تریتا پارسی

تریتا پارسی

ایلناایلنا1 ماه قبل
نشنال اینترست در گزارشی به بررسی سیاست خارجی بن سلمان پرداخت و نوشت: بن سلمان زمانی چهره جوان امیدوارکننده سلطنت عرب بود. بن سلمان اکنون از متحد واشنگتن بودن به سمت تهران در حال حرکت است. تریتا پارسی، معاون اجرایی موسسه کوئینسی در خصوص بن سلمان گفت: مشکلات کنونی که برای عربستان رخ می‌دهد ناشی از حضور بن سلمان است او عربستان را به این جا رسانده است. مهم‌ترین مانع برای آینده درخشان سعودی بن سلمان است. بن سلمان سلطنت خود را با یک سیاست خارجی بلندپروازانه آغاز کرد.
جام نیوزجام نیوز2 ماه قبل
شما قبلا به این مطلب رای داده ایدبه گزارش جام نیوز، تریتا پارسی، رئیس سابق نایاک در توئیتر خود نوشت: «نیروهای سعودی تربیت شده توسط ایالات متحده، در میدان‌های نبرد همچنان می‌درخشند.. این طور که سعودی‌ها بی‌لیاقتیشان را در میدان‌ جنگ نشان دادند، بخاطر این آبروریزی، شاید در آینده سازندگان سلاح در آمریکا دیگر از عربستان سعودی نخواهند که تجهیزات نظامی آنها را بخرد.»
نامه‌نیورنامه‌نیور2 ماه قبل
گفته می‌شود ناصری از افرادی است که در هدایت مذاکرات میان ایران و غرب و به‌ویژه آمریکا تاثیر ویژه‌ای داشته است. سید حسین موسویانیکی دیگر از افراد موثر در پشت پرده دیپلماسی ایران و غرب، حسین موسویان بوده که از دیپلمات‌ها و سیاسیون کهنه کار است. تریتا پارسیتریتا پارسی متولد ۱۳۵۳ تحلیلگر سیاسی ایرانی-آمریکایی است، که بنیانگذار و رئیس شورای ملی ایرانیان آمریکا) نایاک) می‌باشد. سرور جدید نایاک سال ۲۰۰۹ راه اندازی شده بود و داعی‌الاسلام مدعی شده بود که مدارک اصلی در سرور قدیمی هستند که ارائه نشده. شورای ملی ایرانیان آمریکا (نایاک) شورای ملی ایرانیان آمریکا (نایاک) (به انگلیسی: National Iranian-American Council) یک سازمان غیرانتفاعی و عام‌المنفعه است که در جهت حمایت از حقوق سیاسی ایرانیان آمریکا در چارچوب قوانین در آمریکا تشکیل شده‌است.
الفالف2 ماه قبل
سناریو سازی اف دی دی برای ایراندر سال‌های اخیر، بنیاد دفاع از دموکراسی رهبری و خط دادان به جریان‌ها برای مخالفت با توافق ایران را بر عهده داشته و این اواخر هم درصدد ایجاد جنگ اقتصادی گسترده علیه تهران برآمده است. تحریم «بنیاد دفاع از دموکراسی» از سوی ایرانمایک پمپئو، وزیر امور خارجه آمریکا پس از اعمال تحریم این بنیاد توسط وزارت خارجه کشورمان در توییتی ضمن محکوم کردن اقدام ایران براندیشکده بودن این بنیاد آمریکایی تاکید کرده است. در واقع بنیاد دفاع از دموکراسی نهادی است که هدف آن تاثیرگذاری در سیاست خارجی آمریکاست. برخی منتقدان نیز معتقدند ساختاری برای مقابله با این بنیاد وجود ندارد و ساختار موجود کارآمدی لازم را ندارد. باید این نکته را در نظر گرفت که پس از بیش از یک دهه فعالیت این بنیاد علیه ایران، اقدامات مقابله‌ای کشورمان تاکنون کافی نبود و باید متقابلا عکس‌العمل نشان داده شود.

