ترزا می‌

ترزا می‌

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 هفته قبل
یکی از مقام‌های دفاعی انگلیس که از این موضوع اطلاع داشته است، به گاردین گفت که قرار بوده «جایگزینی مثل به مثل» صورت بگیرد. با این حال، نظامیان آمریکایی همچنان در سوریه حضور دارند و اخیرا‌ رئیس‌جمهور امریکا به بهانه محافظت از میدان‌های نفتی سوریه، یک هزار نظامی خود را در این کشور غرب آسیا حفظ کرده است. هر دو کشور انگلیس و فرانسه در ائتلاف تحت رهبری آمریکا در سوریه و بیشتر در قالب حملات هوایی حضور دارند که البته دولت‌های این دو کشور، تعداد نظامیان خود را که در سوریه عملیات انجام می‌دهند، فاش نکرده‌اند. طبق گزارش گاردین، انگلیس و فرانسه قصد داشتند هر کدام یکهزار نظامی به سوریه اعزام کنند زیرا نگران بودند که عقب‌نشینی آمریکا از سوریه به قدرت گرفتن داعش منجر شود. نشریه فارین‌پالسی نیز در ماه ژوئیه (اواخر تیرماه) به نقل از یک مقام آمریکایی گزارش کرد که انگلیس و فرانسه موافقت کرده‌اند که ۱۰ الی ۱۵ درصد تعداد نظامیان بیشتری در سوریه مستقر کنند اما تعداد دقیق این نظامیان اعلام نشد.
فارسفارس1 هفته قبل
یک روزنامه انگلیسی گزارش کرد، در دی ماه سال گذشته که ترامپ دستور خروج نظامیان آمریکایی از سوریه را مطرح کرد، انگلیس و فرانسه در صدد بودند تا به همان تعداد، نظامی وارد سوریه کنند که این طرح عملی نشد. با این حال، نظامیان آمریکایی همچنان در سوریه حضور دارند و اخیرا‌ رئیس‌جمهور امریکا به بهانه محافظت از میدان‌های نفتی سوریه، یک هزار نظامی خود را در این کشور غرب آسیا حفظ کرده است. هر دو کشور انگلیس و فرانسه در ائتلاف تحت رهبری آمریکا در سوریه و بیشتر در قالب حملات هوایی حضور دارند که البته دولت‌های این دو کشور، تعداد نظامیان خود را که در سوریه عملیات انجام می‌دهند، فاش نکرده‌‌اند. طبق گزارش گاردین، انگلیس و فرانسه قصد داشتند هر کدام یکهزار نظامی به سوریه اعزام کنند زیرا نگران بودند که عقب‌نشینی آمریکا از سوریه به قدرت گرفتن داعش منجر شود. نشریه فارین‌پالسی نیز در ماه ژوئیه (اواخر تیرماه) به نقل از یک مقام آمریکایی گزارش کرد که انگلیس و فرانسه موافقت کرده‌اند که ۱۰ الی ۱۵ درصد تعداد نظامیان بیشتری در سوریه مستقر کنند اما تعداد دقیق این نظامیان اعلام نشد.
افکارنیوزافکارنیوز1 هفته قبل
در دسامبر سال گذشته میلادی، ترامپ مدعی شد که داعش شکست خورده است و بنابراین آمریکا حدود دو هزار نظامی خود را از سوریه خارج می‌کند. با این حال، نظامیان آمریکایی همچنان در سوریه حضور دارند و اخیرا‌ رئیس‌جمهور امریکا به بهانه محافظت از میدان‌های نفتی سوریه، یک هزار نظامی خود را در این کشور غرب آسیا حفظ کرده است. هر دو کشور انگلیس و فرانسه در ائتلاف تحت رهبری آمریکا در سوریه و بیشتر در قالب حملات هوایی حضور دارند که البته دولت‌های این دو کشور، تعداد نظامیان خود را که در سوریه عملیات انجام می‌دهند، فاش نکرده‌اند. طبق گزارش گاردین، انگلیس و فرانسه قصد داشتند هر کدام یکهزار نظامی به سوریه اعزام کنند زیرا نگران بودند که عقب‌نشینی آمریکا از سوریه به قدرت گرفتن داعش منجر شود. بر اساس این گزارش، بخش انگلیسی این پیشنهاد بر پایه اعزام نظامی از یگان ویژه نیروی هوایی و همچنین هنگ چتربازان و تفنگداران سلطنتی انگلیس به سوریه بوده است.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 هفته قبل
خبرگزاری میزان- پس از اعلام ناگهانی دونالد ترامپ مبنی بر خروج سربازان آمریکایی از سوریه در ماه دسامبر، انگلیس و فرانسه قصد داشتند درباره جایگزینی نظامیان خود با سربازان آمریکایی به مذاکره بنشینند. انگلیس و فرانسه قصد داشتند درباره جایگزینی نظامیان خود با سربازان آمریکایی به مذاکره بنشینند. به گزارش تلگراف، یک مقام دفاعی انگلیس می‌گوید، قرار بوده است نیرو‌های نظامی آمریکا جایگزین نیروهای این دو کشور شوند. بر اساس این گزارش، پیشنهاد انگلیس اعزام جنگنده‌ها از یگان ویژه نیرو‌های هوایی و همچنین تفنگداران دریایی بوده است. یک منبع آمریکایی می‌گوید انگلیس و فرانسه توافق کرده بودند ۱۰ تا ۱۵ درصد از نیروهای ویژه خود را به سوریه اعزام کنند.

