آخرین و مهم‌ترین اخبار ترکیه

ترکیه

فارسفارس1 ماه قبل
سفیر ترکیه در ایران گفت: در رابطه با سد ایلیسو و رعایت حق‌آبه عراق از طرف ترکیه و تاثیرات آن بر روی ایران گفت: ترکیه حق‌آبه همسایه‌‌ها را حتما رعایت می‌‌کند. سفر ترکیه در تهران ادامه داد: چرا باید پسته مرغوب و خوشمزه ایران در ترکیه کشور همسایه نباشد و این یعنی سوختن فرصت‌ها. نخستین سازه بزرگ که در این طرح ساخته شد، سد آتاتورک بود که در سال ۱۹۹۲ تکمیل شد. سد آتاتورک از لحاظ حجم کار ساختمانی پنجمین سد بزرگ جهان و از لحاظ تولید برق آبی نیز در دنیا سوم می‌باشد، سد آتاتورک بزرگترین سد اروپا و ترکیه است. ترکیه با احداث سد ایلیسو بر روی رود دجله از ورود ۵۶ درصد منابع آب دجله به خاک عراق جلوگیری می‌کند و تبعات زیست‌محیطی و تنش‌آفرینی بین کشورهای ترکیه عراق و ایران ایجاد خواهد کرد.
همشهریهمشهری2 ماه قبل
برخی اخبار تأییدنشده از مرگ «صالح گولن»، برادر «فتح‌الله گولن»، مخالف رجب طیب اردوغان، رئیس‌جمهور ترکیه در مخفیگاهش در استانبول خبر می‌دهند. پایگاه ترکی‌پرج که بعد از کودتای ناکام ترکیه برای انتشار اخبار مربوط به بازداشت‌های بعد از این حادثه تأسیس شده، این خبر را چهارشنبه منتشر کرده است. این پایگاه مدعی شده گولن بعد از کودتا در ترکیه به عضویت در جنبش گولن متهم شده بود و در صورت دستگیری به تحمل ۱۰ سال حبس محکوم می‌شد. ترکی‌پرج ادعا کرده جسد صالح گولن در این آپارتمان یافت شده است. دولت ترکیه فتح‌الله گولن را مغز متفکر کودتای ناکام ۱۵ جولای سال ۲۰۱۶ در ترکیه می‌داند.
فارسفارس2 ماه قبل
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، برخی اخبار تأییدنشده از مرگ «صالح گولن»، برادر «فتح‌الله گولن»، واعظ مخالف «رجب طیب اردوغان»، رئیس‌جمهور ترکیه در مخفیگاهش در استانبول خبر می‌دهند. پایگاه «ترکی‌پرج» (به معنی پاکسازی‌های ترکیه) که بعد از کودتای ناکام ترکیه برای انتشار اخبار مربوط به بازداشت‌های بعد از این حادثه تأسیس شده، این خبر را چهارشنبه منتشر کرده است. این پایگاه مدعی شده گولن بعد از کودتا در ترکیه به عضویت در جنبش گولن متهم شده بود و در صورت دستگیری به تحمل ۱۰ سال حبس محکوم می‌شد. او به همین دلیل در آپارتمانی مخفی در استانبول زندگی می‌کرد. ترکی‌پرج ادعا کرده جسد صالح گولن در این آپارتمان یافت شده است.
ایرناایرنا1 هفته قبل
به گزارش ایرنا، ایالات متحده آمریکا ترکیه را تهدید کرده است که اگر از روسیه نوع جدید و پیشرفت‌های از سیستم دفاع موشکی بخرد تحریم‌های جدیدتری علیه این کشور اعمال می‌کند. روزنامه بیلد با استناد به منابعی در محافل دیپلماتیک اعلام کرده بود، گویا اردوغان از خریداری اس ۴۰۰ صرفنظر کرده است. تلاش ترکیه برای خرید این موشک‌ها از روسیه مدت‌هاست که در مناسبات میان این کشور با دیگر اعضای ناتو تنش ایجاد کرده است. کشورهای عضو ناتو نگران هستند که روسیه با فروش موشک‌های اس ۴۰۰ به اطلاعات درونی ناتو دست پیدا کند. وی گفت اینکه ترکیه به‌رغم آمادگی آمریکا برای تحویل سامانه پاتریوت، همچنان بر خرید سامانه اس۴۰۰ اصرار دارد، موجب نگرانی است.
