تصادف جاده‌ای

تصادف جاده‌ای

مهرمهر16 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری مهر و به نقل از روابط عمومی اورژانس تبریز، وحید شادی نیا اظهار داشت: تصادف جاده‌ای بین یک دستگاه اتوبوس با یک دستگاه کامیونت در آزادراه پیامبر اعظم آذربایجان‌شرقی ۹ مصدوم بر جا گذاشت. وی گفت: این سانحه ساعت ۲:۳۰ بامداد دوشنبه (۳۰ دی ماه) در ۱۹۰ کیلومتری آزاد راه پیامبر اعظم (ص) روی داد. شادی نیا خاطرنشان کرد: هشت مصدوم این حادثه توسط سه دستگاه آمبولانس به بیمارستان برکت امام (ره) میانه منتقل و یک نفر از آنان به صورت سرپایی درمان شد. این اتوبوس از قم عازم خوی بود.
ایسناایسنا17 ساعت قبل
به گفته مقامات هند در پی تصادف یک کامیون و یک خودرو در منطقه «چورو» ی این کشور دست‌کم هفت نفر کشته و یک نفر دیگر به طور جدی زخمی شده است. به گزارش ایسنا، این تصادف در ساعات اولیه صبح امروز (دوشنبه) در منطقه «چورو» ی ایالت غربی «راجستان» هند به وقوع پیوسته است. هر هشت کشته و زخمی این حادثه به روستایی در بخش «فتح‌پور» ایالت «راجستان» تعلق داشته‌اند. فرماندار ایالت «راجستان» ضمن ابراز تاسف و تسلیت به خانواده بازماندگان این تصادف، دستور آغاز تحقیقات در این زمینه را صادر کرده است. بنا بر گزارش خبرگزاری شینهوآ، علت تصادف هنوز مشخص نشده است.
خبر فوریخبر فوری19 ساعت قبل
سخنگوی اورژانس آذربایجان شرقی گفت: بامداد امروز سانحه رانندگی در آزادراه پیامبراعظم (ص) ۹ مصدوم برجای گذاشت. وحید شادی‌نیا اظهار داشت: تصادف جاده‌ای بین یک دستگاه اتوبوس با یک دستگاه کامیونت در آزادراه پیامبر اعظم آذربایجان‌شرقی ۹ مصدوم بر جا گذاشت. وی گفت: این سانحه ساعت ۲:۳۰ بامداد دوشنبه (۳۰ دی ماه) در ۱۹۰ کیلومتری آزاد راه پیامبر اعظم (ص) ‌روی داد. شادی نیا خاطرنشان کرد: هشت مصدوم این حادثه توسط سه دستگاه آمبولانس به بیمارستان برکت امام (ره) میانه منتقل و یک نفر از آنان به صورت سرپایی درمان شد. آزادراه پیامبر اعظم به طول حدود ۳۰۰ کیلومتر تبریز را به زنجان متصل می‌کند.
فارسفارس20 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری فارس از تبریز، وحید شادی نیا اظهار داشت: تصادف جاده‌ای بین یک دستگاه اتوبوس با یک دستگاه کامیونت در آزادراه پیامبر اعظم آذربایجان‌شرقی ۹ مصدوم بر جا گذاشت. وی گفت: این سانحه ساعت ۲:۳۰ بامداد دوشنبه (۳۰ دی ماه) در ۱۹۰ کیلومتری آزاد راه پیامبر اعظم (ص) ‌روی داد. شادی نیا خاطرنشان کرد: هشت مصدوم این حادثه توسط سه دستگاه آمبولانس به بیمارستان برکت امام (ره) میانه منتقل و یک نفر از آنان به صورت سرپایی درمان شد. وی ادامه داد: این اتوبوس از قم عازم خوی بود. آزادراه پیامبر اعظم به طول حدود ۳۰۰ کیلومتر تبریز را به زنجان متصل می‌کند.
