تروریست داعشی

تروریست داعشی

تسنیمتسنیم1 روز قبل
به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از پایگاه خبری المسله، «الصیهود» از اعضای ائتلاف دولت قانون امروز پنجشنبه به دولت عراق درباره بازگشایی گذرگاه مرزی «عرعر» با عربستان سعودی به سبب آنکه خطر واقعی برای عراق به همراه دارد، هشدار داد. وی هشدار داد گذرگاه مرزی عرعر با عربستان سعودی خطر واقعی برای امنیت و ثبات عراق به همراه دارد، چرا که ممکن است برای عبور داعشی‌ها و ورودشان به خاک عراق برای کمک به داعشی‌های باقی مانده در کشور مورد استفاده قرار گیرد. الصیهود از دولت عراق خواست در بازگشایی این گذرگاه در شرایط کنونی با توجه به پیامدهای خطرناک احتمالی عجله به خرج ندهد. دستگیری ۳۵ تروریست داعشی در یکی از استان‌های شمالی عراقفاضل ابورغیف کارشناس امنیتی عراقی امروز پنجشنبه از دستگیری ۳۵ تروریست داعشی در یکی از استان‌های شمالی عراق خبر داده است. ابورغیف در صفحه شخصی خود در توئیتر نوشته است همزمان با سخنرانی ابوبکر البغدادی سرکرده داعش و توصیه وی به دنباله‌روهایش برای جلوگیری از دستگیر شدن، یگان بازها و سازمان اطلاعات توانستند ۳۵ داعشی را در یکی از استان‌های شمالی دستگیر کنند.
تسنیمتسنیم2 روز قبل
بر اساس این گزارش فرد دستگیر شده، اصالتی سوری داشته و با همراهی برادرش به صورت غیر قانونی از دو سال پیش وارد لبنان شده است. گزارش مذکور توضیح می‌دهد که فرد بازداشت شده، متولد سال ۱۹۹۹ بوده و متخصص تهیه کمربندهای انفجاری و آموزش نحوه استفاده از آنها بوده است. فرد بازداشت شده از مدتی قبل با عناصر تروریستی داعش در سوریه ارتباط داشته و تصاویر و ویدیوهایی از مناطق و اشخاص مختلف را برای آنها ارسال کرده است. بر اساس این گزارش، مرهف الاخرس در حال آمدن به سمت سوریه بوده است. وبگاه لبنانی «الجدید» اعلام کرد، افراد رباینده برای آزادی مرهف الاخرس تقاضای پول کرده‌اند.
تسنیمتسنیم2 روز قبل
وی در اعترافات خود اشاره کرد که قصد داشت تا در سال ۲۰۱۶ بغداد را با سه حمله شیمیایی مورد هدف قرار دهد. وی به عنوان یک زن طبیعی نبود که ازدواج کند و صاحب خانواده شود؛ بلکه پس از پیوستن به تروریست‌های تکفیری داعش پیشنهاد ازدواج آنها را رد کرد. وی پس از اتمام کار خود به عنوان کارشناس مواد شیمیایی در یکی از بخش‌های بیولوژیکی و شیمیایی وزارت علوم، برنامه‌های شیمیایی خود را ادامه داد. این زن تروریست می‌افزاید که در زمان تسلط داعش بر استان‌های نینوا و الانبار و صلاح‌الدین و دیاله هیجان زیادی در میان عناصر داعش ایجاد شد. داعش آزمایشگاه کوچکی در اختیار وی قرار داد و به این ترتیب اولین آزمایشگاه شیمیایی داعش در سال ۲۰۱۵ تاسیس شد.
افکارنیوزافکارنیوز2 روز قبل
افکارنیوز، به گزارشاداره کل امنیت ملی لبنان در بیانیه‌ای اعلام کرد نیرو‌های اطلاعاتی این کشور توانستند یک تروریست داعشی ملقب به «ج. اخبار بین الملل- این تروریست داعشی در اعتراف‌های خود اعلام کرده است در سال ۲۰۱۷ همراه دوستش از راه غیرقانونی وارد لبنان شده است. وی هنگامی که در منطقه‌ای تحت سیطره داعش در سوریه بوده، به این گروه تروریستی پیوسته است. این تروریست داعشی اعلام کرد زمان وارد شدن به لبنان با نصب اپلیکیشن اخبار گروه تروریستی داعش را پیگیری می‌کرده است و اخبار و بیانیه‌های داعش را به عناصر مخفی این گروه تروریستی در لبنان ارسال می‌کرده است و همچنین تصاویر و فیلم‌های متعددی از مناطق و اشخاص مختلف در لبنان و بیروت برای گروه تروریستی داعش در سوریه ارسال می‌کرده است. اداره امنیت ملی لبنان اعلام کرد این تروریست را برای بازجویی‌های دیگر و بررسی جنایاتش به دستگاه قضایی لبنان تحویل داده است.
