تل تمر

تل تمر

میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین2 روز قبل
خبرگزاری میزان- ارتش سوریه که خود را برای عملیات بزرگ زمینی در راستای پاکسازی ادلب آماده می‌کند، مواضع بقایای تروریست‌ها را در حلب و ادلب هدف قرار داده است. عملیات پاکسازی استان «ادلب»، آخرین پناهگاه گروه‌های تروریستی در سوریه از اواخر وقت روز ۱۵ ژانویه (۲۵ دی) توسط ارتش سوریه وارد مرحله‌ای جدید شد که به آزادسازی دست‌کم ۵ منطقه راهبردی انجامید. با توجه به آخرین نفس‌های باقیمانده گروه‌های تروریستی در ادلب، انتظار می‌رود عرصه درگیری‌های شدید در جنوب غرب استان «حلب» باشد. مهم‌ترین تحولات مهم‌ترین تحولات سوریه در ساعات گذشته عبارتند از: *عملیات هوایی گسترده مشترک روسیه و سوریههواپیماهای ارتش سوریه و روسیه از صبح دیروز جمعه تاکنون به دفعات مواضع گروه‌های تروریستی را در حلب و ادلب هدف قرار دادند. *کشته شدن دستکم پنجاه تروریست در ادلبدر درگیری شدید میان ارتش سوریه و گروه‌های تروریستی در ادلب، دستکم ۵۰ نفر از اعضای گروه‌های تروریستی به هلاکت رسیدند.
مهرمهر1 هفته قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اسپوتنیک، رسانه‌ها اعلام کردند که ارتش سوریه مانع گشت زنی نظامیان آمریکایی در حومه تل تمر در استان حسکه در شمال شرق سوریه شده است. بر اساس این گزارش؛ ارتش سوریه مانع حرکت نظامیان آمریکایی در حومه تل تمر در استان حسکه واقع در شرق فرات در شمال شرق سوریه شده است. ارتش سوریه در روستای غبیش در حومه تل تمر در شمال حسکه مانع عبور چهار خودرو زرهی آمریکایی که در جاده بین المللی به سوی سیلوها و عین عیسی در حومه شمال غربی الرقه می‌رفتند، شده است. همزمان منابع خبری از انفجار یک تانکر وابسته به قسد (کردهای سوری مورد حمایت آمریکا) در نزدیکی پلی در میدان نفتی العمر در حومه شرقی دیرالزور که به آتش گرفتن تانکر منجر شد، خبر دادند.
فارسفارس3 هفته قبل
دیده‌بان حقوق بشر سوریه گزارش کرد که حدود ۱۶۰۰ «مزدور» از عناصر گروهک‌های وابسته به ترکیه برای آموزش‌های نظامی و اعزام به لیبی وارد اردوگاه‌های این کشور شدند. ۱۶۰۰ «مزدور» ترکیه برای آموزش نظامی و اعزام به لیبی وارد اردوگاه‌های نظامی شده‌اندبه گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، وبگاه مرکز موسوم به «دیده‌بان حقوق بشر سوریه» گزارش کرده‌ است که ترکیه حدود ۱۶۰۰ تن از «مزدورانش» را برای آموزش‌های نظامی به پایگاه‌های نظامی این کشور آورده تا آنها را برای اعزام به لیبی آماده کند. دیده‌بان حقوق بشر همچنین، دیروز یکشنبه، گزارش کرده بود که شمار عناصر وابسته به ترکیه که به طرابلس پایتخت لیبی رسیده‌اند به ۳۰۰ تن رسیده است. نیروهای شرق لیبی از ماه‌ها پیش تحت فرماندهی «خلیفه حفتر» ژنرال سابق ارتش لیبی، در تلاش هستند تا طرابلس را به تصرف خود درآورند. فایز سراج نخست‌وزیر دولت طرابلس می‌گوید برای دفاع از شهر چاره‌ای ندارد جز آنکه از ترکیه کمک بگیرد.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین3 هفته قبل
به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری میزان؛ نیرو‌های ارتش سوریه موفق به پاکسازی چند منطقه دیگر در ریف جنوب شرقی استان «ادلب» شدند. خبرگزاری سانا گزارش داد که یگان‌های ارتش سوریه امروز پنجشنبه ۵ دی، چندین روستا و منطقه دیگر را از وجود عناصر تروریستی پاکسازی کرده‌اند. طی روز‌های اخیر یگان‌های ارتش سوریه در ریف جنوب شرقی استان ادلب موفق شدند حدود ۴۰ روستا را از اشغال عناصر تروریستی «جبهه النصره» آزاد کنند. روز سه‌شنبه، ۳ دی، نیرو‌های سوری موفق شدند شهر راهبردی «جرجناز» را از اشغال عناصر تروریستی آزاد کنند. در حال حاضر نیرو‌های سوری خود را به چند کیلومتری شهر «معره النعمان» رسانده و این شهر در آستانه آزادسازی قرار دارد.
