اخبار تروریسم - آخرین و مهم ترین اخبار تروریسم از خبرگزاری‌های ایران | خبری

تروریسم

عصر ایرانعصر ایران45 دقیقه قبل
وزیر امور خارجه آمریکا روز جمعه بار دیگر مدعی شد که ایران عامل بی ثباتی در منطقه غرب آسیا است. به گزارش خبرگزاری فارس، «مایک پامپئو» وزیر امور خارجه آمریکا روز جمعه در سخنانی مدعی شد که ایران دلیل اصلی بی ثباتی در منطقه غرب آسیا است. وی گفت که با لودریان درباره مبارزه با تروریسم، ‌ همکاری‌های امنیتی و دیگر موضوعات گفت‌وگو کرده است. بر اساس گفته پامپئو، ایران و بازخواست این کشور به دلیل رفتارهایش در منطقه یکی از محورهای گفت‌وگو با وزیر خارجه فرانسه بوده است. وزیر امور خارجه آمریکا در ادامه به اتحاد در پیمان آتلانتیک شمالی اشاره کرد و گفت که ما نیازمند حفظ کردن اتحاد قدرتمند ناتو برای مقابله با تهدیدات در حال ظهور هستیم.
فارسفارس48 دقیقه قبل
جنبش جهاد اسلامی فلسطین قتل عام کودکان و خانواده‌های فلسطینی در عملیات نظامی اخیر رژیم صهیونیستی به غزه را جنایت جنگی تمام عیار این رژیم خواند و از نهادهای حقوق بشری خواست سران این رژیم را رسوا و محاکمه کنند. به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، جنبش جهاد اسلامی فلسطین حمله رژیم صهیونیستی به کودکان و غیرنظامیان در عملیات نظامی اخیر این رژیم به نوار غزه را جنایت جنگی تمام عیار توصیف کرد. در حملات رژیم صهیونیستی به نوار غزه ۳۴ نفر از جمله هشت کودک و سه زن شهید و ۱۱۱ نفر دیگر زخمی شدند. با وجود اینکه از صبح روز پنحشنبه خبر آتش بس میان رژیم صهیونیستی و جنبش جهاد اسلامی اعلام شد، اما رژیم صهیونیستی همچنان به حملات خود علیه غزه ادامه داده است. سخنگوی جنبش جهاد اسلامی فلسطین از همه نهادهای بین المللی و در راس آن سازمان ملل خواست به مسئولیت خود در محکومیت تروریسم اسرائیل عمل کنند.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 ساعت قبل
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، «مایک پامپئو» وزیر امور خارجه آمریکا روز جمعه در سخنانی مدعی شد که ایران دلیل اصلی بی ثباتی در منطقه غرب آسیا است. وی در ادامه ادعاهایش گفت: «ایران بزرگترین کشور حامی تروریسم در منطقه بوده و عامل اصلی بی ثباتی در آنجا است.» پامپئو همچنین در صفحه شخصی خود در توئیتر از دیدار سازنده با «ژان ایو لودریان» وزیر امور خارجه فرانسه خبر داد. وی گفت که با لودریان درباره مبارزه با تروریسم، ‌ همکاری‌های امنیتی و دیگر موضوعات گفت‌وگو کرده است. بر اساس گفته پامپئو، ایران و بازخواست این کشور به دلیل رفتارهایش در منطقه یکی از محورهای گفت‌وگو با وزیر خارجه فرانسه بوده است. وزیر امور خارجه آمریکا در ادامه به اتحاد در پیمان آتلانتیک شمالی اشاره کرد و گفت که ما نیازمند حفظ کردن اتحاد قدرتمند ناتو برای مقابله با تهدیدات در حال ظهور هستیم.
فارسفارس1 ساعت قبل
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «مایک پامپئو» وزیر امور خارجه آمریکا روز جمعه در سخنانی مدعی شد که ایران دلیل اصلی بی ثباتی در منطقه غرب آسیا است. وی در ادامه ادعاهایش گفت: «ایران بزرگترین کشور حامی تروریسم در منطقه بوده و عامل اصلی بی ثباتی در آنجا است.» پامپئو همچنین در صفحه شخصی خود در توئیتر از دیدار سازنده با «ژان ایو لودریان» وزیر امور خارجه فرانسه خبر داد. وی گفت که با لودریان درباره مبارزه با تروریسم، ‌ همکاری‌های امنیتی و دیگر موضوعات گفت‌وگو کرده است. بر اساس گفته پامپئو، ایران و بازخواست این کشور به دلیل رفتارهایش در منطقه یکی از محورهای گفت‌وگو با وزیر خارجه فرانسه بوده است. وزیر امور خارجه آمریکا در ادامه به اتحاد در پیمان آتلانتیک شمالی اشاره کرد و گفت که ما نیازمند حفظ کردن اتحاد قدرتمند ناتو برای مقابله با تهدیدات در حال ظهور هستیم.
