آخرین و مهم‌ترین اخبار ترکیه

ترکیه

تسنیمتسنیم4 دقیقه قبل
وی افزود: اکنون به ازای هر ۱۸ هزار هکتار از مساحت استان و هر ۶ هزار هکتار از وسعت مناطق حفاظت شده استان یک محیط‌بان داریم. مدیرکل حفاظت محیط زیست استان بیان داشت: این در حالی است که براساس استانداردهای جهانی باید به ازای هر یک‌هزار هکتار یک محیط‌بان داشته باشیم که فاصله ما در این بخش خیلی زیادی است. کنعانی به دستورالعمل جذب سالانه ۳۰۰ محیط‌بان در یک برنامه ۱۰ ساله گفت: در نخستین مرحله این طرح در سال گذشته ۱۴ محیط‌بان جذب محیط زیست استان شدند که گزینش آنان در مراحل نهایی قرار دارد. وی اظهارداشت: محیط‌بانان در ماه ۱۸ شبانه‌روز کار می‌کنند و ۱۲ شبانه‌روز نیز استراحت دارند. مدیرکل حفاظت محیط زیست استان با تأکید بر مدیریت مشارکتی در این حوزه بیان داشت: الگوی مشارکتی و همکاری سازمان‌های مردم‌ نهاد در حفظ محیط زیست، الگوی موفقی است و ما نیز در استان در همین راستا حرکت خواهیم کرد.
تسنیمتسنیم6 دقیقه قبل
وی با اشاره به اینکه در آبان ماه سال گذشته نقشه هوشمندسازی سازمان بنادر و دریانوردی مشخص شد و در آذرماه مصوب شد، گفت: در این نقشه راه اقدامات کلیدی و ۱۱ پروژه مصوب تعیین شدند. مدیرکل فناوری اطلاعات و ارتباطات سازمان بنادر و دریانوردی بیان کرد: فاز یک این نقشه راه تا پایان سال ۱۴۰۰ و فاز دوم تا پایان سال ۱۴۰۴ طرح ریزی شده است. وی با اعلام اینکه بندر چابهار به عنوان پایلوت طرح هوشمندسازی بنادر انتخاب شده است، بیان کرد: امیدواریم از ابتدای مردادماه سال جاری عملیات اجرایی آن در بندر چابهار شروع شود. مدیرکل فناوری اطلاعات و ارتباطات سازمان بنادر و دریانوردی اضافه کرد: با اجرای این سامانه، بندر چابهار به عنوان اولین گام سازمان بنادر، در فرآیند هوشمندسازی بنادر کشور محسوب می‌شود. وی با اشاره به ویژگی‌های بندر چابهار برای اجرای این طرح بیان کرد: خیلی از بنادر کشور متقاضی اجرای طرح به صورت پایلوت در آن بندر بودند اما استاندارد بودن طرح توسعه بندر چابهار و تقویت زیرساخت‌های حمل و نقل چندوجهی و ورود حجم بالایی از کالا از جمله ویژگی هایی است که موجب انتخاب شدن بندر چابهار برای اجرای این طرح بوده است.
تسنیمتسنیم9 دقیقه قبل
به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری تسنیم، سعید رضا عاملی دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی و هیئت همراه از پارک فناوری پردیس بازدید کردند، در این دیدار مسئولان این پارک گزارش فعالیت‌های انجام شده و برنامه‌های پیش روی پارک فناوری پردیس را ارائه کردند. رئیس پارک فناوری پردیس ادامه داد: با مجوزهای اخذ شده از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در حوزه سلامت، دارو و … هم ورود پیدا کرده‌ایم. رئیس پارک فناوری پردیس ادامه داد: خاصیت این پارک فناوری آن است که فعالان در این منطقه می‌توانند در سطح منطقه‌ای، ملی و بین‌المللی تأثیرگذار باشند. همچنین پس از سخنان صفاری‌نیا، گزارش تفصیلی اقدامات انجام شده توسط قنبرپور معاون توسعه فناوری پارک فناوری پردیس ارائه شد. عاملی با اشاره به لزوم مبارزه با فساد ادامه داد: فناوری می‌تواند با تعریف ساختار و شناسایی زمینه‌های فسادزا در این زمینه کمک‌رسان باشد.
تسنیمتسنیم11 دقیقه قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از قم، آیت‌الله سید علیرضا حائریرئیس بنیاد دایرة‌المعارف فقه اسلامی مطابق مذهب اهل بیت (ع) به دلیل عارضه مغزی دعوت حق را لبیک گفت. آیت‌الله حائری به دلیل عارضه مغزی از روز ۲۲ تیرماه در بیمارستان حضرت ولی عصر (عج) بسترى بود. آن فقید پس از رحلت آیت‌الله سید محمود هاشمی شاهرودی، ۱۵ اردیبهشت‌ماه با حکم رهبر معظم انقلاب اسلامی رئیس بنیاد دایرة‌المعارف فقه اسلامی مطابق مذهب اهل بیت (ع) شده بود. آیت‌الله علیرضا حائری فرزند مرحوم سیدعلی اکبر یزدی اصل و متولد کربلاست، مقدمات درس را در کربلا خواند و سپس برای گذراندن دروس خارج به نجف رفت. اساتید او در درس خارج آیت‌الله العظمی خویی، امام خمینی (ره) و شهید سیدمحمدباقر صدر بودند.
