ترکیه

همشهریهمشهری1 روز قبل
برخی اخبار تأییدنشده از مرگ «صالح گولن»، برادر «فتح‌الله گولن»، مخالف رجب طیب اردوغان، رئیس‌جمهور ترکیه در مخفیگاهش در استانبول خبر می‌دهند. پایگاه ترکی‌پرج که بعد از کودتای ناکام ترکیه برای انتشار اخبار مربوط به بازداشت‌های بعد از این حادثه تأسیس شده، این خبر را چهارشنبه منتشر کرده است. این پایگاه مدعی شده گولن بعد از کودتا در ترکیه به عضویت در جنبش گولن متهم شده بود و در صورت دستگیری به تحمل ۱۰ سال حبس محکوم می‌شد. ترکی‌پرج ادعا کرده جسد صالح گولن در این آپارتمان یافت شده است. دولت ترکیه فتح‌الله گولن را مغز متفکر کودتای ناکام ۱۵ جولای سال ۲۰۱۶ در ترکیه می‌داند.
فارسفارس2 روز قبل
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، برخی اخبار تأییدنشده از مرگ «صالح گولن»، برادر «فتح‌الله گولن»، واعظ مخالف «رجب طیب اردوغان»، رئیس‌جمهور ترکیه در مخفیگاهش در استانبول خبر می‌دهند. پایگاه «ترکی‌پرج» (به معنی پاکسازی‌های ترکیه) که بعد از کودتای ناکام ترکیه برای انتشار اخبار مربوط به بازداشت‌های بعد از این حادثه تأسیس شده، این خبر را چهارشنبه منتشر کرده است. این پایگاه مدعی شده گولن بعد از کودتا در ترکیه به عضویت در جنبش گولن متهم شده بود و در صورت دستگیری به تحمل ۱۰ سال حبس محکوم می‌شد. او به همین دلیل در آپارتمانی مخفی در استانبول زندگی می‌کرد. ترکی‌پرج ادعا کرده جسد صالح گولن در این آپارتمان یافت شده است.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین3 هفته قبل
اخبار رسیده از ترکیه از انشقاق عبدالله گل و چند شخصیت کلیدی دیگر حزب عدالت و توسعه و پیوستن آنها به لیست مخالفان اردوغان حکایت دارد. اعتمادآنلاین| اخبار رسیده از ترکیه از انشقاق عبدالله گل و چند شخصیت کلیدی دیگر حزب عدالت و توسعه و پیوستن آنها به لیست مخالفان اردوغان حکایت دارد. به گزارش اعتمادآنلاین، روزنامه العرب چاپ لندن در گزارشی در این رابطه اعلام کرد شنیده‌ها حکایت از انشقاقی بزرگ در حزب عدالت و توسعه حاکم به رهبری اردوغان است که آن را عبدالله گل و احمد داود اوغلو رئیس‌جمهور و نخست‌وزیر سابق ترکیه رهبری می‌کنند. منابع آگاه ترکیه در این رابطه اعلام کردند گل، اوغلو و چند شخصیت دیگر که نامشان به عنوان بنیانگذاران حزب عدالت و توسعه برده می‌شود کار آماده‌سازی تشکیل حزب جدیدی را آغاز کرده‌اند تا به گفته آنها روحیه اصلی حزب عدالت و توسعه که اردوغان آن را مصادره کرده در حزب جدید مجددا شکل بگیرد. به اعتقاد کارشناسان با وجود آنکه حزب جدید فرصت کافی برای مشارکت در انتخابات نخواهد داشت اما به طور حتم فشارهای واردشده بر حزب حاکم ترکیه را افزایش خواهد داد و باعث ریزش مقدار قابل توجهی از آرای آن خواهد شد.
ایلناایلنا2 ماه قبل
جان سالم به در بردن نخست‌وزیر بریتانیا از رای عدم اعتماد پارلمان، دیدار سه‌جانبه روسای جمهوری ایران، ترکیه و روسیه و فاش شدن زمان خروج آمریکا از توافق منع موشک‌های هسته‌ای میان‌برد از جمله مهمترین اخبار جهان در ۱۲ ساعت گذشته است. - مسکو اعلام کرد روسیه به زودی میزبان دیدار سه جانبه روسای جمهوری ایران، ترکیه و روسیه خواهد بود. - وزیر دفاع ترکیه کشته شدن نظامیان آمریکا در بمب‌گذاری منبج سوریه را به رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا تسلیت گفت. - رییس‌جمهوری ترکیه گفت که ۲۰ نفر از جمله پنج آمریکایی در انفجار تروریستی منبج کشته شدند. - معاون رییس جمهوری آمریکا همزمان با حمله تروریستی در منبج، گفت که گروه تروریستی داعش شکست خورده است.
