تل‌آویو

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز3 ماه قبل
قدرتمندترین نیروی اسلامی، ایران است. از نکات قابل توجه در این رده‌بندی، برتری نیروهای مسلح ایران بر رژیم صهیونیستی است. ایران، در رتبه جهانی این رده‌بندی نیز در جایگاه «سیزدهم» و رژیم صهیونیستی در جایگاه «شانزدهم» قرار دارد. زیرا سرعتی معادل چهارهزار و ۳۰۰‌ متر بر ثانیه داشته و کمتر از ۱۰‌ دقیقه و به اذعان صهیونیست‌ها در مدت هفت دقیقه می‌تواند سرزمین‌های اشغالی را هدف قرار دهد. جمهوری اسلامی ایران با داشتن بازوان قدرتمندی همچون سپاه پاسداران، ارتش و بسیج موجب شده است تا هیچ کشوری فکر تجاوز به ایران را به ذهن خود راه ندهد.
تجارت‌نیوزتجارت‌نیوز1 ماه قبل
طبق گزارش رسانه‌ها، بر اثر حمله موشکی مبارزان فلسطینی از نوار غزه به شمال تل‌آویو حداقل ۷ صهیونیست زخمی شدند. به گزارش تجارت‌نیوز، رسانه‌های بین‌المللی از حمله موشکی مبارزان فلسطینی به منطقه شمالی در تل‌آویو و زخمی شدن ۷ صهیونیست خبر می‌دهند. این رسانه روس گزارش داد: «این اولین بار است که در چهار سال اخیر از نوار در محاصره غزه یک حمله راکتی و موشکی به تل‌آویو صورت گرفته است. بنا بر گزارش‌ها، بر اثر این حمله موشکی و راکتی حداقل ۷ تن از ساکنان شمال تل‌آویو زخمی شدند. ارتش رژیم صهیونیستی با انتشار تصاویری از چند خانه تخریب شده اعلام کرده که حمله راکتی از غزه به تل‌‌آویو دلیل این تخریب بوده است.
تجارت‌نیوزتجارت‌نیوز1 ماه قبل
طبق گزارش رسانه‌ها، بر اثر حمله موشکی مبارزان فلسطینی از نوار غزه به شمال تل‌آویو حداقل ۷ صهیونیست زخمی شدند. به گزارش تجارت‌نیوز، رسانه‌های بین‌المللی از حمله موشکی مبارزان فلسطینی به منطقه شمالی در تل‌آویو و زخمی شدن ۷ صهیونیست خبر می‌دهند. این رسانه روس گزارش داد: «این اولین بار است که در چهار سال اخیر از نوار در محاصره غزه یک حمله راکتی و موشکی به تل‌آویو صورت گرفته است. بنا بر گزارش‌ها، بر اثر این حمله موشکی و راکتی حداقل ۷ تن از ساکنان شمال تل‌آویو زخمی شدند. ارتش رژیم صهیونیستی با انتشار تصاویری از چند خانه تخریب شده اعلام کرده که حمله راکتی از غزه به تل‌‌آویو دلیل این تخریب بوده است.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز2 ماه قبل
به گزارش مشرق، منابع بلندپایه عرب از وجود تماس‌هایی بین‌ برخی کشورهای عربی و رژیم صهیونیستی جهت انعقاد قرارداد نظامی طی هفته‌های آینده خبر دادند. این وبگاه، تسلیحاتی را که قرار است رژیم تل‌آویو به کشورهای عربی بفروشد، «پیشرفته» خواند و گفت که این تسلیحات شامل دستگاه‌های جاسوسی و تسلیحات سنگین دیگری مانند خودروهای زرهی و تانک‌های خیلی سریع خواهد بود. منابع اختصاصی نون‌بوست این قرارداد را «بزرگترین قرارداد نظامی طی سال‌های گذشته» خواند و هویت کشورهای عربی را نیز افشا کردند. بر اسا سگفته این منابع، عربستان سعودی و امارات متحده عربی طرف قرارداد خرید سلاح از تل‌آویو هستند. طی چند سال گذشته تلاش‌ها برای عادی سازی روابط بین کشورهای عربی به ویژه کشورهای عرب حاشیه خلیج فارس با رژیم صهیونیستی در رسانه‌ها و شخصیت‌های ذی‌ نفوذ این کشورها افزایش یافته است.

