تبادل

تبادل

خانه ملتخانه ملت1 ساعت قبل
به‌گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، علی اصغر مونسان، معاون رئیس‌جمهوری و رئیس سازمان میراث‌ فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری با حضور در مجلس شورای اسلامی در نشستی با اعضای کمیسیون اصل ۹۰ شرکت کرد. مونسان با اعلام این خبر که سند گردشگری کشور آماده شده است، گفت: در این سند احکامی آورده شده که پس از تصویب در هیئت دولت اختیارات سازمان را افزایش می‌دهد، این سند به‌زودی در دولت بررسی می‌شود. رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری افزود: در سال ۹۷، شاهد ورود ۷ میلیون و ۸۰۰ هزار گردشگر خارجی به کشور بودیم که رشد بیش از ۵۰ درصدی نسبت به سال ۹۶ دارد. مونسان تأکید کرد: در حوزه صنایع‌دستی نیز رشد خوبی داشتیم. رئیس سازمان میراث‌فرهنگی گفت: اقدامات بسیار خوبی در زمینه دیپلماسی فرهنگی انجام داده‌ایم.
خبر فوریخبر فوری1 ساعت قبل
سید عباس عراقچی معاون وزیر امور خارجه و تاکه ئو موری معاون ارشد وزارت خارجه ژاپن در بیست و ششمین دور گفت و گوهای سیاسی دو کشور درباره برجام و تحولات منطقه رایزنی کردند. معاونان وزیران امور خارجه دو کشور همچنین با اشاره به اهمیت سفر اخیر نخست وزیر ژاپن به تهران، علاقه مندی خود را به ادامه مشورت‌های عالیرتبه سیاسی ابراز کردند. موری امروز همچنین با محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان دیدار کرد و گفت: توکیو برای روابط با تهران و تداوم رایزنی‌ها اهمیت زیادی قائل است. دور قبلی گفت وگوهای سیاسی ایران و ژاپن با حضور سید عباس عراقچی معاون سیاسی وزارت امور خارجه و تاکه ئوموری معاون ارشد وزارت خارجه ژاپن روز شنبه ۱۲ اسفند ۹۶ در تهران برگزار شد. پیش از این دیدار، معاون وزیر خارجه ژاپن با محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه ملاقات کرد.
الفالف1 ساعت قبل
نیروهای امنیتی و ارتش هند بعد از درگیر شدن با ساکنان ایالت کشمیر که به تغییر وضعیت قانونی این منطقه معترض بودند، چندین نفر از آنها را زخمی کردند. این در حالی است که مقامات محلی ایالت جامو و کشمیر و همچنین مقامات دولت فدرال در دهلی‌نو از پاسخ دادن به سوال خبرنگاران درباره حملات نیروهای امنیتی به مردم کشمیر، بازداشت‌ها یا تخریب اموال آنها امتناع می‌ورزند. «آمیت شاه» وزیر کشور هند چند روز پیش در پارلمان این کشور، خبر لغو وضعیت خودمختاری ایالت جامو و کشمیر و پایان دادن به بند ۳۷۰ قانون اساسی هند را اعلام کرده بود. شامگاه چهارشنبه (۱۶ مرداد) نیز درگیری‌های شدیدی میان نظامیان هند و پاکستان در مرز کشمیر به وقوع پیوست. رسانه‌های محلی با استناد به منابعی در ارتش هند مدعی شدند نیروهای نظامی مستقر در خط مرزی کمشیر به تبادل سنگین آتش پرداختند.
فارسفارس1 ساعت قبل
الکترونیکی شدن سامانه‌های دولتی، مزایا و معایبی دارد، برای روشن شدن موضوع، کارپوشه ملی ایرانیان، یکی از پروژه‌های وزارت ارتباطات در راستای هوشمندسازی از زوایای مختلف در این گزارش بررسی شد. نعمتی تصریح کرد: سامانه کارپوشه ملی ایرانیان برای هر فرد صندوق دریافت نامه‌های اداری و رسمی به صورت الکترونیک دارد. سامانه الکترونیکی موجب می‌شود که مردم تمامی فرم‌ها و مستندات موردنیاز برای انجام کارهای اداری خود را در این سامانه قرار می‌دهند و به صورت الکترونیکی روند انجام پرونده خود را پیگیری می‌کنند. از گفته‌های این مخاطب چنین برداشت می‌شود که مردم از ماهیت وجود سامانه‌های الکترونیکی ناراضی نیستند اما دو برابر شدن فعالیت آنها برای دریافت نتیجه موجب می‌شود علاقه و تمایلی برای ایجاد سامانه‌های الکترونیکی نداشته باشند. با توجه به آنچه گفته شد؛ به نظر می‌رسد باید به سامانه‌های الکترونیکی فرصتی داد تا بتوانند نتایج مثبت‌تر و کاربردی‌تر از خودشان را به جامعه نشان دهند.
