تلگرام

تلگرام

رکنارکنا3 ساعت قبل
طبق گفته‌های کادر پزشکی، این زن با شکایت از ضعف و خستگی عمومی و تنگی نفس به بیمارستان می‌رود، علائمی که باعث می‌شود کادر پزشکی برای او داروهای معمولی بیماری‌های فصلی را تجویز کنند. اما پس از مصرف داروهای معمولی، خون این زن به وضوح به رنگ آبی در می‌آید. به همین دلیل وقتی زن آبی را دید، دقیقا می‌دانست که چه چیزی را بخواهد. بنزوکائینی که او شب قبل استفاده کرده بود، بر اثر یک واکنش نادر باعث ایجاد بیماری به نام «متهموگلوبینمی» شده است. جالب اینجاست که تنها درمان آن نیز استفاده از دارویی آبی رنگ بود.
رکنارکنا3 ساعت قبل
به گزارش رکنا، مجتبی ذوالنور رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: بعضی افراد رفتار نیروی انتظامی را با کارگران معترض هپکو ­نقد می‌کنند که من از موضع کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس موضوع را بررسی کردم. رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس افزود: این روال باعث غیرسودآور شدن کارخانه‌, نپرداختن حقوق کارگران و اعتراض آنان می‌شود. رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی افزود: با این حال نیروی انتظامی خویشتنداری به خرج داد و با خواست مسئولان­ شورای تأمین و مسئولان مربوط در شورای امنیت کشور‌, نیروی انتظامی مجبور به مداخله و برخورد است. ذوالنور افزود: وقتی که چنین افرادی با نیروی انتظامی درگیر می‌شوند و سنگ پرانی می‌کنند، طبیعی است که نیروی انتظامی برای جمع کردن غائله اقدام می‌کند. رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس به مسئولان کشوری، دولت و دستگاه‌های مربوط توصیه کرد به مطالبات پاسخ دهند و مشکل کارگران را حل کنند تا مجبور نشوند از نیروی انتظامی بخواهند ورود و با چنین تجمعاتی برخورد کند.
رکنارکنا4 ساعت قبل
همزمان ۲جوان نقابدار که یکی از آنها اسلحه وینچستر در دست داشت، وارد طلافروشی شدند و به تهدید ۲برادر پرداختند. به گفته صاحبان مغازه، این زن در روزهای قبل چندبار وارد مغازه آنها شده و قیمت طلاها را پرسیده بود. یکی از دزدان دستگیر‌شده در اعترافات خود گفت: با فرامرز (طراح اصلی نقشه سرقت) دوست و بچه‌ محل بودیم. متهم گفت: ما برای اجرای نقشه سرقت یک سلاح وینچستر خریدیم و یک موتورسیکلت هم سرقت کردیم که گیر نیفتیم. بعد خودروی پراید را چند خیابان آن‌طرف‌تر پارک کردیم و هر‌دو با موتور راهی طلافروشی شدیم و نقشه سرقت را عملی کردیم.
رکنارکنا4 ساعت قبل
به گزارش رکنا، حسین زارعی در خصوص آخرین آمار تعداد کشته‌های تصادف تریلی با مینی بوس در گلستان در گفتگو با خبرنگار مهر اظهارکرد: با بررسی‌های پزشکی قانونی تعداد کشته‌های تصادف گلستان به ۱۵ نفر رسید. وی افزود: هویت سه تن از این کشته‌ها به نام‌های اراز بیکه حاجی لی دوجی، ۴۱ ساله، زن؛ محمد رئوف دوجی پنج ساله، مرد و طواق قالمق ۷۳ ساله، زن شناسایی شد. زارعی با بیان این که فردا (یکشنبه) برای این افراد جواز دفن صادر می‌شود، گفت: بقیه جسدها به علت شدت سوختگی قابل شناسایی نیستند و با آزمایش ژنتیک و DNA شناسایی خواهد شد. گفتنی است که ساعت هفت صبح شنبه یک دستگاه تریلی با یک مینی بوس در سه راهی اینچه برون به گنبدکاووس (روستای قره ماخر) برخورد و باعث مرگ ۱۵ و مصدومیت ۱۸ نفر شد. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.