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد3 ساعت قبل
به گزارش پایگاه خبری دیپلماسی ایرانی به نقل از فارن‌پالیسی، ترامپ همواره ایران را از جمله بزرگ‌ترین تهدیدات برای منافع ایالات‌متحده در منطقه خاورمیانه معرفی می‌کند و کارزار فشار حداکثری را با هدف انقباض اقتصادی ایران پیش می‌برد. به‌رغم اعتماد به نفس تازه ایران در افزایش شمار حملاتش، بازدارندگی ایالات‌متحده به طرز بدی فروریخته است. یعنی بازدارندگی ایالات‌متحده بی‌معنی است و خطر گسترش دسترسی ایرانی‌ها و تهدید به جنگی فاجعه‌بار که حتی می‌تواند تا ایالات‌متحده هم کشیده شود به‌طرز فزاینده‌ای افزایش می‌یابد. ایران توانمندی‌های نظامی ایالات‌متحده را دست‌کم نمی‌گیرد، بلکه ترامپ را فاقد اراده لازم برای به‌کار‌گیری آن می‌داند. بیانیه اخیر ترامپ به روشنی نشان می‌دهد که «دکترین کارتر» همچنان به احیای بازدارندگی ایالات‌متحده و تعهدش به امنیت منطقه و منابع انرژی آن کمک می‌کند.
ایمناایمنا4 ساعت قبل
قدرت نظامی روسیه برای توازن در جهان ضروری است، این یک جنبه از آن است و جنبه دیگر مقابله با تروریسم است. وی به این مساله اشاره نکرد که در صورت تخریب تاسیسات کره جنوبی، این کشور چه واکنشی خواهد داشت. منطقه گردشگری کوهستان کومگانگ واقع در ساحل شرقی کره شمالی و کمی آنطرف‌تر از منطقه غیرنظامی شده دو کره است. ژاپن خواستار «واکنش منطقی» کره جنوبی در زمینه شراکت اطلاعاتی شدیک مقام ارشد ژاپنی امروز، جمعه خواستار «واکنش منطقی» همتای خود در کره جنوبی در زمینه تصمیم سئول برای عدم تمدید پیمان شراکت اطلاعاتی شد. کره جنوبی در ماه اوت تصمیم گرفت پیمان شراکت اطلاعاتی با ژاپن را تمدید نکند.
صدا و سیماصدا و سیما6 ساعت قبل
‏بشار اسد افزود: مناسبت‌ترین راه برای خارج کردن اشغالگران آمریکایی از خاک سوریه، متحد شدن سوری‌ها ‏درباره مفاهیم ملی است. ‏بر اساس گزارش خبرگزاری سوریه، بشار اسد در این گفتگو به پرسش‌های مطرح شده پاسخ داد. ‏سوال دوم: چرا روسیه به‌طور کلی به سوریه کمک می‌کند؟ بشار اسد: ‏‎ ‎بدون اشاره به نقش سوریه نمی‌توان به این پرسش پاسخ داد. ‏بشار اسد: باید اندکی سخن به تفصیل گفت، زیرا عامل ایجاد داعش دولت آمریکاست. تحریم‌ها ‏مانع از سرمایه گذاری خارج در سوریه می‌شود.
قدس آنلاینقدس آنلاین7 ساعت قبل
اما مشاهدات و اطلاعات موجود نشان می‌دهند که کمپین اعمال فشار حداکثری دولت ترامپ علیه ایران تا به امروز هیچ دستاورد استراتژیکی برای سیاست ایالات متحده نداشته است. سیاست اعمال فشار حداکثریاگرچه دونالد ترامپ در کمپین‌های انتخاباتی ایران را تهدیدی بزرگ برای ایالات متحده می‌خواند، اما سیاست اعمال فشار حداکثری ماه مه ۲۰۱۸ و با خروج از برجام آغاز شد. ترامپ با خروج از توافق همه تحریم‌های لغو شده را مجددا بر هسته بخش‌های اقتصادی ایران اعمال کرد. * ایران به رغم کمپین اعمال فشار حداکثری دولت ترامپ همچنان موفق شده حمل و نقل دریایی در خلیج فارس را تهدید و حتی یک نفتکش بریتانیایی را توقیف کند. در عین حال، شواهدی وجود دارد مبنی بر اینکه سیاست دولت ترامپ می‌تواند به طور بالقوه موثر باشد.
