تجاوز

تجاوز

کرد آنلاینکرد آنلاین17 ساعت قبل
نماینده ولی فقیه در کردستان: عصر کرد - سنندج - نماینده ولی فقیه در کردستان گفت: نمازهای جمعه جایگاه ویژه‌ای دارند و امامان جماعت نیز بعنوان فرماندهان پایگاه مبارزه با هجمه‌های فرهنگی دشمنان اسلام نقش موثری در هدایت جوانان دارند. آیت الله سیدمحمد حسینی شاهرودی در مراسم تکریم و معارفه رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه استان کردستان، اظهار داشت: هیچ تفاوتی بین ائمه جمعه اهل سنت و شیعه وجود ندارد و شورای سیاستگذاری در کردستان با حضور روحانیون اهل تشیع و ماموستایان اهل سنت برگزار می‌شود و این مسئله نشان دهنده وحدت این بزرگواران در منطقه کردستان است. نماینده ولی فقیه در کردستان گفت: امروز با توجه به هجمه هایی که از سوی دشمنان به فرهنگ جامعه ما صورت گرفته نقش ائمه جمعه در هدایت افراد جامعه به ویژه جوانان که در نوک پیکان این هجمه‌ها قرار دارند بسیار سنگین است و باید دین حق را بین مردم بیش از گذشته اشاعه دهند. آیت الله حسینی شاهرودی اظهار داشت: نمی‌توان انتظار معجزه برای گسترش دین اسلام داشت و ائمه جمعه بعنوان مبلغین دینی وظیفه دارند انچه که دین اسلام به انان تکلیف کرده را در جامعه نهادینه کنند و جوانان را به سوی جهاد و مبارزه در راه خدا هدایت کنند. گفتنی است پیش از این حجت الاسلام مهدی فرضی ریاست شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کردستان را برعهده داشت که در این مراسم از زحمات وی تقدیر و حجت الاسلام سیدمحمدعلی رضایی به عنوان رئیس جدید شورای سیاستگذاری ائمه جمعه استان معرفی شد.
ایسناایسنا2 روز قبل
این پاسدار بازنشسته که از ۱۹ سالگی فرماندهی گروهان را برعهده داشته، پاسدار امیرعلی دولت پناه بازنشسته سپاه پاسداران است. این رزمنده دوران جنگ درادامه با اشاره به نقش جوانان در ایام جنگ و در زمان حال گفت: ‌جوانان امروز با جوانان دوران جنگ در دفاع از آرمان‌های انقلاب هیچ تفاوتی ندارند ولی می‌توان گفت جوانان امروز پرشورتر و با انگیزه‌تر نیز هستند. وی افزود: آرمان جوانان در دوران جنگ دفع تجاوز از خاک بود، درحالی‌که آرمان جوانان امروز دفاع از کشور و حتی دفع فتنه از کشورهای همسایه نیز هست. همچنین جوانان دوران جنگ اعتقادات معنوی خاصی با امام راحل داشتند که جوان امروز نیز همین اعتقاد قلبی را با ولی فقیه زمان دارد. دولت پناه در پایان گفت: مجموعه سپاه نیز با ورود در شهرهای کردنشین و انجام خدماتی در قالب جهاد سازندگی این شهرها را از وجود نیروهای ضد انقلاب پاکسازی کرد.
عصر ایرانعصر ایران2 روز قبل
این عکس‌العمل پس از انتشار گزارشی در مورد تعداد کودکانی صورت گرفت که این روزها در شرایط جنگی زندگی می‌کنند. «سیو د چیلدرن» (کودکان را حفظ کنید) یک موسسه خیریه حمایت از کودکان جهان در بریتانیا است که در سال ۱۹۱۹ برای ارتقای زندگی کودکان جهان تاسیس شد. کودکان در نواحی جنگ زدهکودکان مناطق صورتی رنگ نقشه در شرایط بدتری زندگی می‌کنند/ نمودار: خبرگزاری فرانسهبه گزارش خبرگزاری فرانسه، حدود ۱۷۰ میلیون نفر از کودکان آفریقایی در مناطق جنگی زندگی می‌کنند. پسران نیز بیشتر در معرض قتل، ضرب و شتم، آدم‌ربایی و استخدام در ارتش یا مدارس جنگی قرار می‌گیرند. این دختر حداقل به ۳ نفر فروخته شد که او را کتک زده و مورد اذیت و آزار جنسی قرار می‌دادند.
