تحولات میدانی سوریه

تحولات میدانی سوریه

میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 ماه قبل
۱- دولت سوریه هر گونه اقدام در خدشه به تمامیت و وحدت اراضی این کشور را رد کرد. ۲- کشور‌های شرکت‌کننده در کنفرانس آستانه شامل ترکیه، روسیه و ایران نقش گروه‌های تروریستی در آینده سوریه را رد می‌کنند. ۳- مشکلات میدانی ناشی از مخالفت کرد‌ها با اقدامات ترکیه برای جلوگیری از تسلط بر مناطق شمالی سوریه، خطرات عملیات نظامی ترکیه در این مناطق را افزایش داده است. ۶- مانع بزرگ در روند طرح و برنامه‌های ترکیه، متحدان سوریه است که به هیچ وجه عملیات نظامی ترکیه در سوریه را نمی‌پذیرند. سناریو‌های مطرح: چشم‌پوشی در برابر حمله ترکیه به شمال شرقی سوریه در مقابل چشم‌پوشی ترکیه از حمله برنامه‌ریزی شده سوریه و روسیه برای بازپس‌گیری کامل ادلب، سناریویی است که برخی محافل ترکیه، مطرح و از معامله، سخن می‌رانند.
تسنیمتسنیم1 ماه قبل
به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، سخنگوی معارضان سوری به خبرگزاری رویترز گفت که نیروهای ترکیه و عناصر مسلح معارض دو شهرک رأس العین و تل ابیض را به محاصره خود در آوردند. بر اساس این گزارش گروه موسوم به ارتش ملی سوریه برخوردار از حمایت‌های ترکیه دو روستای «الدادات» و «المشیرفه» در شرق تل أبیض و روستای «کیشتو» در رأس العین را بعد از درگیری با عناصر حزب کارگران کردستان به کنترل خود در آورد. از سوی دیگر برخی فعالان گزارش دادند که نیروهای ترکیه و گروه‌های معارض مسلح از ۳ محور به شهر رأس العین یورش برده و درگیری‌های شدیدی بین این نیروها و نیروهای دموکراتیک سوریه «قسد» به وقوع پیوسته است. نیروهای دموکراتیک سوریه پیش از این اعلام کرده بودند که در جریان مقابله با حمله زمینی ارتش تریکه به چندین محور در نوار مرزی بین ترکیه و سوریه ۵ تن از عناصر گروه‌های تحت حمایت ترکیه را به قتل رساندند. شبکه الأخباریه سوریه اعلام کرد که نیروهای ترکیه شهر عامودا در حومه شمالی حسکه را هدف حملات خمپاره‌ای خود قرار دادند که بر اثر آن یک کودک کشته شد.
انتخابانتخاب1 ماه قبل
با این وجود، آغاز بحران سوریه در سال ۲۰۱۱ و خلاء قدرت به وجود آمده در نتیجه آن، فرصتی تاریخی و بی‌سابقه را برای کردهای سوریه رقم زد. در واقع، کردهای سوریه در مقام متحد آمریکا در شمال و شرق سوریه پیشروی‌های قابل توجهی داشتند. کردهای سوریه در میانه انتخاب بازگشت به سوی دمشق و سپردن خود به سرنوشت جنگی نابرابردر وضعیت کنونی اگر رخدادی عجیب همانند تغییر مواضع یکباره دونالد ترامپ رخ ندهد، کردهای سوریه باید بزرگ‌ترین تصمیم تاریخ حیات سیاسی خود را اتخاذ کند. در صورت بازگشت کردهای سوریه به محور دمشق- مسکو-تهران، بزرگ‌ترین برد آن‌ها حفظ موجودیت و مشارکت احتمالی در ساختار سیاسی سوریه آینده خواهد بود. حضور در کنار آمریکا و محکوم کردن سرنوشت خود به رئیس‌جمهوری جمهوری فاقد ثبات روانی در واشنگتن، نمی‌تواند آینده‌ و فرجامی برای کردهای سوریه داشته باشد.
