تربت حیدریه

تربت حیدریه

مهرمهر12 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار مهر، منصور غلامی ظهر امروز در دیدار با جامعه دانشگاهی تربت حیدریه اظهار کرد: ایجاد و توسعه مراکز رشد و پارک‌های علم و فناوری به سمت کاربردی کردن نتایج تحقیقات و پژوهش هست و بر این اساس، اکنون ۱۹۷ مرکز رشد و ۴۲ پارک علم و فناوری در کشور فعال است. در ادامه سعید باستانی، نماینده مردم تربت حیدریه، زاوه و مه‌ولات در مجلس شورای اسلامی، خطاب به غلامی گفت: یکی از انتقادات ما به طرح قطب‌بندی و مأموریت‌گرایی کردن دانشگاه‌ها است که شما در اوایل حضور خود در این وزارتخانه قول برطرف کردن آن را دادید، اما هنوز این مشکل وجود دارد. وی ادامه داد: از دانشگاه فردوسی انتظار داشتیم در حق دانشگاه تربت حیدریه پدری کند؛ اما نامادری کردنش به شدت و خواسته یا ناخواسته، گریبان‌گیر ما است. نماینده مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: به عنوان مثال، برای انتخاب استاد ویژه گروه باستان‌شناسی یا گروه علوم‌سیاسی ما، دانشگاه فردوسی باید تشخیص بدهد که چه کسی مناسب است؛ در حالی که دانشگاه ‌تربت‌ حیدریه، دانشگاه مستقلی است. باستانی همچنین بیان کرد: این ولایت ویژه‌ای که از سوی دانشگاه فردوسی بالای سر دانشگاه‌ تربت‌حیدریه قرار گرفته است، زیاد مورد پسند ما نیست چرا که قرار بود این تحولات براساس مزیت‌هایی چون سن و عمر دانشگاه باشد که عملی نشده است.
تسنیمتسنیم15 ساعت قبل
حسن جعفری در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در مشهدمقدس با بیان اینکه فرآیند ثبت‌نام داوطلبان یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی ساعت ۸ صبح ۱۰ آذر ماه در ۱۲ حوزه انتخابیه آغاز شد، اظهار داشت: در این پنج روز در مجموع ۴۸۱ نفر ثبت‌نام قطعی شده‌اند که ۵۴ نفر مربوط به روز اول، ۶۳ نفر در روز دوم، ۹۶ نفر روز سوم، ۱۰۷ نفر در روز چهارم و ۱۶۱ نفر در روز پنجم ثبت نام بوده است. معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی افزود: از مجموع ثبت‌نام‌های قطعی شده در روز پنجم تعداد ۱۴۹ مرد و ۱۲ نفر زن هستند که ۳ نفر از بانوان در حوزه انتخابیه مشهد و کلات و ۱ نفر فریمان، سرخس و بخش‌های احمدآباد و رضویه، ۱ نفر از تربت جام، تایباد، باخرز، صالح آباد، ۳ نفر از نیشابور و فیروزه، ۲ نفر از تربت حیدریه، مه ولات، زاوه و ۲ نفر از قوچان و فاروج نام نویسی کرده‌اند. رئیس ستاد انتخابات استان خراسان رضوی میانگین سنی داوطلبان در روز پنجم را ۴۵ سال دانست و اظهار کرد: جوان‌ترین داوطلب ۳۰ ساله و مسن‌ترین آنها ۶۹ساله بوده است. وی خاطرنشان کرد: از مجموع داوطلبان روز پنجم ۲۳ نفر شغل آزاد، ۲ نفر بیکار، ۳۹ نفر فرهنگی، ۴ نفر پزشک، ۹نفر استاد دانشگاه، ۴۷ نفر کارمند، ۱۲ نفر بازنشسته، ۳ نفر وکیل یا قاضی، ۲ نفر روحانی، ۱۶ نفر دارای سایر مشاغل و ۴ نفر نماینده دور قبلی مجلس هستند. انتهای پیام/۲۸۱/ ع
تسنیمتسنیم16 ساعت قبل
ابراهیم نصری در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در مشهدمقدس اظهار داشت: هم اکنون بارش در شهرستانهای مشهد، بینالود (طرقبه - شاندیز) چناران، سرخس، قوچان و کلات سبب لغزندگی سطح جاده‌ها در این مناطق شده است. مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خراسان رضوی بیان کرد: مه‌گرفتگی نیز در جاده‌های مشهد - کلات در محدوده گردنه گوجگی، مشهد- سرخس در محدوده گردنه مزداوند و تربت جام –صالح آباد در محدوده گردنه کله مل سبب کاهش دید افقی رانندگان شده است. نصری افزود: علامه بر گردنه‌های یاد شده آزاد راه مشهد- باغچه، جاده باغچه –نیشابور، باغچه - تربت حیدریه و درگز- قوچان نیز دارای مه گرفتگی است. انتهای پیام/۲۸۱/ ع
اقتصادنیوزاقتصادنیوز1 روز قبل
