تهران

مهرمهر1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری مهر، رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور ناجا با اشاره به ترافیک روان در محورهای مواصلاتی کشور گفت: در محورهای تهران-کرج و تهران-قم شاهد ترافیک پرحجم هستیم. سرهنگ نادر رحمانی ادامه داد: طبق آخرین گزارش‌های دریافتی شاهد مداخلات جوی در هیچ یک از محورهای مواصلاتی نیستیم و بارش برف و باران که در روزهای اخیر شاهد آن بودیم، قطع شده است. وی افزود: به جز محورهای تهران-کرج و تهران-قم که دارای ترافیک پرحجم است، سایر محورها ترافیک روانی را تجربه می‌کنند.

حقوق‌های چند میلیونی برای مشاوران آقای شهردار + جدول

8+
الفالف1 روز قبل
برترین‌هابرترین‌ها1 روز قبل
روزنامه آرمان نوشت: انتشار تصویر دیوارنگاره جدید میدان ولی‌عصر تهران بازهم خبرساز شد. گویی برخی موضوعات قرار نیست دچار تغییر شود بلکه همان اعتقاد از نقشی به نقش دیگر منتقل می‌شود. دیوارنگاره جدی میدان ولی‌عصر طرحی که به نام گرامیداشت روز زن است و نشان از حضور یک زن در منزل در حال سامان دادن به وضعیت ۳ فرزندش دارد. برداشتی که این طرح می‌شود چنین است که وظیفه زن تنها در تربیت فرزندانش خلاصه می‌شود و بس. زن ایرانی نشان داده که توانایی بالایی در ایجاد توازن میان امور منزل و تربیت فرزندان با فعالیت‌های خارج از منزل دارد و تاکید دیوارنگاره جدید میدان ولیعصر تهران بر نادیده گرفتن نقش زنان قابل تامل است!
خبر ورزشیخبر ورزشی1 روز قبل
علت سفر سعید به تهران حل کردن مشکل خدمت سربازی‌اش بود. به همین خاطر به کشور بازگشت تا این مشکل را حل کند. او بعد از بازگشت به انگلیس در تمرینات گروهی ردینگ شرکت می‌کند ولی بازی بعدی آن‌ها را هم از دست داده است. بازگشت عزت‌اللهی به میادین خبر خوبی برای تیم ملی هم است. او به انگلیس بازگشت و آنجا مراحل درمانش را سپری کرد، اما به محض بازگشت دوباره به تمرینات باز هم آسیب دید تا مدت مصدومیتش طولانی‌تر شود.
تسنیمتسنیم1 روز قبل
به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم، بهروز نعمتی نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی صبح امروز در جلسه علنی قوه مققنه و در جریان بررسی لایحه بودجه ۱۳۹۸ کل کشور، طی تذکری به علی لاریجانی، رئیس مجلس گفت: طی چند روز گذشته قیمت خودرو افزایش زیادی داشته است و مجلس شاید کاری را که باید در این باره انجام بدهد، انجام نداده است. وی افزود: درخواست می‌کنم کمیسیون صنایع و معادن و همچنین کمیسیون اصل ۹۰ را مامور کنید تا این مسئله را بررسی و ترتیب اثر دهند. همچنین، علی لاریجانی رئیس مجلس در پاسخ به تذکر نماینده مردم تهران، گفت: کمیسیون صنایع و معادن مسئول رسیدگی به این موضوع است و آقای اکبریان رئیس کمیسیون صنایع نیز جلسه‌ای در این باره تشکیل دهد و موضوع را پیگیری کند. انتهای پیام/
ایلناایلنا22 ساعت قبل
ورود غیر مجاز یک‌دستگاه تریلر ترانزیت به مسیر خط تندرو خیابان خاوران منجر به تصادف شد. به گزارش ایلنا، بنا به اعلام روابط عمومی شرکت واحد اتوبوسرانی تهران، در پی انتشار خبری مبنی بر تصادف اتوبوس با جایگاه ایستگاه اعلام می‌دارد: ورود غیر مجاز یک‌دستگاه تریلر ترانزیت در مسیر خط تندرو خیابان خاوران منجر به تصادف آن با جایگاه ایستگاه اتوبوس شده و خساراتی وارد کرده است.
خبر ورزشیخبر ورزشی1 روز قبل
به گزارش خبرورزشی، این بازی از هفته هفدهم لیگ برتر روز یکشنبه ۵ اسفند ساعت ۱۸:۳۰ در استادیوم آزادی تهران برگزار می‌شود. این بازی به دلیل حضور ذوب آهن در مرحله پلی آف لیگ قهرمانان آسیا به تاخیر افتاده بود.