قدس آنلاینقدس آنلاین1 ماه قبل
کردهای مورد حمایت آمریکا در سوریه در سایه تکرار اشتباه دولت ترکیه در حمله به شرق فرات، بار دیگر از اعتماد نابجا به سیاست‌های آمریکا ناامید شدند. این موانع عبارتند از: اول: دولت سوریه هر گونه اقدام در خدشه به تمامیت و وحدت اراضی این کشور را رد کرد. دوم: کشورهای شرکت‌کننده در کنفرانس آستانه شامل ترکیه، روسیه و ایران نقش گروه‌های تروریستی در آینده سوریه را رد می‌کنند. سوم: مشکلات میدانی ناشی از مخالفت کردها با اقدامات ترکیه و برای جلوگیری از تسلط بر مناطق شمالی این کشور، خطرات عملیات نظامی ترکیه در این مناطق را افزایش داده است. چهارم: فریبکاری‌های آمریکا و ملاحظه‌کاری‌های اروپا یکی دیگر از موانع فراروی دولت ترکیه به شمار می‌رود.
قدس آنلاینقدس آنلاین1 ماه قبل
کردهای مورد حمایت آمریکا در سوریه در سایه تکرار اشتباه دولت ترکیه در حمله به شرق فرات، بار دیگر از اعتماد نابجا به سیاست‌های آمریکا ناامید شدند. این موانع عبارتند از: اول: دولت سوریه هر گونه اقدام در خدشه به تمامیت و وحدت اراضی این کشور را رد کرد. دوم: کشورهای شرکت‌کننده در کنفرانس آستانه شامل ترکیه، روسیه و ایران نقش گروه‌های تروریستی در آینده سوریه را رد می‌کنند. سوم: مشکلات میدانی ناشی از مخالفت کردها با اقدامات ترکیه و برای جلوگیری از تسلط بر مناطق شمالی این کشور، خطرات عملیات نظامی ترکیه در این مناطق را افزایش داده است. چهارم: فریبکاری‌های آمریکا و ملاحظه‌کاری‌های اروپا یکی دیگر از موانع فراروی دولت ترکیه به شمار می‌رود.
تسنیمتسنیم1 ماه قبل
این موانع عبارتند از: اول: دولت سوریه هر گونه اقدام در خدشه به تمامیت و وحدت اراضی این کشور را رد کرد. دوم: کشورهای شرکت‌کننده در کنفرانس آستانه شامل ترکیه، روسیه و ایران نقش گروه‌های تروریستی در آینده سوریه را رد می‌کنند. آنها همچنین موجودیت گروه‌های خارجی در اراضی سوریه بدون پذیرش و موافقت دولت این کشور را نیز رد می‌کنند. سوم: مشکلات میدانی ناشی از مخالفت کردها با اقدامات ترکیه و برای جلوگیری از تسلط بر مناطق شمالی این کشور، خطرات عملیات نظامی ترکیه در این مناطق را افزایش داده است. چهارم: فریبکاری‌های آمریکا و ملاحظه‌کاری‌های اروپا یکی دیگر از موانع فراروی دولت ترکیه به شمار می‌رود.
افکارنیوزافکارنیوز1 ماه قبل
این موانع عبارتند از: اول: دولت سوریه هر گونه اقدام در خدشه به تمامیت و وحدت اراضی این کشور را رد کرد. دوم: کشورهای شرکت‌کننده در کنفرانس آستانه شامل ترکیه، روسیه و ایران نقش گروه‌های تروریستی در آینده سوریه را رد می‌کنند. سوم: مشکلات میدانی ناشی از مخالفت کردها با اقدامات ترکیه و برای جلوگیری از تسلط بر مناطق شمالی این کشور، خطرات عملیات نظامی ترکیه در این مناطق را افزایش داده است. چهارم: فریبکاری‌های آمریکا و ملاحظه‌کاری‌های اروپا یکی دیگر از موانع فراروی دولت ترکیه به شمار می‌رود. با این وجود مانع اساسی در روند طرح و برنامه‌های ترکیه موضوع سوریه و متحدان این کشور در محور مقاومت و روسیه است که به هیچ وجه عملیات نظامی انفرادی ترکیه در سوریه را نمی‌پذیرند.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 ماه قبل
به گزارش به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری میزان؛ همزمان با پیشروی‌های میدانی ارتش سوریه تحولات در عرصه سیاسی نیز برای این کشور در مسیری مثبت رقم می‌خورد. همزمان با پیشروی‌های میدانی ارتش سوریه تحولات در عرصه سیاسی نیز برای این کشور در مسیری مثبت رقم می‌خورد. از سوی دیگر، نیروی هوایی ارتش سوریه روز یکشنبه عملیات موفقیت آمیزی در محور‌های «الکبینه» و «السرمانیه» انجام داده و خسارات و ضربات مهلکی به تروریست‌ها وارد کرد. ارتش سوریه امروز در ادامه عملیات پاکسازی آخرین بقایای تروریست‌ها مواضع آنان را در شهر «خان طومان» در حومه جنوبی «حلب» هدف قرار داد. یگان‌های مختلف ارتش سوریه در «ادلب» همچنین با تحرکات تروریست‌ها مقابله کردند.
