تفلیس

تفلیس

اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین12 ساعت قبل

کدام کشورها دو یا چند پایتخت دارند؟

11+
کجاروکجارو17 ساعت قبل

مهمترین عناوین روزنامه‌های جهان

48+
صدا و سیماصدا و سیما3 روز قبل
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین4 روز قبل
انتخابانتخاب5 روز قبل
آیا شما برای نوروز ۹۹ برنامه‌ای چیده‌اید؟ قرار است به سفر بروید یا در شهر خود بمانید و دید و بازدید کنید؟ روزهای آخر سال، همه به فکر سفر عید نوروز هستند. عید نوروز، تنها وقتی است که می‌توان با خیال راحت یک مسافرت طولانی و آرام را تجربه کرد. مردم ترکیه، عید نوروز را قبلا جشن می‌گرفتند و مراسم مخصوصی برپا می­کردند. آنتالیاآنتالیا، به دلیل آثار تاریخی و جاذبه­های طبیعی فراوانی که دارد، یک گزینه عالی برای مسافرت در عید نوروز است. قلعه تاریخی تفلیس به نام ناریکالا، با رنگ و بوی معماری ایرانی آن لذت سفر عید نوروز شما را دو چندان می­کند.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین5 روز قبل
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین1 هفته قبل
اعتمادآنلاین| «سرگئی شامبا» نماینده پارلمان آبخازی روز یکشنبه تصمیم خاجیمبا در باره استعفای از سمت خود را برای حاضران تظاهرات اعتراض آمیز در شهر سوخومی مرکز آبخازی قرائت کرد. نیروهای مخالف چهارشنبه گذشته در جریان تظاهرات اعتراض آمیز، دفتر ریاست جمهوری آبخازی را تصرف کردند و خواستار لغو نتایج انتخابات ریاست جمهوری ماه سپتامبر سال جاری میلادی که در آن خاجیمبا پیروز شده بود، شدند. دادگاه عالی آبخازی نیز جمعه گذشته نتایج انتخابات ریاست جمهوری را لغو و رای در باره برگزاری انتخابات جدید را صادر کرد. همچنین کمیسیون مرکزی انتخابات آبخازی امروز (یکشنبه) اعلام کرد انتخابات ریاست جمهوری جدید ۲۲ مارس سال ۲۰۲۰ (برابر سوم فروردین سال ۱۳۹۹) برگزار خواهد شد و نامزدهای انتخاباتی قبلی و جدید می‌توانند در آن شرکت کنند. جمهوری خودمختار آبخازی در قلمروی گرجستان در پی فروپاشی شوروی سابق در سال ۱۹۹۱ میلادی جدایی خود را از دولت مرکزی تفلیس اعلام کرد.
ایرناایرنا1 هفته قبل
نیروهای مخالف چهارشنبه گذشته در جریان تظاهرات اعتراض آمیز، دفتر ریاست جمهوری آبخازی را تصرف کردند و خواستار لغو نتایج انتخابات ریاست جمهوری ماه سپتامبر سال جاری میلادی که در ان خاجیمبا پیروز شده بود، شدند. دادگاه عالی آبخازی نیز جمعه گذشته نتایج انتخابات ریاست جمهوری را لغو و رای در باره برگزاری انتخابات جدید را صادر کرد. همچنین کمیسیون مرکزی انتخابات آبخازی امروز (یکشنبه) اعلام کرد که انتخابات ریاست جمهوری جدید ۲۲ مارس سال ۲۰۲۰ (برابر ۳ فروردین سال ۱۳۹۹) برگزار خواهد شد و نامزدهای انتخاباتی قبلی و جدید می‌توانند در آن شرکت کنند. جمهوری خودمختار آبخازی در قلمروی گرجستان در پی فروپاشی شوروی سابق در سال ۱۹۹۱ میلادی جدایی خود را از دولت مرکزی تفلیس اعلام کرد. در پی درگیری‌های نظامی سال ۱۹۹۳ میلادی میان نیروهای گرجستان و آبخازی دولت تفلیس کنترل بر این جمهوری خودمختار را از دست داده است.
تسنیمتسنیم1 هفته قبل
