تحریم

ایسناایسنا4 ساعت قبل
وزیر امور خارجه انگلیس در نامه‌ای از آلمان انتقاد کرده که با محدود کردن صادرات جنگ‌افزار به عربستان، به شرکت‌های انگلیسی خسارت وارد کرده است. وزیر خارجه انگلیس در این نامه آلمان را تهدید کرده که اگر هر چه زودتر تحریم تسلیحاتی عربستان از پروژه‌های مشترک تسلیحاتی با انگلیس را رفع نکند، باید پیامدهای سیاست خود را بپذیرد. جرمی هانت در نامه خود به هایکو ماس، آلمان را متهم کرده که به صنایع تسلیحاتی انگلیس زیان وارد کرده است. هانت خطاب به ماس نوشته است، به طور جدی نگران است که تصمیم تسلیحاتی آلمان برای صنایع تسلیحاتی انگلیس و اروپا پیامدهایی داشته باشد و قابلیت اروپا برای برآوردن تعهدات ناتو را از بین ببرد. هر دو جنگنده از قطعات یدکی ساخت آلمان استفاده می‌کنند که مشمول تحریم تسلیحاتی عربستان شده‌اند.
ایرناایرنا18 ساعت قبل
اتحادیه اقتصادی اوراسیا (Eurasian Economic Union) که از جامعه اقتصادی اوراسیا ریشه می‌گیرد، در سال ۲۰۱۵ با امضای بلاروس، قزاقستان و روسیه آغاز به کار کرد. قرقیزستان و ارمنستان هم اندکی بعد در همین سال به عضویت کامل این اتحادیه درآمدند. ایران در اردیبهشت ماه سال گذشته توافقنامه ایجاد محدوده آزاد تجاری با این اتحادیه امضا کرد. وی ادامه داد: این دفتر زودتر از زمان مشخص شده، ایجاد شد و اقدامات انجام شده، منجر به تشکیل کارگروه مشترک بین اتاق بازرگانی ایران و وزارت نیرو شد. براساس ماده ۱۲ قانون رفع موانع تولید نیز، سرمایه گذاران با کاهش مصرف سوخت، از معادل ارزش سوخت صرفه‌جویی شده برخوردار می‌شوند.
برترین‌هابرترین‌ها8 ساعت قبل
خبرگزاری تسنیم: دولت انگلیس انتقاد شدیدی به سیاست‌های صادرات تسلیحات آلمان به عربستان سعودی و توقف ارسال تسلیحات به این کشور از طرف آلمان وارد کرده است. هر دو جنگنده از قطعات یدکی ساخت آلمان استفاده می‌کنند که مشمول تحریم تسلیحاتی عربستان شده‌اند. پاریس نیز از منتقدان سرسخت تحریم‌های تسلیحاتی آلمان علیه عربستان است. این درگیری‌ها در جنوب شبه‌جزیره عرب نباید با صادرات تسلیحات آلمان ادامه یابد. به‌نوشته هفته‌نامه اشپیگل، آلمان در پروژه‌های تسلیحاتی مشترک دست فرانسه را برای فروش تسلیحات به کشورهای ثالث باز گذاشته است.
فارسفارس20 ساعت قبل
وزیر نیرو با اشاره به فراهم شدن مقدمات موضوع الحاق جمهوری اسلامی ایران به اتحادیه اوراسیا گفت: در شرایط تحریم حضور ما و الحاق ما به اوراسیا کار بزرگی است و این موضوع مستلزم همکاری مشترک با اتاق بازرگانی است. از جمله اینکه بخش غیردولتی ما و تمام ظرفیتهای کشور باید در این زمینه به کار گرفته شود. وی افزود: در عرصه انرژی پاک و انرژی تجدیدپذیر هم نیازمند کار عمومی هستیم. اردکانیان بیان داشت: موضوع بازار آب و فعالیت‌های این چنینی هم پیشرفت‌های خوبی داشته است. اردکانیان افزود: در شرایط تحریم حضور ما و الحاق ما به اوراسیا کار بزرگی است و این موضوع مستلزم همکاری مشترک با اتاق بازرگانی است که قرار است اواخر خرداد ماه سال آینده اجلاسی در این زمینه در ایران برگزار شود و در این اجلاس بحث همکاری با منطقه قفقاز شمالی هم در دستور کار قرار دارد.
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد5 ساعت قبل
وی ادامه داد: اینها دروغ می‌گویند، چیکارش کنم؟ بانک مرکزی می‌خواهد با این حرف‌ها، سربه‌سر من بگذارد. وی درخصوص مشکلات کنونی صادرات اظهار کرد: وقتی اکنون صادرات داریم (صادرات خشکبار)، طرف خریدار (خارجی) به بنده می‌گوید، یک بانک معرفی کن تا پول واریز کنم. با این شرایط، پیش‌بینی می‌کنم که صادرات کمتر شود؛ هرچند برای صادرات خشکبار در شرایط فعلی، کار بسیار سخت شده و به همین دلیل، سه ماه است صادرات خشکبار را تعطیل کرده‌ام. وی ادامه داد: باید نیما را حذف کنند و در مقابل، جواز صادراتی صادرکننده را تحت نظارت و کنترل بانک مرکزی به واردکننده بدهند تا کالای مورد نظر را وارد کند. بانک مرکزی نمی‌تواند با این برنامه‌هایش کاری کند.
ایلناایلنا18 ساعت قبل
مشاور سیاسی و رسانه‌ای رئیس‌جمهوری سوریه گفت که ایالات متحده با اعمال تحریم بر دمشق از ادامه تروریسم در این کشور حمایت می‌کند. به گزارش ایلنا به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، «بثینه شعبان» مشاور سیاسی و رسانه‌ای «بشار اسد» رئیس‌جمهوری سوریه، ‌ امروز -سه‌شنبه- گفت که ایالات متحده با اعمال تحریم بر دمشق از ادامه تروریسم در این کشور حمایت می‌کند. وی افزود که واشنگتن با حمله به مواضع نظامی ارتش سوریه به خشونت‌ها در این منطقه دامن می‌زند. وی گفت: «آمریکایی‌ها تمام تلاش خود را می‌کنند تا کشورمان را نابود کنند و زیرساخت‌های آن را به محاق ببرند. البته اکنون مشخص شده که تروریسم پدیده‌ای طبیعی نیست، بلکه رویکردی است برنامه‌ریزی‌شده که برخی دولت‌ها از آن حمایت می‌کنند.»
