تسهیلات بانکی

تسهیلات بانکی

خبر فوریخبر فوری6 ساعت قبل
رسیدگی به درخواست جاماندگان از دریافت یارانه بنزین از ابتدای هفته آینده وارد فاز اجرایی می‌شود. دولت با پیش بینی سازوکاری خواستار ثبت تقاضا از سوی کسانی شد که نیاز به دریافت یارانه بنزین دارند. چه کسانی منتظر نباشند؟ هر چند شمار ثبت درخواست برای دریافت یارانه بنزین بالاست اما به استناد شاخص‌های اعلامی از سوی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی بخش مهمی از کسانی که متقاضی دریافت یارانه بنزین هستند، مشمول آن نخواهند شد. گروه اول را افرادی که از سال‌ها پیش انصراف داده یا از ابتدا یارانه نقدی دریافت نکرده‌اند. یارانه بنزین برای خانوار ۱ نفره، ۵۵ هزار تومان؛ خانوار ۲ نفره، ۱۰۳ هزار تومان؛ خانوار ۳ نفره، ۱۳۸ هزار تومان؛ خانوار ۴ نفره، ۱۷۲ هزار تومان و خانوار ۵ نفره، ۲۰۵ هزار تومان تعیین شده است.
برترین‌هابرترین‌ها10 ساعت قبل
کلید به جا مانده از مردی که جسد وی در مشهد به آتش کشیده شده بود، قفل معمای این پرونده جنایی را گشود. دقایقی بعد با گزارش این حادثه به پلیس ۱۱۰، بلافاصله قاضی علی اکبر احمدی نژاد (قاضی ویژه قتل عمد مشهد) عازم محل جنایت شد و به تحقیق در این باره پرداخت. در بررسی‌های مقدماتی مشخص شد که حدود ۱۵ متر بالاتر از محل کشف استخوان‌های جسد یک مرد میان سال، آثار سوزاندن جسد وجود دارد. با جمع آوری آثار به جا مانده از این جنایت هولناک، تحقیقات گسترده در حالی آغاز شد که خبر کشف جسد سوخته در منطقه کشف رود مشهد روز بعد در صفحه حوادث روزنامه به چاپ رسید. این سرنخ به شناسایی هویت جسد انجامید و مشخص شد که مقتول در شهرستان کاشمر تاجر کشمش بوده است.
مهرمهر14 ساعت قبل
دولت اقدامات ویژه‌ای را در این حوزه ارائه نموده است که با اقدامات مدیریت شهری، تکمیل‌شده است، از تخفیف تا ۱۰۰ درصدی در صدور پروانه‌های ساختمانی گرفته تا تسهیلات بانکی ارزان‌قیمت و انشعابات. پژمان در مورد انتظارات سرمایه‌گذاران بخش خصوصی از مدیریت شهری نیز بیان کرد: سرمایه‌گذار بخش خصوصی انتظار دارند بروکراسی اداری موجود برای انجام مراحل توافقات، وجود نداشته باشد و در مرحله بعد هم، با تغییر مدیریت‌ها، قراردادهای آن‌ها محترم شمرده‌شده و با ناملایمات و ناامنی مواجه نشوند. معاون وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: در انتها نیز سرمایه‌گذاران انتظار دارند در تعریف پروژه‌ها و محاسبات مالی آن، دغدغه‌های سرمایه‌گذاران مورد توجه قرار گیرد. وی در بخش دیگری از صحبت‌هایش به موضوع سرمایه‌گذاری خارجی اشاره کرد و افزود: در حال حاضر، دولت، سرمایه و سود سرمایه‌گذاران خارجی را که در پروژه‌های مختلف کشور سرمایه‌گذاری می‌کنند، تضمین می‌کند. پژمان گفت: مشهد ظرفیت و پتانسیل‌های بالایی برای انجام‌ پروژه‌های جدید سرمایه‌گذاری در حوزه‌های مختلف مانند فرودگاهی، قطار، مترو، حمل‌ونقل عمومی، سکونتگاه‌های غیررسمی و.. دارد، زیرا در حال حاضر همه نیازهای زائران و مجاوران، با پروژه‌های اجراشده برطرف نشده است و جای کار بسیاری برای ورود سرمایه‌گذاران باقی است.
وانانیوزوانانیوز17 ساعت قبل
زمان ثبت‌نام متقاضیان در طرح اقدام ملی در استان‌های یزد، همدان، چهارمحال و بختیاری، خوزستان و کرمانشاه اعلام شد. به گزارش وانانیوز، مردم استان‌های یزد، همدان، چهارمحال و بختیاری، خوزستان و کرمانشاه تا ساعت ۲۴ روز دوشنبه ۱۸ آذر مهلت ثبت نام در سامانه مسکن ملی به آدرس https: //tem. mrud. ir/ را دارند. اضافه شدن دو استان خوزستان و کرمانشاه با هدف جبران وقفه در ثبت نام مسکن ملی به دلیل قطعی اینترنت اتخاذ شد. پایان آذر ماه ثبت نام مسکن ملی در تمام استان‌ها تمام می‌شود و تا پایان همین ماه ثبت نام متقاضیان تهرانی هم برای مسکن ملی انجام می‌شود. البته زنان خودسرپرست مشروط به داشتن حداقل ۳۵ سال سن می‌توانند در این طرح نام‌نویسی کنند.