حمله موشکی به تل‌آویو (ویدئو)

ایلناایلنا2 ماه قبل
فارسفارس1 ماه قبل
نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی به دنبال حمله موشکی به تل‌آویو که حداقل هفت زخمی بر جا گذاشته، مجبور شده برنامه سفر خود به آمریکا را تغییر داده و سخنرانی خود در لابی «آیپک» را هم لغو کند. حمله موشکی به تل‌آویو، برنامه سفر نتانیاهو به آمریکا را به هم زدبه گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، منابع رسانه‌ای صهیونستی خبر دادند که حمله موشکی به تل‌آویو برنامه سفر نخست‌وزیر این رژیم به آمریکا و سخنرانی او در لابی «آیپک» را به هم زده و او زودتر از موعد به فلسطین اشغالی برمی‌گردد. صبح امروز دوشنبه رسانه‌های بین‌المللی در خبری فوری از حمله موشکی به شمال تل‌آویو خبر دادند و ارتش رییم صهیونیستی هم این خبر را تایید کرد. بنا بر گفته ارتش این رژیم، بر اثر حمله موشکی به تل‌آویو از نوار غزه حداقل هفت نفر از ساکنان رژیم صهیونیستی زخمی شدند. در حال تکمیل
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین1 ماه قبل
یک روزنامه اسرائیلی به تحلیل دورنمای جایگاه عربستان در منطقه و روابط تل‌آویو با ریاض پرداخته و نسبت به رفتارهای انفجاری محمد بن سلمان به مسئولان این رژیم هشدار داد. اعتمادآنلاین| یک روزنامه اسرائیلی به تحلیل دورنمای جایگاه عربستان در منطقه و روابط تل‌آویو با ریاض پرداخته و نسبت به رفتارهای انفجاری محمد بن سلمان به مسئولان این رژیم هشدار داد. در بخش دیگری از این پرونده هم تاکید شده حفظ رابطه با ولیعهد عربستان برای اسرائیل یک مسئولیت راهبردی محسوب می‌شود، اما با این حال این مسئله باید همواره مد نظر باقی بماند که محمد بن سلمان یک شریک پرریسک برای تل‌آویو محسوب می‌شود. به نوشته این روزنامه عبری‌زبان روابط بین تل‌آویو و ریاض ظرفیت طی کردن یک تحول غافلگیرکننده را داراست. در بخش همکاری تل‌آویو ریاض هم فاش شد همکاری گسترده‌ای بین اسرائیل و عربستان در زمینه صنایع رایانه‌ای وجود دارد.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین1 ماه قبل
طبق گزارش رسانه‌ها، بر اثر حمله موشکی مبارزان فلسطینی از نوار غزه به شمال تل‌آویو حداقل ۷ صهیونیست زخمی شدند. اعتمادآنلاین| رسانه‌های بین‌المللی از حمله موشکی مبارزان فلسطینی به منطقه شمالی در تل‌آویو و زخمی شدن ۷ صهیونیست خبر می‌دهند. این رسانه روس گزارش داد: «این اولین بار است که در چهار سال اخیر از نوار در محاصره غزه یک حمله راکتی و موشکی به تل‌آویو صورت گرفته است. بنا بر گزارش‌ها، بر اثر این حمله موشکی و راکتی حداقل ۷ تن از ساکنان شمال تل‌آویو زخمی شدند. ارتش رژیم صهیونیستی با انتشار تصاویری از چند خانه تخریب شده اعلام کرده که حمله راکتی از غزه به تل‌‌آویو دلیل این تخریب بوده است.
