توئیتر

توئیتر

مهرمهر21 دقیقه قبل
به گزارش خبرنگار مهر، مرتضی عمومهدی عصر سه شنبه در جمع خبرنگاران کاشانی با بیان اینکه بسیج شجره طیبه انقلاب اسلامی است که چهل سال پیش به فرمان بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی تشکیل شد، اظهار داشت: بسیج از مردم، با مردم و برای مردم است. بسیج چهل سال خدمت، جهاد، شهادت؛ شعار امسال هفته بسیجوی با اشاره به اینکه شعار هفته بسیج امسال «بسیج چهل سال خدمت، جهاد، شهادت» است، بیان داشت: در طول چهل سال انقلاب اسلامی از ابتدای نهال نوپای انقلاب تاکنون بسیج و بسیجیان در اقشار و رده‌های مختلف در کنار مردم برای رفاه و امنیت مردم تلاش و کوشش کردند. وی با اشاره به برگزاری ویژه برنامه‌های مختلف ناحیه مقاومت بسیج شهرستان کاشان در هفته بسیج گفت: بیش از ۴۰۰ برنامه مختلف فرهنگی، هنری، اجتماعی و غیره در طول هفته بسیج در شهرستان کاشان برنامه ریزی شده است که قبل و در طول این هفته برگزار می‌شود. عمومهدی با بیان اینکه گردهمایی بزرگ شکوه اقتدار با حضور بیش از سه هزار نفر از بسیجیان شهرستان کاشان در هفته بسیج برگزار می‌شود، تصریح کرد: یکی از فرماندهان ارشد سپاه سخنران ویژه این برنامه است. اعزام ۱۵۰ نفر از بسیجیان به مناطق سیل زدهوی همچنین افزود: ۱۵۰ نفر از بسیجیان شهرستان کاشان در قالب دو تیم ۳۰نفره برای اعزام به استان گلستان و ۱۲۰ نفره برای اعزام به استان لرستان برای کمک به مردم و هموطنان عزیز در مناطق سیل زده حضور یافتند و نسبت به پاکسازی منازل و معابر این دو استان در شهرهای مختلف اقدام کردند.
فارسفارس27 دقیقه قبل
یک نماینده دموکرات مجلس نمایندگان آمریکا ترامپ را دیکتاتوری قانون‌شکن توصیف کرد و گفت تغییر موضع واشنگتن در قبال شهرک‌سازی‌ها در اراضی اشغالی کرانه باختری، واقعیات را تغییر نمی‌دهد. وی در توییتر نوشت: «شهرک‌سازی‌های اسرائیل در کرانه باختری ناقض قوانین بین‌المللی است. مهم نیست رژیم فاسد و بی‌اخلاق ترامپ (بله، او شاه‌واره‌ای دیکتاتور و قانون‌شکن است) چه می‌گوید. این موضوع واقعیت را تغییر نمی‌دهد.» «ایلهان عمر» نماینده دموکرات ایالت مینسوتا نیز در پیامی در توئیتر از تصمیم آمریکا برای به‌رسمیت شناختن شهرک‌سازی اسرائیل انتقاد کرد. وی در این پیام توئیتری نوشت: «شهرک‌سازی‌های اسرائیل نقض کننده قوانین بین‌المللی، چندین دهه سیاست خارجی آمریکا و حقوق بشر فلسطینی‌هاست.
فردا نیوزفردا نیوز1 ساعت قبل
کارشناس و تحلیلگر مسائل سیاسی در آخرین پست توئیتری خود به ناکامی فتنه‌انگیزان و آشوبگران در شرایط ناآرام این روزها اشاره کرد. باشگاه خبرنگاران جوان: علی علیزاده تحلیلگر سیاسی و استاد فلسفه ساکن لندن ضمن انتشار پستی در حساب کاربری توئیتر خود به ناکامی آشوبگران برانداز و ضد انقلاب در جو ناآرام اخیر ایران اشاره کرد. علی علیزاده در توئیتر خود نوشت: خرداد۹۶ ترامپ از ریاض دیدار کرد. ۴۰۰ میلیارد$ سعودی را دوشید و در مقابل قول داد برجام را پاره و علیه ایران جنگ اقتصادی-روانی کند. این ۳۰ماه شکست سعودی در یمن و خروج آمریکا از کل منطقه تکمیل شد.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴1 ساعت قبل
تا جایی که مردم ایران، عراق و لبنان را سپر انسانی قرار داده است و از آنها در جهت اهداف خود سودجویی می‌کند. در همین شرایط اسرائیل هم بیکار ننشسته است و عملیات جنگ روانی خود را درباره اعتراضات ایران به راه انداخت. اعتراضات در عراق از زمانی آغاز شد که عبدالمهدی نخست وزیر عراق در سفرهای دوره‌ای برای میانجیگری میان سعودی و ایران بود. پس از بالا گرفتن بحران در عراق، رجب طیب اردوغان نیز، در واکنش به وضعیت عراق و لبنان، از کشانده شدن اعتراضات به ایران خبر داد و به مقامات کشورمان هشدار داد. وی در رابطه با ناآرامی‌ و اغتشاشات اخیرا ایران هم گفت: آمریکا از مطالبات ملت ایران حمایت می‌کند، ملت ایران از نظامی که نتوانست وظایف خود را انجام دهد خسته شده‌اند.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 ساعت قبل