رکنارکنا4 ساعت قبل
انتشار تصاویری از کانسپت خودروی BMW ۴ موجب شگفتی عاشقان اتومبیل‌های بی‌ام‌و شده است. کانسپت خودروی BMW ۴ شباهت زیادی به اتومبیل‌ شخصیت‌های ابرقهرمانی در فیلم‌های هالیوودی دارد و در واقع چنین طراحی نشانه‌گر ساعت‌ها تلاش ستودنی مهندسان بی‌ام‌وی برای طراحی این خودرو است. خودروی جدید بی‌ام‌و، اتومبیلی اسپرت یا اثری هنری؟ پس از انتشار تصاویر کانسپت BMW ۴ کاربران فضای مجازی واکنش‌های زیادی نسبت به آن‌ها نشان دادند. برخی از این کاربران گفتند: "خودروی جدید بی‌ام‌و بسیار بیشتر از یک اتومبیل است و می‌توان آن را یک اثر هنر دانست. هنوز مشخص نیست BMWدقیقا در چه زمانی خودروی BMW ۴ را به طور رسمی معرفی می‌کند و چه سیاستی را برای قیمت‌گذاری آن در نظر گرفته است.
رکنارکنا4 ساعت قبل
زمانی که یک فرد نمایشی را برای تماشا انتخاب می‌کند، قطعا معیار‌های مشخصی از انتخاب آن دارد و پیش می‌آید که از انتخاب خود راضی یا پشیمان باشد. تئاتر هنری است که اکثر هنرمندان آن سعی دارند با آن چیزی را به مخاطب منتقل یا اضافه کنند که البته این روز‌ها کمتر شاهد این موضوع هستیم. نمایش‌هایی هستند که هر شب اجرا می‌شوند و مخاطبان عام هم براساس بازیگران نمایش، آن را انتخاب و حس می‌کنند، این اثر قطعا از نمایش‌های خوب خواهد بود. اما زمانی که به تماشای آن می‌نشینند و شاید بدتر از آن، با کودک خود به سالن می‌روند، از انتخاب خود پشیمان می‌شوند. از مسئولان ذی ربط انتظار بیشتری می‌رود تا در بازبینی، انتخاب اجرا و صدور مجوز برای آن اهتمام بیشتری به محتوای آثار نمایشی داشته باشند. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.
رکنارکنا4 ساعت قبل
به گزارش رکنا، مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای تهران گفت: واحدهای غیرمجاز پرورش ماهی استان تهران در صورت عدم اخذ یا تمدید مجوز، از طریق مراجع قضایی تعطیل و مشمول جریمه می‌شوند. «سید حسن رضوی» با تاکید بر اینکه صاحبان استخرهای غیرمجاز پرورش ماهی باید ضمن اخذ مجوز نسبت به پرداخت آب بها اقدام کنند، گفت: در غیر اینصورت این واحدهای غیرمجاز از طریق مراجع قضایی تعطیل و مشمول جریمه خواهند شد. مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای تهران محل استقرار عمده استخرهای پرورش ماهی را در رودخانه‌های شرق استان تهران عنوان کرد و گفت: در شرق استان تهران ۱۰۰ واحد پرورش ماهی وجود دارد که ۳۹ واحد دارای مجوز و ۶۱ واحد فاقد مجوز معتبر هستند. وی با بیان اینکه پنج واحد پرورش ماهی مجاز در دماوند وجود دارد، تصریح کرد: در این منطقه هشت واحد غیرمجاز پرورش ماهی شناسایی شده که آب مورد نیاز خود را از طریق منابع آب سطحی تامین می‌کنند. رضوی ادامه داد: علاوه بر آن نیز ۳۴ واحد پرورش ماهی مجاز در فیروزکوه وجود دارد و ۵۳ واحد غیرمجاز شناسایی شده که لازم است واحدهای غیرمجاز هرچه سریع‌تر نسبت به تعیین تکلیف از طریق مراجع ذیربط اقدام کنند.