نامه‌نیورنامه‌نیور1 هفته قبل
یک مقام آمریکایی چهارشنبه شب گفت که واشنگتن ضرورتی برای حمله ترکیه به شمال سوریه نمی‌بیند. پیش‌تر رسانه‌های رسمی ترکیه به نقل از یک مقام نظامی این کشور گزارش کرده بودند که آنکارا درحال گفت وگو با آمریکا و روسیه برای حمله احتمالی به منطقه شمال شرق سوریه است که تحت کنترل نیروهای کرد قرار دارد. به گزارش نامه نیوز، این مقام آمریکایی که نامش ذکر نشده، اخبار منتشر شده درخصوص همکاری آمریکا با ترکیه برای حمله به شمال شرق سوریه را رد کرد. «فواد اوکتای» معاون رئیس جمهوری ترکیه پنجشنبه گذشته گفته بود که ارتش این کشور برای نابودی گروه‌های تروریستی آماده ورود به خاک سوریه است. 'مولود چاووش اوغلو' وزیر امور خارجه ترکیه نیز پیش‌تر از توافق کشورش با آمریکا درخصوص اخراج نیروهای یگان‌های مدافع خلق سوریه (ی.
خبرآنلاینخبرآنلاین1 هفته قبل
به گزارش خبرگزاری رویترز، این مقام آمریکایی که نامش ذکر نشده، اخبار منتشر شده درخصوص همکاری آمریکا با ترکیه برای حمله به شمال شرق سوریه را رد کرد. پیش‌تر رسانه‌های رسمی ترکیه به نقل از یک مقام نظامی این کشور گزارش کرده بودند که آنکارا درحال گفت وگو با آمریکا و روسیه برای حمله احتمالی به منطقه شمال شرق سوریه است که تحت کنترل نیروهای کرد قرار دارد. «فواد اوکتای» معاون رئیس جمهوری ترکیه پنجشنبه گذشته گفته بود که ارتش این کشور برای نابودی گروه‌های تروریستی آماده ورود به خاک سوریه است. 'مولود چاووش اوغلو' وزیر امور خارجه ترکیه نیز پیش‌تر از توافق کشورش با آمریکا درخصوص اخراج نیروهای یگان‌های مدافع خلق سوریه (ی. گ) از منبج و خلع سلاح این تشکیلات و ورود ارتش ترکیه به منبج خبر داده بود.
فارسفارس1 ماه قبل
به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، یک منبع مسئول در وزارت خارجه سوریه به اخبار منتشر شده درباره همکاری مشترک ترکیه و سوریه بر سر توافق «آدنا» واکنش نشان داد. این منبع تأکید کرد که پس از اظهارات مکرر و غیر مسئولانه دولت ترکیه درباره مقاصد خصمانه خود در سوریه، باید گفت که سوریه به این توافق همچنان پایبند است. رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه روز گذشته در خصوص اوضاع شمال سوریه، مدعی شد که ترکیه باید شرایط میدانی شمال سوریه را تحت کنترل خود داشته باشد و گزینه‌های دیگر پذیرفتنی نیست و اتفاقاتی که در این منطقه می‌افتد به ترکیه مربوط می‌شود و نه سوریه و تأثیرات آن متوجه ترکیه است. او با بیان اینکه ایجاد «منطقه امن» در شمال سوریه طی ماههای آتی صورت می‌گیرد گفت: «ترکیه تنها قدرتی است که می‌تواند منطقه امن را ایجاد کند و موضوع تشکیل «مجمع جهانی» برای این منظور منتفی است». اردوغان همچنین مدعی شد که طبق توافق ۱۹۹۸ آدنا با سوریه، ترکیه این اجازه را دارد که در صورت وجود تهدیدات، وارد خاک سوریه شود.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 روز قبل
به گزارش گروه فضای مجازی خبرگزاری میزان، شرکت خدمات مالی آمریکایی مودیز اعلام کرد که ضربه پذیری و شکنندگی اقتصادی خارجی ترکیه از «بالا» در سال گذشته به «+بالا» افزایش یافته است. همینطور اعلام شد که اگر روابط با آمریکا و یا آلمان دوباره وارد بحران شود، بازهم از ارزش لیر ترکیه کاسته خواهد شد. این موسسه اعلام کرد که در سال ۲۰۱۹ اقتصاد ترکیه ۲ درصد کوچکتر خواهد شد. مودیز با اشاره به بحران اخیر بوجود آمده بین ترکیه و آلمان بر سر موضوع توریست‌های آلمانی اظهار داشت: این مسائل ممکن است بحران ترکیه را تعمیق کند و سرمایه گذاری خارجی در این کشور را محدودتر کند. انتهای پیام/منبع: تسنیمخبرگزاری میزان: انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود.
