تل‌آویو

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 ماه قبل
قدرتمندترین نیروی اسلامی، ایران است. از نکات قابل توجه در این رده‌بندی، برتری نیروهای مسلح ایران بر رژیم صهیونیستی است. ایران، در رتبه جهانی این رده‌بندی نیز در جایگاه «سیزدهم» و رژیم صهیونیستی در جایگاه «شانزدهم» قرار دارد. زیرا سرعتی معادل چهارهزار و ۳۰۰‌ متر بر ثانیه داشته و کمتر از ۱۰‌ دقیقه و به اذعان صهیونیست‌ها در مدت هفت دقیقه می‌تواند سرزمین‌های اشغالی را هدف قرار دهد. جمهوری اسلامی ایران با داشتن بازوان قدرتمندی همچون سپاه پاسداران، ارتش و بسیج موجب شده است تا هیچ کشوری فکر تجاوز به ایران را به ذهن خود راه ندهد.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز4 هفته قبل
به گزارش مشرق، منابع بلندپایه عرب از وجود تماس‌هایی بین‌ برخی کشورهای عربی و رژیم صهیونیستی جهت انعقاد قرارداد نظامی طی هفته‌های آینده خبر دادند. این وبگاه، تسلیحاتی را که قرار است رژیم تل‌آویو به کشورهای عربی بفروشد، «پیشرفته» خواند و گفت که این تسلیحات شامل دستگاه‌های جاسوسی و تسلیحات سنگین دیگری مانند خودروهای زرهی و تانک‌های خیلی سریع خواهد بود. منابع اختصاصی نون‌بوست این قرارداد را «بزرگترین قرارداد نظامی طی سال‌های گذشته» خواند و هویت کشورهای عربی را نیز افشا کردند. بر اسا سگفته این منابع، عربستان سعودی و امارات متحده عربی طرف قرارداد خرید سلاح از تل‌آویو هستند. طی چند سال گذشته تلاش‌ها برای عادی سازی روابط بین کشورهای عربی به ویژه کشورهای عرب حاشیه خلیج فارس با رژیم صهیونیستی در رسانه‌ها و شخصیت‌های ذی‌ نفوذ این کشورها افزایش یافته است.

حمله موشکی به تل‌آویو (ویدئو)

ایلناایلنا1 هفته قبل
فارسفارس1 ماه قبل
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، رسانه‌های رژیم صهیونیستی مدعی شدند این رژیم از طریق اطلاعات مصر، هشداری جدید و جنگ‌طلبانه به حماس در نوار غزه داده‌‌ است. دولت رژیم صهیونیستی از میانجی‌ها خواسته به حماس هشدار دهند که انتخابات (در فلسطین اشغالی) باعث نمی‌شود این رژیم تصمیم‌های سخت (حمله به غزه) نگیرد و تل‌آویو از جنگ نمی‌ترسد. هیأتی از اطلاعات مصر هفته گذشته وارد نوار غزه شد و با «اسماعیل هنیه» رئیس دفتر سیاسی حماس و دیگر اعضای این جنبش دیدار کرد. بر اساس گزارش‌ها، مصر و حماس به توافق‌هایی رسیده‌اند که بارزترین آنها بازگشایی گذرگاه رفح (در مرز غزه و مصر) در هد دو جهت و افزایش تبادلات تجاری است. انتخابات زودهنگام رژیم صهیونیستی قرار است در ماه آوریل برگزار شود.
افکارنیوزافکارنیوز1 هفته قبل
در پشت تمایل اسرائیل برای احیای تفاهم‌ها، وقت کشی تا زمان برگزاری انتخابات نهفته است. همچنین این مسأله سبب خواهد شد رقیبان سیاسی نتانیاهو این اقدام را کرنش در برابر حماس قلمداد کنند. «تال لورام» تحلیلگر روزنامه صهیونیستی معاریو نیز اعلام کرد حوادث نشان می‌دهد «یحیی سنوار» فرمانده جنبش حماس در نوار غزه، «دشمنی سرسخت» در مقایسه با پیشینیانش در این سمت است. وی همچنین گفت: سنوار اکنون اسرائیل را در برابر گزینه هایی سخت و چالشهایی جدید قرار داده است. فرمانده حماس می‌داند می‌تواند دستاوردهای سیاسی را حتی بدون نیاز به رویارویی همه جانبه با اسرائیل بدست آورد.