تعداد و تاریخ آزمایش‌های اتمی کشور‌های دارای سلاح هسته‌ای + فیلم

رکنارکنا4 ساعت قبل
به گزارش رکنا، کشور آمریکا در طول تاریخ بیشترین آزمایشات سلاح‌های اتمی را انجام داده است و حتی از آن در جنگ هم علیه ژاپن استفاده کرده است. در این میان روسیه و چین هم رکورددار بوده و تعداد زیادی از این سلاح کشتار جمعی را در اختیار دارند. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

ماجرای اعتراضات کارگران «هپکو» +فیلم

رکنارکنا4 ساعت قبل
به گزارش رکنا، شرکت تولید تجهیزات سنگین-هپکو اراک ابرشرکت ایرانی در حوزهٔ صنایع سنگین است. خط تولید هپکو مجهز به تجهیزات پیشرفته شامل ابزارآلات برشکاری، جوشکاری، ماشین‌آلات فرزکاری و همچنین دستگاه CNC است. اعتراض کارگران هپکو اراککارگران شرکت هپکو در ادامه اعتراضات صنفی خود روز سه شنبه در مقابل این شرکت دست به تجمع زده و با درخواست نیرو‌های انتظامی به اعتراض خود پایان دادند. دیدار این کارگران ساعتی به طول انجامید و طی کارگران آذرآب حمایت خود را از اعتراض‌های صنفی کارگران هپکو اعلام کردند. از سال گذشته تاکنون بار‌ها کارگران شرکت هپکو در اعتراض به تغییر سهامدار فعلی دست به اعتراض زدند که تصمیمات اتخاذ شده مسوولان برای پایان دادن به اعتراضات چیزی جز پرداخت تسهیلات به منظور حقوق کارگران و تغییر مدیرعامل نبوده است.
رکنارکنا4 ساعت قبل
به تازگی هیدئو کوجیما، سازنده عنوان مرموز Death Stranding در مصاحبه خود در مورد کیانو ریوز که یکی از بازیگران مشهور سینمای هالیود است و قرار بود در عنوان Death Stranding نیز نقش آفرینی کند، صحبت کرد. بعد از ملاقات با Mads برای دومین بار از دوستم مشورت گرفتم و او گفت Mads یکی از بازیگران بسیار خوب برای این نقش است، اما برای این نقش، کیانو ریوز بهتر از Mads mikkelsen خواهد بود. پس از آن متوجه شدم که کیانو در حال کار با نئون دمون است و به همین دلیل نتوانستیم با کیانو در ساخت بازی Death Stranding همکاری داشته باشیم. اما با این حال نیز از همکاری با مد در عنوان Death Stranding بسیار احساس رضایت می‌کنم. کیانو ریوز در عنوان Cyberpunk ۲۰۷۷ ایفای نقش کرده و کوجیما نیز از این اتفاق احساس خوشحالی کرد و گف در آینده امیدوار است بتواند با او همکاری داشته باشد.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین5 ساعت قبل
به گزارش اقتصادآنلاین، در حال و هوای دوست داشتنی پاییز با شرکت در مسابقه نقاشی شرکت کرمان موتور تجربه اولین روز مدرسه رو به تصویر بکشین کرمان موتور هم از بین نقاشی‌های شما سه تای اونها رو انتخاب و به سه نفر برتر پک لوازم التحریر خاص تقدیم می‌کند. حتما با مداد رنگ آبی لوگوی کرمان موتور رو در نقاشی خود بکشید. اگر ماشین‌های کرمان موتور هم استفاده کنید که چه بهتر. آثار خودتون رو نهایت تا تاریخ ۶ مهر به دایرکت اینستاگرام یا ID تلگرام کرمان موتور kermanmotorkmc@ ارسال فرمایید. * زمان برگزاری: امروز شنبه ۳۰ شهریور لغایت شنبه ۶ مهر ماه. * زمان اعلام آثار برگزیده: چهارشنبه ۱۰ مهر ماه و پنجشنبه ۱۱ مهر ماه.
رکنارکنا5 ساعت قبل
«مرد ایرلندی» فیلم جدید کمپانی نتفلیکس به کارگردانی مارتین اسکورسیزی، نتوانست در بین فیلم‌های جشنواره کن قرار بگیرد. با اعلام‌تری فریماکس این فیلم در جشنواره آینده لومیر که ماه آینده در شهر لیون برگزار می‌شود، شرکت خواهد کرد. بعد از اکران جهانی «مرد ایرلندی» در جشنواره نیویورک و جشنواره فیلم لندن، این اکران سومین نمایش رسمی فیلم خواهد بود. جشنواره لومیر فرانسه به مناسبت ده سالگی خود قصد دارد، در کنار نمایش فیلم «مرد ایرلندی» توجه ویژه‌ای نیز به فرانسیس فورد کاپولا داشته باشد. «انگل» بیش از یک میلیون و ششصد هزار بلیت در کشور فرانسه فروخت و به پرفروش‌ترین فیلم برنده نخل طلا در کشور فرانسه تبدیل شد. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.
