تحریم نفتی ونزوئلا

تحریم نفتی ونزوئلا

تابناکتابناک4 ماه قبل
شورای امنیت ملی کاخ سفید به برخی پالایشگاه‌های نفتی هشدار داده است که دولت آمریکا به دنبال اعمال تحریم‌های نفتی علیه ونزوئلا است. ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌جو مک‌مانینگل، کارشناس موسسه هجیریسک، گفت: احتمالا تحریم‌های نفتی آمریکا علیه ونزوئلا شامل واردات روزانه ۵۰۰ هزار بشکه نفت ونزوئلا توسط پالایشگاه‌های نفت آمریکاست. مک مانینگل می‌گوید: هم‌اکنون کسانی در کاخ سفید افسار امور را در دست گرفته‌اند که می‌خواهند ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌اقدامات جدی علیه ونزوئلا انجام دهند. ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌از دو سال پیش تاکنون آمریکا تحریم‌های اقتصادی علیه ونزوئلا اعمال کرده و وزارت خزانه‌داری این کشور نیز به طور جداگانه برخی مقامات بلندپایه دولتی ونزوئلا را تحریم کرده است. نیکلاس مادورو، رئیس‌جمهور کنونی ونزوئلا جزو کسانی است که نام وی در تحریم‌های آمریکا وجود دارد و وی این اقدام را ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌مایه افتخار خود عنوان کرده است.
فارسفارس3 ماه قبل
قیمت نفت با تحریم نفتی ونزوئلا از سوی آمریکا افزایش یافت و به بشکه‌ای ۶۰٫۷۰ دلار در هر بشکه رسید. به گفته تاجران، علی‌رغم این اقدام که دولت آمریکا برای فشار به نیکلاس مادارو انجام داده است، فزونی عرضه در بازار جهانی نفت و رکود اقتصاد به ویژه در چین قیمت نفت را تحت کنترل نگه داشته است. هر بشکه نفت برنت با ۷۷سنت افزایش ۶۰٫۷۰ دلار فروخته شد. علی‌رغم اختلافات سیاسی، آمریکا همچنان یکی از مقصدهای اصلی نفت ونزوئلاست هرچند در سال‌های اخیر در میان بحران اقتصادی ونزوئلا، حجم [نفت صادراتی این کشور به آمریکا] کاهش یافته است. عرضه جهانی نفت به علت افزایش روزانه ۲ میلیون بشکه‌ای تولید نفت آمریکا در سال گذشته و رسیدن به سطح تولید بی سابقه روزانه ۱۱٫۹ میلیون بشکه، همچنان در سطح بالایی قرار دارد.
ایران‌جیبایران‌جیب3 ماه قبل
قیمت نفت در پایان معاملات روز جمعه، با تقویت نشانه‌هایی از این که تحریم نفتی ونزوئلا بازارها را محدودتر کرده است، حدود ۳ درصد جهش کرد. قیمت نفت در پایان معاملات روز جمعه، با تقویت نشانه‌هایی از این که تحریم نفتی ونزوئلا بازارها را محدودتر کرده است، حدود ۳ درصد جهش کرد. به گزارش رویترز، در پایان معاملات روز جمعه، نشانه‌هایی از این که تحریم نفتی ونزوئلا بازارهار را محدودتر کرده است، قیمت نفت حدود ۳ درصد جهش کرد. قیمت پیش‌خرید هر بشکه نفت خام برنت دریای شمال، بنچ‌مارک بین‌المللی قیمت نفت، ۱٫۹۱ دلار یا ۳٫۱۴ درصد نسبت به قیمت نهایی پنج‌شنبه شب، جهش کرد و به ۶۲٫۷۵ دلار رسید. قیمت پیش‌خرید هر بشکه نفت خام تگزاس غرب آمریکا، دابلیوتی‌آی، در پایان معاملات دیشب به ۵۵٫۲۶ دلار رسید، یعنی ۱٫۴۷ دلار یا ۲٫۷۳ درصد نسبت به قیمت بسته شده پنج‌شنبه و ۳ درصد نسبت به ابتدای هفته، جهش کرد.
