تحولات یمن

تحولات یمن

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز3 روز قبل
ایران، عربستان، امارات و عمان در دایره مرکزی و کشورهایی چون عراق، قطر و کویت در حاشیه آن قابل‌توجه به‌نظر می‌رسند. ارزیابی شما از اظهارات دیروز رئیس‌جمهور درخصوص پیغام‌های خصوصی آمریکا برای مذاکره چیست؟ آیا در هفته‌های گذشته اتفاق جدیدی دراین‌باره افتاده است؟ فکر می‌کنم بحث رئیس‌جمهور خیلی روشن بود. طبیعتا می‌توان انتظار داشت او حامل یک پیام همیشگی و تکراری نسبت به گفت‌وگو بین ایران و آمریکا بوده باشد و اگر چنین باشد هم غافلگیرکننده نیست. برمبنای این نگاه، در دوره ترامپ به تصور سعودی‌ها ایران به عربستان و منافع عربستان حمله کرد ولی آمریکا هیچ پاسخی به آن نداد. شاید آنها امروز فکر می‌کنند به‌واسطه تحولات اخیر در منطقه، ایران ولو به‌صورت موقت از موضع قدرت خارج شده است.
تسنیمتسنیم4 روز قبل
ایران، عربستان، امارات و عمان در دایره مرکزی و کشورهایی چون عراق، قطر و کویت در حاشیه آن قابل‌توجه به‌نظر می‌رسند. ارزیابی شما از اظهارات دیروز رئیس‌جمهور درخصوص پیغام‌های خصوصی آمریکا برای مذاکره چیست؟ آیا در هفته‌های گذشته اتفاق جدیدی دراین‌باره افتاده است؟ فکر می‌کنم بحث رئیس‌جمهور خیلی روشن بود. طبیعتا می‌توان انتظار داشت او حامل یک پیام همیشگی و تکراری نسبت به گفت‌وگو بین ایران و آمریکا بوده باشد و اگر چنین باشد هم غافلگیرکننده نیست. برمبنای این نگاه، در دوره ترامپ به تصور سعودی‌ها ایران به عربستان و منافع عربستان حمله کرد ولی آمریکا هیچ پاسخی به آن نداد. شاید آنها امروز فکر می‌کنند به‌واسطه تحولات اخیر در منطقه، ایران ولو به‌صورت موقت از موضع قدرت خارج شده است.
ایسناایسنا4 روز قبل
به گزارش ایسنا، سایت روزنامه قطری العربی الجدید با انتشار گزارشی درباره یمن نوشت: "بیشتر استان‌های یمن به ویژه استان‌های جنوب، شرق و غرب که تحت کنترل حوثی‌ها نیستند شاهد خیزش و تحرکاتی است که خواهان تغییر وضعیت اقلیم‌های این کشور هستند. در رابطه با اقلیم‌های شمال یمن نیز اقلیم «سبأ» به مرکزیت مأرب شامل استان‌های البیضاء، الجوف و مأرب است. چند منبع یمنی گزارش دادند، تحولات یمن در سال‌های اخیر منجر به مطرح شدن ایده تغییر نقشه اقلیم‌های یمن شد. در رأس این تحولات کودتای عدن و اتفاقات و اختلافات پس از آن میان دولت مستعفی و امارات و نمایندگانش قرار دارد. دولت مستعفی یمن به گونه‌ای وانمود می‌کند که خواسته برخی استان‌ها مانند سقطری و المهره برای تبدیل شدن به اقلیمی واحد و مجزا از اقلیم حضرموت را درک می‌کند.
فارسفارس5 روز قبل
منابع یمنی از فشارهای عربستان و امارات برای تغییر نقشه مناطق یمن به منظور تحقق منافع ضد و نقیض هر کدام از این مداخله گران نظامی در یمن خبر دادند. علاوه بر اینکه مخالفانی هم به دنبال مداخلات عربستان در استان‌های یمن ظهور یافتند. برای امارات اهمیت زیادی ندارد این دو استان جزو یک اقلیم باشند یا دو اقلیم شوند، اما برایشان مهم است که چه کسی حاکم اقلیم حضرموت شود. منصور هادی در آوریل ۲۰۱۶ پس از اختلافاتی که با بحاح پیدا کرد او را از سمت معاون رئیس جمهور و نخست وزیر برکنار کرد. در محاسبات ابوظبی اگر تعز و إب به طور کامل از دست حوثی‌ها خارج شود می‌تواند در آنجا نفوذ پیدا کند، زیرا پایگاه دولت منصور هادی و طرف‌های آن است.
