تل‌آویو

تل‌آویو

اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین31 دقیقه قبل
وزیر خارجه رژیم صهیونیستی با ادعای اینکه ایران تهدید اصلی برای منطقه غرب آسیا است، اظهار داشت: «به خاطر برنامه‌هسته‌ای‌اش، به خاطر موشک‌های بالستیک‌اش و به خاطر حمایتش از سازمان‌های تروریستی مانند حزب‌الله، حماس و جهاد اسلامی فلسطین». کاتص ضمن مهم دانستن تحریم‌های آمریکا علیه ایران، اضافه کرد: «کارزار فشار حداکثری آمریکا [علیه ایران] نیز باید ادامه پیدا کند. ما شاهد اعتراضاتی در عراق، لبنان و همچنین داخل ایران هستیم که نشان می‌دهد فشارها مفید بوده است». این دیپلمات صهیونیست سپس خواستار بهبود روابط تل‌آویو با کشورهای عربی شد: «ما با کشورهای حاشیه خلیج [فارس] هیچ درگیری نداریم بلکه منافع مشترکی در حوزه امنیت علیه تهدید ایران و توسعه طرح‌های مشترک انسانی داریم». وی پیش از این ضمن حمایت از آشوب‌های روزهای اخیر، خود را «دوست مردم ایران» خوانده و مدعی شده است که اسرائیل در کنار آن‌ها ایستاده است.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز2 ساعت قبل
به گزارش مشرق، «اسرائیل کاتص» وزیر امور خارجه رژیم صهیونیستی امروز (پنجشنبه) با تکرار اتهامات بی‌اساس علیه جمهوری اسلامی ایران، از جامعه جهانی خواست تا ایران را «تهدید نظامی جهانی» اعلام کنند. اکنون زمان آن است که جهان به رهبری ایالات متحده، تهدید نظامی موثری علیه رژیم ایران در صورت تداوم برنامه هسته‌ای آن، انجام دهند». کاتص ضمن مهم دانستن تحریم‌های آمریکا علیه ایران، اضافه کرد: «کارزار فشار حداکثری آمریکا [علیه ایران] نیز باید ادامه پیدا کند. ما شاهد اعتراضاتی در عراق، لبنان و همچنین داخل ایران هستیم که نشان می‌دهد فشارها مفید بوده است». این دیپلمات صهیونیست سپس خواستار بهبود روابط تل‌آویو با کشورهای عربی شد: «ما با کشورهای حاشیه خلیج [فارس] هیچ درگیری نداریم بلکه منافع مشترکی در حوزه امنیت علیه تهدید ایران و توسعه طرح‌های مشترک انسانی داریم».
خبرآنلاینخبرآنلاین3 ساعت قبل
اکنون زمان آن است که جهان به رهبری ایالات متحده، تهدید نظامی موثری علیه رژیم ایران در صورت تداوم برنامه هسته‌ای آن، انجام دهند». وزیر خارجه رژیم صهیونیستی با ادعای اینکه ایران تهدید اصلی برای منطقه غرب آسیا است، اظهار داشت: «به خاطر برنامه‌هسته‌ای‌اش، به خاطر موشک‌های بالستیک‌اش و به خاطر حمایتش از سازمان‌های تروریستی مانند حزب‌الله، حماس و جهاد اسلامی فلسطین». کاتص ضمن مهم دانستن تحریم‌های آمریکا علیه ایران، اضافه کرد: «کارزار فشار حداکثری آمریکا [علیه ایران] نیز باید ادامه پیدا کند. ما شاهد اعتراضاتی در عراق، لبنان و همچنین داخل ایران هستیم که نشان می‌دهد فشارها مفید بوده است». این دیپلمات صهیونیست سپس خواستار بهبود روابط تل‌آویو با کشورهای عربی شد: «ما با کشورهای حاشیه خلیج [فارس] هیچ درگیری نداریم بلکه منافع مشترکی در حوزه امنیت علیه تهدید ایران و توسعه طرح‌های مشترک انسانی داریم».