وی با اشاره به تکمیل زیرساخت‌های پسکرانه‌ای بندر چابهار و سواحل مکران افزود: پروژه بزرگ‌راهی کریدور شمال_جنوب که از تربت حیدریه و بیرجند می‌آید سمت نهبندان و زاهدان و سپس خاش، ایرانشهر، نیکشهر و آخرسر چابهار ان‌شاالله بتوانیم این را هم به سرانجام برسانیم و تکمیل کنیم. وی با اشاره به حاشیه‌نشینی چابهار گفت: برای رفع حاشیه‌نشینی چابهار (پرسرعت‌ترین نرخ رشد حاشیه نشین ایران و بالاترین نرخ حاشیه نشینی در کشور نسبت به جمعیت شهر) که در سطح هزار هکتار از اراضی این شهر وجود دارد، در طرحی جامع بنیاد مسکن انقلاب اسلامی ۴ استان معین بنیاد سیستان و بلوچستان شدند و پروژه با جدیدت درحال اجراست. وزیر راه و شهرسازی هم‌چنین با اشاره به راه‌آهن چابهار_زاهدان گفت: کارگاه این پروژه تاکنون به‌خاطر کمبود اعتبار با ۳۰ درصد ظرفیت کار می‌کرده که با اختصاص ۳۰۰ میلیون یورو از اعتبارات صندوق توسعه ملی با موافقت مقام معظم رهبری به ظرفیت ۱۰۰ درصد می‌رسد. وی ادامه داد: درحال حاضر این پروژه با حدود ۴۵ درصد پیشرفت فیزیکی درحال کار است، زیرسازی تقریبا تکمیل شده و با اختصاص منابع صندوق توسعه ملی بخش روسازی پروژه که ناتمام بوده کامل می‌شود و تا پایان دولت به‌بهره‌برداری می‌رسد. محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی به همراه معاونان خود و هم‌چنین سعید محمد فرمانده قرارگاه سازندگی حضرت خاتم امروز به سواحل مکران سفر کردند، کلنگ آغاز شهر جدید تیس و فرودگاه بین‌المللی چابهار مهم‌ترین برنامه سفر است؛ فرودگاه بین‌المللی چابهار به پیمانکاری قرارگاه خاتم و کارفرمایی منطقه آزاد چابهار با ۵۵۰ میلیارد تومان اعتبار از منابع داخلی این سازمان در مدت ۲۴ ماه به‌بهره‌برداری می‌رسد.
الفالف2 روز قبل
هرچند اخبار احتمال حضور علی لاریجانی در انتخابات ریاست جمهوری در همه ادوار این انتخابات او را همراهی می‌کرد، اما در سه دوره گذشته هرگز چنین تصمیمی از سوی او گرفته نشد. لاریجانی پس از مجلس به کجا خواهد رفت؟ اعلام خبر عدم حضور لاریجانی در انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی دو مسیر را پیش روی اذهان عمومی قرار داد. از سوی دیگر، علی لاریجانی که گفت بود بی‌نیاز از حمایت اصلاح‌طلبان است، عملا خود را از پشتیبانی این جبهه محروم کرده است. اصولگرایان نیز با پر کردن لیست شهر قم خود با اسامی شخصیت‌هایی مانند زاکانی، ذوالنور و امیرآبادی فراهانی، جایی برای حضور علی لاریجانی در لیست خود باقی نگذاشتند. با توجه به مواضعی که دو جریان اصلاح طلب و اصولگرا در قبال علی لاریجانی دارند، می‌توان این پیش‌بینی را داشت که چنانچه او قصد شرکت در انتخابات ریاست جمهوری را داشته باشد، با نظر به نوع نگاه اصلاح طلبان به او، لاریجانی به صورت مستقل وارد انتخابات ریاست جمهوری خواهد شد.
تسنیمتسنیم2 روز قبل
سعید باستانی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در مشهدمقدس درباره عملکرد نمایندگی‌های خودروسازی در ارائه خدمات پس از فروش اظهار داشت: این نمایندگی‌ها از نظر درآمدی بر دو پایه استوار هستند؛ نخست پورسانت حاصل از فروش محصولات و دوم ارائه خدمات پس از فروش. در ایران ارائه خدمات، سودی برای نمایندگی‌ها به همراه ندارد و تنها سود نمایندگی‌ها از فروش به دست می‌آید. نماینده مردم تربت حیدریه، مه ولات و زاوه در مجلس شورای اسلامی افزود: در دو سال اخیر نمایندگی‌های خودروسازی‌ها نتوانستند سود چندانی از فروش خودرو به دست آورند و از آنجایی که ارائه خدمات پس از فروش نیز برای آنها زیان‌ده است، نمایندگی‌ها به تدریج ارائه این خدمات را کاهش دادند. باستانی با بیان اینکه بسیاری از نمایندگی‌های خودروسازی‌ها به دلیل زیان‌ده بودن به تعطیلی کشیده شده‌اند، ادامه داد: با افزایش مراجعه مردم به نمایندگی‌های ارائه کننده خدمات پس از فروش به دلیل کاهش کیفیت خودروهای تولیدی، کیفیت ارائه این خدمات نیز افت پیدا کرده است. انتهای پیام/۲۸۱/ ت
مهرمهر3 روز قبل
به گزارش خبرگزاری مهر، احمد یزدان پناه گفت: با توجه به بهبود شاخص کیفیت هوای شهر مشهد، اظهار کرد: تمامی مدارس و دانشگاه‌های مشهد فردا دایر است. معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان رضوی افزود کیفیت هوای کلانشهر مشهد پس از سه الی چهار روز شرایط هشدار، از عصر امروز رو به بهبود است. همچنین مهدی مجیدی فرد، سخنگوی آموزش و پرورش خراسان رضوی نیز گفت: با توجه به کاهش شاخص آلودگی هوا، فردا چهارشنبه ۱۳ آذر ماه کلیه مدارس در سطح مشهد مقدس دایر بوده و مطابق روال معمول به فعالیت خود ادامه خواهند داد. لازم به ذکر است که بر اساس اعلام سازمان محیط زیست خراسان رضوی، شاخص‌های لحظه‌ای هوای مشهد در حال حاضر زیر ۱۰۰ است و برای فردا نیز این وضعیت ادامه دارد. همچنین کلیه مدارس شهرستان مه ولات نیز فردا تعطیل اعلام شده است.
