تحریم هواوی

تحریم هواوی

نفر دست راست آذری جهرمی مشغول چه کاری است؟! +عکس

4+
رجانیوزرجانیوز1 ماه قبل
ایسناایسنا2 ماه قبل
فروش آیفون در چین ۱۸٫۷ درصد در ماه پایانی سال ۲۰۱۹ افزایش یافت. بعد از آن بسیاری از کاربران چینی نیز در پاسخ به ممنوعیت هواوی و تلاش واشنگتن برای تحریم هواوی، اقدام به بایکوت خرید و استفاده از گوشی‌های آیفون اپل کردند. همین امر موجب شد اپل نیز با کاهش سهم قابل توجهی در چین که یکی از بزرگترین بازارهای فروش موبایل در جهان به شمار می‌رود، از دست بدهد. حالا به نظر می‌رسد که باری دیگر اپل موفق شده است با ثبت رشدی ۱۸٫۷ درصدی در آخرین ماه از سال ۲۰۱۹ میلادی، روندی رو به رشد و صعودی را برای خود به ارمغان بیاورد. طبق اطلاعات مندرج در وب سایت gsmarena، پیشتر رشد اپل در بازار چین در بازه زمانی سپتامبر و اکتبر ۲۰۱۹، تنها ۶ درصد گزارش و اعلام شده بود.
تابناکتابناک2 ماه قبل
فروش آیفون در چین ۱۸٫۷ درصد در ماه پایانی سال ۲۰۱۹ افزایش یافت. بعد از آن بسیاری از کاربران چینی نیز در پاسخ به ممنوعیت هواوی و تلاش واشنگتن برای تحریم هواوی، اقدام به بایکوت خرید و استفاده از گوشی‌های آیفون اپل کردند. همین امر موجب شد اپل نیز با کاهش سهم قابل توجهی در چین که یکی از بزرگترین بازارهای فروش موبایل در جهان به شمار می‌رود، از دست بدهد. حالا به نظر می‌رسد که باری دیگر اپل موفق شده است با ثبت رشدی ۱۸٫۷ درصدی در آخرین ماه از سال ۲۰۱۹ میلادی، روندی رو به رشد و صعودی را برای خود به ارمغان بیاورد. طبق اطلاعات مندرج در وب سایت gsmarena، پیشتر رشد اپل در بازار چین در بازه زمانی سپتامبر و اکتبر ۲۰۱۹، تنها ۶ درصد گزارش و اعلام شده بود.
مهرمهر3 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از آسین ایج، در شرایطی که دولت آمریکا بسیاری از کشورهای جهان را برای تحریم هواوی تحت فشار قرار داده، دولت هند هنوز در این زمینه به جمع بندی نهایی نرسیده و تصمیم گرفته تا هواوی فعلا در بررسی‌های آزمایشی در این زمینه مشارکت داده شود. کاخ سفید با متحدان خود در حال مذاکره است تا هیچ یک از آنها به هواوی اجازه ارائه خدمات نسل پنجم را ندهند. قرار است ارائه آزمایشی خدمات نسل پنجم توسط هواوی در هند از ژانویه آغاز شود، ولی هنوز جزئیات فنی زیادی در این زمینه منتشر نشده است. قرار است با هماهنگی اپراتورهای تلفن همراه هند در این زمینه رایزنی‌های نهایی صورت بگیرد. علیرغم فشارهای دولت آمریکا بسیاری از کشورهای اروپایی و آسیایی تصمیم گرفته‌اند از تجهیزات و فناوری هواوی برای ارائه خدمات نسل پنجم تلفن همراه بهره بگیرند.

بهترین گوشی‌های هوشمند سال ۲۰۱۹ که مورد کم‌توجهی قرار گرفتند!

4+
برترین‌هابرترین‌ها3 ماه قبل
مجله سخت‌افزارمجله سخت‌افزار4 ماه قبل
بخشی از ضرر این دو کمپانی به واسطه جنگ اقتصادی بود که میان چین و امریکا در گرفت. AMD موفق شده است که به دنبال کمبود پردازنده‌های اینتل، سهم خود از بازار کامپیوترهای شخصی و نوت بوک را در سه ماهه سوم ۲۰۱۹ نسبت به سال قبل ۹ درصد افزایش دهد. گزارش TrendForce نه تنها نشان میدهد عملکرد تراشه سازان امریکایی نسبت به سال‌های قبل بسیار متفاوت بوده، بلکه حاکی از تغییرات فاحش نسبت به سه ماهه‌های پیشین نیز دارد. سال ۲۰۲۰ شاهد فراگیر شدن تراشه‌های ۷ نانومتری خواهیم بود و با تغییراتی در دنیای حافظه، میتواند سال هیجان انگیزی در دنیای سخت افزار باشد. باید دید در سال آینده تراشه سازان امریکایی چه وضعیتی پیدا خواهند کرد.