فارسفارس3 ساعت قبل
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «اسرائیل کاتص» وزیر امور خارجه رژیم صهیونیستی امروز (پنجشنبه) با تکرار اتهامات بی‌اساس علیه جمهوری اسلامی ایران، از جامعه جهانی خواست تا ایران را «تهدید نظامی جهانی» اعلام کنند. اکنون زمان آن است که جهان به رهبری ایالات متحده، تهدید نظامی موثری علیه رژیم ایران در صورت تداوم برنامه هسته‌ای آن، انجام دهند». کاتص ضمن مهم دانستن تحریم‌های آمریکا علیه ایران، اضافه کرد: «کارزار فشار حداکثری آمریکا [علیه ایران] نیز باید ادامه پیدا کند. ما شاهد اعتراضاتی در عراق، لبنان و همچنین داخل ایران هستیم که نشان می‌دهد فشارها مفید بوده است». این دیپلمات صهیونیست سپس خواستار بهبود روابط تل‌آویو با کشورهای عربی شد: «ما با کشورهای حاشیه خلیج [فارس] هیچ درگیری نداریم بلکه منافع مشترکی در حوزه امنیت علیه تهدید ایران و توسعه طرح‌های مشترک انسانی داریم».
افکارنیوزافکارنیوز6 ساعت قبل
افکارنیوز، به گزارش «اسرائیل کاتص» وزیر امور خارجه رژیم صهیونیستی امروز (پنجشنبه) با تکرار اتهامات بی‌اساس علیه جمهوری اسلامی ایران، از جامعه جهانی خواست تا ایران را «تهدید نظامی جهانی» اعلام کنند. اکنون زمان آن است که جهان به رهبری ایالات متحده، تهدید نظامی موثری علیه رژیم ایران در صورت تداوم برنامه هسته‌ای آن، انجام دهند». کاتص ضمن مهم دانستن تحریم‌های آمریکا علیه ایران، اضافه کرد: «کارزار فشار حداکثری آمریکا [علیه ایران] نیز باید ادامه پیدا کند. ما شاهد اعتراضاتی در عراق، لبنان و همچنین داخل ایران هستیم که نشان می‌دهد فشارها مفید بوده است». این دیپلمات صهیونیست سپس خواستار بهبود روابط تل‌آویو با کشورهای عربی شد: «ما با کشورهای حاشیه خلیج [فارس] هیچ درگیری نداریم بلکه منافع مشترکی در حوزه امنیت علیه تهدید ایران و توسعه طرح‌های مشترک انسانی داریم».
انتخابانتخاب10 ساعت قبل
منابع اسرائیلی چهارشنبه شب گزارش دادند که ارتش این رژیم دو فروند جنگنده «F-۳۵» از آمریکا تحویل گرفته است. سخنگوی ارتش رژیم صهیونیستی با انتشار تصاویری از این دو جنگنده جدید، اعلام کرد که این هواپیماها به گروه جنگنده‌های موسوم به «شیرهای جنوب» خواهند پیوست. جنگنده‌هایی که واشنگتن در اختیار رژیم صهیونیستی قرار داده، پیشرفته‌ترین نوع از نسل پنجم در جهان و ساخت شرکت «لاکهید مارتین» و ارتش آمریکاست. ارتش رژیم صهیونیستی، نخستین جنگنده‌های «اف- ۳۵» را اواخر سال ۲۰۱۶ دریافت کرده بود. تل‌آویو ۵۰ جنگنده اف ۳۵ به شرکت آمریکایی لاکهید مارتین سفارش داده است.
الفالف21 ساعت قبل
به گزارش فارس، رژیم صهیونیستی دو فروند جنگنده پیشرفته اف ۳۵ دیگر از ایالات متحده آمریکا تحویل گرفت. رژیم صهیونیستی ماه مه گذشته (اردیبهشت) نیز دو فروند از جنگنده‌های آمریکایی مذکور تحویل گرفته بود. نیروی هوایی رژیم صهیونیستی اولین نیروی هوایی بعد از آمریکا است که به شکل عملیاتی از جنگنده‌های پیشرفته اف ۳۵ استفاده می‌کند. رژیم صهیونیستی سال ۲۰۱۶ طی قراردادی از خرید ۵۰ فروند جنگنده اف ۳۵ آمریکایی خبر داد که قرار است این تعداد در طول ۵ سال به تل‌آویو تحویل داده شود. اف ۳۵ آمریکااف ۳۵ در سه نوع کلاس (A,B,C) است؛ مدل A جهت خدمت در نیروی هوایی آمریکا و پرواز از باند فرودگاه است.