تفریح وزیر خارجه سابق انگلیس در ایران در ماه محرم/ ماجرای نامه کنار «سرو ابرکوه» چه بود؟

4+
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز3 ماه قبل
خبر فوریخبر فوری3 ماه قبل
در روزهای گذشته گروه‌های نزدیک به ایران در سه کشور منطقه مورد هدف حملات هوایی اسرائیل قرار گرفتند. ارتش اسرائیل در بیانیه خود اعلام کرد که ایرانی‌ها در حال آماده شدن برای هدف قرار دادن اسرائیل با پهپادهای کامیکازی بوده‌اند. در سال‌های گذشته حملات اسرائیل علیه حزب الله به داخل خاک سوریه محدود شده بودند. مطابق با گزارش محمد عفیف، سخنگوی گروه حزب الله روز یکشنبه یک پهپاد تجسس کوچک بر روی بام یکی از مراکز رسانه‌ای حزب الله در جنوب بیروت نشست. او به طور ویژه در مورد حملات اسرائیل به داخل خاک عراق گفت: «اسرائیل با نقض قلمرو هوایی کشورهای همسایه دست به اقدامات غیرقانونی زده است.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین3 ماه قبل
«دونالد ترامپ تمایل زیادی به دیدار با همتای ایرانی خود، در حاشیه اجلاس مجمع عمومی سازمان ملل در ماه آینده دارد و دولت آمریکا به آرامی و به صورت سری، برای این دیدار، تلاش می‌کند.» این صحبت‌های نیکولاس هیراس، کارشناس مسائل خاورمیانه در مرکز مطالعات امنیت ملی آمریکا، در گفتگو با الجزیره است. بن رودس، مشاور سابق اوباما، سیاست ترامپ در قبال ایران را خطرناک توصیف می‌کند، که تاثیر منفی زیادی روی صداقت ایالات متحده و اعتماد دیگر دولت‌ها به آن می‌گذارد. دومین مانع، به مخالفت گسترده‌ای بر می‌گردد که اصولگرایان در ایران، با دیدار بین روحانی و ترامپ، از خود نشان می‌دهند. نیکولاس هیراس معتقد است که جمهوری خواهان از ترامپ حمایت می‌کنند، در حالی که دموکرات‌ها از او می‌خواهند در تعامل دیپلماتیک خود با ایرانی‌ها، زیرکی بیشتری نشان دهد. با اینکه دولت ترامپ می‌داند امکان پذیرش خواسته‌های آمریکا از سوی تهران وجود ندارد، تصور دیدار، تحت تاثیر فشار‌های فرانسه و اروپایی‌ها بر ایران، افزایش می‌یابد.
خبرآنلاینخبرآنلاین3 ماه قبل
اوباما با نادیده گرفتن احمدی نژاد به رهبر انقلاب نامه نوشت و تلویحا به احمدی نژاد پیام داد که ساختار حکومتی ایران را به خوبی می‌شناسد و می‌داند چه کسی در چه جایگاهی قرار دارد. این نامه نوعی دهن کجی اوباما به احمدی نژاد تلقی می‌شد، دلخوری احمدی نژاد را در پی داشت. برای این‌که تهران متقاعد شود آمریکا جدی است، واشینگتن باید رسما آمادگی خود را اعلام می‌کرد. بنابراین به جای دولت اوباما، سلطان قابوس نامه‌ای به آیت‌الله خامنه‌ای نوشت و به رهبر ایران اطمینان داد که آمریکایی‌ها در مورد ورود به مذاکرات دوجانبه با ایران جدی هستند. این عضو سابق دولت آمریکا به سفیر ایران چنین پاسخ داده: «کاخ سفید گفت نه.
عصر ایرانعصر ایران3 ماه قبل
اوباما با نادیده گرفتن احمدی نژاد به رهبر انقلاب نامه نوشت و تلویحا به احمدی نژاد پیام داد که ساختار حکومتی ایران را به خوبی می‌شناسد و می‌داند چه کسی در چه جایگاهی قرار دارد. این نامه نوعی دهن کجی اوباما به احمدی نژاد تلقی می‌شد، دلخوری احمدی نژاد را در پی داشت. مشایی گفته بود که ایران حتی آمادگی دارد در انتخابات دور بعد به اوباما کمک کند. برای این‌که تهران متقاعد شود آمریکا جدی است، واشینگتن باید رسما آمادگی خود را اعلام می‌کرد. این عضو سابق دولت آمریکا به سفیر ایران چنین پاسخ داده: «کاخ سفید گفت نه.

