اخبار تحریم - آخرین و مهم ترین اخبار تحریم از خبرگزاری‌های ایران | خبری

تحریم

فارسفارس2 ماه قبل
سفیر ترکیه در ایران با اشاره به تحریم‌ها گفت: همه قبول داریم که از شرایط بسیار سختی عبور می‌کنیم و این تحریم به معنای این است که کشورهای همجوار هم تحریم هستند چراکه به طور غیر مستقیم وقتی ایران تحریم است یعنی ما هم تحریم هستیم. به گزارش خبرگزاری فارس از تبریز، دریا اورس پیش از ظهر امروز در دیدار با رئیس اتاق بازرگانی تبریز که در اتاق بازرگانی تبریز برگزار شد، اظهار کرد: از حضور خود در تبریزی، شهری که با آنها هم زبان هستیم و مشترکات زیادی داریم خوشحال هستم. وی با تاکید بر اینکه اتاق‌های بازرگانی در برقراری ارتباطات سیاسی نقش تعیین کننده‌ای دارند، افزود: همه قبول داریم که از شرایط بسیار سختی عبور می‌کنیم و این تحریم به معنای این است که کشورهای همجوار هم تحریم هستند چراکه به طور غیر مستقیم وقتی ایران تحریم است یعنی ما هم تحریم هستیم چراکه مشکلات در بانکداری منجر شده تا در ایران و ترکیه دچار مراوداتی شویم. سفیر ترکیه در ایران بیان کرد: اقتصاد جهانی نه تنها ایران و ترکیه را تحت تاثیر خود قرار داده، بلکه تمام روابط جهانی را تحت تاثیر قرار داده است که با دخالت کشورها اقتصادهای خارجی یک اقتصاد در جامعه فلج شده و لطمه‌های زیادی را وارد می‌کند. سفیر ترکیه در ایران خاطرنشان کرد: ترکیه گاز و نفت و پتروشیمی ندارد که از ان درآمدزایی کند از این رو به تجارت با کارخانه بدون دودکش یعنی گردشگری روی آورده به همین منظور میلیاردها سرمایه‌گذاری می‌کند.
مهرمهر2 ماه قبل
به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام الله نور کریمی تبار در خطبه‌های نماز جمعه شهر ایلام اظهار داشت: حرکت مجلس و دولت در واکنش به تروریست خواندن سپاه نشانگر آن بود که این ارگان مردمی و مقدس متعلق به ملت است. وی بیان داشت: سپاه مصداق کامل کسانی است که ایمان آوردند، ضمن هجرت، با جان و مالشان جهاد کردند و قرآن در وصف آنان می‌فرماید که این افراد بالاترین درجات را نزد خداوند دارند. وی با اشاره به اینکه آمریکا بزرگترین عامل بازدارنده‌ی تروریست در دنیا یعنی سپاه را در لیست تروریست‌ها قرار داده است، تصریح کرد: برای اولین بار است که یک نیروی نظامی رسمی در دنیا تحریم می‌شود، این موضوع همانند سایر موضوعات به بیشتر شناخته شدن سپاه در کل دنیا خواهد شد. امام جمعه ایلام عنوان کرد: مجلس و دولت به زیبایی در پاسخ به تروریست خواندن سپاه از جانب آمریکا واکنش نشان دادند. وی با اشاره به اینکه این یک موضوع عجیب است و بی‌شک ثمره تحریم آمریکا پیشرفت و همت ما خواهد بود، افزود: سپاه یک مقام نظامی صرف نیست بلکه یک مقام معنوی بوده که نزد خدا ارزشمند است.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین3 ماه قبل
آسیب تحریم داخلی به بخش تولید بسیار بیشتر از تحریم خارجی استناهماهنگی بین دستگاه‌های اجرایی به ویژه گمرک، بانک مرکزی و وزارت صنعت، معدن و تجارت در ماههای اخیر، تولید و تجارت را به شدت با اخلال مواجه کرده است. منع یا کندی ترخیص مواد اولیه از گمرک در برهه‌هایی و دستورالعمل‌های ناگهانی و متناقض به ویژه درباره تخصیص ارز و پیمان‌سپاری، فعالان اقتصادی را سردرگم کرده است تا حدی که تقریبا همه فعالان اقتصادی معتقدند در ماههای اخیر «تحریم داخلی»، بسیار بیشتر از تحریم خارجی به فعالیت تولیدی آنها آسیب زده است. اولا وابستگی به مواد اولیه خارجی و ثانیا تأمین مالی. وابستگی صنایع به مواد اولیه خارجی در شرایط تحریم، اقتصاد و اشتغال را آسیب‌پذیر کرده است. در تحولات اخیر برخی کسب و کارها که به مواد اولیه وارداتی محتاج هستند، صدمه شدید دیده‌اند نظیر مرغداری و لوازم خانگی و برخی که به مواد اولیه خارجی کمتر وابسته‌اند، کمتر صدمه دیده‌اند نظیر معادن.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 ماه قبل
