ترجمه

ترجمه

پسر ۱۸ ساله هنگام کار با سر داخل چرخ گوشت افتاد+ فیلم لحظه سوسیس شدن

رکنارکنا8 دقیقه قبل
به گزارش گروه ترجمه رکنا، بی احتیاطی کارگر کارخانه تولید سوسیس مرگ دلخراشی را برایش رقم زد. روز گذشته در یکی از کارخانه‌های فیلیپین پسری ۱۸ ساله که به عنوان تازه کار وارد کارخانه شده بود هنگام چرخ کردن گوشت به دلیل بی احتیاطی اش به داخل چرخ گوشت افتاد و نیمی از بدنش در دستگاه چرخ شد. همکار پسر جوان که برای رسیدگی به اوضاع او به سراغش آمده بود با جسد چرخ شده کارگر بیچاره مواجه شد و با تماس با امدادرسانی و اداره پلیس درخواست کمک کرد. طبق گزارش پزشکی قانونی، در ابتدا دست راست کارگر ۱۸ ساله به داخل چرخ گوشت رفت و بعد نیمی از بدنش داخل دستگاه کشیده شد. با انتشار این خبر در فضای مجازی و رسانه‌ها پزشکان و پلیس خواستار مراقبت زیاد هنگام استفاده از ماشین آلات کارخانه‌ای شدند. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.
فراروفرارو1 ساعت قبل
آنها فقط پایان‌نامه نمی‌نویسند، مقاله ترجمه می‌کنند و حتی برایتان مقاله می‌نویسند تا در نشریه‌های داخلی و خارجی چاپ کنید. هزینه چاپ مقاله در نشریات خارجی بین ٥٠ تا ٣٠٠٠ دلار است که هزینه‌های بالاتر مربوط به نشریات خارجی است که پرتیتراژتر و معتبرتر هستند. درواقع آنها با دلار ١٢‌هزار تومانی چیزی بین ٦٠٠‌هزار تومان تا ٣٦‌میلیون تومان از شما پول می‌گیرند تا مقاله‌تان را در نشریات خارجی چاپ کنند. قیمت چاپ مقاله در نشریات تخصصی و کم‌تیراژ کمتر است و قیمت چاپ مقاله در روزنامه‌های پرتیراژ بالاتر است. البته اگر دانشگاه مهمی مثل علامه درس بخوانی یا دانشگاه تهران یا تربیت مدرس، قیمت پایان‌نامه تا ٨‌میلیون تومان هم می‌رسد.
ایسناایسنا2 ساعت قبل
مشکلات طرح‌های فصلی کتاب در نشست هم‌اندیشی «طرح تابستانه کتاب» مطرح شد. مدیرعامل خانه کتاب خاطرنشان کرد: طرح تابستانه کتاب به مدت ۱۰ روز در استان‌ها و هشت روز در تهران برپا خواهد شد. مدیرعامل خانه کتاب درباره زمان برگزاری طرح تابستانه کتاب گفت: تابستانه کتاب از ۲۵ تیرماه تا سوم مردادماه در سطح استان‌ها و از ۲۷ تیرماه تا سوم مرداد در شهر تهران برگزار خواهد شد. در ادامه نشست، ناشران و کتاب‌فروشان انتقادها و پیشنهادهای خود را درباره طرح تابستانه کتاب بیان کردند. همچنین مشکلات نرم‌افزاری طرح‌های فصلی کتاب در ساعت‌های شبانه‌روز و ضعف اطلاع‌رسانی از دیگر مسائل مطرح‌شده بود.
