تحولات سوریه

تحولات سوریه

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل
به گزارش مشرق، مقام‌های ارشد روسیه روز جمعه با «دیوید کواری» مشاور امور بین الملل نخست وزیر انگلیس و مشاور امنیت ملی این کشور درباره آخرین وضعیت سوریه گفت‌وگو کرد. به گزارش «راشا تودی»، وزارت خارجه روسیه در بیانیه‌ای بدین منظور اعلام کرد که «آلکساندر لاورنتیف» نماینده ویژه روسیه در امور سوریه و «سرگئی ورشینین» معاون وزیر خارجه روسیه روز جمعه در ملاقات با این مقام ارشد انگلیس درباره آخرین تحولات سوریه، به ویژه اوضاع در شمال شرقی این کشور و «ادلب» رایزنی کردند. در بیانیه وزارت امور خارجه روسیه تاکید شده است مقامات روسی و انگلیسی با توجه به آغاز کار کمیته قانونگذاری سوریه در ژنو، موضوع ارائه کمک‌های جامع بشردوستانه به کلیه سوری‌های نیازمند را مورد بحث قرار دادند. این در حالی است که چندی قبل منابع خبری گزارش دادند که نیروهای ویژه انگلیس در حال آماده شدن برای ترک سوریه هستند. نیروهای ویژه انگلیس برای منابع، حمل و نقل و سایر حمایت‌های لجستیکی به کمک آمریکا وابسته هستند و در صورت خروج نیروهای آمریکایی قادر به انجام عملیات در سوریه نخواهند بود.
فارسفارس1 روز قبل
مقامات ارشد روسیه و انگلیس روز جمعه آخرین تحولات جاری در سوریه و روند کمیته قانونگذاری این کشور را مورد بحث قرار دادند. آخرین اوضاع سوریه، محور مذاکرات مقام‌های ارشد روسیه و انگلیسبه گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، مقام‌های ارشد روسیه روز جمعه با «دیوید کواری» مشاور امور بین الملل نخست وزیر انگلیس و مشاور امنیت ملی این کشور درباره آخرین وضعیت سوریه گفت‌وگو کرد. به گزارش «راشا تودی»، وزارت خارجه روسیه در بیانیه‌ای بدین منظور اعلام کرد که «آلکساندر لاورنتیف» نماینده ویژه روسیه در امور سوریه و «سرگئی ورشینین» معاون وزیر خارجه روسیه روز جمعه در ملاقات با این مقام ارشد انگلیس درباره آخرین تحولات سوریه، به ویژه اوضاع در شمال شرقی این کشور و «ادلب» رایزنی کردند. در بیانیه وزارت امور خارجه روسیه تاکید شده است مقامات روسی و انگلیسی با توجه به آغاز کار کمیته قانونگذاری سوریه در ژنو، موضوع ارائه کمک‌های جامع بشردوستانه به کلیه سوری‌های نیازمند را مورد بحث قرار دادند. این در حالی است که چندی قبل منابع خبری گزارش دادند که نیروهای ویژه انگلیس در حال آماده شدن برای ترک سوریه هستند.
افکارنیوزافکارنیوز1 روز قبل
افکارنیوز، به گزارشمقام‌های ارشد روسیه روز جمعه با «دیوید کواری» مشاور امور بین الملل نخست وزیر انگلیس و مشاور امنیت ملی این کشور درباره آخرین وضعیت سوریه گفت‌وگو کرد. اخبار بین الملل- به گزارش «راشا تودی»، وزارت خارجه روسیه در بیانیه‌ای بدین منظور اعلام کرد که «آلکساندر لاورنتیف» نماینده ویژه روسیه در امور سوریه و «سرگئی ورشینین» معاون وزیر خارجه روسیه روز جمعه در ملاقات با این مقام ارشد انگلیس درباره آخرین تحولات سوریه، به ویژه اوضاع در شمال شرقی این کشور و «ادلب» رایزنی کردند. در بیانیه وزارت امور خارجه روسیه تاکید شده است مقامات روسی و انگلیسی با توجه به آغاز کار کمیته قانونگذاری سوریه در ژنو، موضوع ارائه کمک‌های جامع بشردوستانه به کلیه سوری‌های نیازمند را مورد بحث قرار دادند. این در حالی است که چندی قبل منابع خبری گزارش دادند که نیروهای ویژه انگلیس در حال آماده شدن برای ترک سوریه هستند. نیروهای ویژه انگلیس برای منابع، حمل و نقل و سایر حمایت‌های لجستیکی به کمک آمریکا وابسته هستند و در صورت خروج نیروهای آمریکایی قادر به انجام عملیات در سوریه نخواهند بود.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 روز قبل
خبرگزاری میزان- تحولات سوریه به ویژه مناطق شمال شرقی این کشور در روز‌ها و هفته‌های اخیر سرعت یافته است و اکنون خبر می‎رسد که ارتش سوریه و نیروهای دموکراتیک سوریه عملیات مشترکی اجرا کردند. در اوایل ماه جاری نیز، پایگاه نظامی آمریکا در الرقه با همکاری نیرو‌های دموکراتیک سوریه به مرکز هماهنگی عملیات، تغییر کاربری یافت. - عملیات مشترک ارتش سوریه و نیرو‌های دموکراتیک سوریه در الحسکهارتش سوریه و نیرو‌های دموکراتیک سوریه، عملیات مشترکی را در مناطق اشغال شده استان «الحسکه» توسط ترکیه در دست انجام دارند. و نیرو‌های دموکراتیک سوریه، عملیات مشترکی را در مناطق اشغال شده استان «الحسکه» توسط ترکیه در دست انجام دارند. سخنگوی نیرو‌های دموکراتیک سوریه از آزادسازی یک روستای دیگر با همکاری ارتش سوریه خبر داد.