تسنیمتسنیم11 دقیقه قبل
مجید جوادیان ‌زاده در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در یزد، با اشاره به برگزاری طرح تابستانه کتاب در کتاب فروشی‌های شهر یزد اظهار داشت: این طرح در ۱۷ کتاب فروشی شهر یزد برگزار می‌شود. وی با اشاره به اسامی کتاب فروشی‌های اجرا کننده طرح تابستانه کتاب در شهر یزد اضافه کرد: کتاب فروشی‌های آرمان، احسان، پاتوق کتاب ابرکوه، پاتوق کتاب یزد، دارالقرآن، سرای کتاب سرزمین من، شهر کتاب یزد، فروشگاه کتاب حسابی شعبه ۲، شعبه ۳، شعبه ۴، موسسه فرهنگی- هنری پاژایوان، عرضه کتاب و محصولات فرهنگی نیکو روش، کتاب مرکزی فدک، کتاب یزدا، کتابسرای دانشجو، کتابسرای شهریار، کتابسرای ملک از جمله مکان‌هایی فرهنگی هستند که در اجرای طرح تابستانه کتاب فعالیت دارند. جوادیان ‌زاده به میزان تخفیف‌های این طرح اشاره و خاطرنشان کرد: علاقه‌مندان می‌توانند با مراجعه به کتابفروشی‌های عضو طرح، کتاب‌های تألیفی را با یارانه ۲۵ درصد و کتاب‌های ترجمه را با یارانه ۱۵ درصد خریداری کنند. مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی یزد گفت: علاقه‌مندان جهت کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند به وب سایت خانه کتاب ایران به آدرس www. tarh. ketab. ir مراجعه کنند. جوادیان ‌زاده بررسی زندگی و آثار ریاضی، ریاضی یزدی در عرصۀ تحقیقات ادبی، طنز در اشعار ریاضی، وجوه بلاغی شعر ریاضی، سبک شناسی شعر ریاضی، بررسی آرایه‌های ادبی در شعر ریاضی، مدایح و اشعار مذهبی ریاضی، سیر تحول شعر ریاضی از آغاز تا پایان، نشانه، نماد و تمثیل در شعر ریاضی، بهره‌مندی ریاضی از شاعران پیشین، تأثیر گذاری ریاضی بر شاعران پس از خود، ویژگی‌های منظومۀ هنرستان عالی مرغان را از جمله محورهای این همایش برشمرد.
تسنیمتسنیم11 دقیقه قبل
کاهش سطح زیر کشت محصولات کشاورزی در حوضه آبریز دریاچه ارومیهکشاورز بالا بردن ضریب بهره‌وری مصرف آب در بخش کشاورزی و حفظ و افزایش عملکرد محصولات کشاورزی را دو هدف اصلی وزارت جهاد کشاورزی در راستای احیای دریاچه ارومیه عنوان کرد. رئیس کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی در این باره می‌گوید: لازم است فناوری‌های نوین در سطح جهان ملاحظه و نسبت به بهره‌برداری از آنها در راستای احیای دریاچه ارومیه اقدام شود. احمدعلی کیخا می‌افزاید: ملاحظه افزایش بسیار بالای سطح زیر کشت حوضه دریاچه ارومیه نسبت به پیش از انقلاب، حاکی از تخصیص میزانی معادل حق‌آبه دریاچه به بخش کشاورزی است، لذا لازم است روش افزایش محصول تغییر یابد. وی بیان می‌کند: لازمه حل مشکل دریاچه ارومیه در استان‌های آذربایجان غربی، شرقی، کردستان، در صورت اولویت احیای دریاچه ارومیه، اصلاح روش‌های کشاورزی و صنعتی و … است. سرخوش با اشاره به اینکه همچنان توسعه بخش کشاورزی در این حوضه ادامه دارد معتقد است: این وضعیت باید متوقف شود و نهادهای مسئول نیز در این خصوص باید اهتمام بیشتری داشته باشند.