فارسفارس2 ساعت قبل
از روایت نگاشته‌شده بر پلاکارد پشت سر رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار امروز مسؤولان دستگاه قضا، این‌گونه برداشت می‌شود که موضوع «عدالت» در دوره جدید مدیریت قوه قضائیه، باید سرلوحه همه شؤون و اقدامات مسؤولان قضائی در همه سطوح باشد. به گزارش خبرنگار قضایی خبرگزاری فارس، مسؤولان عالی دستگاه قضایی کشور امروز به رسم هر ساله به محضر حضرت آیت‌الله سید علی خامنه‌ای رسیدند تا با ولی امر مسلمین تجدید بیت کرده و از رهنمودهای ایشان بهره‌مند شوند. همچون سال‌های گذشته، رئیس قوه قضائیه، شرح مختصری از عملکرد دستگاه قضائی خدمت مقام معظم رهبری ارائه کرد و سپس نوبت به استماع بیانات معظم‌له رسید. در ترجمه این حدیث که از امام سجاد (ع) نقل شده، آمده است: «عدالت، شیرین‌تر از آب برای تشنگان است». از این رو می‌توان این‌گونه برداشت کرد که مسئله برقراری عدل در اقدامات آتی دستگاه قضائی از اهمیت بالایی نسبت به سایر مسائل دستگاه قضائی برخوردار است.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز2 ساعت قبل
بنابراین می‌توانیم بگوییم که انتخاب ایشان آرامش بسیار خوبی را در سطح جهان اسلام پدید آورد و این اطمینان پدید آمد که راه جهان اسلام به سمت اصلاح ادامه پیدا می‌کند. آنها احیای سلطه پیشین بر جهان اسلام را از طریق حل و یا تسلط بر مهم‌ترین نقطه جهان اسلام یعنی فلسطین قرار داده‌اند. اینها وضعیت‌های عمومی است وحتی در خود جمهوری اسلامی هم شما می‌دانید وقتی در کشور یک رئیس‌جمهور انقلابی سرکار باشد، مواضع جمهوری اسلامی پرتلألوتر است. اسرائیلی‌ها اساسا بقای خود را بر انفعال جهان اسلام بنا نهاده‌اند، زیرا اگر جهان اسلام منفعل نبود، اصلا اسرائیلی پدید نمی‌آمد و امکان پیروزی در آن چهار جنگ برای اسرائیل فراهم نمی‌شد. در همه اینها مسئله، مسئله جهان اسلام است و مسئله جمهوری اسلامی به مفهوم یک واحد سیاسی نیست.
فارسفارس3 ساعت قبل
بنابراین می‌توانیم بگوییم که انتخاب ایشان آرامش بسیار خوبی را در سطح جهان اسلام پدید آورد و این اطمینان پدید آمد ‌که راه جهان اسلام به سمت اصلاح ادامه پیدا می‌کند. آنها احیای سلطه پیشین بر جهان اسلام را از طریق حل و یا تسلط بر مهم‌ترین نقطه جهان اسلام یعنی فلسطین قرار داده‌اند. اینها وضعیت‌های عمومی است وحتی در خود جمهوری اسلامی هم شما می‌دانید وقتی در کشور یک رئیس‌جمهور انقلابی سرکار باشد، مواضع جمهوری اسلامی پرتلألوتر است. اسرائیلی‌ها اساسا بقای خود را بر انفعال جهان اسلام بنا نهاده‌اند، زیرا اگر جهان اسلام منفعل نبود، اصلا اسرائیلی پدید نمی‌آمد و امکان پیروزی در آن چهار جنگ برای اسرائیل فراهم نمی‌شد. در همه اینها مسئله، مسئله جهان اسلام است و مسئله جمهوری اسلامی به مفهوم یک واحد سیاسی نیست.
ایلناایلنا3 ساعت قبل
رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار اظهار داشت: موضوع دیگری که باید در بازار سرمایه دنبال شود، «ریتینگ» یا انتشار اوراق مبتنی بر رتبه‌هاست. سازمان بورس و اوراق بهادار برای این موضوع نیز در سال جاری برنامه‌های مشخصی دارد که در آینده نزدیک درخصوص آن اطلاع رسانی خواهد شد. محمدی در خصوص دیگر مزایای چنین ابزارهایی برای مدیریت کلان بازار سرمایه گفت: این ابزارها تثبیت‌کننده‌های خودکار بوده و نوسانات را به حداقل می‌رساند، از این رو برای مدیریت بازار در ابعاد وسیع‌تر بسیار کارایی دارند. محمدی ادامه داد: سعی ما بر این است که ابزارهای مالی اسلامی بازار سرمایه تکمیل شوند. معاون امور اقتصادی و دارایی همچنین اظهار داشت: موضوع دیگری که باید در بازار سرمایه دنبال شود، «ریتینگ» یا انتشار اوراق مبتنی بر رتبه‌هاست.
