تجمعات خیابانی

تجمعات خیابانی

میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین4 روز قبل
به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری میزان، شنبه ۲۱ دی سفیر انگلیس در تهران، که به گفته رسانه‌ها در محل یک تجمع غیرقانونی حضور یافته بود دستگیر و پس از چند ساعت آزاد شد. دومنیک راب وزیر خارجه انگلیس تأکید کرد که بازداشت راب مک‌ایر «بدون دلیل و توضیح» بوده و «نقض فاحش قوانین بین‌المللی» محسوب می‌شود. تنها بعد از مکالمه تلفنی‌ام با او، وی را شناسایی کردم و با تعجب فراوان فهمیدم که خود اوست. ۱۵ دقیقه بعد او آزاد شد.» جوزپ بورل، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا این اقدام را مغایر با کنوانسیون وین درباره روابط سیاسی خواند و معتقد به نقض قواعد بین المللی بود. ادعای نقض قوانین بین‌المللی توسط ایران در حالی است که حقوق بین‌الملل مصونیت دیپلماتیک را نسبی و مشارکت سفیر یک کشور در تجمعات غیرقانونی کشور پذیرنده (میزبان) را مغایر با وظایف نمایندگی می‌داند.
تسنیمتسنیم6 روز قبل
به همین دلیل است که سفیر انگلستان «به محض احراز سمت نمایندگی سیاسی توسط ضابطان از نگهداری چند دقیقه‌ای آزاد می‌شود. که اساسا چنین فردی «عنصر نامطلوب» بوده و رفتار وی در حقوق بین‌الملل نه تنها قابل قبول نیست بلکه مسئولیت‌های حقوقی و کیفری را به دنبال خواهد داشت. بر این اساس، دولت جمهوری اسلامی ایران می‌تواند به کشور انگستان اعتراض کند که سفیر آنها در شلوغی‌ها و تظاهرات علیه امنیت ملی کشور شرکت داشته و حتی افرادی را نیز راهنمایی کرده است؛ این مسئله جزو الزامات بین‌المللی از جمله کنوانسیون وین در حقوق دیپلماتیک است. بنابراین تعقیب دیپلمات‌ها در کشورهای میزبان جایز نیست و چنانچه آنها مرتکب اعمال خلافی در کشور میزبان شوند، از لحاظ حقوقی فقط می‌توان به اخراج آنها به عنوان عنصر نامطلوب اقدام کرد؛ ‌ باید متذکر شد که اصولا این روش در عرف بین‌المللی متداول و متعارف است. انتهای پیام/
فارسفارس6 روز قبل
رئیس کمیسیون بین الملل مرکز وکلای قوه قضائیه شرایط مصونیت دیپلماتیک «سفیر انگلیس» را تشریح کرد و گفت: ایران می‌تواند سفیر انگلیس را به‌ دلیل رفتار خارج از وظایف دیپلماتیک به عنوان «عنصر نامطلوب» از کشور اخراج کند. سفیر انگلیس بازداشت نشد/ انگلستان پیش‌داوری عجولانه کردابراهیمی در مورد اظهارنظر وزیر امور خارجه انگلستان و آلمان مبنی براینکه بازداشت سفیر انگلیس ناقض حقوق بین الملل در روابط دیپلماتیک بوده، توضیح داد: استفاده از اصطلاح بازداشت غیرحقوقی است. به عنوان مثال، زمانی که دیپلمات‌ها و سفرا در سفارت، در خودرو یا در محل اقامت شخصی‌شان هستند، مصونیت دیپلماتیک دارند، اما در اماکنی غیر از موارد مذکور یا در خصوص اقدامات خارج از وظایف ذاتی و اداری‌شان اگر اقدامی مخالف قواعد مقرر در کشور پذیرنده مرتکب شوند، از مصونیت دیپلماتیک برخوردار نیستند چرا که دیپلمات‌ها مصونیت مطلق ندارند بلکه مصونیت‌شان نسبی است. حدود مصونیت دیپلماسی سفرارئیس کمیسیون بین الملل مرکز وکلای قوه قضائیه در مورد حدود و ثغور و یا محدودیت‌های مصونیت دیپلماتیک گفت: مصونیت سفرا و نمایندگان دیپلماتیک کشورها موضوع کنوانسیون وین درباره روابط دیپلماتیک (۱۹۶۱) مشروط به‌رعایت مقررات مندرج در‌این‌کنوانسیون است. ماده ۴۱ این کنوانسیون «ضرورت احترام مأموران سیاسی به قوانین کشوری که در آن مأموریت دارند» را شرط لازم الرعایت اعلام کرده است. در سامانه فارس من موضوعی با عنوان برخورد قاطعانه و انقلابی با سفیر انگلیس ثبت شده است.
