تسهیلات

تسهیلات

مهرمهر48 دقیقه قبل
وزیر نیرو خاطرنشان کرد: اجرای طرح سامانه سردسیری در مراحل پایانی قرار دارد که امیدواریم در آینده نزدیک ابلاغ شود. وی تصریح کرد: در برنامه داریم از عمده سامانه‌های آبی و دریاچه سدها در جهت توسعه گردشگری استفاده کنیم. وزیر نیرو گفت: طرح گرمسیری بالای نود درصد پیشرفت داشته و ۷۰۰ میلیارد تومان اوراق توافق شده برای آن اخذ شود. اردکانیان گفت: همچنین برای آبرسانی به کرمانشاه ۱۶۰ میلیارد تومان هزینه شده، سرعت پروژه بالا است امیدواریم از نظر تامین منابع مالی مشکلی ایجاد نشود. اردکانیان خاطرنشان کرد: به منظور ساماندهی آبشوران در سال جاری و سال آینده ۱۵۰ میلیارد تومان اعتبار مورد نیاز است.
ایسناایسنا51 دقیقه قبل
رئیس کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی از بررسی تولید داخل در حوزه حمل و نقل و صنایع هوایی، دریایی و ریلی در جلسه این کمیسیون با حضور وزرای دفاع و راه خبر داد. حمیدرضا فولادگر در گفت‌وگو با ایسنا با اشاره به جلسه عصر امروز (سه‌شنبه) کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی که با حضور وزرای دفاع و راه برگزار شد، گفت: بررسی تولید داخل در حوزه حمل و نقل و صنایع هوایی، دریایی و ریلی در دستور کار این جلسه بود، در همین راستا وضعیت قطعات موردنیاز صنایع هوایی و هواپیماهای مسافربری، پشتیبانی و نگهداری از آنها بررسی و مقرر شد وزارت راه و شهرسازی به عنوان مصرف کننده زمینه استفاده از تولیدات صنایع هوایی را فراهم کند، از سوی دیگر صنایع دفاعی نیز براساس نیازها و استاندارهای موجود عمل کند. وی افزود: همچنین گزارشی درباره صنایع دریایی و شناورهای دریایی ارایه و عنوان شد که می‌توان از ظرفیت شرکت‌های دانش بنیان در حوزه صنایع دریایی و هوایی استفاده کرد و برای تامین مالی پروژه‌های این شرکت‌ها از تسهیلات صندوق نوآوری و تبصره ۱۸ قانون بودجه استفاده کرد. فولادگر از بررسی طرح مستثنی شدن بانک رفاه کارگران از سقف مجاز تملک سهام بانک‌های تجاری غیردولتی در این جلسه خبر داد و گفت که با توجه به ایراد شورای نگهبان به مصوبه پیشین مقرر شد برای رفع ایرادات شورای نگهبان متن جایگزینی تنظیم شود. انتهای پیام
ایسناایسنا1 ساعت قبل
فردا؛ آخرین مهلت ثبت نام مسکن فرهنگیانثبت‌نام متقاضیان مسکن فرهنگیان در سامانه maskan. medu. ir که از چهاردهم آذر شروع شده بود فردا چهارشنبه (بیستم آذرماه) به پایان می‌رسد. افزایش ۴ برابری کودک همسری در برخی نقاط کشور بدنبال افزایش وام ازدواجمعاون امور جوانان وزارت ورزش و جوانان نسبت به افزایش ۴ برابری کودک همسری در برخی نقاط کشور به دنبال افزایش وام ازدواج هشدار داد و گفت: بررسی‌ها نشان می‌دهد که در برخی از نقاط کشور که با فقر فرهنگی و اقتصادی رو به رو هستیم، از وام ازدواج برای معامله کودکان زیر ۱۵ سال استفاده می‌شود. در گفت‌وگو با ایسنا تشریح شدتوضیح بیمه سلامت درباره «بیمه اجباری» / تکذیب حذف تمدید دفترچه بیمه‌شدگان رایگانمعاون بیمه خدمات سلامت سازمان بیمه سلامت، ضمن تکذیب اظهاراتی مبنی بر عدم تمدید دفترچه بیمه شدگان رایگان این سازمان، در عین حال درباره چگونگی اجرای بیمه اجباری سلامت توضیح داد. فردا؛ پایان مهلت ثبت‌نام در سایت بسته معیشتیمهلت مراجعه به سایت «بسته معیشتی» که از ششم آذرماه برای ثبت درخواست بررسی مجدد فعال شده است، فردا، چهارشنبه (بیستم آذرماه) به پایان می‌رسد. به گزارش ایسنا، پربازدیدترین اخبار اداره اجتماعی در ۲۴ ساعت گذشته به شرح زیر است: بهترین ورزش برای چشم‌هافردا؛ آخرین مهلت ثبت نام مسکن فرهنگیانافزایش ۴ برابری کودک همسری در برخی نقاط کشور بدنبال افزایش وام ازدواجفردا؛ پایان مهلت ثبت‌نام در سایت بسته معیشتیعوامل مهم در افزایش احتمال ابتلا به آنفلوآنزاانتهای پیام
ایسناایسنا1 ساعت قبل