ایرناایرنا3 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه و آموزش، کیومرث جهانگردی امروز چهارشنبه در دومین جشنواره ملی دو سالانه کتاب اولیا و مربیان در دانشکده روانشناسی دانشگاه تهران اظهار کرد: از میان مجموع آثار، سه اثر تالیفی و ۱۰ اثر در بخش ترجمه نیز انتخاب شدند. وی افزود: همچنین با در نظر گرفتن نویسندگان، از ۹ بانوی مولف و ۴ مترجم مرد تقدیر می‌شود. به گفته جهانگردی، برگزاری این جشنواره یک فرآیند یک ساله بود که با حضور استادان برجسته از دانشگاه‌ها و مراکز علمی تشکیل شد. دبیر جشنواره گفت: داوران این جشنواره در چند مرحله با در نظر گرفتن معیارهای مختلف به غربالگری آثار پرداختند، از این رو ۱۱۱ اثر به مرحله نیمه نهایی راه یافت. وی گفت: برای خانواده نوشتن دشوار است؛ چرا که این حوزه دامنه بسیار گسترده‌ای است و از سوی دیگر به ظرافت‌های خاصی نیاز دارد.
ایلناایلنا3 ساعت قبل
رسانه‌های اسرائیلی از مصاحبه با یک پژوهشگر سعودی در حاشیه کارگاه اقتصادی منامه و اظهارات وی درباره بنی اسرائیل و زبان عبری به شدت استقبال کردند. به گزارش ایلنا به نقل از القدس العربی، رسانه‌های اسرائیلی از مصاحبه با یک پژوهشگر سعودی در حاشیه کارگاه اقتصادی منامه با نام «صلح برای شکوفائی» اظهار خوشحالی کردند. این پژوهشگر سعودی روز گذشته- سه‌شنبه- در این مصاحبه گفته بود که به اعتقاد وی اسلام در امتداد پیامبران بین اسرائیل آمده و زبان عبری زبان پیامبران خداوند است و خداوند، «محمد بن سلمان» ولیعهد سعودی را برای تحقق صلح بین ملت‌ها برگزیده است. این پژوهشگر سعودی بخش‌هایی از این دیدار را را در شبکه توئیتر بدون هیچ نظر یا توضیحی منتشر کرده است. ترجمه اظهارات شریف در توئیت‌های آنان آمده است که: «من به عنوان یک مسلمان به تداوم اسرائیل معتقدم و به همین دلیل زبان عبری را دوست دارم».

معاون برون‌مرزی صداوسیما: پرس‌تی‌وی وارد حوزه استحفاظی رسانه‌های غول‌پیکر دنیا شده است/ یک روزی که پیام برون مرزی عقب بیفتد، خسارت می‌بینیم

9+
تسنیمتسنیم4 ساعت قبل
ایسناایسنا4 ساعت قبل
رمان نوجوان «پنج پا فاصله» نوشته ریچل لیپینکات با ترجمه فائزه دائمی و جواد کریمی منتشر شد. به گزارش ایسنا، این کتاب با قیمت ۳۵ هزار تومان توسط واحد کودک و نوجوان انتشارات علمی و فرهنگی «پرنده آبی» منتشر شده است. در معرفی ناشر از این کتاب عنوان شده است: این کتاب ریچل لیپینکات، نویسنده آمریکایی در مدت بسیار کوتاهی به شمارگان یک میلیون نسخه دست یافته است. بیماری استلا جدی است و مبارزه او با این بیماری، پنجره‌های جدیدی را به روی زندگی‌اش می‌گشاید و رابطه عمیقی را به وجود می‌آورد که مرزهای محبت و انسان‌دوستی را برای استلای نوجوان متفاوت می‌کند. بخشی از کتاب که از قول استلا است: خطوط نقاشی خواهرم را دنبال می‌کنم، ریه‌هایی که کشیده یک دریا گل‌اند.
ایمناایمنا5 ساعت قبل
شایع‌ترین علت این بیماری ویروس «اپشتین بار» (Epstein–Barr) است اما ویروس‌های دیگر نیز می‌تواند باعث ایجاد مونونوکلئوز شود. چه افرادی به این بیماری مبتلا می‌شوند؟ هر فردی ممکن است به بیماری مونو مبتلا شود اما نوجوانان و افرادی که در اوایل دهه ۲۰ سالگی خود به سر می‌برند، علائم جدی از خود بروز می‌دهند. چه مواقعی بیماری مسری می‌شود؟ هنگامی که افراد به این بیماری مبتلا می‌شوند و حتی قبل از اینکه علائم آن بروز کند، می‌توانند بیماری را منتقل کنند. همچنین احتمال دارد این بیماری باعث التهاب عضله قلب، مشکلات لخته شدن خون، عفونت سیستم عصبی و کاهش تعداد سلول‌های قرمز خون شود. توصیه می‌شود افراد در صورت مشاهده هر یک از این علائم به پزشک مراجعه کنند.