فارسفارس2 روز قبل
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «احمد حافظ» سخنگوی رسمی وزارت خارجه مصر گفت که «سامح شکری» وزیر خارجه این کشور روز پنج‌شنبه (دیروز) در نشست وزرا درباره سوریه در واشنگتن شرکت کرد. در این نشست آخرین تحولات سوریه و راهکارهای حل‌وفصل سیاسی بحران سوریه بررسی شد. به گفته حافظ، شکری در این دیدار موضع قاهره در خصوص بحران سوریه را تشریح و از آغاز به کار کمیته قانون اساسی سوریه در ژنو استقبال کرد. طبق گزارش شبکه سعودی العربیه، شکری در این نشست به پیآمدهای حملات اخیر ترکیه به مناطق شمال و شرق سوریه و آثار منفی آن بر روند مبارزه با داعش در سوریه و منطقه اشاره کرد و درباره عواقب اقدامات ترکیه در خصوص تغییر ترکیب جمعیتی شمال سوریه در راستای خدمت به سیاست‌های توسعه‌طلبانه ترکیه هشدار داد. وزیر خارجه مصر نیز همچنین بر پایبندی کشورش بر حمایت از تلاش‌های مربوط به حل‌وفصل بحران سوریه به روش‌های مسالمت‌آمیز، تلاش برای مبارزه با تروریسم به منظور حفظ وحدت سوریه، سلامت و ثبات اراضی آن و برآورده کردن خواسته‌های ملت سوریه تأکید کرد.
مهرمهر2 روز قبل
رئیس جمهور سوریه درباره تظاهرات در لبنان و عراق هم گفت: تظاهرات در کشورهای همسایه هیچ شباهتی به آنچه در سوریه رخ داد. تظاهرات در لبنان و عراق و اردن در ماه گذشته مرا یاد آغاز تحولات سوریه می‌اندازد. آنچه در سوریه رخ داد در ابتدا پولی بود که به افراد برای شرکت در راهپیمایی داده می‌شد. روسیه کشور بزرگی است و مسئولیت‌هایی در سطح جهانی دارد. بشار اسد درباره رفتار آمریکا به ویژه دررابطه با نفت سوریه هم گفت: سیستم سیاسی آمریکا بر مبنای گروه‌های گانگستری اداره می‌شود.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین2 روز قبل
به گزارش به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری میزان؛ «بشار اسد»، رئیس جمهور سوریه، در مصاحبه با ۲ رسانه روسی به تشریح تحولات سوریه پرداخت. رئیس جمهور سوریه، روند تحولات در شمال شرق این کشور را به دلیل فراهم شدن زمینه خروج ترکیه از این سرزمین‌ها مثبت ارزیابی کرد. رئیس جمهور سوریه در بخش دیگری از اظهارات خود گفت: "داعش به خواست آمریکا ایجاد شده و فعالیت‌های خود را تحت پوشش این کشور انجام می‌دهد. بشار اسد با تاکید بر وطن پرستی کرد‌های سوریه، اظهار داشت آمریکا از بحث قومیت‌های مختلف در منطقه برای اختلاف افکنی میان آن‌ها استفاده می‌کند. رئیس جمهور سوریه همچنین ضمن اشاره به مواضع رئیس جمهور آمریکا در مورد میادین نفتی سوریه، گفت: «آمریکا در راستای دست یابی به نفت، اقدام به توسعه طلبی، تهاجم، تضعیف منافع سایر کشورها، نقض قوانین بین المللی، کنوانسیون‌های بین المللی، اصول انسانی و سایر موارد، می‌کند.»

