اخبار تفکیک زباله - آخرین و مهم ترین اخبار تفکیک زباله از خبرگزاری‌های ایران | خبری

تفکیک زباله

مهرمهر3 ساعت قبل
فرجود گفت: در یک سال گذشته ۱۶ هزار استعلام الکترونیکی در حوزه شهرسازی انجام شده است. ضمن اینکه در حال حاضر سامانه تهران من یکی از بالاترین سامانه در الکسا محسوب می‌شود. وی ادامه داد: سال گذشته ۵۰۰ هزار نفر از سامانه تهران من استفاده می‌کردند که این آمار در حال حاضر به دو میلیون و ۵۰۰ هزار نفر افزایش یافته است. اما به عقیده من هوشمندسازی شهر شناختن قواعد حاکم در شهر، هوش شهر و در اختیار گذاشتن این ابزارها است. علاوه بر این، از پنج سامانه هوشمند شهری شهرداری تهران رونمایی شد.
ایسناایسنا5 ساعت قبل
ایسنا/اصفهان گروهی از دانشجویان اصفهانی موفق به طراحی نرم‌افزار هوشمند «پسمپ» برای تفکیک زباله ‌شدند. رسول کیانی، طراح این نرم افزار هوشمند در گفت‌و گو با ایسنا، اظهار کرد: این نرم افزار با تلاش جمعی از دانشجویان رشته آی تی دانشگاه آزاد اسلامی طراحی و به مرحله اجرا درآمد. کیانی گفت: راه‌اندازی اپلیکیشن پسمپ، یکی از ابزارهای نوین برای حرکت در مسیر هوشمندسازی شهرهای این منطقه است. وی در خصوص مزایای پسمپ، گفت: این نرم افزار کاملا رایگان، سریع و با کاربری آسان است و در قبال زباله‌های بازیافتی، محصول ارائه می‌شود. با این نرم افزار زمان ارائه این زباله‌های تفکیک شده، به محل‌های دریافت پسماند خشک کاسته می‌شود.
مهرمهر20 ساعت قبل
مصطفی صالحی در این مراسم اظهارداشت: بزرگترین سرمایه شهرداریها اعتماد مردم است که بدنه مدیریت شهری با شفافیت در تمام ابعاد باید در افزایش این اعتماد گام بردارد. وی بیان کرد: در شرایط محدودیت‌های اعتباری نباید هیچ پروژه جدیدی تعریف شود و اولویت شهرداران لازم است تکمیل طرح‌های نیمه تمام باشد. مدیرکل دفتر امور شهری استانداری قزوین تصریح کرد: موضوع برون سپاری کارها در شهرداریها نباید منجر به افزایش نیرو شود زیرا هدف از این کار چابک سازی شهرداریها و کاهش هزینه هاست و از بزرگ شدن بدنه شهرداریها با جذب نیروی باید جدا خودداری شود. صالحی اضافه کرد: در بازرسی‌های دفتر امور شهری از شهرداریها به همکاران توصیه کرده‌ایم در برخورد با تخلف شهرداریها نباید خدمات رسانی به شهروندان مختل شود. در این مراسم مرتضی کشاورز کلهر به عنوان شهردار جدید آبیک معرفی شد.
ایسناایسنا1 روز قبل
ایسنا/گیلان استاندار گیلان با تاکید بر لزوم تقویت روحیه مطالبه‌گری در دانشجویان به عنوان آینده سازان کشور افزود: مطالبه‌گری مبتنی بر اطلاعات دقیق، همراه با شناخت ظرفیت‌ها، فرصت‌ها و بیان پیشنهادات می‌تواند زمینه ساز توسعه باشد. وی دانشگاه علوم پزشکی را فخر علمی گیلان دانست که با دارا بودن بیش از شش هزار دانشجو و ۴۵۲ عضو هیات علمی از پایه‌های مهم رشد علمی استان محسوب می‌شود. وی با تاکید بر لزوم تقویت روحیه مطالبه‌گری در دانشجویان به عنوان آینده سازان کشور افزود: مطالبه‌گری مبتنی بر اطلاعات دقیق، همراه با شناخت ظرفیت‌ها، فرصت‌ها و بیان پیشنهادات می‌تواند زمینه ساز توسعه باشد. نماینده عالی دولت در گیلان افزود: معتقدم سلیقه نسل جدید، متفاوت از نسل گذشته است و باید این سلیقه را به رسمیت شناخت و آنان را در تصمیم گیری‌ها مشارکت داد. در این مراسم چند تن از نمایندگان تشکل‌های دانشجویی نیز به بیان پیشنهادات و مشکلات صنفی خود پرداختند.