ایرناایرنا3 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری رویترز، 'کارملو آبلا' روز گذشته (دوشنبه) پس از نشست وزرای خارجه اتحادیه اروپا افزود: هدف این است که تحریم‌ها علیه افراد خاصی در دولت ونزوئلا اعمال شود نه اینکه بر اقتصاد ضعیف این کشور تاثیر بگذارد. وی ادامه داد: اعمال تحریم‌های بیشتر از بحث‌ها خارج نشده اما اولویت ما تحریم علیه یکسری افراد خاص است. اتحادیه اروپا از سال ۲۰۱۷ تحریم هایی از جمله ممنوعیت صادرات سلاح و تجهیزات نظامی را علیه ونزوئلا اعمال کرده است. کارشناسان معتقدند، تحریم‌های اتحادیه اروپا تاثیر کمی بر سیاست‌های دولت 'نیکلاس مادورو' داشته و یا اصلا تاثیری نداشته و تنها راه اعمال فشار به دولت کاراکاس تحریم‌های نفتی و مالی از سوی اروپا است. این در حالیست که دولت 'دونالد ترامپ' رئیس جمهوری آمریکا اخیرا تحریم هایی را علیه شرکت نفتی دولتی ونزوئلا اعمال کرده است.
تسنیمتسنیم3 ماه قبل
آمریکا در روز دوشنبه شرکت نفت دولتی ونزوئلا را تحریم کرد تا ارسال محموله‌های نفتی این عضو اوپک را قطع کند. آمریکا بزرگترین مشتری نفت ونزوئلا است که به طور میانگین حدود ۵۰۰ هزار بشکه در روز نفت خام در ۲۰۱۸ وارد کرده است. نفت ونزوئلا کجا میرود؟ تحریم‌های ترامپ به شرکت‌های آمریکایی اجازه خرید نفت ونزوئلا را می‌دهد ولی پول این خریدها به یک حساب «مسدود شده» واریز میشود. بنابراین شرکت نفت ونزوئلا قصد دارد به سرعت صادرات به آمریکا را متوقف کند، در سراسر جهان خواهان نفت ونزوئلا وجود دارد. آمریکا چگونه نفت ونزوئلا را جایگزین می‌کند؟ محموله‌های نفتی که از ونزوئلا وارد آمریکا می‌شوند، ۷۵ درصد درآمد نفتی این کشور را تشکیل می‌دهند.
خبر فوریخبر فوری3 ماه قبل
آمریکا در روز دوشنبه شرکت نفت دولتی ونزوئلا را تحریم کرد تا ارسال محموله‌های نفتی این عضو اوپک را قطع کند. آمریکا بزرگترین مشتری نفت ونزوئلا است که به طور میانگین حدود ۵۰۰ هزار بشکه در روز نفت خام در ۲۰۱۸ وارد کرده است. نفت ونزوئلا کجا میرود؟ تحریم‌های ترامپ به شرکت‌های آمریکایی اجازه خرید نفت ونزوئلا را می‌دهد ولی پول این خریدها به یک حساب «مسدود شده» واریز میشود. بنابراین شرکت نفت ونزوئلا قصد دارد به سرعت صادرات به آمریکا را متوقف کند، در سراسر جهان خواهان نفت ونزوئلا وجود دارد. آمریکا چگونه نفت ونزوئلا را جایگزین می‌کند؟ محموله‌های نفتی که از ونزوئلا وارد آمریکا می‌شوند، ۷۵ درصد درآمد نفتی این کشور را تشکیل می‌دهند.
ایران‌جیبایران‌جیب3 ماه قبل
احتمال کاهش عرضه نفت به دلیل تحریم نفتی ونزوئلا و کاهش تولید اوپک و متحدانش موجب شد تا قیمت نفت امروز افزایش یابد. احتمال کاهش عرضه نفت به دلیل تحریم نفتی ونزوئلا و کاهش تولید اوپک و متحدانش موجب شد تا قیمت نفت امروز افزایش یابد. قیمت نفت خام آمریکا دیروز تا رقم ۵۵ دلار و ۷۷ سنت بالا رفت، اما در پایان معاملات روز با ۱٫۳ درصد کاهش همراه بود. قیمت نفت برنت نیز که دیروز ۰٫۴ درصد کاهش یافته بود، امروز با ۲۱ سنت، معادل ۰٫۴ درصد افزایش به ۶۲ دلار و ۷۲ سنت رسید. در همین حال، عرضه نفت اوپک در ماه ژانویه بیشترین کاهش ۲ سال اخیر را تجربه کرده است.