صدا و سیماصدا و سیما1 هفته قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما از کابل، وزارت کشور و امنیت ملی افغانستان در بیانیه‌ای مشترک اعلام کردند: دو تروریست داعشی که قصد حمله انتحاری را در شهر کابل داشتند، در عملیات مشترک نیرو‌های امنیت ملی و پلیس در حوزه هفدهم امنیتی کابل کشته شدند. براساس این بیانیه یکی از این تروریست‌ها، پاکستانی است و آن‌ها قصد داشتند حملات انتحاری و تهاجمی را در کابل انجام دهند. در این عملیات، سلاح و مهمات زیادی نیز از مخفیگاه این دو عضو داعش کشف شد.
برترین‌هابرترین‌ها1 هفته قبل
رکنا: با فرار دختر ۱۵ ساله از دست داعش راز تجاوز وحشیانه فاش شد. رسانه‌های خارجی از بارداری دختر ۱۵ ساله توسط ۷ تروریست داعشی، پناهنده شدن او در لندن و اذیت و آزار‌های که متحمل شده بود، خبر دادند. این نوجوان به همراه ۲۷ نفر از اعضای خانواده‌اش و هزاران شهروند دیگر به دست عناصر داعش ربوده شد. این دختر نوجوان گفت: داعشی‌ها ما را مورد آزار و اذیت جنسی قرار دادند. خیلی ترسیدم که پسرم نیز یک تروریست شود به همین دلیل وقتی بچه‌ام سه ماهه شد او را رها کردم و از دست عناصر داعش فرار کردم.
اقتصادنیوزاقتصادنیوز2 هفته قبل
به گزارش اقتصادنیوز به نقل از میزان، از جنوب استان نینوا خبر می‌رسد، گروهی مشترک از نیرو‌های مسلح عراق پس از دریافت اطلاعات دقیق، عملیات گسترده‌ای را در منطقه صحرایی «ابو کیصرم» علیه هسته‌های خاموش گروهک تروریستی داعش انجام دادند. براساس اطلاعات به دست آمده، نیرو‌های عراقی در جریان این عملیات موفق شدند یک مقر عناصر مخفی داعش را شناسایی و منهدم کنند؛ یک خودروی انتحاری گروهک تروریستی داعش نیز در این محور کشف شد. خبر‌ها از جنوب غرب شهر موصل در شمال استان نینوا حاکیست، گروهی مشترک از نیرو‌های اطلاعات و فرماندهی عملیات نینوا، حمله دقیقی زا علیه عناصر مخفی گروهک تروریستی داعش ترتیب دادند. به گفته منابع میدانی، نیرو‌های عراقی در جریان جست و جوی نقطه به نقطه در منطقه «السحاجی» در جنوب غرب شهر موصل موفق شدند ۹ تن از عناصر تروریستی داعش را در یک تونل شناسایی و در یک عملیات دقیق به هلاکت برسانند. شهر موصل یکی از بزرگترین شهر‌های عراق و پایتخت خلافت خودخوانده سابق گروهک تروریستی داعش به دلیل داشتن محله‌های با تراکم ساختمانی بالا به مکان مناسی برای اختفای عناصر مخقی داعش تبدیل شده است.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین2 هفته قبل
خبرگزاری میزان- از جنوب استان نینوا خبر می‌رسد، گروهی مشترک از نیرو‌های مسلح عراق پس از دریافت اطلاعات دقیق، عملیات گسترده‌ای را در منطقه صحرایی «ابو کیصرم» علیه هسته‌های خاموش گروهک تروریستی داعش انجام دادند. به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری میزان، از جنوب استان نینوا خبر می‌رسد، گروهی مشترک از نیرو‌های مسلح عراق پس از دریافت اطلاعات دقیق، عملیات گسترده‌ای را در منطقه صحرایی «ابو کیصرم» علیه هسته‌های خاموش گروهک تروریستی داعش انجام دادند. براساس اطلاعات به دست آمده، نیرو‌های عراقی در جریان این عملیات موفق شدند یک مقر عناصر مخفی داعش را شناسایی و منهدم کنند؛ یک خودروی انتحاری گروهک تروریستی داعش نیز در این محور کشف شد. خبر‌ها از جنوب غرب شهر موصل در شمال استان نینوا حاکیست، گروهی مشترک از نیرو‌های اطلاعات و فرماندهی عملیات نینوا، حمله دقیقی زا علیه عناصر مخفی گروهک تروریستی داعش ترتیب دادند. شهر موصل یکی از بزرگترین شهر‌های عراق و پایتخت خلافت خودخوانده سابق گروهک تروریستی داعش به دلیل داشتن محله‌های با تراکم ساختمانی بالا به مکان مناسی برای اختفای عناصر مخقی داعش تبدیل شده است.
