تروریست

تروریست

الفالف3 ساعت قبل
گروه جهان الف، ۲۰ آبان ۱۳۹۸، ۲۳:۱۴ ۳۹۸۰۸۲۰۱۹۷به گزارش مهر به نقل از رویترز، یکی از سخنگویان وزارت خارجه آلمان امروز دوشنبه به اخبار منتشره پیرامون آغاز روند بازگرداندن تروریست‌های داعشی به کشورهای غربی واکنش نشان داد. این سخنگوی وزارت خارجه آلمان در این خصوص اعلام کرد: نمی‌توانیم تأئید کنیم که این افراد جنگجویان داعشی بوده‌اند. سخنگوی وزارت کشور ترکیه ساعاتی پیش اعلام کرد که یک داعشی تبعه آمریکا را بیرون کرده است و ۲ تروریست دیگر آلمانی و دانمارکی را نیز امروز اخراج خواهد کرد. این سخنگو خاطرنشان کرد که اقدامات مربوط به بازگرداندن ۷ تروریست تبعه آلمان را انجام داده است و این افراد طی روزهای آتی یعنی ۱۴ نوامبر اخراج خواهند شد. «سلیمان سویلو» وزیر کشور ترکیه روز جمعه گفته بود ترکیه از روز دوشنبه بازگرداندن عناصر زندانی داعش را به کشورهایشان آغاز خواهد کرد.
ایمناایمنا3 ساعت قبل
ترامپ به خاطر میدان‌های نفتی نیروهای آمریکایی را در سوریه نگاه داشت. تداوم تظاهرات‌ها در پایتخت و استان‌های جنوبی عراقعبدالکریم خلف، سخنگوی نظامی عادل عبدالمهدی، فرمانده کل نیروهای مسلح عراق از اقدام گروهی که آنها را «متواری» توصیف کرد، برای منفجر کردن یکی از برج‌های مراقبت در شرق بغداد خبر داد. این منبع تصریح کرد، تظاهرکنندگان دیگری نیز مسیر منتهی به میدان نفتی البزرکان را بستند و نیروهای امنیتی مداخله‌ای برای گشودن مسیر نکردند. کمیته حقوق بشر در پارلمان عراق نیز روز یکشنبه آمار قربانیان اعتراضات در عراق را از ابتدای اکتبر ۳۱۹ تن اعلام کرد. گفته می‌شود نیروهای امنیتی میدان البحریه در مرکز بصره را محاصره و نیروهایی را مستقر کرده‌اند.
مهرمهر4 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، یکی از سخنگویان وزارت خارجه آلمان امروز دوشنبه به اخبار منتشره پیرامون آغاز روند بازگرداندن تروریست‌های داعشی به کشورهای غربی واکنش نشان داد. این سخنگوی وزارت خارجه آلمان در این خصوص اعلام کرد: نمی‌توانیم تأئید کنیم که این افراد جنگجویان داعشی بوده‌اند. گفتنی است، سخنگوی وزارت کشور ترکیه ساعاتی پیش اعلام کرد که یک داعشی تبعه آمریکا را بیرون کرده است و ۲ تروریست دیگر آلمانی و دانمارکی را نیز امروز اخراج خواهد کرد. این سخنگو خاطرنشان کرد که اقدامات مربوط به بازگرداندن ۷ تروریست تبعه آلمان را انجام داده است و این افراد طی روزهای آتی یعنی ۱۴ نوامبر اخراج خواهند شد. گفتنی است «سلیمان سویلو» وزیر کشور ترکیه روز جمعه گفته بود ترکیه از روز دوشنبه بازگرداندن عناصر زندانی داعش را به کشورهایشان آغاز خواهد کرد.
رکنارکنا6 ساعت قبل
به گزارش رکنا، یک دادگاه در شهر لاهه هلند امروز حکمی داد که به موجب آن این کشور اروپایی باید فعالانه به بازگرداندن کودکانی که از زنان داعشی تبعه هلند متولد شده‌اند کمک کند. با این حال، در این حکم آمده است پذیرفتن مادران این کودکان در هلند ضروری نیست. بنابر گزارش رویترز، وکلای ۲۳ زن هلندی که به نیرو‌های داعش در سوریه پیوسته بودند از قاضی این دادگاه خواستند اجازه دهد این زنان به همراه کودکانشان که در سوریه متولد شده‌اند و در اردوگاه‌هایی در شمال این کشور به سرمی‌برند به هلند بازگردند. بنا به گفته این وکلا، این خانوداه‌ها در شرایط رقت‌باری در اردوگاه الحول که محل زندگی بیش از ۶۸ هزار عنصر داعشی بازداشت شده است، به سر می‌برند. آژانس اطلاعات هلند پیشتر گزارش داده بود که حدود ۵۵ تروریست داعشی و دست‌کم ۹۰ کودک که برای زمان قابل‌توجهی در هلند زندگی می‌کردند به سوریه سفر کرده‌اند.