فارسفارس3 ماه قبل
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، رسانه‌های رژیم صهیونیستی مدعی شدند این رژیم از طریق اطلاعات مصر، هشداری جدید و جنگ‌طلبانه به حماس در نوار غزه داده‌‌ است. دولت رژیم صهیونیستی از میانجی‌ها خواسته به حماس هشدار دهند که انتخابات (در فلسطین اشغالی) باعث نمی‌شود این رژیم تصمیم‌های سخت (حمله به غزه) نگیرد و تل‌آویو از جنگ نمی‌ترسد. هیأتی از اطلاعات مصر هفته گذشته وارد نوار غزه شد و با «اسماعیل هنیه» رئیس دفتر سیاسی حماس و دیگر اعضای این جنبش دیدار کرد. بر اساس گزارش‌ها، مصر و حماس به توافق‌هایی رسیده‌اند که بارزترین آنها بازگشایی گذرگاه رفح (در مرز غزه و مصر) در هد دو جهت و افزایش تبادلات تجاری است. انتخابات زودهنگام رژیم صهیونیستی قرار است در ماه آوریل برگزار شود.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 ماه قبل
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، رسانه‌های بین‌المللی از حمله موشکی مبارزان فلسطینی به منطقه شمالی در تل‌آویو و زخمی شدن ۷ صهیونیست خبر می‌دهند. این رسانه روس گزارش داد: «این اولین بار است که در چهار سال اخیر از نوار در محاصره غزه یک حمله راکتی و موشکی به تل‌آویو صورت گرفته است. بنا بر گزارش‌ها، بر اثر این حمله موشکی و راکتی حداقل ۷ تن از ساکنان شمال تل‌آویو زخمی شدند. ارتش رژیم صهیونیستی با انتشار تصاویری از چند خانه تخریب شده اعلام کرده که حمله راکتی از غزه به تل‌‌آویو دلیل این تخریب بوده است. انتشار خبرها درباره حمله موشکی به تل‌آویو در شرایطی صورت گرفته که در روزهای اخیر جنگنده‌های رژیم صهیونیستی چندین بار مواضعی را در غزه هدف قرار دادند و چند فلسطینی را شهید و زخمی کرده بودند.
برترین‌هابرترین‌ها2 ماه قبل
سفیر آمریکا در لهستان به دنبال تشدید تنش‌ها بین این کشور اروپایی با رژیم صهیونیستی بر سر اتهام‌زنی‌ها به لهستانی‌ها درباره هلوکاست، بر لزوم عذرخواهی تل‌آویو از ورشو تاکید کرده است. خبرگزاری فارس: در ادامه تنش‌ها بین لهستان و رژیم صهیونیستی بر سر اهانت‌های مقام‌های تل‌آویو درباره همدستی لهستانی‌ها در ماجرای «هلوکاست»، سفیر آمریکا در این کشور اروپایی خواستار عذرخواهی تل‌آویو از ورشو شده است. به نوشته خبرگزاری رویترز، «جورجت موسباچر» سفیر آمریکا در لهستان امروز چهارشنبه در جمع خبرنگاران در ورشو، درباره تنش‌ها بین لهستان و رژیم صهیونیستی بر سر توهین‌های تل‌آویو به لهستانی‌ها درباره دست داشتن در هلوکاست گفته که اسرائیل باید از لهستان عذرخواهی کند. سفیر واشنگتن در ورشو افزود: «اسرائیل و لهستان دو متحد قوی ایالات متحده هستند اما نباید از این نوع ادبیات استفاده شود. دولت لهستان در واکنش به این اظهارنظر، سفیر تل‌آویو در ورشو را احضار کرد و سخنان نتانیاهو را «غیرقابل قبول» خواند.
خبرآنلاینخبرآنلاین2 ماه قبل
سخنگوی وزارت جنگ رژیم صهیونیستی ضمن تایید خبر پرتاب راکد به سمت تل‌آویو اعلام کرد دو فروند راکت از نوار غزه به سمت منطقه «گوش دان» در حومه شمالی تل‌آویو شلیک شده است. وی مدعی شد که سامانه «گنبد آهنین» توانسته یکی از دو فروند راکت شلیک‌شده را هدف قرار دهد. برخی منابع محلی از برخورد ترکش‌های ناشی از انفجار یکی از راکت‌ها، با ساختمانی در تل‌آویو خبر داده‌اند.
