اخبار حمله تروریستی - آخرین و مهم ترین اخبار حمله تروریستی از خبرگزاری‌های ایران | خبری

تروریستی

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز14 ساعت قبل
به محض این که کلید آزادسازی ادلب زده شد٬ تنش بین سوریه و ترکیه نیز درگرفت. چرا که اردوغان بر این باور است که در حمله به ادلب٬ غیرنظامیان آسیب می‌بینند. سه موضع شفاف و آشکار تهران در مورد ادلبالف) سخنان معنی‌دار تخت‌ روانچیبه محض پیچیده شدن روند آزادسازی ادلب٬ در شورای امنیت سازمان ملل٬ نشستی در این مورد برگزار شد. تخت روانچی در نشست شورای امنیت این سازمان با موضوع بررسی اوضاع در ادلب سوریه، سخنانی بر زبان آورد که عمده‌ترین بخش‌های آن چنین بود: ۱. تخت روانچی، خواستار اجرای موافقتنامه سوچی درباره ادلب شد که در نشست‌های روند آستانه نیز بر اهمیت آن تأکید شده است.
ایسناایسنا14 ساعت قبل
منابع آگاه از بازجویی دادستانی کل سودان از رئیس جمهوری سابق این کشور درباره مسائل مربوط به تأمین مالی تروریسم و پولشویی خبر دادند. به گزارش ایسنا، به نوشته روزنامه فرامنطقه‌ای الشرق الأوسط، دادستانی کل سودان امروز (دوشنبه) عمر البشیر، رئیس جمهوری سابق این کشور را در پرونده مربوط به ارتباط افراد با نفوذ در دولت وی با گروه‌های تروریستی مورد بازجویی قرار داد. دادستانی کل سودان در بیانیه‌ای در این باره اعلام کرد، عمر البشیر را طبق ماده ۳۵، چهار، شش و هفت قانون این کشور در ارتباط با پولشویی، فساد و کسب ثروت حرام احضار کرده است. طبق این بیانیه، مقامات دادستانی سودان همچنین از البشیر درباره سهم دولت وی از شرکت ارتباطات «Mobatel» و دادن مجوز اپراتور شبکه دوم به شرکت «MTN» بازجویی کردند. انتهای پیام
تسنیمتسنیم14 ساعت قبل
به گزارش دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تسنیم، «سرور دانش» معاون دوم رئیس جمهور افغانستان در نشست چهل‌سالگی مهاجران افغان در پاکستان گفت که مهاجران افغان به‌خاطر موضوع سیاسی مورد بی‌مهری قرار نگیرند. وی افزود: مهاجران افغانستان در پاکستان و یا کشورهای دیگر نباید به ابزار سیاسی و عاملی برای فشار به دولت کابل تبدیل شوند. دانش همچنین خاطرنشان کرد که در گذشته همواره از اردوگاه‌های مهاجران افغان در پاکستان برای گروه‌های تروریستی سربازگیری شده است. وی درباره روند صلح افغانستان و مذاکرات بین‌الافغانی نیز گفت که هیئت مذاکره‌کننده افغانستان باید به‌رهبری و محوریت دولت باشد. وی اردیبهشت ماه سال جاری با «آلیس ولز» معاون وزارت خارجه آمریکا نیز با شماری از مقامات پاکستانی درباره روند صلح افغانستان دیدار و گفت‌وگو کرده بود.
ایرناایرنا14 ساعت قبل
بخش عمده این تسلیحات پس از عبور از مرز ترکیه و سوریه و به گروه‌های تروریستی ازجمله هیات تحریر الشام (جبهه النصره سابق) داده شده است. در روزهای اخیر روسیه و ترکیه یکدیگر را در وضعیت پیش آمده در ادلب سوریه متهم کرده‌اند. دمیتری پسکوف سخنگوی رئیس جمهوری روسیه نیز در پاسخ به اتهام رئیس جمهوری ترکیه به روسیه در مورد ادلب گفت که ترکیه متعهد شده بود کانون تروریستی در ادلب را خنثی کرده و از بین ببرد. وی افزود: ترکیه بجای ازبین بردن تروریست‌ها در ادلب همچنان به ارتش سوریه و مراکز نظامی روسیه حمله می‌کند اقدامی که روسیه زیر بار آن نخواهد رفت. در بیانیه روز پنجشنبه وزارت دفاع روسیه آمده است: سلاح‌ها برای تروریست‌ها در ادلب از ترکیه ارسال می‌شود.