تسنیمتسنیم3 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از رویترز، هاشم هاشم رئیس شرکت دولتی نفت کویت گفت که عرضه جهانی نفت در سال جاری به خاطر کاهش قابل توجه صادرات ونزوئلا ضربه خواهد خورد. دولت ترامپ شرکت نفت دولتی ونزوئلا (PDVSA) را تحریم کرده است و هدف آن مهار شدید صادرات نفت خام این عضو اوپک به آمریکا و فشار بر نیکلاس مادورو برای کناره‌گیری از قدرت است. هاشم گفت یکی از خطرات شناخته شده برای کمبود عرضه در ۲۰۱۹، کاهش مداوم و بیش از حد انتظار تولید نفت خام ونزوئلا است. وی در مورد کمبود سرمایه گذاری در صنعت نفت هشدار داد و گفت می‌تواند باعث کاهش عرضه تا ۲۰۲۵ شود. قیمت نفت برای ترغیب سرمایه گذاری و رشد اهمیت زیادی دارد.
خبر فوریخبر فوری3 ماه قبل
هاشم هاشم رئیس شرکت دولتی نفت کویت گفت که عرضه جهانی نفت در سال جاری به خاطر کاهش قابل توجه صادرات ونزوئلا ضربه خواهد خورد. دولت ترامپ شرکت نفت دولتی ونزوئلا (PDVSA) را تحریم کرده است و هدف آن مهار شدید صادرات نفت خام این عضو اوپک به آمریکا و فشار بر نیکلاس مادورو برای کناره‌گیری از قدرت است. هاشم گفت یکی از خطرات شناخته شده برای کمبود عرضه در ۲۰۱۹، کاهش مداوم و بیش از حد انتظار تولید نفت خام ونزوئلا است. وی در مورد کمبود سرمایه گذاری در صنعت نفت هشدار داد و گفت می‌تواند باعث کاهش عرضه تا ۲۰۲۵ شود. قیمت نفت برای ترغیب سرمایه گذاری و رشد اهمیت زیادی دارد.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین3 ماه قبل
در آستانه دهه فجر و چهلمین سالروز پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی؛ رهبر انقلاب اسلامی در مرقد امام خمینی (ره) وگلزار شهدا حضور یافتند/رهبر انقلاب اسلامی همچنین با حضور بر مزار شهیدان گرانقدر آیت الله بهشتی، رجایی، باهنر و شهدای حادثه هفتم تیر، علو درجات آنان را از درگاه خداوند متعال مسألت کردند
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین3 ماه قبل
خبرگزاری میزان- بازار نفت در روزهای اخیر به دلیل کاهش تولید کشورهای عضو اوپک و تحریم نفتی ونزوئلا از سوی آمریکا شاهد سیر صعودی قیمت این کالای استراتژیک بوده است. به گزارش رویترز، قیمت نفت امروز (چهارشنبه) با کاهش تولید اوپک و تحریم‌های نفتی ونزوئلا یک درصد افزایش یافت. کاهش تولید ونزوئلا به دلیل تحریم‌های نفتی آمریکا علیه این کشور نیز از دیگر عوامل افزایش قیمت نفت در روز‌های اخیر است. در پی بروز بحران سیاسی در ونزوئلا، واشنگتن شرکت ملی نفت ونزوئلا PDVSA را تحریم کرد. علیرغم اختلافات سیاسی ریشه دار واشنگتن و کاراکاس برخی پالایشگاه‌های نفتی آمریکا همچنان مشتری نفت ونزوئلا بوده‌اند.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز3 ماه قبل
ایالات متحده البته دست‌بردار نیست و پمپئو از همه کشورها خواسته است در این مورد موضع‌گیری کنند. استقلال سیاسی چنین قدرت نفتی، امکان مدیریت دنیای انرژی را برای جمهوری‌خواهان ایالات متحده دشوار می‌کند. بنابر این تهمیدات ایالات متحده در سال‌های اخیر موجب شده که حالا تحریم نفت ونزوئلا ضرر چندانی برای شرکت‌های آمریکایی نداشته باشد. تحریم نفتی ونزوئلا در واقع علاوه بر ونزوئلا، درآمد روسیه و چین را نیز هدف گرفته است. در واقع مداخله سیاسی آشکار ایالات متحده در ونزوئلا با هدف حفظ پایگاه نفوذ قدرت‌های شرقی در آمریکای لاتین انجام می‌شود.