انتخابانتخاب1 روز قبل
از ساعت ۶:۳۰ صبح امروز طرح ترافیک و زوج و فرد در روزهای پنجشنبه نیز در معابر تهران اجرا می‌شود. به گزارش ایسنا، با تصمیم پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ طرح ترافیک و زوج و فرد که با اجرای مدل جدید طرح ترافیک در سال اجاری در روزهای پنجشنبه اجرایی نمی‌شد، دوباره در پایتخت به مرحله اجرا گذاشته و بر این اساس از صبح امروز پنجشنبه، دوم اسفندماه خودروهایی که از ساعت ۶:۳۰ صبح تا ساعت ۱۳ به طور غیرمجاز وارد محدوده طرح ترافیک یا زوج و فرد شوند، جریمه خواهند شد. در روزهای شنبه تا چهارشنبه نیز ساعت اجرای طرح ترافیک و زوج و فرد از ۶:۳۰ آغاز شده و تا ساعت ۱۹ ادامه خواهد داشت. آنطور که پیش از این پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ اعلام کرده بود، این طرح در راستای مدیریت ترافیک در روزهای پایانی سال و به درخواست برخی از کسبه و ساکنان محدوده‌های مرکزی شهر اجرا شده است. اجرای طرح ترافیک و زوج و فرد در روزهای پنجشنبه تا پایان سال ادامه خواهد داشت.

آخرین خبرها درباره «تهران»

میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین4 هفته قبل
خبرگزاری میزان- درج خبر خروج از کشور قبل از دستگیری مربوط به میثم رضایی مدیر شرکت مفتاح خودرو بوده نه شهرام جزایری، لذا مطلب اعلامی با رادیو تهران در این زمینه اصلاح می‌شود. به گزارش گروه حقوقی و قضایی خبرگزاری میزان به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دادسرای تهران، درج خبر خروج از کشور قبل از دستگیری مربوط به میثم رضایی مدیر شرکت مفتاح خودرو بوده نه شهرام جزایری، لذا مطلب اعلامی با رادیو تهران در این زمینه اصلاح می‌شود. انتهای پیام/
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد3 هفته قبل
در این نشست که با حضور اکثریت اعضا و نماینده سازمان صنعت، معدن و تجارت استان برگزار شد، در پنج بخش و ۱۰ بند اساسنامه خانه صنعت و معدن، تغییراتی پیشنهاد و تصویب شد که بخش عمده آن معطوف به پیوست خانه صنعت و معدن استان به اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران بود. به گزارش روابط‌عمومی خانه صنعت و معدن استان تهران، در بخش هویت یا اهداف یا مقدمه اساسنامه این تشکل بخش‌خصوصی این بند گنجانده شده است: ‌ «تشکل به استناد بند (ک) ماده (۵) قانون تشکیل اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران و ماده (۵) قانون بهبود مستمر محیط کسب‌وکار در مجمع عمومی فوق‌العاده مورخ ۲۳/ ۱۰/ ۹۷ به اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران (از این پس اتاق تهران نامیده خواهد شد) پیوست شد.» همچنین در بخش عضویت خانه صنعت و معدن استان تهران نیز این بند مصوب شد که عضویت مشروط بر دارا بودن کارت بازرگانی یا عضویت معتبر از اتاق بازرگانی تهران باشد. همچنین مقرر شد که این تشکل مقررات و آیین‌نامه‌های اجرایی ذی‌ربط اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران درخصوص عضویت تشکل‌ها را رعایت کند و تغییر اقامتگاه قانونی خود را که در روزنامه کثیرالانتشار آگهی می‌شود، به‌طور کتبی به اتاق تهران اطلاع دهد و درخصوص ساماندهی تشکل‌های اقتصادی با اتاق ایران هماهنگ باشد. از سوی دیگر در کلیه جلسات مجامع عمومی خانه صنعت و معدن استان تهران از نماینده اتاق تهران به‌عنوان نهاد ناظر و بدون حق رای دعوت به عمل‌ آید. خانه صنعت و معدن استان تهران در بخش وظایف نیز اساسنامه خود را مشمول اصلاحات و تغییراتی قرار داد به‌طوری‌که مصوب شد از انجام رقابت‌های ناسالم اعضا در بازارهای هدف با اعمال ضوابط کمیته انضباطی اتاق بازرگانی ایران جلوگیری شود و هر ۶ ماه یکبار نیز ازعملکرد خانه و ارزیابی آن، مشکلات اقتصادی و راه‌حل‌های اجرایی پیشنهادی به اتاق بازرگانی ایران و تهران گزارش داده شود.