تسنیمتسنیم13 دقیقه قبل
وی گفت: در شرایط کنونی اگر دولت به دنبال حمایت از شرکت‌های پیمانکاری نباشد و اقدام به پرداخت مطالبات آنها نکند، قطعا در آینده‌ای نزدیک بخش اعظمی از این شرکت‌ها برای ادامه فعالیت با مشکل مواجه می‌شوند. الله‌قلی‌زاده ادامه داد: امروز تمام شرکت‌های پیمانکاری بزرگ و کوچک از دولت بابت اجرای پروژه‌های عمرانی طلب مالی دارند و امروز بسیاری از پیمانکاران منطقه ما نیز مبالغ هنگفتی همچون ۱۰ میلیارد تومان، ۲۰ میلیارد تومان و حتی بالاتر از دولت طلب دارند. اله‌قلی‌زاده گفت: قطعا برای بلند کردن جنازه پروژه‌های عمرانی از روی زمین به پیمانکاران قوی نیاز داریم و این مسئله جزء با تزریق اعتبار و پرداخت مطالبات آن‌ها امکان پذیر نیست، اما امروز شرکت‌های پیمانکاری در حال احتضار قرار دارند. وی ادامه داد: امروز شرکت‌های پیمانکاری به دلیل بدعهدی دولت در پرداخت مطالبات، به افراد بسیاری بدهکار هستند، چون آن‌ها باید هزینه مصالح و کارگران را پرداخت کنند، حال به دلیل عدم پرداخت مطالبات از سوی دولت، آن‌ها مجبورند که ماشین آلات و تجهیزات خود را بفروشند. عضو کمیسیون عمران مجلس تصریح کرد: دولت باید برای بهبود وضعیت شرکت‌های پیمانکاری، مکانیزم جدیدی را تدوین کند، زیرا با این شرایط، آنها ورشکسته می‌شوند.
عصر ایرانعصر ایران17 دقیقه قبل
وی سابقه بازی در تیمهای آلمان، یونان، ترکیه را دارد و آخرین تیم وی HJk فنلاند بوده که همراه با این تیم به مقام قهرمانی لیگ فنلاند رسیده بود. کریستانتوس مهاجم نیجریه‌ای با عقد قراردادی دوساله به ذوب آهن پیوست. به گزارش سایت باشگاه ذوب آهن، ماکائولی کریستانتوس مهاجم ۲۸ ساله نیجریه‌ای با عقد قرادادی دوساله به تیم ذوب آهن اصفهان پیوست تا گاندو‌ها با ارامش خاطر بیشتری در لیگ برتر حضور یافته و درلیگ قهرمانان آسیا به مصاف تیم‌های عربستانی بروند. وی سابقه بازی در تیمهای آلمان، یونان، ترکیه را دارد و آخرین تیم وی HJk فنلاند بوده که همراه با این تیم به مقام قهرمانی لیگ فنلاند رسیده بود. کریسانتوس سابقه بازی در تیمهای زیر ۱۷ و ۲۰ ساله‌های نیجریه را نیز دارد.
تسنیمتسنیم20 دقیقه قبل
رسول راشکی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در زاهدان با اشاره به آبگرفتگی ۱۱ روستا در پی بارندگی روزهای اخیر بلوچستان اظهار داشت: امدادگران این جمعیت به بیش از ۱۴۰ سیل‌زده امدادرسانی کردند. مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان سیستان و بلوچستان با اشاره به اینکه این بارندگی‌ها از ۲۰ تیرماه در منطقه بلوچستان آغاز شده، گفت: روستاهای درگیر سیلاب در شهرستان‌های سراوان، سیب و سوران و مهرستان واقع شده‌اند. وی خاطرنشان کرد: تاکنون ۷۳ نفر از سیل‌زدگان در چادرهای هلال احمر اسکان یافته‌اند و ۱۸ دستگاه چادر، ۵۲ تخته موکت، ۷۸ تخته پتو، برنج، کنسروجات، سبد غذایی و نایلون میان سیل‌زدگان توزیع شده است. انتهای پیام/ح
تسنیمتسنیم21 دقیقه قبل
غلامرضا زین‌الدینی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در کرمان، با اشاره به اینکه چند مسئله در تشدید بحران آب کرمان دخیل است اظهار داشت: ما در تامین یک سوم آب شهر کرمان با مشکل روبه‌رو هستیم و منابع آبی ما تنها پاسخگوی دو سوم نیاز مشترکان شهر کرمان است. مدیر آب و فاضلاب شهری شهرستان کرمان با یادآوری اینکه در سا‌ل‌های گذشته نیز در شهر کرمان با کمبود آب روبه‌رو بودیم بیان کرد: امسال به واسطه گرم شدن هوا و بالا رفتن حداقل درجه حرارت در شهر کرمان این مسئله پر رنگ‌تر شده است. وی با بیان اینکه آب شرب شهر کرمان از آب‌های زیرزمینی و چاه‌های عمیق تامین می‌شود و در حال حاضر از حدود ۱۰۰ حلقه چاه آب شهر کرمان تامین می‌شود گفت: عمق چاه‌های تامین آب کرمان به ۲۵۰ تا ۳۰۰ متر رسیده است و امروز جایی برای بهره‌برداری از منابع جدید در کرمان نداریم. مدیر آب و فاضلاب شهری شهرستان کرمان با اشاره به اینکه از ابتدای مهر سال گذشته تامین آب سال آینده را در دستور کار داریم بیان کرد: ۳۵ حلقه چاه جدید از ابتدای مهر گذشته برای تامین آب شهر کرمان جابه‌جا، حفر و وارد مدار شده است. وی با بیان اینکه دو حلقه چاه آب کشاورزی خریداری شده که در چند روز آینده وارد مدار می‌شود گفت: با بهره‌برداری از این چاه‌ها ۶۰ تا ۷۰ لیتر بر ثانیه به ظرفیت آب کرمان افزوده می‌شود.