خبرگزاری میزان- روزنامه آمریکایی «بوستون گلوب» نوشت ناکامی تحریم‌های آمریکا علیه ایران و عدم حمایت بین المللی از واشنگتن در این خصوص، سبب تضعیف حربه سیاست تحریم آمریکا شده است. به گزارش به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری میزان؛ روزنامه آمریکایی «بوستون گلوب» در یادداشتی به موضوع سیاست تحریم آمریکا پرداخته و تاکید کرده است در حالی که تحریم‌های واشنگتن علیه ایران و کوبا از حمایت بین المللی برخوردار نشده و شانس موفقیت ندارند، فشار بر کره شمالی و ونزوئلا بی معناست. بوستون گلوب نوشت در حالی که واشنگتن بر موضوعاتی مانند گزارش «رابرت مولر» و جدی شدن کارزار‌های انتخاباتی ریاست جمهوری ۲۰۲۰ متمرکز شده است، دولت ترامپ در حال تغییر جهتی خاموش و متزلزل در سیاست خارجی خود است که ورای توییت‌ها و استیضاح مطرح می‌شود. یادداشت در ادامه با اشاره به تحریم‌های اخیر آمریکا علیه ایران نوشت این تحریم‌ها بدون حمایت‌های بین المللی به ویژه همکاری شرکای تجاری ایران مانند چین، ترکیه و سایرین شکست خواهند خورد. ناکامی شکست سیاست تحریمی آمریکا علیه ایران و عدم حمایت بین المللی از این سیاست در این مورد و نیز موارد دیگر، کارآیی این سیاست را با دشواری روبرو کرده و سبب تضعیف تاثیر و فشار مورد نظر واشنگتن بر ونزوئلا و کره شمالی خواهد شد.
همشهریهمشهری1 ماه قبل
یخچال سایدی که پدرم برای خواهرم ۸ و نیم میلیون تومان خریده بود امروز ۲۸میلیون تومان قیمت خورده، با این وضع قیمت‌ها بعید می‌دانم بتوانیم تعداد زیادی وسیله برقی بخریم. فروشگاه‌هایی که نمایندگی رسمی این کارخانجات را دارند به مشتری‌ها اعلام می‌کنندکه ماشین ظرفشویی ندارند و علت آن را وارد نشدن این کالا عنوان می‌کنند. آقای طالب‌لو به‌همراه همسر و دختر کوچکش برای خرید ماشین ظرفشویی به یکی از این نمایندگی‌ها مراجعه کرده و در حال شرح ماوقع خرید قبلی‌اش برای فروشنده است. سمیه درحالی‌که اجاق گاز ایتالیایی سفید و طلایی را نشان مادرش می‌دهد، از زیبایی اجاق گاز تعریف می‌کند و می‌گوید اگر بشود این اجاق گاز را بخرند خیلی خوب می‌شود. قیمت اجاق گازهای ایرانی اما قابل مقایسه با کالاهای خارجی نیست.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز4 ماه قبل
اگر ترامپ در توقف کامل صادرات نفت ایران موفق شود، تولیدکنندگان نفت باید عرضه روزانه ۲ میلیون و ۷۰۰ هزار بشکه نفت ایران را جایگزین کنند. بر اساس گزارش منابع آمریکایی، ترامپ با پایان یافتن فرجه ۶ ماهه، اگرچه تعداد کشورهای مستثنا شده از تحریم نفتی ایران را کاهش خواهد داد اما باز هم چند کشور از این ۸ کشور را از تحریم نفتی ایران معاف می‌کند. بر اساس آماری که ژانویه ۲۰۱۳ منتشر شد، ذخایر نفتی ونزوئلا ۲٩٧، ٣٤٦، ٠٠٠، ٠٠٠ بشکه است که بیش از ۲۱ درصد ذخایر نفتی دنیاست. فقط و فقط یکی از اقدامات دولت آمریکا در بازی با ذخایر نفتی این کشور، پروژه نابودی عملیات فروش نفت ایران خواهد بود. با سرازیر شدن ذخایر بزرگ نفت ونزوئلا، خریداران نفت ایران هم جایگزین پیدا می‌کنند و این جایگزین نیز کشوری با بزرگ‌ترین ذخایر نفتی دنیاست.
