اخبار تحریم - آخرین و مهم ترین اخبار تحریم از خبرگزاری‌های ایران | خبری

تحریم

خبرآنلاینخبرآنلاین20 دقیقه قبل
اگر بخواهیم ایده آل نگاه کنیم، این به معنی راستی آزمایی تعهدات ایران، در برابر راستی آزمایی تعهدات دیگر طرف‌ها می‌باشد. در این وضعیت جدید، واضح است که اجرای مفاد پیوست دوم و بخشی از پیوست سوم توافق هسته‌ای، اعتبار خود را از دست داده است. تمامی این رفتارهای بدخواهانه، منتج به جلوگیری کامل ایران از مزایایی شد که به حق، تحت برجام باید از آن منتفع می‌شد و پایه اصلی رضایت ایران جهت محدود شدن ذیل برجام بود. دلیل مهم دیگر برای اتخاذ این رویکرد تدریجی و گام به گام، آمادگی واقعی ایران برای حفظ برجام و جلوگیری از شکست آن بود. ایران، عضو ان. پی تی و آژانس است و در حال اجرای تعهداتش در یک چارچوب شفاف می‌باشد.
ایمناایمنا24 دقیقه قبل
به گزارش ایمنا، سیدعباس موسوی امروز –پنجشنبه ۳۰ آبان‌ماه- اظهارات اخیر مقامات اروپایی به ویژه سخنگوی سیاست خارجی اتحادیه اروپا را دخالت در امور داخلی ایران دانست. وی به کشورهای اروپایی توصیه کرد بهتر است ابتدا به مشکلات و نابسامانی‌های داخلی خود پرداخته و در پی درمان نارضایتی‌های گسترده‌ای باشند که هر هفته در اروپا به اشکال مختلف سرباز می‌کند و تلفات و بازداشت‌های فراگیر به دنبال داشته است. سخنگوی وزارت امور خارجه تصریح کرد: آنچه که درخصوص ایران باید در درجه اول مورد توجه قرار گیرد، پاسخگویی اروپا نسبت به خلف وعده و اجرا نشدن تعهدات برجامی آن‌ها و همراهی با قلدری‌های آمریکا در تحریم و تروریسم اقتصادی ضد مردم ایران است نه اظهارات مداخله‌آمیز و اشک تمساح برای دفاع از اشرار و تخریب‌کنندگان اموال و اماکن عمومی و حتی خصوصی در ایران! منبع: ایرنا
ایمناایمنا1 ساعت قبل
جعفر مطلبزاده درگفت‌وگو با خبرنگار ایمنا درباره کسب و کارهای اینترنتی، اظهار کرد: این کسب‌وکارها به ویژه آن‌هایی که از خارج از کشور هاست تهیه کرده‌اند، در پی این اتفاقات دچار مشکلات بسیاری شده‌اند. تاکنون مذاکراتی با شرکت ارتباطات زیرساخت و دبیر سازمان نظام صنفی یارانه‌ای کشور برای حل این مشکل انجام شده است. وی اضافه کرد: با این وجود اکنون کسب و کارهای اینترنتی که هاست‌های داخلی دارند به واسطه شبکه ملی ارتباطات در حال فعالیت هستند، اما برخی سرویس‌ها مانند نقشه‌ها ممکن است به درستی کار نکند که این به دلیل استفاده از نقشه‌های خارجی مانند گوگل است. به علاوه از آن‌جا که تحریم ایران توسط شرکت گوگل نیز در گذشته مطرح شده است، استفاده از اینگونه سرویس‌ها کار خطرناکی است زیرا در این صورت اینگونه خدمات نیز دچار مشکل می‌شوند. مطلب‌زاده افزود: تا شب گذشته حدود ۶۰ هزار تلفن ثابت و ۲۶ سایت موبایل به شبکه بازگشت.