تسنیمتسنیم2 هفته قبل
به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از السومریه نیوز، یحیی رسول سخنگوی فرماندهی عملیات مشترک عراق امروز سه شنبه از کشته شدن ۹ تروریست داعشی در جنوب غرب موصل خبر داد. وی گفت که نیروهای امنیتی موفق شدند این ۹ تروریست را که در داخل یک تونل در منطقه «السحاجی» در جنوب غرب شهر موصل مخفی شده بودند به هلاکت برسانند. رسول تاکید کرد که نیروهای عراقی به تلاش‌های خود برای برقراری امنیت و ثبات در این کشور ادامه خواهند داد. حیدر العبادی نخست‌وزیر سابق عراق نوزدهم آذرماه سال ۱۳۹۶ ه. ش. آزادسازی کامل خاک این کشور از لوث داعش را اعلام کرد اما تعقیب تروریست‌های داعشی و پاکسازی کامل عراق از لوث داعش همچنان ادامه دارد.
تسنیمتسنیم2 هفته قبل
به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، احمد ابوالغیط در کاخ ریاست جمهوری السلام بغداد با برهم صالح رئیس جمهوری عراق دیدار کرد. تاکید حزب دموکرات کردستان بر روابط حسنه با بغدادحزب دموکرات کردستان عراق به رهبری مسعود بارزانی بر روابط حسنه با گروه‌های سیاسی در بغداد تاکید کرد. وی خاطر نشان کرد مرحله آتی شاهد شکوفایی و رشد بیشتری در روابط اربیل و بغداد خواهیم بود. دستگیری چهار تروریست داعشی در موصلوزارت کشور عراق از دستگیری چهار تروریست داعشی در سمت راست شهر موصل خبر داد. به گفته وی، عملیات دستگیری این تروریست‌ها در مناطق «باب الجدید، راس الجادة والهرمات» در بخش راست شهر موصل صورت گرفت.
مهرمهر2 هفته قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، خبرگزاری اعماق وابسته به داعش اعلام کرد که این گروه تروریستی مسئولیت حمله انتحاری روز جمعه در یکی از بنادر عدن را برعهده گرفت. بنا به گزارشها، روز جمعه بر اثر حمله انتحاری یک تروریست داعشی سوار بر موتورسیکلت به نیروهای شورای انتقالی جنوب (وابسته به امارات) دست کم شش تن از این نیروها کشته شدند. گفتنی است که عدن ظرف روزهای اخیر صحنه تشدید درگیریهایی بوده که تلاشها برای پایان دادن به جنگ یمن را پیچیده‌تر می‌سازد.
همشهریهمشهری3 هفته قبل
سازمان الحشد الشعبی عراق اعلام کرد که نیروهای این سازمان در عملیات ضد تروریستی خود در استان الانبار (غرب عراق)، یکی از مقام‌های گروه تروریستی داعش را که والی بغداد بود، از پای درآورده‌اند. شبکه سومریه عراق پنجشنبه (هفتم شهریور) به نقل از الحشد این کشور گزارش داد این نیروها در «عملیات منحصر به فرد» خود علاوه بر کشتن «عبدالسلام حمد حمود» ملقب به «ابو نور» که والی‌ خودخوانده داعش بر منطقه بغداد بود، شش تروریست دیگر را که از محافظان او بودند، بازداشت کرده‌اند. بر اساس بیانیه الحشد الشعبی عراق، یکی از محافظان والی بغداد حین عملیات خود را منفجر کرده و کشته است. نیروهای مسلح عراق اخیرا برای پاکسازی برخی از مناطق همچنان آلوده به تروریست‌ها، دست به انجام عملیات نظامی گسترده‌ای موسوم به عملیات «اراده پیروزی» (اراده النصر) زد که چهارمین مرحله از این مرحله سه‌شنبه این هفته به پایان رسیده و منطقه‌ای به وسعت بیش از ۳۴ هزار کیلومتر مربع در غرب عراق پاکسازی شد
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز3 هفته قبل
به گزارش مشرق، «سرگئی لاوروف» وزیر خارجه روسیه با تاکید بر اهمیت مبارزه صادقانه با تروریسم و حضور داعش «نگران‌کننده» داعش در افغانستان گفت: برخی همکاران غربی ما در رابطه مبارزه با سازمان‌های تروریستی رفتار دوگانه دارند و تلاش می‌کنند تا از این گروه‌ها برای رسیدن به اهداف یکجانبه و ژئوپلتیک خود در افغانستان استفاده کنند. وی افزود: هدف تمام تلاش‌های ما نیز هم در چارچوب نشست مسکو و هم در چارچوب نشست روسیه-آمریکا-چین نیز همین موضوع است. ما همچنین مایل هستیم تا سایر کشورها از جمله هند، پاکستان و ایران را نیز در این چارچوب شامل کنیم. اخیرا «گنادی کوزمین» معاون نماینده دائم روسیه در سازمان ملل در جلسه شورای امنیت این سازمان ضمن ابراز نگرانی از افزایش فعالیت داعش در افغانستان گفته بود که این گروه تروریستی برای تبدیل افغانستان به پلی برای نفوذ به دیگر کشورهای منطقه تلاش می‌کند. روسیه پیش از این نیز بارها درباره حضور داعش در افغانستان و خطر گسترش این حضور در آسیای مرکزی ابراز نگرانی کرده است.