فارسفارس5 ساعت قبل
رئیس کمیسیون صنایع اتاق و رئیس سندیکای تولیدکنندگان کاغذ و مقوا نبود نظارت، معضلات ترخیص کالا از گمرک و همچنین تحریم را از مهم‌ترین دلایل گرانی کاغذ دانست. نبود تولید و عدم نظارت بر ارز تخصیصی، کاغذ را گران و کمیاب کردبه گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری فارس، در پی افزایش لجام گسیخته قیمت انواع کاغذ برخی از مصرف‌کنندگان از وضعیت کنونی گلایه‌هایی داشته‌اند. آنچه در ادامه می‌آید متن کامل مصاحبه با رئیس کمیسیون صنایع اتاق و رئیس سندیکای تولیدکنندگان کاغذ و مقوا است. وی اظهار داشت: دلیل کمبود و گرانی کاغذ تعارضی است که در تامین و تخصیص ارز ۴۲۰۰ تومانی وجود دارد، دولت مصوب کرده که ارز ۴۲۰۰ تومانی بدهد تا کاغذ مطبوعات و کتاب تامین شود. باز هم بحث تخصیص و تامین ارز در این مسیر پیش می‌آید، اما بحث دوم تحریم است.
ایرناایرنا11 ساعت قبل
به گزارش ایرنا، رویترز به نقل از منابع صنعت نفت گزارش داده است مشتریان نفت ایران که از تحریم آمریکا معافیت گرفته‌اند، خرید نفت خود را افزایش دادند. رویترز افزود: میزان بالای صادرات نفت ایران بر قیمت نفت تاثیر گذاشته، به طوری که سازمان کشورهای صادر کننده نفت (اوپک) می‌خواهد در سال جاری ۲۰۱۹ (۱۳۹۷-۱۳۹۸) میزان عرضه نفت را کاهش دهد. از ماه نوامبر گذشته (آبان و آذرماه گذشته) که آمریکا تحریم نفتی ایران را آغاز کرده، صادرات نفت ایران به شکل نامحسوسی صورت می‌گیرد. در شرایطی که اکثرا بر این باورند که صادرات نفت ایران کاهش چشمگیری داشته اما جریان حمل و نقل نفت ایران نشان می‌دهد این صادرات چند صد هزار بشکه در روز بیشتر از حد پیش بینی است و این قیمت نفت را تحت تاثیر قرار می‌دهد. به هر حال صادرات ماه ژانویه گذشته (دیماه گذشته) بیش ازحدس و گمان‌های اولیه بوده.
ایرناایرنا12 ساعت قبل
محمدابراهیم مقدم، مدیرعامل سابق بانک تجارت در گفت‌وگو با ایرناپلاس با ابزار امیدواری از تصویب لوایح مرتبط با FATF می‌گوید: با این اقدام می‌توانیم از این مسیر استفاده کنیم تا فرصت فکر کردن و پیدا کردن راهی برای رفع این تحریم‌ها داشته باشیم. مدیرعامل اسبق بانک تجارت با ذکر خاطره‌ای از تحریم این بانک می‌گوید: سه سال پیش اتحادیه اروپا را در دادگاه لوکزامبورگ محکوم کردیم، زیرا بانک تجارت را تحریم کرده بود. وی در رابطه با لوایح مرتبط با FATF تصریح می‌کند: اگر این لوایح تصویب نشود، شبکه بانکی ما در ارتباطات بین‌الملل خود به مشکل جدی برمی‌خورد و رابطه‌های ما با کشورهایی مانند روسیه و ترکیه نیز جوابگوی حجم نیازهای مملکت نیست. زیرا کشور ما در حال رشد است و حجم نیاز کشور زیاد است و این کشورها نمی‌توانند ما را تأمین کنند. حتی در رابطه با برخی فعالیت‌های مرتبط با کشور خود نیز مشکل دارند.
فارسفارس12 ساعت قبل
تحریم دو شرکت دانش‌بنیان روس باعث شد تا این کشور نتواند برای تولید هواپیمای MC-۲۱ به قطعات آمریکایی و ژاپنی دسترسی داشته باشد و این کشور هم اکنون به سمت تولید این قطعات در داخل روی آورده است. تحریم‌های آمریکا، روسیه را به سمت استفاده از قطعات بومی در هواپیمای مسافربری سوق دادبه گزارش گروه اقتصاد بین‌الملل خبرگزاری فارس به نقل از اسپوتنیک، سرگئی چمزوف، مدیرعامل شرکت روستک روسیه اعلام کرد: تحریم آمریکا علیه دو شرکت ایرو کامپوزیت و ORPE تکنولوژی باعث شده است که معرفی هواپیمای مسافربری MC-۲۱ به تعویق بیفتد. قرار بود این هواپیما در سال ۲۰۱۹ معرفی شود که این مسئله به سال ۲۰۲۰ موکول شده است. چمزوف گفت: آزمایشات به زودی به پایان خواهد رسید و شروع تولید انبوه این هواپیما تا مدتی به تعویق افتاده است. هواپیمای مسافربری MC-۲۱، شش هزار کیلومتر مداومت پروازی داشته و توانایی حمل ۱۳۰ تا ۲۲۰ مسافر را دارد.

آخرین خبرها درباره «تحریم»

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز3 هفته قبل
اگر ترامپ در توقف کامل صادرات نفت ایران موفق شود، تولیدکنندگان نفت باید عرضه روزانه ۲ میلیون و ۷۰۰ هزار بشکه نفت ایران را جایگزین کنند. بر اساس گزارش منابع آمریکایی، ترامپ با پایان یافتن فرجه ۶ ماهه، اگرچه تعداد کشورهای مستثنا شده از تحریم نفتی ایران را کاهش خواهد داد اما باز هم چند کشور از این ۸ کشور را از تحریم نفتی ایران معاف می‌کند. بر اساس آماری که ژانویه ۲۰۱۳ منتشر شد، ذخایر نفتی ونزوئلا ۲٩٧، ٣٤٦، ٠٠٠، ٠٠٠ بشکه است که بیش از ۲۱ درصد ذخایر نفتی دنیاست. فقط و فقط یکی از اقدامات دولت آمریکا در بازی با ذخایر نفتی این کشور، پروژه نابودی عملیات فروش نفت ایران خواهد بود. با سرازیر شدن ذخایر بزرگ نفت ونزوئلا، خریداران نفت ایران هم جایگزین پیدا می‌کنند و این جایگزین نیز کشوری با بزرگ‌ترین ذخایر نفتی دنیاست.