مهرمهر1 هفته قبل
خبرگزاری مهر، سرویس بین الملل- فاطمه صالحی: کشور عمان این روزها تبدیل به محل رفت و آمد مقامات عربی به ویژه مقامات کشورهای عربستان و امارات شده است. وی روز دوشنبه به طور سرزده به سلطان نشین عمان رفت و با سلطان بن محمد النعمانی وزیر دفتر سلطان عمان دیدار کرد. باید به این نکته توجه داشت که این سفر چند روز پس از سفر خالد بن سلمان معاون وزیر دفاع عربستان به مسقط رخ می‌دهد و جالب آنکه که مسئولان اماراتی و سعودی با سلطان بن محمد النعمانی وزیر دفتر سلطان عمان دیدار کردند. البته شایان ذکر است که بر اساس گزارش خبرگزاری آمریکایی مذکور، این مذاکرات بعد از حملات صورت گرفته علیه تأسیسات نفتی آرامکو متعلق به عربستان سعودی آغاز شده است. همین چند روز پیش بود که یوسف بن علوی، وزیر خارجه عمان اعلام کرد که عربستان سعودی هم مانند صنعاء در گفت‌وگوها برای پایان دادن به جنگ در یمن، جدی است.
ایسناایسنا1 هفته قبل
وزیران خارجه عمان و آمریکا در جریان دیدار با یکدیگر به بررسی همکاری دوجانبه و تحولات یمن پرداختند. به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری عمان، یوسف بن علوی، وزیر خارجه عمان در مقر وزارت خارجه آمریکا در واشنگتن با مایک پامپئو، وزیر خارجه این کشور دیدار کرد و در جریان این دیدار دو طرف به بررسی شماری از مسائل مهم و مورد توجه دو کشور در سطح بین‌المللی و منطقه‌ای پرداختند. وزیر خارجه عمان خاطرنشان کرد، سفرش به واشنگتن به منظور تقویت روابط دوجانبه میان عمان و آمریکا انجام شده است. وزرای خارجه عمان و واشنگتن در جریان این دیدار همچنین به بررسی توافق امضا شده میان دولت مستعفی یمن و شورای انتقالی جنوب پرداختند. دو طرف تاکید کردند: تنها راه حل جهت پایان دادن به درگیری، تضمین صلح، شکوفایی و امنیت در یمن، راهکاری سیاسی است.
برنابرنا1 هفته قبل
به گزارش گروه فرهنگ و هنر خبرگزاری برنا؛ برنامه «شما و سحر» کانال اردو هر یکشنبه به مرور آخرین اخبار سینمایی و تولیدات سریال‌های جدید در رسانه ملی می‌پردازد و محصولات جدید کانال اردوی شبکه سحر و رسانه ملی را برای مخاطبان خود معرفی می‌کند. امروز برنامه «شما و سحر» میزبان فرزاد مشعوف از مدیران دوبلاژ باتجربه کانال اردو است که بسیاری از فیلم‌ها و سریال‌های این کانال اردو را به زبان اردو دوبله و زبانگردانی کرده است. بخش دیگری از این برنامه به دعوت از مجریان توانمند کانال اردو اختصاص دارد که از تجربیات و اجراهای خود برای بینندگان اردوزبان صحبت خواهند کرد. محمد مهدی شرافت مجری برنامه سیاسی «انداز جهان» امروز در این بخش برنامه «شما و سحر» حضور خواهد یافت. این برنامه هر یکشنبه به مدت ۵۰ دقیقه راس ساعت ۱۸:۳۰ به وقت تهران از کانال اردوی شبکه جهانی سحر پخش می‌شود.