برترین‌هابرترین‌ها4 ماه قبل
وزارت بازرگانی آمریکا با صدور یک مجوز به شرکت مایکروسافت اجازه داد که به فروش نرم‌افزار‌های خود به شرکت چینی هواوی که مورد تحریم آمریکا است، ادامه دهد. ایسنا: به نقل از انگجت، دولت آمریکا از بسیاری جهات هنوز شرکت «هواوی» را در لیست سیاه خود نگه داشته است، اما این غول فناوری چینی امتیاز بزرگی را باز پس گرفت. وزارت بازرگانی آمریکا به مایکروسافت مجوز صادرات نرم افزارهای بازار انبوه را به هواوی داده است. «ویلبر راس» وزیر بازرگانی آمریکا نیز مدتی پیش اظهار داشت که برخی از شرکت‌ها این مجوزها را دریافت می‌کنند، اگرچه وی همچنین هشدار داد که احتمالا بسیاری از مجوزهای سابق نیز لغو خواهند شد. به عنوان مثال شرکت گوگل تاکنون این مجوز را دریافت نکرده است و این تاثیر بسزایی در تجارت هواوی داشته است.
ایسناایسنا4 ماه قبل
وزارت بازرگانی آمریکا با صدور یک مجوز به شرکت مایکروسافت اجازه داد که به فروش نرم‌افزارهای خود به شرکت چینی هواوی که مورد تحریم آمریکا است، ادامه دهد. به گزارش ایسنا و به نقل از انگجت، دولت آمریکا از بسیاری جهات هنوز شرکت «هواوی» را در لیست سیاه خود نگه داشته است، اما این غول فناوری چینی امتیاز بزرگی را باز پس گرفت. وزارت بازرگانی آمریکا به مایکروسافت مجوز صادرات نرم افزارهای بازار انبوه را به هواوی داده است. «ویلبر راس» وزیر بازرگانی آمریکا نیز مدتی پیش اظهار داشت که برخی از شرکت‌ها این مجوزها را دریافت می‌کنند، اگرچه وی همچنین هشدار داد که احتمالا بسیاری از مجوزهای سابق نیز لغو خواهند شد. به عنوان مثال شرکت گوگل تاکنون این مجوز را دریافت نکرده است و این تاثیر بسزایی در تجارت هواوی داشته است.
زومیتزومیت4 ماه قبل
هواوی هنوز تحت فشارهای تحریم آمریکا و کشورهای دیگر قرار دارد، اما درحال‌حاضر معافیت سه‌ماهه تا اجرای نهایی تمام تحریم‌های اقتصادی به آن‌ها اعطا شده است. هواوی مجددا از دولت آمریکا مهلت دریافت کرد. پس از اعلام اولیه‌ی تحریم، هواوی و زیرمجموعه‌هایش مجوزهای اولیه برای فعالیت در آمریکا دریافت کردند. سخنگوی هواوی در واکنش به خبر منتشرشده، طی یک بیانیه اعلام کرد: افزایش مجوز موقت، تأثیر زیادی روی کسب‌وکار هواوی نخواهد داشت. جدیدترین تأخیر در اجرای تحریم‌های هواوی، هم‌زمان با افزایش مذاکرات تجاری بین آمریکا و چین اعلام شد.
انتخابانتخاب5 ماه قبل
انتخاب هر شب اخبار و رویدادهای روز دنیای تکنولوژی و آی تی را گلچین کرده و به صورت خلاصه منتشر می‌کند. این به روزرسانی کمک می‌کند که فیلم‌های سلفی با حرکت آهسته گرفته شوند. مشروح خبر را اینجا بخوانید. ماهواره موسوم به «اسپیس سلفی» متعلق به شرکت سامسونگ در املاک یک زوج میشیگانی سقوط کرد. به نظر می‌رسد با وجود اختلاف‌های جدی ایالات متحده با چین در خصوص تعرفه‌های تجاری و تحریم هواوی، احتمال دارد بوریس جانسون با هواوی برای توسعه شبکه ۵G همکاری کند. مشروح خبر را اینجا بخوانید. شرکت شیائومی به زودی گوشی می‌سی سی ۹ پرو را وارد بازار می‌کند.