برترین‌هابرترین‌ها4 هفته قبل
سفیر آمریکا در لهستان به دنبال تشدید تنش‌ها بین این کشور اروپایی با رژیم صهیونیستی بر سر اتهام‌زنی‌ها به لهستانی‌ها درباره هلوکاست، بر لزوم عذرخواهی تل‌آویو از ورشو تاکید کرده است. خبرگزاری فارس: در ادامه تنش‌ها بین لهستان و رژیم صهیونیستی بر سر اهانت‌های مقام‌های تل‌آویو درباره همدستی لهستانی‌ها در ماجرای «هلوکاست»، سفیر آمریکا در این کشور اروپایی خواستار عذرخواهی تل‌آویو از ورشو شده است. به نوشته خبرگزاری رویترز، «جورجت موسباچر» سفیر آمریکا در لهستان امروز چهارشنبه در جمع خبرنگاران در ورشو، درباره تنش‌ها بین لهستان و رژیم صهیونیستی بر سر توهین‌های تل‌آویو به لهستانی‌ها درباره دست داشتن در هلوکاست گفته که اسرائیل باید از لهستان عذرخواهی کند. سفیر واشنگتن در ورشو افزود: «اسرائیل و لهستان دو متحد قوی ایالات متحده هستند اما نباید از این نوع ادبیات استفاده شود. دولت لهستان در واکنش به این اظهارنظر، سفیر تل‌آویو در ورشو را احضار کرد و سخنان نتانیاهو را «غیرقابل قبول» خواند.
خبرآنلاینخبرآنلاین1 هفته قبل
سخنگوی وزارت جنگ رژیم صهیونیستی ضمن تایید خبر پرتاب راکد به سمت تل‌آویو اعلام کرد دو فروند راکت از نوار غزه به سمت منطقه «گوش دان» در حومه شمالی تل‌آویو شلیک شده است. وی مدعی شد که سامانه «گنبد آهنین» توانسته یکی از دو فروند راکت شلیک‌شده را هدف قرار دهد. برخی منابع محلی از برخورد ترکش‌های ناشی از انفجار یکی از راکت‌ها، با ساختمانی در تل‌آویو خبر داده‌اند.
ایسناایسنا1 هفته قبل
پس از آنکه برخی رسانه‌ها شامگاه پنجشنبه از به صدا درآمدن آژیرهای خطر حملات موشکی در شهر تل‌آویو خبر دادند، ساعتی پیش اعلام شد که دو موشک به این شهر شلیک شده است. به گزارش ایسنا، شلیک دو موشک به تل‌آویو - پایتخت رژیم صهیونیستی - شامگاه پنجشنبه (۲۳ اسفند) موجب به صدا درآمدن آژیر خطر در این شهر و فرار مردم به سمت پناهگاه‌ها شد. العالم به نقل از شبکه المنار خبر داده که در جریان شلیک این دو موشک به تل‌آویو ده‌ها نفر زخمی شده‌اند. در همین راستا، روزنامه یدیعوت آحارونوت از جلسه بنیامین نتانیاهو - نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی - با فرماندهان ارتش در دفتر وزارت دفاع خبر داده است. هنور هیچ گروهی مسئولیت شلیک این موشک‌ها به تل‌آویو را بر عهده نگرفته است.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 ماه قبل
به گزارش مشرق، «نبیه بری» رئیس پارلمان لبنان چهارشنبه (دیروز) در جلسه‌ای اعلام کرد، رژیم صهیونیستی به یک شرکت مجوز بهره‌برداری نفت و گاز از در منطقه‌ای مورد منازعه داده است. بر اساس گزارش خبرگزاری «رویترز»، بری ادامه داد: این موضوعی خطرناک است، تجاوز به حاکمیت لبنان به شمار می‌رود و ثروت‌های نفتی و آبی ما هدف قرار گرفته شده است. نمی توان بر این مسأله سکوت کرد و در دیدار با رئیس‌جمهور ایتالیا (که به لبنان سفر کرده) و دیگر طرف‌های مربوطه درباره آن صحبت خواهم کرد. «علی البزی» از اعضای پارلمان لبنان هم اعلام کرد، اسرائیل به تعرض‌های مرزی خود ادامه می‌دهد و این در حالی است که طرف لبنانی در مرزهای مورد منازعه هیچ مداخله‌ای ندارد. مساحت منطقه دریایی مورد منازعه میان لبنان و رژیم صهیونیستی به ۸۶۰ کیلومتر مربع می‌رسد.