تابناکتابناک1 ساعت قبل
باشگاه پرسپولیس اعلام کرد که سرخپوشان در اعتراض به محرومیت گابریل کالدرون، سرمربی این تیم در نشست خبری پیش از دیدار مقابل نفت مسجدسلیمان شرکت نخواهند کرد. به گزارش تابناک ورزشی، کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال با توجه به صحبت‌های گابریل کالدرون در یکی از نشست‌های خبری، این مربی را به یک جلسه محرومیت محکوم کرد که باشگاه پرسپولیس در اعتراض به این حکم نشست خبری پیش از دیدار مقابل نفت مسجدسلیمان را تحریم کرد. با توجه به محرومیت گابریل کالدرون این مربی نمی‌توانست در نشست خبری حضور پیدا کند، اما طبق قوانین یکی از اعضای کادر فنی باید در نشست خبری حاضر می‌شد که پرسپولیسی‌ها تصمیم گرفتند با تحریم این نشست خبری اعتراض خود را به محرومیت سرمربی تیم‌شان نشان دهند.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 ساعت قبل
وزیر خارجه رژیم صهیونیستی با ادعای اینکه ایران تهدید اصلی برای منطقه غرب آسیا است، اظهار داشت: «به خاطر برنامه‌هسته‌ای‌اش، به خاطر موشک‌های بالستیک‌اش و به خاطر حمایتش از سازمان‌های تروریستی مانند حزب‌الله، حماس و جهاد اسلامی فلسطین». کاتص ضمن مهم دانستن تحریم‌های آمریکا علیه ایران، اضافه کرد: «کارزار فشار حداکثری آمریکا [علیه ایران] نیز باید ادامه پیدا کند. ما شاهد اعتراضاتی در عراق، لبنان و همچنین داخل ایران هستیم که نشان می‌دهد فشارها مفید بوده است». این دیپلمات صهیونیست سپس خواستار بهبود روابط تل‌آویو با کشورهای عربی شد: «ما با کشورهای حاشیه خلیج [فارس] هیچ درگیری نداریم بلکه منافع مشترکی در حوزه امنیت علیه تهدید ایران و توسعه طرح‌های مشترک انسانی داریم». وی پیش از این ضمن حمایت از آشوب‌های روزهای اخیر، خود را «دوست مردم ایران» خوانده و مدعی شده است که اسرائیل در کنار آن‌ها ایستاده است.
تسنیمتسنیم1 ساعت قبل
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از اسپوتنیک، «ماریا زاخارووا» سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه روز پنج‌شنبه در نشست خبری هفتگی خود اعلام کرد که ادعای «مایک پامپئو» وزیر امور خارجه آمریکا مبنی بر حمایت از مردم ایران باعث تعجب مقامات روسیه شده است. وزیر امور خارجه اعلام حمایت مقامات آمریکایی از «مردم ایران» را دروغی شرم آور خواند و افزود: رژیمی که با اعمال تروریسم اقتصادی مانع رسیدن غذا و دارو به مردم عادی اعم از سالخوردگان و بیماران می‌شود هیچگاه نمی‌تواند ادعای وقیحانه حمایت از مردم ایران داشته باشد. آقای پمپئو نخست باید پاسخگوی اقدامات اعلام شده تروریستی و جنایت علیه بشریت ضد مردم ایران باشد. موسوی ادامه داد: ملت ایران، ملت بالغ و رشیدی است و از موانع مختلف عبور کرده و ناملایمات بسیاری را پشت سرگذاشته است و این ملت از این مرحله نیز عبور خواهد کرد و مسائل داخلی خودش را حل و فصل خواهد کرد. انتهای پیام/.
فردا نیوزفردا نیوز1 ساعت قبل
دکتر ابراهیم رزاقی، اقتصاددان: متأسفانه ما امکانات داخلی خود را برای رفع مشکلات اقتصادی کشور فراموش کرده و بازشدن گره‌ها را در همکاری با شرکای خارجی می‌دانیم. محصول برجام تعطیل کردن اقتصاد معمولی کشور در چهار سال گذشته بوده است یعنی برجام اقتصاد عادی کشور را با به وجود آمدن حالت انتظار معطل خود کرد. برای حفظ روند رو به رشد اقتصاد کشور در شرایط جدید پساخروج، باید روی مزیتهای نسبی اقتصاد داخلی خود تأکید کنیم. فیصل مرداسی فعال اقتصادی: بسیاری از مشکلات اقتصادی در درون کشور قابل حل است. وابسته کردن حل مشکلات اقتصادی به برجام و مسائلی خارج از اراده داخلی جز اینکه گرهی در تصمیمات و برنامه ریزی‌ها ایجادکند، مشکلی از مشکلات کشور را برطرف نمی‌کند.
خبرآنلاینخبرآنلاین2 ساعت قبل
در ادامه واکنش برخی از کاربران را می‌خوانیم: کاربری نوشت: ترامپ حرف مفت زیاد میزنه. مردمم مثل کوه پشت دولتشونندمخاطبی عنوان کرد که ترامپ به همه وعده هایش عمل کرده است که با واکنش منفی کاربران مواجه شد. کاربری در پاسخ به این کامنت نوشت: برو عمو یه چی شنیدی هی مثل طوطی تکرار میکنی. مخاطبی دیگر نوشت: آره خصوصا حمله به ایرانکاربر دیگری نوشت: کجا ترامپ به حرفش عمل کرد آقای پاسخ. ایران اینقدر بزرگ و قوی هست که تحریمها اثر چندانی روش نگذارهمخاطب دیگری در پاسخ نوشت: اینکه ترامپ هر حرفی زده عمل کرده منطقی نیست.
