آخرین و مهم‌ترین اخبار تجارت
تجارت

اخبار « تجارت »

فردا نیوزفردا نیوز15 دقیقه قبل
عضو کمیسیون انرژی مجلس تصریح کرد: صالحی در این جلسه به ما اعلام کرد ماه آینده بتن ریزی فاز دوم نیروگاه هسته‌ای بوشهر با همکاری روسیه انجام می‌شود. ابوترابی قرار است در صورت موافقت اعضای کمیسیون قضایی و حقوقی به عضویت این کمیسیون درآید. محمد دهقان عضو پیشین کمیسیون قضایی و حقوقی با رأی نمایندگان مجلس شورای اسلامی به عنوان عضو حقوقدانان شورای نگهبان انتخاب شده است. همچنین حسن کامران قرار است در صورت موافقت اعضای کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی به عضویت این کمیسیون درآید. وی افزود: امروز به دلیل به حد نصاب نرسیدن اعضای کمیسیون‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ برای بررسی و تصویب موضوعات جلسه کمیسیون‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ برگزار نشد.
انتخابانتخاب26 دقیقه قبل
درواقع مردم لیستر شایر شاهد یک رقابت ناسالم بین فروشندگان محلی بستنی و برخی تازه کارها هستند که گاهی از حد خارج می‌شود. به گزارش سرویس خواندنی‌های انتخاب، شاید باورکردنی به نظر نرسد اما جنگ بستنی حقیقت دارد. اما این جنگ بین مردم و برای خرید بستنی رخ نمی‌دهد. او از رقبای خود می‌ترسد چرا که نه تنها وی را تهدید می‌کنند بلکه کانکس بستنی فروشی او را به آتش کشیده‌اند. به اعتقاد وی این فروشندگان تازه کار و غیربومی هستند که برای فروشندگان محلی تهدید محسوب می‌شوند.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین32 دقیقه قبل
غلامحسین شافعی، رئیس اتاق بازرگانی ایران، گفت: اتاق ایران به عنوان نماینده بخش خصوصی اولین مطالبه‌اش از حاکمیت مبارزه جدی با رویه‌های فساد، شفاف‌سازی در توزیع منابع بانکی، واگذاری اموال دولت، مناقصه‌ها و مزایده‌ها و تخصیص منابع ارزی و مسایلی از این قبیل است. شافعی با بیان این‌که نقش‌آفرینی موثر و سازنده در فضای اقتصادی و اصلاحات درون‌سازمانی باید به دو هدف اصلی برای اتاق نهم تبدیل شود، عنوان کرد: شعار اتاق نهم، اتاق شاخص و تصمیم‌ساز است. در زمینه شفاف‌سازی، اتاق ایران و بخش خصوصی به معنای پرچمداری باید در شفاف‌سازی اقدامات خود، مطالبه شفافیت و مقابله با فساد از بیرون اقدام کنند. رئیس اتاق بازرگانی ایران ادامه داد: اتاق نهم باید در راستای مطالبه‌گری از حاکمیت، اولین مطالبه را باید بر مبنای شفافیت و مقابله با فساد قرار دهد. رئیس اتاق بازرگانی ایران گفت: چهارم مطالبه‌گری از دولت در راستای توانمندسازی بخش خصوصی واقعی است.
الفالف34 دقیقه قبل
کمیسیون تجارت فدرال آمریکا با گوگل برای پرداخت میلیون‌ها دلار مصالحه به عنوان جریمه نقض قوانین حریم شخصی کودکان توسط یوتیوپ به توافق رسیدند. گروه اجتماعی الف، ۳۰ تیر ۱۳۹۸، ۱۷:۰۸ ۳۹۸۰۴۳۰۱۵۵به گزارش فارس به نقل از اسپوتنیک، منابع آگاه اعلام کردند کمیسیون تجارت فدرال آمریکا در راستای جریمه چندین میلیون دلاری گوگل به دلیل نقض قوانین حریم شخصی کودکان توسط یوتیوپ به عنوان زیر مجموعه این شرکت به توافق مصالحه رسیده است. در قالب این مصالحه گوگل قبول کرده است که نتوانسته به اندازه کافی از حریم شخصی کودکان در یوتیوپ حفاظت کرده و به شکل نامناسبی اطلاعات آنها را جمع‌آوری کرده و قانون حمایت از حریم کودکان در فضای مجازی را نقض کرده‌اند. شرکت گوگل جزو ۴ شرکت فناوری بزرگی است که هم اکنون در آمریکا از سوی وزارت دادگستری و کمیسیون تجارت فدرال تحت بررسی قرار دارند. طی روزهای گذشته نیز شرکت گوگل به دلیل نقض قوانین حریم شخصی افراد و ارائه غیرقانونی اطلاعات کاربران به واحد تحقیقات یک دانشگاه به پرداخت ۵ میلیارد دلار جریمه محکوم شده است.