:: قاسم زاده- دردسرهای یک تجاوز

صدا و سیماصدا و سیما2 هفته قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صداوسیما از لندن؛ حزب محافظه کار انگلیس اخیرا طرحی را برای تصویب در مجلس عوام این کشور پیشنهاد کرده تا از طریق آن به گونه بهتری از نظامیان انگلیسی محافظت شود. براساس طرح پیشنهادی، نظامیان سابق انگلیسی به علت جرائمی که در گذشته و در جنگهای عراق و افغانستان و ایرلند شمالی مرتکب شده‌اند محاکمه نخواهند شد. فلیپ آستون – نماینده ویژه سازمان ملل در رسیدگی به کشتارهای غیر قانونیترزا می‌– نخست وزیر پیشین انگلیسکن مک دونالد – دادستان پیشین انگلیسلیندزی جرمن – فعال ضد جنگ
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین2 هفته قبل
خبرگزاری میزان- بوریس جانسون و جرمی کوربین همزمان با پیچیده‌تر شدن موضوع برگزیت در مناظره‎ای تلویزیونی درباره طرح خروج انگلیس از اتحادیه اروپا و چند مووضوع داخلی دیگر گفت‎وگو کردند. به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری میزان؛ به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری میزان؛ بوریس جانسون، در نخستین مناطره تلویزیونی خود با جرمی کوربین، متعهد شد تا موضوع بوریس جانسون، در نخستین مناطره تلویزیونی خود با جرمی کوربین، متعهد شد تا موضوع برگزیت را خاتمه دهد. رئیس حزب کارگر همچنین به طرح پیشنهادی جانسون درباره برگزیت حمله کرد و اظهار داشت که طرح بوریس جانسون آغاز توافق تجاری با آمریکا است که ۷ سال به مذاکره می‌انجامد. کوربین پیشنهاد بوریس جانسون درباره برگزیت را بدتر از طرح ترزا می‌، نخست وزیر سابق انگلیس عنوان کرد و گفت که این پیشنهاد نمی‌تواند از مشاغل انگلیس محافظت کند. در همین حال بوریس جانسون در بخش دیگری تاکید کرد انگلیس روز ۳۱ ژانویه (۱۱ بهمن) از اتحادیه اروپا خارج می‌شود.
فارسفارس3 هفته قبل
یکی از دیپلمات‌های وزارت خارجه روسیه تصریح کرد که احتمالا بریتانیا بعد از خروج از اتحادیه اروپا، سیاست آمریکا در تشدید تحریم‌های روسیه را در پیش بگیرد. به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، در سال ۲۰۱۸، «جرمی هانت» وزیر خارجه وقت بریتانیا از اتحادیه اروپا خواست تا تحریم‌ها علیه روسیه را تشدید کنند و بعد از آن رسانه‌های انگلیسی گزارش کردند که احتمالا بریتانیا بعد از «برگزیت»، موضع آمریکا را در وضع تحریم‌های سخت‌تر علیه روسیه، در پیش بگیرد. بنا به گزارش خبرگزاری روسی اسپوتنیک، «سرگئی بلیایف» رئیس اداره دوم اروپا در وزارت خارجه روسیه تصریح کرد که تاجران روس باید برای تشدید تحریم‌های انگلیس علیه مسکو بعد از خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا آمادگی داشته باشند. وی در این خصوص گفت: «ما درک می‌کنیم که می‌بایست یکسری اصلاحاتی را برای نظام فعلی تجارت میان روسیه و انگلیس بعد از برگزیت ارائه کرد. دولت ترزا می‌ بارها و بارها روسیه را به تلاش برای تاثیرگذاری در نتیجه همه‌پرسی سال ۲۰۱۶ انگلیس متهم کرده بود اما مسکو این ادعاها را به شدت رد کرده است.