فارسفارس1 هفته قبل
کانال ۱۰ تلویزیون رژیم صهیونیستی گزارش داده است که رقبای نتانیاهو معتقدند که ترامپ ممکن است برای کمک به او در انتخابات پیش رو، حاکمیت تل‌آویو بر جولان اشغالی را به رسمیت بشناسد. شاید ترامپ برای به نتانیاهو، حاکمیت تل‌آویو بر جولان را به رسمیت بشناسدبه گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، تلویزیون رژیم صهیونیستی دوشنبه شب گزارش داد که احتمال دارد «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا در تلاش برای افزایش محبوبیت «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی، حاکمیت تل‌آویو بر جولان اشغالی را به رسمیت بشناسد. بر اساس این گزارش، گانتز معتقد است که احتمال دارد ترامپ در جریان سفر دو هفته دیگر نتانیاهو به واشنگتن، اعلام کند که آمریکا حاکمیت تل‌آویو بر جولان را به رسمیت می‌شناسد. به عقیده گانتز، این موارد نشان می‌دهد که ترامپ رسما در حال حمایت انتخاباتی از نتانیاهو است. «لیندسی گراهام» از سناتورهای جمهوری‌خواه نزدیک به ترامپ روز دوشنبه در بازدید از جولان اشغالی وعده داد در بازگشت به واشنگتن برای پیشبرد طرح پیشنهادی «تد کروز» دیگر سناتور تندروی جمهوری‌خواه برای به رسمیت شناختن حاکمیت تل‌آویو بر جولان تلاش کند.
افتصادنیوزافتصادنیوز2 هفته قبل
به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایلنا، روسیا الیوم نوشت، به دنبال اعلام دادستان کل رژیم صهیونیستی مبنی بر قصد وی برای اعلام اتهام فساد علیه «بنیامین نتانیاهو» ‌ نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی تظاهرات گسترده­‌ای در تل آویو علیه وی برگزار شد. این تظاهرات موجب اختلال عبور و مرور در نزدیکی مقر رسمی نتانیاهو شد. بر اساس این گزارش، نتانیاهو پس از ۱۳ سال تصدی قدرت، برای دور پنجم نامزد نخست‌وزیری شده است و قانون وی را حتی پس از اثبات اتهام، فقط در صورت محکومیت ملزم به کناره‌گیری می­‌کند. «ایهود المرت» نخست‌وزیر پیشین اسرائیل پس از محکومیت در اتهام فساد دوره‌­ای را در زندان معسیاهو گذراند. «موشه کاتساو» دیگر نخست‌وزیر اسبق این رژیم نیز پس از محکومیت در اتهام‌های فساد جنسی و جنایت‌های دیگر، مجازات حبس را سپری کرد.
ایلناایلنا1 هفته قبل
نخست‌وزیر رژیم‌صهیونیستی در پی حمله موشکی به پایتخت این رژیم، جلسه اضطراری با نظامیان تشکیل داد. به گزارش ایلنا به نقل از آسوشیتد‌پرس، «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم‌صهیونیستی در پی وقوع حمله موشکی به تل‌آویو، با نظامیان این رژیم جلسه اضطراری برگزار کرد. منابع محلی از شلیک دوفروند موشک به طرف تل‌آویو خبر دادند. وزارت جنگ رژیم‌صهیونیستی تایید کرد که صدای آژیر‌های تل‌آویو برای اولین بار از سال ۲۰۱۴ به صدا درآمده است. یکی از فرواندهان نظامی اسرائیل به آسوشیتد‌پرس گفت که تحقیقات درباره اینکه این موشک‌ها از کجا شلیک شده ادامه دارد.
