تظاهرات عراق

تظاهرات عراق

ایرناایرنا3 ساعت قبل
به گزارش تارنمای شبکه تلویزیونی «سومریه نیوز» عراق، المالکی در توئیتی نوشت: مسؤول عواقب فاجعه‌آمیز طولانی شدن روند انتخاب نخست‌وزیر عراق در آینده، افرادی هستند که در این کار مانع ایجاد می‌کنند. وی ادامه داد: طولانی شدن مرحله انتخاب نامزد شایسته نخست‌وزیری که به دنبال حوادث تخریبی بوجود آمده در جریان تظاهرات عراق، عواقب فاجعه‌ آمیزی را ایجاد خواهد کرد که مسئولیت آن بر گردن مانع‌تراشان است. معترضان خواستار معرفی فوری نخست وزیر به دور از گروه‌های سیاسی و احزاب کنونی، انحلال پارلمان و برگزاری انتخابات آزاد هستند. وی از سال ۲۰۰۳ به بعد دو دوره نماینده مجلس عراق بوده همچنین در دولت «نوری المالکی» سمت وزیر ارتباطات را برعهده داشت. نخست‌ وزیری علاوی (درصورت انتخاب) انتقالی و محدود است و در این مدت باید بسترهای برگزاری انتخابات زود هنگام عراق را فراهم کند.
فارسفارس4 ساعت قبل
رئیس ائتلاف «دولة القانون» عراق در آستانه انتخاب نامزد نخست‌وزیری این کشور، به کسانی که در این روند خلل ایجاد می‌کنند، هشدار داد. به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «نوری المالکی» رئیس ائتلاف «دولة القانون» عراق ضمن هشدار درباره مانع‌تراشی در فرآیند انتخاب نامزد نخست‌وزیری گفت، افرادی که در این خصوص خلل ایجاد می‌کنند، مسئول «عواقب فاجعه‌آمیز» آن در آینده هستند. وی روز سه‌شنبه در صفحه توئیتر خود نوشت: «طولانی شدن مرحله انتخاب کاندیدای شایسته نخست‌وزیری به دنبال اتفاقات و رویدادهای تخریبی بوجود آمده در جریان تظاهرات عراق، عواقب فاجعه‌باری را به همراه خواهد داشت که مسئولیت آن بر گردن کسانی است که در این خصوص مانع‌تراشی می‌کنند». «عادل عبدالمهدی»، نخست‌وزیر عراق هفتم آذرماه استعفای خود را تقدیم پارلمان این کشور کرد که مورد موافقت ریاست پارلمان قرار گرفت و اکنون نیز مهلت قانونی عبدالمهدی برای ریاست دولت پیشبرد امور عراق به پایان رسیده است. به گفته منابع عراقی، قرار بود نامزد نخست‌وزیری عراق دیروز و ا مروز انتخاب و معرفی شود، اما تاکنون به دلایل نامشخصی، این اقدام صورت نگرفته است.
افکارنیوزافکارنیوز7 ساعت قبل
افکارنیوز، به گزارش «نوری المالکی» رئیس ائتلاف «دولة القانون» عراق ضمن هشدار درباره مانع‌تراشی در فرآیند انتخاب نامزد نخست‌وزیری گفت، افرادی که در این خصوص خلل ایجاد می‌کنند، مسئول «عواقب فاجعه‌آمیز» آن در آینده هستند. اخبار سیاسی - وی روز سه‌شنبه در صفحه توئیتر خود نوشت: «طولانی شدن مرحله انتخاب کاندیدای شایسته نخست‌وزیری به دنبال اتفاقات و رویدادهای تخریبی بوجود آمده در جریان تظاهرات عراق، عواقب فاجعه‌باری را به همراه خواهد داشت که مسئولیت آن بر گردن کسانی است که در این خصوص مانع‌تراشی می‌کنند». «عادل عبدالمهدی»، نخست‌وزیر عراق هفتم آذرماه استعفای خود را تقدیم پارلمان این کشور کرد که مورد موافقت ریاست پارلمان قرار گرفت و اکنون نیز مهلت قانونی عبدالمهدی برای ریاست دولت پیشبرد امور عراق به پایان رسیده است. به گفته منابع عراقی، قرار بود نامزد نخست‌وزیری عراق دیروز و ا مروز انتخاب و معرفی شود، اما تاکنون به دلایل نامشخصی، این اقدام صورت نگرفته است.