ایسناایسنا8 ساعت قبل
ایسنا/اصفهان فرماندار شاهین گفت: شهرستان توسعه یافته شاهین‌شهر و میمه با ایجاد زیرساخت‌های مناسب در راستای خدمت‌رسانی در حوزه آموزش، بهداشت و امنیت میزبان جمعیت چند هزار نفری اتباع خارجه است. اسفندیار تاجمیری در جشن تحکیم وحدت و اتحاد مسلمانان که در سالن شیخ بهایی شاهین‌شهر با حضور اتباع افغانی، به مناسبت هفته وحدت و میلاد رسول اکرم (ع) و امام صادق (ع) برگزار شد، اظهار کرد: شهرستان توسعه یافته شاهین‌شهر و میمه با ایجاد زیرساخت‌های مناسب در راستای خدمت‌رسانی در حوزه آموزش، بهداشت و امنیت میزبان جمعیت چند هزار نفری اتباع خارجه است. جهان اسلام محتاج بصیرت و دشمن شناسی استامام جمعه شاهین‌شهر نیز در این مراسم با اشاره به سیاست‌های تفرقه افکن دشمنان، اظهار کرد: امروزه دشمنان فراتر از سیاست «تفرقه بینداز و حکومت کن» عمل کرده و با تفرقه افکنی به دنبال ریشه کنی مسلمانان هستند. وی تصریح کرد: مذاهب تشیع و اهل سنت در ۹۰ درصد احکام و اصول اشتراکات دارند و آن‌چه اختلاف میان دو مذهب است تنها در ۱۰ درصد امور بوده که می‌توان توازن را با تعامل و اتحاد، بهتر کرد. گفتنی است، در حاشیه این جشن از نخبگان افغان با حضور سرکنسول سفارت کبرای افغانستان در جمهوری اسلامی، مسئول نمایندگی کمیسری‌های سازمان ملل متحد در استان اصفهان، معاون مدیر کل اتباع مهاجرین استانداری و جمعی از مسئولان استانی و شهرستانی تجلیل شد.
تسنیمتسنیم9 ساعت قبل
کشورهای اسلامی بخش مهمی از منابع طبیعی مثل نفت و گاز را در اختیار دارند، منابع انرژی در جهان اسلام متمرکز شده است. با این حال، جهان اسلام قربانی می‌شود. آمریکا و متحدانش بعدا تمرکز خود را روی جهان اسلام به عنوان هدف بعدی قرار دادند. توطئه‌های متعددی علیه جهان اسلام طراحی و برنامه ریزی شد، درگیری‌های داخلی و تحرکات زیادی علیه کشورهای اسلامی شکل گرفت. ضروری‌ترین چیز، نیاز به وحدت در بین کشورهای اسلامی است.
فارسفارس10 ساعت قبل
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «فیصل بن فرحان بن عبدالله» وزیر خارجه عربستان سعودی روز پنج‌شنبه (دیروز) در مقر وزارت خارجه آمریکا در واشنگتن با «مایک پامپئو» همتای آمریکایی خود دیدار کرد. خبرگزاری عربستان سعودی (واس) با اعلام این خبر افزود که در این دیدار «بنت بندر بن سلطان» سفیر عربستان در آمریکا نیز حضور داشت. از سوی دیگر شبکه سعودی العربیه گزارش کرد که پامپئو پس از این دیدار تأکید کرد که «آمریکا و عربستان برای مقابله با رفتارهای بی‌ثبات‌کننده ایران تلاش می‌کنند». پامپئو همچنین روز پنج‌شنبه (دیروز) در حساب توئیتری خود نوشت که نشست «پرباری» با فیصل بن فرحان همتای سعودی خود داشته است. بن فرحان ریاست هیأت سعودی در نشست واشنگتن درباره سوریه که روز پنج‌شنبه (دیروز) در مقر وزارت خارجه آمریکا برگزار شد، بر عهده داشت.