ایسناایسنا3 روز قبل
ایسنا/خراسان رضوی ۱۷ تفاهم‌نامه اقتصاد مقاومتی شهرستان‌های خراسان رضوی در جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی به امضاء رسید که با امضای این تفاهم‌نامه‌ها تعداد معین‌های اقتصاد مقاومتی خراسان رضوی در چهارچوب طرح مثلث توسعه اقتصادی فرهنگی به ۱۴۲ معین افزایش پیدا کرد. بر این اساس، تعاونی توسعه اندیشه به عنوان معین اقتصاد مقاومتی روستاهای توس علیا و سفلی، اتحادیه تعاونی‌های دهیاری‌ها به عنوان معین اقتصاد مقاومتی روستای زرکش، اتحادیه تعاونی‌های حمل‌ونقل به عنوان معین اقتصاد مقاومتی روستاهای قادرآباد، عبدل‌آباد، عسگریه و بالاجام، تعاونی طراحان برتر خاورمیانه به عنوان معین اقتصاد مقاومتی روستاهای بازه‌حور و رباط‌سفید، تعاونی نیل‌افشان به عنوان معین اقتصاد مقاومتی روستای حسین‌آباد بخش مرکزی، تعاونی چاپ پیمان نو به عنوان معین اقتصاد مقاومتی روستای حسین‌آباد بخش احمدآباد، تعاونی برسادگستران به عنوان معین اقتصاد مقاومتی روستاهای همت‌آباد و خادم‌آباد، مسئولیت توسعه و توانمندسازی روستاهای مشهد را بر عهده گرفتند. همچنین تعاونی فولادیار به عنوان معین اقتصاد مقاومتی روستاهای ماروس، تقی‌آباد و درخت سنجد نیشابور انتخاب و تفاهم‌نامه مربوطه به امضا رسید. در این راستا، تعاونی توسعه و عمران تربت حیدریه به عنوان معین اقتصاد مقاومتی روستای بایگ و فندر، تعاونی صنایع دستی تلاشگران تربت حیدریه به عنوان معین اقتصاد مقاومتی روستای فدرد، تعاونی سنبله‌رخ به عنوان معین اقتصاد مقاومتی روستای سلطان‌آباد رخ، تعاونی ابریشم طوس بایگ به عنوان معین اقتصاد مقاومتی بایگ روستای بسک، مسئولیت توسعه و توانمندسازی این مناطق را در شهرستان تربت‌حیدریه برعهده گرفتند. همچنین اتحادیه تعاونی‌های صادرات به عنوان معین اقتصاد مقاومتی سمنگان شهرستان قوچان، تعاونی توسعه و عمران شاندیز به عنوان معین اقتصاد مقاومتی روستاهای جاغرق، نقندر، کلاته‌آهن و کنک شهرستان بینالود انتخاب شدند.