صدا و سیماصدا و سیما1 ماه قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما از لندن؛ پس از ملاقات بوریس جانسون، نخست وزیر انگلیس با ملکه این کشور، مجلس این کشور امروز منحل و زمان ۵ هفته‌ای انتخابات عمومی، آغاز شد تا انگلیس در کمتر از سه و نیم سال سومین انتخابات پارلمانی سراسری را برگزار کند. انتظار می‌رود نخست وزیر انگلیس، در سخنانی آغاز فعالیت‌های انتخاباتی را روز ۱۲ دسامبر، ۲۱ آذر را رسما روز انتخابات اعلام کند. حزب محاکم محافظه کار، با شعار «انگلیس را از اتحادیه اروپا خارج سازید» و حزب کارگر رقیب، با شعار «تغییر واقعی» ستاد‌های انتخاباتی خود را راه انداخته‌اند. حزب ملی اسکاتلند به عنوان سومین حزب بزرگ انگلستان و احزاب لیبرال دموکرات، سبز، ولز و برگزیت نیز مشغول فعالیت انتخاباتی اند. در سوم تیر ۱۳۹۵، همه‌پرسی به منظور خروج از اتحادیه اروپا، برگزیت، برگزار شد و مجموعا ۵۱٫۹ درصد از رای‌دهندگان بریتانیایی، خواستار خروج از اتحادیه و ۴۸٫۱ درصد از شرکت‌کنندگان هم به ماندن در اتحادیه اروپا رأی دادند. از همان زمان روشن بود که نزدیکی شمار موافقان و مخالفان اتحادیه اروپا در بریتانیا، مشکل زا خواهد شد به ویژه آن که اختلاف نظر اکثریت مردم مناطق چهارگانه کشور، یعنی انگلیس، اسکاتلند، ایرلند شمالی و ولز، مزید بر علت شد. پس از انکه توافق دولت قبلی انگلیس یعنی ترزا می‌با اتحادیه اروپا بر سر چگونگی اجرای برگزیت و خروج این کشور از اتحادیه اروپا سه بار و هر بار با تغییراتی در مجلس عوام به رای گذاشته شد، اما رای نیاورد و رد شد، ترزا می‌ با بغض و اشک، استعفا کرد و بوریس جانسون که از حامیان اصلی جدایی انگلیس از اتحادیه اروپاست با وعده خروج انگلیس از اتحادیه اروپا به هر شکل ممکن پیش از پایان مهلت تمدید شده انگلیس برای ترک اتحادیه اروپا یعنی نهم آبان، در یک انتخابات درون حزبی، رهبر حزب محافظه کار و نخست وزیر انگلیس شد. اما بوریس جانسون نخست وزیر جدید انگلیس هم در پی ناکامی‌ها برغم عقب نشینی از مواضع گذشته مجبور شد تن به ارائه درخواست تمدید مهلت جدایی به اتحادیه اروپا بدهد، کاری که گفته بود مردن در جوی برایش بهتر از ان است. جانسون هنگامی که سه بار توافقش با اتحادیه اروپا بر سر چگونگی جدایی در مجلس رای نیاورد و نتوانست انگلیس را از بن بست برگزیت خارج کند و بار چهارم نیز به گونه‌ای مشروط توافقش رای اورد، موضوع انحلال مجلس عوام و برگزاری انتخابات زودهنگام را مطرح کرد با این امید که نمایندگانی را از حزبش نامزد کند تا با او همراه باشند تا بتواند ضمن اجرای وعده‌اش درباره برگزیت در آینده نیز با در اختیار داشتن اکثریت مجلس لوایحش را با کمترین موانع در مجلس به تصویب برساند چرا که شمار زیادی از نمایندگان هم حزبی با او اختلاف نظر دارند و بر خلاف نظر او به توافقش رای دادند و بوریس جانسون نیز ۲۱ نفر از آنان را از حزب اخراج کرد. اکنون نیز نتایج نظرسنجی‌ها نشان می‌دهد اگر چه او از سایر احزاب در کسب آرا و کرسی‌های مجلس جلوتر است، اما نمی‌تواند اکثریتی را که بتواند او را به هدفش برساند بدست آورد و به همین علت، ناظران معتقدند نتیجه این انتنخابات نیز نمی‌تواند شرایط بهتر از شرایط جاری را برای جانسون ترسیم کند.
تسنیمتسنیم1 ماه قبل
عدم قطعیت در موضوع برگزیت باعث شده تا شرکت‌های تجاری قراداد‌های خود را از دست بدهند. دیوید بلانچفلور، عضو پیشین سیاست‌های پولی بانک انگلیس می‌گوید، «اینکه تا کنون دولت از انتشار جزئیات اثرات اقتصادی برگزیت ممانعت کرده» شرم آور «است.» طرح جدایی انگلیس از اتحادیه اروپا به هر صورتی که در حال اجرا است استاندارد‌های زندگی مردم انگلیس را در مقایسه با باقی ماندن در اتحادیه اروپا پایین می‌آورد. مارک کارنی، رئیس بانک مرکزی انگلیس گفته است که «طرح برگزیت زمانی می‌تواند به نفع اقتصاد باشد که ابهامات آن در مورد مشاغل تجاری برداشته شود.» با وجود آنکه جزئیات کلیدی در خصوص روابط آتی انگلیس با اتحادیه اروپا هنوز تایید نشده است، نمایندگان مجلس این کشور هشدار می‌دهند که برای جلوگیری از صدمات اقتصادی باز هم به زمان بیشتری برای اجرای برگزیت نیاز است.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 ماه قبل
به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری میزان؛ موافقت پارلمان انگلیس با برگزاری انتخابات زودهنگام سراسری در ۱۲ دسامبر (۲۱ آذر)، ابر‌های ابهام و بی ثباتی چشم انداز آینده سیاسی انگلیس را کنار نزده است. موافقت پارلمان انگلیس با برگزاری انتخابات زودهنگام سراسری در ۱۲ دسامبر (۲۱ آذر)، ابر‌های ابهام و بی ثباتی چشم انداز آینده سیاسی انگلیس را کنار نزده است. با وجود موافقت وست مینستر (مجلس انگلیس) با برگزاری انتخابات زودهنگام سراسری، چشم انداز آینده سیاسی انگلیس و شخص «بوریس جانسون»، نخست وزیر این کشور همچنان نامشخص باقی مانده است. انگلیس در سال ۱۹۷۲ به عضویت جامعه مشترک اروپا (نام ابتدایی اتحادیه اروپا) درآمد. به نظر می‌رسد انتخابات سراسری زودهنگام در انگلیس بیش از شانس برای جانسون مخاطرات را به دنبال خواهد داشت.