فارسفارس2 ساعت قبل
وزارت خارجه روسیه با انتقاد از فشار آمریکا به مصر برای انصراف از خرید جنگنده‌های روسی، گفت واشنگتن برای مختل کردن صادرات تسلیحاتی روسیه، به ارعاب دیگران روی آورده است. به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «ماریا زاخاروا» سخنگوی وزارت خارجه روسیه روز پنج‌شنبه از تلاش آمریکا برای منصرف کردن مصر از خرید جنگنده‌های روسی انتقاد کرد. اظهارات زاخاروا پس از آن مطرح می‌شود روزنامه «وال‌استریت‌ژورنال» گزارش داد که «مایک پامپئو» وزیر خارجه و «مارک اسپر» وزیر دفاع آمریکا در نامه‌ای به وزیر دفاع مصر، به قاهره هشدار داده‌اند که چنانچه مصر خرید سوخو ۳۵ را متوقف نکند، واشنگتن این کشور را تحریم خواهد کرد. پیشتر روزنامه روسی «کامرسانت» گزارش داده بود که مذاکرات خرید این جنگنده‌ها اواخر سال ۲۰۱۸ میلادی بین دو کشور صورت گرفته و قرار است این جنگنده‌ها بین سال ۲۰۲۰ تا ۲۰۲۱ به قاهره تحویل داده شود. انتهای پیام/ص
عصر ایرانعصر ایران2 ساعت قبل
سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان به دولت‌های اروپایی توصیه کرد که به جای اظهارات مداخله‌جویانه و دفاع از اشرار، پاسخگوی خلف‌ وعده‌های خود نسبت به مردم ایران باشند. به گزارش تسنیم، ‌سید عباس موسوی سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران روز پنج‌شنبه از دولت‌های اروپایی خواست به جای دخالت در امور داخلی ایران و حمایت از آشوبگران، به فکر پاسخگویی به خلف وعده‌های خود نسبت به ملت ایران باشند. سخنگوی وزارت امور خارجه اظهارات اخیر مقامات اروپایی بویژه سخنگوی سیاست خارجی اتحادیه اروپا را دخالت در امور داخلی ایران دانسته و به کشورهای اروپایی توصیه کرد بهتر است ابتدا به مشکلات و نابسامانی‌های داخلی خود پرداخته و در پی درمان نارضایتی‌های گسترده‌ای باشند که هر هفته در اروپا به اشکال مختلف سر باز می‌کند و تلفات و بازداشت‌های فراگیر به دنبال داشته است. موسوی افزود: آنچه که در خصوص ایران باید در درجه اول توجه قرار گیرد پاسخگویی اروپا نسبت به خلف وعده و عدم اجرای تعهدات برجامی آنها و همراهی با قلدری‌های آمریکا در تحریم و تروریسم اقتصادی ضد مردم ایران است نه اظهارات مداخله آمیز و اشک تمساح برای دفاع از اشرار و تخریب کنندگان اموال و اماکن عمومی و حتی خصوصی در ایران!
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز2 ساعت قبل
نکته قابل توجه این است که اگرچه این بیانیه در کشور تنها توسط چند رسانه حامی اصلاح طلبان منتشر شده اما به شدت در رسانه‌های بیگانه بازتاب داشته و شبکه‌های معاند و اپوزیسیون به شدت از آن استقبال کرده‌اند. این مساله تأکیدی بر ساماندهی اغتشاشات از مدت‌ها قبل دارد و از همین جهت نمی‌توان گفت این بیانیه اصلاح طلبان در حمایت از مردم است بلکه این بیانیه مستقیما از اشراری حمایت می‌کند که به اذعان دولت و سایر اصلاح طلبان هماهنگی گسترده‌ای از قبل برای آشوب داشتند. سطح هماهنگی و آشوب تا جایی بود که وزیر کشور، دادستان کل کشور، فرمانده نیروی انتظامی، وزارت اطلاعات و … در بیانیه هایی رسمی اعلام کردند با همه عوامل ایجاد اغتشاش و نا امنی برخورد‌های لازم را خواهند کرد و با آنها مقابله می‌کنند. مولاوردی؛ با دولت یا علیه دولت/ وزیر کشور محکوم کرد، مشاور دولت حمایت! در همین راستا کارکرد این بیانیه در خارج از کشور تنها سندسازی مجامع بین الملل علیه ایران بوده و در داخل نیز آتش اغتشاش را شعله ور‌تر می‌کند.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین2 ساعت قبل
خبرگزاری میزان- طاهری گفت: در شرایط فعلی که استکبار جهانی علیه ایران بیداد می‌کند و افرادی قصد در لطمه زدن به اقتصاد کشور دارند باید بتوان تهدید‌ها را با فرصت جواب داد. وی افزود: در این برهه زمانی که استکبار جهانی علیه ایران بیداد می‌کند و افرادی قصد در لطمه زدن به اقتصاد کشور دارند باید بتوان تهدید‌ها را با فرصت جواب داد. این کارشناس اقتصادی بیان کرد: بخش‌هایی از صنایع کشور با ظرفیت‌های پایین در حال فعالیت اند که باید موانع سر راه صنایع شناسایی و برای رفع آن‌ها سریعا اقدام شود در غیر این صورت شاهد بحران‌های اقتصادی در آینده خواهیم بود. طاهری گفت: باید از کلید واژه‌های فرمایشات مقام معظم رهبری در شرایط تحریم و فشار‌های سیاسی به عنوان منشور یاد شود و برای عملی کردن آن تلاش کرد. وی با اشاره به مصون سازی کشور از تحریم‌ها در فرمایشات اخیر مقام معظم رهبری اظهار کرد: مصون سازی یعنی اندیشیدن و نگاه به آینده داشتن و باید در این زمینه برنامه ریزی و محاسبات صورت گیرد.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز3 ساعت قبل