تسنیمتسنیم8 ساعت قبل
به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از السومریه نیوز، مرکز اطلاع رسانی امنیتی عراق امروز دوشنبه اعلام کرد که چهار تروریست در حمله جنگنده‌های ارتش در استان دیالی به هلاکت رسیده‌اند. بر اساس این گزارش این عملیات با تکیه بر گزارش‌های اطلاعاتی دقیق رسیده از سوی فرماندهی عملیات دیالی انجام شد و جنگنده‌های ارتش حوض حمرین را هدف حملات خود قرار دادند که بر اثر آن چهار تروریست کشته و یک مخفیگاه آنها منهدم شد. همچنین در عملیاتی دیگر در جنوب منطقه کنعان در استان دیالی دو مخفیگاه تروریست‌ها که درون آن بمب و تجهیزات نظامی وجود داشت منهدم شد. حیدر العبادی نخست‌وزیر سابق عراق نوزدهم آذرماه سال ۱۳۹۶ ه. ش. آزادسازی کامل خاک این کشور از لوث داعش را اعلام کرد اما تعقیب تروریست‌های داعشی و پاکسازی کامل عراق از لوث داعش همچنان ادامه دارد.
رکنارکنا10 ساعت قبل
به گزارش رکنا، بعد از آنکه امروز (دوشنبه)، رسانه‌های محلی ترکیه از آغاز اخراج زندانیان داعش به کشورهایشان خبر دادند، یکی از سخنگویان وزارت کشور ترکیه اعلام کرد که آنکارا، یک عضو آمریکایی داعش را به همراه هفت عضو آلمانی این گروه تروریستی اخراج خواهد کرد. بنا به گزارش خبرگزاری رویترز، «سلیمان سویلو» وزیر کشور ترکیه هفته گذشته هشدار داد که آنکارا بازگرداندن اعضای داعش به کشورهایشان را روز دوشنبه حتی در صورت لغو شهروندی‌اشان نیز آغاز خواهد کرد. «اسماعیل چاتاکلی» سخنگوی وزارت کشور ترکیه تصریح کرد: «یک تروریست آمریکایی که اقدامات (مربوط به وی) انجام گرفته، اخراج شده است». وی ادامه داد: «برنامه سفر هفت تروریست خارجی با اصالت آلمانی در مراکز دیپورت، تکمیل شده است و ۱۴ نوامبر (۲۳ آبان ماه) اخراج می‌شوند». در این اردوگاه ۱۰۰۰۰ تروریست داعشی به همراه خانواده‌هایشان زندانی هستند. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.
صدا و سیماصدا و سیما12 ساعت قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صداوسیما؛ شبکه تلویزیونی راشاتودی مصاحبه‌ای با بشار اسد رئیس جمهور سوریه انجام داده که مشروح این مصاحبه به شرح زیر است: -افشین رتنسی: من افشین رتنسی خبرنگار راشاتودی هستم اکنون در دمشق یک مصاحبه اختصاصی با بشار اسد رئیس جمهور سوریه انجام می‌دهم. آیا آن‌ها پس از شش سال نمی‌توانند آن را اثبات کنند؟ آن‌ها تنها هر بار اعلام می‌کنند که سوریه از تسلیحات شیمیایی استفاده کرد. هر بار که آن‌ها درباره استفاده از تسلیحات شیمیایی صحبت کردند، ما در حال پیشروی بودیم نه این که درحال شکست خوردن باشیم. هر کسی که اعلام کرد از تسلیحات شیمیایی استفاده شده است، باید شواهدی برای اثبات ادعایش ارائه کند. بنابراین، مأموریت ارتش و دولت سوریه حفاظت از این غیر نظامیان در مقابل این تروریست هاست.