مهرمهر1 هفته قبل
وی با بیان اینکه وزیر امور خارجه، سفیر انگلستان را سریعا اخراج کند، افزود: به یاد دارید که انگلستان دیپلمات‌های ایرانی را دستگیر و اخراج کرد، سفیر انگلیس باید به عنوان عنصری نامطلوب اخراج شود. این نماینده مجلس اظهار داشت: آقایان سینه چاک می‌کنند که باید در شرایط جنگی فرماندهان استعفا دهند و از پشت خنجر می‌زنند. لاهوتی: ظریف به مجلس احضار شود/ سفیر انگلستان اخراج شودمهرداد لاهوتی نماینده لنگرود نیز در تذکری، گفت: سرداران سپاه با صداقت اشتباه خود را پذیرفتند. سخنگوی فراکسیون مستقلان مجلس همچنین تأکید کرد: وزیر امور خارجه باید به مجلس احضار شده و گزارشی در این خصوص ارائه دهد. عباس گودرزی نماینده مردم بروجرد نیز در تذکری خواستار اخراج سفیر انگلستان شد و گفت: اخراج سفیر انگلستان درس عبرتی برای کسانی خواهد شد که پای خود را از گلیمشان درازتر می‌کنند.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 هفته قبل
دولت ترامپ نخستین دولت آمریکا نیست که در قبال خاورمیانه به تفکر جادویی روی آورده است، اما تناقض در رویکردهایی که ترامپ اتخاذ می‌کند استاندارد جدیدی را به وجود آورده است. فایننشال تایمز: با ترور سلیمانی ترامپ در عراق باختیک روزنامه انگلیسی می‌گوید، ترور فرمانده سپاه قدس ایران، برخلاف انتظار دولت ترامپ پیش رفت. بیش از یک سال ایران در دام وقفه‌ای افتاد که اروپایی‌ها طراحی کردند». آیا ایران دست از احتیاط برمی‌دارد؟ پس از جنگ عراق، ایران سیاست جنگ‌های نیابتی را پیش گرفته بود. ایراناکثریت امریکایی‌ها از برخورد ترامپ با ایران ناراضی هستندخبر اول اینکه، ای بی سی نیوز در گزارشی تأکید کرد که اکثریت امریکایی‌ها مخالف سیاست ترامپ در قبال ایران هستند.
رجانیوزرجانیوز1 هفته قبل
نشریات وابسته به احزاب و مدیریت اشرافی که ظرف ۶ سال گذشته تمام سوء مدیریت‌های دولتی را لاپوشانی کردند، اکنون به بهانه ماجرای تلخ سرنگونی هواپیمای ایرباس، ژست شرمندگی و عذرخواهی گرفته‌اند. نشریات وابسته به احزاب و مدیریت اشرافی که ظرف ۶ سال گذشته تمام سوء مدیریت‌های دولتی را لاپوشانی کردند، اکنون به بهانه ماجرای تلخ سرنگونی هواپیمای ایرباس، ژست شرمندگی و عذرخواهی گرفته‌اند. اعتماد وابسته به الیاس حضرتی (نماینده رد صلاحیت شده و شریک مفاسد اقتصادی شهرام جزایری) تیتر زد «عذرخواهی کنید و استعفا دهید». جالب‌تر از همه تیتر روزنامه ایران بود؛ نابخشودنی این در حالی است که غیرقابل بخشش‌ترین جرائم، عملکرد برخی مدیران دولتی است. کانال‌های زنجیره‌ای در فضای مجازی نیز عینا مطالب ایرنا را برای تحریک به اغتشاش پوشش می‌دادند.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 هفته قبل
روزنامه همشهری تیتر «شرمساری» را در حالی برای تمام صفحه‌ اول خود انتخاب کرد که طی دو سال گذشته و در قبال انبوه سوءمدیریت‌های شهرداری تهران و هنگام بارندگی برف و باران و راهبندان و آلودگی هوا، هرگز ابراز شرمساری و عذرخواهی نکرده است. اعتماد وابسته به الیاس حضرتی (نماینده رد صلاحیت شده و شریک مفاسد اقتصادی شهرام جزایری) تیتر زد «عذرخواهی کنید و استعفا دهید». جالب‌تر از همه تیتر روزنامه ایران بود؛ نابخشودنی این در حالی است که غیرقابل بخشش‌ترین جرائم، عملکرد برخی مدیران دولتی است. یادآور می‌شود خبرگزاری ایرنا شنبه شب در اقدامی مشکوک به تحریک برای تجمعات خیابانی می‌پرداخت! کانال‌های زنجیره‌ای در فضای مجازی نیز عینا مطالب ایرنا را برای تحریک به اغتشاش پوشش می‌دادند.
