تبلیغات اسلامی

تبلیغات اسلامی

مهرمهر7 ساعت قبل
در همین راستا مردم مناطق شهری و روستایی استان گیلان همانند سایر شهرهای کشور از شب و روز گذشته تا به امروز با برپایی مراسم جشن و سرور این عید بزرگ را گرامیداشته‌اند. حجت الاسلام ستار علیزاده همچنین به برگزاری سومین همایش سراسری «بانوان ولایی» در استان گیلان اشاره کرد و افزود: این همایش ساعت ۱۶:۳۰ روز ۲۹ مرداد ماه آغاز و تا بعد از نماز مغرب و عشاء ادامه دارد. همچنین در این روز ۳۱۳ ایستگاه «اطعام غدیریه» با مشارکت مردمی و هیئت‌های مذهبی و تشکل‌ها در ۳۱۳ نقطه استان گیلان انجام می‌شود. حرکت دسته شادمانی عید غدیر خم در رشتیکی دیگر از برنامه‌های روز عید غدیرخم که به همت ستاد مردمی بزرگداشت عید غدیر خم استان گیلان برگزار می‌شود حرمت دسته شادمانی در رشت است. این مراسم ساعت ۱۸ عصر سه شنبه همزمان با روز عید غدیر خم با حضور مردم مومن، خداجو و ولایت‌مدار گیلان برگزار می‌شود.
مهرمهر7 ساعت قبل
خبرگزاری مهر- گروه استانها: اقشار مردم مسلمان و ولایتمدار آذربایجان غربی اعم از شهری و روستایی با حضور در مساجد، حسینیه‌ها، تکایا و منازل شیفتگان اهل بیت عصمت و طهارت این روز فرخنده را گرامی داشتند. عید غدیر در آذربایجان غربی به عید سادات مشهور است و به همین دلیل اقشار مردم در محلات شهرها و روستاها به دیدار سادات می‌روند و ضمن تبریک این روز بزرگ به عنوان تبرک سکه و یا هدایای دیگر از سادات دریافت می‌کنند. امسال در بسیاری از شهرهای استان ضمن بازسازی واقعه غدیر این واقعه توسط گروه‌های جهادی به صورت پرده خوانی به مردم اجرا و طی آن فلسفه غدیر تببین شد. همچنین ایستگاه‌های صلواتی و نذری به تعداد بیش از ۱۵۰ ایستگاه توسط تبلیغات اسلامی آذربایجان غربی در خیابان‌ها برپا شده تا به یمن این عید بزرگ کام مردم با شیرینی و شربت شیرین شود. برگزاری مسابقه پیاده روی، مسابقات فرهنگی و هنری، افتتاح ۱۹ کانون فرهنگی هنری مساجد، مسابقات شعرخوانی، از دیگر برنامه‌های برگزار شده همزمان با عید بزرگ غدیر در آذربایجان غربی است که هنوز نیز برگزاری این برنامه‌ها تداوم دارد.
مهرمهر12 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار مهر، همزمان با عید سعید غدیر خم در شهرستان‌های استان تهران همچون سراسر کشور بازسازی واقعه عظیم غدیر خم صورت گرفت، چرا که هنر یکی از ماندگارترین ابزارها در سطح جهان محسوب می‌شود و کشورهای دیگر همچون آمریکا با این ابزار توانسته‌اند به ترویج فرهنگ پوچ میان جوامع بپردازند حال مردم و هنرمندان و شیفتگان اهل بیت و ولایت در ۷ نقطه استان تهران؛ قرچک، ورامین، ​اسلامشهر، شهریار، ​فیروزکوه، پرند و فرهنگسرای خاوران در این روز با شکوه به بازنمایی این مهم پرداخته‌اند. وی با اشاره به اهمیت واقعه غدیر، افزود: به منظور گسترش و تعمیق فرهنگ ولایت، انتقال فرهنگ ولایت و امامت به نوجوانان و نسل‌های آینده، ترویج و توسعه فرهنگ غدیر و ولایت و امامت و الگوسازی عید غدیر خم با استفاده از آیات و روایات واقعه غدیر خم در این شهرستان بازسازی می‌شود. حجت الاسلام سید محسن محمودی، رییس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان تهران نیز در گفتگو با خبرنگار مهر بیان داشت: از آنجایی که غدیر واقعه تاریخی است که بیانگر ادامه رسالت پیامبر اکرم (ص) می‌باشد پس وظیفه همه ما مسلمانان است که ارزش و جایگاه ویژه‌ای را برای این عید قرار بدهیم و به بهترین نحو آن را برای نسل جوان معرفی کنیم. محمودی بیان داشت: هرسال که این مراسم برگزار می‌شود، باید عده‌ای اندیشه‌ورز حضور پیدا کنند و جوانب مختلف کار را بررسی و نقاط ضعف را برطرف کنند و بر کیفیت کار بیافزایند و البته باید دانست بازسازی واقعه غدیر موجب آشنا شدن و معرفت پیدا کردن هرچه بیشتر مردم نسبت به آن شده، از سوی دیگر موجب خشم دشمنان و منافقان می‌ شود. مسعود مرسلپور، فرماندار اسلامشهر نیز در ارتباط با برگزاری این مراسم اظهار داشت: این مراسم با اهدافی مانند گسترش فرهنگ ولایت، الگو سازی روز غدیر، پیوند جامعه با مقام ولایت و ارتقای ارزش‌های معنوی برگزار می‌شود.