فارسفارس1 هفته قبل
به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، «فخرالدین آلتون» مدیر ارتباطات ریاست‌جمهوری ترکیه گزارش روزنامه «بیلد» آلمان درباره اینکه ترکیه از خرید سامانه موشکی اس-۴۰۰ صرف‌نظر کرده است را رد کرد. وی همچنین یک آدرس اینترنتی از بیلد را هم منتشر کرده بود با این عنوان: «اردوغان به صورت غیرمنتظره‌ای از خرید سامانه موشکی عقب‌نشینی کرده است.» آلتون در پاسخ به روپکه گفته است که منابع اطلاعاتی وی اشتباه کرده‌اند. وی تاکید کرد: «این اطلاعات را از من بگیرید، خرید سامانه اس- ۴۰۰ قراردادی است که انجام شده است.» گزارش بیلد در شرایطی منتشر شد که آمریکا ترکیه را برای صرف‌نظر کردن از خرید سامانه موشکی اس-۴۰۰ از روسیه تحت فشار گذاشته است. ترکیه پس از اینکه در خرید سامانه دفاع موشکی از آمریکا ناکام ماند، در سال ۲۰۱۷ تصمیم گرفته است که از روسیه سامانه اس-۴۰۰ خریداری کند. روسیه اعلام کرده است که روند تحویل سامانه دفاع موشکی به ترکیه را از تیرماه آغاز خواهد کرد.
مهرمهر2 روز قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اسپوتنیک، برخی منابع در طرابلس لیبی اخبار مربوط به ورود محموله سلاح و زره پوشها از ترکیه به طرابلس را تکذیب کردند و گفت: اخبار منتشر شده مبنی بر ورود محموله سلاح و خودروهای زرهی از ترکیه به لیبی کذب است. این منابع در ادامه از دفع حمله نیروهای ارتش حفتر خبر دادند و اعلام کردند که نیروهای دولت وفاق ملی موفق به تسلط بر مناطق جدیدی در اطراف فرودگاه طرابلس شده‌اند. منابع وابسته به دولت وفاق ملی از ادامه عملیات ضد نیروهای حفتر خبر دادند. شایان ذکر است که برخی منابع روز گذشته از ورود محموله بزرگ سلاح و زره پوشهای ترکیه‌ای خبر دادند که با یک کشتی از شمال ترکیه به بندر طرابلس وارد شده است.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین2 ماه قبل
اخبار رسیده از ترکیه از انشقاق عبدالله گل و چند شخصیت کلیدی دیگر حزب عدالت و توسعه و پیوستن آنها به لیست مخالفان اردوغان حکایت دارد. اعتمادآنلاین| اخبار رسیده از ترکیه از انشقاق عبدالله گل و چند شخصیت کلیدی دیگر حزب عدالت و توسعه و پیوستن آنها به لیست مخالفان اردوغان حکایت دارد. به گزارش اعتمادآنلاین، روزنامه العرب چاپ لندن در گزارشی در این رابطه اعلام کرد شنیده‌ها حکایت از انشقاقی بزرگ در حزب عدالت و توسعه حاکم به رهبری اردوغان است که آن را عبدالله گل و احمد داود اوغلو رئیس‌جمهور و نخست‌وزیر سابق ترکیه رهبری می‌کنند. منابع آگاه ترکیه در این رابطه اعلام کردند گل، اوغلو و چند شخصیت دیگر که نامشان به عنوان بنیانگذاران حزب عدالت و توسعه برده می‌شود کار آماده‌سازی تشکیل حزب جدیدی را آغاز کرده‌اند تا به گفته آنها روحیه اصلی حزب عدالت و توسعه که اردوغان آن را مصادره کرده در حزب جدید مجددا شکل بگیرد. به اعتقاد کارشناسان با وجود آنکه حزب جدید فرصت کافی برای مشارکت در انتخابات نخواهد داشت اما به طور حتم فشارهای واردشده بر حزب حاکم ترکیه را افزایش خواهد داد و باعث ریزش مقدار قابل توجهی از آرای آن خواهد شد.