خبر فوریخبر فوری17 ساعت قبل
کلید به جا مانده از مردی که جسد وی در مشهد به آتش کشیده شده بود، قفل معمای این پرونده جنایی را گشود. دقایقی بعد با گزارش این حادثه به پلیس ۱۱۰، بلافاصله قاضی علی اکبر احمدی نژاد (قاضی ویژه قتل عمد مشهد) عازم محل جنایت شد و به تحقیق در این باره پرداخت. در بررسی‌های مقدماتی مشخص شد که حدود ۱۵ متر بالاتر از محل کشف استخوان‌های جسد یک مرد میان سال، آثار سوزاندن جسد وجود دارد. با جمع آوری آثار به جا مانده از این جنایت هولناک، تحقیقات گسترده در حالی آغاز شد که خبر کشف جسد سوخته در منطقه کشف رود مشهد روز بعد در صفحه حوادث روزنامه خراسان به چاپ رسید. وقتی کارآگاهان به منزل مرد مذکور رفتند و کلید کشف شده را وارد قفل در حیاط کردند ناگهان قفل چرخید و بدین ترتیب هویت جسد مشخص شد.
تسنیمتسنیم21 ساعت قبل
تمرکز دولت تا پایان سال برای طرح‌های اشتغالی روی تبصره ۱۸ قانون بودجه ۹۷ و برنامه اشتغال روستایی و عشایری است. با توجه به اینکه طرح ایجاد اشتغال از منابع تبصره ۱۸ اینچنین است، تبصره ۱۸هیچ شغلی را برای کشور ایجاد نخواهد کرد. در ضمن، آورده بخش خصوصی بابت مشارکت مدنی دوره ساخت حدود ۵۵ هزار میلیارد ریال و ۱۰۰ هزار میلیارد ریال برای احداث روبناها و زیربناها برآورد می‌گردد. در ضمن، حدود ۴۰ میلیارد ریال از کمک بلاعوض دولت برای سه رسته فعالیت این حوزه استفاده خواهد شد. افزون بر این، حدود ۸۱۷ میلیارد ریال یارانه سود تسهیلات برای سه برنامه معرفی شده اختصاص پیدا می‌کند.
خبر فوریخبر فوری1 روز قبل
وزارت کار از زمان شروع پرداخت کمک معیشت دولت به خانوارها با صدور چندین اطلاعیه در مورد نحوه ثبت درخواست متقاضیان راهکارهایی را اعلام کرده است. بسیاری از خانواده‌ها از عدم پرداخت کمک معیشت خانوار معترض شدند و خود را مستحق دریافت آن دانستند، در این میان وزارت کار از سوی دولت متولی شناسایی خانواده‌ها و پرداخت کمک معیشت دولت به آن‌ها شد. وزارت کار از زمان آغاز اجرای طرح پرداخت کمک معیشت دولت به خانوارها تا کنون درخصوص نحوه ثبت درخواست خانواده‌های متقاضی ۷ اطلاعیه صادر کرده است. اطلاعیه شماره ۱ وزارت کاردر اطلاعیه شماره ۱ وزارت کار در مورد نحوه درخواست دریافت کمک معیشت خانوار آمده است؛ کمک حمایت معیشتی دولت پس از بررسی‌های انجام شده به حدود ۶۰ میلیون نفر پرداخت می‌شود. همچنین شریعتمداری وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی درباره راستی آزمایی خانوارهای متقاضی کمک معیشتی دولت گفت: از خانواده‌هایی که متقاضی درخواست دریافت کمک معیشت خانوار هستند راستی آزمایی می‌شود و آزمون وسع گرفته می‌شود.
مهرمهر1 روز قبل
به گزارش خبرنگار مهر، حشمت الله عسگری غروب پنج‌شنبه در جلسه کارگروه بخش کشاورزی شهرستان‌های گرمسار و آرادان به میزبانی یکی از تالارهای شهر گرمسار بابیان اینکه وجود تعاونی‌ها باعث شد تا همه کشاورزان درگیر حل مسائل و مشکلات خود به صورت فردی نشوند، ابراز داشت: مشکلات حوزه کشاورزی به دست خود واحدها در غالب تعاونی پیگیری می‌شود. وی بابیان اینکه سازوکاری که در راستای بیمه ارایه شده باید عملیاتی و تعاونی‌ها مسئله بیمه را متقبل شوند، افزود: این طرح در استان سمنان می‌تواند به صورت پایلوت و کشوری انجام شود. معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار سمنان بابیان اینکه بانک عامل ارتباط خوبی را با کشاورزان برقرار کرده و مشکلات ایجادشده با تدابیری لازم قابل حل خواهد بود، ابراز داشت: انتظار از طرح‌های حمایتی دولت نباید فراگیر تلقی شود، تلاش برای اینکه همه گروه‌ها را تحت حمایت وسیتره قرار گیرد یک ‌آفت خواهد بود که موجب عدم نتیجه بخشی موثر در رفع موانع و مشکلات گروه هدف می‌شود. ‌عسگری بابیان اینکه یکی از ایرادات در نظام برنامه‌ریزی این است که نسخه شفابخش، برنامه مشخص و خاص برای مشکلات وجود ندارد، تصریح کرد: بروکراسی کار زیاد و زمانی مجوزی برای انجام فعالیتی صادر می‌شود نشان می‌دهد که شناسنامه آن فعالیت گرفته‌شده است و باید در ارائه خدمات و پرداخت تسهیلات بانکی نیز دارای ارزش و اعتبار باشد. وی بابیان اینکه سمنان اولین استان کشور در همراهی و پاسخگویی به استعلامات بانکی بوده است، افزود: استان سمنان نشان داده که از سال‌های قبل از انقلاب در خرد جمعی و کار جمعی ‌عملکرد خوبی را دارد و اتحادیه‌ها در تامین و تولید بخش‌های مختلف خصوصا بخش کشاورزی موفق بودند.
