ترافیک

مهرمهر1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری مهر، رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور ناجا با اشاره به ترافیک روان در محورهای مواصلاتی کشور گفت: در محورهای تهران-کرج و تهران-قم شاهد ترافیک پرحجم هستیم. سرهنگ نادر رحمانی ادامه داد: طبق آخرین گزارش‌های دریافتی شاهد مداخلات جوی در هیچ یک از محورهای مواصلاتی نیستیم و بارش برف و باران که در روزهای اخیر شاهد آن بودیم، قطع شده است. وی افزود: به جز محورهای تهران-کرج و تهران-قم که دارای ترافیک پرحجم است، سایر محورها ترافیک روانی را تجربه می‌کنند.
انتخابانتخاب1 روز قبل
از ساعت ۶:۳۰ صبح امروز طرح ترافیک و زوج و فرد در روزهای پنجشنبه نیز در معابر تهران اجرا می‌شود. به گزارش ایسنا، با تصمیم پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ طرح ترافیک و زوج و فرد که با اجرای مدل جدید طرح ترافیک در سال اجاری در روزهای پنجشنبه اجرایی نمی‌شد، دوباره در پایتخت به مرحله اجرا گذاشته و بر این اساس از صبح امروز پنجشنبه، دوم اسفندماه خودروهایی که از ساعت ۶:۳۰ صبح تا ساعت ۱۳ به طور غیرمجاز وارد محدوده طرح ترافیک یا زوج و فرد شوند، جریمه خواهند شد. در روزهای شنبه تا چهارشنبه نیز ساعت اجرای طرح ترافیک و زوج و فرد از ۶:۳۰ آغاز شده و تا ساعت ۱۹ ادامه خواهد داشت. آنطور که پیش از این پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ اعلام کرده بود، این طرح در راستای مدیریت ترافیک در روزهای پایانی سال و به درخواست برخی از کسبه و ساکنان محدوده‌های مرکزی شهر اجرا شده است. اجرای طرح ترافیک و زوج و فرد در روزهای پنجشنبه تا پایان سال ادامه خواهد داشت.
برترین‌هابرترین‌ها1 روز قبل
برآوردهای مختلف نشان می‌دهد شاخص دسترسی به مسکن در ایران از حدود هشت سال در سال ۱۳۸۴ به حدود ۱۲ سال در سال ۱۳۹۴ رسیده است‌. تورم اجاره‌بها به دلیل افزایش اجاره‌نشینییکی از پیامدهای افزایش اجاره‌نشینی، افزایش تقاضا و در نتیجه تورم اجاره‌بها در بازار است. حال آنکه در سال‌های گذشته تورم اجاره‌بها همواره از تورم قیمت فروش مسکن بیشتر بوده است‌. در سال‌هایی که بازار مسکن در رکود به سر می‌برد با اینکه قیمت مسکن افزایش چندانی نداشت اما اجاره‌بها روند صعودی خود را حفظ کرد‌. در این شرایط کارشناسان «کاهش قدرت خرید» و «عدم دسترسی به مسکن ارزان‌قیمت» را مهم‌ترین دلیل افزایش اجاره‌نشینی عنوان می‌کنند.
خبر فوریخبر فوری21 ساعت قبل
قائم مقام معاونت حمل و نقل ترافیک شهرداری تهران از اختصاص امتیاز ویژه به ساکنان محدوده طرح ترافیک و حلقه دوم (زوج و فرد) برای سال ۹۸ خبر داد. شهریار افندی‌زاده با اشاره به امتیازات ساکنان محدوده طرح ترافیک و حلقه دوم گفت: علاوه بر اینکه ساکنان این محدوده مانند سال گذشته می‌توانند یک خروج رایگان تا قبل از ساعت ۸:۳۰ و یک ورود رایگان پس از ساعت ۱۷ به محدوده داشته باشند، با مصوبه شورای شهر امتیاز دیگری برای اولین بار در نظر گرفته شده است. وی افزود: ساکنان محدوده طرح ترافیک و زوج و فرد امسال برای اولین بار از تخفیف ۵۰ درصدی بهره مند خواهند بود. به گفته قائم مقام معاونت حمل و نقل ترافیک شهرداری تهران این تخفیف برای ساکنان محدوده طرح ترافیک و حلقه دوم به ازای هر واحد مسکونی یک خودرو اعمال خواهد شد. وی با بیان اینکه حلقه دوم (محدوده زوج و فرد) پنجشنبه‌ها برقرار خواهد بود، گفت: افرادی که بتوانند با پرداخت عوارض و یا سهمیه خود وارد محدوده حلقه دوم شوند می‌توانند به صورت رایگان وارد محدوده طرح ترافیک نیز شوند.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل
به گزارش مشرق، شهریار افندی‌زاده با اشاره به امتیازات ساکنان محدوده طرح ترافیک و حلقه دوم گفت: علاوه بر اینکه ساکنان این محدوده مانند سال گذشته می‌توانند یک خروج رایگان تا قبل از ساعت ۸:۳۰ و یک ورود رایگان پس از ساعت ۱۷ به محدوده داشته باشند، با مصوبه شورای شهر امتیاز دیگری برای اولین بار در نظر گرفته شده است. وی افزود: ساکنان محدوده طرح ترافیک و زوج و فرد امسال برای اولین بار از تخفیف ۵۰ درصدی بهره مند خواهند بود. به گفته قائم مقام معاونت حمل و نقل ترافیک شهرداری تهران، این تخفیف برای ساکنان محدوده طرح ترافیک و حلقه دوم به ازای هر واحد مسکونی یک خودرو اعمال خواهد شد. وی با بیان اینکه حلقه دوم (محدوده زوج و فرد) پنجشنبه‌ها برقرار خواهد بود، گفت: افرادی که بتوانند با پرداخت عوارض و یا سهمیه خود وارد محدوده حلقه دوم شوند می‌توانند به صورت رایگان وارد محدوده طرح ترافیک نیز شوند.