برترین‌هابرترین‌ها1 ماه قبل
رهبر حزب کارگر، حزب اصلی مخالف دولت در انگلیس، اعلام کرد که این حزب با برگزاری انتخابات زودهنگام موافقت می‌کند. خبرگزاری مهر: به نقل از بی بی سی، «جرمی کوربین» رهبر حزب کارگر انگلیس اعلام کرد که این حزب با برگزاری انتخابات زودهنگام موافقت می‌کند. آخرین تلاش جانسون برای گرفتن رای پارلمان، دیروز دوشنبه با عدم حضور حزب کارگر در رای‌گیری شکست خورد و او امروز سه‌شنبه ۲۹ اکتبر بار دیگر برگزاری انتخابات زودهنگام را به رای می‌گذارد. با وجود اعلام کوربین در حمایت از برگزاری چنین انتخاباتی او به صراحت نگفته است که از طرح دولت برای برگزاری انتخابات در روز ۱۲ دسامبر حمایت خواهد کرد. حزب لیبرال دموکرات و حزب ملی اسکاتلند (SNP) با اتنخابات زودرس موافقند اما تاریخ نهم دسامبر را برای برگزاری انتخابات پیشنهاد کرده‌اند.
برنابرنا1 ماه قبل
شبکه خبری المسیره گزارش داد که توپخانه متجاوزان اماراتی و سعودی بار دیگر با بمباران مناطقی از الحدیده توافق استکهلم را نقص کردند. به گزارش گروه خبر خبرگزاری برنا، بنابراین گزارش نیروهای ائتلاف یک قایق را هدف قرار دادند که به کشته‌شدن یک صیاد منجر شد. همچنین شهر الحدیده برای چندین ساعت شاهد پرواز ممتد جنگنده‌های سعودی بود.
افکارنیوزافکارنیوز1 ماه قبل
پیرو همین موضوع در دو بخش به بررسی مسائل و معضلات داخلی آمریکا، انگلیس، فرانسه، آلمان، عربستان، بحرین و رژیم صهیونیستی خواهیم پرداخت. در این راستا هزینه جنگ‌ها و استقرار ارتش در کشور‌های مختلف دنیا موجب شده است تا آمریکا همواره با کسری بودجه روبرو باشد. دولت فرانسه دست به گریبان بحث بازگشت همسران و فرزندان داعشی فرانسوی است. چند روز قبل نیز وزیر کشور فرانسه از خنثی سازی حمله‌ای مشابه حادثه ۱۱ سپتامبر خبر داد. بحث ساماندهی و مدیریت هزینه‌های آوارگان در کنار احتمال ورود اعضای داعش در پوشش پناهجو از جمله مهمترین تهدیدات امنیتی داخلی آلمان به شمار می‌رود.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 ماه قبل
پیرو همین موضوع در دو بخش به بررسی مسائل و معضلات داخلی آمریکا، انگلیس، فرانسه، آلمان، عربستان، بحرین و رژیم صهیونیستی خواهیم پرداخت. پیرو همین موضوع در دو بخش به بررسی مسائل و معضلات داخلی آمریکا، انگلیس، فرانسه، آلمان، عربستان، بحرین و رژیم صهیونیستی خواهیم پرداخت. دولت فرانسه دست به گریبان بحث بازگشت همسران و فرزندان داعشی فرانسوی است. چند روز قبل نیز وزیر کشور فرانسه از خنثی سازی حمله‌ای مشابه حادثه ۱۱ سپتامبر خبر داد. بحث ساماندهی و مدیریت هزینه‌های آوارگان در کنار احتمال ورود اعضای داعش در پوشش پناهجو از جمله مهمترین تهدیدات امنیتی داخلی آلمان به شمار می‌رود.
