تحریم اقتصادی ایران

تحریم اقتصادی ایران

وانانیوزوانانیوز1 روز قبل
وال استریت ژورنال نوشت: ترامپ دیگر گزینه‌های بیشتری برای افزودن فشارهای اقتصادی بر ایران ندارد. اخراج جان بولتون مشاور امنیت ملی آمریکا، تیم سیاست خارجی ترامپ را محدود کرده است. وال استریت ژورنال نوشت: معلوم نیست که آمریکا چه اقدامات بیشتری را می‌تواند برای افزایش فشار اقتصادی بر ایران انجام شود. وال استریت ژورنال نوشت، سفارت فرانسه در واشنگتن به درخواست این روزنامه برای اظهارنظر در این زمینه خودداری کرده است. به نوشته وال استریت ژورنال، برایان هوک به درخواست این روزنامه برای اظهارنظر در این زمینه پاسخی نداده است.
ایمناایمنا2 روز قبل
به گزارش خبرنگار ایمنا، این هفته آیین عبادی سیاسی نماز جمعه در شهرستان‌های استان با حضور گسترده مردم عزادار سالار شهیدان امام حسین (ع) برگزار گردید. امام جمعه نطنز بیان کرد: می‌گویند ایران نباید در منطقه نفوذ داشته باشد و برد موشک‌ها را کاهش دهد، اما باید به آنان گفت موشک به مانند ناموس و غیرت است و قابل مذاکره نیست. امام جمعه بادرود گفت: امروز در چهل سالگی انقلاب شاهدیم که این تفکر ایستادگی با تأسی از قیام عاشورا در اقصی نقاط خاورمیانه و منطقه بروز و ظهور پیدا کرده است. خطیب نماز جمعه دهاقان، گفت: ما خواستار رفع تمام تحریم‌های ظالمانه بر علیه ایران عزیز هستیم واز خواسته خود عقب نشینی نخواهیم کرد. امام جمعه زرین شهر تصریح کرد: وقتی مدیری مسئولیت می‌گیرد به همراه این مسئولیت باید برای حفظ انقلاب و خدمت به مردم تلاش کند که خیلی مهمتر از مسئولیت و ضوابط و بخشنامه‌ها است.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز3 روز قبل
با این حال، او اشاره می‌کند روحانی بدون تایید مقام عالی رهبری ایران نمی‌تواند با ترامپ دیدار کند. او می‌گوید: «من فکر نمی‌کنم مقام عالی رهبری ایران اجازه مذاکره روحانی با ترامپ را بدهند». مسلما چنین توافقی با کره شمالی برای ترامپ سهل الوصول‌تر خواهد بود". ترامپ نیز مدعی شده که اقتصاد ایران دچار مشکل است و رهبران ایران مشتاق مذاکره هستند. در این میان، ترامپ بارها خواستار دیدار با روحانی شده و اخیرا نیز پمپئو گفت که ترامپ خواستار دیدار با رییس‌جمهوری ایران در حاشیه نشست مجمع عمومی سازمان ملل متحد در نیویورک است.
الفالف4 روز قبل
این منطق براندازانه، تلاش می‌کرد تا هدف تحریم‌ها را دولت ایران و نه مردم معرفی کند. کسانی که بیش از سه دهه است هر سال، سال آینده را سال سقوط جمهوری اسلامی می‌نامند. اینکه ما بگوییم سیاست اصلی آنها یعنی فروپاشی از درون و تسلیم ایران با شکست مواجه شده است امری است، اما اینکه خود آنها در رسانه‌ها و تحلیل گرانشان بنویسند و بگویند که ترامپ و آمریکا در فشار حداکثری به ایران شکست خورده است حلاوتی دیگر دارد. ضمن اینکه چنین اقدامی را نوعی امتیاز به ایران معرفی کرده خواستار برداشتن گام‌های بعدی از سوی ایران برای مذاکره صوری (عکس یادگاری) باشد. آنچه تاکنون توانسته این شکست بزرگ تاریخی را بر آمریکا تحمیل کند چیزی جز مقاومت و قدرت بازدارندگی ملت، دولت، نیروهای مسلح ایران و توان دفاعی نبوده است.