فارسفارس1 روز قبل
اتحادیه عرب اقدام دولت نجات ملی یمن در تعیین سفیر برای خود در تهران و به رسمیت شناختن این سفیر از سوی ایران را محکوم کرد. اتحادیه عرب، اقدام ایران در به رسمیت شناختن سفیر یمن را محکوم کردبه گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، دبیر کل اتحادیه عرب اقدام دولت نجات ملی یمن در تعیین سفیر در تهران را محکوم کرد. دولت نجات ملی یمن که جنبش انصارالله نیز در این دولت حضور دارد، اواخر مرداد ماه، «ابراهیم محمد محمد الدیلمی» را به عنوان سفیر فوق العاده و تام الاختیار خود در تهران معرفی کرد. این اقدام دولت نجات ملی یمن و نحوه حضور نمایندگان انصارالله در تهران و دیدار با رهبر انقلاب توجه رسانه‌ها و تحلیلگران جهان عرب را به دنبال داشت. دولت نجات ملی یمن (مستقر در شهر صنعاء) سال ۲۰۱۵ با مشارکت احزاب بزرگ یمن از جمله جزب کنگره مردمی و انصارالله تشکیل شد.
فارسفارس1 روز قبل
سخنگوی وزارت خارجه فرانسه در واکنش به تجاوز امروز تل‌آویو به سوریه، بر «تعهد ناگسستنی فرانسه به امنیت اسرائیل» تاکید کرده و از ایران خواسته «اقدام ثبات‌زدا انجام ندهد». فرانسه از تجاوز رژیم صهیونیستی به سوریه دفاع و از ایران انتقاد کردبه گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، در اولین واکنش دولت فرانسه به حمله تجاوزکارانه بامداد چهارشنبه رژیم صهیونیستی به برخی مواضع مقاومت در جنوب سوریه، سخنگوی وزارت خارجه فرانسه بر تعهد این کشور به «امنیت اسرائیل» تاکید کرده است. به نوشته رویترز، دولت فرانسه امروز چهارشنبه از ایران خواست از اقدامات ثبات‌زدا در سوریه اجتناب کند و همچنین تاکید کرده که این دولت به امنیت رژیم صهیونیستی متعهد است. «اگنس وندرمول» سخنگوی وزارت خارجه فرانسه در یک جلسه پرسش و پاسخ آنلاین با اشاره به حمله بامداد امروز رژیم صهیونیستی به مواضعی در سوریه و ادعاهای این رژیم درباره «هدف قرار دادن مواضع نیروهای ایرانی و سوری»، جانب رژیم صهیونیستی را گرفت و از ایران انتقاد کرد. موضعگیری فرانسه در حمایت از رژیم صهیونیستی در حالی انجام شده که این کشور اروپایی اشاره‌ای به غیرقانونی بودن حملات این رژیم و نقض حاکمیت سوریه نکرده است.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل
به گزارش مشرق به نقل از العهد، «اسماعیل هنیه» رئیس دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی حماس به تصمیم اخیر آمریکا در حمایت از شهرک سازی‌های صهیونیستها در اراضی اشغالی واکنش نشان داد. بر اساس این گزارش، وی در این خصوص گفت: تصمیم آمریکا در حمایت از شهرک سازی‌ها در اراضی اشغالی سرپوشی بر جنایات رژیم صهیونیستی علیه فلسطینیان است. هنیه ادامه داد: اقدام آمریکا در قانونی شماردن شهرک سازی‌های اسرائیل در اراضی اشغالی یک جنایت سیاسی خطرناک محسوب می‌شود. رئیس دفتر سیاسی حماس اظهار داشت: تصمیم آمریکا نشان دهنده وجود یک ائتلاف شیطانی برای هدف قرار دادن مردم فلسطین و مقدسات آن‌ها و نسل‌های آینده این کشور است.
مهرمهر1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از العهد، «اسماعیل هنیه» رئیس دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی حماس به تصمیم اخیر آمریکا در حمایت از شهرک سازی‌های صهیونیستها در اراضی اشغالی واکنش نشان داد. بر اساس این گزارش، وی در این خصوص گفت: تصمیم آمریکا در حمایت از شهرک سازی‌ها در اراضی اشغالی سرپوشی بر جنایات رژیم صهیونیستی علیه فلسطینیان است. هنیه ادامه داد: اقدام آمریکا در قانونی شماردن شهرک سازی‌های اسرائیل در اراضی اشغالی یک جنایت سیاسی خطرناک محسوب می‌شود. رئیس دفتر سیاسی حماس اظهار داشت: تصمیم آمریکا نشان دهنده وجود یک ائتلاف شیطانی برای هدف قرار دادن مردم فلسطین و مقدسات آن‌ها و نسل‌های آینده این کشور است.