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد1 ماه قبل
بوریس جانسون بارها گفته بود به هیچ‌وجه حاضر نیست مهلت ۳۱ اکتبر را به تعویق بیندازد. بنابر گزارش‌ها او در نامه‌ای که پای آن را امضا نکرده از اتحادیه اروپا خواسته برگزیت را عقب بیندازد. با رای منفی نمایندگان به زمان‌بندی خروج بوریس جانسون، برگزیت احتمالا با تاخیر چند ماهه روبه‌رو خواهد شد. در واقع رای منفی به زمان‌بندی مدنظر بوریس جانسون یک پیش‌نمایش از مسیر سختی است که بوریس جانسون در پیش دارد. در این شرایط اما خبرهای تقریبا خوشی از اتحادیه اروپا می‌رسد.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 ماه قبل
میزان بدهی انگلیس به اتحادیه اروپا بابت خروج از این اتحادیه که دو طرف موافقت کردند میزان این بدهی ۳۹ میلیارد دلار باشد. در مورد این بخش نیز طرفین توافق کردند، ایرلند شمالی همچنان در قلمرو گمرکی اتحادیه اروپا بماند و برخی از قوانین اتحادیه اروپا همچنان در آن حاکمیت کند. درواقع بوریس جانسون با توافق‎هایی که با اتحادیه اروپا درباره ایرلند داشت، به نوعی ایرلند را از قضیه برگزیت خارج کرد. اما نه با طرح تأخیر در برگزیت بلکه با طرح برگزیت بدون تأخیر! این در حالی است که بلافاصله دفتر نخست‎وزیری انگلیس در بیانیه‎ای اعلام کرد، نامه‌ای به منظور تأخیر در برگزیت برای اتحادیه اروپا ارسال نخواهد شد.
افکارنیوزافکارنیوز1 ماه قبل
افکارنیوز، به گزارشترزا می‌ نخستین بار پس از استعفا از سمت نخست وزیری، امروز در نشست اضطراری مجلس عوام انگلیس سخنرانی کرد و توافق دولت با اتحادیه اروپا را راهی برای خروج بدون توافق دانست. ناظران می‌گویند فقط در ۱۵ صفحه از توافق ۲۹۳ صفحه‌ای دولت ترزا می‌ با اتحادیه اروپا که مربوط به ایرلند شمالی است تغییراتی ایجاد شده است. برخی نیز معتقدند توافق دولت جانسون با توافق دولت می‌ فقط پنج درصد تفاوت دارد و ۹۵ درصد آن همان توافق زمان نخست وزیری ترزا می‌ است که سه بار و هر بار با تغییراتی در پارلمان انگلیس مطرح و هر سه بار رد و منجر به استعفای می‌ شد. به همین علت بسیاری از کارشناسان معتقدند در رای گیری بر سر توافق جانسون با اتحادیه اروپا، طیف گسترده‌ای از نمایندگان مجلس با آن مخالفت خواهند کرد. پیتر کایل، نماینده حزب کارگر هم با ارائه طرحی پیشنهاد کرده در صورت رد لایحه توافق دولت و طرح لتوین، خروج بدون توافق از اتحادیه اروپا رد و آینده انگلیس با اتحادیه اروپا، در یک همه پرسی به رای گذاشته شود.
صدا و سیماصدا و سیما1 ماه قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما از لندن، ترزا می‌، نخست وزیر پیشین انگلیس از توافق بوریس جانسون نخست وزیر این کشور با اتحادیه اروپا بر سر چگونگی جدایی حمایت کرد. ترزا می‌نخستین بار پس از استعفا از سمت نخست وزیری، امروز در نشست اضطراری مجلس عوام انگلیس سخنرانی کرد و توافق دولت با اتحادیه اروپا را راهی برای خروج بدون توافق دانست. این موضع ترزا می‌ با واکنش مثبت و منفی نمایندگان مواجه شد و برخی حمایت می‌ از این توافق را طبیعی دانستند، زیرا معتقدند همان توافق وی با اندکی تفاوت است. ناظران می‌گویند فقط در ۱۵ صفحه از توافق ۲۹۳ صفحه‌ای دولت ترزا می‌با اتحادیه اروپا که مربوط به ایرلند شمالی است تغییراتی کرده است. برخی نیز معتقدند توافق دولت جانسون با توافق دولت می‌فقط پنج درصد تفاوت دارد و ۹۵ درصد آن همان توافق زمان نخست وزیری ترزا می‌ است که سه بار و هر بار با تغییراتی در پارلمان انگلیس مطرح و هر سه بار رد و منجر به استعفای ترزا می‌شد. به همین علت بسیاری از کارشناسان معتقدند در رای گیری بر سر توافق جانسون با اتحادیه اروپا، طیف گسترده‌ای از نمایندگان مجلس با ان مخالفت خواهند کرد. اولیور لتوین، عضو اخراج شده حزب حاکم محافظه کار به دستور بوریس جانسون، رهبر کنونی این حزب، طرحی را به مجلس ارائه کرده است که بر اساس آن‏، باید علاوه بر موضوع مرز در ایرلند شمالی، دیگر شرایط خروج نیز در مجلس بررسی و تصویب شود که به علت امکان پذیر نبودن در مدت کوتاه باقی مانده پیشنهاد کرده است مهلت خروج سه ماه دیگر به تعویق بیافتد. جانسون تهدید کرد چنانچه این طرح رای بیاورد توافقش را به رای نخواهد گذاشت که این شرایط بر ابهامات برگزیت خواهد افزود. پیتر کایل نماینده حزب کارگر هم با ارائه طرحی پیشنهاد کرده است در صورت رد لایحه توافق دولت و طرح لتوین، خروج بدون توافق از اتحادیه اروپا رد و آینده روباط انگلیس با اتحادیه اروپا، در یک همه پرسی به رای گذاشته شود.