ایسناایسنا11 ساعت قبل
رئیس جمهوری مصر و صدر اعظم آلمان درخصوص آخرین تحولات مساله لیبی گفتگو کردند. به گزارش ایسنا، به نقل از روسیا الیوم، ریاست جمهوری مصر در بیانیه‌ای اعلام کرد که آنگلا مرکل، صدر اعظم آلمان تماس تلفنی با عبدالفتاح سیسی، رئیس جمهوری مصر برقرار ساخت و دو مقام در خصوص پاره‌ای از مسائل بین المللی و منطقه‌ای و در رأس آنها، اوضاع لیبی گفتگو کردند. مرکل بر «تمایل خود برای اطلاع یافتن از دیدگاه رئیس جمهوری مصر در خصوص تحولات اوضاع در لیبی در سایه نقش محوری مصر در منطقه و نیز ریاست قاهره بر دوره کنونی اتحادیه آفریقا» تأکید کرد. سیسی عنوان داشت که موضع استراتژیک مصر در قبال بحران لیبی این است که نهادهای دولت ملی لیبی روی کار بیایند و آشوب ناشی از حضور گروه‌های تروریستی پایان یابد و اولویت ویژه به مساله مبارزه با تروریسم و تحقق امنیت و ثبات داده شود و مداخله‌ای خارجی غیرقانونی در مساله لیبی پایان یابد. انتهای پیام
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز12 ساعت قبل
آمریکا خواستار بازگرداندن اسرا و زندانیان گروه تروریستی داعش در جریان نبردها در سوریه یا عراق به کشورهایی‌ست که از آن آمده‌اند. با این حال ناتان سیل، هماهنگ‌کننده امور ضد تروریسم در آمریکا، پذیرفته که بین طرف‌ها اختلاف وجود دارد. هرچند سیل تاکید کرده هیچ‌کس نباید توقع داشته باشد که آمریکا یا طرف دیگری مشکلاتش را حل کند. او می‌گوید: این که کشوری توقع داشته باشد عراق مشکلاتش را حل کند، عاری از حس مسئولیت است. بنا بر گزارش‌ها شماری در حدود ۱۰ هزار تن از نفرات گروه موسوم به داعش در شمال‌شرق سوریه بازداشت شده‌اند.
همشهریهمشهری12 ساعت قبل
به گزارش همشهری آنلاین به نقل از خبرگزاری صداوسیما به نقل از اسپوتنیک، بشار اسد رئیس جمهور سوریه اعلام کرد دمشق هیچگاه با تقسیم سوریه موافقت نخواهد کرد. به گزارش صفحه ریاست جمهوری سوریه در توئیتر، بشار اسد رئیس جمهور این کشور در گفتگو با شبکه روسیه ۲۴ گفت: داعش با خواست امریکا به وجود آمد و زیر چتر حمایتی این کشور فعالیت کرد. شبکه تلویزیونی الجزیره قطر گزارش داد، بشار اسد رئیس جمهور سوریه در مصاحبه با رسانه‌های روسی زبان گفت: مسکو به علت غارت نفت سوریه توسط آمریکا به شورای امنیت سازمان ملل شکایت خواهد کرد. بشار اسد: بن لادن و البغدادی به محض انقضای تاریخ مصرف، کشته شدند. به گزارش خبرگزاری سوریه، بشار اسد، رئیس جمهور این کشور گفت: بنیانگذار کلاه سفیدها، بن لادن و البغدادی کشته می‌شوند؛ زیرا در وهله اول از اسرار مهمی اطلاع دارند، آن‌ها دیگر به یک مشکل تبدیل شده‌اند و زمان ایفای نقش آن‌ها پایان یافته است.
ایسناایسنا12 ساعت قبل
وزرای خارجه کشورهای عضو کارگروه کوچک درباره سوریه در بیانیه مشترکی بر ضرورت حفظ تمامیت ارضی این کشور تأکید کردند. به گزارش ایسنا، به نقل از روسیا الیوم، نشست وزرای خارجه کارگروه کوچک درباره سوریه به ریاست مایک پامپئو، وزیر خارجه آمریکا در واشنگتن به کار خود پایان داد. در کارگروه کوچک درباره سوریه آمریکا، عربستان، مصر، فرانسه، انگلیس، آلمان و اردن حضور دارند و در نشست‌های آن راه حل سیاسی بحران سوریه مورد بررسی قرار می‌گیرد. در همین راستا، أیمن الصفدی، وزیر خارجه اردن در جریان این نشست بر ضرورت حمایت از اقدام کمیته تدوین قانون اساسی سوریه و تضمین موفقیت آن در دستیابی به راه‌حلی سیاسی برای بحران سوریه تأکید کرد. وی گفت: دست‌یابی به راه‌حلی سیاسی برای بحران سوریه برای برقراری ثبات و امنیت در منطقه و شکست دادن تروریسم ضروری است.