تسنیمتسنیم14 ساعت قبل
به محض این که کلید آزادسازی ادلب زده شد٬ تنش بین سوریه و ترکیه نیز درگرفت. چرا که اردوغان بر این باور است که در حمله به ادلب٬ غیرنظامیان آسیب می‌بینند. سه موضع شفاف و آشکار تهران در مورد ادلبالف) سخنان معنی‌دار تخت‌ روانچیبه محض پیچیده شدن روند آزادسازی ادلب٬ در شورای امنیت سازمان ملل٬ نشستی در این مورد برگزار شد. تخت روانچی در نشست شورای امنیت این سازمان با موضوع بررسی اوضاع در ادلب سوریه، سخنانی بر زبان آورد که عمده‌ترین بخش‌های آن چنین بود: ۱. تخت روانچی، خواستار اجرای موافقتنامه سوچی درباره ادلب شد که در نشست‌های روند آستانه نیز بر اهمیت آن تأکید شده است.
ایلناایلنا15 ساعت قبل
رئیس‌جمهوری آمریکا اطلاعی از افراد موجود در فهرست تهدیدهای تروریستی علیه این کشور نداشت. ترامپ طی این گفت‌وگوها برای کشتن «ابوبکر البغدادی»، سرکرده پیشین گروهک تروریستی داعش و همچنین سرکرده القاعده در شبه جزیره عرب چراغ سبز داد، افرادی در صدر فهرست آژانس اطلاعات مرکزی (سیا) قرار داشتند. اما دو منبع آگاه عنوان کردند که ترامپ بیش از همه به جوانی علاقمند بود که در این فهرست اولویت پایین‌تری داشت و از تاثیر کمتری برخوردار بود و دلیلش هم آن بود که با نام او آشنایی داشت: «حمزه بن لادن»، سر سرکرده پیشین شبکه تروریستی القاعده. یک منبع پیشین در دستگاه اطلاعاتی آمریکا گفت: «ترامپ مدام می‌گفت: "اسم این‌ها را نشنیده‌ام. حمزه بن لادن کجاست؟ "» یک مقام پنتاگون گفت: «این تنها نامی بود که ترامپ می‌شناخت.» این مقام افزود که به‌رغم آن‌که افراد مهم‌تری از حمزه بن لادن نیز در فهرست مذکور وجود داشتند، ترامپ همچنان به از میان برداشتن وی اصرار داشت.
ایلناایلنا15 ساعت قبل
دستگاه مبارزه با تروریسم عراق اعلام کرد که بانک کامل اطلاعاتی از بقایای عناصر گروه­‌های تروریستی در اختیار دارد. به گزارش ایلنا به نقل از خبرگزاری رسمی عراق (واع)، «صباح النعمان»، سخنگوی دستگاه مبارزه با تروریسم عراق اعلام کرد که استراتژی و دیدگاه دستگاه مبارزه با تروریسم، تعقیب و پیگرد بقایای گروهک تروریستی داعش است که در چارچوب نحوه استفاده از تلاش وزارتخانه‌ها و سازمان‌های دیگر در اشاعه فرهنگ بیداری برای پیشگیری از جنایت تروریستی قرار می­‌گیرد. نعمان در ادامه افزود: «دستگاه مبارزه با تروریسم بانک اطلاعاتی بزرگی از تروریست‌­های حاضر در عراق دارد و این بانک داده‌­ها به منبعی برای دیگر دستگاه­های امنیتی در منطقه و جهان تبدیل شده است.» وی تاکید کرد: «روزهای آینده شاهد عملیات علیه پناهگاه‌­های تروریست­‌ها و تعقیب گروه­‌های تروریستی خواهیم بود.»
افکارنیوزافکارنیوز17 ساعت قبل
افکارنیوز، به گزارشتحسین الخفاجی سخنگوی فرماندهی عملیات مشترک عراق اعلام کرد که تروریستها برای ایجاد آشوب از طریق هدف قرار دادن مقر حشد شعبی و هیأت‌های دیپلماتیک تلاش می‌کنند. اخبار بین الملل- وی در ادامه افزود: نیروهای اطلاعاتی و امنیتی تحقیقات خود را در خصوص عملیات حمله به مقر نیروهای حشد الشعبی و منطقه سبز با استفاده از موشک‌های کاتیوشا آغاز کرده‌اند. الخفاجی تصریح کرد: نیروهای امنیتی به خوبی می‌دانند که هدف از این حملات چیست. وی تاکید کرد: فرماندهان نظامی با همکاری رهبران سیاسی تلاش میکنند راه را بر دشمنان عراق که قصد سوء استفاده از اوضاع را دارند ببندند. الخفاجی تصریح کرد: نیروهای عراقی تلاش‌های اطلاعاتی و امنیتی خود را در سایه همکاری با کشورهای همسایه برای شناسایی شبکه‌های تروریستی و حامیان آنها افزایش داده‌اند.