عصر ایرانعصر ایران3 روز قبل
سخنگوی اداره کل آموزش و پرورش خراسان رضوی گفت: به دلیل منظور جلوگیری از شیوع بیماری آنفلوآنزا تمامی مدارس شهرستان زاوه در دو نوبت صبح و عصر روز چهارشنبه ۱۳ آذر ماه تعطیل است. وی اضافه کرد: این تصمیم پیرو مصوبه شورای آموزش و پرورش شهرستان زاوه و به منظور جلوگیری از شیوع بیماری آنفلوآنزا گرفته شده است. گفتنی است هشت نفر تا کنون در خراسان رضوی بر اثر ابتلا به بیماری آنفلوآنزا جان خود را از دست داده‌اند که چهار نفر از این شمار در مشهد بوده‌اند. بر اساس تصمیم شب گذشته شورای تامین شهرستان مه‌ولات نیز مدارس این شهرستان در دو روز سه‌شنبه و چهارشنبه تعطیل شدند. همچنین مدارس شهرستان تربت حیدریه در دو نوبت صبح و عصر فردا چهارشنبه به منظور جلوگیری از شیوع بیماری آنفلوآنزا تعطیل است.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز3 روز قبل
سرهنگ محمد علی مدیر روز سه‌شنبه افزود: شب گذشته مامورن پاسگاه سرهنگ با همکاری پایگاه حفاظت شهرستان تربت حیدریه چهار نفر را در بخش رخ شهرستان مذکور در حین حفاری غیر مجاز دستگیر کردند. وی ادامه داد: در این عملیات از دستگیر شدگان آلات و ادوات حفاری نیز کشف و ضبط شد. فرمانده یگان حفاظت میراث فرهنگی خراسان رضوی گفت: متهمان به پاسگاه هدایت و پرونده تشکیل شده در این خصوص به مراجع قضایی ارسال شد. شهرستان تربت حیدریه در فاصله ۱۴۰ کیلومتری جنوب مشهد مرکز استان خراسان رضوی قرار دارد و دارای ۳۲۰ جاذبه گردشگری است و ۵۲ اثر تاریخی در فهرست آثار ملی این شهرستان به ثبت رسیده است.
مهرمهر3 روز قبل
محمدرضا قرایی در گفتگو با خبرنگار مهر در خصوص تعطیلی مدارس این شهرستان با توجه به شیوع آنفلوانزا، گفت: تا این لحظه هیچ نشانی از ابتلای دانش آموزان این شهرستان به آنفلوانزا مشاهده نشده، اما به منظور پیشگیری از ابتلای دانش آموزان، فردا چهارشنبه کلیه مراکز پیش دبستانی و مدارس تعطیل خواهند بود. همچنین کلیه مدارس شهرستان مه ولات نیز فردا تعطیل اعلام شده است.
ایسناایسنا4 روز قبل
ایسنا/خراسان رضوی رئیس ستاد انتخابات خراسان رضوی گفت: از مجموع داوطلبان ثبت نام شده در روز دوم، تعداد ۵۱ نفر مرد و ۱۱ نفر زن هستند که ۹ نفر از بانوان در حوزه انتخابیه مشهد و کلات، یک نفر در حوزه انتخابیه سبزوار، جوین، جغتای، داورزن و خوشاب و یک نفر هم از حوزه انتخابیه کاشمر، بردسکن و خلیل آباد ثبت نام کرده‌اند. وی افزود: از مجموع ثبت نام‌های انجام گرفته، ۱۱۵ مورد نهایی شده و ۴ نفر نیز درحال تکمیل ثبت نام و طی فرآیندهای قانونی هستند. رئیس ستاد انتخابات خراسان رضوی خاطرنشان کرد: از مجموع داوطلبان روز دوم، ۱۶ نفر کارمند، ۱۱ نفر فرهنگی، ۷ نفر شغل آزاد، ۶ نفر بازنشسته، یک نفر روحانی و ۲۱ نفر دارای سایر مشاغل بوده‌اند. لازم به ذکر است، از ۵۷ نفر متقاضی ثبت نام در روز اول، تعداد ۵۴ نفر به صورت قطعی ثبت نام کردند و ۳ نفر به روز بعد موکول شد که ثبت نام آنها کامل شده است. به گزارش ایسنا، از جمله چهره‌هایی که امروز در استان خراسان رضوی نسبت به ثبت نام در یازدهمین دوره انتخابات مجلس اقدام کرد، ابوالقاسم عابدین‌پور، نماینده مردم تربت حیدریه در دوره ششم مجلس شورای اسلامی بود.
ایسناایسنا5 روز قبل
ایسنا/خراسان رضوی معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی گفت: در راستای معرفی اماکن گردشگری شهرهای استان خراسان رضوی که تاکنون ناشناخته مانده‎اند، برای راهنمایان گردشگری و دفاتر خدمات مسافرتی تورهای آشناسازی برگزار می‎شود. یوسف بیدخوری در گفت‌وگو با ایسنا عنوان کرد: تورهای آشناسازی تاکنون در شهرهای کاشمر، تربت حیدریه و کلات برگزار شده و به زودی در شهرستان‌های سبزوار، داورزن و گناباد نیز برگزار می‏‌شود. وی ادامه داد: تلاش می‌‏شود هر ماه یک تور آشناسازی با مقصد شهرستان‌های مختلف استان خراسان رضوی برگزار کنیم، با این اقدام در آینده نزدیک در همه شهرستان‌ها رونق گردشگری را خواهیم داشت. معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی افزود: یکی از مهم‌ترین بخش‎های اقتصادی که امروز به آن اهمیت بسیاری داده می‌‏شود، استفاده از ظرفیت‎ها و قابلیت‎های مهم گردشگری است که در استان خراسان رضوی وجود دارد. وی عنوان کرد: سعی می‎شود تمرکز را از روی شهر مشهد برداریم، بسیاری از شهرستان‌ها می‎توانند از قابلیت حضور تعداد بسیاری از زائرانی که همه ساله به استان خراسان رضوی و مرقد شریف حضرت رضا (ع) مشرف می‏‌شوند، استفاده کنند.