ایسناایسنا1 روز قبل
نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل در عراق امروز (دوشنبه) بر ضرورت مسالمت‌آمیز باقی ماندن تظاهرات این کشور تأکید و اعلام کرد، سرکوب خشونت‌آمیز تظاهرکنندگان صلح‌جو غیرقابل قبول است. کشته و زخمی شدن مشارکت‌کنندگان در تظاهرات مسالمت‌آمیز در کنار سال‌ها وعده‌ و وعیدهای عملی نشده، بحران بزرگ بی‌اعتمادی را برجای گذاشت. نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل در عراق افزود: اقداماتی که تاکنون برای رفع نگرانی‌های عراقی‌ها اتخاذ شده اگر تکمیل نشوند، بی‌نتیجه خواهند بود. پلاسخارت از مقامات عراق خواست تمامی تلاش خود را برای حفاظت از مشارکت‌کنندگان در تظاهرات مسالمت‌آمیز به کار گیرند. این مقام بین‌المللی از تظاهرکنندگان عراق هم خواست به تظاهرات مسالمت‌آمیز پایبند بوده و از خشونتی که نتایج عکس برجای گذاشته و اموال عمومی را تخریب می‌کند، اجتناب کنند.
ایلناایلنا1 هفته قبل
با آمدن حاج قاسم به نیروهای قدس، توانستیم به پیروزی‌های بسیاری در جبهه مقاومت دست یابیم. از دیدگاه برخی دولت‌­ها و احزاب و سرویس‌های جاسوسی که منافعشان بر اساس منافع متقابل است، اخلاق حاج قاسم آسمانی است. آن‌هایی که مقاومت لبنان را به چشم تحقیر نگاه می‌کردند، اما بعد از ۲۰۰۶ بدل به تهدید راهبری این رژیم شدیم. آنچه امروز از طریق حاج قاسم و ابومهدی شاهد آنیم، این است که اینان در سخت‌ترین شرایط در کنار ما بودند. وی تاکید کرد: بسیاری از افراد به ما گفتند اجازه بده عملیات استشهادی انجام دهیم برای خون حاج قاسم.
ایلناایلنا1 هفته قبل
قاسم سلیمانی تنها نماینده خود نبود، بلکه نماینده و بهترین پرچم‌دار انقلاب اسلامی برای تمامی ملت‌های آزاده است. وی تاکید کرد: ‌ حاج قاسم سلیمانی از برادران ما بود. با آمدن حاج قاسم به نیروهای قدس، توانستیم به پیروزی‌های بسیاری در جبهه مقاومت دست یابیم. از دیدگاه برخی دولت‌­ها و احزاب و سرویس‌های جاسوسی که منافعشان بر اساس منافع متقابل است، اخلاق حاج قاسم آسمانی است. این‌ها همه به برکت جمهوری اسلامی و رهبر این کشور است که پیامبر راستینش حاج قاسم سلیمانی بود.
عصر ایرانعصر ایران1 هفته قبل
صدها نفر از مردم عراق در مراسم تشییع جنازه خبرنگاران کشته شده عراق شرکت کردند. در هفته‌های کشته و به دلیل افزایش تنش بین آمریکا و ایران، تظاهرات ضد دولتی عراق ‌تحت الشعاع قرار گرفت. با این وجود پس از مدت‌ها و به بهانه مرگ دو گزاشگر عراق این اعتراضات احیا شد. «اتحادیه روزنامه‌نگاران» عراق از پلیس این کشور خواست تا به پرونده قتل این دو روزنامه‌نگار رسیدگی کند. «اتحادیه روزنامه‌نگاران» عراق قتل این دو روزنامه‌نگار را محکوم کرده و خواستار ایمنی بیشتر برای پوشش‌دهندگان این اتفاق شد.
ایلناایلنا2 هفته قبل
سیاست نظامی‌گری آمریکا اکنون چاه‌های نفت عربستان و عراق را اشغال کرده و این همان چیزی بود که سردار سلیمانی بدنبال آن بود که اتفاق نیفتد، کشورهای منطقه مستقل باشند و از سیطره نفتی ابرقدرت‌ها خارج شوند. بعد از این اقدامات نیروهای نظامی آمریکا هم در عربستان مستقر شدند. علاوه بر آن نفت سنگین مورد نیاز آمریکا در ونزوئلا موجود بود و باید دولت این کشور هم ساقط می‌شد. زیرا اکثریت مردم این کشور شیعه هستند و این مورد علاقه آمریکا و عربستان نیست. سیاست نظامی‌گری آمریکا اکنون چاه‌های نفت عربستان و عراق را اشغال کرده و این همان چیزی بود که سردار سلیمانی بدنبال آن بود که اتفاق نیفتد، کشورهای منطقه مستقل باشند و از سیطره نفتی ابرقدرت‌ها خارج شوند.