برنابرنا1 ماه قبل
رهبر حزب کارگر در پاسخ به سخنان‌آغازین بوریس جانسون، توافق جدید را «توافقی بدتر» از گزینه‌هایی خواند. به گزارش گروه خبرخبرگزاری برنا، جرمی کوربین، رهبر حزب کارگر در پاسخ به سخنان‌آغازین بوریس جانسون، توافق جدید را «توافقی بدتر» از گزینه‌هایی خواند که پیشتر توسط ترزا می، نخست‌وزیر پیشین به پارلمان ارائه شده بود. آقای کوربین گفت: این توافق شغل‌های زیادی را به خطر می‌اندازد، برای محیط زیست تبعات منفی خواهد داشت و بیمه خدمات اجتماعی کشور را در معرض خطر قرار خواهد داد. حزب کارگر مخالف توافق اخیر است، اما هنوز دقیقا روشن نیست که آیا تمامی اعضای این حزب به توافق رای منفی خواهند داد، یا تعدادی از آن با توافق موافقت خواهند کرد. بوریس جانسون برای تصویب این توافق به رای برخی از اعضای حزب کارگر نیز نیاز دارد.
افکارنیوزافکارنیوز1 ماه قبل
اخبار بین‌الملل- «نایجل فاراژ» رهبر حزب برگزیت گفت، اگر قرار باشد توافق جدید جانسون برای خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا اجرایی شود، برگزیت هرگز به‌طور کامل اتفاق نمی‌افتد. «ترزا می» نخست‌وزیر پیشین انگلیس سه بار توافق دولتش با اتحادیه اروپا درباره برگزیت را به پارلمان انگلیس ارائه کرد اما قانونگذاران هر سه بار این طرح را رد کردند. روز پنجشنبه «ژان‌کلود یونکر» رئیس کمیسیون اروپا روز پنجشنبه اعلام کرد، اتحادیه اروپا و بریتانیا توانستند در خصوص نحوه اجرای برگزیت به توافق برسند. در صورتی که انگلیس بدون تصویب توافق از اتحادیه اروپا خارج شود با شوک اقتصادی و سیاسی مواجه خواهد شد. با این حال دولت بارها اعلام کرده است با توافق یا بدون توافق با بروکسل، در تاریخ ۳۱ اکتبر (۹ آبان) کشورش را از اتحادیه اروپا خارج می‌کند.
صدا و سیماصدا و سیما1 ماه قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما از لندن؛ توافق جدید میان انگلیس و اتحادیه اروپا بر سر چگونگی جدایی سر انجام پس از ماه‌ها کشمکش میان انگلیس و اتحادیه اروپا به دست آمد، اما بلافاصله با موج مخالفت‌های گسترده احزاب و نمایندگان مجلس انگلیس مواجه شد. اکنون این توافق باید علاوه بر تصویب در نشست سران ۲۷ کشور عضو اتحادیه در بروکسل در مجلس انگلیس نیز به تصویب برسد. اگرچه دولت انگلیس با شادمانی توافق امروز با اتحادیه اروپا را اعلام و از آن دفاع کرد، به عقیده شمار زیادی از سیاستمداران انگلیسی، مشکلات حزب حاکم محافظه کار در این باره پایان نیافته است. توافقی که امروز اعلام شد، باید در نشست امروز سران اتحادیه اروپا، تصویب شود و در نشست فوق العاده مجلس عوام در روز شنبه ۲۷ مهر ماه، به رای نمایندگان مردم انگلیس گذارده شود. از سال ۱۹۳۹ میلادی، این پنجمین نشست مجلس انگلیس در روز تعطیل خواهد بود. "روز یکشنبه ۲۸ مهر ماه، سران اتحادیه اروپا درباره توافق نهایی و نیز زمان دقیق خروج انگلیس از اتحادیه اروپا، تبادل نظر خواهند کرد، اما این موضوع، در گرو تصویب توافق در مجلس انگلیس در روز شنبه است. در نهایت در ساعت ۲۳ شب نهم آبان ماه، انگلیس پس از ۵۰ سال که درخواست عضویتش در اتحادیه اروپا پذیرفته شد، به عنوان نخستین کشور عضو، از اتحادیه اروپا جدا می‌شود.