افکارنیوزافکارنیوز17 ساعت قبل
افکارنیوز، به گزارش «سرگئی لاوروف» وزیر امور خارجه روسیه در گفت‌وگو با روزنامه ایتالیایی «لا استامپا» که امروز (دوشنبه) به چاپ رسید، تأکید کرد که ترور سپهبد «قاسم سلیمانی» فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی نقض بی‌شرمانه قوانین بین المللی بوده است. لاوروف ادامه داد: «حمله سوم ژانویه ۲۰۲۰ (۱۳ دی ماه) پنتاگون به فرودگاه بغداد که به کشته شدن (شهادت) ژنرال قاسم سلیمانی، فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران ایران منجر شد، نقض بی‌شرمانه قوانین بین‌الملل بود. بعلاوه آنکه، (حمله) به یک فرودگاه غیرنظامی صورت گرفته است بنابراین من آنچه اخیرا در سفر به سریلانکا گفتم، تکرار می‌‌کنم که آمریکا با این اقدامات پا را از گلیم خود فراتر می‌گذارد». تمرکز راهبرد امنیت جمعی روسیه در خلیج‌فارس که تابستان سال گذشته رونمایی شد، بر همین امر است». لاوروف توضیح داد: «ما متقاعد شده‌ایم که اجرای تدریجی این طرح، گام مهمی در جهت عادی‌سازی اوضاع در سراسر خاورمیانه است و اساسی برای ایجاد معماری اعتماد دوجانبه در آنجا به وجود می‌آورد».
ایران‌جیبایران‌جیب1 روز قبل
وزیر امور خارجه کشورمان تصریح کرد: من باور دارم که کشورهای همسایه همچون عربستان سعودی خواهان کاهش تنش‌ها نیستند. وزیر امور خارجه کشورمان تصریح کرد: من باور دارم که کشورهای همسایه همچون عربستان سعودی خواهان کاهش تنش‌ها نیستند. وزیر امور خارجه کشورمان با اشاره به امکان مذاکره با عربستان سعودی اظهارکرد: ما برای مذاکره آماده‌ایم. نخست وزیر پاکستان از ما خواست تا با عربستان مذاکره کنیم. ظریف در ادامه تصریح کرد: پس از شهادت سردار قاسم سلیمانی از عرب‌ها پیغامی دریافت کردیم که می‌گفتند ما خواهان مذاکره هستیم.
ایسناایسنا2 روز قبل
یک کارشناس مسایل بین‌الملل تاکید کرد: از کشورهای اروپایی انتظار می‌رود که استقلال عمل بیشتری از خود نشان داده و از این بیشتر ذلالت و خواری در مقابل آمریکا را نپذیرند. به گزارش ایسنا، محمدحسین کبریا در یادداشتی با عنوان «آیا کشورهای اروپایی از استقلال عمل برخوردارند؟» نوشت: در رفتار، سیاستها و عملکرد کشورهای عمده اروپایی به ویژه انگلیس، فرانسه و آلمان در قبال ایران به سختی می‌توان نقطه مثبتی یافت. ذات و فطرت کشورهای استعمارگر یکی است و همان‌گونه که نمی‌توان از آمریکا غیر از جرم، جنایت، تجاوز، جنگ، خونریزی، تروریسم و … انتظار داشت، از کشورهای اروپایی نیز انتظاری بیش از این وجود ندارد. طبق آنچه گفته شد، از کشورهای اروپایی در قبال ایران اسلامی، انتظاری بیشتر از این نیست. از کشورهای اروپایی انتظار می‌رود که استقلال عمل بیشتری از خود نشان داده و از این بیشتر ذلالت و خواری در مقابل آمریکا را نپذیرند.
