آخرین و مهم‌ترین اخبار تجارت
تجارت

اخبار « تجارت »

میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین26 دقیقه قبل
خبرگزاری میزان- براساس آمار گمرک در سال ۹۷ بالغ بر ۲ هزار و ۳۷۸ تن آسیاب و مخلوط به ارزش بیش از ۱۲ میلیون دلار به کشور وارد شده است. به گزارش خبرنگار گروه اقتصاد خبرگزاری میزان، آمار مقدماتی گمرک از تجارت خارجی ۱۲ ماهه سال ۹۷ نشان می‌دهد که در این مدت بیش از ۲ هزار و ۳۷۸ تن آسیاب و مخلوط کن‌های الکترومکانیکی خانگی مواد خوراکی، دستگاه‌های خانگی آب میوه گیر و آب سبزی گیر از کشور‌های مختلف جهان وارد ایران شده است. واردات این حجم مخلوط کن و آسیاب به کشور باعث خروج ۱۲ میلیون و ۲۶۹ هزار و ۱۴ دلار ارز از کشور شد که رقم ریالی آن بالغ بر ۵۰۲ میلیارد و ۴۱۲ میلیون و ۸۴۵ هزار و ۹۷۲ ریال در آمار گمرک به ثبت رسیده است. براساس این گزارش واردات مخلوط کن و آسیاب از ۱۱ کشور از جمله چین، آلمان، اسپانیا، فرانسه و ایتالیا صورت گرفته است. انتهای پیام/

اختراعاتی که جهان را متحول کردند؛ از چرخ تا تاکسی اینترنتی

12+
همشهریهمشهری1 ساعت قبل
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز1 ساعت قبل
درخصوص افرادی که هنوز اقدام به دریافت کارت سوخت نکرده‌اند مانند سهمیه بنزین آبان ماه، سهمیه‌ آذر آنها واریز شده و به مدت ۶ماه ذخیره می‌ماند. با این حال باطل شدن بنزین سهمیه‌ای خودروهای عمومی موضوعی است که ظاهرا عامل اصلی شلوغی در پمپ‌بنزین‌ها طی روزهای گذشته بوده است. آن‌طور که اطلاعیه اخیر شرکت ملی پخش نشان می‌دهد، این موضوع به مراجعه فراوان این نوع خودروها به جایگاه‌های سوخت در آخرین روز آبان منجر شده است. وانت‌ها نیز بر حسب دوگانه سوز بودن و مدل خودرو بین ۶۰ تا ۳۰۰ لیتر در ماه سهمیه بنزین خواهند داشت. رئیس هیات امنای اتحادیه جایگاه‌داران کشور هرچند خروج برخی جایگاه‌ها از مدار بهره‌برداری را به‌دلیل خسارت‌های وارد شده تایید می‎کند، اما این موضوع را عامل شلوغی جایگاه‌های سوخت نمی‌داند.

عکس/ صفحه نخست روزنامه‌های شنبه ۲ آذر

7+
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 ساعت قبل
ایسناایسنا2 ساعت قبل
ایسنا/لرستان یک جامعه‌شناس گفت: با معضلی به نام ازدیاد نسل جوان فاقد همسر مواجه هستیم و می‌خواهیم با موضوع چندهمسری آن را حل کنیم که این راه‌حل شدنی نیست. وی تصریح کرد: مردان عادی جامعه ما اساسا به این موضوع فکر نمی‌کنند که بخواهند آن را عملی کنند. این کارشناس عنوان کرد: راه‌حل اصلی این است که به بسترهای اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی ازدواج آسان را برای جوانان مهیا سازیم همچنین زمینه‌های فرهنگی را آماده کرده و ذهنیت را از حالت تجملات، رقابت و چشم و هم‌چشمی‌های خانوادگی خالی کنیم. طهماسبی گفت: جوان متقاضی ازدواج به لحاظ اقتصادی و اشتغال باید تأمین باشد البته دولت در نظام اقتصادی که سرمایه‌داری است باید تسهیلات و بسترهایی را فراهم کند و با ورود بخش خصوصی بتواند بخشی از مشکلات جامعه را مرتفع سازد. طهماسبی گفت: نتیجه اینکه با معضلی به نام ازدیاد نسل جوان فاقد همسر مواجه هستیم و می‌خواهیم با موضوع چندهمسری آن را حل کنیم که این راه‌حل شدنی نیست.
