تسهیلات مسکن

تسهیلات مسکن

خبرآنلاینخبرآنلاین5 ساعت قبل
شاخص بورس در جریان معاملات امروز بازار سرمایه با رشد ۵۰۹۶واحدی به کار خود پایان داد و تعداد ۳میلیارد و ۶۹۲میلیون سهم و حق‌تقدم به‌ارزش ۲۰۳۳میلیارد تومان در ۵۱۸هزار نوبت مورد دادوستد قرار گرفت. بر این اساس سهامداران شرکت‌های صنایع کاغذسازی کاوه، سیمان سپاهان و سیمان بهبهان امروز بیشترین رشد قیمت را در بورس اوراق بهادار و در مقابل سهامداران شرکت‌های قند اصفهان، سیمان فارس نو و نوش مازندران نیز بیشترین کاهش را در سبد سهام خود داشتند. بر اساس این گزارش، در بازارهای فرابورس ایران هم با معامله ۱۹۳۴میلیون ورقه به‌ارزش ۱۲۷۰میلیارد تومان در ۳۵۰هزار نوبت، آیفکس ۶۹واحد رشد کرد و در ارتفاع ۴۲۲۸واحد قرار گرفت. در این بازار هم امروز سهامداران شرکت‌های افرانت، صنایع فولاد آلیاژی یزد و تولید برق ماهتاب کهنوج بیشترین رشد قیمت را داشتند و انواع اوراق تسهیلات مسکن به همراه شرکت‌های سرمایه‌گذاری مس سرچشمه، دارویی ره‌آورد تامین و کشاورزی و دامپروری بینالود هم بیشترین کاهش قیمت را شاهد بودند.
تسنیمتسنیم7 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، شاخص بورس در جریان معاملات امروز بازار سرمایه با رشد ۵۰۹۶واحدی به کار خود پایان داد و تعداد ۳میلیارد و ۶۹۲میلیون سهم و حق‌تقدم به‌ارزش ۲۰۳۳میلیارد تومان در ۵۱۸هزار نوبت مورد دادوستد قرار گرفت. بر این اساس سهامداران شرکت‌های صنایع کاغذسازی کاوه، سیمان سپاهان و سیمان بهبهان امروز بیشترین رشد قیمت را در بورس اوراق بهادار و در مقابل سهامداران شرکت‌های قند اصفهان، سیمان فارس نو و نوش مازندران نیز بیشترین کاهش را در سبد سهام خود داشتند. بر اساس این گزارش، در بازارهای فرابورس ایران هم با معامله ۱۹۳۴میلیون ورقه به‌ارزش ۱۲۷۰میلیارد تومان در ۳۵۰هزار نوبت، آیفکس ۶۹واحد رشد کرد و در ارتفاع ۴۲۲۸واحد قرار گرفت. در این بازار هم امروز سهامداران شرکت‌های افرانت، صنایع فولاد آلیاژی یزد و تولید برق ماهتاب کهنوج بیشترین رشد قیمت را داشتند و انواع اوراق تسهیلات مسکن به همراه شرکت‌های سرمایه‌گذاری مس سرچشمه، دارویی ره‌آورد تامین و کشاورزی و دامپروری بینالود هم بیشترین کاهش قیمت را شاهد بودند. انتهای پیام/
فارسفارس12 ساعت قبل
مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خراسان‌جنوبی گفت: یک هزار و ۱۰۶ واحد مسکن محرومان در استان تکمیل و آماده بهره‌برداری است که در برخی از این واحدها مردم مستقر شده که به احتمال زیاد در سفر نوبخت به استان، تعدادی از این واحدها به‌طور رسمی به بهره‌برداری می‌رسد. علی‌اصغر آسمانی‌مقدم امروز در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در بیرجند، اظهار داشت: سهمیه بنیاد مسکن انقلاب اسلامی برای ساخت مسکن محرومان از محل سفر رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور به استان خراسان‌جنوبی، ساخت پنج هزار واحد مسکونی بوده است. مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خراسان‌جنوبی به تشریح آخرین وضعیت ساخت پنج هزار واحد مسکونی ویژه محرومان استان خراسان‌جنوبی پرداخت و بیان داشت: تاکنون شش هزار و ۲۱۴ پرونده برای دریافت تسهیلات مسکن محرومان در روستا‌های استان تشکیل شده است. وی تبیین کرد: عملیات اجرایی چهار هزار و ۵۰۷ واحد مسکن محرومان در روستا‌های استان شروع شده که از این تعداد سه هزار و ۸۰۲ واحد به مرحله فنداسیون، سه هزار و ۷۵ واحد به مرحله دیوار چینی، دو هزار و ۳۷۷ واحدبه مرحله اجرای سقف و یک هزار و ۷۷۰ واحد به مرحله سفت‌کاری رسیده است. مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خراسان‌جنوبی با اعلام اینکه یک هزار و ۱۰۶ واحد مسکن محرومان در خراسان‌جنوبی تکمیل و آماده بهره‌برداری است، تصریح کرد: در برخی از این واحدها مردم مستقر شده‌اند که به احتمال زیاد در سفر نوبخت به استان، تعدادی از این واحدها به‌طور رسمی به بهر‌ه‌برداری می‌رسد.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین1 روز قبل
در حالی معاون وزیر راه از افزایش وام مسکن مهر به ۴۵ میلیون تومان خبر داده که به نظر می‌رسد دولت به جز فشار بر متقاضیان راهکار دیگری برای تکمیل پروژه‌های این طرح ندارد. وی همچنین با بیان این‌که اتمام مسکن مهر دغدغه دولت است، افزود: پرونده مسکن مهر به جز آنهایی که مشکل حقوقی و پیشرفت زیر ۳۰ درصد دارند باید تا پایان سال جاری در تمام کشور بسته شود. طی شش سال اخیر دولت وعده‌های متعددی را برای اتمام پروژه‌های مسکن مهر داده که آخرین آنها مربوط به انتهای سال جاری است. در این مسیر نیز تسهیلات مسکن مهر از ۲۵ به ۵۰ میلیون تومان افزایش یافته است. بر این اساس بود که وام بخشی از واحدهای مسکن مهر پردیس از ۴۰ میلیون به ۵۰ میلیون تومان افزایش یافت.