برنابرنا1 هفته قبل
برنامه «زاویه نگاه» امروز در کانال اردوی شبکه جهانی سحر به تحولات یمن می‌پردازد. به گزارش گروه فرهنگ و هنر خبرگزاری برنا؛ برنامه «زاویه نگاه» کانال اردوی شبکه سحر درباره حملات اخیر رژیم آل سعود به مردم بی دفاع یمن و کشته و زخمی شدن زنان و کودکان اختصاص دارد. این برنامه همچنین به این می‌پردازد که بنا بر اعلام وزارت کشور یمن در صنعا، اعضای گروه‌های تروریستی القاعده و داعش در حال احداث پادگان‌های آموزشی در مناطق اشغالی تحت اشغال متجاوزان سعودی در جنوب یمن هستند. عرفان علی از کراچی و احمد مصطفی از تهران مهمانان امشب برنامه «زاویه نگاه» هستند. این برنامه امشب ساعت ۱۹:۳۰ دقیقه به وقت تهران از کانال اردوی شبکه سحر پخش می‌شود.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴2 هفته قبل
ریشه تغییر پارادایم عربستان در قبال یمنبا اینحال برخی از تحولات دیگر نیز تغییر سیاست عربستان در یمن را تسریع کرده‌اند. جنگ یمن یک جنگ چندلایه و چندقطبی است. در همین راستا، نماینده ویژه سوئد در امور یمن تاکید می‌کند که کشورش از ادامه گفت‌وگوهای یمنی-یمنی در چارچوب توافق استکهلم حمایت می‌کند. در ادامه این جلسه، نماینده کویت هم از آمادگی کشورش برای میزبانی از دور جدید گفت‌وگوهای گروه‌های یمنی خبر داد. از سوی دیگر، مهار شعله‌های جنگ پنج ساله یمن، در بسیاری از جبهه‌های دیگر نیز می‌تواند موجب کاهش تنش در منطقه شود.
خبرآنلاینخبرآنلاین2 هفته قبل
گفته می‌شود که این مذاکرات در کشور عمان، به‌عنوان یک طرف میانجی که مرزهای مشترک با یمن و عربستان دارد برگزار شده است. ریشه تغییر پارادایم عربستان در قبال یمنبا اینحال برخی از تحولات دیگر نیز تغییر سیاست عربستان در یمن را تسریع کرده‌اند. جنگ یمن یک جنگ چندلایه و چندقطبی است. در همین راستا، نماینده ویژه سوئد در امور یمن تاکید می‌کند که کشورش از ادامه گفت‌وگوهای یمنی-یمنی در چارچوب توافق استکهلم حمایت می‌کند. در ادامه این جلسه، نماینده کویت هم از آمادگی کشورش برای میزبانی از دور جدید گفت‌وگوهای گروه‌های یمنی خبر داد.
ایلناایلنا2 هفته قبل
کارشناس مسائل غرب‌آسیا گفت: خروجی سیاسی و میدانی جنگ یمن برای عربستان فقط هزینه‌های گزاف بوده و حالا به دنبال برون‌رفت از این وضعیت است. «سیدرضا صدرالحسینی» کارشناس مسائل غرب‌آسیا با اشاره به دلایل و پیامدهای دیدار احتمالی ولیعهد عربستان و انصارالله یمن در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا اظهار کرد: تحولات یمن پس از گذشت چهار سال شرایطی را پدید آورده که انصارالله یمن توانست دست برتر سیاسی را در معادلات این کشور داشته باشد. در مقابل، هدف قرار گرفتن شرکت نفتی آرامکو هزینه‌های اقتصادی، امنیتی و سیاسی گزاف به سعودی‌ها تحمیل کرد که در نهایت موجب بروز اختلاف در بدنه حاکمیت آل‌سعود شد. وی ادامه داد: تمامی این مولفه‌ها موجب شد که اخیرا خالد بن سلمان (برادر ولیعهد عربستان) بحث مذاکره با انصارالله را مطرح کند. لذا باید متوجه بود که در هفته‌های آینده احتمالا فعل و انفعال‌هایی در حوزه سیاسی با محوریت پرونده یمن صورت خواهد گرفت که خروجی آن می‌تواند تا حدودی به آرام‌سازی شرایط موجود بینجامد.
برنابرنا3 هفته قبل
سفیر یمن در تهران در حاشیه کنفرانس وحدت اسلامی درباره آخرین تحولات یمن گفت: کشورهای متجاوز تا امروز پاسخ مثبتی به پیشنهاد رئیس شورای سیاسی یمن در ارتباط با حل بحران این منطقه نداده و تلاش می‌کنند معاهدات را زیر پا بگذارد. به گزارش گره سیاسی برنا، «ابراهیم محمد محمد الدیلمی» ظهر روز پنجشنبه در حاشیه کنفرانس وحدت اسلامی با بیان اینکه هدف تمام کشورهای اسلامی و عربی دفاع از فلسطین و مسجد الاقصی است، تاکید کرد: امت اسلامی باید در دفاع از ملت فلسطین و مقدسات آن در یک صف واحد قرار بگیرند تا پروژه صهیونیستی-آمریکایی علیه فلسطین و جهان اسلام با شکست روبه رو شود. ‌این دیپلمات یمنی در مورد آخرین وضعیت یمن خاطرنشان کرد: کشورهای متجاوز تا به امروز پاسخ مثبتی به ابتکار عمل رئیس شورای سیاسی یمن نداده‌اند و تلاش می‌کنند معاهدات را زیر پا بگذارند. وی گفت: ما دست صلح و دوستی به سوی آنها دراز می‌کنیم و کسی که به ما پاسخ مثبت ندهد، دندان هایش خواهد شکست.