تسنیمتسنیم2 هفته قبل
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از روزنامه ملیت٬ در روزهای اخیر برخی از رسانه‌های آلمانی با انتشار اخباری اعلام کردند که در ترکیه با گردشگران آلمانی رفتار بدی صورت گرفته و به مردم هشدار دادند که به این کشور سفر نکنند. در ارتباط با همین موضوع٬ حامی آکسوی سخنگوی وزارت امور خارجه ترکیه با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که اخبار منتشر شده در رسانه‌های آلمانی دور از واقعیت است و هیچ کدام از آنها صحت ندارد. حامی آکسوی در بیانیه خود افزوده است: ترکیه با گردشگران آلمانی و گردشگرانی از دیگر نقاط جهان بر اساس اصل مهمان‌نوازی ترکی برخورد می‌کند و اجازه نمی‌دهد که رفتار بدی با هیچ گردشگری صورت بگیرد. کشور آلمان یکی از منابع مهم درآمد صنعت توریسم ترکیه است و هر ساله بیش از ۲ میلیون نفر از شهروندان آلمانی برای تفریح و گشت و گذار به ترکیه می‌روند. انتهای پیام/
تسنیمتسنیم1 ماه قبل
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم٬ برگزاری نشست سوچی در روسیه با حضور حسن روحانی رئیس جمهور ایران٬ ولادیمیر پوتین رئیس‌جمهور روسیه و رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه به منظور بررسی بحران سوریه٬ بازتاب گسترده‌ای در اغلب رسانه‌های منطقه پیدا کرد. در این میان رسانه‌های ترکیه بر این موضوع تأکید ویژه‌ای کردند و بیش از ۱۵ روزنامه این کشور٬ صبح امروز در عکس و تیتر صفحه نخست تلاش کردند بیانیه نشست سوچی را برجسته کنند. امیدواری برای نزدیک شدن به حل بحران سوریه به عنوان نقطه مشترک اغلب اخبار و گزارش‌های مرتبط با این موضوع و همچنین برجسته کردن ضرورت پاکسازی شرق فرات٬ از نقاط عطف مطالب و گزارش‌های منتشر شده در رسانه‌های ترکیه در مورد نشست سوچی است. انتهای پیام/
خبرآنلاینخبرآنلاین2 روز قبل
به دنبال انتشار برخی اخبار در رسانه‌های داخلی و خارجی مبنی بر انجام عملیات مشترک نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران با ارتش ترکیه در نوار مرزی، سردار شکارچی سخنگوی ارشد نیروهای مسلح اعلام کرد که نیروهای مسلح جمهوری اسلامی هیچگونه عملیات مشترکی با ارتش ترکیه در جدار مرزی نداشته‌اند. وی تصریح کرد: مدافعان مرزی کشور همواره با هرگونه تحرکات گروهک‌های ضد انقلاب و تروریستی برخورد قاطع نموده و اجازه شرارت و سلب امنیت میهن عزیزمان را به آن‌ها نخواهند داد.