ایسنا/کرمانشاه استاندار کرمانشاه گفت: چنانچه ۳۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای تکمیل زیرساخت مرزهای استان تخصیص داده شود، صادرات استان به راحتی به دو برابر افزایش می‌یابد. وی افزود: در این زمینه نیروهای نظامی نیازمند اعتبار ۲۵۰ میلیارد تومانی هستند که شرایط انسداد مرز را به حالت پیش از زلزله برگردانند. ۳۰۰ میلیارد تومان برای تکمیل زیرساخت‌های مرز بدهند صادرات استان را ۲ برابر می‌کنیماستاندار کرمانشاه به کنترل تورم در استان هم اشاره کرد وافزود: از دیگر اقدامات اقتصادی خوب صورت گرفته در استان میتوان به احیای ۱۵۰ واحد تولیدی راکد که هریک بیش از یک سال تعطیل بوده‌اند، اشاره کرد. وی افزود: امسال ۲٫۹ میلیارد دلار از مرزهای استان صادرات داشته‌ایم که ۶۵ درصد آن متعلق به استان و مابقی مربوط به استان‌های دیگر بوده است. بازوند یادآور شد: چنانچه ۳۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای تکمیل زیرساخت‌های شش مرز رسمی و بازارچه مرزی استان تخصیص داده شود این حجم صادرات به راحتی به دو برابر افزایش می‌یابد.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 ساعت قبل
خبرگزاری میزان- سلطانی گفت: کسب وکار و فعالیت‌های اینترنتی تاثیرات مثبت بسیاری در اقتصاد کشور دارد که مهم‌ترین اثر آن رونق تولید است. وی ادامه داد: علاوه بر تسهیلات برای خرید ملک تجاری، دولت می‌تواند فعالان اقتصادی را به کسب وکار اینترنتی و آنلاین ترغیب کند تا قیمت نهایی کالا‌های تولید داخل کاهش یابد. این کارشناس اقتصادی در رابطه با تاثیرات کسب و کار اینترنتی در اقتصاد گفت: حذف شدن هزینه اجاره ملک از قیمت نهایی یکی از مهم‌ترین تاثیرات مثبت کسب وکار اینترنتی است، همچنین این نوع کسب وکار می‌تواند به کم شدن ترافیک‌های درون شهری نیز کمک کند. وی بیان کرد: ایجاد کسب وکار اینترنتی به سرمایه اولیه کمی نیاز دارد پس افرادی که قصد شروع فعالیت در این زمینه‌ها را دارند به راحتی می‌توانند کسب وکار خود را آغاز کرده و با سرمایه اندک برای خود درآمد ایجاد کنند. این کارشناس اقتصادی تصریح کرد: فعالیت‌های دیجیتال و اینترنتی تاثیرات مثبت زیادی در اقتصاد کشور دارد که در نهایت موجب رونق تولید در کشور می‌شود.
تسنیمتسنیم1 ساعت قبل
رئیس سازمان صنعت، ‌ معدن و تجارت قم بیان کرد: معرفی ۱۵ واحد صنعتی برای جذب تسهیلات بانکی بالغ‌بر ۴۰ میلیارد تومان از دیگر مصوبات جلسه امروز بود. سیجانی بابیان اینکه صنعت بومی‌سازی قطعات صنعتی در قم رونق می‌گیرد، عنوان کرد: از بانک‌های عامل استان درخواست می‌شود به پرداخت تسهیلات رونق تولید شتاب بخشند تا جایگاه قم در این زمینه ارتقا یابد. وی تصریح کرد: اتفاقات خوبی در بخش بومی‌سازی قطعات صنعتی در قم در حال انجام است و هماهنگی‌ها با بخش‌های دانش‌بنیان و سازمان‌های مردم‌نهاد در این خصوص انجام‌شده است. معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار قم تصریح کرد: حاصل این تلاش‌ها و نظارت‌ها این است که استان قم رتبه دوم کشوری به لحاظ مطلوبیت در نرخ تورم است. وی بابیان اینکه استان قم درزمینهٔ رونق تولید دارای رتبه تک‌رقمی در کشور است، گفت: در حوزه کشاورزی و گردشگری رتبه سوم و در حوزه صنعت رتبه ۹ کشور متعلق به قم است.
خبرآنلاینخبرآنلاین1 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، به منظور اجرای مصوبه شورای اقتصاد در زمینه ارایه تسهیلات برای افزایش ظرفیت تولید خودروهای دوگانه‌سوز، تفاهم نامه همکاری میان ایران خودرو و شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی امضا شد. مدیرعامل ایران خودرو در مراسم انعقاد این تفاهم نامه از آمادگی کامل این خودروساز برای توسعه ظرفیت‌های تولید خودرو با موتورهای گازسوز و کم مصرف خبر داد. در این جلسه گزارشی از برنامه‌ها و اقدامات ایران خودرو در زمینه توسعه ظرفیت تولید محصولات دوگانه سوز ارایه شد. ون وانا، تاکسی سمند و وانت آریسان گازسوز مهم‌ترین محصولات ایران خودرو در بخش خودروهای ناوگان حمل و نقل عمومی و نیمه سنگین است. در گام نخست ایران خودرو نسبت به جایگزینی ۱۰ هزار خودروی ون فرسوده با ون وانا با موتور پایه گازسوز ای. اف.۷ اقدام خواهد کرد.
خبر فوریخبر فوری2 ساعت قبل
عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس گفت: مجمع تشخیص باید مصوبه حذف سود مرکب را تعیین تکلیف کند زیرا اکثر مشمولین پرداخت آن، قشر ضعیف جامعه هستند. سیدمحمدجواد ابطحی عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس گفت: مجمع تشخیص باید مصوبه حذف سود مرکب را تعیین تکلیف کند زیرا اکثر مشمولین پرداخت آن، قشر ضعیف جامعه هستند. وی افزود: نمایندگان مجلس تلاش کردند تا سود مرکب حذف شود اما شورای نگهبان به مصوبه مجلس ایراد گرفت. شورای نگهبان معتقد است که اگر سود مرکب حرام است، حذف آن از تسهیلات قبل از سال ۱۳۹۳ هم باید مورد توجه قرار گیرد. نمایندگان از جریان‌های سیاسی مختلف اعم از اصلاح طلب و اصول‌گرا موافق حذف سود مرکب هستند.