بازار سرمایه ایرانبازار سرمایه ایران1 روز قبل
بر اساس این گزارش، محدودیت زمانی عدم فروش توسط خریداران در تمامی نمادهای معاملاتی اوراق تسهیلات مسکن بانک مسکن به مدت ۴ ماه است و محدودیت عدم فروش توسط خریداران اوراق برای نمادهای اوراق گواهی که فقط چهار ماه تا پایان معاملات آن در بازار فرابورس باقی مانده، اعمال نمی‌شود. به همین دلیل در این مقطع زمانی، نمادهای معاملاتی «تسه ۹۶۰۹، تسه ۹۶۱۰ و تسه ۹۶۱۱ و تسه ۹۶۱۲» مشمول محدودیت مذکور نیست. افزون بر این، اعتبار تمامی اوراق گواهی صادره جهت اخذ تسهیلات تا یک ماه پس از توقف نماد معاملاتی آن در بازار فرابورس است. زمان اعتبار گواهی حق تقدم تسهیلات مسکن بانک ملیاز سویی دیگر، در بخش دوم اطلاعیه مدیر عملیات بازار فرابورس در خصوص نمادهای اوراق گواهی حق تقدم استفاده از تسهیلات مسکن بانک ملی آمده که اعتبار تمامی اوراق تسهیلات مسکن بانک ملی «تملی» برای نقل و انتقال «خرید و فروش» در بازار فرابورس از روز ۱۵ ماه ذکر شده در شرح نماد به مدت ۲ سال تقویمی است. در همین حال، اعتبار تمامی اوراق گواهی صادره برای اخذ تسهیلات تا یک ماه پس از توقف نماد معاملاتی آن در بازار فرابورس است و محدودیت حجمی هر سفارش خرید «حداکثر تعداد اوراق بهادار در هر سفارش» برای نماد معاملاتی اوراق گواهی حق تقدم استفاده از تسهیلات مسکن بانک ملی به تعداد ۲۴۰ ورقه تعیین شده است.
خبرآنلاینخبرآنلاین1 روز قبل
وی همچنین با بیان این‌که اتمام مسکن مهر دغدغه دولت است، افزود: پرونده مسکن مهر به جز آنهایی که مشکل حقوقی و پیشرفت زیر ۳۰ درصد دارند باید تا پایان سال جاری در تمام کشور بسته شود. مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن با اشاره به اینکه تسهیلات مسکن مهر از ۴۰ به ۴۵ میلیون تومان افزایش یافته است، تصریح کرد: در بحث مسکن و با اعمال سیاستهای حمایتی به دنبال این هستیم که بتوانیم دغدغه به حق مردم در بحث خانه دار شدن را حل کنیم. برای این کار نیز وزارت راه و شهرسازی بهترین راهکار تامین منابع مالی را افزایش تسهیلات این طرح دانسته است. در این مسیر نیز تسهیلات مسکن مهر از ۲۵ به ۵۰ میلیون تومان افزایش یافته است. بر این اساس بود که وام بخشی از واحدهای مسکن مهر پردیس از ۴۰ میلیون به ۵۰ میلیون تومان افزایش یافت.