جام نیوزجام نیوز2 ماه قبل
به گزارش سرویس سیاسی جام نیوز، سردار سرلشکر محمد باقری رئیس ستادکل نیروهای مسلح روز چهارشنبه در رأس هیئت عالی رتبه نظامی به دعوت رئیس ستاد ارتش چین به این کشور سفر می‌کند. ترکیه؛ مقصد اولین سفر۲۴ مرداد ماه سال ۹۶ سردار باقری در اولین سفر خارجی خود به عنوان رئیس ستادکل نیروهای مسلح به آنکارا رفت. سردار باقری به روسیه می‌روداما سال ۹۶ سال پرکاری در حوزه دیپلماسی دفاعی برای رئیس ستاد کل نیروهای مسلح کشورمان بود. دومین سفر به سوریهاما سردار باقری حدود یک سال بعد از سفر اول خود به سوریه، در اسفندماه سال ۹۷ نیز دوباره به این کشور سفر کرد. حالا سردار باقری در هفتمین سفر خارجی خود قرار است تا چند روز آینده به کشور چین سفر کند.
تسنیمتسنیم2 ماه قبل
گروه دفاعی خبرگزاری تسنیم- سردار سرلشکر محمد باقری رئیس ستادکل نیروهای مسلح روز چهارشنبه در رأس هیئت عالی رتبه نظامی به دعوت رئیس ستاد ارتش چین به این کشور سفر می‌کند. ترکیه؛ مقصد اولین سفر۲۴ مرداد ماه سال ۹۶ سردار باقری در اولین سفر خارجی خود به عنوان رئیس ستادکل نیروهای مسلح به آنکارا رفت. سفر به سرزمین شامدو ماه بعد، رئیس ستادکل نیروهای مسلح عازم سوریه شد. سردار باقری به روسیه می‌روداما سال ۹۶ سال پرکاری در حوزه دیپلماسی دفاعی برای رئیس ستاد کل نیروهای مسلح کشورمان بود. حالا سردار باقری در هفتمین سفر خارجی خود قرار است تا چند روز آینده به کشور چین سفر کند.
اقتصادنیوزاقتصادنیوز2 ماه قبل
به‌گزارش اقتصادنیوز به نقل از آناتولی، ابراهیم کالین سخنگوی ریاست جمهوری ترکیه امروز دوشنبه در سخنانی در شهر قونیه اعلام کرد: نشست سران ایران، ترکیه و روسیه ۱۶ سپتامبر (دوشنبه ۲۵ شهریور ماه) در آنکارا درباره سوریه برگزار می‌شود. سخنگوی ریاست جمهوری ترکیه در ادامه بدون اشاره به حملات مکرر تروریست‌ها به مواضع ارتش سوریه و نیز غیرنظامیان این کشور ادعا کرد که توافقنامه آتش بس در ادلب باید اجرائی شود! وی در بخش دیگری از سخنان خود بررسی آخرین تحولات میدانی سوریه را از اهم موضوعات مورد بررسی رؤسای جمهوری ۳ کشور در نشسست مذکور اعلام کرد. این درحالیست که رؤسای جمهوری ۳ کشور ایران، ترکیه و روسیه به عنوان کشورهای ضامن آتش بس در سوریه تا کنون چندین نشست مشترک را در این خصوص برگزار کرده‌اند.