تسنیمتسنیم2 هفته قبل
از این رو با ابزار اینستکس نمی‌توان هر کالایی را از اروپا وارد کرد. اما اینستکس یک گام به عقب نهاده و اساسا وظیفه خود را مقابله با تحریم‌ها نمی‌داند. ۴- کدام کشورها با آن کار می‌کنند؟ تفاوت دیگری که میان اینستکس و SPV قابل طرح است، بازیگران آن است. ۹- رابطه اینستکس و FATF چیست؟ شاید یکی از مهم‌ترین مسائل اینستکس را بتوان در شرطی جستجو کرد که برای ایران تعیین شده است. ۱۰- اصلی‌ترین مشکل اینستکس چیست؟ فارغ از تحقیری که در این ابزار اروپایی وجود دارد، مهم‌ترین مشکل اینستکس در تولید امید کاذب است.
تسنیمتسنیم2 هفته قبل
به گزارش گروه رسانه‌های خبرگزاری تسنیم، تامین مسکن مناسب یکی از دغدغه‌های اصلی خانوارهای شهری است، زیرا بین ۳۵ تا ۴۰ درصد از هزینه سبد معیشتی خانوار به تامین مسکن اختصاص دارد. مشکلات و آسیب‌های اجتماعی، فقر شهری و مساله امنیت در مناطق حاشیه شهری نیز از دیگر مواردی است که با تغییر الگوی زیست ‌مکانی شهروندان مهاجر با آن مواجه هستند. به‌عبارت دیگر، در دی‌ماه سال جاری تعداد اجاره‌نامه‌های منعقدشده در مناطق ۲۲گانه تهران چهارهزار و ۳۵۳ مورد است که نسبت به ۹هزار و ۱۷۰ مورد اجاره‌نامه دی‌ماه سال ۹۶، کاهش ۵۲ درصدی را نشان می‌دهد. به بیان دیگر، در دولت روحانی میزان ساخت‌وساز تا پایان سال ۹۶ کاهش ۴۱ درصدی را نشان می‌دهد. براساس این طرح، مقرر شد در یک دوره پنج‌ساله، سالانه ۱۰۰ هزار واحد مسکونی فرسوده (مجموعا ۵۰۰ هزار واحد) با بازآفرینی محلات فرسوده ساخته شود.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 ماه قبل
افغانستان زیاد آمده‌اند که به اسم ایرانی شناسنامه بگیرند، ولی ما که اهل خود سیستانیم. گفتند همه این‌هایی که شناسنامه ندارند، افغانستانی و پاکستانی‌اند، ولی ما به خدا ایرانی هستیم، حق‌مان است شناسنامه داشته باشیم. می‌گویند تبعهزیاد آمده‌اند که به اسم ایرانی شناسنامه بگیرند، ولی ما که اهل خود سیستانیم. گفتند همه این‌هایی که شناسنامه ندارند، افغانستانی و پاکستانی‌اند، ولی ما به خدا ایرانی هستیم، حق‌مان است شناسنامه داشته باشیم. قاسم غلامیان، فرمانداری شهرستان نیمروز که پیگیر کار شناسنامه افراد بی‌شناسنامه شهرستان بوده در این باره چنین می‌گوید: «ما با استانداری مکاتباتی داشتیم و منتظر نتیجه‌ایم.
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد1 ماه قبل
اما یکی دیگر از محورهای اصلی که پیرامون تحریم‌ها مورد توجه جدی واقع شده، «تحریم یا عدم تحریم نیاز‌های بشردوستانه» است. این مقام مسوول در وزارت بهداشت در بخش دیگری به نقش این وزارتخانه در دوران تحریم اشاره کرد. بر این اساس از یک منظر کلی مسوولیت وزارت بهداشت در دو حوزه «تامین خدمات» و «مستندسازی» قابل تفکیک است. آمریکایی‌ها تیم‌هایی تشکیل داده‌اند و به سراغ کشتیرانی‌های مختلف می‌روند و به آنها می‌گویند نباید با ایران کار کنید. بنابراین باید از ظرفیت‌ نهادهای بین‌المللی مانند دیوان دادگستری لاهه برای ارائه و پیشبرد خواسته‌های‌مان استفاده کنیم.
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد3 هفته قبل
محدود شدن درآمدهای نفتی دولت مادورو در حالی یکی از آثار تحریم صنعت نفت ونزوئلا است که قطع ناگهانی عرضه ۶۰۰‌هزار بشکه‌ای کاراکاس به پالایشگران آمریکایی در هر روز، اثر دیگر آن است. اما اثر دیگر تحریم شرکت ملی نفت ونزوئلا و قطع صادرات نفت این کشور به آمریکا، تلاش دولت مادورو برای فروش نفت به دیگر مصرف‌کنندگان، می‌تواند به معنای ورود این کشور به بازارهای هدف ایران، به ویژه هند و چین باشد. بنابراین هر چند تحریم نفتی ونزوئلا می‌تواند افزایش قیمت نفت و درآمدهای نفتی ایران را به دنبال داشته باشد، امادر روی دیگر این ماجرا ممکن است کار ایران برای فروش نفت به بازارهای هدف آن هم در دوران تحریم‌، دشوارتر از پیش شود. این ابعاد گسترده در شرایطی می‌تواند در میان‌مدت آشکار شود که اولین نشانه‌های تحریم‌ نفتی ونزوئلا توسط آمریکا، دیروز در بازار نفت مشخص شد. منوچین در حالی سعی بر بی‌اهمیت نشان دادن تحریم‌ شرکت ملی نفت ونزوئلا دارد که به گزارش پلاتس به نقل از منابع آگاه، دولت آمریکا سرگرم بررسی برداشت از ذخایر نفت استراتژیک همزمان با احتمال وضع تحریم علیه صادرات نفت ونزوئلا است. کارشناسان عقیده دارند چین و هند می‌توانند مهم‌ترین گزینه‌های فروش نفت ونزوئلا باشند، این در حالی است که با توجه به نزدیک بودن گریدهای نفتی ایران و ونزوئلا، احتمالا محموله‌های کاراکاس می‌توانند جایگزین مناسبی برای نفت ایران در دوران تحریم باشند. اما این تنها اثری نیست که تحریم نفتی ونزوئلا می‌تواند بر فروش نفت ایران بگذارد.
