات منطقه‌ای نوامبر گذشته، از مقامش کناره‌گیری کرد. روزنامه دولتی گلوبال تایمز چین در واکنش به این تحولات، گفت پکن باید یک حکم بازداشت بین‌المللی برای او صادر کند تا طبق قانون ضد جدایی ۲۰۰۵ تحت محاکمه قرار بگیرد. تساوی اینگ-ون با پذیرش نامزدی ویلیام لای، اشاره‌ای به مبحث استقلال نکرد اما گفت این جزیره باید مقابل فشار چین ایستادگی کند و راه را به هنگ‌کنگ تحت حاکمیت چین که ماه‌هاست درگیر اعتراضات ضد دولتی است، نشان دهد.
قدس آنلاینقدس آنلاین1 روز قبل
نتیجه تحقیقات روزنامه «ساندی تایمز» و برنامه «بی‌بی‌سی پانوراما» نشان می‌دهد، دولت و ارتش انگلیس درباره قتل و شکنجه غیرنظامیان عراقی و افغانستانی توسط نیروهای انگلیسی لاپوشانی کرده‌اند. به گزارش گروه بین الملل قدس آنلاین، انتشار گزارشی از نتیجه تحقیقات کاراگاهان انگلیسی نشان می‌دهد، دولت و ارتش این کشور درباره جنایات جنگی نظامیان انگلیس در افغانستان و عراق لاپوشانی کرده‌اند. به گفته این ۱۱ کاراگاه انگلیسی، آنها شواهدی مبنی بر جنایات جنگی نیروهای انگلیس در کشورهای عراق و افغانستان پیدا کرده‌اند. این اولین باری نیست که تلاش کشورهای غربی برای صرفنظر کردن از جنایات جنگی نظامیانشان در دیگر کشورها خبر ساز می‌شود. «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا روز گذشته ۲ نظامی آمریکایی متهم به جنایت جنگی در افغانستان را تبرئه کرد.
فارسفارس1 روز قبل
نتیجه تحقیقات روزنامه «ساندی تایمز» و برنامه «بی‌بی‌سی پانوراما» نشان می‌دهد، دولت و ارتش انگلیس درباره قتل و شکنجه غیرنظامیان عراقی و افغانستانی توسط نیروهای انگلیسی لاپوشانی کرده‌اند. به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، انتشار گزارشی از نتیجه تحقیقات کاراگاهان انگلیسی نشان می‌دهد، دولت و ارتش این کشور درباره جنایات جنگی نظامیان انگلیس در افغانستان و عراق لاپوشانی کرده‌اند. به گفته این ۱۱ کاراگاه انگلیسی، آنها شواهدی مبنی بر جنایات جنگی نیروهای انگلیس در کشورهای عراق و افغانستان پیدا کرده‌اند. این اولین باری نیست که تلاش کشورهای غربی برای صرفنظر کردن از جنایات جنگی نظامیانشان در دیگر کشورها خبر ساز می‌شود. «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا روز گذشته ۲ نظامی آمریکایی متهم به جنایت جنگی در افغانستان را تبرئه کرد.
ایسناایسنا1 روز قبل
رئیس‌جمهوری تایوان، یکی از نخست‌وزیران سابق این منطقه را به عنوان معاون خود در انتخابات ۲۰۲۰ معرفی کرده است. این شخص سال گذشته با حمایت از استقلال رسمی این جزیره خشم چین را برانگیخت و یک روزنامه اصلی چین هم خواستار بازداشت او شد. به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، تایوان خودمختار و دموکراتیک مورد ادعای چین است که آن را یک استان شورشی خودش می‌داند و حساس‌ترین و مهمترین مساله ارضی حزب کمونیست چین است. چین تهدید کرده است در صورتی که تایوان اقدامی در راستای استقلال انجام دهد، به آن حمله می‌کند. «ویلیام لای» تا ژانویه نخست‌وزیر تایوان بود و بعد از شکست حزب حاکم ترقی‌خواه دموکراتیک در انتخابات منطقه‌ای نوامبر گذشته، از مقامش کناره‌گیری کرد.

بهترین سریال‌های ۲۰۱۹؛ تماشای این سریال‌های تلویزیونی جذاب را از دست ندهید!