فارسفارس1 ماه قبل
نخست‌وزیر رومانی روز یکشنبه اعلام کرد سفارت این کشور از تل‌آویو به بیت‌المقدس منتقل خواهد شد. رومانی سفارتش را به بیت‌المقدس منتقل می‌کندبه گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، نخست‌وزیر رومانی امروز یکشنبه (۴ فروردین) اعلام کرد سفارت کشورش را از تل‌آویو به قدس اشغالی منتقل می‌کند. «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا ۱۴ مه ۲۰۱۸ (۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۷) طی مراسمی سفارت آمریکا را از تل‌آویو به قدس غربی منتقل کرد. در حال تکمیل …
ایسناایسنا2 ماه قبل
پس از آنکه برخی رسانه‌ها شامگاه پنجشنبه از به صدا درآمدن آژیرهای خطر حملات موشکی در شهر تل‌آویو خبر دادند، ساعتی پیش اعلام شد که دو موشک به این شهر شلیک شده است. به گزارش ایسنا، شلیک دو موشک به تل‌آویو - پایتخت رژیم صهیونیستی - شامگاه پنجشنبه (۲۳ اسفند) موجب به صدا درآمدن آژیر خطر در این شهر و فرار مردم به سمت پناهگاه‌ها شد. العالم به نقل از شبکه المنار خبر داده که در جریان شلیک این دو موشک به تل‌آویو ده‌ها نفر زخمی شده‌اند. در همین راستا، روزنامه یدیعوت آحارونوت از جلسه بنیامین نتانیاهو - نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی - با فرماندهان ارتش در دفتر وزارت دفاع خبر داده است. هنور هیچ گروهی مسئولیت شلیک این موشک‌ها به تل‌آویو را بر عهده نگرفته است.
افکارنیوزافکارنیوز2 ماه قبل
در پشت تمایل اسرائیل برای احیای تفاهم‌ها، وقت کشی تا زمان برگزاری انتخابات نهفته است. همچنین این مسأله سبب خواهد شد رقیبان سیاسی نتانیاهو این اقدام را کرنش در برابر حماس قلمداد کنند. «تال لورام» تحلیلگر روزنامه صهیونیستی معاریو نیز اعلام کرد حوادث نشان می‌دهد «یحیی سنوار» فرمانده جنبش حماس در نوار غزه، «دشمنی سرسخت» در مقایسه با پیشینیانش در این سمت است. وی همچنین گفت: سنوار اکنون اسرائیل را در برابر گزینه هایی سخت و چالشهایی جدید قرار داده است. فرمانده حماس می‌داند می‌تواند دستاوردهای سیاسی را حتی بدون نیاز به رویارویی همه جانبه با اسرائیل بدست آورد.
برترین‌هابرترین‌ها2 هفته قبل
در حالی که بنرهای «یوروویژن ۲۰۱۹» در سراسر تل‌آویو برافراشته می‌شود، نشانه‌های تنش جدی میان رژیم صهیونیستی و هنرمندان عضو جنبش جهانی «بایکوت در حمایت از فلسطین» خودنمایی می‌کند. خبرگزاری مهر: در حالی که بنرهای «یوروویژن ۲۰۱۹» در سراسر تل‌آویو برافراشته می‌شود، نشانه‌های تنش جدی میان رژیم صهیونیستی و هنرمندان عضو جنبش جهانی «بایکوت در حمایت از فلسطین» خودنمایی می‌کند. این کمپین به عنوان یک جنبش جهانی برای فشار آوردن به رژیم صهیونیستی به منظور پایان دادن به اشغال مناطق فلسطینی فعالیت می‌کند. در رسانه‌های اجتماعی، فعالان فلسطینی از حامیان خود خواسته‌اند در رخدادی با عنوان «یک هفته عمل مقابل یوروویژن در تل‌آویو» ملحق بشوند. رژیم صهیونیستی می‌گوید فعالان BDS از ۲۳۲ اکانت جعلی توییتری از جمله بات و ترول استفاده کرده تا «رفتار غیرحقیقی سازمان‌دهی‌شده» برای افزایش مقابله با این رخداد شکل دهد.