ایسناایسنا1 ساعت قبل
محمد جواد ظریف در اولین روز سفر خود به کویت با اعضای انجمن دوستی ایران و کویت دیدار و رایزنی کرد. به گزارش ایسنا، جمعی از اعضای انجمن دوستی ایران و کویت شامگاه شنبه با وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران دیدار کردند. روابط دوستانه و دیرینه ایران و کویت، مسائل منطقه‌ای از جمله اوضاع فلسطین، ضرورت همکاری در خلیج فارس، شرایط جاری در منطقه و تروریسم اقتصادی آمریکا علیه مردم ایران از جمله محورهای گفت‌وگو و تبادل نظر در این دیدار بود. وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران به منظور دیدار و گفت‌وگو با مقامات کویتی عازم این کشور شده است. انتهای پیام
فارسفارس1 ساعت قبل
نیروهای امنیتی و ارتش هند بعد از درگیر شدن با ساکنان ایالت کشمیر که به تغییر وضعیت قانونی این منطقه معترض بودند، چندین نفر از آنها را زخمی کردند. این در حالی است که مقامات محلی ایالت جامو و کشمیر و همچنین مقامات دولت فدرال در دهلی‌نو از پاسخ دادن به سوال خبرنگاران درباره حملات نیروهای امنیتی به مردم کشمیر، بازداشت‌ها یا تخریب اموال آنها امتناع می‌ورزند. «آمیت شاه» وزیر کشور هند چند روز پیش در پارلمان این کشور، خبر لغو وضعیت خودمختاری ایالت جامو و کشمیر و پایان دادن به بند ۳۷۰ قانون اساسی هند را اعلام کرده بود. شامگاه چهارشنبه (۱۶ مرداد) نیز درگیری‌های شدیدی میان نظامیان هند و پاکستان در مرز کشمیر به وقوع پیوست. رسانه‌های محلی با استناد به منابعی در ارتش هند مدعی شدند نیروهای نظامی مستقر در خط مرزی کمشیر به تبادل سنگین آتش پرداختند.
تسنیمتسنیم1 ساعت قبل
بر این اساس در سال۹۶، ۷ سرویس، در سال گذشته ۱۰ سرویس و هم اکنون ۱۶ سرویس تبادل اطلاعات تحت دولت الکترونیک از سوی گمرک ارائه می‌شود. مقایسه این میزان تبادل اطلاعات، نشان دهنده حجم مهم سرویس دهی در حوزه تبادل اطلاعات میان دستگاهی است. یک مقایسه مصداقی نشان می‌دهد سیستم تبادل اطلاعات بانکی مشهور کشور، روزانه تا یک میلیون تراکنش البته با حجم تنها یک کیلوبایت انجام می‌دهد. بر این اساس سامانه جامع گمرکی بیشترین حجم تبادل اطلاعات را به لحاظ حجم و تعداد اطلاعات در اختیار دارد. گفتنی است هر چند تفاهم‌نامه‌ای برای تبادل اطلاعات اظهارنامه گمرکی بین گمرک و بانک مرکزی صورت نگرفته بود، بانک مرکزی در سامانه نیما یا جامع تجارت برای فرایند تبادل کوتاژ صادراتی و وارداتی از اطلاعات این سامانه جامع گمرکی استفاده می‌کرد.
عصر ایرانعصر ایران2 ساعت قبل
وزیر امور خارجه ایران در ابتدای سفر به کویت با اعضای انجمن دوستی ایران و کویت دیدار و گفت وگو کرد. به گزارش روز شنبه اداره کل اطلاع رسانی و سخنگویی وزارت امور خارجه، جمعی از اعضای انجمن دوستی ایران و کویت شامگاه شنبه با محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران دیدار کردند. به گزارش ایرنا روابط دوستانه و دیرینه ایران و کویت، مسائل منطقه‌ای از جمله اوضاع فلسطین، ضرورت همکاری در خلیج فارس، شرایط جاری در منطقه، تروریسم اقتصادی آمریکا علیه مردم ایران از جمله محورهای گفت وگو و تبادل نظر در این دیدار بود. وزیر امور خارجه در ادامه این سفر یک روزه با همتای کویتی و سایر مقام‌های آن کشور درباره مسائل دوجانبه و تحولات منطقه‌ای گفت و گو و تبادل نظر خواهد کرد.
