ترور دانشمندان هسته‌ای

ترور دانشمندان هسته‌ای

ساعت ۲۴ساعت ۲۴14 ساعت قبل
ساعت۲۴-نکته حائز اهمیت این است که پخش اعتراف یا محاکمه پیش از برگزاری دادگاه پیش‌بینی نشده است. محمود صادقی: اخیرا شاهد بودیم که رییس‌جمهوری از احتمال پخش اعتراف‌های تلویزیونی بعضی بازداشت‌شدگان اعتراض‌های آبان‌ماه ۹۸ سخن گفت؛ حال آنکه سخنگوی دولت در نشست روز گذشته خود این موضوع را تکذیب و تاکید کرده که رییس‌جمهوری به دنبال این مساله نیست. هر چند با توجه به آنکه رییس‌جمهوری خود را فردی آشنا به حقوق دانسته و به منظور اجرای قانون اساسی در پیشگاه ملت سوگند یاد کرده، اساسا انتظار چنین اظهارنظری نسبت به پخش اعتراف‌های تلویزیونی از جانب ایشان نمی‌رفت. به این اعتبار فلسفه برگزاری دادگاه علنی، علاوه بر صیانت از حقوق متهم، این است که دادگاه زیر نظر افکار عمومی، عادلانه برگزار شود. به این اعتبار هدف از برگزاری دادگاه علنی به هیچ عنوان رسوایی متهمان نبوده و نیست.
فراروفرارو14 ساعت قبل
هر چند با توجه به آنکه رییس‌جمهوری خود را فردی آشنا به حقوق دانسته و به منظور اجرای قانون اساسی در پیشگاه ملت سوگند یاد کرده، اساسا انتظار چنین اظهارنظری نسبت به پخش اعتراف‌های تلویزیونی از جانب ایشان نمی‌رفت. به این اعتبار فلسفه برگزاری دادگاه علنی، علاوه بر صیانت از حقوق متهم، این است که دادگاه زیر نظر افکار عمومی، عادلانه برگزار شود. به این اعتبار هدف از برگزاری دادگاه علنی به هیچ عنوان رسوایی متهمان نبوده و نیست. هر چند در جرایم اقتصادی بعضا این گرایش نیز تا حدودی مطرح است، اما هدف اصلی برگزاری دادگاه علنی همان است که وجدان و ناظر جمعی نیز در روند محاکمه دخیل شوند. نکته حائز اهمیت این است که پخش اعتراف یا محاکمه پیش از برگزاری دادگاه پیش‌بینی نشده است.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز15 ساعت قبل
این‌بار اما نه «رسانه ملی»، بلکه یکی از سخنرانی‌های رییس‌جمهوری، ماجرای پخش اعتراف‌های تلویزیونی از شهروندان تا سیاست‌ورزان و کنشگران را به واکنش واداشته است. با این حال اگرچه ماهیت همان است اما شکل این اعتراف‌های تلویزیونی در ۴دهه گذشته با تفاوت‌هایی همراه بوده است. پخش فیلمی که به اعتراف‌های «آیت‌الله سید محمد کاظم شریعتمداری» در دهه ۶۰ معروف شد، شاید سنگ‌بنای «پخش اعتراف‌های تلویزیونی» باشد. اعتراف به تروریکی از جنجالی‌ترین اعتراف‌های تلویزیونی شاید در قریب به یک دهه اخیر، اعتراف متهمان به ترور دانشمندان هسته‌ای است. نکته حائز اهمیت این است که پخش اعتراف یا محاکمه پیش از برگزاری دادگاه پیش‌بینی نشده است.
برترین‌هابرترین‌ها20 ساعت قبل
روزنامه اعتماد: محمود صادقی؛ نماینده مردم تهران در یادداشتی به احتمال پخش اعتراف‌های تلویزیونی بعضی بازداشت‌شدگان اعتراض‌های آبان‌ماه واکنش نشان داد. حال آنکه قانون اساسی اساسا اعترافی که در شرایط فشار به متهم اخذ شده باشد را فاقد ارزش و اعتبار می‌داند و اجازه نمی‌دهد از متهم تحت فشار و در شرایطی که هتک حرمت اتفاق بیفتد، اعتراف اخذ شود. به این اعتبار فلسفه برگزاری دادگاه علنی، علاوه بر صیانت از حقوق متهم، این است که دادگاه زیر نظر افکار عمومی، عادلانه برگزار شود. به این اعتبار هدف از برگزاری دادگاه علنی به هیچ عنوان رسوایی متهمان نبوده و نیست. هر چند در جرایم اقتصادی بعضا این گرایش نیز تا حدودی مطرح است اما هدف اصلی برگزاری دادگاه علنی همان است که وجدان و ناظر جمعی نیز در روند محاکمه دخیل شوند.