33+
تکراتوتکراتو1 روز قبل
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین1 روز قبل
نشریه آمریکایی نیویورک تایمز با استناد به آنچه که «افشای کم‌سابقه و نادر اسناد دولتی چین» خوانده است، جزئیاتی درباره عملیات امنیتی پکن علیه مسلمانان منطقه سین‌کیانگ را منتشر کرد. اعتمادآنلاین| روزنامه نیویورک تایمز گزارش کرده که به ۴۰۳ صفحه از اسناد داخلی دولت چین دست پیدا کرده است که جزئیات جدیدی را درباره سیاست‌ها و اقدامات به شدت محرمانه و مناقشه‌برانگیز حزب کمونیست چین علیه مسلمانان منطقه سین‌کیانگ این کشور مشخص می‌کند. نیویورک تایمز نوشت، این اسناد دربردارنده یک‌سری سخنرانی‌های تاکنون منتشر نشده شی جینپینگ، رئیس جمهور چین و همچنین دستورات و گزارش@هایی درباره اقدامات تجسسی و کنترلی اعمال‌شده بر مسلمانان قوم اویغور بوده‌اند. به گزارش خبرگزاری فرانسه، این اسناد در عین حال نشان داده‌اند که در داخل حزب کمونیست چین نارضایتی‌هایی نسبت به این عملیات سرکوب اویغورها وجود داشته است. او که در داخل حزب کمونیست به خاطر مدیریت گروه‌های اقلیت شهرت دارد، پیش از آن سابقه رهبری سیاست‌های مشت آهنین علیه مخالفان در تبت را داشته است.
ایسناایسنا1 روز قبل
بر اساس اظهارات یک دستیار ارشد شورای امنیت ملی آمریکا خطاب به مسئولان تحقیقات برای استیضاح دونالد ترامپ، جان بولتون ماه اوت گذشته زمانی که همچنان مشاور امنیت ملی دولت بود، دیداری خصوصی با رئیس جمهور آمریکا داشته تا او را در خصوص آزادساختن ۳۹۱ میلیون دلار کمک امنیتی به اوکراین متقاعد کند. نشست مذکور در حالی برگزار شده بود که بولتون به دنبال هماهنگ کردن وزرای کابینه ترامپ و مشاوران ارشد امنیت ملی بود برای آن که آنها ترامپ را متقاعد کنند آزادسازی و پرداخت اعتبارات امنیتی کمکی در نظر گرفته شده برای اوکراین به نفع آمریکا است. بر اساس این گزارش، در این نشست بولتون نتوانسته نظر ترامپ را تغییر دهد و پس از آن از این دستیار خواسته به دنبال فرصتهایی جدید به منظور واداشتن مقامهای دولت به متقاعد کردن و تغییر نظر ترامپ برود. صحبتهای این دستیار خبر از مشکلات پیش روی دموکراتهای مجلس نمایندگان آمریکا برای پیشبرد فرآیند تحقیقات بدون شهادت بولتون می‌دهد. با افزایش انتشار شهادتهای شاهدان فراخوانده شده به مجلس نمایندگان آمریکا و افزایش فشار‌های سیاسی، ممکن است بولتون مجبور به تغییر نظرش شود.
ایسناایسنا1 روز قبل
دولت و نیروهای مسلح انگلیس به لاپوشانی کشتار غیرنظامیان و قتل کودکان به دست نیروهای این کشور در عراق و افغانستان متهم شده‌اند. این اتهاماتی که با انکار وزارت دفاع انگلیس همراه شده است، پس از تحقیق روزنامه ساندی تایمز و بی‌بی‌سی‌ پانوراما فاش شد. ‌دولت انگلیس مختومه شدن تحقیقات درباره جرایم جنگی ادعایی در عراق و افغانستان را پیش از آنکه سربازی تحت پیگرد قرار بگیرد، اعلام کرده است. شواهد جدید، از تحقیقات تیم عراق بیرون آمده است که درباره جرایم جنگی ادعایی حین اشغال عراق و افغانستان تحقیق می‌کرد. وزارت دفاع انگلیس می‌گوید، عملیات‌های ارتش طبق قانون است و اتهامات مورد بررسی قرار می‌گیرد.