فارسفارس3 هفته قبل
رئیس سازمان هواپیمایی با بیان اینکه در حال حاضر هفته‌ای ۸۰ تا ۸۲ پرواز بین ایران و ترکیه برقرار است و بیشترین پرواز بین کشورها را ایران و ترکیه دارند، گفت: سهم ایران در‌ پروازهای بین ایران و ترکیه، حدود ۴۰ درصد است. ‌به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، علی عابدزاده امروز در حاشیه کمیسیون مشترک حمل و نقل ایران و ترکیه در جمع خبرنگاران، اظهار داشت: ‌در اجلاس امروز، گسترش پروازهای بین ایران و ترکیه مطرح‌ و قرار شد سطح پرواز‌ها بین طرفین افزایش یابد. ‌رئیس سازمان هواپیمایی کشوری گفت: در حال حاضر هفته‌ای ۸۰ تا ۸۲ پرواز بین ایران و ترکیه برقرار است و بیشترین پرواز بین کشورها را ایران و ترکیه دارند. عابدزاده تأکید کرد: سهم ایران در‌ پروازهای بین ایران و ترکیه، حدود ۴۰ درصد است. ‌معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه درخواست‌های زیادی برای راه‌اندازی مسیرهای هوایی جدید داریم، درباره ورود هواپیماهای جدید به کشور گفت: این اخبار محرمانه است.
ایسناایسنا3 روز قبل
وزارت خارجه ترکیه حمله به دو ایستگاه پمپاژ نفت در بندر ینبع عربستان را محکوم کرد. به گزارش ایسنا، به نقل از سایت النشره، حامی آکسوی، سخنگوی وزارت خارجه ترکیه در سخنانی در واکنش به حمله پهپادی اخیر انصارالله یمن به دو ایستگاه پمپاژ نفت عربستان در بندر ینبع اظهار داشت: ترکیه بار دیگر بر اهمیت امنیت منطقه خلیج (فارس) و امنیت ناوگان دریایی آن تأکید می‌کند. وی افزود: ما همچنین حمله پهپادی اخیر جنبش انصارالله یمن به دو ایستگاه پمپاژ نفت در بندر ینبع عربستان را محکوم می‌کنیم. سخنگوی وزارت خارجه ترکیه ادامه داد: ترکیه همچنین با نگرانی اخبار مربوط به عملیات خرابکارانه اخیر علیه کشتی‌های تجاری در خلیج عمان را دنبال می‌کند. این در حالی است که عربستان و ترکیه در برخی مواضع به دلیل پرونده قتل جمال خاشقجی روزنامه نگار منتقد سعودی در کنسولگری عربستان در استانبول و نیز حمایت ترکیه از اخوان المسلمین مصر اختلاف دارند.
وانانیوزوانانیوز1 روز قبل
به گزارش وانانیوز، بعد از اتمام هجدهمین دوره لیگ برتر این روزها اخبار زیادی در مورد وضعیت کادرفنی و جدایی بازیکنان تیم‌های مختلف به گوش می‌رسد. در همین راستا یکی از تیم‌هایی که اخبار زیادی در موردش مطرح می‌شود تیم فوتبال تراکتورسازی است. این اتفاقات در حالی است که محمدرضا زنوزی در ترکیه به سر می‌برد و هر گونه تصمیم گیری منوط به برگزاری جلسه با او خواهد بود. با توجه به حضور زنوزی در ترکیه حتی بحث سفر به این کشور برای صحبت با او مطرح شد که باید دید در نهایت چه اتفاقی در این مورد رخ خواهد داد‌. باید دید سرنوشت سرمربیگری تراکتورسازی به کجا خواهد انجامید.
ایلناایلنا4 ماه قبل
جان سالم به در بردن نخست‌وزیر بریتانیا از رای عدم اعتماد پارلمان، دیدار سه‌جانبه روسای جمهوری ایران، ترکیه و روسیه و فاش شدن زمان خروج آمریکا از توافق منع موشک‌های هسته‌ای میان‌برد از جمله مهمترین اخبار جهان در ۱۲ ساعت گذشته است. - مسکو اعلام کرد روسیه به زودی میزبان دیدار سه جانبه روسای جمهوری ایران، ترکیه و روسیه خواهد بود. - وزیر دفاع ترکیه کشته شدن نظامیان آمریکا در بمب‌گذاری منبج سوریه را به رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا تسلیت گفت. - رییس‌جمهوری ترکیه گفت که ۲۰ نفر از جمله پنج آمریکایی در انفجار تروریستی منبج کشته شدند. - معاون رییس جمهوری آمریکا همزمان با حمله تروریستی در منبج، گفت که گروه تروریستی داعش شکست خورده است.