تسنیمتسنیم12 ساعت قبل
این نامه خشم مخالفین اردوغان را نیز به دنبال داشته و آن را توهینی به ملت ترکیه دانستند. مخالفین چه می‌گویند؟ کمال کلیچدار اوغلو رهبر حزب جمهوری خلق٬ مهم‌ترین مخالف اردوغان در فضای سیاسی ترکیه و در عین حال٬ مهم‌ترین مخالف سفر رئیس جمهور این کشور٬ به آمریکا است. یکی دیگر از مخالفین سفر اردوغان به آمریکا٬ فاتح اربکان است. دستاورد چه خواهد بود؟ تقریبا اغلب تحلیل‌گران و کارشناسان سیاسی ترکیه در روزهای اخیر٬ بر این موضوع تاکید کرده‌اند که در شرایط فعلی٬ سفر اردوغان به آمریکا٬ دستاورد قابل عرضی نخواهد داشت. شواهد نشان می‌دهند که برخلاف خواست اردوغان٬ همکاری آمریکا با ی. پ. گ و قسد یعنی نهادهای اقماری پ. ک. ک در شمال سوریه ادامه پیدا خواهد کرد.
مهرمهر13 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از آناتولی، سخنگوی وزارت کشور ترکیه امروز اعلام کرد که یک داعشی تبعه آمریکا را بیرون کرده است و دو تروریست دیگر آلمانی و دانمارکی را نیز امروز اخراج خواهد کرد. این سخنگو خاطرنشان کرد که اقدامات مربوط به بازگرداندن ۷ تروریست تبعه آلمان را انجام داده است و این افراد طی روزهای آتی یعنی ۱۴ نوامبر اخراج خواهند شد. گفتنی است «سلیمان سویلو» وزیر کشور ترکیه روز جمعه گفته بود ترکیه از روز دوشنبه بازگرداندن عناصر زندانی داعش را به کشورهایشان آغاز خواهد کرد.
همشهریهمشهری13 ساعت قبل
اسد تاکید کرد گفت‌وگو با رسانه‌های غربی را به طور کل متوقف کرده بود چون آن‌ها به دنبال حاشیه بودند اما اکنون احساس می‌کند که «افکار عمومی در جهان و خصوصا غرب، در چند سال گذشته تغییر کرده است.» بنابراین معتقدم زمان آن است که درباره این حقیقت صحبت کنیم.» بشار اسد، معتقد است ماشه آغاز درگیری‌های داخلی سوریه از خارج کشیده شد. القاعده، عاملی علیه دولت سوریه، علیه دولت روسیه و علیه دولت ایران است. به اعتقاد اسد، تجاوز ترکیه نقض تمامیت ارضی سوریه است اما او همه ترک‌ها را مقصر ندانست. بشار اسد تاکید کرد: «مردم ترکیه همسایگان ما هستند و ما تاریخ مشترکی داریم و نمی‌توانیم آن‌ها را دشمن بدانیم.
فارسفارس13 ساعت قبل
ربیعی گفت: متانت و صبوری اهالی روستاها کمک بسیاری کرد تا کارها با سرعت پیش رود که ما زخم‌های دل مادر زهرا و ریحانه را درک می‌کنیم. وی اضافه کرد: وزیر کشور رئیس مدیریت بحران را برعهده دارد و می‌توان اعلام کرد که وضعیت مدیریت بحران نسبت به گذشته بسیار خوب است ولی از برخی اشکالات خالی نیست که معمولا در بحران‌ها استانداردهایی وجود دارد که باید رعایت شود، در ایران بهتر از آن عمل می‌کنیم. سخنگوی دولت بیان کرد: آنچه که مدنظر ما بود این است که وظایف دستگاه‌ها، در حوزه تخصصی خود مورد قضاوت قرار ‌گیرد و به عرصه‌های دیگر کشیده نشود. وی توضیح داد: در صورت عدم تصویب حتی اگر از تحریم نیز خارج شویم با چالش‌های زیادی در مبادلات ارزی مواجه خواهیم شد. وی افزود: برای اقتصاد ایران و زندگی بهتر این لوایح برای ما حائز اهمیت است.