ترامپ متوهم فکر می‌کند می‌تواند جمهوری اسلامی را سرنگون کند/ کرم سفر به ایران که بگیری دیگر درمان ندارد! +تصاویر

3+
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز3 ماه قبل
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز4 ماه قبل
با این حال، پرسش این است که با تحریم دیپلمات ارشد ایران ترامپ قصد دارد با چه فردی پای میز مذاکره بنشیند؟! در کمال شگفتی، دولت ترامپ مدعی است که تحریم ظریف دیپلماسی با ایران را به خطر نمی‌اندازد زیرا او تصمیم گیرنده مهم و اصلی نیست. این اقدام این باور عمومی در ایران که دولت ترامپ تنها به دنبال تغییر نظام سیاسی در ایران است را تقویت می‌کند". این سایت در ادامه می‌نویسد: "به نظر می‌رسد تحریم ظریف نشانه‌ای از ناامیدی واشنگتن از کارکرد تلاش‌هایش علیه ایران است. ظریف ترامپ را به جنون کشانده استسایت تحلیلی «آسیا تایمز» نیز در گزارشی می‌نویسد ظریف با اقدامات موثر خود ترامپ را به جنون کشانده است.
جام نیوزجام نیوز4 ماه قبل
اعضای فرشگرد به شدت از حمله نظامی آمریکا به ایران حمایت می‌کنند و هر گروهی که مخالف این دیدگاه باشد را وابسته به جمهوری اسلامی می‌خوانند. اما آنچه در این تجمع جالب توجه بود، حضور فردی به نام رضا پرچی زاده، کارشناس رسانه‌های فارسی زبان خارج از کشور است. پرچی زاده که با ادعای دفاع از ایران در این تجمع شرکت کرده بود، در توئیت‌های عربی خود، از لفظ مجعول «خلیج ع‌ر‌ب‌ی» برای «خلیج فارس» استفاده کرده است! اعضای نایاک با انتشار توئیت پرچی زاده، مخالفان خود را عوامل عربستان معرفی کردند که از آل سعود پول دریافت کرده‌اند. عکس/ توئیت تریتا پارسی، رئیس سابق نایاکعکس/ توئیت یکی از اعضای نایاک۱۰۶
تابناکتابناک4 ماه قبل
رسانه‌های بریتانیایی حدس زده‌اند که جان بولتون، مشاور امنیت ملی ایالات متحده آمریکا، انگلیس را به عنوان بخشی از کمپین «حداکثر فشار»، به برهم زدن حمل و نقل تانکر ایران کشانده است. جرمی هانت، وزیر امور خارجه بریتانیا، طی یک سخنرانی بعد از ظهر روز دوشنبه یک سری اقداماتی را برای مقابله با ایران در خلیج فارس به پارلمان اعلام کرد. وی پرسید: "آیا هانت، می‌تواند به ما بگویید که دولت چه کاری کرده تا دولت ترامپ را تحریم‌های خود علیه ایران را منصرف کند. حرف من این است که که چرا دولت به طور ناگهانی تصمیم گرفته که این کشتی را توقیف کند؟ ". ایران حق ندارد مانع از عبور هیچ کشتی شود، چه برسد به اینکه نیروهایش وارد عرشه آن شود.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز4 ماه قبل
به گزارش مشرق، امروز چهارمین سالگرد توافق هسته‌ای است، توافقی که در تیرماه ۹۴ میان ایران و کشورهای عضو گروه ۱+۵ بسته شد و امید می‌رفت نتیجه آن کاهش مشکلات اقتصادی برای مردم ایران در کنار توسعه دانش و توانمندی ‌هسته‌ای باشد. البته تیم دولت یازدهم خطاهای مهم دیگری هم در مسیر مذاکرات داشته که نباید و نمی‌توان از آنها چشم‌پوشی کرد. تعهدات غرب بدون ضمانت اجرایکی از ایرادات مهم برجام مربوط به اجرای تعهدات طرفین است. همین عدم وجود تضمین برای اجرای تعهدات طرف مقابل و فقدان سیستم نظارت بر اجرای مستمر و اثربخش بود که کار را به «تقریبا هیچ» و موارد مشابه رساند. عدول از خطوط قرمزامضای برجام از سوی دولت پایان کار نبود و اجرای توافق هسته‌ای از سوی جمهوری اسلامی ایران اقتضائات دیگری هم داشت.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز4 ماه قبل