بازار تهران

9+
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین1 هفته قبل
آخرین خبرآخرین خبر2 هفته قبل
پراوز تهران-مشهد-تهران ۲٫۱ میلیون تومان شد! نرخ بلیت پرواز چارتری مسیر تهران-شیراز برای روز پنجشنبه ۸۲۰ هزار تومان تا لحظه تنظیم گزارش است. نرخ پرواز «غیرقابل کنسلی» تهران-بوشهر هم برای ۱۸ بهمن ۸۰۰ هزار تومان و قیمت مسیر برگشت ۹۰۰ هزار تومان یعنی مجموعا ۱٫۷ میلیون تومان است. همچنین قیمت بلیت پرواز «غیر قابل کنسلی» تهران-چابهار برای فردا یک میلیون تومان و نرخ پرواز چابهار-تهران برای روز ۲۲ بهمن نیز تقریبا یک میلیون تومان است. نرخ بلیت پرواز دو مسیر استثنا شده یعنی کیش و قشم نیز در ادامه می‌آید؛ نرخ پرواز تهران-کیش-تهران برای تعطیلات پیش رو هم‌اکنون حدود ۲ میلیون تومان و قیمت بلیت پرواز تهران-قشم-تهران ۱٫۹ میلیون تومان است.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز4 هفته قبل
با نزدیک شدن به تعطیلات چند روزه اواسط ماه جاری، نرخ بلیت پروازهای داخلی به شدت در حال افزایش است. در حال حاضر قیمت بلیت رفت و برگشت تهران-کیش بیش از ۱٫۸ میلیون تومان و بلیت پرواز تهران-مشهد-تهران به بیش از ۱٫۴ میلیون تومان رسیده است. یکبار دیگر با نزدیک شدن به چند روز تعطیلی، نرخ بلیت پروازهای داخلی با سرعت زیادی در حال افزایش است. نرخ بلیت پرواز تهران-مشهد-تهران نیز به یک میلیون و ۴۲۸ هزار تومان افزایش یافته است. قیمت بلیت رفت و برگشت تهران-شیراز به یک میلیون و ۱۵۰ هزار تومان، پرواز تهران-قشم-تهران به یک میلیون و ۹۱۰ هزار تومان و نرخ بلیت پرواز رفت و برگشت تهران-بندرعباس به ۱٫۸ میلیون تومان رسیده است.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین2 هفته قبل
هر چه از پیروزی انقلاب اسلامی فاصله میگیریم، اهمیت بررسی موضوع دستاورد‌های انقلاب اسلامی و اهمیت بیان دستاورد‌ها و پیشرفت‌ها در حوزه علم و فن آوری بیش‌تر می‌شود. دهه فجر و فرا رسیدن سالروز پیروزی انقلاب اسلامی، فرصتی مناسب برای بازخوانی دستاورد‌های انقلاب اسلامی در حوزه‌های گوناگون است. در این نوشتار کوتاه تلاش می‌شود با مروری به مهم‌ترین دستاورد‌های اورژانس تهران بعد از انقلاب اسلامی و پیشرفت‌های آن به این وظیفه عمل شود. تعداد پرسنل اورژانس سال ۱۳۵۷، ۳۰ نفر، سال ۱۳۷۷، ۱۳۰ نفر و هم اکنون در سال ۱۳۹۷ تعداد نیروز‌های اورژانس به ۲۴۰۰ نفر رسیده است. در حال حاضر اورژانس تهران میانگین ماهیانه تعداد ۷۶۰۰۰ مورد ماموریت انجام می‌دهد و حدودا ۲۱۰۰۰ مورد را به بیمارستان انتقال می‌دهد.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین4 هفته قبل
رییس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور ناجا از ترافیک نیمه سنگین در آزادراه کرج به تهران و تهران به کرج خبر داد. اعتمادآنلاین|‌ سرهنگ نادر رحمانی رییس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور ناجا اعلام کرد: گرد و غبار در استان لرستان (اکثر محورها) و استان ایلام (محورایلام-مهران) گزارش شده است. وی ادامه داد: ترافیک در آزادراه کرج به تهران (محدوده پل فردیس تا پل کلاک) -به علت نصب عرشه پل عابر پیاده و آزادراه تهران به کرج (محدوده گرمدره تا شهرک خاتم) - به علت نصب عرشه پل عابر پیاده نیمه سنگین است. رییس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور ناجا خاطرنشان کرد: سایر محورهای مواصلاتی کشور از جوی آرام و ترافیکی روان برخوردار هستند. منبع: ایلنا
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز4 هفته قبل
به گزارش مشرق، یکبار دیگر با نزدیک شدن به چند روز تعطیلی، نرخ بلیت پروازهای داخلی با سرعت زیادی در حال افزایش است. به‌عنوان نمونه هم‌اکنون نرخ بلیت پرواز رفت و برگشت تهران-کیش برای روز ۱۸ بهمن (رفت) و ۲۲ بهمن (برگشت) یک میلیون و ۸۴۲ هزار تومان است. نرخ بلیت پرواز تهران-مشهد-تهران نیز به یک میلیون و ۴۲۸ هزار تومان افزایش یافته است. قیمت بلیت رفت و برگشت تهران-شیراز به یک میلیون و ۱۵۰ هزار تومان، پرواز تهران-قشم-تهران به یک میلیون و ۹۱۰ هزار تومان و نرخ بلیت پرواز رفت و برگشت تهران-بندرعباس به ۱٫۸ میلیون تومان رسیده است. چند روز قبل سازمان هواپیمایی کشوری با هشداربه متخلفان ارائه بلیت چارتری خارج از چارچوب از ابلاغ بخشنامه الزام شرکت‌های هواپیمایی به فروش بلیت هواپیما به صورت سیستمی از اول بهمن ماه خبر داده بود.