صدا و سیماصدا و سیما2 ماه قبل
آتش بس در ادلب بنا به تصمیم سوریه و روسیه اعلام شده است و هیچ ارتباطی با هیچ توافق و تفاهم دیگری ندارد. لبنان نیز کشور برادر و دوست سوریه است و ما و لبنان کشور واحدی هستیم. وی در خصوص ارتباط سوریه با محور مقاومت گفت: سوریه سرفصل و پایتخت مقاومت است و با تحولات لبنان ارتباط دارد. در جنگ احتمالی در آینده, اسرائیل قادر نخواهد بود جنگی را علیه فقط یک طرف محور مقاومت تحمیل کند. سوریه با مقاومت در ارتباط است و هرگز نمی‌تواند از آنچه برای حزب الله و لبنان رخ می‌دهد دور باشد, چرا که ما بخشی از محور مقاومت در منطقه هستیم. مقاومت و پایداری ارتش سوریه در تقویت محور مقاومت نقش داشت.
افکارنیوزافکارنیوز2 ماه قبل
آتش بس در ادلب بنا به تصمیم سوریه و روسیه اعلام شده است و هیچ ارتباطی با هیچ توافق و تفاهم دیگری ندارد. مشاور بشار اسد در مورد تعامل سوریه با کشور‌های عربی گفت: سفر اخیر مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا به منطقه، تصمیم برخی کشور‌ها را برای بازگشایی سفارتشان در سوریه متوقف کرد. لبنان نیز کشور برادر و دوست سوریه است و ما و لبنان کشور واحدی هستیم. وی در خصوص ارتباط سوریه با محور مقاومت گفت: سوریه سرفصل و پایتخت مقاومت است و با تحولات لبنان ارتباط دارد. مقاومت و پایداری ارتش سوریه در تقویت محور مقاومت نقش داشت.

نشریات ترکیه در یک نگاه| اسد خان شیخون را گرفت/ ترکیه در وسط باتلاق سوریه

6+
تسنیمتسنیم2 ماه قبل
مهرمهر4 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اینترفکس، «دیمیتری پسکوف» سخنگوی دفتر ریاست جمهوری روسیه امروز دوشنبه اعلام کرد که «ولادیمیر پوتین» رئیس جمهور این کشور با «رجب طیب اردوغان» همتای ترکیه‌ای وی گفتگوی تلفنی داشته‌اند. بر اساس اعلام این رسانه، محور اصلی این رایزنی تلفنی نشست سه جانبه تهران-آنکارا- مسکو بوده است. این درحالیست که «رجب طیب اردوغان» رئیس‌جمهوری ترکیه دیشب از برگزاری نشست سه‌جانبه ایران، ترکیه و روسیه برای بررسی تحولات میدانی سوریه خبر داده بود. این نشست قرار است ماه جاری میلادی و با موضوع ادلب برگزار شود. گفتنی است این کشورها ضامن حفظ آتش‌بس در سوریه هستند و تاکنون چندین نشست در سطح سران برگزار کرده‌اند.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین4 ماه قبل
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از مهر، «رجب طیب اردوغان» رئیس‌جمهوری ترکیه از برگزاری نشست سه‌جانبه ایران، ترکیه و روسیه برای بررسی تحولات میدانی سوریه خبر داد. این نشست قرار است ماه جاری میلادی برگزار شود. گفتنی است این کشورها ضامن حفظ آتش‌بس در سوریه هستند و تاکنون چندین نشست در سطح سران برگزار کرده‌اند.
مهرمهر4 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از ان‌تی‌وی، «رجب طیب اردوغان» رئیس‌جمهوری ترکیه از برگزاری نشست سه‌جانبه ایران، ترکیه و روسیه برای بررسی تحولات میدانی سوریه خبر داد. این نشست قرار است ماه جاری میلادی برگزار شود. گفتنی است این کشورها ضامن حفظ آتش‌بس در سوریه هستند و تاکنون چندین نشست در سطح سران برگزار کرده‌اند.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین4 ماه قبل
به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری میزان؛ نیرو‌های ارتش سوریه عملیاتی را در شمال استان حماه انجام دادند. خبرگزاری سانا علاوه بر این از دفع شدن حملات عناصر تروریستی جبهه النصره در ریف شمالی استان حماه خبر داد. روز پنجشنبه عناصر تروریستی حملاتی علیه ارتش سوریه در شمال غرب حماه و جنوب استان ادلب انجام دادند. نیرو‌های ارتش سوریه با اقدام به موقع موفق به دفع این حملات شده و عناصر تروریستی را وادار به عقب‌نشینی کردند. بر اساس گزارش منابع نظامی، در پی این عملیات ارتش سوریه ۷۰ نفر از عناصر تروریستی به هلاکت رسیده‌اند.