الفالف2 ساعت قبل
جمعی از اعضای انجمن دوستی ایران و کویت شامگاه شنبه با وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در کویت دیدار و گفتگو کردند. گروه سیاسی الف، ۲۷ مرداد ۱۳۹۸، ۰۰:۲۲ ۳۹۸۰۵۲۷۰۰۲به گزارش فارس، جمعی از اعضای انجمن دوستی ایران و کویت شامگاه شنبه با محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران که به کویت سفر کرده، دیدار کردند. روابط دوستانه و دیرینه ایران و کویت، مسائل منطقه‌ای از جمله اوضاع فلسطین، ضرورت همکاری در خلیج فارس، شرایط جاری در منطقه، تروریسم اقتصادی آمریکا علیه مردم ایران از جمله محورهای گفتگو و تبادل نظر در این دیدار بود. ظریف عصر شنبه به منظور دیدار و گفتگو با مقامات کویتی به این کشور سفر کرد. وی ۲۰ مرداد ماه نیز سفری ۲ روزه به قطر داشت و با امیر و وزیر خارجه این کشور نیز دیدار کرد.
فارسفارس3 ساعت قبل
به گزارش گروه سیاست خارجی خبرگزاری فارس، جمعی از اعضای انجمن دوستی ایران و کویت شامگاه شنبه با محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران که به کویت سفر کرده، دیدار کردند. روابط دوستانه و دیرینه ایران و کویت، مسائل منطقه‌ای از جمله اوضاع فلسطین، ضرورت همکاری در خلیج فارس، شرایط جاری در منطقه، تروریسم اقتصادی آمریکا علیه مردم ایران از جمله محورهای گفتگو و تبادل نظر در این دیدار بود. به گزارش فارس، ظریف عصر شنبه به منظور دیدار و گفتگو با مقامات کویتی به این کشور سفر کرد. وی ۲۰ مرداد ماه نیز سفری ۲ روزه به قطر داشت و با امیر و وزیر خارجه این کشور نیز دیدار کرد. انتهای پیام/
ساعت ۲۴ساعت ۲۴3 ساعت قبل
روابط دوستانه و دیرینه ایران و کویت، مسائل منطقه‌ای از جمله اوضاع فلسطین، ضرورت همکاری در خلیج فارس، شرایط جاری در منطقه، تروریسم اقتصادی آمریکا علیه مردم ایران از جمله محورهای گفت وگو و تبادل نظر در این دیدار بود. وزیر امور خارجه در ادامه این سفر یک روزه با همتای کویتی و سایر مقام‌های آن کشور درباره مسائل دوجانبه و تحولات منطقه‌ای گفت و گو و تبادل نظر خواهد کرد.
الفالف3 ساعت قبل
وزیر امور خارجه ایران در ابتدای سفر به کویت با اعضای انجمن دوستی ایران و کویت دیدار و گفت‌وگو کرد. گروه جهان الف، ۲۶ مرداد ۱۳۹۸، ۲۳:۵۷ ۳۹۸۰۵۲۶۲۱۴به گزارش مهر، جمعی از اعضای انجمن دوستی ایران و کویت شامگاه شنبه با محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران دیدار کردند. روابط دوستانه و دیرینه ایران و کویت، مسائل منطقه‌ای از جمله اوضاع فلسطین، ضرورت همکاری در خلیج فارس، شرایط جاری در منطقه، تروریسم اقتصادی آمریکا علیه مردم ایران از جمله محورهای گفت وگو و تبادل نظر در این دیدار بود. وزیر امور خارجه در ادامه این سفر یک روزه با همتای کویتی و سایر مقام‌های آن کشور درباره مسائل دوجانبه و تحولات منطقه‌ای گفت وگو و تبادل نظر خواهد کرد.