فارسفارس39 دقیقه قبل
کمیسیون تجارت فدرال آمریکا با گوگل برای پرداخت میلیون‌ها دلار مصالحه به عنوان جریمه نقض قوانین حریم شخصی کودکان توسط یوتیوپ به توافق رسیدند. به گزارش خبرنگار اقتصاد بین‌الملل خبرگزاری فارس به نقل از اسپوتنیک، منابع آگاه اعلام کردند کمیسیون تجارت فدرال آمریکا در راستای جریمه چندین میلیون دلاری گوگل به دلیل نقض قوانین حریم شخصی کودکان توسط یوتیوپ به عنوان زیر مجموعه این شرکت به توافق مصالحه رسیده است. در قالب این مصالحه گوگل قبول کرده است که نتوانسته به اندازه کافی از حریم شخصی کودکان در یوتیوپ حفاظت کرده و به شکل نامناسبی اطلاعات آنها را جمع‌آوری کرده و قانون حمایت از حریم کودکان در فضای مجازی را نقض کرده‌اند. شرکت گوگل جزو ۴ شرکت فناوری بزرگی است که هم اکنون در آمریکا از سوی وزارت دادگستری و کمیسیون تجارت فدرال تحت بررسی قرار دارند. طی روزهای گذشته نیز شرکت گوگل به دلیل نقض قوانین حریم شخصی افراد و ارائه غیرقانونی اطلاعات کاربران به واحد تحقیقات یک دانشگاه به پرداخت ۵ میلیارد دلار جریمه محکوم شده است.
ایبناایبنا51 دقیقه قبل
به گزارش ایبنا از روابط ‌عمومی بانک صادرات ایران، مجمع عمومی عادی سالانه بانک صادرات ایران صبح امروز (شنبه) برگزار شد و صورت‌های مالی سال منتهی به پایان ۲۹ اسفندماه سال ١٣٩٧ شرکت بانک صادرات ایران (سهامی عام)، پس از استماع گزارش هیات‌مدیره، حسابرس و بازرس قانونی، مورد تایید حاضران در مجمع قرار گرفت و سازمان حسابرسی به مدت یک سال به عنوان بازرس و حسابرس قانونی بانک و روزنامه کثیرالانتشار «اطلاعات» برای درج آگهی‌های مربوط به مجامع عمومی برگزیده شد. مدیرعامل بانک صادرات ایران در بخش دیگری از سخنان خود دارایی‌های بانک را ٢٥٠ هزار میلیارد تومان عنوان کرد و افزود: این میزان در سال ٩٧ بیش از ٣٢ درصد رشد داشته است. مدیرعامل بانک صادرات نسبت پرداخت سود پرداختی به سپرده‌ها در سال ٩٧ را ٩ درصد اعلام کرد و گفت: زیان خالص بانک در سال مالی منتهی به پایان اسفند ٩٧ با نزدیک به ٣٣ درصد کاهش تا ٢٤ هزار میلیارد ریال افت کرده است. وی ادامه داد: با تلاش‌های صورت‌گرفته، در سال ٩٧ بیشترین میزان تهاتر مطالبات بانک از دولت در حدود ٩٧ هزار میلیارد ریال به بانک صادرات ایران تعلق گرفت و در سال ٩٨ نیز شاهد تهاتر بخشی از مطالبات بانک از دولت خواهیم بود. مدیرعامل بانک صادرات ایران با برشمردن اقدامات انجام شده در حوزه بانکداری الکترونیک، گفت: مهمترین کار بانک در حوزه بانکداری الکترونیک در سال ٩٧ رونمایی از اپلیکیشن «صاپ» بوده است.
تسنیمتسنیم53 دقیقه قبل
آن طور که مدیر نظام فنی اجرایی سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی خراسان جنوبی گفت: از سال گذشته تاکنون جلسات مختلفی داشتیم که در زمینه استفاده از مصالح ساختمانی بومی استان مدنظر بود و اینکه چند درصد از دستگاه‌های استان از مصالح بومی استفاده می‌کنند را رصد کردیم. وی گفت: برنامه داریم تا امسال نیز رصد کنیم و موضوع استفاده از مصالح بومی را دنبال کنیم و مشاوران هم باید در طرح‌ها از مصالح بومی استفاده و در مناقصات توجه لازم را داشته باشند. معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان جنوبی تصریح کرد: کسی که متعهدانه و دلسوزانه کار می‌کند باید در تشخیص صلاحیت‌ها استفاده از ظرفیت حداکثری دیده شود و تلاش کنیم پروژه‌ها را کیفی انجام دهیم. معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان جنوبی افزود: برای بافت‌های فرسوده ناکارآمد دولت همراهی می‌کند و سازندگان نیز باید پای کار آیند و از طرح‌های مشارکتی استفاده کنند. رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی خراسان جنوبی نیز در این جلسه اظهار داشت: دستگاه‌هایی که معین انتخاب می‌کنیم گروکشی نکنند و اول پروژه‌های خود را آنجام ندهند بلکه باید بی طرف باشند.