مازن آنلاینمازن آنلاین6 روز قبل
در واقع نیازی به قانون عادی ندارد و قانون اساسی ما این کار‌ها را اجازه نمی‌دهد، ولی چون به فصل سوم قانون اساسی که درباره حقوق ملت است، توجه نمی‌شود مجبوریم قانون عادی تصویب کنیم. ظاهرا درباره متهمان ترور دانشمندان هسته‌ای، اعترافات غیرواقعی گرفته شده و از صداوسیما پخش شده است. با کار‌های مرحوم خلخالی هم مخالف بودند و در چند مورد جلوی او را گرفتند، ولی همان طور که می‌دانید خیلی زود شهید شدند. البته در همین موضوع آقای ابراهیمی ما نشنیدیم که مجرمان این قضیه مجازات شده باشند و حتی نشنیدیم، وزارت اطلاعات خصوصا وزیر وقت یعنی آقای حیدر مصلحی عذرخواهی کرده باشد. گویی هر کاری که انجام می‌شود، درست است و عذرخواهی از قداست جمهوری اسلامی می‌کاهد.
خبر فوریخبر فوری1 هفته قبل
توییت فوق روایت مصطفی کواکبیان، عضو فراکسیون امید، است از دیدار با رئیس قوه قضاییه. مصطفی کواکبیان، عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی، در صفحه توییتر خود نوشت: «‌در دیدار آقای رییسی گفتم به همه پرونده‌ها؛ برادر رئیس جمهوری، املاک نجومی شهرداری تهران، ۹۴۷ میلیون دلار دریافتی صداوسیما دوره ضرغامی، خرید سهام خارجی۲/۷میلیارددلاری احمدی نژاد، کرسنت، بابک زنجانی و ترور دانشمندان هسته‌ای بدون اغماض رسیدگی شود …. در فضای مجازی صرفا پرونده صداوسیما برجسته شد.»
تسنیمتسنیم2 هفته قبل
جانشین سپاه امیرالمومنین (ع) استان ایلام یادآور شد: در حوادث طبیعی مانند سیل، آتش‌سوزی، زلزله و نیز کنگره عظیم اربعین به زیبایی شاهد حضور بسیج و مدیریت آن‌ها بودیم و این از برکات انقلاب اسلامی است. جانشین بسیج استان ایلام اظهار داشت: امروز اقتدار و پیشرفت در موشک‌های ما جایگاهی رسیده که پهپاد فوق پیشرفته آمریکایی با سامانه فوق افسانه‌ای سوم خرداد ایران ساقط می‌شود. کریمیان یادآور شد: امروز نیروهای مسلح ما با جوانان متعهد و متخصص که فکر در گرو اندیشه‌های انقلاب دارند شب و روز برای دفاع از امنیت پایدار در همه عرصه‌ها حاضر هستند. جانشین بسیج استان ایلام خاطرنشان کرد: هر چقدر از اقتدار استکبار در منطقه کم می‌شود به همان میزان اقتدار نظام جمهوری اسلامی ایران بیشتر می‌شود که در همه عرصه‌های فرهنگی، اجتماعی، سیاسی و امنیتی آن را به اثبات رسانده‌ایم. جانشین سپاه امیرالمؤمنین (ع) استان ایلام خاطرنشان کرد: مردم کارگردان و بازیگران این آشوب‌ها را مانند آمریکا، سلطنت‌طلب‌ها، آل‌سعود، منافقین، آلمان و فرانسه بشناسند زیرا دشمن خود را در هر زمان و مقطعی نشان می‌دهد.