سلامت نیوزسلامت نیوز6 روز قبل
سلامت نیوز: معاون اجتماعی و فرهنگ ترافیک پلیس راهور ناجا اعلام کرد: بر اساس جداول آماری سازمان بهداشت جهانی، سومین عامل مرگ و میر در ایران مربوط به تصادف‌های جاده‌ای است. جهانی افزود: نخستین عامل تصادفات در کشور به دلیل عدم توجه به جلو به هنگام رانندگی و ۱۰ درصد نیز به دلیل تغییر مسیر است. وی اظهار داشت: هفت میلیون نفر از بانوان در کشور دارای گواهینامه بوده که ۹٫۵ درصد بانوان درتصادفات مقصر هستند. معاون اجتماعی و فرهنگ ترافیک پلیس راهور ناجا با بیان اینکه حدود ۶۳ درصد تصادفات در حوزه ۳۰ کیلومتری شهرها رخ می‌دهد، گفت: رفتارهای غلط ترافیکی باید اصلاح شود. وی بیان داشت: اکنون ۱۰ میلیون نفر در کشور همیار پلیس هستند.
مهرمهر1 هفته قبل
شاید نقطه عطف حفاظت از یوزپلنگ آسیایی در ایران، مطالعات و پایش‌های جمعیتی با کمک دوربین‌های تله‌ای باشد. سازمان حفاظت محیط‌زیست در یک قدمی آغاز به کار ایجاد مرکز تکثیر در شرایط نیمه طبیعی در ایران قرار دارد. تصاویر به دست آمده از دوربین‌های تله‌ای و عکاسی‌های صورت گرفته توسط محیط‌بانان و حفاظتگران، نشان از زادآوری یوزپلنگ داشت. بنابراین توجه به تکثیر افراد حاضر در اسارت به عنوان گزینه مکمل فعالیت‌های جاری حفاظتی در مناطق، کاملا ضروری به نظر می‌رسد. اتفاقی که هیچگاه در شرایط تکثیر در اسارت و فنس‌های کوچک رخ نخواهد داد.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 هفته قبل
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از مهر، محسن جلیل افزود: ساعت ۱۵ و ۵۰ دقیقه برخورد دو خودروی سواری در منطقه دشتروم شهرستان بویراحمد به مرکز دیسپچ گزارش شد. جلیل با بیان اینکه بلافاصله پایگاه‌های امداد تیم‌های خود را به منطقه اعزام کردند، اظهار کرد: متأسفانه یک نفر در محل جان خود را از دست داد. جلیل ابراز داشت: مصدومین حادثه نیز به بیمارستان منتقل شدند.
مهرمهر2 هفته قبل
وی افزود: فوریت‌های پزشکی شهرستان اردستان در ۹ ماهه سال جاری نسبت به سال قبل دو درصد افزایش ماموریت داشته است. مدیرشبکه بهداشت و درمان اردستان گفت: فوریت‌های پزشکی شهرستان اردستان در سال جاری با بیش از دو هزار و ۵۰۰ ماموریت به یاری مصدومان و حادثه دیدگان رفته که از این مقدار ۶۰۰ مورد ماموریت و حوادث جاده‌ای بوده است. ذبیحی بیان داشت: ماموریت‌های تصادفی این مرکز ۷۶۳ مورد گزارش شده که ۲۶۹ مورد آن شهری و۴۹۴ مورد ماموریت جاده‌ای گزارش شده است. وی تصریح کرد: تعداد ماموریت‌های غیر تصادفی در شهرستان اردستان توسط فوریت‌های پزشکی بیش از یک هزار و ۹۰۰ مورد بوده که به ترتیب اولویت بیماریهای قلبی، تنفسی، سقوط و سایر موارد ثبت شده است. ثبت ۱۶ ماموریت ویژه توسط اورژانس اردستانمدیر شبکه بهداشت و درمان اردستان با بیان اینکه این مرکز در ۹ ماهه گذشته ۱۶ ماموریت ویژه داشته که ۱۴ مورد آن تصادف جاده‌ای است افزود: در این موارد تعداد ۳ مورد احیای موفق و ۱۳ مورد کمک به مادر باردار ثبت شده است.
صدا و سیماصدا و سیما2 هفته قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما، خبرگزاری فرانسه در گزارشی اعلام کرد، در سانحه تصادف جاده‌ای روز یک شنبه در ایتالیا شش آلمانی کشته و ۱۱ نفر دیگر زخمی شدند.