سینماپرسسینماپرس5 ساعت قبل
به گزارش سینماپرس، «اتاق ورونیکا» این‌بار به کارگردانی خانم منا رمضانی روی صحنه رفته است؛ نمایشنامه‌ای که در طول سال‌های اخیر با اقبال بسیاری از کارگردانان تئاتر روبه‌رو بوده و بارهاوبارها گروه‌های مختلف آن را اجرا کرده‌اند. از سال ۹۴ تاکنون، دست‌کم هشت کارگردان «اتاق ورونیکا» را روی صحنه برده‌اند؛ ازجمله آقایان رضا ثروتی و اسماعیل فلاح‌پور. داستان «اتاق ورونیکا» در بده‌بستان میان چهار شخصیت روایت می‌شود و مضمون اصلی آن را انحراف جنسی میان یک خواهر و برادر شکل می‌دهد. تمام داستان «اتاق ورونیکا» در فضای بسته و نهایتا دو صحنه می‌گذرد و هیچ ارتباطی با فضای خارج از خانه شیطانی خانواده برابیسانت برقرار نمی‌شود. طراحی صحنه، نورپردازی، بازیگردانی و طراحی لباس، همگی ازجمله ظرفیت‌هایی هستند که در روایت رمضانی از «اتاق ورونیکا» به‌هدر رفته‌اند.
مهرمهر5 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری مهر، نخستین نشست از سلسله نشست‌های علمی «مطالعه کودکی در ایران» با موضوع وضعیت کتاب‌های کودک و نوجوان در ایران پژوهشگاه فرهنگ، هنر و ارتباطات به نقد کتاب «تاریخ ترسناک جهان» نوشته‌تری دیری و ترجمه پیمان اسماعیلی اختصاص دارد. کتاب «تاریخ ترسناک جهان» که سعی دارد به شیوه‌ای جذاب، مباحث و رویدادهای تاریخی را برای نوجوانان ۱۲ تا ۱۸ سال روایت کند، با استفاده از تصاویر رنگی، زبان طنز و شعر این قشر از مخاطبان را به وقایع تاریخی نقاط مختلف جهان علاقه‌مند می‌کند. درحقیقت، تری دیری نویسنده «تاریخ ترسناک جهان» به تاریخ، وی سعی کرده با نگارش مجموعه «تاریخ ترسناک» بچه‌ها را به خواندن داستان‌های تاریخی و درس تاریخ ترغیب کند. نویسنده در کتاب «تاریخ ترسناک جهان» موضوع را عمومیت داده و از تاریخ چین، اروپای شرقی، مصر، هندوستان و … اطلاعات کلی را در قالب ترکیبی از متن و کمیک بیان کرده است. پژوهشگاه فرهنگ، هنر و ارتباطات در پایین‌تر از میدان ولیعصر (عج) ابتدای خیابان دمشق، ساختمان شماره ۹ واقع است.
ایران‌جیبایران‌جیب5 ساعت قبل
آنها فقط پایان‌نامه نمی‌نویسند، مقاله ترجمه می‌کنند و حتی برایتان مقاله می‌نویسند تا در نشریه‌های داخلی و خارجی چاپ کنید. هزینه چاپ مقاله در نشریات خارجی بین ٥٠ تا ٣٠٠٠ دلار است که هزینه‌های بالاتر مربوط به نشریات خارجی است که پرتیتراژتر و معتبرتر هستند. قیمت چاپ مقاله در نشریات تخصصی و کم‌تیراژ کمتر است و قیمت چاپ مقاله در روزنامه‌های پرتیراژ بالاتر است. پایان‌نامه آماده مظنه چقدر؟ به نخستین دفتر نگارش پایان‌نامه که رسیدم، در ساختمانی قدیمی در کوچه پس‌کوچه‌های خیابان اردیبهشت است. نویسندگان پایان‌نامه می‌گویند که نوشتن پایان‌نامه رشته‌های معماری و عمران و برخی رشته‌های هنری مانند طراحی صنعتی دنگ و فنگ دارد و کسانی که به نرم‌افزارهایی مانند اتوکد مسلط باشند، می‌توانند این پایان‌‌نامه‌ها را تهیه کنند.