ایلناایلنا1 روز قبل
رییس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور ناجا از ترافیک نیمه سنگین در آزادراه کرج _قزوین و محور هراز خبر داد. به گزارش ایلنا، سرهنگ نادر رحمانی رییس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور ناجا اعلام کرد: ترافیک در محور هراز محدوده سه راهی چلاو تا تونل شماره ۱ (بعلت نقص فنی یکدستگاه کامیون داخل تونل شماره ۱) در هر دومسیر-سنگین، آزادراه کر‌ج به قزوین (محدوده پل فردیس تا پل حصارک) - نیمه سنگین‌ است. وی ادامه داد: سایر محورهای مواصلاتی کشور از جوی آرام و ترافیکی روان برخوردار هستند.
ایسناایسنا1 روز قبل
ناسا هم‌اکنون حاضر است که آخرین مرحله آزمایش سیستم مدیریت کنترل ترافیک پهپادها را در دو شهر آمریکایی به آزمایش درآورد. به گزارش ایسنا و به نقل از انگجت، ناسا برای انجام آخرین مرحله آزمایشی «سیستم مدیریت کنترل ترافیک پهپادها» ی خود شهرهای «نوادا» و «تگزاس» آمریکا را انتخاب کرده است. این آژانس فضایی در این پروژه با «اداره هوانوردی فدرال» (FAA) آمریکا همکاری کرد تا سیستم مدیریت کنترل ترافیک هواپیماهای بدون سرنشین (UTM) را توسعه دهد. قرار است آخرین مرحله این پروژه از ماه مارس تا ژوئن سال جاری در شهر «رینو» (Reno) پیگیری شود. از ماه ژوئن و ژوئیه نیز آزمایش سیستم در «کورپس کریستی» (in Corpus Christi) دنبال خواهد شد.
ایرناایرنا22 ساعت قبل
وی ادامه داد: مهمترین بخش این طرح مهم فصل راه نقطه تبادل با کمربندی اراک است که عملیات اجرایی آن آغاز شده و با سرعت در حال انجام است. وزیر راه و شهرسازی خاطرنشان کرد: تقاطع جاده فراهان از جمله مناطق پرحادثه استان مرکزی بود که تقاطع غیرهمسطح این جاده با هدف جلوگیری از حوادث رانندگی در آن ایجاد شده است. در این سفر وزیر راه و شهر سازی ضمن بهره برداری از ۱۷ طرح راهسازی، عمرانی و روشنایی جاده‌ها از طرح تعریض جاده آهنگران ساروق- کمیجان و ایجاد راه روستایی وفس- آقچه قلعه نیز بازدید کرد. بازدید از طرح ۲۲۶ واحدی مسکن امید در کوی سجادیه اراک، روند اجرایی آزاد راه اراک - خرم آباد، جاده اراک- خنداب - کمیجان و جاده کمیجان- آهنگران و دیدار با مردم کمیجان از دیگر برنامه‌های سفر وزیر راه و شهرسازی به این استان است. استان مرکزی با یک میلیون و ۴۱۴ هزار نفر جمعیت و ۱۲ شهرستان در قلب کشور قرار دارد.
ایرناایرنا22 ساعت قبل
وی ادامه داد: مهمترین بخش این طرح مهم فصل راه نقطه تبادل با کمربندی اراک است که عملیات اجرایی آن آغاز شده و با سرعت در حال انجام است. وزیر راه و شهرسازی خاطرنشان کرد: تقاطع جاده فراهان از جمله مناطق پرحادثه استان مرکزی بود که تقاطع غیرهمسطح این جاده با هدف جلوگیری از حوادث رانندگی در آن ایجاد شده است. در این سفر وزیر راه و شهر سازی ضمن بهره برداری از ۱۷ طرح راهسازی، عمرانی و روشنایی جاده‌ها از طرح تعریض جاده آهنگران ساروق- کمیجان و ایجاد راه روستایی وفس- آقچه قلعه نیز بازدید کرد. بازدید از طرح ۲۲۶ واحدی مسکن امید در کوی سجادیه اراک، روند اجرایی آزاد راه اراک - خرم آباد، جاده اراک- خنداب - کمیجان و جاده کمیجان- آهنگران و دیدار با مردم کمیجان از دیگر برنامه‌های سفر وزیر راه و شهرسازی به این استان است. استان مرکزی با یک میلیون و ۴۱۴ هزار نفر جمعیت و ۱۲ شهرستان در قلب کشور قرار دارد.
برترین‌هابرترین‌ها1 روز قبل
مشاور فرهنگی معاونت حمل و نقل ترافیک شهرداری تهران از نصب برچسب در اتوبوس‌هایی خبر داد که فیلتر جاذب دوده بروی‌ انها نصب شده است. خبرگزاری ایسنا: مشاور فرهنگی معاونت حمل و نقل ترافیک شهرداری تهران از نصب برچسب در اتوبوس‌هایی خبر داد که فیلتر جاذب دوده بروی‌ انها نصب شده است. علی پیرحسین لو در مورد نصب برچسب‌های جدید بر روی اتوبوس‌ها گفت: اتوبوس هایی که بروی آنها فیلتر جاذب دوده نصب شده است، برچسبی در راستای اطلاع رسانی بهتر بروی آن نصب شده می‌شود. وی با بیان اینکه این فیلترها سبب می‌شود که هیچ دوده‌ای از اگزوز آنها خارج نشود و آلایندگی آنها صفر است گفت: این اتوبوس‌ها ناوگانی سالم برای حمل ونقل انبوه بر در شهر هستند که آلایندگی نیز ندارند. مشاور فرهنگی معاونت حمل ونقل ترافیک شهرداری تهران با بیان اینکه تا به حال بروی ۳۰ دستگاه اتوبوس که فیلتر دوده نصب شده، برچسب‌ها نصب شده، گفت: اکران این برچسب‌ها نشان دهنده تلاش مجموعه شهرداری است تا با مشارکت عمومی مردم هوای سالم‌تری را به تنفس کنیم.

