تصویب رشته

تصویب رشته

اعتمادآنلایناعتمادآنلاین2 هفته قبل
سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: هیچ کدام از سوالات اعضای کمیسیون آموزش از وزیر علوم، تحقیقات و فناوری به صحن علنی ارجاع نشده است. میرحمایت میرزاده، سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی: اعتمادآنلاین| میرحمایت میرزاده، سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی درباره حضور منصور غلامی در جلسه امروز کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی افزود: وزیر علوم برای پاسخ به سوالات سه نفر از نمایندگان مجلس در این کمیسیون حاضر شد. وی ادامه داد: غلامی به سوال حسن کامران نماینده مردم اصفهان درباره تضییع حقوق دانشجویان دانشگاه فرهنگیان توسط سازمان سنجش آموزش کشور پاسخ داد که مقرر شد سازمان سنجش به صورت مکتوب به سوال و ایرادات وارده از سوی نماینده اصفهان پاسخ دهد. براساس آیین نامه داخلی مجلس، زمانی که سوال نماینده مجلس از وزیر مورد سوال قرار گرفته در کمیسیون تخصصی مطرح شود و آن نماینده از پاسخ‌های وزیر قانع نشود، سوال برای طرح در صحن علنی به هیات رییسه ارجاع می‌شود. منبع: ایرنا
مهرمهر2 هفته قبل
حتی در حوزه طراحی با استفاده و اقتباس از ادبیات داستانی، افسانه‌ها و اسطوره‌ها سعی در معرفی شخصیت‌های اساطیری به کودکان دارند. با توجه به اتمام جشنواره پارسال فراخوانی زدیم تحت عنوان فراخوان دومین رویداد ملی ایده آزاد و هدفمان معرفی افراد جوان و خلاق در حوزه طراحی اسباب‌بازی بود. آیدین مهدی‌زاده، مسئول کمیته طرح و برنامه جشنواره: اینکه بخواهیم درباره اهداف برگزاری جشنواره موضوعاتی را بیان کنیم باید بگوییم که این جشنواره اگر بخواهد یک هدف کلی داشته باشد ولی بیشتر اهداف جنبی جشنواره پررنگ‌تر است تا اهداف اصلی و کلی آن. یک تبادل اطلاعات خوبی میان فعالان صنعت اسباب‌بازی در این جشنواره اتفاق می‌افتد. قطعا هر چقدر به این جشنواره توجه شود انگار به صنعت اسباب‌بازی توجه شده است.
ایسناایسنا4 هفته قبل
سمیناری که طی آن ضرورت تصویب رشته تئاتر کودک و نوجوان در مقطع کارشناسی بر همگان محرز شد. این بار با این پیشنهاد مواجه شدیم که رشته تئاتر کودک و نوجوان در مقطع کارشناسی‌ارشد تصویب شود. منوچهر اکبرلو: یا در آینده ارشد خود رشته تئاتر کودک و نوجوان هم وجود داشته باشد. مدت کوتاهی پس از انقلاب، او را به عنوان مسئول تئاتر کودک و نوجوان انتخاب و سالنی در اختیارش گذاشتند و او آرام‌آرام شاخه‌های تئاتر کودک و نوجوان را گسترش داد. برعکس اینجا که می‌گویند برویم چند کار تئاتر کودک و نوجوان کنیم، شناخته که شدیم برویم روی صحنه تئاتر بزرگسال!
مهرمهر2 ماه قبل
به گزارش خبرنگار مهر، جلیل عمادی شامگاه سه شنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: راه اندازی رشته پرستاری در دانشگاه آزاد اسلامی اردستان به زودی انجام خواهد شد. وی افزود: رشته پرستاری جزء پنج اولویت اول دانشجویان درهنگام انتخاب رشته است و فارغ التحصیلان آن بلافاصله وارد بازارکارشده و شغل و حقوقشان تضمین می‌شود. گرایش به تحصیل در رشته پرستاری در اردستان افزایش یافته استرئیس دانشگاه آزاد اسلامی اردستان گفت: درحال حاضرگرایش به تحصیل در رشته پرستاری در دانشگاه آزاد اسلامی اردستان افزایش یافته است. وی ابراز داشت: با پیگیری‌های دو سال گذشته مقدمات لازم برای راه اندازی رشته پرستاری فراهم شده که پس از تلاش و پیگیریهای مسئولان ارشد شهرستان بازدید تخصصی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ازامکانات دانشگاه آزاداسلامی و بیمارستان شهیدبهشتی اردستان انجام شده است. رئیس دانشگاه آزاد اسلامی اردستان تصریح کرد: با همدلی، همراهی و پشتیبانی مسئولان شهرستان وخیرین جهت تهیه تجهیزات لازم برای تصویب رشته پرستاری تلاش کرده‌ایم که به زودی اخبار خوبی از راه اندازی اولین رشته علوم پزشکی درشهرستان اردستان اعلام خواهد شد.