صدا و سیماصدا و سیما3 هفته قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما به نقل از شبکه تلویزیونی العالم؛ یک منبع نظامی اعلام کرد: یگان‌هایی از ارتش سوریه همچنین روستا‌های الحراکی، الصیادی، قطره، البرز و القراطی در جنوب شرق ادلب را نیز آزاد کردند. این منبع افزود: نیرو‌های ارتش سوریه از همان آغاز عملیات نظامی خود، یکصد کیلومتر مربع از این مناطق را آزاد کرده‌اند. در محور دیگر ارتش سوریه مراکز استقرار خود را در محور‌های درگیری با گروه موسوم به ارتش آزاد که از سوی ترکیه حمایت می‌شود مستحکم‌تر کرد. این در حالی است که آرامش شکننده در حومه غربی استان الحسکه برقرار است. حسام زیدان خبرنگار شبکه تلویزیونی العالم در گزارشی گفت: ارتش سوریه محل استقرار خود را در محور‌های جاده حد فاصل تل تمر و ناحیه ابوراسین در حومه شمالی الحسکه مستحکم‌تر کرده است. این منطقه خط مقدم درگیری‌های مستقیم با گروه افراد مسلح موسوم به ارتش ملی می‌باشد. نیرو‌های ما در مناطقی از اطراف جاده تل تمر تا ابوراسین مستقر هستند تا در برابر تجاوز‌های ترکیه به این مناطق جلوگیری کنند.
برترین‌هابرترین‌ها4 هفته قبل
بار دیگر جبهه ادلب در صدر تحولات سوریه قرار گرفته و اقدامات ارتش سوریه این استان را به مرکزیت جبهات نظامی تبدیل کرده است. گزارش‌های خبری حاکی از آن است که ارتش سوریه برای انجام عملیات جدید، نیرو‌های خود را جنوب استان ادلب مستقر کرده است. تدراک گسترده نظامی ارتش سوریه و روسیه برای آغاز آخرین عملیات بزرگ! اعزام ناوچه موشک انداز روسی به مدیترانهدر همین راستا، ناوچه موشک‌انداز روسیه برای پشتیبانی از ارتش سوریه در نبرد با گروه‌های تروریستی در ادلب به آب‌های سوریه اعزام شد. این در حالی است که عملیات سریع و راهبردی ارتش سوریه در این استان در حال اجراست.
فارسفارس1 ماه قبل
ساکنان روستاهای اطراف مسیر بین‌المللی حلب-حسکه که به تازگی بازگشایی شده، تأکید کردند که این دستاورد، به معنای پیروزی در برابر مزدوران تروریست وابسته به ترکیه است. به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، دو روز پیش، مسیر بین‌المللی «حلب-حسکه» در سوریه بازگشایی شد و عبور و مرور خودروها در این مسیر از سر گرفته شد. خبرگزاری رسمی سوریه (سانا) گزارش داد که چند ساعت پس از بازگشایی این مسیر، تردد در این مسیر آغاز شد و در حال حاضر این مسیر امن است. ساکنان این مناطق گفتند که اعلام بازگشایی این مسیر توسط ارتش سوریه، به منزله «پیروزی و بیرون راندن مزدوران تروریست و دعوت از ساکنان است تا به منازل و روستاهایی خود بازگردند». در پی توافق سوچی بین روسیه و ترکیه، ارتش سوریه کنترل مسیر بین‌المللی حلب-حسکه را به دست گرفت.