مهرمهر2 ساعت قبل
در حال حاضر سازمان توسعه تجارت در کشورهای همسایه، میزهای کشوری را فعال کرده و تعداد رایزنان بازرگانی در کشورهای هدف صادراتی را از ۵ کشور به ۱۵ کشور همسایه افزایش خواهد داد. مدرس خیابانی گفت: در عین حال دفتر دائمی اوراسیا نیز در سازمان توسعه تجارت تشکیل شده است. وی اظهار داشت: در کنار این، علاوه بر سازمان توسعه تجارت ایران، شرکت سهامی نمایشگاههای بین‌المللی جمهوری اسلامی ایران و صندوق ضمانت صادرات ایران نیز باید از این برنامه پشتیبانی کرده و در این حوزه تمرکز نمایند. ضمن اینکه بانک توسعه صادرات نیز باید در این رابطه یاری‌رسان صادرکنندگان باشد. مدرس خیابانی گفت: سازمان توسعه تجارت ایران باید خانه صادرات را شکل داده و در بخش کالایی، کشوری و موضوعی، مسائل و مشکلات مبتلابه را مانند خانه صنعت و معدن حل کند.
فارسفارس2 ساعت قبل
به گزارش گروه دفاعی خبرگزاری فارس، سازمان برنامه و بودجه در پاسخ به گزارش خبرگزاری فارس مبنی بر «کاهش بودجه دفاعی برای دومین سال متوالی» جوابیه‌ای صادر کرد. متن این جوابیه به شرح زیر است: گزاره ابتدایی خبر مبنی بر کاهش بودجه دفاعی برای دومین سال متوالی با وجود دسترسی عموم مردم به قوانین بودجه سالیانه جای بسی تأمل دارد. اتکاء سازمان برنامه و بودجه به این موضوع در توجیه افزایش بودجه دفاعی کشور در حالی است که منابع قید شده در ماده ه تبصره ۴ ماده واحده لایحه بودجه سال ۹۹ کل کشور به صورت تسهیلات ارزی صندوق توسعه ملی است و تسهیلات جزو اعتبارات و منابع «بالفعل» امور دفاعی و امنیتی محسوب نمی‌شود. از سوی دیگر تسهیلات ارزی صندوق توسعه ملی برای تبدیل شدن به منابع قابل استفاده، نیازمند طی روند قانونگذاری در مجلس است تا جزو منابع امور دفاعی و امنیتی باشد. حواله دادن امور امنیتی دفاعی به اعتبارات صندوق توسعه در حالی است که برداشت از تسهیلات صندوق توسعه ملی به دلیل مغایرت با قانون برنامه ششم توسعه، ‌ نیازمند دو سوم آرای نمایندگان مجلس است.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴2 ساعت قبل
ساعت۲۴-به منظور اجرای مصوبه شورای اقتصاد در زمینه ارایه تسهیلات برای افزایش ظرفیت تولید خودروهای دوگانه‌سوز، تفاهم نامه همکاری میان ایران خودرو و شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی امضا شد. ایکوپرس- مدیرعامل ایران خودرو در مراسم انعقاد این تفاهم نامه از آمادگی کامل این خودروساز برای توسعه ظرفیت‌های تولید خودرو با موتورهای گازسوز و‌ کم مصرف خبر داد. در این جلسه گزارشی از برنامه‌ها و اقدامات ایران خودرو در زمینه توسعه ظرفیت تولید محصولات دوگانه سوز ارایه شد. ون وانا، تاکسی سمند و وانت آریسان گازسوز مهم‌ترین محصولات ایران خودرو در بخش خودروهای ناوگان حمل و نقل عمومی و نیمه سنگین است. تولید محصول ون و جایگزینی با ون‌های فرسوده فعلی یکی از پروژه‌های مهم در کاهش آلایندگی‌ها و مصرف سوخت است.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین2 ساعت قبل
همچنین دولت موظف است با رعایت قانون حمایت از سامانه‌های حمل و نقل ریلی شهری و حومه نسبت به تضمین اصل و سود این تسهیلات اقدام کند. اوراق فروش نرفته این بند در سقف مطالبات معوق طرح با تأیید شهرداری مربوطه و سازمان برنامه و بودجه کشور قابل واگذاری به طلبکاران آن طرح می‌باشد. همچنین در لایحه پیشنهادی بودجه آمده است که عوارض ارزش افزوده براساس قانون برنامه ششم توسعه در شهرستان تهران به نسبت هشتاد و هشت درصد در نقطه شهری شهر تهران و ۱۲درصد در نقاط روستایی و عشایری توزیع می‌شود. در لایحه بودجه آمده است که عوارض شهرداری‌ها و دهیاری‌ها از فروش حامل‌های انرژی موضوع قانون مالیات بر ارزش افزوده و جداول پرداختی‌ها (مصارف) این تبصره، پس از وصول، ظرف مدت یک ماه به حساب تمرکز وجوه وزارت کشور واریز می‌شود تا به شهرداریها و دهیاریها پرداخت شود. در قسمت اعتبارات هزینه‌ای (جاری) نیز دستگاه‌های مجری برای شهرداری تهران ۱۱۷ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان هزینه در نظر گرفته شده است.
