تجاوز

تجاوز

رکنارکنا2 ماه قبل
به گزارش رکنا، هاروی واینستاین پس از ده روز بستری شدن در بیمارستان٬ برای گذراندن دوران محکومیت به زندان رایکرز آیلند تحویل داده شد. واینستان تهیه کننده هالیوودی که هفته گذشته به اتهام تجاوز و تعرض جنسی مجرم شناخته و محکوم شد٬ از بیمارستان بلوو به مجتمع زندان رایکرز آیلند نیویورک منتقل شد. واینستاین ۶۷ ساله، که انتشار اخبار تجاوز و آزار جنسی او سرآغاز جنبش جدیدی تحت عنوان «#می‌تو» (#من‌هم) در آمریکا شد روز دوشنبه، ۲۴ فوریه، در دادگاه فدرال نیویورک به تجاوز جنسی درجه ۳ و جرایم جنسی درجه یک محکوم شد. با این حال، هیات منصفه او را از جدی‌ترین اتهامی که با آن روبرو بود یعنی «تلاش عامدانه و مجرمانه برای به تله انداختن قربانیان آزارجنسی» تبرئه کرد. در این پرونده حدود ۸۰ زن از جمله سلما هایک و، اما تورمن دو هنرپیشه معروف هالیوود هاروی واینستاین را به سوء رفتار جنسی طی چند دهه گذشته متهم کرده‌اند. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.
ایلناایلنا2 ماه قبل
تایسون که سال‌ها با مشکلات روانی مبارزه کرده و در ژانویه اخیر از بی‌علاقگی‌اش به ادامه زندگی گفته بود، گفت: «من دانش‌آموز لعنتی مکتب جنگ هستم. همه جنگجوها را می‌شناسم، از شارلمان تا آشیل -جنجگوی شماره یک جنگجوها- و بعد اسکندر و ناپلئون؛ من همه را می‌شناسم. من هنر جنگیدن را خیلی خوب بلدم، هنر جنگ را می‌شناسم، این تمام چیزی است که من روی آن مطالعه کرده‌ام. شاید ظاهرم را حفظ کنم اما من آدم سرسختی هستم و از اینکه باید در گذشته‌ام زندگی کنم نفرت دارم؛ از این وحشت دارم. از فیلم‌هایی که تایسون در آنها بازی کرده، می‌توان به «ایپ من» و «خماری» اشاره کرد.
ورزش۳ورزش۳2 ماه قبل
وی حدود دو سال در آنجا بازی کرد و نکته جالب‌توجه اینکه این باشگاه در آن زمان توسط «اوله گونار سولسشایر» سرمربی نروژی و کنونی تیم فوتبال منچستر اداره می‌شد. سار اولین بار در سال ۲۰۱۵، هنگامی‌که برای تیم نروژی دیگری بازی می‌کرد متهم شد. اما درنهایت تعجب پس از یک دادرسی مشترک جنایی و مدنی، سار در اوت سال ۲۰۱۸ به دلیل این اتهام بازهم مجرم شناخته نشد. این بدان معناست که هیچ توافقی بین این کشورها برای اعزام سار به نروژ وجود ندارد تا پرونده وی دوباره در دادگاه رسیدگی شود. این را یک استاد ارشد حقوق در دانشگاه برگن توضیح داده است که «یک اشتباه بزرگ توسط پلیس» است.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین2 ماه قبل
وی افزود: تقریبا ۵۰ درصد نیروی کار کشور که حدود ۴۳ میلیون نفر را در برمی‌گیرد تحت پوشش سازمان تامین اجتماعی هستند و خدمات بیمه‌ای و درمانی دریافت می‌کنند. میزان بدهی دولت به سازمان تامین اجتماعیوی افزود: مطابق تبصره یک قانون ۵۴ تامین اجتماعی مصوب سال ۵۴، دولت به موضوع حمایت از کارگران ورود پیدا کرده و در قانون، پرداخت یک سهم سه درصدی حق بیمه کارگران برای دولت مقرر شده است. عضو هیئت مدیره سازمان تامین اجتماعی درباره میزان بدهی دولت به سازمان تامین اجتماعی اظهار کرد: این میزان بر اساس گزارش حسابرسی انجام شده تا پایان سال مالی ۱۳۹۷ حدود ۲۵۰ هزار میلیارد تومان است. زیرا علاوه بر الزام قانونی، پایداری صندوق تامین اجتماعی را فراهم می‌آورد. چرایی دریافت تسهیلات بانکی با سود بالاوی درباره چرایی دریافت تسهیلات بانکی با سود بالا و موارد مصرف آن توضیح داد: بیشترین تسهیلات دریافتی تامین اجتماعی از بانک رفاه است.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین2 ماه قبل