قدس آنلاینقدس آنلاین1 روز قبل
نخست‌وزیر مالزی با انتقاد از حمایت آمریکا از شهرک‌های صهیونیست‌نشین اعلام کرد با این موضع واشنگتن دیگر مالزی هم از اشغالگری احتمالی دیگر دولت‌ها در امان نخواهد بود. به گزارش گروه بین الملل قدس آنلاین، ماهاتیر محمد، نخست وزیر مالزی، موضع اخیر آمریکا درباره شهرک‌های صهیونیست‌نشین را مشروعیت بخشیدن به اشغالگری دانست. او در بیانیه‌ای اعلام کرد: «از امروز به بعد در امان نیستیم و اگر دولتی بخواهد وارد کشور ما شود و شهرک بسازد ممکن است اقدامش قانونی به شمار بیاید و ما هم هیچ کاری نمی‌توانیم بکنیم». ریتنو مارسودی، وزیر خارجه اندونزی، هم در این زمینه در بیانیه‌ای اعلام کرد موضع آمریکا با قوانین بین‌المللی و قطعنامه‌های شورای امنیت سازمان ملل تعارض دارد. رژیم صهیونیستی سال ۱۹۶۷ اراضی فلسطینی به رسمیت شناخته شده در عرصه بین‌الملل را اشغال کرد.
اقتصادنیوزاقتصادنیوز1 روز قبل
به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس، بعد از حمله بامداد امروز (چهارشنبه) جنگنده‌های رژیم صهیونیستی به جنوب سوریه، مقام‌های این رژیم در این خصوص صراحتا موضع گرفتند. بعد از نتانیاهو، «نفتالی بنت» وزیر جنگ این رژیم به تهدید مستقیم ایران روی آورد و مدعی شد حتی «سران تهران نیز در امان نیستند». به نوشته وبگاه «تایمز اسرائیل» بنت با ادعای اینکه قواعد بازی در میدان نبرد تغییر کرده، گفت: «هر کسی که در روشنایی روز به اسرائیل حمله کند، شب را به سر نمی‌برد». بامداد امروز بود که چند جنگنده با تجاوز به حریم سوریه، با چند راکت حومه پایتخت (دمشق) را هدف گرفتند. ارتش رژیم صهیونیستی رسما اذعان کرد، حمله جدید به نزدیکی پایتخت سوریه که طبق اعلام دمشق دو غیرنظامی بر اثر آن جان باختند، کار این رژیم بوده است.
قدس آنلاینقدس آنلاین1 روز قبل
معاون رئیس دفتر سیاسی حماس اظهار کرد که جدیتی از طرف تل‌آویو برای بازگرداندن سربازان مفقود شده وجود ندارد. قدس آنلاین؛ به نقل از النشره، صالح العاروری، معاون رئیس دفتر سیاسی حماس در اظهاراتی تلویزیونی با اشاره به اینکه جدیتی از طرف تل‌آویو برای بازگرداندن سربازان مفقود شده وجود ندارد، گفت: شروط مقاومت برای مذاکرات تبادل اسرا آزادی اسرا شامل قرارداد وفاداری به آزادگان و انجام مذاکراتی جدی است. این مسئول حماس در ادامه گفت: شهرک‌ها چه در کرانه باختری و چه در تل‌آویو مشروعیتی ندارند و اظهارات پامپئو گواهی بر جنایات آمریکا در حق فلسطینی‌ها است. العاروری ادامه داد: معامله قرن به لطف پایداری فلسطینی‌ها و موضعگیری یکپارچه آنها کارکرد خود را از دست داد. او با اشاره به کمک‌های نظامی و فنی مستقیم حماس به تمامی گروه‌های مقاومت، گفت: دشمن اسرائیلی با دریافت پاسخ مقاومت به ترور شهید بهاء ابوالعطا درس مهمی گرفت.