افکارنیوزافکارنیوز2 هفته قبل
چندی پیش توماج به دلیل رفتارهای غیرحرفه‌ای بی‌بی‌سی از مشارکت در برنامه‌های این شبکه دولتی صرف نظر کرد. این جنگ روانی محدود به بی‌بی‌سی نیست. حاکی از اتاق فکر مشترک در جنگ روانی‌رسانه‌ای علیه ایران. " قلی‌‌زاده در ادامه نوشت: "استفاده از عبارت «گروههای نزدیک به ایران» برای معترضان عراقی خط همه رسانه‌های فارسی‌زبان تحت مدیریت اتاق مشترک جنگ روانی رسانه‌ای بود. جالبتر اما استفاده دویچه‌‌وله (خبرگزاری آلمانی) از عبارت «تهاجم اسلامگرایان» بود، عبارت مورد علاقه ترامپ که در رسانه‌های آمریکا نیز مورد انتقاد قرارگرفته. "
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز2 هفته قبل
چندی پیش توماج به دلیل رفتارهای غیرحرفه‌ای بی‌بی‌سی از مشارکت در برنامه‌های این شبکه دولتی صرف نظر کرد. این جنگ روانی محدود به بی‌بی‌سی نیست. حاکی از اتاق فکر مشترک در جنگ روانی‌رسانه‌ای علیه ایران. " قلی‌زاده در ادامه نوشت: "استفاده از عبارت «گروههای نزدیک به ایران» برای معترضان عراقی خط همه رسانه‌های فارسی‌زبان تحت مدیریت اتاق مشترک جنگ روانی رسانه‌ای بود. جالبتر اما استفاده دویچه‌وله (خبرگزاری آلمانی) از عبارت «تهاجم اسلامگرایان» بود، عبارت مورد علاقه ترامپ که در رسانه‌های آمریکا نیز مورد انتقاد قرارگرفته. "
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز2 هفته قبل
موضع آمریکا و نیز رژیم صهیونیستی در دشمنی با حشد شعبی کاملا بارز است؛ آنها گروه‌ها و نیروهای حشد شعبی را تهدیدی برای موجودیت خود و خطری جدی برای امنیت صهیونیست‌ها می‌دانند. در نتیجه ایالات متحده و رژیم صهیونیستی تلاش‌هایی به منظور مورد هدف قرار دادن حشد شعبی ترتیب دادند. این عادت ایالات متحده است که گردان‌های حزب‌الله عراق و حشد شعبی را مورد هدف قرار دهد٬ اما آن را علنی نمی‌کند. امروز عراق می‌تواند با پیشرفت‌های وسیع نظامی خود٬ آمریکا را مجبور به خروج از عراق کند. ما پیش از این نمی‌توانستیم با موشک‌های خود پایگاهی مانند «عین‌الاسد» را مورد هدف قرار دهیم اما امروز این کار آسان و ممکن است.
خبرآنلاینخبرآنلاین3 هفته قبل
قیس خزعلی، دبیرکل جنبش عصائب اهل الحق عراق در گفت‌وگویی که شبکه تلویزیونی «العهد» آن را پخش کرد، گفت: برهم صالح، رئیس جمهوری این کشور یا باید استعفا کند یا به وظیفه خود براساس قانون اساسی عمل کرده و فراکسیون اکثریت را مکلف به تعیین نخست وزیر جدید کند. وی گفت: در صورت برقراری امنیت با برگزاری انتخابات در سریع‌ترین زمان ممکن موافق هستیم. اینکه رئیس جمهوری نامزد فراکسیون اکثریت را برای سمت نخست وزیری کشور مامور نکرده عراق را وارد هرج و مرج کرده و تهدیدی بر اتحاد کشور است. وی اعلام کرد، برخی به دنبال ایجاد فتنه میان سرایا السلام، شاخه نظامی جریان صدر عراق و نیروهای عصائب اهل الحق هستند. خزعلی گفت، واشنگتن صالح را وادار کرده با مداخله و اجرای دستورکارهای خارجی نقش برت مک‌گورک، نماینده ویژه سابق رئیس جمهوری آمریکا در ائتلاف بین‌المللی مبارزه با داعش را ایفا کند.