ایسناایسنا14 ساعت قبل
دستگاه مبارزه با تروریسم عراق از کشته شدن ۱۴ تن از اعضای گروه تروریستی داعش در جنوب شهر موصل خبر داد. به گزارش ایسنا، به نقل از سومریه نیوز، منابع رسانه‌ای اعلام کردند، دستگاه مبارزه با تروریسم عراق امروز (دوشنبه) حمله هوایی و عملیات امنیتی را در جنوب موصل انجام داد که در نتیجه آن ۱۴ تروریست داعشی به هلاکت رسیدند. دستگاه مبارزه با تروریسم عراق روز یکشنبه اعلام کرد: تعداد زیادی از تروریست‌ها در جریان عملیاتی امنیتی برای تعقیب و پیگیری عناصر داعش در «جبال مخمور» به هلاکت رسیدند. انتهای پیام
الفالف14 ساعت قبل
من فکر می‌کنم که اکنون تنها نام برجام و سند امضا شده‌ای باقی مانده که طرف مقابل (آمریکا و سه کشور اروپایی) هیچ پایبندی به آن ندارند و نظام جمهوری اسلامی ایران تصمیم گرفته که خروج از برجام به صورت گام به گام طراحی شود. اگر چراغ سبز آمریکا نبود، عربستان سعودی به هیچ وجه به لحاظ لجستیکی و فنی در قد و قواره‌ای نبود که بخواهد آغازگر جنگ در یمن باشد. بار دیگر تاکید می‌کنم که اساسا حاکمان سعودی بسیار ولخرج هستند و وضعیت اقتصادی کنونی عربستان نمی‌تواند جوابگوی چنین خراجی‌هایی باشد. در آنجا ۵۲۰ کشته از ایران و نزدیک به ۱۰ هزار کشته در مجموع از دیگر کشور‌ها به جای ماند. عربستان در سوریه نقش منفی داشت و در لبنان نقش منفی این کشور تا جایی پیش رفت که آقای بندر بن سلطان هدایت عملیات تروریستی علیه سفارت جمهوری اسلامی ایران در لبنان و شهید رکن آبادی را در دست گرفت.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴14 ساعت قبل
ساعت۲۴-عملیات سازمان مبارزه با تروریسم عراق در جنوب موصل به کشته شدن ۱۴ تروریست داعش منجر شد. سازمان مبارزه با تروریسم عراق، با انجام یک عملیات هوایی و هلی‌برن در جنوب موصل، ۱۴ تروریست را به کام مرگ فرستاد. سازمان مبارزه با تروریسم، دیروز نیز از کشته شدن شمار زیادی از تروریست‌ها و تخریب مخفی‌گاه‌های آنها در کوه‌های «مخمور» خبر داده بود. گروه تروریستی داعش در ژوئن سال ۲۰۱۴ م/۱۳۹۳ ه. ش موفق شد با سوء استفاده از شرایط داخلی عراق، این شهر را اشغال کند. در تیرماه ۱۳۹۴ پس از ۹ ماه درگیری و مشارکت نیروهای ارتش، الحشد الشعبی و پیشمرگه و نیروهای عشایر، سرانجام شهر موصل به طور کامل از اشغال داعش خارج شد.
فارسفارس15 ساعت قبل
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، سازمان مبارزه با تروریسم عراق، با انجام یک عملیات هوایی و هلی‌برن در جنوب موصل، ۱۴ تروریست را به کام مرگ فرستاد. خبرگزاری رسمی عراق (واع)، با انتشار فوری این خبر، اشاره‌ای به جزئیات این عملیات نکرد. سازمان مبارزه با تروریسم، دیروز نیز از کشته شدن شمار زیادی از تروریست‌ها و تخریب مخفی‌گاه‌های آنها در کوه‌های «مخمور» خبر داده بود. گروه تروریستی داعش در ژوئن سال ۲۰۱۴ م/۱۳۹۳ ه. ش موفق شد با سوء استفاده از شرایط داخلی عراق، این شهر را اشغال کند. در تیرماه ۱۳۹۴ پس از ۹ ماه درگیری و مشارکت نیروهای ارتش، الحشد الشعبی و پیشمرگه و نیروهای عشایر، سرانجام شهر موصل به طور کامل از اشغال داعش خارج شد.
افکارنیوزافکارنیوز17 ساعت قبل
افکارنیوز، به گزارشمنابع رسانه‌ای اعلام کردند، دستگاه مبارزه با تروریسم عراق امروز (دوشنبه) حمله هوایی و عملیات امنیتی را در جنوب موصل انجام داد که در نتیجه آن ۱۴ تروریست داعشی به هلاکت رسیدند. اخبار بین‌الملل- دستگاه مبارزه با تروریسم عراق روز یکشنبه اعلام کرد: تعداد زیادی از تروریست‌ها در جریان عملیاتی امنیتی برای تعقیب و پیگیری عناصر داعش در «جبال مخمور» به هلاکت رسیدند.