خوزستان آنلاینخوزستان آنلاین2 هفته قبل
مردم مومن و همیشه در صحنه تبریز در این راهپیمایی بر تداوم راه شهید سلیمانی و انتقام از متجاوزان آمریکا تاکید کردند. همچنین بازاریان تبریز و اراک در سوگ از دست دادن سردار جبهه مقاومت، امروز (۱۴ دی ماه) مغازه‌های خود را تعطیل کرده‌اند. قزوینی‌ها نیز در سوگ شهادت سردار سلیمانی با برپایی کاروان عزاداری از میدان میرعماد تا میدان آزادی، ضمن محکم کردن جنایت آمریکا در ترور ناجوانمردانه سردار سلیمانی، در غم از دست دادن این سردار رشید اسلام اشک ماتم ریختند. اما مشهد مقدس جایی که قرار است پیکر پاک سپهبد شهید قاسم سلیمانی و در حرم مطهر رضوی طواف داده شود نیز یکپارچه سیاه پوش و عزادار از دست دادن سردار است. آیت الله اعرافی مدیر حوزه‌های علمیه نیز با صدور پیامی اعلام کرد: به مناسبت شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی دروس حوزه‌های علمیه شنبه تعطیل است.
تسنیمتسنیم3 هفته قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از ساوه، هفتاد و سومین جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان ساوه پیش از ظهر امروز با حضور مسئولان ارشد شهرستان به میزبانی دفتر امام جمعه این شهرستان برگزار و موضوعات فرهنگی مهم این شهرستان به بررسی و بحث گذاشته شد. وی تصریح کرد: اجازه ندهیم بروکراسی‌های اداری سبب خشم و عصبانی شدن مردم نسبت به نظام شود، دیدارهای مردمی مسولان بدون واسطه می‌تواندزمینه‌ساز آرامش مردم شود. ضرورت استمرار در برنامه‌های برطرف کردن خشونت و ترویج اخلاق‌مداریرئیس دادگستری ساوه نیز در این نشست با اشاره به موضوع خشونت گفت: بحث خشونت و کاهش خشونت توسط معاونت اجتماعی دادگستری استان مرکزی مطرح شده که با توجه به موقعیت ساوه، در بحث پیگشیری خشونت، شهرستان ساوه به عنوان پایلوت برای اجرای این طرح انتخاب شده است. هادی ملکی افزود: متاسفانه باتوجه به پرونده‌های وارده وضعیت خشونت در ساوه نگران‌کننده است و می‌توان گفت جامعه ما از لحاظ روانی درشرایط مطلوبی قرار ندارد. «فراشیانی» رئیس آموزش و پرورش ساوه نیز گفت: بیش از ۳۰ درصد مدارس در مقاطع مختلف آموزش از آموزش‌های مقابله با خشونت، فرزندپروری برای والدین و آموزش ارتباط صحیح برخوردار شدند.