قدس آنلاینقدس آنلاین2 روز قبل
نیروهای سوری با در دست گرفتن کنترل منطقه راهبردی «اورم الکبری»، بر بزرگترین پایگاه «جبهه النصره» در جنوب غربی حلب مسلط شدند. به گزارش گروه بین الملل قدس آنلاین، ارتش سوریه در ادامه پیشروی‌های خود در حومه جنوب غربی حلب، جمعه شب موفق شد بر منطقه «اورم الکبری» تسلط پیدا کند. این منطقه راهبردی که پس از درگیری سنگین ارتش سوریه با تروریست‌های جبهه النصره بازپس گرفته شده، از بزرگترین پایگاه این گروه تروریستی در حومه جنوب غربی حلب محسوب می‌شود. اورم الکبری به دلیل قرار گرفتن در مسیر جاده حلب-ادلب از اهمیت راهبردی برخوردار است و افزون بر آن، تسلط ارتش سوریه بر این منطقه به معنای سقوط بزرگترین پایگاه جبهه النصره در جنوب غربی حلب است. انتهای پیام
خبر فوریخبر فوری2 روز قبل
به نوشته وبگاه ان. بی. سی نیوز، وزارت خارجه آمریکا هنوز درباره این صحبت‌های ظریف، اظهار نظر نکرده است. ظریف در این باره توضیح داد: «[سردار] سلیمانی تلاش می‌کرد افراد را از دخیل شدن در عملیات‌های نظامی واقعی علیه هر کسی باز دارد. فعلا که [جعبه سیاه] همینطوری آنجا است». وزیر خارجه ایران در پاسخ به این سوال که آیا کسی در حال حاضر برای استخراج اطلاعات روی جعبه سیاه کار می‌کند، اظهار داشت: «نه، نه. ما تا زمانی که همه طرف‌های ذی‌نفع حضور نداشته باشند، به جعبه سیاه دست نمی‌زنیم».
انتخابانتخاب3 روز قبل
به گزارش خبرگزاری آناتولی، ارتش ترکیه نیروها و تجهیزات جدید شامل بیش از یکصد دستگاه تانک و خودروی نظامی به مرزهای استان «هاتای» با سوریه اعزام کرده است. این تجهیزات که شامل بیش از یکصد دستگاه تانک، خودرو و ادوات ساخت و ساز است، وارد شهرستان ریحانلی در استان هاتای شد. تانک‌ها، خودروها و ادوات نظامی پس از تخلیه از کامیون‌ها، به سمت یگان‌های مرزی روانه شدند. سوریه بارها با محکوم کردن حملات نظامی ترکیه و همپیمانان آن در خاک سوریه اعلام کرده است که اقدامات آنکارا در شمال سوریه نخواهد توانست به احیای مجدد گروه‌های تروریستی کمک کند. ورود ارتش ترکیه به شمال سوریه برای حمایت از گروه‌های مسلح ضدسوری بر تنش اوضاع افزوده و در جریان گلوله باران مواضع ارتش سوریه و ترکیه از سوی ۲ طرف، ده‌ها نفر از نیروهای آنها کشته یا زخمی شده‌اند.
برترین‌هابرترین‌ها3 روز قبل
حساب اینستاگرامی رهبر انقلاب به مناسبت چهلمین روز درگذشت سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی تصویری از آیت الله خامنه‌ای و حاج قاسم را منتشر کرده است. برترین‌ها: حساب اینستاگرامی رهبر انقلاب به مناسبت چهلمین روز درگذشت سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی تصویری از آیت الله خامنه‌ای و حاج قاسم را منتشر کرده است. در کنار این عکس سخنی از رهبر انقلاب منتشر شده که فرموده‌اند: «حاج قاسم خودش حاج قاسم شده. یعنی هر کسی وارد میدان شد، خودش میدان دار شد، کار بیشتر کرد، می‌شود حاج قاسم». سپهبد شهید قاسم سلیمانی چهل روز قبل در حمله تروریستی بالگردهای آمریکایی در فرودگاه بغداد به شهادت رسید.