انتخابانتخاب5 ماه قبل
به نظر می‌رسد با وجود اختلاف‌های جدی ایالات متحده با چین در خصوص تعرفه‌های تجاری و تحریم هواوی، احتمال دارد بوریس جانسون با هواوی برای توسعه شبکه ۵G همکاری کند. به گزارش سرویس آی تی و فناوری انتخاب، نخست وزیر انگلستان، بوریس جانسون آماده همکاری با هواوی برای توسعه پوششهای مخابراتی این کشور است. فارغ از موضوعات مرتبط با حریم خصوصی که باعث شده‌اند هواوی مورد غضب برخی از کشورهای جهان قرار گیرد، جنگ تجاری ایالات متحده با چین نیز بر حضور هواوی در برخی کشورهای متحد ایالات متحده سایه انداخته است. اکنون به نظر می‌رسد در صورت اتخاذ تصمیم همکاری با هواوی از سوی بوریس جانسون، رئیس جمهور ایالات متحده؛ دونالد ترامپ به کلی از وی ناامید خواهد شد. در ماه آگوست، رن ژنگفی، بنیانگذار هواوی ابراز اطمینان کرد که انگلستان به تجهیزات ۵G شرکت تحت سرپرستی وی اطمینان خواهد کرد.
زومیتزومیت5 ماه قبل
هواوی اعلام کرده است که قصد ندارد سیستم‌عامل اختصاصی هارمونی OS را جایگزین اندروید کند و فقط به‌دنبال جایگزینی آن با خدمات موبایلی گوگل است. تحریم هواوی از سوی دولت ایالات متحده‌ی آمریکا، شرکت‌های حاضر در این کشور را مجبور کرد به همکاری تجاری با هواوی خاتمه دهند. به‌دنبال معرفی هارمونی OS شاهد عرضه‌ی گوشی‌های خانواده‌ی میت ۳۰ با سیستم‌عامل اندروید بودیم؛ موضوعی که به‌طور ضمنی نشان داد هواوی همچنان قصد دارد از اندروید در گوشی‌هایش استفاده کند. او می‌گوید جابه‌جایی به یک سیستم‌عامل کاملا جدید نه‌تنها نیازمند چندین سال کار مداوم است بلکه می‌تواند کاربران هواوی را آزرده‌خاطر کند. از طرف دیگر، جلب توجه شمار زیادی از توسعه‌دهندگان به فروشگاه آنلاین اختصاصی هواوی کار ساده‌ای نیست؛ اما اگر هواوی از پس انجام آن بر بیاید، می‌تواند بسیاری از چالش‌های فعلی را برطرف کند.
ایسناایسنا5 ماه قبل
به نظر می‌رسد که سوئد به دنبال محدودسازی فعالیت شرکت چینی هواوی برای توسعه شبکه ۵G است. در صورتی که سوئد اقدام به تصویب و اجرای این قانون کند، علاوه بر هواوی سایر شرکت‌های مخابراتی که درصدد راه‌اندازی و برقراری شبکه نسل پنجم اینترنت ۵G در این کشور هستند، نیز قادر نخواهند بود از قطعات توسعه داده شده توسط این شرکت چینی برای راه‌اندازی و توسعه زیرساخت‌های لازم استفاده کنند. بعد از آن با ادامه فرافکنی سعی داشت تا سایر کشورها را نیز تحت‌تأثیر نگرانی‌های امنیتی علیه تجهیزات به کار رفته در محصولات، گوشی‌های هوشمند و زیرساخت‌های مخابراتی هواوی، با خود یکصدا و همراه کند. بسیاری از بزرگترین شرکت‌های مخابراتی و اپراتورهای فعال در جهان نظیر نوکیا، اریکسون، هواوی، ال جی، اسپرینت و غیره به شدت در حال رقابت برای راه‌اندازی نخستین شبکه اتصال به اینترنت نسل پنجم ۵G هستند. نسل پنجم شبکه تلفن همراه ۵G، استانداردهای پیشنهادی برای نسل جدید ارتباطات سیار است که پس از نسل چهارم شبکه تلفن همراه فعلی ارائه می‌شود.