فارسفارس12 ساعت قبل
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «احمد حافظ» سخنگوی رسمی وزارت خارجه مصر گفت که «سامح شکری» وزیر خارجه این کشور روز پنج‌شنبه (دیروز) در نشست وزرا درباره سوریه در واشنگتن شرکت کرد. در این نشست آخرین تحولات سوریه و راهکارهای حل‌وفصل سیاسی بحران سوریه بررسی شد. به گفته حافظ، شکری در این دیدار موضع قاهره در خصوص بحران سوریه را تشریح و از آغاز به کار کمیته قانون اساسی سوریه در ژنو استقبال کرد. طبق گزارش شبکه سعودی العربیه، شکری در این نشست به پیآمدهای حملات اخیر ترکیه به مناطق شمال و شرق سوریه و آثار منفی آن بر روند مبارزه با داعش در سوریه و منطقه اشاره کرد و درباره عواقب اقدامات ترکیه در خصوص تغییر ترکیب جمعیتی شمال سوریه در راستای خدمت به سیاست‌های توسعه‌طلبانه ترکیه هشدار داد. وزیر خارجه مصر نیز همچنین بر پایبندی کشورش بر حمایت از تلاش‌های مربوط به حل‌وفصل بحران سوریه به روش‌های مسالمت‌آمیز، تلاش برای مبارزه با تروریسم به منظور حفظ وحدت سوریه، سلامت و ثبات اراضی آن و برآورده کردن خواسته‌های ملت سوریه تأکید کرد.
مهرمهر12 ساعت قبل
رئیس جمهور سوریه درباره تظاهرات در لبنان و عراق هم گفت: تظاهرات در کشورهای همسایه هیچ شباهتی به آنچه در سوریه رخ داد. تظاهرات در لبنان و عراق و اردن در ماه گذشته مرا یاد آغاز تحولات سوریه می‌اندازد. آنچه در سوریه رخ داد در ابتدا پولی بود که به افراد برای شرکت در راهپیمایی داده می‌شد. روسیه کشور بزرگی است و مسئولیت‌هایی در سطح جهانی دارد. بشار اسد درباره رفتار آمریکا به ویژه دررابطه با نفت سوریه هم گفت: سیستم سیاسی آمریکا بر مبنای گروه‌های گانگستری اداره می‌شود.
خبر فوریخبر فوری13 ساعت قبل
وزرای امور خارجه ائتلاف آمریکایی علیه داعش پنجشنبه شب در واشنگتن گرد هم آمدند تا به تصمیم‌گیری درخصوص جنگجویان خارجی بازداشت شده این گروه تروریستی تصمیم‌گیری کنند اما نتوانستند به جمع‌بندی قابل اتکایی دست پیدا کنند. واشنگتن خواهان بازگردانده شدن جنگجویان داعشی به کشورهایشان است اما کشورهای اروپایی به‌دلیل هراس از وقوع حملات ترویستی جدید در خاک اروپا تمایلی به پذیرش این شهروندانشان ندارند. از دید ما درخواست از دیگر کشورهای منطقه (غرب آسیا) برای پذیرفتن جنگجویان خارجی و محاکمه و حبس آن‌ها امکان‌پذیر نیست». وی با تأکید بر موضع «ژان ایو لودریان»، وزیر امور خارجه فرانسه گفت: «جنگجویان [داعشی] باید به‌خاطر جنایاتی که مرتکب شده‌اند هرچه سریع‌تر به دست قانون سپرده شوند». چیزی حدود ۱۰ هزار نیروی داعشی و خانواده‌هایشان در شمال سوریه زندانی شده‌اند.