فارسفارس2 ماه قبل
کانال ۱۰ تلویزیون رژیم صهیونیستی گزارش داده است که رقبای نتانیاهو معتقدند که ترامپ ممکن است برای کمک به او در انتخابات پیش رو، حاکمیت تل‌آویو بر جولان اشغالی را به رسمیت بشناسد. شاید ترامپ برای به نتانیاهو، حاکمیت تل‌آویو بر جولان را به رسمیت بشناسدبه گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، تلویزیون رژیم صهیونیستی دوشنبه شب گزارش داد که احتمال دارد «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا در تلاش برای افزایش محبوبیت «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی، حاکمیت تل‌آویو بر جولان اشغالی را به رسمیت بشناسد. بر اساس این گزارش، گانتز معتقد است که احتمال دارد ترامپ در جریان سفر دو هفته دیگر نتانیاهو به واشنگتن، اعلام کند که آمریکا حاکمیت تل‌آویو بر جولان را به رسمیت می‌شناسد. به عقیده گانتز، این موارد نشان می‌دهد که ترامپ رسما در حال حمایت انتخاباتی از نتانیاهو است. «لیندسی گراهام» از سناتورهای جمهوری‌خواه نزدیک به ترامپ روز دوشنبه در بازدید از جولان اشغالی وعده داد در بازگشت به واشنگتن برای پیشبرد طرح پیشنهادی «تد کروز» دیگر سناتور تندروی جمهوری‌خواه برای به رسمیت شناختن حاکمیت تل‌آویو بر جولان تلاش کند.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز3 ماه قبل
به گزارش مشرق، «نبیه بری» رئیس پارلمان لبنان چهارشنبه (دیروز) در جلسه‌ای اعلام کرد، رژیم صهیونیستی به یک شرکت مجوز بهره‌برداری نفت و گاز از در منطقه‌ای مورد منازعه داده است. بر اساس گزارش خبرگزاری «رویترز»، بری ادامه داد: این موضوعی خطرناک است، تجاوز به حاکمیت لبنان به شمار می‌رود و ثروت‌های نفتی و آبی ما هدف قرار گرفته شده است. نمی توان بر این مسأله سکوت کرد و در دیدار با رئیس‌جمهور ایتالیا (که به لبنان سفر کرده) و دیگر طرف‌های مربوطه درباره آن صحبت خواهم کرد. «علی البزی» از اعضای پارلمان لبنان هم اعلام کرد، اسرائیل به تعرض‌های مرزی خود ادامه می‌دهد و این در حالی است که طرف لبنانی در مرزهای مورد منازعه هیچ مداخله‌ای ندارد. مساحت منطقه دریایی مورد منازعه میان لبنان و رژیم صهیونیستی به ۸۶۰ کیلومتر مربع می‌رسد.
ایلناایلنا2 ماه قبل
نخست‌وزیر رژیم‌صهیونیستی در پی حمله موشکی به پایتخت این رژیم، جلسه اضطراری با نظامیان تشکیل داد. به گزارش ایلنا به نقل از آسوشیتد‌پرس، «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم‌صهیونیستی در پی وقوع حمله موشکی به تل‌آویو، با نظامیان این رژیم جلسه اضطراری برگزار کرد. منابع محلی از شلیک دوفروند موشک به طرف تل‌آویو خبر دادند. وزارت جنگ رژیم‌صهیونیستی تایید کرد که صدای آژیر‌های تل‌آویو برای اولین بار از سال ۲۰۱۴ به صدا درآمده است. یکی از فرواندهان نظامی اسرائیل به آسوشیتد‌پرس گفت که تحقیقات درباره اینکه این موشک‌ها از کجا شلیک شده ادامه دارد.