ایسناایسنا3 هفته قبل
با اتمام پروژه آزادراه تهران-شمال شاهد کوتاه شدن ۶۴ کیلومتری مسیر، کاهش ۳ ساعته مدت زمان سفر و صرفه جویی ۶۰۰ میلیارد تومانی سالانه مصرف سوخت در قیاس با راه تهران-کرج-چالوس خواهیم بود. به گزارش ایسنا طول مسیر آزادراه تهران-شمال ۱۲۱ کیلومتر خواهد بود و در حالی که طول مسیر راه تهران-کرج-چالوس ۱۸۵ کیلومتر است، با پایان این پروژه شاهد کوتاه شدن ۶۴ کیلومتری مسیر مربوطه خواهیم بود که در نهایت موجب خواهد شد به میزان سالانه ۶۰۰ میلیارد تومان در مصرف سوخت صرفه‌جویی شود. سرعت طرح آزادراه تهران-شمال ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت است، در حالی که سرعت طرح راه تهران-کرج-چالوس ۵۰ کیلومتر بر ساعت است. علاوه بر این زمان سفر در آزادراه تهران-شمال یک ساعت و ۳۰ دقیقه پیش‌بینی شده است، در حالی که زمان سفر در راه تهران-کرج چالوس معادل چهار ساعت و سی دقیقه است. گفتنی است ظرفیت آزادراه تهران-شمال در طول روز ۳۰ هزار دستگاه خواهد بود، این درحالی است که ظرفیت راه تهران-کرج-چالوس ۱۲ هزار دستگاه در طول روز است.
خبرآنلاینخبرآنلاین3 هفته قبل
به گزارش خبرآنلاین، در این پیام آمده است: بازگشت همه به سوی اوستشادروان محمدنبی حبیبی از پیشکسوتان انقلاب اسلامی ایران و از چهره‌های شاخص نظام بودند که در دوران دفاع مقدس مسئولیت اداره پایتخت با ایشان بود و علی‌رغم همه مشکلات دوران جنگ، شهر را به خوبی اداره کرده و خدمات ماندگار و خاطرات روشنی از خویش به جا گذاشتند. خبر درگذشت ایشان در شرایطی که کمتر از سه هفته پیش در نشست مشترک شهرداران تهران پس از انقلاب، خدمت ایشان بودیم و ضمن بهره بردن از نظرات و راهکارهایشان برای حل معضلات امروزی پایتخت، نماز ظهر و عصر را هم به امامت این شخصیت مومن و انقلابی برگزار کردیم، موجب تاثر و اندوه فراوان شد. اینجانب، درگذشت جناب آقای حبیبی را به خانواده محترم ایشان، شهروندان تهرانی و مردم ایران تسلیت گفته و برای آن عزیز فقید رحمت و مغفرت الهی آرزومندم. پیروز حناچیشهردار تهران۴۷۴۷
تسنیمتسنیم1 هفته قبل
شهردار تهران همچنین از پرسنل خدمات شهری و خانواده‌هایشان تشکر کرد و گفت: به واسطه شما عزیزان ما شهری آراسته و زیبا داریم و از این زیبایی همه بهره‌مند می‌شویم. حناچی به حجم عظیم زباله و نخاله در شهر تهران اشاره کرد و افزود: روزانه ۹ هزار تن زباله در شهر تهران تولید می‌شود که اگر این ۹ هزار تن را به تعداد کامیون‌ها که زباله‌ها را جا به جا می‌کنند تقسیم کنیم، متوجه حجم قابل توجهی از مواد می‌شویم که روزانه از تهران خارج می‌شوند. وی خاطر نشان کرد: در کنار زباله‌های شهر تهران باید به ۴۵ هزار نخاله ساختمانی نیز توجه شود، که امیدواریم با زحمات پرسنل خدمات شهری ما بتوانیم آمار بازیافت را از زباله‌ها بالا ببریم. شهردار تهران تصریح کرد: ما در شرایطی هستیم که بسیاری از کشورها از زباله به عنوان طلای کثیف نام می‌برند و در فرایند تبدیل آن استفاده‌های بهینه‌ای را داشته‌اند و ما امیدواریم از این ظرفیت و پتانسیل در شهر تهران استفاده کنیم. شهردار تهران در پایان گفت: ان‌شاءالله در آینده‌ای نه چندان دور درصد بالایی از تولید پسماند را به چرخه باز می‌گردانیم.