تسنیمتسنیم1 روز قبل
به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از القدس العربی، محاکمه مسئولان بلندپایه در دوره عبدالعزیز بوتفلیقه رئیس‌جمهور سابق الجزایر به اتهام فساد آغاز شد. از سوی دیگر عبدالسلام بوشوراب وزیر صنایع اسبق الجزایر به دلیل فرار به خارج در دادگاه حاضر نشد. این افراد در پرونده مونتاژ خودرو به سوء استفاده از موقعیت، اعطای مزایای غیرقانونی به دیگران، اخذ غیرقانونی تسهیلات بانکی و پولشویی متهم هستند. صدها شهروند الجزایری نیز برای مشاهده محاکمه این مقامات که در پرونده فساد مونتاژ خودرو در مقابل ساختمان دادگاه تجمع کردند. وی گفت که مجوز تاسیس ساخت کارخانه مونتاژ خودرو با هدف تولید ثروت با توجه به کاهش شدید بهای نفت صورت گرفته است.
تسنیمتسنیم1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از اصفهان، حجت‌الاسلام و المسلمین سید ابراهیم رئیسی پیش از ظهر امروز در دیدار با فعالان، کارآفرینان و صنعت‌گران استان اصفهان با گرامیداشت ولادت امام حسن عسگری (ع) اظهار داشت: حضور اثربخش فعالان اقتصادی در اقتصاد مقاومتی و در مقابله با اخلال دشمنان توطئه دشمن را ناامید می‌کند. رئیس قوه قضائیه خاطرنشان کرد: امروز در جنگ اقتصادی قرار داریم و باید مقرراتی متناسب با جنگ صورت گیرد تا فعالان اقتصادی فعال عمل کنند و موانع از پیش پای تولید کننده باید برداشته شود. وی گفت: به نظر من بهترین کمک کننده در برخورد با مفسدان اقتصادی خود مولدان و تولیدکنندگان اقتصادی هستند، کار اقتصادی نیاز به امنیت دارد و نباید نا امنی و اخلال در تولید ایجاد شود. حجت‌الاسلام والمسلمین رئیسی خاطرنشان کرد: استفاده از نظر متخصصان نیز باید صورت گیرد و شنیدن حرف مشاور به کشف حقیقت برای تصمیم سازان کمک می‌کند و نظر کارشناسان باید در حوزه قضاوت داخلی باشد. رئیس دستگاه قضا خاطرنشان کرد: یقین دارم همانند عرصه‌های مختلف، نیروهای جوان کشور و سربازان گمنان کشور با حضور مردم شهید پرور اصفهان و با رهنمودهای مقام معظم رهبری و فعالان اقتصادی دشمن نا امید و دوستان انقلاب خوشحال می‌شوند.
ایسناایسنا1 روز قبل
ایسنا/کرمان رئیس دادگستری شهرستان زرند تاکید کرد: باید قوانین بانکی به کمک تولیدکنندگان داخلی بشتابد و تسهیلات بانکی به طور عادلانه تقسیم شود. حجت الاسلام والمسلمین «محمود محمدی» در جمع نمازگزاران زرندی اظهار کرد: باید کارگاه‌های تولیدی کوچک و خانگی را دایر و تولید داخلی را زنده کنیم و همه مردم و مسئولان تعصب بر استفاده از کالای داخلی داشته باشیم. وی گفت: ملت ایران چهل سال است که با تحریم دست و پنجه نرم می‌کند و امروز برهمه ما مشهود است که تنها راه مقابله با این تحریم‌ها اقتصاد مقاومتی و حرکت به سمت و سوی تولید داخلی است. محمدی ادامه داد با توجه به درپیش بودن انتخابات مجلس از مردم می‌خواهم کسانی را به نمایندگی برگزینند که تعهد به مسائل دینی و مذهبی و منافع عمومی مردم را داشته باشند. انتهای پیام
ایسناایسنا1 روز قبل
ایسنا/لرستان رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان از پرداخت بیش از ۵۷ میلیارد تومان وام بلاعوض به کشاورزان خسارت‌دیده از سیل استان خبر داد. وی خاطرنشان کرد: با تصویب هیئت دولت مبنی بر جبران بخشی از خسارات وارده به کشاورزان بیش از ۳۰ هزار پرونده در استان لرستان تشکیل شد و تاکنون به ۱۴ هزار پرونده بیش از ۵۷ میلیارد تومان وام بلاعوض به حساب کشاورزان خسارت دیده از سیل واریز شده و یا در حال پرداخت است. بازدار اضافه کرد: خسارات وارده به بخش شیلات لرستان بالغ بر ۱۳ میلیارد تومان بوده که تاکنون مبلغ ٨ میلیارد تومان به حساب پرورش‌دهندگان واریز شده و مابقی طی روزهای آینده پرداخت خواهد شد. وی ادامه داد: پرداخت خسارت به‌صورت بلاعوض و تسهیلات بانکی ارزان‌قیمت است و تاکنون مبلغ ۵۶ میلیارد تومان تسهیلات بانکی به ٨ بانک عامل واگذار شده و بالغ بر ۲۲ میلیارد تومان آن به کشاورزان پرداخت شده است. چنانچه نیاز به حضور کشاورزان باشد با توجه به اطلاعات موجود در پرونده به آن‌ها اطلاع‌رسانی خواهد شد.