فراروفرارو2 ساعت قبل
بامداد روز جمعه کارت‌های سوخت ۶۰ لیتر به‌عنوان سهمیه بنزین آذرماه شارژ شدند. سهمیه‌بندی بنزین و دونرخی شدن این سوخت حدود یک هفته پیش و با اختصاص سهمیه ۶۰ لیتری برای آبان‌ماه آغاز شد. قیمت سهمیه‌ای بنزین ۱۵۰۰ تومان و نرخ آزاد آن ۳ هزار تومان به ازای هر لیتر است. درخصوص افرادی که هنوز اقدام به دریافت کارت سوخت نکرده‌اند مانند سهمیه بنزین آبان ماه، سهمیه آذر آن‌ها واریز شده و به مدت ۶ماه ذخیره می‌ماند. وانت‌ها نیز بر حسب دوگانه سوز بودن و مدل خودرو بین ۶۰ تا ۳۰۰ لیتر در ماه سهمیه بنزین خواهند داشت.
ایسناایسنا2 ساعت قبل
ایسنا/لرستان یک عضو هیات علمی دانشگاه آزاد لرستان گفت: ضعف سیستم مالیاتی یکی از مهم‌ترین موانع تولید است. وی ادامه داد: برای تولید و تحقق اهداف مرتبط با رونق یافتن آن در جامعه نه تنها به استقرار یک رویکرد مناسب و یکپارچه نیاز بوده ‌بلکه تلاش جدی و همه‌جانبه از سوی تمام افراد و نهادهای درگیر لازم است. میر افزود: منظور از رونق تولید مجموعه فعالیت‌هایی است که ضمن جلوگیری از تعمیق رکود، ظرفیت‌های خالی موجود بخش واقعی ‌اقتصاد را مورد استفاده قرار می‌دهد. وی یادآور شد: وجود مشکلات زیاد در جهت تأمین نقدینگی واحدهای تولیدی که امکان فعالیت آن‌ها را سخت نموده و باعث شده است که ‌حجم تولیدشان کاهش یافته و بسیاری از آن‌ها تعطیل شوند از مهم‌ترین موانع تولید در کشور و استانی مانند لرستان است. میر گفت: همچنین ضعف سیستم مالیاتی به خصوص در بحث ارزش افزوده را باید به‌عنوان یکی از مشکلات بخش تولید دانست.
تسنیمتسنیم2 ساعت قبل
همان طور که مستحضرید گردش مالی سالیانه‌ی این صنعت در جهان بیش از هزار میلیارد دلار میباشد که سهم ناچیزی در اختیار ایران قرار دارد. در حالی که نیاز کشور به شمش طلا بیش از سیصد تن تخمین می‌شود در کل چرخه. این اعداد را دارم میگویم به خاطر اینکه دغدغه‌ی یکی از مسئولین، دغدغه‌ی مسئولان ما خروج طلا از کشور هست. در بخش صادرات مصنوعات جواهر نیز میتوان بیش از سی درصد ارزش افزوده را عاید کشور نماید و این رقم برای مصنوعات طلا رقمی بالغ بر پانزده درصد میباشد. بدون شک رسیدن به مقام و جایگاه بزرگ‌ترین صادرکننده‌ی مصنوعات در جهان شایسته‌ی کشور عزیزمان ایران است.
فارسفارس2 ساعت قبل
ضمن اینکه صداوسیما به‌صورت خاص بر روی مطالبات عمومی مردم متمرکز است. باید گفت که تخصصی شدن مفاهیم و اصطلاحات و سعی در علمی جلوه دادن بسیاری از مسائل، سبب شده است که مطالبات عمومی کفایت لازم را نداشته باشد و اتفاقا مطالبه‌گری تخصصی، نیازمند پشتوانه‌ای از مطالبه‌گران عمومی هم هست ولی بدون مطالبه‌گری تخصصی نمی‌توان کار خاصی پیش برد. می‌بایست درباره مطالبه‌گری تخصصی، بیشتر و بیشتر بحث کرد و ابعاد آن را واکاوی نمود ولی به‌طور خلاصه می‌توان به چند گزاره اشاره کرد: الف) مطالبه‌گری تخصصی از شناسایی مسئله شروع شده و ضمن آسیب‌شناسی وضعیت موجود، راهکارهای بدیل را نیز پیشنهاد می‌دهد. بدین سبب تحقق شعارهای سال به‌مانند بسیاری از حرکت‌های اجتماعی نیازمند مطالبه‌گری تخصصی است و این امر می‌تواند به‌عنوان نقشی خاص برای دانشگاهیان در نظر گرفته شود. بدین جهت، وجود افرادی که بتوانند خیرخواهانه، به دور از اغراض سیاسی و بدون توجه به منافع فردی، به واکاوی علمی مسائل پرداخته و به مطالبه‌گری تخصصی از این دستگاه‌ها بپردازند، بسیار ضروری است.