ایمناایمنا1 روز قبل
ورود دو کاروان نظامی آمریکا از عراق به سوریهدو کاروان نظامی وابسته به ارتش آمریکا امروز (یکشنبه) با گذر از شهرک تل تمر در حومه غربی حسکه به سمت رقه و حومه شمال شرقی حلب حرکت کردند.، این دو کاروان نظامی وابسته به ارتش آمریکا امروز از طریق مرزهای عراق وارد خاک سوریه شدند و با عبور از شهرک تل تمر در غرب حسکه به سمت منطقه‌ای واقع در مسیر بین‌المللی (حسکه-رقه-حلب) در حرکت هستند. اولین کاروان نظامی آمریکا شامل ۷ خودروی زرهی و دو تانک می‌شود و دومین کاروان آن بیش از ۱۶۵ کامیون و نیز ۱۰ خودروی زرهی و تعدادی تجهیزات دیگر را در بر می‌گیرد. بنا بر این گزارش، پیش‌بینی می‌شود، مقصد این دو کاروان نظامی پایگاه‌های آمریکایی واقع در حومه حلب و رقه به منظور تخلیه محموله‌های آن و یا پایگاه‌های آمریکایی نزدیک به میادین نفتی سوریه باشد. پنتاگون: حدود ۶۰۰ نظامی آمریکا در سوریه باقی می‌ماننددونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا ۱۹ دسامبر در سخنانی از آغاز خروج نیروهای این کشور از سوریه بدون اعلام زمان دقیق آن و بازگشت‌شان به ایالات متحده به بهانه شکست داعش خبر داده بود. نتانیاهو: دستکم با ۶ کشور عربی ارتباط داریمبنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی طی سخنانی در جلسه هفتگی کابینه این رژیم گفت: درحال حاضر ما دستکم با ۶ کشور عربی روابط نزدیک داریم.
مهرمهر1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اسپوتنیک، ارتش سوریه موفق به انهدام یک خودرو متعلق به تروریستهای انصار التوحید که همپیاله داعش هستند در محور شهرک عنکاوی در سهل الغاب در شمال غرب حماه شد. از سوی دیگر جنگنده‌های روسی سلسله حملات هوایی علیه مواضع تروریستهای جبهه النصره و گروه موسوم به اجناد قفقاز در روستاها و شهرکهای التح، تحتایا، ام جلال، کفروما و کفرنبل در جنوب و شرق ادلب انجام دادند که بر اثر آن هشت موضع تروریستها منهدم شد. انصار التوحید نامی است که تروریستهای جند الاقصی از سال ۲۰۱۶ بر گروه خود نهاده‌اند. اجناد قفقاز هم متشکل از تروریستهایی از کشورهایی مانند جمهوری آذربایجان، ارمنستان، گرجستان و جمهوری چچن هستند. این تروریستها از ۲۰۱۲ به سوریه آمده‌اند.
مهرمهر1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از آناتولی، وزارت دفاع ترکیه با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که در جریان عملیات «پنجه- ۳» امروز نیروهای مسلح این کشور علیه پ‌ک‌ک در شمال عراق، ۵۳ تروریست از پای درآمده‌اند. وزارت دفاع ترکیه در این بیانیه اعلام کرد: در ادامه عملیات پنجه -۲ در منطقه آواشین واقع در شمال عراق، ۳ تروریست دیگر نیز از پای درآمدند. گفتنی است عملیات پنجه ۱ بعد از ظهر روز دوشنبه ۲۷ می‌و به بهانه نابودی مواضع پ ک ک در منطقه خاکورک واقع در شمال عراق آغاز شد و همچنان ادامه دارد. این در حالیست که وزارت خارجه عراق چندی پیش از احضار «فاتح یلدز» سفیر ترکیه در بغداد در اعتراض به نقض مکرر حریم هوایی عراق از سوی آنکارا خبر داد. وزارت امور خارجه عراق در بیانیه‌ای اعلام کرد که سفیر ترکیه در بغداد را فرا خوانده و مراتب اعتراض خود نسبت به نقض مکرر حریم هوایی عراق توسط ترکیه را تسلیم وی نموده است.