تسنیمتسنیم57 دقیقه قبل
در نیمه نخست سال ۲۰۱۹ ترکیه بزرگترین شریک تجاری گرجستان با ۸۴۳ میلیون دلار است و سپس روسیه، آذربایجان، چین و اوکراین به ترتیب با ۶۷۷٫۸۷ میلیون دلار، ۵۰۸٫۹ میلیون دلار، ۴۸۳٫۶ میلیون دلار و ۳۰۴٫۶ میلیون دلار قرار دارند. در رتبه‌های بعدی ارمنستان با ۲۷۴٫۷ میلیون دلار، ایالات متحده ۲۶۸٫۵ میلیون دلار، آلمان ۲۳۷٫۷ میلیون دلار، بلغارستان ۲۰۹٫۹ میلیون دلار، رومانی ۲۰۳٫۹ میلیون دلار جای گرفته‌اند. در زمینه صادرات نیز روسیه با ۲۶۱٫۳ میلیون دلار، جمهوری آذربایجان، بلغارستان، ارمنستان و اوکراین نیز به ترتیب با ۲۱۱٫۳ میلیون دلار، ۱۴۹٫۱ میلیون دلار، ۱۴۷٫۷ میلیون دلار و ۱۲۹٫۴ میلیون دلار قرار دارند. مهم‌ترین محصولات صادراتی گرجستان سنگ معدن و کنسانتره مس با ۳۰۶٫۶ میلیون دلار می‌باشند و پس از آن صادرات مجدد اتومبیل با ۲۶۰٫۵ میلیون دلار، آلیاژ آهن با ۱۷۹٫۲ میلیون دلار، دارو با ۱۰۵٫۶ میلیون دلار، شراب با ۹۷٫۲ میلیون دلار، آب معدنی با ۶۵٫۵ میلیون دلار، کود نیتروژنی با ۵۳٫۹ میلیون دلار، مشروبات الکلی با ۵۱٫۲ میلیون دلار، سیگار با ۳۳٫۹ میلیون دلار، طلا با ۳۲٫۹ میلیون دلار و سایر کالاها با ۵۸۹ میلیون دلار قرار دارند. مهمترین محصولات وارداتی به گرجستان نیز نفت و روغن نفت با ۳۴۱٫۲ میلیون دلار، خودرو با ۳۰۸٫۸ میلیون دلار، سنگ معدن و کنسانتره مس با ۲۶۶٫۸ میلیون دلار، دارو با ۱۸۱٫۵ میلیون دلار، گازهای پتروشیمیایی با ۱۷۸٫۷ میلیون دلار، موبایل و دیگر تلفن‌های بی سیم با ۸۳٫۳ میلیون دلار، گندم با ۴۳٫۹ میلیون دلار، لاستیک با ۴۲٫۷ میلیون دلار، سیگار با ۳۸٫۲ میلیون دلار و سایر کالاها با ۲٫۷ میلیارد دلار می‌باشند.
ایسناایسنا58 دقیقه قبل
‌رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت خوزستان گفت: در حال حاضر ۲۵ درصد ظرفیت واحدهای فولادی ما به کار گرفته شده، یعنی حدود ۷۵ درصد این ظرفیت‌ها روی زمین مانده است. بخشی از مشکلات این واحدهای فولادی مربوط به گذشته و از زمانی است که این واحدها دولتی بودند. رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خوزستان گفت: در حال حاضر ۲۵ درصد ظرفیت واحدهای فولادی ما به کار گرفته شده است. این واحدهای فولادی مانند جسم انسانی هستند که پلاکت خون آن پایین آمده و نیاز به خون تازه دارد. رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خوزستان گفت: در حال حاضر مواد اولیه بسیاری از واحدهای صنعتی ما در گمرک باقی مانده‌اند.
الفالف58 دقیقه قبل
سؤال ملی نماینده پارس‌آباد از وزیر اقتصاد درباره عدم رعایت قوانین و مقررات در واگذاری سهام شرکت‌های دولتی از سوی سازمان خصوصی‌سازی اعلام وصول شد. گروه سیاسی الف، ۳۰ تیر ۱۳۹۸، ۱۶:۴۴ ۳۹۸۰۴۳۰۱۴۸به گزارش تسنیم، سؤال ملی شکور پورحسین شقلان نماینده مردم پارس‌آباد، منصور مرادی نماینده مردم مریوان و حبیب‌الله دهمرده نماینده زابل در جلسه علنی صبح امروز (یکشنبه) مجلس شورای اسلامی اعلام وصول شد. بر همین اساس شکور پورحسین شقلان در سؤال ملی خود از دژپسند وزیر امور اقتصادی و دارایی درباره عدم رعایت قوانین و مقررات در واگذاری سهام شرکت‌های دولتی از سوی سازمان خصوصی سازی موضوع را جویا شد. سؤال ملی منصور مرادی نماینده مریوان از دژپسند وزیر مور اقتصادی و دارایی درباره دلیل فعال سازی سامانه پیامک و اخذ کارمزد از مشتریان بدون اطلاع‌رسانی آن‌ها در جلسه علنی امروز اعلام وصول شد. اعلام وصول سؤال حبیب‌الله دهمرده نماینده مردم زابل در مجلس از رضا رحمانی وزیر صنعت معدن و تجارت درباره عدم اقدام جدی فعال سازی کارخانه‌های تعطیل شده از سوی هیأت رئیسه مجلس قرائت شد.