خوزستان آنلاینخوزستان آنلاین2 هفته قبل
پیام خوزستان - دزفول - رییس اداره محیط زیست پارک ملی و منطقه حفاظت شده دز گفت: پس از پیگیری حقوقی و طرح شکایت از سودجویان سه هزار مترمربع از اراضی منطقه حفاظت شده از این افراد بازپس گرفته‌شد. رضا قپانچی‌پور روز شنبه افزود: در پی تخریب و تصرف غیرمجاز بخشی از زمین‌های ملی منطقه حفاظت شده دز توسط افراد سودجو اقدام قضایی برای باز پس گیری این زمین‌ها صورت گرفت و سه هزار مترمربع زمین دوباره به زمین‌های ملی ملحق شد. وی با اشاره به جریمه سودجویان بابت ضرر و زیان وارده به محیط زیست اظهارداشت: هرگونه تخریب، تصرف و بهره‌برداری از محیط زیست و اراضی ملی ممنوع و خلاف قوانین بوده و با زمین‌خواران به شدت برخورد می‌شود. تحویل یک قلاده شغال به اداره محیط زیست پارک ملی دزرییس اداره پارک ملی دز همچنین گفت: در پی گزارش تلفنی اهالی حامی محیط زیست شهر میانرود مبنی بر مشاهده یک قلاده شغال گرفتار در کانال آب، ماموران این اداره بلافاصله عازم محل شدند. پارک ملی دز زیستگاه گونه‌های مختلف جانوری بویژه گوزن زرد ایرانی است.
خوزستان آنلاینخوزستان آنلاین2 هفته قبل
پیام خوزستان - دزفول - رییس اداره محیط زیست پارک ملی و منطقه حفاظت شده دز گفت: پس از پیگیری حقوقی و طرح شکایت از سودجویان سه هزار مترمربع از اراضی منطقه حفاظت شده دز خلع ید شد. رضا قپانچی‌پور روز شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: در پی تخریب و تصرف غیرمجاز بخشی از اراضی ملی منطقه حفاظت شده دز توسط افراد سودجو اقدام قضایی برای خلع ید این زمین‌ها صورت گرفت و سه هزار مترمربع زمین دوباره به اراضی ملی ملحق شد. وی با اشاره به جریمه سودجویان بابت ضرر و زیان وارده به محیط زیست اظهارداشت: هرگونه تخریب، تصرف و بهره‌برداری از محیط زیست و اراضی ملی ممنوع و خلاف قوانین بوده و با زمین‌خواران به شدت برخورد می‌شود. تحویل یک قلاده شغال به اداره محیط زیست پارک ملی دزرییس اداره پارک ملی دز همچنین گفت: در پی گزارش تلفنی اهالی فهیم و حامی محیط زیست شهر میانرود مبنی بر مشاهده یک قلاده شغال گرفتار در کانال آب، ماموران این اداره بلافاصله عازم محل شدند. پارک ملی دز زیستگاه گونه‌های مختلف جانوری بویژه گوزن زرد ایرانی است.
ایسناایسنا3 هفته قبل
در یک حادثه رانندگی در ولایت شرقی افغانستان دست‌کم چهار تن کشته و تعدادی دیگر مصدوم شدند. به گزارش ایسنا، مقامات محلی در ولایت لغمان امروز (یک‌شنبه) اعلام کردند: در پی وقوع این سانحه رانندگی مرگبار دست‌کم چهار تن جان خود را از دست داده و تعداد ۱۵ نفر دیگر شامل ۱۲ کودک نیز مصدوم شدند. در این حادثه که اواخر روز گذشته اتفاق افتاد دو دستگاه ون که در مسیر مقابل یکدیگر در حال حرکت بودند با هم برخورد کردند. در این حادثه چهار نفر از جمله دو زن کشته شدند. همچنین ۱۵ مصدوم این حادثه که وضعیت جسمی برخی از آنان وخیم گزارش شده به مراکز درمانی اطراف محل حادثه منتقل شدند.