تسنیمتسنیم5 روز قبل
وی با اشاره به فرآیند برگزاری یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی و میان‌دوره‌ای مجلس خبرگان رهبری در خراسان رضوی افزود: اردیبهشت ماه سال جاری ستاد انتخابات استان تشکیل و اعضای آن مشخص شد، طبق ماده ۲۹ قانون انتخابات اسامی افراد مستعفی برای شرکت در انتخابات جمع آوری و اطلاع‌رسانی صورت گرفت که طی آن ۱۹ نفر از مدیران استان استعفاء دادند. جعفری ادامه داد: فرآیند شروع ‌انتخابات میان دوره‌ای مجلس خبرگان رهبری از امروز آغاز شده است و داوطلبان شرکت در انتخابات مجلس شورای اسلامی هم از فردا می‌توانند نسبت به ثبت نام اقدام کنند. وی با ارائه آماری پیرامون احزاب فعال در خراسان رضوی خاطرنشان کرد: هم‌اکنون ۵۷ حزب قانونی در استان فعالیت می‌کنند و ما هم به صورت قانونی از همه احزاب فعال استان حمایت می‌کنیم. جعفری با اشاره به اتفاقات اخیر پیرامون طرح سهمیه‌بندی بنزین در کشور خاطرنشان کرد: مردم خراسان رضوی در این ایام از متولیان امنیت حمایت ویژه‌ای کردند که این مسئله جای تقدیر دارد. وی با تاکید بر اینکه مردم خراسان رضوی درک و فهم خوبی از حوزه امنیت دارند، تصریح کرد: دغدغه‌ای در حوزه امنیتی نداریم و از طرفی اطلس امنیتی انتخابات هم آماده شده است.
مهرمهر6 روز قبل
وی افزود: حوزه انتخابیه تربت حیدریه دارای هفت حوزه فرعی و یک حوزه اصلی است که حوزه‌های فرعی در مه ولات، شادمهر، زاوه، بخش سلیمان زاوه، کدکن، بایگ، رباط سنگ و حوزه اصلی در فرمانداری این شهرستان نیز مستقر شدند. فرماندار تربت حیدریه بیان کرد: تمام تلاش دست اندرکاران وزارت کشور بر این است تا ماموریت انتخاباتی خود را در نهایت بی طرفی، سلامت و صلابت به نحو مطلوب به انجام برساند. رستمی ابراز کرد: در دور قبلی انتخابات مجلس شورای اسلامی ۸۴ درصد جمعیت واجد شرایط این حوزه انتخابیه در انتخابات شرکت کردند، اما در دور دوم این میزان مشارکت به ۵۳ درصد کاهش یافت. وی گفت: براساس پیش بینی‌های اولیه چهار هزار و ۲۰۰ نفرعوامل اجرایی، برگزاری یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی را در این حوزه انتخابیه بر عهده دارند. رئیس ستاد انتخابات حوزه انتخابیه تربت حیدریه گفت: تخلفات انتخاباتی در فضای مجازی و حقیقی تفاوتی ندارند به طوری که تمام فعالیت‌ها در فضای مجازی رصد و طبق قانون با متخلفین برخورد می‌شود.
مهرمهر6 روز قبل
همچنین ۳۰ نفر معلولان نیز از شهرستان‌های چناران، قوچان و تربت حیدریه در مسابقات شرکت خواهند کرد. همچنین در ماده ۱۲ این قانون آمده است که دستگاه‌های مختلف می‌توانند افراد معلول را به کار بگیرند. همچنین کلیه کارفرمایان که از افراد معلول تحت سرپرستی بهزیستی از پرداخت حق بیمه قانون کار معاف می‌باشند. مدیرکل بهزیستی خراسان رضوی با بیان اینکه حدود ۳۰ هزار نفر از افراد تحت پوشش بهزیستی در سال جاری استخدام خواهند شد، گفت: برخی از معلولین به خاطر شرایط جسمانی خاص وابستگی زیادی به وسیله نقلیه خود دارند لذا در خصوص سهمیه سوخت آنان تمهیدات اندیشیده شده است. وی گفت: تا پایان سال ۱۴۰۰ افراد تحت پوشش بهزیستی دارای پرونده ژنتیک خواهند بود.
ایسناایسنا6 روز قبل
ایسنا/خراسان رضوی معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی گفت: احزاب بر حضور در رقابت اصرار دارند و برای آن اعلام آمادگی کردند، بنابراین شاهد حضور همه احزاب و مخصوصا حضور بیشتر مستقلین خواهیم بود. ۱۸ گام برای حوزه انتخابات مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری طراحی کردیم که بر اساس آن باید در این حوزه‌ها محقق شود. اولین گام که امروز اتفاق افتاد، دستور شروع انتخابات طبق ماده ۲۸ است که هم دستور شروع انتخابات مجلس خبرگان و هم‌ انتخابات مجلس از امروز صادر شده و ثبت نام نامزدهای مجلس از فردا آغاز می‌شود. معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی، گفت: اصل مدارکی که ارائه شد، اسکن و در سامانه ثبت نام انتخابات الحاق می‌شود. معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی، بیان کرد: کلیه جانبازان، آزادگان و فرزندان شهدا از مقطع تحصیلی بالاتر برخوردار می‌گردند.