ایسناایسنا1 روز قبل
معاون رئیس دفتر سیاسی حماس اظهار کرد که جدیتی از طرف تل‌آویو برای بازگرداندن سربازان مفقود شده وجود ندارد. به گزارش ایسنا، به نقل از النشره، صالح العاروری، معاون رئیس دفتر سیاسی حماس در اظهاراتی تلویزیونی با اشاره به اینکه جدیتی از طرف تل‌آویو برای بازگرداندن سربازان مفقود شده وجود ندارد، گفت: شروط مقاومت برای مذاکرات تبادل اسرا آزادی اسرا شامل قرارداد وفاداری به آزادگان و انجام مذاکراتی جدی است. این مسئول حماس در ادامه گفت: شهرک‌ها چه در کرانه باختری و چه در تل‌آویو مشروعیتی ندارند و اظهارات پامپئو گواهی بر جنایات آمریکا در حق فلسطینی‌ها است. العاروری ادامه داد: معامله قرن به لطف پایداری فلسطینی‌ها و موضعگیری یکپارچه آنها کارکرد خود را از دست داد. او با اشاره به کمک‌های نظامی و فنی مستقیم حماس به تمامی گروه‌های مقاومت، گفت: دشمن اسرائیلی با دریافت پاسخ مقاومت به ترور شهید بهاء ابوالعطا درس مهمی گرفت.
افکارنیوزافکارنیوز1 روز قبل
افکارنیوز، به گزارشصالح العاروری، معاون رئیس دفتر سیاسی حماس در اظهاراتی تلویزیونی با اشاره به اینکه جدیتی از طرف تل‌آویو برای بازگرداندن سربازان مفقود شده وجود ندارد، گفت: شروط مقاومت برای مذاکرات تبادل اسرا آزادی اسرا شامل قرارداد وفاداری به آزادگان و انجام مذاکراتی جدی است. اخبار بین الملل - العاروری تاکید کرد: اظهارات مایک پامپئو، وزیر خارجه آمریکا درباره شهرک‌های موجود در کرانه باختری نشان می‌دهند که آمریکا شریک اصلی اشغالگری است و تمامی رویکردهای جهانی را نادیده می‌گیرد. این مسئول حماس در ادامه گفت: شهرک‌ها چه در کرانه باختری و چه در تل‌آویو مشروعیتی ندارند و اظهارات پامپئو گواهی بر جنایات آمریکا در حق فلسطینی‌ها است. العاروری ادامه داد: معامله قرن به لطف پایداری فلسطینی‌ها و موضعگیری یکپارچه آنها کارکرد خود را از دست داد. او با اشاره به کمک‌های نظامی و فنی مستقیم حماس به تمامی گروه‌های مقاومت، گفت: دشمن اسرائیلی با دریافت پاسخ مقاومت به ترور شهید بهاء ابوالعطا درس مهمی گرفت.
برترین‌هابرترین‌ها1 روز قبل
وزارت دفاع اسرائیل مدعی شد: روز چهارشنبه به تلافی راکت‌های شلیک شده از سوریه حملات «وسیعی» علیه مواضع ایران و نیروهای مسلح سوریه انجام داده است. برترین‌ها به نقل از بی بی سی فارسی: وزارت دفاع اسرائیل مدعی شد: روز چهارشنبه به تلافی راکت‌های شلیک شده از سوریه حملات «وسیعی» علیه مواضع ایران و نیروهای مسلح سوریه انجام داده است. ارتش اسرائیل در توییتی نوشت: در جریان حمله به مواضع ایران و سوریه، یک سیستم دفاع موشکی سوریه آتش گشود، که علیرغم اخطارهای مشخص برای خودداری از این کار بود. یک مقام نظامی سوریه به سانا گفت که پدافند هوایی این کشور بیشتر موشک‌های جنگنده‌های اسرائیل را در آسمان دمشق، پایتخت، منهدم کرده است. تل‌آویو مدعی است این حملات با هدف مقابله با استقرار نیروهای ایرانی در سوریه صورت گرفته است.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز1 روز قبل
وزیر خارجه رژیم صهیونیستی ضمن حمایت از آشوب‌های روزهای اخیر، خود را «دوست مردم ایران» خوانده و مدعی شده است که اسرائیل در کنار آن‌ها ایستاده است. «اسرائیل کاتص» وزیر خارجه رژیم صهیونیستی روز سه‌شنبه از ناآرامی و اغتشاش در ایران حمایت کرد. وزارت خارجه رژیم صهیونیستی با انتشار پیام کاتص در توییتر، به نقل از وی آشوبگران را «مردم آزادی‌خواه» توصیف کرده و گفته است که تل‌آویو در کنار این افراد ایستاده است. پیش از این دولت آمریکا و چند کشور اروپایی هم از ناآرامی‌های اخیر در ایران حمایت کرده و تهران را به نقض حقوق بشر متهم کرده بودند.