برترین‌هابرترین‌ها2 هفته قبل
جریان ارزشی در ایران سال‌ها روی تربیت و آماده‌سازی رسانه‌ای خود وقت گذاشته بود با این حال، وقتی بنزین گران شد با آغاز اعتراضات، اینترنت قطع شد. مردم رسانه اصلاح طلب نمی‌خواندند، بلکه اتفاقا فارس و کیهان می‌خواندند و چون در گفتار آن‌ها صداقت نمی‌دیدند، برخلاف دستور این رسانه‌ها عمل کردند. نتیجه چنین وضعی، به اینجا رسیده که دیگر هیچکس به رسانه‌ها اعتماد ندارد. این تناقض در خبر رسانی، مخاطب را پس می‌زند و حتی در بحران‌ها نیز رسانه‌ای برای اعتماد عمومی باقی نمانده است. قوی‌ترین آنتی بیوتیک آن که قطع اینترنت بود هم این بار آزمایش شد و به مرور آنتی تز آن، به طریقی در اختیار مردم قرار می‌گیرد.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین2 هفته قبل
آش این اکاذیب آن‌قدر داغ است که سازمان‌های بین‌المللی برای بررسی دخالت ایران در بحرین و دیگر کشور‌های عربی وارد عمل شدند، اما بالاتفاق، این ادعا‌ها را رد کردند. بخش عمده‌ای از پایگاه‌های نظامی آمریکا در غرب آسیا در کشور‌های مرتجع قرار دارد و از این طریق، به محاصره جمهوری اسلامی کمک کرده‌اند. رژیم صهیونیستی در همه فتنه‌ها و توطئه‌ها ازجمله ترور دانشمندان هسته‌ای دست داشته و دارد و درنتیجه، برخی کشور‌های عربی نیز شریک جرم تل‌آویو هستند. برخی کشور‌های عربی در شکل‌گیری گروه‌های مسلح همچون «جند الشیطان»، گروهک تجزیه‌طلب و تروریستی «الاحوازی» و «انصار الفرقان» دخیل بوده و جمهوری اسلامی شواهد آن را ارائه کرده است. آمریکا ۱۶ کشور عربی را تحت سیطره خود دارد و تنها چهار پایتخت عربی زیر بار امر و نهی قطعی واشنگتن نرفته‌اند.
فارسفارس2 هفته قبل
مسأله مهم دیگری که این جریان با توافق پاریس مرتبط می‌کنند، موضوع پرتکرار دیگر موضوع انزوای سیاسی در صورت عدم پیوستن به این معاهده است. این تنها جایی است که سازمان ملل آن‌هم تنها در رکن شورای امنیت ضمانت اجرا و حاکمیت حقوقی دارد. توافق پاریس نیز از حیث اجباری بودن ازاین‌دست است. اگر این اتفاق بیفتد و به رکن تبدیل شود شاید دومین مرجعی که بعد از شورای امنیت می‌تواند کشورها را تهدید کند، همین شورای حقوق بشراست. وی با بیان اینکه موافقت‌نامه تغییر اقلیم پاریس، حاصل بیست و یکمین نشست کنوانسیون تغییرات اقلیم سازمان ملل متحد (UNFCCC) است.
فارسفارس2 هفته قبل
فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل (ع) لرستان با اشاره به اینکه بایستی فضایی برای بیان مطالبات مردمی پیش‌بینی شود، افزود: متاسفانه آشوبگران با ایجاد فضایی ناامن، مطالبات به‌حق مردم را از بین بردند. وی خاطرنشان کرد: دشمنان انقلاب اسلامی به ارعاب و ترساندن مردم دل خوش کرده، اما ملت ایران هیچ‌گاه نهراسیده و همواره پای آرمان‌های والای انقلاب ایستادگی و مقاومت کرده است. فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل (ع) لرستان با اشاره به اینکه بایستی فضایی برای بیان مطالبات مردمی پیش‌بینی شود، افزود: متاسفانه آشوبگران با ایجاد فضایی ناامن، مطالبات به‌حق مردم را از بین بردند. سردار کشکولی در تشریح انواع دیدگاه‌های غربی در مقابل انقلاب اسلامی، بیان داشت: دانش‌پژوهان غربی در گذشته معتقد بودند که انقلاب اسلامی ایران استحاله خواهد شد، حال اینکه طی ۴۰ سال اخیر اشتباه بودن این دیدگاه ثابت شده است. فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل (ع) لرستان، ایران را پایه‌گذار انقلاب علمی عنوان کرد و افزود: در راستای اعتلای فضای علمی کشور باید از هم‌افزایی تمام دستگاه‌های اجرایی استفاده کرد.
تسنیمتسنیم2 هفته قبل
وی افزود: دشمنان و مستکبران نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران از بدو پیروزی انقلاب اسلامی بارها و بارها برای بر هم زدن امنیت و اقتدار ایران فتنه‌انگیزی کرده‌اند و باید گفت این دشمنی پایانی ندارد. رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان سمنان اظهار داشت: ملت ایران متوجه دروغ‌گویی آمریکا شده‌اند و می‌دانند که این مستکبران غیرقابل‌اعتماد هستند. حجت‌الاسلام قندهاری بیان داشت: حمایت رهبر معظم انقلاب اسلامی فتنه گران را در نطفه خفه کرد. وی گفت: دشمنان به دنبال ایجاد اختلاف و تفرقه بین مردم ایران هستند تا از این طریق به اهداف موردنظر خود دست یابند. رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان سمنان اصلاح قیمت بنزین را امری ضروری دانست و گفت: البته باید شیوه اجرای این طرح به‌گونه‌ای بهتر انجام می‌شد.