رکنارکنا2 روز قبل
دقایقی بعد با گزارش این حادثه به پلیس ۱۱۰، بلافاصله قاضی علی اکبر احمدی نژاد (قاضی ویژه قتل عمد مشهد) عازم محل جنایت شد و به تحقیق در این باره پرداخت. در بررسی‌های مقدماتی مشخص شد که حدود ۱۵ متر بالاتر از محل کشف استخوان‌های جسد یک مرد میان سال، آثار سوزاندن جسد وجود دارد. این سرنخ به شناسایی هویت جسد انجامید و مشخص شد که مقتول در شهرستان کاشمر تاجر کشمش بوده است. وقتی کارآگاهان به منزل مرد مذکور رفتند و کلید کشف شده را وارد قفل در حیاط کردند ناگهان قفل چرخید و بدین ترتیب هویت جسد مشخص شد. ادامه تحقیقات در این پرونده پیچیده جنایی نشان داد که بعد از پیدا شدن جسد مقتول، مبلغی از حساب وی با دستگاه پوز از یک درمانگاه معروف در کاشمر برداشت شده است.
فارسفارس2 روز قبل
مدیرعامل شرکت انتقال آب خلیج‌‌فارس گفت: طرح انتقال آب از خلیج‌فارس به ۳ استان هرمزگان، کرمان و یزد در حال اجراست و در حال حاضر ۷۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد. به گزارش خبرگزاری فارس از رفسنجان، یاری امروز در حاشیه بازدید از اجرای خط انتقال لوله طرح انتقال آب خلیج‌فارس در نزدیکی سرچشمه اظهار داشت: از سال ۹۲ برای اجرای این طرح مجوزهای لازم اخذ شده و شروع به‌کار کرده است و اکنون ۷۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد. مدیرعامل شرکت انتقال آب خلیج‌فارس ادامه داد: برای اجرای این طرح عظیم ملی ۷۲۱ نفر در این پروژه مشغول هستند و این پروژه در ۳ فاز آب‌رسانی به شرکت گل‌گهر سیرجان، مس سرچشمه و چادرملوی یزد در حال اجراست و با راه‌اندازی این پروژه کمک قابل توجهی به تقویت سفره‌‌های آب زیر‌زمینی می‌شود. یاری اذعان داشت: علی‌رغم تحریم‌ها و مسائل سخت کاری پروژه مشکل خاصی ندارد و امیدواریم که این آب از دریا به استان‌های کشور انتقال یابد و مناطق نیازمند به آب به‌ویژه بخش صنعت از آن بهره‌مند شوند. احمد انارکی‌محمدی اظهار کرد: ما در کشور آب را در بحث‌های میوه، باغات، زراعت و محصولات آبی و روان‌آب‌هایی که از کشور خارج شده است صادر کردیم.
تجارت‌نیوزتجارت‌نیوز2 روز قبل
یک تشکل کشوری در حوزه ساخت مسکن، تک‌نسخه گشایش قفل بازار مسکن را به دولت ارائه کرد. هر چند پارامترهای مختلفی از بیرون بازار مسکن طی سال‌های اخیر مشکلاتی را برای بخش صنعت به‌وجود آورده اما سهم «رکود مسکن» در «رکود تولید صنایع»، قابل‌توجه است. در کل کشور نیز قدرت خرید وام مسکن حداقل نصف شده است. بنابراین آنچه به سرکوب تقاضای خرید مسکن مربوط می‌شود، ترکیب دو اثر کاهش قدرت وام مسکن و افت توان اقتصادی متقاضیان خرید مسکن است. در حال حاضر بیشترین سقف وام خرید مسکن مربوط به وام خانه اولی‌ها در تهران است که ۱۶۰ میلیون تومان است.