تسنیمتسنیم3 هفته قبل
به گزارش دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تسنیم، «سرگئی لاوروف» وزیر خارجه روسیه با تاکید بر اهمیت مبارزه صادقانه با تروریسم و حضور داعش «نگران‌کننده» داعش در افغانستان گفت: برخی همکاران غربی ما در رابطه مبارزه با سازمان‌های تروریستی رفتار دوگانه دارند و تلاش می‌کنند تا از این گروه‌ها برای رسیدن به اهداف یکجانبه و ژئوپلتیک خود در افغانستان استفاده کنند. لاوروف با اشاره به درخواست ترامپ از روسیه و دیگر قدرت‌های منطقه برای افزایش تلاش‌ها برای مبارزه با داعش نیز گفت: مبارزه علیه تروریسم و قاچاق مواد مخدر که تامین کننده مالی تروریسم است در توجه مسکو و موضع ما در رابطه با افغانستان قرار دارد. وی افزود: هدف تمام تلاش‌های ما نیز هم در چارچوب نشست مسکو و هم در چارچوب نشست روسیه-آمریکا-چین نیز همین موضوع است. ما همچنین مایل هستیم تا سایر کشورها از جمله هند، پاکستان و ایران را نیز در این چارچوب شامل کنیم. روسیه پیش از این نیز بارها درباره حضور داعش در افغانستان و خطر گسترش این حضور در آسیای مرکزی ابراز نگرانی کرده است.
تسنیمتسنیم3 هفته قبل
به گزارش دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تسنیم، «گینادی کوزمین» معاون نماینده دائم روسیه در سازمان ملل در جلسه شورای امنیت گفت: داعش برای تبدیل افغانستان به پلی برای نفوذ به دیگر کشورهای منطقه تلاش می‌کند. وی افزود که هم اکنون بیش از ۴ هزار تروریست داعشی در ولایت‌های «کنر» و «ننگرهار» حضور دارند. به گزارش «اسپوتنیک»، این دیپلمات روس گفت: داعش از میان جوانان، حتی برخی از اعضای طالبان و حزب التحریر نیز در حال جذب نیرو است. وی وضعیت در مناطق هم مرز افغانستان با تاجیکستان را نیز خطرناک خواند و گفت که شمار اعضای داعش در این مناطق به هزار و ۳۰۰ نفر می‌رسد. روسیه پیش از این نیز بارها درباره حضور داعش در افغانستان و خطر گسترش این حضور در آسیای مرکزی ابراز نگرانی کرده است.