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد2 ماه قبل
این پیش‌نویس چنین نتیجه می‌گیرد که توقف رجیستری گوشی آی‌فون سالانه حداقل رقمی بالغ بر یک میلیارد دلار به اقتصاد آمریکا ضربه وارد می‌کند. به دلیل اسقاط شدن حداقل ۵۰ درصد آی‌فون‌های موجود نیز حداقل یک میلیارد دلار شرکت آی‌فون متضرر خواهد شد که جمعا به مبلغ ۵ میلیارد دلار به این غول بزرگ ضربه خواهیم زد. بررسی اشکالات طرحبه نظر می‌رسد نمایندگانی که این طرح را مطرح کرده‌اند بحث تحریم‌های تازه شرکت اپل و مقابله با این شرکت با اپلیکیشن‌های ایرانی را مدنظر قرار داده‌اند. اما در اینکه ممنوعیت واردات و رجیستر نشدن آی‌فون واقعا سالانه یک میلیارد دلار ضرر به اپل وارد کند هم بحث وجود دارد. واقعیت‌های تحریم کاربران ایرانیحذف اپل از بازار ایران حتی روی کاغذ هم ساده نیست.
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد1 ماه قبل
کمپین BDS که در سال ۲۰۰۵ تاسیس شد، تحت هدایت فعالان فلسطینی قرار دارد. این کمپین به‌عنوان یک جنبش جهانی برای فشار آوردن به رژیم صهیونیستی به منظور پایان دادن به اشغال مناطق فلسطینی فعالیت می‌کند. اما رهبران BDS اتهام‌های رژیم صهیونیستی را رد می‌کنند و می‌گوید: کمپین‌شان یک جنبش اعتراضی ضدخشونت است که خواستار مقابله با تمام انواع سرکوب از جمله سرکوب ضدیهودیت است. در رسانه‌های اجتماعی، فعالان فلسطینی از حامیان خود خواسته‌اند در رخدادی با عنوان «یک هفته عمل مقابل یوروویژن در تل‌آویو» ملحق بشوند. رژیم صهیونیستی می‌گوید فعالان BDS از ۲۳۲ اکانت جعلی توییتری از جمله بات و ترول استفاده کرده تا «رفتار غیرحقیقی سازمان‌دهی‌شده» برای افزایش مقابله با این رخداد شکل دهد.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 ماه قبل
خبرگزاری میزان- دبیر سندیکای تولیدکنندگان لوله و پروفیل فولادی گقت: تحریم صنعت فولاد موضوع جدیدی نیست، بیشتر جنگ روانی است و تاثیری بر صنعت فولاد کشور ندارد. امیرحسین کاوه در گفت‌وگو با خبرنگار گروه اقتصاد خبرگزاری میزان درباره تحریم صنعت فلزات اظهار کرد: طی دو سال گذشته شرکت‌های بزرگ فولادی کشور در لیست تحریم قرار داشتند و این موضوع جدیدی نیست، بیشتر جنگ روانی است و تاثیری بر صنعت فولاد کشور ندارد. دبیر سندیکای تولیدکنندگان لوله و پروفیل فولادی ایران با بیان اینکه این تحریم تاثیری بر صنعت فولاد نمی‌گذارد، افزود: طی این سال‌ها تحریم نتوانسته تاثیری بر کار شرکت‌های بزرگ کشور ایجاد کند. وی افزود: باید صادرات خود را به سمت محصولات با ارزش افزوده سوق دهیم، صادرات فولاد خام با قیمت پایین ارزآوری خاصی نداشته و تحریم پذیر بوده، اما محصولات فولادی هم ارزآوری بیشتری دارد هم تحریم پذیری اندکی خواهند داشت. دبیر سندیکای تولیدکنندگان لوله و پروفیل فولادی ایران تاکید کرد: محصولات فولادی کشور استاندارد‌های جهانی را دارد و کالای مرغوب محسوب می‌شود.