برترین‌هابرترین‌ها2 هفته قبل
بسیاری از تحلیلگران بازار سرمایه معتقدند «نبود نقدینگی و ابهام از آینده از جمله دلایل کاهش قیمت‌ها در این روزهاست». بسیاری از تحلیلگران بازار سرمایه معتقدند «نبود نقدینگی و ابهام از آینده از جمله دلایل کاهش قیمت‌ها در این روزهاست». در حالی به هفته‌های پایانی سال ۱۳۹۷ نزدیک می‌شویم که از ابتدای سال، چهار شرکت در بورس تهران عرضه اولیه شدند. همچنین شاخص کل هم وزن با ۴۸۵ واحد کاهش در تراز ۲۹ هزار و ۳۰۵ واحدی نشست. شاخص آزاد شناور نیز ۲۹۴۸ واحد کاهش یافت و عدد ۱۷۲ هزار و ۲۹ واحدی را تجربه کرد.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز5 روز قبل
ایران برای نخستین بار گوسفند زنده وارد کرده است و حالا پرواز گوسفندهای زنده خارجی به ایران، حواشی و شوخی‌های بسیاری را از سوی کاربران فضای مجازی به دنبال داشته است. حالا این بماند که گاف‌های خبری مدیران در تلویزیون درباره تعداد گوسفندهای وارداتی هم تکذیب‌ها و تاییدهای متعددی را به دنبال داشت. مدیران شرکت پشتیبانی امور دام اعلام کرده‌اند روند واردات گوسفند زنده که از صبح دیروز آغاز شده است، تا آخر هفته آینده ادامه دارد، تا مجموع واردات به ٥٠‌هزار رأس برسد. در حال حاضر هر کیلو گوشت گوساله منجمد به قیمت ۲۹ هزار تومان عرضه می‌شود و گوشت گوسفند تازه وارداتی نیز کیلویی ۴۰ هزار تومان در فروشگاه‌های زنجیره سازمان میوه‌وتره‌بار و مراکز مشخص قیمت دارد. چرا گوسفند زنده؟!
تجارت‌نیوزتجارت‌نیوز1 هفته قبل
شب‌نشینی‌های خانوادگی و دوستانه، افراد شاغل شب‌کار، مسافران و… بخش دیگری از مشتریان این رستوران‌های مخفی هستند. بیشتر رستوران‌های مخفی اما شیفت کاری‌شان از ١١ شب شروع می‌شود و تا ۴ صبح ادامه دارد. برای پیداکردن نام و نشان غذا‌های شبانه بد نیست در اینستاگرام همین واژه «غذای شبانه» را سرچ کنید، که انواع و اقسام مکان‌های ارائه‌دهنده غذای شبانه را پیدا می‌کنید. استثنایی به نام خیابان سی‌ تیردرخواست‌های زیادی برای فعالیت شبانه رستوران‌ها در تهران داریم اما نمی‌توانیم به آنها مجوز بدهیم. همه ردشان را مخفی کرده‌اندنداشتن مجوز راه را برای نظارت به این رستوران‌های شبانه بسته است و جالب است که آنها هم هیچ‌گونه رد و نشانی از خود باقی نمی‌گذارند.
تابناکتابناک2 هفته قبل
مدیرکل پیش‌بینی و هشدارسریع سازمان هواشناسی ضمن اشاره به روند بارشی کشور طی دو روز آینده گفت: فردا در شمال غرب، دامنه‌های زاگرس مرکزی و جنوبی، جنوب غرب، سواحل خزر و برخی نقاط البرز مرکزی در استان‌های قزوین، البرز و تهران بارش باران و در ارتفاعات و نقاط سردسیر بارش برف پیش‌بینی می‌شود. همچنین امروز در شرق و جنوب شرق کشور در استان‌های سیستان و بلوچستان، خراسان جنوبی، شرق کرمان و جنوب شرق هرمزگان وزش باد شدید شمالی همراه با خیزش گرد و خاک و کاهش قابل ملاحظه دید و کیفیت هوا را انتظار داریم. وظیفه در بخش پایانی گفت‌وگو در مورد وضعیت جوی پایتخت طی دو روز آینده، گفت: فردا (جمعه ۱۹ بهمن)، تهران کمی ابری و در بعدازظهر با افزایش ابر و در اوایل شب با بارش پراکنده همراه خواهد بود. بیشترین و کمترین دمای تهران در این روز ۱۳ و پنج درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود. همچنین بر اساس پیش‌بینی‌ها در روز شنبه (۲۰ بهمن) هوای تهران نیمه ابری تا ابری، در بعضی ساعات با بارش باران و در ارتفاعات با بارش برف همراه خواهد بود و پیش‌بینی می‌شود که حداکثر دمای تهران در روز شنبه ۱۱ درجه سانتیگراد و حداقل دما شش درجه سانتیگراد باشد.
فراروفرارو2 هفته قبل
مدیرکل پیش‌بینی و هشدارسریع سازمان هواشناسی ضمن اشاره به روند بارشی کشور طی دو روز آینده گفت: فردا در شمال غرب، دامنه‌های زاگرس مرکزی و جنوبی، جنوب غرب، سواحل خزر و برخی نقاط البرز مرکزی در استان‌های قزوین، البرز و تهران بارش باران و در ارتفاعات و نقاط سردسیر بارش برف پیش‌بینی می‌شود. همچنین امروز در شرق و جنوب شرق کشور در استان‌های سیستان و بلوچستان، خراسان جنوبی، شرق کرمان و جنوب شرق هرمزگان وزش باد شدید شمالی همراه با خیزش گرد و خاک و کاهش قابل ملاحظه دید و کیفیت هوا را انتظار داریم. وظیفه در بخش پایانی گفت‌وگو در مورد وضعیت جوی پایتخت طی دو روز آینده، گفت: فردا (جمعه ۱۹ بهمن)، تهران کمی ابری و در بعدازظهر با افزایش ابر و در اوایل شب با بارش پراکنده همراه خواهد بود. بیشترین و کمترین دمای تهران در این روز ۱۳ و پنج درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود. همچنین بر اساس پیش‌بینی‌ها در روز شنبه (۲۰ بهمن) هوای تهران نیمه ابری تا ابری، در بعضی ساعات با بارش باران و در ارتفاعات با بارش برف همراه خواهد بود و پیش‌بینی می‌شود که حداکثر دمای تهران در روز شنبه ۱۱ درجه سانتیگراد و حداقل دما شش درجه سانتیگراد باشد.