مهرمهر13 ساعت قبل
وی گفت: بخش سوم خطبه غدیر به اعلام رسمی ماموریت پیامبر (ص) اشاره دارد که اعلام خلافت وجانشینی حضرت علی (ع) می‌باشد. ایشان به طور صریح می‌فرمایند که پس از من امیرالمؤمنینی جز علی (ع) وجود ندارد. حجت الاسلام قربان پور گفت: پیامبر (ص) در روز غدیر مهدویت را بیان کردند، موضوعی که کمتر به آن پرداخته شده است. فراز نهم به اصل بیعت کردن با حضرت علی (ع) در روز غدیر اشاره دارد. حجت الاسلام قربان پور اظهار کرد: در جامعه امروز و به ویژه جهان تشیع باید فراگیر کردن غدیر را انجام دهیم.
مهرمهر14 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار مهر، یکصد و سی و سومین نشست از سلسله فرهنگ مهدوی مؤسسه فرهنگی هنری موعود عصر (عج) برگزار می‌شود. حجت‌الاسلام محسن قنبریان در این نشست با موضوع «عقوبت تیه؛ جستجوی رهایی در عصر حیرت و سرگردانی» به ایراد سخنرانی خواهد پرداخت. این نشست پنج شنبه ۳۱ مردادماه از ساعت ۱۶ در سالن اندیشه حوزه هنری برپا می‌شود. گفتنی است شرکت در سلسله نشست‌های مهدوی برای عموم آزاد است. نشست یاددشده در تهران، خیابان سمیه، نرسیده به پل حافظ، حوزه هنری سازمان تبلیغات اسلامی، سالن اندیشه برگزار می‌شود.
تسنیمتسنیم14 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از بوشهر، همزمان با عید سعیدغدیرخم استان بوشهر غرق و شادی و سرور است و مردم با برپایی جشن این روز مهم و تاریخی در جهان اسلام را گرامی داشتند. جشن عید سعید غدیرخم در نقاط مختلف شیعه و سنی‌نشین استان بوشهر با حضور مسئولان و جمع کثیری از عاشقان و ارادتمندان خاندان اهل‌ بیت عصمت و طهارت (ع) برگزار شد. اجرای نماهنگ و سروده‌هایی در وصف مولاعلی (ع) و برنامه‌های سنتی، موسیقی محلی و بازسازی واقعه غدیر از جمله برنامه‌های عید غدیر خم در استان بوشهر است که مورد استقبال مردم قرار گرفت. رئیس سازمان تبلیغات اسلامی استان بوشهر در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در بوشهر اظهار داشت: غدیر خم از اعیاد بزرگ مسلمانان است که همه ساله پرشورتر از گذشته برگزار می‌شود. دبیر بنیاد بین المللی غدیر استان بوشهر نیز با بیان اینکه در عید غدیر امسال ۶۰ ویژه برنامه در شهرها و روستاهای استان بوشهر برگزار شد افزود: در ایام دهه امامت و ولایت ضمن برگزاری جشن شادی در مساجد و سواحل، تکریم سادات و ایتام، بازسازی واقعه غدیرمورد توجه قرار گرفت.
تسنیمتسنیم15 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از مشهدمقدس، همزمان با عید سعید غدیر بارگاه و حرم منور رضوی غرق در نور و سرور است و از آغازین ساعات صبح امروز فوج فوج زائران به حرم منور رضوی مشرف می‌شوند. حضور چشمگیر زائران غیرایرانی و ویژه برنامه‌‌هایی که برای این گروه از زائران در صحن غدیر حرم منور رضوی تدارک دیده شده از نکات بارز و برجسته امروز است. ویژه برنامه‌های عید سعید غدیر در سه مرحله که شامل شب عیدغدیر، مراسم جشن ویژه روز عید غدیر و مراسم شامگاه عید سعید غدیر است در حال برگزاری است. ویژه برنامه‌های جشن و سرور و همچنین سخنرانی و مدیحه‌سرایی در ساعات مختلف و در سراسر اماکن متبرکه حرم منور رضوی تدارک دیده شده و مطابق سنت هر ساله قرار است مراسم جشن ویژه‌ای نیز تا ساعتی دیگر در حرم منور رضوی به‌مناسبت عید سعید غدیر تدارک دیده شود. در حال حاضر همه خیابان‎های منتهی به حرم مطهر رضوی مملو از جمعیت است و دسته دسته زائران و مجاوران در حال ورود به حرم مطهر رضوی هستند.
مهرمهر15 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار مهر، نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام عصر دوشنبه با همراهی معاونین سیاسی امنیتی و توسعه منابع انسانی استاندار، سرپرست دانشگاه علوم پزشکی، مدیر کل سیاسی، انتخابات و تقسیمات کشوری استانداری، فرماندار ایلام، مدیرکل سازمان تبلیغات اسلامی و همچنین جمعی از مسئولین دانشگاه علوم پزشکی ایلام به مناسبت عید غدیر خم با بیماران بستری در بخش‌های مختلف بیمارستان شهید مصطفی خمینی ایلام دیدار و گفتگو کرد. در این دیدار حجت الاسلام کریمی تبار به همراه مسئولان ارشد استانی ضمن دیدار با بیماران بستری در بخش‌های اورژانس، سی‌سی‌یو، آی‌سی‌یو، بستری مردان و زنان و سایر بخش‌ها، فرارسیدن عید غدیر خم را به بیماران تبریک گفت. همچنین مسئولان در ادامه نیز ضمن گفتگو با بیماران بستری در بخشهای مختلف بیمارستان در جریان روند خدمات دهی به آنان از سوی پزشکان و کادر پرستاری قرار گرفتند. در ادامه نیز سرپرست دانشگاه علوم پزشکی ایلام ضمن تبریک عید غدیر خم و خیر مقدم به نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام، به ارائه گزارشی از روند خدمات دهی به بیماران و ذکر آمار و اطلاعاتی در رابطه با تعداد تخت‌ها و بیماران بستری در بخش‌های مختلف و پزشکان و متخصصین شاغل در بیمارستان پرداخت. گفتنی است که مسئولان بازدید کننده ضمن تقدیر از مسئولان و کارکنان دانشگاه علوم پزشکی ایلام در راستای ارائه خدمات به مردم استان از روند ارائه خدمات درمانی به بیماران در بخش‌های مختلف بیمارستان شهید مصطفی خمینی ایلام ابراز رضایت کردند.