ایسناایسنا2 روز قبل
یک کارشناس مسایل بین‌الملل تاکید کرد: از کشورهای اروپایی انتظار می‌رود که استقلال عمل بیشتری از خود نشان داده و از این بیشتر ذلالت و خواری در مقابل آمریکا را نپذیرند. به گزارش ایسنا، محمدحسین کبریا در یادداشتی با عنوان «آیا کشورهای اروپایی از استقلال عمل برخوردارند؟» نوشت: در رفتار، سیاستها و عملکرد کشورهای عمده اروپایی به ویژه انگلیس، فرانسه و آلمان در قبال ایران به سختی می‌توان نقطه مثبتی یافت. ذات و فطرت کشورهای استعمارگر یکی است و همان‌گونه که نمی‌توان از آمریکا غیر از جرم، جنایت، تجاوز، جنگ، خونریزی، تروریسم و … انتظار داشت، از کشورهای اروپایی نیز انتظاری بیش از این وجود ندارد. طبق آنچه گفته شد، از کشورهای اروپایی در قبال ایران اسلامی، انتظاری بیشتر از این نیست. از کشورهای اروپایی انتظار می‌رود که استقلال عمل بیشتری از خود نشان داده و از این بیشتر ذلالت و خواری در مقابل آمریکا را نپذیرند.
عصر ایرانعصر ایران3 روز قبل
رییس جمهور ونزوئلا اعلام کرد که این کشور پرونده اقدامات و تحریم‌های یک‌جانبه آمریکا علیه کاراکاس را به دیوان بین‌المللی کیفری (لاهه) ارجاع داده است. وی در ادامه نوشت: ما به دنبال محکوم کردن قاطعانه اقدامات جنایتکارانه آمریکا علیه مردم ونزوئلا در دیوان بین المللی کیفری (لاهه) هستیم. در همین حال خورخه آرئاسا، وزیر امور خارجه ونزوئلا نیز روز گذشته (پنج شنبه) اعلام کرد: ما باور داریم که این تحریم‌های یکجانبه جنایات علیه بشریت هستند. ونزوئلا در دو سال اخیر سخت‌ترین شرایط سیاسی و اقتصادی چند دهه گذشته خود را تجربه کرده است. شرایط نامساعد اقتصادی ونزوئلا زندگی را برای مردم این کشور سخت کرده و سبب مهاجرت بیش از چهار میلیون نفر از این کشور در سال ۲۰۱۹ شده است.
تسنیمتسنیم3 روز قبل
به گزارش خبرنگار اجتماعی باشگاه خبرنگاران پویا؛ بر اساس مطالعات جدید تقریبا یک سوم زنانی که پس از مواجهه با خشونت جنسی در کشور خود به انگلیس گریختند، در حالی که برای زنده ماندن تلاش می‌کردند، یک بار دیگر مورد هدف خشونت جنسی قرار گرفته‌اند! پایگاه خبری «نیوزویک» در گزارشی نوشت، یک سازمان مستقر در انگلیس که از زنان پناهجوی و پناهنده حمایت می‌کند، تصویر کاملی از زنان پناهنده به انگلستان که مورد آزار و اذیت جنسی قرار گرفتند، نشان می‌دهد. طبق نتایج تحقیقات این سازمان، از ۱۰۶ زن مصاحبه شده ۳۲ نفر گفتند که نه تنها در کشور مبداء آنها مورد تجاوز جنسی قرار گرفتند، بلکه دوباره در کشور انگلیس نیز مورد هجوم مردان آزارگر قرار گرفته‌اند. نزدیک ۲۵ درصد از این زنان که در انگلیس مورد سوء استفاده قرار گرفته‌اند، گفتند که هنگام خواب در خیابان‌ها مورد حمله قرار گرفته‌اند. به گفته دودیا آنچه در اینجا بسیار مهم است این است که نه تنها اینکه یک فقر اجباری، زنان را به سمت روابط جنسی سوق می‌دهد بلکه آنها را در این روابط محبوس نگه می‌دارد.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین3 روز قبل