تسنیمتسنیم22 دقیقه قبل
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از خبرگزاری «تاس»، «آناتولی آنتونوف» سفیر روسیه در ایالات متحده معتقد است که آمریکا جنگ روادیدی علیه این کشور به راه انداخته است. این دیپلمات بلندپایه تاکید کرد که به طور علنی این مشکل را مقامات مسئول آمریکایی در میان گذاشته و امیدوار است که برخورد واقع بینانه‌ای با این قضیه صورت بگیرد. بدین ترتیب وزارت خارجه روسیه به مطلب منتشره در روزنامه «نیویورک تایمز» پاسخ داده که در آن دولت روسیه متهم شده بود که از دادن روادید به سی نفر از معلمین مدرسه انگلیسی-آمریکایی مسکو که به امر تدریس زبان انگلیسی، از جمله به فرزندان دیپلمات‌ها و تجار خارجی در روسیه مبادرت دارد، خودداری کرده است. این روزنامه مدعی شده، مقامات آمریکایی بر این عقیده هستند که مسکو با این اقدام سعی دارد بر واشنگتن فشار سیاسی وارد کند. لازم به یادآوری است که در این مدرسه حدود ۱۵۰ معلم مشغول به کار هستند که برخی از آنان شهروندان روسی هستند ولی اکثر معلمین افرادی هستند که زبان انگلیسی زبان مادری آنهاست.
تسنیمتسنیم22 دقیقه قبل
وی با بیان اینکه اردوهای جهادی بسیج سازندگی در عرصه‌های دانشجویی، مهندسی، پزشکی، آموزشی و فرهنگی اجرا می‌شود افزود: برنامه‌های امسال این نهاد در اعزام اردوهای جهادی به مناطق محروم و روستایی در قالب گروه‌های جهادی انجام می‌شود. مدیر بسیج سازندگی سپاه امام رضا (ع) شهرستان دشتی از اعزام جهادگران بسیجی به مناطق محروم خبر داد و گفت: در اعزام اردوهای جهادی تابستانی ۴۰۰ نفر به مناطق محروم در روستاها ووحاشیه شهرهای دشتی اعزام می‌شود. وی بیان کرد: بیشتر کارهایی که گروه‌های جهادی دشتی انجام می‌دهند عمرانی و ساخت ساز، فعالیت‌های آموزشی، فرهنگی و رنگ آمیزی مدارس است. مدیر بسیج سازندگی سپاه امام رضا (ع) شهرستان دشتی افزود: در عرصه محرومیت‌زدایی ۲۸ واحد مسکونی مددجویان کمیته امداد درحال ساخت است و ۵ پروژه مسجد وخانه عالم نیز ساخته می‌شود. حقیقت‌منش گفت: این کارها همه در روستاهای دوردست و محروم شهرستان دشتی از باغان تا دشت پلنگ در دست اقدام است.

تصاویر: تیراندازی در اربیل و کشته شدن دیپلمات ترکیه

10+
انتخابانتخاب23 دقیقه قبل
ایلناایلنا23 دقیقه قبل
فرمانده مرزبانی ناجا گفت: اقدامات لازم برای جلوگیری از ورود مواد مخدر از مرزهای شرق کشور در دستور کار قرار گرفته و مرزبانان با تلاش شبانه روزی طی سه ماه امسال، ۲۳ تن انواع مواد مخدر کشف کردند. به گزارش ایلنا، سردار قاسم رضایی در نشست خبری با اصحاب رسانه در استان گلستان با بیان اینکه کشور افغانستان سالانه ۹ هزار تن مواد مخدر تولید می‌کند، گفت: تولیدات مواد مخدر این کشور و ورود آن از شرق به سمت کشورهای غربی باعث درگیری ما با قاچاقچیان در مرزها شده است. وی افزود: اقدامات لازم برای جلوگیری از ورود مواد مخدر از مرزهای شرقی کشور در دستور کار قرار گرفته و مرزبانان با تلاش شبانه روزی طی سه ماه سال جاری ۲۳ تن انواع مواد مخدر را کشف کرده‌اند. فرمانده مرزبانی ناجا مبارزه با قاچاق در سال رونق تولید را از اولویت‌های مهم مرزبانی دانست و عنوان کرد: بسترهای لازم برای مبارزه با قاچاق کالا و ارز با توجه به شعار سال فراهم شده و بیشتر موضوعات ما کالاهای اساسی است که در برخی از موارد، کشفیات مرزبانان تا ۶ برابر افزایش داشته است. فرمانده مرزبانی ناجا در خصوص اقدامات دریایی برای مبارزه با قاچاق کالا گفت: آموزش‌های ارائه شده به مرزنشینان و ساحل نشینان برای جلوگیری از ورود کالای قاچاق به داخل کشور و آشنایی آنان به قوانین و مقررات مرزی باعث شده تا شاهد کاهش قاچاق کالا در مرزها باشیم.