الفالف1 ماه قبل
پیشتر نیروهای ارتش ترکیه و تروریست‌ها در تلاش بودند منطقه «تل التمر» را به اشغال دربیاورند و ارتباط نیروهای سوری را از شمال به شمال شرق سوریه (شمال شرق ستان حلب و مرکز استان رقه به شمال شرق استان حسکه) قطع کنند که ناکام ماندند. به گفته منابع میدانی، گروهک‌های تروریستی و ارتش ترکیه همچنان توافق آتش بس را در شمال سوریه نقض می‌کنند و دوباره چندین خمپاره را به سمت مناطق مسکونی «تل الورد و الربیعات» در شمال استان حسکه شلیک کردند. خبرها حاکیست، نیروهای ارتش سوریه در روزهای گذشته به طور کامل در طول این بزرگراه مستقر شدند و کنترل این مسیر مهم را به دست گرفتند تا یک پیروزی مهم دیگر در شمال سوریه به ثبت برسد. با تسلط کامل نیروهای سوری بر بزرگراه «M۴»، حدود ۹۰ تن از عناصر تروریستی و نیروهای ارتش ترکیه از سمت سیلوهای شرقی شهر «عین عیسی» به سمت شمال استان رقه عقب نشینی کردند. با سیطره نیروهای ارتش سوریه بر بزرگراه «M۴»، مسیر تردد از گذرگاه مرزی الیعربه - جنوب قامشلی - تل بیدر - تل تمر - عین عیسی - شمال صرین- منبج - العریمه - جنوب الباب - حلب به طور کامل باز می‌شود.
ایلناایلنا1 ماه قبل
رئیس مشترک شورای منطقه «تل ابیض» در شمال سوریه، محتوای دیدار با فرماندهان نظامی روس در پایگاه روسیه واقع در منطقه «عین عیسی» را منتشر کرد. العبد توضیح داده است که نشست آنها با ژنرال‌های روس با هدف رساندن صدای آوارگان در مناطق تحت اشغال دولت روسیه صورت گرفته است. وی در ادامه افزود: «دوره‌های گشت‌زنی روسیه در مسیر بزرگراه بین‌المللی برای تضمین امنیت خروج و امنیت راه عین عیسی تا تل تمر امروز انجام خواهد شد. درباره همه این موضوع‌ها با تمام قدرت‌های سیاسی و بین‌المللی اثر گذار در میدان بحث و تبادل نظر خواهد شد. مقام‌های سوریه امروز از بازگشایی بزرگراه بین‌المللی ام ۴ (حسکه- حلب) پس از استقرار یگان‌های ارتش سوریه در این منطقه خبر داد.
فارسفارس1 ماه قبل
نیروهای ارتش سوریه در راستای اجرای توافق سوچی، کنترل مسیر مهم و راهبردی «تل تمر-عین عیسی» را به دست گرفت. الوطن گزارش داد که بر اساس یکی از بندهای توافق سوچی، ارتش سوریه، کنترل مسیر بین‌المللی «حلب-حسکه» را به دست می‌گیرد. بر اساس توافق سوچی، اما ارتش سوریه با نظارت روسیه باید کنترل این مسیر مهم را به دست بگیرد. یک منبع میدانی از حسکه به الوطن گفت که ارتش سوریه، مواضع نظامی خود را در مسیر بین تل تمر و عین عیسی تثبیت کنند. ارتش سوریه پس از توافق روسیه و ترکیه، کنترل مناطق مرزی مشترک با آنکارا را به دست گرفت و در طول این نوار مرزی، مستقر شد.

تروریست‌ها شهری در حومه حماه را گلوله باران کردند

صدا و سیماصدا و سیما1 ماه قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صداوسیما به نقل از شبکه تلویزیونی الاخباریه سوریه؛ تروریست‌ها شهر سقیلبیه در حومه حماه را گلوله باران کردند. گروه‌های تروریستی مستقر در حومه جنوبی ادلب، شهر سقیلبیه واقع در حومه شمالی حماه را با خمپاره و راکت هدف قرار دادند که خسارت‌های مادی برجا گذاشت. خبرنگار الاخباریه سوریه گفت: تروریست‌ها تعدادی گلوله خمپاره و راکت از حومه جنوبی ادلب شلیک کردند که به اطراف شهر سقیلبیه اصابت کرد. یگان‌های ارتش سوریه نیز با رصد مناطق شلیک گلوله‌ها و راکت‌ها، این مناطق را با توپخانه هدف قرار دادند و برخی از تروریست‌ها را زخمی کردند.
ایسناایسنا1 ماه قبل
نیروهای سوریه دموکراتیک (قسد) اعلام کردند در پی حمله ترکیه به شمال شرق سوریه تحت عنوان عملیات «چشمه صلح» بقایای گروه تروریستی داعش فعال شده‌اند. به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رسمی سوریه «سانا»، نیروهای سوریه دموکراتیک (قسد) همچنین اعلام کردند: گروهک‌های زیرزمینی داعش، در دیرالزور انفجاری را انجام دادند که در نتیجه آن ۴ غیرنظامی کشته شدند. نیروهای سوریه دموکراتیک همچنین اعلام کردند: ارتش ترکیه و همپیمانان وابسته به آن روستای «أم الشفعة» را با سلاح‌های سنگین هدف قرار دادند و به خاطر بمباران چندساعته به این منطقه، ضررهای زیادی به مناطق مسکونی وارد شد. ترکیه نهم اکتبر عملیاتی تحت عنوان «چشمه صلح» را در سوریه علیه نیروهای یگان‌های مدافع خلق کرد (ی‌پ‌گ) به راه انداخت که این عملیات با محکومیت بین‌المللی مواجه شد. پیش از آغاز این عملیات، آمریکا از خروج نیروهای آمریکایی از این منطقه خبر داد که چراغ سبزی برای آغاز عملیات ترکیه به حساب می‌آمد.