مهرمهر1 روز قبل
سجاد جعفرزاده در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان اینکه چهار مورد از این جشنواره در ارومیه برگزار می‌شود اظهارداشت: این جشنواره در شهرهای چالدران، ماکو، تکاب، بوکان، مهاباد، سردشت و پیرانشهر با حضور کودکان و نوجوانان علاقمند به قرآن برگزار می‌شود. وی ادامه داد: به‌طور متوسط در هر کدام از این جشنواره‌ها بیش از هزار نفر از کودکان و نوجوانان به‌همراه خانواده‌های خود شرکت کرده بودند و این جشنواره در فضاهای سبز و پارک‌ها برگزار شده بود. وی با اشاره به برنامه‌هایی که در این جشنواره برگزار می‌شود، خاطرنشان کرد: برنامه‌های تلاوت، هم‌خوانی، اجرای مسابقات، ابتهال و مدح و مولودی خوانی از جمله برنامه‌هایی هستند که در طول این جشنواره برگزار شده‌اند. رئیس اداره امور قرآنی تبلیغات اسلامی آذربایجان‌غربی همچنین از برگزاری ۵ محفل انس با قرآن طی دهه امامت و ولایت در استان خبر داد و گفت: جشنواره قرآنی کودک و نوجوان نیز در طول این دهه در استان برگزار می‌شود.
مهرمهر1 روز قبل
به گزارش خبرنگار مهر، حجت السلام علی ابراهیمی پور عصر امروز دوشنبه در نشست هماهنگی برگزاری برنامه‌های هفته دولت که در محل تالار الغدیر فرمانداری ویژه شهرستان آبادان برگزار شد، اظهار کرد: شهیدان رجایی و باهنر در ساده زیستی، ولایتمداری، انقلابی بودن، مردمی بودن، کارایی بودن، اطلاعت از نظام شاخص بودند و کارهایی انجام دادند که ماندگار شد، لذا زنده نگه داشتن یاد و خاطره این بزرگواران مهم است. وی از مسئولان به عنوان حلقه اتصال نظام با مردم نام برد و گفت: در واقعه غدیر خداوند خواست تا مدلی از حکومت که خدمتگزار مردم است را به جهان نشان دهد، مدل حکومتی که زندگیش ساده زیستی و تفکراتش به اندازه دهها نفر باشد. وی خطاب به مسئولان دستگاههای اجرایی از آنان خواست تا روابط شان را با خبرنگاران تقویت کنند و مسائل مربوط به حوزه‌های کاریشان را با آنان در میان بگذارند. به گفته وی در چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی مقام معظم رهبری تمام خدمات چهل ساله را بیان کردند لذا مدیران دستگاههای مختلف اجرایی باید با الگوگیری از رهبری این کار را به انجام برسانند. امام جمعه آبادان از هفته دولت به عنوان هفته تجلیل از خدمات آن نام برد و اظهار کرد: در این هفته هم مردم فرصت قدردانی از دولتمردان را می‌یابند و هم دولت فرصت بیشتری برا یارائه خدماتش به مردم پیدا می‌کند.
نهاد کتاب‌خانه‌های عمومی کشورنهاد کتاب‌خانه‌های عمومی کشور1 روز قبل
آیین اختتامیه نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی در شهرستان گیلانغرب با تقدیر از ۱۱ برگزیده در شهرستان گیلانغرب برگزار شد. به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان کرمانشاه، اختتامیه نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی در شهرستان گیلانغرب روز دوشنبه ۲۸مرداد ماه، با حضور حجت الاسلام خلیل چراغی رئیس اداره تبلیغات اسلامی و همکاران ایشان,کارکنان اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان، کتابداران کتابخانه‌های عمومی,برگزیدگان و علاقمندان در سالن کتابخانه عمومی سهروردی این شهرستان برگزار شد. حجت الاسلام خلیل چراغی رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان گیلانغرب ضمن خیر مقدم به حاضران و تبریک اعیاد قربان وغدیر و دهه‌ی ولایت و امامت گفت: برگزاری برنامه هایی همچون جشنواره رضوی می‌تواند شناخت و بصیرت مخاطبان را نسبت به ائمه اطهار وزندگی ایشان افزایش دهد. فرحناز برکاتی رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان گیلانغرب، نیز دراین مراسم اظهار داشت: ۲ هزارو ۲۶۱ نفر از مردم شهرستان گیلانغرب در دو بخش آنلاین، مکتوب ونقاشی از طریق کتابخانه‌های عمومی این شهرستان در جشنواره کتابخوانی رضوی شرکت کردند واز بین این تعداد ۱۱ نفر به عنوان برگزیده شهرستانی در بخش آنلاین ومکتوب ونقاشی انتخاب وبا اهدای جایزه ولوح سپاس توسط اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان از آنان تجلیل شد. اسامی برگزیدگان این جشنواره به این شرح اس: ثنا نوری چهارگزینه نوجوانامیرحسین همتی چهارگزینه نوجوانفاطمه کریمی (شهر سرمست) چهار گزینه نوجوانزهرا تراویده (شهر سرمست) چهار گزینه بزرگسالزهرا نجفی چهار گزینه بزرگسالصبا سهامی چهار گزینه بزرگسالرضا صید خانی چهار گزینه بزرگسالشیوا محمودی چهار گزینه‌ای خانوادگیفاطمه حسینی چهار گزینه بزرگسالزهرا محمدبیگی نقاشی کودکآرش برکاتی چهار گزینه‌ای خانوادگی
نهاد کتاب‌خانه‌های عمومی کشورنهاد کتاب‌خانه‌های عمومی کشور1 روز قبل
مراسم اختتامیه نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی با معرفی و تقدیر از برگزیدگان در زاهدان برگزار شد. حامد زارعی، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان، در این مراسم گفت: هدف از برگزاری جشنواره کتابخوانی رضوی ترویج کتابخوانی و نیز ترویج فرهنگ رضوی است. امسال چهارمین سال برگزاری جشنواره از سوی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور بود. سال گذشته نیز تنها منتخب کشوری این جشنواره از استان ما از میان شرکت کنندگان اهل سنت بود. رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان زاهدان در پایان، برگزاری جشنواره کتابخوانی رضوی را گامی در راستان معرفی اهل بیت (ع) خواند و از برگزارکنندگان این جشنواره تقدیر کرد.