صدا و سیماصدا و سیما1 ماه قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما از لندن؛ با اعلام توافق دولت انگلیس و اتحادیه اروپا بر سر شرایط خروج این کشور از اتحادیه اروپا، مقامات چندین حزب بزرگ انگلیس، مخالفت خود را با این توافق اعلام کردند. با وجودی که توافق امروز انگلیس و اتحادیه اروپا راه را برای جدایی این کشور از اتحادیه اروپا هموار می‌کند، اما مخالفت برخی از احزاب سیاسی انگلیس، کار را برای دولت دشوار می‌کند. جرمی کوربین، رئیس حزب کارگر انگلیس و اصلی‌ترین رقیب حزب حاکم گفته است این توافق از توافقی که ترزا می، نخست وزیر پیشین بدست آورد، بدتر است. توافق ترزا می‌ سه بار در مجلس انگلیس رد شده بود. نیکولا استورجن، رئیس حزب ملی اسکاتلند سومین حزب بزرگ این کشور در بیانیه‌ای نوشت نمایندگان این حزب، هیچگاه به برگزیت رای مثبت نخواهند داد. زیرا این توافق، اسکاتلند را از بازار مشترک و اتحادیه گمرکی خارج می‌کند و مخالف خواست مردم این منطقه است. نایجل فاراژ، رئیس حزب برگزیت اصلی‌ترین حامل برگزیت نیز در مصاحبه‌ای گفت: این توافق، اصلا برگزیت نیست. با گذشت سه سال و نیم، نتیجه چندانی حاصل نشده است و این کشور هنوز در بند اتحادیه اروپاست.
رکنارکنا1 ماه قبل
جرمی کوربین، رهبر حزب کارگر انگلیس اعلام کرد حزب او از توافق جدید برکسیت، خروج انگلیس از اتحادیه اروپا، حمایت نمی‌کند. رهبر حزب کارگر انگلیس، که بزرگترین حزب مخالف دولت است، در بروکسل اعلام کرد ما از این توافق ناراضی هستیم و موضع ما دادن رای مخالف به آن است. کوربین گفت توافق برکسیت بوریس جانسون، نخست وزیر انگلیس به مراتب بدتر از توافق صورت گرفته توسط ترزا می، نخست وزیر پیشین است. پیشتر رهبر حزب کارگر انگلیس خواستار برگزاری همه پرسی در خصوص طرح توافق جدید لندن با اتحادیه اروپا درباره برکسیت شده بود. جانسون پیش از این وعده داده بود ۳۱ اکتبر با توافق یا بدون آن انگلیس را از اتحادیه اروپا خارج کند. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.
ایلناایلنا1 ماه قبل
احزاب مخالف نخست‌وزیر بریتانیا از توافق حاصل‌شده میان کشور و اتحادیه اروپا بر سر برگزیت انتقاد کردند. به گزارش ایلنا به نقل از پایگاه اینترنتی شبکه تلویزیونی بی‌بی‌سی، رهبران احزاب مخالف «بوریس جانسون»، نخست‌وزیر بریتانیا، اعلام کردند که با توافق حاصل‌شده میان این کشور و اتحادیه اروپا بر سر برگزیت مخالفت می‌کنند. «جرمی کوربین»، رهبر حزب کارگر بریتانیا، در پیامی توئیتری عنوان کرد: «تا جایی که ما خبر داریم، جانسون بر سر توافقی بدتر از توافق ترزا می‌ [نخست‌وزیر پیشین بریتانیا] با اروپا مذاکره کرده است. این توافق حراج‌مانند حقوق ما، ‌ امنیت و خدمات بیمه عمومی را به خطر می‌اندازد. این تاوفق ملت را متحد نمی‌کند و باید آن را رد کرد.» «نیکولا استروجن»، رهبر حزب ملی اسکاتلند، نیز در واکنش به این توافق گفت که نمایندگان این حزب از توافق حاصل‌شده حمایت نخواهند کرد.
فارسفارس1 ماه قبل
دو حزب ذی‌نفوذ انگلیسی، توافق جدید دولت این کشور با اتحادیه اروپا برای اجرای برگزیت را مورد انتقاد قرار داده و آن را بی فایده دانستند. «نایجل فاراژ» رهبر حزب برگزیت در مصاحبه با شبکه «بی‌بی‌سی» گفت، اگر قرار باشد توافق جدید جانسون برای خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا اجرایی شود، برگزیت هرگز به‌طور کامل اتفاق نمی‌افتد. فاراژ توضیح داد به‌جای قبول این توافق ترجیح می‌دهد گزینه‌های دیگر شامل تمدید مهلت اجرای برگزیت یا برگزاری انتخابات سراسری مدنظر قرار گیرد. روز پنجشنبه «ژان‌کلود یونکر» رئیس کمیسیون اروپا روز پنجشنبه اعلام کرد، اتحادیه اروپا و بریتانیا توانستند در خصوص نحوه اجرای برگزیت به توافق برسند. در صورتی که انگلیس بدون تصویب توافق از اتحادیه اروپا خارج شود با شوک اقتصادی و سیاسی مواجه خواهد شد.
برترین‌هابرترین‌ها1 ماه قبل
دو حزب ذی‌نفوذ انگلیسی، توافق جدید دولت این کشور با اتحادیه اروپا برای اجرای برگزیت را مورد انتقاد قرار داده و آن را بی فایده دانستند. «نایجل فاراژ» رهبر حزب برگزیت در مصاحبه با شبکه «بی‌بی‌سی» گفت، اگر قرار باشد توافق جدید جانسون برای خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا اجرایی شود، برگزیت هرگز به‌طور کامل اتفاق نمی‌افتد. فاراژ توضیح داد به‌جای قبول این توافق ترجیح می‌دهد گزینه‌های دیگر شامل تمدید مهلت اجرای برگزیت یا برگزاری انتخابات سراسری مدنظر قرار گیرد. روز پنجشنبه «ژان‌کلود یونکر» رئیس کمیسیون اروپا روز پنجشنبه اعلام کرد، اتحادیه اروپا و بریتانیا توانستند در خصوص نحوه اجرای برگزیت به توافق برسند. در صورتی که انگلیس بدون تصویب توافق از اتحادیه اروپا خارج شود با شوک اقتصادی و سیاسی مواجه خواهد شد.