مهرمهر1 روز قبل
به گفته مقامات آمریکا، این سربازان در راستای حفظ میادین نفتی که در کنترل کردهای سوریه است عمل خواهند کرد و همه درآمدهای این میادین نیز به کردها تعلق دارد. وی سپس گفت که شبه‌نظامیان کرد نیز مانند داعش در حال قاچاق نفت هستند و دست تروریست‌ها باید از منابع طبیعی کوتاه شود. جاناتان هافمن، سخنگوی پنتاگون، وزارت دفاع آمریکا، ۱۶ آبان با اشاره به گروه شبه‌نظامی عمدتا کرد در شمال‌شرق سوریه به خبرنگاران گفت: درآمد [نفت] به آمریکا نمی‌رود، به نیروهای دمکراتیک سوریه می‌رسد. پیش‌تر ترامپ از امکان اداره میادین نفتی شمال سوریه توسط شرکت‌های آمریکایی خبر داده بود و روسیه آمریکا را به دزدی نفت از سوریه متهم کرده بود. این نهاد روسی تصاویری ماهواره‌ای منتشر کرده که ظاهرا قادر به اثبات قاچاق نفت از سوریه ‌هستند.
صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
در پی تجاوز ترکیه به شمال سوریه، ارتش این کشور به استقرار در حومه‌های حلب، رقه و الحسکه و تثبیت مواضع خود در این مناطق ادامه می‌دهدربیع کله وندی خبرنگار شبکه العالم در سوریه در گزارشی همراه با پخش تصاویری از مواضع نیرو‌های ارتش سوریه در شمال این کشور گفت: ارتش سوریه به استقرار در مرز‌های شمالی کشور از شرق تا غرب ادامه می‌دهد تا از حملات ترکیه که بیش از یک ماه از آغاز آن می‌گذرد جلوگیری کند. ارتش سوریه با استقرار در این مناطق از پیشروی نیرو‌های متجاوز ترکیه و گروه‌های تحت حمایت آن جلوگیری کرده و در این مدت برخی حملات به مواضع خود را نیز دفع کرده است. یکی از فرماندهان ارتش سوریه مستقر در جبهه شمال گفت: "توپخانه‌ای که در اینجا مستقر شده است از نیرو‌های خودی که در خط مقدم درگیری با گروه‌های مسلح تحت حمایت ترکیه هستند حمایت می‌کند. یکی از نیرو‌های ارتش سوریه گفت: "توپخانه ارتش سوریه برای برخورد با نیرو‌های تروریست در طول مرز‌ها آماده است. مناظق شمال سوریه بخصوص پس از استقرار گسترده نیرو‌های ارتش سوریه در حومه‌های رقه، حلب و الحسکه شاهد تغییرات گسترده است.
فارسفارس1 روز قبل
عضو سابق تیم مذاکره کننده هسته‌ای گفت: شاید فکر کنید مذاکره عادی است و بگویید آدم با دوستش که مذاکره نمی‌کند اما نکته مهمی که از آن در مذاکرات غفلت می‌شود، ماهیت آن است و ماهیت آمریکا همان «شیطان بزرگ» است که امام فرمودند. عضو سابق تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای عنوان کرد: یک عده نمی‌گذارند ماهیت اصلی آمریکا که شیطان بزرگ است شناخته شود و در داخل نیز نه تنها نمی‌گویند، شیطان بزرگ بلکه مقید هستند بگویند ایالات متحده آمریکا و می‌گویند رژیم تروریست ما چرا باید با آمریکا این‌گونه برخورد می‌کند. عضو سابق تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای افزود: آمریکا به‌دنبال فعالیت هسته‌ای ما نیست و اساس مشکل او با نظام است، برای نشان دادن چهره مثبت از خود این را مطرح می‌کند و عده‌ای در داخل می‌گویند ما سلاح هسته‌ای نمی‌خواهیم و فتوای رهبری این است پس برویم مذاکره کنیم. عضو سابق تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای ادامه داد: بحث آمریکا فقط ما نیستیم، ماهیت آمریکا این است که همان‌طور که امام خمینی (ره) گفتند، آمریکا شیطان بزرگ است و اقتضایش این است که این‌طور رفتار کند. باقری ادامه داد: اگر آمریکا جنگ را آغاز کند باید امید به پیروزی داشته باشد اما تجاربی که آمریکا در این سال‌های گذشته دارد، حکم می‌کند که در جنگ بعدی پیروز نمی‌شود.