ایسناایسنا2 هفته قبل
ایسنا/لرستان فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل (ع) لرستان با بیان این‌که بغض دشمنان از اختراعات جوانان است، گفت: بسیج علم و فناوری در استان باید به دنبال شناسایی نبوغ جوانان باشد. سردار مرتضی کشکولی در هفتمین جشنواره جهادگران علم و فناوری سازمان بسیج علمی و پژوهشی لرستان، اظهار کرد: دشمنان با هزاران شبکه ماهواره‌ای نتوانسته کاری انجام دهند چراکه دل‌های جوانان به سمت انقلاب و معنویت است. کشکولی با یادآوری اینکه آشوبگران در خرم‌آباد به ۲۰۰ نفر نرسیدند، خاطرنشان کرد: باید فضایی برای اعتراض مردم در نظر گرفته شود، در این شرایط آشوبگران به معترضان ظلم کردند. فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل (ع) لرستان با اشاره به این‌که آینده‌پژوهان غربی معتقد بودند انقلاب اسلامی ایران استحاله خواهد شد اما این دیدگاه آنان اشتباه بود، افزود: دیدگاه دوم آینده‌پژوهان غربی بر مهار انقلاب بود و این در حالی است که آمریکا تحمل استقلال‌طلبی ملت ایران و سایر کشورها را ندارد و می‌گوید دنیا دهکده است و ما کدخدای آن هستیم. وی با ذکر اینکه آینده‌پژوهان غربی معتقدند که انقلاب اسلامی ایران پرسش‌های زیادی از غرب دارد که آنان توان پاسخگویی ندارند، ادامه داد: گزینه دیگری که آینده‌پژوهان عربی احتمال می‌دادند این بود انقلاب اسلامی ایران تکامل و توسعه پیدا کند.
قدس آنلاینقدس آنلاین3 هفته قبل
قدس آنلاین: اعضای فراکسیون دیپلماسی و منافع ملی مجلس شورای اسلامی با آیت الله رئیسی رئیس قوه قضائیه دیدار و گفت و گو کردند. در این نشست ۳ ساعته، بیش از ۵۰ نفر از نمایندگان مجلس شورای اسلامی در خصوص موضوعات مختلف مباحثی را با رئیس قوه قضائیه در میان گذاشتند. مصطفی کواکبیان رئیس فراکسیون دیپلماسی و منافع ملی مجلس در این دیدار با تشکر از اقدامات فسادستیز قوه قضائیه در برخورد با پرونده‌های فساد اقتصادی، گفت: امیدوارم مبارزه با فساد و مفسدان اقتصادی بدون هیچ ملاحظه سیاسی و جناحی تداوم یابد. وی افزود: قوه قضائیه باید با بهره گیری از ظرفیت نهادهای مدنی و احزاب جمهوری اسلامی حضور جدی‌تر و محکم‌تری در مجامع بین المللی داشته باشد. به گزارش خانه ملت، شایان ذکر است در این نشست که معاونان رئیس قوه قضائیه حضور داشتند، مقدر شد در آینده نزدیک جمعی از نمایندگان مجلس از برخی زندان‌ها بازدید کنند. /
خانه ملتخانه ملت3 هفته قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، اعضای فراکسیون دیپلماسی و منافع ملی مجلس شورای اسلامی با آیت الله رئیسی رئیس قوه قضائیه دیدار و گفت و گو کردند. در این نشست ۳ ساعته، بیش از ۵۰ نفر از نمایندگان مجلس شورای اسلامی در خصوص موضوعات مختلف مباحثی را با رئیس قوه قضائیه در میان گذاشتند. مصطفی کواکبیان رئیس فراکسیون دیپلماسی و منافع ملی مجلس در این دیدار با تشکر از اقدامات فسادستیز قوه قضائیه در برخورد با پرونده‌های فساد اقتصادی، گفت: امیدوارم مبارزه با فساد و مفسدان اقتصادی بدون هیچ ملاحظه سیاسی و جناحی تداوم یابد. عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس دهم ادامه داد: از رئیس مجلس شورای اسلامی خواستیم تا تعطیلی هفته آینده جلسات مجلس لغود شود و طی جلسات متعددی با حضور سران قوا، ابعاد این تصمیم مورد بررسی مجدد قرار گیرد. وی افزود: قوه قضائیه باید با بهره گیری از ظرفیت نهادهای مدنی و احزاب جمهوری اسلامی حضور جدی‌تر و محکم‌تری در مجامع بین المللی داشته باشد.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین3 هفته قبل