مهرمهر2 روز قبل
به گزارش خبرنگار مهر، اسفندیار عشوری عصر شنبه در جلسه شورای شهر ساری اظهار داشت: یکماه پس از تشکیل شورای جدید، درباره پسماند و علت عقد قرارداد با یک شرکت خاص نامه زدیم ولی شهردار سابق به آن پاسخ نداده است. وی افزود: همچنین قرارداد به مبلغ ۱۴۸ میلیون تومان در حوزه پسماند با یک شرکتی بسته شده بود و دو سال بعد این قرارداد به ۶۰۰ و ۸۰۰ میلیون تومان افزایش یافت بدون آنکه این شرکت هیچ کارکردی داشته باشد. عشوری یادآور شد: این درحالی است که سازمانی برای مدیریت پسماند تشکیل شده است و ظرف سه سال ۱۸ میلیارد ریال به شرکت خاص در ساری پرداخت شد که باید مشخص شود این وجه برچه اساسی بوده است. عضو شورای شهر ساری افزود: ۱۸ میلیارد ریال از پول مردم ساری به شرکتی خاص داده شد تا در حوزه مدیریت پسماند فعالیت داشته باشد و باید مشخص شود گزارش عملکرد آن چه بوده است. وی یادآور شد: چه کسی بر عملکرد مجموعه شرکت خاص در حوزه پسماند فعالیت می‌کند و چه کسی عملکرد آن را نظارت می‌کرد و لازم است شهرداری نظارت بیشتری بر زیرمجموعه خود داشته باشد.
مازن آنلاینمازن آنلاین2 روز قبل
عضو شورای شهر ساری انتقاد کرد: پیام مازند - ساری - عضو شورای شهر ساری گفت: ظرف سه سال ۱۸ میلیارد ریال از پول مردم ساری به شرکتی خاص برای مدیریت پسماند پرداخت شد که بازدهی خاصی نداشته است. به گزارش خبرنگار مهر، اسفندیار عشوری عصر شنبه در جلسه شورای شهر ساری اظهار داشت: یکماه پس از تشکیل شورای جدید، درباره پسماند و علت عقد قرارداد با یک شرکت خاص نامه زدیم ولی شهردار سابق به آن پاسخ نداده است. عشوری یادآور شد: این درحالی است که سازمانی برای مدیریت پسماند تشکیل شده است و ظرف سه سال ۱۸ میلیارد ریال به شرکت خاص در ساری پرداخت شد که باید مشخص شود این وجه برچه اساسی بوده است. عضو شورای شهر ساری افزود: ۱۸ میلیارد ریال از پول مردم ساری به شرکتی خاص داده شد تا در حوزه مدیریت پسماند فعالیت داشته باشد و باید مشخص شود گزارش عملکرد آن چه بوده است. وی یادآور شد: چه کسی بر عملکرد مجموعه شرکت خاص در حوزه پسماند فعالیت می‌کند و چه کسی عملکرد آن را نظارت می‌کرد و لازم است شهرداری نظارت بیشتری بر زیرمجموعه خود داشته باشد.
وانانیوزوانانیوز3 روز قبل
به گزارش وانانیوز، پیروز حناچی شهردار تهران برای ایراد سخنرانی پیش از خطبه نمازجمعه که به امامت حجت‌الاسلام محمدحسن ابوترابی‌فرد برگزار شد، در مصلی بزرگ تهران حاضر شد. حناچی ادامه داد: ١۴ دستگاه هستند که در موضوع آلودگی هوا نقش دارند و فقط شهرداری تهران در این مورد مسئولیت ندارد. شهردار تهران اظهار داشت: در حال حاضر یکی از راه‌های کم‌هزینه و پربازده برای کاهش آلودگی هوا، ایجاد مسیرهای دوچرخه برای راه‌های کوتاه است. وی عنوان طرح شهرداری تهران برای مدیریت پسماند را «کاپ» خواند و توضیح داد: این واژه خلاصه‌ «کاهش پسماند زباله‌های شهر تهران» است که اقدامات ما در این حوزه را در بر می‌گیرد. امیدواریم تا با تحول، تغییر رویکرد، استفاده از سرمایه‌های اجتماعی و همراهی مردم، بتوانیم مأموریت بزرگ مدیریت بهتر شهر تهران را پشت‌سر بگذاریم.
نامه‌نیورنامه‌نیور3 روز قبل
به گزارش نامه‌نیوز، پیروز حناچی شهردار تهران برای ایراد سخنرانی پیش از خطبه نمازجمعه که به امامت حجت‌الاسلام محمدحسن ابوترابی‌فرد برگزار شد، در مصلی بزرگ تهران حاضر شد. حناچی ادامه داد: ١۴ دستگاه هستند که در موضوع آلودگی هوا نقش دارند و فقط شهرداری تهران در این مورد مسئولیت ندارد. شهردار تهران اظهار داشت: در حال حاضر یکی از راه‌های کم‌هزینه و پربازده برای کاهش آلودگی هوا، ایجاد مسیرهای دوچرخه برای راه‌های کوتاه است. وی عنوان طرح شهرداری تهران برای مدیریت پسماند را «کاپ» خواند و توضیح داد: این واژه خلاصه‌ «کاهش پسماند زباله‌های شهر تهران» است که اقدامات ما در این حوزه را در بر می‌گیرد. امیدواریم تا با تحول، تغییر رویکرد، استفاده از سرمایه‌های اجتماعی و همراهی مردم، بتوانیم مأموریت بزرگ مدیریت بهتر شهر تهران را پشت‌سر بگذاریم.