تابناکتابناک3 هفته قبل
پس از تحریم ماهان‌ایر از سوی دولت آلمان، وزیر راه و شهرسازی اعلام کرد که تمامی شرکت‌های هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران در فهرست تحریم قرار دارند. وزیر راه و شهرسازی همچنین در خصوص تحریم شرکت هواپیمایی ماهان از سوی آلمانی‌ها اظهار کرد که در نامه‌ای که از سوی دستگاه متولی حوزه حمل و نقل هوایی آلمان به سازمان هواپیمایی کشور ارسال شد، مطالبی درج شد که زیبنده نبود که البته از سوی سازمان هواپیمایی کشوری نیز پاسخ نامه آن تهیه و ارسال شد. واکنش سازمان هواپیمایی کشوری به تحریم ماهان از سوی آلمانی‌هادر این بیانیه آمده بود که هواپیمایی ماهان، یک شرکت حمل و نقل هوایی تجاری است که مجوزهای لازم را از سازمان هواپیمایی کشوری دریافت کرده و برای اطمینان از رعایت تمامی الزامات ایمنی و امنیتی تحت نظارت دائم این سازمان بوده و هیچ نوع نگرانی ایمنی و امنیتی که ادامه پروازهای این شرکت را با محدودیت مواجه سازد در نظارت‌های سازمان هواپیمایی کشوری یافته نشده و توسط سایر سازمان‌های هواپیمایی کشوری، از جمله سازمان‌های اروپایی و سازمان هواپیمایی کشوری آلمان نیز گزارش نشده است. این شرکت در روزهای اخیر موفق به تمدید مجوز فعالیت در اروپا، با کسب امتیازی برتر از قبل شده است. بنابراین سازمان هواپیمایی کشوری، تصمیم دولت آلمان را در تعلیق مجوزهای پروازی ماهان به آن کشور غیر قابل توجیه و غیر حرفه‌ای ارزیابی دانست و آن را ناشی از فشار سیاسی و موضوعاتی غیر مرتبط با هواپیمایی و شرکت ماهان می‌داند.
برترین‌هابرترین‌ها2 هفته قبل
خبرگزاری مهر: دفتر نخست‌وزیری انگلیس اعلام کرده است که لندن امکان تحریم ونزوئلا را به منظور بازگرداندن صلح و دموکراسی به این کشور مورد بررسی قرار خواهد داد. به گفته سخنگوی ترزا می، دولت انگلیس راه‌های گوناگون برای بازگرداندن دموکراسی به ونزوئلا از جمله از طریق تحریم دولت مادورو مورد بررسی قرار خواهد داد. پیش از این برخی کشورهای اروپایی شامل بریتانیا، فرانسه، آلمان، اسپانیا، هلند، اتریش، دانمارک، پرتغال و سوئد با ادعای پایان مهلت هشت روزه به مادورو رئیس جمهور ونزوئلا، رهبر مخالفان، خوان گوایدو را به عنوان رئیس جمهور موقت این کشور به رسمیت شناخته بودند. اوضاع داخلی در ونزوئلا از دو هفته پیش به این سو پس از فرخوان خوان گوایدو برای برپایی اعتراضات ضددولتی دچار تنش شده است. آمریکا و کشورهای غربی از گوایدو که خود را رئیس جمهور موقت ونزوئلا خوانده حمایت می‌کنند. ​
خبرآنلاینخبرآنلاین2 هفته قبل
گوایدو گفت: ما برای رهایی از حاکمیت رژیم دیکتاتوری حاکم بر ونزوئلا، به حمایت بیشتر اتحادیه اروپا نیاز داریم. اظهارات رهبر مخالفان دولت ونزوئلا درحالیست که براساس آخرین نظرسنجی که امروز (چهارشنبه) منتشر شده است، ۸۶ درصد از مردم ونزوئلا با دخالت نظامی آمریکا و ۸۱ درصد از آنها با تحریم‌های غرب علیه کشورشان مخالفند. تحریم‌ها شامل دولت، تمام ادارات و آژانس‌های سیاسی از جمله بانک مرکزی ونزوئلا و همچنین هر فردی که به نفع نیکلاس مادورو عمل کند، می‌شود. 'استفان مونچین' وزیر خزانه داری آمریکا خاطرنشان کرد که هرگونه خرید نفت ونزوئلا می‌تواند منجر به مسدودشدن حساب‌های خریداران شود. اعمال این تحریم‌ها ضد ونزوئلا، بخشی از اقدامات بی شماری است که «دونالد ترامپ» برای از بین بردن آنچه واشنگتن 'بحران ونزوئلا' می‌خواند، به کار گرفته است.
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد4 هفته قبل
هدف این نشست فراهم شدن زمینه برای درگیری غیرضروری با ایران است. ما از شما می‌خواهیم که در این نشست شرکت نکنید و به‌جای آن میزبان نشستی جایگزین با حضور تمامی کشورهای منطقه از جمله ایران باشید. امضا‌کنندگان توافق هسته‌ای به‌جز آمریکا در این توافق باقی مانده‌اند و به‌دنبال راه‌هایی برای دور زدن تحریم‌های آمریکا علیه ایران هستند. ما از تمامی کشورها می‌خواهیم در این کنفرانس شرکت نکنند و به‌جای آن به دولت آمریکا فشار بیاورند بار دیگر به توافق هسته‌ای با ایران بپیوندد. ما از شما می‌خواهیم به جای نشست ورشو میزبان اجلاس دیگری با حضور تمامی کشورهای خاورمیانه از جمله ایران باشید تا به تروریسم و جنگ‌ها در خاورمیانه از جمله جنگ فاجعه‌بار یمن پایان دهید.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 هفته قبل
به گزارش خبرنگار گروه ورزشی خبرگزاری میزان، امیر قلعه‌نویی سرمربی تیم فوتبال سپاهان در نشست خبری پیش از دیدار با سپیدرود شرکت کرد اما حاضر به صحبت با رسانه‌ها نشد و مدیر رسانه‌ای سپاهان با قرائت بیانیه‌ای اعتراض این باشگاه به کمیته انضباطی و کمیته داروان را اعلام کرد. انتهای پیام/
خبرآنلاینخبرآنلاین3 روز قبل
به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ پرسپولیس پس از پیروزی مقابل استقلال خوزستان آماده بازی مقابل پدیده خواهد شد. اما اخبار نگران کننده‌ای از تمرینات پرسپولیسی‌ها به گوش می‌رسد. در پی مشکلات مالی بازیکنان پرسپولیس، شاگردان برانکو تصمیم دارند در صورتی که تا بازی با پدیده خودرو مشکلاتشان حل نشود، تمرین نکنند. بنابراین با وجود نایب قهرمانی در لیگ قهرمانان آسیا و پاداش‌های پرسپولیس، به نظر می‌رسد این تیم هنوز توانایی پرداخت حقوق ستاره هایش را ندارد.