رکنارکنا1 روز قبل
وی همچنین با بیان این‌که اتمام مسکن مهر دغدغه دولت است، افزود: پرونده مسکن مهر به جز آنهایی که مشکل حقوقی و پیشرفت زیر ۳۰ درصد دارند باید تا پایان سال جاری در تمام کشور بسته شود. به گزارش تسنیم، طی شش سال اخیر دولت وعده‌های متعددی را برای اتمام پروژه‌های مسکن مهر داده که آخرین آنها مربوط به انتهای سال جاری است. برای این کار نیز وزارت راه و شهرسازی بهترین راهکار تامین منابع مالی را افزایش تسهیلات این طرح دانسته است. در این مسیر نیز تسهیلات مسکن مهر از ۲۵ به ۵۰ میلیون تومان افزایش یافته است. بر این اساس بود که وام بخشی از واحدهای مسکن مهر پردیس از ۴۰ میلیون به ۵۰ میلیون تومان افزایش یافت. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین1 روز قبل
در حالی معاون وزیر راه از افزایش وام مسکن مهر به ۴۵ میلیون تومان خبر داده که به نظر می‌رسد دولت به جز فشار بر متقاضیان راهکار دیگری برای تکمیل پروژه‌های این طرح ندارد. وی همچنین با بیان این‌که اتمام مسکن مهر دغدغه دولت است، افزود: پرونده مسکن مهر به جز آنهایی که مشکل حقوقی و پیشرفت زیر ۳۰ درصد دارند باید تا پایان سال جاری در تمام کشور بسته شود. طی شش سال اخیر دولت وعده‌های متعددی را برای اتمام پروژه‌های مسکن مهر داده که آخرین آنها مربوط به انتهای سال جاری است. در این مسیر نیز تسهیلات مسکن مهر از ۲۵ به ۵۰ میلیون تومان افزایش یافته است. بر این اساس بود که وام بخشی از واحدهای مسکن مهر پردیس از ۴۰ میلیون به ۵۰ میلیون تومان افزایش یافت.
تسنیمتسنیم1 روز قبل
وی همچنین با بیان این‌که اتمام مسکن مهر دغدغه دولت است، افزود: پرونده مسکن مهر به جز آنهایی که مشکل حقوقی و پیشرفت زیر ۳۰ درصد دارند باید تا پایان سال جاری در تمام کشور بسته شود. به گزارش تسنیم، طی شش سال اخیر دولت وعده‌های متعددی را برای اتمام پروژه‌های مسکن مهر داده که آخرین آنها مربوط به انتهای سال جاری است. برای این کار نیز وزارت راه و شهرسازی بهترین راهکار تامین منابع مالی را افزایش تسهیلات این طرح دانسته است. در این مسیر نیز تسهیلات مسکن مهر از ۲۵ به ۵۰ میلیون تومان افزایش یافته است. بر این اساس بود که وام بخشی از واحدهای مسکن مهر پردیس از ۴۰ میلیون به ۵۰ میلیون تومان افزایش یافت.
ایبناایبنا1 روز قبل
به گزارش خبرنگار ایبنا، ناظر بازار فرابورس در آخرین روز معاملاتی هفته «چهارشنبه ۱۳ آذر ماه ۹۸» با صدور یک اطلاعیه رسمی اعلام کرد: با توجه به مصوبه ۲۸ مهر ماه ۹۴ شورای پول و اعتبار، موارد ذیل در خصوص اوراق گواهی حق تقدم استفاده از تسهیلات مسکن بانک مسکن اعمال می‌شود. بر اساس این گزارش، محدودیت زمانی عدم فروش توسط خریداران در تمامی نمادهای معاملاتی اوراق تسهیلات مسکن بانک مسکن به مدت ۴ ماه است و محدودیت عدم فروش توسط خریداران اوراق برای نمادهای اوراق گواهی که فقط چهار ماه تا پایان معاملات آن در بازار فرابورس باقی مانده، اعمال نمی‌شود. افزون بر این، اعتبار تمامی اوراق گواهی صادره جهت اخذ تسهیلات تا یک ماه پس از توقف نماد معاملاتی آن در بازار فرابورس است. زمان اعتبار گواهی حق تقدم تسهیلات مسکن بانک ملیاز سویی دیگر، در بخش دوم اطلاعیه مدیر عملیات بازار فرابورس در خصوص نمادهای اوراق گواهی حق تقدم استفاده از تسهیلات مسکن بانک ملی آمده که اعتبار تمامی اوراق تسهیلات مسکن بانک ملی «تملی» برای نقل و انتقال «خرید و فروش» در بازار فرابورس از روز ۱۵ ماه ذکر شده در شرح نماد به مدت ۲ سال تقویمی است. در همین حال، اعتبار تمامی اوراق گواهی صادره برای اخذ تسهیلات تا یک ماه پس از توقف نماد معاملاتی آن در بازار فرابورس است و محدودیت حجمی هر سفارش خرید «حداکثر تعداد اوراق بهادار در هر سفارش» برای نماد معاملاتی اوراق گواهی حق تقدم استفاده از تسهیلات مسکن بانک ملی به تعداد ۲۴۰ ورقه تعیین شده است.
برترین‌هابرترین‌ها1 روز قبل
تسنیم نوشت: معاون وزیر راه از افزایش وام مسکن مهر به ۴۵ میلیون تومان خبر داد. وی همچنین با بیان این‌که اتمام مسکن مهر دغدغه دولت است، افزود: پرونده مسکن مهر به جز آنهایی که مشکل حقوقی و پیشرفت زیر ۳۰ درصد دارند باید تا پایان سال جاری در تمام کشور بسته شود. مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن با اشاره به اینکه تسهیلات مسکن مهر از ۴۰ به ۴۵ میلیون تومان افزایش یافته است، تصریح کرد: در بحث مسکن و با اعمال سیاستهای حمایتی به دنبال این هستیم که بتوانیم دغدغه به حق مردم در بحث خانه دار شدن را حل کنیم. در این مسیر نیز تسهیلات مسکن مهر از ۲۵ به ۵۰ میلیون تومان افزایش یافته است. بر این اساس بود که وام بخشی از واحدهای مسکن مهر پردیس از ۴۰ میلیون به ۵۰ میلیون تومان افزایش یافت.