خبرآنلاینخبرآنلاین3 روز قبل
صدرالدین علی‌پور مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهر تهران با اشاره به اجرای طرح «کاپ» اظهار کرد: این طرح در راستای کاهش پسماند در سطح شهر تهران اجرا می‌شود که اجرای آن مورد تاکید شهردار تهران قرار دارد. علی‌پور در ادامه در پاسخ به این پرسش که آیا منشاء بوی نامطبوع چند روز گذشته در تهران مجموعه آردکوه است یا خیر، تصریح کرد: عنوان این مسئله که منشاء بوی نامطبوع تهران در روزهای گذشته آردکوه است به یک طنز شبیه است و برخی به خاطر اینکه مسئولیت‌های خود را انجام ندهند این موارد را مطرح می‌کنند. مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهر تهران گفت: چطور ممکن است بوی آرد کوه به مناطق ۲، ۶ برسد در صورتی که اگر قرار است بوی این مجموعه انتشار پیدا کند در وهله اول شهروندان مناطق ۱۹ و ۲۰ متوجه می‌شوند. به گزارش تسنیم؛ دومین نمایشگاه بین المللی مدیریت پسماند، بازیافت و ماشین آلات در نمایشگاه شهر آفتاب روز گذشته با حضور علی‌پور مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهر تهران با حضور محمد رئوف قادری مدیرعامل نمایشگاه بین المللی شهرآفتاب در محل دائمی نمایشگاه‌های شهرآفتاب آغاز به کار کرد. هدف از برگزاری این نمایشگاه، به نمایش گذاشتن آخرین دستاوردها و نوآوری‌ها در زمینه مدیریت پسماند و بازیافت زباله و همچنین گسترش فرهنگ تفکیک زباله از مبداء است.
فارسفارس5 روز قبل
مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری آذربایجان شرقی، عدم تفکیک زباله‌ها را یکی از عوامل ظهور پدیده زباله‌گردی عنوان کرد و با اشاره به خطرات بهداشتی این پدیده، خواستار فرهنگ‌سازی در خصوص تفکیک زباله از مبدأ شد. به گزارش خبرگزاری فارس از تبریز، بدر شکوهی امروز در جلسه گروه کاری سامان‌دهی پدیده زباله‌گردی، اظهار داشت: مخلوط شدن زباله‌های قابل بازیافت و غیرقابل بازیافت در مبدأ، یکی از عواملی است که انگیزه زباله‌گردی و جمع‌آوری زباله‌های قابل بازیافت را در برخی افراد ایجاد می‌کند. شکوهی، عدم فرهنگ‌سازی درخصوص تفکیک زباله و نبود سازوکار مناسب برای جمع‌آوری پسماندهای تفکیک شده را موجب بی‌تأثیر بودن اقدامات در راستای کاهش میزان تولید زباله و مدیریت مطلوب دفع پسماند دانست و گفت: بخش اصلی راهکارها، آغاز فرایند تفکیک زباله از مبدا است که در این خصوص باید فرهنگ‌سازی از نهاد خانواده و از طریق رسانه‌ها و گروه‌های مردم‌نهاد زیست‌محیطی صورت گیرد. وی، مناسب‌سازی سطل‌های جمع‌آوری زباله برای تفکیک زباله از مبدأ را نیز ضروری دانست و گفت: مسأله فرهنگی یکی از علل اصلی بروز پدیده زباله‌گردی است؛ چرا که با وضعیت اقتصادی موجود باید تولید زباله کم شود، اما به دلیل مسائل فرهنگی شاهد افزایش تولید زباله هستیم. شکور اکبرنژاد، رئیس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر تبریز هم ایجاد مشوق‌هایی برای تفکیک زباله از مبدأ، ترویج استفاده از مواد قابل بازیافت و حمایت از طرح‌های نوآورانه در زمینه تبدیل پسماندها را از عوامل موثر در مدیریت این حوزه دانست.