ایسناایسنا5 ساعت قبل
نشست نقد و بررسی کتاب‌های «استخوان»، «موج نو»، «مزرعه»، «وقایع‌نگاری‌های الجزایر»، «فضا به مثابه پشتیبان» و «چرتوپیا» در «نشست‌های چشمه‌خوانی» برگزار می‌شود. به گزارش ایسنا، «نشست‌های چشمه‌خوانی» به نقد و تحلیل تازه­‌های نشر چشمه در حوزه‌های ادبیات داستانی، شعر، مطالعات سینمایی، هنر، طنز و ناداستان اختصاص دارد. برنامه­ شش نشست چشمه‌خوانی تا پایان تیرماه به این شرح است: کتاب «استخوان» نوشته علی‌اکبر حیدری با سخنرانی امیر نصری و با حضور نویسنده کتاب و مهدی یزدانی­‌خرم، روز دوشنبه (دهم تیرماه). کتاب «موج نو: با سینما ایران چگونه دگرگون شد» نوشته احمد طالبی‌نژاد با سخنرانی جمعی از سینماگران، نویسندگان و هنرمندان سینما، با حضور نویسنده کتاب، روز جمعه (چهاردهم تیر). کتاب «مزرعه» نوشته تام راب اسمیت با ترجمه نادر قبله‌ای با سخنرانی کاوه میرعباسی و با حضور مترجم کتاب و مهدی­ یزدانی­‌خرم، روز دوشنبه (هفدهم تیر) کتاب «وقایع‌نگاری‌­های الجزایر» نوشته آلبر کامو با ترجمه هانیه رجبی با سخنرانی سینا دادخواه و مهدی یزدانی­‌خرم و با حضور مترجم کتاب، روز جمعه (بیست‌ویکم تیر).
تسنیمتسنیم6 ساعت قبل
به دنبال پیشنهاد سردار سید محمد باقرزاده، فرمانده کمیته جستجوی مفقودین ستاد کل نیروهای مسلح مبنی بر تغییر کاربری ناوهای آمریکایی و تبدیل آن به ناوهای لجستیکی جهت خدمات امدادی و انسان دوستانه، پیشنهاد سردار باقرزاده به کمیته بین‌المللی صلیب سرخ، جهت پیگیری به ژنو ارسال شد. floods, fires, shakes, storms and other types of natural disaster. Wherever in the world people are in trouble, the vessels can be used as a secure point of access through the sea. Owing to the enlightenment of the Iranian Islamic revolution, as formerly said by general Salami, IRGC chief commander, these vessels have already turned to metal scraps. In a bid to take the most advantage of these ships, I would like to reiterate the above proposal and put emphasis on it. "انتهای پیام/
فارسفارس6 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری فارس، رمان «حواسم بهت هست!» اثر مری هیگینز کلارک با ترجمه حمید نعمتی‌ لفمجانی منتشر شده است. مری هیگینز کلارک نویسنده آمریکایی را «ملکه تعلیق» نام نهاده‌اند و این نام را مرهون رمان‌های تریلر روانشناسی‌اش است. رمان «حواسم بهت هست!» که برای اولین بار به فارسی منتشر شده است، ‌ یکی از پرفروش‌ترین رمان‌های هیگینز است. درواقع علاقه مری هیگینز کلارک به آگاتا کریستی و شرلوک هولمز سبب شده هوش و زیرکی کارآگاه مایک ویلسون تا حدودی ما را یاد شرلوک هولمز بیندازد. هیگینز همچنین رمان خود را با مجموعه‌ای از اطلاعات ارائه داده که نشان می‌دهد او صرفا یک رمان جنایی ننوشته است.
مهرمهر7 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری مهر، مری هیگینز کلارک نویسنده آمریکایی را «ملکه تعلیق» نام نهاده‌اند و این نام را مرهون رمان‌های تریلر روانشناسی‌اش است. رمان «حواسم بهت هست!» که برای اولین بار به فارسی منتشر شده است، یکی از پرفروش‌ترین رمان‌های هیگینز است. درواقع علاقه مری هیگینز کلارک به آگاتا کریستی و شرلوک هولمز سبب شده هوش و زیرکی کارآگاه مایک ویلسون تا حدودی ما را یاد شرلوک هولمز بیندازد. هیگینز همچنین رمان خود را با مجموعه‌ای از اطلاعات ارائه داده که نشان می‌دهد او صرفا یک رمان جنایی ننوشته است. از دیدن آن منظره شوکه شد مسیری از نخ‌های درهم برهم که سروته نداشت…» رمان «حواسم بهت هست!» نوشته مری هیگینز کلارک با ترجمه حمیده نعمتی‌لفمجانی به تازگی از سوی انتشارات علمی با قیمت ۳۲,۵۰۰ تومان منتشر شده است.