مهرمهر3 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری مهر، جمعی از اعضای انجمن دوستی ایران و کویت شامگاه شنبه با محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران دیدار کردند. روابط دوستانه و دیرینه ایران و کویت، مسائل منطقه‌ای از جمله اوضاع فلسطین، ضرورت همکاری در خلیج فارس، شرایط جاری در منطقه، تروریسم اقتصادی آمریکا علیه مردم ایران از جمله محورهای گفت وگو و تبادل نظر در این دیدار بود. وزیر امور خارجه در ادامه این سفر یک روزه با همتای کویتی و سایر مقام‌های آن کشور درباره مسائل دوجانبه و تحولات منطقه‌ای گفت وگو و تبادل نظر خواهد کرد.
برنابرنا6 ساعت قبل
وزیر امور خارجه ایران در ابتدای سفر به کویت با اعضای انجمن دوستی ایران و کویت دیدار و گفت وگو کرد. به گزارش گروه خبر خبرگزاری برنا، جمعی از اعضای انجمن دوستی ایران و کویت شامگاه شنبه با محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران دیدار کردند. روابط دوستانه و دیرینه ایران و کویت، مسائل منطقه‌ای از جمله اوضاع فلسطین، ضرورت همکاری در خلیج فارس، شرایط جاری در منطقه، تروریسم اقتصادی آمریکا علیه مردم ایران از جمله محورهای گفت وگو و تبادل نظر در این دیدار بود. وزیر امور خارجه در ادامه این سفر یک روزه با همتای کویتی و سایر مقام‌های آن کشور درباره مسائل دوجانبه و تحولات منطقه‌ای گفت و گو و تبادل نظر خواهد کرد.
برترین‌هابرترین‌ها6 ساعت قبل
وزیر امور خارجه ایران در ابتدای سفر به کویت با اعضای انجمن دوستی ایران و کویت دیدار و گفت وگو کرد. ایرنا: وزیر امور خارجه ایران در ابتدای سفر به کویت با اعضای انجمن دوستی ایران و کویت دیدار و گفت وگو کرد. جمعی از اعضای انجمن دوستی ایران و کویت شامگاه شنبه با محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران دیدار کردند. روابط دوستانه و دیرینه ایران و کویت، مسائل منطقه‌ای از جمله اوضاع فلسطین، ضرورت همکاری در خلیج فارس، شرایط جاری در منطقه، تروریسم اقتصادی آمریکا علیه مردم ایران از جمله محورهای گفت وگو و تبادل نظر در این دیدار بود. وزیر امور خارجه در ادامه این سفر یک روزه با همتای کویتی و سایر مقام‌های آن کشور درباره مسائل دوجانبه و تحولات منطقه‌ای گفت و گو و تبادل نظر خواهد کرد.
صدا و سیماصدا و سیما6 ساعت قبل
به گزارش خبر گزاری صدا و سیما، آقای غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما در این باره تصریح کرد: با توجه به اتفاقات اخیر در خلیج فارس و مواضع رئیس جمهور امریکا؛ تحولات بسیاری در حوزه سیاست خارجی کشو وجود دارد که نمایندگان عضو فراکسیون مستقلین نیازمند گفتگو و تبادل نظر در این باره هستند. وی افزود: موضوعات منطقه‌ای، روابط با همسایگان، توقیف نفتکش حامل نفت ایران از سوی انگلیس و مواضع آمریکا در این خصوص و همچنین تحریم آقای ظریف و سفر آینده رئیس جمهوری به نیویورک برای حضور در مجمع عمومی سازمان ملل از جمله محورهای گفتگو با آقای عباس عراقچی است.