ایلناایلنا1 هفته قبل
رژیم‌صهیونیستی در واکنش به حمله موشکی به تل‌آویو، مناطقی از نوار غزه را هدف قرار داد. به گزارش ایلنا به نقل از هاآرتص، رژیم‌صهیونیستی در واکنش به حمله موشکی به تل‌آویو، مناطقی از نوار غزه را هدف قرار داد. *جنبش حماس دست داشتن در این حمله موشکی را رد کرده و اعلام کرد که این مساله را بررسی می‌کند. *اسرائیل از هیات مصری که به تل‌آویو سفر کرده بودند خواست به کشور خود بازگردند. *رژیم‌صهیونیستی اعلام کرد سر موشکی «گنبد آهنین» در زمان حمله فعال بوده و موفق شده یکی از موشک‌ها را منهدم کند.
برترین‌هابرترین‌ها1 ماه قبل
در پی بالا گرفتن تنش در جولان اشغالی و نوار غزه، ارتش رژیم صهیونیستی امروز داخل شهر تل‌آویو سامانه گنبد آهنین مستقر کرده است. خبرگزاری فارس: با بالا گرفتن تنش در منطقه جولان اشغالی سوریه، نشریه «هاآرتص» نوشته است که ارتش رژیم صهیونیستی روز پنچ‌شنبه در اقدامی کم‌سابقه داخل تل‌آویو سامانه پدافند موشکی «گنبد آهنین» مستقر کرده است. «دنی دانون» نماینده رژیم صهیونیستی در سازمان ملل متحد هم سه‌شنبه شب در جریان نشست شورای امنیت ادعاهای مشابهی را تکرار کرد. استقرار سامانه گنبد آهنین در تل‌آویو در حالی صورت می‌گیرد که این هفته در مرز غزه نیز شهادت یک فلسطینی به دست نظامیان صهیونیست، تنش در مناطق جنوبی فلسطین اشغالی را نیز افزایش داد. روز گذشته جنگنده‌های رژیم صهیونیستی چند نقطه در نوار غزه را با پهپادهای مسلح هدف قرار دادند.

اعتراضات یهودی‌ها در تل‌آویو علیه نتانیاهو

مهرمهر2 هفته قبل
مردم در شهرهای مختلف فلسطین اشغالی با برگزاری تظاهرات علیه نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی خواستار استعفای وی شدند. نتانیاهو به فساد مالی و رشوه و اختلاس متهم است.
افکارنیوزافکارنیوز2 هفته قبل
افکارنیوز، به گزارش «الون بن داوید» تحلیلگر کانال ۱۳ تلویزیون رژیم صهیونیستی ادعا کرد، تل‌آویو با هدف از بین بردن نشانه‌های تمرکز نظامی ایران در عراق، تصمیم گرفته جمع‌آوری «اطلاعات» از عراق را افزایش دهد. وی مدعی شد، این تصمیم پس از آن گرفته شد که شاخص‌های بسیاری نشان ‌داد ایران در راستای ایجاد حضور نظامی در عراق با هدف تقویت تأثیرش در داخل این کشور (عراق) تلاش می‌کند. بن داوید ادامه داد، برآوردهای رایج در «اسرائیل» بر این موضوع اتفاق‌نظر دارند که تمرکز نظامی ایران در عراق بسیار خطرناک است زیرا تل‌آویو پس از سقوط نظام صدام حسین در سال ۲۰۰۳، عراق را از دایره کشورهایی که تهدید راهبردی برای امنیت داخلی محسوب می‌شوند، خارج کرد. ژنرال «تامیر هایمان» رئیس سرویس اطلاعات ارتش رژیم صهیونیستی در گزارشی که اخیرا به کمیته امور خارجی و امنیت کنست ارائه کرد، درباره خطراتی که ممکن است ایران از طریق عراق برای تل‌آویو داشته باشد، هشدار داد. «عاموس یدلین» رئیس رئیس سابق اطلاعات نظامی رژیم صهیونیستی هم پیشتر ادعا کرده بود، یکی از دلایلی که باعث می‌شود تل‌آویو علیه حضور ایران در عراق دست به اقدام نظامی نزند، ضعف اطلاعات تل‌آویو درباره اتفاقات در آنجا (عراق) است.