ایسناایسنا7 ساعت قبل
رمان «حواسم بهت هست!» نوشته مری هیگینز کلارک با ترجمه حمیده نعمتی‌لفمجانی منتشر شد. به گزارش ایسنا، این رمان به تازگی از سوی انتشارات علمی با قیمت ۳۲۵۰۰ تومان به چاپ رسیده است. رمان «حواسم بهت هست!» که برای اولین‌بار به فارسی منتشر شده، ‌ یکی از پرفروش‌ترین رمان‌های هیگینز است. درواقع علاقه مری هیگینز کلارک به آگاتا کریستی و شرلوک هولمز سبب شده هوش و زیرکی کارآگاه مایک ویلسون تا حدودی ما را یاد شرلوک هولمز بیندازد. هیگینز همچنین رمان خود را با مجموعه‌ای از اطلاعات ارائه داده که نشان می‌دهد او صرفا یک رمان جنایی ننوشته است.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین7 ساعت قبل
شهرام شفیعی نویسنده کتاب کودک و نوجوان در گفت‌وگو با خبرنگار گروه فرهنگی خبرگزاری میزان پیرامون خلاقیت در آثار کودک نوجوان گفت: یک عنصر گمشده و یا فراموش شده در فرهنگ ما وجود دارد و آن عنصر جذابیت است. متاسفانه ذهن تولید کنندگان محتوا و کتاب‌های ما از جذابیت فاصله بسیاری گرفته است. با این همه می‌توان گفت که خروجی کتاب‌ها و محتوا‌های تولید شده می‌تواند از کیفیت بیشتری برخوردار باشند. در این جشنوار‌ها عموما نقد‌های ادبی بسیاری بر آثار ارائه می‌شود، اما با این حال این مخاطب است که با استقبال خود تعیین کننده آثار موفق خواهد بود. شفیعی تاکید کرد: ابتکارات را در کنار کمبود‌ها باید پررنگ‌تر کرد، متاسفانه عدم تبلیغات باعث شده آثار و کتب مناسب و موفق مغفول بمانند، البته مردم داوران خوبی هستند و آن‌ها آثار برجسته و جذاب را شناسایی و دنبال می‌کنند.
ایمناایمنا7 ساعت قبل
به گزارش سرویس ترجمه ایمنا، در حال حاضر بلندترین باغ عمودی جهان به شکل یک برج سر به فلک کشیده، آسمان شهر سیدنی استرالیا را مزین کرده است. این باغ با ارتفاع ۱۶۶ متر، از دو ساختمان دیوار به دیوار متشکل از ۶۴۲ واحد مسکونی، ساخته شده است. طراحی دقیق و زیبای این باغ حاکی از این است که هر جنبه از طراحی، یک هدف بسیار مهم به شمار می‌رود. بلندترین باغ عمودی جهان بخشی از یک دهکده شهری در مرکز سیدنی است که مجموعه‌ای از برج‌های مسکونی، فروشگاه‌های کوچک و فضاهایی مشترک برای هنرمندان و معماران را در برمی‌گیرد. باغ عمودی شهر سیدنی معماری و طبیعت این شهر را با هم پیوند داده است و یادآور شکوفایی جهان طبیعی هماهنگ با محیط ساخت‌وساز شهری است که می‌تواند الگویی باشد از آن‌چه بسیاری از مردم به عنوان آینده معماری شهری در ذهن خود پرورش داده‌اند.
انتخابانتخاب7 ساعت قبل
هومن زندی‌زاده دانش‌آموخته درام بینافرهنگی از دانشگاه فلیندرز استرالیا در سه کنفرانس بین‌المللی به ایراد سخنرانی خواهد پرداخت. هومن زندی‌زاده دانش‌آموخته درام بینافرهنگی از دانشگاه فلیندرز استرالیا به زودی در سه کنفرانس بین‌المللی شرکت خواهد کرد. زندی‌زاده پنجشنبه ۶ تیرماه با مقاله‌ای تحت عنوان «قواعد جشنواره‌های دولتی» در کنفرانس سالانه «انجمن تئاتر، نمایش و مطالعات اجرا در اقیانوسیه» سخنرانی خواهد داشت. کنفرانس سالانه «انجمن تئاتر، نمایش و مطالعات اجرا در اقیانوسیه» که به مدت چهار روز از تاریخ ۴ تیر ۱۳۹۸ در شهر هوبارت در استرالیا برگزار خواهد شد، دومین کنفرانس بین المللی است که این پژوهشگر ایرانی در آن حضور خواهد داشت. همچنین کنفرانس سالانه «فدراسیون بین‌المللی پژوهش‌های تئاتری» شهر شانگهای چین، سومین گردهم آیی محققان و پژوهشگران است که زندی‌زاده در آن حضور خواهد داشت.