مرورگر شما از ویدئو پشتیبانی نمی‌کند. فایل آن‌را از اینجا دانلود کنید: audio/mp۳میهن من! باز زخم از نابرادر خورده ایگرم جنگ رو به رو، از پشت خنجر خورده ایحرف دارد با دل ما، قدر یک تاریخ حرفسرخی خون شهیدان بر سپیدی‌های برفخاک میهن! باز هم جسم شهیدی سهم توستشرحه شرحه پیکر سرو رشیدی سهم توستباز اهریمن به میهن آتشی افروخت آهدر میان شعله دیدم خشک و تر میسوخت آهکفر و ظلمت باز از صورت نقاب انداختهجاهلیت شعله بر جان کتاب انداختهدر گلومان خشک شد فریادهای اعتراضدر هجوم‌های و هو گم شد صدای اعتراضدر کمین بودند گرگان، فتنه در سر داشتندخوابهایی دیده بودند و سر شر داشتندخواب میدیدند هر قشری به میدان پا نهدهر گروهی با شعاری در خیابان پا نهداین یکی فریاد استعفای دولت سر دهدآن یکی در آتش تعطیلی مجلس دمدهر یکی چیزی بگوید، حق و باطل گم شودموجی از سردرگمی‌ها قسمت مردم شودخویش را در خیل مردم جا دهد آشوبگرفتنه انگیزد میان این و آن با صد شررآتشی خیزد که خاموشی نگیرد سالهاکینه هایی که فراموشی نگیرد سالهاصبح یکشنبه کلامی روی آتش آب ریختفتنه را دیدم که حیران و هراسان میگریختتا صف مردم از این آشفتگی‌ها دور شداغتشاشی کور بر جا ماند و فتنه کور شدبا کلامی مختصر نیرنگشان بر باد رفتخرج‌های چند سال دشمنان بر باد رفتگرچه بعضی از خودی‌ها آن زمان دلخور شدنداز سوال و شبهه و نقد و تأمل پر شدنداز چه رو آقا خودش را خرج دولت کرد باز؟ خویش را آماج تیغ طعن و تهمت کرد بازغافل از این که چه جنگی پشت این صحنه به پاستدر کمین گاهند گرگان لحظه‌ای غفلت خطاستخضر راه است او، دگر چون و چرا کردن چرا؟ نور ماه است او، تو راه از چاه بشناس و بیااز ریاض و لندن و پاریس این آتش رسیددود آن هم میرود در چشمشان، خواهند دیدحاجیان بار بسته جانب میقات غرب! چیست جز تحریم و آشوب و بلا سوغات غرب؟ با صف اول نشینان فاش میگوییم رازاعتراض ما سر جای خودش باقیست بازاعتراض ما به سستی‌های تدبیر شماستاز گرانیها، از این شش سال تأخیر شماستاز معطل کردن کشور سر میز فریبکه نشد از آن بجز تحریم روزافزون نصیبدم به دم از گفتگو با اجنبی دم میزنیدپس چرا در گفتگو با مردم خود الکنید؟ با تلاش و عزم و باور، راه حل در داخل استبارها فرمود رهبر: راه حل در داخل استجان مولا با ولی این عهد و پیمان مشکنیداین نمک خوردید صد بار، این نمکدان مشکنیدبا چراغ لاله‌ها اینک ره ما روشن استراهیان صبح میدانند فردا روشن است
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز3 ساعت قبل
به گزارش مشرق، «جکی ولکات» نماینده آمریکا در آژانس بین‌المللی انرژی اتمی امروز (پنجشنبه) با انتشار بیانیه‌ای ایران را به عدم پایبندی به تعهدات پادمانی‌اش متهم کرد. ابراز نگرانی نماینده آمریکا در شرایطی است که واشنکتن بیش از یکسال پیش، علیرغم پایبندی ایران به مفاد برجام، از توافق هسته‌ای خارج شد و در نهایت، ایران در تاریخ ۱۸ اردیبهشت، با تعیین مهلت ۶۰ روزه‌ای به طرف‌های توافق هشدار داد در صورت عدم پایبندی به تعهداتشان ذیل برجام، ایران طبق مفاد این توافق هسته‌ای، تعهداتش را کاهش خواهد داد. ولکات در بیانیه خود ضمن ابراز نگرانی از فعالیت هسته‌ای ایران گفت: «احتمالا مواد هسته‌ای اعلام‌نشده‌ای وجود دارد و فعالیت‌هایی که حال حاضر در ایران درجریان است، عمیقا نگران کننده است». ما از آن زمان به تعاملات با ایران ادامه دادیم اما اطلاعات بیشتری دریافت نکرده و این موضوع هنوز حل نشده باقی مانده است». مقام‌های ایران پی در پی تأکید کرده‌اند که به هیچ عنوان تحت فشار و تحریم با آمریکا وارد مذاکره نمی‌شوند و سیاست‌های فشار حداکثری آمریکا نتیجه معکوس خواهد داشت.