افکارنیوزافکارنیوز3 هفته قبل
افکارنیوز، به گزارشحسین حاجیلو با اشاره به توافق اخیر ایران و عراق در تیر ماه سال جاری درباره انتقال و استفاده از در آمد حاصل از صادرات گاز و برق ایران، گفت: طبق توافقی که بین ایران و عراق شکل گرفته است درآمد حاصل از صادرات برق و گاز ایران در بانک تی. بی. آی عراق که آمریکایی‌ترین بانک عراق به شمار می‌رود، واریز می‌شود. اخبار اقتصادی- وی این بانک را تحت نفوذ وزارت خزانه داری آمریکا اعلام کرد و ادامه داد: پذیرش این توافق از سوی ایران به معنای پذیرش نفوذ وزارت خزانه داری آمریکا بر درآمدهای صادراتی ایران است. قرار بود با توافق ایران و عراق، مسئله تحریم‌ها حل شود، اما نه تنها حل نشد، بلکه با دخالت آمریکا و مذاکرات ضعیف ایران، پذیرفتیم که تحریم‌ها در عراق اجرا شود. حاجیلو با اشاره به نقش عراق در شرایط تحریم اقتصادی ایران، اظهار داشت: ایران در حالی چنین توافقی را پذیرفته است که عراق برای تامین یک سوم برق خود نیاز به برق و گاز ایران دارد. همچنین یک بانک عراقی یا ایرانی غیر از بانک تی. بی. آی باید عهده دار تعاملات ایران و عراق باشد.
مهرمهر3 هفته قبل
حسین حاجیلو در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به توافق اخیر ایران و عراق در تیر ماه سال جاری درباره انتقال و استفاده از در آمد حاصل از صادرات گاز و برق ایران، گفت: طبق توافقی که بین ایران و عراق شکل گرفته است درآمد حاصل از صادرات برق و گاز ایران در بانک تی. بی. آی عراق که آمریکایی‌ترین بانک عراق به شمار می‌رود، واریز می‌شود. وی این بانک را تحت نفوذ وزارت خزانه داری آمریکا اعلام کرد و ادامه داد: پذیرش این توافق از سوی ایران به معنای پذیرش نفوذ وزارت خزانه داری آمریکا بر درآمدهای صادراتی ایران است. قرار بود با توافق ایران و عراق، مسئله تحریم‌ها حل شود، اما نه تنها حل نشد، بلکه با دخالت آمریکا و مذاکرات ضعیف ایران، پذیرفتیم که تحریم‌ها در عراق اجرا شود. حاجیلو با اشاره به نقش عراق در شرایط تحریم اقتصادی ایران، اظهار داشت: ایران در حالی چنین توافقی را پذیرفته است که عراق برای تامین یک سوم برق خود نیاز به برق و گاز ایران دارد. همچنین یک بانک عراقی یا ایرانی غیر از بانک تی. بی. آی باید عهده دار تعاملات ایران و عراق باشد.
الفالف4 هفته قبل
به گزارش الف، ماجرای جنجالی نفتکش ایرانی که حدود یک ماه و نیم پیش در آب‌های جبل‌الطارق توقیف و به صدر اخبار رسانه‌های جهان تبدیل شده بود، این روزها در انتظار پایان خوشی است. دور روز پیش بود که دادگاه عالی جبل‌الطارق با بی‌اعتنایی به فشارها و درخواست رسمی آمریکا برای تمدید توقیف نفتکش گریس-۱ (آدریان دریا) حکم آزادی آن را صادر کرد. ترامپ همچنین سایر کشورهای دیگر را تهدید کرد که اگر معامله‌ای با ایران انجام دهند، مشمول این تحریم‌ها خواهند شد. در حال حاضر آمریکا به دنبال فشار حداکثری بر روی ایران بوده و سعی می‌کند از هر طریقی این کار را انجام دهد. علی‌رغم صدور حکم دیوان عالی دادگاه جبل الطارق به نفع ایران، باز هم شاهد اقدامات کارشکنی‌های آمریکا هستیم.