مهرمهر5 روز قبل
وی از تشکیل اتاق فکر محیط زیست استان همدان با حضور اقشار گوناگون از جمله وکلا، مسئولان، رسانه ای‌ها، سازمان‌های مردم نهاد و اساتید دانشگاه‌ها خبر داد و گفت: با بررسی وضعیت موجود و هم فکری و هم اندیشی، مسائل مورد اهمیت در محیط زیست استان مورد بررسی و چاره اندیشی قرار می‌گیرد. تلاش محیط زیست استان همدان برای عضویت در شورای فرهنگ عمومیوی از تلاش محیط زیست استان همدان برای عضویت در شورای فرهنگ عمومی خبر داد و گفت: رایزنی‌های اولیه و موافقت‌ها برای این امر از امام جمعه همدان اخذ شده است و اعتقاد داریم باید از ظرفیت آحاد جامعه بر اساس اصل ۵۰ قانون اساسی در حفظ محیط زیست استفاده کنیم. بسطامی مدیریت پسماند در استان همدان را منوط به تلاش مضاعف فرمانداران و مدیران شهرستان‌ها و شهرداری‌ها دانست و گفت: امیدواریم منطقه‌ای کردن مدیریت پسماند در استان راهگشای مسائل و مشکلات متعدد این حوزه باشد. وی بحران آب را یکی از مسائل مهم استان همدان در حوزه محیط زیست عنوان کرد و گفت: عمل به برنامه ریزی‌های انجام شده در بخش‌های کشاورزی، صنعت و آب شرب، بحران آب در استان را کنترل خواهد کرد. وی با بیان اینکه در خصوص جاده سلامت و بوستان ۲۵۰ هکتاری سد اکباتان هیچ طرح اجرایی به محیط زیست استان همدان اعلام نشده است، گفت: با توجه به این موضوع نمی‌توان گفت که این طرح‌ها پیوست زیست محیطی دارند یا ندارند.
ایسناایسنا5 روز قبل
ایسنا/لرستان شهردار خرم‌آباد با اشاره به ایجاد «گذر فرهنگ و هنر» در این شهر، گفت: تأسیس سینمای روباز زیباکنار از دیگر اقدامات شهرداری برای توسعه و توجه به هنر و هنرمندان است. محمد شریفی‌مقدم در نشست مشترک محمد با احمدحسین فتایی مدیرکل و معاونین اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان با اشاره به اهمیت کارهای فرهنگی در سطح جامعه، اظهار کرد: یکی‌از مشکلات کاری شهرداری‌های کشور عدم توجه کافی به مبحث فرهنگ و فرهنگ‌سازی است. شریفی‌مقدم در پاسخ به پیشنهاد مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان در زمینه توسعه همکاری‌های فرهنگی و هنری، ادامه داد: مدیریت شهری و به تبع سازمان فرهنگی و ورزشی شهرداری خرم‌آباد برای هرگونه تعامل با اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی به‌عنوان متولی فرهنگ در استان آمادگی کامل دارند. شهردار خرم‌آباد با اشاره به این‌که در مورد ایجاد گذر فرهنگی و هنری مکان خاصی را در نزدیکی میدان گپ در نظر گرفته شده است، تصریح کرد: این مکان استانداردها و خصوصیات لازم را جهت اجرای این طرح دارا بوده و همچنین توسعه سینمای روباز پارک شریعتی و همچنین تأسیس سینمای روباز زیباکنار از دیگر برنامه‌های فرهنگی و هنری شهرداری است. وی گفت: به‌دنبال ایجاد تحولات اساسی در رویکردهای سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری هستیم و در گام اول تصمیم به گزینش یک هیئت مدیره تخصصی داریم.
مهرمهر5 روز قبل
به گزارش خبرنگار مهر، کامران گردان ظهر چهارشنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: استفاده از ناوگان حمل‌ونقل عمومی درون شهری یکی از سیاست‌های اصلی شورای شهر همدان در راستای کاهش آلاینده‌ها و کمک به پاکیزگی آب و هوای این شهر است. وی افزود: خودروهای اتوبوس درون‌شهری بیشترین جابه‌جایی حمل‌ونقل عمومی شهروندان همدانی را برعهده دارند اما متأسفانه نسبت به سال‌ ۹۶ با کاهش چشمگیری مواجه شده است. گردان بیان کرد: با توجه به اینکه تا سال ۹۶، ۴۵ دستگاه اتوبوس خریداری و ۳۰ دستگاه نیز بازسازی شد؛ در مجموع در سال ۹۶، ۲۱۰ دستگاه اتوبوس عمومی در سطح شهر خدمات‌دهی داشتند اما در حال حاضر این آمار به ۱۷۵ دستگاه کاهش یافته است. رئیس شورای شهر همدان همچنین گفت: مدیریت‌‎شهری باید نسبت به خودروهای اتوبوس‌ که امکان بازسازی دارند، اقدامات لازم را انجام دهد و در حال حاضر بر اساس نیاز شهروندان همدانی، فعال بودن ۲۵۰ خودرو اتوبوس‌های درون‌شهری ضروری است. رئیس شورای شهر همدان گفت: با توجه به تجربه موفق شهرداری تهران در بحث تفکیک زباله در ساختمان‌های متعلق به شهرداری تهران، در کمیسیون تخصصی حمل‌ونقل و خدمات شهری این اجلاس مصوب شد مکاتبات لازم با استانداری‌های کشور به‌منظور الزام ادارات دولتی به تفکیک زباله در محل ساختمان‌‎ها صورت پذیرد.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین5 روز قبل
همین موضوع باعث می‌شود کودکان و نوجوانان زباله‌گرد برای ۱۰، ۲۰ هزار تومان حقوق بیشتر، بعضا تا ۸۰ کیلوگرم بار را در پیاده‌روی‌های طولانی به دوش بکشند. زباله‌گردها به دو صورت کار می‌کنند؛ یا مستقیما توسط پیمانکاران شهرداری استخدام می‌شوند یا برای صاحبان گاراژهای مخصوص جمع‌آوری و بازیافت زباله کار می‌کنند. نوجوانان زباله‌گرد بعد از ۱۲، ۱۰ ساعت پرسه‌زدن در خیابان‌های شهر و سرک‌کشیدن در سطل‌های زباله به این گاراژها سرازیر می‌شوند و در آنجا کار تفکیک زباله تازه شروع می‌شود. بازیافت زباله و پسماند به شکل موجود آن به عریان‌ترین شکل ممکن منطق جنگل را بازنمایی می‌کند که در آن موجودات ضعیف‌تر توسط موجودات قوی‌تر بلعیده می‌شوند. همین چند سال پیش بود که فیلمی از بریدن گوش یکی از این کودکان زباله‌گرد به دست یک پیمانکار منتشر شد.