تسنیمتسنیم1 روز قبل
البطش تصریح کرد رهبران سیاسی قدرت خود رااز قدرت و وحدت میدان دریافت می‌کنند، وحدت موضع جهاد اسلامی، راز قدرت آن در این نبرد است. عضو دفتر سیاسی جهاد اسلامی ادامه داد پس از جنایت ترور ابوالعطا، به میانجیگران گفتیم هیچ میانجیگری بدون گرفتن انتقام خون بهاء ابوالعطاء ممکن است و هرگونه سخن گفتن از هرگونه میانجی‌گری زود است. عضو دفتر سیاسی جهاد اسلامی افزود گردان‌های قدس از طریق نبرد صیحه الفجر، سبب سربلندی امت اسلام شد و کشمکش‌های منطقه‌ای مانع پاسخ ما نشد، هنگامی که مسئله مربوط به خون شهدا و فرماندهان ما باشد، هیچ محاسباتی نداریم. وی همچنین از مقام شهید بهاء ابوالعطا فرمانده بزرگ و تمام رزمندگان گردان‌های قدس و فرماندهان میدانی و تمام مدافعان فلسطین تجلیل کرد. رژیم صهیونیستی رو به زوال استمحمد الهندی عضو اداره سیاسی جنبش جهاد اسلامی هم تاکید کرد رژیم صهیونیستی رو به زوال و نابودی است و اشغالگران باید این نکته را درک کند که هر عملیات تروری که انجام دهد، باید بهایش را پرداخت کند.
خبرآنلاینخبرآنلاین2 روز قبل
«اسرائیل کاتص» وزیر خارجه رژیم صهیونیستی روز سه‌شنبه ایران را به حمله راکتی به منطقه «جولان» اشغالی متهم کرد. این سیاست، جلوگیری از استقرار ایران در این منطقه بوده و خواهد بود.» صبح امروز رسانه‌های رژیم صهیونیستی از به صدا درآمدن آژیرهای هشدار حملات راکتی در شهرک‌های صهیونیست‌نشین جولان خبر دادند. ساعتی بعد ارتش رژیم صهیونیستی مدعی شد که چهار راکت از سوریه به جولان شلیک شده است. همزمان با این حادثه، خبرگزاری سوریه هم از حمله هوایی به منطقه‌ای در نزدیکی فرودگاه دمشق و واکنش پدافند سوریه به این حمله خبر داد. در سال‌های اخیر رژیم صهیونیستی همزمان با حملات گروه‌های تروریستی، بارها مواضع نیروهایی را که با این گروه‌ها در حال نبرد بوده‌اند، هدف قرار داده است.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین2 روز قبل
نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی بعد از اعلام تغییر سیاست آمریکا در قبال شهرک‌سازی‌های رژیم صهیونیستی در کرانه باختری، در تماس تلفنی با دونالد ترامپ از دولت او تشکر کرد. به گفته دفتر بنیامین نتانیاهو نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی، نتانیاهو شامگاه دوشنبه بعد از تازه‌ترین اقدام ضدفلسطینی آمریکایی‌ها، با دونالد ترامپ تلفنی صحبت و از او بابت این اقدام قدردانی کرد. این جدیدترین اقدام دولت «دونالد ترامپ» جهت تضعیف تلاش‌های فلسطین برای به رسمیت شناخته شدن به عنوان کشوری مستقل است. بنا بر اعلام دفتر نتانیاهو، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی در صحبت با ترامپ اعلام کرد که دولت او با این تصمیم خود، یک «اشتباه تاریخی را تصحیح کرد». نتانیاهو در این گفت‌و‌گو با اشاره به اقدام‌های ضدفلسطینی دیگر دولت آمریکا از قبیل به رسمیت شناختن بیت‌المقدس به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی و انتقال سفارت واشنگتن از تل‌آویو به بیت‌المقدس، بار دیگر از مواضع ترامپ قدردانی کرد.