ایلناایلنا2 هفته قبل
گفت‌وگوی وزرای خارجه آمریکا و روسیه درباره ونزوئلا، مذاکره وزیر خارجه انگلیس با مقام‌های سعودی درباره نقض حقوق بشر در این کشور و تاکید وزیر خارجه ترکیه بر تلاش برای تسهیل تحریم‌ها علیه ایران از جمله مهمترین اخبار جهان در ۱۲ ساعت گذشته است. - وزیر خارجه ترکیه با بیان اینکه تحریم‌های آمریکا علیه ایران، ترکیه را نیز تحت تاثیر قرار داده است، گفت که برای منصرف کردن آمریکا از این تصمیم تمام تلاش خود را به کار می‌گیرد. - وزیر دفاع ترکیه گفت که تمامی آمادگی‌ها برای عملیات در منبج و شرق فرات انجام شده است. - وزیر خارجه بریتانیا در رابطه با زندانی شدن فعالان حقوق زنان در عربستان و قتل «جمال خاشقجی» با مقام‌های این کشور مذاکره کرد. - وزیر خارجه روسیه در تماس تلفنی با همتای آمریکایی خود مداخله کشور‌های غربی در امور داخلی ونزوئلا را محکوم کرد.
ورزش۳ورزش۳1 ماه قبل
به گزارش «ورزش سه»، مسئولان استقلال برای مذاکره با اسماعیل گونکالوس در ترکیه حضور دارند تا قرارداد او را قطعی کنند. با این وجود شایعاتی درباره قرارداد این بازیکن با پاختاکور مطرح شده بود که می‌تواند مانع بزرگی برای استقلالی‌ها باشد و مطمئنا استقلال توان پرداخت فسخ قرارداد او را نداشت. چمپیونات رسانه مطرح ازبکستانی دقایقی قبل اعلام کرد که اسماعیل رسما از پاختاکور جدا شده و قراردادی با این باشگاه ندارد تا به این ترتیب استقلالی‌ها حالا با خیالی آسوده اخبار ارسالی از ترکیه را پیرامون جذب این بازیکن دنبال کنند.
رکنارکنا1 ماه قبل
پیش‌بینی‌ها نشان می‌دهد امروز و فردا بزرگ‌ترین طوفان و گردباد تاریخ معاصر ترکیه این کشور را درخواهد نوردید. بر همین اساس دولت ترکیه اعلام کرده است خروج تمام قایق‌ها از سواحل این کشور ممنوع خواهد بود. با توجه به اینکه طوفان فصلی در مرکز مدیترانه به یک گردباد عظیم با سرعت باد ۱۸۰ کیلومتر بر ساعت تبدیل شده است، دولت ترکیه به تمام مناطق ساحلی این کشور از ازمیر تا آنتالیا هشدار صادر کرده است. بنا به مدلسازی انجام‌شده دو شهر کوش‌آداسی و ددیم بیشترین آسیب را از این طوفان خواهند دید. از یک سو مقامات این دو شهر خروج قایق‌ها از لنگرگاه‌ها ممنوع شده و از طرف دیگر سازمان هواشناسی ترکیه به میلیون‌ها نفر از مردم در سواحل مدیترانه هشدار داده است که این طوفان می‌تواند به تخریب ساختمان‌ها و آسیب به مردم و حیوانات در زیر سقف‌ها، تخریب شدن گلخانه‌ها و مزارع، ایجاد سیل و حتی خراب شدن مناره‌ها منجر شود. اخبار ۲۴ ساعت گذشته رکنا را از دست ندهید
ایرناایرنا1 ماه قبل
موضوع کلی نشست به ادعای برگزار کنندگان آن مسایل خاورمیانه می‌باشد، ولی کارشناسان سیاسی بر این نکته که این نشست یک نشست ضد ایرانی خواهد بود، تاکید می‌کنند. ترکیه نیز در سطح وزیر در این نشست شرکت نخواهد کرد. اخبار مرتبط با این نشست و حساسیت‌های ایران در زمینه نشست یاد شده در هفته‌های اخیر در رسانه‌های ترکیه مطرح شده و دیدگاه‌های مطرح شده در زمینه اینکه این نشست یک نشست ضد ایرانی است، تاکید دارد. وی با اشاره به اینکه هدف نشست محدود ساختن نفوذ منطقه‌ای ایران است، افزود: اگر این نشست یک نشست با هدف استقرار امنیت در منطقه بود، این گونه با واکنش‌های تند مواجه نمی‌شد. آمریکا با ایران مشکل دارد و به همین علت موضوع نشست ورشو نیز ایران خواهد بود.