کجاروکجارو2 روز قبل
شهرداری تهران، برنامه‌ی پیشنهادی خود برای کاهش آلودگی هوای تهران را منتشر کرد که در صورت تزریق اعتبارات و همت مسئولان می‌توان بخش قابل ملاحظه‌ای از آلودگی هوای تهران را طی ۴ سال کاهش داد. معاونت حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری تهران با انتشار برنامه‌ی جامع پیشنهادی کاهش آلودگی هوا اعلام کرد که برای کاهش آلودگی هوا در کلان‌شهر تهران به ۱۷ هزار میلیارد تومان بودجه نیاز است. برنامه کاهش آلودگی هوا با تأکید بر کاهش ذرات معلق و غلظت ۲٫۵ میکرون تنظیم شده و از همین‌رو تمرکز اصلی بر کاهش تولید ذرات اولیه از منابع و ذرات ثانویه ناشی از آلاینده‌های nox و voc است و صرفا به منابع تولید آلایندگی در داخل مرزهای تهران می‌پردازد. سالانه بین ۴۰۰۰ تا ۵۰۰۰ شهروند تهرانی جان خود را در مواجهه مستقیم با ذرات معلق هوای تهران از دست می‌دهند و صدمه اقتصادی آلودگی هوای تهران حدود ۱۲۰ هزار میلیارد تومان در سال تخمین زده شده است. بنابراین، برای کاهش حدود ۹ درصدی انتشار ذرات معلق به ۱,۵۸۴ میلیارد تومان بودجه‌ی عمومی در حوزه‌ی جایگزینی اتوبوس‌های شرکت واحد نیاز است.
مازن آنلاینمازن آنلاین2 روز قبل
اتاق‌های بازرگانی کشور چکیده و نماینده بخش خصوصی کشور در همه مجامع هستند و نظرات و دیدگاه‌های آنها برای دولت و تصمیم گیران با اهمیت است. معاون اول رئیس جمهوری با تأکید بر اینکه فعالیت در بخش خصوصی کاری دشوار است، خاطر نشان کرد: بخش خصوصی باید به عنوان موتور اصلی حرکت اقتصادی کشور مورد توجه قرار بگیرند چراکه آنها قادرند کشور را به توسعه برسانند. اتاق بازرگانی باید با ارتباط بیشتری با قوه قضاییه در رفع نگرانی فعالان اقتصادی داشته باشد. جهانگیری با بیان اینکه برخورد با فساد اقتصادی گسترده با برخورد با ۴ مفسد اقتصادی تفاوت دارد، اظهار کرد: برخورد با فساد به معنای از بین بردن شرایط فساد است. گاهی اوقات من می‌گویم که پولدارها باید برای آرامش کشور برای مستضعفان هزینه کنند.
مازن آنلاینمازن آنلاین2 روز قبل
پیام مازند - معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی متوسط قیمت ساخت آپارتمان در طرح اقدام ملی مسکن را از ۲ تا ۲٫۵ میلیون تومان در هر متر مربع اعلام کرد۴ شرط اصلی برای ثبت نام مسکن ملی اعلام شد «محمود محمودزاده»، معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی در خصوص قیمت هر واحد آپارتمان در این طرح، گفت: قیمت هر متر مربع خانه در این طرح بسته به شرایط واحد مسکونی و ساختمان متفاوت است. به گفته معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی در سامانه اعلام شده برای ثبت نام انتخاب متراژ و نوع مصالح درنظر گرفته شده است. وی توضیح داد که برای جلوگیری از توقع ذهنی مردم که به عنوان نمونه می‌توانند با فلان رقم صاحب خانه شوند هیچ رقم نهایی برای خانه‌های طرح اقدام ملی اعلام نمی‌شود. جزئیات ثبت‌نام از متقاضیان در طرح اقدام ملی۴ شرط اولیه ثبت نام در طرح اقدام ملی اعلام شدمحمودزاده ادامه داد: طرح اقدام ملی از سال گذشته و برای ساخت ۴۰۰ هزار واحد مسکونی در نظر گرفته شد و در همه شهرهای کشور و برای ساکنان کلانشهرها در شهرهای جدید ساخته خواهد شد. زنان مجرد بالای ۳۵ سال هم می‌توانند در طرح اقدام ملی صاحبخانه شوندمحمودزاده در خصوص شراط تاهل دراین طرح و وجود متقاضیان مجرد گفت: خانم‌های مجرد بالای ۳۵ سال و نیز زنان مجرد سرپرست خانوار هم می‌توانند در این طرح ثبت نام کنند.