ایسناایسنا3 هفته قبل
دادگاه کیفری استان بابل عراق امروز (چهارشنبه) حکم اعدام را در حق ۱۱ تروریست عضو داعش صادر کرد که یک پل حیاتی را در شمال این استان منفجر کردند و در اثر آن چندین تن از نیروهای امنیتی کشته شدند. به گزارش ایسنا، به نقل از سومریه نیوز، مرکز اطلاع رسانی شورای عالی قضایی عراق در بیانیه‌ای اعلام کرد: هیئت نخست دادگاه کیفری بابل پرونده ۱۱ متهم را بررسی کرد که اعتراف کردند عضو داعش هستند. در این بیانیه آمده است: تروریست‌ها اذعان کردند که در سال ۲۰۱۴ حمله‌ای تحت عنوان «نبرد الفاضلیه» به پل استراتژیک شمال بابل داشتند که منجر به تخریب کامل این پل شد و بر اثر آن سه تن از نیروهای امنیتی مستقر در نزدیکی پل کشته و ۱۹ تن دیگر زخمی شدند. بر اساس این بیانیه، ارزش اقتصادی پل مذکور حدود ۱۸ میلیارد تخمین زده شده و این تروریست‌ها اعلام کردند که در جنایت‌های تروریستی دیگر در مناطق مختلف دست داشتند. انتهای پیام
افکارنیوزافکارنیوز3 هفته قبل
افکارنیوز، به گزارش «گینادی کوزمین» معاون نماینده دائم روسیه در سازمان ملل در جلسه شورای امنیت گفت: داعش برای تبدیل افغانستان به پلی برای نفوذ به دیگر کشورهای منطقه تلاش می‌کند. به گزارش «اسپوتنیک»، این دیپلمات روس گفت: داعش از میان جوانان، حتی برخی از اعضای طالبان و حزب التحریر نیز در حال جذب نیرو است. وی وضعیت در مناطق هم مرز افغانستان با تاجیکستان را نیز خطرناک خواند و گفت که شمار اعضای داعش در این مناطق به هزار و ۳۰۰ نفر می‌رسد. روسیه پیش از این نیز بارها درباره حضور داعش در افغانستان و خطر گسترش این حضور در آسیای مرکزی ابراز نگرانی کرده است. مقامات روس با اشاره به گزارش‌ها درباره پرواز بالگردهای ناشناس در آسمان افغانستان در حمایت از داعش آمریکا را و ناتو را به حمایت از داعش متهم می‌کنند زیرا به گفته آن‌ها با توجه به کنترل حریم هوایی افغانستان توسط آمریکا و ناتو پرواز این بالگردها بدون اطلاع آن‌ها ممکن نیست.
تسنیمتسنیم3 هفته قبل
به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از الفرات نیوز، هیئت حشد شعبی عراق پایان مرحله چهارم عملیات اراده پیروزی برای پاکسازی مناطق صحرایی عراق از لوث گروه‌های تروریستی را اعلام کرد. براساس این گزارش مناطق هدف در این مرحله از عملیات که از شنبه گذشته آغاز شده بود جنوب رود فرات و وادی حوران تا جاده بین‌المللی که اردن و سوریه را به هم وصل می‌کند (منطقه‌ای به وسعت ۴۳ هزار کیلومتر مربع) بود. هیئت حشد شعبی اعلام کرد در طول چهار روز از چهارمین مرحله عملیات اراده پیروزی همه اهداف از پیش تعیین شده از جمله محاصره کامل وادی حوران محقق شد. در این مرحله از عملیات ۳ تروریست داعشی به هلاکت رسیده و ۷ مظنون دستگیر شدند. نیروهای حشد شعبی همچنین موفق به کشف ۱۲ اقامتگاه داعش و توقیف ۵ دستگاه خودرو در مرحله چهارم عملیات اراده پیروزی شدند.
فارسفارس3 هفته قبل
الحشد الشعبی عراق اعلام کرد که در عملیات اخیر خود در غرب این کشور، مساحتی به وسعت ۳۴ هزار کیلومتر را پاکسازی کرده است. به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، سازمان الحشد الشعبی عراق اعلام کرد که چهارمین مرحله از عملیات نظامی این سازمان موسوم به «اراده پیروزی» (ارادة النصر) برای پاکسازی مناطق صحرایی عراق از تروریسم با موفقیت پایان یافت. بر اساس این بیانیه، در این عملیات که از روز شنبه این هفته آغاز شده و در ادامه سه عملیات قبلی است، منطقه‌ای به وسعت ۴۳ هزار کیلومتر مربع پاکسازی شده است. الحشد الشعبی می‌گوید همه نتایج مطلوب در این عملیات محقق شده و نوار مرزی عراق با سوریه تا «وادی صواب» پاکسازی شده است. نیروهای امنیتی عراق طی این عملیات چهار روزه موفق شده‌اند، سه تروریست داعشی را کشته و هفت فرد مظنون به همکاری با داعش باز داشت کرده‌اند.