صدا و سیماصدا و سیما23 دقیقه قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما؛ روابط عمومی بانک مرکزی اعلام کرد: اخبار منتشر شده در برخی سایت‌ها و کانال‌های خبری مبنی بر شروع به کار بازار متشکل ارزی از روز شنبه ۲۹ تیرماه ۱۳۹۸ با یک نرخ مشخص نادرست است؛ روابط عمومی بانک مرکزی ضمن رد هرگونه نرخ از پیش تعیین شده اعلامی در این بازار، تاکید کرده است؛ این بازار در حال اتمام مراحل نهایی برای شروع به کار است که به موقع اطلاع رسانی خواهد شد و از ویژگی‌های این بازار کشف قیمت ارز توسط عرضه و تقاضای ارز خواهد بود. روابط عمومی بانک مرکزی از رسانه‌ها خواسته است برای انتشار هر نوع خبر مرجع به ویژه در مورد ارز، تنها به سایت بانک مرکزی به نشانی cbi. ir استناد کنند.
تسنیمتسنیم24 دقیقه قبل
به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، ساعت ۲۱:۱۸ شب گذشته بخشی از میدان ارزشمند و تاریخی حسن آباد، طعمه حریق شد. محل حادثه یک یا چند انبار در مجاورت یکدیگر به وسعت بیش از هزار متر و کاملا شعله‌ور بود، آتش به سقفهای شیروانی و بافت تاریخی در قسمت شمال غربی میدان سرایت کرده و بخشهایی از بافت تاریخی را نیز شعله‌ور کرده بود. آتش‌نشانان از دقایق اولیه از طریق نردبان هیدرولیکی و لوله‌کشی از سمت زمین، عملیات را آغاز کرده و دقایقی قبل موفق به مهار و اطفای حریق شدند. زهرا نژادبهرام عضو هیئت رئیسه شورای شهر تهران نیز در این باره گفت: بارها تذکر داده‌ایم که بناهای ارزشمند و تاریخی شهر تهران باید مقاوم سازی شوند و برای بار چندم، این ضرورت را به ما گوشزد کرد که «باید بناهای ارزشمند و تاریخی شهر تهران مقاوم سازی شوند تا شاهد این چنین حوادث ناراحت کننده‌ای نباشیم.» اسماعیلی همچنین از آماده باش نیروهای امدادی و شهرداری در این زمینه خبر داد.
تسنیمتسنیم24 دقیقه قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از شهرکرد، چند روزی است که اختلافات اخیر بین شهردار و عضو شورای شهر سوژه داغ رسانه‌ها و کانال و گروه‌های فضای مجازی در شهرکرد است. اما صبح امروزدر برخی رسانه‌ها خبری مبنی بر «استعفای نایب رئیس شورای شهر شهرکرد» منتشر شد و در ادامه خبر آماده است که شورای شهر منتظر استعفا شهردار است تا هر دو استعفا را با هم مورد بررسی قرار دهد. حیدر علی‌پور در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در شهرکرد اظهار داشت: خبر استعفای نایب رئیس شورای شهر شهرکرد صحت ندارد و هیچ متن استعفایی به دبیرخانه این شورا ارسال نشده است. وی افزود: اعضای شورای شهر باید از حواشی پرهیز و به انجام امور شهری و خدمت به مردم بپردازند تا بتوانیم اهداف شورای شهر را بیش از پیش محقق کنیم. رئیس شورای شهر شهرکرد بیان کرد: اعضای شورای شهر و مسئولان شهرداری شهرکرد اجازه نمی‌دهند برخی افراد با پخش برخی شایعات بین نیروهای مدیریت شهری تفرقه ایجاد کنند.
جام نیوزجام نیوز25 دقیقه قبل
به گزارش سرویس اقتصادی جام نیوز، با خروج آمریکا از برجام در اردیبهشت ماه سال گذشته، نوک پیکان تحلیلگران اقتصادی متوجه بازار نفت شد که باید با محدودیت عرضه نفت ایران دست و پنجه نرم می‌کرد. در همان برهه بود که شیوخ حاشیه خلیج فارس به سرکردگی عربستان سعودی با هدف حمایت از اربابان آمریکایی خود به میدان آمده و مدعی شدند که برای جبران نفت ایران در بازار نگرانی وجود ندارد. طبق تحلیل بلومبرگ، روسیه، کویت و عربستان سعودی از جمله کشورهایی بودند که در صورت کاهش عرضه نفت ایران به بازار می‌توانستند آن را جبران کنند. واردات نفت کره از ایران در نیمه اول سال جاری ۳۶٫۹ درصد نسبت به سال قبل کاهش یافته است. واردات نفت هند از ایران کاهش یافت / ‏جایگزینی‬ نبودواردات نفت هند در ژوئن امسال یعنی یک ماه پس از لغو معافیت‌ها از تحریم نفتی ایران ۱۳٫۳۳ درصد کاهش داشت و به ۱۱٫۰۳ میلیارد دلار رسید، افت قابل توجه واردات نفت هند نشان می‌دهد این کشور نتوانسته است جایگزینی برای نفت ایران پیدا کند.