بررسی وضعیت چاه‌های غیرمجازتعداد پرونده‌های «حفر چاه غیر مجاز» در سطح استان البرز استخراج شد که از مجموع ۱۴۲ پرونده مرتبط درسطح استان البرز ۱۱۳ فقره مختومه و صرفا ۲۹ فقره مفتوح است که تلاش دادگستری استان البرز بر تعیین تکلیف همه پرونده‌های مطروحه در کمترین زمان ممکن است. از نهاد‌های نظارتی استان البرز و دستگاه‌های متولی، میزان چاه‌های غیر مجاز سطح استان البرز و اقدامات صورت گرفته در این خصوص استعلام و جهت بررسی به دادستانی ارجاع شد. برخورد قاطع دادگستری استان البرز با تغییر کاربری اراضی کشاورزیبررسی موضوع تغییر کاربری اراضی یکی از برنامه‌های اساسی طرح تحول قضایی دادگستری کل استان البرز است که همه پرونده‌های تغییر کاربری استان البرز استخراج و به صورت متمرکز بر روند رسیدگی و اجرای آن‌ها نظارت می‌شود. از طرفی کارگروهی با حضور دادستان‌های شهرستان‌های استان البرز، مدیر کل منابع طبیعی، مدیر کل جهاد کشاورزی، مدیر کل مسکن و شهرسازی استان البرز برای پالایش دقیق تمامی اراضی استان البرز تشکیل شده که ظرف دو ماه در خصوص همه تغییر کاربری‌های غیر مجاز صورت گرفته در سطح استان البرز پرونده تشکیل و به صورت متمرکز در مجتمع ویژه رسیدگی خواهد شد. نهایتا به منظور اینکه به صورت میدانی و از نزدیک میزان پیشرفت اقدامات انجام گرفته رصد شود در اجرای سیاست‌های قوه قضاییه و برنامه‌های اجرایی دادگستری کل استان البرز در حمایت از تولید و فعالان اقتصادی بازدیدی از شرکت مذکور توسط رئیس کل دادگستری استان البرز مرتبط انجام شد.
ایرناایرنا2 ماه قبل
«حکم امهز»، انگیزه‌های آنکارا برای لشکرکشی مستقیم به خاک سوریه در روزهای اخیر را از دو جنبه مواضع رسمی و غیر رسمی ترکیه قابل بررسی دانست. تحلیلگر مسائل خاورمیانه در ادامه صحبت‌های خود به موانع جدی در برابر ترکیه برای دستیابی به اهداف خود در سوریه نیز پرداخت. در یک کلام کارت آوارگان سوری دیگر برای اردوغان کار نمی‌کند و به یک مهره سوخته تبدیل شده است. این تحلیلگر مسائل خاورمیانه بر اساس این دلایل بهترین شرایط سوریه برای آمریکا و رژیم اسرائیل را عدم ثبات در این کشور و تنش میان آنکارا و دمشق توصیف کرد. امهز در پایان مجموع شرایط سیاسی و نظامی را به نفع سوریه دانست و خاطرنشان کرد که ترکیه نخواهد توانست به حضور خود در ادلب ادامه دهد زیرا در غیر این صورت متحمل شکست‌های متعدد سیاسی و غیر سیاسی در ابعاد داخلی و خارجی خواهد شد.
ایرناایرنا2 ماه قبل
دیدار با «عبدربه منصور هادی» رییس جمهوری مستعفی یمن از دیگر برنامه‌های وزیر امور خارجه انگلیس در سفر به ریاض عنوان شده است. راب با تکرار این ادعا که ریاض نقش مهمی در تامین امنیت انگلیس ایفا می‌کند، خواستار مشارکت نزدیک‌تر این کشور برای مقابله با بحران یمن و تروریسم شد. این اولین سفر وزیر امور خارجه انگلیس به خاورمیانه پس از خروج لندن از اتحادیه اروپا به شمار می‌رود. او بامداد دوشنبه راهی مسقط شد و در آنجا با شاه و وزیر امور خارجه عمان ملاقات و درباره تحولات منطقه و مسائل روابط روابط دوجانبه رایزنی کرد. وزیر امور خارجه انگلیس سپس راهی آنکارا شد تا با همتای ترک خود درباره تنش‌ها میان این کشور و سوریه گفت وگو کند.
ایسناایسنا2 ماه قبل
عضو هیئت مدیره سازمان تامین اجتماعی درباره میزان بدهی دولت به سازمان تامین اجتماعی اظهار کرد: این میزان بر اساس گزارش حسابرسی انجام شده تا پایان سال مالی ۱۳۹۷ حدود ۲۵۰ هزار میلیارد تومان است. وی افزود: تقریبا ۵۰ درصد نیروی کار کشور که حدود ۴۳ میلیون نفر را در برمی‌گیرد تحت پوشش سازمان تامین اجتماعی هستند و خدمات بیمه‌ای و درمانی دریافت می‌کنند. عضو هیئت مدیره سازمان تامین اجتماعی درباره میزان بدهی دولت به سازمان تامین اجتماعی اظهار کرد: این میزان بر اساس گزارش حسابرسی انجام شده تا پایان سال مالی ۱۳۹۷ حدود ۲۵۰ هزار میلیارد تومان است. لطفی افزود: اما از ۵۰ هزار میلیارد تومان بدهی توانستیم در بودجه ۹۷، تنها ۶۸۰۰ میلیارد تومان را دریافت و به عبارتی بدهی تسهیلاتی مان را با بانک‌ها تسویه کنیم. چرایی دریافت تسهیلات بانکی با سود بالاوی درباره چرایی دریافت تسهیلات بانکی با سود بالا و موارد مصرف آن توضیح داد: بیشترین تسهیلات دریافتی تامین اجتماعی از بانک رفاه است.