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد2 ساعت قبل
وی با بیان اینکه سال گذشته بازار آبزیان با التهاب نرخ ارز مواجه بود، اظهار کرد: حجم تولید آبزیان امسال به گونه‌ای بوده که نسبت به سال گذشته ۱۷ تا ۲۸ درصد در برخی گونه‌ها کاهش قیمت داشتیم که موجب متعادل شدن بازار محصولات شیلاتی شده است. گلشاهی گفت: با توجه به افزایش حجم تولیدات آبزی‌پروری، پیش‌بینی‌ها این است که با کاهش قیمت‌ها مواجه شویم. وی برای ایجاد تعادل در بازار محصولات شیلاتی برنامه‌ریزی برای صادرات را یک اصل برشمرد و اظهار کرد: صادرات برای مازاد تولید علاوه بر ارزآوری برای کشور می‌تواند موجب انگیزه برای تولید‌کنندگان شود. مدیرکل دفتر بهبود کیفیت، فرآوری و توسعه بازار آبزیان سازمان شیلات ایران افزود: همین امر باعث کاهش موجودی کارخانه‌ها و به ناچار خرید آنها در زمان کاهش صید شده بود. گلشاهی افزود: بنابراین تمام شناورهای استان‌های ساحلی جنوب کشور موظفند درصد مشخصی از ماهی را در بازار و مناطق تعریف‌شده بفروشند.
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد2 ساعت قبل
اما در نشست مذکور امان الله شهنوازی نایب‌رئیس اتاق مشترک ایران و پاکستان، تهاتر را بهترین روش برای تجارت بین ایران و پاکستان در شرایط تحریم عنوان کرد. در این راستا، درحال‌حاضر ۳۲۰ قلم کالا از طرف ایران و ۳۳۰ قلم کالا از طرف پاکستان شامل تعرفه ترجیحی با ۲۰ تا ۲۵ درصد تخفیف است که گامی در مسیر تسهیل تجارت میان دو کشور به حساب می‌‌آید. نایب‌رئیس اتاق مشترک ایران و پاکستان همچنین میزان کل واردات به پاکستان را ۶۸ میلیارد دلار اعلام کرد که به گفته او سهم ایران از این عدد تنها یک درصد است. حسینی در ادامه به ویژگی‌های اصلی بازار عراق اشاره کرد و گفت: این کشور علاوه بر نیاز به بازسازی زیرساخت‌ها به نیروی انسانی خبره نیز محتاج است. در این کشور قوانین مربوط به ‌ترانزیت رعایت نمی‌شود و چون عراق عضو «کارنه تیر» نیست، در نتیجه هزینه صادرات مجدد توجیه اقتصادی ندارد.
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد2 ساعت قبل
بر این اساس، متولیان صنعتی کنترل بار روانی افزایش قیمت بنزین، مدیریت جریان تولید و وفور عرضه در بازار را سه دغدغه جدید خود می‌دانند. درحالی بازرسی‌های گسترده پس از افزایش قیمت بنزین، نشان از گران‌فروشی در برخی کالاها دارد که وزیر صمت اعلام کرده که دغدغه مهمش کنترل بار روانی افزایش قیمت بنزین، مدیریت جریان تولید و وفور عرضه در بازار است. همچنین براساس گزارش صدا و سیما، رحمانی گفته است: دغدغه مهم ما در این هفته کنترل بار روانی افزایش قیمت بنزین، مدیریت جریان تولید و وفور عرضه در بازار است. رحمانی با بیان اینکه ما تاثیر قیمت بنزین را در سطوح مختلف بررسی کرده‌ایم، گفت: به‌طور مثال تاثیر بنزین در نرخ کرایه تاکسی ۹ درصد است. عباس قبادی گفت: جلسات ستاد تنظیم بازار تا اطلاع ثانوی برای کنترل بازار ادامه خواهد داشت و امیدواریم با همراهی مردم بازار آرامی را داشته باشیم.
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد2 ساعت قبل
زونگ چانگ چینگ، رئیس بخش سرمایه خارجی وزارت بازرگانی چین روز گذشته اظهار کرد: سرمایه‌گذاری منطقه هنگ‌کنگ، منطقه ماکائو، کشورهای سنگاپور و کره‌جنوبی در چین به ترتیب ۵/ ۱۰، ۲/ ۵۶، ۷/ ۳۱ و ۹/ ۲۳ درصد افزایش یافته و سرمایه‌گذاری کشورهای مسیر کمربند و جاده و اتحادیه آسیای جنوب شرقی (آسه‌آن) نیز در این مدت به ترتیب ۳/ ۱۹ و ۱/ ۲۲ درصد بیشتر شده است. او گفت: رشد سرمایه‌گذاری خارجی در زمینه‌های صنایع خدمات و علوم و فنون عالی نیز در این دوره بیشتر است. رئیس بخش سرمایه خارجی وزارت بازرگانی یادآوری کرد که با رکود سرمایه‌گذاری برون‌مرزی در جهان، چین همچنان رشد با ثبات خود را حفظ کرده است، امری که نشانگر اعتماد سرمایه‌گذاری جهان به بازار چین است و پیش‌بینی می‌شود هدف تعیین‌شده چین درباره جلب سرمایه خارجی در سال‌جاری برآورده شود. رشد تجارت چین درحالی است که این کشور درگیر جنگ تجاری با آمریکا است و واشنگتن تاکنون بر ۲۰۰ میلیارد دلار از کالاهای چینی تعرفه ۲۵ درصدی اعمال کرده و تهدید کرده است بر ۳۰۰ میلیارد دلار دیگر تعرفه اعمال می‌کند.