تسنیمتسنیم27 دقیقه قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از اهواز، جمال عالمی نیسی فرماندار اهواز درباره وقوع زمین لرزه بامداد امروز در اهواز اظهار داشت: بلافاصله بعد از وقوع زلزله در محل فرمانداری حاضر شده و شرایط را رصد کردیم و تاکنون خسارتی گزارش نشده است و شرایط عادی است. وی در پایان گفت: ستاد مدیریت بحران شهرستان اهواز در حالت آماده باش قرار دارد و اوضاع تحت کنترل است. انتهای پیام/ح
جام نیوزجام نیوز27 دقیقه قبل
شما قبلا به این مطلب رای داده ایدبه گزارش سرویس ورزشی جام نیوز، فهرست پرسپولیس هنوز تکمیل نشده و کالدرون اعلام کرده نیاز به دو بازیکن دیگر برای تیمش دارد. باشگاه نیز تلاش می‌کند با استفاده از بازیکنان کم سن و سال از سهمیه زیر ۲۱ سال خود استفاده کند. به همین منظور عرفان خانی هافبک میانی و چپ پای سابق تیم‌های ملی جوانان، امید و کاپیتان تیم‌های پایه باشگاه سایپا که سال قبل در لیگ بلژیک بازی کرده است، در تمرینات امیدهای پرسپولیس حاضر شده است. این بازیکن در انتظار حضور کالدرون در ایران پس از اردوی ترکیه است تا در صورت تایید مربی آرژانتینی جزو سهمیه امیدها به این تیم بپیوندد.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز29 دقیقه قبل
به گزارش مشرق، تیم فوتبال استقلال تهران پس از بازگشت از اردوی ترکیه از شنبه تمرینات خود را جهت شروع لیگ پیگیری خواهد کرد. کادر فنی استقلال بدنبال آن است تا قبل از آغاز لیگ دو دیدار تدارکاتی را برای تیمش در نظر بگیرد تا آبی پوشان بتوانند محک جدی‌تری خورده و خود را آماده شروع لیگ کنند. هنوز تیم هایی که می‌خواهند با استقلال بازی کنند مشخص نیستند اما به طور حتم این دو دیدار در دستور کار کادر فنی خواهد بود.
تسنیمتسنیم32 دقیقه قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از مشهدمقدس، ورزشکاران ووشو در خراسان رضوی فعالیت زیادی دارند و تمرینات خود را به صورت مداوم انجام می‌دهند، همین مورد سبب شده تا آنها در سطوح مختلفی نظیر کشوری، استانی، آسیایی و حتی جهانی مقام‌آور باشند و بدرخشند. مهسا دهقانی؛ دارنده مدال طلای جهانی ووشو در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم اظهار داشت: تاکنون مدال‌های ارزشمندی کسب کردم که از آنها می‌توان به مدال طلای جهانی اشاره کرد، تاکنون دو مدال طلا در بخش جهانی و یک مدال طلا در بخش آسیایی کسب کردم، در سطح کشوری نیز مقام‌های بسیاری کسب کردم. مریم عصمتی؛ دارنده مدال طلای مسابقات جهانی ووشو نیز اظهار داشت: تاکنون هفت مدال آسیایی و جهانی کسب کردم، یک طلا در بخش آسیایی و یکی نیز در سطح جهانی کسب کردم، در این سطوح مدال‌های نقره و برنز نیز کسب کردم و با دست پر به کشورم بازگشتم. قهرمان جهانی ووشو ادامه داد: در حال حاضر مشکلات اقتصادی بسیاری در کشور وجود دارد و به تبع وسایل ووشو نیز گران‌قیمت شده است، چرا که تمامی وسایل و تجهیزات ووشو نظیر کفش، سلاح و لباس از کشور چین وارد می‌شود، به عنوان مثال کفش‌های ووشو در گذشته ۳۰ هزار تومان قیمت داشت اما در حال حاضر آنها ۱۰۰ هزار تومان قیمت دارند. وی بیان کرد: هزینه برخی کفش‌های حرفه‌ای به یک میلیون تومان می‌رسد، در گذشته می‌توانستیم با قیمت پایین خریداری کنیم اما در حال حاضر آنها ۱۰۰ هزار تومان قیمت دارند، سلاح‌ها هر چند مدت خراب شده و باید مجدد خریداری شوند، با وجود گران‌تر شدن سلاح‌ها، جوایز کمتر شده‌اند.