فارسفارس2 ساعت قبل
مدیرکل دفتر مدیریت بحران و کاهش مخاطرات بخش کشاورزی، گفت: تا تاریخ ۱۷ آذرماه سال جاری، ۱۳۰۸۹ میلیارد ریال غرامت سیل به خسارت دیدگان بخش کشاورزی در قالب کمک بلاعوض و تسهیلات به خسارت دیدگان بخش کشاورزی استان‌های سیل‌زده پرداخت شده است. به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی، سید محمد موسوی درباره اجرای مصوبات دولت جهت پرداخت کمک بلاعوض به خسارت دیدگان از سیل در بخش کشاورزی، اعلام کرد: بر اساس گزارش‌های دریافتی از سازمان‌های جهاد کشاورزی استان‌های خسارت دیده از سیل تا تاریخ ۱۷ آذرماه ماه امسال، از تعداد ۲۳۹ هزار و ۲۹۸ پرونده به مبلغ ۱۵۱۳۶ میلیارد ریال در کمیته‌های تخصصی شهرستان‌های استان‌های خسارت دیده از سیل پس از بازدید میدانی، بررسی و تایید شد و تعداد ۱۹۸۰۳۴ پرونده به مبلغ ۱۰۶۳۲ میلیارد ریال پس از بررسی، مورد تصویب کارگروه استانی قرار گرفته است. وی ادامه داد: از این مقدار، مبلغ ۸۳۰۸ میلیارد ریال برای ۱۵۷۰۹۹ پرونده به حساب خسارت دیدگان واریز شده است. مدیرکل دفتر مدیریت بحران و کاهش مخاطرات بخش کشاورزی درباره پرداخت تسهیلات قرض الحسنه بانکی به خسارت دیدگان از سیل در بخش کشاورزی، گفت: تاکنون، تعداد ۱۴۲۳۷۸ پرونده به مبلغ ۱۲۲۴۷ میلیارد ریال از طریق سازمان جهاد کشاورزی استان‌های خسارت دیده از سیل به بانک‌های عامل معرفی و تعداد ۴۹۹۶۹ پرونده به مبلغ ۴۷۸۱ میلیارد ریال به خسارت دیدگان پرداخت شده است. انتهای پیام/
تسنیمتسنیم2 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از ایلام درطرح اقدام ملی مسکنقرار است ۵۵۰۰ واحد جدید در استان ایلام احداث شود. ثبت‌نام برای این طرح از امروز سه‌شنبه ۱۹ تیرماه آغاز و در لحظات اولیه فعال شدن سامانه ثبت‌نام با استقبال مردم مواجه و ظرفیت واحدهای اختصاصی به استان ایلام تکمیل شد. علی‌اصغر کاظمی‌ با اعلام خبر تکمیل مسکن ملی اظهار داشت: امکان ثبت‌نام برای کسانی که موفق به ثبت‌نام نشده‌اند پس از گزینش ثبت‌نام‌شدگان اولیه در سامانه طرح اقدام ملی تأمین مسکن وجود دارد و زمان آن اعلام می‌شود. وی تصریح کرد: امکان ثبت‌نام برای آن دسته از کسانی که موفق به ثبت‌نام در این طرح نشده‌اند پس از مراحل بررسی وضعیت شرایط ثبت‌نام‌شده‌ها و احتمال نداشتن شرایط آنان، با اعلام مجدد اداره راه و شهرسازی فراهم خواهد شد. شرط دیگر متأهل یا سرپرست خانوار بودن است، البته زنان خودسرپرست مشروط به داشتن حداقل ۳۵ سال سن می‌توانند در این طرح نام‌نویسی کنند. داشتن حداقل پنج سال سابقه سکونت در پنج سال اخیر در شهر موردتقاضا از دیگر الزامات است و سابقه سکونت در شهر جدید موردتقاضا یا در شهر مادر حداقل پنج سال خواهد بود.
شاناشانا2 ساعت قبل
وی افزود: با اجرای طرح سهمیه‌بندی بنزین در کشور هم‌اکنون مصرف روزانه بنزین ۲۴ میلیون لیتر کاهش یافته است و ما امیدواریم با تبدیل این تعداد خودرو پرمصرف حداقل بتوانیم ۱۰ میلیون لیتر مصرف روزانه بنزین را کاهش دهیم. معاون وزیر نفت در امور پالایش و پخش تاکید کرد: اگر قیمت هر لیتر بنزین را ۵۰ سنت در نظر بگیریم، از محل گازسوز کردن خودروهای حمل‌ونقل عمومی در کشور، حدود یک میلیارد و ۸۰۰ میلیون دلار صرفه‌جویی محقق خواهد شد. علاقه‌مندی بانک‌ها برای مشارکت در طرح گازسوز کردن خودروهاوی افزود: بانک‌های زیادی برای همکاری با وزارت نفت در قالب این طرح ابراز علاقه کردند که به‌زودی قرارداد مربوط به آن امضا خواهد شد. تفاهم‌نامه توسعه ناوگان دوگانه‌سوز کشور به‌منظور حمایت از تولید و تبدیل کارخانه‌ای و کارگاهی خودروهای عمومی و اجرای مصوبه شورای اقتصاد بین شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران و گروه صنعتی ایران خودرو (شرکت ایران خودرو دیزل) امضا شد. به گزارش شانا، تفاهم‌نامه توسعه ناوگان دوگانه‌سوز کشور پیش از ظهر امروز، سه‌شنبه، ۱۹ آذرماه در محل شرکت ایران خودرو به‌منظور حمایت از تولید و تبدیل کارخانه‌ای و کارگاهی یک میلیون و ۴۶۴ هزار خودروی عمومی و اجرای مصوبه شورای اقتصاد مابین شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران و گروه صنعتی ایران خودرو (شرکت ایران خودرو دیزل) منعقد شد.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین2 ساعت قبل
خبرگزاری میزان- رئیس ستاد اجرایی فرمان امام ضمن افتتاح ۱۳۳۱ طرح اشتغالزایی با ایجاد ۴۸۲۱ شغل در استان مازندران، از بازگشت بیش از ۲۰ هزار مجتمع تولیدی به چرخه تولید توسط این ستاد خبر داد. رئیس ستاد اجرایی فرمان امام دراین این مراسم با اشاره به طرح احیای کارخانه تولید کاغذ از زباله گفت: بسیار خوشحالم که بخشی ازدغدغه‌های مردم استان مازندران توسط ستاد اجرایی فرمان امام رفع شد. وی افزود: روزانه در ستاد اجرایی ۱۰۰طرح کوچک با ۳۰۰ اشتغال راه می‌افتد. رئیس ستاد اجرایی فرمان امام افزود: امروز در استان مازندران ۱۵۰۰طرح افتتاح میکنیم که ۱۱۹۱ طرح، کارخانجات تعطیل شده و نیمه تعطیل هستند. افتتاح مدرسه ۹کلاسه شهیدان حجازیهمچنین در دومین روز از سفر محمد مخبر رئیس ستاد اجرایی فرمان امام به استان مازندران، هنرستان دخترانه ۹ کلاسه شهیدان حجازی با حضور خانواده این شهیدان افتتاح و به بهره برداری رسید.