تسنیمتسنیم6 ماه قبل
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، یک منبع نظامی بلندپایه، بامداد امروز- سه‌شنبه- در گفت‌وگو با خبرگزاری «اسپوتنیک» هرگونه حمله به فرودگاه نظامی دیرالزور را رد کرد. این منبع تأکید کرد، گزارش‌ها درباره هدف گرفته شدن فرودگاه نظامی در دیرالزور کاملا بی‌اساس است. این منبع نظامی تصریح کرد، صداهای انفجاری، که در اطراف استان دیرالزور به‌ویژه بخش شرقی آن شنیده می‌شد، در نتیجه حمله گروه تروریستی داعش به محور شهرک «سیال» در جاده دیرالزور- البوکمال بود که ارتش سوریه این حمله را دفع کرد. این در حالی‌ست که برخی رسانه‌ها بامداد امروز مدعی شده بودند که جنگنده‌های ائتلاف آمریکایی فرودگاه نظامی دیرالزور را بمباران کردند. یک منبع نظامی در این‌باره تصریک کرد، عملیات جنگنده‌های روسیه در شهرک‌های «کورین»، «فیلون» و «بکفلون» در حومه شهر ادلب و اطراف زندان مرکزی ادلب متمرکز بود.
رجانیوزرجانیوز6 ماه قبل
یک منبع نظامی بلندپایه در سوریه هرگونه حمله به فرودگاه نظامی دیرالزور را رد کرد. به گزارش رجانیوز به نقل از تسنیم، یک منبع نظامی بلندپایه، بامداد امروز- سه‌شنبه- در گفت‌وگو با خبرگزاری «اسپوتنیک» هرگونه حمله به فرودگاه نظامی دیرالزور را رد کرد. این منبع تأکید کرد، گزارش‌ها درباره هدف گرفته شدن فرودگاه نظامی در دیرالزور کاملا بی‌اساس است. این منبع نظامی تصریح کرد، صداهای انفجاری، که در اطراف استان دیرالزور به‌ویژه بخش شرقی آن شنیده می‌شد، در نتیجه حمله گروه تروریستی داعش به محور شهرک «سیال» در جاده دیرالزور- البوکمال بود که ارتش سوریه این حمله را دفع کرد. این در حالی‌ست که برخی رسانه‌ها بامداد امروز مدعی شده بودند که جنگنده‌های ائتلاف آمریکایی فرودگاه نظامی دیرالزور را بمباران کردند.
فارسفارس7 ماه قبل
رئیس‌جمهور فرانسه در واکنش به آخرین تحولات میدانی سوریه و ادعای شبه‌نظامیان کرد مبنی بر پایان حضور داعش در این کشور گفت که منبع تهدیدات تروریستی علیه فرانسه ازبین رفت. به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «امانوئل ماکرون» رئیس‌جمهور فرانسه امروز (شنبه) گفت که با پاکسازی آخرین پناهگاه تروریست‌های داعش در منطقه «الباغوز» سوریه، منبع تهدیدات تروریستی علیه فرانسه نیز ازبین رفت. ماکرون در صفحه شخصی توئیتر خود نوشت: «نیروهای دموکراتیک سوریه اعلام کردند که آخرین پایگاه داعش هم سقوط کرد. من از آنها به‌عنوان شرکای خود و نیروهای ائتلاف بین‌المللی که فرانسه هم جزئی از آن بود، تشکر می‌کنم». مرحله‌ای که امروز به آن رسیدیم، بسیار مهم است زیرا خطری جدیدی برای کشور ما از بین رفت».