تابناکتابناک2 روز قبل
همچنین شاخص سهام آزاد شناور، ۲۹۹۰ واحد افزایش معادل ۰٫۷۹ درصد را رقم زد و به سطح ۳۸۰ هزار و ۴۳۲ واحد رسید. هر سکه یک گرمی نیز به رقم ۹۰۰ هزار تومان افزایش یافت. این وضعیت در مورد سایر خودروهای گازسوز نیز وجود دارد به‌طوری‌که پژو ۴۰۵ گازسوز نیز از ۸۰ میلیون تومان به ۹۵ یا حتی ۱۰۰ میلیون تومان هم رسیده است. پژو پارس دوگانه سوز نیز در همین دوره زمانی افزایش قیمتی برابر با ۱۴ میلیون تومان را تجربه کرده است و از قیمت ۱۰۴ میلیون تومان به قیمت ۱۱۸ میلیون تومان رسیده است. بنابراین به نظر می‌رسد که قیمت خودرو در بازار افزایش یافته، حال آنکه گازسوزها بی‌پروا اوج گرفته‌اند.
خبر فوریخبر فوری3 روز قبل
مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن با اشاره به افزایش مبلغ تسهیلات مسکن مهر به ۴۵۰ میلیون ریال، گفت: پرونده مسکن مهر باید تا پایان سال جاری در سراسر کشور بسته شود. علی نبیان، معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن در سفر به استان بوشهر، هدف از اجرای طرح اقدام ملی را تولید و عرضه مسکن در سراسر کشور دانست و گفت: سهم استان‌های مختلف از این طرح ملی مشخص و به آن‌ها ابلاغ شده است. پرونده مسکن مهر باید تا پایان سال بسته شودمعاون وزیر راه و شهرسازی، اتمام مسکن مهر را دغدغه دولت دانست و گفت: پرونده مسکن مهر جز در مواردی که مشکل حقوقی و پیشرفت زیر ۳۰ درصد دارند، باید تا پایان سال جاری در تمام کشور بسته شود. تسهیلات مسکن مهر از ۴۰۰ به ۴۵۰ میلیون افزایش یافتنبیان با اشاره به این‌که تسهیلات مسکن مهر از ۴۰۰ به ۴۵۰ میلیون ریال افزایش یافته است، اظهار کرد: در بحث مسکن و با اعمال سیاست‌های حمایتی به‌ دنبال حل دغدغه مردم برای خانه‌دار شدن هستیم. معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: با توجه به فراهم‌ بودن زمین و امکانات ساخت مسکن در شهرستان‌های استان بوشهر، این اختیار را به این استان خواهیم داد تا زمینه خانه‌دار شدن مردم منطقه را فراهم کند.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین3 روز قبل
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، علی نبیان، معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن در سفر به استان بوشهر، هدف از اجرای طرح اقدام ملی را تولید و عرضه مسکن در سراسر کشور دانست و گفت: سهم استان‌های مختلف از این طرح ملی مشخص و به آن‌ها ابلاغ شده است. پرونده مسکن مهر باید تا پایان سال بسته شودمعاون وزیر راه و شهرسازی، اتمام مسکن مهر را دغدغه دولت دانست و گفت: پرونده مسکن مهر جز در مواردی که مشکل حقوقی و پیشرفت زیر ۳۰ درصد دارند، باید تا پایان سال جاری در تمام کشور بسته شود. تسهیلات مسکن مهر از ۴۰۰ به ۴۵۰ میلیون افزایش یافتنبیان با اشاره به این‌که تسهیلات مسکن مهر از ۴۰۰ به ۴۵۰ میلیون ریال افزایش یافته است، اظهار کرد: در بحث مسکن و با اعمال سیاست‌های حمایتی به‌ دنبال حل دغدغه مردم برای خانه‌دار شدن هستیم. معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: با توجه به فراهم‌ بودن زمین و امکانات ساخت مسکن در شهرستان‌های استان بوشهر، این اختیار را به این استان خواهیم داد تا زمینه خانه‌دار شدن مردم منطقه را فراهم کند. معاون وزیر راه و شهرسازی، اجرای قانون را سرلوحه تمام اقدامات و کارهایی که در این وزارتخانه و سازمان صورت می‌گیرد، دانست و بیان کرد: در هر صورت قانون‌گذار تکالیفی به‌ عهده ما گذاشته است و ما مکلف به اجرای قانون هستیم.
تجارت‌نیوزتجارت‌نیوز3 روز قبل
یک تشکل کشوری در حوزه ساخت مسکن، تک‌نسخه گشایش قفل بازار مسکن را به دولت ارائه کرد. هر چند پارامترهای مختلفی از بیرون بازار مسکن طی سال‌های اخیر مشکلاتی را برای بخش صنعت به‌وجود آورده اما سهم «رکود مسکن» در «رکود تولید صنایع»، قابل‌توجه است. در کل کشور نیز قدرت خرید وام مسکن حداقل نصف شده است. بنابراین آنچه به سرکوب تقاضای خرید مسکن مربوط می‌شود، ترکیب دو اثر کاهش قدرت وام مسکن و افت توان اقتصادی متقاضیان خرید مسکن است. در حال حاضر بیشترین سقف وام خرید مسکن مربوط به وام خانه اولی‌ها در تهران است که ۱۶۰ میلیون تومان است.