به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، امروز ۲۲ دیماه ۹۸ بیش از ۱۰۰ پرواز خارجی در فرودگاه امام خمینی (ره) از مقاصد کشورهای اروپایی و آسیایی به مقصد تهران و از تهران به مقصد کشورهای آسیایی و اروپایی انجام شده و به گفته مسئولان این فرودگاه روال انجام پروازها عادی است. استانبول، مسقط، دوحه، بارسلونا، مسکو، دبی، آنکارا، آمستردام، تاشکند، لندن، تفلیس، بیجینگ، شانگهای، بانکوک وکوالالامپور مقصد برخی پروازهای خروجی از فرودگاه امام طی امروز بوده و پروازهایی از همین مقاصد به این فرودگاه انجام شده یا خواهد شد. بر این اساس پروازهای تهران-باکو (آذربایجان ایرلاین)، تهران-مسقط (سلام ایر عمان)، تهران-بغداد (هواپیمایی عراق) و … در پروازهای ورودی ترمینال سلام انجام شده است. همچنین از ترمینال شماره یک فرودگاه حضرت امام (ره) پروازهای ورودی، پرواز استانبول-تهران‌ (ترکیش ایرلاین)، کوالالامپور-تهران (ماهان)، استانبول-تهران (پگاسوس)، دوحه-تهران (قطرایرویز)، استانبول-تهران (اطلس‌گلوبال)، مسقط-تهران (عمان ایر) و … انجام شده و پروازهای دیگری نیز بر اساس برنامه توسط ایرلاین‌های داخلی و خارجی به مقصد فرودگاه امام طی امروز انجام خواهد شد. در پروازهای خروجی ترمینال شماره یک فرودگاه امام نیز پروازهای متعددی از مبدا تهران توسط ایرلاین‌های خارجی از جمله شرکت هواپیمایی آرمنیا (ارمنستان)، ترکیش‌ایر، امارات، ایرفلوت روسیه، خطوط هواپیمایی چین و … به مقاصد دبی، مسکو و … انجام شده و در حال انجام است.
مهرمهر1 هفته قبل
به گزارش خبرنگار مهر، در نخستین خبر ارسالی از رایزنی فرهنگی ایران در گرجستان اسامی کتاب‌هایی که در لیست ترجمه به زبان‌های دیگر در سال ۲۰۲۰ قرار گرفته‌اند درج شده است. در اوکراین: «ریز عکس‌ها» اثر گیورگی ککللیدزه و در مقدونیه: «ساعت کوچک عنکبوت» اثر اکا تابلیاشویلی. برگزاری جشن کتاب به مناسبت آغاز سال نوهمچنین در تاریخ ۹ تا ۱۰ دسامبر ۲۰۲۰، نیز جشنواره کتاب تفلیس به مناسبت سال نو با حمایت شهرداری تفلیس و توسط انجمن ناشران و توزیع کنندگان کتاب گرجستان در محل کتابخانه ملی پارلمان گرجستان برگزار شد. این جشنواره برای ششمین بار توسط انجمن ناشران و توزیع کنندگان کتاب گرجستان برگزار شده و هر سال تعداد بازدید کنندگان آن در حال افزایش است. «سال جدید با کتابهای جدید» شعار این جشنواره بود.
ایرناایرنا1 هفته قبل
به گزارش خبرگزاری «اسپوتنیک گرجستان»، زالکالیانی در نشست خبری امروز (پنجشنبه) بحث‌ها در این زمینه چیزی جز حدس و گمان نیست و تصمیمی در این باره اتخاذ نشده است. وزیر امورخارجه گرجستان اظهار کرد که این کشور مسائل خاورمیانه را با دقت پیگیری می‌کند. زالکالیانی با اشاره به این که گرجستان نیز کاهش تنش در منطقه را مطابق با منافع خود می‌داند گفت: در حال حاضر شهروندان گرجستانی در بغداد حضور ندارند و فقط تعدادی از آنها در بخش شمال عراق اقامت دارند و دولت گرجستان از طریق سفارت خود در اردن به طور مرتب با آنها در تماس‌ است. به گفته وی، اوضاع جاری منطقه خاورمیانه در شورای عالی امنیت ملی گرجستان نیز مورد بررسی قرار گرقته است.
ایرناایرنا1 هفته قبل