نامه‌نیورنامه‌نیور7 ماه قبل
به گزارش نامه‌نیوز، هیئت نظامی مشترک ایران و عراق روز دوشنبه با بشار اسد رئیس جمهور سوریه در دمشق دیدار کرد و در این نشست بر تقویت همکاری‌های سه جانبه تأکید شد. بشار اسد رئیس جمهور سوریه در این دیدار تأکید کرد روابط سوریه با ایران و عراق رابطه‌ای مستحکم است که در طول جنگ (علیه تروریسم) تقویت شد. وی افزود در این جنگ خون نیروهای مسلح سوریه، ایران و عراق در مقابله با تروریسم و مجریان آن با هم آمیخته شد. این دیدار مشترک همچنین نشان می‌دهد عرصه نبرد و دشمن ما (سه کشور) مشترک است. سرلشکر محمد باقری نیز در این دیدار تأکید کرد مبارزه با تروریسم و دفاع از سوریه، دفاع همزمان از ایران و عراق است چرا که تروریسم خطری برای هر سه کشور و کل منطقه است، به همین خاطر کشورها و ملت‌های منطقه باید تلاش‌های خود را برای مبارزه با تروریسم و مقابله با آن هماهنگ و متحد سازند.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین7 ماه قبل
سرلشکر محمد باقری رئیس ستاد کل نیروهای مسلح ایران و سپهبد عثمان الغانمی رئیس ستاد مشترک ارتش عراق و شماری از فرماندهان نظامی دو کشور و همچنین عماد علی عبدالله ایوب وزیر دفاع و جانشین فرمانده کل ارتش و نیروهای مسلح سوریه نیز حضور داشتند. در این دیدار، سرلشکر محمد باقری رئیس ستاد کل نیروهای مسلح ایران و سپهبد عثمان الغانمی رئیس ستاد مشترک ارتش عراق و شماری از فرماندهان نظامی دو کشور و همچنین عماد علی عبدالله ایوب وزیر دفاع و جانشین فرمانده کل ارتش و نیروهای مسلح سوریه نیز حضور داشتند. وی افزود: در این جنگ خون نیروهای مسلح سوریه، ایران و عراق در مقابله با تروریسم و مجریان آن با هم آمیخته شد. این دیدار مشترک همچنین نشان می‌دهد عرصه نبرد و دشمن ما (سه کشور) مشترک است. وی تاکید کرد: نیروهای عراقی به مبارزه با ترویست‌ها در مرزهای عراق و سوریه ادامه می‌دهند و در این خصوص با نیروهای مسلح سوریه کاملا هماهنگ هستند.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین7 ماه قبل
بشار اسد رئیس جمهور سوریه در این دیدار تأکید کرد روابط سوریه با ایران و عراق رابطه‌ای مستحکم است که در طول جنگ (علیه تروریسم) تقویت شد. وی افزود در این جنگ خون نیروهای مسلح سوریه، ایران و عراق در مقابله با تروریسم و مجریان آن با هم آمیخته شد. این دیدار مشترک همچنین نشان می‌دهد عرصه نبرد و دشمن ما (سه کشور) مشترک است. سرلشکر محمد باقری نیز در این دیدار تأکید کرد مبارزه با تروریسم و دفاع از سوریه، دفاع همزمان از ایران و عراق است چرا که تروریسم خطری برای هر سه کشور و کل منطقه است، به همین خاطر کشورها و ملت‌های منطقه باید تلاش‌های خود را برای مبارزه با تروریسم و مقابله با آن هماهنگ و متحد سازند. وی تأکید کرد نیروهای عراقی به مبارزه با ترویست‌ها در مرزهای عراق و سوریه ادامه می‌دهند و در این خصوص با نیروهای مسلح سوریه کاملا هماهنگ هستند.
فارسفارس8 ماه قبل
معاون وزیر خارجه سوریه ضمن انتقاد از اشغال منطقه جولان، تأکید کرد که باید رژیم صهیونیستی دست از نقض قطعنامه‌های سازمان ملل بردارد و به حمایت خود از تروریست‌ها پایان دهدبه گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «کریستین لند» رئیس کمیته حافظ صلح سازمان ملل وابسته به سازمان ملل و هیئت همراهش به دیدار فیصل مقداد معاون وزیر خارجه سوریه رفتند. وی با بیان این مطلب افزود: «سوریه با همه ابزارها و شیوه‌ها برای مقابله با تلاشهای اسرائیل و مزدورانش که با هدف طولانی کردن اشغال جولان سوریه صورت می‌گیرد … تردید نخواهد کرد». لند نیز ضمن ابراز خرسندی از تحولات میدانی سوریه و اهمیت این مسئله برای فعالیت نیروهای حافظ صلح، تأکید کرد که این مسئله، تأثیر مثبتی بر ثبات مجدد منطقه حال داشته است. وی در پایان خاطر نشان کرد که موضع سازمان ملل در خصوص «جولان اشغالی سوریه مشخص است». در همین راستا، «گئر پدرسون»، ‌ فرستاده ویژه سازمان ملل متحد در امور سوریه از حاکمیت دولت سوریه بر بلندی‌های جولان اشغالی دفاع کرد (جزئیات بیشتر).