مقاومت امروز از هر زمان دیگری قویتر است

صدا و سیماصدا و سیما3 هفته قبل
به همه مردان مقاومت که با اسرائیل مقابله می‌کنند و آن را با موشک هدف قرار می‌دهند درود می‌فرستم. ما به مقاومت خود و تقویت آن ادامه می‌دهیم و تا آخرین روز زندگی خود با اسرائیل مقابله خواهیم کرد. مقاومت امروز از هر زمان دیگری قویتر است. ما پیش نویس توافق آتش بس را تدوین کرده‌ایم و پیش بینی می‌کنم امشب پاسخ آن را دریافت کنیم. به کسی که معتقد است نبرد فعلی، نبرد بین گردان‌های قدس و اسرائیل است می‌گوییم این نبرد، نبرد ملت فلسطین است.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز3 هفته قبل
به گزارش مشرق، دیپلمات‌های بلژیکی و سوئدی دیروز و امروز (سه‌شنبه و چهارشنبه) در تهران در دیدار با دیپلمات‌های جمهوری اسلامی ایران درباره اوضاع کنونی یمن، سوریه و همچنین تحولات برجام به گفتگو نشستند. وی پس از دیدار با عراقچی در صفحه توئیترش نوشت که تبادل نظرات ارزشمندی با معاون وزیر خارجه ایران درباره برجام و ثبات در منطقه داشته است. در دیدار دیپلمات بلژیکی با خاجی درباره آخرین تحولات یمن و ضرورت پایان بخشیدن به بحران یمن از طریق گفتگوی سیاسی نیز مشورت شد. *دیپلمات سوئدی در تهران «پیتر سمنی بی» نماینده ویژه سوئد در امور یمن هم که به تهران سفر کرده امروز (چهارشنبه) ۲۲ آبان ماه به وزارت خارجه جمهوری اسلامی ایران آمد و با علی‌اصغر خاجی دستیار ارشد وزیر خارجه در امور ویژه سیاسی دیدار کرد. «پیتر سمنی بی» نماینده ویژه سوئد در امور یمن مهر ماه سال گذشته (۱۳۹۷) نیز در سفر به تهران با حسین جابری‌انصاری دستیار سابق وزیر خاجه در امور ویژه سیاسی دیدار و درباره اوضاع یمن گفتگو کرده بود.
قدس آنلاینقدس آنلاین3 هفته قبل
اوضاع یمن، سوریه و آخرین تحولات برجام محور گفتگوی دیپلمات‌های بلژیکی و سوئدی با مقامات وزارت امور خارجه ایران بود. قدس آنلاین: دیپلمات‌های بلژیکی و سوئدی دیروز و امروز (سه‌شنبه و چهارشنبه) در تهران در دیدار با دیپلمات‌های جمهوری اسلامی ایران درباره اوضاع کنونی یمن، سوریه و همچنین تحولات برجام به گفتگو نشستند. در همین خصوص «اکسل کنس» دبیرکل امور چندجانبه وزارت امور خارجه بلژیک که کشورش در حال حاضر عضو غیردائم شورای امنیت است و برای دیداری دو روزه در تهران به سر می‌برد، رایزنی‌هایی را با تعدادی از دیپلمات‌های ایرانی صورت داد. وی پس از دیدار با عراقچی در صفحه توئیترش نوشت که تبادل نظرات ارزشمندی با معاون وزیر خارجه ایران درباره برجام و ثبات در منطقه داشته است. در دیدار دیپلمات بلژیکی با خاجی درباره آخرین تحولات یمن و ضرورت پایان بخشیدن به بحران یمن از طریق گفتگوی سیاسی نیز مشورت شد.