فردا نیوزفردا نیوز3 هفته قبل
سخنگوی شورای نگهبان روز چهارشنبه گفت: جمهوری اسلامی ایران همیشه با توجه کامل به اعتراضات مسالمت آمیز گوش فرا داده است و مقامات باید به مطالبات به حق مردم پاسخ دهند. ایرنا: سخنگوی شورای نگهبان روز چهارشنبه گفت: جمهوری اسلامی ایران همیشه با توجه کامل به اعتراضات مسالمت آمیز گوش فرا داده است و مقامات باید به مطالبات به حق مردم پاسخ دهند. عباس کدخدایی در مصاحبه اختصاصی با شبکه فرانس ۲۴ گفت: نیروهای امنیتی وظیفه داشتند در جریان اعتراضات سراسری آبان ماه در برابر اقدامات خرابکارانه و حمله به مراکز دولتی مقابله کنند. کدخدایی تصریح کرد: ما باید بتوانیم کسانی را که برای معیشت خود دست به اعتراض می‌زنند را با کسانی که مرتکب اقدامات تروریستی و خرابکاری شده‌اند را تفکیک کنیم. وی با انتقاد از تحلیل‌های نادرست رسانه‌های غربی در زمان اعتراضات آبان ماه گفت: متأسفانه تحلیل‌هایی که در خارج از ایران انجام می‌شود، همیشه نادرست بوده است.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین1 ماه قبل
اسماعیلی، سخنگوی قوه‌قضاییه، گفت: از منظر دستگاه قضا و قوه‌قضاییه صف معترضان و کسانی که به گرانی بنزین اعتراض داشتند و همچنین کسانی که نگران آینده بودند و به واسطه نگرانی به خیابان‌ها آمدند، صف این دسته از مردم نیز از صف اوباش جداست. وی ادامه داد: با اجرای این برنامه‌ها خوشبختانه اکثر بازداشتی‌های حوادث اخیر که در روزهای اغتشاشات بازداشت شده بودند آزاد شدند و امروز عدد بازداشتی‌ها به حداقل رسیده است. در تهران تعداد بازداشتی‌ها حدود ۳۰۰ نفر است که تأکید شده که باز هم مسئولان قضایی با بررسی دقیق وضعیت آنها را روشن کنند و پرونده اغتشاشگران فورا به مراجع قضایی ارسال و بقیه آزاد شوند. تمام تلاش این است که بتوانیم بهترین خدمت را حسب نیاز آنها و وظایف خودمان انجام دهیم. اسماعیلی گفت: اصل موضوع بازداشت عبدالرضا داوری را تأیید می‌کنیم اما ایشان اتهامات متعدد دارد البته موضوع ارتباط با شبکه آمدنیوز مطرح است و پرونده در حال انجام تحقیقات استمنبع: تسنیم
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 ماه قبل
پس از این کشور، زیمبابوه با نرخ ۴۸ درصدی در رتبه دوم، یمن با نرخ ۴۵ درصدی رتبه سوم، زامبیا با نرخ ۴۴ درصدی در رتبه چهارم و تاجیکستان با نرخ ۴۲ درصدی در رتبه پنجم قرار دارند. همچنین در کنار استان‌های مذکور که بالاترین نرخ NEETها را دارند، استان‌های سمنان با نرخ ۲۲٫۶ درصدی، یزد با نرخ ۲۵٫۱ درصدی، اصفهان با نرخ ۲۵ درصدی و تهران با نرخ ۲۸٫۱ درصدی کمترین نرخ NEETها را داشته‌اند. اسلام‌آباد غرب با نرخ بیکاری ۳۸٫۶ درصدی، ثلاث‌باباجانی با نرخ ۳۶٫۲ درصدی، جوانرود با نرخ ۳۲٫۶ درصدی، روانسر با نرخ ۳۱٫۵ درصدی، فارسان و هریسن با نرخ ۲۹٫۷ درصدی، مریوان با نرخ ۲۸٫۷ درصدی، پاوه با نرخ ۲۸٫۲ درصدی، کوهرنگ با نرخ ۲۷٫۲ درصدی و گیلانغرب با نرخ ۲۵٫۸ درصدی ازجمله ۱۰ شهرستان اول این لیست هستند. لذا شکست سیاست‌های اشتغالزایی دولت‌ها طی این مدت، در NEETشدن و NEETباقی‌ماندن جوانان به‌عنوان بخش بزرگ نیروی کار ایران بسیار موثر بوده است. ازجمله کیلیچ (Kilic) پس از تحقیق درمورد NEET جوانان کشور ترکیه پیشنهادهایی دارد که می‌تواند برای سیاستگذاری در ایران نیز مناسب باشد.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 ماه قبل