فارسفارس2 روز قبل
این جدیدترین اقدام دولت «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا در جهت تضعیف تلاش‌های فلسطین برای به رسمیت شناخته شدن به عنوان کشوری مستقل است. بنابراین اقداماتی که آمریکا در جهت منافع رژیم صهیونیستی انجام می‌دهد برخلاف نص صریح قطعنامه‌های شورای امنیت است. شاید با کمک‌هایی که آمریکا به او می‌کند بتواند در انتخابات زودهنگام آینده کرسی‌های بیشتری را به دست بیاورد. از طرفی اتحادیه اروپا نیز اعلام کرده این تصمیم آمریکا را قبول ندارد. قطعا ما، فلسطینی‌ها، محور مقاومت این اقدام را یک نوع هنجارشکنی و تجاوز به حقوق مردم فلسطین می‌دانیم و آن را محکوم می‌کنیم.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین2 روز قبل
شورای امنیت سازمان ملل روز «چهارشنبه» برای بررسی تصمیم آمریکا در به رسمیت شناختن شهرک‌سازی‌های رژیم صهیونیستی، تشکیل جلسه می‌دهد. اعتمادآنلاین| نمایندگی رژیم صهیونیستی در سازمان ملل خبر داد شورای امنیت این سازمان قرار است روز چهارشنبه طی جلسه‌ای اضطراری تحولات اخیر در منطقه غرب آسیا از جمله تصمیم آمریکا درباره شهرک‌سازی‌ها در کرانه باختری را بررسی کند. به نوشته وبگاه «تایمز اسرائیل» طبق بیانیه نماینده تل‌آویو در سازمان ملل که بامداد سه‌شنبه منتشر شد، جلسه شورای امنیت قرار است ساعت ۱۰ صبح چهارشنبه به وقت محلی (۶:۳۰ به وقت تهران) برگزار شود. سازمان ملل و بیشتر کشورهای جهان شهرک‌های رژیم صهیونیستی را غیرقانونی می‌دانند زیرا این رژیم در جنگ سال ۱۹۶۷ میلادی این سرزمین‌ها را اشغال کرده و بر مبنای کنوانسیون ژنو هر گونه ساخت‌و‌ساز توسط اشغال‌گر در سرزمین‌های اشغالی ممنوع است.
ایسناایسنا2 روز قبل
حمایت مجدد دولت آمریکا از سیاست‌های رژیم صهیونیستی موضوعی جدید نیست، چراکه دولت ترامپ من باب ارادت خاصش به صهیونیست‌ها قبلا هم اقدام به انتقال سفارت آمریکا از تل‌آویو به قدس کرده و حاکمیت رژیم صهیونیستی بر جولان اشغالی را به رسمیت شناخته شده بود. موضع جدید دولت ترامپ درباره شهرک‌سازی‌ها قابل پیش‌بینی بود. دولت آمریکا از زبان مایک پامپئو، وزیر خارجه‌ خود در تاریخ ۱۸ نوامبر ۲۰۱۹ اعلام کرد که از نظر آمریکا دیگر شهرک‌سازی‌های اسرائیل نقض کننده قانون بین‌الملل نیست و مغایرتی با آن ندارد. پامپئو با صراحت تمام می‌گوید، دولت ترامپ دیگر به چهار دهه مواضع قبلی دولت‌های این کشور درقبال شهرک‌سازی‌ها پایبند نیست و از نظر آن شهرک‌سازی مانع تحقق صلح محسوب نمی‌شوند. شهرک‌ها و محله‌های یهودیی ۱۲ گانه در قدس نیز که ۲۲۰ هزار یهودی در آنها زندگی می‌کنند در دست اسرائیل و حاکمیت آن باقی خواهند ماند.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین2 روز قبل
اتحادیه اروپا در واکنش به تصمیم آمریکا در به رسمیت شناختن شهرک‌سازی‌های رژیم صهیونیستی، تاکید کرد این اقدام تل‌آویو طبق قوانین بین‌المللی، ‌ غیرقانونی است و باید متوقف شود. اعتمادآنلاین| «فدریکا موگرینی» مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا با صدور بیانیه‌ای به تصمیم آمریکا در به رسمیت شناختن شهرک‌سازی رژیم صهیونیستی در کرانه باختری و اراضی خصوصی فلسطینیان واکنش نشان داد. موگرینی با تاکید بر اینکه موضع اتحادیه اروپا در قبال سیاست شهرک‌سازی رژیم صهیونیستی در «اراضی اشغالی فلسطینی‌ها» تعغییری نکرده، گفت: «تمام فعالیت‌های شهرک‌سازی طبق قوانین بین‌المللی، غیرقانونی هستند». در این بیانیه آمده است: «[این اقدام] اعتبار راهکار دو دولتی و چشم‌انداز صلح پایدار [در منطقه] را از بین می‌برد، که در قطعنامه ۲۲۳۴ شورای امنیت سازمان ملل نیز تاکید شده است». موگرینی با بیان اینکه اروپا از رژیم صهیونیستی می‌خواهد طبق الزاماتش به شهرک‌سازی‌ها پایان دهد، توضیح داد: ‌ «اتحادیه اروپا به حمایت از فرایند معنی‌دار برای مذاکره درباره راهکار دو دولتی ادامه می‌دهد، چیزی که تنها راه معتبر و واقع‌گرایانه برای احقاق آرمان‌های مشروع هر دو طرف است».