ایلناایلنا2 هفته قبل
تمدید تحریم‌های آمریکا علیه ونزوئلا، اعزام ناو هواپیمابر فرانسه به مدیترانه و پیشنهاد پنتاگون برای توقف فروش جنگنده اف-۳۵ به ترکیه از جمله مهمترین اخبار جهان در ۱۲ ساعت گذشته است. - وزارت دفاع آمریکا پیشنهاد توقف فروش جنگنده اف-۳۵ به ترکیه را به دلیل خرید سامانه ضد هوایی اس-۴۰۰ از روسیه، به مجلس سنا ارائه کرد. - ناو هواپیمابر ساخت فرانسه پس از دو سال بار دیگر ماموریتش را از سر گرفت. - نخست‌وزیر جمهوری چک از رییس‌جمهوری آمریکا و سیاست‌های وی تمجید کرد. - رییس‌جمهوری آمریکا دستور تمدید تحریم‌های این کشور علیه ونزوئلا را صادر کرد.
ایلناایلنا3 هفته قبل
ادامه مذاکرات ترکیه با روسیه و ایران جهت تامین امنیت در تمامی ادلب، آغاز شمارش آرای انتخابات ریاست‌جمهوری نیجریه و افزایش شدید تنش‌ها در مرز مشترک ونزوئلا با کلمبیا از جمله مهمترین اخبار جهان در ۱۲ ساعت گذشته است. به گزارش ایلنا، انتخابات ریاست‌جمهوری نیجریه در برخی از نقاط این کشور با تاخیر آغاز شد. - رئیس‌جمهور ترکیه ضمن اشاره به ادامه مذاکرات با روسیه و ایران جهت تامین امنیت در تمامی ادلب تصریح کرد که در این زمینه پیشرفت خوبی نیز داشته‌ایم. - شمارش آرای انتخابات ریاست‌جمهوری نیجریه آغاز شد. - منابع محلی از افزایش شدید تنش‌ها در مرز مشترک ونزوئلا با کلمبیا خبر دادند.

طوفان ویرانگر ترکیه

خبر فوریخبر فوری1 ماه قبل
اگر خانم مارپل اینجا بود، معمای فوت بابا حل می‌شد/ چرا برخی گذاشتند و بعد از فوت به سخنان بابا جواب دادند؟ آدم شک می‌کند/ اصلاح‌طلبان به شعارهایشان پایبند نبودند/ اعظم طالقانی را تحسین می‌کنم
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین4 روز قبل
وی با اشاره به اینکه نوروز روز پیروزی بر ضحاک و روز عدل شاهنشاهان باستانی ایران و روز اول بهار است، در تشریح مراسم عید نوروز در کشورهای آسیای میانه نوشت: مشابهت فراوانی بین جشن‌ها و مراسم نوروز در ایران و کشورهای آسیای میانه موجود است ولی مراسم نوروز در ایران مفصل‌تر می‌باشد و در ایران عید اصلی نوروز است. در غازی آنتپ در جنوب ترکیه از نوروز به عنوان «سلطان نوروز» یاد می‌شود. گره خوردن نوروز در مسایل سیاسی ترکیهدر روند تاریخی در ترکیه از فروپاشی امپراتوری عثمانی تا تاسیس جمهوری ترکیه نیز عید نوروز به دلایل سیاسی اهمیت پیشین خود را در جامعه ترکیه از دست داد، ولی مردم این کشور به خصوص کردهای ساکن مناطق جنوب شرقی و شرق ترکیه با برگزاری مراسم ویژه در عید نوروز به این سنت دیرینه ادامه دادند. به مرور زمان تا اوایل دهه ۱۹۹۰ میلادی، عید نوروز به عنوان سمبل مقاومت منفی کردهای ترکیه ادامه یافت و همه ساله در ایام عید نوروز برگزاری تظاهرات‌های اعتراض آمیز و بروز درگیری‌ها در مناطق کردنشین ترکیه به صورت یک معضل اجتماعی برای دولت‌های ترکیه مطرح بود. احیای آیین‌های سنتی و برگزاری جشن‌های ویژه در ترکیه به مناسبت نوروزپس از پذیرفته شدن نوروز به عنوان یک آیین فرهنگی و استقبال مقامات و نیز نهادها و سازمان‌های ترکیه از این عید نوروز، به موازات برگزاری آیین‌های مربوط به عید نوروز در شهرهای جنوب شرقی ترکیه، مانند دیاربکر، شانلی اورفا، ماراش و مرسین و در مناطق شرق این کشور مانند آغری، ایغدیر، قارص و آرداهان، آیین‌های مربوط به این روز باستانی به صورت باشکوهی در دیگر شهرهای بزرگ ترکیه همانند استانبول، آنکارا، ازمیر، آدانا و دیگر شهرها برگزار می‌شود.