تسنیمتسنیم59 دقیقه قبل
به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، سؤال ملی شکور پورحسین شقلان نماینده مردم پارس‌آباد، منصور مرادی نماینده مردم مریوان و حبیب‌الله دهمرده نماینده زابل در جلسه علنی صبح امروز (یکشنبه) مجلس شورای اسلامی اعلام وصول شد. بر همین اساس شکور پورحسین شقلان در سؤال ملی خود از دژپسند وزیر امور اقتصادی و دارایی درباره عدم رعایت قوانین و مقررات در واگذاری سهام شرکت‌های دولتی از سوی سازمان خصوصی سازی موضوع را جویا شد. سؤال ملی منصور مرادی نماینده مریوان از دژپسند وزیر مور اقتصادی و دارایی درباره دلیل فعال سازی سامانه پیامک و اخذ کارمزد از مشتریان بدون اطلاع‌رسانی آن‌ها در جلسه علنی امروز اعلام وصول شد. اعلام وصول سؤال حبیب‌الله دهمرده نماینده مردم زابل در مجلس از رضا رحمانی وزیر صنعت معدن و تجارت درباره عدم اقدام جدی فعال سازی کارخانه‌های تعطیل شده از سوی هیأت رئیسه مجلس قرائت شد. انتهای پیام/

جنجال بر سر جانسون در خیابان‌های لندن

6+
ایمناایمنا1 ساعت قبل
نامه‌نیورنامه‌نیور1 ساعت قبل
على علیه السلام فرمود: ریاکار را سه نشانه است: هرگاه مردم را ببیند، با نشاط و تحرک مى شود، هرگاه تنهاست، سست و بى حال است، و دوست دارد در همه کارهایش از او تعریف کنند. على علیه السلام فرمود: ریاکار را سه نشانه است: هرگاه مردم را ببیند، با نشاط و تحرک مى شود، هرگاه تنهاست، سست و بى حال است، و دوست دارد در همه کارهایش از او تعریف کنند.
جام نیوزجام نیوز1 ساعت قبل
به گزارش سرویس اقتصادی جام نیوز، فرشاد مقیمی در خصوص اظهارنظر رئیس سازمان خصوصی‌سازی مبنی بر عدم امکان واگذاری سهام خودروسازان به دلیل در وثیقه بودن بخشی از سهام سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران، گفت: طبق روال، شرکت‌های دولتی معمولا دارایی‌های خود را در بانک‌ها به وثیقه می‌گذارند تا بتوانند تسهیلات بگیرند؛ پس قرار گفتن بخشی از سهام خودروسازان در گروی بانک‌ها، کاری غیرعادی نیست. معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت افزود: در برخی مقاطع زمانی، سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران متقاضی شرکت در برخی پروژه‌ها بوده که برای این کار، نیاز به منابع مالی داشته است، بنابراین برای این کار باید از بانک وام دریافت می‌کرده و به همین دلیل، وثایقی را برای این کار به بانک سپرده است؛ بنابراین سهام ایدرو در خودروسازان به عنوان وثیقه اعطا شده و طبیعی است که اگر این سهام قرار باشد واگذار شود، باید با سهام دیگری نزد بانک جایگزین شود یا تسهیلات اخذ شده از بانک به صورت کامل بازپرداخت شود. وی گفت: سازمان گسترش و نوسازی صنایع برای آزادسازی سهام مشکلی ندارد و می‌تواند وثایق و اموال دیگری را به جای سهام خودروسازان نزد بانک به وثیقه بگذارد. وی تصریح کرد: بنابراین واگذاری می‌تواند بعد از آزادسازی وثایق صورت گیرد و اگر این وثایق آزاد شود، مشکلی در واگذاری سهام رخ نمی‌دهد. ضمن اینکه برای واگذاری این شرکت باید ارزش دارایی‌ها از سوی حسابرسی که سازمان خصوصی‌سازی تعیین می‌کند، محاسبه شده و تمام ابعاد دارایی‌ها، بدهی‌های پنهان و صورتهای مالی آن طی سال‌های مختلف ارزیابی گردد تا شرایط برای واگذاری مهیا شود. وی تاکید کرد: همه شرکتهایی که در دولت واگذار شده‌اند، با چنین مسائلی روبرو بوده‌اند و پس از رفع آن، واگذاری صورت گرفته است.
ایسناایسنا1 ساعت قبل
به گفته وزیر صنعت، معدن و تجارت، تولید در حوزه خودرو جان گرفته و تعداد خودروهای کف پارکینگ نیز کنترل شده است و با ثبات نسبی رو به رو هستیم. انعقاد ۸۵ میلیون یورو قرارداد داخلی سازی در یک پنل نمایشگاهیوزیر صنعت، معدن و تجارت در ادامه گفت: به عنوان نمونه، دیروز در یک پنل شرکت‌هایی مانند سازه گستر و ساپکو و قطعه‌سازان ۸۵ میلیون یورو برای داخلی سازی قطعات و ملزومات مورد نیازشان قرارداد بستند. همچنین شرکت‌هایی مانند مخابرات، ایرانسل و همراه اول هزاران قطعه برای داخلی‌سازی در نمایشگاه آوردند. داخلی‌سازی ۱۰ میلیارد دلار قطعات وارداتی بین شرکت‌های قطعه‌ساز توزیع شدرحمانی با تاکید بر این‌که رسانه‌ها به انعکاس مطلوب فضای به وجود آمده برای تعمیق ساخت داخل کمک کنند، اظهار کرد: داخلی‌سازی ۱۰ میلیارد دلار اقلام و قطعات وارداتی بین شرکت هایی که می‌خواهند ساخت داخل کنند توزیع شده است تا شرکت‌های داخلی این قطعات را داخلی سازی کنند و این موضوع خود نقش مهمی در اشتغال زایی و ایجاد اشتغال جدید خواهد داشت. گفتنی است پس از پایان این نشست مدیران خبرگزاری‌ها و سایت‌های خبری از نخستین نمایشگاه فرصت‌های ساخت داخل و رونق تولید بازدید به عمل آوردند.