رکنارکنا5 ساعت قبل
به گزارش رکنا، نجات پیرمرد تنها از میان دود و آتشبه گزارش پایگاه خبری ۱۲۵، ساعت ۲:۰۰ بامداد امروز در پی تماس تلفنی همسایگان و شاهدان آتش سوزی یک منزل مسکونی با سامانه ۱۲۵ در خیابان وحدت اسلامی، کوچه شش کلانی، ستاد فرماندهی سازمان آتش نشانی تهران بی درنگ نیروهای عملیات ایستگاه‌های ۱، ۶۷ و گروه نجات ۱ و خودرو حامل دستگاه تنفسی و تدارکات را به محل حادثه اعزام کرد. علیرضا جبارزاده، معاون منطقه ۵ عملیات در این باره گفت: یک ساختمان مسکونی قدیمی ساخت دو طبقه با تیر چوبی به علت نامعلوم، دچار آتش سوزی شده و دود و شعله آن از فاصله دور قابل مشاهده بود و بنابر گفته همسایگان، یک مرد ۷۵ ساله در داخل منزل محبوس شده بود. جبارزاده خاطرنشان کرد: گروه تخصصی امداد و نجات با سرعت عمل خود در امر جستجو، پیرمرد تنهای ۷۵ ساله را در راه پله‌های پشت بام مشاهده و بلافاصله از محل خارج کردند و وی را از مرگ حتمی نجات دادند. وی اظهار داشت: آتش نشانان پس از مهار کامل شعله‌های آتش اقدام به تخلیه دود از داخل ساختمان کردند و برای ایمن سازی کامل محل حادثه تا ۴ ساعت بعد در محل حضور داشتند تا ایمن سازی کامل را انجام دهند. گفتنی است: علت این آتش‌سوزی توسط کارشناسان سازمان آتش نشانی تهران در حال بررسی است. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.
رکنارکنا5 ساعت قبل
پوریا عبدی بازیگر نمایش «پاتریک کلایورت» در خصوص نقش خود در این اثر نمایشی، گفت: نمایش «پاتریک کلایورت» روایتگر داستان دو سارق است که برای دزدی، کلیسا را انتخاب می‌کنند. من نقش «ادی» را در این نمایش ایفا می‌کنم و «فیلیپ» نقش مقابل من است. وی افزود: این نمایش کاملا گروهی است و بازی نقش «ادی» از طرف من نیز به صورت گروهی تصمیم گیری شد. عبدی در خصوص استقبال تماشاگران از نمایش «پاتریک کلایورت» گفت: به دلیل ایام سوگواری اباعبدالله الحسین (ع) دو هفته اجرا نداشتیم. با گروهی دیگر نیز نمایشی به نام «زامبیسم» به کارگردانی محمد مرادی فرد برای اجرا در تئاترشهر داریم.
رکنارکنا5 ساعت قبل
به گزارش رکنا، پس از اطلاع رسانی این حادثه به سامانه ۱۲۵ از سوی شهروندان، ستاد فرماندهی آتش نشانی تهران به سرعت آتش نشانان ایستگاه‌های ۸۹ و ۲۹ را ساعت ۱۴:۰۵ روز گذشته به سوی محل حادثه در خیابان دروس، خیابان یارمحمدی، نبش کوچه یکم اعزام کرد. رضا جغتایی رییس ایستگاه ۲۹ آتش نشانی تهران با اعلام این که حادثه در یک ساختمان در حال احداث ۱۱ طبقه رخ داده است، افزود: در طبقه همکف این کارگاه ساختمانی، یک موتوربرق دیزل دچار آتش سوزی شده بود. وی افزود: با آتش سوزی این ژنراتور، دود سیاه و غلیظی بخشی از فضای این کارگاه ساختمانی را فرا گرفته و شعله‌های آتش در حال سرایت به قسمت‌های دیگر ساختمان در حال احداث بود. جغتایی تصریح کرد: آتش نشانان با بستن دستگاه تنفسی در میان دود و آتش وارد این کارگاه ساختمانی شدند و پس از یافتن کانون آتش در طبقه همکف با استفاده از لوله‌های آبدهی و کف مخصوص خاموش کردن آتش سوزی به مقابله با آتش سوزی پرداختند و در مدت زمان کوتاهی شعله‌های آتش را مهار و کاملا خاموش کردند. رییس ایستگاه ۲۹ علت بروز این آتش سوزی را از سوی کارشناسان آتش نشانی در حال بررسی اعلام کرد و افزود: این حادثه مصدومیت جانی در بر نداشت. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.