نهاد کتاب‌خانه‌های عمومی کشورنهاد کتاب‌خانه‌های عمومی کشور1 روز قبل
مراسم تقدیر از برگزیدگان نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی‌ با معرفی ۱۶ برگزیده در سلماس برگزار شد. وی افزود: جشنواره کتابخوانی رضوی از آنجا که به ترویج فرهنگ کتابخوانی کمک می‌کند و نیز آشنایی بیشتر با ولی نعمت ما، حضرت امام رضا (ع) را سبب می‌شود، قابل تحسین و تقدیر است و باید از نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور و مدیریت کتابخانه‌های عمومی استان و همه کسانی که در برگزاری این جشنواره اثرگذار بودند، تقدیر کرد. مسلمی ضمن تقدیر از تلاش‌های اداره کتابخانه‌های عمومی سلماس، مشارکت خیل عظیمی از مردم در این جشنواره را نشان از تبلیغات خوب نهاد کتابخانه‌های عمومی و بالاتر از آن نشان از علاقه مردم به امامت و ولایت دانست. درستی از رشد صد درصدی میزان مشارکت مردم سلماس در جشنواره کتابخوانی رضوی نسبت به دوره گذشته خبر داد و گفت: در این دوره از جشنواره ۱۰۰۲ نفر شرکت کردند که ۱۶ نفر به عنوان برگزیده شناخته شدند. رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی سلماس افزود: توجه ویژه به ترویج فرهنگ مطالعه میان کودکان و نوجوانان و سرمایه‌گذاری در این زمینه از برنامه‌های اصلی کتابخانه‌های عمومی کشور است.

برگزیدگان جشنواره کتابخوانی رضوی در قم تجلیل شدند

7+
نهاد کتاب‌خانه‌های عمومی کشورنهاد کتاب‌خانه‌های عمومی کشور1 روز قبل
مهرمهر1 روز قبل
به گزارش خبرنگار مهر، سردار مسعود خرم نیا ظهر دوشنبه در جلسه ستاد استانی امر به معروف و نهی از منکر با بیان اینکه ۱۱ سازمان و نهاد با ۳۲ عنوان وظیفه برنامه‌های خود را در این دهه اجرا خواهند کرد افزود: در این نمایشگاه عملکرد این دستگاه‌های اجرایی به نمایش در می‌آید. وی ادامه داد: ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان همانند خود این فریضه، بسیار مظلوم واقع شده و از نظر مکان موقعیت و ظرفیت مناسبی ندارد و نیاز است یک ساختمان مناسب برای این ستاد درنظر گرفته شود. فرمانده انتظامی آذربایجان‌غربی با تأکید بر اینکه باید از ظرفیت‌های موجود رسانه‌ای در امر به معروف و نهی از منکر حداکثر استفاده شود، گفت: برنامه‌های دهه امر به معروف و نهی از منکر فراگیر و اثربخش باشند. خرم نیا با بیان اینکه هفته اول ماه محرم به نام هفته احیای امر به معروف و نهی از منکر نامگذاری شده و امسال با شعار «نهضت حسینی، مطالبه‌گری و مسئولیت اجتماعی» اجرا خواهد شد گفت: باید از ظرفیت‌های موجود رسانه‌ای در این برنامه حداکثر استفاده شود. خرم‌نیا یادآور شد: شامل دادگستری، سپاه، نیروی انتظامی، تبلیغات اسلامی، فرهنگ و ارشاد، صداوسیما، شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی، بنیاد شهید و امور ایثارگران، ستاد برگزاری نماز جمعه، شهرداری و شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه هستند.
خبر فوریخبر فوری1 روز قبل
معاون تبلیغات اسلامی آستان قدس رضوی گفت: ویژه‌برنامه‌های جشن عید غدیر با حضور عموم زائران در حرم ملائک پاسبان رضوی برگزار می‏‌شود. وی عنوان کرد: در ویژه برنامه جشن روز عید غدیر حجت الاسلام والمسلمین محمدرضا رجایی‌خراسانی به ایراد سخنرانی خواهد پرداخت. شریعتی‎نژاد افزود: مدیحه‌سرایی و مولودی‌خوانی در رواق‌های دارالمرحمه، کوثر و غدیر نیز بخشی دیگر از ویژه برنامه‎های عید غدیر برای زائران غیرایرانی است. وی افزود: برنامه‌های شام عید غدیر نیز از قبل نماز مغرب و عشاء آغاز خواهد شد و تا ساعت ۲ ادامه دارد. معاون تبلیغات اسلامی آستان قدس رضوی خاطرنشان کرد: طبق سنت هرسال در صبح روز عید غدیر در رواق امام خمینی (ره) با حضور پرشور زائران دعای ندبه قرائت می‌شود.