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد1 ماه قبل
با این حال، میشل بارنیه مذاکره‌کننده ارشد اتحادیه اروپا دیروز چهارشنبه از احتمال حصول توافق برگزیت میان بروکسل- لندن خبر داد. در هر حال، دیپلمات‌ها و مقام‌های اروپایی و انگلیسی دیدگاه‌های متفاوتی نسبت به دیدار رهبران انگلیس- اتحادیه اروپا در بروکسل دارند. برخی از اساس منکر توافق شده‌اند و برخی هم دستیابی به توافق را دور نمی‌دانند. بارنیه گفت: همه طرف‌ها باید برای رسیدن به توافق کار کنند؛ تمام انگلیس و تمام اتحادیه اروپا». از سوی دیگر، وزیر امور اروپای آلمان در مورد حصول قریب الوقوع یک توافق بر سر برگزیت ابراز تردید کرد.
صدا و سیماصدا و سیما1 ماه قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما از لندن، دولت انگلیس با مهم و حساس خواندن روز‌های پیش رو اعلام کرد شانس رسیدن به توافق مطلوب با اتحادیه اروپا بر سر چگونگی جدایی کاهش یافته است. مهلت انگلیس برای ترک اتحادیه اروپا نهم آبان (۳۱ اکتبر) پایان می‌یابد و اکنون انگلیس سه راه پیش رو دارد. پس از پایان مهلت اتحادیه اروپا به انگلیس برای کسب توافق جدایی، رسانه‌ها در انگلیس در حالی از تداوم گفتگو‌ها میان نمایندگان دولت انگلیس با اتحادیه اروپا خبر داده‌اند که جمع بندی‌ها از توافق دولت انگلیس برای برقراری مرز در خارج از جزیره ایرلند حکایت دارد. هنوز دولت انگلیس به طور رسمی این موضوع را تایید نکرده است، اما با توجه به اینکه هیچیک از دو طرف دولت انگلیس و اتحادیه اروپا پایان مذاکرات را برغم پایان یافتن وقت ان اعلام نکرده‌اند چنین تصمیمی دور از انتظار نیست. چنانچه چنین توافقی نیز حاصل شده باشد باید در نشست سران اتحادیه اروپا تایید شود و در مجلس انگلیس نیز به تصویب برسد که محل تردید است به ویژه اینکه دولت برای در دست داشتن اکثریت مجلس ۴۵ کرسی کسری دارد. با پدید آمدن این شرایط دولت انگلیس باید در متقاعد کردن حزب اتحاد گرای ایرلند شمالی بکوشد که همراهی و مشارکتش با حزب حاکم محافظه کار این امکان را برای ان فراهم کرد که اکثریت کرسی‌های پارلمان را در اختیار داشته باشد. سال ۲۰۱۷ دولت محافظه کاران به رهبری ترزا می‌ یک میلیارد پوند به بودجه ایرلند شمالی اضافه کرد که از آن به عنوان رشوه در ازای همراهی با حزب حاکم یاد شد. شرایط موجود موجب شده است ارزش برابری پوند با سایر ارز‌ها اندکی کاهش یابد. کسب توافق جدید بر سر چگونگی جدایی انگلیس از اتحادیه اروپا، جدایی انگلیس از اتحادیه اروپا بدون توافق و یا تمدید دوباره مهلت جدایی انگلیس از اتحادیه اروپا راه‌های باقی مانده انگلیس در واپسین روز‌های باقی مانده است.
برنابرنا2 ماه قبل
اتحادیه اروپا برای حل این معضل تنها یک راه می‌شناسد و آن بقای کل انگلیس در اتحادیه گمرکی با کشورهای عضو اتحادیه اروپاست. طرح جدید جانسون ترکیبی از ایجاد مراکز کنترل تبادل کالا و تبعیت از مقررات بازار مشترک اتحادیه اروپا در جزیره ایرلند است. نخست وزیر انگلیس دیروز از اتحادیه اروپا خواست تا برای دستیابی به توافق برگزیت نرمش به خرج دهد چون «جایگزینی جز اجرای برگزیت بدون توافق وجود نخواهد داشت». وی با انتشار پیامی در توییتر افزود: ‌یک چیز روشن است؛ طرح جانسون پیش از ۳۱ اکتبر قابل مذاکره نیست. «گای وهفستاد» نماینده پارلمان اروپا در امور برگزیت معتقد است که طرح جانسون مجموعه‌ای از ایده‌های بد است که تقریبا اجرای آن غیر ممکن است.

به انتهای لیست رسیدید