فارسفارس5 ماه قبل
به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس به نقل از آسین ایج، یک منبع دولتی آلمانی که نخواست نامش فاش شود، روز گذشته تصریح کرده که هواوی کماکان می‌تواند تجهیزات مورد نیاز برای راه اندازی شبکه نسل پنجم تلفن همراه آلمان را فراهم کند. در ماه‌های اخیر آمریکا فشار زیادی را به آلمان وارد کرده بود تا این کشور تمامی همکاری‌های فناورانه خود را با هواوی متوقف کند، اما آلمان سرانجام تسلیم این فشارها نشد. البته به نظر می‌رسد آلمان در همکاری خود با هواوی برخی ملاحظات امنیتی را رعایت کند. برخی اپراتورهای تلفن همراه در آلمان هشدار داده بودند که تحریم هواوی می‌تواند راه‌اندازی شبکه‌های نسل پنجم را در این کشور به تاخیر بیندازد و میلیاردها دلار هزینه اضافی به آلمان تحمیل کند زیرا تولیدات هواوی در مقایسه با رقبا قیمتی مناسب و عملکردی قابل قبول دارند. آمریکا مدعی است هواوی علیه کشورهای رقیب دست به جاسوسی سایبری زده و اطلاعات خود را در اختیار دولت چین قرار می‌دهد، مساله‌ای که بارها توسط هواوی رد شده است، هواوی در حال حاضر ۲۸ درصد از بازار تجهیزات مخابراتی جهان را در دست دارد.
تسنیمتسنیم6 ماه قبل
در میان این پروژه‌ها، دو پروژه بیش از دیگر موارد با حواشی مواجه بوده است: پروژه‌های «شهر امن» و «شهر هوشمند». اصلی‌ترین شریک تکنولوژیک و تامین‌کننده سرمایه و اجرا کننده این پروژه‌ها، چین بوده است. در قرقیزستان نخستین فاز از پروژه شهر امن در سال ۲۰۱۸ به اتمام رسیده است. در فاز نخست پروژه شهر امن در تاشکند، سرمایه‌گذاری ۳۰۰ میلیون دلاری توسط دولت صورت گرفته است. در همین حال بنا بر گزارش رسانه‌های قزاق، تا کنون بیش از ۲۰۰۰ دوربین در شهر نورسلطان توسط چین نصب شده است.
فارسفارس6 ماه قبل
شرکت چینی هواوی قصد دارد با طراحی اپلیکیشن‌های اختصاصی برای گوشی‌های تازه خود به جنگ اپلیکیشن‌های اندرویدی و تولیدات اپل و سامسونگ برود. اما این شرکت چینی تولید اپلیکیشن‌های اختصاصی تلفن همراه را نیز برای برتری بر رقبا در دستور کار قرار داده است. هواوی در مراسم رونمایی از گوشی‌های جدید خود در مونیخ آلمان اعلام کرد که میت ۳۰ پرو و میت ۳۰، با دوربین هایی حساس، نمایشگرها و سخت افزارهایی قدرتمندتر عرضه شده‌اند. این شرکت همچنین مدعی است گوشی‌های جدید آن ۵۰ درصد سریع‌تر از گوشی‌های نسل پنجم سامسونگ هستند. هواوی اظهار امیدواری کرده که طراحی تازه گوشی‌های پرچمدار آن برای علاقمندان جذاب‌تر از تولیدات شرکت‌های رقیب باشد.
زومیتزومیت6 ماه قبل
ریچارد یو، مدیرعامل هواوی در رویداد معرفی پرچم‌داران جدید سری میت، از رشد خیره‌کننده میزان فروش و ارزش برند شرکت متبوعش در سال ۲۰۱۹ خبر داد. باوجود افزایش فشار‌های بین‌المللی روی برند هواوی که پیامد‌های منفی برای محصولات این شرکت به‌دنبال داشته، ریچارد یو، مدیرعامل هواوی از رشد خیره‌کننده شرکت متبوعش درطی سال گذشته خبر می‌دهد. در جریان برگزاری رویداد معرفی پرچم‌داران جدید سری میت، ریچارد یو پیش‌از آنکه به معرفی محصولات جدید بپردازد، نطق اصلی را ابتدا با اشاره به رشد میزان فروش و ارزش برند هواوی نسب‌به سال گذشته آغاز کرد. طبق ادعا‌ی چینی‌ها، هواوی هم‌اکنون از منظر ارزش برند هم‌اکنون در شاخص BrandZ در رتبه‌ی ۴۷، شاخص Interbrand رتبه‌ی ۶۸ و شاخص BrandFinance جایگاه ۱۲ را به خود اختصاص داده است. با‌این‌حال، کار به‌ همین‌جا ختم نمی‌شود؛ زیرا میزان فروش محصولات این شرکت چینی نیز نسبت‌به مدت مشابه سال قبل رشد درخورتوجهی را تجربه کرده است.