بررسی منابع متعدد خارجی در صنعت هوانوردی، نشان می‌دهد ایرلاین بین‌المللی اوکراین، امن است. ناوگان این ایرلاین، ۱۹ هواپیمای بوئینگ ۸۰۰-۷۳۷ دارد که صبح امروز سقوط یکی از آن‌ها باعث فوت ۱۷۶سرنشین آن از جمله ۱۴۴ایرانی شد. بر اساس گزارش پایگاه اینترنتی «ایرلاین ریتینگ» که به رتبه‌بندی خطوط هوایی جهان می‌پردازد، ایرلاین بین‌المللی اکراین از نظر ایمنی نمره ۶ از ۷ را دارد اما از نظر محصول و امکانات، نمره آن ۳ از ۷ است. جزئیات فعالیت ایرلاین بین‌المللی اوکراینایرلاین بین‌المللی اوکراین که به اختصار UIA شناخته می‌شود، بزرگترین خط هوایی اوکراین است و دفتر مرکزی آن در کی‌یف قرار دارد. مشکلات فنی هواپیمای بوئینگ ۷۳۷ ایرلاین اوکراینیپایگاه اینترنتی «ایراینساید» اطلاعات مربوط به مشکلات و سوانح هواپیماها را به طور دقیق ثبت می‌کند.
اصلاحات پرساصلاحات پرس1 هفته قبل
در تمدن، ما بخشی از تمدن منطقه‌ای هستیم با اقوام مختلف، ادیان و مذاهب متفاوت، و همین‌طور جغرافیای مشخص. اگر شاهنامه روی جنگ ایران و توران ما تأکید دارد، و وضعیت ما را مشخص می‌کند، جنگ‌های ۷۰۰ ساله ما با رومیان هم در سوی دیگر این وضعیت و محدودیت را مشخص می‌کند. شاهان صفوی، قدرت عثمانی را می‌دانستند، و قدرت عظیم آن را در دورانی که هنوز بیمار نشده بود، درک می‌کردند. زمانی دولت ایران بدشانس بود که دشمنان با هم متحد می‌شدند و دیگر کاری از او ساخته نبود، کاری که دولت ایران نباید اجازه تحقق آن را می‌داد. در همه این مراحل، یک ایران ضعیف از نظر اقتصادی و صنعتی، دشواری اصلی بود که می‌باید روی آن کار می‌شد.
ایرناایرنا1 هفته قبل
در این گزارش به بررسی شماری از روسای دانشگاه تهران پرداخته شده است. پس از تهیه طرح‌های تاسیساتی و آموزشی دانشگاه تهران و بازگشت به ایران، مامور راه اندازی دانشگاه تهران شد و در این زمینه با علی اصغر حکمت همکاری کرد. سیاسی همچنین مدت ۱۲ سال از ۱۸ مرداد ۱۳۲۱ تا ۱۸ دی ۱۳۳۳ خورشیدی ریاست دانشگاه تهران را بر عهده داشت. علاوه بر فعالیت‌های علمی بعد از پایان ریاستش در دانشگاه تهران، وزیر فرهنگ و مدتی هم وزیر امور خارجه بود. فراز و فرود زندگی هفتمین رییس دانشگاه تهرانمنوچهر اقبال هفتمین رییس دانشگاه تهران بود که در ۲۰ مهر ۱۲۸۸ خورشیدی در مشهد دیده به جهان گشود.
تابناکتابناک1 هفته قبل
تقریبا انتخاب مقصد سفر برای تمام مردم یک چالش استاینکه به کدام کشور سفر کنید و آنجا از چه اماکنی بازدید کنید یا چه تفریحاتی می‌توانید در طول سفر خود دراختیار داشته باشید می‌تواند کمی گیج کننده باشد. حتی حمل و نقل و مسیریابی در شهری که تابحال به آنجا نرفته‌اید هم می‌تواند گمراه کننده باشد. به غیر از انبوه چالش هایی که در مقصد وجود دارد باید هماهنگی کارهای اداری قبل از سفر را نیز به برنامه سفر خود بیافزایید که ممکن است کاری بس زمانبری باشد. همچنین با برنامه ریزی دقیقی که انجام شده تورهای نوروزی ۱۳۹۹ به تمامی مسیرهای موجود با قیمتی مناسب برایتان فراهم کرده‌ایم. شما مسافران محترم با کمک مشاوران ما و شماره تلفن ۰۲۱۴۱۲۷۵ و یا ۰۲۱۸۷۷۰۰۸۴۵ می‌توانید در بهتربن زمانبندی ممکن به مقصد و کشور مورد علاقه خود سفر کنید.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 هفته قبل