سیاست خارجی در یک هفته؛ از سفر ظریف به آنتالیا و نورسلطان تا انتشار گزارش جدید آژانس

3+
فارسفارس3 روز قبل
خبر فوریخبر فوری3 روز قبل
ریچارد دالتونسفیر پیشین انگلیس در ایران بهترین راه نجات برجام را انجام توافق محدود برای لغو تحریم‌های نفتی آمریکا علیه ایران و از سرگیری گفت‌وگوهای چندجانبه توصیف کرد. سفیر پیشین انگلیس در ایران بهترین راه نجات برجام را انجام توافق محدود برای لغو تحریم‌های نفتی آمریکا علیه ایران و از سرگیری گفت‌وگوهای چندجانبه توصیف کرد. از سویی مطالبات ایران هم مبنی بر لغو تمام تحریم‌ها و بازگشت آمریکا به برجام برای دولت کنونی واشنگتن زیاد است. کشورهای اروپایی عضو برجام از ایران خواسته‌اند تا از اقداماتی که با این توافق ناسازگار است دوری کند. وی با اذعان به درست بودن موضع ایران برای بازگشت آمریکا به برجام افزود: ‌ اما بعید است تا پیش از انتخابات ریاست جمهوری آمریکا چنین اتفاقی رخ دهد.
انتخابانتخاب3 روز قبل
سفیر پیشین انگلیس در ایران بهترین راه نجات برجام را انجام توافق محدود برای لغو تحریم‌های نفتی آمریکا علیه ایران و از سرگیری گفت‌وگوهای چندجانبه توصیف کرد. از سویی مطالبات ایران هم مبنی بر لغو تمام تحریم‌ها و بازگشت آمریکا به برجام برای دولت کنونی واشنگتن زیاد است. کشورهای اروپایی عضو برجام از ایران خواسته‌اند تا از اقداماتی که با این توافق ناسازگار است دوری کند. وی با اذعان به درست بودن موضع ایران برای بازگشت آمریکا به برجام افزود: ‌ اما بعید است تا پیش از انتخابات ریاست جمهوری آمریکا چنین اتفاقی رخ دهد. سفیر اسبق انگلیس همچنین بیان کرد که از طرح امنیتی ایران در تنگه هرمز حمایت می‌کند.
ایلناایلنا3 روز قبل
معاون رییس جمهور آمریکا چندی پیش به آنکارا سفر کرد تا در مورد مسایل مربوط به عملیات چشمه صلح با مقام‌های ترکیه گفت‌وگو کند و بخشی دیگر از دلیل تاخیر این سفر به همین موضوع مربوط می‌شود. بدون تردید محور اصلی این سفر را باید اقتصادی دانست که نمونه بارز آن را می‌توان پیشنهاد ۱۰۰ میلیارد دلاری ترامپ به اردوغان دانست. مواضع ترامپ در مورد ترکیه همانند موضع‌گیری اقتصادی‌اش و سایر مواضعش متضاد است و به همین دلیل نمی‌توان گفت که روابط روسیه و ترکیه تحت تاثیر این سفر قرار خواهد گرفت. به این ترتیب بحث فتح الله گولن در اینجا اهمیت پیدا می‌کند اما اینکه ترامپ بتواند روابط ترکیه با ناتو و روسیه را بهم بزند تحلیل کاملا غلطی است. در داخل آمریکا هم دموکرات‌ها مخالف سفر اردوغان به ایالات متحده بودند و این سفر تنها می‌تواند تا حدودی می‌تواند جو داخلی آمریکا که در آستانه استیضاح ترامپ قرار دارد را تلطیف کند.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین3 روز قبل
دالتون در این باره توضیح داد: آمریکا فهرست بلندی مطالبه از ایران دارد که کاملا غیر واقعی و به معنای تسلیم شدن یک کشور پرافتخار در مقابل آمریکا است. از سویی مطالبات ایران هم مبنی بر لغو تمام تحریم‌ها و بازگشت آمریکا به برجام برای دولت کنونی واشنگتن زیاد است. سفیر پیشین انگلیس افزود: ‌ اما دستیابی به یک توافق محدود در سه حوزه بازگشت ایران به برجام، کاهش تنش‌ها در منطقه خلیج فارس و لغو تحریم‌های نفتی برای امکان از سرگیری صادرات نفتی ایران باید مورد توجه قرار گیرد و نیاز است که ایران و آمریکا در این زمینه گام‌هایی را بردارند. کشورهای اروپایی عضو برجام از ایران خواسته‌اند تا از اقداماتی که با این توافق ناسازگار است دوری کند. وی با اذعان به درست بودن موضع ایران برای بازگشت آمریکا به برجام افزود: ‌ اما بعید است تا پیش از انتخابات ریاست جمهوری آمریکا چنین اتفاقی رخ دهد.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز4 روز قبل