اقتصادنیوزاقتصادنیوز3 ساعت قبل
ابراز نگرانی نماینده آمریکا در شرایطی است که واشنکتن بیش از یکسال پیش، علیرغم پایبندی ایران به مفاد برجام، از توافق هسته‌ای خارج شد و در نهایت، ایران در تاریخ ۱۸ اردیبهشت، با تعیین مهلت ۶۰ روزه‌ای به طرف‌های توافق هشدار داد در صورت عدم پایبندی به تعهداتشان ذیل برجام، ایران طبق مفاد این توافق هسته‌ای، تعهداتش را کاهش خواهد داد. ولکات در بیانیه خود ضمن ابراز نگرانی از فعالیت هسته‌ای ایران گفت: «احتمالا مواد هسته‌ای اعلام‌نشده‌ای وجود دارد و فعالیت‌هایی که حال حاضر در ایران درجریان است، عمیقا نگران کننده است». وی سپس ادامه داد: «بار دیگر شورای حکام با شواهد جدیدی از بی‌اعتنایی احتمالی ایران به تعهدات پادمانی‌اش روبرو شده است». ما از آن زمان به تعاملات با ایران ادامه دادیم اما اطلاعات بیشتری دریافت نکرده و این موضوع هنوز حل نشده باقی مانده است». مقام‌های ایران پی در پی تأکید کرده‌اند که به هیچ عنوان تحت فشار و تحریم با آمریکا وارد مذاکره نمی‌شوند و سیاست‌های فشار حداکثری آمریکا نتیجه معکوس خواهد داشت.
فارسفارس3 ساعت قبل
نماینده آمریکا در آژانس بین‌المللی انرژی اتمی با صدور بیانیه‌ای، علیرغم متهم کردن ایران به عدم پایبندی به توافقات پادمانی آژانس به مذاکره بدون پیش‌شرط با ایران ابراز تمایل کرد. به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «جکی ولکات» نماینده آمریکا در آژانس بین‌المللی انرژی اتمی امروز (پنجشنبه) با انتشار بیانیه‌ای ایران را به عدم پایبندی به تعهدات پادمانی‌اش متهم کرد. ولکات در بیانیه خود ضمن ابراز نگرانی از فعالیت هسته‌ای ایران گفت: «احتمالا مواد هسته‌ای اعلام‌نشده‌ای وجود دارد و فعالیت‌هایی که حال حاضر در ایران درجریان است، عمیقا نگران کننده است». ما از آن زمان به تعاملات با ایران ادامه دادیم اما اطلاعات بیشتری دریافت نکرده و این موضوع هنوز حل نشده باقی مانده است». مقام‌های ایران پی در پی تأکید کرده‌اند که به هیچ عنوان تحت فشار و تحریم با آمریکا وارد مذاکره نمی‌شوند و سیاست‌های فشار حداکثری آمریکا نتیجه معکوس خواهد داشت.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز3 ساعت قبل
به گزارش مشرق، «اسرائیل کاتص» وزیر امور خارجه رژیم صهیونیستی امروز (پنجشنبه) با تکرار اتهامات بی‌اساس علیه جمهوری اسلامی ایران، از جامعه جهانی خواست تا ایران را «تهدید نظامی جهانی» اعلام کنند. اکنون زمان آن است که جهان به رهبری ایالات متحده، تهدید نظامی موثری علیه رژیم ایران در صورت تداوم برنامه هسته‌ای آن، انجام دهند». کاتص ضمن مهم دانستن تحریم‌های آمریکا علیه ایران، اضافه کرد: «کارزار فشار حداکثری آمریکا [علیه ایران] نیز باید ادامه پیدا کند. ما شاهد اعتراضاتی در عراق، لبنان و همچنین داخل ایران هستیم که نشان می‌دهد فشارها مفید بوده است». این دیپلمات صهیونیست سپس خواستار بهبود روابط تل‌آویو با کشورهای عربی شد: «ما با کشورهای حاشیه خلیج [فارس] هیچ درگیری نداریم بلکه منافع مشترکی در حوزه امنیت علیه تهدید ایران و توسعه طرح‌های مشترک انسانی داریم».