فارسفارس3 هفته قبل
اوضاع یمن، سوریه و آخرین تحولات برجام محور گفتگوی دیپلمات‌های بلژیکی و سوئدی با مقامات وزارت امور خارجه ایران بود. به گزارش خبرنگار گروه سیاست خارجی خبرگزاری فارس، دیپلمات‌های بلژیکی و سوئدی دیروز و امروز (سه‌شنبه و چهارشنبه) در تهران در دیدار با دیپلمات‌های جمهوری اسلامی ایران درباره اوضاع کنونی یمن، سوریه و همچنین تحولات برجام به گفتگو نشستند. در همین خصوص «اکسل کنس» دبیرکل امور چندجانبه وزارت امور خارجه بلژیک که کشورش در حال حاضر عضو غیردائم شورای امنیت است و برای دیداری دو روزه در تهران به سر می‌برد، رایزنی‌هایی را با تعدادی از دیپلمات‌های ایرانی صورت داد. در دیدار دیپلمات بلژیکی با خاجی درباره آخرین تحولات یمن و ضرورت پایان بخشیدن به بحران یمن از طریق گفتگوی سیاسی نیز مشورت شد. *دیپلمات سوئدی در تهران «پیتر سمنی بی» نماینده ویژه سوئد در امور یمن هم که به تهران سفر کرده امروز (چهارشنبه) ۲۲ آبان ماه به وزارت خارجه جمهوری اسلامی ایران آمد و با علی‌اصغر خاجی دستیار ارشد وزیر خارجه در امور ویژه سیاسی دیدار کرد.
صدا و سیماصدا و سیما3 هفته قبل
دبیرکل وزارت خارجه بلژیک در تهران با دستیار ارشد وزیر خارجه در امور ویژه سیاسی و مذاکره کننده ارشد ایران در امور سوریه و یمن دیدار و گفتگو کرد. به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از اداره کل دیپلماسی وزارت خارجه‏، آقای علی اصغر خاجی و الکس کنس در این دیدار تحولات سوریه از جمله آخرین وضعیت شمال شرق فرات، منطقه کاهش تنش ادلب، روند کار کمیته قانون اساسی سوریه، موضوع آوارگان و بازسازی سوریه را مورد بحث و تبادل نظر قرار دادند. دو طرف همچنین با مثبت ارزیابی کردن شروع به کار کمیته قانون اساسی سوریه و نقش بی بدیل روند آستانه در این خصوص، خواستار تداوم کار کمیته قانون اساسی بدون مداخله خارجی شدند و بر ضرورت تعیین آینده سوریه از سوی مردم این کشور تاکید کردند. همچنین در این دیدار درباره آخرین تحولات یمن و ضرورت پایان بخشیدن به بحران یمن از طریق گفتگوی سیاسی نیز مشورت و رایزنی شد.
ایسناایسنا3 هفته قبل
الکس کنس، دبیر کل وزارت خارجه بلژیک عصر امروز چهارشنبه ۲۲ آبان ماه ۱۳۹۸ در تهران با علی اصغر خاجی دستیار ارشد وزیر خارجه در امور ویژه سیاسی و مذاکره کننده ارشد ایران در امور سوریه و یمن دیدار و گفت‌وگو کرد. به گزارش ایسنا، در این دیدار دو طرف تحولات سوریه از جمله آخرین وضعیت شمال شرق فرات، منطقه کاهش تنش ادلب، روند کار کمیته قانون اساسی سوریه، موضوع آوارگان و بازسازی سوریه را مورد بحث وتبادل نظر قرار دادند. دو طرف با مثبت ارزیابی کردن شروع به کار کمیته قانون اساسی سوریه و نقش بی بدیل روند آستانه در این خصوص، خواستار تداوم کار کمیته قانون اساسی بدون مداخله خارجی شدند و بر ضرورت تعیین آینده سوریه توسط مردم این کشور تاکید کردند. همچنین در این دیدار درباره آخرین تحولات یمن و ضرورت پایان بخشیدن به بحران یمن از طریق گفت‌وگوی سیاسی نیز مشورت و رایزنی به عمل آمد. انتهای پیام
مهرمهر3 هفته قبل
به گزارش خبرگزاری مهر، الکس کنس دبیرکل چندجانبه وزارت خارجه بلژیک عصر امروز (چهارشنبه) در تهران با علی‌اصغر خاجی دستیار ارشد وزیر خارجه در امور ویژه سیاسی و مذاکره کننده ارشد ایران در امور سوریه و یمن دیدار و گفتگو کرد. در این دیدار دو طرف تحولات سوریه ازجمله آخرین وضعیت شمال شرق فرات، منطقه کاهش تنش ادلب، روند کار کمیته قانون اساسی این کشور، موضوع آوارگان و بازسازی سوریه را مورد بحث وتبادل نظر قرار دادند. دو طرف با مثبت ارزیابی کردن شروع به کار کمیته قانون اساسی سوریه و نقش بی بدیل روند آستانه در این خصوص، خواستار تداوم کار کمیته قانون اساسی بدون مداخله خارجی شده و بر ضرورت تعیین آینده این کشور توسط مردم سوریه تاکید کردند. همچنین در این دیدار درباره آخرین تحولات یمن و ضرورت پایان بخشیدن به بحران این کشور از طریق گفتگوی سیاسی نیز مشورت و رایزنی به عمل آمد.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین3 هفته قبل