فارسفارس9 ماه قبل
در دیدار دستیار ارشد وزیر خارجه ایران و هیأت عالی رتبه روس آخرین تحولات میدانی سوریه و موانع پیش روی تشکیل کمیته قانون اساسی این کشور مورد گفتگو قرار گرفت. در این دیدار و گفتگوی سه ساعته که با ضیافت میزبان به افتخار هیأت روس پایان یافت، آخرین تحولات سیاسی و میدانی سوریه و موانع فراروی تشکیل کمیته قانون اساسی این کشور از جمله در زمینه نهایی سازی فهرست نمایندگان جامعه مدنی در این کمیته، مورد بررسی و تبادل نظر قرار گرفت. طرفین در این گفتگوها درباره دستورکار و پیش نویس بیانیه پایانی نشست آتی سران آستانه در سوچی (۲۵ بهمن ۱۳۹۷| ۱۴ فوریه ۲۰۱۹) نیز تبادل نظر کردند. جابری انصاری و ورشنین همچنین در این دیدار درباره آخرین تحولات یمن و روند اجرای توافقات استکهلم و موانع فراروی آن گفتگو و رایزنی کردند. انتهای پیام/
ایرناایرنا9 ماه قبل
اروپائیان نیز نسبت به افزایش این حملات و افزایش تنش میان ایران و رژیم اسرائیل نگرانی بالایی دارند. نتیجه این جنگ‌ها از نظر شکل گیری بحران مهاجرت و افزایش شمار عملیات ترویستی در پایتخت‌های اروپایی اسف‌بار بوده است. بخش اصلی بحران کنونی مهاجرت اروپا، مربوط به سوریه است. به زعم کارشناسان اروپایی شکل گیری هر نوع بحران جدید در خاورمیانه، اروپا را با موج سهمگین دیگری از بحران مهاجرت مواجه خواهد ساخت. بنابراین بحران‌های جدید در خاورمیانه نه‌تنها موجب تحریک جمعیت‌های جدید در مهاجرت به‌سوی اروپا می‌شود، بلکه امکان عملیات تروریستی در خاک اروپا را زنده نگه می‌دارد.
ایرناایرنا9 ماه قبل
به گزارش جمعه شب ایرنا به نقل از سایت جویش کرونیکل، تورنبری در نامه‌ای به جرمی هانت وزیر امور خارجه انگلیس اقدام صهیونیست‌ها در بمباران هوایی در سوریه را حرکت به سوی مسیری خطرناک توصیف کرده است. وی به شدت از رفتار رژیم اسرائیل ابراز نگرانی و تاکید کرده است که اقدامات این رژیم خطر درگیری در منطقه را افزایش و دولت انگلیس با تهدید به اقدامات تنبیهی همچون لغو رزمایش مشترک هوایی در اواخر سال جاری، باید صهیونیست‌ها را وادار به عقب نشینی از تحرکات تازه خود کند. هم اکنون درگیری بین داعش و بسیاری از بازیگران در سوریه در حال فروکش و اشکال دیگری از منازعه در حال آشکار شدن است. رژیم اسرائیل در تحولات میدانی سوریه ابتدا بسیار محتاطانه عمل می‌کرد و تا سال ۲۰۱۶ (۱۳۹۵) به ندرت دست به حمله هوایی در این کشور می‌زد؛ اما از زمانی که گزارش‌ها حکایت از موفقیت جبهه مقاومت در سوریه می‌دهد، میزان حملات رژیم اسرائیل شدت یافته است. جویش کرونیکل هفته‌نامه منتسب به یهودیان انگلیس است که از سال ۱۸۴۱ میلادی در لندن منتشر می‌شود.

به انتهای لیست رسیدید