سردار سیدمحمد حجازی در گفت‌وگو با خبرنگار گروه سیاسی خبرگزاری میزان، با بیان اینکه پیام ما به دشمن این است که ما هیچ‌گاه با او سازش نخواهیم کرد و سر سازش با دشمن نداریم، گفت: میان ما و دشمن دیواری به بلندی تمام باورهای‌مان قرار دارد. وی با بیان اینکه دیوار بی اعتمادی میان ما و دشمن، هرگز فرو ریختنی و خلل‌پذیر نیست، افزود: تا وقتی که ظلم و تجاوز و بی‌عدالتی هست، حضور ما هم در میدان هست. جانشین نیروی قدس سپاه همچنین گفت: انتقام سخت تا موقعی که آمریکایی‌‌ها این منطقه را ترک کنند و رژیم صهیونیستی بی‌پناه و تنها بماند ادامه خواهد داشت. بیشتر بخوانید: انتهای پیام/
عصر ایرانعصر ایران5 روز قبل
سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در واکنش به ادعاها و تهدیدات یکی از مقامات رژیم صهیونیستی اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران در برابر هرگونه تجاوز و یا اقدام احمقانه این رژیم علیه منافع کشورمان در سوریه و منطقه پاسخی کوبنده و پشیمان‌کننده خواهد داد. به گزارش ایسنا، سید عباس موسوی افزود: شالوده و ماهیت این رژیم در طول ۷۰ سال گذشته بر اشغال سرزمین فلسطین و کشورهای همسایه، کشتار، غارت اموال، ترور و تجاوز بنا شده است. موسوی گفت: حضور جمهوری اسلامی ایران در سوریه به دعوت و توافق با دولت این کشور و با هدف مبارزه با تروریسم مورد حمایت آمریکا و اسرائیل انجام گرفته و کشورمان در حراست از حضور در سوریه و دفاع از امنیت ملی و منافع منطقه‌ای خود لحظه‌ای درنگ و مماشات نخواهد کرد و در برابر هرگونه تجاوز و یا اقدام احمقانه، پاسخی قاطع و کوبنده خواهد داد. سخنگوی وزارت امور خارجه در پایان تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران تهدیدات و اظهارات جنگ طلبانه رژیم اشغالگر قدس را در مجامع بین المللی نیز پیگیری خواهد کرد.
ایرناایرنا5 روز قبل
دادخواست یادشده از سوی دو شهروند یمنی تنظیم و تحویل شده که به دلیل تحولات جنگی از کشور خارج شده‌اند. هاکان کاموز رئیس بخش قوانین بین‌الملل «استوک‌وایت» می‌گوید؛ این پرونده علیه مقامات ارشد دولت امارات، شامل وزارت دفاع و مزدوران آمریکایی است که تحت امر مستقیم امارات عمل کرده‌اند. وی افزود: ما اعتقاد داریم که دلایل متقاعد کننده‌ای برای مقامات آمریکا، انگلیس و ترکیه وجود دارد تا این پرونده را بررسی و طبق موازین بین‌المللی این مسأله را پیگیری کنند. بر اساس این گزارش، سخنگوی امارات متحده عربی و پلیس لندن تاکنون واکنشی به این خبر نشان نداده‌اند. بر اثر این تجاوز تاکنون هزاران یمنی کشته شده و بر اساس گزارش سازمان ملل متحد، قحطی در این کشور به بزرگ‌ترین فاجعه انسانی در جهان تبدیل شده است.
ایرناایرنا5 روز قبل
دادخواست یادشده از سوی دو شهروند یمنی تنظیم و تحویل شده که به دلیل تحولات جنگی از کشور خارج شده‌اند. هاکان کاموز رئیس بخش قوانین بین‌الملل «استوک‌وایت» می‌گوید؛ این پرونده علیه مقامات ارشد دولت امارات، شامل وزارت دفاع و مزدوران آمریکایی است که تحت امر مستقیم امارات عمل کرده‌اند. وی افزود: ما اعتقاد داریم که دلایل متقاعد کننده‌ای برای مقامات آمریکا، انگلیس و ترکیه وجود دارد تا این پرونده را بررسی و طبق موازین بین‌المللی این مسأله را پیگیری کنند. بر اساس این گزارش، سخنگوی امارات متحده عربی و پلیس لندن تاکنون واکنشی به این خبر نشان نداده‌اند. بر اثر این تجاوز تاکنون هزاران یمنی کشته شده و بر اساس گزارش سازمان ملل متحد، قحطی در این کشور به بزرگ‌ترین فاجعه انسانی در جهان تبدیل شده است.