به گزارش مشرق، دیپلمات‌های بلژیکی و سوئدی دیروز و امروز (سه‌شنبه و چهارشنبه) در تهران در دیدار با دیپلمات‌های جمهوری اسلامی ایران درباره اوضاع کنونی یمن، سوریه و همچنین تحولات برجام به گفتگو نشستند. وی پس از دیدار با عراقچی در صفحه توئیترش نوشت که تبادل نظرات ارزشمندی با معاون وزیر خارجه ایران درباره برجام و ثبات در منطقه داشته است. در دیدار دیپلمات بلژیکی با خاجی درباره آخرین تحولات یمن و ضرورت پایان بخشیدن به بحران یمن از طریق گفتگوی سیاسی نیز مشورت شد. *دیپلمات سوئدی در تهران «پیتر سمنی بی» نماینده ویژه سوئد در امور یمن هم که به تهران سفر کرده امروز (چهارشنبه) ۲۲ آبان ماه به وزارت خارجه جمهوری اسلامی ایران آمد و با علی‌اصغر خاجی دستیار ارشد وزیر خارجه در امور ویژه سیاسی دیدار کرد. «پیتر سمنی بی» نماینده ویژه سوئد در امور یمن مهر ماه سال گذشته (۱۳۹۷) نیز در سفر به تهران با حسین جابری‌انصاری دستیار سابق وزیر خاجه در امور ویژه سیاسی دیدار و درباره اوضاع یمن گفتگو کرده بود.
قدس آنلاینقدس آنلاین4 روز قبل
اوضاع یمن، سوریه و آخرین تحولات برجام محور گفتگوی دیپلمات‌های بلژیکی و سوئدی با مقامات وزارت امور خارجه ایران بود. قدس آنلاین: دیپلمات‌های بلژیکی و سوئدی دیروز و امروز (سه‌شنبه و چهارشنبه) در تهران در دیدار با دیپلمات‌های جمهوری اسلامی ایران درباره اوضاع کنونی یمن، سوریه و همچنین تحولات برجام به گفتگو نشستند. در همین خصوص «اکسل کنس» دبیرکل امور چندجانبه وزارت امور خارجه بلژیک که کشورش در حال حاضر عضو غیردائم شورای امنیت است و برای دیداری دو روزه در تهران به سر می‌برد، رایزنی‌هایی را با تعدادی از دیپلمات‌های ایرانی صورت داد. وی پس از دیدار با عراقچی در صفحه توئیترش نوشت که تبادل نظرات ارزشمندی با معاون وزیر خارجه ایران درباره برجام و ثبات در منطقه داشته است. در دیدار دیپلمات بلژیکی با خاجی درباره آخرین تحولات یمن و ضرورت پایان بخشیدن به بحران یمن از طریق گفتگوی سیاسی نیز مشورت شد.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین4 روز قبل
بلکه انقلاب اسلامی ما، انقلاب اسلام و جهان بود و ما انقلاب اسلامی را برپا کردیم تا به نقطه‌ای برسم که خداوند در قرآن به پیامبر اعلام کرد؛ وما أرسلناک إلا کافه للناس، پس ما برای رسیدن به این نقطه انقلاب کردیم و همچنین مسلمانانی که در این راه جان داده، شهید شدند و می‌شوند و فداکاری می‌کنند، همه در راستای این هدف بوده است. امروز قلمرو و قدرت انقلاب اسلامی، فضای منطقه را فرا گرفته استنماینده ولی فقیه در استان، ادامه داد: امروز ما به جایی رسیدیم که مساله انقلاب ایران مرزهای کشور را درنوردیده، از کشور خارج شده و فضای منطقه را قلمرو و قدرت این انقلاب فراگرفته است. اما امروز حاکم بر منطقه ماییم و آنچه ما اراده کنیم، تصمیم بگیریم و آنچه در راستای اقتضائات انقلاب مقدس اسلامی ما و توسعه اسلام باشد، رخ می‌دهد. لذا این نتیجه حرکتی بود که در این ۴۰ سال صورت گرفت و خوشبختانه در تداوم بوده و اکنون دیگر مساله توسعه اقتدار انقلاب ما، مساله‌ای سال به سال نیست. پس این توسعه اسلام در نتیجه انقلاب و توسعه انقلاب است.