ایسناایسنا3 روز قبل
ایسنا/بوشهر مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن با اشاره به افزایش مبلغ تسهیلات مسکن مهر به ۴۵۰ میلیون ریال، گفت: پرونده مسکن مهر باید تا پایان سال جاری در سراسر کشور بسته شود. علی نبیان، معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن در سفر به استان بوشهر، هدف از اجرای طرح اقدام ملی را تولید و عرضه مسکن در سراسر کشور دانست و گفت: سهم استان‌های مختلف از این طرح ملی مشخص و به آن‌ها ابلاغ شده است. پرونده مسکن مهر باید تا پایان سال بسته شودمعاون وزیر راه و شهرسازی، اتمام مسکن مهر را دغدغه دولت دانست و گفت: پرونده مسکن مهر جز در مواردی که مشکل حقوقی و پیشرفت زیر ۳۰ درصد دارند، باید تا پایان سال جاری در تمام کشور بسته شود. تسهیلات مسکن مهر از ۴۰۰ به ۴۵۰ میلیون افزایش یافتنبیان با اشاره به این‌که تسهیلات مسکن مهر از ۴۰۰ به ۴۵۰ میلیون ریال افزایش یافته است، اظهار کرد: در بحث مسکن و با اعمال سیاست‌های حمایتی به‌ دنبال حل دغدغه مردم برای خانه‌دار شدن هستیم. معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: با توجه به فراهم‌ بودن زمین و امکانات ساخت مسکن در شهرستان‌های استان بوشهر، این اختیار را به این استان خواهیم داد تا زمینه خانه‌دار شدن مردم منطقه را فراهم کند.
برترین‌هابرترین‌ها3 روز قبل
مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن با اشاره به افزایش مبلغ تسهیلات مسکن مهر به ۴۵۰ میلیون ریال، گفت: پرونده مسکن مهر باید تا پایان سال جاری در سراسر کشور بسته شود. ایسنا: مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن با اشاره به افزایش مبلغ تسهیلات مسکن مهر به ۴۵۰ میلیون ریال، گفت: پرونده مسکن مهر باید تا پایان سال جاری در سراسر کشور بسته شود. علی نبیان، معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن در سفر به استان بوشهر، هدف از اجرای طرح اقدام ملی را تولید و عرضه مسکن در سراسر کشور دانست و گفت: سهم استان‌های مختلف از این طرح ملی مشخص و به آن‌ها ابلاغ شده است. پرونده مسکن مهر باید تا پایان سال بسته شودمعاون وزیر راه و شهرسازی، اتمام مسکن مهر را دغدغه دولت دانست و گفت: پرونده مسکن مهر جز در مواردی که مشکل حقوقی و پیشرفت زیر ۳۰ درصد دارند، باید تا پایان سال جاری در تمام کشور بسته شود. تسهیلات مسکن مهر از ۴۰۰ به ۴۵۰ میلیون افزایش یافتنبیان با اشاره به این‌که تسهیلات مسکن مهر از ۴۰۰ به ۴۵۰ میلیون ریال افزایش یافته است، اظهار کرد: در بحث مسکن و با اعمال سیاست‌های حمایتی به‌ دنبال حل دغدغه مردم برای خانه‌دار شدن هستیم.
مازن آنلاینمازن آنلاین3 روز قبل
پیام مازند - با وام ۱۶۰ میلیون تومانی زوجین می‌توان یک اتاق ۱۲ متری در تهران خریداری کرد! وام مسکن ۱۶۰ میلیون تومانیوام ۱۶۰ میلیون تومانی زوجین تا حدود دو سال قبل حدود ۵۰ درصد قیمت یک خانه ۷۵ متری در تهران را پوشش می‌داد. به همین دلیل متقاضی چندانی برای دریافت انواع تسهیلات مسکن به بانک مراجعه نمی‌کند. در این میان رقابت منفی بانک‌ها در پرداخت سود سپرده باعث شده تا نقدینگی به دیگر بانک‌ها برود تا به گفته مدیرعامل بانک مسکن، این بانک در جذب سرمایه دچار مشکل شود. مدیرعامل بانک مسکن افزود: هم‌اکنون بیش از ۳۵۰ هزار فقره حساب صندوق پس‌انداز مسکن یکم وجود دارد که حداقل‌ها را رعایت کرده‌اند.