کرد آنلاینکرد آنلاین1 روز قبل
علاوه بر این آمریکا با هدف لاپوشانی موافقت ترامپ با این حمله به «تحریم کشنده علیه اقتصاد ترکیه» تهدید کرده؛ مساله‌ای که به سقوط شدید ارزش لیر ترکیه منجر شده است. این استان که در مرز ترکیه و سوریه قرار دارد همواره نقطه اختلافی میان سوریه و ترکیه بوده است. مساله دیگر اختلاف بر سر آب رود فرات است که ترکیه و سوریه از دیرباز درباره نحوه استفاده از آب آن با یکدیگر اختلافاتی داشته‌اند. اما در بعد سیاسی آنچه این اختلافات را پر رنگ‌تر کرده مساله کردها و گروه پ. ک. ک است که آنکارا همواره آنها را تهدید جدی علیه خود می‌داند. همچنین آنکارا از این اقدامات هدف دیگری را دنبال می‌کند که آن ممانعت از وحدت و قرابت کردهای ترکیه با کردهای سوریه به عنوان کابوس همیشگی ترکیه است.
ایسناایسنا1 روز قبل
وزارت کشور عراق امروز (یکشنبه) از بازداشت ۱۰ داعشی در مناطق پراکنده غرب شهر موصل خبر داد. در ادامه این بیانیه آمده است، از جمله داعشی‌های بازداشت شده، دو تن از مسئولان امنیتی این گروه تروریستی، یکی از مسئولان بخش موسوم به مسایل شرعی و ما بقی از نیروهای داعش در دوره فعالیت این گروه تروریستی در موصل بودند. طبق بیانیه یاد شده، یکی از فرماندهان گروه تروریستی داعش نیز از جمله این بازداشتی‌ها بود که در منطقه شهرک صنعتی موصل بازداشت شد. یحیی رسول، سخنگوی مرکز اطلاع‌رسانی امنیتی عراق امروز اعلام کرد: نیروهای امنیتی عراق در استان نینوا موفق شدند یکی از فرماندهان داعش را در منطقه شهرک صنعتی شهر موصل شناسایی و بازداشت کنند. دستگاه‌های امنیتی عراق عملیات‌هایی را در بخش‌های مختلف استان نینوا اجرا کردند که به بازداشت فرماندهان و نیروهای داعش منجر شدند.
خبرآنلاینخبرآنلاین1 روز قبل
رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه در ادامه سخنرانی چنین گفت: کسانی که برای تجلیل جمهوریت تاریخ خود را نادیده می‌گیرند باید از گذشته‌شان خجالت بکشند. کسانی که درباره تاریخ گذشته‌مان (پیش از جمهوری) به کینه ورزی می‌پردازند، جهت معرفی خدمات مصطفی کمال آتاترک، ماسک آتاترک را به صورت زده و دشمنی‌شان با این ملت را پنهان می‌کنند. وی افزود: دولت‌ها بزرگترین نقش را در پیشرفت جمهوریت‌مان ایفا کرده‌اند و ما این‌ کار را با بازی کلمات انجام ندادیم. مصمم هستیم ترکیه را به اهداف سال ۲۰۲۳ رسانده و به رتبه برتر جهان ارتقا دهیم. درک و بزرگداشت یاد آتاترک نیز اینگونه ممکن خواهد بود، نه با سخن پردازی‌های بیهوده.
ایسناایسنا1 روز قبل
رئیس جمهوری ترکیه سخنانی در مراسم گرامیداشت سالروز درگذشت آتاترک در آنکارا گفت: ۳۶۵ هزار سوری در مناطقی که امنیت را در آنجا برقرار کردیم، به خانه‌های خود در اراضی‌شان بازگشته‌اند. به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری آناتولی، رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه در ادامه سخنرانی چنین گفت: کسانی که برای تجلیل جمهوریت تاریخ خود را نادیده می‌گیرند باید از گذشته‌شان خجالت بکشند. اردوغان تاکید کرد: همانطور که مبارزه‌مان با تروریسم تا هلاکت آخرین «تروریست» تمام نخواهد شد، مبارزه‌مان برای آگاه کردن دشمنان تاریخ و فرهنگ‌مان پایان نخواهد یافت. وی افزود: دولت‌ها بزرگترین نقش را در پیشرفت جمهوریت‌مان ایفا کرده‌اند و ما این‌ کار را با بازی کلمات انجام ندادیم. درک و بزرگداشت یاد آتاترک نیز اینگونه ممکن خواهد بود، نه با سخن پردازی‌های بیهوده.