رکنارکنا3 هفته قبل
به گزارش رکنا، پس از آن‌که دولت آلمان اعلام کرد که شرکت هواپیمایی ماهان ایر از سال ۲۰۱۹ میلادی دیگر قادر نخواهد بود برای پروازهای خود از فرودگاه‌های این کشور استفاده کند، به تازگی محمد اسلامی- وزیر راه و شهرسازی به صراحت بیان کرد که تمامی شرکت‌های هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران از جمله ایران ایر نیز در فهرست تحریم‌ها قرار دارد. وزیر راه و شهرسازی همچنین در خصوص تحریم شرکت هواپیمایی ماهان از سوی آلمانی‌ها اظهار کرد که در نامه‌ای که از سوی دستگاه متولی حوزه حمل و نقل هوایی آلمان به سازمان هواپیمایی کشور ارسال شد، مطالبی درج شد که زیبنده نبود که البته از سوی سازمان هواپیمایی کشوری نیز پاسخ نامه آن تهیه و ارسال شد. واکنش سازمان هواپیمایی کشوری به تحریم ماهان از سوی آلمانی‌هادر این بیانیه آمده بود که هواپیمایی ماهان، یک شرکت حمل و نقل هوایی تجاری است که مجوزهای لازم را از سازمان هواپیمایی کشوری دریافت کرده و برای اطمینان از رعایت تمامی الزامات ایمنی و امنیتی تحت نظارت دائم این سازمان بوده و هیچ نوع نگرانی ایمنی و امنیتی که ادامه پروازهای این شرکت را با محدودیت مواجه سازد در نظارت‌های سازمان هواپیمایی کشوری یافته نشده و توسط سایر سازمان‌های هواپیمایی کشوری، از جمله سازمان‌های اروپایی و سازمان هواپیمایی کشوری آلمان نیز گزارش نشده است. این شرکت در روزهای اخیر موفق به تمدید مجوز فعالیت در اروپا، با کسب امتیازی برتر از قبل شده است. بنابراین سازمان هواپیمایی کشوری، تصمیم دولت آلمان را در تعلیق مجوزهای پروازی ماهان به آن کشور غیر قابل توجیه و غیر حرفه‌ای ارزیابی دانست و آن را ناشی از فشار سیاسی و موضوعاتی غیر مرتبط با هواپیمایی و شرکت ماهان می‌داند. اخبار ۲۴ ساعت گذشته رکنا را از دست ندهید
برترین‌هابرترین‌ها2 هفته قبل
رهبر مخالفان دولت ونزوئلا که ازسوی آمریکا حمایت می‌شود، روز چهارشنبه خطاب به کشورهای اروپایی گفت که مانند آمریکا تحریم‌های بیشتری علیه دولت کاراکاس اعمال کنند. خبرگزاری ایرنا: رهبر مخالفان دولت ونزوئلا که ازسوی آمریکا حمایت می‌شود، روز چهارشنبه خطاب به کشورهای اروپایی گفت که مانند آمریکا تحریم‌های بیشتری علیه دولت کاراکاس اعمال کنند. گوایدو گفت: ما برای رهایی از حاکمیت رژیم دیکتاتوری حاکم بر ونزوئلا، به حمایت بیشتر اتحادیه اروپا نیاز داریم. اظهارات رهبر مخالفان دولت ونزوئلا درحالیست که براساس آخرین نظرسنجی که امروز (چهارشنبه) منتشر شده است، ۸۶ درصد از مردم ونزوئلا با دخالت نظامی آمریکا و ۸۱ درصد از آنها با تحریم‌های غرب علیه کشورشان مخالفند. اعمال این تحریم‌ها ضد ونزوئلا، بخشی از اقدامات بی شماری است که «دونالد ترامپ» برای از بین بردن آنچه واشنگتن 'بحران ونزوئلا' می‌خواند، به کار گرفته است.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین1 روز قبل
در حالی که امریکا موفق به اقناع برخی متحدان خود برای ممنوع کردن استفاده از تجهیزات هواوی به منظور ایجاد شبکه‌های نسل پنجم تلفن همراه شده، انگلیس با این تصمیم همراهی نکرده است. اعتمادآنلاین| مرکز ملی امنیت سایبری انگلیس مدعی شده که می‌تواند خطرات ناشی از استفاده از تجهیزات هواوی برای ایجاد و توسعه شبکه نسل پنجم مخابراتی خود را محدود کند و لذا نیازی به تحریم کامل هواوی در این کشور وجود ندارد. این مرکز اعلام کرده که با استفاده از تجهیزات چند شرکت دیگر و محدود کردن استفاده از برخی تولیدات هواوی در شبکه نسل پنجم انگلیس تبعات منفی به کارگیری خدمات این شرکت چینی را به میزان چشمگیری کاهش خواهد داد. پیش از این آمریکا مدعی شده بود که تجهیزات مخابراتی هواوی به گونه‌ای طراحی و تولید شده‌اند که به دولت چین امکان جاسوسی از دیگر کشورها را می‌دهند. مقامات هواوی بارها این ادعا را رد کرده‌اند.
مهرمهر4 هفته قبل
به گزارش خبرگزاری مهر، مصطفی نمکی در نشست خبری همایش توسعه کارآفرینی، اکسیر اقتصاد در شرایط تحریم گفت: توسعه کارآفرینی عامل رسیدن به توسعه اقتصادی است و تمام پژوهش‌های اقتصادی لزوم هدایت اقتصاد کشور به سمت اقتصاد کارآفرین را تأیید می‌کند. وی با بیان اینکه توسعه کارآفرینی به معنای امیدآفرینی است افزود: در همین فضای موجود هم می‌توان با پرداختن به کارآفرینی و توسعه آن بسیاری از گره‌های اقتصادی را گشود. وی با بیان اینکه تحریم‌ها را می‌توان با توسعه کارآفرینی بی اثر کرد اظهار داشت: تثبیت فرهنگ کارآفرینی و ارزش محسوب شدن آن در جامعه موجب می‌شود که افراد از کارجویی به سمت کارآفرینی هدایت شوند. دبیر همایش توسعه کارآفرینی، محور این همایش را که دوم اسفند ماه در تهران برگزار می‌شود، تولید ملی، توسعه اشتغال و ارائه الگوهای موفق عنوان کرد. دبیر همایش توسعه کارآفرینی افزود: این پیشنهادات در صورتی تحقق می‌یابد که بخش خصوصی آن را بپذیرد و وارد عمل شود و همچنین فرهنگ سازی در بین هموطنان خارج از کشور در این زمینه ایجاد شود.