ایلناایلنا2 ماه قبل
رژیم‌صهیونیستی در واکنش به حمله موشکی به تل‌آویو، مناطقی از نوار غزه را هدف قرار داد. به گزارش ایلنا به نقل از هاآرتص، رژیم‌صهیونیستی در واکنش به حمله موشکی به تل‌آویو، مناطقی از نوار غزه را هدف قرار داد. *جنبش حماس دست داشتن در این حمله موشکی را رد کرده و اعلام کرد که این مساله را بررسی می‌کند. *اسرائیل از هیات مصری که به تل‌آویو سفر کرده بودند خواست به کشور خود بازگردند. *رژیم‌صهیونیستی اعلام کرد سر موشکی «گنبد آهنین» در زمان حمله فعال بوده و موفق شده یکی از موشک‌ها را منهدم کند.
خبر فوریخبر فوری1 ماه قبل
نخست وزیر رژیم صهیونیستی برای بررسی تحولات اخیر در اراضی اشغالی و نوار غزه از واشنگتن به تل‌آویو بازگشت. بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی امروز (سه‌شنبه) از واشنگتن به تل‌آویو بازگشت و بلافاصله در مقر وزارت جنگ این رژیم نشستی با فرماندهان دستگاه‌های امنیتی داشت. پیشتر وی در کنفرانس مطبوعاتی روز دوشنبه خود با دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا در واشنگتن اعلام کرده بود که در پی حمله موشکی از غزه علیه شمال تل‌آویو سفر خود به آمریکا را کوتاه می‌کند اما زمان بازگشتش به اراضی اشغالی تعیین نشده بود.
فارسفارس4 روز قبل
وزارت خارجه لهستان امروز چهارشنبه در اعتراض به حمله روز گذشته به سفیر این کشور در تل‌آویو، سفیر رژیم صهیونیستی را احضار کرد. به گزارش گروه بین‌‌الملل خبرگزاری فارس، به دنبال حمله یک شهرک‌نشین صهیونیست به سفیر لهستان در تل‌آویو، مقام‌های لهستانی سفیر رژیم صهیونیستی در ورشو را احضار کردند. بنا بر گزارش خبرنگار کانال ۱۳ تلویزیون رژیم صهیونیستی، وزارت خارجه لهستان «آنا آزاری» سفیر تل‌آویو در ورشو را برای اعتراض به حمله روز گذشته به سفیر لهستان در فلسطین اشغالی احضار کرده است. روز گذشته «مارک ماگروفسکی» سفیر لهستان در رژیم صهیونیستی در یک خیابان نزدیک این سفارتخانه در تل‌آویو با حمله یک صهیونیست مواجه شد. حمله به سفیر لهستان در حالی صورت گرفته که روابط دو طرف بر سر اظهارات چندی قبل نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی علیه لهستان درباره هولوکاست، همچنان با تنش مواجه است.
افتصادنیوزافتصادنیوز2 ماه قبل
به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایلنا، روسیا الیوم نوشت، به دنبال اعلام دادستان کل رژیم صهیونیستی مبنی بر قصد وی برای اعلام اتهام فساد علیه «بنیامین نتانیاهو» ‌ نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی تظاهرات گسترده­‌ای در تل آویو علیه وی برگزار شد. این تظاهرات موجب اختلال عبور و مرور در نزدیکی مقر رسمی نتانیاهو شد. بر اساس این گزارش، نتانیاهو پس از ۱۳ سال تصدی قدرت، برای دور پنجم نامزد نخست‌وزیری شده است و قانون وی را حتی پس از اثبات اتهام، فقط در صورت محکومیت ملزم به کناره‌گیری می­‌کند. «ایهود المرت» نخست‌وزیر پیشین اسرائیل پس از محکومیت در اتهام فساد دوره‌­ای را در زندان معسیاهو گذراند. «موشه کاتساو» دیگر نخست‌وزیر اسبق این رژیم نیز پس از محکومیت در اتهام‌های فساد جنسی و جنایت‌های دیگر، مجازات حبس را سپری کرد.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 ماه قبل
صبح امروز دوشنبه رسانه‌های بین‌المللی در خبری فوری از حمله موشکی به شمال تل‌آویو خبر دادند و ارتش رژیم صهیونیستی هم این خبر را تایید کرد. بنا بر گفته ارتش این رژیم، بر اثر حمله موشکی به تل‌آویو از نوار غزه حداقل هفت نفر از ساکنان رژیم صهیونیستی زخمی شدند. نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی که در آمریکا حضور دارد، به این حمله موشکی واکنش نشان داده است. او اعلام کرده که با رئیس ستاد مشترک ارتش رژیم صهیونیستی و دیگر سران اطلاعاتی و نظامی درباره حمله موشکی به تل‌آویو صحبت کرده است. نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی افزود: «ما پاسخ قدرتمندی به این حمله خواهیم داد.