آخرین خبرها درباره «ترافیک»

مهرمهر3 هفته قبل
سرهنگ سیاوش محبی در گفتگو با خبرنگار مهر درباره آخرین شرایط جوی و ترافیکی محورهای مواصلاتی شرق استان تهران با بیان این که ترافیک در محور هراز در مسیر شمال به جنوب در محدوده آبعلی سنگین است، اظهار داشت: در ادامه همین مسیر و در محور بومهن- تهران محدوده پلیس راه جاجرود نیز ترافیک سنگینی را شاهد هستیم. رئیس پلیس راه شرق استان تهران گفت: در آزادراه پردیس- تهران و نیز محور پلور- آبعلی محدوده سه راهی مشائ نیز شاهد ترافیک نیمه سنگین هستیم. وی ترافیک در محور فیروزکوه محدوده گیلاوند را نیز پر حجم خواند و گفت: هم اکنون ترافیک در محور تهران- مشهد، در محدوده استان تهران یعنی تا ایوانکی نیمه سنگین است، در محور حرم تا حرم نیز شاهد تردد پر حجم اما روان خودروها هستیم. رئیس پلیس راه شرق استان تهران ادامه داد: در برخی از مقاطع محور تهران- ورامین نیز ترافیک پر حجم گزارش شده است.
مهرمهر2 هفته قبل
سرهنگ سیاوش محبی در گفتگو با خبرنگار مهر درباره آخرین شرایط جوی و ترافیک محورهای مواصلاتی شرق استان تهران با بیان این که ترافیک در مسیر جنوب به شمال محور هراز محدوده مشاء سنگین است، گفت: رانندگان باید با صبر و حوصله بیشتر و بدون تعجیل در این محور به رانندگی بپردازند. وی وضعیت ترافیکی دیگر محورهای شرق استان تهران از جمله محورهای فیروزکوه، امام رضا (ع) و حرم تا حرم را عادی و روان خواند و گفت: رانندگان عزیز قبل از حضور در محورهای مواصلاتی از وضعیت ترافیکی راه‌ها اطلاع حاصل و با مدیریت زمان برنامه ریزی سفر از معطل شدن در ترافیک طولانی جلوگیری کنند.
مهرمهر1 هفته قبل
سرهنگ سیاوش محبی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: در حال حاضر شاهد بارش برف در برخی از محدوده‌های محور هراز و فیروزکوه هستیم. به گفته رییس پلیس راه شرق استان تهران، در مسیر شمال به جنوب و جنوب به شمال محور هراز در محدوه آبعلی ترافیک سنگین و در ادامه مسیر تهران- آمل در محدوده‌های بومهن پردیس نیز ترافیک نیمه سنگین است. وی ادامه داد: ترافیک در محورهای دیگر شرق استان تهران نیز عادی و روان گزارش شده است.
ایسناایسنا1 هفته قبل
مشاور اجتماعی معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران در خصوص برداشته شدن طرح ترافیک از روزهای پنجشنبه و استقبال یا انتقاداتی که برخی شهروندان در این باره مطرح کرده‌اند، پیشنهاد کرد که در این باره نظرسنجی عمومی انجام شود. علی پیرحسینلو در گفت‌وگو با ایسنا، در مورد وضعیت ترافیک روزهای پنجشنبه در محدوده طرح ترافیک در پی حذف اجرای این طرح در این روز، گفت: بر اساس مطالعات پیشین طرح ترافیک مقرر شده بود که به جای یک روز در هفته توقف اجرای طرح، برای دو روز در هفته طرح ترافیک اجرا نشود تا مردم بتوانند در پایان هفته بدون پرداخت هزینه در محدوده طرح ترافیک تردد کنند و به پیگیری خرید یا کارهای شخصی‌اشان بپردازند. پیر حسینلو با بیان اینکه در مجموع شاهد آن هستیم که به طور متوسط حدود ۳۰ درصد حجم ترافیک در محدوده طرح ترافیک در روزهای پنجشنبه نسبت به روزهای مشابه سال قبل که طرح ترافیک برقرار بود، افزایش یافته است، افزود: این حجم ترافیک در مجموع به نفع شهر و هوای پایتخت نیست. با این حال به دلیل رونقی که به کسب و کار واقع در محدوده طرح داده است، کاسبان و مشتریان از این موضوع راضی هستند؛ هرچند این شرایط باعث نارضایتی ساکنان محدوده شده است که به دلیل افزایش ترافیک معابر محل زندگی خود، از عدم اجرای طرح ترافیک در روزهای پنجشنبه گلایه‌مند هستند. از این رو پیشنهاد می‌کنم با نظرسنجی از عموم مردم اعم از ساکنان، مراجعان، کسبه و مشتریان بازار و حتی دیگر شهروندانی که خودروی شخصی استفاده نمی‌کنند اما در ترافیک ظهر روزهای پنجشنبه می‌مانند، در مورد نحوه اجرای طرح ترافیک در روزهای پنجشنبه، تصمیم اتخاذ شود.
عصر ایرانعصر ایران2 هفته قبل
رئیس پلیس راه شرق استان تهران از ترافیک سنگین در محور هراز خبر داد. سرهنگ سیاوش محبی در گفتگو با مهر درباره آخرین شرایط جوی و ترافیک محورهای مواصلاتی شرق استان تهران با بیان این که ترافیک در مسیر جنوب به شمال محور هراز محدوده مشاء سنگین است، گفت: رانندگان باید با صبر و حوصله بیشتر و بدون تعجیل در این محور به رانندگی بپردازند. وی وضعیت ترافیکی دیگر محورهای شرق استان تهران از جمله محورهای فیروزکوه، امام رضا (ع) و حرم تا حرم را عادی و روان خواند و گفت: رانندگان عزیز قبل از حضور در محورهای مواصلاتی از وضعیت ترافیکی راه‌ها اطلاع حاصل و با مدیریت زمان برنامه ریزی سفر از معطل شدن در ترافیک طولانی جلوگیری کنند.