برترین‌هابرترین‌ها3 هفته قبل
سخنگوی وزارت خارجه چین با بیان اینکه به تحریم‌های یکجانبه آمریکا علیه ایران مخالفیم و حتی همپیمانان آمریکا هم مخالفند، گفت: تلاش آمریکا برای برگرداندن رئیس هواوی نقض قوانین بین‌المللی است. اظهارات سخنگوی وزارت خارجه چین در یک کنفرانس خبری مطرح شد و اشاره کرد که چین با این اقدام آمریکا کاملا مخالف است. وی همچنین تأکید کرد که چین کاملا با تحریم‌های یک‌جانبه آمریکا علیه ایران و هرگونه تحریمی که خارج از چهارچوب شورای امنیت باشد مخالفت می‌کند و کشورهای بین‌المللی دیگر از جمله هم‌پیمانان خود آمریکا نیز با تحریم‌های یک‌جانبه مخالفند. هوآ گفت: کانادا هم با مسئله برگرداندن رئیس شرکت هوآوی مخالف است. سخنگوی وزارت خارجه چین همچنین گفت: کشورهایی که حس عدالت‌جویی دارند باید با اقدامات این‌چنینی آمریکا کاملا مخالفت کنند.
برترین‌هابرترین‌ها3 هفته قبل
مدیرکل توافق‌نامه‌ها و توسعه بازار سازمان بنادر و دریانوردی با تأکید بر این‌که ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌هیچ سندی وجود ندارد که بنادر ایران تحریم شده با‌شد، گفت: بنادر ما تحریم نیستند و برخی کشتی‌های اروپایی به بنادر ما می‌آیند. خبرگزاری فارس: مدیرکل توافق‌نامه‌ها و توسعه بازار سازمان بنادر و دریانوردی با تأکید بر این‌که ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌هیچ سندی وجود ندارد که بنادر ایران تحریم شده با‌شد، گفت: بنادر ما تحریم نیستند و برخی کشتی‌های اروپایی به بنادر ما می‌آیند. * هیچ سندی وجود ندارد که بنادر ما تحریم شده با‌شدمدیرکل توافق‌نامه‌ها و توسعه بازار سازمان بنادر و دریانوردی با تأکید بر این‌که ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌هیچ سندی وجود ندارد که بنادر ما تحریم شده با‌شد، گفت: همه باید دقت کنند که بنادر ما تحریم نیستند ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌و نباید همسو با رسانه‌های دشمن عمل کر‌د و مدعی شد، بنادر کشور تحریم شده‌اند. مدیرکل توافق‌نامه‌ها و توسعه بازار سازمان بنادر و دریانوردی ا‌فز‌و‌د: این لاینرها تهدید شده‌اند که ا‌گر د‌ر این زمینه د‌ر بنادر ایران فعالیت کنند، اجازه نخواهند داشت که وارد آ‌ب‌های آمریکا شوند. * همه کشتیرانی‌ها امکان ورود به بنادر ایران را دارندوی اضافه کرد: د‌ر حال حاضر همه خطوط می‌توانند به بنادر ما بیایند چون بنادر ما تحریم نیستند، ا‌ما به هر حال ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌تجارت‌های ثانویه‌ای وجود د‌ارد که د‌ر رفتارهای این خطوط کشتیرانی تأثیر می‌گذارد.
ایسناایسنا3 هفته قبل
پس از تحریم ماهان‌ایر از سوی دولت آلمان، وزیر راه و شهرسازی اعلام کرد که تمامی شرکت‌های هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران در فهرست تحریم قرار دارند. وزیر راه و شهرسازی همچنین در خصوص تحریم شرکت هواپیمایی ماهان از سوی آلمانی‌ها اظهار کرد که در نامه‌ای که از سوی دستگاه متولی حوزه حمل و نقل هوایی آلمان به سازمان هواپیمایی کشور ارسال شد، مطالبی درج شد که زیبنده نبود که البته از سوی سازمان هواپیمایی کشوری نیز پاسخ نامه آن تهیه و ارسال شد. واکنش سازمان هواپیمایی کشوری به تحریم ماهان از سوی آلمانی‌هادر این بیانیه آمده بود که هواپیمایی ماهان، یک شرکت حمل و نقل هوایی تجاری است که مجوزهای لازم را از سازمان هواپیمایی کشوری دریافت کرده و برای اطمینان از رعایت تمامی الزامات ایمنی و امنیتی تحت نظارت دائم این سازمان بوده و هیچ نوع نگرانی ایمنی و امنیتی که ادامه پروازهای این شرکت را با محدودیت مواجه سازد در نظارت‌های سازمان هواپیمایی کشوری یافته نشده و توسط سایر سازمان‌های هواپیمایی کشوری، از جمله سازمان‌های اروپایی و سازمان هواپیمایی کشوری آلمان نیز گزارش نشده است. این شرکت در روزهای اخیر موفق به تمدید مجوز فعالیت در اروپا، با کسب امتیازی برتر از قبل شده است. بنابراین سازمان هواپیمایی کشوری، تصمیم دولت آلمان را در تعلیق مجوزهای پروازی ماهان به آن کشور غیر قابل توجیه و غیر حرفه‌ای ارزیابی دانست و آن را ناشی از فشار سیاسی و موضوعاتی غیر مرتبط با هواپیمایی و شرکت ماهان می‌داند.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین3 هفته قبل
وی با تاکید بر اینکه که این قبیل اقدامات خلاف حقوق بین‌الملل است، خاطرنشان کرد که آمریکا همواره در طول تاریخ چنین اقداماتی علیه جمهوری اسلامی ایران انجام داده است و ملت ایران نیز شاهد اقدامات تروریستی و حمایت از تروریسم از جانب آمریکا بوده‌اند. وزیر راه و شهرسازی همچنین در خصوص تحریم شرکت هواپیمایی ماهان از سوی آلمانی‌ها اظهار کرد که در نامه‌ای که از سوی دستگاه متولی حوزه حمل و نقل هوایی آلمان به سازمان هواپیمایی کشور ارسال شد، مطالبی درج شد که زیبنده نبود که البته از سوی سازمان هواپیمایی کشوری نیز پاسخ نامه آن تهیه و ارسال شد. واکنش سازمان هواپیمایی کشوری به تحریم ماهان از سوی آلمانی‌هادر این بیانیه آمده بود که هواپیمایی ماهان، یک شرکت حمل و نقل هوایی تجاری است که مجوزهای لازم را از سازمان هواپیمایی کشوری دریافت کرده و برای اطمینان از رعایت تمامی الزامات ایمنی و امنیتی تحت نظارت دائم این سازمان بوده و هیچ نوع نگرانی ایمنی و امنیتی که ادامه پروازهای این شرکت را با محدودیت مواجه سازد در نظارت‌های سازمان هواپیمایی کشوری یافته نشده و توسط سایر سازمان‌های هواپیمایی کشوری، از جمله سازمان‌های اروپایی و سازمان هواپیمایی کشوری آلمان نیز گزارش نشده است. این شرکت در روزهای اخیر موفق به تمدید مجوز فعالیت در اروپا، با کسب امتیازی برتر از قبل شده است. بنابراین سازمان هواپیمایی کشوری، تصمیم دولت آلمان را در تعلیق مجوزهای پروازی ماهان به آن کشور غیر قابل توجیه و غیر حرفه‌ای ارزیابی دانست و آن را ناشی از فشار سیاسی و موضوعاتی غیر مرتبط با هواپیمایی و شرکت ماهان می‌داند.