ایرناایرنا5 روز قبل
به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، ایتالیا، گارد ساحلی لیبی را کلیدی برای جلوگیری از موج عظیم مهاجرانی می‌داند که از دریای مدیترانه برای رساندن خود به اروپا عبور می‌کنند. از سویی، دیده بان حقوق بشر که مقر آن در نیویورک است، ‌از ایتالیا خواست تا زمانی که لیبی بازداشتگاه‌های نظامی خود را تعطیل نکند، ‌از آموزش و تأمین مالی گارد ساحلی لیبی خودداری کند. ایتالیا بتازگی توافق ضد مهاجرتی و حمایت کننده از گارد ساحلی لیبی را تمدید کرد؛ اقدامی که با انتقاد شدید گروه‌های مدافع حقوق بشر رو به رو شد. نیروهای گارد ساحلی لیبی مورد حمایت سازمان ملل و اتحادیه اروپا هستند و سازمان بین المللی مهاجرت بر همکاری با گارد ساحلی لیبی تأکید کرده است. اروپا بیش از ۹۰ میلیون یورو از سال ۲۰۱۷ صرف آموزش و ارائه قایق‌های تندرو به گارد ساحلی لیبی کرده است تا از ورود مهاجران به اروپا جلوگیری کند.
مهرمهر5 روز قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از آناتولی، ابراهیم کالین سخنگوی ریاست جمهوری ترکیه و جیمز جفری فرستاده ویژه آمریکا در امور سوریه در آنکارا دیدار و گفتگو کردند. بر اساس اعلام این خبرگزاری، در دیدار امروز جیمز جفری و ابراهیم کالین بی اشاره به اینکه نیروهای این دو کشور با نقض منشور ملل متحد به خاک سوریه تجاوز کرده‌اند، ادعا شد که حمله به پایگاه‌های دیده بانی ترکیه در ادلب توسط ارتش سوریه غیر قابل قبول است. به گزارش آناتولی، در این دیدار ترکیه اعلام کرد که برای حافظت از نظامیان ترک در چارچوب توافق ادعائی ادلب تلاش می‌کند.
الفالف5 روز قبل
گروه جهان الف، ۲۳ بهمن ۱۳۹۸، ۱۶:۳۰ ۳۹۸۱۱۲۳۱۱۷به گزارش فارس، شبکه خبری المیادین گزارش داد که نظامیان تروریست آمریکایی تجهیزاتی از عراق وارد سوریه کردند. این شبکه به نقل از اطلاعاتی که به دستش رسیده، خبر داد که کامیون‌های آمریکایی، حامل مواد ساختمانی بودند و از چهار روز پیش تا کنون، از عراق وارد سوریه می‌شوند. بنا بر این گزارش، این کامیون‌ها به صورت گروهی از پایگاه هوایی «عین الاسد» واقع در استان الانبار در غرب عراق، وارد سوریه شدند. آمریکا اخیرا پس از حمله موشکی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران به عین الاسد، تجهیزات زیادی وارد این پایگاه کرده است. این در حالی است که ساکنان مناطق شرق و شمال شرق سوریه، به حضور نظامیان آمریکایی اعتراض دارند؛ نظامیانی که هدفی جز سرقت نفت و منابع سوریه ندارند.
کرد آنلاینکرد آنلاین5 روز قبل
عصر کرد - سنندج - معاون مدیریت تعاون، کار و رفاه اجتماعی کردستان گفت: ۲۸ میلیون دلار از کالاها و محصولات تولیدی بخش تعاون این استان امسال به خارج از کشور صادر شده است. معاون مدیریت تعاون، کار و رفاه اجتماعی کردستان تاکید کرد: ۵۰۲ تعاونی در بخش خدمات، ۳۴۷ مورد در بخش مسکن، ۳۲۶ مورد در بخش کشاورزی و ۳۰۵ مورد نیز در بخش صنعت این استان فعال هستند. وی افزود: ۴۸ شرکت تعاونی اقتصادی جدید امسال در حوزه‌های کشاورزی، صنعتی، صنایع دستی و عمران در این استان تشکیل و راه‌اندازی شده است. عباسی با بیان اینکه تعداد اعضای کل تعاونی‌های استان ۲۰۵ هزار نفر است، اضافه کرد: ۴۱ درصد اعضای تعاونی‌های استان را بانوان تشکیل می‌دهند. برچسب‌هاکردستان توسعه صادرات تعاونی وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی
ایرناایرنا5 روز قبل