تسنیمتسنیم1 ماه قبل
معاون اول رییس جمهور تصریح کرد: انتظار ما از مجامع بین‌المللی به‌ویژه مجمع جهانی سلامت این است که در مقابل سیاست‌های یکجانبه و غیرقانونی دولت آمریکا به‌خصوص در حوزه سلامت که ارتباط مستقیمی با جان مردم دارد و موضوعی کاملا بشری است سکوت نکنند و از تمام ابزارها و اهرم‌های در اختیار علیه اقدامات و سیاست‌های غیرانسانی و ضدبشری دولت آمریکا استفاده کنند. جهانگیری افزود: درخواست ما از کشورهای منطقه نیز این است که با گسترش همکاری‌های منطقه‌ای در زمینه تولید دارو و تجهیزات پزشکی و نیز ایجاد زیرساخت‌های تعامل و همکاری میان مراکز و شرکتهای فعال در بخش سلامت در کشورهای منطقه بتوانیم بر مشکلات فرامنطقه‌ای نظیر تحریم غلبه کنیم چرا که ما معتقدیم با توجه به نقش ایران در تأمین بخش بزرگی از نیازهای دارویی کشورهای منطقه، تحریم بخش سلامت ایران به‌معنای تحریم حوزه سلامت کشورهای منطقه است. جهانگیری با اشاره به اینکه ایران در چارچوب توافقنامه برجام به تمام تعهداتش عمل کرد و آژانس بین‌المللی انرژی اتمی به‌عنوان مرجع ذی‌صلاح نیز بارها پایبندی کشورمان را تأیید کرده است، خاطرنشان کرد: دولت آمریکا نه‌تنها به تعهداتش عمل نکرد بلکه به‌اذعان خودشان سخت‌ترین تحریم‌های ممکن را علیه ملت ایران اعمال کرده‌اند. آمریکایی‌ها به‌دروغ می‌گویند که هدف تحریم‌ها دولت ایران است، حال آنکه تحریم‌ها بیشترین فشار را بر ملت ایران و معیشت آنها وارد می‌کند. انتهای پیام/*
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز2 ماه قبل
عضو هیأت علمی دانشگاه خوارزمی ادامه داد: از سوی دیگر، میزان بدهی خارجی اقتصاد ایران زیر ۱۳ میلیارد دلار است. شقاقی شهری در مورد سیاست‌های بانک مرکزی به منظور ساماندهی بازار ارز نیز گفت: آخرین سیاست این نهاد، تشکیل بازار متشکل ارزی است. مقصود از بازار متشکل ارزی این است که بانک مرکزی به دنبال شکل دهی بازاری برای ارز، شبیه به بازار بورس است. هم اکنون تنها مسأله و چالش این است که بین ۱۲ تا ۱۵ میلیارد دلار قاچاق کالا داریم. شقاقی افزود: تنها چالش اصلی ما این است که از ۴۲ میلیارد دلار صادرات، زیر ۱۰ میلیارد دلار ارز حاصل از صادرات غیرنفتی به کشور بازگشته است.
تسنیمتسنیم4 ماه قبل
از این رو با ابزار اینستکس نمی‌توان هر کالایی را از اروپا وارد کرد. اما اینستکس یک گام به عقب نهاده و اساسا وظیفه خود را مقابله با تحریم‌ها نمی‌داند. ۴- کدام کشورها با آن کار می‌کنند؟ تفاوت دیگری که میان اینستکس و SPV قابل طرح است، بازیگران آن است. ۹- رابطه اینستکس و FATF چیست؟ شاید یکی از مهم‌ترین مسائل اینستکس را بتوان در شرطی جستجو کرد که برای ایران تعیین شده است. ۱۰- اصلی‌ترین مشکل اینستکس چیست؟ فارغ از تحقیری که در این ابزار اروپایی وجود دارد، مهم‌ترین مشکل اینستکس در تولید امید کاذب است.
سلامت نیوزسلامت نیوز1 ماه قبل
خیابان‌ها و کوچه پس کوچه‌های منشعب از خیابان ری (خیابان ایران و آبشار) هم از پیشروی مغازه‌دارهای لوازم خانگی بی‌نصیب نمانده‌اند، خانه‌های قدیمی کوچه‌های امامزاده یحیی هم چند سالی است که شده‌اند انباری برای نگهداری لوازم خانگی‌ها. همه برندهای معتبر داخلی و خارجی لوازم خانگی در سه‌راه امین حضور شعبه دارند و تنها راه تشخیص نمایندگی‌ها از غیرنمایندگی‌ها نام شرکت‌های گارانتی‌کننده کالاست. همچنین نگرانی از گران‌تر شدن لوازم خانگی هم افراد زیادی را به بازار لوازم خانگی کشانده است. البته خانمم از قبل تعدادی لوازم خانگی کوچک مثل آبمیوه گیری، زودپز، ساندویچ ساز و … را خریده بود اما لوازم برقی اصلی و لوازم بزرگ باقی مانده. سمیه درحالی‌که اجاق گاز ایتالیایی سفید و طلایی را نشان مادرش می‌دهد، از زیبایی اجاق گاز تعریف می‌کند و می‌گوید اگر بشود این اجاق گاز را بخرند خیلی خوب می‌شود.
خبرآنلاینخبرآنلاین2 ماه قبل
همه ما می‌دانیم تاریخ مصرف شعار امسال به اندازه مدت زمان درج آنها در گوشه صفحات تلویزیون‌مان هست – حداکثر تا ۱۳ بدر- و بعد از آن باید تا شعار سال بعدی با قمارهای اپلکیشینی سر کنیم! پس وقتی صحبت از تحریم صدا و سیماست؛ مدنظر، همان تحریم بساط قماربازی هاست و حضور و حمایت کم‌رنگ از تولیدات داخلی در برنامه‌های پربیننده و نه خدای ناکرده، انزجار از برنامه‌های جذاب تلوزیونی آنهم با ۹۰ درصد بیننده!! صدا وسیمایی که قرار بود دانشگاه شود اینک از فقر و مشکلات اقتصادی مردم نهایت استفاده را می‌برد و آنها را برای پولدار شدن یک شبه، تشویق به شرکت در انواع قمارهای برنامه‌هایش می‌کند! عدم حمایت صدا و سیما از تولیدات داخلی شامل تولیدات فرهنگی – هنری هم می‌شود. شما چقدر حمایت از تولیدات هنری در عرصه‌های موسیقی؛ تئاتر؛ سینما و گالری‌های نقاشی را دیدید؟!