رکنارکنا1 ماه قبل
از خبرگزاری «اسپوتنیک» هم خبر داده که صدای آژیر در مناطق شمالی تل‌آویو شنیده شد و دقایقی بعد از آن یک راکت و موشک به این منطقه اصابت کرد. این رسانه روس گزارش داد: «این اولین بار است که در چهار سال اخیر از نوار در محاصره غزه یک حمله راکتی و موشکی به تل‌آویو صورت گرفته است. بنا بر گزارش‌ها، بر اثر این حمله موشکی و راکتی حداقل ۷ تن از ساکنان شمال تل‌آویو زخمی شدند. ارتش رژیم صهیونیستی با انتشار تصاویری از چند خانه تخریب شده اعلام کرده که حمله راکتی از غزه به تل‌‌آویو دلیل این تخریب بوده است. انتشار خبرها درباره حمله موشکی به تل‌آویو در شرایطی صورت گرفته که در روزهای اخیر جنگنده‌های رژیم صهیونیستی چندین بار مواضعی را در غزه هدف قرار دادند و چند فلسطینی را شهید و زخمی کرده بودند.
افکارنیوزافکارنیوز2 ماه قبل
افکارنیوز، به گزارش «الون بن داوید» تحلیلگر کانال ۱۳ تلویزیون رژیم صهیونیستی ادعا کرد، تل‌آویو با هدف از بین بردن نشانه‌های تمرکز نظامی ایران در عراق، تصمیم گرفته جمع‌آوری «اطلاعات» از عراق را افزایش دهد. وی مدعی شد، این تصمیم پس از آن گرفته شد که شاخص‌های بسیاری نشان ‌داد ایران در راستای ایجاد حضور نظامی در عراق با هدف تقویت تأثیرش در داخل این کشور (عراق) تلاش می‌کند. بن داوید ادامه داد، برآوردهای رایج در «اسرائیل» بر این موضوع اتفاق‌نظر دارند که تمرکز نظامی ایران در عراق بسیار خطرناک است زیرا تل‌آویو پس از سقوط نظام صدام حسین در سال ۲۰۰۳، عراق را از دایره کشورهایی که تهدید راهبردی برای امنیت داخلی محسوب می‌شوند، خارج کرد. ژنرال «تامیر هایمان» رئیس سرویس اطلاعات ارتش رژیم صهیونیستی در گزارشی که اخیرا به کمیته امور خارجی و امنیت کنست ارائه کرد، درباره خطراتی که ممکن است ایران از طریق عراق برای تل‌آویو داشته باشد، هشدار داد. «عاموس یدلین» رئیس رئیس سابق اطلاعات نظامی رژیم صهیونیستی هم پیشتر ادعا کرده بود، یکی از دلایلی که باعث می‌شود تل‌آویو علیه حضور ایران در عراق دست به اقدام نظامی نزند، ضعف اطلاعات تل‌آویو درباره اتفاقات در آنجا (عراق) است.

اعتراضات یهودی‌ها در تل‌آویو علیه نتانیاهو

مهرمهر2 ماه قبل
مردم در شهرهای مختلف فلسطین اشغالی با برگزاری تظاهرات علیه نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی خواستار استعفای وی شدند. نتانیاهو به فساد مالی و رشوه و اختلاس متهم است.