ایرناایرنا4 روز قبل
وی با اشاره به اینکه نوروز روز پیروزی بر ضحاک و روز عدل شاهنشاهان باستانی ایران و روز اول بهار است، در تشریح مراسم عید نوروز در کشورهای آسیای میانه نوشت: مشابهت فراوانی بین جشن‌ها و مراسم نوروز در ایران و کشورهای آسیای میانه موجود است ولی مراسم نوروز در ایران مفصل‌تر می‌باشد و در ایران عید اصلی نوروز است. در غازی آنتپ در جنوب ترکیه از نوروز به عنوان «سلطان نوروز» یاد می‌شود. ** گره خوردن نوروز در مسایل سیاسی ترکیهدر روند تاریخی در ترکیه از فروپاشی امپراتوری عثمانی تا تاسیس جمهوری ترکیه نیز عید نوروز به دلایل سیاسی اهمیت پیشین خود را در جامعه ترکیه از دست داد، ولی مردم این کشور به خصوص کردهای ساکن مناطق جنوب شرقی و شرق ترکیه با برگزاری مراسم ویژه در عید نوروز به این سنت دیرینه ادامه دادند. به مرور زمان تا اوایل دهه ۱۹۹۰ میلادی، عید نوروز به عنوان سمبل مقاومت منفی کردهای ترکیه ادامه یافت و همه ساله در ایام عید نوروز برگزاری تظاهرات‌های اعتراض آمیز و بروز درگیری‌ها در مناطق کردنشین ترکیه به صورت یک معضل اجتماعی برای دولت‌های ترکیه مطرح بود. **احیای آیین‌های سنتی و برگزاری جشن‌های ویژه در ترکیه به مناسبت نوروزپس از پذیرفته شدن نوروز به عنوان یک آیین فرهنگی و استقبال مقامات و نیز نهادها و سازمان‌های ترکیه از این عید نوروز، به موازات برگزاری آیین‌های مربوط به عید نوروز در شهرهای جنوب شرقی ترکیه، مانند دیاربکر، شانلی اورفا، ماراش و مرسین و در مناطق شرق این کشور مانند آغری، ایغدیر، قارص و آرداهان، آیین‌های مربوط به این روز باستانی به صورت باشکوهی در دیگر شهرهای بزرگ ترکیه همانند استانبول، آنکارا، ازمیر، آدانا و دیگر شهرها برگزار می‌شود.
فارسفارس2 روز قبل
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، پس از انتشار خبرهایی از عزم ترکیه برای تحویل ۱۲ تن از اعضای اخوان‌المسلمین به دولت مصر و اعتراض بسیاری از هواداران این گروه، اکنون یک منبع در دفتر ریاست‌جمهوری ترکیه صحت این خبر را رد کرده است. به نوشته الجزیره، این منبع ترکیه‌ای اخبار منتشر شده را به منابع رسانه‌ای سعودی و مصری نسبت داد و گفت: تا این لحظه هیچ تصمیمی از سوی دولت ما برای تسلیم یک مصری نیز گرفته نشده است. برخی از رسانه‌ها در چند روز گذشته اعلام کردند که دولت ترکیه قصد دارد ۱۲ تن از اعضای اخوان‌المسلمین را به اتهام پیوستن به گروههای تروریستی و نقض قوانین اقامت به دولت مصر تحویل دهد. به ادعای این رسانه‌ها، این افراد به زودی به حکومت مصر تحویل داده خواهند شد و همگی آن‌ها به اتهام دست داشتن در اقدامات تروریستی به حبس ابد محکوم هستند. انتهای پیام/ص
ایلناایلنا6 روز قبل
تظاهرات مردم ترکیه در اعتراض به حمله تروریستی نیوزیلند، اخراج مدیر سازمان انرژی ملی چین از حزب کمونیست و انفجار یک مین در دیرالزور از جمله مهمترین اخبار جهان در ۱۲ ساعت گذشته است. به گزارش ایلنا، مردم ترکیه در اعتراض به حمله تروریستی نیوزیلند تظاهرات کرده و اسلام‌آباد آمار قربانیان پاکستانی این حادثه دلخراش را منتشر کرد. - سناتور استرالیایی که اظهاراتی بی‌اساس درباره علت وقوع حادثه تروریستی نیوزیلند مطرح کرده بود، هدف حمله تخم‌مرغی قرار گرفت. - پکن دستور اخراج مدیر سازمان انرژی ملی این کشور از حزب کمونیست و برکناری وی را صادر کرد. - مرکز اطلاع‌رسانی فلسطین اعلام کرد که ۱۹ نفر از کشته شدگان حمله تروریستی نیوزیلند فلسطینی بودند.