فارسفارس1 ماه قبل
رصد نیازهای ایران توسط دشمن و منع ورود آن به کشورمعاون بسیج و امور استان‌های پدافند غیرعامل کشور با تاکید بر اینکه مدرن‌ترین تحریم اقتصادی که در دنیا طراحی شده، تحریم اقتصادی ایران بوده است افزود: امروزه شاهد این تحریم اقتصادی در ایران اسلامی هستیم و قرارگاه‌هایی در این خصوص از سوی وزارت خزانه داری آمریکا در حال رصد کردن این هستند که کشور ما چه چیزی را نیاز دارد که بتوانند مانع رسیدن آن به کشور ایران شوند. وی به موضع گیری مسؤولان کشور در خصوص بدعهدی آمریکایی‌ها و خروج یک جانبه از برجام اشاره و خاطرنشان کرد: برجام یک توافق بین المللی و بین چند کشور بود و بین دو کشور نبود که آمریکا بدقولی کند و یک طرفه آن را لغو و به کشورهای دیگر فشار بیاورند که در برجام بمانند و کاری را انجام دهند که به جای برد برد، برد باخت صورت گیرد. وی با تاکید بر اینکه منطق آمریکایی‌ها زور است بیان داشت: اولین تحریمی که ایران بعد از انقلاب اسلامی شد، تحریم‌های نظامی بود ولی در اوج این تحریم‌ها بود که توانستیم به پیشرفت‌های فوق العاده دست یابیم که نشان از ظرفیت‌های بسیار خوب داخلی داریم. فعالیت ۳۰۰ شبکه فارسی زبان بر علیه ایرانمعاون بسیج و امور استان‌های پدافند غیرعامل کشور به فعالیت ۳۰۰ شبکه فارسی زبان برعلیه مردم ایران عنوان کرد: دشمن به یک موضوع کم اهمیت آنقدر دامن می‌زند که به یک مسأله بزرگ تبدیل می‌شود ولی در مقابل، مردم ایران بسیار فهیم و بصیر هستند و هیچ‌گاه به خواسته‌های دشمن پاسخ مثبت نداده‌اند. انتهای پیام/۹۰۰۱۳/ق
تابناکتابناک1 ماه قبل
موضوع «اقتصاد ایران و جهان در گذر زمان» در این نوشتار به وقایع تاریخی چهاردهمین روز مرداد ماه اختصاص دارد که به طور مستقیم و غیر مستقیم اقتصاد ایران و جهان را متاثر کرده است. به گزارش تابناک اقتصادی، تاریخ اقتصاد ایران و جهان آینه‌ای است تمام نما از رویدادهای اقتصادی که در گذشته رخ داده است و بیانگر ریشه‌های تاریخی بسیاری از واقعیت‌های امروز ایران و جهان است. موضوع «اقتصاد ایران و جهان در گذر زمان» در این نوشتار به وقایع تاریخی چهاردهمین روز مرداد ماه اختصاص دارد که به طور مستقیم و غیر مستقیم اقتصاد ایران و جهان را متاثر کرده است. ۱۴ مرداد ۱۲۸۵، فرمان برقراری حکومت مشروطه در ایران از سوی مظفرالدین شاه قاجار صادر شد. محوریت این بسته به رسمیت شناختن بازار و آزادسازی داد و ستد ارزی بر مبنای عرضه و تقاضا بود.
فارسفارس1 ماه قبل
معاون پارلمانی رئیس‌جمهور گفت: بر اساس نظر کارشناسان تا پایان سال شرایط اقتصادی رو به بهبود خواهد بود و هم‌اکنون نیز علی‌رغم سختی‌ها شاهد ثبات روزافزون اقتصادی هستیم. وی با بیان اینکه تحریم‌ها شرایط خاصی را برای کشور به وجود آورد، بیان داشت: همه تلاش‌های دولت بر کاهش شرایطی است که تحریم‌های ناجوانمردانه به وجود آورده است. معاون پارلمانی رئیس‌جمهور مطرح کرد: بر اساس نظر کارشناسان تا پایان سال شرایط اقتصادی رو به بهبود خواهد بود و هم‌اکنون نیز علی‌رغم سختی‌ها شاهد ثبات روزافزون اقتصادی هستیم. امیری بیان داشت: با همه تنگناها و محدودیت‌های اقتصادی که دشمنان برای ملت ایران ایجاد کردند، اما طرح‌های بزرگ و مهمی در سطح کشور هر روز افتتاح می‌شود. معاون پارلمانی رئیس‌جمهور با اشاره به موقعیت استان خراسان‌جنوبی و مسیر رو به رشد این استان، خاطرنشان کرد: خراسان‌جنوبی در مسیر شتاب توسعه قرار و از این جهت آینده خوبی را برای استان پیش‌بینی می‌کنیم.