مهرمهر2 ماه قبل
به گزارش خبرنگار مهر، شهاب اسفندیاری امروز در مراسم معارفه رئیس جدید دانشگاه سوره با اشاره به اینکه نهاد هنر در کشور ما در برابر سایر نهادها مظلوم است، اظهار داشت: متأسفانه در ایران رشته‌های هنر، در اولویت پایینی قرار دارند در حالی‌ که این موضوع در سایر کشورها مانند فرانسه جزو مهم‌ترین رشته‌ها محسوب می‌شوند. به طور مثال، رشته جلوه‌های ویژه یکی از پرسودترین رشته‌ها در صنایع تصویری است اما تصویب این رشته هنوز در پیچ و خم بروکراسی اداری وزارت علوم قرار دارد. وی در ادامه بر اتحاد دانشگاه‌هایی که با هنر سروکار دارند، تاکید کرد گفت: در گذشته به وزیر علوم پیشنهاد دادم که شورای ویژه‌ای برای رشته‌های هنر و رسانه تشکیل شود و ایشان هم به صورت مکتوب به قائم مقام خود این موضوع را ارجاع دادند، اما هنوز تشکیل این شورا به نتیجه نرسیده است. رئیس دانشگاه صدا و سیما با اشاره به مظلومیت هنر و ادبیات رسانه در گفتمان انقلاب اسلامی، افزود: ما شاهد پیدایش گونه‌های جدید هنری و ادبیات هستیم اما متأسفانه دانشگاه‌های ما هنوز نتوانسته‌اند این رویش‌های جدید را به نظریه و مکتب تبدیل کنند.
ایسناایسنا2 ماه قبل
رئیس جهاد دانشگاهی آذربایجان غربی از دریافت مجوز راه اندازی اولین مرکز نوآوری دانشگاه علمی کاربردی استان در مرکز علمی کاربردی جهاد دانشگاهی ارومیه خبرداد. به گزارش ایسنا، دکتر امین رستم زاده در جلسه شورای کارآفرینی مرکز آموزش علمی کاربردی جهاد دانشگاهی که با حضورمدیران گروه‌های آموزشی برگزار شد با اعلام مطلب فوق اظهار کرد: مجوز راه اندازی مرکز نوآوری جهاد دانشگاهی ارومیه با موضوع کشاورزی هوشمند از سوی دکتر امید، رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی کشور و مهدخت بروجردی، معاون پژوهش و فناوری دانشگاه جامع علمی کاربردی کشور صادر شد. رئیس جهاد دانشگاهی آذربایجان غربی افزود: این مرکز نوآوری به استناد دستورالعمل ایجاد مراکز نوآوری و مراکز رشد در دانشگاهها، ابلاغی معاونت پژوهش و فناوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری وابسته به مرکز آموزش عالی علمی کاربردی جهاد دانشگاهی ارومیه راه اندازی خواهد شد. وی افزود: این مرکز با ایده جذب خلاقیت‌ها و نوآوری‌های دانشجویان ایجادشده‌ و به دنبال حمایت از صاحبان ایده به منظور عرضه یک محصول مبتنی بر دانش و پژوهش به بازار می‌باشد. لازم به ذکر است طبق آیین نامه جدید مراکز علمی کاربردی کشور ارائه هر گونه تمدید و تصویب رشته دانشگاهی جدید منوط به طی مراحل و اخذ مجوز راه اندازی مرکز نوآوری دانشگاهی در مرکز علمی کاربردی بعنوان محیط واقعی کار می‌باشد که جهاد دانشگاهی آذربایجان غربی در راستای اجرای نظام آموزشی مهارتی دانشگاه جامع علمی کاربردی اقدام به اخد مجوز راه اندازی مرکز نوآوری جهاد دانشگاهی ارومیه با موضوع کشاورزی هوشمند کرده است.