موجموج1 ساعت قبل
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت در گفتگو با خبرگزاری موج در حاشیه نمایشگاه فرصت‌های ساخت داخل و رونق تولید، گفت: یکی از جنبه‌های ساخت داخل، بومی سازی است و در راستای نیاز مختلف شرکت‌ها مطرح می‌شود و این موضوع تنها در بخش قطعات یا ماشین آلات نیست و حتی می‌تواند در بخش طراحی و مهندسی نیز مطرح شود. محسن صالحی نیا با بیان اینکه یک شرکت ممکن است برای طراحی یک قطع از یک شرکت کمک بگیرد و در تولید آن محصول از شرکت دیگر کمک بگیرد، افزود: این نمایشگاه بخش کوچکی از نیاز داخلی سازی را مطرح می‌کند و در تمام بخش‌ها می‌توان داخلی سازی را اجرا کرد. او با تاکید بر اینکه ساده‌ترین راه شرکت‌ها برای تامین نیازهای خود رفتن به سمت واردات است، تصریح کرد: حضور در نمایشگاه ساخت داخل روش جدید برای شرکت‌ها است تا با مذاکره و گفتگو بتوانند زمینه تامین نیازهای خود را برآورد کنند، به طور قطع شرکت‌های که رویکرد ملی دارند به سمت خرید محصولات داخلی می‌آیند. صالحی نیا با تشریح سازوکار نمایشگاه برای تامین نیاز داخلی، گفت: در نمایشگاه یک شرکت قطع یا تجهیزات مورد نیاز خود را به نمایش می‌گذارد و شرکت سازنده‌ای ممکن است نمونه مشابه آن را به تازگی تولید کرده باشد و زمینه همکاری دو شرکت فراهم شود یا اینکه نمونه‌ای نزدیک به همان محصول را تولید کرده باشد و نیاز به تغییرات جزئی داشته باشد و امکان تولید آن محصول وجود داشته باشد و در نهایت اگر محصول جدیدی باشد شرکت سازنده پس از بررسی با ارائه پروپوزال یا پیش فاکتور می‌تواند مسیر تولید این محصول را در آن شرکت فراهم کند و از این طریق زمینه ساخت داخل آن را در کشور به وجود بیاورد.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 ساعت قبل
اقتصادآنلاین - مریم علیزاده؛ در آخرین اظهارات، دولت بیان داشته که با گسترش حوزه فعالیت ارزهای دیجیتال در کشور، سریعا در خصوص قانونی یا غیرقانونی بودن این ارز در کشور تصمیم گیری خواهد کرد. وی در این باره افزود: برای مثال در تولید یک قلم کالای خوراکی، هم وزارت بهداشت دخیل است و هم وزارت صنعت، معدن و تجارت. در موضوع ارزهای دیجیتالی نیز همین مصداق است یعنی اخذ مجوز و گواهی تایید تولید ارزهای دیجیتال بر عهده بانک مرکزی باید باش. این نماینده مجلس همچنین تاکید کرد: همه این موارد از زمانی اتفاق می‌افتد ارز دیجیتال در کشور به رسمیت شناخته شده و فعالیت در حوزه این ارز قانونی باشد. قره خانی در مورد بهترین روش محاسبه بهای بر مصرفی دستگاه‌های تولید رمز ارز دیجیتال نیز گفت: به نظر می‌رسد قرار دادن بهای برق صادراتی برای این صنعت بهترین روش ممکن باشد چرا که ارزهای تولیدی از این راه در زمره کالاهای صادراتی باید قرار گیرند و محاسبه بهای برق مصرفی دستگاه‌های تولید ارز دیجیتال به نرخ خانگی وصنعتی بسیار غیرمنصفانه است.
قدس آنلاینقدس آنلاین1 ساعت قبل
صادرات چیپس سیب زمینی در حالی ادامه دارد که برای تولید این محصول از روغن وارد شده با ارز ۴۲۰۰ تومانی و سیب‌زمینی تولید شده با یارانه‌های دولتی استفاده شده است. موضوع گزارش امروز پرونده رانت صادرات، صادرات چیپس است؛ برای تولید این محصول در کشور از سیب‌زمینی استفاده می‌شود که برای تولید کود و سم آن، یارانه دولتی صرف‌ و آب مصرفی برای تولیدیارانه دریافت شده است. عضو هیئت نمایندگان اتاق بازرگانی ادامه داد: صادرات چیپس و پفک به کشور عراق ادامه دارد؛ اما روند صادرات آن در مقایسه با قبل از اعمال تعرفه ۴ برابری، کند شده است. وی تصریح کرد: صادرات سیب‌زمینی به عراق با وجود این افزایش تعرفه، هنوز برای کشورمان دارای مزیت است؛ زیرا قیمت سیب‌زمینی در ایران در مقایسه با سایر کشورها بسیار ارزان است. این فعال بخش خصوصی درباره اجزای تشکیل‌دهنده چیپس گفت: علاوه بر سیب‌زمینی که بخش اصلی تولید چیپس است، ۴۰درصد هزینه تولید را روغن تشکیل می‌دهد و ۱۰درصد از هزینه تولید بسته‌بندی است.