صدا و سیماصدا و سیما3 هفته قبل
خلاصه ۹ بازی راه یافته به مرحله نهایی جشنواره بازی‌های رایانه جدی به این شرح است: بازی تیزرانبازی توان‌دستبازی دستکش توان‌افزابازی ریشتربازی سارایبازی شاه گیگیلیبازی هانابازی FirstAIDبازی KeepStepبه گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، از مجموع ۷۲ بازی ارسال شده به این جشنواره ۹ بازی جدی شامل «توان‌دست»، «تیزران»، «دستکش توان‌افزا»، «ریشتر»، «سارای»، «شاه گیگیلی»، «هانا»، «FirstAID» و «KeepStep» به مرحله نهایی راه یافتند که بازی «تیزران» به عنوان برتر دست یافت. بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای با برگزاری جایزه بازی‌های جدی تلاش کرده است تا از تحقیق، تولید و ترویج بازی‌های هدفمند برای آموزش، درمان، تبلیغات و … حمایت کند. این بازی به عنوان یک بازی-ورزش (Exergame)، تلاش می‌کند تا با تلفیق ورزش دوچرخه‌سواری با عناصر بازی، در راستای تندرسی و توان‌بخشی، جذابیت این ورزش را افزایش دهد. از ویژگی‌های بازی تیزران می‌توان به امکان بازی آنلاین چند نفره آن اشاره کرد. این بازی با هدف توان‌بخشی به بیماران و سالمندان، تمرینات دست را به کمک فناوری لیپ موشن شناسایی کرده و به کمک بازی، فرآیند تمرینات را جذاب می‌کند. داستان بازی درباره دونده‌ای است که باید برای عبور از موانع، از روی آن‌ها بپرد و امتیاز کسب کند. آموزش سلفژ در این بازی در بستر روایی بازی اتفاق می‌افتد. پلتفرم بازی واقعیت افزوده بوده و با استفاده از روش پروجکشن مپینگ، بازی روی زمین نشان داده می‌شود. از یک دستگاه مایکروسافت ایکس‌باکس کینکت نیز به عنوان سنسور برای تشخیص حرکات پا استفاده شده است.
ایسناایسنا3 هفته قبل
وقوع طوفانی شدید همراه با بارش سنگین برف و باران از روز چهارشنبه خسارات زیادی را به زیرساخت‌ها و جاده‌های بیروت و دیگر مناطق لبنان وارد کرده و تاکنون دو قربانی گرفته است. تیم‌های حفاظت مدنی لبنان علاوه بر شرکت در عملیات امداد و نجات افراد گرفتار در طوفان، عملیات تخلیه آب از خانه‌ها و هتل‌های مناطق سیل‌زده را آغاز کرده‌اند. هم‌چنین محصولات کشاورزی مانند موز و مرکبات تحت تأثیر سرعت بالای باد در مناطق مختلف کشور قرار گرفته و از بین رفته‌اند. انتظار می‌رود طوفان «لولو» تا روز یک‌شنبه در لبنان ادامه یابد. بنا بر گزارش خبرگزاری شینهوا، ضعیف بودن زیرساخت‌ها در لبنان از علل اصلی خسارات سنگین طوفان برشمرده شده است.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین3 هفته قبل
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا، احمد دهقان افزود: این حادثه ساعت۲۰:۴۷ دقیقه امشب در گردنه خرانق اتفاق افتاد. به گفته وی این اتوبوس با ۲۶ سرنشین از یزد عازم مشهد مقدس بود. روستای ساغند از توابع بخش خرانق در ۱۸۰ کیلومتری شهر اردکان در مسیر جاده یزد - طبس واقع شده است. مرکز شهرستان اردکان در ۶۰ کیلومتری شمال غربی شهر یزد قرار دارد. روزانه حدود ۴۰۰ هزار دستگاه خودرو در جاده‌های استان یزد تردد می‌کنند.