قدس آنلاینقدس آنلاین1 ماه قبل
قطعا گسترش ارتباط با کشورهای یاد شده به معنای قطع کامل ارتباط اقتصادی با دنیای غرب نیست، بلکه افزایش ارتباطات با کشورهای همسایه و دوست در افزایش استقلال اقتصادی و کاهش وابستگی مثمر ثمر خواهد بود. مصطفی خوش چشم گفت: به نظر می‌رسد با ایجاد قطب‌های اقتصادی در کشورهای عضو محور مقاومت و ایجاد یک شبکه مستقل در کشورهای عراق؛ ایران، سوریه و لبنان بتوان سد غیر قابل نفوذی در برابر تحریم‌های آمریکا ایجاد کرد. وی خاطر نشان کرد: به عبارتی تحریم اقتصادی همانند حملات تروریستی به شکل کور انجام گرفته و ترو خشک را با هم می‌سوزاند. خوش چشم در پایان تصریح نمود: یکی از مهمترین اهداف تحریم اقتصادی ایران ایجاد نگرانی، دلهره، اضطراب و هرج و مرج در جامعه ایران است که آمریکا با شدت آن را دنبال می‌کند. از جمله مصادیق شباهت تروریسم اقتصادی با تحریم اقتصادی آن است که در یک حمله تروریستی اصولا بسیاری از مردم غیر نظامی کشته می‌شوند؛ در تحریم اقتصادی نیز به دلیل عدم تامین دارو یا غذای مورد نیاز بشر بسیاری از بیماران و نیازمندان بدون کمترین گناهی قربانی اقدامات آمریکا می‌شوند لذا تروریسم اقتصادی آمریکا عبارت بهتری است که باید جایگزین تحریم‌های اقتصادی قرار بگیرد چرا که نوع حمله و اهداف آن شباهت‌های بسیاری با حمله تروریستی دارد، از این رو به جهت غیر قانونی بودن اقدامات آمریکا در قبال مردم بی گنا «نام تروریسم اقتصادی» به جای «تحریم‌های اقتصادی» گذاشته شود تا ذیل آن با فشار کشورها و نهادهای بین المللی مسوولیت هایی به واشنگتن وارد شود.
خبرآنلاینخبرآنلاین1 ماه قبل
حشمت‌الله فلاحت پیشه عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، در واکنش به شکایت شورای عالی امنیت ملی از وی به هیئت نظارت بر رفتار نمایندگان گفت: حتما برای صحبت و ارائه توضیحات در جلسه هیئت نظارت حضور پیدا خواهم کرد. عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه گفته شده شورای عالی امنیت ملی چندین بار به شما در زمان ریاست بر کمیسیون امنیت ملی تذکر داده است، گفت: چنینی موضوعی صحت ندارد و هیچ تذکری به من داده نشده است. هیچ شخصی از شورای عالی امنیت ملی با من تماسی نگرفته و توضیحی نخواسته است حتی زمانی که رئیس کمیسیون بودم. فلاحت پیشه بیان کرد: بارها بنده در زمان ریاست بر کمیسیون امنیت ملی از شمخانی دبیر شورای عالی امنیت ملی برای حضور در کمیسیون دعوت کردم، اما هیچگونه رابطه ساختاری بین این شورا و کمیسیون امنیت نبوده چه برسد به آنکه به من تذکری داده شود، لذا شکایت این شورا از من قابل تامل است و حتما در جلسه هیئت نظارت توضیحات خود را ارائه خواهم کرد. این راهبرد از دو بعد به رخ کشیدن قدرت نظامی آمریکا از یک سو و از سوی دیگر تحریم اقتصادی ایران بود.
خانه ملتخانه ملت1 ماه قبل
بهتر است ترامپ توان نظامی جمهوری اسلامی را به چالش نکشدوی با اشاره به توان نظامی و امنیتی کشورمان، افزود: توان نظامی ایران در موشک‌های زمین به زمین بسیار قوی‌تر از موشک‌های زمین به هوا است و این مساله در اتاق جنگ آمریکا نیز به ترامپ توضیح داده شده که این توان را به چالش نطلبد. بیشتر بخوانید: فلاحت‌پیشه درباره سیاست‌های دوگانه ترامپ در ارتباط با ایران مبنی بر تهدیدات مکرر جنگی و درخواست‌های مذاکره خاطرنشان کرد: تا زمانی‌که تحریم‌های آمریکا علیه ایران تعلیق نشود، ترامپ تنها می‌تواند در تهران با نظامیان مذاکره کند. ترامپ راهبرد جنگ روانی پمپئو را در پیش گرفته استاین نماینده مردم در مجلس دهم با بیان این که ترامپ تئوری‌های تهدیدی-تحریمی پمپئو را دنبال می‌کند، تصریح کرد: ترامپ راهبرد جنگ روانی پمپئو را در پیش گرفته است. این راهبرد از دو بعد به رخ کشیدن قدرت نظامی آمریکا از یک سو و از سوی دیگر تحریم اقتصادی ایران بود. عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با بیان این که تاریخ مصرف راهبرد تهدیدی -نظامی آمریکا گذشته است، تاکید کرد: شکار پهپاد آمریکایی که بالاترین سلاح نظامی آنها بود، توسط جمهوری اسلامی، نشان داد آمریکایی‌ها دیگر نمی‌توانند به پیروزی در چنین جنگی امیدوار باشند. /پایان پیام
ساعت ۲۴ساعت ۲۴2 ماه قبل
ساعت ۲۴ - تحریم اقتصادی ایران از سوی امریکا یک برنامه بلند مدت و گسترده است و زنجیره‌ای را تشکیل داده است که درمسیر آن فعالیتهای اقتصادی و به ویژه صادرات ایران با دشواری مواجه می‌شوند. تیرهای تحریم بر بدنه بخش‌های اقتصادی ممکن است برخورد مستقیم نباشد و با تاخیر و دربخش‌های دیگر باشد. به طور مثال و درحالی که کارشناسان دولتی می‌گفتند صادرات پتروشیمی ایران به عنوان دومین محل تامین ارز از تحریم آمریکا اسیب نمی‌بیند اما مهدی شریفی نیک‌نفس، عضو هیات نمایندگان اتاق تهران می‌گوید: در حال حاضر هزینه حمل محصولات پتروشیمی به شدت افزایش یافته است. چنانکه برای مثال اگر تا شش ماه پیش، هزینه حمل هر تن محصول پتروشیمی ۱۰ تا ۲۰ دلار بود اما اکنون این هزینه به ۸۰ دلار رسیده که تحریم‌ها نیز در این افزایش قیمت موثر بوده است. وقتی تولید این محصولات، به طور مستمر در حال انجام است، حمل آن نیز باید به صورت مستمر انجام پذیرد.