حالا پس نزدیک به ۵ سال تجاوز پر هزینه به یمن، ‌ خبرگزاری رسمی امارات (وام) یکشنبه ادعا کرد که (شماری از) نیروهای اماراتی پس از تقویت جدایی طلبان عدن از یمن به امارات بازگشتند و به همین مناسبت شبکه‌های تلویزیونی اماراتی برای جشن گرفتن بازگشت نیروهای مسلح این کشور از یمن، برنامه پخش مشترکی را راه اندازی کردند. " در همین رابطه خبرگزاری رویترز نیز در همان تاریخ گزارش داد، مقام اماراتی در گفت و گو با خبرنگاران در دبی اظهار داشت برنامه خروج نیروهای اماراتی از یمن بیش از یک سال است که با هماهنگی و اطلاع عربستان سعودی طراحی شده بود. بنابر اعلام منابع عربی تاکنون ۱۰۸ نظامی اماراتی طی تجاوز حدود پنج ساله به یمن کشته شده‌اند. به عقیده البکیری اعلام خروج نیروهای امارات از یمن «در راستای مانور دائمی برای فرار از مسئولیت در برابر جامعه جهانی به دلیل پرونده‌های سنگین و تجاوزات زیاد مربوط به بازداشت‌شدگان و ترورهاست». به اعتقاد کارشناسان مسایل منطقه، اماراتی‌ها به سادگی از هزینه‌های سنگین انجام شده در یمن که با هدف کشورگشایی و تصرف خاک یمن بوده به راحتی نخواهند گذشت و در صورت خروج احتمالی نیروهای نظامی امارات از یمن، اماراتی‌ها فقط شیوه استعماری خود را در این کشور تغییر خواهند داد، شیوه‌ای که بازهم به ضرر مردم مظلوم یمن خواهد بود.
تسنیمتسنیم5 روز قبل
به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم، ‌ برنامه تلویزیونی «ملک سلیمان» همزمان با ایام شهادت سردار قاسم سیلمانی شب گذشته روی آنتن شبکه یک سیما رفت. از این منظر باید به فعالیت‌های حاج قاسم اشاره کنم، افتادگی و تواضع ایشان ویژگی بارز او بود. ماهیت و عملکرد سردار سلیمانی آرام آرام شناخته می‌شود و هنوز خیلی مانده است که ایشان برای جامعه ما شناخته شود. بارها شاهد بودم که وقتی رهبری به اواخر صف می‌رسند سردار سلیمانی از صف بیرون می‌آمدند و خیلی سریع به آقا نزدیک می‌شدند، در حقیقت سردار سلیمانی منتظر نمی‌ماند تا رهبری به او برسد. جالب است بگویم که سردار سلیمانی همواره شخصا پیگیری کارهایش را انجام می‌داد و این مسئله را به دیگران نمی‌سپرد.
رکنارکنا5 روز قبل
به گزارش رکنا، رئیس پلیس آگاهی آذربایجان‌شرقی گفت: اعضای یک باند چهار نفره برداشت‌های غیرمجاز از حساب‌های بانکی به صورت اسکیمر در تبریز شناسایی و دستگیر شدند. صابر عباس‌زاده اظهار کرد: باند ۴ نفره متشکل از دو زن و دو مرد با دامنه سنی ۲۲ تا ۲۵ سال در یکی از فروشگاه‌های تبریز فعالیت میکردند که دارای سوابق متعدد سرقت و تجاوز به عنف سرقت می‌باشند. وی ادامه داد: این افراد یک دستگاه اسکیمر (کپی رایت کارت‌های بانکی) کنار دستگاه پوز در فروشگاه مستقر کرده بودند که اطلاعات و مشخصات حساب کارت بانک‌ها را برداشت و به رمز و مشخصات دستگاه دست می‌یافتند. عباس زاده گفت: این باند ۲۸۰ مورد کپی اطلاعات انجام داده و از این تعداد از ۶۲ مورد در حدود ۵۰۰ میلیون تومان برداشت کرده بودند. وی تاکید کرد: شهروندان در هنگام خرید از فروشگاه‌های مختلف رمز کارت‌های بانکی خود را به هیچ عنوان در اختیار فروشندگان و افراد غیر قرار ندهند و کارت‌ها را خودشان به پوز بانکی بکشند. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.
کرد آنلاینکرد آنلاین5 روز قبل
هیچ کس امروز تردید ندارد که فشار حداکثری و تحریم آمریکا علیه تک تک مردم است. * کاملا روشن است که تحریم صد در صد غیر انسانی علیه کل ملت است. در هر دو اشتباه کردند و نه مردم و نه مسئولین و دولتمردان سر تواضع فرود نیاوردند. تحریم برای مواد غذایی و دارو خلاف همه مقررات بین‌المللی است و آمریکا همه مقررات را زیر پا گذاشته و عمل تروریستی را ادامه می‌دهد. خواست ما برادری، دوستی، مذاکره، پایان جنگ‌ها و تجاوزها و پایان حمایت از تروریسم، پایان تحریم‌ها و در کنار هم زندگی کردن است که این پیام انقلاب و امام (ره) است.