ایسناایسنا1 روز قبل
شرکت فضایی «اسپیس ایکس» با موفقیت «سیستم خطای پرتاب» (launch abort system) کپسول دراگون را آزمایش کرد. پس از این اتفاق، اسپیس ایکس گفت که دلیل بروز ناهنجاری در موتور کپسول دراگون بوده است. تست موتور کپسول دراگون که در «منطقه ۱» (Landing Zones ۱) «پایگاه نیروی هوایی کیپ کاناورال» انجام شد، به نابودی این کپسول منجر شد. طی این آزمایش جدید، مهندسان موتورهای کپسول دراگون را در نزدیکی «منطقه ۱» (Zone ۱) پایگاه نیروی هوایی کیپ کاناورال اسپیس ایکس آزمایش کردند. اسپیس ایکس به طور جدی سیستم‌های ایمنی پرواز کپسول دراگون را آزمایش کرده است.
ایلناایلنا1 روز قبل
یک مقام دفتر مدیریت و بودجه کاخ سفید در برابر مجلس نمایندگان آمریکا شهادت داد. به گزارش ایلنا به نقل از پایگاه اینترنتی کنگره آمریکا، «مارک سندی»، مقام دفتر مدیریت و بودجه کاخ سفید، که روز گذشته -‌شنبه- در برابر کمیته اطلاعات مجلس نمایندگان شهادت داد، گفت که نمی‌داند چرا کمک نظامی به اوکراین با تاخیر روبه‌رو شده است. سندی همچنین گفت که در طول کارش در این دفتر تا به حال به چنین موردی در زمینه تاخیر در کمک برنخورده است. وی نخستین مقام این دفتر است که در تحقیقات استیضاح «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهوری آمریکا، شرکت کرده است. سندی معاون رئیس بخش دفتر مدیریت و بودجه در بخش امنیت ملی کاخ سفید است و «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهوری آمریکا، نقشی در انتصاب وی به این سمت نداشته است.
برترین‌هابرترین‌ها1 روز قبل
روز ۲۰ آوریل، هنگامی‌که شرکت «اسپیس ایکس» در حال تست موتور کپسول «دراگون» بود، موتور این کپسول با بد عمل کردن سبب نشت دود بسیاری در هوا شد. پس از این اتفاق، اسپیس ایکس گفت که دلیل بروز ناهنجاری در موتور کپسول دراگون بوده است. اما اکنون پس از چند روز این شرکت بالاخره اعتراف کرد که در حین تست آتش، موتور کپسول دراگون به طور کامل نابود شده است. تست موتور کپسول دراگون که در «منطقه ۱» (Landing Zones ۱) «پایگاه نیروی هوایی کیپ کاناورال» انجام شد، به نابودی این کپسول منجر شد. طی این آزمایش جدید، مهندسان موتورهای کپسول دراگون را در نزدیکی «منطقه ۱» (Zone ۱) پایگاه نیروی هوایی کیپ کاناورال اسپیس ایکس آزمایش کردند.
ایسناایسنا1 روز قبل
به گزارش ایسنا، روزنامه نیویورک تایمز گزارش کرده که به ۴۰۳ صفحه از اسناد داخلی دولت چین دست پیدا کرده که جزئیات جدیدی را درباره سیاستها و اقدامات به شدت محرمانه و مناقشه‌برانگیز حزب کمونیست چین علیه مسلمانان منطقه سین‌کیانگ این کشور مشخص می‌کند. نیویورک تایمز نوشت، این اسناد دربردارنده یک سری سخنرانی‌های تا کنون منتشر نشده شی جینپینگ، رئیس جمهور چین و همچنین دستورات و گزارشهایی درباره اقدامات تجسسی و کنترلی اعمال شده بر مسلمانان قوم اویغور بوده‌اند. به گزارش خبرگزاری فرانسه، این اسناد در عین حال نشان داده‌اند که در داخل حزب کمونیست چین نارضایتی‌هایی نسبت به این عملیات سرکوب اویغورها وجود داشته است. نیویورک تایمز نوشت: این اسناد از سوی یک عضو ناشناس تشکیلات سیاسی چین به بیرن درز کرده و او امیدوار بوده که این افشاگری جلوی فرار رهبران چین از جمله شی‌ جینپینگ از محکومیت به سبب اجرای بازداشتهای گسترده را بگیرد. او که در داخل حزب کمونیست به خاطر مدیریت گروه‌های اقلیت شهرت دارد، پیش از آن سابقه رهبری سیاستهای مشت آهنین علیه مخالفان در تبت را داشته است.

به انتهای لیست رسیدید