صدا و سیماصدا و سیما6 ساعت قبل
به گزارش سرویس بین الملل، یک وبگاه انگلیسی نوشت: گروه بزرگ بانکی «استاندارد چارترد» انگلیس, به دلیل نقض تحریم‎ها علیه برخی از کشورهای جهان, بالغ بر ۱۰ میلیون پوند از سوی وزارت دارایی انگلیس جریمه شد. پایگاه اینترنتی اسکای نیوز در گزارشی به قلم مارک کلاینمن نوشت: دفتر اعمال تحریم‌های مالی در وزارت دارایی انگلیس, به گروه بانکی استاندارد چارترد انگلیس- که به بازارهای نوظهور (کشورهای دارای اقتصاد نوظهور) وام‌ها و سایر تسهیلات مالی و اعتباری اعطا می‌کند- اخطاریه‌ای فرستاد مبنی بر این که به علت ناتوانی این بانک از ممانعت از نقض تحریم ها, با جریمه‌ای چند میلیون پوندی مواجه خواهد شد. این باعث شد که ضربه‌ای بیشتر به اعتبار این بانک بزرگ انگلیسی در بازار سهام فوتسی-۱۰۰ لندن وارد شود. خبرنگاران اسکای نیوز متوجه شده‌اند که این جریمه بالغ بر ۱۰ میلیون پوند خواهد بود. استاندارد چارترد قبلا جریمه‌های دیگری نیز در رابطه با عملیات بانکی داخلی خود در انگلیس که ناقض قوانین این کشور بوده, پرداخت کرده است. تا پایان سال ۲۰۱۴ (۱۳۹۳) , وزارت دادگستری آمریکا جریمه‌ای ۴۸۰ میلیون دلاری بر بانک استاندارد چارترد تحمیل کرد, زیرا به گفته مقامات آمریکایی, این بانک, ۹۵۰۰ تبادل مالی و بانکی از طریق مؤسسات مالی آمریکایی به نفع نهادهای ایرانی انجام داده بود. گفته می‌شود لفاظی‌های خصمانه و فزاینده دونالد ترامپ, رئیس جمهور آمریکا, علیه ایران, فشارها را بر این بانک انگلیسی بیشتر کرده است. اسکای نیوز افزود: تاکنون بانک استاندارد چارترد و همچنین وزارت دارایی انگلیس از اظهار نظر در این مورد, خودداری کرده‌اند. خبرگزاری رویترز نیز ضمن اشاره به همین گزارش اسکای نیوز نوشت: بانک استاندارد چارترد در ماه آوریل پذیرفت که جریمه‌ای ۱/۱ میلیارد دلاری به مقامات آمریکایی و انگلیسی برای انجام تبادلات مالی غیر قانونی که ناقض تحریم‌های ایران و برخی دیگر از کشورها بوده است, بپردازد. رویترز افزود: بانک استاندارد چاترد اعلام کرد که در خصوص گزارش اخیر اسکای نیوز (درباره جریمه ۱۰ میلیون پوندی این بانک از سوی وزارت دارایی انگلیس) هیچ اظهار نظری نمی‌کند.
ایران‌جیبایران‌جیب6 ساعت قبل
یک استاد دانشگاه گفت: ما هر زمان در اقتصاد تفاوت قیمت دستوری و مکانیزمی را داشته باشیم، فساد بوجود می‌آید. اکنون نیز در شرایطی …فارس- یک استاد دانشگاه گفت: ما هر زمان در اقتصاد تفاوت قیمت دستوری و مکانیزمی را داشته باشیم، فساد بوجود می‌آید. مخالفت ۹۲ درصدی مردم با قیمت گذاری دستوریطبق نظرسنجی که در برنامه مناظره انجام شد، ۹۲/۲۹ درصد بینندگان مخالفت خود را با قیمت گذاری دستوری و عدم موفقیت برنامه‌های ستاد تنظیم بازار در مهار تورم اعلام کردند. فساد اقتصادی حاصل قیمت گذاری دستوری استسید مصطفی صفاری استاد دانشگاه در تکمیل صحبتهای میرزا خانی اظهار داشت: ما هر زمان در اقتصاد تفاوت قیمت دستوری و مکانیزمی را داشته باشیم، فساد بوجود می‌آید. قیمت گذاری دستوری ۲.