مهرمهر1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری مهر، در این همایش مدیران ۱۵۹ مدرسه صدرا از تمام استان‌ها حضور بهم می‌رسانند. مدارس صدرا با ظرفیت بیش از ۱۱۵۰۰ دانش آموز در مقطع متوسطه اول و دوم در رشته علوم و معارف اسلامی فعالیت می‌کند. این مدارس وابسته به سازمان تبلیغات اسلامی است و به شکل مدارس وابسته و دولتی اداره می‌شود. در این همایش حجت الاسلام و المسلمین محمد قمی ریاست سازمان تبلیغات اسلامی کشور به تبیین نقش مدارس صدرا در شبکه فعالیتهای گسترده سازمان تبلیغات اسلامی خواهند پرداخت. و حجت الاسلام و المسلمین خاموشی ریاست سازمان اوقاف و امور خیریه و عضو امنا مدارس علوم و معارف اسلامی صدرا به تبیین ضرورت رشته علوم و معارف اسلامی و اهمیت فعالیت تربیتی در تحقق نسل مهذب و نخبه خواهند پرداخت.
مهرمهر1 روز قبل
به گزارش خبرنگار مهر، کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد اربعین روز دوشنبه به منظور برنامه ریزی و هماهنگی همایش عظیم پیاده روی اربعین با حضور فعالان فرهنگی و مسئولان هیئت‌های مذهبی در اداره کل تبلیغات اسلامی استان برگزار شد. بتول نظری پور در این نشست اظهار کرد: شرکت در همایش عظیم پیاده روی اربعین از گذشته تاکنون محور وحدت و همدلی مسلمانان بوده است که با توجه به تحولات منطقه، هر سال از اهمیت بیشتری برخوردار است. مسئول کمیته امور بانوان ستاد اربعین حسینی قزوین ادامه داد: کمیته بانوان ستاد اربعین امسال تشکیل شده و تا کنون جلسات مختلفی با مسئولان حوزه علمیه خواهران، سازمان بسیج طلاب، حوزه علمیه برادران و سازمان تبلیغات اسلامی برگزار کرده است. مسئول کمیته امور بانوان ستاد اربعین حسینی قزوین همچنین از واحد رسانه‌ای حوزه استان خواست که از فعالیت‌های تبلیغی و فرهنگی بانوان مبلغه نیز فیلم مستندی تهیه کند. همچنین بانوان حاضر در این جلسه نسبت به جذب مشارکتهای مردمی و تهیه بسته‌های فرهنگی، برگزاری همایش توجیهی در خصوص آداب زیارت برای زائران اعلام آمادگی کردند.
فارسفارس1 روز قبل
نشست «عقوبت تیه؛ جستجوی رهایی در عصر حیرت و سرگردانی» موضوع یکصد‌و‌سی‌و‌سومین نشست از سلسله فرهنگ مهدوی است که روز پنج‌شنبه ۳۱ مرداد‌ماه در تهران برگزار می‌شود. به گزارش خبرنگار قرآن و خبرگزاری فارس، یکصد‌و‌سی‌و‌سومین نشست از سلسله فرهنگ مهدوی مؤسسه فرهنگی هنری موعود عصر (عج) با سخنرانی حجت‌الاسلام محسن قنبریان کارشناس دینی با موضوع «عقوبت تیه؛ جستجوی رهایی در عصر حیرت و سرگردانی» برگزار می‌شود. این نشست روز پنجشنبه ۳۱ مرداد‌ماه جاری از ساعت ۱۶ در سالن اندیشه حوزه هنری با حضور مهدی‌پژوهان برپا می‌شود. بر اساس این گزارش، شرکت در سلسله نشست‌های مهدوی برای عموم آزاد است و علاقه‌مندان برای اطلاعات بیشتر می‌توانند با شماره تلفن ۸۸۹۴۱۲۳۵ تماس بگیرند. نشست با موضوع «عقوبت تیه؛ جستجوی رهایی در عصر حیرت و سرگردانی» همراه با برگزاری جشن عید ولایت در جمع خانواده بزرگ موعودیان در تهران، خیابان سمیه، نرسیده به پل حافظ، حوزه هنری سازمان تبلیغات اسلامی، سالن اندیشه برگزار خواهد شد.
مهرمهر1 روز قبل
به گزارش خبرنگار مهر، حجت‌الاسلام عبدالرضا سروستانی ظهر دوشنبه در نشست شورای هیئت‌های مذهبی استان بوشهر با تبریک عید غدیر، اظهار داشت: هیئت‌های مذهبی در تبیین ارزش‌های اسلامی و انقلابی نقش مهمی دارند. وی با اشاره به اهمیت نهادینه‌شدن فرهنگ غدیر در جامعه تاکید کرد: ترویج فرهنگ غدیر و اجرای ویژه‌ برنامه‌های معرفتی از اهم وظایف هیئت‌های مذهبی است. وی در بخش دیگری از سخنان خود افزود: عید غدیر جشن اکمال دین اسلام و بهره‌مندی امت اسلامی از برکات ولایت حقه‌ی حضرت علی ابن ابیطالب (ع) و ائمه‌ی معصومین (ع) است. حجت‌الاسلام سروستانی در ادامه سخنان خود غدیر را فرصت مناسبی برای تقویت فرهنگ انقلابی و جهادی در جامعه عنوان و تأکید کرد: همه ما در قبال نشر و گسترش ارزش‌های غدیر در جامعه و فراتر از آن در سطح جهانی مسئولیت داریم. مدیرکل تبلیغات اسلامی بوشهر با بیان این که هیئت‌های مذهبی پیشگامان اجرای برنامه‌های معرفتی زیادی در راستای تبیین جایگاه رفیع ولایت هستند، اضافه کرد: فعالیت‌ها و برنامه‌های کیفی و ارزشمندی در ایام دهه ولایت توسط هیئت‌های مذهبی انجام می‌شود و فضای مجازی ظرفیت‌ مناسبی برای انعکاس این فعالیت‌ها فراهم کرده است که باید از آن نهایت بهره‌برداری انجام شود.