فارسفارس2 روز قبل
نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی بعد از اعلام تغییر سیاست آمریکا در قبال شهرک‌سازی‌های رژیم صهیونیستی در کرانه باختری، در تماس تلفنی با دونالد ترامپ از دولت او تشکر کرد. به گفته دفتر بنیامین نتانیاهو نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی، نتانیاهو شامگاه دوشنبه بعد از تازه‌ترین اقدام ضد فلسطینی آمریکایی‌ها، با دونالد ترامپ تلفنی صحبت و از او بابت این اقدام قدردانی کرد. این جدیدترین اقدام دولت «دونالد ترامپ» در جهت تضعیف تلاش‌های فلسطین برای به رسمیت شناخته شدن به عنوان کشوری مستقل است. بنا بر اعلام دفتر نتانیاهو، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی در صحبت با ترامپ اعلام کرد که دولت او با این تصمیم خود، یک «اشتباه تاریخی را تصحیح کرد». صدها هزار اسرائیلی در شهرک‌هایی یهودی‌نشین که رژیم صهیونیستی بعد از جنگ ۱۹۶۷ و اشغال سرزمین‌های فلسطینی در کرانه باختری و شرق بیت‌المقدس ساخته است سکونت دارند.
ایسناایسنا2 روز قبل
نماینده دائم روسیه در سازمان‌های بین‌المللی مستقر در وین اظهار کرد، احتمال عدم تمدید پیمان استارت جدید میان آمریکا و روسیه به چشم‌اندازی واقع‌بینانه‌تر تبدیل شده است. به گزارش ایسنا، میخاییل اولیانوف، نماینده دائم روسیه در سازمان‌های بین‌المللی مستقر در وین اظهار کرد: سیستم کنترل تسلیحات به طور کلی در حال فرسایش شدید است و ادامه این روند به معنای افزایش بی‌ثباتی و کاهش پیش‌بینی‌پذیری خواهد بود. زمان دستیابی به توافق بر سر پیمان استارت جدید (پیمان کاهش تسلیحات هسته‌ای میان آمریکا و روسیه) در حال اتمام است و هیچ گام عملی‌ در این راستا برداشته نشده است. به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، پیمان استارت جدید آخرین پیمان کنترل تسلیحات باقی‌ مانده میان روسیه و آمریکا است. این مقام روس اظهار کرد: آمریکا نیز همچون روسیه و انگلیس مسئول ایجاد منطقه‌ای بدون تسلیحات کشتار جمعی در خاورمیانه است.
تسنیمتسنیم2 روز قبل
به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، رسانه‌های رژیم صهیونیستی از ساعت‌های سرنوشت‌ساز در این رژیم خبر داده‌اند که یا دولت جدید تشکیل می‌شود یا این رژیم باید به سمت انتخابات سوم کنست (پارلمان) آن هم طی یک سال حرکت کند. نفتالی بنت وزیر جنگ رژیم صهیونیستی در جریان نشست هفتگی کابینه رژیم به بن بست و بحران سیاسی این رژیم اذعان کرد و گفت دشمنان اسرائیل آرزو دارند که دولت اقلیت تشکیل شود. وزیر جنگ رژیم صهیونیستی درباره احتمال تشیکل دولت اقلیت هشدار داد و گفت آنها آرزو دارند دولت اقلیت ضعیفی متکی به فهرست مشترک ضد دولت یهود تشکیل شود، نباید چنین جایزه‌ای را به آنها داد. موافقت شاکید با نظر نتانیاهو درباره خطر تشکیل دولت اقلیت به ریاست گانتس ایلیت شاکید عضو کنست (پارلمان) رژیم صهیونیستی درباره تشکیل دولت اقلیت به خاطر خطر امنیتی که برای این رژیم دارد، هشدار داد. بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی به احزاب این رژیم درباره رفتن به سمت تشکیل دولت اقلیت با مشارکت فهرست مشترک عربی هشدار داده است.

به انتهای لیست رسیدید