جام نیوزجام نیوز5 روز قبل
در کنار نهاد‌های فوق مرکز، امور مشاوران حقوقی، وکلا و کارشناسان قوه‌قضاییه نیز با تشکیل تیم‌های حقوقی مختلف در راستای پیگیری حقوقی ترور سردار سلیمانی اقدامات لازم را انجام داده است. تماس تلفنی ریاست قوه‌قضاییهرییس قوه‌قضاییه در تماس تلفنی با رییس شورای عالی قضایی عراق بر پیگرد حقوقی و همه‌جانبه جنایت آمریکایی‌ها در ترور سردار شهید سلیمانی، شهید ابومهدی‌المهندس و دیگر همراهان ایشان تأکید کرد. دادگاه‌های کیفری ایرانغلامحسین اسماعیلی، سخنگوی قوه‌قضاییه در نشست خبری در ارتباط با طرح موضوع شهادت سردار سلیمانی در مجامع بین المللی، گفت: هیچ تردیدی در تروریستی بودن اقدام ارتش آمریکا در به شهادت رساندن سردار سلیمانی و همرزمانش نداریم. شخص آقای ترامپ شخصا به این اقدام تروریستی اقرار کرده و ما حتما این موضوع را در مجامع بین المللی پیگیری خواهیم کرد. وی در مورد پیگیری حقوقی ترور سردار سلیمانی در گفت‌وگویی بیان داشت: زمینه بستر‌ها و زمینه‌های مختلفی وجود دارد.
ایرناایرنا5 روز قبل
به گزارش خبرگزاری رسمی سوریه (سانا)، یک مقام وزارت خارجه سوریه گفت: تهدیدهایی که از سوی رأس نظام ترکیه در خصوص حمله به ارتش سوریه بیان شده، پوچ و توخالی بوده و تنها از سوی شخصی که از شرایط موجود درکی ندارد اعلام شده است. رجب طیب اردوغان روز چهارشنبه هشدار داده بود که اگر یک سرباز دیگر ترکیه در ادلب توسط ارتش سوریه زخمی شود، ترکیه نیروهای سوری را در هرجایی هدف قرار خواهد داد. سوریه بارها با محکوم کردن حملات نظامی ترکیه و همپیمانان آن در خاک سوریه اعلام کرده است که اقدامات آنکارا در شمال سوریه نخواهد توانست به احیای مجدد گروه‌های تروریستی کمک کند. مولود چاووش اوغلو وزیر خارجه ترکیه روز دوشنبه گذشته در کنفرانسی خبری در آنکارا تاکید کرد که چنانچه پیشروی‌های ارتش سوریه در استان ادلب در شمال این کشور ادامه پیدا کند، ترکیه اقدامات لازم را انجام خواهد داد. استان ادلب ۱۱ درصد از خاک سوریه را تشکیل می‌دهد و نیروهای سوری در ماه‌های اخیر بخش‌های زیادی از جنوب آن را آزاد کرده‌اند.
ایسناایسنا5 روز قبل
همزمان با سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و فرا رسیدن روز ملی جمهوری اسلامی ایران، مراسمی در این ارتباط در محل سفارت کشورمان در نیجریه برگزار شد. وی در ادامه با اشاره به پیشرفت‌های کشورمان و پایداری و استقامت مردم به رهبری آیت الله خامنه‌ای در برابر تروریسم اقتصادی، سیاسی و تبلیغاتی دشمنان تأکید کرد: که ملت ایران از هر تهدیدی فرصت می‌سازد. وی در بخشی دیگر از سخنان به طرح صلح هرمز و موافقت کشورهای منطقه با پیشنهاد حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی رئیس جمهور در مورد این طرح اشاره کرد. رحیمی همچنین به روابط جمهوری اسلامی ایران و نیجریه اشاره کرد و با یادآوری دیدار چندی پیش معاون اقتصادی رئیس جمهور کشورمان با «بوهاری» رئیس جمهور نیجریه، روابط دو کشور را رو به جلو توصیف کرد و از برگزاری کمیسیون مشترک دو کشور در آینده نزدیک خبر داد. انتهای پیام
جام نیوزجام نیوز5 روز قبل
برخی دیگر نیز می‌گویند که تاثیر پول سعودی و اماراتی بر عملکرد رویترز از زمان شکست طرح آمریکایی اسراییلی سعودی در منطقه کاملا نمایان شده است. برای آنکه به وضعیت اسفناکی که رویترز به آن دست یافته است، واقف شویم، از مخاطبان خود می‌خواهیم تا اخبار امروز خبرگزاری رویترز را مرور کنند و گزارش متعلق به حزب الله لبنان را بخوانند. عنوان این گزارش «حزب الله هدایت گروههای مسلح پس از کشته شدن قاسم سلیمانی را به عهده می‌گیرد» است. مخاطبان در این گزارش تاثیر پول عربستان و امارات و نیز نقش عربستان و رژیم اشغالگر و مزدوران داعشی و بعثی در تدوین این گزارش را احساس خواهند کرد. ما نمی‌دانیم این افراد باید دقیقا به چه چیزی پاسخ دهند، به دروغ‌های ننگین رویترز!