فارسفارس2 هفته قبل
جمعی از ایرانیان مقیم تفلیس و شهروندان گرجی عصر امروز (دوشنبه) با حضور در مقابل سفارت ایران در گرجستان، با اهدای گل و روشن کردن شمع، به مقام شامخ سردار سلیمانی و همراهان شهیدش ادای احترام کردند. به گزارش گروه سیاست خارجی خبرگزاری فارس، جمعی از ایرانیان مقیم تفلیس و شهروندان گرجی عصر امروز (دوشنبه) با حضور در مقابل سفارت جمهوری اسلامی ایران در گرجستان، با اهدای گل و روشن کردن شمع، به مقام شامخ سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران و همراهان شهیدش ادای احترام کردند. افراد حاضر با نصب پلاکاردهایی به زبان‌های گرجی، انگلیسی، آذری و فارسی، اقدام تروریستی آمریکا در ترور فرماندهان مقاومت را محکوم کردند. انتهای پیام/
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین2 هفته قبل
سه شهر استانبول، باتومی، تفلیس و ایروان نیاز به اخذ ویزا ندارند و در هنگام ورود به فرودگاه مهر ورود دریافت خواهید کرد. برای سفر باکو، ویزای فرودگاهی ۲۶$ توسط مسافر و در فرودگاه پرداخت می‌گردد. اگر فقط یک ‌مرتبه به استانبول سفر کنید به ‌احتمال ‌زیاد عاشق این شهر خواهید شد. ضمن اینکه اخیرا پرواز مستقیم از تهران به این شهر برقرار شده و دیگر نیازی نیست به صورت غیر مستقیم به این شهر سفر کنید. با وجود تفریحات و جاذبه‌های متنوعی که در تفلیس وجود دارد، برای داشتن دیدی بهتر نسبت به این شهر می‌توانید از نظرات کاربران سایت لست سکند که در صفحه مربوط به شهر تفلیس قرار گرفته است بهره ببرید.
عصر ایرانعصر ایران2 هفته قبل
برای سفر باکو، ویزای فرودگاهی ۲۶$ توسط مسافر و در فرودگاه پرداخت می‌گردد. اگر فقط یک ‌مرتبه به استانبول سفر کنید به ‌احتمال ‌زیاد عاشق این شهر خواهید شد. ضمن اینکه اخیرا پرواز مستقیم از تهران به این شهر برقرار شده و دیگر نیازی نیست به صورت غیر مستقیم به این شهر سفر کنید. همچنین با استفاده از اطلاعات تصویر زیر می‌توانید آیتم‌هایی را که مسافران ایرانی درباره امکانات شهر باتومی به آن‌ها امتیاز داده‌اند، بررسی کنید. با وجود تفریحات و جاذبه‌های متنوعی که در تفلیس وجود دارد، برای داشتن دیدی بهتر نسبت به این شهر می‌توانید از نظرات کاربران سایت لست سکند که در صفحه مربوط به شهر تفلیس قرار گرفته است بهره ببرید.
خبرآنلاینخبرآنلاین2 هفته قبل
«درویش خان»، یک رمان عاشقانه درباره موسیقی و روایتی از زندگی استاد موسیقی غلامحسین درویش خان است که به قلم حسن هدایت، کارگردان، تهیه‌کننده و فیلم‌نامه‌نویس مطرح کشورمان به رشته تحریر درآمده است. حسن هدایت از چندین داستان‌ صادق هدایت اقتباس کرده است؛ اما هیچ نسبتی با صادق هدایت ندارد. ۲۵۸۲۵۸این رمان بسیار گسترده است و از کودکی تا مراسم‌های پس از مرگ درویش خان را در خود دارد. درویش خان دوران کودکی را در خانواده دولتشاهی گذراند و در همین خانه مادر خود را از دست داد. پدرم غلامحسین فرزند حاجی بشیر طالقانی بود و به لقب «درویش خان» شهرت داشت ….» رمان «درویش خان»، اثر حسن هدایت در ۲۵۷ صفحه به بهای ۲۷ هزار تومان از سوی انتشارات علمی و فرهنگی عرضه شده است.