تسنیمتسنیم13 ساعت قبل
کاری هم که مجیدی انجام داد کار ارزشمندی است منتها این بخش اول آن چیزی است که باید ساخته شود. لذا برد تلویزیون و مخاطبان تلویزیون بسیار فراگیرتر است و مجموعه‌هایی در ارتباط با اولیای دین ما «امام علی (ع)» یا «مختارنامه» ساخته شد بسیار مخاطب داشتند قطعا در قالب فیلم سینمایی قرار می‌گرفت یک چنین مخاطبان گسترده چند ده میلیونی را نداشت. در صورتیکه قرآن کریم، پیامبر اسلام را «اسوه» معرفی می‌کند. سنگری همچنین به فیلمسازان صاحب ذوق و ایده این توصیه را کرد: اگر به پیامبر اسلام از زاویه قرآن کریم بپردازیم، «اسوه بودن» پیامبر اسلام به رخ کشیده می‌شود. در واقع نه «اسطوره» از پیامبر بسازیم نه پیامبر را فرو بکشیم بلکه امروز جامعه ما نیازمند تماشای «اسوه بودن» پیامبر است.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین13 ساعت قبل
به گزارش به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری میزان؛ نشست وزاری خارجه عضو ائتلاف آمریکایی به اصطلاح مبارزه با داعش شب گذشته در واشنگتن بی نتیجه پایان یافت. نشست وزاری خارجه عضو ائتلاف آمریکایی به اصطلاح مبارزه با داعش شب گذشته در واشنگتن بی نتیجه پایان یافت. مسئله ۱۰ هزار جنگجوی داعشی زندانی در شمال شرق سوریه و خانواده هایشان به رغم از دست رفتن کنترل آنان بر اراضی سوریه، به یکی از نگرانی‌های اصلی ائتلاف مبدل شده است. «ناتان سیلز»، مسئول هماهنگی امور ضد تروریسم آمریکا در نشستی خبری در وزارت خارجه این کشور گفت: «هیچ کس نباید از آمریکا یا هر کشور دیگری انتظار داشته باشد که این مشکل را برای آن‌ها حل کند.» «ژان ایو لودریان»، وزیر خارجه فرانسه در پایان نشست مذکور در جمع خبرنگاران ضمن تکرار مواضع فرانسه در مورد این جنگجویان و در تلاش برای ممانعت از بازگشت آنان، گفت: «این افراد باید به خاطر جنایات مرتکب شده، هر چه سریع‌تر به دست قانون سپرده شوند.»
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز13 ساعت قبل
به گزارش مشرق، وزرای امور خارجه ائتلاف آمریکایی علیه داعش پنجشنبه شب در واشنگتن گرد هم آمدند تا به تصمیم‌گیری درخصوص جنگجویان خارجی بازداشت شده این گروه تروریستی تصمیم‌گیری کنند اما نتوانستند به جمع‌بندی قابل اتکایی دست پیدا کنند. واشنگتن خواهان بازگردانده شدن جنگجویان داعشی به کشورهایشان است اما کشورهای اروپایی به‌دلیل هراس از وقوع حملات ترویستی جدید در خاک اروپا تمایلی به پذیرش این شهروندانشان ندارند. از دید ما درخواست از دیگر کشورهای منطقه (غرب آسیا) برای پذیرفتن جنگجویان خارجی و محاکمه و حبس آن‌ها امکان‌پذیر نیست». وی با تأکید بر موضع «ژان ایو لودریان»، وزیر امور خارجه فرانسه گفت: «جنگجویان [داعشی] باید به‌خاطر جنایاتی که مرتکب شده‌اند هرچه سریع‌تر به دست قانون سپرده شوند». چیزی حدود ۱۰ هزار نیروی داعشی و خانواده‌هایشان در شمال سوریه زندانی شده‌اند.
رکنارکنا13 ساعت قبل
به گزارش رکنا، به نقل از فارس، بشار اسد رئیس جمهور سوریه در مصاحبه با چند رسانه روسی که بخشهایی از آن روز پنج شنبه منتشر شده بود، تاکید کرد که دمشق هرگز با تقسیم سوریه موافقت نخواهد کرد. اسد با اشاره به توافق سوچی میان روسای جمهور روسیه و ترکیه گفت: «بعد از حصول توافق سوچی الان باید به ترکیه بگوییم خب باید شروع به خروج از خاک سوریه کنید. کسی باور نمی‌کند که ترکیه در صدد بازگرداندن میلیون‌ها پناهنده سوری به مناطق شمالی سوریه با هدف بشردوستانه است. بلکه هدف ترکیه فریبکاری است.» به نوشته خبرگزاری رسمی سوریه (سانا) بشار اسد با اشاره به حضور روسیه در کشورش گفت: «این حضور نظامی در چارچوب «توازن بین‌المللی» است؛ چرا که جهان امروز نه در چارچوب قوانین بین‌المللی بلکه بر مبنای معیارهای قدرت پیش می‌رود. روسیه کشور بزرگی است و مسئولیت‌هایی در سطح جهانی دارد. این مسئولیت‌ها می‌تواند در خدمت جهان و مردم روسیه باشد.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین14 ساعت قبل
اعتمادآنلاین| بشار الجعفری، نماینده دائم سوریه در سازمان ملل گفت: گروه‌های تروریستی ادلب را در سیطره خود دارند و از غیرنظامیان در آنجا به عنوان سپر انسانی استفاده می‌کنند؛ وظیفه دولت سوریه است که آنها را از چنگال این گروه‌های تروریستی نجات دهد و باید از تلاش‌های سوریه در زمینه مبارزه با تروریسم حمایت شود. الجعفری گفت: تلاش‌های دولت سوریه و نهادهای آن مانند هلال احمر سوریه عامل اساسی در بهبود اوضاع انسانی با وجود چالش‌هایی که با آن روبرو است، محسوب می‌شود. باید از تطهیر گروه‌های تروریستی مانند کلاه سفیدها پرهیز شود. نماینده سوریه در سازمان ملل در ادامه اعلام کرد: اردوغان به حمایت از تروریسم و اشغال اراضی سوریه و باج خواهی وتهدید مداوم اروپا و جهان ادامه می‌دهد. او افزود: برخی اعضای شورای امنیت اشغالگری آمریکا و چنگ انداختن آن بر نفت سوریه را نادیده می‌گیرند.