ویدیو/ ویدئویی از فعال شدن سامانه گنبد آهنین در تل‌آویو

انتخابانتخاب1 هفته قبل
حملات راکتی به تل‌آویو به ندرت اتفاق می‌افتند و آخرین بار که آژیرهای خطر حملات راکتی در تل‌آویو به صدا درآمد، دو سال پیش بود که در آن مورد هم این سامانه‌ها به اشتباه فعال شده بودند. در پی تحولات امشب، نتانیاهو در مقر وزارت جنگ رژیم صهیونیستی جلسه امنیتی تشکیل داده است.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 هفته قبل
مقداد سپس تصریح کرد که سوریه در رویارویی با تلاش‌های اسرائیل و مزدورانش برای ادامه اشغال جولان سوریه، تردید نخواهد کرد. بلندی‌های جولان جز جدایی ناپذیر سوریه است و تصمیم اسرائیل برای تحمیل حاکمیت قانونی بر جولان اقدامی باطل و غیر قانونی است». کاملا واضح است که از دست رفتن ارتفاعات استراتژیک و راهبردی جولان اشغالی خسارت‌های فراوانی را در عرصه‌های مختلف به رژیم صهیونیستی وارد خواهد کرد. اکنون کابینه بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی به دنبال جذب تعداد بیشتری از مهاجران یهودی به بلندی‌های اشغال شده جولان است. تصمیم سازان صهیونیست سعی دارند اوضاع کنونی اسکان شهرک نشینان در بلندی‌های جولان را که سرزمین سوری است، به یک واقعیت غیر قابل تغییر تبدیل کنند.
برترین‌هابرترین‌ها1 ماه قبل
خبرگزاری تسنیم به نقل از رای‌الیوم: کانال ۱۰ تلویزیون اسرائیل یک «سند محرمانه» را فاش کرد که تأکید می‌کند «سلمان بن‌عبدالعزیز» پادشاه عربستان سعودی موضوع روابط با اسرائیل را یک‌سره، و عادی‌‌سازی در روابط طرفین را رد کرده است. به نحوی که یک دیپلمات در ریاض اعلام کرده است که تصمیم‌گیری درباره مسائل خاورمیانه بر عهده ملک سلمان است نه ولیعهدش. تلویزیون اسرائیل، روز گذشته به نقل از یک دیپلمات ارشد این رژیم تصریح کرد، وزارت خارجه اسرائیل سندی را منتشر کرده و در آن موضوع روابط با عربستان سعودی را مورد ارزیابی‌ قرار داده است. ولی سند درز شده به بیرون، به وضوح نشان می‌دهد که «شانس شکل گرفتن چنین تحولاتی بسیار اندک است». طبق این گزارش، چند هفته بعد از توزیع سند مذکور، «مایک پمپئو» وزیر خارجه آمریکا عازم ریاض شد و با سلمان بن‌عبدالعزیز، پادشاه سعودی دیدار کرد.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 روز قبل
اظهارنظرهای درباره بلندی‌های جولان اشغالی سوریه همچنان ادامه دارد و «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی در جریان کنفرانس خبری مشترک روز گذشته خود با «مایک پامپئو» وزیر خارجه آمریکا تلویحا از واشنگتن خواست که حاکمیت تل‌آویو بر این منطقه اشغالی را به رسمیت بشناسد. نتانیاهو خطاب به پامپئو مدعی شد: «اگر اسرائیل در جولان (اشغالی) نبود، می‌توانستید تصور کنید چه اتفاق می‌افتاد؟ شما ایران را در سواحل دریای الجلیل می‌دیدید». در آستانه این سفر، خبرگزاری «آسوشیتدپرس» گزارشی منتشر کرده و در آن از احتمال به رسمیت شناختن حاکمیت رژیم صهیونیستی بر جولان اشغالی توسط آمریکا طی سفر نتانیاهو خبر داده است. پیش از این، «اسرائیل کاتص» وزیر خارجه رژیم صهیونیستی هم ابراز امیدواری کرده بود که واشنگتن طی سفر نتانیاهو رسما با به رسمیت شناختن حاکمیت این رژیم بر بلندی‌های جولان سوریه، مهر تاییدی بر اشغالگری چند دهه‌ای صهیونیست‌ها بزند. این اظهارنظرها در حالی صورت گرفته که کانال ۱۰ تلویزیون رژیم صهیونیستی گزارش داده بود احتمال دارد ترامپ در تلاش برای افزایش محبوبیت نتانیاهو در انتخابات نهم آوریل (۲۰ فروردین) در فلسطین اشغالی، حاکمیت تل‌آویو بر جولان اشغالی را به رسمیت بشناسد.