مهرمهر1 روز قبل
حجت الاسلام محمد داداش زاده در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به برنامه‌های این اداره برای بزرگداشت عید غدیر اظهارداشت: همایش پیاده روی، ایستگاه‌های صلواتی، برگزاری جشن غدیر در پارک‌ها، مساجد و برگزاری مسابقات فرهنگی و هنری از مهمترین برنامه‌ها است. وی با تاکید بر اهمیت درک پیام‌های این واقعه بزرگ در تاریخ اسلام اظهار داشت: غدیر شناسنامه و هویت اصلی شیعه است و مهم‌ترین پیام این واقعه بزرگ حفظ و تقویت جایگاه ولایت در جامعه اسلامی است. مدیرکل تبلیغات اسلامی آذربایجان غربی غدیر را عامل رشد و تعالی جامعه اسلامی و حتی جامعه بشری دانست و تصریح کرد: اهمیت و عظمت این واقعه عظیم و تاریخی قابل وصف نیست و تنها راه تعالی نظام اسلامی را باید در فرهنگ غدیر جستجو کرد. وی با اشاره به اینکه غدیر یکی از چهار عید اصیل و بزرگ اسلامی یعنی عید قربان، عید فطر، عید غدیر و جمعه است افزود: لازم است از همه ظرفیت‌ها و امکانات درجهت زنده نگه داشتن این واقعه تاریخی در کشور استفاده کنیم. مدیرکل تبلیغات اسلامی آذربایجان غربی اظهارداشت: امروزه تبیین این رویداد عظیم به طروق گوناگون به‌ویژه شیوه‌های مختلف هنری برای امت اسلامی امری اجتناب‌ ناپذیر است و همه باید تلاش کنیم تا این واقعه تاریخی برای عموم مردم بخصوص جوانان به بهترین نحو ممکن بازگو شود.
مهرمهر1 روز قبل
حجت الاسلام احمدعلیپور در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان اینکه این مراسم در دو شهرستان ارومیه و نقده برگزار می‌شود افزود: واقعه غدیر و روند رخ داد این واقعه به همراه فلسفه غدیر توسط گروه‌های جهادی به صورت پرده خوانی اجرا می‌شود. وی از برپایی ۱۵۰ ایستگاه صلواتی به مناسبت عیدغدیر در سطح شهرها خبر داد و افزود: همچنین همزمان با عیدغدیرخم همایش پیاده روی با جوایز ارزنده از جمله یک دستگاه پراید در سطح شهرستان ارومیه به همت این اداره برگزار می‌شود. رئیس اداره تبلیغات اسلامی ارومیه اعزام ۱۵ روحانی در قالب گروه جهادی از دفتر تبلیغات اسلامی قم به ارومیه جهت تبلیغ چهره به چهره، دیدار از بیماران بیمارستانها، تبلیغ در مناطق کم برخوردار و حاشیه نشین ارومیه، پاسخ به شبهات ذهنی، بازسازی واقعه غدیر، همچنین پرده خوانی را از دیگر برنامه‌ها عنوان کرد. وی افزود: برگزاری جشن عید غدیر در حسینیه‌ها و تکایا، مساجد شهری و روستایی و معابر عمومی، برپایی ایستگاههای صلواتی جهت پذیرایی و اهدای بسته‌های فرهنگی و ماشین نویسی از دیگر برنامه‌های اجرایی این عید بزرگ است. رئیس اداره تبلیغات اسلامی ارومیه ادامه داد: برگزاری مراسم جشن ویژه مداحان در تالار مهدیه ارومیه، اهدای جوایز نفیس برای پیرغلامان، همچنین مراسم سخنرانی و شعرخوانی از دیگر برنامه‌ها است.
مهرمهر1 روز قبل
به گزارش خبرنگار مهر، مسعود رمرودی قبل از ظهر دوشنبه در جلسه هماهنگی ستاد اربعین در محل تبلیغات اسلامی استان زنجان گفت: سپاه استان زنجان طبق سنوات گذشته نسبت به اجرای برنامه‌های فرهنگی و ارائه خدمات در اربعین برنامه‌ریزی لازم را تدوین کرده است. معاون فرهنگی سپاه استان زنجان بر فضاسازی شهر در ماه محرم و اربعین اشاره کرد و گفت: باید فضای شهر حال و هوای حسینی داشته باشد. رمرودی تأکید کرد: باید در اربعین در داخل استان هم برنامه‌های عزاداری باکیفیت بسیار مناسب مورد توجه قرار گیرد. وی ابراز کرد: سپاه استان زنجان هم با همکاری سایر ارگان‌ها در شهر نجف و کربلا موکب برپا خواهد کرد. معاون فرهنگی سپاه استان زنجان بر لزوم توجه به کیفی سازی برنامه‌های اربعین تأکید کرد و گفت: باید از همه ظرفیت‌های موجود برای برگزاری باشکوه برنامه‌های ویژه اربعین استفاده شود.