بخشی از انیمیشن سیم ششم | روایت زندگی درویش‌خان مبدع سیم ششم تار

همشهریهمشهری2 هفته قبل
به گزارش همشهری آنلاین، انیمیشن ۱۴ دقیقه‌ای سیم ششم، به کارگردانی بهرام عظیمی، بدون کلام و به سبک سینمای صامت ساخته شده است. این انیمیشن، به زندگی غلامحسین درویش ملقب به درویش‌خان می‌پردازد که از تاثیرگذارترین چهره‌ها در موسیقی سنتی ایرانی است. درویش‌خان همچنین مبدع سیم ششم تار است که انیمیشن، نام خود را از آن وام گرفته است. موسیقی این انیمیشن ساخته فردین خلعتبری و نوازنده تار آن، علی قمصری است. بخشی از این انیمیشن سیم ششم:

روایت ۲۰سال ریاست پوتین بر کشورش + تصاویر

18+
آناجآناج2 هفته قبل
اقتصادنیوزاقتصادنیوز2 هفته قبل
قریب به نیم میلیارد عکس و ویدیو در خدمت شما است که می‌تواند الگوهای الهام بخش دوست داشتنی برای عاشقان کریسمس و ژانویه گردی ۲۰۲۰ میلادی باشد. این حجم بالا از گردش مالی اقتصاد کریسمس آن‌ها فقط در تهران، توسط هموطنان غیر مسیحی صورت می‌گیرد که علاقمند به فرهنگ و برنامه‌های این روزها هستند. طرفداران اقتصاد کریسمس، همه ثروتمند نیستند و از اقشار مختلف جامعه می‌باشند. سال ۲۰۲۰ میلادی آغاز شده است و سال مهمی است. ویزای شنگن هم از ۲۰۲۰ میلادی، ۸۰ یورو می‌شود.

۲۵ برش از ۲۰ سال حکومت پوتین در روسیه (+عکس)