فارسفارس3 ماه قبل
به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، یک منبع مسئول در وزارت خارجه سوریه به اخبار منتشر شده درباره همکاری مشترک ترکیه و سوریه بر سر توافق «آدنا» واکنش نشان داد. این منبع تأکید کرد که پس از اظهارات مکرر و غیر مسئولانه دولت ترکیه درباره مقاصد خصمانه خود در سوریه، باید گفت که سوریه به این توافق همچنان پایبند است. رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه روز گذشته در خصوص اوضاع شمال سوریه، مدعی شد که ترکیه باید شرایط میدانی شمال سوریه را تحت کنترل خود داشته باشد و گزینه‌های دیگر پذیرفتنی نیست و اتفاقاتی که در این منطقه می‌افتد به ترکیه مربوط می‌شود و نه سوریه و تأثیرات آن متوجه ترکیه است. او با بیان اینکه ایجاد «منطقه امن» در شمال سوریه طی ماههای آتی صورت می‌گیرد گفت: «ترکیه تنها قدرتی است که می‌تواند منطقه امن را ایجاد کند و موضوع تشکیل «مجمع جهانی» برای این منظور منتفی است». اردوغان همچنین مدعی شد که طبق توافق ۱۹۹۸ آدنا با سوریه، ترکیه این اجازه را دارد که در صورت وجود تهدیدات، وارد خاک سوریه شود.
نامه‌نیورنامه‌نیور2 ماه قبل
یک مقام آمریکایی چهارشنبه شب گفت که واشنگتن ضرورتی برای حمله ترکیه به شمال سوریه نمی‌بیند. پیش‌تر رسانه‌های رسمی ترکیه به نقل از یک مقام نظامی این کشور گزارش کرده بودند که آنکارا درحال گفت وگو با آمریکا و روسیه برای حمله احتمالی به منطقه شمال شرق سوریه است که تحت کنترل نیروهای کرد قرار دارد. به گزارش نامه نیوز، این مقام آمریکایی که نامش ذکر نشده، اخبار منتشر شده درخصوص همکاری آمریکا با ترکیه برای حمله به شمال شرق سوریه را رد کرد. «فواد اوکتای» معاون رئیس جمهوری ترکیه پنجشنبه گذشته گفته بود که ارتش این کشور برای نابودی گروه‌های تروریستی آماده ورود به خاک سوریه است. 'مولود چاووش اوغلو' وزیر امور خارجه ترکیه نیز پیش‌تر از توافق کشورش با آمریکا درخصوص اخراج نیروهای یگان‌های مدافع خلق سوریه (ی.
خبرآنلاینخبرآنلاین2 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری رویترز، این مقام آمریکایی که نامش ذکر نشده، اخبار منتشر شده درخصوص همکاری آمریکا با ترکیه برای حمله به شمال شرق سوریه را رد کرد. پیش‌تر رسانه‌های رسمی ترکیه به نقل از یک مقام نظامی این کشور گزارش کرده بودند که آنکارا درحال گفت وگو با آمریکا و روسیه برای حمله احتمالی به منطقه شمال شرق سوریه است که تحت کنترل نیروهای کرد قرار دارد. «فواد اوکتای» معاون رئیس جمهوری ترکیه پنجشنبه گذشته گفته بود که ارتش این کشور برای نابودی گروه‌های تروریستی آماده ورود به خاک سوریه است. 'مولود چاووش اوغلو' وزیر امور خارجه ترکیه نیز پیش‌تر از توافق کشورش با آمریکا درخصوص اخراج نیروهای یگان‌های مدافع خلق سوریه (ی. گ) از منبج و خلع سلاح این تشکیلات و ورود ارتش ترکیه به منبج خبر داده بود.
ایرناایرنا1 ماه قبل
سفیر ایران در ترکیه با تاکید بر اهمیت اطلاع رسانی رسانه‌ای بین دو کشور افزود: ایران و ترکیه تهدیدات و نگرانی‌های مشترکی دارند و بعنوان دو کشور دوست باید تلاش کنند تا رسانه‌های دو کشور در راستای سیاست‌های منطقه‌ای و منافع تهران و آنکارا حرکت نمایند. فرازمند یادآوردشد: ما خواهان همسایه قدرتمند و پیشرفته هستیم و روابط دوستانه ترکیه نیز در دو دهه گذشته برای ایران به اثبات رسیده است». وی افزود: آناتولی اکنون با داشتن ۴۲ دفتر نمایندگی در حدود ۱۰۰ کشور، در بیشتر نقاط جهان مشغول به خبررسانی است». حکمت گوک، مدیر بخش فارسی خبرگزاری آناتولی نیز گفت: «بخش فارسی خبرگزاری آناتولی که از سال ۲۰۱۵ شروع به فعالیت کرده به پوشش اخبار منطقه و جهان می‌پردازد. وی افزود: ایران همسایه نزدیک و دوست ترکیه است و این اهمیت اطلاع رسانی بین ترکیه و این کشور را می‌افزاید.