مهرمهر2 روز قبل
فاطمه نظری در این جلسه اظهارداشت: مجموعه گردشگری سرزمین رباتها، نخستین پارک رباتیک، محیطی علمی، فناوری، تفریحی برای عموم مردم است که می‌تواند به عنوان یک طرح ملی مطرح شود. وی افزود: اجرای طرح بزرگ سرزمین رباتیک، می‌تواند در فناوری رباتیک و انیماترونیک، کمک به تثبیت جایگاه ملی استان، توسعه علم رباتیک و تبدیل شدن قزوین به قطب گردشگری در این صنعت کمک کند. این مبتکر و مخترع قزوینی تصریح کرد: امروز وارد عصر رباتیک شده‌ایم و به جرات قرن ۲۱ یکی از پایه هایش بر رباتیک استوار است و ۲۵ درصد مشاغل آینده به رباتیک تعلق دارد به طوری که سرزمین رباتیک کره جنوبی و ناکازاکی ژاپن یک ظرفیت ارزشمند در اقتصاد آنها محسوب می‌شود. نظری یادآورشد: مجموعه سرزمین ربات‌ها ۲٫۵ هکتار وسعت خواهد داشت و شامل سرزمین رباتها، باغ وحش رباتیک، بخش نمایش ربات‌های جدید، ربات رستم، رستوران رباتیک، سالن چند منظوره جشنواره رباتیک، باشگاه آموزشی رباتیک، از دیگر بخش‌های طرح سرزمین رباتها در قزوین است. وی اظهارامیدواری کرد با اجرای طرح ملی سرزمین رباتیک ضمن تثبیت جایگاه قزوین در صنعت رباتیک گامی در مسیر توسعه گردشگری و ایجاد نشاط علمی برای جوانان برداشته شود.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین2 روز قبل
معاون امور باغبانی وزارت جهاد کشاورزی گفت: ایران با سطح زیرکشت ۱۲ هزار و ۴۰۰ هکتار و میزان تولید بیش از ۳۶۲ هزار تن کیوی مقام چهارم جهان را دارد. اعتمادآنلاین| محمدعلی طهماسبی، معاون امور باغبانی وزارت جهاد کشاورزی با بیان این مطلب تصریح کرد: سال گذشته با صادرات حدود ۱۴۰ هزار تن کیوی، بیش از ۹۷ میلیون دلار ارزآوری برای کشور حاصل شده است. وی در راستای تداوم تولید مطلوب و تامین نیاز داخلی و همچنین برنامه ریزی برای حفظ بازارهای صادراتی محصول کیوی، تاکید کرد: بهره برداران و تشکل‌ها لازم است با تشکیل زنجیره تولید تا بازار، استفاده از نظام کشاورزی قراردادی و ایجاد صندوق تخصصی اقدام کنند. معاون امور باغبانی وزارت جهاد کشاورزی گفت: با پیگیری‌های به عمل آمده توسط وزارت جهاد کشاورزی امکان بهره مندی صادرکنندگان کیوی از تسهیلات بانکی با نرخ ۱۴٫۵ درصد از بانک کشاورزی فراهم شده است.
مهرمهر2 روز قبل
به گزارش خبرنگار مهر، سید حسن میرعماد بعدازظهر چهارشنبه در نشست با مدیران شهرستان‌ها به میزبانی اداره کل جهاد سمنان بابیان اینکه حوزه کشاورزی در مدیریت بحران باید مورد توجه واقع شود، ابراز داشت: تغییرات اقلیمی و شرایط آب و هوایی در بخش کشاورزی اثرگذار بوده است به نحوی که طی چند سال اخیر شاهد سرمازدگی محصولات یا بروز سیل در روستاها هستیم. وی بابیان اینکه اقدامات پیشگیرانه می‌تواند مخاطرت بخش کشاورزی را به حداقل کاهش دهد، افزود: تغییرات دمای، شرایط جوی، بروز آفات و امراض و شیوع ریز گردها از عواملی است که بخش کشاورزی را همواره با چالش و مشکلات بسیاری مواجه می‌کند. مدیر کل جهاد کشاورزی استان سمنان بابیان اینکه نوسانات دمایی و جوی ظرف ۴۸ ساعت خسارات میلیاردی به بخش کشاورزی وارد می‌کند، ابراز داشت: برای این منظور طرح‌های پیشگیری از مخاطرات باید به‌صورت ۱۰۰ درصد موردحمایت قرار گیرند چراکه معتقدیم به ازای صرف هر یک ریال در بحث پیشگیری می‌توان چندین برابر از وقوع خسارت جلوگیری می‌شود. میرعماد بابیان اینکه برای به ثمر رسیدن مصون ماندن از حوادث قهری باید اقدامات پیشگیرانه از اثربخشی بالایی برخوردار باشند، تصریح کرد: تقویت زیرساخت‌ها، جذب و پرداخت تسهیلات بانکی و کمک‌های بلاعوض مجموعه کارهایی که می‌تواند مخاطرات حوزه کشاورزی را کاهش دهد. وی بابیان اینکه ۹۰ درصد بخش کشاورزی و امنیت غذایی کشور وابسته به همین مدیریت بحران است، افزود: همین یک جمله اهمیت توجه به مخاطرات تهدیدکننده بخش کشاورزی را دوچندان می‌کند که می‌بایست این اقدامات پیشگیرانه در اولویت کار مسئولان ذی‌ربط واقع شود.