تسنیمتسنیم1 ماه قبل
به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از روسیاالیوم، نیروهای دموکراتیک سوریه «قسد» تاکید کرد که هسته‌های خفته گروه تروریستی داعش با آغاز حمله ارتش ترکیه به سوریه فعال شده‌اند. قسد همچنین اعلام کرد که هسته‌های خفته داعش انفجاری در دیرالزور را انجام دادند که این انفجار منجر به کشته شدن ۴ غیرنظامی شد. ارتش ترکیه و گروه‌های هوادار آن روستای أم الشفعه را به سلاح‌های سنگین هدف قرار دادند که بر اثر این حملات خسارت‌های سنگینی به مناطق مسکونی وارد آمد. نیروهای دموکراتیک سوریه همچنین اعلام کردند که گروه‌های مسلح برخوردار از حمایت‌های ترکیه روستای أم الکیف در منطقه تل تمر در استان حسکه را با هدف توسعه دامنه مناطق تحت کنترل خود هدف قرار دادند. انتهای پیام/
فارسفارس1 ماه قبل
آن حملات به آوارگی صدها نفر از اهالی این منطقه منجر شده بود، اما با ورود ارتش سوریه به این منطقه، شرایط به مرور در حال بازگشت به وضعیت عادی است. «ترکی الخیر» یکی از اهالی ابوراسین است که در گفت‌وگو با خبرگزاری سانا گفت: «زندگی دوباره در حال بازگشت به این شهر است. یگان‌های ارتش سوریه از یک ماه پیش در شمال شرق استان الحکسه در شرق سوریه نزدیک خط مرزی با ترکیه مستقر شدند. پس از آغاز عملیات نظامی ترکیه در ۱۷ مهر ماه گذشته به بهانه عقب راندن شبه‌نظامیان «نیروهای دموکراتیک سوریه»، کردهای سوریه از ارتش سوریه خواستند تا در این مناطق مستقر شود و از حملات ارتش ترکیه جلوگیری کند. مناطق شمال سوریه در جریان جنگ هشت ساله تحمیلی علیه این کشور به دست شبه نظامیان کرد سوری افتاده بود، اما با تجاوز نظامی ترکیه به خاک سوریه شبه نظامیان کرد از خیلی از مناطق استقرار خود خارج شدند و ارتش سوریه حاکمیت خود را بر آنجا بازیافت.
ایلناایلنا1 ماه قبل
نماینده نیروهای مسلح روسیه در سوریه و رئیس مرکز هماهنگی نیروهای مسلح ترکیه گشت مشترکی را در مسیر بزرگراه استراتژیک «ام ۴» اجرا کردند. به گزارش ایلنا به نقل از اسپوتنیک، نماینده نیروهای مسلح روسیه در سوریه به همراه «ارهان اوزون»، رئیس مرکز هماهنگی نیروهای مسلح ترکیه گشت مشترکی را در مسیر جاده استراتژیک «ام ۴» (حسکه- حلب) از روستای «عین عیسی» تا شهرک «تل تمر» اجرا کردند. دو طرف در این دور بازرسی بر روند خروج نیروها از بزرگراه بین‌المللی ام ۴ نظارت و مراکز نقاط کنترل ترکیه و سوریه در این جاده را تعیین کردند. به گفته منابع میدانی هدف از انجام این گشت مشترک، تقویت توافق‌های ایجاد شده در تاریخ ۲۲ اکتبر است. بزرگراه بین‌المللی ام ۴ حد فاصل بین نیروهای سوریه و ترکیه به شمار می‌رود.