ایرناایرنا2 هفته قبل
وی درباره مشکلات افرادی که منزلشان در محدوده طرح ترافیک است گفت: محدوده طرح ترافیک را شورای عالی ترافیک تعیین می‌کند و ما در آن نقشی نداریم. رئیس شورای اسلامی شهر تهران افزود: شورای شهر تنها عوارض محدوده را تعیین می‌کند که این عوارض نیز به دلیل کسب درآمد نیست و به منظور کاهش آلودگی هوا تعیین می‌شود. هاشمی همچنین درباره بسیاری از مصوبات دوره‌های قبل شورای اسلامی شهر تهران که اجرا نشده و مسکوت مانده است، اظهارداشت: کمیته تنقیح مصوبات شورای شهر در حال بررسی مصوبات‌های دوره‌های گذشته شورای شهر هستند. رئیس شورای اسلامی شهر تهران همچنین با اشاره به بازدید از خط ۶ مترو تهران اظهار داشت: تا آخر سال سه تا چهار ایستگاه از خط ۶ مترو تهران تا میدان شهدا قابل افتتاح است. رئیس شورای شهر تهران تاکید کرد: البته همواره در اسفند ماه تعدادی از ایستگاه‌های مترو به بهره برداری می‌رسد.
مهرمهر1 هفته قبل
به گزارش خبرگزاری مهر، بر اساس اطلاعات سایت پلیس راهور از وضعیت ترافیکی جاده‌های کشور، مسیر شمال به جنوب محور هراز (محدوده‌های پارک جنگلی آمل، نارنجستان، تونل شماره یک) ترافیک سنگین و (محدوده‌های تونل وانا، تونل تکاور، لاسم) ترافیک نیمه سنگین و طول محور نیز ترافیک پرحجم و روان است. همچنین طول مسیر شمال به جنوب محور کرج-چالوس ترافیک پرحجم و روان است. بر اساس این گزارش سایر محورهای مواصلاتی کشور از جوی آرام و ترافیکی روان برخوردار هستند.
مهرمهر1 هفته قبل
سرهنگ سیاوش محبی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: هم اکنون ترافیک در مسیر شمال به جنوب محور هراز در محدوده‌های مشاء، آبعلی و رودهن سنگین بوده و تردد خودروها با سختی مواجه است. وی افزود: به دلیل بارش برف و کولاک در محورهای هراز و فیروزکوه، از مسافران عزیز درخواست دارم از سفرهای غیرضروری اجتناب کنند و در صورت سفر در این محورها تجهیزات زمستانی به ویژه زنجیرچرخ به همراه داشته و حتی الامکان در روز اقدام به عبور از این محورها کنند. رییس پلیس راه شرق استان تهران وضعیت تردد در محورهای فیروزکوه، حرم تا حرم و امام رضا (ع) را نیز عادی و روان توصیف کرد.
ایرناایرنا2 هفته قبل
سرهنگ سیاوش محبی روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: به دلیل ترافیک بسیار سنگین در محور هراز مسافران زیادی در انتظار باز شدن مسیر هستند و بازگشت خودروها از این محور میسر نیست بنابراین مسافران باید با صبر و شکیبایی در انتظار عبور خودروها از این محور باشند، خروج از ترافیک به کندی در جریان است و با توجه به ترافیک سبک در مسیرفیروز کوه توصیه ما به کاربران جاده‌ای تردد این مسیر است. فرمانده پلیس راه شرق استان تهران گفت: تردد در مسیرهای امام رضا (ع) و بزرگراه حرم به حرم نیز نیمه سنگین است و انواع وسایل نقلیه به مرور در حال عبور از این محور مواصلاتی هستند. محبی در ادامه با تاکید بر زمان بندی سفر برای کاربران جاده‌ای اظهار داشت: مسافران برای سفرهای خود در زمان تعطیلات مدیریت زمان داشته باشند، حجم بالای مسافر در این ایام و عدم گنجایش مسیرهای منتهی به شهرهای شمالی کشور، ترافیک‌ سنگین را به دنبال دارد. وی گفت: بسیاری از کاربران جاده‌ای با تصور سبک بودن ترافیک، شب هنگام سفر خود را آغاز می‌کنند، حرکت همزمان خودروها درمسیرهای مشترک ترافیکی فوق سنگین را در جاده‌های پر تردد ایجاد می‌کند. محبی خاطرنشان کرد: مسافران با توقف در کنار جاده و یا بازگشت و عبور از مسیرهای جایگزین زمان سفر و میزان معطلی خود را در ترافیک کاهش بدهند.
مهرمهر1 هفته قبل
سرهنگ سیاوش محبی در گفتگو با مهر درباره آخرین شرایط جوی و ترافیک محورهای مواصلاتی شرق استان تهران با بیان این که ترافیک در محور هراز محدوده آبعلی تا مشاء سنگین است، اظهار داشت: محور هراز برای تخلیه بار ترافیکی از آمل به سمت رودهن از ساعت ۱۴:۳۰ یک طرفه شده و این محدودیت ترافیکی تا ساعت ۲ بامداد یکشنبه نیز ادامه خواهد داشت، اما همچنان ترافیک سنگین در محدوده آبعلی تا مشاء را شاهد هستیم و رانندگان باید با صبر و حوصله بیشتر و بدون تعجیل در این محور به رانندگی بپردازند. وی وضعیت ترافیکی دیگر محورهای شرق استان تهران از جمله محورهای فیروزکوه، امام رضا (ع) و حرم تا حرم را عادی و روان خواند و گفت: رانندگان می‌توانند به جای محور هراز از محور فیروزکوه برای تردد استفاده کنند، تا در ترافیک معطل نشوند. رئیس پلیس راه شرق استان تهران اضافه کرد: تاکنون حادثه رانندگی در این محورهای پر تردد هراز و فیروزکوه گزارش نشده است.
برترین‌هابرترین‌ها1 هفته قبل
خبرگزاری مهر: سرهنگ سیاوش محبی در گفتگویی درباره آخرین شرایط جوی و ترافیک محورهای مواصلاتی شرق استان تهران با بیان این که ترافیک در محور هراز محدوده آبعلی تا مشاء سنگین است، اظهار داشت: محور هراز برای تخلیه بار ترافیکی از آمل به سمت رودهن از ساعت ۱۴:۳۰ یک طرفه شده و این محدودیت ترافیکی تا ساعت ۲ بامداد یکشنبه نیز ادامه خواهد داشت، اما همچنان ترافیک سنگین در محدوده آبعلی تا مشاء را شاهد هستیم و رانندگان باید با صبر و حوصله بیشتر و بدون تعجیل در این محور به رانندگی بپردازند. وی وضعیت ترافیکی دیگر محورهای شرق استان تهران از جمله محورهای فیروزکوه، امام رضا (ع) و حرم تا حرم را عادی و روان خواند و گفت: رانندگان می‌توانند به جای محور هراز از محور فیروزکوه برای تردد استفاده کنند، تا در ترافیک معطل نشوند. رئیس پلیس راه شرق استان تهران اضافه کرد: تاکنون حادثه رانندگی در این محورهای پر تردد هراز و فیروزکوه گزارش نشده است.