مازن آنلاینمازن آنلاین2 روز قبل
پیام مازند - ساری - مدیرکل راه و شهرسازی مازندران سهم این استان از طرح ملی مسکن را حدود ۱۸ هزار واحد اعلام کرد. اجرای طرح مسکن ملی از آبان ماه امسال با ثبت نام از متقاضیان در ۱۰ استان دیگر حالت جدی به خود گرفت. سیدمحمد نظری روز چهارشنبه به خبرنگار ایرنا گفت: برای اجرای طرح اقدام ملی مسکن در ۲۳ شهر مازندران اراضی شناسایی شد که با شروع ثبت نام به متقاضیان معرفی می‌شود. افرادی که قصد دارند از شهر خاصی متقاضی مسکن ملی شوند، بدانند که باید دارای حداقل ۵ سال سابقه سکونت اخیر در شهر مورد تقاضا باشند. برچسب‌هاوزارت راه و شهرسازی مازندران اقدام ملی تولید و عرضه مسکن
ایسناایسنا2 روز قبل
طی یکی دو روز گذشته شاخص‌هایی که بر اساس آن برخی از افراد از گرفتن کمک معیشتی دولت باز ماندند، اعلام شد. یکی از جاماندگان از کمک معیشیتی دولت به ایسنا، می‌گوید: در حالیکه یارانه بگیر و بازنشسته هستم و توان مالی بالایی ندارم کمک معیشیتی دولت به حسابم واریز نشده است. مهرداد، سرپرست خانواده‌ای است که می‌گوید کمک معیشتی دولت به حسابش واریز نشده و با وجود پیامک به شماره‌ای که دولت اعلام کرده هیچ پاسخی به ما داده نشد. این بخشی از صحبت افرادی است که کمک‌ معیشیتی دولت را دریافت نکرده‌اند. محسن نیرومند با بیان اینکه مطابق این تغییرات ۶۶ درصد جمعیت استان اصفهان مشمول پرداخت یارانه معیشتی شدند، ادامه می‌دهد: بعد از پرداخت یارانه معیشتی در کشور مشخص شد که نزدیک به سه میلیون نفر در استان اصفهان مشمول یارانه معیشتی شده‌اند.
ایسناایسنا2 روز قبل
ایسنا/فارس مدیر عامل شرکت شهرک‌های صنعتی فارس گفت: بر اساس قانون، دفترچه قرارداد منعقد شده بین شرکت شهرک‌های صنعتی استانی با واحدهای صنعتی، ­ حکم سند رسمی برای دریافت تسهیلات بانکی دارد و بانک‌ها ملزم به قبول آن هستند و در صورتیکه بانک از پذیرش آن خودداری کند تخلف کرده است. احد فتوحی چهارشنبه ۱۳ آذر در جریان بازدید از ناحیه صنعتی انجیره مرودشت بیان کرد: در دو سال اخیر شاهد شتاب در تکمیل زیرساخت‌های ناحیه صنعتی انجیره مرودشت هستیم و طرح‌های مختلفی با هدف تکمیل زیرساخت‌ها انجام شده و این روند ادامه دارد. او افزود: در این مدت طرح اصلاح شبکه توزیع آب و نیز توسعه و تکمیل زیرسازی و اسفالت خیابان‌های این ناحیه صنعتی و توسعه و تکمیل شیکه روشنایی اجرا شده است. مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی فارس با بیان اینکه ناحیه صنعتی انجیره از نواحی صنعتی روستایی انتقال یافته از جهادکشاورزی به این شرکت است، گفت: اصلاح و تکمیل زیرساخت‌ها و تطبیق آن با استانداردهای شهرک‌های صنعتی انجام شده است. فتوحی عنوان کرد: دراین ناحیه صنعتی با ۲۷ هکتار مساحت ۳۸ قرارداد واگذاری زمین با سرمایه‌گذاران منعقد شده که تاکنون ۱۷ واحد بهره‌بردار با اشتغال‌زایی ۲۴۰نفر در مرحله فعالیت و سایر واحدهای صنعتی نیز در مرحله ساخت‌ و ساز قرار دارد.
افکارنیوزافکارنیوز2 روز قبل
افکارنیوز، به گزارشهیات وزیران در جلسه روز چهارشنبه کار بررسی لایحه بودجه سال ۱۳۹۹ کل کشور را به پایان رساند و آن را تصویب کرد. اخبار سیاسی- در این جلسه که به ریاست حجت الاسلام حسن روحانی رئیس جمهوری برگزار شد، کلیه تبصره‌های باقی مانده از لایحه بودجه سال ۱۳۹۹ کل کشور پس از بحث و بررسی، به تصویب هیات وزیران رسید تا جهت رسیدگی و تصویب نهایی به مجلس شورای اسلامی ارائه شود. بر این اساس، برای احداث یک هزار واحد مسکونی شهری به ازای هر واحد تا سقف ۱۲۰ میلیون ریال کمک بلاعوض اختصاص یافت. دولت همچنین جهت تأمین هزینه اسکان موقت برای یک هزار واحد مسکونی به ازای هر واحد تا سقف ۱۲۰ میلیون ریال کمک بلاعوض و جهت تأمین هزینه‌های پشتیبانی و ارائه خدمات فنی و مدیریتی و آواربرداری نیز ۵۰ میلیارد ریال اختصاص داد. آیین نامه تشکیلات مرکز اطلاعات مالی اصلاح شدبا تصویب دولت، آیین نامه تشکیلات مرکز اطلاعات مالی اصلاح شد.