ایسناایسنا2 ماه قبل
یک کارشناس مسائل منطقه گفت: اقدامات اردوغان در سوریه و ادلب غیرقابل توجیه است و اساسا حضور ترکیه در سوریه غیرقانونی و دفاع سوریه و هم پیمانانش منطقی است. وی درباره آینده این تحولات و احتمال درگیری‌های بیشتر تصریح کرد: اوضاع باید آرام شود و اردوغان نباید به درگیری‌های بیشتر دامن بزند. افقهی ادامه داد: مساله سوریه راه حل سیاسی دارد و اگر اردوغان به اقدامات خود ادامه دهد قطعا متضرر خواهد بود و شکست می‌خورد. حضور ترکیه در سوریه تجاوز محسوب می‌شود و جامعه جهانی نیز از این اقدامات او حمایت نخواهد کرد. افقهی در ادامه تصریح کرد: احتمال درگیری ترکیه و ایران در سوریه بسیار کم است چرا که ایران اساسا حضورش در این کشور مستشاری و به خواست مقامات سوری است.
ایرناایرنا2 ماه قبل
به گزارش دفتر نخست وزیری انگلیس، بوریس جانسون کشته شدن تعدادی از نظامیان ترکیه را در عملیات ضد تروریستی هفته گذشته ارتش سوریه تسلیت گفت و مراتب حمایت دولت لندن از آنکارا را اعلام کرد. رجب طیب اردوغان نیز از حمایت انگلیس از آنکارا در نشست سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) و شورای امنیت سازمان ملل متحد تقدیر کرد. هم زمان وزیر امور خارجه انگلیس برای گفت وگو با مقام‌های ترک در خصوص تنش‌های اخیر در سوریه، در آنکارا به سر می‌برد. راب تصریح کرد، تنها از طریق راه حل سیاسی طبق قطعنامه ۲۲۵۴ شورای امنیت سازمان ملل متحد می‌توان به صلح پایدار در سوریه دست یافت. ترکیه ادعا می‌کند بنا به درخواست مردم سوریه خاک این کشور را اشغال کرده است.
تابناکتابناک2 ماه قبل
کاخ کرملین اعلام کرد که مسکو در حال بررسی نشست مشترک رؤسای جمهوری ایران، ترکیه و روسیه درباره سوریه است. کاخ کرملین اعلام کرد که مسکو در حال بررسی نشست مشترک رؤسای جمهوری ایران، ترکیه و روسیه درباره سوریه است. به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از دیلی‌صباح، کاخ کرملین امروز سه شنبه در بیانیه‌ای اعلام کرد: برگزاری نشستی با حضور ولادیمیر پوتین، حسن روحانی و رجب طیب اردوغان، رؤسای جمهوری روسیه، ایران و ترکیه در حال بررسی است. وی تصریح کرد که ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه و رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه قرار است روز پنجشنبه با یکدیگر دیدار کنند. نظامیان ترکیه با تجاوز به خاک سوریه اقدام به هدف قرار دادن مواضع ارتش سوریه می‌کنند.
خبرآنلاینخبرآنلاین2 ماه قبل
رهبر حزب جمهوری‌خواه خلق ترکیه سیاست‌های شکست خورده رئیس جمهور کشورش و دخالت‌های او در امور سوریه را محکوم کر. «کمال قلیچدار اوغلو» رهبر حزب جمهوری خواه خلق ترکیه درنشست فراکسیون پارلمانی حزب خود گفت: «ادلب بخشی از خاک سوریه است و [رجب طیب] اردوغان [رئیس‌جمهور ترکیه] بازیچه دست قدرت‌های امپریالیسم است. به گزارش خبرگزاری رسمی سوریه (سانا) این رهبر حزب مخالف ترکیه افزود: «وقتی اردوغان در راستای برنامه و زیاده خواهی‌های مخصوص خود ارتش ترکیه را به سوریه فرستاده دیگر برایش تعداد کشته‌های از میان سربازان ترکیه‌ای در خاک سوریه اهمیتی ندارد». رهبر حزب جمهوری خواه خلق ترکیه افزود: «اردوغان طی سال‌های اخیر ثابت کرد که هیچ چیز از سیاست خارجی بلد نیست و از واقعیت‌های سوریه، جهان عرب و خاورمیانه آگاه نیست». دولتمردان و ارتش سوریه بارها تأکید کرده‌اند که اجازه نخواهند داد هیچ قسمتی از خاک این کشور در اشغال متجاوزانی مانند آمریکا و ترکیه باقی بماند.