تابناکتابناک7 ماه قبل
کارشناسان فعال در حوزه فناوری بر این باورند که تحریم علیه شرکت چینی هواوی توسعه زیرساخت‌های لازم برای شبکه نسل پنجم اینترنت ۵G در استرالیا را نیز به تعویق خواهد انداخت. هواوی بدون شک یکی از بزرگترین شرکت‌های مخابراتی و اپراتورهای اینترنتی در جهان به شمار می‌رود که در سال‌های اخیر با همکاری دولت‌های مختلف در جهان سعی در توسعه زیرساخت‌های لازم برای برقراری شبکه نسل پنجم اینترنت همراه ۵G دارد. حالا به تازگی کارشناسان و تحلیلگران اعلام کرده‌اند که تحریم علیه هواوی می‌تواند توسعه و برقراری شبکه نسل پنجم اینترنت همراه ۵G را به تعویق بیاندازد. البته پیشتر نیز بسیاری دیگر از کارشناسان پیش بینی کرده بودند که توسعه و راه اندازی شبکه ۵G در استرالیا با تحریم و اعمال محدودیت برای شرکت چینی هواوی به تعویق خواهد افتاد. بر اساس گزارش‌های منتشر شده در وب سایت lightreading، هواوی تاکنون با بیش از ۵۰ اپراتور و شرکت مخابراتی در جهان وارد مذاکره و همکاری شده است تا به برقراری و توسعه زیرساخت‌های لازم برای راه‌اندازی شبکه ۵G اقدام کند.
ایسناایسنا7 ماه قبل
کارشناسان فعال در حوزه فناوری بر این باورند که تحریم علیه شرکت چینی هواوی توسعه زیرساخت‌های لازم برای شبکه نسل پنجم اینترنت ۵G در استرالیا را نیز به تعویق خواهد انداخت. هواوی بدون شک یکی از بزرگترین شرکت‌های مخابراتی و اپراتورهای اینترنتی در جهان به شمار می‌رود که در سال‌های اخیر با همکاری دولت‌های مختلف در جهان سعی در توسعه زیرساخت‌های لازم برای برقراری شبکه نسل پنجم اینترنت همراه ۵G دارد. حالا به تازگی کارشناسان و تحلیلگران اعلام کرده‌اند که تحریم علیه هواوی می‌تواند توسعه و برقراری شبکه نسل پنجم اینترنت همراه ۵G را به تعویق بیاندازد. البته پیشتر نیز بسیاری دیگر از کارشناسان پیش بینی کرده بودند که توسعه و راه اندازی شبکه ۵G در استرالیا با تحریم و اعمال محدودیت برای شرکت چینی هواوی به تعویق خواهد افتاد. بر اساس گزارش‌های منتشر شده در وب سایت lightreading، هواوی تاکنون با بیش از ۵۰ اپراتور و شرکت مخابراتی در جهان وارد مذاکره و همکاری شده است تا به برقراری و توسعه زیرساخت‌های لازم برای راه‌اندازی شبکه ۵G اقدام کند.
اقتصادنیوزاقتصادنیوز7 ماه قبل
به گزارش اقتصاد نیوز و به نقل از آی تی رسان، سامسونگ در سه ماهه دوم سال ۲۰۱۹، بالاترین فروش پنج سال گذشته خود را در بازار گوشی اروپا به ثبت رسانده است. این هندست‌ها به ترتیب گلکسی A۵۰، گلکسی A۴۰ و A۲۰e با تعداد بارگیری ۳٫۲، ۲٫۲ و ۱٫۹ میلیون دستگاه بوده‌اند. اپل هم با فروش ۶٫۴ میلیون دستگاه گوشی آیفون در طول سه ماهه دوم امسال توانسته ۱۴٫۱ درصد از سهم بازار اروپا را تصاحب کند. شرکت HMD Global هم با بارگیری ۱٫۲ میلیون دستگاه گوشی نوکیا در سه ماهه دوم امسال، توانسته جایگاه پنجم را در بازار گوشی اروپا به خود اختصاص بدهد. سهم بازار این کمپانی فنلاندی، از ۳٫۲ درصد در سال گذشته به ۲٫۷ درصد در سال جاری رسیده است.