تابناکتابناک3 ساعت قبل
هرچند افزایش قیمت سوخت با وعده یارانه مضاعف همراه شده، در کل نگاه مثبتی در جامعه ایجاد نکرده است. از سوی دیگر، با اینکه افزایش قیمت سوخت نتیجه نشست شورای هماهنگی قوا بود، باز هم برخی، نمایندگان مجلس را نیز به نوعی شریک جرم دولت در گرانی می‌دانند. هرچند افزایش قیمت سوخت با وعده یارانه مضاعف همراه شده، در کل نگاه مثبتی در جامعه ایجاد نکرده است. به گزارش «تابناک»؛ همین موضوع باعث شده است تا برخی، نگران نتیجه انتخابات مجلس در اسفندماه سال آینده باشند. محمدرضا ملکشاهی‌راد، عضو فراکسیون ولایی مجلس در خصوص افزایش قیمت بنزین گفت: به نظر من، می‌شد افزایش قیمت بنزین را خیلی بهتر مدیریت کرد، ولی این تصمیم سران سه قوه بود و ما نمایندگان پس از سخنان مقام معظم رهبری از آن تبعیت کردیم.
خبرآنلاینخبرآنلاین3 ساعت قبل
اکنون زمان آن است که جهان به رهبری ایالات متحده، تهدید نظامی موثری علیه رژیم ایران در صورت تداوم برنامه هسته‌ای آن، انجام دهند». وزیر خارجه رژیم صهیونیستی با ادعای اینکه ایران تهدید اصلی برای منطقه غرب آسیا است، اظهار داشت: «به خاطر برنامه‌هسته‌ای‌اش، به خاطر موشک‌های بالستیک‌اش و به خاطر حمایتش از سازمان‌های تروریستی مانند حزب‌الله، حماس و جهاد اسلامی فلسطین». کاتص ضمن مهم دانستن تحریم‌های آمریکا علیه ایران، اضافه کرد: «کارزار فشار حداکثری آمریکا [علیه ایران] نیز باید ادامه پیدا کند. ما شاهد اعتراضاتی در عراق، لبنان و همچنین داخل ایران هستیم که نشان می‌دهد فشارها مفید بوده است». این دیپلمات صهیونیست سپس خواستار بهبود روابط تل‌آویو با کشورهای عربی شد: «ما با کشورهای حاشیه خلیج [فارس] هیچ درگیری نداریم بلکه منافع مشترکی در حوزه امنیت علیه تهدید ایران و توسعه طرح‌های مشترک انسانی داریم».
فارسفارس4 ساعت قبل
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «اسرائیل کاتص» وزیر امور خارجه رژیم صهیونیستی امروز (پنجشنبه) با تکرار اتهامات بی‌اساس علیه جمهوری اسلامی ایران، از جامعه جهانی خواست تا ایران را «تهدید نظامی جهانی» اعلام کنند. اکنون زمان آن است که جهان به رهبری ایالات متحده، تهدید نظامی موثری علیه رژیم ایران در صورت تداوم برنامه هسته‌ای آن، انجام دهند». کاتص ضمن مهم دانستن تحریم‌های آمریکا علیه ایران، اضافه کرد: «کارزار فشار حداکثری آمریکا [علیه ایران] نیز باید ادامه پیدا کند. ما شاهد اعتراضاتی در عراق، لبنان و همچنین داخل ایران هستیم که نشان می‌دهد فشارها مفید بوده است». این دیپلمات صهیونیست سپس خواستار بهبود روابط تل‌آویو با کشورهای عربی شد: «ما با کشورهای حاشیه خلیج [فارس] هیچ درگیری نداریم بلکه منافع مشترکی در حوزه امنیت علیه تهدید ایران و توسعه طرح‌های مشترک انسانی داریم».