خبرآنلاینخبرآنلاین7 ساعت قبل
معاونان وزیران امور خارجه دو کشور همچنین با اشاره به اهمیت سفر اخیر نخست وزیر ژاپن به تهران، علاقه مندی خود را به ادامه مشورت‌های عالیرتبه سیاسی ابراز کردند. موری امروز همچنین با محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان دیدار کرد و گفت: توکیو برای روابط با تهران و تداوم رایزنی‌ها اهمیت زیادی قائل است. وزیر امور خارجه نیز با اشاره به روابط خوب و سازنده دو کشور و همچنین سفر تاریخی و مهم نخست‌وزیر ژاپن به تهران و دیدار با مقام معظم رهبری، از ادامه رایزنی‌ها با ژاپن در خصوص روابط دوجانبه و مسائل منطقه‌ای استقبال کرد. دور قبلی گفت وگوهای سیاسی ایران و ژاپن با حضور سید عباس عراقچی معاون سیاسی وزارت امور خارجه و تاکه ئوموری معاون ارشد وزارت خارجه ژاپن روز شنبه ۱۲ اسفند ۹۶ در تهران برگزار شد. پیش از این دیدار، معاون وزیر خارجه ژاپن با محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه ملاقات کرد.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین7 ساعت قبل
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، بیست و ششمین نشست گفت‌وگوهای سیاسیبه ریاست «تاکئو موری» ارشدژاپن و سید عباس عراقچی معاون سیاسیامروز (شنبه) در محل وزارت خارجهدر تهران برگزار شد. معاونان وزرای خارجه دو کشور همچنین با اشاره به اهمیت سفر اخیر «آبه شینزو» نخست وزیر ژاپن به تهران، علاقمندی خود را برای ادامه مشورت‌های عالیرتبه سیاسی ابراز کردند. معاون ارشد وزارت خارجه ژاپن همچنین امروز با محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه ایران دیدار کرد و گفت که توکیو برای روابط با تهران و تداوم ‌رایزنی‌ها اهمیت زیادی قائل است. «کنجی یامادا» معاون وزیر امور خارجه ژاپن نیز دیگر مقام ژاپن بود که اخیرا با سفر به تهران با عراقچی دیدار کرده بود. او چهارشنبه ۹ مرداد در تهران با سیدعباس عراقچی معاون سیاسی وزیر امور خارجه کشورمان دیدار کرد.
ایسناایسنا8 ساعت قبل
بیست و ششمین دور گفتگوهای سیاسی ایران و ژاپن میان آقایان «تاکه ئو موری» معاون ارشد وزارت امور خارجه ژاپن و سید عباس عراقچی معاون سیاسی وزارت امور خارجه برگزار شد. به گزارش ایسنا، در این نشست، گفت‌وگوهای صریحی در مورد روابط دوجانبه و راه‌های گسترش آن به عمل آمد و طرفین در خصوص تحولات مربوط به برجام و اوضاع منطقه خلیج فارس و آسیای غربی با یکدیگر تبادل نظر کردند. معاونین وزرای خارجه دو کشور همچنین با اشاره به اهمیت سفر اخیر آقای «آبه» نخست وزیر ژاپن به تهران، علاقمندی خود را به ادامه مشورت‌های عالیرتبه سیاسی ابراز کردند. انتهای پیام
مهرمهر8 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از تاس، «یوری اوشاکوف» دستیار امور بین المللی رئیس‌جمهوری روسیه در خصوص دیدار ولادیمیر پوتین و امانوئل ماکرون رؤسای جمهوری روسیه و فرانسه گفت: طرفین در خصوص ایران و برنامه هسته‌ای تهران با یکدیگر بحث و تبادل نظر خواهند کرد. دستیار امور بین المللی رئیس‌جمهوری روسیه در این باره ادامه داد: بگذارید اعلام کنم که مسکو و پاریس کارهای مشترکی را پیرامون حفظ برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) و نیز جلوگیری از تشدید تنش‌ها میان واشنگتن و تهران در خلیج فارس به انجام رسانده‌اند. وی در ادامه افزود: طرفین قرار است در این دیدار درباره آخرین تحولات لیبی نیز به گفتگو بپردازند. این در حالیست که پوتین و ماکرون قرار است دوشنبه هفته جاری با یکدیگر دیدار کنند.