ایسناایسنا1 روز قبل
مدیرکل سازمان تبلیغات اسلامی استان تهران گفت: موتور محرک انقلاب، جوان‌ها هستند و آن‌ها باید این نهضت را پیش ببرند. بزرگترها باید در جایگاه خودشان قرار بگیرند و مسیر را به جوان‌ها نشان دهند تا این شتاب نهضت به درستی حفظ شود. شهدای ۱۵ خرداد طلیعه نهضت انقلاب اسلامی‌اند؛ شهدایی که پیشرو و فعال در شروع این نهضت بودند. موتور محرک انقلاب، جوان‌ها هستند و آن‌ها باید این نهضت را پیش ببرند. از طرفی هم به شدت ترویج کار مردم سالاری، کار گروهی و مردمی در دستور کار رهبری وجود دارد.
مهرمهر1 روز قبل
معاون تبلیغات اسلامی آستان قدس رضوی درباره برنامه روز عید غدیر عنوان کرد: ویژه برنامه جشنی در روز عید غدیر، سه‌شنبه از ساعت ۱۰ تا ۱۲ با حضور مسئولان کشوری و لشکری، خادمان امام هشتم (ع) و همچنین زائران و مجاوران بارگاه منور رضوی در رواق امام خمینی (ره) برگزار می‌شود. وی عنوان کرد: در ویژه برنامه جشن روز عید غدیر حجت الاسلام والمسلمین محمدرضا رجایی‌خراسانی به ایراد سخنرانی خواهد پرداخت. به گفته شریعتی‎نژاد، مدیحه‌سرایی و مولودی‌خوانی در رواق‌های دارالمرحمه، کوثر و غدیر نیز بخشی دیگر از ویژه برنامه‎های عید غدیر برای زائران غیرایرانی است. وی افزود: برنامه‌های شام عید غدیر نیز از قبل نماز مغرب و عشاء آغاز خواهد شد و تا ساعت ۲ ادامه دارد. معاون تبلیغات اسلامی آستان قدس رضوی خاطرنشان کرد: طبق سنت هرسال در صبح روز عید غدیر در رواق امام خمینی (ره) با حضور پرشور زائران دعای ندبه قرائت می‌شود.
مهرمهر1 روز قبل
‌به گزارش خبرنگار مهر، محمدعلی طالبی امروز در نشست شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان یزد که در سالن زنده ‌یاد حمیدیا استانداری برگزار شد، اظهار داشت: لازم است در کنار ارائه طرح‌ها و پیشنهادات به شورا برنامه اجرایی دقیقی نیز برای پیشگیری از اعتیاد و مبارزه با مواد مخدر در استان داشته باشیم. استاندار یزد ادامه داد: ‌ضروری است طرح جمع‌آوری معتادان متجاهر در استان باجدیت اجرا شود و تا پاک‌سازی کامل چهره شهر تداوم یابد و با مدیریت معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار و ارائه طرح‌ها و پیشنهادات در کارگروه‌های شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان ساماندهی کمپ‌های ترک اعتیاد با مشارکت دستگاه‌های مربوطه یک بار برای همیشه انجام شود. طالبی با توجه به مطرح کردن درخواست‌های فرماندهی نیروی انتظامی استان از سوی سردار محمدرضا میرحیدری در این جلسه، خاطرنشان کرد: با توجه به ظرفیتی که در قانون بودجه امسال وجود داشت، برای نیروی انتظامی استان سقف اعتبارات را در نظر گرفته‌ایم و توقع داریم نیروی انتظامی نیز از محل اعتبارات ملی پیگیری کند تا پروژه‌ها و طرح‌های این نیرو سریع‌تر تکمیل شود و به بهره‌برداری برسد. استاندار یزد همچنین پس از شنیدن گزارش عملکرد شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان بهاباد از سوی فرماندار این شهرستان، گفت: شهرستان هایی مانند بهاباد از لحاظ اجتماعی شهرهای منسجمی بوده و اکنون نباید اجازه دهیم به خاطر حضور مهاجرانی از برخی مناطق کشور در این شهرستان مسائل اجتماعی و فرهنگی در بهاباد دستخوش تغییرات شود و باید به خصوص در حوزه مبارزه با مواد مخدر و پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی برنامه‌های ویژه‌ای داشته باشیم که البته توسط فرمانداری اقدامات خوبی در این زمینه انجام شده است. سید مصطفی کرباسی، دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان نیز در این نشست بر بهره‌برداری از ظرفیت برنامه‌های مذهبی و عزاداری ایام محرم در راستای اطلاع رسانی عوارض مصرف مواد مخدر توسط سازمان تبلیغات اسلامی استان و با همکاری سازمان بهزیستی و شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر تاکید کرد.