مهرمهر3 ماه قبل
به گزارش خبرنگار مهر، جلیل عمادی صبح یکشنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار داشت: دانشگاه آزاد اسلامی با توجه به مشکلات اقتصادی تشخیص داده است تا برای دانشجویان از سال اول تحصیل وام‌های کم بهره دو تا چهار درصد را بدون ضامن تخصیص دهد. برای ایجاد رشته تربیت بدنی بیش از ۲ میلیارد ریال هزینه شده استرئیس دانشگاه آزاد اردستان با بیان اینکه برای ایجاد رشته تربیت بدنی در این دانشگاه بیش از دو میلیارد ریال هزینه شده است و یکی از رشته‌های پرطرفدار است، بیان داشت: دانشگاه آزاد اردستان حدود سه سال است که از وزارت علوم رشته پرستاری را درخواست کرده است. وی با اشاره به اینکه در این مدت وزارت علوم هیچ‌گونه رشته‌ای را مصوب نکرده است، بیان داشت: برای تصویب رشته پرستاری این دانشگاه بازدیدهای مورد نظر انجام شده است که در آینده نزدیک این درخواست مورد تأیید قرار خواهد گرفت. ۸ هسته پژوهشی در دانشگاه آزاد اردستان فعال استعمادی تاکید داشت: این دانشگاه با هشت هسته پژوهشی به فعالیت‌های خود ادامه می‌دهد که یکی از کارهای آن پیدا کردن بازار محصولات برای دانشگاه است. رئیس دانشگاه آزاد اردستان گفت: دانشگاه آزاد اردستان از فضاهای خالی استفاده بهینه دارد به نوعی که در حال حاضر با ایجاد گلخانه برای دانشگاه در آمد زایی داشته است؛ همچنین به زودی ایستگاه تلسکوپ این دانشگاه به بخش خصوصی واگذار می‌شود.
ایسناایسنا4 ماه قبل
سرپرست دانشگاه هنرهای اسلامی ایرانی استاد محمود فرشچیان ضمن اشاره به مهلت پنج روزه دانشجویان برای انتخاب رشته در مقطع کارشناسی ارشد سه رشته تازه تاسیس این دانشگاه (نگارگری، صنایع چوبی، و سفال و سرامیک) خاطرنشان کرد: ‌ دانشگاه استاد محمود فرشچیان مستقیما تحت نظارت ایشان فعالیت می‌کند و نوشدارویی برای پیکره بیمار هنر کشور است. به گزارش ایسنا، بهمن نامور مطلق در نشست خبری که امروز به مناسبت روز درهای باز دانشگاه هنرهای اسلامی و ایرانی استاد محمود فرشچیان برگزار شد، با بیان اینکه فلسفه وجودی نشست امروز، اضافه شدن مقطع کارشناسی ارشد رشته‌ نگارگری، صنایع چوبی، و سفال و سرامیک به دفترچه انتخاب رشته بوده است، توضیح داد: دانشگاه هنرهای اسلامی ایرانی استاد فرشچیان با طرح فرهنگستان هنر، تصویب شورای انقلاب فرهنگی و تحت نظارت و حمایت دانشگاه اسلامی از یک سال پیش آغاز به کار کرده است. سرپرست دانشگاه هنرهای اسلامی ایرانی استاد محمود فرشچیان افزود: ‌ طرح گروه هنرهای سنتی فرهنگستان هنر، برای تاسیس این دانشگاه بر اساس این بوده که هنر ملی و ایرانی اسلامی ما در خطر انقراض قرار گرفته و در واقع این دانشگاه نوش دارویی برای پیکره بیمار هنر کشور بوده است. بر این اساس به روز رسانی هنرهای اسلامی ایرانی و تربیت استادان برای خلق آثار هنری را هدف قرار داده‌ایم. سرپرست دانشگاه هنرهای اسلامی ایرانی استاد محمود فرشچیان اضافه کرد: ‌ برای این که به عهد خود وفا کنیم بایستی رشته‌ای تازه تاسیس می‌کردیم که نه در وزارت علوم وجود داشته باشد و نه در دانشگاه آزاد.