چالشهای پاکستان ۲۰۱۹

7+
ایرناایرنا3 هفته قبل
صدا و سیماصدا و سیما1 ماه قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما از اسلام آباد به نقل از شبکه خبری «هم نیوز»، در تصادف یک دستگاه اتوبوس مسافربری با خودروی حمل سوخت در منطقه «قله سیف الله» از نواحی ایالت بلوچستان پاکستان ۱۵ نفر کشته و چندین نفر دیگر زخمی شدند. این حادثه بامداد روز جمعه در منطقه «مهتر زئی» در نزدیکی شهر «قله سیف الله» پاکستان به وقوع پیوست که در آن یک دستگاه اتوبوس مسافربری به دلیل نقص فنی با به یک خودروی حمل سوخت برخورد کرد. در پی این حادثه، خودروی حمل سوخت آتش گرفت و اتوبوس مسافربری به دره سقوط کرد. وضعیت چند تن از مصدومان این حادثه وخیم گزارش شده است. در تصادف جاده‌ای دیگر که صبح امروز در منطقه «دیرا اسماعیل خان» پنجاب رخ داد ۵ نفر کشته شدند، شب گذشته نیز به دنبال سقوط ون مسافربری به دره در محور اسکردو- راولپندی پاکستان ۴ نفر کشته شدند.
مهرمهر1 ماه قبل
آقاخانی هدف کلی طرح زمستانی پلیس استان را همپوشانی همه دستگاه‌ها در راستای خدمت رسانی برای کاهش دغدغه مردم برشمرد. فرمانده انتظامی استان قم با بیان اینکه دستگاه‌های خدمت رسان برای آسایش مردم با یکدیگر همدل شده‌اند، اضافه کرد: از جمله اقداماتی که می‌شود برای ارتقاء توان خدمت رسانی انجام داد بحث مهم «آموزش» است. سردار آقاخانی افزود: در زمستان سال گذشته به همت همه عزیزان و مدیریت خوب مسئولان و مدیران استانی و همدلی، کاهش تصادفات فوتی بسیار بالا بود که از همه زحمت کشان این عرصه تقدیر و شکر می‌کنم. وی خاطرنشان کرد: در حوزه استحفاظی و کمربند جاده‌ای استان قم طی ۳ ماهه زمستان سال گذشته ۱۷۰ فقره تصادف بوقوع پیوست که بر اثر آن ۷ نفر فوت و ۳۵ نفر مجروح شدند. فرمانده انتظامی استان قم بیشترین علت تصادفات را عدم توجه به جلو با ۴۲ درصد و عدم توانایی در کنترل وسیله نقلیه با ۲۳ درصد طی ساعات ۱۶ تا ۲۱ عنوان کرد.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 ماه قبل
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا، محمدرضا باشوکی اظهار داشت: ساعاتی پیش حادثه تصادف یک دستگاه پژوه پارس و یک اتوبوس درمحور بیجار_دیواندره ثبت شد و آمبولانس مرکز فوریت‌های اورژانس نجف آباد به محل حادثه اعزام شد. وی با بیان اینکه محل حادثه (دره سفته) خارج از حوزه استحفاظی بیجار است، گفت: در محل حادثه طبق مشاهدات عینی ۲خودرو به شدت با هم برخورده کرده بودند و هر ۲ سرنشین خودرو پژوه پارس که از اهالی بیجار هستند، دردم جان باختند. باشوکی تصریح کرد: ۲ تن از مسافران اتوبوس نیز مصدوم شده بودند که توسط کد ۱۱۵ دیواندره، به بیمارستان امام خمینی (ره) این شهرستان منتقل شدند. سرهنگ عیسی گوهری اظهار داشت: باتوجه به شرایط جوی حاکم و یخبندان جاده‌ها، رانندگان احتیاط را چاشنی رانندگی خود کنند و از سفرهای غیرضروری بپرهیزند. شهرستان ۸۹ هزار نفری بیجار در ۱۴۲ کیلومتری شرق شهر سنندج مرکز استان کردستان قرار دارد.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 ماه قبل
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا، حمزه مهری اظهار داشت: نیروهای مرکز اورژانس ۱۱۵ در پی خبری مبنی بر برخورد ۲ خودروی سواری یک دستگاه سمند و یک دستگاه پراید در گردنه تنگ فنی بلافاصله در محل حادثه حاضر شدند. وی افزود: بر اثر این تصادف که در ۱۰ کیلومتری جنوب پلدختر در جاده پلدختر - اندیمشک رخ داد، راننده خودرو پراید بر اثر شدت جراحات وارده جان خود را از دست داد و سه نفر مجروح شدند. رییس اورژانس پلدختر گفت: مجروحان این حادثه توسط نیروهای هلال احمر رهاسازی و به وسیله سه دستگاه آمبولانس هلال احمر و اورژانس به بیمارستان امام خمینی (ره) این شهرستان منتقل شدند. مهری علت این حادثه را از سوی کارشناس تصادفات رانندگی پلیس راه ملاوی در دست بررسی اعلام کرد.