ایسناایسنا1 هفته قبل
به دنبال روابط مستحکم تل‌آویو با مسکو، یک بحران دیپلماتیک میان رژیم صهیونیستی و اوکراین به وجود آمده است. به گزارش ایسنا، روابط میان رژیم صهیونیستی و اوکراین به دنبال برقراری روابط مستحکم این رژیم با مسکو وارد مرحله‌ای فراتر از بحران دیپلماتیک شده است. سفیر اوکراین در اسرائیل این بحران را شدید خواند و گفت، فضای بسیار بدی وجود دارد. آنها مهمانان رسمی وزارت خارجه اسرائیل بوده و در کنفرانس بین‌المللی روسای شهرداری‌ها در تل‌آویو شرکت داشتند. به دنبال این امر، دولت اوکراین پیام شدید اللحنی به تل‌آویو ارسال کرد و سفیرش در اسرائیل گفت، اقدامات این رژیم عاقلانه نیست و براساس قوانین بین‌المللی و روابط دیپلماتیک صورت نگرفته است.
برترین‌هابرترین‌ها2 روز قبل
خبرگزاری فارس: در ادامه تحرکات و همکاری‌های نظامی آمریکا و رژیم صهیونیستی، وزارت جنگ این رژیم روز سه‌شنبه از آزمایش مشترک یک نسخه پیشرفته سامانه موشکی موسوم به «فلاخن داوود» با واشنگتن خبر داد. تل‌آویو در سال ۲۰۱۷ فلاخن داوود را عملیاتی اعلام کرد و در ماه جولای برای اولین بار به منظور رهگیری دو موشک شلیک شده از سوریه از این سامانه استفاده کرد. گفته می‌شود هر یک فروند موشک فلاخن داوود، یک میلیون دلار هزینه دارد. آزمایش‌های موشکی رژیم صهیونیستی در حالی صورت گرفته که این رژیم و آمریکا بارها از برنامه موشکی دفاعی ایران انتقاد کرده و بر لزوم توقف این برنامه تاکید کرده‌اند. آمریکا از حدود دو هفته قبل هم برای نخستین بار سامانه موشکی «تاد» را در فلسطین اشغالی مستقر کرده است.
تسنیمتسنیم2 هفته قبل
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از الخلیج آنلاین، کانال ۱۳ تلویزیون رژیم صهیونیستی فاش کرد که تل‌آویو تصمیم گرفته است عملیات جمع‌آوری اطلاعات از عراق را با هدف «از بین بردن نشانه‌های تمرکز نظامی ایران در عراق» شدت بخشد. «الون بن داوید» تحلیلگر نظامی به این تلویزیون عبری‌زبان گفت: «این تصمیم پس از آن اتخاذ شد که نشانه‌هایی دال بر اقدام ایران به تلاش برای تقویت حضور نظامی و نیز تقویت تاثیر خود در عراق» دیده شده است. وی افزود: «ارزیابی‌ها در تل‌آویو حاکی‌ست که تمرکز نظامی ایران در عراق بسیار خطرناک است؛ با توجه به این‌که تل‌آویو عرق را بعد از سقوط صدام (در ۲۰۰۳) عملا از فهرست کشورهایی که تهدیدی استراتژیک علیه اسرائیل محسوب می‌شوند، خارج کرد.» «تایمر هایمن» رئیس بخش اطلاعات نظامی در رژیم اشغالگر اسرائیل پیشتر در گزارشی به کمیته امور خارجه و امنیت در کنست (پارلمان رژیم) مدعی شده بود که ایران موشک‌های پیشرفته‌ای در عراق مستقر کرده است. هم‌زمان فرماندهان نظامی اسرائیل به رسانه‌های خبری در تل‌آویو اعلام کردند که ارزیابی‌ها عملیات نظامی علیه حضور ایران در عراق را منتفی نمی‌دانند. انتهای پیام/
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین1 ماه قبل