آخرین خبرآخرین خبر3 هفته قبل
آخرین وضعیت تحریم هواپیمایی ایرانایسنا/ پس از تحریم ماهان‌ایر از سوی دولت آلمان، وزیر راه و شهرسازی اعلام کرد که تمامی شرکت‌های هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران در فهرست تحریم قرار دارند. وزیر راه و شهرسازی همچنین در خصوص تحریم شرکت هواپیمایی ماهان از سوی آلمانی‌ها اظهار کرد که در نامه‌ای که از سوی دستگاه متولی حوزه حمل و نقل هوایی آلمان به سازمان هواپیمایی کشور ارسال شد، مطالبی درج شد که زیبنده نبود که البته از سوی سازمان هواپیمایی کشوری نیز پاسخ نامه آن تهیه و ارسال شد. واکنش سازمان هواپیمایی کشوری به تحریم ماهان از سوی آلمانی‌هادر این بیانیه آمده بود که هواپیمایی ماهان، یک شرکت حمل و نقل هوایی تجاری است که مجوزهای لازم را از سازمان هواپیمایی کشوری دریافت کرده و برای اطمینان از رعایت تمامی الزامات ایمنی و امنیتی تحت نظارت دائم این سازمان بوده و هیچ نوع نگرانی ایمنی و امنیتی که ادامه پروازهای این شرکت را با محدودیت مواجه سازد در نظارت‌های سازمان هواپیمایی کشوری یافته نشده و توسط سایر سازمان‌های هواپیمایی کشوری، از جمله سازمان‌های اروپایی و سازمان هواپیمایی کشوری آلمان نیز گزارش نشده است. این شرکت در روزهای اخیر موفق به تمدید مجوز فعالیت در اروپا، با کسب امتیازی برتر از قبل شده است. بنابراین سازمان هواپیمایی کشوری، تصمیم دولت آلمان را در تعلیق مجوزهای پروازی ماهان به آن کشور غیر قابل توجیه و غیر حرفه‌ای ارزیابی دانست و آن را ناشی از فشار سیاسی و موضوعاتی غیر مرتبط با هواپیمایی و شرکت ماهان می‌داند.
مهرمهر2 هفته قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، دفتر نخست‌وزیری انگلیس اعلام کرده است که لندن امکان تحریم ونزوئلا را به منظور بازگرداندن صلح و دموکراسی به این کشور مورد بررسی قرار خواهد داد. به گفته سخنگوی ترزا می، دولت انگلیس راه‌های گوناگون برای بازگرداندن دموکراسی به ونزوئلا از جمله از طریق تحریم دولت مادورو مورد بررسی قرار خواهد داد. پیش از این برخی کشورهای اروپایی شامل بریتانیا، فرانسه، آلمان، اسپانیا، هلند، اتریش، دانمارک، پرتغال و سوئد با ادعای پایان مهلت هشت روزه به مادورو رئیس جمهور ونزوئلا، رهبر مخالفان، خوان گوایدو را به عنوان رئیس جمهور موقت این کشور به رسمیت شناخته بودند. اوضاع داخلی در ونزوئلا از دو هفته پیش به این سو پس از فرخوان خوان گوایدو برای برپایی اعتراضات ضددولتی دچار تنش شده است. آمریکا و کشورهای غربی از گوایدو که خود را رئیس جمهور موقت ونزوئلا خوانده حمایت می‌کنند. ​
ایسناایسنا3 هفته قبل
در حال حاضر تمامی شرکت‌های هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران در فهرست تحریم قرار دارند. رشد سهم‌های کوچک در بازارامروز علی‌رغم افت قیمت سهام شرکت‌های بزرگ، قیمت تعدادی از سهم‌های کوچک با رشد همراه شد. مشکل اساسی که همواره در زمینه نرخ بنزین وجود داشته این بوده که زمانی که افزایش پیدا می‌کرده، بخش‌های دیگر با ضریبی بیش از بنزین افزایش قیمت می‌دادند. اما در دی ماه ١٣٩٧، بیشترین افزایش قیمت بین اقلام خوراکی نسبت به آذرماه، مربوط به اقلام «مرغ ماشینی» با ۱۵٫۶ درصد افزایش، «پیاز» با ۶٫۱۳ درصد افزایش و «گوشت گوسفند» با ٩. وزن صادرات کالاهای صنعتی نیز در ۹ ماهه امسال حدود شش درصد نسبت به مدت مشابه در سال گذشته افزایش داشته است.
خبر فوریخبر فوری3 هفته قبل
در حال حاضر تمامی شرکت‌های هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران در فهرست تحریم قرار دارند. رشد سهم‌های کوچک در بازارامروز علی‌رغم افت قیمت سهام شرکت‌های بزرگ، قیمت تعدادی از سهم‌های کوچک با رشد همراه شد. مشکل اساسی که همواره در زمینه نرخ بنزین وجود داشته این بوده که زمانی که افزایش پیدا می‌کرده، بخش‌های دیگر با ضریبی بیش از بنزین افزایش قیمت می‌دادند. اما در دی ماه ١٣٩٧، بیشترین افزایش قیمت بین اقلام خوراکی نسبت به آذرماه، مربوط به اقلام «مرغ ماشینی» با ۱۵٫۶ درصد افزایش، «پیاز» با ۶٫۱۳ درصد افزایش و «گوشت گوسفند» با ٩. وزن صادرات کالاهای صنعتی نیز در ۹ ماهه امسال حدود شش درصد نسبت به مدت مشابه در سال گذشته افزایش داشته است.