عصر ایرانعصر ایران1 ماه قبل
هم اکنون نهادی به عنوان «کمیسیون ملی راه‌ها» در وزارت راه تشکیل شده که وزارت آموزش و پرورش عضوی از این کمیسیون است. هم‌اکنون کمیسیون ایمنی راه‌ها یک نهاد اجرایی و فرابخشی نیست، لذا مصوباتش چندان ضمانت اجرایی ندارد. در مجلس نیز انواع و اقسام فراکسیون‌ها هستند که به همین ترتیب عمل می‌کنند ولی در زمینه راه‌ها چنین نیست. مسئله ایمنی راه‌ها در بودجه سال ۹۸ نسبت به سال ۹۷، ۱۷ درصد کاهش داشته است. کشته شدن تعداد زیادی از هموطنانمان در سال تبعات زیادی را برای کلیت جامعه به همراه دارد.
مهرمهر1 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اسپوتنیک، رسانه‌های خبری مکزیک گزارش دادند که در پی برخورد یک دستگاه اتوبوس مسافربری با گارد حفاظتی یک پل در ایالت «چیهوآهوآ» مکزیک ۱۳ تن کشته و ۵۰ تن دیگر زخمی شدند. طبق گزارش رسانه‌های محلی به نقل از شاهدان عینی و نیروهای خدمات اورژانس، این اتوبوس ابتدا به گارد حفاظتی پل برخورد و سپس واژگون گردید. ده تن در محل حادثه کشته شدند و ۳۲ تن دیگر به بیمارستان منتقل شدند. سه تن از مجروحان نیز در بیمارستان جان خود را از دست دادند. شایان ذکر است که سالانه حدود ۴۰۰ هزار تصادف جاده‌ای در سرتاسر مکزیک به وقوع می‌پیوندد که در این تصادفها بطور تقریبی ۱۶ هزار نفر جان خود را از دست می‌دهند.
برترین‌هابرترین‌ها1 ماه قبل
برخورد یک دستگاه اتوبوس مسافربری با گارد حفاظتی یک پل در مکزیک و واژگونی آن ۱۳ کشته و ۵۰ زخمی برجای گذاشت. خبرگزاری مهر: برخورد یک دستگاه اتوبوس مسافربری با گارد حفاظتی یک پل در مکزیک و واژگونی آن ۱۳ کشته و ۵۰ زخمی برجای گذاشت. رسانه‌های خبری مکزیک گزارش دادند که در پی برخورد یک دستگاه اتوبوس مسافربری با گارد حفاظتی یک پل در ایالت «چیهوآهوآ» مکزیک ۱۳ تن کشته و ۵۰ تن دیگر زخمی شدند. طبق گزارش رسانه‌های محلی به نقل از شاهدان عینی و نیروهای خدمات اورژانس، این اتوبوس ابتدا به گارد حفاظتی پل برخورد و سپس واژگون گردید. ده تن در محل حادثه کشته شدند و ۳۲ تن دیگر به بیمارستان منتقل شدند.