جام نیوزجام نیوز5 روز قبل
به گزارش جام نیوز به نقل از العالم، پس از پیشروی ارتش سوریه و متحادنش در حومه حلب و ادلب و تسلط بر شهرک الزربه، دیگر جایی برای تروریست‌ها در اطراف جاده بین المللی دمشق-حلب وجود ندارد. حال هدف بسیار واضح است: اجرای معاهدات بین المللی پس از تعلل ترکیه در اجرای تعهداتش و شدیدتر کردن محاصره گروه‌های تروریستی در چندین محور به خصوص در جبهه‌های نزدیک به مرز ترکیه، حومه حماه و لاذقیه. به طور کلی دستاوردهای میدانی ارتش سوریه در جبهه‌های شمال غرب این کشور را می‌توان در چند سطر خلاصه کرد، در جبهه جنوب غربی شهر حلب ارتش سوریه بر تمامی قسمت شرقی جاده بین المللی دمشق – حلب و شهرک الزربه، خان العسل، غابات الاسد، سیلوهای خان طومان سیطره پیدا کرده و راه پشتیبانی انها در منطقه راشدین ۴ را قطع کرده است، یگان‌های ارتش سوریه همچنین هجوم سنگنین مسلحین مورد حمایت ترکیه را در اطراف شهرک النیرب را دفع کردند و توانستند حاشیه امن بیشتری را برای مناطق آزاد شده ایجاد کنند و علاوه بر همه اینها مناطق نظامی جدیدی ایجاد کنند که شاید برای پیشروی به سوی شهرک‌های حومه ادلب و یا حتی خود شهر ادلب مورد استفاده قرار بگیرند. علیرغم تمامی تهدیدات ترکیه به واکنش نظامی و ارسال تجهیزات سنگین به استان ادلب، ارتش سوریه با بی توجهی به این تهدیدات به پیشروی خود ادامه می‌دهد تا حق خود در بازپس گیری تمامی خاک این کشور را به همگان ثابت کند، همچنین کارشناسان سیاسی معتقدند که شکست مذاکرات بین هیئت روسیه و ترکیه را در ارتباط با نبود شرایط سیاسی و میدانی برای دست یابی به یک توافق می‌دانند. کارشناساسان همچنین معتقدند که تلاش‌های پس از بین رفتن توافق نامه سوچی، شاید برای امضای توافقنامه آدانا ۲ باشد هر ترک‌ها به دلایل منافع اقتصادی و سیاسی تمایلی به درگیری با روس‌ها ندارند اما تمامی اطلاعات از شکست سیاسی و نظامی ترکیه در خاک سوریه حکایت دارد و شاید ترکیه برای کمتر شدن فشار در جبهه‌های ادلب و حلب، برای باز کردن مجدد عملیات موسوم به «چشمه صلح» در استان‌های قامشلی و حسکه به تنش زایی روی بیاورد.
عصر ایرانعصر ایران5 روز قبل
دیدبان موسوم به حقوق بشر سوریه از کشته شدن ۵۴۵ تروریست در نبرد با ارتش سوریه خبر داد. به گزارش ایرنا؛ این نهاد که مقر آن در شهر لندن قراردارد روز چهارشنبه اعلام کرد که این تروریست‌ها در ۱۸ روز گذشته در عملیات‌های ارتش و یا یورش به مواضع نیروهای مسلح این کشور در استان‌های حلب و ادلب کشته شدند. دیدبان حقوق بشر سوریه، شمار کشته‌های ارتش ترکیه در سوریه را نیز در این مدت ۱۳ نفر اعلام کرده است. این درحالی است که رجب طیب اردوغان امروز تعداد نظامیان کشته شده این کشور در سوریه را ۱۴ و شمار مجروحین را ۴۱ نفر اعلام کرد. این توافق به طور کامل اجرا نشد و گروه‌های تروریستی به صورت روزانه به نقض این توافق اقدام کردند و علاوه بر حمله به مواضع ارتش سوریه، غیرنظامیان را نیز در مناطق مختلف هدف قرار دادند که موجب واکنش و اقدام ارتش سوریه برای پاکسازی مناطق تحت اشغال تروریست‌ها شد.