خبرآنلاینخبرآنلاین9 ساعت قبل
وی افزود: همچنین با توجه به مذاکرات انجام شده با طرف سن پترزبورگی در حوزه مباحث محیط زیستی، قرار است بر اساس پیمان همکاری که بین دو شهر منعقد خواهد شد، در زمینه تبادل دانش طرفین در خصوص محیط زیست شهری همکاری هایی شکل گیرد. رئیس کمیسیون اجتماعی و محیط زیست شورای شهر تصریح کرد: موضوعات گردشگری و اقتصادی، تبادل اطلاعات مربوط به کنترل آسیب‌های اجتماعی نیز از سوی دو طرف مورد بررسی قرار گرفت و در کنار این اقدامات، نمایندگان اتاق بازرگانی هم مباحث اقتصادی مانند برقراری خط هوایی بین اصفهان – سن پترزبورگ را پیگیری می‌کنند. محمدی تصریح کرد: همچنین در ادامه سفر به ریازان، شهردار اصفهان با معاون استاندار ریازان دیدار داشت و ارتباط خوبی شکل گرفت. در کنار آن یک دیدار هم با شهردار ریازان انجام شد که پیرامون سه محور خواهرخواندگی اصفهان و ریازان، اعلام آمادگی شهر ریازان به عنوان شریک تجاری با مراکز فرهنگی، اقتصادی و گردشگری اصفهان و برگزاری هفته‌های فرهنگی دو شهر (ریازان و اصفهان) تبادل نظر صورت گرفت. وی اظهار کرد: از سوی دیگر با توجه به اینکه برای سال ۲۰۲۰ «طرح اصفهان ۲۰۲۰» برنامه ریزی شده و شهر ریازان هم همزمان به عنوان «پایتخت نمونه فرهنگی و تاریخی سال ۲۰۲۰ روسیه» انتخاب شده است، قرار شد پیرامون مطرح شدن این دو طرح، تعامل فرهنگی، اجتماعی، گردشگری و محیط زیستی بین دو شهردار و کمیسیون‌های مرتبط دولت_شهر ریازان برقرار شود.
مهرمهر9 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از وزارت علوم، نخستین جلسه هماهنگی برای اجرایی شدن آئین نامه پیشگیری و مقابله با تقلب در تهیه آثار علمی با حضور منصور غلامی، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری و تعدادی از معاونان و مدیران این وزارت تشکیل شد. در این جلسه مقرر شد کارگروه وزارتی اخلاق در پژوهش در اسرع وقت تشکیل و شیوه نامه‌های اجرایی مرتبط با آن نیز سریعا تهیه و تدوین شود. در این جلسه همچنین مقرر شد در جلسه آتی روسای دانشگاه‌های سراسر کشور که در شهریورماه سال جاری برگزار می‌شود، این موضوع مهم مورد بحث و تبادل نظر روسای دانشگاه‌ها قرار گیرد.
فارسفارس9 ساعت قبل
در جلسه دکتر داورزنی معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای وزارت ورزش و جوانان و دکتر خلیلی رییس فدراسیون سوارکاری، پیرامون تشکیل انجمن بین المللی اسب ترکمن بحث و بررسی صورت گرفت. به گزارش خبرگزار فارس و به نقل از پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان، در این جلسه که پرورش دهندگان و داوران مطرح بین المللی از کشور روسیه، اوکراین، چک و همچنین جمعی از پرورش دهندگان بزرگ اسب اصیل ترکمن در کشور نیز حضور داشتند، پیرامون تشکیل انجمن بین المللی اسب ترکمن بحث و تبادل نظر شد. پرورش دهندگان و داوران مطرح بین المللی با ارزیابی مثبت از برگزاری جشنواره زیبایی اسب ترکمن در ایران، حمایت از این حرکت بین المللی را مورد تاکید قرار دادند و با ابراز تشکر از تولیدات بسیار ارزشمند اسب‌های ترکمن در ایران‌که قابلیت مطرح شدن در سطح جهانی را دارند، حمایت خود را از این رویداد اعلام کردند. خلیلی در این جلسه، گزارشی از برگزاری جشنواره اسب اصیل ترکمن ارائه داد که با تقدیر دکتر داورزنی همراه بود و معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای وزارت ورزش و جوانان با اعلام حمایت از تشکیل انجمن بین المللی اسب ترکمن، برنامه‌های توسعه‌ای فدراسیون سوارکاری را هم مثبت ارزیابی کرد. انتهای پیام/

بیست و ششمین جمعه اعتراضات در الجزایر

4+
ایمناایمنا10 ساعت قبل
رکنارکنا10 ساعت قبل