تسنیمتسنیم32 دقیقه قبل
فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء (ص) گفت: با پیگیری بسیار زیاد استاندار لرستان و اسلامی وزیر راه و شهرسازی قرارداد جاده خرم‌آباد- معمولان- پلدختر منعقد و قطعه یک آن تبدیل به قرار‌داد شد و چند روز پیش به مجموعه قرارگاه ابلاغ شد. وی بازسازی جاده خرم‌آباد- معمولان- پلدختر را یکی از درخواست‌های مردم منطقه دانست و عنوان کرد: این جاده باید تبدیل به یک جاده ایمن و پایدار شود تا در سیلاب‌ها دچار آسیب نشود. محمد با اشاره به اینکه مراسم کلنگ زنی جاده خرم‌آباد- معمولان- پلدختر طی دو هفته آینده انجام می‌شود تصریح کرد: البته از امروز همکاران ما در این پروژه شروع به کار می‌کنند. وی خاطرنشان کرد: قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء (ص) در مجموع در لرستان حدود ۲ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان پروژه در قالب ۸ قرار داد جاری در دست اجرا دارد البته ۱۹ قرارداد قبلا تکمیل و تحویل دادیم که پروژه‌های بسیار تاثیر گذاری بودند از جمله سد و نیروگاه رودبار لرستان و پروژه‌های متعدد دیگری که اتفاق افتاد. فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء (ص) اظهارداشت: این ۲ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان پروژه حدود ۱۵۰۰ نفر نیروی انسانی را در استان مشغول به کار کرده است.
تسنیمتسنیم33 دقیقه قبل
وی افزود: در این راستا همایشی در تهران با حضور ۷ تا ۸ وزیر برگزار می‌‌شود، تفاهمنامه‌ای بین وزارت صمت و وزارت علوم و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری منعقد می‌شود، بعد این تفاهم‌نامه که همکاری این سه دستگاه بزرگ کشوری است برای کمک به تولید، نخستین نمایشگاه تولیدات ساخت داخل در محل دائمی نمایشگاه‌ها در تهران افتتاح می‌شود. وی ادامه داد: وزارت صمت از سال گذشته تمام کالاهایی را که در داخل کشور امکان تولید دارد شناسایی کرده و واردات مشابه آن را ممنوع کرده که گام بزرگی برای حمایت از تولید داخل است، ممکن است در زمینه کالایی نتوانیم تمام نیاز کشور را تامین کنیم که به اندازه نیاز مجوز واردات داده می‌شود. معاون آموزش، پژوهش و فناوری وزیر صنعت، معدن و تجارت عنوان کرد: یکی دیگر از موضوعات مبارزه با قاچاق کالا است، اگر بخواهیم که با قاچاق کالا مبارزه نکنیم نه خیانت بلکه جنایت است، بنابراین به شدت مبارزه با قاچاق کالا هم دنبال می‌شود. قبادیان با اشاره به ارائه تسهیلات گفت: تسهیلات کم‌بهره از قبل بوده، الان هم در برنامه وجود دارد و طبیعتا از این لحاظ هم کمک می‌شود که قوانین و مقررات خود را دارد. انتهای پیام/ن
تسنیمتسنیم34 دقیقه قبل
به گزارش دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تسنیم، «سهیل شاهین» سخنگوی دفتر سیاسی طالبان در قطر با انتشار توئیتی اعلام کرد که از طرف این گروه مانعی برای ادامه کار مراکز درمانی کمیته سوئد در ولایت وردک وجود ندارد. چند روز پیش ۴ نفر در یورش شبانه نیروهای امنیتی افغان به یکی از مراکز کمیته سوئد در ولایت وردک کشته شدند. «ذبیح‌الله مجاهد» از سخنگویان طالبان در واکنش به این حمله گفت: از کمیته سوئد انتظار داریم تا دفاتر خود را در ولایت وردک مسدود کند زیرا آن‌ها در تضمین امنیت کارمندان افغان خود ناکام مانده‌اند. «رادیو آزادی» نیز به‌نقل از مجاهد گزارش داده بود که طالبان به این دلیل خواستار مسدود شدن این درمانگاه‌ها شدند که کمیته سوئد نسبت به حملات نیروهای خارجی و افغان به درمانگاه شهرستان «دایمیرداد» واکنشی نشان نداد. با این حال، سخنگوی دفتر سیاسی طالبان قطر در توئیتی تاکید کرد که ادامه کار مراکز درمانی کمیته سوئد از نظر این گروه مشکلی ندارد.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین35 دقیقه قبل
به گزارش اقتصادآنلاین، این بانک با صدور اطلاعیه‌ای ضمن رد هرگونه نرخ از پیش تعیین شده اعلامی در این بازار، اعلام کرد: برخی سایت‌ها و کانال‌های خبری با اعلام شروع به کار بازار متشکل ارزی از روز شنبه ۲۹ تیرماه ۱۳۹۸ با یک نرخ مشخص ارز، اخبار نادرستی را منتشر کرده‌اند. این بازار در حال اتمام مراحل نهایی برای شروع به کار است که به موقع اطلاع رسانی خواهد شد و از ویژگی‌های این بازار کشف قیمت ارز توسط عرضه و تقاضای ارز خواهد بود. بانک مرکزی در این اطلاعیه تاکید کرد: هر نوع خبر مرجع به ویژه در مورد ارز، تنها از طریق سایت بانک مرکزی به نشانی cbi. ir قابل استناد می‌باشد.