خبرآنلاینخبرآنلاین14 ساعت قبل
واشنگتن خواهان بازگردانده شدن جنگجویان داعشی به کشورهایشان است اما کشورهای اروپایی به‌دلیل هراس از وقوع حملات ترویستی جدید در خاک اروپا تمایلی به پذیرش این شهروندانشان ندارند. به نوشته خبرگزاری «رویترز»، «نیتان سیلز» مسئول هماهنگی امور ضد تروریسم آمریکا در نشستی خبری در وزارت امور خارجه این کشور در این باره گفت: ‌ «هیچ‌کس نباید از آمریکا یا هر کشور دیگری انتظار داشته باشد این مشکل را برای آن‌ها حل کند. از دید ما درخواست از دیگر کشورهای منطقه (غرب آسیا) برای پذیرفتن جنگجویان خارجی و محاکمه و حبس آن‌ها امکان‌پذیر نیست». سیلز هشدار داد شرایط با ثباتی که نیروهای کرد متحد آمریکا با حبس داعشی‌ها ایجاد کرده‌اند، ممکن است مدت زیادی دوام پیدا نکند. وی با تأکید بر موضع «ژان ایو لودریان»، وزیر امور خارجه فرانسه گفت: «جنگجویان [داعشی] باید به‌خاطر جنایاتی که مرتکب شده‌اند هرچه سریع‌تر به دست قانون سپرده شوند».
فارسفارس14 ساعت قبل
نشست وزرای امور خارجه کشورهای عضو ائتلاف آمریکایی علیه داعش در واشنگتن در خصوص چگونگی بازگرداندن جنگجویان خارجی به کشورهایشان به دلیل اختلافات زیاد بدون نتیجه پایان یافت. به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، وزرای امور خارجه ائتلاف آمریکایی علیه داعش پنجشنبه شب در واشنگتن گرد هم آمدند تا به تصمیم‌گیری درخصوص جنگجویان خارجی بازداشت شده این گروه تروریستی تصمیم‌گیری کنند اما نتوانستند به جمع‌بندی قابل اتکایی دست پیدا کنند. واشنگتن خواهان بازگردانده شدن جنگجویان داعشی به کشورهایشان است اما کشورهای اروپایی به‌دلیل هراس از وقوع حملات ترویستی جدید در خاک اروپا تمایلی به پذیرش این شهروندانشان ندارند. از دید ما درخواست از دیگر کشورهای منطقه (غرب آسیا) برای پذیرفتن جنگجویان خارجی و محاکمه و حبس آن‌ها امکان‌پذیر نیست». وی با تأکید بر موضع «ژان ایو لودریان»، وزیر امور خارجه فرانسه گفت: «جنگجویان [داعشی] باید به‌خاطر جنایاتی که مرتکب شده‌اند هرچه سریع‌تر به دست قانون سپرده شوند».