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد2 هفته قبل
یک مطالعه جدید نشان می‌دهد که این دقیقا همان چیزی است که خودروهای بدون راننده در آینده می‌توانند انجام دهند و این ممکن است موجب یک مشکل بزرگ شود. به گفته پروفسور «آدام میلارد بال» استاد دانشگاه کالیفرنیا سانتا کروز با توجه به هزینه متوسط ۵۰ سنت برای هر ساعت پارک در پارکینگ‌ها، برای صاحبان خودروهای خودران به‌صرفه‌تر خواهد بود تا خودروهای خود را به جای پارک در پارکینگ در خیابان‌ رها کنند. این کار بسیار ارزان‌تر از پرداختن پول پارکینگ خواهد بود و متاسفانه موجب افزایش چشمگیر حجم ترافیک در سطح شهرها می‌شود. ضمن اینکه هزینه‌های خودروهای خودران در سرعت‌های پایین کمتر می‌شود و این موضوع می‌تواند صاحبان این خودروها را تشویق کند تا وسایل نقلیه خود را در چنین سرعت‌هایی تنظیم کنند که این هم به نوبه خود موجب افزایش حجم ترافیک می‌شود. پروفسور «میلارد بال» با استفاده از یک مدل شبیه‌سازی ترافیک پیش‌بینی کرد که تنها ۲هزار ماشین بدون راننده در مرکز شهر سانفرانسیسکو جریان ترافیک را به کمتر از ۳ کیلومتر بر ساعت کاهش می‌دهند.
مهرمهر1 ماه قبل
سرهنگ سیاوش محبی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: در حال حاضر شاهد ترافیک نیمه سنگین در محور هراز در مسیر شمال به جنوب محدوده‌های مشاء، بومهن، آبعلی و جاجرود هستیم و مابقی محور نیز ترافیک پرحجم دارد. محبی افزود: ترافیک در محور فیروزکوه و امام رضا (ع) عادی و روان است، اما در محدوده تهران به پاکدشت، در هر دو مسیر رفت و برگشت، شاهد ترافیک پر حجم هستیم. رییس پلیس راه شرق استان تهران از رانندگان خواست با رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی از ایجاد حوادث احتمالی برای خود و سرنشینان خودرو جلوگیری کنند. وی گفت: در حال حاضر بارش‌ها در محورهای مواصلاتی شرق استان تهران قطع شده است.
خبر فوریخبر فوری4 هفته قبل
رییس پلیس راه شرق استان تهران از ترافیک سنگین در محدوده پیست آبعلی محور هراز خبر داد. سرهنگ سیاوش محبی درباره آخرین شرایط جوی و ترافیک محورهای مواصلاتی شرق استان تهران با بیان این که ترافیک در محور هراز محدوده پیست آبعلی سنگین است، اظهار داشت: در مابقی این محور شاهد تردد پرحجم خودروها هستیم. وی با بیان این که ترافیک در محور فیروزکوه محدوده گیلاوند نیز پر حجم و در مابقی مسیر روان است، گفت: از رانندگان می‌خواهیم، که هنگام تردد در مسیرهای پر ترافیک، صبر و حوصله بیشتری داشته باشند، تا شاهد حادثه ناگواری نباشیم. رئیس پلیس راه شرق استان تهران ادامه داد: در محور امام رضا (ع) و حرم تا حرم نیز شاهد ترافیک عادی و روان در طول مسیر هستیم.
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد6 روز قبل
به گزارش خبرگزاری «ایسنا» علی پیرحسین‌لو ضمن طرح این پیشنهاد که می‌توان درباره لغو یا اجرای طرح ترافیک در روزهای پنج‌شنبه نظرسنجی عمومی انجام داد، گفت: امسال افزایش ترافیک در ساعات پیش از ظهر روزهای پنج‌شنبه نارضایتی ساکنان محدوده طرح ترافیک را به دنبال داشت، ضمن اینکه این حجم ترافیک در مجموع به نفع شهر و هوای پایتخت نیست. با این حال لغو طرح ترافیک در روزهای پنج‌شنبه به دلیل رونقی که به کسب و کارهای واقع در محدوده طرح داده است، رضایت کسبه محدوده مرکزی شهر را به دنبال داشته است، همچنین شهروندانی که به قصد خرید به این منطقه سفر می‌کنند از وضعیت کنونی رضایت دارند. اما در عین حال ساکنان محدوده طرح ترافیک به دلیل افزایش ترافیک معابر محل زندگی خود، از لغو طرح در روزهای پنج‌شنبه شکایت دارند. پیر حسین‌لو یادآور شد: تصور می‌کنم هر دو گزینه اجرا یا عدم اجرای طرح ترافیک در روز پنج‌شنبه، آزمون خود را پس داده‌اند و نتیجه به‌کارگیری هر روش نیز مشخص شده است. از این رو پیشنهاد می‌کنم با نظرسنجی از عموم مردم اعم از ساکنان، مراجعان، کسبه و مشتریان بازار و حتی دیگر شهروندانی که از خودروی شخصی استفاده نمی‌کنند اما در ترافیک ظهر روزهای پنج‌شنبه می‌مانند، در مورد نحوه اجرای طرح ترافیک در روزهای پنج‌شنبه، تصمیم گرفته شود.
ایلناایلنا4 روز قبل
رییس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور ناجا از ترافیک نیمه‌سنگین در آزادراه قزوین_کرج خبر داد. به گزارش ایلنا، سرهنگ نادر رحمانی، رییس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور ناجا گفت: ترافیک در آزادراه قزوین به کرج (محدوده پایانه شهید کلانتری تا پل فردیس) نیمه‌سنگین است. وی ادامه داد: سایر محورهای مواصلاتی کشور از جوی آرام و ترافیکی روان برخوردار هستند.