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد3 ماه قبل
محدود شدن درآمدهای نفتی دولت مادورو در حالی یکی از آثار تحریم صنعت نفت ونزوئلا است که قطع ناگهانی عرضه ۶۰۰‌هزار بشکه‌ای کاراکاس به پالایشگران آمریکایی در هر روز، اثر دیگر آن است. اما اثر دیگر تحریم شرکت ملی نفت ونزوئلا و قطع صادرات نفت این کشور به آمریکا، تلاش دولت مادورو برای فروش نفت به دیگر مصرف‌کنندگان، می‌تواند به معنای ورود این کشور به بازارهای هدف ایران، به ویژه هند و چین باشد. بنابراین هر چند تحریم نفتی ونزوئلا می‌تواند افزایش قیمت نفت و درآمدهای نفتی ایران را به دنبال داشته باشد، امادر روی دیگر این ماجرا ممکن است کار ایران برای فروش نفت به بازارهای هدف آن هم در دوران تحریم‌، دشوارتر از پیش شود. این ابعاد گسترده در شرایطی می‌تواند در میان‌مدت آشکار شود که اولین نشانه‌های تحریم‌ نفتی ونزوئلا توسط آمریکا، دیروز در بازار نفت مشخص شد. منوچین در حالی سعی بر بی‌اهمیت نشان دادن تحریم‌ شرکت ملی نفت ونزوئلا دارد که به گزارش پلاتس به نقل از منابع آگاه، دولت آمریکا سرگرم بررسی برداشت از ذخایر نفت استراتژیک همزمان با احتمال وضع تحریم علیه صادرات نفت ونزوئلا است. کارشناسان عقیده دارند چین و هند می‌توانند مهم‌ترین گزینه‌های فروش نفت ونزوئلا باشند، این در حالی است که با توجه به نزدیک بودن گریدهای نفتی ایران و ونزوئلا، احتمالا محموله‌های کاراکاس می‌توانند جایگزین مناسبی برای نفت ایران در دوران تحریم باشند. اما این تنها اثری نیست که تحریم نفتی ونزوئلا می‌تواند بر فروش نفت ایران بگذارد.
فارسفارس3 ماه قبل
قیمت نفت تحت تاثیر تحریم نفتی ونزوئلا، انتشار آمار غیرمنتظره از فرصت‌های شغلی در آمریکا و در نهایت کاهش دکل‌های نفتی این کشور، به ۶۲٫۷۵ دلار در آخرین روز کاری بازارهای جهانی رسید. هر بشکه نفت برنت دریای شمال با ۱٫۹۱ دلار افزایش ۶۲٫۷۵ دلار فروخته شد. هر بشکه نفت خام آمریکا با ۱٫۷ دلار افزایش ۵۵٫۲۶ دلار معامله شد. از دیگر عوامل افزایش قیمت نفت، انتشار آمار قوی غیرمنتظره فرصت‌های شغلی آمریکا بود که تقاضا برای اوراق قرضه را کاهش داد و سبب بهبود قیمت نفت شد. این اقدام قیمت نفت خام داخلی را بالا برده و حاشیه سود پالایشگاه‌ها را کاهش داده است.
خبر فوریخبر فوری3 ماه قبل
در حالی که پس از تحریم نفتی ونزوئلا توسط آمریکا نگرانی‌ها از احتمال اختلال در عرضه نفت افزایش یافته است، قیمت نفت امروز با افزایش مواجه بود. قیمت نفت خام آمریکا نیز امروز ۲۳ سنت، معادل ۰٫۴ درصد رشد داشت و به ۵۳ دلار و ۵۴ سنت رسید. دیروز و پس از آنکه تحریم‌ها، صادرات نفت ونزوئلا به آمریکا را برای اولین بار هدف قرار داد، قیمت نفت ۲ درصد جهش داشت. واشنگتن روز دوشنبه تحریم هایی را علیه شرکت نفت دولتی ونزوئلا (پی دی وی اس ای) اعلام کرد. هرچند این اقدام موجب افزایش قیمت نفت شده، اما بازارها همچنان نسبتا آرام هستند زیرا انتظار می‌رود تحریم‌ها تنها بر عرضه نفت ونزوئلا به آمریکا تاثیرگذار باشد.