خبر فوریخبر فوری2 ماه قبل
البته این اقدام مشروط به این است که جلسه شورای حکام سازمان انرژی اتمی اقدام اخیر ایران را نقض برجام بداند. با این حال، این تحریمهای اروپایی و بین المللی بستگی به اقدام چین و روسیه دارد. همچنین چین و روسیه می‌توانند در مقابل تحریمهای اروپا قرار گرفته و از ایران حمایت اقتصادی و سیاسی کنند. با این حال، ایجاد ائتلاف جهانی و تبدیلش به اقدام نظامی بستگی به چین و به خصوص روسیه دارد. تمام این شرایط نشان می‌دهد که اگر شورای حکام اقدام اخیر ایران را نقض برجام بدانند در طول چند ماه شرایط به قبل از برجام بازخواهد گشت.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز2 ماه قبل
آن زمان طبق «قرارداد ۱۹۳۳» که در سال ۱۳۱۲ شمسی بین دولت ایران و شرکت نفت ایران و انگلیس منعقد شده بود انحصار نفت ایران به مدت ۶۰ سال در اختیار آن شرکت قرار داشت بدون اینکه ملزم باشد به دولت ایران لااقل صورت عملکرد بدهد! شهریورماه ۱۳۳۰ دولت انگلستان خرید نفت ایران را تحریم کرد و اعلام کرد که هر شرکتی هم نفت ایران را بخرد تحت تعقیب قضایی قرار می‌گیرد! و حسرت‌بار اینکه ۴ شرکت از این ۷ شرکت در ایران متولد شده بودند؛ ازجمله همان شرکت نفت ایران و انگلستان که بعدها شد شرکت نفت بریتیش پترولیوم یا همان بی پی. نتیجه اینکه صادرات نفت ایران از ۶۶۰ هزار بشکه در روز در سال ۱۳۳۰ رسید به صفر بشکه در روز در سال ۱۳۳۲؛ سال کودتا. در چنین شرایطی دولت ایران به نخست‌وزیری مصدق برای مقابله با گرانی شروع به انتشار اوراق قرضه کرد.
انتخابانتخاب2 ماه قبل
وی افزود: ظرفیت نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران بیش از اینهاست و در ابعاد مختلف از نظر تکنولوژی پیشرفت کرده‌اند. نماینده مردم قم در مجلس گفت: جمهوری اسلامی ایران در مقابل کارهای ناپسند برخی کشورهای منطقه مدارا می‌کند، اما این مدارا دلیل بر ناتوانی ایران نیست. لاریجانی بیان کرد: اینکه گفته می‌شود سرمایه گذاری در قم را پس می‌زنند، درست نیست، زیرا حجم سرمایه گذاری در استان خوب است، اگر چه کافی نیست. نماینده مردم قم در مجلس اظهار داشت: پروژه خط B قطار شهری، سرمایه گذاری برای ایستگاه‌های آن انجام شده است. همچنین هر کسی بخواهد در مجتمع پیامبر اعظم سرمایه گذاری کند، فرصت تشویقی به آنها اعطا می‌شود.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز2 ماه قبل
ترامپ اگر بخواهد وارد جنگ شود، با این هدف است که ایران را راضی به مذاکره در مورد این توانمندی‌ها کند. این تغییر رویکرد در زمانی که تنش نظامی میان دو کشور بالا گرفته، به معنای «تشدید» تمایل ترامپ به مذاکره به جای جنگ است. تقریبا از زمان روی کار آمدن ترامپ، نه فقط در ایران و آمریکا بلکه در چندین کشور دیگر علیه جنگ‌طلبی وی تظاهرات برگزار شده است. واکنش رسانه‌ای ایران چیست؟ رئیس‌جمهور ایران بارها گفته است تا زمانی که ترامپ به توافق هسته‌ای برنگردد، با دولت آن مذاکره نخواهد داشت. این تلویحا بدان معنا است که ترامپ با بازگشت به توافق هسته‌ای می‌تواند با ایران وارد مذاکرات شود.