تسنیمتسنیم3 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از چرام، در یک دهه اخیر به صورت مستمر مسئولان و متولیان امر وعده از تعیین تکلیف معدن فسفات چرام بعد از سال‌ها بلاتکلفی می‌دادند ولی وعده‌های آنان یکی پس از دیگری به فراموشی سپرده می‌شد. استاندار کهگیلویه و بویراحمد از تعامل مطلوب ایمیدرو برای تامین زیرساخت‌های معدن فسفات چرام خبر داد و گفت: تامین تسهیلات ارزی این طرح در اولویت قرار دارد. وی ابراز کرد: باتوجه به سنگین بودن پروژه معدن فسفات چرام در بحث تامین زیرساخت‌های این معدن با همکاری ایمیدرو نسبت به تامین این زیرساخت‌ها از جمله آب، برق و گاز اقدام می‌شود. کلانتری با بیان اینکه مکاتبات و رایزنی‌های لازم با سازمان انرژی اتمی در خصوص کسب مجوزات لازم برای معدن فسفات چرام انجام می‌شود، امدوارم این معدن بعد از سال‌ها بلاتکلیفی تعیین تکلیف شود. غریب پور معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت نیز گفته: ایمیدرو یک سرمایه گذار قوی برای وارد مدار شدن طرح فسفات چرام مشخص کرده و همکاری لازم برای تامین زیرساخت‌های این معدن را با استان داریم.
تسنیمتسنیم3 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از اردبیل، بهزاد ستاری بعد از ظهر امروز در جلسه شورای هماهنگی دستگاه‌های زیر مجموعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل اظهار داشت: در حال حاضر دو نهاد خیریه در راستای ارائه حمایت و خدمات لازم به کودکان خیابانی در حال فعالیت هستند. وی با اشاره به این که ۲۳۰ کودک خیابانی در اردبیل شناسایی شده است بیان کرد: ۹۰ درصد کودکان خیابانی استان بومی و ۱۰ درصد غیربومی هستند که درصدد هستیم با تلاش مسئولان و دستگاه‌های مربوطه از جمله بهزیستی و آموزش و پرورش کودکان محروم از تحصیل را به چرخه آموزشی بازگردانیم. مدیرکل بهزیستی استان اردبیل تصریح کرد: ارائه تسهیلات ضروری برای سرپرستان کودکان کار و نیز ارائه خدمات درمانی و نیز بهره‌مندی از درمان تامین اجتماعی از برنامه‌هایی است که به عنوان اولویت اساسی و مهم مطرح بوده و برنامه‌ریزی‌های لازم در این زمینه انجام یافته است. ستاری تصریح کرد: همکاری‌های لازم با بانک‌های رفاه کارگران و توسعه تعاون در این زمینه مبنای کار قرار گرفته و مدیران دستگاه‌های اداره تعاون استان ارائه آموزش‌های رایگان مهارتی به کودکان خیابانی و خانواده‌های آنان را در دستور کار قرار داده است که اقدامات لازم در حال انجام است. انتهای پیام/۱۳۱/ح
تسنیمتسنیم3 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از سمنان، جواد حق‌شناس ظهر امروز در جمع خبرنگاران با بیان اینکه امروز روز آغاز طرح اقدام ملی مسکن در این استان است اظهار داشت: در قالب این طرح در استان سمنان یک هزار و ۵۰۰ واحد احداث می‌شود. وی با بیان اینکه احداث ۴۰۰ هزار واحد در قالب طرح اقدام ملی مسکن در برنامه دولت است افزود: ۱۰۰ هزار واحد از این واحدها در شهرهای زیر ۱۰۰ هزار نفر و ۳۸ هزار واحد نیز در شهرهای بالای ۱۰۰ هزار به عهده بنیاد مسکن است یعنی درمجموع احداث ۱۳۸ هزار واحد مسکونی طرح اقدام ملی به عهده بنیاد مسکن انقلاب اسلامی ایران است. معاون مسکن شهری بنیاد مسکن انقلاب اسلامی با بیان اینکه امروز در فاز نخست اجرای این طرح ملی در شهرستان شاهرود ۲۴ واحد کلنگ زنی شد افزود: در گام‌های بعد در شهرستان‌های سمنان، دامغان و گرمسار نیز کلنگ زنی این واحدها انجام می‌شود. حق‌شناس با بیان اینکه امروز و در فاز نخست ۱۲۰ واحد در استان سمنان کلنگ زنی می‌شود افزود: زمانی که برنامه ثبت‌نام شروع شد و متقاضیان پالایش شدند؛ پروژه‌های بعدی با حضور متقاضیان شروع می‌شود. وی خاطرنشان کرد: علاوه بر طرح اقدام ملی مسکن پروژه‌های دیگری نیز از محل آورده متقاضیان و تسهیلات بانکی انجام می‌شود که برای هر واحد مسکونی ۱۰۰ میلیون تسهیلات با بازپرداخت ۱۲ سال شامل ۲ سال زمان استمهال ساخت و ۱۰ سال زمان بازپرداخت است.