تسنیمتسنیم3 هفته قبل
بر اساس این گزارش، محمد علی الحکیم وزیر خارجه عراق روز جمعه، ‌کاردار سفارت آمریکا در بغداد را احضار کرده بود. متهم شدن چند نماینده پارلمان عراق به دیدار از مناطق اشغالییک رسانه عراقی از متهم شدن چند نماینده پارلمان به دیدار با مقامات رژیم صهیونیستی و سفر به مناطق اشغالی خبر داده است. «عامر الفایز» عضو کمیسیون روابط خارجی پارلمان عراق به خبرهایی مبنی بر سفر چند نماینده پارلمان عراق به تل آویو پس از حوادث حمله به مقرهای حشد شعبی عراق واکنش نشان داد. وی افزود اگر سفر برخی نمایندگان پارلمان عراق به رژیم صهیونیستی صحت داشته باشد، آنها قطعا مورد بازخواست قرار خواهند گرفت. الفایز اظهار داشت سفر نمایندگان پارلمان عراق به اسرائیل نشانه خطرناکی مبنی بر خیانت به کشور است و این مسئله پیگیری خواهد شد تا حقیقت روشن شود.
تسنیمتسنیم4 هفته قبل
روز گذشته اظهاراتی به ابومهدی المهندس نایب رئیس حشد شعبی منتسب شده بود که آمریکا را مسئول هدف قرار گرفتن مقرهای حشد شعبی معرفی کرده بود. بیانیه سران عراق درباره حملات اخیر به مقرهای حشد شعبیسران عراق در پایان نشست خود در کاخ السلام بغداد، بیانیه‌ای درباره حملات اخیر به مقرهای حشد شعبی صادر کردند. سران عراق در این نشست آخرین تحولات سیاسی از جمله پیامدهای بمباران انبارهای سلاح و تجهیزات حشد شعبی را بررسی کردند. وی افزود نیروهای حشد شعبی در مواضع ایستادگی و مقابله با دشمن حضور دارند و تهدیدها هرگز ما را مرعوب نخواهد کرد. مالکی همچنین از دولت عراق خواست در راستای تقویت توانمندی‌های دفاعی نیروهای مسلح عراق برای مقابله با چالش‌هایی که حاکمیت، امنیت و آسمان عراق را تهدید می‌کند، گام بردارد.
برترین‌هابرترین‌ها4 هفته قبل
او در سال ۱۳۹۳ برای پیوستن به گروهک تروریستی داعش از لندن به سوریه فرار کرد. فرانسه نیز درباره بازگشت شهروندان این کشور در عضویت داعش واکنش‌های مختلفی داشته است. دی‌ماه سال گذشته دولت استرالیا طبق قانون جدید مقابله با تروریسم، شهروندی ۱۳ عضو گروه تروریستی داعش را سلب کرده است. براساس قانون جدید، دولت استرالیا می‌تواند تابعیت شهروندان دارای تابعیت دوگانه را به دلیل همکاری و فعالیت در گروه‌های تروریستی، سلب کند. بنابراین دولت باید درباره بازگشت ۲۳۰ استرالیایی پیوسته به داعش در عراق و سوریه تصمیم‌گیری کند.
نامه‌نیورنامه‌نیور4 هفته قبل
نیروهای عراقی ۶ تروریست داعشی را در رشته کوه‌های «عطشانه» در استان نینوا در شمال غرب عراق از پای درآوردند. ، گروه اطلاع رسانی امنیتی دولت عراق امروز سه شنبه اعلام کرد، یک نیروی نظامی مشترک عراقی موفق شد شش عضو گروه تروریستی داعش را در رشته کوه‌های عطشانه در استان نینوا از پای درآورد. براساس بیانیه مطبوعاتی که از طرف این گروه منتشر شده است، عملیات نظامی مذکور با پشتیبانی هوایی ائتلاف بین المللی به رهبری ایالات متحده انجام شده است. به گزارش وبگاه خبری روسیا الیوم، در این بیانیه آمده است: یک نیروی مشترک از تیپ ۶۶ و تیپ ۲۲ از لشکر ۲۰، براساس اطلاعات محرمانه با عناصر تروریستی در دامنه کوهستان عطشانه درگیر شدند. این بیانیه افزود: شش تروریست داعشی که توسط نیروهای عراقی محاصره شده بودند سعی در فرار و مخفی شدن در یکی از تونل‌های زیرزمینی را داشتند که توسط نیروی هوایی ائتلاف بین المللی بمباران شدند و ضمن تخریب کانال، تروریست‌های مخفی در آن کشته شدند.