تجارت‌نیوزتجارت‌نیوز1 ساعت قبل
در حال اصلاح صنعت خودرو هستیموزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: وضع صنعت خودرو در شأن مردم نیست و بیشترین مشکلات را در این صنعت داریم. وزیر صنعت، معدن و تجارت افزود: ۳۰ تا ۴۰ هزار خودرو به دلیل نبود کاتالیست در پارکینگ‌ها مانده‌اند. وزیر صنعت، معدن و تجارت افزود: بر اساس این نتیجه فقط برای بخش خصوصی تسهیلاتی برای تسویه آنها فراهم شده است. وی افزود: در ماه‌های آینده قیمت کالاهایی که به واردات بستگی دارند به دلیل کاهش نرخ ارز کاهش چشمگیری خواهیم داشت. وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: زنجیره واردات یا تولید کالاها را از مبدا تا خرده فروشی کنترل می‌کنیم.
فارسفارس1 ساعت قبل
سفر بولتون به شرق آسیا برای میانجیگری بین سئول و توکیو و رایزنی درباره تنگه هرمزبه گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، در پی افزایش تنش میان سئول و توکیو، «جان بولتون» مشاور امنیتی رئیس‌جمهور آمریکا روز شنبه این کشور را به مقصد ژاپن ترک کرد. گفته می‌شود او همچنین قصد دارد این دو متحد نظامی خود را به شرکت در طرح نظامی واشنگتن برای گشت‌زنی در آبراه‌های حیاتی غرب آسیا نظیر تنگه هرمز ترغیب کند. سخنگوی ریاست‌جمهوری کره‌جنوبی نیز روز یکشنبه اعلام کرد بولتون قرار است ۲۳ و ۲۴ جولای (۱ و ۲ مرداد) به سئول سفر کند. رسانه‌های ژاپنی اعلام کرده‌اند ممکن است این موضوع در سفر بولتون به توکیو در دستور کار قرار گیرد. کره‌جنوبی ژاپن را متهم می‌کند که از تجارت به عنوان عاملی در برابر حکم دادگاه استفاده می‌کند.
فارسفارس1 ساعت قبل
عضو هیات علمی دانشگاه امام صادق (ع) با بیان اینکه برای از بین بردن تحریم‌ها به مردم بگویید کالای ایرانی بخرند، گفت: اقتصاد مقاومتی یعنی از بین بردن تحریم‌های داخلی که با فرهنگ سازی محقق خواهد شد. به گزارش حوزه تشکل‌های دانشگاهی خبرگزاری فارس، حجت‌الله عبدالملکی عضو هیات علمی دانشگاه امام صادق (ع) در جمع دانشجویان طرح ولایت با بیان اینکه برای از بین بردن تحریم‌ها به مردم بگویید کالای ایرانی بخرند، گفت: اقتصاد مقاومتی یعنی از بین بردن تحریم‌های داخلی که با فرهنگ سازی محقق خواهد شد. عبدالملکی با اشاره به اهمیت اجرای اقتصاد مقاومتی گفت: اقتصاد مقاومتی مختص شرایط تحریم نیست و آن زمان که تحریم می‌شویم؛ فقدان اقتصاد مقاومتی خود را بیشتر نمود می‌دهد. تحریم‌ها فلسفه اقتصاد مقاومتی نیست، در واقع ضرورت آن را بالا می‌برد. وی در ادامه افزود: اقتصاد مقاومتی اقتصادی است که با وجود موانع می‌تواند به اهدافش برسد.
ایسناایسنا1 ساعت قبل
رئیس اتاق بازرگانی ایران گفت: اتاق ایران به عنوان نماینده بخش خصوصی اولین مطالبه‌اش از حاکمیت مبارزه جدی با رویه‌های فساد، شفاف‌سازی در توزیع منابع بانکی، واگذاری اموال دولت، مناقصه‌ها و مزایده‌ها و تخصیص منابع ارزی و مسایلی از این قبیل است. شافعی با بیان این‌که نقش‌آفرینی موثر و سازنده در فضای اقتصادی و اصلاحات درون‌سازمانی باید به دو هدف اصلی برای اتاق نهم تبدیل شود، عنوان کرد: شعار اتاق نهم، اتاق شاخص و تصمیم‌ساز است. در زمینه شفاف‌سازی، اتاق ایران و بخش خصوصی به معنای پرچمداری باید در شفاف‌سازی اقدامات خود، مطالبه شفافیت و مقابله با فساد از بیرون اقدام کنند. رئیس اتاق بازرگانی ایران ادامه داد: اتاق نهم باید در راستای مطالبه‌گری از حاکمیت، اولین مطالبه را باید بر مبنای شفافیت و مقابله با فساد قرار دهد. رئیس اتاق بازرگانی ایران گفت: چهارم مطالبه‌گری از دولت در راستای توانمندسازی بخش خصوصی واقعی است.