تابناکتابناک3 ساعت قبل
امیدواریم هر چه زودتر تکلیف موتورسیکلت‌هایی که هر روزه تعدادشان در سطح شهر قارچ گونه رشد می‌کند، مدیریت شوند. دیگر نیازی نیست که زمان طولانی باران نبارد تا آلودگی هوا در تهران اوج بگیرد؛ تنها چند روز سکون هوا می‌تواند شهر را در وضعیت نامطلوبی قرار دهد. این در حالی است که فقط ۱۵ درصد آلودگی هوا مربوط به منابع آلاینده ثابت و مابقی آن به بخش‌های دیگر تعلق می‌گیرد. وی در ادامه افزود: البته طبق گزارش‌هایی که در جلسه با پلیس راهنمایی و رانندگی ارائه شد، در سطح استان تهران حدود ۵۰۰ هزار موتورسیکلت وجود داشته که سهم شهر تهران ۲۰۰ هزار موتورسیکلت است. البته در گذشته برخی کارشناسان معتقد بودند که ۳ میلیون موتورسیکلت در سطح شهر وجود دارد؛ در حقیقت این آمار برای موتورسیکلت‌هایی بوده که از مقطعی تا به امروز تولید شده است، ولی بسیاری از این‌ها فرسوده یا در پارکینگ‌ها هستند.
تجارت‌نیوزتجارت‌نیوز3 ساعت قبل
مدیرعامل بانک مسکن با اشاره به ارسال درخواست این بانک به شورای پول و اعتبار برای افزایش سقف تسهیلات مسکن تا دو هفته آینده گفت: در فرایند تهیه طرح پرداخت تسهیلات ودیعه ایراداتی وجود داشت که پس از اصلاح به بانک مرکزی ارسال شده است. قیمت تمام شده واحدهای مسکونی شرکت انبوه ساز نیز باید به گونه‌ای باشد که نه حالت رکود بازار و نه حالت رونق بازار مسکن بر روی فعالیت این شرکت اثر منفی نگذارد. به گفته رحیمی انارکی، شرکت انبوه ساز مسکن وابسته با بانک عامل بخش مسکن قرار است اولین انبوه سازی باشد که گواهی کیفیت صادر کند همچنین شرکت مذکور توانسته مجوز تسهیل‌گری از شرکت بازآفرینی شهری دریافت کند. به گفته این مقام ارشد نظام بانکی، از ۴۰۰ هزار واحد مسکنی که در قالب طرح ملی اقدام مسکن ساخته می‌شود، ۱۴۰ هزار واحد توسط بانک عامل بخش مسکن تامین مالی می‌شود. این مقام مسئول درباره تسهیلات ودیعه مسکن (اجاره مسکن) خاطرنشان کرد: در فرایند تهیه طرح پرداخت تسهیلات ودیعه ایراداتی وجود داشت که پس از اصلاح به بانک مرکزی ارسال شده است.
ایلناایلنا3 ساعت قبل
وی اظهار داشت: بالا رفتن میانگین ارزش کالاهای صادراتی کشور از طریق تبدیل صادرات مواد اولیه به محصول نهایی با ارزش افزوده بالا صورت خواهد گرفت. در حوزه اهداف ترسیم شده، بر اساس راهبرد متنوع سازی در حوزه صادرات در سه حوزه کالایی، کشوری و بنگاهی دنبال کند. در حال حاضر سازمان توسعه تجارت در کشورهای همسایه، میزهای کشوری را فعال کرده و تعداد رایزنان بازرگانی در کشورهای هدف صادراتی را از ۵ کشور به ۱۵ کشور همسایه افزایش خواهد داد. مدرس خیابانی گفت: در عین حال دفتر دائمی اوراسیا نیز در سازمان توسعه تجارت تشکیل شده است. ضمن اینکه بانک توسعه صادرات نیز باید در این رابطه یاری‌رسان صادرکنندگان باشد.