پارک جنگلی بی‌بی یانلو شهرستان آستارا

12+
مهرمهر5 روز قبل
فراروفرارو5 روز قبل
همین موضوع باعث می‌شود کودکان و نوجوانان زباله‌گرد برای ۱۰، ۲۰ هزار تومان حقوق بیشتر، بعضا تا ۸۰ کیلوگرم بار را در پیاده‌روی‌های طولانی به دوش بکشند. زباله‌گرد‌ها به دو صورت کار می‌کنند؛ یا مستقیما توسط پیمانکاران شهرداری استخدام می‌شوند یا برای صاحبان گاراژ‌های مخصوص جمع‌آوری و بازیافت زباله کار می‌کنند. نوجوانان زباله‌گرد بعد از ۱۲، ۱۰ ساعت پرسه‌زدن در خیابان‌های شهر و سرک‌کشیدن در سطل‌های زباله به این گاراژ‌ها سرازیر می‌شوند و در آنجا کار تفکیک زباله تازه شروع می‌شود. بازیافت زباله و پسماند به شکل موجود آن به عریان‌ترین شکل ممکن منطق جنگل را بازنمایی می‌کند که در آن موجودات ضعیف‌تر توسط موجودات قوی‌تر بلعیده می‌شوند. همین چند سال پیش بود که فیلمی از بریدن گوش یکی از این کودکان زباله‌گرد به دست یک پیمانکار منتشر شد.
مهرمهر5 روز قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از تک اکسپلور، این شرکت قصد دارد بر روی تولید ربات هایی متمرکز شود که با خودآموزی و تغذیه اطلاعاتی قادر به برنامه ریزی برای انجام امور مختلف روزمره به شکلی دقیق باشند. یکی از اولین برنامه‌های این شرکت تولید ربات هایی است که بتوانند با مشاهده انواع زباله آنها را از یکدیگر تفکیک کرده و زباله‌های مشابه را در دسته‌های یکسانی جای دهند. ربات‌های یادشده به تدریج و در حین کار با زباله‌ها هوش و دانش خود را افزایش می‌دهند و عمل تفکیک زباله را با دقت بیشتری انجام می‌دهند. در آزمایش هایی که در این زمینه انجام شده ربات‌های یادشده در مراحل اولیه بطری‌ها و لیوان‌ها و قوطی‌های نوشابه فلزی را در یک دسته جای می‌دادند، اما بعد از مدتی کار و دریافت اطلاعات بیشتر با موفقیت لیوان‌های پلاستیکی را از قوطی‌های هم اندازه فلزی نوشابه تفکیک کردند. محققان می‌گویند در آینده این ربات‌ها در زمینه تفکیک زباله از دقت و هوشی به اندازه انسان برخوردار خواهند شد و حتی می‌توانند در مراکز تفکیک زباله نیز به کار گرفته شوند.