فارسفارس2 هفته قبل
قبرس از صدور هشدار‌ به کشتی‌های ویژه عملیات حفاری ترکیه در سواحل مدیترانه و پیامدهای حقوقی آن برای آنکارا خبر داد. ادامه کشمکش قبرس با ترکیه و صدور هشدار به کشتی‌های ترکیه‌ایبه گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، به دنبال حضور کشتی‌های حفاری ترکیه در سواحل غربی قبرس، این کشور روز یکشنبه از طریق هشدارهای رادیویی از یک کشتی حفاری ترکیه موسوم به «فیث» و دیگر کشتی‌های همراه آن خواست تا بلافاصله اقدام‌های غیرقانونی را در منطقه ویژه اقتصادی در (EEZ) این کشور متوقف سازند. «فدریکا موگرینی» مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا نیز شنبه در بیانیه‌ای نگرانی اتحادیه اروپا نسبت به تداوم اقدام‌های غیرقانونی ترکیه در سواحل غربی قبرس را بیان کرد. (جزئیات بیشتر) جزیره قبرس بیش از چهار دهه است که به دو بخش «ترک نشین» در شمال و «یونانی نشین» در جنوب تقسیم شده و آنکارا روابط مناسبی با بخش یونان نشین قبرس ندارد. آخرین اخبار از تنش ترکیه با قبرس حکایت از آن دارد که وزارت خارجه یونان نیز از ترکیه خواسته تا حفاری‌های خود در غرب مدیترانه را خاتمه بخشد.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین2 ماه قبل
به گزارش گروه فضای مجازی خبرگزاری میزان، شرکت خدمات مالی آمریکایی مودیز اعلام کرد که ضربه پذیری و شکنندگی اقتصادی خارجی ترکیه از «بالا» در سال گذشته به «+بالا» افزایش یافته است. همینطور اعلام شد که اگر روابط با آمریکا و یا آلمان دوباره وارد بحران شود، بازهم از ارزش لیر ترکیه کاسته خواهد شد. این موسسه اعلام کرد که در سال ۲۰۱۹ اقتصاد ترکیه ۲ درصد کوچکتر خواهد شد. مودیز با اشاره به بحران اخیر بوجود آمده بین ترکیه و آلمان بر سر موضوع توریست‌های آلمانی اظهار داشت: این مسائل ممکن است بحران ترکیه را تعمیق کند و سرمایه گذاری خارجی در این کشور را محدودتر کند. انتهای پیام/منبع: تسنیمخبرگزاری میزان: انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود.
تسنیمتسنیم2 ماه قبل
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از روزنامه ملیت٬ در روزهای اخیر برخی از رسانه‌های آلمانی با انتشار اخباری اعلام کردند که در ترکیه با گردشگران آلمانی رفتار بدی صورت گرفته و به مردم هشدار دادند که به این کشور سفر نکنند. در ارتباط با همین موضوع٬ حامی آکسوی سخنگوی وزارت امور خارجه ترکیه با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که اخبار منتشر شده در رسانه‌های آلمانی دور از واقعیت است و هیچ کدام از آنها صحت ندارد. حامی آکسوی در بیانیه خود افزوده است: ترکیه با گردشگران آلمانی و گردشگرانی از دیگر نقاط جهان بر اساس اصل مهمان‌نوازی ترکی برخورد می‌کند و اجازه نمی‌دهد که رفتار بدی با هیچ گردشگری صورت بگیرد. کشور آلمان یکی از منابع مهم درآمد صنعت توریسم ترکیه است و هر ساله بیش از ۲ میلیون نفر از شهروندان آلمانی برای تفریح و گشت و گذار به ترکیه می‌روند. انتهای پیام/
مهرمهر1 ماه قبل
پس از اینکه بانک مرکزی ترکیه بانک‌های تجاری را مجبور کرد از صندوق با نرخ بهره بالاتر بانک مرکزی وام بردارند و سپس دسترسی آنها را به سیستم سوآپ دلاری روزانه یک هفته‌ای، قطع کرد، نرخ برابری لیر با دلار ۳ درصد جهش کرد. این اقدام بانک مرکزی می‌تواند این هفته ۲٫۵ میلیارد دلار به حساب خزانه اضافه کند. بانک مرکزی ترکیه می‌کوشد قبل از انتخابات ۳۱ مارچ، به گمانه‌زنی‌ها در مورد اینکه این بانک برای تقویت نرخ لیر، بیش از اندازه از ذخایر ارزی خود استفاده کرده است، پایان دهد. به دنبال این اخبار و تحلیل‌های جی‌پی‌مورگان چیس، نرخ لیر ترکیه روز جمعه بیش از ۵ درصد افت کرد. بانک مرکزی ترکیه نرخ بهره خود را ۱٫۵ درصد بالا برد و باعث شد نرخ لیر تا ۳٫۱ درصد تقویت شود.