همشهریهمشهری4 ساعت قبل
۳۰۰میلیارد تومان خسارت در اصفهانناآرامی‌های روزهای گذشته در اصفهان خسارات سنگینی را به زیرساخت‌های شهری و اماکن و اموال عمومی وارد کرد. حمله به زیرساخت‌های شهری، بانک‌ها، ادارات مختلف ازجمله مخابرات، مؤسسات قرض‌الحسنه، ایستگاه‌های مترو، اتوبوس‌های شهری، اموال عمومی، خودروهای شهروندان، ساختمان‌ها و فضای سبز موجب تخریبی بی‌سابقه شد. قدرت‌الله نوروزی، شهردار اصفهان درباره میزان خسارات وارده به زیرساخت‌های شهری، می‌گوید: حوادث اخیر خسارت‌های سنگینی را به زیرساخت‌های شهر اصفهان وارد کرده است. البته برآورد دقیقی از این موضوع صورت نگرفته اما نزدیک به ۵۰میلیارد تومان خسارات به اتوبوسرانی وارد شده است. خسارت ۵۰میلیارد تومانی به شبکه اورژانسعلاوه بر زیرساخت‌های شهری، زیرساخت‌های درمانی نیز در اعتراضات اخیر متضرر شده‌اند.
تسنیمتسنیم4 ساعت قبل
نماینده ولی فقیه در استان بوشهر، با بیان اینکه استکبار جهانی بر نمی‌تابد که یک کشور آزاد، مستقل، دارای پیشرفت و با نگاه استکبار ستیزی باشد گفت: جهان استکبار به همین سبب همیشه دنبال این است که یکسری ضربات بر پیکر انقلاب اسلامی وارد شود و این موضوع از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی تاکنون وجود داشته است. آیت‌الله صفایی بوشهری، تحریم اقتصادی را علیه ملت ایران دانست و تاکید کرد: در این راستا تحریم دارویی، غذایی، بانکی، ارزی، تجهیزاتی و دیگر موارد علیه ملت ایران است. وی، با بیان اینکه انقلاب اسلامی در ۴۰ سال گذشته فتنه‌های مختلف از سوی دشمنان دیده و دفع کرده است افزود: انقلاب اسلامی در این ۴۰ سال فتنه‌های مختلف سیاسی، اجتماعی، فرهنگی، نظامی، جنگ‌های نیابتی همه را شکست داده و اکنون جنگ امنیتی در بستر تهاجم نرم اقتصادی ایجاد کرده است. امام جمعه بوشهر، تاکید کرد: اگر دولت و تمامی اصحاب اقتصاد، مطالبی که رهبر معظم انقلاب اسلامی در نشست با تولیدکنندگان بیان کردند، اجرایی شود ایران از بن بست اقتصادی خارج می‌شود. انتهای پیام/۱۹۰/ش
فراروفرارو5 ساعت قبل
محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران، این عبارت را در واکنش به اظهارات همتای ژاپنی، توشی میتسو موتگی، بیان کرد. مقامات آمریکا، از مایک پنس، معاون رئیس جمهور، گرفته تا سفرای این کشور در سایر کشورها، از ناآرامی‌ها در ایران حمایت می‌کنند. برخی گزارش‌ها از فشار وزارت خارجه آمریکا به شبکه‌های اجتماعی برای قطع دسترسی مقامات ایرانی به حساب‌هایشان حکایت دارد. مقامات ایران، به منظور بازگرداندن آرامش به شهرها، اینترنت بین المللی سراسر کشور را قطع کردند. بخوانید: گذشته از این، تحریم‌های آمریکا به طور مستقیم روی زندگی بسیاری از مردم عادی تاثیر گذاشته است.
خبرآنلاینخبرآنلاین5 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال با توجه به صحبت‌های گابریل کالدرون در یکی از نشست‌های خبری، این مربی را به یک جلسه محرومیت محکوم کرد که باشگاه پرسپولیس در اعتراض به این حکم نشست خبری پیش از دیدار مقابل نفت مسجدسلیمان را تحریم کرد. با توجه به محرومیت گابریل کالدرون این مربی نمی‌توانست در نشست خبری حضور پیدا کند، اما طبق قوانین یکی از اعضای کادر فنی باید در نشست خبری حاضر می‌شد که پرسپولیسی‌ها تصمیم گرفتند با تحریم این نشست خبری اعتراض خود را به محرومیت سرمربی تیم‌شان نشان دهند.