مهرمهر5 روز قبل
رئیس‌جمهوری ترکیه در این خصوص ادامه داد: پارلمان اروپا رویکردی مغایر تصمیم دادگاه حقوق بشر این قاره دارد. اردوغان در ادامه افزود: تحولات اخیر نشانه عدم صداقت، بی‌تفاوتی و موضع انحرافی اتحادیه اروپا و دیگر کشورهای اروپایی در قبال تروریسم است. اتحادیه اروپا تابع تصمیمات دستگاه قضایی خود نیست. بنابراین اعتباری برایش نمانده است. نجات اقتصاد ترکیه بستگی به موفقیت برنامه‌های ما در زمینه تولید، صادرات سرمایه گذاری، اشتغال، صنایع دفاعی و فناوری پیشرفته دارد.
ایرناایرنا5 روز قبل
آلمان، از هر چهار شهروند آلمانی یک نفر نگران وقوع جنگ است. بر اساس «گزارش امنیتی ۲۰۲۰» که بتازگی منتشر شده، میزان نگرانی آلمانی‌ها از بروز درگیری نظامی در منطقه به بیشترین میزان از سال ۲۰۱۱ رسیده است. بر این اساس ۶۶ درصد آلمانی‌ها نگران بروز جنگ بر اثر تنش‌های بین ایران و آمریکا هستند. این در حالی است که شمار زیادی از آلمانی‌ها خطراتی که محیط زیست و سلامتی آنها را تهدید می‌کند بمراتب بزرگتر از خطر جنگ و تروریسم عنوان می‌کنند. گفتنی است؛ در سال ۲۰۰۰ نیز مرکز پژوهشی «آلن باخ» نظرسنجی مشابهی را انجام داد که در آن تنها ۱۳ درصد آلمانی‌ها نگران وقوع جنگ جهانی جدیدی بودند که این نشان می‌دهد از سال ۲۰۰۰ نگرانی درباره وقوع یک جنگ جدید در بین آلمانی‌ها پنج برابر شده است.
سینماپرسسینماپرس5 روز قبل
«بابک حمیدیان»، «ژاله صامتی»، «مینو زاهدی» و «سیامک ادیب» در فیلم سینمایی «جامانده» ایفای نقش کرده‌اند. **************************************************فیلم سینمایی «گذر از اندوه» به کارگردانی «براندون کمپ»، جمعه ۲۵ بهمن ماه ساعت ۳۰ دقیقه بامداد از شبکه دو سیما پخش می‌شود. **************************************************فیلم سینمایی «ارباب الوار» به کارگردانی «بری اندرسون»، جمعه ۲۵ بهمن ماه ساعت ۱۷ از شبکه دو سیما پخش خواهد شد. **************************************************فیلم تلویزیونی «چای سرد» به کارگردانی «عمار خطی»، جمعه ۲۵ بهمن ماه ساعت ۱۳:۳۰ از شبکه شما پخش خواهد شد. ****************************************************** شبکه افقفیلم سینمایی «جاده آرلینگتون» به کارگردانی «مارک پلینگتون»، جمعه ۲۵ بهمن ماه ساعت ۱۰ از شبکه افق پخش خواهد شد.
عصر ایرانعصر ایران5 روز قبل
تیم رسانه وابسته به شبکه «الاخبار» و خبرگزاری رسمی سوریه (سانا) که هر دو رسانه دولتی سوریه هستند، امروز (چهارشنبه) هدف حملات تروریست‌ها در غرب استان حلب واقع در شمال سوریه قرار گرفتند. به گزارش ایسنا، گزارش‌های رسانه‌ای رسمی اشاره دارند به اینکه تیم خبری شبکه «الاخبار» سوریه و «سانا» در نتیجه حمله گروه‌های تروریستی در جریان پوشش خبری عملیات ارتش این کشور در حومه غربی حلب زخمی شدند. سانا گزارش داد، این حمله منجر به زخمی شدن خبرنگار این خبرگزاری به نام شادی حلوه و نیز شریف عبس و جورج اورفلیان، عکاسان این خبرگزاری شد. ارتش سوریه عملیات نظامی گسترده‌ای را برای پاکسازی غرب حلب از لوث تروریست‌ها در راس آنها هیئت تحریرالشام ترتیب داده به طوریکه نیروهای دولت سوریه بر دو منطقه الراشدین - ۴ و خان العسل تسلط یافتند.