فارسفارس2 روز قبل
موهبتی از ایجاد پایگاه اطلاعات برخط درمان بیمه‌شدگان کشور خبر داد و گفت: این پایگاه اواخر دی یا اوایل بهمن‌ماه سال‌جاری راه‌اندازی خواهد شد که نقش مهمی در ساماندهی امور دارد، چرا که با این راه‌اندازی یکی از آرزوهای نظام بیمه‌ای کشور محقق خواهد شد. مدیرعامل سازمان بیمه سلامت به اقدامات انجام شده در حوزه هدفمند کردن بیمه رایگان اشاره و تاکید کرد: این اقدام که با ارزیابی وسع مالی انجام می‌شود موجب مهاجرت بخشی از جامعه هدف به صندوق‌های مورد نظر شده است. مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ادامه داد: اجرای طرح پوشش بیمه اجباری از ۱۳ آبان‌ماه در کشور آغاز شده است. مدیرعامل سازمان بیمه سلامت با تاکید بر اینکه بیمه رایگان روستاییان حذف نشده است، ادامه داد: باید متوجه بود که کسانی که وسع مالی دارند، باید هزینه بیمه خود را در دوران سلامت بپردازند. وی افق آینده بیمه سلامت را مربوط به برنامه‌ها دانست و افزود: هر چند رقابت در بیمه‌های پایه معنی خاصی ندارد ولی رضایت‌مندی باید مد نظر قرار گیرد.
مهرمهر2 روز قبل
محمد محمدی قیداری در گفتگو با خبرنگار مهر از واگذاری ۲۰ واحد مسکونی به مددجویان تحت پوشش استان زنجان به مناسبت هفته معلولان خبردادو گفت: مسکن دار کردن معلولین از اولویت‌ها و برنامه‌های مهم بهزیستی است و در این زمینه از همه ظرفیت خود استفاده می‌کند. وی اظهار کرد: از این تعداد واحد مسکونی معلولان، هشت واحد به خانوارهای ۲ معلول روستایی، چهار واحد به خانوارهای ۲ معلول و بیشتر شهری و هشت واحد به خانوارهای تک معلولی و بی سرپرست تحت پوشش بهزیستی واگذار می‌شود. مدیرکل بهزیستی استان زنجان، گفت: واگذاری مسکن برای خانواده‌های دارای دو معلول از سال ۹۳ آغاز و نسبت به شناسایی واجدین شرایط اقدام شد و در این میان بیش از۸۵ درصد مسکن ۲ معلول‌ها در استان زنجان به واجدین شرایط واگذارشده است. وی گفت: برای احداث و واگذاری مسکن برای خانواده‌های دو معلول در شهرها مبلغ ۲۵۰ میلیون ریال کمک بلاعوض و در شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر ۲۷۰ میلیون ریال و در سطح روستاها نیز ۲۰۰ میلیون ریال پرداخت می‌شود. مدیرکل بهزیستی استان زنجان یاد آورشد: همچنین برای خانوارهای دارای ۲ فرزند معلول روستایی، میزان تسهیلات بانکی اعطا شده ۱۵۰ میلیون ریال، میزان کمک‌های بلاعوض ۲۰۰ میلیون ریال و میزان معافیت‌های اعمال شده برای انشعابات آب، برق، گاز، صدرو پروانه و عوارض شهرداریمعادل ۳۰ میلیون ریال است.
مهرمهر2 روز قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از وزارت جهاد کشاورزی، محمدعلی طهماسبی با بیان این مطلب تصریح کرد: سال گذشته با صادرات حدود ۱۴۰ هزار تن کیوی، بیش از ۹۷ میلیون دلار ارزآوری برای کشور حاصل شده است. وی در راستای تداوم تولید مطلوب و تامین نیاز داخلی و همچنین برنامه ریزی برای حفظ بازارهای صادراتی محصول کیوی، تاکید کرد: بهره برداران و تشکل‌ها لازم است با تشکیل زنجیره تولید تا بازار، استفاده از نظام کشاورزی قراردادی و ایجاد صندوق تخصصی اقدام کنند. معاون امور باغبانی وزارت جهاد کشاورزی گفت: با پیگیری‌های به عمل آمده توسط وزارت جهاد کشاورزی امکان بهره مندی صادرکنندگان کیوی از تسهیلات بانکی با نرخ ۱۴٫۵ درصد از بانک کشاورزی فراهم شده است.
کرد آنلاینکرد آنلاین2 روز قبل
متهم ردیف پنجم مرداد علی کرم نیا، فرزند موسی، کارمند گمرک، متهم است به دریافت رشوه، مشارکت در قاچاق سازمان یافته و حرفه‌ای قطعات خودرو. متهم ردیف ششم حسن صفریان فرزند حسین، کارمند گمرک متهم به دریافت رشوه، مشارکت در قاچاق سازمان یافته و حرفه‌ای قطعات خودرو و متهم ردیف هفتم مهدی شهابی فرزند نصرالله، کارمند گمرک، متهم است به دریافت رشوه، مشارکت در قاچاق سازمان یافته و حرفه‌ای قطعات خودرو. شاهمرادی گفت: نماینده شرکت ایران خودرو در استان قزوین بعد از مشاهده قطعات ترخیص شده در سامانه ایران خودرو تأیید می‌کند که این قطعات مربوط به خودرو‌های بنزین سوز بوده و برای خودرو‌های گازسوز کاربرد ندارد. وی گفت: همچنین شرکت، مابقی قطعات وارداتی را به شرکت ایران خودرو فروخته و اقدام به پرداخت رشوه به شرکت‌های ایران خودرو، سایپا و کارکنان اداره صمت کرده است. شاه محمدی گفت: در این پرونده مجوز از اداره صمت برای واردات قطعات گازسوز با تعرفه ۵ درصد مشاهده می‌شود.

به انتهای لیست رسیدید