رکنارکنا5 ساعت قبل
حسن دلبری شاعر و عضو هیات علمی دانشگاه حکیم سبزواری به مناسبت فرارسیدن سی ام شهریور، زادروز فریدون مشیری درباره نوع نگاه و اندیشه‌ای که از فریدون مشیری در آثارش به جا مانده است، گفت: مشیری شاعری با اندیشه عاشقانه و با رویکردی اجتماعی بوده و به هیچ وجه سیاسی محسوب نمی‌شود. خالق کتاب «رسم دلبری» در ادامه به بررسی شعر مشیری پرداخت و گفت: شعر مشیری برخی معیار‌های شناخته شده نقد را به نفع خودش بر هم زده است. خالق «پس لرزه‌های عشق» با اشاره به تلاقی سنت و مدرنیته در شعر مشیری بیان کرد: شعر مشیری یک پا در سنت و یک پا در مدرنیته دارد. قبلا مردم شعرهایش را حفظ بودند اگرچه اشعار زیبای فراوانی دارد ولی بیشتر با شعر «کوچه» شناخته می‌شود. به نظر می‌رسد هرچه زمان جلوتر می‌رود، مشیری به تدریج کم‌رنگ‌تر می‌شود. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.
رکنارکنا5 ساعت قبل
به گزارش رکنا: سرهنگ علی محمد رجبی سرپرست مرکز تشخیص و پیشگیری از جرایم سایبری پلیس فتا ناجا در تشریح این خبر گفت: در روزهای اخیر افراد کلاهبردار با تبلیغات دروغین درخصوص «دو نرخی شدن سهمیه بنزین» ضمن هدایت قربانیان خود به درگاه‌های جعلی موسوم به فیشینگ، با دریافت اطلاعات کارت بانکی آنها نسبت به برداشت غیر مجاز از حسابشان اقدام می‌کنند. وی با اشاره به اینکه پلیس فتا با شناسایی اعمال مجرمانه و تبلیغات دروغین گردانندگان سایت www. Com اقدامات قضایی و انتظامی خود را آغاز کرده است؛ به هموطنان هشدارداد: فریب تبلیغات دروغین این گونه سایت‌ها را نخورند و صرفا این گونه اخبار را از مراجع رسمی و خبرگزاری‌های مجاز کشور که از طریق روابط عمومی شرکت پالایش وپخش فراورده‌های نفتی منتشر می‌شود، دریافت کنند. سرپرست مرکز تشخیص و پیشگیری از جرایم سایبری پلیس فتا ناجا بیان داشت: جهت پیشگیری از کلاهبرداری‌های اینترنتی توسط افراد سود جو، درصورت وارد شدن به این گونه سایت‌ها، شهروندان باید فورا نسبت به تغییر رمز دوم اینترنتی بانکی خود اقدام کنند. این مقام مسئول گفت: عموم مردم می‌توانند در صورت مواجهه با هرگونه موارد مشکوک در فضای مجازی، آن را از طریق وب سایت پلیس فتا (www. cyberpolice. ir) بخش ارتباطات مردمی‌ با این پلیس در میان بگذارند. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.