تسنیمتسنیم3 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم، به منظور اجرای مصوبه شورای اقتصاد در زمینه ارایه تسهیلات برای افزایش ظرفیت تولید خودروهای دوگانه‌سوز، تفاهم نامه همکاری میان ایران خودرو و شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی امضا شد. مدیرعامل ایران خودرو در مراسم انعقاد این تفاهم نامه از آمادگی کامل این خودروساز برای توسعه ظرفیت‌های تولید خودرو با موتورهای گازسوز و کم مصرف خبر داد. در این جلسه گزارشی از برنامه‌ها و اقدامات ایران خودرو در زمینه توسعه ظرفیت تولید محصولات دوگانه سوز ارایه شد. ون وانا، تاکسی سمند و وانت آریسان گازسوز مهم‌ترین محصولات ایران خودرو در بخش خودروهای ناوگان حمل و نقل عمومی و نیمه سنگین است. در گام نخست ایران خودرو نسبت به جایگزینی ۱۰ هزار خودروی ون فرسوده با ون وانا با موتور پایه گازسوز ای. اف.۷ اقدام خواهد کرد.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین3 ساعت قبل
به گزارش گروه اقتصاد خبرگزاری میزان به نقل از وزارت جهاد کشاورزی، سید محمد موسوی درباره اجرای مصوبات دولت جهت پرداخت کمک بلاعوض به خسارت دیدگان از سیل در بخش کشاورزی، اعلام کرد: بر اساس گزارش‌های دریافتی از سازمان‌های جهاد کشاورزی استان‌های خسارت دیده از سیل تا تاریخ ۱۷ آذرماه ماه امسال، از تعداد ۲۳۹ هزار و ۲۹۸ پرونده به مبلغ ۱۵۱۳۶ میلیارد ریال در کمیته‌های تخصصی شهرستان‌های استان‌های خسارت دیده از سیل پس از بازدید میدانی، بررسی و تایید شد و تعداد ۱۹۸۰۳۴ پرونده به مبلغ ۱۰۶۳۲ میلیارد ریال پس از بررسی، مورد تصویب کارگروه استانی قرار گرفته است. وی ادامه داد: از این مقدار، مبلغ ۸۳۰۸ میلیارد ریال برای ۱۵۷۰۹۹ پرونده به حساب خسارت دیدگان واریز شده است. مدیرکل دفتر مدیریت بحران و کاهش مخاطرات بخش کشاورزی درباره پرداخت تسهیلات قرض الحسنه بانکی به خسارت دیدگان از سیل در بخش کشاورزی، گفت: تاکنون، تعداد ۱۴۲۳۷۸ پرونده به مبلغ ۱۲۲۴۷ میلیارد ریال از طریق سازمان جهاد کشاورزی استان‌های خسارت دیده از سیل به بانک‌های عامل معرفی و تعداد ۴۹۹۶۹ پرونده به مبلغ ۴۷۸۱ میلیارد ریال به خسارت دیدگان پرداخت شده است. بیشتر بخوانید: بیش از ۱۱ هزار میلیارد ریال غرامت سیل به کشاورزان پرداخت شدانتهای پیام/
ایسناایسنا3 ساعت قبل
معاونت فرهنگی جهاد دانشگاهی علوم پزشکی شهید بهشتی، نشست «بررسی چالش‌های فرهنگی دانشجویان» را همزمان با ایام بزرگداشت روز دانشجو برگزار کرد. وی با تاکید بر اینکه ساختار جهاد دانشگاهی فارغ از بروکراسی‌های معمول، بستر فعالیت‌های فرهنگی را برای دانشجویان فراهم کرده است، گفت: ‌ سازمان دانشجویان جهاد دانشگاهی با ایجاد کانون‌های متنوع فرهنگی و هنری در عرصه رسانه، HSE، کارآفرینی، فیلم و تئاتر و همچنین صندوق قرض‌الحسنه دانشجویان و دفتر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) بستر مناسبی برای فعالیت‌های دانشجویی فراهم کرده و از حضور دانشجویان علاقمند در این عرصه استقبال می‌کند. وی همچنین با استقبال و تقدیر از جهاد دانشگاهی به خاطر فراهم آوردن بستر مناسب برای فعالیت‌های فرهنگی دانشجویان، از اجرای برنامه‌های مشترک فرهنگی با این نهاد دانشگاهی خبر داد. وی با بیان اینکه امروز دانشجوی فعال فرهنگی از دیگر دانشجویان متمایز است، گفت: بسیاری از فعالیت‌ها و برنامه‌های فرهنگی دانشگاه با مشارکت‌های گسترده دانشجویی در حال برنامه ریزی، تدوین و اجراست. هاشم ورزی با بیان اینکه دانشجویان فعال فرهنگی با تلاش و همت خود به جایگاه‌های مطلوب دست می‌یابند، گفت: دانشجویان می‌توانند با الگو قرار دادن این دانشجویان، برای ادامه راه و تقویت فعالیت‌های فرهنگی اقدام و برنامه ریزی کنند.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین3 ساعت قبل
هرچند کمبود گاز هر سال در فصل سرما در این استان‌ها به چشم می‌آید اما امسال بعد از افزایش قیمت بنزین و نگرانی مردم از گرانی گاز و کمبود آن، ابعاد گسترده‌تری یافت و شاهد صف‌های طولانی بودیم. کمبود گاز؛ مشکل هر سالسیستان ‌و بلوچستان، با داشتن بیشترین جمعیت محروم از گاز لوله‌کشی، بیش از همه استان‌ها با مشکل کمبود سیلندر روبه‌رو بوده است. افراد زیادی برای خودرو‌شان از گاز مایع استفاده می‌کنند و به همین دلیل گاز در بخش خانگی کم می‌آید. وی با یک محاسبه سرانگشتی، دلیل رغبت مردم به استفاده از گاز مایع برای خودرو را این طور توضیح می‌دهد: گاز سالم‌ترین و ارزان‌ترین سوخت است. فقط ۲ پایگاه گاز سی‌‌. ان. جی در زاهدان و ایرانشهر وجود دارد و خودروهای گازسوز در شهرهای دیگر از گاز مایع استفاده می‌کنند.
مهرمهر3 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از پژوهشگاه بیوتکنولوژی کشاورزی، یکی از دانش آموختگان مشمول طرح بهره مندی دانش آموختگان برتر دانشگاهی از تسهیلات خدمت نظام وظیفه در پروژه سربازی خود موضوع «مطالعه تنوع فیلوژنتیکی باکتری‌های خاک‌های آلوده به نفت و بررسی توانایی جنس‌های باکتری‌های مختلف در تجزیه ترکیبات هیدروکربنی» را بررسی می‌کند. علی عبادی در جلسه دفاعیه پروژه خود با عنوان مطالعه تنوع فیلوژنتیکی باکتری‌های خاک‌های آلوده به نفت و بررسی توانایی جنس‌های باکتری‌های مختلف در تجزیه ترکیبات هیدروکربنی است، اظهار داشت: آلودگی منابع طبیعی به فرآورده‏های نفتی، اثرات زیست محیطی و اقتصادی زیان‌باری را به دنبال دارد. وی گفت: مطالعه تنوع باکتری‏‌های خاک‏های آلوده به نفت و تهیه و بهینه‏‌سازی مخلوط میکروبی متشکل از جدایه ‏هایی با توانایی بالا در تجزیه اجزای مختلف نفت می­ تواند در افزایش کارایی این فرآیند موثر باشد. وی تصریح کرد: در ادامه سه مخلوط میکروبی از جدایه‌‏های برتر تهیه شد و بررسی توان تجزیه کنندگی آن‏ها نشان داد مخلوط ایجاد شده توانایی تجزیه بیش از ۵۱ درصد از آلاینده‌­های نفتی را دارد. براساس بررسی‏‌های به عمل آمده مشخص شد که توان مخلوط‏های میکروبی در تجزیه آلاینده ­های نفتی نسبت به تک جدایه‏‌ها بیشتر است.