ایسناایسنا5 ماه قبل
شهرام اقبال‌زاده با بیان این‌که ادبیات کودک تخصص و تجربه می‌خواهد، می‌گوید: دانشگاهی شدن ادبیات کودک دستاورد بزرگ تاریخی است، اما چیزی که در برخی شبه آکادمی‌ها وجود دارد ادبیات کودک نیست بلکه فاجعه است و من اعلام فاجعه می‌کنم. او در ادامه افزود: ادبیات کودک اگر از ادبیات بزرگسال دشوارتر نباشد، قطعا آسان‌تر نیست. نویسنده‌ها باید عاشقانه و عالمانه جهان کودک را بشناسند؛ شما باید عاشق جهان کودک و نوجوان باشید تا در این حوزه بنویسید نه این‌که چون آسان است بخواهید بنویسید. شهرام اقبال‌زاده همچنین در پاسخ به این پرسش که چه راه‌کارهایی برای تقویت رشته ادبیات کودک پیشنهاد می‌کند گفت: من در جریان روند تصویب رشته ادبیات کودک توسط مرتضی خسرونژاد - رئیس پیشین مرکز مطالعات دانشگاه شیراز - بودم. او در ادامه بیان کرد: اما حالا که ادبیات کودک دانشگاهی شده به ابتذال کشیده شده است.
ایرناایرنا7 ماه قبل
به گزارش روز چهارشنبه ایرنا از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی بیرجند، آزمایشگاه هماتولوژی و اتاق آموزش مجازی دانشکده پیراپزشکی با حضور رئیس و جمعی از مسئولان دانشگاه به بهره برداری رسید. رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند از این دو مجموعه بازدید کرد و راه اندازی آزمایشگاه و اتاق آموزش مجازی را اقدامی ارزشمند در دانشکده پیراپزشکی دانست. رئیس دانشکده پیراپزشکی نیز با اشاره به برنامه ریزی این دانشکده از حدود پنج سال پیش برای جذب دانشجوی تحصیلات تکمیلی با هدف ارتقای دانشکده پیراپزشکی گفت: به همین منظور مقدمات جذب اعضای هیات علمی و امکانات مورد نیاز طبق شرایطی که مورد تاکید وزارت بهداشت است فراهم و خوشبختانه پس از بازدید بازدید هیات بورد هماتولوژی از دانشکده پیراپزشکی، با تصویب رشته کارشناسی ارشد خون شناسی (هماتولوژی) و پذیرش هفت دانشجو در این رشته موافقت شد. دکتر محمد ملکانه با اظهار اینکه برای آزمایشگاه هماتولوژی فضایی به مساحت ۴۵ مترمربع در نظر گرفته و اعتباری بالغ بر ۸۵۰ میلیون تومان هزینه شد اضافه کرد: این آزمایشگاه برای دانشجویان کاربرد دوگانه آموزشی پژوهشی دارد. وی تصریح کرد: این اتاق می‌تواند به عنوان آموزش از راه دور برای دانشجویان خارجی و همچنین تدریس به دانشجویان سایر دانشگاهای استان و سایر نقاط کشور مورد استفاده قرار گیرد.
ایرناایرنا9 ماه قبل
مدیر اورژانس پیش بیمارستانی و مدیریت حوادث دانشگاه علوم پزشکی کردستان با اشاره به فعالیت پایگاه اورژانس هوایی با یک دستگاه بالگرد در استان گفت: از زمان آغاز به کار این پایگاه تا امروز ۱۳۱ ماموریت هوایی در استان انجام شده است. معاون پژوهش فناوری دانشگاه علوم پزشکی کردستان نیز در این نشست با ارائه گزارشی از اقدامات انجام شده در این حوزه اظهار داشت: در سال جاری تعداد مقالات علمی پراستناد این دانشگاه با رشد ۶۰ درصدی مواجه شده و دانشگاه علوم پزشکی کردستان در بین ۱۵ دانشگاه برتر قرار دارد. در سال ۱۳۶۷ دانشکده پرستاری و مامایی برای پذیرش دانشجو در مقاطع کارشناس پرستاری و کاردانی مامایی نیز راه اندازی شد. با تصویب رشته پزشکی در شورای ارزیابی گسترش دانشگاه‌ها در سال ۱۳۶۹ و ادغام سازمان منطقه‌ای بهداشت و درمان، دانشکده علوم پزشکی کردستان نیز تشکیل شد. در سال ۱۳۷۱ از تجمیع دانشکده‌های پزشکی، پرستاری و مامایی، ارتقای به دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی صورت گرفت و در حال حاضر این دانشگاه دارای پنج دانشکده پزشکی، پیراپزشکی، بهداشت، دندانپزشکی و پرستاری و مامایی است.