ایلناایلنا6 روز قبل
مردم ترکیه در اعتراض به حمله تروریستی نیوزیلند تظاهرات کرده و اسلام‌آباد آمار قربانیان پاکستانی این حادثه دلخراش را منتشر کرد. * بیش از صد تن از شهروندان استانبول امروز-شنبه- در اعتراض به حمله تروریستی در نیوزلند، تظاهرات کرده و اتحاد مسلمانان را خواستار شدند. * «رجب طیب اردوغان» رییس‌جمهوری ترکیه از مقام‌های قضایی نیوزیلند خواست از محاکمه شدن عامل حمله تروریستی به دو مسجد در نیوزیلند اطمینان حاصل کنند. وی افزود که تحقیقات درباره سفر عامل حمله تروریستی نیوزیلند به ترکیه و کشور‌های منطقه بالتیک در جریان است. *دادستان ارشد بلغارستان گفت که عامل حمله تروریستی نیوزیلند پیشتر به کشور‌های منطقه بالتیک سفر کرده است.
تسنیمتسنیم1 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم و به نقل از خبرگزاری ریانووستی روسیه، بوریس ایگناتیف در واکنش به اخبار برخی‌ رسانه‌ها مبنی بر بازی سردار آزمون در ترکیب تیم زنیت سن‌پترزبورگ در بازی روز سه‌شنبه برابر میزبان ترکیه‌ای گفت: اگر لیونل مسی به زنیت سن‌پترزبورگ می‌آمد او را از همان ابتدا در ترکیب اصلی بازی برابر فنرباغچه ترکیه قرار می‌دادم اما او سردار آزمون است و مسی نیست. مربی پیشین تیم ملی فوتبال روسیه افزود: به احتمال فراوان سرگئی سماک (سرمربی زنیت) و دستیارانش میزان آمادگی سردار آزمون را ارزیابی می‌کنند. در واقع سردار آزمون آماده است. در صورت لزوم او برابر فنرباغچه ترکیه بازی خواهد کرد اما من شرایطی را نمی‌بینم که سردار آزمون از ابتدا در ترکیب اصلی تیم زنیت به میدان رود. تیم زنیت سن‌پترزبورگ که سردار آزمون، ملی‌پوش ایرانی را جذب کرد روز ۱۲ فوریه (۲۳ بهمن) در بازی رفت مرحله یک‌شانزدهم نهایی لیگ اروپا میهمان تیم فنرباغچه ترکیه است و بازی برگشت روز ۲ اسفند برگزار خواهد شد.
ایرناایرنا4 هفته قبل
به گزارش روز جمعه ایرنا از سازمان توسعه تجارت ایران، ناصر بهزاد یادآور شد: عراق سالیانه حدود ۲۵۰ میلیون دلار انواع فرش از ترکیه، چین، مصر واردات دارد. وی با بیان اینکه حضور تولیدکنندگان فرش ایران در عراق آغاز شده است، در ارتباط با جایگاه ایران در این بازار گفت: صادرات فرش ایران به عراق بر اساس راهبرد نفوذ می‌تواند زمینه ایجاد بازار جدیدی را برای این محصول ایرانی فراهم کند. کشورهای آلمان و لبنان با ارقام ۵۷٫۵ و ۳۰ میلیون دلار به ترتیب در رتبه‌های دوم و سوم وارد کنندگان فرش دستباف ایران جای گرفته بودند. همچنین علاوه بر عراق، کشورهای قطر، ترکیه، کویت، عمان، بحرین، جمهوری آذربایجان، افغانستان و مصر در منطقه در شمار واردکنندگان فرش ایران در سال ۹۶ جای گرفته‌اند. به گزارش ایرنا، اخبار پیشین در ارتباط با بازار جهانی فرش گویای آن است که کشورهای هندوستان، پاکستان، افغانستان، نپال و ترکیه به رقیبان فرش دستباف ایران در بازارهای جهانی تبدیل شده‌اند.