دوستان وزارت ارتباطات حداقلی فکر می‌کنند و علاقه دارند شبکه ارتباطات و اطلاعات را به‌صورت کلاسیک در کشور توسعه دهند. وی توضیح نداد که برجام پس از خروج آمریکا و بازگشت تحریم‌ها و همراهی اروپا با آمریکایی‌ها دقیقا یعنی چی؟! اروپا با تحریم‌های آمریکا هماهنگ است نمی‌تواند تحریم جدیدی اعمال کندعضو شورای روابط خارجی آمریکا تأکید کرد با توجه به خروج آمریکا از برجام و محرومیت ایران از لغو تحریم‌ها، برجام مرده است. مثلا در شرایطی که اروپایی‌ها به خاطر تحریم‌های آمریکا از ایران نفت نمی‌خرند، اگر اتحادیه اروپا بار دیگر ایران را تحریم نفتی کند، بی‌معنا خواهد بود. هندلزبلات: اروپا مایل نیست زیان‌های مالی ایران را با برجام جبران کندیک تحلیلگر آلمانی می‌گوید آمریکا جایی برای تحریم‌های جدید علیه ایران نگذاشته است.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز4 ماه قبل
تریتا پارسی رئیس سابق این گروه به سی‌ان‌ان گفت: هرگز شاهد استقلال اروپایی‌ها از آمریکا نبوده‌ایم. پارسی که اکنون معاونت «مؤسسه کوئنسی» را برعهده دارد گفت اروپایی‌ها برای عمل کردن به تعهدات خودنیازمند یک اراده سیاسی و نداشتن هراس از آمریکا هستند و ایران در هیچ مذاکره‌ای که آمریکا به توافق هسته‌ای بازنگشته و تحریم را برنداشته باشد، حضور نخواهد یافت. ایران اندک اندک از تعهدات خود می‌کاهد و به یکباره به نقض فاحش از این تعهد نپرداخته است. وی ادامه داد: اروپایی‌ها می‌توانند این کار را بکنند اما بدان معنی است که تنش آنها با ترامپ افزایش خواهد یافت، این کار ممکن است اما اروپایی‌ها نشان داده‌اند که به فشارهای ترامپ بیشتر پایبند هستند تا به تعهدات خود در قبال توافق هسته‌ای. این امری خطرپذیر برای اروپایی‌ها است و بدان معنی می‌باشد که اروپایی‌ها باید درجه‌ای از مستقل بودن از آمریکا را نشان دهند که تاکنون چنین چیزی از آنها دیده نشده است.
تسنیمتسنیم4 ماه قبل
بنابراین جوانان به تجربه ثابت کرده‌‌اند درصورت به دست گرفتن امور، نتایج شگفت‌انگیزی به‌همراه می‌آورند. مثلا دولت آمریکا بخش عمده‌ای از یکی از مهمترین پروژه‌های سیاست خارجی خود که مذاکرات هسته‌ای منتهی به برجام بود را به نیروهای جوانش سپرده بود. در زیر به معرفی سه نفر از شاخص‌ترین جوانانی می‌پردازیم که وظایف مهمی را در جریان این مذاکرات برای آمریکا به عهده گرفته بودند. سالیوان بعد از مذاکرات عمان همواره یکی از اعضای تیم مذاکره‌کننده آمریکا در گفت‌وگوهای هسته‌ای با ایران بود. نیویورک‌تایمز در مقاله‌ای جنجالی با عنوان «داستان‌نویس بلندپروازی که معلم سیاست خارجی اوباما شد» به شرح زندگی او و نحوه اثرگذاری او بر سیاست‌ خارجی دولت آمریکا پرداخته است.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز5 ماه قبل
اندیشکده‌ای جدید برای سلطه بدون جنگنام این اندیشکده «مؤسسه کوینزی برای سیاستمداری مسئولانه» (Quincy Institute for Responsible Statecraft) گذاشته شده و فعلا هر یک از دو حامی مالی آن ۵۰۰ هزار دلار پرداخت کرده‌اند. نام کوینزی از ششمین رئیس‌جمهور آمریکا «جان کوینزی آدامز» (۱۸۲۵-۱۸۲۹) گرفته شده که گفته بود ایالات متحده «در خارج به دنبال هیولاها نمی‌گردد تا آنها را نابود کند». او پیشتر نه تنها حامی توافق هسته‌ای بوده بلکه آن را «یک دستاورد چشمگیر دیپلماتیک» نامیده است و «نومحافظه کارانی که به آن گند زدند» را شدیدا مورد انتقاد قرار داده بود. او حالا گفته است مؤسسه کوینزی به گونه‌ای سیاست خارجی آمریکا را به چالش خواهد کشید که سابقه نداشته است. او مدیر پروژه روابط ایران و آمریکا در اندیشکده «آمریکای نو» (New America) است که عمدتا به ترویج توافق هسته‌ای اختصاص دارد.
ایلناایلنا5 ماه قبل