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد2 ساعت قبل
بر جلد این شماره از مجله با عنوان «ریشه‌های شوک» در پاسخ به این سوال که «بنزین چگونه تبدیل به مساله امنیت ملی شد؟» می‌خوانیم: «اعتراض‌ها و ناآرامی‌های ناشی از شوک افزایش قیمت بنزین بسیار فراتر از تصورات سیاستمداران بوده اما اقتصاددانان از مدت‌ها قبل، چنین روزهایی را پیش‌بینی کرده بودند. شکی نیست که سیاست‌گذار تاوان سرکوب قیمت‌های نسبی و امتناع از اصلاحات تدریجی را می‌پردازد. اگر دولت در چند سال گذشته دست‌کم به اندازه نرخ تورم قیمت حامل‌های انرژی را افزایش می‌داد اکنون مجبور نبود قیمت بنزین را به‌صورت ناگهانی سه‌برابر کند و کشور را به نظام سهمیه‌بندی برگرداند. با توجه به ناآرامی‌های اخیر سیاست‌گذار چه راهی پیش‌رو دارد؟» «شرط اول قدم» با طرح این پرسش که «رابطه مردم و دولت نیاز به بازنگری دارد؟» و «الزامات اصلاحات» با طرح این پرسش که «اجماع سیاسی به اصلاح ساختار کمک می‌کند؟» از دیگر مطالب خواندنی این شماره محسوب می‌شوند. هفته نامه «تجارت فردا» در ۱۰۰ صفحه و به قیمت ۱۵هزار تومان در دسترس علاقه‌مندان است.
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد2 ساعت قبل
به گزارش گروه اقتصاد بین‌الملل روزنامه «دنیای‌اقتصاد»، براساس این گزارش با انباشت سیاست‌های محدودکننده تجارت، سهمی از تجارت جهان که هدف این سیاست‌ها قرار گرفته‌اند روندی افزایشی داشته است. اگر ما می‌خواهیم از افزایش نااطمینانی‌ها، کاهش سرمایه‌گذاری و حتی رشد ضعیف تجارت جلوگیری کنیم، باید شاهد رهبری قدرتمند اقتصادهای گروه ۲۰ باشیم. باید این روند معکوس شود.» براساس گزارش جدید دیده‌بانی تجارت «سازمان تجارت جهانی» کاهش رشد تجارت جهانی با شاخص‌های آینده‌نگر منفی برای تجارت و تولید جهانی شامل سفارش‌های صادرات همزمان شده است. بر این اساس، ریسک‌های متوجه رشد، عموما منفی هستند، ریسک‌هایی که شامل تشدید اقدامات محدودکننده تجارت و کاهش بیشتر رشد جهان در اقتصادهای اصلی می‌شوند. گزارش دیده‌بانی تجارت «سازمان تجارت جهانی» از سال ۲۰۰۹ توسط دبیرخانه این سازمان منتشر می‌شود.
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد2 ساعت قبل
مدیرعامل شرکت جهان ارقام پارس با بیان اینکه فرزانگان پارس در زمینه شبکه‌های فیبر نوری فعالیت می‌کند، گفت: شرکت آرین تل نیز از دیگر شرکت‌های زیرمجموعه‌ این هلدینگ است که سرویس تلفن خود را به‌عنوان اپراتور موبایل مجازی با کمک از زیرساخت‌های سه اپراتور همراه اصلی راه‌اندازی می‌کند. وی ادامه داد: این اپراتور موبایل مجازی به کل کشور خدمات ارائه می‌دهد و خدمات متنوعش را به بازار و برای همه افراد معرفی می‌کند. وی ادامه داد: بانک ایران‌زمین و شرکت جامپ با راه‌اندازی مرکز نوآوری از استارت‌آپ‌ها و فین‌تک‌ها حمایت می‌کند. به گفته عباس‌نیا، شرکت سابین تجارت آریا نیز با مجوز پرداخت یاری، همه سرویس‌های PSP را ارائه می‌دهد. مدیرعامل شرکت جامپ با تاکید بر اینکه این شرکت در وهله اول وظیفه ساماندهی و سازماندهی مجدد شرکت‌ها در راستای تحول دیجیتال بازار را دارد، گفت: هلدینگ فناوری اطلاعات بانک ایران‌زمین، ماموریت تحول دیجیتال بانک را بر عهده دارد.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴4 ساعت قبل