فارسفارس4 هفته قبل
به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، گروه اطلاع رسانی امنیتی دولت عراق امروز سه شنبه اعلام کرد، یک نیروی نظامی مشترک عراقی موفق شد شش عضو گروه تروریستی داعش را در رشته کوه‌های عطشانه در استان نینوا از پای درآورد. براساس بیانیه مطبوعاتی که از طرف این گروه منتشر شده است، عملیات نظامی مذکور با پشتیبانی هوایی ائتلاف بین المللی به رهبری ایالات متحده انجام شده است. به گزارش وبگاه خبری روسیا الیوم، در این بیانیه آمده است: یک نیروی مشترک از تیپ ۶۶ و تیپ ۲۲ از لشکر ۲۰، براساس اطلاعات محرمانه با عناصر تروریستی در دامنه کوهستان عطشانه درگیر شدند. این بیانیه افزود: شش تروریست داعشی که توسط نیروهای عراقی محاصره شده بودند سعی در فرار و مخفی شدن در یکی از تونل‌های زیرزمینی را داشتند که توسط نیروی هوایی ائتلاف بین المللی بمباران شدند و ضمن تخریب کانال، تروریست‌های مخفی در آن کشته شدند. انتهای پیام/م
تسنیمتسنیم1 ماه قبل
به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از رسانه‌های عراق، محمد علی الحکیم وزیر خارجه عراق امروز چهارشنبه بر مخالفت کشورش با هرگونه تصمیمی که به زیان ملت فلسطین و به نفع رژیم صهیونیستی باشد، تاکید کرد. حکیم بر اهمیت حمایت از تلاش‌های فلسطینی برای تحقق اهداف ملت فلسطین در آزادی و استقلال تاکید کرد. پیشنهاد برای تشکیل هسته‌ بحران با هدف اداره شهر سنجارخبر دیگر اینکه یک نماینده ایزیدی در پارلمان عراق تشکیل هسته بحران برای اداره شهر سنجار را پیشنهاد داد. از سوی دیگر فرمانده شهر سنجار عراق گفت اگر ماده ۱۴۰ قانون اساسی اجرا می‌شد، فاجعه سال ۲۰۱۴ رخ نمی‌داد. این منبع افزود برخی کشورها از پیشنهاد عراق استقبال کردند، اما کشورهای دیگر هنوز موضع خود را درباره این پیشنهاد مشخص نکرده‌اند.
رکنارکنا1 ماه قبل
دست کم ۱۰ تن از عناصر تروریستی داعش در عملیات هلی برن نیرو‌های عراقی در استان الانبار در غرب این کشور کشته و پنج تن دیگر بازداشت شدند. یحیی رسول، سخنگوی مرکز اطلاع رسانی وابسته به ستاد مشترک نیرو‌های عراقی روز سه شنبه در صفحه توئیتر خود اعلام کرد در عملیات هلی برن نیرو‌های عراقی در دو منطقه الرطبه و وادی حوران در استان الانبار ۱۰ تن از عناصر تروریستی داعش به هلاکت رسیدند و پنج تن دیگر بازداشت شدند. یحیی رسول افزود: عملیات هلی برن در مناطق الرطبه و وادی حوران بر اساس گزارش‌های دقیق سرویس‌های اطلاعاتی مبارزه با تروریسم انجام گرفت. رسول تاکید کرد: در این عملیات که با هماهنگی نیرو‌های ائتلاف بین المللی صورت گرفت علاوه بر هلاکت ۱۰ تروریست و بازداشت پنج تن دیگر تعدادی از مخفیگاه‌های تروریست‌ها منهدم شدند. دولت عراق در دسامبر سال ۲۰۱۷ و پس از سه سال و نیم درگیری‌های شدید با عناصر تروریستی داعش که حدود یک سوم خاک عراق را تصرف کرده بودند، از آزاد سازی تمام اراضی این کشور از اشغال تروریست‌ها خبر داد. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.
فارسفارس1 ماه قبل
به گزارش گروه بین‎الملل خبرگزاری فارس، ‌ دستگاه مبارزه با تروریسم روز سه‎شنبه بیانیه‎ای را در خصوص عملیات نیروهای خود در صحرای الانبار (غرب عراق) منتشر کرد. به گزارش اسکای نیوز، در این بیانیه آمده که «نیروهای دستگاه مبارزه با تروریسم عراق روز سه‌شنبه ۱۰ نفر از تروریست‎های داعشی را در صحرای الانبار کشته و پنج نفر را دستگیر کردند». در بیانیه دستگاه مذکور تاکید شده که «نیروهای یگان مهندسی سرویس مبارزه با تروریسم امروز (سه شنبه) بر اساس یک سری اطلاعات دقیق، در صحرای الانبار و در مناطق الرطبه و وادی حوران عملیات هلی‌برن انجام دادند». این بیانیه افزود: «در عملیات هلی‌برن، ۱۰ تروریست داعشی که دو تن از آنها کمربند انتحاری به کمر بسته بودند، کشته و پنج نفر دیگر بازداشت شدند. نیروهای دستگاه ضد تروریسم عراق دیروز (دوشنبه) نیز در چند منطقه مهم استان‌های دیاله (شرق) و الانبار (غرب)، عملیات هلی‌برن انجام داده بودند که مجموعا ۱۰ نفر از عناصر تروریستی داعش در دو استان مذکور کشته شدند (جزئیات بیشتر).