زومیتزومیت1 ماه قبل
مبل بادی یکی از محصولات فروشگاه تهران اینتکس دارای طرح و رنگ‌بندی بسیار زیبا و جذاب است که همین سبب شده مبل بادی از محبوبیت خاصی میان مصرف‌کنندگان برخوردار شود. تخت خواب بادی محصولی کاربردی، که اغلب توسط شرکت اینتکس تولید و روانه بازار شده است. تخت خواب بادی اینتکس دارای کیفیت بسیار بالایی است که توانسته جایگزین بسیار مناسبی برای تختهای چوبی و خوش‌خواب باشد. برای راه‌اندازی تخت بادی کودک شما می‌توانید یک پمپ باد دستی یا برقی از نمایندگی محصولات بادی در ایران تهیه فرمایید. تشک بادی با توجه به کارایی که دارد، در لیست پرفروش‌ترین محصولات فروشگاه اینتکس تهران قرار گرفته است.
خبرآنلاینخبرآنلاین3 هفته قبل
امیر سرکرده افزود: امروز اغلب استان‌های کشور جو پایدار و آرامی را تجربه می‌کنند و دمای هوای تهران به ۱۳ درجه بالای صفر می‌رسد. این در حالی است که برای استان‌های حاشیه خزر یعنی گیلان و اردبیل و به تدریج برای خراسان شمالی و رضوی افزایش نسبی دما نیز رخ خواهد داد. سرکرده اظهار داشت: برای روز جمعه نیز پیش بینی شده است بارش‌های خفیف و پراکنده‌ای استان‌های آذربایجان غربی و شرقی و ارتفاعات البرز و همچنین در استان‌های جنوب شرق کشور مثل سیستان و بلوچستان را دربرگیرد. کارشناس سازمان هواشناسی افزود: جنوب استان سیستان و بلوچستان، کرمان و همچنین استان‌های هرمزگان و فارس و بوشهر بارش‌های رگباری پراکنده همراه با وزش باد را تجربه خواهند کرد که بالا آمدن سطح آب رودخانه‌های این مناطق را هم به دنبال خواهد داشت. در نواحی سردسیر شمالغرب کشور پیش بینی می‌شود که بارش‌ها به صورت برف باشد و با توجه به وزش بادی که در این مناطق وجود دارد جاده‌های کوهستانی شمالغرب کولاک را نیز پیش رو خواهد داشت.
ایران‌جیبایران‌جیب1 ماه قبل
خسروی توضیح می‌دهد که چیزی حدود ٧ تا ٦‌درصد خانه‌های ویلایی تهران در منطقه تهرانپارس قرار دارند. او البته تأکید می‌کند که ویلانشین‌های لاکچری معمولا مناطق حومه تهران مانند پردیس و پرند را انتخاب می‌کنند تا در محیط خوش آب و هواتری سکونت کنند. با این وجود نزدیک به ١٠‌میلیون خانواده ایرانی در خانه‌های ویلایی زندگی می‌کنند. یک سوم ایرانی‌ها ساکن خانه‌های نقلیحدود ٣٠‌درصد یا یک سوم مردم ایران در خانه‌های نقلی زیر ٧٥متر زندگی می‌کنند. در این میان سهم واحدهای مسکونی ٥٠ تا ٧٥ متری از کل واحدهای مسکونی ٢١,٧‌درصد و سهم واحدهای مسکونی کمتر از ٥٠ متر اندکی بیش از ٩‌درصد است.
خبرآنلاینخبرآنلاین4 هفته قبل
تهران گرم‌خانه و مددسرا دارد. اما این دو گرم‌خانه جوابگوی زنان کارتن‌خواب تهران است؟ بدون شک جواب منفی است. فضاهای بی‌دفاع امن شونداین که در خیابان راه بروی و احساس امنیت کنی، مهم است. زهرا مالکی، طراح و مجری طرح «کاهش خطر پذیری فضاهای شهری برای زنان» پیش از این در شناسایی فضاهای ناامن شهر، به این نتیجه رسیده بود که فضاهای بی‌دفاع شهر یکی از فضاهای ناامن است. زنان به خاطر تردد بیشتری که در محلات دارند و با توجه به این که آسیب‌ها متوجه آنها می‌شود، بهتر می‌توانند فضاهای ناامن را شناسایی کنند.