مهرمهر5 روز قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از آناتولی، ینس استولتنبرگ دبیرکل پیمان آتلانتیک شمالی «ناتو» در حاشیه نشست وزرای دفاع کشورهای عضو این سازمان در بروکسل خطاب به خبرنگاران گفت: ماموریت آموزشی ناتو در عراق ادامه خواهد یافت. دبیرکل پیمان آتلانتیک شمالی با ادعای اینکه ادامه حضور ناتو در عراق برای جلوگیری از اقتدار مجدد گروهک تروریستی داعش در این کشور اهمیت کلیدی دارد، مدعی شد: نیروهای ناتو به دعوت بغداد در عراق حضور دارند و تا زمانیکه دولت این کشور بخواهد، در آنجا خواهند ماند. ماموریت آموزشی ما در عراق باید گسترش یابد و آماده کمک بیشتر به این کشور باشیم. گفتنی است ناتو در در جولای ۲۰۱۸ تصمیم به اعزام مشاور نظامی به این کشور گرفت. حدود ۵۰۰ مشاور نظامی زیر نظر ماموریت ناتو در عراق فعالیت می‌کنند.
مهرمهر5 روز قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اسپوتنیک، گروه موسوم به دیده بان حقوق بشر سوری که مقر آن در لندن قرار دارد از یورش گروههای تروریستی با حمایت نظامی ارتش ترکیه به مواضع ارتش سوریه در غرب حلب خبر داد. بر اساس این گزارش، تروریستها با حمایت ارتش ترکیه به کفرحلب و میزنار در حومه غربی حلب حمله کردند. همزمان سانا گزارش داد که تیم خبری سوری که در حال پوشش پیشروی‌های ارتش سوریه در غرب حلب بود از سوی تروریستها هدف قرار گرفته‌اند. شادی حلوه خبرنگار و شریف عبس و جرج اورولیان از تصویربردران سوری زخمی شده‌اند.
اقتصادنیوزاقتصادنیوز5 روز قبل
به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از خبرگزاری مهر، دولت انگلیس اعلام کرده است به قانونگذاران این قدرت را می‌دهد تا شبکه‌های اجتماعی را به دلیل مطالب مخرب در پلتفرم شان جریمه کند. به این ترتیب سازمان نظارت بر مخابرات انگلیس (OFcom) می‌تواند شرکت هایی مانند فیس بوک و توئیتر را وادار کند در برابر محتوای مخرب، تروریستی و سوءاستفاده از کودکان از کاربران شان محافظت کنند. شرکت هایی که اجازه دهند محتوای مخرب در پلتفرم شان جریان داشته باشد یا این مطالب را به سرعت حذف نمی‌کنند، با تحریم هایی روبرو می‌شوند. در حال حاضر Ofcom مسئولیت رصد محتوای تلویزیون و رادیو را برعهده دارد و می‌تواند در صورت لزوم جریمه هایی برای خاطیان تعیین کند. دولت انگلیس مشغول تهیه لایحه‌ای است تا این طرح به قانون تبدیل شود.
وانانیوزوانانیوز5 روز قبل
دبیرکل سازمان جهانی بهداشت (WHO) روز گذشته (سه‌شنبه) شیوع کروناویروس جدید در چین را یک «تهدید بسیار جدی برای سایر جهان» خوانده و اعلام کرد باید آن را «دشمن عمومی شماره یک» دانست. آدهانوم با تاکید بر خطر جدی این عفونت ویروسی افزود: صادقانه بگویم، کروناویروس جدید در ایجاد دگرگونی‌های سیاسی، اقتصادی و اجتماعی قدرتمندتر از هر حمله تروریستی است. سازمان جهانی بهداشت جلسه‌ای دو روزه را آغاز کرده و در آنجا به اقداماتی چون به اشتراک‌گذاری نمونه‌های ویروس و تسریع تحقیقات در مورد تولید داروها و واکسن‌ها پرداخته است. وی ادامه داد با توجه به این که ۹۹ درصد از موارد ابتلا به کووید-۱۹ در چین شناسایی شده، این وضعیتی بسیار اضطراری برای آن کشور است اما در عین حال یک تهدید بسیار جدی برای سایر نقاط جهان نیز محسوب می‌شود. این خبر نگرانی‌ها را در مورد شیوع کروناویروس جدید در این شهر تحت کنترل چین کاهش داده است.

به انتهای لیست رسیدید