مرکز تحقیقات سیاست خارجه آمریکا توسط حامیان برجام تاسیس شد. به گزارش ایلنا به نقل از واشنگتن اگزمینر، جدیدترین مرکز تحقیقات سیاست خارجه آمریکا به ریاست طرفداران برجام تاسیس شد. تریتا پارسی و اعضای گروه او همگی حامیان برجام و منتقدان اساسی سیاست خارجی آمریکا و اسرائیل هستند.
خبر فوریخبر فوری5 ماه قبل
ما قصد داریم مبنای سیاست خارجی آمریکا در ربع قرن گذشته را به چالش بکشیم». در بین بنیان گذاران مشترک این اندیشکده چندین نفر از منتقدان سرسخت سیاست خارجی آمریکا حضور دارند. ما معتقدیم که تامین صلح باید اولویت اول سیاست خارجی کشور باشد». متاسفانه بیشتر اندیشکده‌های مهم واشنگتن تاکنون به دنبال ترویج دادن اصول مداخله گرایی در حوزه سیاست خارجی بوده‌اند. متاسفانه بسیاری از این اندیشکده‌ها توسط صنایع و قدرت‌های خارجی حمایت مالی می‌شوند که به دنبال تاثیرگذاری بر سیاست خارجی آمریکا هستند.
ایلناایلنا5 ماه قبل
بنیانگذار شورای ملی ایرانیان آمریکا تحریم‌های جدید این کشور علیه ایران را «پیش‌بینی غلط» خواند. به گزارش ایلنا به نقل از پایگاه اینترنتی کنگره ایالات متحده، بنیانگذار شورای ملی ایرانیان آمریکا تحریم‌های جدید این کشور علیه ایران را «پیش‌بینی غلط» خواند. وی امروز -دوشنبه- گفت: «این پیش‌بینی نادرست از جانب رئیس‌جمهوری آمریکا مبنی بر این است که فشار اقتصادی به‌طور خودکار به نرم‌خویی سیاسی از جانب ایران می‌انجامد.» «تریتا پارسی»، بنیانگذار این شورا و استاد دانشگاه جرج تاون، افزود: «در دوران رئیس‌جمهوری پیشین آمریکا چنین اتفاقی نیفتاد و دلیل آمدن ایران به پای میز مذاکرات این نبود.» وی همچنین گفت که لزوما آمدن به پای میز مذاکره با آمریکا به سود ایران نیست. وی گفت: «در حقیقت، از موضع ایران، تن دادن به مذاکره در پی تحریم‌ها کشور را در موقعیت بدتری قرار می‌دهد و بیشتر به سودشان است که محکم بایستند و حتی خطر مواجهه نظامی را به جان بخرند.»
ایرناایرنا5 ماه قبل
وی گفت: فرصت اندکی وجود دارد، ایران به اروپایی‌ها پیام می‌دهد که شما موظف به تامین فواید اقتصادی این توافق بودید و چنانچه این تعهد خود را انجام نمی‌دهید ما از آن خارج می‌شویم، اگر شما مراوده تجاری خود با ما را از سر بگیرید ایران نیز به تعهدات خود به توافق باز می‌گردد. رئیس سابق شورای ملی ایرانیان-آمریکا ادامه داد: ایران می‌گوید اگر من دراین توافق هستم دیگران هم هستند، اروپایی‌ها حرف‌های دیپلماتیک زیبایی درباره توافق می‌زنند اما تعهد و انجام به فواید اقتصادی آنرا محترم نمی‌شمارند. سی ان ان درادامه پرسید: آمریکا تصاویر جدیدی از حمله به نفتکش‌ها انتشار داده و این اقدام آمریکا پرونده سازی برای دست زدن به یک تقابل و یا یک جنگ است که دقیقا ما را به یاد جنگ ۲۰۰۳ عراق می‌اندازد. پارسی گفت: دقیقا! در آنزمان هرکاری صدام کرده و یا نکرده بود، دستور کار، پیش بردن جنگ با عراق بود.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز6 ماه قبل
این‌ها همه در حالی‌ست که اخیرا تمام فضای رسانه‌ای را اخبار مربوط به خطر جنگ پر کرده بودند. + گروه اول را نئوکان‌ها و نزدیکان اندیشه‌کده‌هایی مثل بنیاد دفاع از دموکراسی‌ها (FDD) و انستیتو واشنگتن (WINEP) تشکیل می‌دهند. در واقع، ایران «با سیاستی بی حاشیه» نفوذ خود را در منطقه در سال اخیر افزایش داده است، آن‌هم به رغم فشارهای اقتصادی و جنگ نابرابر رسانه‌ای. او (که در برجام با دولت دموکرات آمریکا نرمش به خرج داده بود) در پاسخ به «آرایش جنگی» دولت ترامپ و هجوم رسانه‌ای نئوکان‌ها و دموکرات‌ها گفت: «جنگ نمی‌شود، مذاکره هم نمی‌کنیم». این‌ها همه به آن معناست که آمریکا قدرت ایران را در منطقه پذیرفته است.