ایسناایسنا4 روز قبل
ایسنا/خراسان رضوی آیت‌الله علم‌الهدی گفت: امروز توسعه انقلاب اسلامی، توسعه اسلام و معارف پیامبر (ص) است. بلکه انقلاب اسلامی ما، انقلاب اسلام و جهان بود و ما انقلاب اسلامی را برپا کردیم تا به نقطه‌ای برسم که خداوند در قرآن به پیامبر اعلام کرد؛ وما أرسلناک إلا کافة للناس، پس ما برای رسیدن به این نقطه انقلاب کردیم و همچنین مسلمانانی که در این راه جان داده، شهید شدند و می‌شوند و فداکاری می‌کنند، همه در راستای این هدف بوده است. اما امروز حاکم بر منطقه ماییم و آنچه ما اراده کنیم، تصمیم بگیریم و آنچه در راستای اقتضائات انقلاب مقدس اسلامی ما و توسعه اسلام باشد، رخ می‌دهد. لذا این نتیجه حرکتی بود که در این ۴۰ سال صورت گرفت و خوشبختانه در تداوم بوده و اکنون دیگر مساله توسعه اقتدار انقلاب ما، مساله‌ای سال به سال نیست. پس این توسعه اسلام در نتیجه انقلاب و توسعه انقلاب است.
فارسفارس4 روز قبل
اوضاع یمن، سوریه و آخرین تحولات برجام محور گفتگوی دیپلمات‌های بلژیکی و سوئدی با مقامات وزارت امور خارجه ایران بود. به گزارش خبرنگار گروه سیاست خارجی خبرگزاری فارس، دیپلمات‌های بلژیکی و سوئدی دیروز و امروز (سه‌شنبه و چهارشنبه) در تهران در دیدار با دیپلمات‌های جمهوری اسلامی ایران درباره اوضاع کنونی یمن، سوریه و همچنین تحولات برجام به گفتگو نشستند. در همین خصوص «اکسل کنس» دبیرکل امور چندجانبه وزارت امور خارجه بلژیک که کشورش در حال حاضر عضو غیردائم شورای امنیت است و برای دیداری دو روزه در تهران به سر می‌برد، رایزنی‌هایی را با تعدادی از دیپلمات‌های ایرانی صورت داد. در دیدار دیپلمات بلژیکی با خاجی درباره آخرین تحولات یمن و ضرورت پایان بخشیدن به بحران یمن از طریق گفتگوی سیاسی نیز مشورت شد. *دیپلمات سوئدی در تهران «پیتر سمنی بی» نماینده ویژه سوئد در امور یمن هم که به تهران سفر کرده امروز (چهارشنبه) ۲۲ آبان ماه به وزارت خارجه جمهوری اسلامی ایران آمد و با علی‌اصغر خاجی دستیار ارشد وزیر خارجه در امور ویژه سیاسی دیدار کرد.
صدا و سیماصدا و سیما4 روز قبل
دبیرکل وزارت خارجه بلژیک در تهران با دستیار ارشد وزیر خارجه در امور ویژه سیاسی و مذاکره کننده ارشد ایران در امور سوریه و یمن دیدار و گفتگو کرد. به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از اداره کل دیپلماسی وزارت خارجه‏، آقای علی اصغر خاجی و الکس کنس در این دیدار تحولات سوریه از جمله آخرین وضعیت شمال شرق فرات، منطقه کاهش تنش ادلب، روند کار کمیته قانون اساسی سوریه، موضوع آوارگان و بازسازی سوریه را مورد بحث و تبادل نظر قرار دادند. دو طرف همچنین با مثبت ارزیابی کردن شروع به کار کمیته قانون اساسی سوریه و نقش بی بدیل روند آستانه در این خصوص، خواستار تداوم کار کمیته قانون اساسی بدون مداخله خارجی شدند و بر ضرورت تعیین آینده سوریه از سوی مردم این کشور تاکید کردند. همچنین در این دیدار درباره آخرین تحولات یمن و ضرورت پایان بخشیدن به بحران یمن از طریق گفتگوی سیاسی نیز مشورت و رایزنی شد.