زومیتزومیت8 ماه قبل
شاید دولت هند بر اثر فشارهای بین‌المللی، محدودیت‌هایی را برای شرکت چینی هواوی ایجاد کند. چین به هند هشدار داد که شرکت هواوی را از فعالیت در کشورش منع نکند. هواوی به‌عنوان یکی از رهبران بازار تجهیزات مخابراتی از ماه‌ها پیش در مرکز دعواهای تجاری دو کشور آمریکا و چین قرار دارد. سخنگوی وزارت امور خارجه‌ی رویترز در بیانیه‌ای پیرامون جلسه با سفیر هند و موضوع هواوی گفت: هواوی از مدت‌ها پیش پروژه‌‌هایی را در هند اجرا می‌کند. متخصصان فناوری که به‌عنوان مشاور در کنار دولت هند قرار دارند، پیشنهاد قابل‌توجهی برای کاهش نگرانی‌های امنیتی بیان کرده‌اند.
وانانیوزوانانیوز8 ماه قبل
هشدار چین به هند درباره تحریم هواوی و تهدید به تلافیهشدار چین به هند درباره تحریم هواوی و تهدید به تلافیچین به هند اخطار داده است که این کشور نباید فعالیت شرکت هواوی در هند را تحریم کند در غیر این صورت شرکت‌های هندی از دسترسی به تکنولوژی‌های چینی محروم خواهند شد و در چین قادر به فعالیت نخواهند بود. وزیر ارتباطات هند افزود: دهلی نو دارای نگرانی‌های امنیتی در استفاده از فناوری اینترنت پر سرعت نسل پنج شرکت هواوی است. واشنگتن در ماه گذشته، شرکت هواوی را در فهرست ممنوعه‌ای قرار داد که طبق آن، شرکت‌های آمریکایی برای تجارت با هواوی به مجوز وزارت دارایی آمریکا نیاز خواهند داشت. تنش میان هند و چین با موضوع شرکت هواوی می‌تواند روابط دو کشور را به سردی بکشاند. ارزش واردات هند در سال ۲۰۱۶-۱۷ از چین ۶۱ میلیارد دلار و صادرات این کشور ۱۰ میلیارد دلار برآورد شده است.
عصر ایرانعصر ایران8 ماه قبل
سیستم عامل اختصاصی هواوی که هانگ‌منگ نام دارد، بر اساس گفته‌های این شرکت چینی از چند سال پیش در دستور کار آن قرار داشته و به منظور رهایی از وابستگی به سیستم عامل غول‌های تکنولوژی آمریکایی همچون اندروید گوگل و آی. او. اس اپل، برای محصولات و گوشی‌های هوشمند این برند در حال توسعه بوده است. اما تشدید نگرانی‌های امنیتی و همچنین اعمال تحریم و محدودیت‌های جدید تجاری علیه هواوی، موجب شد باری دیگر مساله توسعه و ارائه یک سیستم عامل اختصاصی و یکپارچه قوت بگیرد و به عنوان راه حلی برای مقابله با تحریم‌های آمریکا در نظر گرفته شود. به گزارش ایسنا، هواوی اعلام کرده که تصمیم گرفته است تلویزیون هوشمند آنر (Honor Smart TV) به عنوان نخستین دستگاه الکترونیکی و هوشمند مجهز به سیستم عامل هنگ‌منگ خود را تا هفته آینده به بازار چین عرضه کند تا کاربران و علاقمندان در این کشور بتوانند با بهره‌گیری از سیستم‌عامل hong Meng هواوی، از خدمات هوشمند تلویزیون خود استفاده کنند. گزارش‌های متعددی در مورد سیستم عامل اختصاصی توسعه شده توسط هواوی منتشر شده است که نظرات ضد و نقیض کارشناسان و تحلیلگران را در مورد موفقیت آن نشان می‌دهد. با اینکه دولت چین و شرکت هواوی همه این اتهامات را بارها رد و تکذیب کردند، به نظر می‌رسد که نگرانی درباره جاسوسی از اطلاعات کاربران در کشورهای مختلف علیه این اپراتورهای مخابراتی همچنان وجود دارد.