رکنارکنا5 ساعت قبل
محمود شکسته بند، مدیر عامل بازار متشکل ارزی در واکنش به خبر آتش سوزی ساختمان بازار متشکل ارزی بیان کرد: تنها بخش کوجکی از دفتر خدمات بازار متشکل ارزی آن از قسمت سقف دچار حریق شد که قسمتی از تجهیزات اداری ما آتش گرفت. او افزود: هیچ یک از مدارک، اسناد رسمی، سرور‌ها و حتی pc‌های بازار متشکل دچار حریق نشده‌اند چرا که اطلاعات اصلی و سرور‌های این بازار در یک مکان کاملا امن محافطت می‌شود. این مقام مسئول تاکید کرد: این دفتر تنها یک مکان برای ثبت روند اداری راه اندازی این بازار بوده است جای هیچ نگرانی نیست، اینکه برخی خبرگزاری‌ها از سوختن کامل این مکان خبر می‌دهند صحت ندارد. شکسته بند تاکید کرد: روز گذشته به هنگام حریق من نیز حضور داشتم و آتش نشانی ظرف مدت ۲۰ دقیقه این اتش را خاموش کرد. او در پایان در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا این روند در راه اندازی بازار متشکل ارزی تاثیر گذار است؟ گفت: به هیچ وجه اتفاق خاصی نیفتاده است و بازار متشکل ارزی کاملا آماده افتتاح است و حتی اگر رئیس کل بانک مرکزی فردا دستور راه اندازی این بانک را صادر کند ما آماده راه اندازی آن در دفتر کاری دیگری هستیم. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.
رکنارکنا6 ساعت قبل
رضا بهرامی کارگردان تئاتر، در خصوص اجرای نمایش «قصه‌های عاشورا» گفت: وقتی کودک بودیم در روز‌های محرم و صفر و برای عزاداری، از مادرم چادر می‌گرفتم و با بچه‌های دیگر هیئتی کوچک درست می‌کردیم. همین داستان سبب کلید خوردن «قصه‌های عاشورا» در ذهن من شد و خواستم آن فضا را به نوعی نشان دهم. وی افزود: تصمیم گرفتم متن محیطی به نام «قصه‌های عاشورا» را بنویسم. فکر می‌کنم این نمایش محیطی برای اولین بار با چنین عواملی اجرا می‌شود؛ نمایش ما با استفاده از نور و موسیقی است و باید در تاریکی شب اجرا شود. گفتنی است «قصه‌های عاشورا» از ۲۴ مهرماه در محوطه پارک لاله و جلوی درب مرکز تولید تئاتر عروسکی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان اجرا می‌شود. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.
زومیتزومیت6 ساعت قبل
بنابراین، اگر تومور در زمان جراحی حرکت کند، به کمک دستگاه MR LINAC می‌توان تغییر وضعیت آن را مشاهده نمود. قابلیت شناسایی حرکات توموریکی از بهترین ویژگی‌های دستگاه MR LINAC قابلیت تشخیص حرکت‌های تومورهاست. به همین دلیل تومورهایی که با چشم مسلح دیده نمی‌شوند، با دستگاه MR LINAC تصویر آن‌ها قابل ثبت خواهد بود. براساس تحقیقات صورت‌گرفته توسط متخصصان سرطان شناسی استفاده از فناوری MR-LINAC یکی از موثرترین راهکارهای درمان سرطان لوزالمعده به شمار می‌رود. این روش که در همه تومورها به‌ویژه بافت‌های سرطانی ریه که پیوسته در حال حرکت‌اند، قابل استفاده است.
رکنارکنا6 ساعت قبل
حجت الاسلام والمسلمین رستمی رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در اختتامیه نهمین دوره مسابقه ملی فناوری نانو که با حضور مسئولان دانشگاه‌ها و نفرات برگزیده در دانشگاه صنعتی‌شریف برگزار شد، گفت: در حوزه‌های علمی و پزشکی پیشرفت‌های بسیاری کرده‌ایم، اما عقب ماندگی ۲۰۰ ساله را با این شتاب نمی‌توان جبران کرد. حجت الاسلام والمسلمین رستمی تصریح کرد: یک واقعیت مهم در دنیا وجود دارد که علم، تعیین کننده قدرت در جهان است. مقام معظم رهبری نیز همواره به این موضوع تاکید کرده‌اند که علم، قدرت است. رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها بیان کرد: امروز در کشور‌های مختلف دنیا حضور دانش در توسعه قدرت‌ها نقش مهمی دارد، اما اینکه از آن چگونه استفاده شود مهمتر است. رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها گفت: نانو امروز تبدیل به یک الگوی دست یافتنی و موفق در تمام ابعاد شده است.