کمیسیون سیاست خارجی مجلس سنای سوئیس با اکثریت آرا مخالفت خود را با انتقال سفارت سوئیس از تل‌آویو به قدس اشغالی به عنوان مرکز رژیم صهیونیستی اعلام کرد. اعتمادآنلاین| کمیسیون سیاست خارجی مجلس سنای سوئیس با هشت رای موافق مقابل سه رای مخالف درخواست حزب محافظه‌کار سوئیس (EDU) در خصوص انتقال سفارت به بیت‌المقدس را رد کرد. اکثریت نمایندگان مجلس سنای سوئیس تاکید کردند که تصمیم سر انتقال سفارت سوئیس بر عهده دولت است و این انتقال سفارت از تل‌آویو به بیت‌المقدس به تلاش‌های سوئیس در حل بحران خاورمیانه ضربه وارد خواهد کرد. این کمیسیون تاکید کرد که چنین اقدامی با مواضع سنتی سوئیس تناقض دارد. همچنین نمایندگان مجلس سنای سوئیس از دولت خواستند گزارشی درباره عواقب انتقال سفارت سوئیس از تل‌آویو به بیت المقدس ارایه کند.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 ماه قبل
به گزارش مشرق، دستگاه‌های امنیتی نوار غزه (وابسته به حماس) اعلام کردند جاسوسی را با «مأموریتی خطرناک» بازداشت کرده‌اند. بر اساس گزارش وبگاه امنیتی «المجد» نزدیک به حماس، این جاسوس قصد داشته فلشی را به رایانه یکی از اعضای مقاومت به مدت سه دقیقه وصل کند تا اطلاعاتی را از آن بیرون بکشد. بیشتر بخوانید: صدور حکم اعدام برای ۶ جاسوس در نوار غزهاین جاسوس از سال ۲۰۰۹ با اطلاعات رژیم صهیونیستی در ارتباط بوده است. گردان‌های القسام شاخه نظامی حماس در ۱۲ ژانویه سال گذشته (۲۰۱۸) اعلام کرد عملیات ناموفق کماندوهای رژیم صهیونیستی در «خانیونس» به دنبال ایجاد یک شبکه جاسوسی علیه مقاومت در نوار غزه بود. گردان‌های القسام در یازدهم نوامبر موفق به شکست توطئه‌ای صهیونیستی در نوار غزه شدند زمانی که در مقابل تعدادی از کماندوهای صهیونیست در شرق خانیونس ایستادند و با آنها درگیر شدند؛ رژیم صهیونیستی برای نجات کماندوهای خود، دست به حمله هوایی به نقاطی در غزه زد تا پوشش لازم را به وجود آورد.
تسنیمتسنیم2 ماه قبل
به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، منابع صهیونیستی امروز پنجشنبه اعلام کردند که یک فروند هواپیمای اماراتی روز چهارشنبه در تل‌آویو فرود آمده است. روزنامه صهیونیستی یدیعوت آحارونوت نوشت که این هواپیما باری و مستقیما از ابوظبی به مقصد تل‌آویورواز کرده است. از سوی دیگر «ایدی کوهین» خبرنگار صهیونیست گفت که شیخ عبدالله بن زاید آل نهیان وزیر خارجه امارات و شیخ طحنون بن زاید آل نهیان رئیس سرویس اطلاعات این کشور هم اکنون در هتل ریتز کارلتون تل‌آویو به سر می‌برند. سریال خیانت‌های رژیم‌های عربی به مسئله فلسطین و آرمان‌های قدس همچنان ادامه دارد و سفر مقامات رژیم صهیونیستی به کشورهای عربی و بالعکس اخیرا ابعاد علنی به خود گرفته است. انتهای پیام/
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین3 هفته قبل
رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین گفت: تلاش‌های آمریکا و رژیم صهیونیستی برای عادی‌سازی روابط با کشورهای عربی و اسلامی، صلح و امنیت برای تل آویو در پی نخواهد داشت. اعتمادآنلاین| محمود عباس در نشست سران کشورهای عربی-اروپایی در شرم الشیخ مصر گفت: هرگونه طرحی که به ایجاد کشور فلسطین به پایتختی قدس نینجامد، موفق نخواهد بود. وی اجرای طرح سازش عربی درباره فلسطین را که در سال ۲۰۰۲ به تصویب رسید، خواستار شد و گفت: این طرح تنها راه برای برقراری صلح به شمار می‌رود. رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین همچنین از کشورهای اروپایی خواست کشور فلسطین را به رسمت شناخته و در این زمینه گام بردارند. نشست دو روزه شرم الشیخ شب گذشته در حالی کار خود را آغاز کرد که نیمی از رهبران کشورهای عربی در آن حضور ندارند و سطح مشارکت برخی از کشورهای اروپایی نیز بسیار ضعیف است.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز2 روز قبل