«شهر زباله‌ها» دیگر ظرفیت ندارد

3+
عصر ایرانعصر ایران6 روز قبل
فارسفارس6 روز قبل
اما در این میان زباله‌های بیمارستانی داستان دیگری دارند، سلول دفع بهداشتی زباله‌های بیمارستانی با ظرفیت ۶۰۰ هزار مترمربع در حال پر شدن است و فقط چند ماه دیگر برای تکمیل ظرفیت فرصت دارد، نگران نشوید قرارش را گذاشته‌اند یک سلول دیگر درست با همین ظرفیت در گوشه و کنار شهر زباله‌ها تعبیه کی‌می‌کنند که حالا حالا‌ها بتوانیم هر چه در بیمارستان زباله می‌شود را در آن جای دهیم. وارد مرکز دفن زباله شدیم حسین حیدریان معاون پردازش و دفن سازمان مدیریت پسماند شهر تهران قرار شد راهنمای ما در این بازدید باشد وی به فارس گفت: روزانه ۵۵۰ تن زباله از تهران جمع‌آوری و به سمت آرادکوه می‌آید. در کلان شهر تهران با بیش از ۱۳ میلیون جمعیت میزان تولید زباله زیاد است. در مرکز دفن زباله شهر تهران بیش از ۱۲۰۰ نفر در شرایط سخت و بوی نامطبوع زباله در رنج سنی ۲۲ تا ۶۰ سال مشغول به فعالیت هستند و ۸۰ نیروی سازمانی هم در آنجا حضور دارند. بر اساس این گزارش، جمع‌آوری زباله‌های شهر تهران معضلی است که در تمام دوران مدیریت شهری با آن رو به رو است.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز6 روز قبل
به گزارش مشرق، روزگاری نه چندان دور قرار بود کارخانه هاضم تهران زباله‌های این شهر را به برق تبدیل کند. این کارخانه درست بعد از پایان دفن غیر بهداشتی زباله در آرادکوه و افتتاح کارخانه پردازش زباله و تولید کمپوست بهره‌برداری شد. اما به تازگی آگهی در روزنامه‌های کثیرالانتشار منتشر شده که نشان می‌دهد شهرداری تهران پروانه این کارخانه را گم کرده است. بنابر آگهی‌ای که از روز گذشته در فضای مجازی دست‌به‌دست می‌شود شهرداری پروانه این کارخانه را مفقود اعلام کرده است. بهره‌گیری از روش بیوگاز در کارخانه «هاضم» شرق تهران، تولید ۳ هزارمگاوات برق پاک را به‌دنبال خواهد داشت.
تسنیمتسنیم6 روز قبل
به گزارش گروه رسانه‌های خبرگزاری تسنیم، غلامرضا صادقیان طی یادداشتی در روزنامه جوان نوشت: همه ما ناگهان در سطل زباله افتادیم! وقتی شاهد بودیم یک «موجود» کودکی را که مشغول تفکیک زباله است، برای لذت‌جویی و خنداندن دوستش به درون سطل زباله می‌اندازد! به نظر می‌رسد ۱- تأثر عمیق جامعه و ۲-بازداشت و قصاص این فرد (انداخته‌شدن در سطل زباله) و مجازات‌های دیگر، نشانه بلوغ مدنی باشد. دیلینی معتقد است: مشابهت‌های بسیاری بین تأکید دورکم بر نظارت قانونی و تأکید «پنجره‌های شکسته» بر نظم وجود دارد. فارغ از اینکه آیا فلسفه «پنجره‌های شکسته» به مثابه شکلی عمومی از مراقبت‌های پلیسی ادامه می‌یابد یا نه.
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد1 هفته قبل
چن لیون، بنیان‌گذار شرکت Zero-Waste Village در این زمینه می‌گوید: ما (چینی‌ها) یک کشور متکی بر کشاورزی بودیم و نیازی هم به سیستم‌های مدیریت زباله نداشتیم. علاوه بر استفاده از سیستم تشخیص چهره، شرکت‌هایی همچون Alpheus از فناوری هوش مصنوعی نیز برای مدیریت زباله‌ها بهره گرفتند. اما محققان می‌گویند حل مشکل زباله در چین نیاز به راهکاری چندوجهی دارد که باید فراتر از پیشرفت‌هایی باشد که در حوزه‌های هوش مصنوعی و سیستم تشخیص چهره به آن دست یافته‌اند. ژانگ در ادامه گفت شرکت تحت هدایت وی، تلاش می‌کند تا بتواند با توسعه این فناوری‌ها، امکان جداسازی زباله‌های خیس و مواد زیست‌تجزیه‌پذیر را فراهم کند. اما این مردم هستند که باید دانش و آگاهی خود را در خصوص جداسازی زباله‌ها بالا ببرند و برای رفع این مشکل گام بردارند.
ایسناایسنا1 هفته قبل
ایسنا/لرستان رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر بروجرد گفت: در راستای فرهنگ‌سازی، مسئولیت فرهنگی و تعهد اجتماعی ایجاد کنیم. رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر بروجرد خاطرنشان کرد: با ایجاد حساسیت در هر مقوله‌ای در یک جامعه، می‌توان انگیزه‌های لازم را برای آموزش و مدیریت منابع فراهم کرد. بهنودفر اضافه کرد: حساسیت محیط زیست در کشور ایجاد شده اما متاسفانه انگیزه و اراده برای آموزش کم است. رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر بروجرد ادامه داد: برای انجام کار فرهنگی به یک پسوند سخت‌افزاری نیاز داریم. رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر بروجرد اظهار کرد: در راستای فرهنگ‌سازی، مسئولیت فرهنگی و تعهد اجتماعی ایجاد کنیم.