فارسفارس1 هفته قبل
سرهنگ هادی امیدوار در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در مشهد با بیان اینکه ترافیک ورودی به مشهد در کلیه مسیرهای بزرگراهی پرحجم است، درباره وضعیت ترافیکی ورودی‌های خراسان رضوی گفت: چهار محور قوچان، نیشابور، سبزوار و تربت حیدریه به سمت مشهد نیز پرحجم گزارش شده است. رییس پلیس راه فرماندهی انتظامی خراسان رضوی ادامه داد: از ابتدای صبح تاکنون سه فقره تصادف جرحی منجر به مصدومیت ۵ نفر شده که علت عمده این تصادفات تخطی از سرعت مطمئنه و انحراف به چپ بوده است. رییس پلیس راه فرماندهی انتظامی خراسان رضوی با بیان اینکه بیشترین تلفات جاده‌ای خراسان رضوی مربوط به واژگونی خودروهاست بر استفاده از کمربند ایمنی توسط همه سرنشینان تاکید کرد. امیدوار تصریح کرد: از رانندگان انتظار داریم در صورت ایجاد راهبندان حتما خودروها را به منتهی الیه سمت راست جاده منتقل و راهی برای عبور خودروهای امدادی باز کنند تا وضعیت زودتر به حالت عادی بازگردد. انتهای پیام/ ۷۰۰۶۸

عکس/ برداشت زعفران در تربت حیدریه

17+
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 هفته قبل
بازار سرمایه ایرانبازار سرمایه ایران1 هفته قبل
حامد سلطانی نژاد افزود: از زمان راه اندازی معاملات گواهی سپرده کالایی در بورس کالا تاکنون بیش از ۱۰۰ تن زعفران در بورس کالا معامله شده و امسال نسبت به‌ سال قبل مقدار معاملات زعفران رشد قابل توجهی داشته است، اگر خرید توافقی هم به‌ این رقم اضافه شود، قابل توجه خواهد بود. غلامحسین مظفری به ظرفیت‌های بورس کالا اشاره کرد و افزود: بورس کالا یک فرصت ایده آل برای اقتصاد کشور به شمار می‌رود به طوریکه می‌توانیم در حوزه بین المللی برای صادرات و واردات کالاها از مسیر بورس به موفقیت‌های زیادی دست یابیم. کشمش، خرما و ابریشم در راه بورس کالانماینده مردم تربت حیدریه، مه ولات و زاوه در مجلس از برنامه ریزی و اقدامات بورس کالای ایران و همراهی فعالان بخش کشاورزی به منظور ورود کشمش، خرما و ابریشم به معاملات بورس در آینده‌ای نزدیک خبر داد. وی با بیان اینکه تأمین نهاده‌ها و نگهداری آنها بسیار سخت است افزود: ما باید بخش خصوصی را به صورت مدیریت شده وارد این عرصه کرده و گندم را در بورس کالا عرضه کنیم. مجید کیان پور با تاکید بر اینکه بورس بهترین مکان برای جذب سرمایه‌های سرگردان جامعه است، به بورس کالا به عنوان بستر انجام معاملات اشاره کرد و گفت: اصل شفافیت را در معاملات کالاها به واسطه عرضه در بورس کالا شاهد هستیم به شیوه‌ای که با تمرکز عرضه محصولات مهم و مواد اولیه در بورس، تولیدکنندگان حمایت می‌شوند و واسطه‌ها از چرخه توزیع کالاها کنار می‌روند.
مهرمهر1 هفته قبل
به گزارش خبرنگار مهر، حجت‌الاسلام مهدی طائب، پنج‌شنبه شب در اجتماع مدافعان ولایت در تربت حیدریه اظهار کرد: امروز شاهدیم که آرزوی انبیای الهی که روی کار آمدن نیروی مؤمن و بابصیرت برای تشکیل تمدن نوین اسلامی است، در حال تحقق است. وی افزود: مشکلی که انبیا از ابتدا داشتند، این بود که یا نیروی کافی نداشتند و یا اینکه نیروها از ایمان و بصیرت لازم برخوردار نبودند و امروز به فضل الهی، نیرویی به نام بسیج ۲۰ میلیونی در حال شکل‌گیری و سازماندهی است که شاکله اصلی آن را ایمان و بصیرت تشکیل داده که در آزمون‌های سخت و دشوار سربلند بیرون آمده است. رئیس قرارگاه راهبردی عمار با انتقاد از نحوه اعلام و اجرای طرح افزایش نرخ بنزین، گفت: این اقدام هر چند باید اجرا می‌شد، اما نحوه اعلام و اجرا مانند بیماری بود که بدون مسکن و داروی لازم جراحی شد و با این بی‌تدبیری مسئولان، برای کشور هزینه تراشی شد. حجت‌الاسلام طائب ادامه داد: بعد از تمام تهدیدات، تحریم‌ها، فتنه‌ها و آشوب‌ها، امروز دشمن به دنبال تکرار پایان صفین بود که موفق نشدند. رئیس قرارگاه راهبردی عمار در انتها تأکید کرد: آنچه که امروز بیش از همه مهم است، این است که باید در کنار ارتقای توانمندی‌های مختلف، ایمان قوی و بصیرت لازم را ارتقا داد تا در برهه‌های فتنه، تحریم و تهدید در کنار اولیای خدا، برای تشکیل تمدن بزرگ اسلامی قدم برداشت.