ایرناایرنا2 ماه قبل
«دومینیک راب» در توییتی افزود که در این دیدار دو طرف درباره سایر چالش‌های منطقه‌ای نیز رایزنی کردند. وی پیش از این با «هیثم بن طارق آل سعید» پادشاه جدید عمان دیدار و درباره طیف مختلفی از مسائل از جمله امنیت منطقه، مقابله با بحران یمن و اصلاحات اقتصادی در عمان رایزنی کردند. راب صبح امروز (دوشنبه) وارد عمان شد و قرار است روز سه شنبه در بحبوحه تنش میان سوریه و ترکیه، راهی آنکارا شود. همچنین دیدار با مقام‌های سعودی از دیگر برنامه‌های وزیر امور خارجه انگلیس در سفر به خاورمیانه عنوان شده است. وزیر امور خارجه انگلیس قرار است در سفر به ریاض مراتب نگرانی لندن را درباره مسائل حقوق بشری و آزادی بیان به مقام‌های سعودی ابلاغ کند.
جام نیوزجام نیوز2 ماه قبل
به گزارش جام نیوز، چنانچه نقش ترکیه در تحولات و چالش هایی که سوریه از سال ۲۰۱۱ تاکنون با آن مواجه است را با دقت بررسی کنیم در میابیم که طی این سال‌ها، ترکیه همواره با دستاویز قرار دادن عوامل انسانی، قومیتی و امنیتی در پی دست اندازی و نقض حاکمیت سوریه بوده است. این اقدام نظامی ترکیه را درون مرزهای سوریه، اگر تجاوز نگوییم با اغماض می‌توان نقض حاکمیت این کشور نامید، ترکیه از آغاز بحران سوریه در اول صف ائتلاف غربی، صهیونیستی، عربی بود که در جنگ علیه سوریه مشارکت داشتند و بر اساس اعتراف تروریست‌ها، ۹۰ درصد از بیشمار تروریست‌های که وارد خاک سوریه شدند از طریق مرزهای ترکیه عازم این کشور شدند و مبالغه نیست اگر بگوییم که ترکیه یکی از عوامل اصلی بحرانی است که هم اکنون سوریه در آن به سر می‌برد. پس از آنکه ترکیه بر شماری از مناطق شمال سوریه سیطره پیدا کرد فورا اقدام به تغییر نام روستاها، شهرک‌ها و شهرهای این مناطق به اسامی عثمانی نمود و نظام آموزشی ترکی در مدارس برقرار شد و پرچم ترکیه در این مناطق به اهتزاز درآمد. دست درازی‌های ترکیه تنها به اراضی و جان سوری‌ها محدود نشد بلکه منابع، کارخانجات و حتی نفت سوریه نیز مورد دستبرد ترکیه قرار می‌گیرد، با همکاری داعش و آمریکا نفت سوریه از طریق مرزهای ترکیه قاچاق می‌شود و ترکیه مصرف کننده اصلی نفت قاچاق شده سوریه است. تمامی جهان و به ویژه همپیمانان ترکیه در ناتو امروز دریافته‌اند که تمام تحرکات ترکیه درخصوص سوریه هیچ ارتباطی به پرونده آوارگان سوری، خطرات کردها، و حتی انگیزه‌های طایفه‌ای و قومی ندارد، بلکه مستقیما به طمع تاریخی ترکیه به اراضی سوریه مربوط می‌شود.
مهرمهر2 ماه قبل
به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام سید محسن محمودی عصر دوشنبه در جمع خبرنگاران با اشاره به جنایات هندوهای افراطی اظهار داشت: این نوع جنایت افراطیون برعلیه مسلمانان هندوستان نوعی خوش رقصی هند در برابر آمریکایی‌ها است. محمودی افزود: هندوستان میراث دار شخصیت آزادی خواهی چون گاندی است که ضمن آزاد کردن ملت خود از سلطه استعمار، در برابر امام حسین (ع) ادای احترام کرده و شخصیت انسانی خود را به نمایش گذاشته است. وی بیان داشت: این مایه ننگ دولتمردان هندوستان است که مسلمانان مورد تجاوز و تعدی هندوهای افراطی قرار گیرند و آنها تماشاگر این صحنه‌های دلخراش باشند. رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان تهران رسالت جمهوری اسلامی ایران را در دفاع از مظلومان جهان بسیار خطیر دانست و عنوان داشت: انتظار از دستگاه دیپلماسی ایران بیش از این است و سکوت مرگبار مجامع بین المللی نیز مایه شرمساری و ننگ است. محمودی با تاکید بر اینکه جهان اسلام نباید در مورد مظلومیت مسلمانان هند سکوت کند گفت: از فعالان رسانه خواست ضمن تبیین ابعاد این جنایات افکار عمومی جهان اسلام را متوجه دفاع از مسلمانان مظلوم هند کنند.