مهرمهر5 ساعت قبل
استاندار زنجان افزود: امروز تکلیف جوانان این است که به دانش نوین و فناوری روز مجهز شوند چرا که امروز دنیا پیچیده شده و دلسوزان انقلاب نباید از علوم نوین غافل شوند. وی افزود: رزمندگان در زمان دفاع مقدس دارای ویژگی‌های منحصر به فرد بودند و باید این ویژگی‌ها برای نسل جدید بیان و تببین شود. استاندار زنجان با بیان اینکه دفاع مقدس مایه مباهات و افتخار میهن اسلامی است، ابراز کرد: همه باید قدردان انقلاب باشیم ونباید تاریخ را فراموش کرد. استاندار زنجان با بیان اینکه حماسه‌سازان این انقلاب و شهدا حقیقت‌های همیشه تاریخ هستند، گفت: حماسه باید ماندگار و زنده باقی بماند. وی با بیان اینکه نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران همواره با توطئه‌های فراوانی مواجه بوده است، گفت: ملت ایران هوشیارتر و آگاه‌تر از گذشته در برابر توطئه‌های دشمنان ایستاده است.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴5 ساعت قبل
ساعت۲۴-نماینده دائمی روسیه در سازمان‌های بین‌المللی مستقر در وین و آژانس بین‌المللی انرژی اتمی گفت که امروز احتمالا در جلسه شورای حکام آژانس بحث‌های دشوار و جدی درباره ایران صورت خواهد گرفت. «میخائیل اولیانوف» نماینده دائم روسیه در سازمان‌های بین‌المللی مستقر در وین و آژانس بین‌المللی انرژی اتمیامروز (پنج‌شنبه) در یک پیام توییتری در خصوص نشست امروز شورای حکام آژانس گفت که قرار است مذاکرات دشوار و جدی درباره ایران انجام گیرد. وی در یک پیام توییتری نوشت: «جلسه منظم شورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در کمتر از دو ساعت برگزار می‌شود. اولیانوف در خصوص دستور کار نشست شورای حکام گفت: «در خصوص موضوع کره شمالی و سوریه، مسئله جدیدی نخواهد بود و هماهنند اغلب موارد، بیانیه‌های مرسوم تکرار خواهد شد. از طرف دیگر، «کورنل فروتا» مدیرکل موقت آژانس بین‌المللی انرژی اتمی امروز (پنجشنبه) اعلام کرد که هفته آینده جلسه‌ای بین مقامات آژانس و مقامات ایرانی در تهران برگزار خواهد شد.
تسنیمتسنیم5 ساعت قبل
محصول برجام تعطیل کردن اقتصاد معمولی کشور در چهار سال گذشته بوده است یعنی برجام اقتصاد عادی کشور را با به وجود آمدن حالت انتظار معطل خود کرد. برای حفظ روند رو به رشد اقتصاد کشور در شرایط جدید پساخروج، باید روی مزیتهای نسبی اقتصاد داخلی خود تأکید کنیم. دکتر حجت الله عبدالملکی اقتصاددان: در قضیه برجام اقتصاد کشور دست‌کم پنج سال معطل ماند و نباید با مذاکرات جدید اتفاقات گذشته برای اقتصادمان تکرار شود. تحت هر شرایطی توقف اقتصاد کشور با امید و اعتماد به اروپائیان خطای محض است. بایستی بدون اینکه اقتصاد را به برجام گره بزنیم باید توان خود را به نسخه‌های داخلی اقتصاد معطوف کنیم.
تسنیمتسنیم5 ساعت قبل
امام جمعه کرج با بیان اینکه اعترافاتی که از افراد بازداشت شده استخراج شده نشان می‌دهد که این عده دوره دیده هستند، بیان کرد: در میان این دستگیر‌شدگان و اغتشاشگران افرادی از اتباع بیگانه هستند که دوره‌های خاصی برای ایجاد تخریب دیده‌اند. امام جمعه کرج با بیان اینکه آشوبگران جنایات متعددی مرتکب شدند، ادامه داد: این اقدامات و جنایات داعش گونه نشان داد که این افراد اگر سلطه بر کشور داشته باشند دست به چه جنایاتی می‌زنند. امام جمعه کرج‌ تصریح کرد: بیانات رهبری شیرازه دشمنان را از هم پاشید و مانع از آن شد که فرصت طلبان به دنبال توطئه دیگری باشند چرا که نگاه امام (ره) و رهبری تنها به مسائل جاری نیست و نگاه کلان به مسائل دارند. حسینی‌همدانی با بیان اینکه رهبری با اتخاذ چنین مواضعی از سقوط دولت و مجلس جلوگیری کردند، گفت: این موضوعات حکمت‌هایی است که در سخنان رهبری معظم انقلاب وجود دارد و باید مورد توجه و اهتمام قرار گیرد. امام جمعه کرج با بیان اینکه سخنان رهبری معظم انقلاب شخصیت ایشان را نزد مردم محبوب‌تر کرد، تصریح کرد: ایشان بارها فرمودند که بنده انقلابی هستم و به صراحت سخنان خود را بیان می‌کنم.
طرفداریطرفداری6 ساعت قبل
اون حرام زاده‌ها و حرام لقمه هایی که کارگر پمپ بنزینو میکشن، مامور انتظامی رو از پل هوایی دار میزنن! (کرمانشاه) ماشین مردم رو پنجر و تخریب میکنن برای راه بندان و کسی معترض بشه میزنن ودر چند مورد میکشن، فروشگاه هارو غارت و دزدی میکنن، و اماکن مسکونی و شخصی مردم رو نابود میکنن باید مثل سگ کشته شن تا کی رافت اسلامی، سگ سگه! و عوض بشو نیست

به انتهای لیست رسیدید