جام نیوزجام نیوز1 ساعت قبل
وی همچنین گفت که یک جنگ تجاری با تعرفه‌های گمرکی بالاتر روی کالاها به هر دو طرف و همچنین اقتصاد آمریکا آسیب خواهد رساند. وزیر اقتصاد آلمان در ادامه گفت: ترامپ اعتقاد دارد که شغل‌های جدید از طریق اقدامات تجاری خاص ایجاد می‌شود. همه این‌ها به دست آمده است چرا که ما در ۲۰ سال گذشته هیچ گونه مناقشات تجاری با آمریکا نداشته‌ایم. وی از آمادگی آلمان برای رساندن تعرفه‌های گمرکی خودرو از آمریکا به صفر در چار چوب یک توافق گمرکی صنعتی با ایالات متحده خبر داد. وی در ادامه در پاسخ به این پرسش که آیا یک سیستم تجارت جهانی بدون آمریکا قابل تصور است گفت: من می‌خواهم از این سئله جلوگیری کنم چرا که آمریکا دوست ما و شریک ما است.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 ساعت قبل
به گزارش مشرق، صادرات غیر نفتی با وجود اینکه منافع فراوانی برای کشور دارد اما در مواقعی این صادرات با رانت هایی همراه است که دیگر به نفع منافع ملی کشور نیست. موضوع گزارش امروز پرونده رانت صادرات، صادرات چیپس سیب زمینی است؛ برای تولید این محصول در کشور از سیب زمینی استفاده می‌شود که که برای تولید کود و سم آن، یارانه دولتی صرف شده و آب مصرفی برای تولیدیارانه دریافت کرده است. عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی ادامه داد: صادرات چیپس و پفک به کشور عراق ادامه دارد اما روند صادرات آن در مقایسه با قبل از اعمال تعرفه ۴ برابری، کند شده است. وی تصریح کرد: صادرات سیب زمینی به عراق با وجود این افزایش تعرفه، هنوز برای کشورمان دارای مزیت صادراتی است زیرا قیمت سیب زمینی در ایران در مقایسه با سایر کشور‌ها بسیار ارزان است. این فعال بخش خصوصی درباره اجزا تشکیل دهنده چیپس گفت: علاوه بر سیب زمینی که بخش اصلی تولید چیپس است، ۴۰ درصد هزینه تولید را روغن تشکیل می‌دهد و ۱۰ درصد از هزینه تولید بسته بندی است.
همشهریهمشهری1 ساعت قبل
حسینعلی امیری امروز، یکشنبه ۳۰ تیر در نشست شورای معاونین و مدیران کل امور مجلس وزارتخانه‌ها و دستگاه‌های مختلف که به میزبانی وزارت صنعت و در حاشیه نمایشگاه فرصت‌های سرمایه گذاری ساخت داخل و رونق تولید برگزار شد، با اشاره به تشکیل وزارت بازرگانی، اظهار داشت: تشکیل وزارت بازرگانی در اولویت دولت و رییس جمهوری قرار دارد. وی افزود: پیش از این تشکیل این وزارت با ارایه طرحی از سوی نمایندگان در کمیسیون اجتماعی مطرح و تصویب شد. معاون پارلمانی رئیس جمهوری با اشاره به اینکه انسجام در بخش بازرگانی وجود ندارد، توضیح داد: بخش بازرگانی به صورت پراکنده از سوی دستگاه‌های مختلف پیگیری می‌شود و از این رو نظام توزیع با مشکلات زیادی روبرو شده است. دستور رئیس جمهوری برای تشکیل این وزارت به جد پیگیری می‌شودامیری ادامه داد: من با وزیر صنعت، معدن و تجارت صحبت کردم و وی مخالف تشکیل وزارت بازرگانی نیست و دستور رئیس جمهوری برای تشکیل این وزارت به جد پیگیری می‌شود، اگرچه تعدادی از نمایندگان مجلس، به دلایل کارشناسی و برخی به دلایل سیاسی مخالف این طرح هستند. معاون پارلمانی رئیس جمهوری با تاکید بر هم افزایی در مجموعه دولت خاطرنشان کرد: وزارتخانه‌ها باید از نظرات دولت در ارتباط با طرح‌ها و لوایح دفاع کنند و اولویت با نظر دولت است و نباید وظایف بخشی خود را در اولویت قرار دهند.
ایبناایبنا1 ساعت قبل
پارسا با بیان اینکه فرارمالیاتی مهمترین چالش نظام مالیاتی است، اظهار داشت: مسدود کردن مفرهای مالیاتی به جز از طریق دستیابی به اطلاعات همه دستگاه‌های ذیربط در خصوص مبادلات، معاملات، دارایی‌ها و سرمایه افراد امکان‌پذیر نیست. وی ادامه داد: بدیهی است حذف فرار مالیاتی موجب عدالت مالیاتی، تحقق کامل درآمدهای مالیاتی و به تبع آن تامین هزینه‌های جاری و عمرانی و رشد و توسعه همه جانبه کشور می‌شود. پارسا با بیان اینکه کشور بایستی از طریق درآمدهای مالیاتی اداره شود، تصریح کرد: اگر درآمدهای مالیاتی نباشد تورم رشد پیدا می‌کند و این به معنای فشار به طبقه متوسط، حقوق بگیر و بازنشسته است. رییس کل سازمان امور مالیاتی کشور بر ضرورت هوشمندسازی نظام مالیاتی تاکید کرد و گفت: با تکمیل طرح جامع مالیاتی و دریافت اطلاعات کامل مورد نیاز از دستگاه‌های ذیربط، شاهد نظام نوین مالیاتی مبتنی بر عدالت خواهیم بود. پارسا با بیان اینکه هدف نظام مالیاتی صرفا مالیات ستانی نیست، اظهار داشت: هدف اصلی نظام مالیاتی، شفاف سازی و سلامت اقتصادی کشور است و در یک کلام می‌توان گفت هدف اصلی نظام مالیاتی، ریل گذاری برای توسعه پایدار کشور است.