برترین‌هابرترین‌ها2 ماه قبل
اسماعیل هنیه، رئیس دفتر سیاسی حماس، وحدت ملی فلسطین را ضرورتی فوری برای مقابله با معامله قرن خواند و گفت: در این خصوص چهار گزینه به مسکو ارائه داده تا به تشکیلات خودگردان منتقل کند. خبرگزاری فارس: «اسماعیل هنیه» رئیس جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) گفت که چهار گزینه را در خصوص آشتی ملی فلسطین به طرف روسی ارائه داده تا به دولت فلسطین در رام الله انتقال دهد. هنیه در گفت‌وگو با پایگاه خبری روسیا الیوم وحدت فلسطین را ضرورتی فوری برای مقابله با معامله قرن خواند و گفت: «محاصره غزه اقدامی غیرقانونی است. هنیه روابط حماس با مصر را هم محکم خواند و گفت که باید از آن صیانت شود. دو طرف در این دیدار درباره راه‌های احیای وحدت فلسطین بر اساس برنامه سیاسی سازمان آزادی بخش فلسطین و افق‌های حل و فصل دائمی و فراگیر در خاورمیانه بحث و گفت‌وگو کردند.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین2 ماه قبل
خبرگزاری میزان- یک مقام وزارت خارجه سوریه تجاوز نظامیان ترکیه به خاک این کشور را محکوم و تاکید کرد که دمشق در برابر این تجاوزها می‌ ایستد. به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری میزان؛ یک مقام وزارت خارجه سوریه روز دوشنبه گفت که دمشق قاطعانه تجاوز خصمانه ترکیه به حاکمیت و تمامیت ارضی سوریه را محکوم می‌کند. خبرگزاری سانا به نقل از این منبع وزارت خارجه سوریه نوشت: سوریه در راستای حفظ حاکمیت و تمامیت ارضی، بر عزم خود برای خنثی کردن تجاوزهای ترکیه و پایان دادن به تمامی مداخلات این کشور تاکید می‌کند. این مقام وزارت خارجه سوریه در ادامه از جامعه جهانی خواسته تا اقدامات ترکیه در خاک سوریه را محکوم کند. عملیات هوایی مشترک ارتش سوریه با جنگنده‌‌های روسیه علیه مواضع تروریست‌‌ها در روز پنجشنبه گذشته منجر به کشته شدن دست‌کم ۳۰ نظامی ارتش ترکیه کشته شدند.
تسنیمتسنیم2 ماه قبل
به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از پایگاه خبری شهاب، یک یگان از نظامیان رژیم صهیونیستی امروز به منطقه جبل العرمه (کوه العرمه) در نزدیکی شهرک بیتا در نابلس یورش بردند. نظامیان صهیونیست، دهها شهروند فلسطینی را که در حال ایستادگی در برابر یورش شهرک‌نشینان صهیونیست بودند، هدف حملات شدید خود قرار دادند و با گلوله جنگی، گلوله پلاستیکی و گاز اشک آور به سمت آنها حمله شدند که در نتیجه آن، ۶۳ فلسطینی زخمی شدند. جمعه گذشته نیز نظامیان صهیونیست به این منطقه حمله کردند که صدها فلسطینی به ایستادگی در برابر این تجاوز پرداختند و ده‌ها نفر از آنها زخمی شدند، صهیونیست‌ها درصدد ساخت یک شهرک جدید در این منطقه و بر روی اراضی مردم این منطقه هستند. خبر دیگر اینکه یک شهرک نشین صهیونیست به یک کودک در نزدیکی حرم ابراهیمی در الخلیل در کرانه باختری حمله و وی را به قتل تهدید کرد. انتهای پیام/
مهرمهر2 ماه قبل
این تجاوز به سوریه اوج رفتار خصمانه رژیم رجب طیب اردوغان و حمایت نامحدودش از گروه‌های تروریستی است. این منبع افزود: تجاوز ترکیه به خاک سوریه بار دیگر نشان داد که رژیم اردوغان با نقض نتایج حاصل از روند مذاکرات آستانه و تفاهم نامه‌های سوچی و عدم پایبندی به آنها، کمترین اعتباری ندارد. اردوغان اصرار دارد در کنار گروه‌های تروریستی بماند. مسئله‌ای که بار دیگر نشان داد، رژیم اردوغان شایستگی و صلاحیت آن را ندارد که یکی از تضمین کنندگان مذاکرات آستانه باشد و سوریه همواره بر این مسئله تاکید کرده است. رژیم ترکیه اقدام به انتقال تروریست‌ها به لیبی می‌کند و از رنج و مشکلات آوارگان سوری برای باج گیری از کشورهای اروپایی بهره می‌برد و با اجازه دادن به آوارگان برای رفتن به اروپا تهدیدی جدی برای امنیت و ثبات جهانی است.