خبرگزاری میزان- دبیر کل وزارت خارجه بلژیک عصر امروز در تهران با علی اصغر خاجی دستیار ارشد وزیر خارجه در امور ویژه سیاسی و مذاکره کننده ارشد ایران در امور سوریه و یمن دیدار و گفت‌وگو کرد. گروه سیاسی خبرگزاری میزان؛ الکس کنس دبیرکل وزارت خارجه بلژیک عصر امروز چهارشنبه ۲۲ آبان ماه ۱۳۹۸ در تهران با علی اصغر خاجی دستیار ارشد وزیر خارجه در امور ویژه سیاسی و مذاکره کننده ارشد ایران در امور سوریه و یمن دیدار و گفت‌وگو کرد. در این دیدار دو طرف تحولات سوریه از جمله آخرین وضعیت شمال شرق فرات، منطقه کاهش تنش ادلب، روند کار کمیته قانون اساسی سوریه، موضوع آوارگان و بازسازی سوریه را مورد بحث و تبادل نظر قرار دادند. دو طرف با مثبت ارزیابی کردن شروع به کار کمیته قانون اساسی سوریه و نقش بی‌بدیل روند آستانه در این خصوص، خواستار تداوم کار کمیته قانون اساسی بدون مداخله خارجی شدند و بر ضرورت تعیین آینده سوریه توسط مردم این کشور تاکید کردند. همچنین در این دیدار درباره آخرین تحولات یمن و ضرورت پایان بخشیدن به بحران یمن از طریق گفت‌وگوی سیاسی نیز مشورت و رایزنی به عمل آمد.
فارسفارس3 هفته قبل
دیپلمات‌های ایران و بلژیک بر تداوم کار کمیته قانون اساسی سوریه بدون مداخله خارجی و ضرورت پایان بخشیدن به بحران یمن از طریق گفتگوی سیاسی تأکید کردند. در این دیدار ۲ طرف تحولات سوریه از جمله آخرین وضعیت شمال شرق فرات، منطقه کاهش تنش ادلب، روند کار کمیته قانون اساسی سوریه، موضوع آوارگان و بازسازی سوریه را مورد بحث و تبادل نظر قرار دادند. طرفین با مثبت ارزیابی کردن شروع به کار کمیته قانون اساسی سوریه و نقش بی بدیل روند آستانه در این خصوص، خواستار تداوم کار کمیته قانون اساسی بدون مداخله خارجی شدند و بر ضرورت تعیین آینده سوریه توسط مردم این کشور تاکید کردند. به گزارش فارس، دبیرکل امور چندجانبه وزارت امور خارجه بلژیک همچنین امروز با «غلامحسین دهقانی» معاون امور حقوقی و بین‌المللی وزارت خارجه ایران دیدار و گفتگو کرد. «الکس کنس» دیروز نیز با سید عباس عراقچی معاون سیاسی وزیر خارجه ایران دیدار کرده بود.
افکارنیوزافکارنیوز3 هفته قبل
اخبار سیاسی- در این دیدار ۲ طرف تحولات سوریه از جمله آخرین وضعیت شمال شرق فرات، منطقه کاهش تنش ادلب، روند کار کمیته قانون اساسی سوریه، موضوع آوارگان و بازسازی سوریه را مورد بحث و تبادل نظر قرار دادند. طرفین با مثبت ارزیابی کردن شروع به کار کمیته قانون اساسی سوریه و نقش بی بدیل روند آستانه در این خصوص، خواستار تداوم کار کمیته قانون اساسی بدون مداخله خارجی شدند و بر ضرورت تعیین آینده سوریه توسط مردم این کشور تاکید کردند. همچنین در این دیدار درباره آخرین تحولات یمن و ضرورت پایان بخشیدن به بحران یمن از طریق گفتگوی سیاسی نیز مشورت و رایزنی به عمل آمد. دبیرکل امور چندجانبه وزارت امور خارجه بلژیک همچنین امروز با «غلامحسین دهقانی» معاون امور حقوقی و بین‌المللی وزارت خارجه ایران دیدار و گفتگو کرد. «الکس کنس» دیروز نیز با سید عباس عراقچی معاون سیاسی وزیر خارجه ایران دیدار کرده بود.