تسنیمتسنیم8 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از رویترز، چین به هند اعلام کرد جلوی فعالیت هواوی را در هند نگیرد و هشدار داد این کار پیامدهایی برای شرکت‌های هندی که در چین فعالیت می‌کنند خواهد داشت. هواوی، بزرگترین سازنده تجهیزات مخابراتی در جهان در مرکز یک درگیری ژئوپلیتیکی بین چین و آمریکا قرار دارد. طی این جلسه مقامات چین گفتند اگر هند به خاطر فشار واشنگتن جلوی تجارت هواوی را بگیرد، چین تحریم‌های متقابلی اعمال خواهد کرد. وزارت امور خارجه چین اعلام کرد پکن امیدوار است هند تصمیم مستقلی در مورد ۵G بگیرد. هوا چان یینگ، سخنگوی وزارت امور خارجه چین گفت: «هواوی مدتهاست عملیات‌های زیادی را در هند اجرایی می‌کند و باعث توسعه جامعه هند و اقتصاد این کشور شده است».
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین8 ماه قبل
اما تشدید نگرانی‌های امنیتی و همچنین اعمال تحریم و محدودیت‌های جدید تجاری علیه هواوی، موجب شد باری دیگر مساله توسعه و ارائه یک سیستم عامل اختصاصی و یکپارچه قوت بگیرد و به عنوان راه حلی برای مقابله با تحریم‌های آمریکا در نظر گرفته شود. گلوبال تایمز همچنین گزارش داده است که بعد از این تلویزیون هوشمند، یک گوشی هوشمند نیز در سه ماهه چهارم سال ۲۰۱۹ میلادی معرفی و عرضه خواهد شد که مبتنی بر سیستم‌عامل مذکور خواهد بود. گزارش‌های متعددی در مورد سیستم عامل اختصاصی توسعه شده توسط هواوی منتشر شده است که نظرات ضد و نقیض کارشناسان و تحلیلگران را در مورد موفقیت آن نشان می‌دهد. با اینکه دولت چین و شرکت هواوی همه این اتهامات را بارها رد و تکذیب کردند، به نظر می‌رسد که نگرانی درباره جاسوسی از اطلاعات کاربران در کشورهای مختلف علیه این اپراتورهای مخابراتی همچنان وجود دارد. از طرفی دیگر، جنگ تجاری چین و آمریکا نیز به نگرانی‌های امنیتی علیه هواوی در توسعه زیرساخت‌های مربوط به شبکه ۵G مزید بر علت شده و در حال حاضر آتش اختلافات آنها را شعله‌ورتر از قبل کرده است.
ایسناایسنا8 ماه قبل
هواوی اعلام کرده که قصد دارد نخستین دستگاه هوشمند مجهز به سیستم عامل هانگ‌منگ خود را قرار است تا پایان هفته آینده روانه بازار چین کند. به گزارش ایسنا، سیستم عامل اختصاصی هواوی که هانگ‌منگ نام دارد، بر اساس گفته‌های این شرکت چینی از چند سال پیش در دستور کار آن قرار داشته و به منظور رهایی از وابستگی به سیستم عامل غول‌های تکنولوژی آمریکایی همچون اندروید گوگل و آی او اس اپل، برای محصولات و گوشی‌های هوشمند این برند در حال توسعه بوده است. گلوبال تایمز همچنین گزارش داده است که بعد از این تلویزیون هوشمند، یک گوشی هوشمند نیز در سه ماهه چهارم سال ۲۰۱۹ میلادی معرفی و عرضه خواهد شد که مبتنی بر سیستم‌عامل مذکور خواهد بود. گزارش‌های متعددی در مورد سیستم عامل اختصاصی توسعه شده توسط هواوی منتشر شده است که نظرات ضد و نقیض کارشناسان و تحلیلگران را در مورد موفقیت آن نشان می‌دهد. از طرفی دیگر، جنگ تجاری چین و آمریکا نیز به نگرانی‌های امنیتی علیه هواوی در توسعه زیرساخت‌های مربوط به شبکه ۵G مزید بر علت شده و در حال حاضر آتش اختلافات آنها را شعله‌ورتر از قبل کرده است.