همشهریهمشهری2 ماه قبل
رئیس‌جمهور ترکیه با تکرار ادعاهای بی‌اساس علیه ارتش سوریه، مدعی شد: «ارتش ترکیه با کسانی که نیروهای ما را در سوریه هدف قرار دادند، مقابله می‌کند. وی به کشورهای منطقه در خصوص تجاوز نظامی جدید ترکیه در سوریه نیز گفت: «مجددا به روسیه و ایران می‌گویم، مشکلی با شما در سوریه نداریم». برخی منابع نیز از تسلط مجدد ارتش سوریه بر شهر راهبری «سراقب» در جنوب ادلب خبر دادند. کرملین: موضع روسیه در قبال سوریه تغییری نمی‌کندسخنگوی کاخ کرملین با اشاره به دیدار رؤسای جمهور روسیه و ترکیه در خصوص ادلب، تاکید کرد که موضع مسکو در قبال سوریه بدون تغییر باقی مانده است. برخی منابع نیز از تسلط مجدد ارتش سوریه بر شهر راهبری «سراقب» در جنوب ادلب خبر دادند.
ایرناایرنا2 ماه قبل
گوترش ادامه داد: همه این‌ها به دلیل آن است که برابری جنسیتی در اصل، موضوع قدرت است. شکاف جنسیتی در پرداخت، تنها نمونه‌ای از شکاف جنسیتی در قدرت است. دبیرکل سازمان ملل متحد گفت: به همین دلیل است که یکی از نخستین اولویت‌های اینجانب در سازمان ملل متحد، انتصاب زنان بیشتر برای رهبری بود. گوترش افزود: جهان ما دچار گرفتاری است، و برابری جنسیتی یک بخش اساسی از پاسخ آن است. برابری جنسیتی، ابزاری برای بازتعریف و انتقال قدرتی است که منافعی برای همگان به ارمغان خواهد آورد.
افکارنیوزافکارنیوز2 ماه قبل
افکارنیوز، به گزارشخبرگزاری فرانسه اعلام کرد: رجب طیب اردوغان رئیس‌جمهوری ترکیه مقارن با اعمال فشار بر کشورهای غربی در خصوص درگیری‌ها در سوریه ادعا کرد که «میلیون‌ها» مهاجر و آواره به زودی به سوی اروپا حرکت خواهند کرد. اخبار بین الملل - تهدید اروپا توسط ترکیه به سوء استفاده از پناهجویان در حالی مطرح شده است که خبرگزاری فرانسه ساعاتی پیش در پیامی توئیتری نوشته بود: سخنگوی «آنگلا مرکل» صدراعظم آلمان اعلام کرد که اتحادیه اروپا از ترکیه انتظار دارد به توافقات انجام شده درخصوص مهاجران و پناهجویان متعهد باشد. واکنش امروز برلین به اقدام روزهای اخیر آنکارا در تهدید اتحادیه اروپا به لغو توافق فیمابین در سال ۲۰۱۶ میلادی در خصوص مهار هجوم پناهجویان به قاره سبز از مرزهای ترکیه اشاره دارد. این در حالیست که پس از مقابله ارتش سوریه با تروریست‌های مورد حمایت ترکیه در شمال این کشور، آنکارا به سبک گذشته درتلاش است تا با زیرپاگذاشتن توافق پیشین خود با اتحادیه اروپا، مسیر عبوری آواراگان به سوی قاره سبز را باز بگذارد. شایان ذکر است، اتحادیه اروپا دیروز یکشنبه و مقارن با اوج گیری تنش‌ها به دنبال تجاوز ارتش ترکیه به خاک سوریه و درگیری میان آنها، خواستار برگزاری نشست فوق العاده‌ای درباره ادلب شد.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین2 ماه قبل
به گزارش خبرنگار گروه جامعه خبرگزاری میزان، در این گزارش با آئین نامه راهنمایی و رانندگی آشنا شده و میتوانید آموخته‌های خود را بازیابی کنید. تاریخچه مقرراتاولین قانون در زمینه استفاده از وسایل نقلیه درتهران، سال ۱۲۸۵ هجری قمری تدوین شد که در آن به قوانین درشکه‌ها و دوچرخه‌ها اشاره شده بود. پس از آن، اولین آئین نامه کامل قاونین راهنمایی و رانندگی سال ۱۳۱۸ به تصویب رسید. پس از سال‌ها، این آئین نامه با توجه به تغییرات ایجاد شده در تمام ابعاد سیاسی، اجتماعی و اقتصادی، مورد بازنگری قرار گرفت و در هشتم تیرماه ۱۳۸۴، آئین نامه جدید در ۲۲۳ ماده و ۲ پیوست در ۱۰ فصل به تصویب رسید. تبصره ۲- حداکثر سرعت مجاز برای وسایل نقلیه موتوری در هر یک از خط‌های عبوریآزادراه‌ها باتوجه به شرایط محل به وسیله علایم تعیین می‌گردد.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین2 ماه قبل
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از مهر، اتحادیه اروپا امروز یکشنبه با اوج گیری تنش‌ها به دنبال تجاوز ارتش ترکیه به خاک سوریه و درگیری میان آنها، خواستار برگزاری نشست فوق العاده‌ای درباره ادلب شد. اتحادیه اروپا در این خصوص اعلام کرد که قرار است نشست مذکور در خصوص تحولات ادلب در سطح وزرای خارجه کشوهای عضو برگزار شود. تاکنون اطلاعات بیشتری در خصوص زمان برگزاری این نشست اعلام نشده است.