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد2 هفته قبل
سارا وخشوری، رئیس موسسه بین‌المللی انرژی «اس‌وی‌بی» معتقد است: «همزمانی تحریم‌های نفتی ایران و ونزوئلا موجب وارد آمدن فشار گزافی بر فروش نفت خام در سطح عمده آن خواهد شد. نکته بسیار مهم آن است که تحریم‌های آمریکا صادرات نفت سبک به ونزوئلا را نیز ممنوع می‌کند. روسیه و به‌ویژه چین طی سال‌های اخیر عمده نفت ونزوئلا را دریافت کرده‌اند که اغلب آن در ازای پرداخت بدهی‌های کاراکاس به این کشورها بوده است. ونزوئلا ممکن است برای فروش نفت خود تخفیف درنظر بگیرد تا کشورهایی که از واهمه تحریم‌های آمریکا از خرید نفت ونزوئلا منع شده‌اند در این موضوع تجدید‌نظر کنند. به‌رغم خواسته تندروها برای کاهش صددرصدی فروش نفت ایران، به‌نظر می‌رسد واقعیت‌های بازار نفت موجب تعدیل روش‌های کاخ‌سفید خواهد شد.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز2 هفته قبل
به گزارش مشرق، در هفته‌های اخیر، همزمان با افزایش قابل ملاحظه قیمت، شاهد تشکیل صفهای طویل مردم برای تهیه گوشت قرمز هستیم. گزارش مرکز پژوهشهای مجلس نشان میدهد، ارز مورد نیاز واردات گوشت قرمز نزدیک به ۱٫۶ میلیارد دلار است. همچنین برخی گزارشها حکایت از افزایش ۲۵ درصدی گوشت، تاپایان اذر ماه نسبت به مدت مشابه سال قبل دارد. این درحالی است که افزایش واردات گوشت دام دراذر ماه امسال نسبت به اسفند ۹۶ حدود ۵۴ درصد بوده است. نکته مهم این است که این امار نشان میدهد کاهش عرضه گوشت در بازار نمیتواند به مساله تحریم ارتباط داشته باشد و مسئولان باید در خصوص چالشهای ایجاد شده در حوزه عرضه توزیع گوشت قرمز شفاف سازی کنند.
خبر فوریخبر فوری3 هفته قبل
پس از تحریم ماهان‌ایر از سوی دولت آلمان، وزیر راه و شهرسازی اعلام کرد که تمامی شرکت‌های هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران در فهرست تحریم قرار دارند. پس از آن‌که دولت آلمان اعلام کرد که شرکت هواپیمایی ماهان ایر از سال ۲۰۱۹ میلادی دیگر قادر نخواهد بود برای پروازهای خود از فرودگاه‌های این کشور استفاده کند، به تازگی محمد اسلامی- وزیر راه و شهرسازی به صراحت بیان کرد که تمامی شرکت‌های هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران از جمله ایران ایر نیز در فهرست تحریم‌ها قرار دارد. وزیر راه و شهرسازی همچنین در خصوص تحریم شرکت هواپیمایی ماهان از سوی آلمانی‌ها اظهار کرد که در نامه‌ای که از سوی دستگاه متولی حوزه حمل و نقل هوایی آلمان به سازمان هواپیمایی کشور ارسال شد، مطالبی درج شد که زیبنده نبود که البته از سوی سازمان هواپیمایی کشوری نیز پاسخ نامه آن تهیه و ارسال شد. واکنش سازمان هواپیمایی کشوری به تحریم ماهان از سوی آلمانی‌هادر این بیانیه آمده بود که هواپیمایی ماهان، یک شرکت حمل و نقل هوایی تجاری است که مجوزهای لازم را از سازمان هواپیمایی کشوری دریافت کرده و برای اطمینان از رعایت تمامی الزامات ایمنی و امنیتی تحت نظارت دائم این سازمان بوده و هیچ نوع نگرانی ایمنی و امنیتی که ادامه پروازهای این شرکت را با محدودیت مواجه سازد در نظارت‌های سازمان هواپیمایی کشوری یافته نشده و توسط سایر سازمان‌های هواپیمایی کشوری، از جمله سازمان‌های اروپایی و سازمان هواپیمایی کشوری آلمان نیز گزارش نشده است. بنابراین سازمان هواپیمایی کشوری، تصمیم دولت آلمان را در تعلیق مجوزهای پروازی ماهان به آن کشور غیر قابل توجیه و غیر حرفه‌ای ارزیابی دانست و آن را ناشی از فشار سیاسی و موضوعاتی غیر مرتبط با هواپیمایی و شرکت ماهان می‌داند.
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد3 هفته قبل
رئیس‌جمهوری ونزوئلا همچنین تحریم‌های جدید آمریکا علیه شرکت دولتی نفت این کشور را غیرقانونی توصیف کرد و افزود: «آنها (آمریکایی‌ها) می‌خواهند شرکت «سیتگو» ی ما را که اکثر آن متعلق به ونزوئلا در آمریکاست، بدزدند.» پیش‌تر جان بولتون، مشاور امنیت ملی آمریکا و استیون منوچین، وزیرخزانه‌داری این کشور در یک کنفرانس مطبوعاتی از اعمال تحریم علیه شرکت نفت ونزوئلا (پترولئوس دی ونزوئلا) خبر داده بودند. جان بولتون تاکید کرد آمریکا برای حمایت از رئیس جمهوری قانونی ونزوئلا، تمامی گزینه‌ها از جمله نظامی را در نظر دارد. در این کنفرانس خبری، منوچین گفت ایالات‌متحده آمریکا در راستای حمایت از خوان گوایدو، رئیس‌جمهوری موقت ونزوئلا، حمایت‌های دیپلماتیک و اقتصادی خود را افزایش می‌دهد. براساس این تحریم‌ها تمامی دارایی‌ها و حساب‌های مرتبط با شرکت دولتی نفت و گاز ونزوئلا در آمریکا مسدود و توقیف می‌شود. نیکولاس مادورو در گفت‌وگو با شبکه خبری سی‌ان‌ان ترک، که مشخص نیست در چه زمانی انجام شده اما محتوای آن روز یکشنبه پخش شد، احتمال دیدار با دونالد ترامپ را رد کرد اما گفته بود انجام چنین دیداری ناممکن هم نیست.
ایرناایرنا1 ماه قبل
این اتفاق بدون ‏وجود قوت ایمانی امکانپذیر نیست. ‏وی گفت: در آیات الهی و روایات و احادیث همواره ایمان را با عمل صالح همراه می‌بینیم. ‏ایمان بدون عمل صالح بی معنی است و عمل صالح بدون پشتوانه ایمان نیز عمل قابل ارزشی نیست. انسان‌هایی که به ‏درجه‌ای از رشد و قدرت توانگری می‌رسند که در هیچ فعلی از خود، خودشان را نمی‌بینند. این فضای ‏روحی به معنی خلوص و صداقت است. ‏دهقان اظهار داشت: کسانی که در راه خدا قیام می‌کنند می‌توانند خواستار نصرت الهی باشند. البته وقتی عزم و اراده قیام برای خدا ‏وجود داشته باشد، نصرت الهی نیز اتفاق می‌افتد.