تسنیمتسنیم2 ماه قبل
وی افزود: اینکه آنها اشخاص را تحریم می‌کنند نشان می‌دهد که ایران در حوزه تحریم‌های اقتصادی، آمریکا را به بن بست رسانده و مهم است که آمریکا در ارتباط با این موضوع به نتیجه مدنظر خود نرسیده است. عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس با تأکید بر این که تحریم اخیر مقامات ایران توسط آمریکا نشان دهنده استیصال و ناکامی رئیس جمهور آمریکاست گفت: این تحریم‌ها نشان‌دهنده‌‌ی حقانیت مواضع جمهوری اسلامی ایران در مقابل آمریکا است. رضایی با اشاره به تحریم وزیر امور خارجه و برخی از فرماندهان سپاه از سوی آمریکا گفت: تحریم‌های جدید آمریکا علیه مقامات و شخصیت‌های کشورمان به ویژه شخصیت‌های نظامی و سپاه پاسداران نشان دهنده‌ی ناکارآمدی تحریم‌ها و همچنین ناکامی و ذلت آمریکا و ترامپ است. نماینده مردم خمین تاکید کرد که این تحریم‌ها نشان می‌دهد مقاومت جمهوری اسلامی ایران برای پاسخ باعث استیصال آمریکا شده است. اینها همه نشان دهنده‌ی ناکامی‌های پی‌درپی ترامپ در مقابل ایران است که باعث سردرگمی و استیصال شده است.
ایرناایرنا2 ماه قبل
دولت آمریکا فعلا به دنبال جنگ با ایران نیست. وقتی که اسرائیل در مقابل موشک‌های ابتدایی حماس آسیب‌پذیر است و در برابر موشک‌های حزب‌الله لبنان و پایگاه‌های ایران در سوریه به شدت تهدید می‌شود به همین دلیل حتی نتانیاهو هم به دنبال جنگ نظامی آمریکا علیه ایران نیست. ثانیا، ایران با داشتن قدرت موشکی و متحدانی چون حزب‌الله و پایگاه‌هایی در سوریه، با عراق صدام متفاوت است. اما مشکل اینجاست که با توجه به توان موشکی ایران، این کشور در مقابل جنگ کوتاه‌مدت، دست‌بسته نیست. تهدید به جنگ در کوتاه‌مدت روی افکار عمومی تاثیرگذار است اما پس از مدتی همه درمی‌یابند که آمریکا فعلا در شرایطی نیست که وارد یک جنگ جدی با ایران شود.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز2 ماه قبل
در موضع مقابل واشنگتن جنگ اقتصادی ضدایران را ادامه می‌دهد و در عین حال التماس مذاکره با تهران را می‌کند تا بتواند بهره تحریم اقتصادی ایران را برداشت کند. ما در اینجا پیامدهای حمله احتمالی نظامی آمریکا در واکنش به سقوط هواپیمای جاسوسی این کشور را در سه بخش بررسی می‌کنیم: ۱ نتایج مستقیم. ۲ نتایج منطقه‌ای به‌ویژه در خصوص معامله قرن ۳ نتایج مربوط به انتخابات ریاست جمهوری آمریکا. بخش سوم نتایج عملیات نظامی آمریکا در مورد انتخابات ریاست جمهوری این کشور مطرح است. این در حالی است که اقتصاد ایران در سال آینده از فشار محاصره اقتصادی آمریکا خارج می‌شود.
فارسفارس3 ماه قبل
دبیر کل اتاق بازرگانی و صنعت سازمان همکاری‌های اقتصادی اکو با اشاره به ظرفیت‌های بزرگ گردشگری ایران گفت: مخالف تحریم اقتصادی کشورهای عضو این سازمان علیه ایران هستیم. به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، آدام کولا پیش از ظهر امروز در همایش گردشگری سلامت اکو در دانشگاه محقق اردبیلی با اشاره به ظرفیت‌های بزرگ گردشگری ایران اظهار کرد: کشور ایران با توجه به ظرفیت‌های بزرگ گردشگری در سال ۲۰۲۱ مقر اکو خواهد بود. وی افزود: مخالف تحریم اقتصادی کشورهای عضو این سازمان علیه ایران هستیم و معتقدیم که به جای تحریم باید کشورها در راستای توسعه تعاملات گام بردارند. دبیر کل اتاق بازرگانی و صنعت سازمان همکاری‌های اقتصادی اکو تصریح کرد: اکو مرجع برزگی برای همه کشورهای عضو برای افزایش همکاری‌ها است. دبیر کل اتاق بازرگانی و صنعت سازمان همکاری‌های اقتصادی اکو با اشاره به پتانسیل‌های گردشگری موجود در استان اردبیل افزود: برگزاری چنین همایشی در این وسعت ثابت کرد که استان اردبیل توانایی برگزاری کنفرانس‌های بین المللی دیگر را دارد.