برترین‌هابرترین‌ها4 هفته قبل
ایسنا نوشت: مدیر کل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی از آغاز فعالیت یک سامانه بارشی جدید از یکشنبه‌ (۷ بهمن) در نوار غربی کشور خبر داد. وی تاکید کرد: پس فردا (۷ بهمن) با ورود سامانه بارشی به غرب کشور، بارش باران در غرب و رگبار و رعد و برق و وزش باد در جنوب غرب کشور پیش‌بینی می‌شود. این کارشناس هواشناسی در پایان با اشاره به وضعیت جوی پایتخت طی روزهای آینده اظهارکرد: فردا (۶ بهمن) آسمان تهران صاف تا کمی ابری همراه با وزش باد خواهد بود. حداکثر و حداقل دمای تهران در این روز ۱۱ و ۱ - درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود. بیشترین و کمترین دمای تهران در این روز به ۱۳ و ۲ درجه سانتیگراد می‌رسد.
ایرناایرنا1 هفته قبل
به گزارش شامگاه یکشنبه خبرنگار ایرنا، در ساعت ۲۱ امشب مردم تهران با گلبانگ الله اکبر چهلمین پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی را جشن گرفتند. مردم تهران با حضور در خیابان‌ها، مساجد و همچنین پشت بام‌های منازل مسکونی با الله اکبر به استقبال جشن چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی رفتند. همچنین به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی، نورافشانی در ۴۰ میدان و بوستان شهر تهران از جمله میدان آزادی، برج میلاد، میدان انقلاب اسلامی، میدان امام حسین (ع)، میدان صنعت، میدان نماز شهرری، میدان ابوذر، میدان خراسان، میدا شوش، میدان بهمن، بوستان ولایت، میدان معلم، میدان کمال الملک و … به صورت همزمان در حال اجرا است. نور افشانی در پایتخت راس ساعت ۲۱ امشب ۲۱ بهمن ماه، همزمان با طنین بانگ الله اکبر در کشور اجرا شده است. تهرام/۷۲۴۳//۱۳۴۸انتهای پیام /*
ایرناایرنا1 هفته قبل
به گزارش شامگاه یکشنبه خبرنگار ایرنا، در ساعت ۲۱ امشب مردم تهران با گلبانگ الله اکبر چهلمین پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی را جشن گرفتند. مردم تهران با حضور در خیابان‌ها، مساجد و همچنین پشت بام‌های منازل مسکونی با الله اکبر به استقبال جشن چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی رفتند. همچنین به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی، نورافشانی در ۴۰ میدان و بوستان شهر تهران از جمله میدان آزادی، برج میلاد، میدان انقلاب اسلامی، میدان امام حسین (ع)، میدان صنعت، میدان نماز شهرری، میدان ابوذر، میدان خراسان، میدا شوش، میدان بهمن، بوستان ولایت، میدان معلم، میدان کمال الملک و … به صورت همزمان در حال اجرا است. نور افشانی در پایتخت راس ساعت ۲۱ امشب ۲۱ بهمن ماه، همزمان با طنین بانگ الله اکبر در کشور اجرا شده است. تهرام/۷۲۴۳//۱۳۴۸انتهای پیام /*
خبر فوریخبر فوری1 ماه قبل
شهردار تهران آلودگی و ترافیک را مهم‌ترین معضلات از دید ۹۰ درصد شهروندان تهرانی دانست و گفت: طرح سه شنبه‌های بدون خودو برای کاهش الودگی هوا اجرایی می‌شود که از دانشگاه‌ها انتظار می‌رود در این طرح پیشگام شوند. شهردار تهران با اشاره به آمار مرگ و میر در شهر تهران گفت: بر اساس آمار سازمان بهشت زهرا سالانه حدود ۶۰ هزار نفر در تهران فوت می‌کنند که از این تعداد ۱۲۰۰ نفر به دلیل سوانح جان خود را از دست می‌دهند. او به اجرای طرح «سه شنبه‌های بدون خودرو» اشاره و از دانشگاهیان و نخبگان خواست تا در این حرکت و حرکاتی مشابه آن پیشگام و پرچمدار باشند. او همچنین به منابع آلودگی در شهر تهران اشاره کرد و گفت: موتورهای کاربراتوری منشاء ۱۷ درصد از آلودگی هستند و امروز سه میلیون موتور در تهران وجود دارد و دانشگاه و نخبگان می‌توانند نقش مهمی در توسعه موتورهای برقی ایفا کنند. شهردار تهران در خاتمه با اشاره به وجود نهرها در سطح شهر تهران اظهار کرد: در گذشته در ستارخان و خیابان حبیب اله رودی وجود داشت که امروز خشک شده است.