فارسفارس3 روز قبل
اسداله حیدری مدیر‌کل بهزیستی استان البرز در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در فردیس گفت: ۳۰ هزار معلول در سطح استان به صورت مستمر و ۲۰ هزار نفر به صورت غیرمستمر از خدمات بهزیستی بهره مند می‌شوند. وی با اشاره به برنامه‌های متنوع سازمان بهزیستی که به مناسبت هفته جهانی معلولان برگزار شد گفت: از برنامه‌های راهبردی سازمان بهزیستی کشور، تأمین سرپناه برای معلولان است و امسال با توجه به دو برابر شدن تسهیلات مسکن، مبلغ آن در اختیار خانواده‌های معلولان قرار گرفته و در جهت تهیه مسکن به آنها کمک می‌شود. مدیر‌کل بهزیستی استان البرز با اشاره به واگذاری ۹۸ واحد مسکونی به معلولان استان در شهرستان ساوجبلاغ در هفته معلولان، تصریح کرد: ۶۰۰ خانواده دارای چند معلول در استان البرز وجود دارد که برای مسکن دار شدن همه آن‌ها تلاش می‌کنیم و به زودی این خانواده‌های دارای چند معلول خانه دار می‌شوند. وی همچنین گفت: امسال طرح مسکن اجتماعی طبقات فرودست و مستضعف جامعه در دولت اجرا می‌شود که برای فردیس نیز برنامه هایی داریم که به محض ابلاغ ضوابط این طرح، سهمیه شهرستان فردیس در آن لحاظ می‌شود. انتهای پیام/ب
تسنیمتسنیم3 روز قبل
به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، شاخص بورس در جریان معاملات امروز بازار سرمایه با رشد ۱۷۱۳واحدی به کار خود پایان داد و تعداد ۳میلیارد و ۴۹۴میلیون سهم و حق‌تقدم به‌ارزش ۱۶۲۵میلیارد تومان در ۴۰۵هزار نوبت مورد دادوستد قرار گرفت. بر این اساس سهامداران شرکت‌های ماشین‌سازی نیرو محرکه، گسترش صنایع و خدمات کشاورزی و فنرسازی خاور امروز بیشترین رشد قیمت را در بورس اوراق بهادار و در مقابل سهامداران شرکت‌های قند مرودشت، کارگزاری بورس کالای ایران و افست نیز بیشترین کاهش را در سبد سهام خود داشتند. بر اساس این گزارش، در بازارهای فرابورس ایران هم با معامله ۱۷۶۱میلیون ورقه به‌ارزش ۱۲۶۴میلیارد تومان در ۲۹۴هزار نوبت، آیفکس ۴۳واحد رشد کرد و در ارتفاع ۴۱۵۹واحد قرار گرفت. در این بازار هم امروز سهامداران شرکت‌های گروه کارخانجات صنعتی تبریک، توسعه حمل و نقل ریلی پارسیان و توسعه فناوری اطلاعات خوارزمی بیشترین رشد قیمت را داشتند و انواع اوراق تسهیلات مسکن به همراه شرکت‌های دارویی ره‌آورد تامین، صنعت روی زنگان و سرمایه‌گذاری اعتلاء البرز هم بیشترین کاهش قیمت را شاهد بودند. انتهای پیام/
کرد آنلاینکرد آنلاین3 روز قبل
عصر کرد - با وام ۱۶۰ میلیون تومانی زوجین می‌توان یک اتاق ۱۲ متری در تهران خریداری کرد! وام مسکن ۱۶۰ میلیون تومانیوام ۱۶۰ میلیون تومانی زوجین تا حدود دو سال قبل حدود ۵۰ درصد قیمت یک خانه ۷۵ متری در تهران را پوشش می‌داد. به همین دلیل متقاضی چندانی برای دریافت انواع تسهیلات مسکن به بانک مراجعه نمی‌کند. در این میان رقابت منفی بانک‌ها در پرداخت سود سپرده باعث شده تا نقدینگی به دیگر بانک‌ها برود تا به گفته مدیرعامل بانک مسکن، این بانک در جذب سرمایه دچار مشکل شود. مدیرعامل بانک مسکن افزود: هم‌اکنون بیش از ۳۵۰ هزار فقره حساب صندوق پس‌انداز مسکن یکم وجود دارد که حداقل‌ها را رعایت کرده‌اند.
خوزستان آنلاینخوزستان آنلاین3 روز قبل
پیام خوزستان - با وام ۱۶۰ میلیون تومانی زوجین می‌توان یک اتاق ۱۲ متری در تهران خریداری کرد! وام مسکن ۱۶۰ میلیون تومانیوام ۱۶۰ میلیون تومانی زوجین تا حدود دو سال قبل حدود ۵۰ درصد قیمت یک خانه ۷۵ متری در تهران را پوشش می‌داد. به همین دلیل متقاضی چندانی برای دریافت انواع تسهیلات مسکن به بانک مراجعه نمی‌کند. در این میان رقابت منفی بانک‌ها در پرداخت سود سپرده باعث شده تا نقدینگی به دیگر بانک‌ها برود تا به گفته مدیرعامل بانک مسکن، این بانک در جذب سرمایه دچار مشکل شود. مدیرعامل بانک مسکن افزود: هم‌اکنون بیش از ۳۵۰ هزار فقره حساب صندوق پس‌انداز مسکن یکم وجود دارد که حداقل‌ها را رعایت کرده‌اند.