فردا نیوزفردا نیوز1 ساعت قبل
مدیران ارشد اتحادیه‌های ITU، APT و RCC پیش از برگزاری رویداد الکامپ، از بزرگ‌ترین اپراتور تلفن همراه خاورمیانه بازدید کردند. خبرگزاری ایسنا: بنابر اعلام همراه اول، معاون دبیرکل اتحادیه جهانی مخابرات (ITU)، دبیرکل اتحادیه مخابراتی کشورهای آسیا و اقیانوسیه (APT) و دبیرکل اتحادیه وزرای ارتباطات کشورهای مشترک‌المنافع (RCC) عصر روز چهارشنبه ۲۶ تیرماه با حضور در برج همراه، ضمن بازدید از بخش‌های مختلف از نزدیک با فعالیت‌های اپراتور اول تلفن همراه کشور آشنا شدند. مدیران ارشد همراه اول در این دیدار به ارائه گزارش عملکرد بزرگ‌ترین اپراتور تلفن همراه کشور در بخش‌های مختلف پرداختند و طرح راهبردی و سند استراتژیک تحول شرکت ارتباطات سیار ایران را تشریح کردند. چشم‌انداز شرکت ارتباطات سیار ایران نیز «تثبیت جایگاه همراه اول به‌عنوان یکی از رهبران بازار ICT منطقه با ارائه خدمات و راهکارهای هوشمند برای توانمندسازی اکوسیستم دیجیتال» بیان شد. علاقه‌مندان برای بازدید از غرفه‌های همراه اول در بیست و پنجمین نمایشگاه بین‌المللی الکامپ، می‌توانند ۲۷ تا ۳۰ تیر ماه به سالن‌های خلیج فارس و الکامپ جابز نمایشگاه بین‌المللی تهران مراجعه کنند.
خانه ملتخانه ملت1 ساعت قبل
غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در مورد وضعیت اجرای برنامه‌های تولید و اشتغال از طریق بخش صنعت و معدن، گفت: در این رابطه پیش‌بینی شده که حدود ۲۷ هزار فرصت شغلی ایجاد شود و این بخش دارای ۴ برنامه یعنی؛ تسهیلات برنامه تکمیل طرح‌های نیمه تمام، تسهیلات برنامه بازسازی و نوسازی، تامین سرمایه گردش واحدها و توسعه خوشه‌های صنعتی و خدمات کلینیکی است. بیشتر بخوانید: عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی یادآور شد: در این رابطه مجموع کل تسهیلات ۲۰ هزار میلیارد تومان، یارانه سود تسهیلات ۱۰۰۰ میلیارد تومان و کمک‌های فنی و اعتباری حدود ۵۰ میلیارد تومان است. نماینده مردم رشت در مجلس دهم، ادامه داد: بانک هایی مانند آینده، پست بانک، صنعت و معدن، توسعه و تعاون، ملی، تجارت و سپه برای تحقق اشتغالزایی از طریق بخش صنعت و معدن همکاری می‌کنند؛ منابع تامین شده از محل صندوق ۹۰۰ میلیارد تومان و بانک‌ها نیز ۹۰۰ میلیارد تومان و منابع به گونه‌ای تلفیقی است. جعفرزاده ادامه داد: یارانه مورد نیاز ۱۳۰ میلیارد تومان، یارانه واریز شده ۸۶ میلیارد تومان و مجموع منابع و کارمزد قابل واریز ۳۰۰ میلیارد تومان است. خرید تضمینی گندم در اشتغالزایی موثر استسخنگوی فراکسیون تولید و اشتغال مجلس شورای اسلامی یادآور شد: تسهیلات پرداختی بانک توسعه و تعاون در سال جاری ۳ هزار و ۱۰۰ میلیارد تومان، اشتغال روستایی ۱۵۰۰ میلیارد تومان و این بانک در سال ۹۷ نیز ۹ هزار میلیارد تومان و همچنین از بابت خرید تضمینی گندم نیز ۵۰۰ میلیارد تومان پرداخت کرده که مسئولان صمت بر این باورند که خرید تضمینی در اشتغالزایی موثر است. /پایان پیام

نشست هم اندیشی مدیران خبرگزاری‌ها با وزیر صنعت، معدن و تجارت

11+
ایسناایسنا1 ساعت قبل
انتخابانتخاب1 ساعت قبل
شعب منتخب بانکی امروز قیمت ارز مسافرتی را بدون کارمزد ۱۳هزار و ۳۳۸ تومان اعلام کرده‌اند. به گزارش تسنیم، شعب منتخب بانک‌های ملی، تجارت، ملت، سامان و پارسیان که مسئولیت فروش ارز مسافرتی به مردم را به‌عهده دارند، روزانه بعد از دریافت قیمت ارز از سوی بانک مرکزی توزیع ارز به مسافران را آغاز می‌کنند. قیمت فروش ارز مسافرتی روزانه بعد از ساعت ۱۱ صبح به شعب منتخب اعلام و بعد از آن فروش ارز مسافرتی در بانک‌های عامل آغاز می‌شود. گفتنی است؛ تجربه هفته‌های اخیر نشان داده که فروش ارز مسافرتی در شعب محدود است و این شعب روزانه می‌توانند به تعداد مشخصی از مسافران ارز بفروشند. قیمت ارز مسافرتی نسبت به روز کاری قبل کاهش یافته است.

به انتهای لیست رسیدید

تجارت

در این صفحه آخرین و مهم‌ترین اخبار تجارت را می‌خوانید.