به گزارش رکنا، اعضای شورای شهر خرم‌آباد در جلسه فوق‌العاده خود که ظهر امروز در صحن علنی شورا برگزار شد انتخاب سرپرست شهرداری این شهر را در دستور کار خود قرار دادند. علی ماکنعلی اظهار داشت: اعضای شورای شهر پس از تبادل نظر در نهایت سرپرست شهرداری این شهر را تعیین کردند و از بین گزینه‌های مورد نظر با توجه به اینکه جذب اعتبارات ناشی از سیل را نیز داریم و هم‌چنین عنصر پاک دستی، توانمندی، سابقه و تجربه جزو آیتم‌های اصلی سرپرست بود به اتفاق آرا رضا بردبار را به‌عنوان سرپرست جدید شهرداری این شهر انتخاب کردیم. وی افزود: سرپرست جدید شهرداری خرم‌آباد در حوزه‌های مختلف کاری شهرداری دارای سوابق کاری درخشانی است، به‌طوری‌که مدیر شهردار مناطق خرم‌آباد طی ۲دوره بوده و هم‌چنین به‌مدت پنج سال مدیرعامل سازمان میادین، معاون مالی اداری شهرداری خرم‌آباد و قائم‌مقام شهر خرم‌آباد را به‎عهده داشته‌است. وی با بیان اینکه سرپرست جدید شهرداری خرم‌آباد تمام قسمت‌های مالی و اداری شهرداری را تجربه کرده‌است، افزود: براساس قانون تا مهلت قانونی تکلیف شهردار خرم‌آباد را تعیین‌تکلیف می‌کنیم که امیدواریم زودتر از این سه ماه به نتیجه نهایی برسیم. وحید رشیدی از مهرماه ۱۳۹۶ سکاندار شهرداری خرم‌آباد شد که بعد از گذشت حدود دو سال، چهارشنبه شب هفته گذشته (۲۳ مردادماه ۹۸) به اتهام تخلفات مالی، سوءاستفاده از اموال شهرداری و تصرف غیرقانونی در این اموال توسط سربازان گمنام امام زمان (عج) دستگیر و امروز توسط شورای شهر برکنار شد. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴10 ساعت قبل
تصاویری که ده‌ها عکاس ایرانی، روز ۲۶ مرداد ۱۳۶۹ از مرز خسروی ثبت کرده‌اند، بخش مهمی از تاریخ بصری این کشور است. اگرچه رژیم عراق تصاویری از این افراد به سراسر جهان مخابره کرده، اما کمیته بین‌المللی صلیب سرخ تاکنون نتوانسته با آنها ملاقات کند. کمیته بین‌المللی لیستی از اسامی صدها تن از این اسیران را آماده کرده، این اسیران در مکان‌های مخفی زندانی شده‌اند که در آن نقاط کمیته بین‌المللی قادر نبوده مراجعه کند. گزارش‌های متعدد نمایندگان صلیب سرخ، وجود این قبیل زندان‌ها را تأیید می‌کند. بیماری، شدت جراحات، شدت شکنجه‌ها، ضعف جسمانی، سوءتغذیه، محرومیت از دارو و مراقبت‌های پزشکی، مهم‌ترین دلایل شهادت اسرای ایرانی در ایام اسارت است.
مهرمهر10 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از آناتولی، مولود چاوش‌اوغلو وزیر امور خارجه ترکیه که به منظور شرکت در مراسم امضای سند قانون اساسی سودان به خارطوم رفته است با پکا هاویستو همتای فنلاندی خود دیدار و گفتگو کرد. بر اساس اعلام این خبرگزاری، طرفین در این دیدار درباره روابط با اتحادیه اروپا، تحولات اخیر در دریای مدیترانه، سوریه و نیز اوضاع سودان به تبادل نظر پرداختند.
فارسفارس11 ساعت قبل
یک استاد دانشگاه گفت: ما هر زمان در اقتصاد تفاوت قیمت دستوری و مکانیزمی را داشته باشیم، فساد بوجود می‌آید. *مخالفت ۹۲ درصدی مردم با قیمت گذاری دستوریطبق نظرسنجی که در برنامه مناظره انجام شد، ۹۲/۲۹ درصد بینندگان مخالفت خود را با قیمت گذاری دستوری و عدم موفقیت برنامه‌های ستاد تنظیم بازار در مهار تورم اعلام کردند. *فساد اقتصادی حاصل قیمت گذاری دستوری استسید مصطفی صفاری استاد دانشگاه در تکمیل صحبتهای میرزا خانی اظهار داشت: ما هر زمان در اقتصاد تفاوت قیمت دستوری و مکانیزمی را داشته باشیم، فساد بوجود می‌آید. قیمت گذاری دستوری ۲. در قیمت گذاری دستوری اگر هدف کنترل بازار است، باید نظارت بر روی تک تک مغاره‌ها وجود داشته باشد و از آنجا کنترل شود که چندان امکان پذیر نیست و قیمت هایی که به مردم ارائه می‌شود صحیح و ثابت باشد.

به انتهای لیست رسیدید