رتبه ششم مربوط به کشور افغانستان، رتبه هفتم مربوط به عراقی‌ها، رتبه هشتم مربوط به کشور موریتانی، رتبه نهم مربوط به ارمنستان و رتبه دهم مربوط به کشور سنگال است. همچنین در کنار استان‌های مذکور که بالاترین نرخ NEETها را دارند، استان‌های سمنان با نرخ ۲۲٫۶ درصدی، یزد با نرخ ۲۵٫۱ درصدی، اصفهان با نرخ ۲۵ درصدی و تهران با نرخ ۲۸٫۱ درصدی کمترین نرخ NEETها را داشته‌اند. اسلام‌آباد غرب با نرخ بیکاری ۳۸٫۶ درصدی، ثلاث‌باباجانی با نرخ ۳۶٫۲ درصدی، جوانرود با نرخ ۳۲٫۶ درصدی، روانسر با نرخ ۳۱٫۵ درصدی، فارسان و هریسن با نرخ ۲۹٫۷ درصدی، مریوان با نرخ ۲۸٫۷ درصدی، پاوه با نرخ ۲۸٫۲ درصدی، کوهرنگ با نرخ ۲۷٫۲ درصدی و گیلانغرب با نرخ ۲۵٫۸ درصدی ازجمله ۱۰ شهرستان اول این لیست هستند. لذا شکست سیاست‌های اشتغالزایی دولت‌ها طی این مدت، در NEETشدن و NEETباقی‌ماندن جوانان به‌عنوان بخش بزرگ نیروی کار ایران بسیار موثر بوده است. ازجمله کیلیچ (Kilic) پس از تحقیق درمورد NEET جوانان کشور ترکیه پیشنهادهایی دارد که می‌تواند برای سیاستگذاری در ایران نیز مناسب باشد.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 ماه قبل
*** «نظارت بر قیمت‌ها و صندوق رأی» تنها راه نجات مردم از گرانی چیست؟! [۲] جالب است که در این شرایط تنها راه نجات مردم از شر گرانی‌هایی که اصلاح‌طلبان و دولت اصلاح‌طلبان بوجود آورده‌اند؛ مجبور کردن دولت به نظارت بر قیمت‌هاست. برخی محافل تحلیلی معتقدند اساسا مسئله گرانی‌های فعلی در ستاد فتنه اقتصادی طراحی شده و تعمدات آشکاری در قبال آن وجود دارد. امتناع دولت محترم از این مسئله طی ۶ سال اخیر منجر به گرانی ۱۰۰ تا ۳۰۰ درصدی بخش مسکن شده است. او می‌افزاید: چندی پیش، در سالنامه «ایران» برای سال ۹۸، تحلیلی در مورد تحولات اجتماعی ایران مبتنی بر جامعه شناسی سیاسی نوشتم.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 ماه قبل
*مجلسی که توانست جلوی گرانی‌های دولت اصلاحات را بگیرد/ کدام روش اعتراضی در سال ۸۲ مانع «گرانی» شد؟ یکی از تجربیات شیرین مردم ایران در انتخاب راهکار منطقی برای اعتراض به وضع موجود؛ ماجرای اعتراض به گرانی‌های دولت دوم اصلاحات است. گرانی‌های لجام گسیخته‌ای که دولت اصلاحات قصد داشت بر عمق آنها نیز بیافزاید و تجربه‌ای مشابه با حسن روحانی در ماجرای گرانی بنزین را کلید بزند. موسوی‌لاری، وزیر وقت کشور در دولت اصلاحات پس از این انحلال گفته بود که این تصمیم برای آرامش مردم تهران گرفته شد. و تهران در طول ۱۴ سال حضور اکثریتی اصولگرایان در شورای شهر خود توانست به شهری در رده کلانشهرهای مدرن جهان تبدیل شود بدون آنکه شاهد هیچ حاشیه‌ای در شورای شهر باشد. و جالب آنکه نمی‌شود تجربیات شیرین نتیجه رأی خوب در صندوق رأی را نیز از حافظه مردم زدود.

طرح خلع سلاح «حافظان امنیت» کشور روی میز اصلاح‌طلبان/ برنامه بعدی فرماندهان فتنه چیست؟

9+
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 ماه قبل
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 ماه قبل
پایین آمدن ارزش ریال باعث شده است که قاچاق بنزین به شدت افزایش یابد و این یعنی به حراج رفتن منابع ارزشمند کشورمان. کشور در شرایط تحریمی قرار دارد و باید برای درآمدزایی، خود را از فروش نفت خام بی نیاز کند. نمره مردودی برای اجراواقعیت بسیار مهمی را نمی‌توان نادیده گرفت و آن شیوه اجرای طرح است. برای اثبات این ادعا یادآوری نکاتی اجرایی از طرح هدفمندی یارانه‌ها در دولت پیشین و مقایسه با آن می‌تواند به صورت عینی اشکالات را بنمایاند. با انتخاب اسم مناسب برای طرح (طرح هدفمندی یارانه‌ها) نه شبیه این بار اصلاح قیمت بنزین، جامعه نسبت به منافع طرح بیشتر هدایت شد تا نسبت به مشکلات آن.