تابناکتابناک1 ماه قبل
بحرین و امارات عربی متحده نیز همانند عربستان سعودی از تصمیم رئیس‌جمهور آمریکا در خصوص پایان معافیت تحریم نفتی ایران، استقبال کردند. دلیل دیگر نیز ماهیت نفت ایران است که به طور کامل با پالایشگاه‌های توپراس مطابقت دارد. توقف خرید نفت از ایران، تبعات مالی بی شماری هم برای ترکیه و هم برای سایر کشورهای خریدار نفت ایران به دنبال خواهد داشت. عربستان اوپک و نفت ایرانوزارت خارجه انتظار دارد، عربستان سعودی نقش مهمی در افزایش تولید داشته باشد تا جبران صادرات نفت ایران و اقدامی برای جلوگیری از افزایش قیمت نفت باشد. زنگنه در رابطه با ادامه صادرات نفت ایران گفت که «گرچه صفر کردن صادرات نفت ایران یک آرزوی آمریکایی‌هاست اما این آرزو خیال واهی است».
بازار سرمایه ایرانبازار سرمایه ایران1 ماه قبل
بهرامن با بیان اینکه بخش معادن ایران مشتری خاص خودش را دارد، ادامه داد: ماده معدنی مس ایران بسیار پر ارزش است که اروپا یکی از مشتریان عمده آن به حساب می‌رود. رئیس خانه معدن ایران اظهار کرد: اینطور نیست که همه مصرف‌کنندگان معادن ایران تابع سیاست‌های خصمانه آمریکا باشند و با مدیریت مناسب اجازه نمی‌دهیم متقاضیان یا بازارهای ما آسیب ببیند. وی ایران را نخستین تولیدکننده مس در منطقه دانست و افزود: علاوه بر بازارهای اروپایی، بسیاری از کشورهای منطقه نیز به مواد معدنی ایران نیاز دارند. ممکن است در صورت ایجاد مشکل برای صادرات مواد معدنی به کشورهای اروپایی، به سمت بازارهای جدید رو آوریم. بهرامن با اشاره به مزیت نسبی بخش معدن ایران گفت: آمریکا خواسته در مرحله اول به این بخش ایران صدمه بزند.
ایرناایرنا2 ماه قبل
به گزارش ایرنا، «دریا اورس» روز یکشنبه در دیدار با هیات نمایندگان اتاق بازرگانی تبریز افزود: تحریم ایران نه تنها روابط بین ایران و ترکیه را بلکه تمامی روابط اقتصادی و مناسبات جهانی را تحت تاثیر قرار داده است. سفیر ترکیه در تهران گفت: نوسانات ارزی حاصل از تحریم‌ها که با دخالت برخی کشورها و اقتصادهای بانکی در یک کشور ایجاد می‌شود، ضررهای بزرگی وارد می‌کند. سفیر ترکیه در تهران گفت: در چارچوب حسن نیت و اراده سیاسی بالایی که بین روسای جمهوری ایران و ترکیه وجود دارد می‌توان مشکلات اقتصادی را حل و فصل کرد. وی با اشاره به ارتباطات قوی ۲ کشور حتی در شرایط بد اقتصادی گفت: مراوده و تعامل تجار ایران و ترک به نفع هر ۲ کشور بوده و هر ۲ طرف حسن نیت و اراده خوبی در این راه دارند. وی با اشاره به کسری تجاری و بازرگانی حاصل از تحریم‌ها در ۲ کشور ایران و ترکیه اظهار داشت: بهترین کار برای جبران این کسری، تامین کالاهای مورد نیاز هر ۲ کشور از همدیگر است.