تسنیمتسنیم3 ماه قبل
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم٬ برگزاری نشست سوچی در روسیه با حضور حسن روحانی رئیس جمهور ایران٬ ولادیمیر پوتین رئیس‌جمهور روسیه و رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه به منظور بررسی بحران سوریه٬ بازتاب گسترده‌ای در اغلب رسانه‌های منطقه پیدا کرد. در این میان رسانه‌های ترکیه بر این موضوع تأکید ویژه‌ای کردند و بیش از ۱۵ روزنامه این کشور٬ صبح امروز در عکس و تیتر صفحه نخست تلاش کردند بیانیه نشست سوچی را برجسته کنند. امیدواری برای نزدیک شدن به حل بحران سوریه به عنوان نقطه مشترک اغلب اخبار و گزارش‌های مرتبط با این موضوع و همچنین برجسته کردن ضرورت پاکسازی شرق فرات٬ از نقاط عطف مطالب و گزارش‌های منتشر شده در رسانه‌های ترکیه در مورد نشست سوچی است. انتهای پیام/
خبرآنلاینخبرآنلاین2 ماه قبل
به دنبال انتشار برخی اخبار در رسانه‌های داخلی و خارجی مبنی بر انجام عملیات مشترک نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران با ارتش ترکیه در نوار مرزی، سردار شکارچی سخنگوی ارشد نیروهای مسلح اعلام کرد که نیروهای مسلح جمهوری اسلامی هیچگونه عملیات مشترکی با ارتش ترکیه در جدار مرزی نداشته‌اند. وی تصریح کرد: مدافعان مرزی کشور همواره با هرگونه تحرکات گروهک‌های ضد انقلاب و تروریستی برخورد قاطع نموده و اجازه شرارت و سلب امنیت میهن عزیزمان را به آن‌ها نخواهند داد.
ایلناایلنا2 ماه قبل
گفت‌وگوی وزرای خارجه آمریکا و روسیه درباره ونزوئلا، مذاکره وزیر خارجه انگلیس با مقام‌های سعودی درباره نقض حقوق بشر در این کشور و تاکید وزیر خارجه ترکیه بر تلاش برای تسهیل تحریم‌ها علیه ایران از جمله مهمترین اخبار جهان در ۱۲ ساعت گذشته است. - وزیر خارجه ترکیه با بیان اینکه تحریم‌های آمریکا علیه ایران، ترکیه را نیز تحت تاثیر قرار داده است، گفت که برای منصرف کردن آمریکا از این تصمیم تمام تلاش خود را به کار می‌گیرد. - وزیر دفاع ترکیه گفت که تمامی آمادگی‌ها برای عملیات در منبج و شرق فرات انجام شده است. - وزیر خارجه بریتانیا در رابطه با زندانی شدن فعالان حقوق زنان در عربستان و قتل «جمال خاشقجی» با مقام‌های این کشور مذاکره کرد. - وزیر خارجه روسیه در تماس تلفنی با همتای آمریکایی خود مداخله کشور‌های غربی در امور داخلی ونزوئلا را محکوم کرد.