محمود صادقی، طراح طرح ممنوعیت اعترافات تلویزیونی، درباره دلایل تدوین آن می‌گوید: «این طرح جلوگیری از تکرار اتفاقاتی همچون پخش اعترافات پرونده متهمان ترور دانشمندان هسته‌ای است.» اعتمادآنلاین| طرح ممنوعیت ضبط و پخش اعترافات اشخاص از صداوسیما و دیگر رسانه‌های گروهی دوشنبه ۱۳ آبان‌ماه در مجلس شورای اسلامی اعلام وصول شد. محمود صادقی، طراح این طرح، درباره دلایل تدوین آن می‌گوید: «این طرح جلوگیری از تکرار اتفاقاتی همچون پخش اعترافات پرونده متهمان ترور دانشمندان هسته‌ای است.» بهرام پارسایی، سخنگوی کمیسیون اصل ۹۰، با تاکید بر اینکه پخش اعترافات تلویزیونی تعرض به حیثیت افراد و مخالف صریح اصل ۲۲ قانون اساسی است، گفت: «پخش اعترافات تلویزیونی هم نقض حقوق شهروندی است و هم اقتدار امنیتی ما را زیر سوال می‌برد.» اما پیگیری طرح ممنوعیت اعترافات تلویزیونی بدون واکنش و موضع‌گیری هم نبوده است. سید احمد علم‌الهدی، امام‌جمعه مشهد، این طرح را ضدشفافیت خواند و افزود: «طرح اخیر مجلس در خصوص منع پخش اعترافات متهمان از صداوسیما، رسانه ملی و رسانه‌های عمومی ضد شفاف‌سازی است و این منع شفافیت و منع پخش اعترافات متهمان از رسانه ملی باعث خواهد شد مسائل برای مردم روشن نباشد.» صادقی در واکنش به این صحبت‌ها در حساب توییتری خود نوشت: «دغدغه جناب علم‌الهدی برای شفافیت ستودنی است. اما ظاهرا منبع ایشان کیهان سه‌شنبه بوده است. کاش کیهان پنجشنبه را هم می‌دیدند که به اشتباهش اعتراف کرد.»
ساعت ۲۴ساعت ۲۴3 هفته قبل
هرگاه برای آنان مراسمی وجود دارد جمعیتی فروان حضور پیدا می‌کند؛ چراکه این مراسم به انسان شور می‌بخشد و نشاط. او رسالتش این بود که توان نظامی ما را به جایی برساند که در دل دشمن رعب بیندازد. وی تأکید کرد: دشمن می‌داند که ناوهای هواپیمابرش دیگر در هیچ جای دنیا امنیت ندارد؛ چرا که این در ذهن شهید تهرانی مقدم آمده بود که موشک‌های ما را به توانی برساند که بتوانند ناوهای هواپیمابر دشمن را هدف قرار دهند. * این مراسم پیامی جهانی دارد، هر چه آن را نمایش نمی‌دهند، بیشتر به آزادی‌خواهان اثبات می‌شود که مراسمی اصیل است. * نیروی انتظامی باید نقاط قوت و کاستی‌ها را با سخت‌گیری استخراج کند و برای سال آینده آماده شویم، مشکلاتی را نیز شاهد بودیم که باید برطرف شود.
خبرآنلاینخبرآنلاین3 هفته قبل
هرگاه برای آنان مراسمی وجود دارد جمعیتی فروان حضور پیدا می‌کند؛ چراکه این مراسم به انسان شور می‌بخشد و نشاط. او رسالتش این بود که توان نظامی ما را به جایی برساند که در دل دشمن رعب بیندازد. * این مراسم پیامی جهانی دارد، هر چه آن را نمایش نمی‌دهند، بیشتر به آزادی‌خواهان اثبات می‌شود که مراسمی اصیل است. * تجربه هماهنگی با طرف عراقی، تجربه کوچکی نیست، امسال حقیقتا طرف عراقی مطالبات ما را انجام داد. * نیروی انتظامی باید نقاط قوت و کاستی‌ها را با سخت‌گیری استخراج کند و برای سال آینده آماده شویم، مشکلاتی را نیز شاهد بودیم که باید برطرف شود.