طبق این آمار بیش‌ترین کاهش قیمت مربوط به سیب‌زمینی درجه یک، جوجه یک روزه گوشتی و گوجه فرنگی بوده که به ترتیب ۲۳٫۲، ۲۰٫۱ و ۱۵٫۴ درصد کاهش قیمت داشتند و در شهریور ماه امسال با قیمت حدود ۴۷۰۰، ۱۸۰۰ و ۲۸۰۰ تومان به فروش رسیده‌اند. خیار صدرنشین افزایش قیمت! چه خبر از قیمت گوشت و مرغ؟! آمارها نشان می‌دهد که قیمت گوشت گوسفندی در شهریور ماه امسال نسبت به ماه قبلش ثابت بوده و حدودا به قیمت ۹۸ هزار و ۵۰۰ تومان عرضه شده است. قیمت گوشت مرغ تازه اما در شهریور ماه امسال به حدود ۱۳ هزار و ۵۰۰ تومان رسیده که نسبت به قیمت ۱۴ هزار و ۳۰۰ تومانی آن در مرداد ماه ۶٫۱ درصد کاهش داشته است.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین4 ساعت قبل
خبرگزاری میزان- طی ۲۴ ساعت گذشته اخباری در خصوص نوسان قیمت طلا، نفت و آمار واردات گمرک از کالا‌های غیر ضروری و قیمت آپارتمان در تهران در خبرگزاری میزان منتشر شده است. به گزارش خبرنگار گروه اقتصاد خبرگزاری میزان، طی ۲۴ ساعت گذشته اخباری در خصوص نوسان قیمت طلا، نفت و آمار واردات گمرک از کالا‌های غیر ضروری و قیمت آپارتمان در تهران در خبرگزاری میزان منتشر شده است. سهمیه سوخت آذرماه در کارت‌های سوخت شارژ شدسهمیه سوخت آذرماه، در ساعت صفر یکم آذرماه در کارت‌های سوخت شارژ شد. چسومین مرحله یارانه حمایتی فردا واریز می‌شودسومین مرحله از یارانه حمایت معیشتی فردا (دوم آذر) به حساب سرپرستان خانوار واریز می‌شود. قیمت جهانی طلا به ۱۴۶۵ دلار و ۹ سنت رسیدقیمت هر اونس طلا امروز با ۰٫۱ درصد افزایش به ۱۴۶۵ دلار و ۹ سنت رسید. تامین زمین برای ساخت ۷۰ هزار واحد در شهرهای جدیدطاهر خانی از تامین زمین ساخت برای ۷۰ هزار واحد مسکونی در قالب طرح اقدام ملی تولید و عرضه مسکن خبر داد.
روزنوروزنو5 ساعت قبل
مدیرعامل اسبق پرسپولیس روز گذشته از آن سوی مرز‌ها درباره ویلموتس حرف زد و به انتقاد از فدراسیون پرداخت. بعد از انتقادی که از حضور ویلموتس کردید، طالقانی عضو هیئت‌رئیسه فدراسیون علیه شما موضع گرفت. شما معتقدید فدراسیون انتقادی را برنمی‌تابد؟ متأسفانه تا یکی حرف می‌زند هجمه علیه‌اش راه می‌اندازند، فحش می‌دهند و دروغ می‌گویند. شما ایراد اصلی‌تان به قرارداد ویلموتس است، چرا؟ من می‌گویم این قرارداد شفاف نیست. وقتی این همه آدم می‌گویند ۱۰۰ میلیارد برای سه سال به او و دستیارانش می‌دهند، چرا فدراسیون فوتبال شفاف‌سازی نمی‌کند؟ خدا را شکر در این وضع خراب، سخنگوی محترم دولت هم گفته پول ویلموتس تأمین شده.