اقتصادنیوزاقتصادنیوز3 روز قبل
انبوه‌سازان در نامه‌ای به رئیس‌جمهور ضمن معرفی «سرمنشأ رکود تاریخی حاکم بر بازار مسکن»، ‌ راهکار نجات از این وضعیت را اعلام کردند. نسخه نجات ارائه شده توسط انبوه‌سازان، یک کلید مالی است که سه قفل در داخل و خارج بازار مسکن را باز می‌کند. نوع جدید وام مسکن - نسخه انبوه‌سازان- همزمان دو سمت عرضه و تقاضا را تحریک می‌کند. هر چند پارامترهای مختلفی از بیرون بازار مسکن طی سال‌های اخیر مشکلاتی را برای بخش صنعت به‌وجود آورده اما سهم «رکود مسکن» در «رکود تولید صنایع»، قابل‌توجه است. بنابراین آنچه به سرکوب تقاضای خرید مسکن مربوط می‌شود، ترکیب دو اثر کاهش قدرت وام مسکن و افت توان اقتصادی متقاضیان خرید مسکن است.
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد3 روز قبل
نماد معاملاتی شرکت توسعه فناوری اطلاعات خوارزمی اما طی معاملات این روز با رشد ۲/ ۴ درصدی همراه شد. همچنین ارزش معاملات «ثرود» در این روز بالغ بر ۶ میلیارد و ۸۴۷ میلیون تومان بود تا این نماد بیشترین ارزش معاملات گروه انبوه‌سازی را از آن خود کند. واقعیت این است که موتور محرک رشد قیمت سهام این گروه بر مبنای حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی و در نتیجه رشد قیمت محصولات تولیدی در آینده‌ است. در آن سوی بازار نماد معاملاتی شرکت داروسازی آوه سینا شاهد بیشترین خالص خرید سهام به نام حقوقی‌ها بود. بیشترین رشد قیمت در این روز با افزایش قیمت ۶/ ۰ درصدی به «اخزا۸۰۴» اختصاص پیدا کرد و در مقابل «اخزا۶۱۳» شاهد کاهش قیمت به میزان ۰۸/ ۰ درصد بود.
افکارنیوزافکارنیوز3 روز قبل
اخبار اقتصادی- وی ادامه داد: محصولات تولید ساختمان هم‌اینک بیشتر آنها با حداکثر ۳۰ درصد ظرفیت خود کار می‌کنند و آنچه مسلم است افزایش ظرفیت تولید کارخانه‌های موجود برای دولت بسیار کم‌هزینه‌تر، راحت‌تر و زوده‌بازده‌تر از ایجاد کارخانه‌های جدید است. *سقف تسهیلات خرید و تولید مسکن تا ۳۰۰ میلیون افزایش یابدبرزگر با بیان اینکه برای برون رفت از شرایط حاکم بر تولید مسکن باید دولت اقدامات مناسبی انجام دهد تاکید کرد: چنانچه دولت اقدام به افزایش مبلغ تسهیلات ساخت و امکان انتقال آن به خریدار به صورت بلندمدت کند قدرت خرید متقاضیان مسکن افزایش می‌یابد. وی افزود: قطعا با افزایش متقاضی خرید مسکن افزایش تولید و ساخت و ساز حاصل می‌شود. پس افزایش تولید مسکن موجب افزایش اشتغال و رونق اقتصادی خواهد شد و بدون هیچ تردیدی درآمد دولت و شهرداری‌ها نیز افزایش خواهد یافت. رئیس کانون انبوه سازان کشور با تاکید بر اینکه این تسهیلات اعطائی زمانی مؤثر واقع می‌شود و چرخ ساخت و ساز را به گردش در می‌آورد که حداقل تسهیلات اعطائی برای خرید و تولید هر واحد مسکونی در تهران به ۳۰۰ میلیون تومان برسد اظهار داشت: این تسهیلات می‌تواند در کلان‌شهرها ۲۵۰ میلیون تومان و در شهرهای بیش از ۵۰۰ هزار نفر جمعیت ۲۰۰ میلیون تومان و سایر شهرها ۱۶۰ میلیون تومان باشد. رئیس کانون انبوه سازان کشور با بیان اینکه نقدینگی کشور از مرز ۲۰ هزار هزار میلیارد تومان فراتر رفته است خاطر نشان کرد: براساس آمار ارائه شده توسط مسئولان، ۲۲ میلیون بد مسکن در بافت‌های فرسوده و حاشیه‌نشینی شهرها و حدود ۴۰ درصد اجاره نشین داریم که همگی براساس قانون اساسی نیاز به سر پناهی مناسب دارند.
مهرمهر4 روز قبل
محمد نبیان روز سه‌شنبه در گفت‌وگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: طرح اقدام ملی مسکن گامی در راستای کمک به برخورداری اقشار مختلف مردم از سرپناه برای تمام کشور طراحی و برنامه‌ریزی‌شده است. وی از اتمام مسکن مهر تا پایان سال خبر داد و گفت: پرونده مسکن مهر به‌جز آن‌هایی که مشکل حقوقی و پیشرفت زیر ۳۵ درصد دارند باید تا پایان سال جاری در تمام کشور بسته شود. نبیان اتمام مسکن مهر را دغدغه دولت دانست و گفت: تسهیلات مسکن مهر از ۴۰۰ به ۴۵۰ میلیون ریال افزایش‌یافته است. نبیان بیان کرد: با توجه به موجود بودن زمین و امکانات در شهرستان دیلم، این اختیار را به استان بوشهر خواهیم داد تا در زمینه مسکن دار شدن مردم منطقه فراهم شود. بنیان اظهار داشت: این زمین‌ها به نام دولت جمهوری اسلامی ایران است و نمی‌توان گفت چون بیش از چندین سال افراد در آن سکونت دارند مالک محسوب می‌شوند و باید طبق قانون مراحل لازم را برای تملک کردن طی کنند.