ایسناایسنا4 روز قبل
الکس کنس، دبیر کل وزارت خارجه بلژیک عصر امروز چهارشنبه ۲۲ آبان ماه ۱۳۹۸ در تهران با علی اصغر خاجی دستیار ارشد وزیر خارجه در امور ویژه سیاسی و مذاکره کننده ارشد ایران در امور سوریه و یمن دیدار و گفت‌وگو کرد. به گزارش ایسنا، در این دیدار دو طرف تحولات سوریه از جمله آخرین وضعیت شمال شرق فرات، منطقه کاهش تنش ادلب، روند کار کمیته قانون اساسی سوریه، موضوع آوارگان و بازسازی سوریه را مورد بحث وتبادل نظر قرار دادند. دو طرف با مثبت ارزیابی کردن شروع به کار کمیته قانون اساسی سوریه و نقش بی بدیل روند آستانه در این خصوص، خواستار تداوم کار کمیته قانون اساسی بدون مداخله خارجی شدند و بر ضرورت تعیین آینده سوریه توسط مردم این کشور تاکید کردند. همچنین در این دیدار درباره آخرین تحولات یمن و ضرورت پایان بخشیدن به بحران یمن از طریق گفت‌وگوی سیاسی نیز مشورت و رایزنی به عمل آمد. انتهای پیام
مهرمهر4 روز قبل
به گزارش خبرگزاری مهر، الکس کنس دبیرکل چندجانبه وزارت خارجه بلژیک عصر امروز (چهارشنبه) در تهران با علی‌اصغر خاجی دستیار ارشد وزیر خارجه در امور ویژه سیاسی و مذاکره کننده ارشد ایران در امور سوریه و یمن دیدار و گفتگو کرد. در این دیدار دو طرف تحولات سوریه ازجمله آخرین وضعیت شمال شرق فرات، منطقه کاهش تنش ادلب، روند کار کمیته قانون اساسی این کشور، موضوع آوارگان و بازسازی سوریه را مورد بحث وتبادل نظر قرار دادند. دو طرف با مثبت ارزیابی کردن شروع به کار کمیته قانون اساسی سوریه و نقش بی بدیل روند آستانه در این خصوص، خواستار تداوم کار کمیته قانون اساسی بدون مداخله خارجی شده و بر ضرورت تعیین آینده این کشور توسط مردم سوریه تاکید کردند. همچنین در این دیدار درباره آخرین تحولات یمن و ضرورت پایان بخشیدن به بحران این کشور از طریق گفتگوی سیاسی نیز مشورت و رایزنی به عمل آمد.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین4 روز قبل
خبرگزاری میزان- دبیر کل وزارت خارجه بلژیک عصر امروز در تهران با علی اصغر خاجی دستیار ارشد وزیر خارجه در امور ویژه سیاسی و مذاکره کننده ارشد ایران در امور سوریه و یمن دیدار و گفت‌وگو کرد. گروه سیاسی خبرگزاری میزان؛ الکس کنس دبیرکل وزارت خارجه بلژیک عصر امروز چهارشنبه ۲۲ آبان ماه ۱۳۹۸ در تهران با علی اصغر خاجی دستیار ارشد وزیر خارجه در امور ویژه سیاسی و مذاکره کننده ارشد ایران در امور سوریه و یمن دیدار و گفت‌وگو کرد. در این دیدار دو طرف تحولات سوریه از جمله آخرین وضعیت شمال شرق فرات، منطقه کاهش تنش ادلب، روند کار کمیته قانون اساسی سوریه، موضوع آوارگان و بازسازی سوریه را مورد بحث و تبادل نظر قرار دادند. دو طرف با مثبت ارزیابی کردن شروع به کار کمیته قانون اساسی سوریه و نقش بی‌بدیل روند آستانه در این خصوص، خواستار تداوم کار کمیته قانون اساسی بدون مداخله خارجی شدند و بر ضرورت تعیین آینده سوریه توسط مردم این کشور تاکید کردند. همچنین در این دیدار درباره آخرین تحولات یمن و ضرورت پایان بخشیدن به بحران یمن از طریق گفت‌وگوی سیاسی نیز مشورت و رایزنی به عمل آمد.