برترین‌هابرترین‌ها8 ماه قبل
اما تشدید نگرانی‌های امنیتی و همچنین اعمال تحریم و محدودیت‌های جدید تجاری علیه هواوی، موجب شد باری دیگر مساله توسعه و ارائه یک سیستم عامل اختصاصی و یکپارچه قوت بگیرد و به عنوان راه حلی برای مقابله با تحریم‌های آمریکا در نظر گرفته شود. گلوبال تایمز همچنین گزارش داده است که بعد از این تلویزیون هوشمند، یک گوشی هوشمند نیز در سه ماهه چهارم سال ۲۰۱۹ میلادی معرفی و عرضه خواهد شد که مبتنی بر سیستم‌عامل مذکور خواهد بود. گزارش‌های متعددی در مورد سیستم عامل اختصاصی توسعه شده توسط هواوی منتشر شده است که نظرات ضد و نقیض کارشناسان و تحلیلگران را در مورد موفقیت آن نشان می‌دهد. با اینکه دولت چین و شرکت هواوی همه این اتهامات را بارها رد و تکذیب کردند، به نظر می‌رسد که نگرانی درباره جاسوسی از اطلاعات کاربران در کشورهای مختلف علیه این اپراتورهای مخابراتی همچنان وجود دارد. از طرفی دیگر، جنگ تجاری چین و آمریکا نیز به نگرانی‌های امنیتی علیه هواوی در توسعه زیرساخت‌های مربوط به شبکه ۵G مزید بر علت شده و در حال حاضر آتش اختلافات آنها را شعله‌ورتر از قبل کرده است.
زومیتزومیت8 ماه قبل
برخلاف تصور عمومی، اینتل بعد از وضع تحریم‌های وزارت خزانه‌داری آمریکا علیه شرکت‌های چینی، ارتباط تجاری با هواوی را قطع نکرده است. خبرگزاری CNBC ابتدای هفته‌ی گذشته اعلام کرد اینتل روند فروش محصولاتش به هواوی را تا فصل پایانی سال ۲۰۱۹ ادامه می‌دهد. به‌گفته‌ی رابرت سوان، مدیرعامل اینتل، این شرکت در آینده‌ی نزدیک درخواست مجوز فروش محصولات بیشتر به این شرکت را هم ارائه خواهد کرد. این شرکت‌ها اعلام کردند محصولات هواوی هیچ تهدیدی برای امنیت ملی آمریکا نیستند و به‌گفته‌ی سوان، به همین دلیل بود که اینتل فروش محصول به هواوی را از سر گرفت. این موضوع دلیل اصلی تمایل اینتل برای فروش تراشه‌های اصلی محصولات هواوی به‌شمار می‌رود.
زومیتزومیت8 ماه قبل
سهم بازار هواوی در چین در فصل دوم سال ۲۰۱۹، رشدی بیش از ۱۰ درصد را تجربه کرد و به ۳۸ درصد رسید. در همان بازار، دیگر تولیدکننده‌های بزرگ گوشی هوشمند کاهش سهم بازار را تجربه کردند. افزایش فروش هواوی در فصل دوم سال در حالی رخ داد که مجموع فروش گوشی‌های هوشمند در چین کاهش قابل‌توجهی را تجربه می‌کرد. همه‌ی آن‌ها در فصل گذشته شاهد کاهش سهم بازار و کاهش فروش بودند. بخش پایانی آمار کانالیس می‌گوید که فروش بازار چین در فصل دوم سال، ۶۴ درصد از کل فروش هواوی را شامل می‌شود.
زومیتزومیت8 ماه قبل
رن ژنگ‌فی، مؤسس هواوی، معتقد است سیستم قانونی آمریکا مشکل قرارگیری هواوی در فهرست سیاه را حل خواهد کرد. تقریبا یک سال پرهیاهو از مشکلات پیش‌آمده بین هواوی و دولت آمریکا می‌گذرد و مسئولان رده‌بالای هواوی در این باره بسیار صحبت‌ کرده‌اند. طبق گفته‌ی یاهوفایننس، مؤسس هواوی معتقد است اضافه‌کردن هواوی به فهرست تحریم‌ها به این دلیل است که آمریکا می‌خواهد تکنولوژی‌های برتر هواوی را مشمول آن کند. مؤسس هواوی معتقد است تحریم هواوی آغاز عقب‌افتادگی آمریکا خواهد بود. با وجود همه‌ی مشکلات موجود بین هواوی و دولت آمریکا، مدیر هواوی به یاهوفایننس گفته است که سیستم قانونی آمریکا این مشکل را حل خواهد کرد.

به انتهای لیست رسیدید

موضوع‌های مشابه

تحریم هواوی
چین
آمریکا