تسنیمتسنیم37 دقیقه قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از روابط عمومی بانک تجارت، سود حاصل از تسهیلات بانک تجارت ۳۳ درصد افزایش یافته و سهم این بانک از درآمدهای غیرمشاع به رقم ۱۰۱۰ میلیارد بالغ شده و درآمد بانک تجارت به عنوان بزرگترین شرکت بورسی کشور از مبادلات ارزی ۳۱۹ درصد نسبت به سال قبل افزایش یافته است. این بانک همچنین در گزارش تفسیری خود پیش بینی کرده که با کاهش مطالبات و اصلاح پرتفوی تسهیلات، نرخ بازدهی تسهیلات را افزایش داده و به تبع آن درآمد تسهیلات اعطایی در سال ۱۳۹۸ نیز نسبت به سال ۱۳۹۷ افزایش یابد. بانک تجارت در این گزارش، کاهش ۹۱ درصدی زیان این بانک را ناشی از اجرای عمیات گسترده توسط بخش‌های مختلف بانک در راستای افزایش درآمدهای عملیاتی شامل تسهیلات اعطایی، خالص سود مبادلات و معاملات ارزی و کاهش هزینه پول بوده است. در گزارش تفسیری بانک تجارت، چشم‌انداز، اهداف و برنامه‌های این بانک معطوف به افزایش درآمدهای کارمزدی، تکمیل سبد خدمات و فروش املاک مازاد و تملیکی و کاهش نرخ هزینه پول خواهد بود. بانک تجارت به عنوان یکی از بانک‌های خصوصی بورسی در کمال شفافیت و در راستای افشای کامل عملکرد مالی مجموعه این بانک به همراه شرکت‌های تابعه، تنها در خصوص سال ۱۳۹۷ بیش از ۹۰ اطلاعیه و گزارش عملکردی را در سایت کدال سازمان بورس به انتشار رسانده است.
تسنیمتسنیم39 دقیقه قبل
ابوالفضل کریمیان در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در مشهدمقدس اظهار داشت: در سه ماهه اول سال ۹۸ تناژ روزانه خاک و نخاله تولیدی در شهر مشهد ۱۷۸۵۱ تن بوده که در مقایسه با زمان مشابه سال گذشته ۲۲ درصد افزایش داشته است. مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری مشهد بیان کرد: در سه ماهه اول سال ۹۸ روزانه حدود ۳۴۰۰ تن از خاک و نخاله تولیدی در شهر با استفاده از مخازن ویژه و به روش مکانیزه حمل شده‌اند که حدود ۱۹ درصد از کل خاک و نخاله روزانه تولیدی شهر است. کریمیان عنوان کرد: خوشبختانه شهروندان مشهدی استقبال بسیار خوبی از مخازن ویژه جمع آوری خاک و نخاله به روش مکانیزه داشته‌اند و رشد ۲۴ درصدی استفاده از این مخازن نسبت به سال گذشته گواه بر این مدعاست. وی خاطرنشان کرد: در حمل مکانیزه علاوه بر حفظ بهداشت معبر و محیط، شهروندان متحمل هزینه کمتری نیز می‌شوند زیرا خاک و ضایعات مستقیم وارد مخازن شده و نیاز به بارگیری مجدد ندارد. کریمیان در خاتمه گفت: شهروندان می‌توانند جهت دریافت مخازن با شماره ۳۶۰۶۱۰۰۰ تماس حاصل نمایند.
تسنیمتسنیم39 دقیقه قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از تهران، انوشیروان محسنی بندپی امروز در آئین بهره‌برداری از خانه بهداشت روستای هرانده که با حضور وزیر بهداشت برگزار شد با اشاره به خودکفایی کشور در تأمین داروهای اساسی پس از پیروزی انقلاب اسلامی اظهار داشت: امروز با اتخاذ سیاستگذاری‌های مطلوب در حوزه سلامت توانستیم بیش از ۹۸ درصد داروهای موردنیاز را در داخل کشور تولید کنیم. وی بیان کرد: علاوه بر این در حوزه پیشگیری از بیمارهای واگیردار نیز موفق به مهار آن‌ها شده است، اما در حوزه بیماری‌های غیرواگیردار به دلیل اینکه وزارت بهداشت به تنهایی متولی آن نیست به طور کامل مهار نشده است. استاندار تهران سپس با اشاره به بهره‌برداری از خانه بهداشت روستای هرانده افزود: تکمیل مرکز بهداشت شهرستان فیروزکوه اعتباری بالغ بر یک میلیارد تومان نیاز دارد که در صورت بهره‌برداری از آن یکی از مطالبات مهم مردم این شهرستان تأمین خواهد شد و استانداری تهران این آمادگی را دارد تا نیمی از این اعتبار را برعهده گیرد. محسنی بندپی در پایان تصریح کرد: این آمادگی وجود دارد تا با هماهنگی وزارت بهداشت اقدامات پیشگیرانه در حوزه ‌سلامت را در استان تهران اجرایی و استان تهران را به عنوان استان پایلوت اقدامات پیشگیرانه در کشور معرفی کنیم. انتهای پیام/ ز

به انتهای لیست رسیدید