فارسفارس3 هفته قبل
این مسئله به تشدید بحران در عرضه نفت به بازار جهانی ناشی از تحریم نفتی ونزوئلا از سوی آمریکا و توافق کاهش عرضه نفت از سوی اوپک منجر خواهد شد. تحریم نفتی ایران در ماه نوامبر باعث شده است که صادرات نفت این کشور به حدود نصف کاهش یابد. واشنگتن قصد دارد صادرات نفت ایران را به صفر کاهش دهد و اعلام کرده است از امروز تمام معافیت تحریمی از خرید نفت ایران ملغی خواهد بود. یک منبع آگاه ایرانی می‌گوید: صادرات نفت ایران از امروز به بعد به ۵۰۰ تا ۷۰۰ هزار بشکه در روز خواهد رسید. این کارشناس اقتصادی نیز صادرات نفت ایران را بین ۲۰۰ تا ۵۰۰ هزار بشکه در روز پیش‌بینی کرده است.
خبر فوریخبر فوری3 ماه قبل
احتمال کاهش عرضه نفت به دلیل تحریم نفتی ونزوئلا و کاهش تولید اوپک و متحدانش موجب شد تا قیمت نفت امروز افزایش یابد. بر اساس این گزارش، قیمت هر بشکه نفت خام آمریکا امروز با ۲۱ سنت، معادل ۰٫۴ درصد افزایش به ۵۴ دلار و ۷۷ سنت رسید. قیمت نفت خام آمریکا دیروز تا رقم ۵۵ دلار و ۷۷ سنت بالا رفت، اما در پایان معاملات روز با ۱٫۳ درصد کاهش همراه بود. قیمت نفت برنت نیز که دیروز ۰٫۴ درصد کاهش یافته بود، امروز با ۲۱ سنت، معادل ۰٫۴ درصد افزایش به ۶۲ دلار و ۷۲ سنت رسید. در همین حال، عرضه نفت اوپک در ماه ژانویه بیشترین کاهش ۲ سال اخیر را تجربه کرده است.
خبرآنلاینخبرآنلاین3 ماه قبل
بحرانی که نه تنها در اقتصاد این کشور بلکه در بازار نفت ایجاد خواهد شد و به تدریج تمام دنیا را درگیر می‌کند. سیاست تحریم نفتی امریکا علیه ونزوئلا باعث می‌شود تا عرضه در دنیا کاهش یابد همانطور که اجرای این سیاست برای ایران در وضعیت عادی بازار نفت اختلال ایجاد خواهد کرد. به نظر می‌رسد امریکا در حال قدرت نمایی در بازار نفت است و تلاش می‌کند تا با قدرتهای نفتی دنیا به تقابل بپردازد. به هر حال با وجود اینکه تحریم نفتی ونزوئلا خبر بدی برای بازار نفت دنیا است ولی برای اقتصاد ایران پیام روشنی دارد. بنابراین اگر معافیتی برای ونزوئلا در نظر گرفته نشود، بدون شک ایران خواهد توانست فروش نفت خود را ادامه دهد.
تسنیمتسنیم2 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از رویترز، تقویت شاخص‌ها در بازارهای مالی نیز دیگر عامل رشد قیمت نفت بود، اما تحلیلگران همچنان در مورد ریسک‌های متوجه اقتصاد جهانی هشدار می‌دهند. قیمت نفت برنت نیز امروز با ۱۷ سنت معادل ۰٫۳ درصد افزایش به ۶۶ دلار و ۷۵ سنت رسید. از ابتدای سال جاری میلادی تاکنون به دلیل اجرا توافق کاهش تولید توسط اوپک و متحدانش قیمت نفت تقویت شده است. تجار همچنین بحران اقتصادی در ونزوئلا و کاهش صادرات نفت این کشور به دلیل تحریم‌های آمریکا را دیگر عامل تقویت قیمت‌ها ارزیابی می‌کنند. اما در آن سوی بازار، افزایش عرضه نفت آمریکا تا حدودی تلاش‌های اوپک و تاثیر تحریم نفتی ونزوئلا را خنثی کرده است.