فراروفرارو1 هفته قبل
رئیس مرکز مدیریت راه‌های مازندران وضعیت ترافیکی در محور هراز مسیر جنوب به شمال را پرحجم اعلام کرد. به گزارش مهر، محسن هاشمی اظهار داشت: با توجه به تصاویر دریافتی از سامانه‌های هوشمند و گزارش راهداران، در حال حاضر تردد در محور هزار مسیر جنوب به شمال پرحجم و وضعیت ترافیک در دیگر مناطق و راه‌های استان عادی و روان است. وی درباره وضعیت جوی استان افزود: بارش یا مداخالات جوی خاصی گزارش نشده و وضعیت هوا صاف تا نیمه ابری است. هاشمی ادامه داد: محور وازک به بلده به دلیل عدم ایمنی در فصل سرما و زمستان مسدود است و تردد از مسیر‌های جایگزین هراز – دواب یا کندوان -پل زنگوله انجام می‌شود.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز1 هفته قبل
رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور ناجا آخرین وضعیت جوی و ترافیکی راه‌های کشور را تشریح کرد. سرهنگ نادر رحمانی گفت: ترافیک در محورهای اصلی مواصلاتی کشور به صورت روان است. وی همچنین درباره وضعیت جوی راه‌های کشور گفت: در اغلب محورهای گیلان، کرمانشاه، بردسکن-کاشمر، کاشمر- تربت حیدریه، خراسان رضوی، کاشان- قم، اصفهان، رامسر، مازندران، همدان- بروجرد، همدان- ملایر، خمیر، کهورستان، هرمزگان و لارستان در استان فارس بارش باران وجود دارد. همچنین در محور مراغه- هشترود در آذربایجان شرقی نیز بارش برف مشاهده می‌شود. رحمانی افزود: مه گرفتگی همراه با کاهش دید در اغلب محورهای اردبیل و آذربایجان غربی وجود دارد.
عصر ایرانعصر ایران1 هفته قبل
رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور ناجا از بارش برف در برخی از محورهای ۱۰ استان کشور خبر داد. به گزارش خبرگزاری مهر، نادر رحمانی با اشاره به آخرین وضعیت ترافیکی و جوی جاده‌های کشور گفت: با توجه به اتمام تعطیلات چندروزه در کشور، پیش‌بینی می‌کنیم محورهای مواصلاتی به استان تهران از عصر امروز پرحجم شود؛ در حال حاضر نیز ترافیک در مسیرهای شمال به جنوب هراز و چالوس نیمه‌سنگین است؛ همچنین در محدوده گردنه گدوک ترافیک سنگین گزارش شده است. رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور ناجا ادامه داد: هم‌اکنون بارش برف را در برخی از محورهای استان کرمان، همدان، مرکزی، قم، کرمانشاه، چهارمحال‌وبختیاری، لرستان، مازندران و کهگیلویه‌وبویراحمد و ارتفاعات فیروزکوه شاهد هستیم لذا این محورها لغزنده هستند و رانندگان برای تردد حتما زنجیرچرخ و وسایل گرمایشی همراه داشته باشند تا با مشکل مواجه نشوند. رحمانی با تأکید بر اینکه تردد از برخی از محورهای کوهستانی و برف‌گیر فقط با زنجیرچرخ امکان‌پذیر است، درباره محورهای مسدود در کشور نیز اظهار کرد: محور شمشک- دیزین در استان تهران، اولنگ- شاهرود در استان گلستان، تویسرکان- همدان در استان همدان، پونل- خلخال در استان گیلان، سروآباد- پاوه در استان کردستان و رامهرمز- بهبهان در استان خوزستان به‌دلیل کولاک و یخ‌زدگی، آبگرفتگی، ریزش کوه و ناایمن بودن تا اطلاع ثانوی مسدود است. رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور ناجا در پایان خاطرنشان کرد: افرادی که قصد سفر به محورهای کوهستانی دارند، از تکمیل بودن سوخت خودروی خود اطمینان کسب کنند تا درصورت گرفتاری در برف با مشکل مواجه نشوند.
برترین‌هابرترین‌ها1 ماه قبل
خبرگزاری مهر: سرهنگ سیاوش محبی در گفتگو با خبرنگار اظهار داشت: در حال حاضر شاهد ترافیک نیمه سنگین در محور هراز در مسیر شمال به جنوب محدوده‌های مشاء، بومهن، آبعلی و جاجرود هستیم و مابقی محور نیز ترافیک پرحجم دارد. محبی افزود: ترافیک در محور فیروزکوه و امام رضا (ع) عادی و روان است، اما در محدوده تهران به پاکدشت، در هر دو مسیر رفت و برگشت، شاهد ترافیک پر حجم هستیم. رییس پلیس راه شرق استان تهران از رانندگان خواست با رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی از ایجاد حوادث احتمالی برای خود و سرنشینان خودرو جلوگیری کنند. وی گفت: در حال حاضر بارش‌ها در محورهای مواصلاتی شرق استان تهران قطع شده است.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین3 هفته قبل
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایلنا، پلیس راهنمایی و رانندگی نیروی انتظامی طبق آخرین گزارش‌های دریافتی تا این لحظه اکثر محورهای مواصلاتی کشور از جوی آرام و ترافیکی روان برخوردار است. همچنین محورهای مسدود به این شرح هستند:۱ -محور اولنگ –شاهرود در استان‌های گلستان و سمنان. ۳ -در استان گیلان محور پونل _خلخال به علت ریزش کوه پل مسدود می‌باشد. ۹ -استان مازندران محور چمستان فرعی در کاپی به علت عدم ایمنی کافی مسدود گردید. ۱۲-استان خوزستان محورهای فرعی سویدانی و روستای حاجیه از توابع شهرستان سوسنگردبعلت طغیان رودخانه.