ایسناایسنا3 هفته قبل
دبیرکل جنبش عصائب اهل الحق عراق در واکنش به اعلام آمادگی رئیس جمهوری این کشور برای استعفا، از فراکسیون‌های سیاسی خواست، رئیس جمهوری را به اتهام خیانت به قانون اساسی به دادگاه قانون اساسی تحویل دهند. وی خاطرنشان کرد: رئیس پارلمان در نامه‌ای صریح به رئیس جمهوری عراق اعلام کرد ائتلاف البناء (سازندگی) بزرگترین ائتلاف پارلمانی است. دبیرکل عصائب اهل الحق با اعلام اینکه برخی به دنبال ایجاد فتنه میان سرایا السلام، شاخه نظامی جریان صدر عراق و نیروهای عصائب اهل الحق هستند، افزود: برگزاری انتخابات در سایه شرایط بی‌ثبات منجر به جنگ داخلی خواهد شد. من درباره وجود طرح‌های ترور برای ایجاد تنش و فتنه بین سرایا السلام و عصائب اهل الحق هشدار می‌دهم. خزعلی گفت، واشنگتن صالح را وادار کرده با مداخله و اجرای دستورکارهای خارجی نقش برت مک‌گورک، نماینده ویژه سابق رئیس جمهوری آمریکا در ائتلاف بین‌المللی مبارزه با داعش را ایفا کند.
جام نیوزجام نیوز3 هفته قبل
به گزارش سرویس اقتصادی جام نیوز، حمید حسینی دبیر اتاق مشترک بازرگانی ایران و عراق درباره صادرات ایران به عراق اظهار کرد: بنابر آمار گمرک؛ طی ۸ ماه امسال، بیش از ۵ میلیارد و ۷۰۰ میلیون دلار صادرات کالایی به عراق داشتیم. دبیر اتاق مشترک بازرگانی ایران و عراق با اشاره به اینکه آشوب و تظاهرات اخیر عراق؛ توانسته بر بازار تجارت با ایران تاثیرگذار باشد، افزود: نسبت به سال گذشته، صادراتمان به عراق کاهش پیدا کرده است؛ که البته این کاهش صادرات، بیشتر کاهش ارزشی بوده و ما از نظر وزنی، صادراتمان در ۸ ماهه، به عراق افزایش داشته است. صادراتمان نسبت به سال گذشته، حدود یک میلیارد دلار کاهش پیدا کرده استبه گفته حسینی، یکی از دلایلی که صادرات ایران نسبت به سال گذشته، حدود یک میلیارد دلار کاهش پیدا کرده است این است که که ارزش پایه صادراتی کاهش و از طرفی هم نا امنی و تظاهرات عراق، عدم حمل‌ونقل کامیون‌ها و کسادی که در بازار عراق بوده است. حسینی در پاسخ به این پرسش که ممنوعیت صادرات ۱۷ قلم کالا‌ی ایرانی به عراق، این صحت دارد یا خیر؟ تصریح کرد: عراق پس از خروح داعش، به شدت به دنبال، آن است که بتواند تولیدات کشاورزی و صنعتی خود را احیا کند که البته حمایت‌های بسیار زیادی چه در زمینه تولید داخل (کشاورزی و صنعتی) انجام دهد. گسترش نیوز۲۰۲۵
اقتصادنیوزاقتصادنیوز3 هفته قبل
به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، حمید حسینی دبیر اتاق مشترک بازرگانی ایران و عراق درباره صادرات ایران به عراق اظهار کرد: بنابر آمار گمرک؛ طی ۸ ماه امسال، بیش از ۵ میلیارد و ۷۰۰ میلیون دلار صادرات کالایی به عراق داشتیم. دبیر اتاق مشترک بازرگانی ایران و عراق با اشاره به اینکه آشوب و تظاهرات اخیر عراق؛ توانسته بر بازار تجارت با ایران تاثیرگذار باشد، افزود: نسبت به سال گذشته، صادراتمان به عراق کاهش پیدا کرده است؛ که البته این کاهش صادرات، بیشتر کاهش ارزشی بوده و ما از نظر وزنی، صادراتمان در ۸ ماهه، به عراق افزایش داشته است. به گفته حسینی، یکی از دلایلی که صادرات ایران نسبت به سال گذشته، حدود یک میلیارد دلار کاهش پیدا کرده است این است که که ارزش پایه صادراتی کاهش و از طرفی هم نا امنی و تظاهرات عراق، عدم حمل و نقل کامیون‌ها و کسادی که در بازار عراق بوده است. دبیر اتاق مشترک بازرگانی ایران و عراق در پاسخ به این پرسش که آیا افزایش نرخ ارز تاثیری بر کاهش صادرات به عراق خواهد داشت یا خیر؟ گفت: افزایش قیمت ارز به طور قطع، تکمیل کننده صادرات است؛ به عبارتی کالای صادراتی ما در عراق، قابل رقابت می‌شود و معمولا یکی از دلایلی که امسال نسبت به سال گذشته، کاهش قیمت داشتیم این است که سال گذشته در این دوره دلار کاهشی و مشوق صادرات بوده است. حسینی در پاسخ به این پرسش که ممنوعیت صادرات ۱۷ قلم کالا‌ی ایرانی به عراق، این صحت دارد یا خیر؟ تصریح کرد: عراق پس از خروح داعش، به شدت به دنبال، آن است که بتواند تولیدات کشاورزی و صنعتی خود را احیا کند که البته حمایت‌های بسیار زیادی چه در زمینه تولید داخل (کشاورزی و صنعتی) انجام دهد.
تابناکتابناک3 هفته قبل
در واقع متقاضی طرح ملی مسکن با احتساب قیمت زمین ماهانه باید حدود ۲ میلیون و ۸۳۰ هزار تومان اقساط پرداخت کند. طرح ملی مسکن در مازندران شروع شدعملیات اجرایی طرح اقدام ملی مسکن مازندران روز پنجشنبه با حضور وزیر راه و شهرسازی و استاندار مازندران در ساری شروع شد. سید محمد نظری افزود: در مجموع در این استان حدود ۱۸ هزار واحد مسکونی در قالب طرح اقدام ملی مسکن ساخته خواهد شد. در این ماه بیشترین نرخ تورم ماهانه خانوارهای کشور مربوط به استان آذربایجان غربی با ٦٫٣ درصد افزایش و کمترین نرخ تورم ماهانه مربوط به استان کردستان با ١٫٢ درصد افزایش است. در این ماه بیشترین نرخ تورم ماهانه خانوارهای شهری مربوط به استان آذربایجان غربی با ٦٫٢ درصد افزایش و کمترین نرخ تورم ماهانه مربوط به استان کردستان با ١٫٣ درصد افزایش است.

فیلمی دلخراش از آویزان کردن پیکر نوجوان ۱۶ ساله در میدان الوثبه بغداد

باشگاه خبرنگارانباشگاه خبرنگاران1 ماه قبل
به گزارش گروه فیلم و صوت باشگاه خبرنگاران جوان، مدعیان حمایت از مردم عراق و حامی حقوق آنها دیروز در میدان الوثبه بغداد یک نوجوان ۱۶ ساله را کشتند و جنازه‌اش را آویزان کردند. این نوجوان به تجمع معترضان در مقابل خانه‌اش اعتراض داشت. بیشتر بخوانید: سوء استفاده آمریکا از تظاهرات عراق برای تسویه حساب با ایران به روایت یک کارشناس عراقی + فیلمانتهای پیام/

پشت پرده تظاهرات عراق و سوء استفاده آمریکا علیه ایران/ فیلم

افکارنیوزافکارنیوز1 ماه قبل

سوء استفاده آمریکا از تظاهرات عراق برای تسویه حساب با ایران به روایت یک کارشناس عراقی + فیلم

باشگاه خبرنگارانباشگاه خبرنگاران1 ماه قبل
به گزارش گروه فیلم و صوت باشگاه خبرنگاران جوان، یک کارشناس عراقی در گفت‌وگویی که با یکی از شبکه‎‌های عربی داشته درباره تلاش آمریکا برای تسویه حساب با ایران، صحبت کرد. این کارشناس در بخشی از صحبت‌هایش گفت: آمریکایی‌ها سعی دارند تظاهرات عراق را بر ضد ایران جلوه دهند تا با ایران تسویه حساب کنند. بیشتر بخوانید: روایت کارشناس آمریکایی از نقش سازمان سیا در آشوب‌های آبان ۹۸ + فیلمانتهای پیام/
ایمناایمنا1 ماه قبل