فردا نیوزفردا نیوز2 ماه قبل
خبرآنلاین: احمدی‌نژاد در نامه‌ای به دبیر کل سازمان ملل درباره ویروس کرونا نوشته است: سازمان بهداشت جهانی را موظف فرمایید تا قاطعانه آزمایشگاه‌های موصوف را شناسایی و همراه با عاملان به کارگیری ویروس‌هایی مانند کرونا به جامعه جهانی معرفی نماید. ۴- سازمان بهداشت جهانی را موظف فرمایید تا قاطعانه آزمایشگاه‌های موصوف را شناسایی و همراه با عاملان به کارگیری ویروس هایی مانند کرونا به جامعه جهانی معرفی نماید. از خداوند متعال موفقیت جناب عالی و همه آزاد اندیشان و کسانی که دل در گرو کرامت و امنیت و تعالی جامعه انسانی را دارند، مسالت می‌کنم. محمود احمدی نژادرئیس جمهور سابق ایراننامه احمدی نژاد به مدیر کل سازمان بهداشت جهانیرئیس جمهور سابق در نامه‌ای به مدیرکل سازمان بهداشت جهانی نیز نوشت؛ عالیجناب آقای تدروس آدانوم گابریاسوسمدیر کل محترم سازمان بهداشت جهانیبا سلام و آرزوی موفقیت در انجام رسالت مقدس صیانت از سلامت جامعه انسانی. از خداوند منان برای جنابعالی و تمامی کسانی که در مسیر خدمت به جامعه انسانی تلاش می‌کنند موفقیت و سلامت مسئلت دارم.
ایسناایسنا2 ماه قبل
ایسنا/کردستان به گفته فرمانده پلیس راه کردستان تصادف یک دستگاه پراید و یک دستگاه کامیون در جاده سنندج به دیواندره ۲ کشته بر جا گذاشت. سرهنگ عیسی گوهری در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: عصر امروز (۱۱ اسفند) در ۴۰ کیلومتری جاده سنندج به دیواندره تجاوز به چپ خودروی کامیونی که از سمت سنندج به دیواندره در حال حرکت بوده سبب برخورد با یک خودروی پراید شده و حادثه ساز شد. وی عنوان کرد: این تصادف که در نزدیکی روستای عباس‌آباد رخ داده دو قربانی از خود به جا گذاشت. گوهری افزود: راننده و سرنشین خودروی سواری پراید از قربانیان حادثه تصادف مسیر سنندج به دیواندره بوده‌است. انتهای پیام
آناجآناج2 ماه قبل
نگاهی به روزهای پرتلاطم شمال سوریه؛ تقابل اردوغان با اروپا و باتلاق ادلبایران بازیگر چراغ خاموش این روزهای شمال سوریه است و تماس تلفنی آقای روحانی با پوتین و اردوغان و پیشنهاد برگزاری اجلاس سه جانبه در تهران، می تواند نقش ایران را در کنترل فضای ملتهب ادلب پررنگ کند. هرچند اخبار مختلف از تماس تلفنی اردوغان و پوتین و همچنین رئیس جمهور کشورمان با همتایان روس و ترک خود خبر داده بودند اما اقدامات دیپلماتیک تا این لحظه منجر به آتش بس در منطقه نشده است. برخی از کارشناسان نیز معتقدند اردوغان وقتی با عدم حمایت ناتو از ترکیه مواجه شده با رفتاری جنون آمیز و با بازکردن مرزهای کشورش به طرف اروپا، آوارگان سوری، افغانی و عراقی را راهی این قاره کرده و به اصطلاح اروپاییان را به چالش کشانده است. ایران بازیگر چراغ خاموش این روزهای شمال سوریه است و تماس تلفنی آقای روحانی با پوتین و اردوغان و پیشنهاد برگزاری اجلاس سه جانبه در تهران، می تواند نقش ایران را در کنترل فضای ملتهب ادلب پررنگ کند. باید منتظر ماند تا هم فضای میدانی جنگ با تروریست‌ها در ادلب روشن شود و جبه‌های مختلف در دوطرف تثبیت شوند و هم اردوغان کمی از روزهای پرتنش با اروپا فاصله بگیرد تا با عقلانیت بیشتری نسبت به موضوع شمال سوریه برخورد کند.