مهرمهر3 هفته قبل
به گزارش خبرنگار مهر، سید حمید موسوی بعد از ظهر شنبه و در مراسمی با حضور پیروز حناچی شهردار تهران، مصطفی کاظمی مدیر کل دفتر شهردار تهران، شاپور رستمی معاون هماهنگی امور مناطق شهردار تهران، سیاوش شهریور فرماندار شمیرانات و معاونان و مدیران شهری منطقه یک تهران به عنوان شهردار این منطقه معارفه شد. شهردار جدید منطقه یک در این مراسم، طی سخنانی گفت: شمال تهران در رویکرد جدید مدیریتی خود از سرمایه گذاری بر سکونت به سمت سرمایه گذاری در گردشگری و خدمات رسانی پیش خواهد رفت. سید حمید موسوی اظهار داشت: حراست از ویژگی‌های طبیعی و تاریخی این منطقه، بهبود نظام ترافیک، حفظ توازن کالبدی منطقه، تغییر رویکرد سرمایه گذاری از مسکن به گردشگری وخدماتی، حفظ ارزش‌های بافت روستایی منطقه مانند محله‌های چیذر، درکه و …، رفع اغتشاشات بصری، فعال سازی کمیته ایمنی و مناسب سازی در سطح منطقه از اهداف دوره جدید مدیریت شهری در منطقه خواهد بود. وی گفت: شمال تهران دارای ۳ امامزاده (ع) متبرک، هزار شهید و ۵۰۰جانباز است که ارادت خاصی به آنها داریم و همچنین دارای امکانات زیست محیطی، رود دره‌ها و منابع طبیعی بسیاری است که می‌تواند در اختیار همه شهروندان قر ار بگیرد. موسوی گفت: این منطقه دارای ۶۱ هکتار پهنه دیپلماتیک و دارای قطعات بزرگ دانه است و قابلیت‌های بالقوه‌ای دارد که امیدواریم بتوانیم از همه پتانسیل‌های آن استفاده بهینه داشته باشیم.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین3 هفته قبل
خبرگزاری میزان- عضو شورای اسلامی شهر تهران، ری و تجریش و رئیس شورای اسلامی استان تهران با حضور در سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران و در جریان بازدید از مرکز فرماندهی و ستاد مدیریت بحران تهران با اقدامات و سامانه‌های این مرکز آشنا شد. به گزارش گروه جامعه خبرگزاری میزان الهام فخاری پس از آشنایی با سامانه هشدار سریع زلزله، برنامه کاهش خطرپذیری محلات شهر تهران، مدرسه آماده، از اقدامات سازمان مدیریت بحران شهر تهران و تلاش شهرداری در ارتقای مدیریت حوادث و سوانح قدردانی کرد. رئیس شورای اسلامی استان تهران افزود: بهره گیری از ظرفیت اعضای شورای شهر‌ها و روستا‌ها در حوزه مدیریت بحران به عنوان مدنی‌ترین بخش و نزدیک‌ترین نهاد به مردم بسیار ارزشمند است. در ادامه این جلسه احمد صادقی رییس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران نیز در سخنانی افزود: شهر تهران به عنوان ۱۲ کلان شهر دنیا از آسیب پذیری بسیار بالایی برخوردار است و تهران به عنوان یکی از شهر‌های پر ریسک دنیا به شمار می‌آید. وی با بیان اینکه مسوولیت کمیته بحران کلان شهر‌ها به سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران واگذار شده است افزود: همچنان که بسیاری از استان‌ها از تجارب سازمان مدیریت بحران شهر تهران استفاده می‌کنند استان تهران نیز در این خصوص از اولویت بالایی برخوردار است و می‌توانیم این تجارب را منتقل و از تجارب موفق سایر استان‌ها نیز استفاده کنیم.
تسنیمتسنیم3 هفته قبل
به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، سید حسن رضوی مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان تهران در نشست خبری اظهار داشت: هم‌اکنون شاهد این موضوع هستیم که بحث آب شرایط خاصی را در دنیا، کشور و استان تهران دارد. وی افزود: سرانه هایی که در چهل سال پیش در دنیا، کشور و همچنین استان تهران داشتیم، به شدت کاهش یافته و به شرایطی رسیده‌ایم که ناچاریم وضعیت تخصیص آب را برنامه ریزی شده‌تر از گذشته مدیریت کنیم. رضوی با بیان اینکه «سرانه آب در ایران تا نیم قرن پیش ۷۵۰۰ متر مکعب به ازای هر نفر بود»، گفت: در حال حاضر این رقم در ایران به ۱۴۰۰ متر مکعب به ازای هر نفر رسیدهف اما در استان تهران این رقم به مراتب کمتر است و ۳۵۰ متر مکعب به ازای هر نفر است. وی ادامه داد: با بحران تامین آب در کشور مواجه‌ایم به طوری که وارد شرایط هشدار شده‌ایم، اما این موضوع در کلان‌شهر تهران از نظر سرانه تامین آب به گونه‌ای است که با بحران مواجه‌ایم. مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای تهران تصریح کرد: در برخی مناطق در تهران روزی یک میلیمتر نشست زمین داریم که در مقایسه با مقیاس جهانی سالی ۲ تا ۳ سانتیمتر بسیار رقم بزرگی است.