اصفهان امروزاصفهان امروز6 ساعت قبل
۱ آذر ۱۳۹۸, ۱۶:۱۴ / کد خبر:۷۷۷۱۰ رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت اصفهان گفت: نانوایان استان حق هیچگونه تغییری در قیمت و کیفیت نان را ندارند و در صورت مشاهده چنین تخلفی با آنها برخورد می‌شودایرج موفق در گفت و گو با ایرنا افزود: در زمان حاضر هیچ مشکلی از نظر توزیع و عرضه آرد و نان در استان اصفهان وجود ندارد و قیمت و سهمیه‌ای آن نیز تغییر نکرده است. رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اصفهان اظهار داشت: همه نانوایان ملزم به نصب تابلوی قیمت مصوب نان در مغازه هستند و از روز شنبه دوم آذر امسال با نانوایان فاقد تابلو به‌عنوان متخلف برخورد خواهد شد. وی از مردم خواست تا هرگونه تغییر در قیمت یا کیفیت نان را به سامانه سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان (۱۲۴) گزارش کنند. موفق در باره آخرین قیمت انواع نان در استان خاطرنشان کرد: قیمت نان سنگک در نانوایی‌های یارانه‌پز، بدون کنجد یکهزار تومان و با کنجد یکهزار و ۳۰۰ تومان و در نانوایی‌های نیمه یارانه‌پز قیمت نان بدون کنجد یکهزار و ۳۰۰ تومان و با کنجد یکهزار و ۶۰۰ تومان است. رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت اصفهان، قیمت نان تافتون تنوری بدون کنجد در نانوایی‌های یارانه‌پز را ۴۰۰ تومان و با کنجد ۴۵۰ تومان، تافتون ماشینی ساده ۳۵۰ تومان و با کنجد ۴۰۰ تومان، لواش ماشینی۲۵۰ تومان، بربری ساده را ۶۰۰ تومان و با کنجد ۷۰۰ تومان اعلام کرد. وی به قیمت انواع نان در نانوایی‌های نیمه یارانه‌پز نیز اشاره و اضافه کرد: در این نانوایی‌ها، قیمت نان بربری ساده ۸۰۰ تومان و با کنجد ۹۰۰ تومان، تافتون تنوری و ماشینی ساده ۵۰۰ تومان و با کنجد ۵۵۰ تومان، نان طرح خانگی ساده ۶۲۵ تومان و با کنجد ۷۰۰ تومان، نان طرح کمشچه با وزن خمیر ۳۰۰ گرم ساده ۷۵۰ تومان و با کنجد ۸۵۰ تومان، نان طرح کمشچه با وزن خمیر ۳۵۰ گرم ۸۷۵ تومان و با کنجد یکهزار تومان، لواش ماشینی ۳۵۰ تومان، نیمه‌حجیم ساده ۹۰۰ تومان و با کنجد یکهزار تومان، هر کیلوگرم نان خشکه کنجدی ۶ هزار تومان و هر کیلوگرم نان خشکه قندی کنجدی نیز ۱۲ هزار تومان است. قیمت نان، مهر امسال در استان اصفهان افزایش یافت که بین ۱۰۰ تا ۳۰۰ تومان برای انواع نان، متغیر بود. مهر سال گذشته نیز قیمت نان در این استان حدود ۱۰ درصد افزایش یافت هرچند به گفته رییس وقت سازمان صنعت، معدن و تجارت اصفهان، این مقدار افزایش قیمت چندان مورد قبول نانوایان نبود و آنها خواهان افزایش درصد بیشتری بودند. قبل از سال ۹۷، آخرین مصوبه شورای آرد و نان برای نرخگذاری قیمت مربوط به آذر سال ۱۳۹۳ بود. در شهرستان اصفهان ۹۸۰ و در کشور بالغ بر ۸۵ هزار واحد رسمی نانوایی وجود دارد.۲۰ درصد واحدهای تولیدی نان در اصفهان از آرد آزاد و ۸۰ درصد از آرد یارانه‌ای استفاده می‌کنند.
اقتصادنیوزاقتصادنیوز7 ساعت قبل
آن‌ها از مکمل‌های گیاهی برای کاهش وزن استفاده می‌کنند که در مواردی بدون نسخه پزشک مورد استفاده قرار می‌گیرند. چگونه می‌توان وزن‌ اضافی را از دست داد؟ اگر به دنبال مکمل‌های غذایی هستید که به شما در کاهش وزن کمک کنند، حق انتخاب‌های زیادی خواهید داشت. بعضی از محصولات با یک وعده غذایی مصرف می‌شوند، در حالی که برخی دیگر به جای وعده غذایی مصرف می‌شوند. سایر عوارض قرص‌های لاغری: قرص‌های لاغری می‌توانند عوارض جانبی مختلفی داشته باشند. همچنین نارسایی‌های قلبی، سکته مغزی، تشنج و نارسایی‌های کلیوی نیز می‌تواند از عوارض قرص‌های لاغری باشد.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز8 ساعت قبل
سایت وزارت خزانه‌داری آمریکا امروز (جمعه) از اضافه شدن نام محمدجواد آذری جهرمی، وزیر ارتباطات ایران به لیست تحریم‌های این کشور خبر داد. وزارت خزانه‌داری آمریکا اعلام کرد «محمد جواد آذری جهرمی»، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ایران را به فهرست تحریم‌ها اضافه کرد. این درخواست‌ها در حالی مطرح می‌شوند که واشنگتن راه مبادلات کالاهای ضروری و حتی تجارت کالاهای بشردوستانه با ایران را سد کرده است. حساب کاربری وزارت خارجه آمریکا روز چهارشنبه با بیان اینکه ۹۰ ساعت از قطع اینترنت در ایران می‌گذرد خواستار «احترام به مردم ایران» شده بود. «نیل والین»، سخنگوی وقت وزارت خزانه‌داری آمریکا یک روز بعد گفت: «همان‌طور که حوادث اخیر ایران نشان داده، ارتباطات شخصی اینترنتی مانند ای‌میل، چت و شبکه‌های اجتماعی ابزارهای قدرتمندی هستند».