روزنامه سازندگیروزنامه سازندگی1 ماه قبل
نام پست الکترونیک کد امنیتیقوانین ارسال نظرسازندگی نظراتی که حاوی تهمت یا افتراست منتشر نمیکند. لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت لاتین (فینگیلیش) خودداری کنید. اگرچه تلاش میشود نظرات ظرف ۲ ساعت تعیین تکلیف شوند، اما نظراتی که پس از ساعت ۱۹ نوشته شود، حداکثر تا ساعت ۹ صبح روزبعد منتشر میشوند.

لایک، لایک کودتا! / راه‌های مسالمت‌آمیز برای بیان اعتراضات/ تاملی بر روزهای تلخ بنزینی

3+
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 ماه قبل
افکارنیوزافکارنیوز1 ماه قبل
افکارنیوز، به گزارشبا فروکش کردن التهاب‌ها، فرصت مناسبی است تا درباره ماجرای افزایش قیمت بنزین که باعث رقم خوردن روزهای بس تلخی شد، تحلیل و بررسی اجمالی داشته باشیم. چرا اصلاح قیمت بنزین ضروری بودنه فقط به این دلیل که سران قوا تصمیم گرفته‌اند بلکه براساس دلایلی روشن کمتر کسی است که اصل ضرورت اصلاح قیمت بنزین را تایید نکند گرچه درباره زمان اجرا یا مدل‌های آن نظرات مختلفی وجود دارد. پایین آمدن ارزش ریال باعث شده است که قاچاق بنزین به شدت افزایش یابد و این یعنی به حراج رفتن منابع ارزشمند کشورمان. کشور در شرایط تحریمی قرار دارد و باید برای درآمدزایی، خود را از فروش نفت خام بی نیاز کند. با انتخاب اسم مناسب برای طرح (طرح هدفمندی یارانه‌ها) نه شبیه این بار اصلاح قیمت بنزین، جامعه نسبت به منافع طرح بیشتر هدایت شد تا نسبت به مشکلات آن.
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد2 ماه قبل
اما ساعاتی پس از ملاقات جنبلاط از فرد مضروب، این فرد در بیمارستان به دلیل شدت جراحات وارده درگذشت. در این شرایط تظاهرکنندگان لبنانی همانطور که وعده کرده بودند تحرکاتی را به سمت مسیر کاخ ریاست‌جمهوری انجام دادند. با این حال، به‌رغم کشته شدن فرد معترض جنبلاط همچنان خواستار آرامش معترضان شد اما تعدادی از تظاهرکنندگان تحرکات خود را در مسیر کاخ ریاست‌جمهوری در بعبدا شروع کردند. این در حالی است که نیروهای ارتش لبنان و نیروهای گارد ریاست‌جمهوری حضور خود را در اطراف کاخ ریاست‌جمهوری (بعبدا) بعد از فراخوان‌ها برای تجمع در مسیرهای منتهی به کاخ ریاست‌جمهوری تقویت کردند. ارتش لبنان نیز روز چهارشنبه اعلام کرد، نیروی نظامی را که در منطقه خلده تیراندازی کرده بود، بازداشت کرده است.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین2 ماه قبل
تظاهرات‌کنندگان لبنانی همانطور که وعده کرده بودند، تحرکاتی را به سمت مسیر کاخ ریاست‌جمهوری آغاز کردند. اعتمادآنلاین| تعدادی از تظاهرات‌کنندگان تحرکات خود در مسیر کاخ ریاست‌جمهوری در بعبدا را شروع کردند. تظاهرات‌کنندگان در این راستا پل الرینغ را برای رفتن به سمت کاخ بعبدا باز کردند. تظاهرات‌کنندگان همچنین ظهر امروز ضمن تجمع در مسیر منتهی به کاخ ریاست‌جمهوری در بعبدا بار دیگر مسیرها در مرکز بیروت را بستند. این در حالی است که نیروهای ارتش لبنان و نیروهای گارد ریاست‌جمهوری حضور خود را در اطراف کاخ ریاست‌جمهوری (بعبدا) بعد از فراخوان‌ها برای تجمع در مسیرهای منتهی به کاخ ریاست‌جمهوری تقویت کردند.
