تحریم نفتی سوریه

تحریم نفتی سوریه

دنیای اقتصاددنیای اقتصاد3 ماه قبل
دومینیک راب، وزیر امورخارجه بریتانیا روز دوشنبه در این باره در لندن گفت این اقدام باعث «امنیت حمل‌ونقل دریایی» در منطقه خلیج‌فارس خواهد شد. دومینیک راب، وزیرخارجه بریتانیا در عین حال گفته است، بریتانیا همچنان متعهد به کار با ایران برای حفظ توافق اتمی با این کشور (برجام) است. تنش بر سر نفتکشتقریبا یک ماه است که روابط ایران و بریتانیا تحت‌تاثیر توقیف نفتکش‌ها در خلیج‌فارس متشنج شده است. ایران و بریتانیا ضمن مطرح کردن اتهاماتی علیه یکدیگر درباره نقض حقوق بین‌الملل، خواستار آزادی هر چه سریع‌تر نفتکش‌های خود شده‌اند. آلمان چندی پیش گفت درحال انجام ارزیابی‌های لازم برای پیوستن به ائتلاف بریتانیا است.

بازی انگلیسی با امنیت خلیج فارس/ ۱۰ پله‌که با برجام طی‌کردیم

3+
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز3 ماه قبل
خبرآنلاینخبرآنلاین3 ماه قبل
نیروی دریایی سپاه پاسداران در حالی اقدام به توقیف این نفتکش کرد که ساعاتی قبل دادگاهی در جبل الطارق توقیف نفتکش ایران را ۳۰ روز دیگر تمدید کرد. اقدام ایران به کارشکنی‌های انگلیس با بازتاب گسترده‌ای در سطح بین الملل و میان رهبران جهان رو به رو شد. یک کاربر بی نام نوشت: اقدام متقابل یک اصل شناخته شده در دیپلماسی است. یک موقع اقدام متقابل احترام گذاشتن به طرف مقابل است و در موقع دیگر کوتاه نیامدن از ستاندن حق خود و پاسخ متناسب به ظلم طرف مقابل است. این اقدام متقابل نیروهای نظامی ما بیانگر وظیفه شناسی و شجاعت مثال زدنی آنان است حتی اگر برای کشور هزینه بر باشد و جای تقدیر و تشکر از آنان دارد.
فراروفرارو4 ماه قبل
شریعتمداری درباره توصیه برخی جریانات داخلی به خویشتن داری ایران در مقابل اقدام انگلیس گفت: این جریان اگر احمق نباشد به یقین وابسته است و چه بخواهد و چه نخواهد، نقش ستون پنجم دشمن را بازی می‌کند. شریعتمداری در ادامه این گفتگو گفت: انگلیس ادعا می‌کند که توقیف نفتکش ایران با استناد به تحریم نفتی سوریه از سوی اتحادیه اروپا بوده است که باید گفت: از کی تا به حال اتحادیه اروپا نقش سازمان ملل را برعهده گرفته است؟! این تحریم برفرض که صورت گرفته باشد فقط شامل کشور‌های عضو اتحادیه اروپا خواهد بود و بدیهی است که اتحادیه اروپا نمی‌تواند و حق ندارد برای سایر کشور‌ها تعیین تکلیف کند! بستن تنگه هرمز به روی کشتی‌های انگلیس و توقیف نفتکش‌های این کشور کمترین پاسخی شکننده و صد البته کاملا قانونی است که از سوی ایران انتظار می‌رود. یعنی خوراک کله پاچه نذر کرده و خیرات می‌کنند!
فارسفارس7 ماه قبل
به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، ائتلاف تروریستی «هیئة تحریر الشام» (هتش) –که جبهة تحریر الشام یا همان جبهه النصره رکن اصلی آن است- کنترل گذرگاه «العیس» واقع در ریف جنوبی حلب را افزایش داده است. پایگاه خبری «رأی الیوم» گزارش داد که هیئة تحریر الشام با تشدید کنترل این گذرگاه، قصد دارد که از ورود مواد نفتی به مناطق تحت کنترل دولت سوریه جلوگیری کند. مناطق تحت کنترل دمشق در محاصره آمریکا قرار دارد و با تحریم‌های نفتی علیه سوریه، وضعیت سوخت و فرآورده‌های نفتی در این کشور خوب نیست. خبرگزاری «اباء» وابسته به هیئة تحریر الشام (هتش) نیز اعلام کرد که عناصر این گروه نظارت بر گذرگاه العیس را افزایش داده‌اند. روزنامه الوطن سوریه به نقل از وزارت نفت این کشور اعلام کرد که از ۱۵ اکتبر گذشته تا کنون هیچ نفت‌کشی وارد آب‌های سوریه نشده است.
رجانیوزرجانیوز7 ماه قبل
عناصر تروریستی هیئة تحریر الشام (هتش) در راستای همکاری با تحریم آمریکا، نظارت بر گذرگاه‌ها را افزایش دادند تا فرآورده‌های نفتی وارد مناطق تحت کنترل دولت سوریه نشود. ائتلاف تروریستی «هیئة تحریر الشام» (هتش) –که جبهة تحریر الشام یا همان جبهه النصره رکن اصلی آن است- کنترل گذرگاه «العیس» واقع در ریف جنوبی حلب را افزایش داده است. پایگاه خبری «رأی الیوم» گزارش داد که هیئة تحریر الشام با تشدید کنترل این گذرگاه، قصد دارد که از ورود مواد نفتی به مناطق تحت کنترل دولت سوریه جلوگیری کند. مناطق تحت کنترل دمشق در محاصره آمریکا قرار دارد و با تحریم‌های نفتی علیه سوریه، وضعیت سوخت و فرآورده‌های نفتی در این کشور خوب نیست. خبرگزاری «اباء» وابسته به هیئة تحریر الشام (هتش) نیز اعلام کرد که عناصر این گروه نظارت بر گذرگاه العیس را افزایش داده‌اند.

به انتهای لیست رسیدید