تسنیمتسنیم1 ماه قبل
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، «علی مملوک» رئیس سازمان امنیت ملی سوریه با ۲۰ تن از چهره‌های سرشناس عشایر و قبایل عربی در فرودگاه قامشلی در استان الحسکه دیدار کرد. روزنامه «الوطن»، روز گذشته در گزارشی به نقل از یک منبع در این‌باره نوشت، هدف از دیدار مملوک اتحاد مجدد، ایجاد انگیزه‌ای ملی برای تحقق منافع عالی و مقابله با خطرات فراروی سوریه، مهم‌ترین آنها حمله ترکیه به خاک سوریه، بوده است. منبع مذکور دیدار مملوک در قامشلی را سازنده توصیف کرد. سفر علی مملوک به استان الحسکه چند روز بعد از آن صورت گرفت که فرمانده «نیروهای دموکراتیک سوریه» (قسد) از توافق با روسیه برای ورود نیروهایش به شهرک‌های «العاموده»، «تل تمر» و «عین عیسی» خبر داده بود. انتهای پیام/
خبرآنلاینخبرآنلاین1 ماه قبل
به گزارش تارنمای خبری «عربی ۲۱»، منابع محلی سوری اعلام کردند که پنج دستگاه خودروی زرهی روسی با نظارت نیروهای دمکراتیک کرد سوریه (قسد) وارد مرکز شهر شدند. نیروهای دموکراتیک سوریه ۲۶ مهرماه شهر الرقه را از اشغال گروه تروریستی داعش آزاد کردند. براساس این گزارش و بموجب توافق جدید، تجهیزات نظامی روسی در اختیار «تیپ ۹۳» شهر «منبج» قرار گرفت. نیروهای دمکراتیک سوریه متشکل از نیروهای کرد و عرب سوریه با حمایت ائتلاف بین المللی به سرکردگی آمریکا ۱۶ مرداد ۹۵، شهر منبج در حومه شمالی 'حلب' را از اشغال داعش آزاد کردند. وی اعلام کرد که این توافق در دیدار نیروهای دمکراتیک سوریه با «الکساندر چایکو» فرمانده نیروهای روسی در سوریه گرفته شده است.
ایسناایسنا1 ماه قبل
رئیس دفتر امنیت ملی سوریه با عشایر عرب در استان حسکه دیدار کرد. به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری کردزبان رووداو، علی مملوک، رئیس دفتر امنیت ملی سوریه با ۲۰ تن از چهره‌های سرشناس عشایر و قبایل عربی در فرودگاه قامشلی در استان حسکه دیدار کرد. در این نشست مملوک به خواسته‌های عشایر که مهم‌ترین آن صدور عفو عمومی و حل و فصل اوضاع افراد تحت تعقیب بود، گوش سپرد. دمشق بارها از نیروهای سوریه دموکراتیک خواست به ارتش سوریه بپیوندند. سفر مملوک به استان حسکه چند روز بعد از آن صورت گرفت که فرمانده نیروهای سوریه دموکراتیک از توافق با روسیه برای ورود نیروهایش به شهرک‌های عاموده، تل تمر و عین عیسی خبر داده بود.
فارسفارس1 ماه قبل
مرکز موسوم به «دیدبان حقوق بشر سوریه» مدعی توافقی بین ترکیه و روسیه شد که بر اساس آن، نظامیان وابسته به ترکیه از نیروگاه برق مبروکه خارج شدند تا ارتش سوریه کنترل آن را به دست گیرد. دیدبان به نقل از آنچه آنان را «منابع موثق» می‌نامد، گزارش داد که قرار است نیروهای ارتش سوریه، وارد این نیروگاه شوند. منابع میدانی به اسپوتنیک گفتند که عناصر وابسته به ترکیه، نیروهای ترکمن بودند که از این نیروگاه خارج شدند. در حال حاضر نیز، نیروهای ارتش سوریه در پنج کیلومتری بخش جنوبی این نیروگاه و ۳۰۰ متری مسیر حلب-حسکه مستقر شده‌اند. ارتش سوریه در جنوب مبروکهپس از توافق بین روسیه و ترکیه، نیروهای ارتش سوریه در طول نوار مرزی این کشور با ترکیه مستقر شدند تا ترکیه، بهانه‌ای برای تجاوز به خاک این کشور نداشته باشد.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 ماه قبل
*مشارکت جنگنده‌های روسیه در عملیات هوایی مواضع تروریست‌ها در ادلب و حلبجنگنده‌های روسیه مواضع تروریست‌ها در ادلب و «حلب» را هدف قرار دادند. • بیشتر بخوانید: این عملیات علیه مواضع تروریست‌ها در روستای «شیخ احمد» در جنوب حلب و «حاس» و «کفر نبل» در جنوب ادلب انجام شده است. نیرو‌های دموکراتیک سوریه شب گذشته با همکاری ارتش سوریه موفق شدند ضربات مرگباری را به ارتش ترکیه در حومه «عین عیسی» وارد کنند. *محور ام التنیه زیر آتش شدید ارتش سوریهیگان‌های توپخانه‌ای ارتش سوریه مواضع تروریست‌های «هیئت تحریرالشام» را در روستای «ام التنیه» زیر آتش شدید قرار دادند. *ادامه درگیری‌ها در شمال لاذقیهدرگیری ارتش سوریه با تروریست‌ها در شمال «لاذقیه» همچنان ادامه دارد؛ «کوبانی» مرکز این درگیری‌ها است.