۹ سؤال درباره جنگ احتمالی ایران و آمریکا +فیلم

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز6 ماه قبل
در همین حال طبق برخی گزارش‌ها مقامات ارشد نظامی ایران به شبه‌نظامیان در عراق گفتند خود را برای جنگ آماده کنند [۱۵]. سه دلیل برای خوش‌بینی (یا عدم بدبینی) در این‌باره وجود دارد: ◄ اعزام‌های نظامی آمریکا به خاورمیانه حالت غیرعادی‌ای ندارد. تصویر ماهواره‌ای از رآکتور هسته‌ای بوشهر؛ ایران همواره تأکید کرده است که به دنبال دستیابی به سلاح هسته‌ای نیست (+) ۶) جنگ با ایران چه شکلی خواهد بود؟ کارشناسان می‌گویند پاسخ این سؤال به اهداف احتمالی آمریکا در صورت جنگ برمی‌گردد. دولت اوباما از این روش (از جمله با بدافزار «استاکس‌نت») برای تخریب بخشی از برنامه هسته‌ای ایران استفاده کرد [۴۰]. یک مسئله مهم این است که ایران سلاح هسته‌ای ندارد، بنابراین بدترین حمله قابل‌تصور (یعنی حمله هسته‌ای ایران علیه آمریکا) روی میز قرار ندارد.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز6 ماه قبل
خبرنگاران پولیتیکو درباره تماس احتمالی فاینستاین با ظریف می‌گویند خودشان در آسانسور دیده‌اند که صفحه مشخصات ظریف در بخش مخاطبین گوشی فاینستاین باز بوده است. گفته می‌شود روابط این دو به سال‌های سال قبل برمی‌گردد؛ زمانی که ظریف نماینده ایران در سازمان ملل بود. فاینستاین سال ۱۹۶۹ با پیروزی در انتخابات به عضویت شورای نظارت شهر سان‌فرانسیسکو درآمد و ۹ سال در همین سمت باقی ماند. دونالد ترامپ بارها جان کری، وزیر خارجه سابق آمریکا، را به ادامه گفت‌وگوها با ظریف پس از روی کار آمدن دولت ترامپ متهم کرده است. «مایک پمپئو» وزیر خارجه آمریکا، «فاینستاین» را تلویحا به نقض لایحه «لوگان» متهم کرده است (+) به هر حال چنان‌که گفته شد، به نظر می‌رسد ظریف و فاینستاین از سال‌ها پیش با هم ارتباط داشته‌اند.
جام نیوزجام نیوز6 ماه قبل
شما قبلا به این مطلب رای داده ایدبه گزارش سرویس سیاسی جام نیوز، تریتا پارسی، رئیس سابق نایاک [شورای ملی ایرانیان آمریکا]، در پاسخ به توئیت بحث برانگیز اخیر ترامپ علیه ایران نوشت: «تا الان باید یادگرفته باشی که تهدید به قتل عام مردم باعث نمیشه این کشور عقب نشینی کنه؛ اگر واقعا دنبال صلح هستی، این استراتژی به دردت میخوره:۱- بولتون را اخراج کن، ۲- به برجام احترام بگذار و تحریم‌ها را لغو کن، ۳- همه پیش شرط‌های مذاکره را حذف کن، ۴- با زبان احترام با این کشور صحبت کن» در حالی که آمریکایی‌ها به مناسبت‌های مختلف مدعی می‌شدند به دنبال تغییر حکومت در ایران نیستند، دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا، در توئیتر خود پرده از هدف اصلی و نهایی آمریکایی‌ها برداشته و به صراحت نوشت که هدف آمریکا نابودی ایران است نه فقط تغییر حکومت در ایران.
برترین‌هابرترین‌ها6 ماه قبل
روزنامه آرمان در یادداشتی به ادعاهای هوشنگ امیراحمدی؛ رئیس شورای «آمریکاییان و ایرانیان» در واشنگتن درباره ظریف واکنش نشان داد. این روزنامه در پاسخ به اظهارات امیراحمدی نوشت: نان امیراحمدی در دولت احمدی‌نژاد روغن داشت. ظاهرا جز تیم احمدی‌نژاد هیچ شخص یا گروهی با هوشنگ امیراحمدی تعامل مثبت ندارد. ظاهرا مردان دولت احمدی‌نژاد طی توافق نانوشته به راهگشایی برای هوشنگ امیراحمدی مشغول هستند. مشخص است که هوشنگ امیراحمدی از اقدامات ظریف و دولت روحانی سرخورده شده چرا که بر خلاف دولت احمدی‌نژاد نیازی به مشورت با او نمی‌دیدند.