خبرآنلاینخبرآنلاین8 ساعت قبل
این هنرمند بنام در خصوص نخستین نمایشنامه نویسان تبریزی توضیح داد: اگرچه نمایشنامه‌های فتحعلی آخوندزاده به زبان ترکی نوشته شده و بعدها توسط میرزا جعفر قرجه داغی به زبان فارسی ترجمه شد اما می‌توان میرزا آقا تبریزی را نخستین نمایشنامه نویس ایرانی دانست. وی ادامه داد: میرزا آقا تبریزی ۵ نمایشنامه به زبان فارسی نوشته بود و بر اساس همین موضوع می‌توان ایشان را به عنوان اولین نمایشنامه نویس ایرانی قلمداد کرد. صالح پور در خصوص اهمیت برگزاری این رویداد افزود: برگزاری این جشنواره برای کل ایران اهمیت دارد چراکه میرزا آقا تبریزی جزو نخستین نمایشنامه نویسان ایرانی به شمار می‌رود و باید نامش در سر زبان‌ها جاری بماند. این هنرمند بنام برگزاری نخستین جشنواره ملی نمایشنامه نویسی میرزا آقا تبریزی را یک حرکتی ملی دانست و ابراز کرد: این رویداد نه تنها حرکتی فراملی به شمار می‌رود که امیدواریم همواره تداوم داشته باشد و حوزه تئاتر به ویژه مقوله نمایشنامه نویسی در کشور ساماندهی شود. صالح پور در پایان خاطر نشان شد: میرزا آقا تبریزی باید به همگان معرفی شود و راهش تدوام یابد و امر نمایشنامه نویسی با برگزاری چنین جشنواره هایی جریانات به عنوان جریان اساسی روند تئاتر ایران را تقویت کند.
نامه‌نیورنامه‌نیور8 ساعت قبل
على علیه السلام فرمود: ریاکار را سه نشانه است: هرگاه مردم را ببیند، با نشاط و تحرک مى شود، هرگاه تنهاست، سست و بى حال است، و دوست دارد در همه کارهایش از او تعریف کنند. على علیه السلام فرمود: ریاکار را سه نشانه است: هرگاه مردم را ببیند، با نشاط و تحرک مى شود، هرگاه تنهاست، سست و بى حال است، و دوست دارد در همه کارهایش از او تعریف کنند.
مهرمهر8 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی فیلم، «کیارستمی و عصای گمشده» به کارگردانی محمودرضا ثانی و تهیه کنندگی بهروز نشان آماده نمایش شد. داستان این فیلم روایت تازه‌ای از نوع نگاه کیارستمی به زندگی و سینماست که در آن ثانی به مدت ۴ سال و در زمانی که کیارستمی ورکشاپ‌های سینمایی در اسپانیا و کلمبیا برگزار می‌کرد نوع نگاه یک مولف، دیدگاه و جهان بینی وی را به تصویر کشیده است. محمودرضا ثانی پیش از ساخت فیلم بلند «کیارستمی و عصای گمشده»، کتاب «عباس کیارستمی و درس‌هایی از سینما» را تالیف کرد که این کتاب به زبان‌های مختلف ترجمه و در ایران و آمریکا چاپ و توزیع شد. کارگردان فیلم «کیارستمی و عصای گمشده» از شاگردان کیارستمی بوده و در این فیلم سعی کرده است اثری مستقل بر اساس رویکرد کیارستمی به زندگی بسازد. به دلیل حساسیت ثانی در چگونگی نمایش استقلال نگاه کیارستمی، تدوین این فیلم تجربی ۹۰ دقیقه‌ای سه سال طول کشید و اکنون آماده نمایش شده است.