ورزش۳ورزش۳3 ماه قبل
به گزارش «ورزش سه»، مسئولان استقلال برای مذاکره با اسماعیل گونکالوس در ترکیه حضور دارند تا قرارداد او را قطعی کنند. با این وجود شایعاتی درباره قرارداد این بازیکن با پاختاکور مطرح شده بود که می‌تواند مانع بزرگی برای استقلالی‌ها باشد و مطمئنا استقلال توان پرداخت فسخ قرارداد او را نداشت. چمپیونات رسانه مطرح ازبکستانی دقایقی قبل اعلام کرد که اسماعیل رسما از پاختاکور جدا شده و قراردادی با این باشگاه ندارد تا به این ترتیب استقلالی‌ها حالا با خیالی آسوده اخبار ارسالی از ترکیه را پیرامون جذب این بازیکن دنبال کنند.
رکنارکنا3 ماه قبل
پیش‌بینی‌ها نشان می‌دهد امروز و فردا بزرگ‌ترین طوفان و گردباد تاریخ معاصر ترکیه این کشور را درخواهد نوردید. بر همین اساس دولت ترکیه اعلام کرده است خروج تمام قایق‌ها از سواحل این کشور ممنوع خواهد بود. با توجه به اینکه طوفان فصلی در مرکز مدیترانه به یک گردباد عظیم با سرعت باد ۱۸۰ کیلومتر بر ساعت تبدیل شده است، دولت ترکیه به تمام مناطق ساحلی این کشور از ازمیر تا آنتالیا هشدار صادر کرده است. بنا به مدلسازی انجام‌شده دو شهر کوش‌آداسی و ددیم بیشترین آسیب را از این طوفان خواهند دید. از یک سو مقامات این دو شهر خروج قایق‌ها از لنگرگاه‌ها ممنوع شده و از طرف دیگر سازمان هواشناسی ترکیه به میلیون‌ها نفر از مردم در سواحل مدیترانه هشدار داده است که این طوفان می‌تواند به تخریب ساختمان‌ها و آسیب به مردم و حیوانات در زیر سقف‌ها، تخریب شدن گلخانه‌ها و مزارع، ایجاد سیل و حتی خراب شدن مناره‌ها منجر شود. اخبار ۲۴ ساعت گذشته رکنا را از دست ندهید
مهرمهر2 هفته قبل
به گزارش خبرنگار مهر، در حالی که از چندی پیش اخبار تأیید نشده‌ای حکایت از ترانسفر اللهیار صیادمنش به تیم فنر باغچه ترکیه داشت، این اخبار هرگز مورد تأیید مسئولان باشگاه استقلال قرار نگرفت تا اینکه شب گذشته عضو هیأت مدیره باشگاه ضمن تأیید این خبر، اطلاعات تکمیلی را نیز اعلام داشت. اسماعیل خلیل زاده عضو هیأت مدیره باشگاه استقلال ضمن تأیید خبر انتقال مهاجم جوان استقلال به ترکیه اعلام داشت: مبلغ این ترانسفر ۸۵۰ هزار دلار است که کاملا از باشگاه مقصد دریافت شده است. صیادمنش از سال آینده در فنرباغچه بازی م یکند. عضو هیأت مدیره استقلال در پاسخ به این سوال که آیا قرار است با این پول غرامت قرارداد فسخ شده شفر پرداخت شود یا خیر بیان داشت: قرار نیست چنین اتفاقی بیفتد چون حتی اگر شفر بابت این قرارداد شکایت کند، چیزی از دست نخواهیم داد!
ایلناایلنا2 ماه قبل
ادامه مذاکرات ترکیه با روسیه و ایران جهت تامین امنیت در تمامی ادلب، آغاز شمارش آرای انتخابات ریاست‌جمهوری نیجریه و افزایش شدید تنش‌ها در مرز مشترک ونزوئلا با کلمبیا از جمله مهمترین اخبار جهان در ۱۲ ساعت گذشته است. به گزارش ایلنا، انتخابات ریاست‌جمهوری نیجریه در برخی از نقاط این کشور با تاخیر آغاز شد. - رئیس‌جمهور ترکیه ضمن اشاره به ادامه مذاکرات با روسیه و ایران جهت تامین امنیت در تمامی ادلب تصریح کرد که در این زمینه پیشرفت خوبی نیز داشته‌ایم. - شمارش آرای انتخابات ریاست‌جمهوری نیجریه آغاز شد. - منابع محلی از افزایش شدید تنش‌ها در مرز مشترک ونزوئلا با کلمبیا خبر دادند.