21+
عصر ایرانعصر ایران2 هفته قبل
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین2 هفته قبل
ایرناایرنا3 هفته قبل
«مهرداد پهلوان‌زاده» طی حکمی «امیررضا پوررمضانعلی» استاد بزرگ شطرنج ایران و مربی فدراسیون جهانی شطرنج (فیده) را به عنوان سرمربی تیم شطرنج زنان ایران معرفی کرد. پوررمضانعلی از شطرنج‌بازهای شناخته شده ایران است که به همراه تیم ملی شطرنج دانشجویان ایران به مقام سوم جهان در سال ۲۰۱۶ دست یافت. وی همچنین در مسابقات قهرمانی غرب آسیا که در تیرماه ۱۳۹۶ تهران برگزار شد به مقام قهرمانی دست پیدا کرد و به عنوان نماینده این منطقه در مسابقات جام‌جهانی شطرنج که در تفلیس گرجستان برگزار شد، شکرت کرد. پوررمضانعلی در المپیاد جهانی شطرنج ۲۰۱۸ که به میزبانی باتومی گرجستان برگزار شد سرمربی تیم شطرنج افغانستان بود که عنوان قهرمانی دسته d را با این تیم کسب کرد. این شطرنج باز گیلانی در سال ۲۰۱۸ توانست عنوان مربیگری فدراسیون جهانی شطرنج (فیده) را کسب کند.
تسنیمتسنیم3 هفته قبل
سپس «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا شروع به اعلام لزوم انعقاد توافقنامه جدید در عرصه موشک، ولی اینبار با مشارکت چین کرد. استیضاح دونالد ترامپدر ایالات متحده در کل سال ۲۰۱۹ فقط در مورد استعفای قریب الوقوع «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری این کشور صحبت می‌شد. در پاییز سال ۲۰۱۹، اعتراضات گسترده در مخالفت با دولت‌های حاکم در دیگر کشورهای منطقه آمریکای لاتین، از جمله اکوادور، شیلی و بولیوی نیز فرا گیر شد. یکی از وعده‌های اصلی رئیس جمهوری جدید اوکراین، عادی سازی اوضاع در منطقه دونباس و سرو سامان دادن به روابط کی‌یف و مسکو بود. این اعتراضات بلافاصله به یک شورش‌ خیابانی با شعارهای ضدروسی تبدیل شد و «ولادیمیر پوتین» رئیس جمهوری روسیه دستور توقف کلیه پرواز به گرجستان را صادر کرد.
مهرمهر3 هفته قبل
به گزارش خبرنگار مهر، انجمن موزه‌های اروپا (European Museum Forum) یک نهاد برتر موزه‌ای در اروپا است که با حمایت از رویکردهای نوآورانه و به اشتراک گذاری بهترین شیوه‌ها و تجربیات در بین متخصصان موزه، توسعه و ارتقا موزه‌های اروپا را ارتقا می‌بخشد. EMYA (جایزه سال موزه اروپا) توسط شورای اروپا در سال ۱۹۷۷ با هدف کشف و شناخت تجارب پیشرفته در فضای موزه‌ای اروپا، ترویج مجموعه‌های موزه اروپا و آگاهی کشور و به طور کلی توسعه یک فرایند خلاقانه در جهان موزه تأسیس شد. برندگان مسابقه و مراسم اهدای جوایز در تاریخ ۲ مه ۲۰۲۰ در شهر کاردیف انگلستان در موزه ملی ولز و در قالب کنفرانس سالانه انجمن موزه‌های اروپا برگزار خواهد شد. این گزارش توسط رایزنی فرهنگی ایران در گرجستان نوشته و در اختیار خبرگزاری مهر قرار داده شده است.
ایسناایسنا3 هفته قبل
کرملین ضمن ابراز مخالفت مسکو با دخالت‌های خارجی در لیبی، بر حمایت مسکو از اقداماتی که به حل بحران در این کشور کمک می‌کنند، تاکید کرد. سخنگوی کرملین با اشاره به نگرانی مسکو از وضعیت فعلی لیبی، گفت: روسیه به دنبال آن است در اسرع وقت به راه‌حلی مسالمت‌آمیز برای درگیری‌ها در این کشور که به کشتارها پایان دهد، دست یابد. وی افزود: مزدوران کشورهای مختلفی در خاک لیبی حضور دارند و این امر نتیجه اقدامات ویرانگر برخی کشورهاست. جانسون اخیرا به مجله اسپکتیتور گفته بود: نظرم درباره احتمال بهبود روابط با روسیه تغییر کرده است. وی همچنین به مسئله روابط مسکو با تفلیس پرداخت و گفت: روابط میان روسیه و گرجستان در حد مطلوب نیست و دولت سابق گرجستان مقصر وخیم شدن اوضاع این روابط است.
ایرناایرنا3 هفته قبل
قانون بودجه نظامی آمریکا ۳۰ آذر ماه گذشته توسط دونالد ترامپ رییس جمهوری این کشور امضا و برای اجرا ابلاغ شد. بودجه نظامی آمریکا برای سال ۲۰۲۰ میلادی ۷۳۸ میلیارد دلار بوده و ۶۵۸ میلیار دلار از آن برای برنامه‌های امنیت ملی وزارتخانه‌های دفاع و انرژی و ۷۱٫۵ میلیارد دلار نیز برای عملیات خارجی این کشور اختصاص یافته است. گرجستان و آمریکا همکاری‌های نظامی را در قالب سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) و بر مبنای روابط دوجانبه ادامه می‌دهند. دو کشور گرجستان و آمریکا در سال ۲۰۱۶ میلادی تفاهمنامه تقویت همکاری نظامی و امنیتی با هم امضا کردند که در قالب آن آمریکا مرکز آموزش نظامی در پایگاه وازیانی گرجستان در حومه تفلیس راه اندازی کرد. روسیه بارها درباره پی آمدهای نامطلوب همکاری‌های نظامی گرجستان با آمریکا و بخصوص با ناتو هشدار داده است.

به انتهای لیست رسیدید