مهرمهر1 روز قبل
احمد مشکات در گفت‌وگو با خبرنگار مهر، اظهار داشت: جشن بزرگ عید غدیر در مسجد جامع اصفهان صبح روز سه‌شنبه از ساعت ۸ تا ۱۲ صبح برگزار می‌شود. وی با بیان اینکه در اینجشن علاوه بر برنامه‌های مختلف، ۲۰ سخنرانی به زبان انگلیسی برای گردشگران ارائه می‌‌شود، بیان داشت: موضوعات این سخنرانی‌ها در ارتباط با مباحث شیعه شناسی مانند امامت و ولایت است و در برخی سخنرانی‌ها نیز به موضوع غدیر پرداخته شده است. مسئول آموزش گروه فرهنگی تبلیغی شکوه علم وابسته به دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان نتاکید کرد: همچنین در بخشی از این سخنرانی‌ها آیاتی در ارتباط با غدیر قرائت خواهد شد و در ارتباط با این آیات به زبان انگلیسی برای مخاطبان توضیح داده می‌شود. رونمایی از بنر «غدیر» به زبان انگلیسیوی با تاکید بر رونمایی از بنر غدیر در این مراسم ابراز داشت: در این بنر کل جریان غدیر ترجمه و با جزئیات توضیح داده شده است و سه زباندان متبحر مرکز در ارتباط با این بنر در جشن بزرگ غدیر توضیح خواهند داد. مسئول آموزش گروه فرهنگی تبلیغی شکوه علم با اشاره به این نکته که تورهای گردشگری به طور معمول از چند نقطه شاخص گردشگری اصفهان از جمله مساجد و بناهای تاریخی میدان نقش جهان و مسجد جامع حتما بازدید می‌کنند، ابراز داشت: بر این اساس با توجه به حضور حدود ۱۰۰ تا ۲۰۰ گردشگر در طول روزهای مختلف در مسجد جامع اصفهان پیش بینی ما این است که پذیرای تعداد بیشتری گردشگر در روز عید غدیر باشیم.
تسنیمتسنیم1 روز قبل
وی با بیان اینکه حضرت علی (ع) بین اهل تسنن شناخته‌ شده است، ادامه داد: ایشان عامل وحدت در بین مسلمانان است و همه برادران اهل تسنن و تشیع سفارش پیامبر (ص) درباره امام علی (ع) را قبول دارند. مدیرکل تبلیغات اسلامی استان واقعه غدیر خم را نقطه عطفی در تاریخ بشریت دانست و گفت: در این واقعه آخرین پیامبر خدا اولین امام را معرفی کرد که این مهم‌ترین رخداد تاریخ است. وی از برگزاری بیش از یک‌هزار جشن در شب و روز غدیر در استان خبر داد و اظهارداشت: این جشن در مکان‌هایی مانند مساجد، هیئت‌ها، اماکن مذهبی و حتی در برخی از مجتمع‌ها برگزار می‌شود. ولی نژاد گفت: طبق برنامه‌ریزی‌های انجام‌شده در این ایام بیش از ۳۰۰ روحانی در سراسر استان کار تبلیغ انجام می‌دهند. وی بیان داشت: هم‌زمان با سراسر استان برنامه‌های مختلفی در ایام قربان تا غدیر در شهرهای سیل‌زده استان اجرا می‌شود.
مهرمهر1 روز قبل
به گزارش خبرنگار مهر، حجت‌الاسلام حسن علیدادی سلیمانی صبح دوشنبه در آیین تکریم و معارفه مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان کرمان گفت: امام علی (ع) فرموده‌اند «خوش به حال کسانی که در زندگیشان معاد محور هستند». نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمان گفت: کمیته انتصابات تصمیمی گرفته که باید کمک کنیم تا این تصمیم به بهترین وجه ممکن به انجام برسد. در این جابجایی برادری که ۱۴ ماه خدمت کرده قرار است پرچم‌را به برادر دیگر بسپارد. حجت‌الاسلام علیدادی سلیمانی تصریح کرد: مدیر کل سابق اوقاف و امور خیریه استان کرمان فردی بود که دقیق در حوزه کاری خودش بود و کاملا تکلیف محور است لذا برادرانی که در درون سازمان خدمت می‌کنند وظیفه‌شان ثابت است و امیدوارم در هر نقطه از کشور که قرار است خدمت کنند موفق باشند. بر این اساس طی حکمی از سوی رئیس سازمان اوقاف «حجت الاسلام اسماعیل تدینی» مدیرکل سابق اوقاف و امور خیریه استان کرمان به سمت مدیرکل جدید اوقاف و امور خیریه استان سمنان و «حجت الاسلام علی جلالی» مدیرکل تبلیغات اسلامی استان به سمت مدیرکل جدید اوقاف و امور خیریه استان کرمان منصوب شد.
تسنیمتسنیم1 روز قبل
علی مسلمان در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در سمنان، با اشاره به فراخوان سومین جشنواره تولیدات رسانه‌ای ابوذر در این استان اظهار داشت: علاقه‌مندان تولید محتوای رسانه‌ای می‌توانند آثار خود را تا ۱۵ آبان ماه ۹۸ به دبیرخانه این جشنواره ارسال کنند. رئیس سازمان بسیج رسانه‌های استان سمنان با بیان اینکه متقاضیان می‌توانند در هر قالب فقط یک اثر به جشنواره ارسال کنند تصریح کرد: باید نام صاحب اثر در رسانه ذکرشده باشد یا به تائید مسئولان آن رسانه رسیده باشد. مسلمان به موضوعات جشنواره رسانه‌ای ابوذر در این استان نیز اشاره کرد و گفت: اقتصاد مقاومتی و رونق تولیدی، دفاع مقدس و فرهنگ مقاومت، محرومیت‌زدایی و خدمات‌رسانی، بسیج و حوزه اقدام و چهل‌سالگی بسیج برخی از موضوعات این جشنواره است. رئیس سازمان بسیج رسانه‌های استان سمنان گفت: علاقه‌مندان برای دریافت فرم ثبت‌نام می‌توانند از طریق پایگاه اطلاع‌رسانی کانال جشنواره در شبکه‌های اجتماعی و همچنین با مراجعه به اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان‌ها و سازمان بسیج رسانه ما مراجعه کنند. مسلمان افزود: سومین جشنواره رسانه‌ای ابوذر با همت و مشارکت سازمان بسیج رسانه استان سمنان، حوزه هنری سازمان تبلیغات اسلامی استان سمنان، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی، معاون فرهنگی سپاه و سازمان بسیج هنرمندان برگزار می‌شود.

به انتهای لیست رسیدید