ایران‌جیبایران‌جیب2 ماه قبل
به دنبال تقویت تقاضا و کاهش تولید‌های اوپک و متحدانش، قیمت نفت امروز با افزایش مواجه بود. تقویت شاخص‌ها در بازارهای مالی نیز دیگر عامل رشد قیمت نفت بود، اما تحلیلگران همچنان در مورد ریسک‌های متوجه اقتصاد جهانی هشدار می‌دهند. قیمت نفت برنت نیز امروز با ۱۷ سنت معادل ۰٫۳ درصد افزایش به ۶۶ دلار و ۷۵ سنت رسید. اما در آن سوی بازار، افزایش عرضه نفت آمریکا تا حدودی تلاش‌های اوپک و تاثیر تحریم نفتی ونزوئلا را خنثی کرده است. آژانس بین المللی انرژی دیروز اعلام کرد، آمریکا در طی ۵ سال آتی عامل اصلی رشد عرضه جهانی نفت خواهد بود و با افزایش ۴ میلیون بشکه‌ای نفت خود تولید خود عرضه جهانی نفت را افزایش خواهد داد.
خبر فوریخبر فوری2 ماه قبل
تقویت شاخص‌ها در بازارهای مالی نیز دیگر عامل رشد قیمت نفت بود، اما تحلیلگران همچنان در مورد ریسک‌های متوجه اقتصاد جهانی هشدار می‌دهند. قیمت نفت برنت نیز امروز با ۱۷ سنت معادل ۰٫۳ درصد افزایش به ۶۶ دلار و ۷۵ سنت رسید. از ابتدای سال جاری میلادی تاکنون به دلیل اجرا توافق کاهش تولید توسط اوپک و متحدانش قیمت نفت تقویت شده است. اما در آن سوی بازار، افزایش عرضه نفت آمریکا تا حدودی تلاش‌های اوپک و تاثیر تحریم نفتی ونزوئلا را خنثی کرده است. آژانس بین المللی انرژی دیروز اعلام کرد، آمریکا در طی ۵ سال آتی عامل اصلی رشد عرضه جهانی نفت خواهد بود و با افزایش ۴ میلیون بشکه‌ای نفت خود تولید خود عرضه جهانی نفت را افزایش خواهد داد.
تسنیمتسنیم3 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از رویترز، در حالی که پس از تحریم نفتی ونزوئلا توسط آمریکا نگرانی‌ها از احتمال اختلال در عرضه نفت افزایش یافته است، قیمت نفت امروز با افزایش مواجه بود. قیمت نفت خام آمریکا نیز امروز ۲۳ سنت، معادل ۰٫۴ درصد رشد داشت و به ۵۳ دلار و ۵۴ سنت رسید. دیروز و پس از آنکه تحریم‌ها، صادرات نفت ونزوئلا به آمریکا را برای اولین بار هدف قرار داد، قیمت نفت ۲ درصد جهش داشت. واشنگتن روز دوشنبه تحریم هایی را علیه شرکت نفت دولتی ونزوئلا (پی دی وی اس ای) اعلام کرد. هرچند این اقدام موجب افزایش قیمت نفت شده، اما بازارها همچنان نسبتا آرام هستند زیرا انتظار می‌رود تحریم‌ها تنها بر عرضه نفت ونزوئلا به آمریکا تاثیرگذار باشد.
ایرناایرنا2 ماه قبل
به دنبال آن، دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا دولت آمریکا و شماری از کشورهای منطقه، از وی حمایت کرده و او را به‌عنوان رئیس دولت موقت به رسمیت شناختند. در واقع هدفگذاری ترامپ برای دست‌درازی به منابع غنی نفت ونزوئلا به بهانه «دمکراسی خواهی»، پیشینه چند ساله دارد. کاهش عرضه نفت ونزوئلا و ایران به‌عنوان دو کشور عضو اوپک، می‌تواند بازار نفت را در سال جاری دچار تلاطم کرده و قیمت نفت را صعودی کند. تا پیش از تحریم نفتی ونزوئلا از سوی آمریکا، میزان صادرات نفت این کشور ۱٫۲۵ میلیون بشکه در روز اعلام شدکه مقصد ۵۰۰ هزار بشکه آن پالایشگاه‌های آمریکا بود. با توجه به ارزان بودن نفت ونزوئلا برای پالایشگاه‌های نفتی آمریکا، هدفگذاری ترامپ برای تغییر دولت ونزوئلا، نوعی جنگ انرژی به شمار می‌رود.