روحانی ۹۲: هم سانتریفیوژ باید بچرخد، هم چرخ زندگی مردم/ خاتمی: برای بهبود اقتصاد و ایجاد امید، به روحانی رأی بدهید +فیلم

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز6 ماه قبل
هشت سال [ریاست‌جمهوری] محمود احمدی‌نژاد و تقلب در انتخابات سال ۲۰۰۹ [!] عارف کاریزماتیک نبود و فاقد طرف‌دارانی مانند آن‌هایی بود که خاتمی را سال ۱۹۹۷ به قدرت رسانده بودند. جوکی که درون کاخ سفید تعریف می‌کردند این بود: تنها جنبه مثبت پیروزی جلیلی این است که حداقل دیگر رئیس هیأت مذاکره‌کننده هسته‌ای ایران نخواهد بود. یک اتفاق دیگر از این دست [مانند آن‌چه در انتخابات سال ۸۸ رخ داد] کافی بود تا کل رژیم سقوط کند. فایل آن‌را از اینجا دانلود کنید: video/mp۴حمایت خاتمی: برای بهبود وضع اقتصادی و ایجاد امید در جامعه به روحانی رأی بدهید [دانلود] فقط چهار روز مانده به انتخابات، روحانی هم‌چنان، با فاصله، از رقبای محافظه‌کارش عقب بود.
افتصادنیوزافتصادنیوز6 ماه قبل
گزارش «گشایش حداکثری با ایران؛ رئیس‌جمهور ترامپ چگونه می‌تواند امنیت منافع آمریکا در خاورمیانه را تأمین کند.» با همین هدف ترجمه شده است. تمایل و قابلیت ایران در تعامل با ایالات متحده در امور منطقه‌ای، هنوز کاملا به بوته آزمایش گذاشته نشده است. اما بی‌شک منافع ایالات متحده حکم می‌کند که رابطه خود با ایران را بهتر کند تا دو کشور روابطی کارآمد -هرچند نه بی‌نقص- داشته باشند. هرچند این احتمال وجود دارد که در صورت قرارگرفتن روابط ایالات متحده و ایران در مسیر درست، موضع ایران در خصوص این دو مسأله هم تغییر کند. حقوق بشربسیار مهم است که در روابط ایالات متحده و ایران، جنبه حقوق بشر به دست فراموشی سپرده نشود.

باقر نمازی، زندانی مورد علاقه آمریکا + اسناد

4+
الفالف7 ماه قبل

به انتهای لیست رسیدید