الفالف3 هفته قبل
علاوه بر اینکه کارنامه سامانه‌های ضد موشکی داخلی رژیم صهیونیستی به ویژه سامانه گنبد آهنین نیز در درگیری‌های گذشته این رژیم در نوار غزه چندان درخشان نبوده است. این موضوع در اظهارات بدرالدین الحوثی نیز تاکید شد و وی گفت نیروی دریایی یمن می‌تواند بنادر رژیم صهیونیستی را هدف قرار دهد. فاصله اسرائیل تا یمن حدود ۲۲۱۱ کیلومتر است و برد بالای این موشک، علاوه بر نام آن، نگرانی رژیم صهیونیستی از تحولات یمن را دو چندان کرده است. رژیم صهیونیستی همچنین موقعیت استراتژیک تنگه باب المندب در تعاملات منطقه‌ای را برای خود مهم‌ ارزیابی می‌کند. بندر ایلات رژیم صهیونیستی بخش قابل توجهی از اهمیت خود را از کشتیرانی آزاد در باب المندب دریافت کرده است.
الفالف3 هفته قبل
دولت سعودی از یک ماه پیش تلاش داشت دولت منصور هادی و شورای انتقالی جنوب را برای امضای توافقی تحمیلی مقابل یکدیگر بنشاند اما اختلافات دو طرف این توافق را به تعویق انداخته بود. اهداف توافق ریاضتحولات سال‌های اخیر نشان می‌دهد که عربستان و امارات با انگیزه تجزیه و اختلاف افکنی میان ساختارهای سیاسی و ملی یمن وارد این کشور شده‌اند و اتحاد و یکپارچگی یمن مطلوب آنها نیست. آنها اگر به دنبال توافق حقیقی در یمن برای حل و فصل مشکلات بودند، باید تلاش می‌کردند این توافق را با حضور تمامی ساختارهای سیاسی یمن دنبال کنند. در همین رابطه محمد علی الحوثی رهبر انصارالله یمن در اظهارات اخیر خود با اشاره به این توافق تاکید کرد که این توافق ارتباطی با ملت یمن ندارد. انصارالله نیز در بیانیه خود تاکید کرد که این توافق میان مزدوران کشورهای متجاوز به یمن به امضاء رسیده و ارتباطی با ملت یمن ندارد.
صدا و سیماصدا و سیما3 هفته قبل
ما در حزب الله با توجه به اهمیت این عملیات روز شهادت احمد قصیر را روز شهید نامیده‌ایم. من به شما می‌گویم که هراسی نداشته باشید و من تضمین می‌کنم که حزب الله به اقدامات شما احترام می‌گذارد و شما را تشویق می‌کند. تحریم‌ها پیامد‌های بدی روی بانک‌های لبنان داشته است، اما مسئول این شرایط حزب الله است؟ ما بانک‌ها را تحت فشار قرار داده‌ایم؟ ما حزب الله اصلا کاری به بانک‌ها نداریم ما نمی‌خواهیم بانک‌ها را اشغال کنیم. امریکایی‌ها می‌گویند هدف تحریم‌های ما حزب الله است ما روز اول گفتیم تحریم‌ها را بردارید ثروت و دارایی‌های حزب الله در بانک نیست. این دولت را دولت حزب الله نام گذاری کردند بخدا قسم اگر این دولت، دولت حزب الله بود اولین اقدامی که انجام می‌داد ارتباط با سوریه بود.