برنابرنا3 هفته قبل
هرگاه برای آنان مراسمی وجود دارد جمعیتی فروان حضور پیدا می‌کند؛ چراکه این مراسم به انسان شور می‌بخشد و نشاط. او رسالتش این بود که توان نظامی ما را به جایی برساند که در دل دشمن رعب بیندازد. کاری که او در آغاز راهش به آن توجه داشت و امروز به آن رسیده‌ایم یک آرزو بود. وی تأکید کرد: دشمن می‌داند که ناوهای هواپیمابرش دیگر در هیچ جای دنیا امنیت ندارد؛ چرا که این در ذهن شهید تهرانی مقدم آمده بود که موشک‌های ما را به توانی برساند که بتوانند ناوهای هواپیمابر دشمن را هدف قرار دهند. وی ادامه داد: امروز راه سعادت ما در تابعیت از ولایت است و این را مردم ما می‌دانند.
الفالف4 هفته قبل
ایمانی در ادامه به پیش‌رو بودن انتخابات مجلس شورای اسلامی اشاره کرد و گفت: «نزدیک انتخابات ریاست جمهوری نیستیم اما نزدیک انتخابات مجلس که هسیتم. حداقل حرفی که می‌توان زد این است که این حرف‌های آقای روحانی نوعی جهت‌گیری سیاسی برای انتخابات مجلس است. داده‌ها نشان می‌دهد ۴ عامل تورم، بیکاری، فساد و سوء مدیریت عوامل اصلی نارضایتی مردم از روحانی است. ابوترابی با بیان اینکه توزیع بیانیه در مجلس رویه است و امری غیرعادی نیست، تصریح کرد: نمایندگان مجلس طبق قانون اساسی می‌توانند در تمام امور اظهار نظر و با مسئولیت خودشان بیانیه منتشر کنند. درست است که این بیانیه امضا نداشته است، اما هیئت رئیسه مجلس می‌داند که این بیانیه را کدام نماینده نوشته است چرا که از هر نماینده‌ای که بیانیه منتشر می‌کند امضا می‌گیرند.
خبر فوریخبر فوری4 هفته قبل
«مظنونین همیشگی»؛ این عنوانی است که صداوسیما برای مستندی انتخاب کرده که بنا داشت شامگاه یکشنبه درباره فعالان محیط زیستی و مرحوم کاووس سید امامی پخش کند. شروع مستند، تاریخ «دی‌ماه ۹۶» روی صفحه تلویزیون نقش می‌بندد و آقای «خبرنگار» -راوی این مستند داستانی- می‌گوید به خبری که «امروز» در همه رسانه‌ها منتشر شده [خبر بازداشت فعالان محیط زیست] فکر می‌کند! گزارشی که فعالان محیط زیستی را از اتهام جاسوسی مبرا می‌دانست. یک مستند ۳ دقیقه‌ایاین نکات اما تنها متعلق به کمتر از ۳ دقیقه نخست این مستند بود؛ چراکه هنوز ۳ دقیقه از این مستند پخش نشده بود که ناگهان پخش آن متوقف شد و دیگر ادامه پیدا نکرد. از همان لحظه توقف پخش این مستند، عده‌ای گمانه‌زنی کردند که عمدا از پخش این مستند جلوگیری شده است.
تسنیمتسنیم4 هفته قبل
به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری تسنیم، مصطفی کواکبیان و امیرحسین قاضی‌زاده هاشمی نمایندگان تهران و مشهد در مجلس شورای اسلامی در مناظره‌ای با موضوع شاخص‌های نماینده طراز انقلاب اسلامی در دانشگاه صداوسیما حضور یافتند. نماینده اصلاح‌طلب مردم تهران در مجلس به طرح شفافیت در مجلس اشاره کرد و گفت: بنده یکی از شفاف‌ترین افراد مجلس بودم و سه طرح شفافیت را هم امضا و حتی مصاحبه نیز کردم. نماینده مردم تهران در مجلس خاطرنشان کرد: برای مجلس طراز انقلاب، ۱۰ گروه تصممیم می‌گیرند، متأسفانه مجلس در رأس امور است، اما امور دست دیگران است. نماینده مجلس خاطرنشان کرد: اینکه متهمین ترور دانشمندان هسته‌ای آزاد شدند، به خاطر این است که مسئولین اطلاعاتی نتوانستند مسئول قضایی را مجاب کنند که ما نباید در حوزه منافع ملی وارد رقابت‌های سیاسی شویم. قاضی‌زاده خاطرنشان کرد: متأسفانه هوشمندی در سیاستمداران ایران نیست که تا کنار گذاشته نشوند، نمی‌روند و همین هزینه‌ها را بیشتر کرده است.