ایسناایسنا1 هفته قبل
ایسنا/خراسان رضوی معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی اداره کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس خراسان رضوی گفت: اکنون ۷۲۶ کلاس درس در استان خراسان رضوی در حال احداث است، این اقدامات موجب شده با استان بعد از خودمان که در رتبه دوم کشور قرار دارد در سال گذشته ۲۰۰ کلاس و امسال ۴۰۰ کلاس درس فاصله داشته باشیم. خدادادی اظهار کرد: اکثر شهرهای کوچک و روستاها دارای مدارسی با استحکام بالا هستند، با کمک خیرین توانستیم سال گذشته با استان بعد از خودمان که در رتبه دوم کشور قرار دارد ۲۰۰ کلاس و امسال ۴۰۰ کلاس درس فاصله داشته باشیم، که امیدواریم این فاصله بیشتر شود. وی ادامه داد: تاکنون یک هزار و ۲۰۴ کلاس درس را تحویل داده‌ایم و در حال تکمیل کردن ۷۲۶ کلاس درس دیگر در سطح استان هستیم، که امیدواریم تا مهرماه سال آینده این تعداد کلاس درس تکمیل و تحویل گردد. روشندل ۱۰ درصد مدارس شهرستان را تخریبی و ۵۰ درصد مدارس را نیازمند مقاوم سازی اعلام کرد و افزود: اکنون ۱۰هزار دانش‌آموز در ۱۰۰ مدرسه مشغول به تحصیل هستند. به گزارش ایسنا؛ با حضور خیران یک باب مدرسه در روستای ایور از توابع بخش کوهسرخ افتتاح و از وضعیت مدارس روستای سعدالدین در شهرستان خلیل‎آباد نیز بازدید شد.

برداشت زعفران

22+
الفالف1 هفته قبل
مهرمهر1 هفته قبل
به گزارش خبرنگار مهر، محمدرضا خدادادی پیش از ظهر امروز در مراسم خیرین مدرسه ساز روستای سعدالدین که با حضور تعدادی از اعضای یک موسسه خیرین مدرسه ساز در تهران در مرکز رفاهی معلم برگزار شد، با بیان اینکه دغدغه خیرین، ساخت مدرسه‌های مناسب برای دانش آموزان است، اظهار کرد: تجهیز مدارس به امکانات رفاهی و آموزشی در آموزش فرزندان این مرز و بوم تأثیرگذارتر است. وی عنوان کرد: مدارس خراسان رضوی ۷۰ درصد دارای استحکام نسبی هستند و فقط ۳۰ درصد نیاز به مقاوم سازی و تخریب و بازسازی دارد که تعداد مدارس تخریبی کم‌تر است. معاون پشتیبانی اداره کل استان آموزش و پرورش افزود: در اکثر شهرهای کوچک و روستاها مدارس دارای استحکام بیشتری وجود دارد. وی اشاره کرد: اعتبارات دولتی در تناسب کمک خیرین کمتر است، به گونه‌ای که در خراسان رضوی ۶۰ درصد هزینه‌های ساخت مدارس از محل کمک خیرین و ۴۰ درصد از اعتبارات دولتی است. وی گفت: دولت در تلاش است پروژه هایی که سهم خیرین تکمیل شده است را تکمیل و به سرانجام برساند.
ایسناایسنا1 هفته قبل
ایسنا/خراسان رضوی مدیر بین‌الملل دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: مهمترین اصل در بین‌المللی‌سازی دانشگاه‌ها، ارتقاء کیفیت علمی و آموزشی است که باید در اولویت قرار گیرد. پنجمین نشست شورای بین الملل کلان منطقه ۹ کشور در دانشگاه علوم پزشکی مشهد با حضور دکتر محمد امیرخانی، معاون و قائم مقام مدیر بین‌الملل وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی، دکتر نائلی، رئیس اداره همکاری‌های اقتصادی امور بین‌الملل، مسؤولان و مدیران بین‌الملل دانشگاه‌های علوم پزشکی کلان‌منطقه نه برگزار شد. دکتر سیامک زارعی قنوانی، مدیر بین‌الملل دانشگاه علوم پزشکی مشهد، اظهار کرد: بر اساس مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی، دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور به ۱۰ کلان‌منطقه تقسیم شدند که دانشگاه‌ها و دانشکده‌های علوم پزشکی مشهد، اسفراین، تربت جام، تربت حیدریه، خراسان جنوبی، خراسان شمالی، سبزوار، گناباد و نیشابور منطقه ۹ کشور را تشکیل می‌دهند. وی با اشاره به اینکه مهمترین اصل در بین‌المللی‌سازی دانشگاه‌ها، ارتقاء کیفیت علمی و آموزشی است که باید در اولویت قرار گیرد، اظهار کرد: در این نشست در خصوص اقدامات انجام شده و برنامه‌های آتی جهت بین‌المللی‌سازی دانشگاه‌های کلان‌منطقه نه و مباحث مختلف حوزه سلامت بحث و تبادل نظر شد. گفتنی است در این نشست مدیران بین‌الملل دانشگاه‌های کلان منطقه ٩ به ارائه گزارش عملکرد و بحث و تبادل نظر پرداختند.