ایرناایرنا9 ماه قبل
معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی کردستان با اشاره به اینکه در ۲ سال گذشته ۱۰۰ نفر به اعضای هیات علمی این دانشگاه اضافه شده است گفت: در حال حاضر تعداد اعضای هیات علمی در این دانشگاه ۲۶۲ نفر است. وی با بیان اینکه جمعیت دانشجویی دانشگاه نیز از ۲ هزار و ۴۰۰ نفر به ۲ هزار و ۸۱۶ نفر افزایش یافته است، افزود: در حال حاضر نسبت تعداد دانشجو به استاد در دانشگاه علوم پزشکی استان بین ۱۱ به یک متغیر است. معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی کردستان یادآور شد: در حال حاضر هفت رشته رزیدنتی داریم که تلاش می‌کنیم کیفیت این رشته را افزایش داده ضمن اینکه آن را گسترش هم بدهیم. با تصویب رشته پزشکی در شورای ارزیابی گسترش دانشگاه‌ها در سال ۱۳۶۹ و ادغام سازمان منطقه‌ای بهداشت و درمان، دانشکده علوم پزشکی کردستان نیز تشکیل شد. در سال ۱۳۷۱ از تجمیع دانشکده‌های پزشکی، پرستاری و مامایی، ارتقای به دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی صورت گرفت و در حال حاضر این دانشگاه دارای پنج دانشکده پزشکی، پیراپزشکی، بهداشت، دندانپزشکی و پرستاری و مامایی است.
ایرناایرنا9 ماه قبل
معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی کردستان اظهار داشت: براساس برنامه ریزی‌های انجام شده وضعیت دارویی بصورت هفتگی در استان رصد می‌شود و در اسرع وقت داروهای مورد نیاز جایگزین می‌شود. **فعالیت ۱۸۰ داروخانه و شرکت توزیع دارو در کردستانمعاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی کردستان در ادامه گفت: در حال حاضر ۱۹ شرکت توزیع کننده دارو و ۱۷۰ داروخانه در سطح استان فعال هستند که ۶۵ مورد از این داروخانه‌ها در مرکز استان قرار دارند. معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی کردستان به ارائه خدمات تلفیق دارویی در بیمارستان‌های استان نیز اشاره کرد و گفت: در این راستا اقدامات و برنامه ریزی‌های خاصی انجام شده است. در سال ۱۳۶۷ دانشکده پرستاری و مامایی برای پذیرش دانشجو در مقاطع کارشناس پرستاری و کاردانی مامایی نیز راه اندازی شد. با تصویب رشته پزشکی در شورای ارزیابی گسترش دانشگاه‌ها در سال ۱۳۶۹ و ادغام سازمان منطقه‌ای بهداشت و درمان، دانشکده علوم پزشکی کردستان نیز تشکیل شد.
ایرناایرنا9 ماه قبل
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کردستان افزود: سال گذشته در بازدید‌های انجام شده از این مراکز ۶۲ تن مواد غذایی فاسد و تاریخ گذشته در سطح استان جمع آوری و معدوم شد. معاون درمانی دانشگاه علوم پزشکی کردستان افزود: با اقدامات و تلاش‌های انجام شده نوزاد این مادر بدون آلودگی به این ویروس متولد شد و هر ۲ در سلامت هستند. معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کردستان افزود: در این نمونه برداری‌ها منابع آبی از نظر وضعیت فلزات سنگین، نیترات و غیره بررسی می‌شوند که در سال جاری ۴۴ مورد آرسینگ در مناطق روستایی داشتیم. در سال ۱۳۶۷ دانشکده پرستاری و مامایی برای پذیرش دانشجو در مقاطع کارشناس پرستاری و کاردانی مامایی نیز راه اندازی شد. با تصویب رشته پزشکی در شورای ارزیابی گسترش دانشگاه‌ها در سال ۱۳۶۹ و ادغام سازمان منطقه‌ای بهداشت و درمان، دانشکده علوم پزشکی کردستان نیز تشکیل شد.