رکنارکنا6 ساعت قبل
به گزارش رکنا، علی فاتحی با بیان اینکه اقدام مجرمانه چهار متهم منجر به فوت سه نفر در سال ۱۳۹۵ شده است، اظهار داشت: این متهمان در شعبه ۱۰۴ کیفری ۲ مرودشت محاکمه و در مجموع به پرداخت سه فقره دیه کامل و ۱۵ سال و شش ماه حبس و ۳۷۰ ضربه شلاق و ۱۱۴میلیون و پانصد هزار ریال جزای نقدی محکوم شدند. وی با اشاره به اینکه برخورد قاطع با این دسته از مجرمان در دستور کار دستگاه قضایی قرار دارد، تاکید کرد: در نظر گرفتن اشد مجازات برای این مجرمان در راستای پیشگیری قضایی و جلوگیری از تکرار جرم است. به گفته فاتحی، این رای قابل تجدید نظر خواهی در محاکم تجدید نظر استان است. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.
رکنارکنا7 ساعت قبل
به گزارش رکنا، مریم بیدخام مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری گفت: در حوزه کودکان کار آمار دقیقی وجود ندارد، اما یکی از سازمان‌های مردم‌نهاد وابسته به بهزیستی از بدو تأسیس تاکنون ۴۰۰ کودک کار را پذیرش و به آن‌ها خدمات ارائه کرده است. بیدخام افزود: تعداد زیادی از این کودکان از چرخه خدمات حمایتی خارج شده‌اند، اما ۱۲۰ کودک کار، همچنان مورد حمایت این موسسه قرار دارند. بیدخام با بیان اینکه تأسیس فضایی برای ارائه خدمات به کودکان کار توسط شهرداری در دستور کار قرار دارد اضافه کرد: اقداماتی در این زمینه انجام شده است و به زودی مرکز حمایت و توانمندسازی کودکان کار راه اندازی خواهد شد. به گفته او، دولت طبق ماده ۸۰ برنامه ششم توسعه مکلف بر اساس قوانین و مصوبات شورای اجتماعی به‌منظور پیشگیری و کاهش آسیب‌های اجتماعی، باید برای تهیه طرح جامع کنترل و کاهش آسیب‌های اجتماعی با اولویت اعتیاد، طلاق، حاشیه‌نشینی، کودکان کار و مفاسد اخلاقی اقدام کند به‌گونه‌ای که آسیب‌های اجتماعی در انتهای برنامه به ۲۵ درصد کاهش یابد. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.
رکنارکنا7 ساعت قبل
وی افزود: از این ۱۱ متهم، ۸ نفر از مدیران آب منطقه‌ای هستند که از مدیرعامل، معاونان و مدیران میانی را شامل می‌شود. همچنین یک مدیر در حوزه منطقه گاز که اتهامش درباره یکی از پروژه‌های گازرسانی و دو متهم نیز در حوزه مسکن هستند که در برآورد خسارت بعد از سیل دچار تخلف شده‌اند. وی خاطرنشان کرد: علاوه بر مستندات سازمان بازرسی در حال بررسی کارشناسی‌های دیگر مراکز از جمله دانشگاه‌ها هستیم که میزان اهمال‌کاری مدیران و دستگاه‌ها مشخص شود. سیدحسینی درباره تخلف دیگر مدیران هم افزود: پرونده تخلف این ۱۱ نفر برای ما ارسال شده و درباره تخلفات دیگر سازمان بازرسی گزارشی به ما نداده است. اتهامات برخی افراد در تهران و شورای رسیدگی به تخلفات اداری بررسی خواهد شد. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.