نامه‌نیورنامه‌نیور1 ماه قبل
رسانه‌های ترکیه‌ای تأیید کرده‌اند که نیروهای نظامی روس بر اساس توافق با شبه نظامیان کرد، در سه منطقه دیگر در شمال سوریه مستقر شده‌اند. پایگاه ترکیه‌ای «ینی شفق» روز دوشنبه به نقل از منابع مطلع تأیید کرده است که نیروهای نظامی روس در سه منطقه جدید در شمال سوریه مستقر شده‌اند. پیش از این روسیه نیروهای خود را در «سد تشرین» مستقر کرده بود و حضور خود را در فرودگاه قامیشلی تقویت کرد. ارتش ترکیه ۹ اکتبر (۱۷ مهر) عملیات نظامی خود را در شمال سوریه و با هدف تسلط بر مناطق تحت کنترل شبه‌نظامیان کرد سوریه آغاز کرد. پس از آن ترکیه در دو قرارداد جداگانه با آمریکا و روسیه، با توقف این عملیات موافق کرد تا شبه‌نظامیان «ی. پ. گ/ پ. ک. ک» از منطقه شمال سوریه خارج شوند.
فارسفارس1 ماه قبل
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، نیروهای ارتش سوریه با همکاری نیروهای روسیه، طی عملیاتی موفق شدند مناطق تحت کنترل خود را در شمال شرق سوریه گسترش دهند. به گزارش وبگاه خبری مرکز موسوم به «دیده‌بان حقوق بشر سوریه»، ‌ ارتش سوریه و نیروهای روسیه در منطقه عامودا واقع در نوار مررزی میان ترکیه و سوریه مستقر شده‌اند. پیشتر، ‌ ارتش سوریه با همکاری نیروهای روسیه توانسته بود، کنترل منطقه را از عین عیسی تا تل تمر و عین العرب (کوبانی) به دست بگیرد. سخنگوی ارتش ملی در ادامه توضیح داد که جنوب جاده بین‌المللی به کنترل روسیه در خواهد آمد و شمال آن تحت اشراف نیروهای ترکیه و [گروهک] ارتش ملی خواهد بود. گروهک ارتش ملی، چند روز پس از آغاز عملیات «چشمه صلح» کنترل صوامع عالیه را به دست گرفته بود اما اکنون بعد از هفت سال تحت کنترل ارتش سوریه قرار گرفته است.
افکارنیوزافکارنیوز1 ماه قبل
افکارنیوز، به گزارشپایگاه ترکیه‌ای «ینی شفق» روز دوشنبه به نقل از منابع مطلع تأیید کرده است که نیروهای نظامی روس در سه منطقه جدید در شمال سوریه مستقر شده‌اند. بر اساس این گزارش، نیروهای ارتش روسیه و سوریه همچنین در حومه روستای «عین عیسی» واقع در جنوب شرق «عین العرب» (کوبانی) استقرار یافته‌اند. پیش از این روسیه نیروهای خود را در «سد تشرین» مستقر کرده بود و حضور خود را در فرودگاه قامیشلی تقویت کرد. ارتش ترکیه ۹ اکتبر (۱۷ مهر) عملیات نظامی خود را در شمال سوریه و با هدف تسلط بر مناطق تحت کنترل شبه‌نظامیان کرد سوریه آغاز کرد. پس از آن ترکیه در دو قرارداد جداگانه با آمریکا و روسیه، با توقف این عملیات موافق کرد تا شبه‌نظامیان «ی. پ. گ/ پ. ک. ک» از منطقه شمال سوریه خارج شوند.