خبر فوریخبر فوری2 هفته قبل
یک مطالعه جدید نشان می‌دهد که برای صاحبان خودروهای خودران و بدون راننده ارزان‌تر خواهد بود تا وسایل نقلیه خود را به جای پرداخت هزینه پارکینگ در خیابان‌ها رها کنند که باعث افزایش تراکم ترافیک خواهد شد. به گفته پروفسور «آدام میلارد-بال» دانشگاه کالیفرنیا سانتا کروز با توجه به هزینه متوسط ۵۰ سنت برای هر ساعت پارک در پارکینگ‌ها، برای صاحبان خودروهای خودران به‌صرفه‌تر خواهد بود تا خودروهای خود را به جای پارک در پارکینگ در خیابان‌ها رها کنند. این کار بسیار ارزان‌تر از پرداختن پول پارکینگ خواهد و متأسفانه موجب افزایش چشمگیر حجم ترافیک در سطح شهرها می‌شود. ضمن این که هزینه‌های خودروهای خودران در سرعت‌های پایین کمتر می‌شود و این می‌تواند صاحبان این خودروها را تشویق کند تا وسایل نقلیه خود را در چنین سرعت‌هایی تنظیم کنند که این هم به نوبه خود موجب افزایش حجم ترافیک می‌شود. اما در حال حاضر هیچ‌کس خودروی کاملا خودران ندارد، بنابراین الان بهترین زمان برای وضع چنین قوانینی و جلوگیری از وقوع کابوس ترافیک سنگین در سطح شهر است.
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد3 روز قبل
صادق عباسی شاهکوه با اشاره به اینکه مکالمات بین‌الملل کاربران برای خروج از کشور و ورود به کشور باید از شبکه ارتباطات زیرساخت عبور کند، اظهار کرد: از نظر قانون هرگونه ترافیک ارتباطات بین‌الملل باید از شبکه ارتباطات زیرساخت عبور کند و زمانی که این ارتباطات از شبکه زیرساخت عبور نکند، غیرقانونی محسوب می‌شود. درست مانند کالایی که باید از گمرک کشور وارد شود و در غیر این‌صورت قاچاق به شمار می‌رود. وی با بیان اینکه هم اکنون از مسیر ارتباطات بین‌الملل اقدامات غیرقانونی در برقراری ترافیک صورت می‌گیرد که از جمله آن می‌توان به ایجاد ترافیک نامتعارف، ترمینیشن و قاچاق ترافیک اشاره کرد، افزود: سامانه شرکت ارتباطات زیرساخت، شماره‌هایی که ترافیک‌های نامتعارف ایجاد می‌کنند را شناسایی کرده و ما نسبت به قطع این شماره‌ها اقدام می‌کنیم. مدیرعامل شرکت ارتباطات زیرساخت، با تاکید براینکه شناسایی این‌گونه شماره‌ها به‌طور متداول اتفاق می‌افتد و سریعا قابل شناسایی بوده و طولانی مدت نیست، ادامه داد: معمولا سامانه شرکت زیرساخت به‌صورت هفتگی شماره‌هایی که از آنها به‌طور نامتعارف ارتباط برقرار شده باشد را شناسایی و قطع می‌کند. در مواردی نیز که اینگونه ارتباطات در شبکه ما شناسایی نشوند، از سوی اپراتورها گزارش داده می‌شوند و ما نسبت به قطع آنها اقدام کرده و پیگیری حقوقی انجام می‌دهیم.
زومیتزومیت2 هفته قبل
معاونت حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری تهران جدول تغییرات نرخ طرح ترافیک سال آینده را به‌تفکیک محل سکونت و حضور در ترافیک و نوع معاینه‌ی فنی اعلام کرد. شهرداری تهران در‌حالی از سال آینده طرح ترافیک ۱۳۹۸ را اجرا خواهد کرد که براساس اعلام معاونت حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری تهران، قرار است نرخ ورود به طرح ترافیک براساس نرخ تورم و حداکثر ۱۵ درصد افزایش یابد. بهای طرح ترافیک سال ۱۳۹۸ برای خودروهای بدون معاینه‌ی فنی برتر ۱۵ درصد افزایش یافته است. ساعات قبل از ۱۰ صبح و بعد از ۱۶ عصر، به‌عنوان ساعت‌های اوج ترافیک صبح و عصر درنظر گرفته می‌شود. همچنین، ملاک محاسبه‌ی حضور در ترافیک اوج یا غیراوج، اولین و آخرین مشاهده‌ی پلاک خودرو در دوربین‌ها است.
خبر فوریخبر فوری2 روز قبل
شنیده‌ها حاکی از آن است که از فردا طرح ترافیک دوباره در روزهای پنجشنبه اجرا می‌شود. شورای ترافیک برای سال ۹۸ مقررات سختگیرانه‌تری را برای کاهش تردد در محدوده طرح ترافیک و زوج یا فرد فعلی وضع کرده است. در سال ۹۸ ساکنین محدوده زوج و فرد هم برای تردد در این محدوده همانند ساکنین محدوده طرح ترافیک گرفتار باتلاق هزینه‌ها خواهند شد. بازگشت دوباره پنجشنبه‌ها به طرح ترافیک اگرچه اقدامی مناسب برای کنترل ترافیک محسوب می‌شود، اما حاکی از آن است که مطالعات مدیریت شهری برای اجرای طرح جدید ترافیک عجولانه و فاقد کارشناسی‌های لازم بوده است و اکنون به طرح سابق پناه برده است. مدیریت شهری هیچ تضمینی نداده است که افزوده شدن محدوده زوج و فرد به محدوده طرح ترافیک چگونه می‌تواند سبب کاهش آلودگی هوا و ترافیک شود.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین2 هفته قبل
معاون حمل ونقل و ترافیک شهردار تهران از احتمال ممنوعیت ورود خودروها به محدوده طرح ترافیک در روزهای پنجشنبه سال آینده خبر داد و گفت: چون پنجشنبه‌ها را از طرح ترافیک حذف کرده‌ایم، همانطور که پیش بینی هم می‌شد، ترافیک این روز‌ها افزایش پیدا کرده است. اعتمادآنلاین|‌ محسن پورسیدآقایی معاون حمل ونقل و ترافیک شهردار تهران با اشاره به طرح حذف روز‌های پنجشنبه از طرح ترافیک گفت: چون پنجشنبه‌ها را از طرح ترافیک حذف کرده‌ایم، همانطور که پیش بینی هم می‌شد، ترافیک این روز‌ها افزایش پیدا کرده است. معاون حمل ونقل و ترافیک شهردار تهران افزود: این وضعیت (مجانی، اما ترافیک) از دید یک عده اتفاقی خوب و از دید عده‌ای دیگر بد است. وی تصریح کرد: این اتفاق از دید افرادی که می‌خواهند وارد محدوده مرکزی شوند و تا پیش از این محدودیت داشتند، رضایت بخش است، ولی از دید عده‌ای دیگر که طرح ترافیک داشتند، این محدوده شلوغ‌تر شده و ناراضی هستند. پورسیدآقایی با بیان اینکه برخی این پیشنهاد را مطرح کرده‌اند که در سال ۹۸ وضعیت طرح ترافیک در روز‌های پنجشنبه به حالت سابق برگردد، گفت: ما در حال بررسی این موضوع هستیم، اما هنوز به چنین تصمیمی نرسیده‌ایم که روز‌های پنجشنبه مانند سال‌های گذشته مشمول اجرای طرح ترافیک شود.