برداشت زعفران در تربت حیدریه

23+
باشگاه خبرنگارانباشگاه خبرنگاران1 هفته قبل
رکنارکنا1 هفته قبل
دانشگاه علوم پزشکی مشهد روز سه‌شنبه به نقل از مسوول واحد فراهم‌آوری اعضای پیوندی این دانشگاه گزارش داد: در نهصد و پنجاه و پنجمین عمل اهدای عضو از اهدا کننده مرگ مغزی این دانشگاه، بدن مرحوم «رجب الله تعالی رودی» که از بیمارستان نهم دی تربت حیدریه معرفی شده بود پس از تأیید مرگ مغزی و رضایت خانواده‌ وی در بیمارستان منتصریه مشهد تحت عمل جراحی اهدای عضو قرار گرفت. دکتر ابراهیم خالقی افزود: کبد این بیمار مرگ مغزی در بیمارستان منتصریه مشهد به یک مرد ۶۴ ساله ساکن مشهد پیوند شد و قسمتی از پوست بدن وی برای پیوند به بخش سوختگی بیمارستان امام رضا (ع) و قرنیه‌های وی نیز به بانک چشم دانشگاه علوم پزشکی مشهد ارسال گردید. واحد پیوند اعضا از بیماران مرگ مغزی دانشگاه علوم پزشکی مشهد که اکنون شمال شرق کشور را زیر پوشش دارد از سال ۱۳۸۰ فعالیت خود را آغاز کرده است. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.
رکنارکنا1 هفته قبل
به گزارش رکنا، ابراهیم خالقی مسئول واحد فراهم آوری اعضای پیوندی دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: نهصد و پنجاه و پنجمین عمل اهدای عضو از اهدا کننده مرگ مغزی آقای رجب الله تعالی رودی ۵۷ ساله ساکن خواف که از بیمارستان نهم دی تربت حیدریه به واحد فراهم آوری اعضای پیوندی در مرکز پیوند اعضای دانشگاه مشهد معرفی شده بود، پس از انجام مراحل تأیید مرگ مغزی و رضایت خانواده او در بیمارستان منتصریه تحت عمل جراحی اهدای عضو قرار گرفت. او ادامه داد: کبد مرحوم رجب الله تعالی رودی در بیمارستان منتصریه به آقای ۶۴ ساله ساکن مشهد پیوند و به نامبرده زندگی دوباره‌ای بخشید. مسئول واحد فراهم آوری اعضای پیوندی دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: همچنین قسمتی از پوست زنده یاد جهت پیوند به بخش سوختگی بیمارستان امام رضا (ع) ارسال گردید. خالقی افزود: قرنیه‌های مرحوم رجب الله تعالی رودی نیز جهت پیوند به بانک چشم دانشگاه علوم پزشکی مشهد ارسال گردید. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.
مهرمهر1 هفته قبل
به گزارش خبرنگار مهر، این روزها فصل برداشت زعفران در شرایطی در حال رسیدن به خط پایان است که افزایش دستمزد کارگران و ورود زعفران فروش نرفته از سال قبل به بازار باعث کاهش قیمت‌ها شده و این طلای سرخ اشک کشاورزان را درآورده است. وی با ابراز اینکه شرکت‌های تعاونی با قیمت خرید تضمینی محصول کشاورزان را با وعده‌های پرداخت ۱۵ روزه تا سه ماهه می‌خرند ولی گاها تا یک سال پرداخت پول طول می‌کشد، اضافه کرد: بنابراین کشاورزان ترجیح می‌دهند محصول خودشان را پایین‌تر از قیمت خرید تضمینی به قیمت نقد به واسطه گران بفروشند. وی با ابراز اینکه گاهی اوقات شرکت‌های تعاونی قیمت خرید تضمینی محصول دقیق اعلام نمی‌کنند، اظهار کرد: به عنوان نمونه در انتظار ما به التفاوت دو میلیون تومانی قیمت اصلی زعفران در سال گذشته بودیم اما هیچ وقت پولی به دست ما نرسید. سازمان تعاونی روستایی مسئول اصلی خرید زعفران است و جهاد کشاورزی مسئولیت نظارت بر آن را بر عهده دارد. علت ارزانی زعفران در سال جاری ورود ۳۰ تن زعفران به فروش نرفته از سال گذشته به بازار است که قیمت آن را شدیدا کاهش داد.

به انتهای لیست رسیدید