برترین‌هابرترین‌ها6 روز قبل
روحانی در دیدار سفرا و روسای نمایندگی‌های مقیم تهران: * امروز در برابر یک تحریم ظالمانه و یک اقدام تروریستی از طرف آمریکا بر کل ملت ایران هستیم. هیچ کس امروز تردید ندارد که فشار حداکثری و تحریم آمریکا علیه تک تک مردم است. * مردم ایران به خاطر تحریم مشکلاتی را تحمل می‌کنند، اما در سراسر این کشور هیچ صفی وجود ندارد نه برای مواد غذایی، نه برای دارو، نه برای نیازمندی‌های ضروری و نه برای جابجایی شدن و مسافرت نه برای تحصیلات علمی نه برای درمان در بیمارستانها. تحریم برای مواد غذایی و دارو خلاف همه مقررات بین‌المللی است و آمریکا همه مقررات را زیر پا گذاشته و عمل تروریستی را ادامه می‌دهد. خواست ما برادری، دوستی، مذاکره، پایان جنگ‌ها و تجاوزها و پایان حمایت از تروریسم، پایان تحریم‌ها و در کنار هم زندگی کردن است که این پیام انقلاب و امام (ره) است.
افکارنیوزافکارنیوز6 روز قبل
افکارنیوز، به گزارشعلی اکبر صالحی معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان انرژی اتمی ایران امروز (دوشنبه) در رأس هیئتی در سومین سمینار امنیت هسته‌ای آژانس بین المللی انرژی اتمی حضور یافت و در جلسه افتتاحیه این سمینار سخنرانی کرد. صالحی با بیان اینکه حفظ برجام در نهایت تأمین کننده امنیت هسته‌ای و تلاش‌های بین المللی در این حوزه است، دولت آمریکا را مقصر اصلی شرایط موجود معرفی و رفتار غیر مسئولانه و نامعقول رژیم حاکم در آمریکا و اسرائیل را محکوم کرد و گفت: ایران در صیانت از امنیت‌ خود از به‌کارگیری هیچ اقدامی تردید و کوتاهی نخواهد کرد. رئیس سازمان انرژی اتمی با ذکر اقدامات گسترده و در حال انجام کشور در حوزه امنیت هسته‌ای، خواهان برخورد جامعه جهانی با تهدیداتی همچون حملات سایبری مانند ویروس «استاکس نت» به تاسیسات هسته‌ای ایران شد. صالحی همچنین خواستار محکوم کردن و توقف حملات سایبری به تاسیسات هسته‌ای و اقدامات تروریستی همانند به شهادت رساندن دانشمندان هسته‌ای در ایران شد. رئیس سازمان انرژی اتمی با یادآوری و قدردانی از همکاری‌های آژانس با کشورمان در حوزه امنیت هسته‌ای به ذکر نمونه هایی از این همکاری‌ها پرداخت و در خصوص نحوه تامین امنیت سایت‌های هسته‌ای و ازجمله رعایت موازین آژانس در خصوص امنیت دو نیروگاه در حال ساخت بوشهر توضیحات لازم را ارائه کرد.
فراروفرارو1 هفته قبل
همه مردم ایران در کنار یکدیگر به خیابان آمدند و در برابر یک استبداد و حضور استعمار، قیام کردند. امروز در برابر یک تحریم ظالمانه و یک اقدام تروریستی، از طرف آمریکا بر کل ملت ایران هستیم و هیچ کس امروز تردید ندارد که فشار حداکثری آمریکا و تحریم آمریکا علیه تک تک مردم است. تحریم برای مواد غذایی و دارو خلاف همه مقررات بین المللی است و آمریکا همه این مقررات را زیر پا گذاشته است و عمل تروریستی را ادامه می‌دهد. جمهوری اسلامی ایران از آغاز انقلاب منادی صلح بوده و در طول این ۴۱ سال علیه هیچ کشوری اقدام نکردیم. مردم ما به هر دولتی که علیه تروریسم از ما کمک خواست، کمک کردند.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز1 هفته قبل
همه مردم ایران در کنار یکدیگر به خیابان آمدند و در برابر یک استبداد و حضور استعمار قیام کردند. روحانی خطاب به مسوولین و سفرای نمایندگی‌ها گفت: آمریکا در طول ۲۰ ماه گذشته روز به روز فشارش را بر مردم و کشور ما افزایش داده است. رییس جمهوری با بیان این که همه شرایط امروز کشور ما باثبات است تصریح کرد: ما کشور را از ۲ سال گذشته به خوبی اداره کردیم و برای اداره کشور نه به وام خارجی و نه به استقراض از بانک مرکزی خود نیاز داشتیم. آمریکا کشوری است که در برابر تعهدات سیاسی و اخلاقی خود پایبند نخواهد بود که اولین ضربه بر حیثیت دولت آمریکا است، آنها نشان دادند در برابر مقررات بین المللی سر فرود نخواهند آورد. این اقدامشان یک رسوایی جدید برای کاخ سفید و مردم و دولت آمریکا است.