ایرناایرنا1 ماه قبل
به گزارش ایرنا، سرگرد نادیده شبنم آکتوپ از سخنگویان ارتش ترکیه امروز / چهارشنبه/ این مطلب را در نشست مطبوعاتی در محل ستاد ارتش ترکیه عنوان کرد. وی با اشاره به اینکه در چارچوب توافق‌های نشست آستانه از ۱۳ اکتبر ۲۰۱۷ در ۱۲ منطقه در ادلب فعالیت‌های دیده بانی ارتش ترکیه ادامه دارد، افزود: در چارچوب توافق روسیه و ترکیه برای ممانعت از یک فاجعه انسانی فعالیت‌های ترکیه در ادلب با موفقیت ادامه دارد. وی افزود: هدف ترکیه پاکسازی کامل منبیج از عناصر پ. ک. ک/ وای. پی جی، جمع آوری کامل سلاح‌های سنگین این گروه‌ها، تخلیه کامل منطقه از گروه‌های مسلح و تامین امنیت است. به گفته کارشناسان سیاسی در نشست یاد شده که در آستانه نشست سه جانبه رهبران ترکیه- روسیه- ایران در سوچی برگزار شد، مساله سوریه مهمترین موضوع بحث طرفین بود.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز1 روز قبل
محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران برای شرکت در نشست فوق العاده سازمان همکاری اسلامی عصر امروز (پنجشنبه) عازم ترکیه شد. به گزارش اداره کل اطلاع رسانی و سخنگویی وزارت امور خارجه، به دنبال کشتار وحشیانه مسلمانان در نیوزیلند ظریف در تماس با مولود چاووش اوغلو وزیر امور خارجه ترکیه، پیشنهاد برگزاری نشست فوق العاده سازمان همکاری اسلامی را که ریاست دوره‌ای آن بر عهده ترکیه است، ارائه کرد. ظریف ۲۴ اسفند ماه در تماس تلفنی با «مولود چاووش اوغلو» وزیر خارجه ترکیه و رئیس کنونی سازمان همکاری اسلامی ضمن محکومیت شدید حمله تروریستی و کشتار مسلمانان در نیوزیلند، خواستار واکنش مناسب کشورهای اسلامی نسبت به این جنایت هولناک شده بود. قرار است این نشست فردا (جمعه) دوم فروردین در استانبول برگزار شود.
عصر ایرانعصر ایران5 روز قبل
تور استانبول ارزان ترکیه یکی از پر طرفدار‌ترین تور‌های گردشگری است. در ترکیه رستوران‌های معروف زیادی وجود دارد که غذاهای سنتی ترکیه و غذا‌های کشور‌های دیگر در آن طبخ می‌شود. رستوران نیکل استانبولامکان ندارد سفر تور استانبول نوروز ۹۸ را بروید ولی از باقلوای ترکیه نخورده باشید. ‌رستوران برسا استانبولاگر در تور ترکیه به دنبال یک رستوران کلاسیک هستید، رستوران برسا استانبول بهترین گزینه است. بهترین خدمات تور ترکیه با دلارام سیراز قدیمی‌ترین کارگزاران تور ترکیه در ایران دلارام سیر است که با تجربه بالا و سابقه طولانی بهترین خدمات تور ترکیه را ارائه می‌دهند.
خبرآنلاینخبرآنلاین1 روز قبل
به گزارش خبرآنلاین، به دنبال کشتار وحشیانه مسلمانان در نیوزیلند ظریف در تماس با مولود چاووش اوغلو پیشنهاد برگزاری نشست فوق العاده سازمان همکاری اسلامی را که ریاست دوره‌ای آن بر عهده ترکیه قرار دارد ارائه کرد. این نشست جمعه دوم فروردین در استانبول برگزار می‌شود.

به انتهای لیست رسیدید