صدا و سیماصدا و سیما1 ماه قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما دست کم ۱۰ تن از عناصر تروریستی داعش در عملیات هلی برن نیرو‌های عراقی در استان الانبار در غرب این کشور کشته و پنج تن دیگر بازداشت شدند. به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، یحیی رسول سخنگوی مرکز اطلاع رسانی وابسته به ستاد مشترک نیرو‌های عراقی روز سه شنبه در صفحه توئیتر خود اعلام کرد در عملیات هلی برن نیرو‌های عراقی در دو منطقه الرطبه و وادی حوران در استان الانبار ۱۰ تن از عناصر تروریستی داعش به هلاکت رسیدند و پنج تن دیگر بازداشت شدند. یحیی رسول افزود عملیات هلی برن در مناطق الرطبه و وادی حوران بر اساس گزارش‌های دقیق سرویس‌های اطلاعاتی مبارزه با تروریسم انجام گرفت. رسول تاکید کرد در این عملیات که با هماهنگی نیرو‌های ائتلاف بین المللی صورت گرفت علاوه بر هلاکت ۱۰ تروریست و بازداشت پنج تن دیگر، تعدادی از مخفیگاه‌های تروریست‌ها منهدم شدند. دولت عراق در دسامبر سال ۲۰۱۷ و پس از سه سال و نیم درگیری‌های شدید با عناصر تروریستی داعش که حدود یک سوم خاک عراق را تصرف کرده بودند، از آزاد سازی تمام اراضی این کشور از اشغال تروریست‌ها خبر داد.
افکارنیوزافکارنیوز1 ماه قبل
افکارنیوز، به گزارشدستگاه مبارزه با تروریسم روز سه‎شنبه بیانیه‎ای را در خصوص عملیات نیروهای خود در صحرای الانبار (غرب عراق) منتشر کرد. اخبار بین الملل_ به گزارش اسکای نیوز، در این بیانیه آمده که «نیروهای دستگاه مبارزه با تروریسم عراق روز سه‌شنبه ۱۰ نفر از تروریست‎های داعشی را در صحرای الانبار کشته و پنج نفر را دستگیر کردند». در بیانیه دستگاه مذکور تاکید شده که «نیروهای یگان مهندسی سرویس مبارزه با تروریسم امروز (سه شنبه) بر اساس یک سری اطلاعات دقیق، در صحرای الانبار و در مناطق الرطبه و وادی حوران عملیات هلی‌برن انجام دادند». این بیانیه افزود: «در عملیات هلی‌برن، ۱۰ تروریست داعشی که دو تن از آنها کمربند انتحاری به کمر بسته بودند، کشته و پنج نفر دیگر بازداشت شدند. نیروهای دستگاه ضد تروریسم عراق دیروز (دوشنبه) نیز در چند منطقه مهم استان‌های دیاله (شرق) و الانبار (غرب)، عملیات هلی‌برن انجام داده بودند که مجموعا ۱۰ نفر از عناصر تروریستی داعش در دو استان مذکور کشته شدند.
ایسناایسنا1 ماه قبل
ائتلاف ضد داعش دو داعشی را در جزیره صلاح‌الدین از پای درآورد، نیروهای عراقی نیز مسؤول آسیاب‌های این گروه تروریستی در شهر حویجه را بازداشت کردند. به گزارش ایسنا، به نقل از شبکه خبری روسیا الیوم، جنگنده‌های ائتلاف ضد داعش دو تروریست را در جزیره صلاح‌الدین در عراق از پای درآوردند، یکی از این تروریست‌ها کمربند انفجاری به همراه داشت. این مرکز اعلام کرد، عملیات با حمله هوایی جنگنده‌های ائتلاف ضد داعش که بر اساس اطلاعات دقیق فرماندهی عملیات صلاح‌الدین انجام شد، به پایان رسید. طبق گزارش اداره کل اطلاعات و امنیت عراق مسؤول آسیاب‌های داعش در شهر الحویجه نیز از جمله افراد بازداشت شده‌ بود. بر اساس بیانیه وزارت دفاع عراق، این گروهک به ارتکاب شنیع‌ترین جنایات انسانی و کشتار افراد بی‌گناه اعتراف کرد.

به انتهای لیست رسیدید