این منابع تأکید کردند در ماه دسامبر هیئت‌های عربی در عالی‌ترین سطوح «امنیتی و نظامی» از شهر «تل‌ویو» دیدار کردند. منابع عربی تصریح کردند، هیئت‌های عربی این‌بار با نیت رایزنی جهت بهبود روابط یا گسترش آن، به تل‌آویو سفر نکردند بلکه آنها این ماموریت را به سطوح سیاسی واگذار کردند. سفر هیئت‌های عربی به تل‌آویو با هدف دیگری انجام شد که تبعات مهمی بر کل منطقه، به‌ویژه در تاریخ منازعه اعراب با اسرائیل، خواهد گذاشت. این منابع به «الخلیج آنلاین» اعلام کردند که هیئت‌های امنیتی کشورهای عربی با هواپیمای اختصاصی از فرودگاه «ابوظبی» مستقیما عازم فرودگاه «بن‌گورین» در تل‌آویو شدند. روزنامه صهیونیستی «جروزالم پست»، اواخر اکتبر گذشته فاش کرد، عربستان سعودی ۲۵۰ میلیون دلار تجهیزات امنیتی و جاسوسی از اسرائیل خریداری و به ریاض منتقل کرده است.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین1 ماه قبل
یک پایگاه اطلاع‌رسانی صهیونیستی مدعی شد بعد از تهدید صریح مسئولین ایرانی به واکنش نسبت به حملات و تجاوزات اسرائیل، تل‌آویو پیام‌هایی را برای آرام کردن اوضاع از طریق کشورهای ثالثی که با دو طرف روابط حسنه دارند، ارسال کرده است. اعتمادآنلاین| پایگاه صهیونیستی «nziv» در گزارشی به نقل از منابعی که آنها را دیپلماتیک و امنیتی توصیف کرد، افزود: در سایه پیام‌های ارسال‌شده از سوی تل‌آویو احتمال وقوع جنگ بسیار کم و ضعیف است. به گزارش اعتمادآنلاین، منابع مذکور بر این باورند واکنش موشکی که بعد از آخرین تهاجم اسرائیل صورت گرفت نشان می‌دهد که تصمیم به واکنش به هر تهاجم اسرائیلی به سوریه از این به بعد بسیار جدی است. بر اساس همین گزارش، تل‌آویو خوب می‌داند که در هر نوع جنگی باید هزینه جانی، نظامی و اقتصادی هنگفتی را پرداخت کرده و دست آخر هم نخواهد توانست دستاوردی جز آتش‌بس و مذاکره (غیرمستقیم) برای توقف درگیری داشته باشد. از این رو مراکز تصمیم‌گیری در تل‌آویو به این نتیجه رسیده‌اند که حملات خود را در سوریه متوقف کنند و منتظر اقدامات روس‌ها در راستای اجرای تعهداتش در مهار محور مقاومت بنشینند.

دست‌های تل‌آویو چطور سیاستمداران واشنگتن را کنترل می‌کند؟

فارسفارس1 هفته قبل
ترامپ در سال ۲۰۱۵برای دهه‌هاست که روابط دوستانه و گرم بین ایالات متحده و رژیم صهیونیستی ادامه داشته و به بخشی از سیاست خارجی واشنگتن و تل‌آویو تبدیل شده است. همین لابی صهیونیستی در آمریکا - که با اقدامات مدیریتی براندیس پا گرفت - بود که به تشکیل رژیم اسرائیل در سال ۱۹۴۸ میلادی کمک کرد. (کنن، ۱۹۸۱) از زمان تاسیس رژیم صهیونیستی، در پی تبلیغات گسترده لابی‌های یهودی که تا اینجا توضیح داده شد، روابط واشنگتن و تل‌آویو با اقبال افکار عمومی آمریکایی و البته ملاحظات دولتی کاخ سفید آغاز شد. والت و مرشایمر: لابی اسرائیل هیچ فرقی با دیگر لابی‌ها در آمریکا ندارد فقط کارش را بهتر انجام می‌دهد. اعضای لابی ایپک چنان اعتمادی به نفوذ خود در کنگره دارند که حتی به صراحت می‌گویند نمایندگانی که از تل‌آویو انتقاد کنند، در کنگره دوام نمی‌آورند.

به انتهای لیست رسیدید