ایسناایسنا2 ماه قبل
کنفدراسیون فوتبال آسیا قبل از دیدار حساس عراق برابر ایران به بازیکنان تیم ملی عراق هشدار داد که دست به هیچ حرکت سیاسی نزنند. به گزارش ایسنا و به نقل از السومریه، تیم ملی فوتبال عراق در یکی از حساس‌ترین دیدارهای انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲ باید به مصاف ایران برود. بعضی از فعالان حقوق بشر در عراق به بازیکنان این کشور پیشنهاد داده بودند که در دیدار برابر تیم ملی ایران برای اعتراض سیاسی از ماسک استفاده کنند. سعد الزهیری یکی از مسئولان فدراسیون فوتبال عراق به بازیکنان هشدار داد که چنین کاری را انجام ندهند. او گفت: کنفدراسیون فوتبال آسیا به بازیکنان هشدار داده که چنین اقدامی را انجام ندهند.
مهرمهر2 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری مهر، «جرمی کوربین»، رهبر حزب کارگر انگلیس در حساب کاربری خود در توئیتر در واکنش به تحولات اخیر در بولیوی اعلام کرد: دیدن مورالس که با پیشرفت‌های قابل توجه در کشورش مجبور به استعفا شده، تاسف بار است. کوربین در ادامه با محکوم کردن کودتا در بولیوی، اعلام کرده که در کنار خواسته مردم این کشور برای کسب استقلال، دموکراسی و عدالت اجتماعی خواهد ایستاد. واکنش رهبر حزب کارگر انگلیس به تحولات بولیوی پس از آن اعلام شده که شب گذشته، اوو مورالس، رئیس جمهور این کشور استعفای خود از مقام ریاست جمهوری را اعلام کرد. اعلام استعفای مورالس در شرایطی صورت گرفته که چند ساعت پیش از آن فرمانده ارتش بولیوی خواستار کناره‌گیری رئیس جمهور شده بود. بولیوی از حدود ۱۰ روز پیش و پس از اعلام نتایج انتخابات و پیروزی مورالس، با اعتراضات و تجمعات خیابانی روبرو شده و حامیان نامزد رقیب مورالس با طرح ادعای تقلب در انتخابات خواستار کناره‌گیری او از قدرت شده بودند که سرانجام مورالس شب گذشته استعفای خود را از مقام ریاست جمهور اعلام کرد.
برترین‌هابرترین‌ها2 ماه قبل
رهبر حزب کارگر انگلیس در واکنش به تحولات اخیر در بولیوی، با اظهار تاسف این تحولات را کودتا نامید. خبرگزاری مهر: «جرمی کوربین»، رهبر حزب کارگر انگلیس در حساب کاربری خود در توئیتر در واکنش به تحولات اخیر در بولیوی اعلام کرد: دیدن مورالس که با پیشرفت‌های قابل توجه در کشورش مجبور به استعفا شده، تاسف بار است. کوربین در ادامه با محکوم کردن کودتا در بولیوی، اعلام کرده که در کنار خواسته مردم این کشور برای کسب استقلال، دموکراسی و عدالت اجتماعی خواهد ایستاد. واکنش رهبر حزب کارگر انگلیس به تحولات بولیوی پس از آن اعلام شده که شب گذشته، اوو مورالس، رئیس جمهور این کشور استعفای خود از مقام ریاست جمهوری را اعلام کرد. اعلام استعفای مورالس در شرایطی صورت گرفته که چند ساعت پیش از آن فرمانده ارتش بولیوی خواستار کناره‌گیری رئیس جمهور شده بود.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین2 ماه قبل
به گفته دبیرکل حزب‌الله لبنان، علامه العاملی در تدوین قانون اساسی ایران و همچنین در جنگ تحمیلی نقش داشت و تجربیات خود را در اختیار انقلاب قرار دادند و همچنین تا پایان عمر خود حامی جبهه مقاومت بود. وی افزود: بر اساس گزارش‌های موجود شکی نیست که تلاش‌هایی برای کشاندن لبنان به یک جنگ داخلی وجود داشته است. دبیرکل حزب الله لبنان گفت: من به حامیان مقاومت تاکید کردم که از تجمعات خیابانی پرهیز کنند تا درگیری پیش نیاید، اما ما همواره دیگران را به ابقا در اعتراضات و ادامه اعمال فشار به مطالبات محقشان تشویق می‌کردیم. وی به نقش آمریکا در جلوگیری از برون رفت لبنان از بحران موجود تاکید کرد. وی از دولت جدید خواست از مداخله آمریکا جلوگیری کنند و گفت: موضوع مقاومت خارج از مسائل سیاست داخلی است و همواره بر این مسئله تاکید کردیم.