افکارنیوزافکارنیوز4 هفته قبل
اخبار بین الملل- وی در ادامه سخنرانی خود به آخرین تحولات یمن اشاره کرد و گفت که ادامه حملات ائتلاف سعودی علیه می‌تواند پیامدهای ناگواری برای متجاوزان به همراه داشته باشد. الحوثی تاکید کرد: «ادامه حملات ائتلاف سعودی علیه یمن به معنای ادامه توسعه تجهیزات نظامی ما و حملات سخت‌تر ماست و این حق مشروع ماست». رهبر جنبش انصارالله یمن در تبیین مواضع کشورش در قبال رژیم صهیونیستی گفت: «اسرائیل رژیم غاصب است و مواضع ضد اسرائیلی یمنی‌ها، انسانی، اخلاقی و دینی است». سید عبدالملک الحوثی تصریح کرد، ملت یمن در صورت هرگونه حماقت رژیم صهیونیستی، هیچ گونه تردیدی در اعلام جهاد علیه دشمن اسرائیلی ندارند. وی در ادامه اعلام کرد که از ابتدای جنگ یمن تاکنون، بیش از ۱۲۰ میلیون بشکه نفت در مناطق تحت اشغال ائتلاف سعودی-اماراتی به سرقت رفته است.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز4 هفته قبل
به گزارش مشرق، سید «عبدالملک الحوثی» رهبر جنبش انصارالله یمن روز شنبه به مناسبت سالروز ولادت پیامبر اکرم (ص) سخنرانی کرد و ولادت حضرت محمد (ص) را به ملت یمن و دیگر مسلمانان جهان تبریک گفت. وی در ادامه سخنرانی خود به آخرین تحولات یمن اشاره کرد و گفت که ادامه حملات ائتلاف سعودی علیه می‌تواند پیامدهای ناگواری برای متجاوزان به همراه داشته باشد. الحوثی تاکید کرد: «ادامه حملات ائتلاف سعودی علیه یمن به معنای ادامه توسعه تجهیزات نظامی ما و حملات سخت‌تر ماست و این حق مشروع ماست». سید عبدالملک الحوثی تصریح کرد، ملت یمن در صورت هرگونه حماقت رژیم صهیونیستی، هیچ گونه تردیدی در اعلام جهاد علیه دشمن اسرائیلی ندارند. وی در ادامه اعلام کرد که از ابتدای جنگ یمن تاکنون، بیش از ۱۲۰ میلیون بشکه نفت در مناطق تحت اشغال ائتلاف سعودی-اماراتی به سرقت رفته است.
انتخابانتخاب4 هفته قبل
سید «عبدالملک الحوثی» رهبر جنبش انصارالله یمن روز شنبه به مناسبت سالروز ولادت پیامبر اکرم (ص) سخنرانی کرد و این روز را به ملت کشورش و دیگر مسلمانان جهان تبریک گفت.
فارسفارس4 هفته قبل
رهبر جنبش انصارالله یمن در سخنانی گفت، کسانی که به دنبال جنگ و تحریم و در نتیجه تسلیم ما هستند، کار بی‌فایده‌ای انجام می‌دهند و عاقبت کار آنها زیان و خسران است. رهبر انصارالله: ادامه حملات علیه یمن، پیامدهای ناگواری برای متجاوزان به همراه خواهد داشتبه گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، ‌ سید «عبدالملک الحوثی» رهبر جنبش انصارالله یمن روز شنبه به مناسبت سالروز ولادت پیامبر اکرم (ص) سخنرانی کرد و این روز را به ملت کشورش و دیگر مسلمانان جهان تبریک گفت. وی در ادامه سخنرانی خود به آخرین تحولات یمن اشاره کرد کرد و گفت که ادامه حملات ائتلاف سعودی علیه می‌تواند پیامدهای ناگواری برای متجاوزان به همراه داشته باشد. الحوثی افزود: «کسانی که به دنبال جنگ و تحریم و در نتیجه تسلیم ما هستند، کار بی‌فایده‌ای انجام می‌دهند و عاقبت کار آنها زیان و خسران است». در حال تکمیل …
تسنیمتسنیم4 هفته قبل
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از خبرگزاری رسمی سعودی (واس)، «محمد بن سلمان» ولیعهد سعودی، روز گذشته در ریاض از «مارتین گریفیتس» فرستاده ویژه سازمان ملل در امور یمن استقبال کرد. در این دیدار همچنین آخرین تحولات یمن و تلاش‌های صورت‌گرفته در این زمینه مورد بحث و بررسی قرار گرفت. پیشتر درگیری‌هایی میان نیروهای دولت مستعفی یمن و نیروهای شورای انتقالی جنوب که مورد حمایت امارات هستند در شهر عدن و تعدادی از شهرهای جنوب یمن رخ داد. به دنبال این درگیری‌ها ریاض میانجیگری برای حل بحران میان دو طرف را برعهده گرفت و این میانجیگری به امضای «توافق ریاض» در سه‌شنبه هفته گذشته در پایتخت عربستان سعودی منجر شد. «محمدعلی الحوثی» رئیس کمیته عالی انقلاب یمن و عضو شورای عالی سیاسی این کشور ساعاتی پس از امضای توافق ریاض بین دولت مستعفی یمن و شورای انتقالی جنوب به این توافق واکنش نشان داد و تأکید کرد که این توافق یمنی نیست، چراکه دو طرف توافق از مزدوران ائتلاف سعودی هستند.

به انتهای لیست رسیدید