ایرناایرنا2 ماه قبل
به گزارش ایرنا، «دریا اورس» روز یکشنبه در دیدار با هیات نمایندگان اتاق بازرگانی تبریز افزود: تحریم ایران نه تنها روابط بین ایران و ترکیه را بلکه تمامی روابط اقتصادی و مناسبات جهانی را تحت تاثیر قرار داده است. سفیر ترکیه در تهران گفت: نوسانات ارزی حاصل از تحریم‌ها که با دخالت برخی کشورها و اقتصادهای بانکی در یک کشور ایجاد می‌شود، ضررهای بزرگی وارد می‌کند. سفیر ترکیه در تهران گفت: در چارچوب حسن نیت و اراده سیاسی بالایی که بین روسای جمهوری ایران و ترکیه وجود دارد می‌توان مشکلات اقتصادی را حل و فصل کرد. رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تبریز نیز در این جلسه گفت: حجم مبادلات ایران و ترکیه پس از اعمال تحریم‌ها و اعلام ممنوعیت ورود حدود ۴۰۰ کالا به ایران از سوی آمریکا بسیار کم شده است. وی با اشاره به کسری تجاری و بازرگانی حاصل از تحریم‌ها در دو کشور ایران و ترکیه اظهار داشت: بهترین کار برای جبران این کسری، تامین کالاهای مورد نیاز هر دو کشور از همدیگر است.
روزنامه سازندگیروزنامه سازندگی2 ماه قبل
نام پست الکترونیک کد امنیتیقوانین ارسال نظرسازندگی نظراتی که حاوی تهمت یا افتراست منتشر نمیکند. لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت لاتین (فینگیلیش) خودداری کنید. اگرچه تلاش میشود نظرات ظرف ۲ ساعت تعیین تکلیف شوند، اما نظراتی که پس از ساعت ۱۹ نوشته شود، حداکثر تا ساعت ۹ صبح روزبعد منتشر میشوند.
خبرآنلاینخبرآنلاین2 ماه قبل
همه کسانی که با نوروز سال خود را آغاز می‌کنند مخاطب شعار سال هستند. وی با اشاره با شعار سال گذشته گفت: حمایت از کالای ایرانی از شعارهایی بود که نتایج خوبی به جا گذاشت. به نظر می‌رسد که شعار امسال مکمل شعار سال قبل باشد. این فعال سیاسی گفت: مجلس هم وظیفه دارد؛ باید قوانین را متناسب با شرایط جنگ اقتصادی تصویب کند. رونق تولید به معنی رونق اقتصاد است.
افکارنیوزافکارنیوز2 هفته قبل
اما این تنها اتفاقی نیست که با تشدید تحریم‌های نفتی رقم می‌خورد. دسته دوم شرکت‌هایی هستند که تخصص آنها در حذف نام از لیست تحریم‌های آمریکا یا شناسایی اسامی ممنوع برای شرکت‌هایی است که به دنبال روابط عادی هستند. این رقیق‌کننده تا پیش از تحریم‌های آمریکا علیه ونزوئلا، از پالایشگران آمریکایی تامین می‌شد. تحریم کسب و کار آنها ست «تجارت انرژی» حوزه‌ای است که در زمان اعمال تحریم‌های نفتی، بیش از سایر حوزه‌ها تحت‌تاثیر قرار می‌گیرد. تا آنجا که با بازگشت تحریم‌های آمریکا علیه ایران در سال گذشته، چیزی حدود ۱۵۰۰ فرد، شرکت، کشتی و … وارد لیست تحریم شدند.
سلامت نیوزسلامت نیوز3 هفته قبل
سلامت نیوز: به دنبال موج تازه تحریم‌های دولت امریکا علیه مردم ایران، اگرچه بارها اعلام شد دارو و موادغذایی شامل تحریم نمی‌شود، به دنبال موج تازه تحریم‌های دولت امریکا علیه مردم ایران، اگرچه بارها اعلام شد دارو و موادغذایی شامل تحریم نمی‌شود، اما محدودیت در مبادلات مالی عملا خرید و فروش دارو و مواد اولیه دارو را به چالش کشیده است. حالا در سفر وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به ژنو برای شرکت در هفتاد و دومین نشست مجمع جهانی سلامت به میزبانی سوییس، بار دیگر صحبت از این کانال مالی شد. موضوعی که با وجود تحریم‌های پولی و بانکی با دشواری‌هایی همراه بود اما داروسازان معتقدند، با این کانال مالی، تسهیل می‌شود. او بیان کرد: با برگزاری کمیسیون مشترک، مسیر راه‌اندازی کانال ویژه برای همکاری در زمینه تولید و واردات دارو و تجهیزات پزشکی با کشور سوییس گشوده شده و همکاری‌ها توسعه پیدا خواهد کرد. اگر بیمه توان تامین مابه‌التفاوت قیمت دارو را داشته باشد، داروساز مجبور نمی‌شود برای تعدیل قیمت، کاهش هزینه و جلوگیری از ضرر از کیفیت خود کم کند.