ایسناایسنا1 ماه قبل
رییس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با بیان اینکه اداره سلامت کشور بدون مشارکت خیرین، ابتر است، گفت: به عنوان نمونه دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تا پایان شهریور ۹۸ بالغ بر ۹۰۹ میلیارد تومان بدهی دارد که ۱۸۰ میلیارد آن مطالبات پیمانکاری و ۳۶۰ میلیارد تومان مطالبات شرکت‌های دارویی است. اداره سلامت کشور بدون مشارکت خیرین ابتر استرییس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با بیان اینکه اداره سلامت کشور بدون مشارکت خیرین ابتر است، ادامه داد: به عنوان نمونه دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تا پایان شهریور ۹۸ بالغ بر ۹۰۹ میلیارد تومان بدهی دارد که ۱۸۰ میلیارد آن مطالبات پیمانکاری و ۳۶۰ میلیارد تومان مطالبات شرکت‌های دارویی است. وی با بیان اینکه دانشگاه تا پایان شهریور ۹۸ حدود ۲۳۰ میلیارد تومان به پرسنل بدهکار است، عنوان کرد: همچنین تا امروز تنها ۴۲ درصد بودجه سنواتی دانشگاه تخصیص پیدا کرده است. زالی با اشاره به درآمد اختصاصی دانشگاه، ادامه داد: رقمی که دولت در ابتدای سال ۹۸ برای ما در نظر گرفت ۱۳۹۰ میلیارد تومان بود که این رقم تا به امروز ۵۸۰ میلیارد تومان یا ۶۴ درصد میزان برآورد شده است. وی با بیان اینکه وضعیت دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی نمادی از سایر دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور است، گفت: ‌ سلامت نیاز روزمره مردم کشور است، بنابراین حضور و کمک خیرین در این حوزه بسیار ارزشمند و ضروری است و ما نیز قدرشناس تمامی خیرین حوزه سلامت کشور که در شرایط سخت حامی و در کنار مردمند، هستیم.

توپ ایمن‌سازی جاده گهرباران در زمین کیست؟

11+
فارسفارس1 ماه قبل

نگاهی به عناوین روزنامه‌های جهان

74+
صدا و سیماصدا و سیما1 ماه قبل
ایسناایسنا1 ماه قبل
رسانه‌های اتیوپی از وقوع یک حادثه ترافیکی در ایالت «اورومیا» ی این کشور که ۱۸ کشته بر جای گذاشته، خبر داده‌اند. این حادثه علاوه بر ۱۸ کشته، دو زخمی نیز بر جای گذاشته است. این دو نفر به دلیل جراحات جدی که متحمل شده‌اند به بیمارستان منتقل و تحت مداوا قرار گرفته‌اند. همچنین اوایل روز گذشته، تصادف یک مینی‌بوس دیگر نیز در ایالت «اورومیا» ی اتیوپی باعث کشته شدن هفت سرنشین و زخمی شدن پنج نفر دیگر شده بود. در حال حاضر پلیس اتیوپی در حال بررسی علل احتمالی هر دو تصادف است.
خانه ملتخانه ملت1 ماه قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، الهیار ملکشاهی، در نشست علنی امروز (یکشنبه سوم آذرماه) مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور خود ضمن تبریک ایام فرارسیدن هفته بسیج، گفت: ضمن تبریک به مناسبت فرا رسیدن هفته بسیج گفت: ادای احترام می‌کنم خدمت بسیجیان و در مقابل آن عزیزان سر تعظیم فرود می‌آورم و برای مقام معظم رهبری طول عمر با عزت و توفیق در سکانداری جهان اسلام را از خداوند قادر متعال خواستارم. رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی در ادامه افزود: صمیمانه از مردم استان لرستان به خصوص شهرستان‌های کوهدشت و رومشگان و بخش‌های تابع تقدیر و تشکر می‌کنم که در مقابل توطئه دشمنان ملت و نظام اسلامی پس از گران شدن بنزین بسیار هوشمندانه عمل کردند و بار دیگر دشمن زبون را مایوس‌تر از همیشه