مهرمهر1 هفته قبل
به گزارش خبرنگار مهر، اولین همایش تفکیک زباله از مبدأ و بازیافت پسماندها ظهر شنبه با حضور مسئولان شهرستانی، شهردار بروجرد، مدیران سازمان‌های وابسته به شهرداری، انجمن‌ها و سمن‌های زیست محیطی و هواداران و دوستداران محیط زیست در سالن اجتماعات شهرداری مرکزی بروجرد برگزار شد. این همایش به منظور معرفی نحوه اجرای طرح تفکیک زباله از مبدأ به ادارات شهرستان و انجام همکاری‌های لازم توسط آنها با مروجین پسماند شهرداری برگزار شد و حاضران از نزدیک با مزایای تفکیک زباله‌های خشک از‌تر آشنا شدند. رضا بهنود فر رئیس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر بروجرد در این همایش با اشاره به اهمیت اجرای طرح تفکیک زباله از مبدأ، اظهار داشت: تولید زباله در کشور به یک خطر ملی تبدیل شده و در کشورهای در حال توسعه نیز آسیبی پر خطر شناخته شده است. رئیس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر بروجرد تصریح کرد: بروجرد شهر فرهنگی پاسداشت طبیعت است اما در زمینه آموزش و ایجاد انگیزه‌های لازم جهت مدیریت این موضوع اندکی از نظر دور مانده است. گفتنی است، اجرای طرح تفکیک‌ زباله از مبدأ در بروجرد در سال‌های گذشته به دلایل مختلف تا کنون ابتر مانده بود که اخیرا با تلاش شهرداری بروجرد این طرح قرار است به طور جدی در هفته آتی کلید بخورد و مشکل تفکیک زباله‌های خشک از‌تر برای همیشه رفع شود.
مهرمهر1 هفته قبل
به گزارش خبرنگار مهر، رحیم جافری ظهر شنبه در اولین همایش تفکیک زباله از مبدأ و بازیافت پسماندها در سالن اجتماعات شهرداری مرکزی بروجرد با اشاره به اینکه روزانه ۲۰۰ تن زباله در بروجرد تولید می‌شود، اظهار داشت: در ایران به طور میانگین روزانه ۶۰۰ گرم تولید زباله داریم و این در حالی است که در بروجرد روزانه ۲۰۰ تن زباله تولید می‌شود. وی تصریح کرد: روزانه برابر حجم این میزان زباله در بروجرد، از زمین هایی که قابلیت پاک دارند به زمین غیرقابل استفاده تبدیل می‌شود. شهردار بروجرد ادامه داد: مشخص است با این میزان تولید زباله منابع زیرزمینی، خاک و محیط زیست را از بین می‌بریم. جافری با اشاره به اجرای طرح تفکیک زباله از مبدأ در بروجرد، اظهار داشت: اجرای این طرح بهترین راهکار برای کاهش تولید زباله و بازگشت سرمایه به چرخه طبیعت است به طوری که برای اجرایی شدن طرح تفکیک زباله از مبدأ، شهر را به ۱۰ محله مختلف تقسیم بندی کرده‌ایم. وی یادآور شد: طرح تفکیک زباله از مبدأ در بروجرد با همکاری شهرداری و شرکت پایشگران سبز گستر در هفته آینده در شهرک مهرگان بروجرد به نمایندگی از دیگر محلات اجرا خواهد شد.
مهرمهر1 هفته قبل
محسن هاشمی رییس شورای شهر تهران در کمیسیون حمل و نقل و خدمات شهری با اشاره به مشکلات و اولویت‌های کلان شهر‌های ایران گفت: اکثر کلان شهر‌ها مشکلاتشان شبیه هم هستند و مراکز استان‌ها و شهر‌های کوچکتر هم با تبعیت از کلان شهر‌ها به سمت همین مشکلات می‌روند و لذا عملکرد کلان شهر‌ها الگویی برای شهر‌های دیگر خواهد بود و باید پند بگیرند. وی ادامه داد: امروز می‌شود گفت کلان شهر‌های دیگر نسبت به جمعیت شان از تهران در حوزه حمل و نقل عمومی و ریلی جلوتر هستند. هاشمی در ادامه افزود: در حال حاضر کلان شهر‌های ایران عمدتا همه دچار مشکل آلودگی هوا و ترافیک به عنوان معضل اصلی هستیم. سهم تهران در این مصوبه هزار واگن شهری، ۳ هزار اتوبوس و ۵ هزار مینی بوس است ولی این مصوبه شورای اقتصاد هم به نتیجه نرسیده است. محسن هاشمی در ادامه افزود: در بحث سرانه‌های خدماتی، متاسفانه در شهر‌ها دچار مشکل هستیم.