ایلناایلنا2 ماه قبل
تمدید تحریم‌های آمریکا علیه ونزوئلا، اعزام ناو هواپیمابر فرانسه به مدیترانه و پیشنهاد پنتاگون برای توقف فروش جنگنده اف-۳۵ به ترکیه از جمله مهمترین اخبار جهان در ۱۲ ساعت گذشته است. - وزارت دفاع آمریکا پیشنهاد توقف فروش جنگنده اف-۳۵ به ترکیه را به دلیل خرید سامانه ضد هوایی اس-۴۰۰ از روسیه، به مجلس سنا ارائه کرد. - ناو هواپیمابر ساخت فرانسه پس از دو سال بار دیگر ماموریتش را از سر گرفت. - نخست‌وزیر جمهوری چک از رییس‌جمهوری آمریکا و سیاست‌های وی تمجید کرد. - رییس‌جمهوری آمریکا دستور تمدید تحریم‌های این کشور علیه ونزوئلا را صادر کرد.
ایرناایرنا3 ماه قبل
موضوع کلی نشست به ادعای برگزار کنندگان آن مسایل خاورمیانه می‌باشد، ولی کارشناسان سیاسی بر این نکته که این نشست یک نشست ضد ایرانی خواهد بود، تاکید می‌کنند. ترکیه نیز در سطح وزیر در این نشست شرکت نخواهد کرد. اخبار مرتبط با این نشست و حساسیت‌های ایران در زمینه نشست یاد شده در هفته‌های اخیر در رسانه‌های ترکیه مطرح شده و دیدگاه‌های مطرح شده در زمینه اینکه این نشست یک نشست ضد ایرانی است، تاکید دارد. وی با اشاره به اینکه هدف نشست محدود ساختن نفوذ منطقه‌ای ایران است، افزود: اگر این نشست یک نشست با هدف استقرار امنیت در منطقه بود، این گونه با واکنش‌های تند مواجه نمی‌شد. آمریکا با ایران مشکل دارد و به همین علت موضوع نشست ورشو نیز ایران خواهد بود.
ایرناایرنا6 روز قبل
محمدمهدی محمدی، یاسین جعفری و رئوف افراسیاب ۳ فوتبالیست نوجوان استان با نظر کادر فنی به اردوی انتخابی تیم ملی این رده سنی که از ۲۵ تا ۳۱ اردیبهشت در مرکز ملی فوتبال برگزار می‌شود دعوت شدند. **تیم منتخب کاراته استان گلستان با ترکیب مهران قربانعلی پور و صادق سنچولی و مربیگری موسی الرضا علی نژاد برای حضور در رقابت‌های لیگ جهانی کاراته ۲۰۱۹ استانبول، عازم ترکیه شد. لیگ جهانی کاراته از ۲۶ تا ۲۸ اردیبهشت برای کسب سهمیه المپیک ۲۰۲۰ توکیو و ارتقای رنکینگ برگزار می‌شود. **مهسا صابری و مونا آشفته از گلستان به ششمین اردوی تیم ملی والیبال بانوان ایران دعوت شدند. **بهمن سالمی، آرش وکیلی، رحمان رئوفی و عبدالحامد میرزاعلی، ملی پوشان گلستانی تیم ملی والیبال ساحلی مردان ایران در تور ۲ ستاره آیدین ترکیه که از تاریخ ۲۵ اردیبهشت در این کشور برگزار می‌شود شرکت خواهند کرد.
صدا و سیماصدا و سیما2 هفته قبل
(خبرگزاری اسپوتنیک) امریکا// وزارت خارجه آمریکا در بیانیه‌ای گفت: این کشور عمیقا از نقض حقوق بشر در کره شمالی نگران است. (مونیتورینگ خبرگزاری صدا و سیما) // مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا گفت: با سرگئی لاوروف وزیر خارجه روسیه درباره دخالت در انتخابات آمریکا صحبت کرده است. (شبکه تلویزیونی المیادین) ­ // نظامیان رژیم صهیونیستی ۱۴ فلسطینی را در مناطق مختلف کرانه باختری رود اردن بازداشت کردند. (شبکه تلویزیونی فرانس ۲۴) ترکیه// شورای عالی انتخابات ترکیه با هفت رآی موافق مقابل چهار رآی مخالف، انتخابات شهرداری استانبول را ابطال کرد. (روزنامه تقویم) // ­شورای عالی انتخابات ترکیه پس از رسیدگی به اعتراضات حزب حاکم عدالت و توسعه حکم به تجدید انتخابات شهرداری‌های استانبول داد.

به انتهای لیست رسیدید