خبر فوریخبر فوری1 روز قبل
وزیر امور خارجه ترکیه در واکنش به قاچاق نفت سوریه از سوی آمریکا اعلام کرد: ایالات متحده آمریکا با صراحت از تسلط بر میادین نفتی سوریه دفاع می‌کند و آشکارا نیز به این اقدام خود اعتراف می‌کند. چاووش‌اوغلو تاکید کرد: هیچکدام از طرف‌های خارجی حق استفاده از ثروت‌های سوریه را ندارند. وی افزود: پیش از این گروه تروریستی داعش به قاچاق نفت در سوریه می‌پرداخت و اکنون نیز تروریست‌های پ. ک. ک/ی. پ. گ این کار را انجام می‌دهند. وزیر امور خارجه ترکیه اضافه کرد: ترکیه چشمداشتی به خاک سوریه ندارد و عملیات چشمه صلح را تنها برای پاکسازی تروریست‌ها انجام داد. آمریکا از هزاران کیلومتر دورتر آمده و درصدد تسلط بر منابع نفت سوریه است.
ایسناایسنا1 روز قبل
زن داعشی بازداشت شده در شمال شرق سوریه بار دیگر خواستار بازگشت به زادگاه خود شد، درخواستی که واشنگتن آن را نپذیرفت و او را به عنوان شهروند آمریکایی نشناخت. هدی مثنی با ابراز نگرانی نسبت به خطرات جانی که برای او وجود دارد، احتمال داد که هدف تندروهای دیگری قرار بگیرد که هنوز از ایدئولوژی‌های این گروه افراطی دست نکشیده‌اند. آمریکا بسیاری از شهروندان زن این کشور را که با داعش ارتباط داشتند همراه با کودکان‌شان بازگردانده اما با بازگشت مثنی مخالفت می‌کند زیرا او را شهروندی آمریکایی نمی‌داند. طبق قانون اساسی آمریکا به هر فردی که در این کشور متولد شود بجز فرزندان دیپلمات‌ها، تابعیت آمریکایی داده می‌شود. مایک پامپئو، وزیر ارجه آمریکا نیز پیشتر گفته بود، هدی مثنی شهروند آمریکایی نبوده و یک تروریست است.
تابناکتابناک1 روز قبل
رئیس جمهور آمریکا دونالد ترامپ روز ۵ آبان برابر با ۲۸ اکتبر خبر مرگ ابوبکر البغدادی خلیفه خودخوانده داعش را اعلام کرد. امانوئل مکرون، رئیس جمهوری فرانسه هم در واکنش به مرگ رهبر داعش گفت: «مرگ البغدادی ضربه سختی علیه داعش است. یک مقام نظامی روسیه به خبرگزاری «ریانووستی» گفته است که منطقه عملیاتی نیروهای آمریکایی در منطقه ادلب قرار دارد که تحت کنترل نیروهای ترکیه است. از این رو همه چیز انتظار می‌رود از جمله حمله به زندان‌های تحت کنترل نیروهای سوریه دموکراتیک که در آنها هزاران داعشی بازداشت هستند. نکته دیگر اینکه برای امریکایی‌ها تاریخ مصرف خلیفه داعش از مدت‌ها قبل به پایان رسیده بود.
خبرآنلاینخبرآنلاین1 روز قبل
سفر به ایران همیشه شگفتی‌های خود را داشته است، مخصوصا برای آمریکایی‌ها که برای سفر به ایران با اخطار‌های وزارت خارجه آمریکا روبرو هستند. اما با این حال، افرادی که با بی تفاوتی به این اخطار‌های ساختگی ترس را کنار می‌گذارند و به این کشور پهناور سفر می‌کنند وجود دارند. آنها در ایران شگفتی هایی را تجربه می‌کنند که مطمئنا قبل از آن نمونه این شگفتی‌ها را ندیده‌اند. از غذا‌های خوشمزه گرفته تا میهمان نوازی و مهربانی ایرانیان.

به انتهای لیست رسیدید