فارسفارس1 ماه قبل
ارتش سوریه، هفته گذشته، با آغاز یک عملیات نظامی محدود، ‌ که از روز ۲۵ نوامبر آغاز شد، موفق شد برخی از روستاهای جنوب استان ادلب را از کنترل گروه‌های مسلح بیرون بکشد. بسیاری بر این باورند که این اقدام ارتش سوریه پیامی است مبنی بر توقف اقدامات‌ تنش‌زای ترکیه در جبهه عین عیسی در شمال سوریه. استان ادلب تنها استان سوریه است که تقریبا به طور کامل تحت اشغال گروه‌های مسلح است. ادلب اوایل سال ۲۰۱۵ در نتیجه اتحاد چند گروه مسلح بزرگ در قالب ائتلافی به نام «جیش الفتح» اشغال شد. اکنون دیگر چنین ائتلافی وجود ندارد چون کشورهای حامی آنها به دلیل ناکامی در سوریه و اختلافات منطقه‌ای، بشدت دچار اختلاف هستند.
افکارنیوزافکارنیوز1 ماه قبل
افکارنیوز، به گزارشخط برخورد آمریکا و ترکیه با روسیه و سوریه در منطقه شرق رودخانه فرات در شمال سوریه و از طرفی حساسیت نظامی بالا در این منطقه، سبب شده که ادلب به جایی برای تبادل پیام‌های غیرمستقیم دو جبهه تبدیل شود؛ جایی که برخی آن را «صندوق پستی» دو جبهه توصیف کرده‌اند. ارتش سوریه، هفته گذشته، با آغاز یک عملیات نظامی محدود، ‌ که از روز ۲۵ نوامبر آغاز شد، موفق شد برخی از روستاهای جنوب استان ادلب را از کنترل گروه‌های مسلح بیرون بکشد. بسیاری بر این باورند که این اقدام ارتش سوریه پیامی است مبنی بر توقف اقدامات‌ تنش‌زای ترکیه در جبهه عین عیسی در شمال سوریه. استان ادلب تنها استان سوریه است که تقریبا به طور کامل تحت اشغال گروه‌های مسلح است. اکنون دیگر چنین ائتلافی وجود ندارد چون کشورهای حامی آنها به دلیل ناکامی در سوریه و اختلافات منطقه‌ای، بشدت دچار اختلاف هستند.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 ماه قبل
خبرگزاری میزان- ادلب در روز‌های اخیر به مرکز تحولات میدانی سوریه تبدیل شده و درگیری‌ها در این منطقه با پیشروی نیروهای سوری و آزادسازی مناطق تحت اشغال بقایای تروریست‌ها ادامه دارد. *پدافند هوایی سوریه پهپاد‌های ناشناس را در حماء منهدم کردپدافند هوایی سوریه موفق شد چند فروند پهپاد ناشناس را در نزدیکی آسمان پایگاه هوایی استان «حما» رهگیری و منهدم کند. *ادامه درگیری‌های ارتش سوریه با تروریست‌ها در مناطق مختلفارتش سوریه در «حمص»، «دیرالزور» و «المیادین» درگیری شدیدی را با بقایای گروه‌های تروریستی آغاز کرده است. *مواضع تروریست‌ها در ادلب زیر آتش ارتش سوریهعملیات ارتش سوریه در مجاری ورودی شرقی و جنوبی ادلب در چند روز اخیر و در واکنش به نقض مکرر آتش بس توسط تروریست‎ها، تشدید شده است. براساس گزارش‌های تایید نشده شهر‌های «سرجه»، «رسم الورد»، «اسطبلات» نیز به کنترل ارتش سوریه درآمده‎اند.
ایسناایسنا1 ماه قبل
فرمانده نیروهای «سوریه دموکراتیک» (قسد) اعلام کرد: با مسکو بر سر استقرار نیروهای روس در سه شهرک در شمال شرق سوریه توافق کردیم. به گزارش ایسنا، به نقل از سایت شبکه روسیا الیوم، مظلوم عبدی، فرمانده نیروهای «سوریه دموکراتیک» در صفحه کاربری خود در توییتر نوشت، نیروهای «سوریه دموکراتیک» شامگاه یکشنبه میزبان الکساندر چایکو، فرمانده نیروهای روس مستقر در سوریه بودند و این نشست «بسیار مفید» بود. وی یک روز قبل از این دیدار اخبار منتشر شده درباره تحویل دو شهرک تل تمر و عین عیسی در شمال شرق سوریه به نظام سوریه و نیروهای روسیه را تکذیب کرده بود. وی در مصاحبه با شبکه العربیه گفته بود، دو شهرک تل تمر و عین عیسی تحت کنترل نیروهای کرد بوده و تحت کنترل این نیروها باقی خواهند ماند. روسیه به تلاش خود برای کاهش تنش در شمال شرق سوریه در سایه آغاز عملیات نظامی ترکیه موسوم به «چشمه صلح» ادامه می‌دهد.