خبر فوریخبر فوری3 هفته قبل
معاون حمل و نقل ترافیک شهرداری تهران از ارائه لایحه طرح ترافیک ۹۸ به شورای شهر خبر داد. محسن پورسید آقایی معاون حمل و نقل ترافیک شهرداری تهران در مورد سرانجام لایحه طرح ترافیک ۹۸ اظهار کرد: لایحه طرح ترافیک ۹۸ در هفته گذشته تقدیم کمیسیون حمل و نقل و ترافیک شورای شهر شد تا بررسی‌های نهایی پیش از مطرح شدن کلیات این لایحه در صحن علنی مورد بررسی قرار گیرد. وی با بیان اینکه پیشنهادات شهرداری در لایحه طرح ترافیک ۹۸ همانند سال گذشته بود، ادامه داد: در مفاد این لایحه نسبت به سال گذشته تغییری انجام نشده است؛ اما با این حال پیشنهاد افزایش ۲۰ درصدی را ارائه کردیم که البته مبلغ نهایی طرح ترافیک سال آینده توسط اعضای شورای شهر تعیین می‌شود. پورسیدآقایی با بیان اینکه طرح ترافیک ویژه خبرنگاران نیز امسال، ساز و کارش در کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تعیین می‌شود، گفت: ممکن است در حوزه سهمیه خبرنگاران تغییراتی از سوی شورای شهر اعمال شود. معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران نیز در مورد درآمدهای حاصل از طرح ترافیک در سال ۹۷ و واریز تنها مبلغ ۶۰ میلیارد تومان به خزانه شهرداری گفت: تا هفته قبل، مبلغ ۲۰۶ میلیارد تومان از محل طرح ترافیک وصول شده بود.
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد4 هفته قبل
بزرگراه‌های حکیم و همت در مسیر غرب به شرق، ورودی‌های اصلی جریان ترافیک به محدوده مرکزی پایتخت محسوب می‌شود که بخش قابل‌توجهی از مسافران خودروهای شخصی در سفرهای صبحگاهی در این دو معبر پرتردد، ساکنان شهرها و شهرک‌های حومه غربی پایتخت هستند. صبح‌ها دو ساعت قبل از شروع طرح ترافیک در تهران، بار تردد خودروهای شخصی در این دو بزرگراه –غرب به شرق- افزایش چشمگیر پیدا می‌کند به‌طوری‌که مشاهده تصویر واقعی رفت و آمد در ساعات ۵ و ۶ صبح در این دو معبر، حجم تردد را نزدیک به ازدحام خودرو در ساعت ۷:۳۰ تا ۹:۳۰ صبح نشان می‌دهد. ماجرا از این قرار است که بخشی از خودروسوارها که همواره قصد دور زدن ضوابط ترافیکی و مقررات شهری را دارند، یک تا دو ساعت زودتر از شروع مقررات طرح ترافیک- زودتر از ۶:۳۰ صبح- وارد شبکه بزرگراهی می‌شوند تا پیش از رهگیری توسط دوربین‌های ترافیکی، با ورود به محدوده، عملا از پرداخت عوارض روزانه طرح ترافیک معاف شوند. روز گذشته یک نمودار از میانگین حجم ورودی خودرو به محدوده طرح ترافیک در تهران طی پاییز امسال منتشر شد که محتوای آن، با تایید این واقعیت، ‌ مشخص می‌کند: در حال حاضر میزان ورود خودرو به محدوده طرح ترافیک در ساعت ۶ صبح تقریبا به اندازه میزان ورودی در هر یک از ساعات ۷ و ۸ صبح است. هر چند در این دو ساعت ۷ و ۸ صبح، طبق اعلام شهرداری، بار ورودی خودرو نسبت به سال گذشته نصف شده اما آنچه مورد غفلت قرار گرفته، «هجوم بامدادی خودرو به محدوده» است که با واقعی شدن بهای تردد در بزرگراه‌ها، می‌تواند مهار شود.
مهرمهر1 ماه قبل
نعمت الله دستیاری در گفت و گو با خبرنگار مهر گفت: تردد خودروهای سنگین و نیمه سنگین در جاده پلدختر -خرم‌آباد به دلیل نا ایمن بودن مسیر و آسیب به دو دهنه پل، ممنوع شده است. وی گفت: با توجه به بارش‌های اخیر و خسارت وارده به پل در محور خرم آباد- پلدختر کیلومتر ۷۵ بعد از روستای «افرینه» و پل روستای «گل گل» و به منظور جلوگیری از ایجاد حوادث، تا اطلاع ثانوی تردد وسیله نقلیه سنگین و نیمه سنگین در این محور ممنوع است و هم اکنون ترافیک سنگین را در این محور شاهد هستیم. فرماندار پلدختر افزود: همچنین تردد با رعایت سرعت مطمئنه و جوانب احتیاط از مسیر جایگزین محور کوهدشت انجام می‌شود.