به عقب راندند. عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس گفت: از وزیر نفت تشکر می‌کنم که با پیگیرهای لازم شهرستان رومشگان و همه روستاهای آن کاملا گاز کشی انجام شده است، در شهرستان کوهدشت از جمله شهر و روستا همه گاز کشی انجام شده و همچنین در برخی دیگر از بخش‌ها و روستاهای بخش مرکزی کوهدشت به اکثر روستاها گاز رسانی صورت گرفته است. ملکشاهی تاکید کرد: به وزیر نیرو تذکر می‌دهم علیرغم جلسات متعدد و صورت جلسه و قول وزیر نیرو تاکنون سهم عادلانه آب لرستان به خصوص حداق ۲۷۳ میلیون متر مکعب حق آبه سد معشوره و همچنین پمپاژ سد طرحان به صورت رسمی ابلاغ نشده است چرا که بنا بود که روز چهارشنبه هفته گذشته این موارد به صورت رسمی ابلاغ گردد، اما متاسفانه تاکنون انجام نشده است. وی تصریح کرد: متاسفانه پس از انتخاب و انتصاب وزیر راه و شهرسازی تعداد زیادی از پرووژه‌های راه و شهرسازی استان لرستان متوقف شدند و با حرکت لاک پشتی در پروژه‌های راه و شهرسازی کوهدشت و رومشگان علاوه بر کشته شدن تعدادی از مردم در اثر تصادف جاده‌ای غیر استاندارد موجب آسیب روانی مردم شده است، لازم میدانم از اقدامات موثر قوه قضائیه در برخورد با فساد چه در درون قوه و چه در سایر قوا که موجب امیدواری مردم و خوش بینی آنها نسبت به نظام شده است تقدیر و تشکر کنم و انتظار مردم از ریاست قوه قضائیه تداوم مبارزه با فساد است. /پایان پیام
همشهریهمشهری2 ماه قبل
محمد نفریه، معاون امور توانبخشی سازمان بهزیستی کشور، معلولیت ناشی از ضایعه نخاعی و حوادث جاده‌ای را از شدیدترین انواع معلولیت‌ها عنوان می‌کند و به ایسنا می‌گوید: بیش از ۱۱ هزار نفر از معلولان تحت پوشش بهزیستی، قربانیان تصادفات جاده‌ای هستند. نفریه گفت: از حدود ۲۶ هزار معلول ضایعه نخاعی تحت پوشش سازمان بهزیستی کشور، حدود ۱۱ هزار نفر معادل ۳۷ تا ۳۸ درصد قربانیان تصادفات جاده‌ای هستند. این مسئول اضافه کرد: همچنین از حق بیمه این افراد پولی به سازمان بهزیستی پرداخت نمی‌شود و هزینه‌های سازمان بهزیستی برای این افراد شامل محورهای خاصی است. برای مثال بخش عمده‌ای از خدمات بهزیستی مانند توزیع وسایل بهداشتی و پرداخت حق پرستاری عمدتا شامل معلولان دچار ضایعه نخاعی می‌شود. معاون امور توانبخشی سازمان بهزیستی کشور گفت: بسیاری از هزینه‌های درمانی و مشکلاتی نظیر زخم بستر و … از دیگر هزینه‌های ناشی از مشکلات ضایعه نخاعی است.
شاناشانا2 ماه قبل
به گزارش شانا به نقل از شرکت نفت مناطق مرکزی ایران، این رزمایش‌ها با هدف مقابله با تهدیدهای امنیتی و جانی، سنجش میزان آمادگی کارکنان، شناسایی نقاط قوت و ضعف، ارزیابی گروه‌های واکنش سریع، سنجش میزان کارایی تجهیزات آتش‌نشانی و ماشین‌آلات و ادوات ارتباطی برگزار شده است. بر اساس این گزارش، رزمایش مقابله با خرابکاری در میدان گازی تابناک منطقه عملیاتی پارسیان برگزار شد همچنین کارکنان منطقه عملیاتی آغار و دالان، مانور حمله فرضی هوایی به تاسیسات پالایشگاه گاز فراشبند را تمرین کردند. منطقه عملیاتی سرخون و گشوی جنوبی نیز رزمایشی براساس سناریوی حوادث موتوری و صحنه سازی تصادف جاده‌ای برگزار کرد. مانورهای یاد شده با محور بهداشت، ایمنی و محیط زیست (اچ‌اس‌یی) و با همکاری اداره‌های عملیات، حراست، تعمیرات، پشتیبانی و روابط عمومی مناطق عملیاتی برگزار شد.

به انتهای لیست رسیدید