خوزستان آنلاینخوزستان آنلاین4 هفته قبل
سخنگوی قوه قضاییه اعلام کردپیام خوزستان - سخنگوی قوه قضاییه گفت: تا امروز غیر از خود روح الله زم فرد دیگری از بخش‌های مختلف چه در دولت و چه در قوه و چه در نیروهای مسلح بازداشت نشده است و بی جهت گمانه زنی نشود. سخنگوی قوه قضاییه ادامه داد: در همان ایام ریاست قوه قضاییه گفتند که تبدیل شدن برکت الهی به ایجاد مشکل برای مردم باید آخرین بار باشد. صدور حکم بدوی برای جعبه سیاه پرونده بابک زنجانیاسماعیلی در ادامه نشست خبری در پاسخ به سوالی درباره اینکه آیا حکم پرونده زیباحالت منفرد معروف به جعبه سیاه پرونده بابک زنجانی صادر شده است؟ گفت: در این پرونده حکم بدوی صادر شده و منتهی به محکومیت شده و محکومیت سنگین است. وی افزود: از آنجا که پرونده جزو پرونده‌های عادی بود و جزو پرونده‌های ویژه اقتصادی دادگاه انقلاب نبود و قطعیت نیافته، از بیان جزییات معذوریم. دادگاه بدوی برای ۲ نفر از این ۷ نفر حکم برائت صادر و ۵ نفر را محکوم کرد.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز4 هفته قبل
وی از این شبکه خواست کمیته‌ای در خود پرس تی وی تشکیل شود و به صورت ویژه به این ماجرا پرداخته شود. پرس تی وی می‌تواند در روشن کردن دید جهانیان نسبت به چرایی و اهداف پشت پرده دستگیری دکتر مسعود سلیمانی توسط آمریکا بسیار موثر باشد. ترور دانشمندان هسته‌ای رویه‌ای بود که آمریکا و رژیم غاصب صهیونیستی با آن مرتبط بود. حتی امریکا از برخی کشورها خواسته بود که دانشمندان ایرانی را در صورت سفر به آن کشورها تحویل دهد. آنها فقط قصد دارند به زعم خودشان جلوی پیشرفت علمی کشور را بگیرند.
خبر فوریخبر فوری4 هفته قبل
محمودصادقی و ۷۲ نماینده دیگر در حالی طرح «ممنوعیت پخش اعترافات اشخاص از صداوسیما و دیگر رسانه‌های گروهی» را ۷ مهرماه ارائه کردند که بسیاری از رسانه‌های اصولگرا در مقابل این طرح موضع گرفتند. محمود صادقی که پیگیر طرح «ممنوعیت ضبط و پخش اعترافات اشخاص از صدا و سیما و دیگر رسانه‌های گروهی» است، هدف از این طرح را جلوگیری از تکرار اتفاقاتی همچون پخش اعترافات پرونده متهمان ترور دانشمندان هسته‌ای اعلام کرد. بهرام پارسایی، سخنگوی کمیسیون اصل ۹۰ مجلس نیز که از موافقان طرح «ممنوعیت پخش اعترافات تلویزیونی» است، در این باره می‌گوید: "پخش اعترافات تلویزیونی تیغ دولبه است و جدا از پخش این اعترافات، با گرفتن اعتراف از افراد تحت فشار و اجبار مخالفم. حقوق دانان در مورد طرح «ممنوعیت پخش اعترافات اشخاص» چه می‌گویند؟ پس از اعلام وصول این طرح در مجلس، بسیاری از حقوق دانان به بررسی چارچوب حقوقی طرح «ممنوعیت پخش اعترافات تلویزیونی» پرداختند. با وجود مخالفت‌ها و موافقت‌ها با طرح «ممنوعیت پخش اعترافات اشخاص در صداوسیما و دیگر رسانه‌ها» باید نشست و دید که آیا مجلسی‌ها به این طرح رای می‌دهند یا خیر؟
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز4 هفته قبل
بازرسان آژانس و اطلاعاتی که از سوی آنها جمع‌آوری می‌شود پیش از این هم البته برای ایران دردسرساز شده بود. فریدون عباسی، رئیس سابق سازمان انرژی اتمی چند سال قبل دراین‌باره توضیح داده بود که در آژانس کارمندانی مشغول به‌کار هستند که اساسا از آژانس حقوق نمی‌گیرند و حقوق خود را از کشور خودشان دریافت می‌کنند. بازرسان آژانس چشم‌های ما هستند! روایت نیویورک‌تایمز از جاسوسی بازرسانسال ۲۰۰۵ روزنامه آمریکایی نیویورک‌تایمز در بخشی از تحلیل خود درباره راه‌حل‌های برخورد با برنامه اتمی ایران از جاسوسی بازرسان آژانس برای آمریکایی‌ها پرده برداشت. بازرسان آژانس اطلاعات‌شان را به سرویس‌های جاسوسی می‌دهندموضوع جاسوسی بازرسان آژانس از تاسیسات هسته‌ای ایران را اکبر اعتماد، رئیس پیشین سازمان انرژی اتمی هم تایید می‌کند.