فارسفارس4 روز قبل
دیپلمات‌های ایران و بلژیک بر تداوم کار کمیته قانون اساسی سوریه بدون مداخله خارجی و ضرورت پایان بخشیدن به بحران یمن از طریق گفتگوی سیاسی تأکید کردند. در این دیدار ۲ طرف تحولات سوریه از جمله آخرین وضعیت شمال شرق فرات، منطقه کاهش تنش ادلب، روند کار کمیته قانون اساسی سوریه، موضوع آوارگان و بازسازی سوریه را مورد بحث و تبادل نظر قرار دادند. طرفین با مثبت ارزیابی کردن شروع به کار کمیته قانون اساسی سوریه و نقش بی بدیل روند آستانه در این خصوص، خواستار تداوم کار کمیته قانون اساسی بدون مداخله خارجی شدند و بر ضرورت تعیین آینده سوریه توسط مردم این کشور تاکید کردند. به گزارش فارس، دبیرکل امور چندجانبه وزارت امور خارجه بلژیک همچنین امروز با «غلامحسین دهقانی» معاون امور حقوقی و بین‌المللی وزارت خارجه ایران دیدار و گفتگو کرد. «الکس کنس» دیروز نیز با سید عباس عراقچی معاون سیاسی وزیر خارجه ایران دیدار کرده بود.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین4 روز قبل
به گزارش به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری میزان؛ تحولات سوریه در میانه سودا‌های نفتی آمریکا و ارضی ترکیه و استقبال سوریه از آوارگان به پیش می‌رود. در میانه سودا‌های نفتی آمریکا و ارضی ترکیه و استقبال سوریه از آوارگان به پیش می‌رود. * خنثی سازی عملیات انتحاری در ادلبیک واحد ارتش سوریه یک واحد، یک خودروی بمبگذاری شده را در حومه شهر «خان شیخون» خنثی کردند. درگیری میان ارتش ترکیه و گروه‌های تروریستی وابسته به آن از یک سو و ارتش سوریه و نیرو‌های دموکراتیک سوریه از سوی دیگر، از روز سه شنبه وارد مرحله جدیدی شد. * استقرار بالگرد‌های آمریکایی در منطقه نفت خیز عمرآمریکا اقدام به استقرار چندین فروند بالگرد «سیکور اسکای» و «آپاچی» در منطقه نفت خیز «عمر» کرد.
افکارنیوزافکارنیوز4 روز قبل
اخبار سیاسی- در این دیدار ۲ طرف تحولات سوریه از جمله آخرین وضعیت شمال شرق فرات، منطقه کاهش تنش ادلب، روند کار کمیته قانون اساسی سوریه، موضوع آوارگان و بازسازی سوریه را مورد بحث و تبادل نظر قرار دادند. طرفین با مثبت ارزیابی کردن شروع به کار کمیته قانون اساسی سوریه و نقش بی بدیل روند آستانه در این خصوص، خواستار تداوم کار کمیته قانون اساسی بدون مداخله خارجی شدند و بر ضرورت تعیین آینده سوریه توسط مردم این کشور تاکید کردند. همچنین در این دیدار درباره آخرین تحولات یمن و ضرورت پایان بخشیدن به بحران یمن از طریق گفتگوی سیاسی نیز مشورت و رایزنی به عمل آمد. دبیرکل امور چندجانبه وزارت امور خارجه بلژیک همچنین امروز با «غلامحسین دهقانی» معاون امور حقوقی و بین‌المللی وزارت خارجه ایران دیدار و گفتگو کرد. «الکس کنس» دیروز نیز با سید عباس عراقچی معاون سیاسی وزیر خارجه ایران دیدار کرده بود.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین5 روز قبل
«سرگئی لاوروف»، وزیر خارجه روسیه، در حاشیه دومین نشست همایش بین‎المللی «پاریس برای صلح»، به تشریح تازه‌ترین تحولات سوریه و نقش مخرب آمریکا در این منطقه پرداخت. به گزارش اسپوتنیک، لاوروف می‎گوید: «آمریکا به دنبال ایجاد شبه دولت غیرقانونی در شرق سوریه است.» وزیر خارجه روسیه در بخش دیگری با انتقاد از مواضع آمریکا در تحولات اخیر در شمال شرق سوریه گفت: «آمریکا به دنبال جداسازی غیرقانونی سرزمین‌های سوریه در ساحل شرقی فرات و ایجاد کشوری با شبه دولتی غیرقانونی درآنجا است.» وزیر خارجه روسیه گفت: «کرد‌ها اطمینان داشتند که همواره از طرف آمریکا مورد حمایت قرار می‌گیرند.» وی تاکید کرد: «راه حل تحولات سوریه تنها از طریق تامین منافع کرد‌ها و تمامی اقوام سوری قابل دستیابی است.»
ساعت ۲۴ساعت ۲۴1 هفته قبل
ساعت ۲۴-روسای جمهوری ترکیه و روسیه در تماسی تلفنی اوضاع و تحولات سوریه را بررسی کردند. طبق بیانیه ریاست‌جمهوری ترکیه، رجب طیب اردوغان و ولادیمیر پوتین، روسای جمهوری ترکیه و روسیه ضمن بررسی آخرین رویدادهای سوریه بر تعهد خود نسبت به یادداشت تفاهم حاصل شده در سوچی طی ماه گذشته میلادی تاکید کردند. روسای جمهوری ترکیه و روسیه همچنین به بررسی اقدامات لازم برای گسترش روابط دوجانبه و افزایش حجم تبادل تجاری دو کشور پرداختند. این در راستای اجرای یادداشت تفاهمی است که روسیه و ترکیه در پایان نشست اردوغان و پوتین در ۲۲ اکتبر در شهر سوچی روسیه منعقد کردند. دو رئیس‌جمهوری رضایت خود را از فعال سازی خط لوله گاز «سیل ترکیه» در پایان دسامبر آینده ابراز داشتند.