مهرمهر1 هفته قبل
معاون رئیس‌جمهوری ترکیه در این باره اعلام کرد: نیروهای ارتش ترکیه همواره پاسخ لازم به کسانی که قوانین بین‌المللی را نقض می‌کنند را خواهند داد. این در حالیست که وزارت دفاع ترکیه ساعاتی پیش در بیانیه‌ای ادعا کرد که در نتیجه شلیک گلوله توسط نیروهای ارتش سوریه ۵ نظامی ترکیه‌ای کشته شده‌اند. بر اساس ادعای وزارت دفاع ترکیه، این حادثه در یک پست دیده بانی ارتش ترکیه واقع در شهر تفت‌ناز واقع در استان ادلب در خاک سوریه روی داده است. وزارت دفاع ترکیه بدون اینکه به جزئیات بیشتری در این باره اشاره‌ای داشته باشد، از واکنش به ارتش سوریه در این خصوص نیز خبر داد. این در حالی است که برخی منابع از کشته شدن ۶ نظامی ترکیه و زخمی شدن ۷ نظامی دیگر خبر دادند.
افکارنیوزافکارنیوز1 هفته قبل
افکارنیوز، به گزارش «بدر الزیادی» عضو کمیسیون امنیت و دفاع پارلمان عراق گفت که سه کشور فرانسه، آلمان و استرالیا رسما از فرماندهی عملیات مشترک به منظور تعیین جدول زمانی خروج نیروهایشان از عراق درخواست کرده‌اند. اخبار بین الملل- الزیادی در مصاحبه با خبرگزاری رسمی عراق (واع) افزود که همه نیروهای ائتلاف بین‌المللی عملیات‌های خود را به عنوان اولین گام خروج نیروها از عراق، متوقف کرده‌اند. او همچنین گفت که دولت آینده مسئول تهیه جدول زمانی برای خروج نیروهای خارجی یا وجود پایگاه‌های نظامی در برخی مناطق به ویژه منطقه کردستان است. عضو کمیسیون امنیت و دفاع پارلمان عراق در ادامه اشاره کرد که هیچ گونه تحرک یا پروازی از سوی نیروهای ائتلاف بین‌المللی در حال حاضر وجود ندارد. پارلمان عراق اخیرا در پی جنایت آمریکا در به شهادت رساندن سپهبد حاج قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس نایب رئیس سازمان الحشد الشعبی عراق در بغداد، به طرح اخراج نیروهای خارجی از عراق رأی مثبت داد.
نامه‌نیورنامه‌نیور1 هفته قبل
سردار سلیمانی اگر می‌خواست ژنرال‌های آمریکایی را بکشد، بسیار بسیار برای او در افغانستان و عراق و هر جای دیگر، آسان بود اما هیچ وقت این کار را نکرد، هیچ موقع سلیمانی این کار را نکرد. جمهوری اسلامی ایران از آغاز انقلاب منادی صلح بوده و در طول این ۴۱ سال علیه هیچ کشوری اقدام نکردیم. مردم ما به هر دولتی که علیه تروریسم از ما کمک خواست، کمک کردند. دکتر ظریف خاطرنشان کرد: پس از انقلاب هم فهم غلط و ناقص از واقعیت‌های ایران باعث سیاست‌های نادرست شد که ایران، منطقه و جهان را به آشوب کشیده است. وزیر امور خارجه خطاب به دشمنان ملت ایران گفت: آرزوهای غلط خود را کنار بگذارید و دعواها و بگومگوهای خانگی ما را به حساب فاصله مردم نگذارید؛ فاصله مردم از نگرش شما در مراسم تشییع شهید سلیمانی مشخص شد.