مهرمهر1 هفته قبل
به گزارش خبرگزاری مهر، مرتضی الویری، در همایش ملی بهره‌وری در مدیریت شهری گفت: شهر نشینی به عنوان حقیقت بارز رشد ‌توسعه یافتگی جوامع دارای نقش مهمی است. عضو شورای شهر تهران با بیان اینکه در بهره‌وری نیروی انسانی هم بسیار پایین هستیم، گفت: طبق گزارش مرکز آمار در بهمن ۹۷ میزان کار مفید در ایران ۱۵ساعت در هفته است که ۲٫۵ ساعت در روز می‌شود. الویری با تاکید بر لزوم گرد هم آمدن مدیران و نخبگان شهری، گفت: متخصصان و مدیران باید آرا و راهکارهای تخصصی خود برای بهبود بهره وری در مدیریت شهری را ارائه کنند. وی، نقش مشارکت در ارتقای بهره‌وری در مدیریت شهری را مهم دانست که باید به آن عمل شود. نحوه تفکیک زباله و امحای زباله هم نیاز به اصلاح دارد.
کرد آنلاینکرد آنلاین1 هفته قبل
عصر کرد - سنندج - رشد علم و تکنولوژی منجر به تغییر و تحول در حوزه‌ها و عرصه‌ها ی مختلف شده ولی در حوزه تفکیک زباله از مبدا و بازیافت پسماند در استان کردستان به جای پیشرفت شاهد در جا زدن و حتی پسرفت هستیم. مدیریت پسماند یکی از راه‌های حفظ محیط زیست است که تفکیک و بازیافت زباله از اصول اساسی آن به شمار می‌رود که کردستان هم مانند دیگر استان‌های کشور در زمینه تفکیک از مبدا زباله و هم بازیافت آن وضعیت مطلوبی ندارد. معاون نظارت و پایش اداره کل حفاظت محیط زیست کردستان با اشاره به اینکه سرانه پسماند بیمارستانی در استان کمتر از میانگین کشوری است، گفت: سرانه کشوری تولید پسماند بیمارستانی ۲٫۸ کیلوگرم و در کردستان ۲٫۷ کیلوگرم است. ۴۶۰ هزار تن پسماند عادی، یک هزار و ۵۳ تن پسماند بیمارستانی، ۶۲۸ هزار و ۲۴۳ تن پسماند صنعتی و ۶۷۰ هزار و ۶۰۰ تن پسماند کشاورزی سالانه در کردستان تولید می‌شود، بی‌شک اجرای مدیریت پسماند که مجموعه‌ای از مقررات منسجم در ارتباط با تولید، ذخیره، جمع‌آوری، حمل و نقل، پردازش و دفع منطبق بر اصول زیست محیطی و بهداشت عمومی است، امری لازم و ضروری است. برچسب‌هامحیط زیست پسماند کردستان دفع زباله سنندج بازیافتپروندهٔ خبریپسماندها کجا می‌روند؟
همشهریهمشهری2 هفته قبل
او سپس فوق‌دکتری خود را در روش‌های بهسازی آموزش در دانشگاه ناگویای ژاپن با موفقیت در سال۱۳۸۵به پایان رساند و استاد این دانشگاه شد. لازمه بهره‌گیری اثربخش‌تر از کتاب‌های درسی، تغییر نگرش درباره کارکرد و کاهش تعداد و حجم این کتاب‌ها و سبک و سیاق استفاده از آنهاست. توصیه به تعامل سازنده با واحدهای مدنی و صنفی فرهنگیان برای فقرزدایی از چهره آموزش‌وپرورش کشور توصیه‌ای است که هیچ‌گاه کهنه نمی‌شود. دورکردن شرکت‌های خصوصی سنجش آموزش از ترویج رقابت در آموزش عمومی کشور لازم و شدنی است اما تغییر انگاره‌های موجود در جامعه درباره مؤسسات سنجش آموزش نیز ضرورت دارد. شیوه حضور رسانه‌ای و بهره‌گیری از توان رسانه‌ها برای ترویج گفتمان بهسازی آموزش مهم است.
مهرمهر2 هفته قبل
به گزارش خبرگزاری مهر، محمدحسین بوچانی رییس مرکز مطالعات و برنامه‌ریزی شهر تهران در نشست خبری تشریح یازدهمین جشنواره پژوهش و نوآوری در مدیریت شهری و ششمین جشنواره پژوهش و نوآوری در مدیریت شهری و روستایی، ریشه‌های کج‌کارکردی ساختارهای مدیریت شهری را منبعث از دو عامل دانست. وی با تاکید بر ضرورت حوزه پژوهش گفت: در سنوات گذشته ساختارهای اجرایی به حوزه پژوهش و علم و اندیشه و تجربه در اجرای پروژه‌های شهری و منطقه‌ای کم توجهی کرده و این باعث مشکل‌های ساختاریافته‌ای در شهرها شده که امروز حتی با صرف هزینه‌های مالی هم نشود آن را جبران کرد. بوچانی با اشاره به چیستی و نقش کاربردی پژوهش اضافه کرد: پژوهش انتخاب بین بد و خوب نیست. در همین راستا ۷ رویکرد برای تبیین برنامه سال ۹۸ مرکز مطالعات در نظر گرفته شده است. ۸۰ اثر در حوزه فرهنگی و اجتماعی بوده و ۴۳ اثر نیز به حوزه معماری و شهرسازی مربوط می‌شوند.

به انتهای لیست رسیدید