مهرمهر8 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار مهر، سید علی پاکنژاد عصر جمعه در نشست ستاد تنظیم بازار شهرستان کنگان با اشاره به افزایش قیمت بنزین و امکان تخطی برخی از فروشندگان اظهار داشت: دستگاه‌های مسئول با تشدید نظارت بر بازار مانع افزایش غیر قانونی کالا در سطح شهرها و روستاها شوند. وی اظهار داشت: در حالی که بایستی با افراد سودجو و فرصت طلب برخورد شود بایستی کسانی که انصاف را در حق مردم رعایت و به مردم احترام می‌گذارند نیز مورد تشویق قرار گیرند. فرماندار شهرستان کنگان گفت: جلسات ستاد تنظیم بازار شهرستان هر هفته برگزار و بازار بایستی توسط ناظرین اداره صنعت و معدن و تجارت رصد و کالاهای اساسی مردم تامین شود. وی در بخش دیگر به موضوع افزایش قیمت بنزین اشاره و گفت: این اقدام تصمیم قوا بوده و دولت نیز مکلف به اجرای آن است. وی گفت: خوشبختانه در کنگان مردم همکاری خیلی خوبی داشتند و برخوردی با معترضین در این شهرستان نشد اما در عین حال افرادی که قصد خرابکاری داشته و عمدتا از دیگر استان‌ها به منطقه گسیل شده بودند شناسایی و دستگیر شدند.
تسنیمتسنیم8 ساعت قبل
داوود شهرکی در گفتگو با خبرنگار تسنیم در بیرجند اظهار داشت: از ۲۵ تا ۲۷ آبان ماه ۲۱ پرونده در زمینه افزایش قیمت کالاها ایجاد شده است. وی با بیان اینکه افزایش قیمت گوجه فرنگی در این مدت به علت سرمازدگی بوده است و ارتباطی با قیمت بنزین ندارد افزود: پس از اصلاح قیمت بنزین گزارشات مردمی به سامانه ۱۲۴ با ۴۰۰ فقره تماس ۴ برابر افزایش پیدا کرده است. رئیس سازمان صنعت معدن تجارت خراسان جنوبی گفت: در تامین کالاهای اساسی در استان کمبودی وجود ندارد و حتی در برخی موارد مازاد هم داریم و مردم نگران نباشند و از خریدهای غیر ضروری خودداری کنند. وی ادامه داد: تعداد خانوارهای دارای کارت مبادلات مرزی در استان به ۵۵ هزار ۷۸۹ خانوار رسیده است. شهرکی اظهار داشت: بیشترین تماس‌های دریافتی از سامانه ۱۲۴ مرتبط با افزایش قیمت در حمل و نقل و صیفی جات است.
برنابرنا9 ساعت قبل
هنری کیسینجر، وزیر خارجه اسبق آمریکا پنج‌شنبه ۲۲ نوامبر گفت: احتمال درگیری مسلحانه بین آمریکا و چین وجود دارد. به گزارش گروه خبر خبرگزاری برنا، هنری کیسینجر، وزیر خارجه اسبق آمریکا پنج‌شنبه ۲۲ نوامبر گفت: مذاکرات تجاری میان آمریکا و چین صرفا «جایگزینی» برای مذاکرات مهمتر درباره درگیری‌ها میان دو کشور است. کیسینجر هشدار داد: در صورتی که آن‌ها از حل جنگ تجاری خودشان ناکام بمانند، یک درگیری مسلحانه می‌تواند رخ دهد. به گزارش بلومبرگ، اظهارات کیسینجر، وزیر خارجه پیشین آمریکا در کنفرانسی در پکن با موضوع آینده این دو غول اقتصادی جهان مطرح شد. در این نشست اقتصادی همچنین هنری پالسون، وزیر خزانه‌داری پیشین آمریکا گفت، باور دارد که آمریکا و چین قطعا اکنون در مسیر نادرستی حرکت می‌کنند.
خبر فوریخبر فوری9 ساعت قبل
مرحله اول لیگ برتر تنیس روی میز بانوان با صدرنشینی شهرداری شهر بابک به پایان رسید. در پایان مرحله اول لیگ برتر بانوان، تیم شهرداری شهر بابک با ۱۵ امتیاز در صدر جدول قرار گرفت. تیم‌های دانشگاه آزاد نجف آباد با ۱۳ و نیم امتیاز و درین کاشت مانا با ۱۰ و نیم امتیاز به ترتیب دوم و سوم شدند. پس از ۳ تیم صدر جدول، تیم‌های سپاهان اصفهان با ۸ امتیاز، مناطق نفت‌خیز جنوب با ۷ امتیاز، گلستان تجارت جنوب با ۴ امتیاز، اکباتان همدان با ۲ امتیاز و مس کرمان بدون امتیاز رتبه چهارم تا هشتم را در اختیار گرفتند. لیگ برتر تنیس روی میز بانوان با حضور ۸ تیم و در ۴ مرحله انجام می‌شود.