همشهریهمشهری1 هفته قبل
آمریکا کشوری است که در برابر تعهدات سیاسی و اخلاقی خود پایبند نخواهد بود که اولین ضربه بر حیثیت دولت آمریکا است، آنها نشان دادند در برابر مقررات بین المللی سر فرود نخواهند آورد. این اقدامشان یک رسوایی جدید برای کاخ سفید و مردم و دولت آمریکا است. روحانی گفت: پیشنهاد ما از روز اول در سال ۲۰۱۳، در اجلاس مجمع عمومی سازمان ملل جهان عاری از خشونت و افراطی‌گری بود. باز هم پیشنهاد ما به همه دنیا گفت و گو و مذاکره است. رییس جمهوری یادآور شد: باز هم پیشنهاد ما به همه دنیا گفت و گو و مذاکره است.
مهرمهر1 هفته قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از آناتولی، مولود چاوش‌اوغلو وزیر خارجه ترکیه امروز دوشنبه بی اشاره به اینکه نیروهای این کشور با نقض منشور ملل متحد به خاک سوریه تجاوز کرده‌اند، در سخنانی اعلام کرد: اگر دیدارها درباره ادلب به نتیجه نرسد، احتمال دیدار و گفتگوی رجب طیب اردوغان رئیس جمهوری ترکیه و ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه وجود دارد. چاوش‌اوغلو در این باره گفت: ‌ نکته مهم اطمینان از آتش‌بس و بازگشت آوارگان است. وقتی سوریه به حملاتش ادامه می‌دهد، صحبت از روند سیاسی و کمیسیون قانون اساسی در سوریه امکان پذیر نخواهد بود. هنوز درباره تنش‌‌ها در منطقه ادلب با هیأت روسیه توافقی حاصل نشده است.
قدس آنلاینقدس آنلاین1 هفته قبل
همه مردم ایران در کنار یکدیگر به خیابان آمدند و در برابر یک استبداد و حضور استعمار قیام کردند. یک بیمار، یک ماده غذایی مورد نیاز مردم، هیچ قطعه‌ای از هواپیما برای سلامت پرواز استثنا نشده است. وی جنایت دیگر آمریکا را علیه ملت فلسطین و منطقه دانست و اظهار داشت: مقررات بین‌المللی در این زمینه روشن است. آمریکا اقدام ضد حقوق بشری علیه ملت فلسطین انجام داده است همانطور که علیه ملت سوریه انجام شده است. روحانی اضافه کرد: ملت ما ملت صلح دوست و علیه تروریسم است و ما ملتی قربانی تروریسم و قربانی مواد شیمیایی و سلاح شیمیایی هستیم.
فردا نیوزفردا نیوز1 هفته قبل
روحانی گفت: بر اساس این انقلاب که در طول ۱۶ سال مبارزه به پیروزی رسید، پایه و اساس حرکت مردم بود. هیچ کس امروز تردید ندارد که فشار حداکثری و تحریم آمریکا علیه تک تک مردم است. ** ملت ایران در برابر قلدری سر تسلیم فرود نمی‌آوردرئیس جمهور اظهار داشت: آنهایی که با این منطقه با تاریخ ایران با تمدن ایران و با فرهنگ ایران آشنا هستند می‌دانند که یک ملت بزرگ در برابر قلدری و زور سخن ناحق و غلط و فشار ناروا سر تسلیم فرود نمی‌آورد. روحانی ادامه داد: هیچ کس در منطقه ما تردید ندارد که سردار سلیمانی برای ثبات منطقه و دنبال آرامش در منطقه بود. روحانی تاکید کرد: این جنایت بزرگ از نظر ما، از نظر مقررات بین‌المللی و از نظر جهانی محکوم است.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 هفته قبل
همه مردم ایران در کنار یکدیگر به خیابان آمدند و در برابر یک استبداد و حضور استعمار، قیام کردند. جمهوری اسلامی ایران از آغاز انقلاب منادی صلح بوده و در طول این ۴۱ سال علیه هیچ کشوری اقدام نکردیم. مردم ما به هر دولتی که علیه تروریسم از ما کمک خواست، کمک کردند. آنچه کاخ سفید انجام می‌دهد بر علیه منافع این ملت، ملت‌های منطقه و علیه ثبات منطقه و علیه منافع خود آمریکا و مردم آمریکاست. ظریف خاطرنشان کرد: پس از انقلاب هم فهم غلط و ناقص از واقعیت‌های ایران باعث سیاست‌های نادرست شد که ایران، منطقه و جهان را به آشوب کشیده است.

به انتهای لیست رسیدید