خبر فوریخبر فوری1 ماه قبل
به نظرتان می‌توان تحریم‌ها را مدیریت کرد؟ عبارت مدیریت تحریم، خود مشخص کننده جهت پاسخ است؛ یعنی مدیریتی با تدبیر بر مبنای شرایط دوران تحریم. بنابراین در مباحث استراتژیک، تهدید خنثی محسوب می‌شود و ارزشیابی روی نحوه مدیریت تهدید است. مدیریت تحریم به این معناست که مدیر فهیم و آگاه ابتدا ریشه‌های تحریم و تهدیدها را دنبال و رصد می‌کند؛ قبل از وقوع فعل آماده می‌شود. به محض وقوع تهدید بحثی تحت عنوان مدیریت تهدید به منظور جلوگیری از بسط و گسترش آن صورت می‌گیرد؛ شامل مجموعه تحلیل‌ها و تدبیرها. ‌آیا در تحریم‌های دور قبل، مدیریت تحریم رقم خورد؟ بیشترین آسیبی که تاکنون از تحریم‌ها به ما وارد شده، قبل از اینکه به تحریم و توان تحریم کننده بازگردد، به ضعف ما در مدیریت تحریم مربوط بوده است.

عواقب تحریم نفت ایران

الفالف1 ماه قبل
عواقب تحریم نفت ایرانگروه ویدئو الف، ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۸، ۱۰:۵۸ ۳۹۸۰۲۱۴۰۶۲تحلیل‌ها نشان میدهد تحریم نفت ایران اعتراضات کشورهای مختلف جهان را به‌خاطر گران شدن قیمت نفت جهانی بلند می‌کند و قیمت بنزین حتی در کشور آمریکا نیز بالا میرود که این موضوع در آستانه انتخابات آمریکا می‌تواند تمام و کمال به ضرر ترامپ شود.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین3 هفته قبل
سیگار تحریم نیست! شاید جالب باشد که سیگار در لیست اقلام تحریمی قرار ندارد، چراکه مقامات آمریکایی می‌گویند تجارت خارجی محصولات کشاورزی و دارو را برای ایران تحریم نکرده‌اند. آنان در راستای اقدامات بشردوستانه خود سیگار را نیز در لیست مواد غذایی قرار داده‌اند تا مشمول تحریم نباشد. سالانه یک میلیارد دلار هزینه سیگار می‌شود بررسی‌ها نشان می‌دهد سالانه بین ۶۵ تا ۷۰میلیارد نخ سیگار در کشور مصرف می‌شود. همچنین شرکت آلتریا با فروش ۱۹٫۶ میلیارد دلار و شرکت jt ژاپن با فروش ۱۹٫۴ میلیارد دلار در رتبه‌های چهارم و پنجم قرار دارند.
بازار سرمایه ایرانبازار سرمایه ایران1 ماه قبل
به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)، سید محمد اتابک، عضو اتاق بازرگانی تهران درخصوص اینکه آمریکا نمی‌تواند صادرات محصولات پتروشیمی ایران را محدود و تحریم کند، گفت: آمریکا نمی‌تواند کشورهای خریدار محصولات پتروشیمی ایران را وادار به عدم خرید از ایران و از دست دادن منافع ملی‌شان کند، ضمن آنکه جایگزین کردن محصولات پتروشیمی ایران به‌راحتی نیست و هر کشوری نمی‌تواند اقدام به تولید این محصولات کند. وی با تاکید براینکه نیاز کشورهای مختلف به محصولات پتروشیمی ایران قطعی است و منافع و حیات بسیاری از کشورها وابسته به این مهم است، افزود: راه‌های مختلفی برای فروش محصولات پتروشیمی ایران وجود دارد و قطعا آمریکا در این موضوع نیز شکست خواهد خورد. این عضو کمیسیون صنعت و معدن اتاق بازرگانی تهران تصریح کرد: می توان فرصت فوق‌العاده‌ای برای صنعت پتروشیمی و صنایع پایین‌دستی پتروشیمی ایجادکرد. اگر بتوان مواد اولیه را به صنایع پایین‌دستی رساند و دراین صورت دیگر تحریم‌های آمریکا کارساز نخواهد بود. اتابک عنوان کرد: بسیاری کشورها به شدت به محصولات پایین‌دستی پتروشیمی ایران نیازمند هستند، بنابراین صادرات این محصولات به این کشورهااز دسترس تحریم‌های آمریکا خارج خواهد بود.