برترین‌هابرترین‌ها3 ماه قبل
در پی بالا گرفتن تنش در جولان اشغالی و نوار غزه، ارتش رژیم صهیونیستی امروز داخل شهر تل‌آویو سامانه گنبد آهنین مستقر کرده است. خبرگزاری فارس: با بالا گرفتن تنش در منطقه جولان اشغالی سوریه، نشریه «هاآرتص» نوشته است که ارتش رژیم صهیونیستی روز پنچ‌شنبه در اقدامی کم‌سابقه داخل تل‌آویو سامانه پدافند موشکی «گنبد آهنین» مستقر کرده است. «دنی دانون» نماینده رژیم صهیونیستی در سازمان ملل متحد هم سه‌شنبه شب در جریان نشست شورای امنیت ادعاهای مشابهی را تکرار کرد. استقرار سامانه گنبد آهنین در تل‌آویو در حالی صورت می‌گیرد که این هفته در مرز غزه نیز شهادت یک فلسطینی به دست نظامیان صهیونیست، تنش در مناطق جنوبی فلسطین اشغالی را نیز افزایش داد. روز گذشته جنگنده‌های رژیم صهیونیستی چند نقطه در نوار غزه را با پهپادهای مسلح هدف قرار دادند.
قدس آنلاینقدس آنلاین1 ماه قبل
رسانه‌های رژیم صهیونیستی از گزارش‌های تاییدنشده درباره احتمال تحویل جسد «الی کوهن» به تل‌آویو خبر داده‌اند. به گزارش گروه بین الملل قدس آنلاین، رسانه‌های رژیم صهیونیستی روز دوشنبه به نقل از منابع آگاه نوشته‌اند که گزارش‌های تایید نشده‌ای وجود دارد مبنی بر اینکه احتمال دارد جسد «الی کوهن» جاسوس شناخته‌شده رژیم صهیونیستی برای تحویل به تل‌آویو، از سوریه به روسیه منتقل شده باشد. با این حال، رژیم صهیونیستی در جریان حمله سال ۱۹۶۷ به سوریه به اطلاعاتی اتکا کرد که پیشتر از کوهن دریافت کرده بود. بخش نظارت بر رسانه‌های رژیم صهیونیستی با انتشار خبر احتمال بازگشت بقایای جسد کوهن از روسیه به تل‌آویو موافقت کرده، اما رژیم صهیونیستی هنوز رسما این گزارش‌ها را تایید نکرده است. این گزارش در حالی منتشر می‌شود که ماه گذشته هم روسیه بقایای جسد «زاکاری بومل» نظامی صهیونیست را که در سال ۱۹۸۲ در جریان حمله صهیونیست‌ها به سوریه و لبنان کشته شده بود، به تل‌آویو تحویل داد.
قدس آنلاینقدس آنلاین1 ماه قبل
رئیس گروه جمهوری‌خواهان یهودی حامی رژیم صهیونیستی که به نمایندگی از ریاض در آمریکا لابی‌گری می‌کند، می‌گوید رابطه قدرتمند میان آمریکا و عربستان سعودی برای امنیت تل‌آویو مهم است. «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی هم بارها گفته است که کشورهای عربی پنهانی با تل‌آویو رابطه دارند و روزی این رابطه را علنی می‌کنند. در این مدت رابطه میان تل‌آویو و ریاض آنقدر نزدیک شده که حتی گروه‌هایی که به نمایندگی از آن‌ها در واشنگتن لابی‌گری می‌کنند هم مشترک هستند. کلمن در جریان رقابت‌های انتخابات ریاست‌جمهوری سال ۲۰۱۶ آمریکا از منتقدان «دونالد ترامپ» نامزد وقت جمهوری‌خواهان بود و او را «ضدیهودی» توصیف می‌کرد. کار کردن با عربستان سعودی، به نفع اسرائیل است.

به انتهای لیست رسیدید