ایلناایلنا15 ساعت قبل
نماینده سوریه در سازمان ملل گفت: برخی اعضای شورای امنیت اشغالگری آمریکا و چنگ انداختن آن بر نفت سوریه را نادیده می‌گیرند. ما شاهد اشغالگری ترکیه و تغییر بافت جمعیتی در برخی مناطق مرزی سوریه با ترکیه از سوی آنکارا هستیم و تروریست‌ها در ادلب مورد حمایت علنی قرار دارند. به گزارش ایلنا به نقل از سانا، «بشار الجعفری» نماینده دائم سوریه در سازمان ملل گفت که گروه‌های تروریستی ادلب را در سیطره خود دارند و از غیرنظامیان در آنجا به عنوان سپر انسانی استفاده می‌کنند. وی افزود: «برخی اعضای شورای امنیت اشغالگری آمریکا و چنگ انداختن آن بر نفت سوریه را نادیده می‌گیرند. ما شاهد اشغالگری ترکیه و تغییر بافت جمعیتی در برخی مناطق مرزی سوریه با ترکیه از سوی آنکارا هستیم و تروریست‌ها در ادلب مورد حمایت علنی قرار دارند».
ایسناایسنا15 ساعت قبل
رئیس جمهوری سوریه در سخنانی تأکید کرد که آمریکا به صورت مستقیم داعش را برای ضربه زدن به ارتش سوریه به کار می‌گرفت. وی افزود: تروریسم مرز ندارد، امروز می‌تواند در سوریه یا در دور دست‌ترین مناطق آسیا باشد و یا حتی در اروپا فعالیت کند. داعش به خواست آمریکا به وجود آمد و فعالیت‌هایش را تحت پوشش آمریکا انجام داد، ما اطلاعاتی در دست داریم که نشان می‌دهد آمریکا به صورت مستقیم از داعش برای ضربه زدن به ارتش سوریه و پراکنده کردن نیروهایی استفاده می‌کرد که با تروریسم مبارزه می‌کردند. وی در بخش دیگری از اظهاراتش خاطرنشان کرد: حضور نظامی روسیه در سوریه در چارچوب ایجاد توازن جهانی است، چراکه جهان امروز در مقابل معیارهای قدرت سر تعظیم فرود می‌آورد نه معیارهای قانونی. قدرت نظامی روسیه برای توازن در جهان ضروری است، این یک جنبه از آن است و جنبه دیگر مقابله با تروریسم است.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین15 ساعت قبل
به گزارش به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری میزان؛ «بشار اسد»، رئیس جمهور سوریه، در مصاحبه با ۲ رسانه روسی به تشریح تحولات سوریه پرداخت. رئیس جمهور سوریه، روند تحولات در شمال شرق این کشور را به دلیل فراهم شدن زمینه خروج ترکیه از این سرزمین‌ها مثبت ارزیابی کرد. رئیس جمهور سوریه در بخش دیگری از اظهارات خود گفت: "داعش به خواست آمریکا ایجاد شده و فعالیت‌های خود را تحت پوشش این کشور انجام می‌دهد. بشار اسد با تاکید بر وطن پرستی کرد‌های سوریه، اظهار داشت آمریکا از بحث قومیت‌های مختلف در منطقه برای اختلاف افکنی میان آن‌ها استفاده می‌کند. رئیس جمهور سوریه همچنین ضمن اشاره به مواضع رئیس جمهور آمریکا در مورد میادین نفتی سوریه، گفت: «آمریکا در راستای دست یابی به نفت، اقدام به توسعه طلبی، تهاجم، تضعیف منافع سایر کشورها، نقض قوانین بین المللی، کنوانسیون‌های بین المللی، اصول انسانی و سایر موارد، می‌کند.»
تسنیمتسنیم15 ساعت قبل
به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، بشار اسد رئیس‌جمهور سوریه در مصاحبه با خبرگزاری اسپوتنیک گفت: ما مبارزه با فساد را از سال‌ها قبل آغاز کردیم و این روند همچنان و با شدتی بیشتر ادامه دارد. وی افزود: تروریسم و چیزهای دیگر هرگز موفق نخواهند شد که من و رابطه‌ام با مردم را تغییر دهد. اسد در پاسخ به سؤالی درباره توافق روسیه و ترکیه درباره سوریه اظهار داشت: ما این توافق را در کل مثبت می‌دانیم و این به دلیل اعتماد ما به ترکیه نیست، زیرا این کشور به طور کلی به تعهدات قبلی خود چه در آستانه و غیره پایبند نبوده است. اما شکی نیست که ورود روسیه به این موضوع جوانب مثبتی دارد و روسیه از اجرای نقشه‌های ترکیه و آمریکا در سوریه جلوگیری کرده است. در حال تکمیل …

به انتهای لیست رسیدید