تسنیمتسنیم2 ماه قبل
سید جعفر مرتضی با هدف فعالیت‌های تبلیغاتی و جهادی به جبهه‌های نبرد می‌رفت و همواره از مقاومت حمایت می‌کرد. بر اساس اطلاعات هیچ شکی نیست که برخی به دنبال کشاندن امور به سمت درگیری بودند. آنچه مانع هرج و مرج شد، سطح آگاهی و هوشیاری و نظم و بصیرتی بود که بسیاری از لبنانی‌ها در خیلی از مناطق به آن آراسته بودند. هر کس که می‌خواهد اوضاع را به سمت درگیری داخلی سوق دهد، باید با صبر و حوصله با آن مقابله کرده بدون اینکه تمایلات و اهدافش را محقق کنیم. هیچ بحث و جدلی درباره مقاومت وجود ندارد، مقاومت بسیار قدرتمند است و به دور از تحولات داخلی و منطقه‌ای به فعالیت خود ادامه می‌دهد.
همشهریهمشهری2 ماه قبل
سفیر آمریکا هم در عراق به طور علنی از خشونت حمایت کرد و با صراحت نیروهای نظامی عراق را از کمک کردن منع می‌کند. امام جمعه تهران گفت: مردم متدین عراق تحت مرجعیت و چارچوب قانونی می‌توانند مشکلات را حل کنند. موحدی کرمانی سپس به اعتراضات مردم لبنان اشاره کرد و گفت: ریشه اصلی اعتراضات مردم لبنان عدم توجه دولت به اقتصاد مردم بوده است. خطیب جمعه تهران یادآور شد: یکی از مراحل بسیار سخت عبور از پل صراط است که روی جهنم کشیده شده است. خطیب جمعه تهران گفت: خدایا روزی که بین بندگانت فاصله می‌اندازی و خوب‌ها را از بدها جدا می‌کنی به ما رحم کن و ما را روانه جهنم نکن.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین2 ماه قبل
این سه شهر در سال ۲۰۱۸ بازی‌های دوستانه‌ای برگزار کرده بودند تا میزان امنیت و آمادگی عراق برای میزبانی مشخص شود. آغاز ممنوعیت میزبانی عراقممنوعیت میزبانی عراق پس از حمله این کشور به کویت در سال ۱۹۹۰ آغاز شد و پس از سرنگونی صدام و حمله آمریکا ادامه پیدا کرد. تورنمنت غرب آسیادر جولای سال ۲۰۱۹ عراق میزبان نهمین دوره مسابقات فوتبال غرب آسیا شد. شرایط حاکم بر کشور عراق باعث لغو دیدارهای هفته پنجم لیگ فوتبال این کشور به طور کامل شد. کشوری که بیش از سه دهه درگیر جنگ و ناآرامی بوده، هزینه بسیار زیادی خرج ایجاد زیرساخت و برقراری امنیت برای برگزاری مسابقات فوتبال کرده و در حال حاضر با ورزشگاه‌های مجهز در انتظار آرام شدن اوضاع است، اما با حوادث پیش‌آمده به نظر می‌رسد فوتبال عراق باز هم باید منتظر برقراری امنیت برای برگزاری مسابقات فوتبال بماند.
انتخابانتخاب2 ماه قبل
امام جمعه موقت تهران گفت: دولت آمریکا از ۱۶ سال پیش، روزانه بیش از یک میلیون بشکه نفت عراق را تحت عنوان غرامت جنگی، چپاول می‌کند. امام‌جمعه موقت تهران ادامه داد: مردم در تجمعات خیابانی خود خواهان عدالت و حل مشکلات بودند و هستند. امام جمعه موقت تهران با اشاره به تظاهرات در لبنان گفت: ریشه اصلی تظاهرات، عدم اعتنای دولت به مشکلات معیشتی است. از خدا می‌خواهیم هرچه زودتر این فتنه‌ها خاموش شود و مردم لبنان و عراق طعم وحدت را بچشند. موحدی کرمانی ادامه داد: از بیماری اجرایی و اداری باید ترسید.

به انتهای لیست رسیدید