تابناکتابناک3 ماه قبل
موضوع «اقتصاد ایران و جهان در گذر زمان» در این نوشتار به وقایع تاریخی بیست و هشتمین روز خرداد ماه اختصاص دارد که به طور مستقیم و غیر مستقیم اقتصاد ایران و جهان را متاثر کرده است. به گزارش تابناک اقتصادی، تاریخ اقتصاد ایران و جهان آینه‌ای است تمام نما از رویدادهای اقتصادی که در گذشته رخ داده است و بیانگر ریشه‌های تاریخی بسیاری از واقعیت‌های امروز ایران و جهان است. موضوع «اقتصاد ایران و جهان در گذر زمان» در این نوشتار به وقایع تاریخی بیست و هشتمین روز خرداد ماه اختصاص دارد که به طور مستقیم و غیر مستقیم اقتصاد ایران و جهان را متاثر کرده است. این موضوع حاکی از آن است که سطح تولید ناخالص داخلی از سال ۱۳۹۰ بیشتر شده است. سطح تولید ناخالص داخلی براساس قیمت ثابت سال ۱۳۹۰ معادل با ۶۳۶ هزار میلیارد تومان بوده است؛ بنابراین این موضوع نشان می‌‌دهد که میزان تولید ناخالص داخلی از سطح سال ۱۳۹۰ گذر کرده است.
فارسفارس3 ماه قبل
فرمانده پدافند هوایی ارتش با بیان اینکه توان نظامی ایران محل آزمایش نیست، گفت: دشمن به‌خوبی از دستاوردها و جایگاه نظامی ایران اسلامی آگاهی دارد و می‌داند نخستین اشتباه آخرین اشتباه خواهد بود. وی با تاکید بر اینکه دشمن جرأت حمله نظامی به ایران اسلامی را ندارد، مطرح کرد: درخت تنومند انقلاب با خون شهدا آبیاری شده و هر روز بزرگتر از روز گذشته سایه خود را مأمنی بر سر آیندگان و مظلومان قرار می‌دهد. صباحی فرد از تلاش‌های استکبار جهانی برای تحریم اقتصادی ایران اسلامی یاد کرد و گفت: هر چند به صورت مستمر در ابعاد مختلف به دنبال تهدید ایران هستند اما در نهایت به هیچ مقصدی نخواهند رسید. صباحی‌فرد با بیان اینکه توان نظامی ایران محل آزمایش نیست، مطرح کرد: دشمن به‌خوبی از دستاوردها و جایگاه نظامی ایران اسلامی آگاهی دارد و می‌داند نخستین اشتباه آخرین اشتباه خواهد بود. فرمانده پدافند هوایی ارتش از خودکفایی ایران اسلامی در عرصه نظامی یاد کرد و گفت: ما آماده پاسخگویی به تجاوز دشمن در هر زمانی هستیم چراکه فعالیت‌های دشمن تا هزاران کیلومتر دورتر شناسایی شده و امروز قابلیت‌های مختلفی در مقابله با دشمن بکارگرفته می‌شود.
تابناکتابناک3 ماه قبل
موضوع «اقتصاد ایران و جهان در گذر زمان» در این نوشتار به وقایع تاریخی بیست و دومین روز خرداد ماه اختصاص دارد که به طور مستقیم و غیر مستقیم اقتصاد ایران و جهان را متاثر کرده است. موضوع «اقتصاد ایران و جهان در گذر زمان» در این نوشتار به وقایع تاریخی بیست و دومین روز خرداد ماه اختصاص دارد که به طور مستقیم و غیر مستقیم اقتصاد ایران و جهان را متاثر کرده است. ۲۲ خرداد ۱۳۲۹، کمیسیون خارجه مجلس شورای ملی، لایحه پرداخت ۶۵ هزار دلار هزینه ماموریت هیات آمریکایی مامور حل اختلاف آب هیرمند را تصویب کرد. ۲۲ خرداد ۱۳۹۵، طرح اصلاح قانون بانکداری بدون ربا با امضای بیش از یکصد نماینده مجلس دهم آماده تقدیم به هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی شد. ۲۲ خرداد ۱۳۹۷، شورای رقابت سرانجام مجوز افزایش قیمت خودروهای زیر ۴۵ میلیون تومان را اعلام کرد.