ایسناایسنا4 ساعت قبل
در نود و یکمین جلسه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید به منظور بهبود فضای عمومی کسب و کار و در راستای حفظ و رونق تولید در کشور، درخصوص اقدامات صورت گرفته سیستم بانکی واحدهای تولیدی بحث و تبادل نظر شد و تصمیمات لازم برای ابلاغ توسط بانک مرکزی به سیستم بانکی کشور مورد تصویب قرار گرفت. به گزارش ایسنا به نقل از وزارت صنعت، معدن و تجارت، در این جلسه مصوب شد در صورتی که محل اجرای طرح تولیدی و صنعتی جزو وثایق رهنی بانک باشد و ارزش آن بنا به نظر کارشناسی رسمی دادگستری کفاف پرداخت بدهی‌های شرکت بدهکار را داشته باشد، اولویت در اقدامات اجرایی توسط بانک‌ها و موسسات مالی و اعتباری محل اجرای طرح خواهد بود. همچنین بانک‌ها و موسسات مالی و اعتباری در صورت کفاف ارزش وثایق بنا بر نظر کارشناس رسمی دادگستری، جهت وصول مطالبات خود نباید نسبت به عدم ارائه تسهیلات، تعهدات و خدمات بانکی، انسداد حسابها یا استنکاف از ارائه دسته چک به تولیدکنندگان و مدیران واحدهای تولیدی مزبور و یا به جلب یا ممنوع‌الخروجی مدیران واحدهای مذکور، اقدام کنند. علاوه بر آن بانکها و موسسات مالی و اعتباری در مورد تسهیلاتی که وثایق ترهین آنها با کارشناس رسمی دادگستری کفاف پرداخت بدهی بانکی را دارد، حق مراجعه مستقیم به ضامنین و اقدامات تامین علیه ضامن را نداشته و ملزم هستند طلب خود را ابتدا از محل وثیقه ترهینی تسهیلات تسویه کنند و تنها در صورت اتمام عملیات اجرایی و عدم کفایت ارزش وثایق، بابت مابقی مطالبات مستقیم تسویه نشده خود حق رجوع به ضامنین را دارند. انتهای پیام
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین4 ساعت قبل
گادی آیزنکوت، رئیس پیشین ستاد کل ارتش رژیم صهیونیستی تظاهرات کنونی لبنان را فرصتی استثنایی برای دور کردن این کشور از حزب‌الله و ایران دانست. اعتمادآنلاین| گادی آیزنکوت رئیس پیشین ستاد کل ارتش رژیم صهیونیستی در یک سخنرانی در مرکز پژوهش‌های امنیت داخلی وابسته به دانشگاه تل‌آویو به ایران، لبنان، حزب‌الله و حماس پرداخت. بر اساس گزارش روزنامه «عربی ۲۱» به نقل از روزنامه صهیونیستی «معاریو»، آیزنکوت تظاهرات فعلی در لبنان را فرصتی استثنایی برای جدا کردن این کشور از ایران و حزب‌الله توصیف کرد. حزب‌الله امروز بیش از ۱۳۹ هزار موشک دارد که می‌تواند خسارت‌های بزرگی به جبهه داخلی اسرائیل بزند». تظاهرات لبنان از بیست و پنجم مهرماه و در اعتراض به قصد دولت لبنان برای وضع مالیات‌های جدید در بودجه ۲۰۲۰ آغاز شد و هنوز ادامه دارد.
ایسناایسنا4 ساعت قبل
کارخانه اختصاصی تسلا در چین به تازگی اعلام کرده است که تحت تاثیر تسهیلات دولت چین قادر خواهد بود در هفته یک هزار دستگاه خودروی برقی تسلا مدل ۳ را به تولید برساند. به گزارش ایسنا، چندماه پیش بود که شرکت آمریکایی تسلاموتورز اعلام کرد که موفق شده است از وزارت صنعت چین مجوزهای لازم برای توسعه و تولید خودروهای برقی تسلا را در خاک این کشور پهناور آسیایی اخذ کند. چین هم همانند بسیاری از کشورهای دیگر همچون انگلستان، فرانسه، اسپانیا، یونان، مکزیک و هند، تصمیم گرفته است که فروش، تولید و استفاده از خودروهای بنزینی و دیزلی را که موجب آلودگی هوا و محیط زیست می‌شوند، نهایتا تا یک دهه آینده ممنوع اعلام کند. طبق آمارهای منتشر شده در سال گذشته، ۱۵ درصد از درآمد شرکت تسلا از چین بعنوان بزرگترین بازار خودروی جهان، تامین می‌شود که به گفته تحلیلگران، انتظار می‌رود احداث کارخانه اختصاصی تسلاموتور در این کشور پهناور، فروش این خودروهای لوکس، قدرتمند و پاک تسلا افزایش بسیار بیشتری پیدا کند. انتهای پیام

به انتهای لیست رسیدید