خبر فوریخبر فوری3 ماه قبل
پس از آنکه دولت آمریکا در اقدامی با هدف توقف صادرات نفت ونزوئلا، شرکت دولتی نفت این کشور را تحریم کرد، قیمت نفت روز سه شنبه اندکی افزایش یافت. بر اساس این گزارش، قیمت هر بشکه نفت خام آمریکا امروز با ۱۸ سنت، معادل ۰٫۳ درصد افزایش به ۵۲ دلار و ۱۷ سنت رسید. قیمت نفت برنت نیز امروز ۱۵ سنت معادل ۰٫۳ درصد رشد داشت و به رقم ۶۰ دلار و ۸ سنت رسید. اما صادرات نفت ونزوئلا از ۱٫۶ ملیون بشکه در سال ۲۰۱۷ به اندکی بیش از یک میلیون بشکه در سال ۲۰۱۸ کاهش یافته است. به گفته ناظران، خبر تحریم نفتی ونزوئلا موجب شده تا موضوع اساسی بازار نفت یعنی مازاد عرضه برای مدت کوتاهی به فراموشی سپرده شود.
برترین‌هابرترین‌ها3 ماه قبل
بازار نفت در روزهای اخیر به دلیل کاهش تولید کشورهای عضو اوپک و تحریم نفتی ونزوئلا از سوی آمریکا شاهد سیر صعودی قیمت این کالای استراتژیک بوده است. به گزارش رویترز، قیمت نفت امروز (چهارشنبه) با کاهش تولید اوپک و تحریم‌های نفتی ونزوئلا یک درصد افزایش یافت. «جفری هالی» تحلیلگر ارشد بازار نفت در «اوندا» در سنگاپور گفت: «قیمت نفت پس از اعلام عربستان مبنی بر کاهش تولید و صادرات خود به میزان ۵۰۰ هزار بشکه در روز براساس توافق تولیدکنندگان اوپک وارد سیر صعودی شد.» عربستان روز سه شنبه اعلام کرد این کاهش تولید را از ماه ژانویه آغاز کرد. کاهش تولید ونزوئلا به دلیل تحریم‌های نفتی آمریکا علیه این کشور نیز از دیگر عوامل افزایش قیمت نفت در روز‌های اخیر است.
تسنیمتسنیم3 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از رویترز، احتمال کاهش عرضه نفت به دلیل تحریم نفتی ونزوئلا و کاهش تولید اوپک و متحدانش موجب شد تا قیمت نفت امروز افزایش یابد. بر اساس این گزارش، قیمت هر بشکه نفت خام آمریکا امروز با ۲۱ سنت، معادل ۰٫۴ درصد افزایش به ۵۴ دلار و ۷۷ سنت رسید. قیمت نفت خام آمریکا دیروز تا رقم ۵۵ دلار و ۷۷ سنت بالا رفت، اما در پایان معاملات روز با ۱٫۳ درصد کاهش همراه بود. قیمت نفت برنت نیز که دیروز ۰٫۴ درصد کاهش یافته بود، امروز با ۲۱ سنت، معادل ۰٫۴ درصد افزایش به ۶۲ دلار و ۷۲ سنت رسید. در همین حال، عرضه نفت اوپک در ماه ژانویه بیشترین کاهش ۲ سال اخیر را تجربه کرده است.
تسنیمتسنیم3 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از رویترز، پس از آنکه دولت آمریکا در اقدامی با هدف توقف صادرات نفت ونزوئلا، شرکت دولتی نفت این کشور را تحریم کرد، قیمت نفت روز سه شنبه اندکی افزایش یافت. بر اساس این گزارش، قیمت هر بشکه نفت خام آمریکا امروز با ۱۸ سنت، معادل ۰٫۳ درصد افزایش به ۵۲ دلار و ۱۷ سنت رسید. قیمت نفت برنت نیز امروز ۱۵ سنت معادل ۰٫۳ درصد رشد داشت و به رقم ۶۰ دلار و ۸ سنت رسید. اما صادرات نفت ونزوئلا از ۱٫۶ ملیون بشکه در سال ۲۰۱۷ به اندکی بیش از یک میلیون بشکه در سال ۲۰۱۸ کاهش یافته است. به گفته ناظران، خبر تحریم نفتی ونزوئلا موجب شده تا موضوع اساسی بازار نفت یعنی مازاد عرضه برای مدت کوتاهی به فراموشی سپرده شود.