ایرناایرنا2 ماه قبل
به گزارش روز یکشنبه شبکه «المسیره» یمن، «طه المتوکل» که در چهارمین کنفرانس بیماریهای همه گیر یمن سخن می‌گفت، افزود: در صورت شیوع ویروس کرونا در کشور ما، مسئولیت آن متوجه امارات است که اقدام به انتقال مظنونان آلوده به ویروس کرونا از امارات به یمن می‌کند. وی اضافه کرد: دولت امارات، مردم یمن را به طور مستقیم از طریق بمباران هواپیماهای جنگنده خود به قتل می‌رساند و امروز نیز با انتقال بیماری‌های همه گیر و سایر بیماری‌ها، به دنبال کشتن شهروندان یمن است. وزیر بهداشت و جمعیت یمن بیان کرد: هیچ موردی از ویروس کرونا تاکنون در کشور ما مشاهده نشده و همه دستگاههای ذیربط اقدامات لازم برای جلوگیری از ورود این ویروس به کشور را انجام داده‌اند. همچنین «محمد علی الحوثی» عضو شورای عالی سیاسی یمن گفت: تبلیغات رسانه‌ای ویروس جدید کرونا بیش از حقیقت این ویروس است. امارات ۲۰ بهمن امسال نیروهای خود از یمن را خارج اما اعلام کرد که همچنان جدایی طلبان عدن و مزدوران یمنی را تقویت و حمایت می‌کند.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین2 ماه قبل
خبرگزاری میزان- مدیرکل ثبت اسناد و املاک استان بوشهر بر لزوم اجرای کامل طرح کاداستر تاکید کرد و گفت: کاداستر یکی از زیر ساخت‌های مهم توسعه پایدار و از نیاز‌های اصلی جامعه است. به گزارش خبرنگار گروه حقوقی و قضایی خبرگزاری میزان، در دیدار فرمانده منطقه دوم دریایی سپاه پاسدران انقلاب اسلامی با مدیرکل ثبت اسناد و املاک استان بوشهر، سردار زیراهی فرمانده منطقه دوم نیروی دریایی سپاه همکاری و همیاری اداره کل ثبت اسناد و املاک استان را برای سند دار کردن اراضی و املاک این نیرو خواستار شد. در این دیدار، سعید محوری مدیر کل ثبت اسناد و املاک استان بوشهر نیز با اشاره به اهمیت اجرای کامل طرح کاداستر، گفت: کاداستر یکی از زیر ساخت‌های مهم توسعه پایدار و از نیاز‌های اصلی جامعه است و لازم است همه دستگاه‌ها وظایف خود را در اجرای کامل این طرح و تثبیت مالکیت‌های خود انجام دهند. وی افزود: امروز که با پیچیدگی مراودات مواجه هستیم به خوبی درک می‌کنیم اگر بخواهیم اگر جامعه منظم داشته باشیم بدون ثبت رسمی مالکیت‌ها و حمایت حاکمیت ممکن نیست و این موضوع حاکی از نقش سازمان ثبت اسناد در جامع و مخصوصا کاهش دعاوی، نظم اجتماعی و امنیت اقتصادی است. وی با اشاره به اقدامات انجام گرفته در سازمان ثبت برای تثبیت مالکیت‌های مشروع افراد، اظهار داشت: امیدواریم با همکاری نیرو‌های مسلح در استان بتوانیم با نقشه‌های کاداستر ارایه شده توسط نیرو‌های مسلح درباره تمام تصرفات نیرو‌های مسلح مستندسازی صورت گیرد.
سلامت نیوزسلامت نیوز2 ماه قبل
سلامت نیوز: تقریبا تمام افراد در تمام طول عمر خود اضطراب را تجربه می‌کند اما اضطراب مزمن گاهی میتواند زندگی انسان را مختل کند. انواع اختلال اضطراب به شرح زیر است:۱- اختلال اضطراب فراگیر یا GADاختلال اضطراب فراگیر یا Generalized Anxiety Disorder یک اختلال مزمن است که با اضطراب بیش از اندازه و طولانی مدت و نگرانی در مورد وقایع، اتفاق‌ها و شرایط نامشخص زندگی همراه است. فوبیا با اختلال اضطراب فراگیر تفاوت دارد، چرا که فوبیا، احساس ترسی ناشی از دلیلی خاص است. ۴- اختلال اضطراب اجتماعیاختلال اضطراب اجتماعی سبب می‌شود تا فرد از بودن در موقعیت‌های اجتماعی دوری بورزد و نخواهد با کسی ارتباط برقرار کند. ۵- اختلال اضطراب جداییاین نوع از اضطراب زمانی رخ می‌دهد که از یک شخص یا مکانی که احساس امنیت و راحتی را برای شما تامین می‌کرده دور شوید.

به انتهای لیست رسیدید