فراروفرارو4 هفته قبل
به گزارش فرارو، محمود صادقی که پیگیر طرح «ممنوعیت ضبط و پخش اعترافات اشخاص از صدا و سیما و دیگر رسانه‌های گروهی» است، هدف از این طرح را جلوگیری از تکرار اتفاقاتی همچون پخش اعترافات پرونده متهمان ترور دانشمندان هسته‌ای اعلام کرد. طبق این طرح ضبط و پخش اعترافات متهمان، در مرحله تحقیقات مقدماتی ممنوع می‌شود. " بهرام پارسایی، سخنگوی کمیسیون اصل ۹۰ مجلس نیز که از موافقان طرح «ممنوعیت پخش اعترافات تلویزیونی» است، در این باره می‌گوید: "پخش اعترافات تلویزیونی تیغ دولبه است و جدا از پخش این اعترافات، با گرفتن اعتراف از افراد تحت فشار و اجبار مخالفم. حقوق دانان در مورد طرح «ممنوعیت پخش اعترافات اشخاص» چه می‌گویند؟ پس از اعلام وصول این طرح در مجلس، بسیاری از حقوق دانان به بررسی چارچوب حقوقی طرح «ممنوعیت پخش اعترافات تلویزیونی» پرداختند. با وجود مخالفت‌ها و موافقت‌ها با طرح «ممنوعیت پخش اعترافات اشخاص در صداوسیما و دیگر رسانه‌ها» باید نشست و دید که آیا مجلسی‌ها به این طرح رای می‌دهند یا خیر؟
تسنیمتسنیم1 ماه قبل
۲- جنگ روانی: رسانه‌ها اصلی‌ترین ابزار این جنگ نابرابر هستند. این جنگ در میدان عمل، طیف وسیعی از اقدامات را شامل می‌شود که رسانه یکی از اصلی‌ترین ابزار آن است. جنگ رسانه‌ای و اعتقادی در دسته جنگ نرم قرار می‌گیرد و جنگ نظامی از نوع سخت است. درباره مختصات، الزامات، راهبردها و تاکتیک‌های مواجهه با هر کدام از این میدان‌های درگیری می‌توان به‌طور مفصل و جداگانه بحث کرد. ۵- جنگ به‌طور کلی ماهیتی تهدیدآمیز دارد اما افراد و مجموعه‌های هوشمند، تهدید را به فرصت تبدیل می‌کنند.

چرایی نگرانی غرب از غنی سازی در فردو/ نقشه جدید امریکا برای منطقه

3+
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 ماه قبل
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 ماه قبل
اما پنج جنگ کنونی آمریکا علیه ایران عبارتند از؛ ۱- جنگ اقتصادی: این جنگ که در قالب تحریم و حتی خرابکاری و سنگ‌اندازی‌های فراتحریمی است، اگر چه عمری حدود ۴۰ ساله دارد اما طی حدود ۱۵ سال اخیر وارد فاز تازه‌ای شده و به شدت افزایش یافته است. ۲- جنگ روانی: رسانه‌ها اصلی‌ترین ابزار این جنگ نابرابر هستند. جنگ رسانه‌ای و اعتقادی در دسته جنگ نرم قرار می‌گیرد و جنگ نظامی از نوع سخت است. ۵- جنگ نیابتی: میدان این جنگ در منطقه است. ۵- جنگ به‌طور کلی ماهیتی تهدیدآمیز دارد اما افراد و مجموعه‌های هوشمند، تهدید را به فرصت تبدیل می‌کنند.

به انتهای لیست رسیدید

موضوع‌های مشابه

آمریکا