پارس نیوزپارس نیوز1 ماه قبل
این اقدام در کوتاه مدت تأثیرگذار خواهد بود و صادرات نفت ایران را کاهش خواهد داد. خریداران بزرگ در این چند کشور که هنوز از ایران نفت خریداری می‌کنند با بی میلی واردات نفت خود از ایران را کاهش خواهند داد. تنها نتیجه‌ای که استراتژی جدید کاخ سفید، آن هم به صورت موقت به همراه خواهد داشت کاهش صادرات نفت ایران است. ممکن است ابتدا مشتریان بزرگ نفت ایران این واردات خود را کاهش دهند اما صادرات نفت ایران به تدریج افزایش خواهد یافت و به جریان خود در بازار ادامه می‌دهد. حتی با در نظر گرفتن نتیجه کوتاه مدت این اقدامات، زیر سوال بردن تأثیر تحریم‌های آمریکا کاری غیر معقول است.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین3 ماه قبل
در ماده ۲ اساس‌نامه اوپک به حفظ منافع اعضا به صورت فردی و جمعی تأکید شده است. پاسخ سهیل المزروعی، رییس وقت اوپک به این درخواست وزیر نفت ایران دلگرم‌کننده نبود. همزمان یک منبع آگاه در اوپک نیز در گفت‌وگو با رویترز اظهارنظر‌های مشابهی را در رابطه با تمدید توافق کاهش تولید نفت مطرح کرد. به نظر می‌رسد که موضوع اصلی این نشست گفت‌وگو درباره تمدید توافق کاهش تولید نفت تا انتهای سال ۲۰۱۹ باشد. عزم اوپک راسخ‌تر می‌شود؟ دیروز وزیر نفت نیجریه، یکی دیگر از اعضای اوپک نیز ضمن اعلام پایبندی این کشور در ماه فوریه (بهمن‌ماه) امسال به توافق کاهش عرضه اوپک و غیراوپک، اظهار کرد: اوپک برای دفاع از بازار، باید کمی مقتدرتر و مصمم‌تر باشد. وزیر انرژی عربستان سه‌شنبه هفته پیش گفته بود که اوپک به دنبال ارتقای پایبندی اعضا به توافق اوپک پلاس از ۸۳ درصد به ۱۰۰ درصد است. کاچیکو افزود: ما در عمل از ماه فوریه، بطور مبنایی به توافق کاهش تولید کشورهای عضو و غیرعضو اوپک پایبند هستیم.
تسنیمتسنیم4 ماه قبل
به گزارش گروه رسانه‌های خبرگزاری تسنیم، تامین مسکن مناسب یکی از دغدغه‌های اصلی خانوارهای شهری است، زیرا بین ۳۵ تا ۴۰ درصد از هزینه سبد معیشتی خانوار به تامین مسکن اختصاص دارد. مشکلات و آسیب‌های اجتماعی، فقر شهری و مساله امنیت در مناطق حاشیه شهری نیز از دیگر مواردی است که با تغییر الگوی زیست ‌مکانی شهروندان مهاجر با آن مواجه هستند. به‌عبارت دیگر، در دی‌ماه سال جاری تعداد اجاره‌نامه‌های منعقدشده در مناطق ۲۲گانه تهران چهارهزار و ۳۵۳ مورد است که نسبت به ۹هزار و ۱۷۰ مورد اجاره‌نامه دی‌ماه سال ۹۶، کاهش ۵۲ درصدی را نشان می‌دهد. به بیان دیگر، در دولت روحانی میزان ساخت‌وساز تا پایان سال ۹۶ کاهش ۴۱ درصدی را نشان می‌دهد. براساس این طرح، مقرر شد در یک دوره پنج‌ساله، سالانه ۱۰۰ هزار واحد مسکونی فرسوده (مجموعا ۵۰۰ هزار واحد) با بازآفرینی محلات فرسوده ساخته شود.
تسنیمتسنیم6 روز قبل
به گزارش گروه رسانه‌های خبرگزاری تسنیم، محمد حسن نژاد در گفتگو با مهر، در خصوص تحریم شرکت‌های پتروشیمی توسط آمریکا، گفت: آمریکا از یک سو از مذاکره بی قید و شرط دم می‌زند و از سوی دیگر هلدینگ خلیج فارس را به بهانه‌های واهی تحریم می‌کند. عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه تحریم پتروشیمی‌ها با تحریم نفت متفاوت است، افزود: خریدار و فروشنده نفت مشخص است، آنالیز دارد و قابل ردیابی می‌باشد اما آمریکا چگونه می‌خواهد به اطلاعات خرید و فروش محصولات متنوع پتروشیمی دست یابد. نماینده مردم جلفا ادامه داد: هزاران خریدار و هزاران فروشنده محصولات پتروشیمی وجود دارد و این محصولات در یک بازار معامله نمی‌شود که قابل ردیابی باشد. وی با تاکید بر اینکه امکان تحریم محصولات پتروشیمی وجود ندارد، تصریح کرد: ادعای آمریکا در مورد محصولات پتروشیمی هلدینگ خلیج فارس یک شوی سیاسی و تبلیغاتی است که برای تأثیرگذاری در بازار ارز ایران انجام شده است. بخش خصوصی این محصولات را به بسیاری از کشورهای همسایه صادر می‌کندو به جای آن کالا وارد می‌کند.

به انتهای لیست رسیدید