به گزارش ایمنا و به نقل از شبکه خبری سومریه نیوز، سید عمار حکیم روز پنجشنبه در بیانیه‌ای اعلام کرد که پس از حادثه میدان «الوثبه» در بغداد باید عناصر نفوذی در تظاهراتی که به روش‌های تخریب و جنایت می‌انجامد، مشخص شود. رهبر جریان حکمت ملی عراق همچنین خواستار محدود شدن برگزاری تظاهرات در محل هایی مشخص برای جلوگیری از تعرض و تخریب اموال عمومی و خصوصی از سوی عناصر نفوذی و خرابکار، شد. رسانه‌ها امروز از شکنجه و اعدام یک نوجوانی عراقی در میدان الوثبه در بغداد پایتخت عراق خبر دادند. سخنگوی فرماندهی نیروهای مسلح عراق درباره علت حادثه توضیح داد که «هیثم علی اسماعیل» نوجوان مقتول ۱۶ ساله، صبح امروز (پنجشنبه) با برخی از گروه‌های مسلح مستقر در کنار منزلش وارد جدال لفظی شد. وی افزود که گروه مسلح ناشناس سپس جسد این نوجوان را بر زمین کشیده و در نهایت بر روی یکی از تیرهای چراغ راهنمایی و رانندگی در میدان «الوثبه» (ضلع شمالی میدان تحریر) به دار آویختند.
خبرآنلاینخبرآنلاین1 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، با وجود استعفای عبدالمهدی، عراق همچنان صحنه تظاهرات و نا امنی است، به گونه‌ای که جمعه گذشته تظاهرات مسالمت آمیز این مردم در نهایت با نفوذ عده‌ای بیگانه به خشونت کشیده شد که یکی از خونین‌ترین روزهای تظاهرات عراق به شما می‌آید. در این روزها شاهدان عینی می‌گویند تعدادی در میان تظاهرات کنندگان هستند که پول هایی را میان آنها رد و بدل میکنند و قصد دارند صدای مردم را به انحراف بکشانند. در این میان آیت الله سیستانی نیز از مردم خواسته است که صف خود را از خرابکاران نفوذی جدا کنند.
مهرمهر1 ماه قبل
المنار آورده است: دخالت امارات در یمن و اهداف سلطه گرانه آن در این کشور هم بر کسی پوشیده نیست. مشخص نیست که چه طرفی از این سلاح بهره می‌برد و اینکه اقلیم کردستان عراق از آن استفاده خواهد کرد یا نیروهای قسد. این منابع بیان کردند: ارسال سلاح به اقلیم کردستان عراق به مثابه دخالت امارات در پرونده کردی-عراقی است ارسال سلاح به اقلیم کردستان عراق بدون آگاهی بغداد، به مثابه دخالت امارات در پروندی کردی-عراقی است. اگر سلاح برای اقلیم کردستان عراق است چرا بدون اطلاع بغداد رخ داده است؟ این همه سلاح برای چیست؟ آیا به منظور زمینه سازی مرحله‌ای از برخورد و جنگ است؟». چند روز قبل هم سه هواپیمای حامل سلاح در فرودگاه اربیل از امارات به زمین نشستند و این پس از سفر مقامات اقلیم کردستان عراق به امارات بود.
فارسفارس1 ماه قبل
به گزارش گروه‌ بین‌الملل خبرگزاری فارس، ‌ بنابر اعلام دادگستری عراق، تا امروز یکشنبه، ۲۶۲۶ نفر از تظاهرات‌کنندگانی که بازداشت شده‌اند، آزاد شده‌اند. به گزارش وبگاه خبری شبکه «رووداو»، مرکز اطلاع‌رسانی شورای عالی دادگستری عراق در بیانیه‌ای اعلام کرد: «هیئت‌های مکلف به بررسی مسائل مربوط به تظاهرات‌کنندگان اعلام کردند که ۲۶۲۶ تن از تظاهرات‌کنندگان مسالمت‌جو تا امروز آزاد شده‌اند». به گفته برخی گروه‌های عراقی مثل کمیته حقوق بشر مرتبط با پارلمان، از زمان آغاز اعتراضات عراق، بیش از چهارصد نفر (۴۸۵ نفر) کشته و بیش از ۱۷ هزار نفر مجروح شدند. گفته می‌شود بیشتر این افراد بر اثر تیراندازی افراد ناشناس یا هنگام درگیری با نیروهای امنیتی قربانی‌ شده‌اند. تظاهرات‌کنندگان خواستار رفتن آن دسته از سیاستمدارانی هستند که به «فساد و اتلاف اموال دولت» متهم شده‌اند.