مهرمهر3 ماه قبل
کارشناسان معتقدند که راهکار اصولی مقابله با تحریم‌های نفتی آمریکا، تغییر زمین بازی تحریم‌ها و حرکت از خام‌فروشی نفت به سمت تولید و صادرات فرآورده‌های نفتی است. در این راستا سال گذشته قبل طرحی توسط نمایندگان مجلس با عنوان «افزایش ظرفیت پالایشگاه‌های میعانات گازی و نفت خام با استفاده از سرمایه‌گذاری مردمی» تدوین شد. صادرات فراورده بهتر از خام‌فروشی نفت است و اتفاقا یکی از راهکارهای مقابله با تحریم‌های نفتی آمریکا است. وی ادامه داد: دولت باید تصمیم بگیرد و توسعه صنایع پالایشی را پیگیری کند. فرهنگی همچنین اظهار داشت: وزارت نفت بهتر است در شرایط فعلی به جای ذخیره کردن نفت خام، برای ساخت پالایشگاه و پتروپالایشگاه اقدام کند.
تسنیمتسنیم3 ماه قبل
به گزارش گروه رسانه‌های خبرگزاری تسنیم، حرف‌های عجیب و غریب ترامپ در توکیو خیلی خبر‌ساز شد، حرف‌هایی که کمتر کسی پیش‌بینی بیانش را می‌کرد. چماق و هویج، دستکش مخملی و باقی ماجرااجازه دهید قدری به عقب برگردیم و به‌سرعت ماجرای ترامپ - ایران را از زمان تبلیغات انتخابات ریاست‌جمهوری در آمریکا تا امروز مرور کنیم. این تحلیل اما ظاهرا تک‌وجهی بود و تحلیلگران فراموش کرده بودند این فرآیند ممکن است با اقدامات ایران متغیر شود. از طرف دیگر آمریکایی‌ها مجددا کانال عمان را فعال کردند و یوسف بن‌علوی را برای دانستن نظر تهران فرستادند. به بیان دقیق‌تر ترامپ ابزار مذاکره را به‌عنوان بخشی از پروژه تولید ترس در جامعه ایران تلقی می‌کند.

عملیات شکار شاه‌ماهی/ چرا ترامپ مجبور به عقب نشینی در مقابل ایران است؟ / شلیک واردات به قلب تولید

3+
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز3 ماه قبل
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز3 ماه قبل
به گزارش مشرق به نقل از رسانه‌های عراق، محمد علی الحکیم تاکید کرد ما مخالف تحریم‌های آمریکا علیه ایران هستیم و در کنار ایران قرار داریم. وزیر خارجه عراق خاطر نشان کرد: معتقدیم که تحریم اقتصادی ایران مفید نیست. بیشتر بخوانید: دعوت رسمی روحانی از برهم صالح برای سفر به ایران دیدار ظریف با برهم صالح ظریف با عادل عبدالمهدی دیدار کرد ظریف وارد بغداد شد وی افزود: سفر وزیر خارجه ایران با هدف پیگیری تفاهمات و یادداشت تفاهم‌های امضا شده بین دو کشور انجام شده است. به گفته وزیر خارجه عراق، این سفر درخصوص پیگیری موضوع رودخانه اروند رود و احداث شهرک‌های صنعتی و ارتباط ریلی و مسائل منطقه‌ای و بین المللی است. حکیم گفت: بغداد در کنار ایران است و ما میانجیگر بین دو طرف خواهیم بود.
الفالف3 ماه قبل
گروه جهان الف، ۵ خرداد ۱۳۹۸، ۱۳:۳۲ ۳۹۸۰۳۰۵۱۲۴به گزارش تسنیم به نقل از رسانه‌های عراق، محمد علی الحکیم تاکید کرد ما مخالف تحریم‌های آمریکا علیه ایران هستیم و در کنار ایران قرار داریم. وزیر خارجه عراق خاطر نشان کرد: معتقدیم که تحریم اقتصادی ایران مفید نیست. وی افزود: سفر وزیر خارجه ایران با هدف پیگیری تفاهمات و یادداشت تفاهم‌های امضا شده بین دو کشور انجام شده است. به گفته وزیر خارجه عراق، این سفر درخصوص پیگیری موضوع رودخانه اروند رود و احداث شهرک‌های صنعتی و ارتباط ریلی و مسائل منطقه‌ای و بین المللی است. حکیم گفت: بغداد در کنار ایران است و ما میانجیگر بین دو طرف خواهیم بود.

به انتهای لیست رسیدید

موضوع‌های مشابه

قم
سیاسی