مهرمهر3 ماه قبل
به گزارش خبرنگار مهر به نقل از رویترز، در پایان معاملات روز جمعه، نشانه‌هایی از این که تحریم نفتی ونزوئلا بازارهار را محدودتر کرده است، قیمت نفت حدود ۳ درصد جهش کرد. داده‌های هفتگی هم نشان داد که حفاران آمریکایی تعداد چاه‌های فعال را کاهش داده‌اند. قیمت پیش‌خرید هر بشکه نفت خام برنت دریای شمال، بنچ‌مارک بین‌المللی قیمت نفت، ۱٫۹۱ دلار یا ۳٫۱۴ درصد نسبت به قیمت نهایی پنج‌شنبه شب، جهش کرد و به ۶۲٫۷۵ دلار رسید. قیمت پیش‌خرید هر بشکه نفت خام تگزاس غرب آمریکا، دابلیوتی‌آی، در پایان معاملات دیشب به ۵۵٫۲۶ دلار رسید، یعنی ۱٫۴۷ دلار یا ۲٫۷۳ درصد نسبت به قیمت بسته شده پنج‌شنبه و ۳ درصد نسبت به ابتدای هفته، جهش کرد. داده‌های هفته گذشته نشان داد که در ماه ژانویه بیشترین کاهش تعداد چاه‌های نفتی، از آوریل ۲۰۱۶ تا کنون، ثبت شده است.
خبر فوریخبر فوری2 ماه قبل
روزنامه ایتالیایی 'ایل سوله'نوشت: فرضیه تامین کمبود نفت جهانی توسط نفت شیل امریکا عمدتا حاصل تبلیغات امریکایی‌ها است. ایل سوله نوشت: فرضیه تامین کمبود نفت جهانی توسط نفت شیل امریکا عمدتا حاصل تبلیغات امریکایی‌ها است و باید دانست که تفاوت این نوع از نفت امریکایی با انواع دیگر نفت به اندازه‌ای است که عملا امکان جایگزینی آنها را ندارد. آثار تحریم نفتی ونزوئلا سریعأ بر اقتصاد آن کشور آشکار شده، چرا که خود امریکا اولین خریدار نفت ونزوئلا است و شرکت نفت ونزوئلایی ' PDVSA' هنوز در یافتن مشتریان جدید موفقیت چندانی نداشته است. به گزارش ایرنا، مقام‌های آمریکایی پیش از این ادعا کرده بودند که تولید نفت شیل آمریکا و نیز عرضه گسترده نفت کشورهای عمده تولیدکننده نفت می‌تواند منجر به کاهش صادراتنفت ایران ونزوئلا شود. با وجود این تلاش‌ها، به دلیل افزایش قیمت نفت، دولت ترامپ مجبور به ارایه معافیت‌های خرید نفتی برای هشت کشور خریدار نفت ایران شد.
ایرناایرنا2 ماه قبل
ایل سوله نوشت: فرضیه تامین کمبود نفت جهانی توسط نفت شیل امریکا عمدتا حاصل تبلیغات امریکایی‌ها است و باید دانست که تفاوت این نوع از نفت امریکایی با انواع دیگر نفت به اندازه‌ای است که عملا امکان جایگزینی آنها را ندارد. آثار تحریم نفتی ونزوئلا سریعأ بر اقتصاد آن کشور آشکار شده، چرا که خود امریکا اولین خریدار نفت ونزوئلا است و شرکت نفت ونزوئلایی ' PDVSA' هنوز در یافتن مشتریان جدید موفقیت چندانی نداشته است. در عین حال امریکا مشخص نیست معافیت هشت کشور را بعد از تاریخ ۴ ماه مه آینده تمدید کند. به گزارش ایرنا، مقام‌های آمریکایی پیش از این ادعا کرده بودند که تولید نفت شیل آمریکا و نیز عرضه گسترده نفت کشورهای عمده تولیدکننده نفت می‌تواند منجر به کاهش صادراتنفت ایران ونزوئلا شود. با وجود این تلاش‌ها، به دلیل افزایش قیمت نفت، دولت ترامپ مجبور به ارایه معافیت‌های خرید نفتی برای هشت کشور خریدار نفت ایران شد.

به انتهای لیست رسیدید