ایلناایلنا1 هفته قبل
درگیری پلیس و جلیقه‌زردهای فرانسه، آزادی روستای «ام شعیفه» از کنترل نیروهای ترکیه و تکذیب توافق بر سر بقای دولت کنونی مرجع توسط عالی‌قدر شیعیان عراق از جمله مهم‌ترین اخبار جهان در ۱۲ ساعت گذشته است. به گزارش ایلنا، نیروهای ارتش سوریه و نیروهای هودار ترکیه در شمال شرقی این کشور با یکدیگر درگیر شدند. - در پی درگیری پلیس و جلیقه‌زردهای فرانسه دست‌کم شش نفر زخمی و ۱۰ نفر بازداشت شدند. - ارتش سوریه روستای «ام شعیفه» را از کنترل نیروهای ترکیه آزاد کرد. - یک منبع نزدیک به دفتر مرجع عالی‌قدر شیعیان عراق توافق بر سر بقای دولت کنونی و پایان اعتراض‌ها در این کشور را تکذیب کرد.
ایسناایسنا1 هفته قبل
روسای جمهوری ترکیه و روسیه در تماسی تلفنی اوضاع و تحولات سوریه را بررسی کردند. به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، طبق بیانیه ریاست‌جمهوری ترکیه، رجب طیب اردوغان و ولادیمیر پوتین، روسای جمهوری ترکیه و روسیه ضمن بررسی آخرین رویدادهای سوریه بر تعهد خود نسبت به یادداشت تفاهم دست یافته شده در سوچی در ماه گذشته میلادی تاکید کردند. روسای جمهوری ترکیه و روسیه همچنین به بررسی اقدامات لازم برای گسترش روابط دوجانبه و افزایش حجم تبادل تجاری دو کشور پرداختند». انتهای پیام
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 هفته قبل
به گزارش مشرق، «رجب طیب اردوغان» و «ولادیمیر پوتین» روسای جمهور ترکیه و روسیه شنبه شب درباره آخرین تحولات مربوط به سوریه با یکدیگر تلفنی گفت‌وگو کردند. خبرگزاری آناتولی گزارش داد، ‌ دو طرف روسی و ترکیه‌ای در این تماس تلفنی آخرین تحولات سوریه را مورد بحث و بررسی قرار داده و بر پایبندی به توافق سوچی تاکید کردند. ارتش ترکیه به همراه تروریست‌های موسوم به «ارتش آزاد» سوریه از ۱۷ مهر ماه عملیات نظامی خود را در شمال سوریه و با هدف دور کردن خطر شبه‌نظامیان کرد سوریه آغاز کردند. هشت روز پس از این عملیات (۲۵ مهر) آنکارا و واشنگتن توافق کردند که ترکیه به مدت ۱۲۰ ساعت عملیات خود را متوقف کند تا شبه‌نظامیان «یگان‌های مدافع خلق» کرد از منطقه امن خارج شوند. پس از توافق آمریکا و ترکیه، «رجب‌طیب اردوغان» رئیس‌جمهور ترکیه و «ولادیمیر پوتین» رئیس‌جمهور روسیه ۳۰ مهر ماه جلسه‌ای در سوچی برگزار کردند و به توافقی دست یافتندکه طبق آن یگان‌های کرد در طول ۱۵۰ ساعت، ۳۰ کیلومتر از مرز ترکیه و سوریه عقب‌نشینی می‌کنند و نیروهای امنیتی ترکیه و روسیه گشت‌زنی‌های مشترکی را در این منطقه انجام می‌دهند.
ایلناایلنا1 هفته قبل
روسای جمهوری ترکیه و روسیه تلفنی درباره تحولات سوریه گفت‌وگو کردند. به گزارش ایلنا به نقل از آناتولی، «رجب طیب اردوغان» رئیس‌جمهوری ترکیه و «ولادیمیر پوتین» همتای روس وی تلفنی درباره آخرین تحولات سوریه گفت‌وگو کردند. پوتین و اردوغان در این تماس تلفنی، بر پایبندی به توافق سوچی تاکید کردند.

به انتهای لیست رسیدید