برترین‌هابرترین‌ها1 ماه قبل
رئیس جمهوری عراق پس از حمله جمعه افراد مسلح ناشناس به معترضان عراقی در منطقه السنک در بغداد خواستار احترام به ماهیت مسالمت‌آمیز بودن تظاهرات شد. ایسنا: به نقل از سایت شبکه سومریه نیوز، برهم صالح با صدور بیانیه‌ای نسبت به حمله افراد مسلح به معترضان عراقی در منطقه السنک در نزدیکی میدان التحریر در مرکز بغداد و کشته و مجروح شدن ده‌ها شهروند عراقی واکنش نشان داد. وی در همین راستا، طرف‌های مختلف را به احترام به ماهیت مسالمت‌آمیز بودن تظاهرات عراق فراخواند. برهم صالح در ادامه خواستار بازداشت و مجازات عاملان این حمله توسط نیروهای امنیتی کشورش شد. از سوی دیگر، منابع پزشکی و امنیتی عراقی از افزایش شمار قربانیان حمله مسلحانه روز گذشه به معترضان عراقی در منطقه السنک به ۲۵ تن خبر دادند.
فارسفارس1 ماه قبل
رئیس مجلس اعلای اسلامی عراق ضمن محکوم کردن اظهارات نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی و رئیس‌جمهوری آمریکا، درباره وجود نفوذی‌های در تظاهرات عراق هشدار داد. رئیس مجلس اعلای عراق: مواضع ترامپ و نتانیاهو، وجود نفوذی‌ در تظاهرات‌ها را تایید می‌کندبه گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «همام حمودی»، رئیس مجلس اعلای اسلامی عراق از وجود برخی از افراد نفوذی در تظاهرات اخیر این کشور خبر داد و درباره آن هشدار صادر کرد. او امروز پنجشنبه گفت که اظهارات «بنیامین نتانیاهو»، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی و «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهوری آمریکا در مورد تظاهرات عراق نشان می‌دهد که بحث نفوذی‌ها در عراق جدی است و حقیقت دارد. رئیس مجلس اعلای اسلامی عراق از معترضان مسالمت‌آمیز خواست اجازه حضور نفوذی‌ها و افراد آلت دست نتانیاهو و ترامپ را در تظاهرات‌ها ندهند و از آن‌ها دوری کنند. نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی اخیرا تظاهرات در عراق و لبنان و ایران را فرصت بزرگی برای اعمال فشار به تهران دانسته است.
صدا و سیماصدا و سیما1 ماه قبل
(برای آمریکا) رسیدن به اهدافش بسیار سخت است,، اما هیچ اهمیتی به خسارت‌هایی که این جنگ باعث آن شده است، نمی‌دهد. آمریکا همچنین در هنگ کنگ دخالت می‌کند و برای عصبانی کردن چین، اقدام به تشدید اوضاع می‌کند. - جنگی علیه فلسطینیان و به طور کلی عرب‌ها به راه انداخته است. سفارت خود را به قدس انتقال داد و حمایت خود را از آنروا قطع و سازمان آزادیبخش فلسطین و دولت فلسطین را مجازات کرد. همچنین تحریم‌هایی را علیه سوریه، کوبا، ترکیه، سودان، یمن، ونزوئلا و دیگر کشور‌ها اعمال کرده است. جهان به سمت چند قطبی شدن در حال حرکت است و به نظر نمی‌رسد آمریکا قادر به متوقف کردن چرخ آزادی خواهی جهانی باشد.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 ماه قبل
٢- مسأله پیوستن یا نپیوستن به اف ‌ای تی اف که ممکن است دوباره بازار ارز را هیجانی کند و موجب افزایش قیمت دلار شود. همچنین تنها عامل مثبتی که می‌تواند از افزایش قیمت دلار جلوگیری کند، مداخله بانک مرکزی در این عرصه است که ممکن است در ماه‌هایی که دلار هیچ نوسانی نداشته ذخایری برای خود جمع‌آوری کرده باشد. به همین دلیل علائم اقتصادی برای افزایش قیمت دلار وجود ندارد. مسئولان درباره قیمت دلار چه می‌گویند؟ بهای دلار بودجه با شروع آذرماه بارها خبرساز شده است. اعضای کابینه دولت تاکنون درباره قیمت دلار بودجه سکوت کرده‌اند، اما به نظر می‌رسد بخشی از نوسانات قیمت دلار در بازار مربوط به همین اظهار نظرهاست.