ایمناایمنا8 ساعت قبل
یکی از این گزینه‌ها که با وجود تنوع بالا بسیار کاربردی است و به لحاظ زیبایی‌شناختی نیز بسیار مورد توجه قرار دارد، استفاده از دیوارهای سبز و ایجاد باغ‌های عمودی به حساب می‌آید. علاوه بر این، از آنجایی که در زیرساخت دیوارهای سبز از آلومینیوم و پلاستیک استفاده می‌شود به هیچ وجه آب به فضای پشت دیوار نشت نمی‌کند. نخستین باغ عمودی هندوستان در بنگلورهندوستان، یکی از آلوده‌ترین کشورهای دنیا است و حتی پایتخت آن دهلی، با شاخص کیفیت هوای خطرناک در اکثر مواقع عنوان آلوده‌ترین شهر دنیا را به خود اختصاص می‌دهد. اولین شهر هند که به امید رهایی از آلودگی هوا و با هدف زیباسازی شهری از دیوار سبز یا باغ عمودی استفاده کرد، بنگلور بود. در دهلی نیز پروژه تراس باغ عمودی Greenwall با استفاده از گیاهان خوش رنگ و بو در اقامتگاه زیبای Amrita Shergill Marg به مرحله اجرا درآمده است.
رکنارکنا9 ساعت قبل
به گزارش گروه ترجمه رکنا، پاسخ ترامپ به خبرنگار سی‌ان‌ان درباره بعد از جنگ با ایران رسانه‌ای شد. دانیل دیل خبرنگاری سی‌ان‌ان از ترامپ پرسید در صورت بروز جنگ با ایران آیا استراتژی خروج را تعریف کرده‌اید؟ و ترامپ در پاسخ گفت نیازی به استراتژی خروج نداریم. به آن سمت نمی‌رویم. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.
ایرناایرنا9 ساعت قبل
فیلم سینمایی «کیارستمی و عصای گمشده»، روایت تازه‌ای از نوع نگاه کیارستمی به زندگی و سینما است که ثانی به مدت ۴ سال، زمانی که کیارستمی ورکشاپ‌های سینمایی در اسپانیا و کلمبیا برگزار می‌کرد نوع نگاه یک مؤلف، دیدگاه و جهان بینی کیارستمی را به تصویر کشید. محمودرضا ثانی پیش از ساخت فیلم بلند «کیارستمی و عصای گمشده»، کتاب «عباس کیارستمی و درس‌هایی از سینما» را تألیف کرد و این کتاب به زبان‌های مختلف ترجمه شد و در ایران و آمریکا چاپ و توزیع شد. کارگردان فیلم «کیارستمی و عصای گمشده» از شاگردان کیارستمی بوده است و در این فیلم سعی کرده اثری مستقل بر اساس رویکرد کیارستمی به زندگی بسازد. به دلیل حساسیت ثانی در چگونگی نمایش استقلال نگاه کیارستمی، تدوین این فیلم تجربی ۹۰ دقیقه‌ای سه سال طول کشید و اکنون آماده نمایش است. کیارستمی، پنج بار نامزد جایزه نخل طلای جشنواره فیلم کن شد و در سال ۱۹۹۷ در پنجاهمین دورهٔ جشنواره فیلم کن برای فیلم طعم گیلاس این جایزه را گرفت.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین9 ساعت قبل
«شلیک به دیپلماسی»، «پایان احتمال مذاکره ایران و امریکا»، «ورود واشنگتن و تهران به عرصه رویارویی تمام‌عیار»، «ترامپ درباره نیت مذاکره با ایران دروغ می‌گوید»؛ تیترهایی از این جنس بلافاصله به تحلیل‌های توییتری کوتاه از تبعات تصمیم تحریمی جدید امریکا علیه ایران تبدیل شدند. تا پیش از روز دوشنبه ایران و امریکا در شرایط پرتنش اما نسبتا مدیریت شده‌ای قرار داشتند: تهران گزینه جنگ را ناممکن و مذاکره را بعید می‌دانست. امضایی که دونالد ترامپ روز دوشنبه پای فرمان رییس‌جمهور برای تحریم رهبر ایران گذاشت عملا وضعیت را از حالت «نه به مذاکره» به حالت «مذاکره غیر‌ممکن» تغییر داد. اظهارات دونالد ترامپ همزمان با امضای فرمان تحریمی جدید در اتاق بیضی‌شکل کاخ سفید بر ابهام موجود درباره نیت واقعی وی در مواجهه با تهران افزود. تهران دقایقی پس از وضع تحریم‌های جدید توسط امریکا هرگونه گفت‌وگو با واشنگتن را رد کرد.

به انتهای لیست رسیدید