تسنیمتسنیم4 روز قبل
صدیف بدری در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در اردبیل اظهار داشت: یکی از طرح‌هایی که با هدف خانه‌دار کردن اقشار کم‌درآمد جامعه در دستور کار قرار گرفته طرح اقدام ملی مسکن است که در این زمینه باید دولت متناسب با نیاز مردم ورود پیدا کرده و کم و کاستی‌ها را در این زمینه جبران کند. وی با اشاره به این که ارائه تسهیلات مسکن با شرایط مالی و درنظرگیری دغدغه مردم باید اولویت قرار گیرد بیان کرد: با توجه به این که تمامی این موارد و اجرای طرح اقدام ملی مسکن در حال اجراست ولی پاسخگوی نیاز گسترده مردم نخواهد بود و باید در این زمینه اقدامات لازم و اساسی انجام یابد. سخنگوی کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی گفت: باید تامین مسکن متناسب با نیاز مردم باشد چرا که متاسفانه افزایش قیمت مسکن در ۸ سال گذشته سرسام آور بوده و اقشار کم درآمد را سردرگم کرده است و این موضوع نارضایتی مردم و افزایش نگرانی آنان از افزایش اجاره خانه‌ها را به همراه دارد. بدری با بیان این که سهم اردبیل از طرح اقدام ملی مسکن سه هزار و ۲۰۰ واحد است افزود: انتظار می‌رود با نهایی شدن مراحل ثبت‌نام اجرای این طرح در استان اردبیل روند مناسبی به خود گرفته و پاسخگوی نیاز اقشار کم‌درآمد استان باشد. انتهای پیام/ش
خبر فوریخبر فوری4 روز قبل
بر اساس گزارش‌های رسمی، دارندگان تسهیلات مسکن یکم ویژه زوجین می‌توانند در ۶ تا ۱۰منطقه شهر تهران واحدهای ۴۰ تا ۵۰ متری خریداری کنند. اما در این مناطق واحد مسکونی زیر ۱۵سال به سختی پیدا می‌شود. کاهش متوسط قیمت مسکن در تهران در ادامه روند کاهشی ماهانه قیمت مسکن از ابتدای تابستان امسال است به گونه‌ای که سبب شده تا متوسط قیمت مسکن در تعدادی از مناطق پایتخت به متری ۵٫۵ تا ۸٫۵ میلیون تومان برسد. اما اگر متقاضیان خرید مسکن از محل تسهیلات صندوق مسکن یکم قصد خرید واحد مسکونی ۴۰ متری را داشته باشند، در مناطق ۱۰ و ۱۱ تهران می‌توانند با استفاده از این تسهیلات، حدود ۸۰ درصد هزینه ملک را با استفاده از این وام تأمین کنند. اما در منطقه ۱۲ زوجین متقاضی خرید مسکن با استفاده از تسهیلات صندوق یکم می‌توانند تا حدود ۸۵ درصد ارزش ملک مورد نظر را تأمین کنند. این در حالی است که مهر ماه امسال این بانک با افزایش سقف سن بنا برای متقاضیان خرید مسکن از محل اوراق تسهیلات مسکن از ۲۰ به ۲۵ سال موافقت کرده بود که اتفاق مثبتی در راستای بهبود بازار مسکن مصرفی بوده است.
مهرمهر4 روز قبل
شرایط اقتصادی فعلی کشور همه چیز را تحت تاثیر قرار داد و موجب افزایش قیمت چشمگیر حوزه مسکن شده است. افزایش قیمت مسکن در شهرکرد موجب شده است که کسی توان خرید مسکن نداشته باشد یکی از شهروندان شهرکرد در گفت و گو با خبرنگار مهر اظهار داشت: قیمت مسکن در شهرکرد افزایش قابل توجهی داشته است و همین امر نیز موجب افزایش رهن و کرایه خانه شده است. صمیمی بیان کرد: افزایش قیمت مسکن موجب شده است که کسی توان خرید مسکن نداشته باشد و امیدی به خانه دار شدن نیز نداشته باشد. قیمت مسکن نسبت به سال گذشته سه برابر شده استرئیس اتحادیه مشاوران املاک شهرستان شهرکرد در گفت و گو با خبرنگار مهر با اشاره به افزایش قیمت بالای مسکن در شهرکرد، بیان کرد: علت رکود بازار مسکن گرانی است زیرا کسی قدرت خرید ندارد. رئیسی در پاسخ به این سئوال که بازار مسکن را چطور پیش بینی می‌کنید، تاکید کرد: امسال دیگر بازار مسکن رونقی نخواهد داشت و بعید است قیمت مسکن در شهرکرد کاهش یابد.

به انتهای لیست رسیدید