مهرمهر1 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اسپوتنیک، «مظلوم عبدی» فرمانده کل نیروهای سوریه دموکرات (قسد) با انتشار یک پست توئیتری از توافق با طرف روسی برای استقرار نظامیان این کشور در برخی مناطق استانهای الحسکه و الرقه خبر داد. وی افزود: قرار شد این نیروها در مناطق عاموده، تل تمر، الحسکه، عین عیسی و الرقه با هدف تأمین امنیت آنها مستقر شوند. پیش از این ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه و رجب طیب اردوغان همتای ترک وی توافق نامه‌ای در خصوص پایان دادن به تنش‌ها در مرزهای سوریه و ترکیه امضا کرده بودند. بر اساس این توافق نامه، نیروهای کرد تا عمق ۳۰ کیلومتری خاک سوریه عقب نشینی می‌کردند و نظامیان روسیه و ترکیه گشت‌های مشترک در شمال سوریه انجام می‌دادند.
تسنیمتسنیم1 ماه قبل
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از رای الیوم، «مظلوم عبدی» فرمانده «نیروهای دموکراتیک سوریه» (قسد)، شب گذشته اعلام کرد که این نیروها با روسیه به توافقی دست یافته‌اند که به موجب آن، نظامیان روس در شهرک‌های «عاموده»، «تل تمر»، «عین عیسی» در شمال شرقی سوریه مستقر می‌شوند. عبدی در حساب کاربری خود در توییتر نوشت: «نیروهای دموکراتیک سوریه» امروز (یکشنبه) با «الکساندر چایکو» فرمانده نیروهای روسی در سوریه دیدار کردند؛ دیدار میان طرفین «بسیار سازنده بود». عبدی اضافه کرد: «توافق شد تا در راستای امنیت و ثبات منطقه، نظامیان روسیه در شهرهای عاموده، تل تمر و عین عیسی مستقر شوند. به دنبال تلاش‌های بیشتر در راستای منافع مشترک دو کشور هستیم.» از ۹ اکتبر، که ارتش ترکیه عملیات نظامی خود در شمال شرقی سوریه را علیه شبه‌نظامیان کرد آغاز کرد، روسیه به تلاش‌ها برای کاهش شدت تنش در این منطقه ادامه می‌دهد. «ولادیمیر پوتین» و «رجب طیب اردوغان» روسای جمهوری روسیه و ترکیه در تاریخ ۲۲ اکتبر به توافقی ۱۰ بندی دست یافته‌اند که به موجب آن، یگان‌هایی از پلیس نظامی روسیه در مناطق سوریه در مجاورت مرزهای ترکیه مستقر می‌شوند تا شبه‌نظامیان کرد تا عمق ۳۰ کیلومتری داخل سوریه عقب‌نشینی کنند.
افکارنیوزافکارنیوز1 ماه قبل
افکارنیوز، به گزارشخبرگزاری رسمی سوریه (سانا) شب گذشته گزارش داد که یگان‌های ارتش سوریه دامنه استقرار خود در جاده بین‌المللی الحسکه – حلب را گسترش دادند و در چارچوب وظیفه ملی حفاظت از اهالی، وارد روستای «السوسه» و «سیلوهای العالیه» شدند. طبق این گزارش، یگان‌های ارتش سوریه حضور خود را در اطراف سیلوها را تقویت کرده و مراکز ایست بازرسی را در روستای السوسه در جنوب غرب و شرق سیلوها و در روستای «انجودیه» در غرب آن ایجاد کرده‌اند. استقرار نیروهای روسیه در سه شهر شمالی سوریهبه گزارش رای الیوم، «مظلوم عبدی» فرمانده «نیروهای دموکراتیک سوریه» (قسد)، شب گذشته اعلام کرد که این نیروها با روسیه به توافقی دست یافته‌اند که به موجب آن، نظامیان روس در شهرک‌های «عاموده»، «تل تمر»، «عین عیسی» در شمال شرقی سوریه مستقر می‌شوند. عبدی در حساب کاربری خود در توییتر نوشت: «نیروهای دموکراتیک سوریه» امروز (یکشنبه) با «الکساندر چایکو» فرمانده نیروهای روسی در سوریه دیدار کردند؛ دیدار میان طرفین «بسیار سازنده بود». عبدی اضافه کرد: «توافق شد تا در راستای امنیت و ثبات منطقه، نظامیان روسیه در شهرهای عاموده، تل تمر و عین عیسی مستقر شوند.

به انتهای لیست رسیدید