ایرناایرنا9 ماه قبل
وی با بیان اینکه هم اکنون آمار انجام عمل سزارین در استان ۳۶٫۶ درصد است گفت: این آمار در زایمان‌های بار اول ۱۶ درصد است. معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی کردستان افزود: سیاست گذاری و هدف دانشگاه علوم پزشکی استان برای سال آینده این است که آمار عمل‌های سزارین را به زیر ۳۰ درصد برساند. وی به بحث نظارت در بیمارستان‌ها و مراکز درمانی استان اشاره کرد و گفت: در سال جاری نظارت و بازرسی کامل از مطب‌های خصوصی و دولتی استان، بیمارستان‌ها و مراکز درمانی انجام شده است. معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی کردستان با اشاره به حضور متخصصین پایه و تمامی تخصص‌های مورد نیاز در بیمارستان‌ها طی این ایام گفت: تلاش می‌کنیم درمانگاه‌های تخصصی در این ایام برای خدمات رسانی به مردم باز باشند. با تصویب رشته پزشکی در شورای ارزیابی گسترش دانشگاه‌ها در سال ۱۳۶۹ و ادغام سازمان منطقه‌ای بهداشت و درمان، دانشکده علوم پزشکی کردستان نیز تشکیل شد.
ایلناایلنا9 ماه قبل
با حضور رؤسای دانشگاه صدا و سیما و مؤسسه آموزش عالی علوم شناختی، تفاهم نامه همکاری‌های پژوهشی و دانشگاهی میان این دو بخش امضا شد. به گزارش ایلنا به نقل از دانشگاه صدا و سیما، شهاب اسفندیاری، رئیس دانشگاه صدا و سیما پس از امضای این تفاهم‌نامه گفت: امیدوارم این همکاری منشأ نتایج علمی و پژوهشی فراوانی برای کشور شود. رئیس دانشگاه صدا و سیما افزود: هدف اصلی این تفاهم نامه گسترش مناسبات مشترک دانشگاهی میان این دانشگاه و مؤسسه آموزش عالی علوم شناختی و ایجاد رشته‌های جدید دانشگاهی مانند رشته علوم شناختی و رسانه و جذب دانشجو در این رشته‌ها است. همچنین علیرضا مرادی، رئیس مؤسسه آموزش عالی علوم شناختی پس از انعقاد این تفاهم نامه گفت: مهمترین هدف این تفاهم نامه، گسترش فعالیت‌های بین دانشگاهی است چرا که معتقد هستیم تعامل دانشگاه‌ها باعث سهل‌الوصول‌تر شدن اهداف علمی و پژوهشی در کشور می‌شود. وی ادامه داد: لذا تصویب رشته علوم شناختی – رسانه در وزارت علوم، جذب دانشجو و برگزاری مشترک این دوره‌ها با دانشگاه تخصصی صدا و سیما در همین راستا است.
ایرناایرنا9 ماه قبل
رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان اضافه کرد: تمام تلاش ما در دانشگاه علوم پزشکی پرهیز از سیاه نمایی و سفید نمایی عملکرد حوزه‌های مختلف است چون معتقدیم با این نگاه نه تنها مشکلات مرتفع نمی‌شود بلکه استان از قافله توسعه عقب می‌ماند. وی یادآور شد: دانشگاه علوم پزشکی کردستان از نظر تجهیزات و امکانات پزشکی و درمانی استانی در حال توسعه و از نظر نیروهای جوان و تحصیل کرده از استان‌های برتر کشور است که باید تراز تجهیزات و نیروها به یک سطح برسند. در سال ۱۳۶۷ دانشکده پرستاری و مامایی برای پذیرش دانشجو در مقاطع کارشناس پرستاری و کاردانی مامایی نیز راه اندازی شد. با تصویب رشته پزشکی در شورای ارزیابی گسترش دانشگاه‌ها در سال ۱۳۶۹ و ادغام سازمان منطقه‌ای بهداشت و درمان، دانشکده علوم پزشکی کردستان نیز تشکیل شد. در سال ۱۳۷۱ از تجمیع دانشکده‌های پزشکی، پرستاری و مامایی، ارتقای به دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی صورت گرفت و در حال حاضر این دانشگاه دارای پنج دانشکده پزشکی، پیراپزشکی، بهداشت، دندانپزشکی و پرستاری و مامایی است.

به انتهای لیست رسیدید

موضوع‌های مشابه

کردستان
اجتماعی