تسنیمتسنیم1 ماه قبل
به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از دفتر رسانه‌ای حکیم، در این دیدار که در دفتر جریان حکمت ملی در بغداد برگزار شد، حکیم تاکید کرد گروه‌های سیاسی برای تسریع در معرفی نخست‌وزیری که علاوه بر مقبولیت مردمی، از ویژگی‌هایی مانند توانایی و شایستگی برای مدیریت کشور برخوردار باشد، در تلاش هستند. رهبر جریان حکمت ملی عراق در ادامه افزود: دولت آتی، دولتی موقت خواهد بود که برای برگزاری انتخابات زودهنگام در چارچوب قانون انتخابات عادلانه که به تصویب پارلمان و کمیساریای جدید انتخابات به دور از تاثیرگذاری سیاسی رسیده است، تلاش خواهد کرد. طرفین در این دیدار همچنین درمورد گزارش سازمان ملل متحد درباره تظاهرات عراق، مناسبات دوجانبه میان عراق و فرانسه و لزوم تقویت این مناسبات در راستای منافع مشترک دو کشور گفت‌وگو کردند. برونو اپر، سفیر فرانسه در بغداد در پایان بر حمایت کشورش از عراق در اعمال حاکمیت و اقتدار دولت، مقابله با چالش‌ها در مرحله فرارو و حفظ مسالمت‌آمیز بودن تظاهراتی که در آن مردم خواستار حقوق خود هستند، تاکید کرد. انتهای پیام/
کرد آنلاینکرد آنلاین1 ماه قبل
عصر کرد - دولت عراق از برجا ماندن یک کشته و دویست زخمی در جریان تظاهرات و اعتراضات روز سه شنبه در بغداد و دیگر استان‌های این کشور خبر دادتظاهرات عراق با ۲۰۰ زخمیبه نقل از شبکه سومریه، دولت عراق با صدور بیانیه‌ای نسبت به برخی اقدامات خشونت بار در تظاهرات روز سه شنبه بغداد و دیگر استان‌های این کشور ابراز تاسف کرد. در بیانیه مشترک وزارت کشور و بهداشت عراق آمده است که بغداد پایتخت این کشور و تعدادی از استان‌های عراق امروز شاهد برگزاری تظاهرات اعتراض آمیز در خصوص خدمات عمومی و بیکاری بوده است. وزارت بهداشت عراق نیز از کشته شدن یک نفر و زخمی شدن ۲۰۰ نفر دیگر از جمله ۴۰ تن از نیروهای امنیتی در این اعتراضات خبر داد. منبع: mehrnews. com
تسنیمتسنیم1 ماه قبل
نظر نچیروان بارزانی در خصوص استعفای عبدالمهدیرئیس اقلیم کردستان عراق اعلام کرده است که تغییر یک شخص به رفع سریع مشکلات در این کشور منجر نخواهد شد. آمار ۴۳ درصدی حضور شرکت‌های ترکیه در اقلیم کردستان عراقدر اقلیم کردستان تاکنون ۳۳۲۲ شرکت خارجی به ثبت رسیده است که ترکیه با داشتن ۱۴۲۳ شرکت سهم ۴۳ درصدی را به خود اختصاص داده است. یک مقام مسئول در اقلیم کردستان اعلام کرده است که شعبات و نمایندگی شرکت‌هایی از ۸۵ کشور خارجی حضور دارند. کردها و آینده تحولات عراق پس از استعفای عبدالمهدییک سیاستمدار شناخته شده کرد در خصوص تحولات پس از استعفای عادل عبدالمهدی در عراق هشدار داده و از سیاسیون اقلیم کردستان خواسته است در بطن تحولات قرار گیرند نه اینکه اقلیم به حاشیه رانده شود. وی از جریان‌های سیاسی اقلیم کردستان درخواست کرده است که اجازه ندهند اقلیم کردستان در تحولات آینده عراق در حاشیه قرار گیرد.

به انتهای لیست رسیدید