تجارت‌نیوزتجارت‌نیوز9 ساعت قبل
افزایش سرمایه ۹۵۰ درصدی بانک ایران زمین به تصویب رسید. بانک ایران زمین با انتشار تازه‌ترین اطلاعیه خود بر روی سایت کدال، خبر افزایش سرمایه از محل مطالبات حال شده سهامداران و آورده نقدی را تایید کرد. افزایش سرمایه ۹۵۰ درصدی بانک ایران زمین به تصویب رسید. به گزارش تجارت‌نیوز، بانک ایران زمین با انتشار تازه‌ترین اطلاعیه خود بر روی سایت کدال، خبر افزایش سرمایه از محل مطالبات حال شده سهامداران و آورده نقدی به منظور اصلاح ساختار سرمایه و خروج از شمولیت ماده ۱۴۱ اصلاحیه قانون تجارت را تایید کرد. همچنین آخرین گزارش عملکرد بانک ایران زمین نشان می‌دهد زیان انباشته این بانک طی شش ماهه نخست امسال ۴۳ درصد افزایش یافته و به بیش از چهار هزار میلیارد تومان رسیده است.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین11 ساعت قبل
نماینده زابل، زهک و هیرمند در مجلس، گفت: یکی از ایرادات و مداخلات دولت در بخش کشاورزی ممنوعیت‌های صادراتی اعمال شده به بهانه پایین نگه داشتن قیمت محصولات، برای مصرف کننده است. اعتمادآنلاین| احمدعلی کیخا، رئیس کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی در خصوص نامه وزارت جهاد کشاورزی به وزارت صنعت، معدن و تجارت در خصوص کاهش عوارض صادرات گوشت مرغ، بیان کرد: به عنوان مدافع تولیدکنندگان و کشاورزان انتظار داریم دولت شرایط فروش محصولات آنها را به بالاترین قیمت فراهم کند. شرایط افزایش درآمد تولیدکنندگان و کشاورزان فراهم شودنماینده زابل، زهک و هیرمند در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه اگر امکان افزایش درآمد کشاورزان و تولیدکنندگان با صادرات وجود دارد باید شرایط آن فراهم شود، ادامه داد: وجود امکان صادرات محصولات و افزایش درآمد ناشی از آن باعث تشویق سرمایه گذاری بیشتر در این بخش می‌شود. کاهش عوارض صادرات مرغ مورد حمایت کمیسیون کشاورزی استاین نماینده در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه سرمایه گذاری بیشتر در بخش‌های کشاورزی و تولیدی در بلند مدت به نفع اقتصاد کشور است، عنوان کرد: اگر نامه‌ای از سوی وزیر جهاد کشاورزی به وزیر صنعت، معدن و تجارت در خصوص کاهش عوارض صادرات ارسال شده باشد مورد حمایت کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست است. رئیس کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه یکی از ایرادات و مداخلات دولت در بخش کشاورزی ممنوعیت‌های صادراتی اعمال شده به بهانه پایین نگه داشتن قیمت برای مصرف کننده است، گفت: دولت می‌تواند با مجموعه‌ای از سیاست‌های مناسب نیاز مصرف کننده را تامین و زیانی به تولیدکنندگان وارد نکند تا فعالیت آنها اقتصادی باشد و آن را گسترش دهند.
فارسفارس11 ساعت قبل
بانک توسعه و بازسازی اروپا برای ساخت خطوط انتقال برق در استان «نوایی» و بازسازی سیستم فاضلاب ۴ شهر ازبکستان به این کشور معادل ۲۴۶ میلیون دلار وام می‌دهد. بانک توسعه و بازسازی اروپا به ازبکستان ۲۴۶ میلیون دلار وام می‌دهدبه گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس در تاشکند، بانک توسعه و بازسازی اروپا برای ساخت خطوط انتقال برق در استان «نوایی» و بازسازی سیستم فاضلاب ۴ شهر ازبکستان به این کشور معادل ۲۴۶ میلیون دلار وام می‌دهد. ازبکستان در سال ۱۹۹۲ میلادی به بانک توسعه و بازسازی اروپا پیوست و در ماه می‌سال ۱۹۹۳ میلادی در شهر «تاشکند» نمایندگی بانک افتتاح شده است. بانک توسعه و بازسازی اروپا در گذشته به دولت ازبکستان و شرکت‌های خصوصی برای اجرای ۵۵ طرح معادل ۹۰۰ میلیون یورو وام داده بود. در سال ۲۰۰۴ میلادی بانک توسعه و بازسازی اروپا تصمیم گرفت حمایت خود از دولت ازبکستان را محدود کند.

به انتهای لیست رسیدید