رکنارکنا7 ساعت قبل
حزب کارگر، بزرگترین حزب مخالف دولت انگلیس، در پیش‌نویس بیانیه خود آورده دولت به رهبری این حزب ظرف مدت سه ماه به یک توافق «معقول» در خصوص برکسیت دست خواهد یافت و بعد همه‌پرسی دوم را برای پذیرش آن توافق و یا ماندن در اتحادیه اروپا طی شش ماه برگزار می‌کند. بنا به نوشته رویترز، در این بیانیه آمده است: «پس از سه سال از مذاکرات نامنظم (حزب محافظه کار) و به بن‌بست رسیدن با پارلمان، دولت کارگر ظرف مدت شش ماه از زمان به قدرت رسیدن سرانجام برکسیت را به یکی از دو مسیر خاتمه خواهد داد». در این بیانیه که هنوز در نشست سالانه کارگر‌ها به تصویب نرسیده گفته شده است دولت کارگر «طی مدت سه ماه یک توافق معقول برای خروج از اتحادیه اروپا را تضمین می‌کند و بعد آن را به مردم می‌سپارد که در رفراندوم شش ماهه به آن توافق و یا گزینه دوم یعنی ماندن در اتحادیه رای بدهند». سه سال است که انگلیس درگیر موضوع برکسیت شده و این مسئله به یک معضل بزرگ تبدیل گشته است. موضوع خروج از اتحادیه اروپا تاکنون دو نخست‌وزیر را در این کشور به پایین کشیده و بوریس جانسون نیز که با وعده اجرایی کردن آن تحت هر شرایطی سرکار آمد هنوز نتوانسته است به توفیقی در خصوص وعده خود یعنی خارج شدن از اتحادیه اروپا در تاریخ تعیین شده (۳۱ اکتبر) دست یابد. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.
رکنارکنا7 ساعت قبل
نصرالله عبداللهی پیشکسوت باشگاه استقلال درباره وضعیت این تیم قبل از بازی با پرسپولیس گفت: استقلال در این فصل از نظر بازیکن و سرمربی یک نوع پوست اندازی داشته است. زمان می‌برد تا بازیکنان با یکدیگر هماهنگ شوند. او افزود: من در تمرین تیم حاضر شدم و شاهد بودم بازیکنان از انگیزه بالایی برای این بازی برخودار هستند. این بازی کاری به جایگاه تیم‌ها در جدول رده بندی ندارد و شرایط خاص خودش را دارد و هر تیمی که آماده‌تر باشد می‌تواند پیروز این مسابقه شود. او در پایان صحبت هایش گفت: من امیدوارم که استقلال در بازی فردا برابر پرسپولیس موفق باشد تا بتواند با یک روحیه بسیار خوب فصل را ادادمه دهد. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.
رکنارکنا8 ساعت قبل
دیدار شهرآورد ۹۰ پایتخت، فردا (یکشنبه) در حالی از ساعت ۱۶ میان استقلال و پرسپولیس در ورزشگاه آزادی برگزار می‌شود که ۲ تیم درصدد کسب پیروزی هستند تا با روحیه خوبی در ادامه مسابقات لیگ حاضر شوند. این مسابقه در حالی قرار است برگزار شود که استقلال با کسب ۲ امتیاز در رده پانزدهم جدول رده بندی قرار دارد و پرسپولیس با ۶ امتیاز ششم است. طبق اعلام گابریل کالدرون آرژانتینی، علیرضا بیرانوند پس از پشت سر گذاشتن دوران محرومیت در این مسابقه حاضر می‌شود تا از دروازه پرسپولیس حراست کند. احمدرضا عابدزاده با ۸ بازی در شهرآورد ۵ کلین‌شیت را برای خود به ثبت رسانده و بیرانوند می‌تواند در این شهرآورد از رکورد عابدزاده در این زمینه رد شود. دیدار تیم‌های استقلال و پرسپولیس روز یکشنبه ۳۱ شهریورماه ساعت ۱۶ برگزار می‌شود. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.
رکنارکنا8 ساعت قبل
به گزارش گروه ورزشی رکنا، روبرتو کارلوس، مدافع سابق تیم ملی برزیل و عضو باشگاه رئال مادرید درباره انتقال احتمالی نیمار به رئال مادرید حرف زد. کارلوس در مصاحبه با نشریه «مارکا» اسپانیا گفت: درباره انتقال نیمار به رئال باید بگویم که هر بازیکنی دوست دارد پیراهن رئال را برتن کند اما داستان نیمار تمام شد او در پاریس خوشحال است. وی افزود: او بزودی در پاری سن ژرمن بهترین بازیکن دنیا می‌شود. به نظرم ۴ بازیکن برتر دنیا در شرایط کنونی مسی، رونالدو، نیمار و ام باپه است. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

به انتهای لیست رسیدید