به گزارش مشرق، «حیدر العبادی» نخست‌وزیر سابق عراق در واکنش به توافق احزاب عراقی در جهت اصلاح امور، در صفحه توئیتر خود نوشت که این توافق را به شرط برکناری دولت «عادل عبدالمهدی» امضاء کرده است. احزاب و فراکسیون‌های سیاسی حاکم در عراق، شامگاه دیشب (دوشنبه ۱۹ نوامبر)، توافقی مبنی بر اجرای شماری از تصمیمات و اقدامات اصلاحی در پاسخ به اعتراضات و تظاهرات‌هایی که از اول اکتبر گذشته در عراق آغاز شده، امضاء کردند. این گروه‌های سیاسی به دولت و پارلمان، ۴۵ روز فرصت دادند تا اصلاحات ذکر شده در این توافق را اجرا کنند. در صورت شکست دولت و پارلمان در این مسیر، رهبران سیاسی ملزم خواهند شد از طریق فراکسیون‌های خود در پارلمان، تصمیمات قانونی لازم و جایگزین را برای پاسخگویی به مطالبات مردمی اتخاذ کنند و پس گرفتن رای اعتماد از دولت و برگزاری انتخابات زودهنگام از گزینه‌های این رهبران خواهد بود. این در حالی است که دیروز جزئیاتی از پیش‌نویس قانون انتخابات اصلاحی که دولت آن را به پارلمان تحویل داده، منتشر شد و گروه‌های سیاسی امیدوارند که با اصلاح پروسه انتخابات، بسیاری از مشکلاتی که اعتراض مردم را به همراه داشته، رفع شود.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین3 ساعت قبل
اعتمادآنلاین| دو سال پیش وقتی موضوع عرضه سهام شرکت نفت دولتی آرامکوی عربستان که بزرگترین شرکت نفت جهان محسوب می‌شود، مطرح شد بسیاری از سرمایه گذاران خارجی مشتاق خرید سهم این شرکت سعودی بودند و کار به جایی کشید که ترامپ درصدد لابی کردن برای عرضه سهام آرامکو در آمریکا برآمد. ترامپ در نوامبر سال ۲۰۱۷ در توئیتر نوشت: ما اقدام عربستان در عرضه سهام آرامکو در بورس نیویورک را تحسین و از آن استقبال می‌کنیم. اما امروز و با قطعی شدن تصمیم سعودی‌ها برای عرضه سهام شرکت نفت خود و طی شدن روند این عرضه اولیه شاهد آن هستیم که نه تنها عرضه اولیه در بورس نیویورک اتفاق نمی‌افتد بلکه سهام آرامکو به سرمایه‌گذاران خارجی از آمریکا‌، کانادا، ‌اروپا و ژاپن نیز عرضه نخواهد شد. در عوض شرکت آرامکو در عرضه سهام خود می‌خواهد روی شهروندان سعودی خیلی ثروتمند که بسیاری از آنها از سوی خاندان سعودی مجبور هستند سهام آرامکو را بخرند، ‌ حساب کرده است، تا در واقع این عرضه اتفاق بیفتد. بانک‌های سعودی نیز در حال بازتر کردن قوانین ارائه تسهیلات در راستای فراهم کردن امکان خرید سهام آرامکو برای شهروندان سعودی هستند.
اقتصادنیوزاقتصادنیوز3 ساعت قبل
در همین شرایط اسرائیل هم بیکار ننشسته است و عملیات جنگ روانی خود را درباره اعتراضات ایران به راه انداخت. اعتراضات در عراق از زمانی آغاز شد که عبدالمهدی نخست وزیر عراق در سفرهای دوره‌ای برای میانجیگری میان سعودی و ایران بود. پس از بالا گرفتن بحران در عراق، رجب طیب اردوغان نیز، در واکنش به وضعیت عراق و لبنان، از کشانده شدن اعتراضات به ایران خبر داد و به مقامات کشورمان هشدار داد. این در حالی است که واشنگتن برای اعتراضات عراق نیز به همین صورت به دولتمردان این کشور فشار وارد کرد و همچنان این فشار ادامه دارد و فرق ایران با عراق در این است که تظاهرات عراقی‌ها یک رهبر بعثی دارد اما تظاهرات در ایران به این گونه نیست. وی در رابطه با ناآرامی‌ و اغتشاشات اخیرا ایران هم گفت: آمریکا از مطالبات ملت ایران حمایت می‌کند، ملت ایران از نظامی که نتوانست وظایف خود را انجام دهد خسته شده‌اند.
صدا و سیماصدا و سیما4 ساعت قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما به نقل از خبرگزاری فرانسه، مولود چاووش اوغلو وزیر امور خارجه ترکیه روز سه شنبه در واکنش به تصمیم آمریکا برای غیرقانونی تلقی نکردن شهرک‌های اسرائیلی تاکید کرد اسرائیل بالاتر از قوانین بین المللی نیست. وزیر امور خارجه ترکیه در توئیتر خود نوشت: هیچ کشوری فراتر از قوانین بین المللی نیست. اظهارات به شکل عمل انجام شده هیچ اعتباری در چارچوب قوانین بین المللی ندارد. دولت دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا روز دوشنبه اعلام کرد: آمریکا دیگر شهرک‌های اسرائیلی ساخته شده در کرانه باختری را غیر قانونی نمی‌داند. روابط میان ترکیه و اسرائیل پرتنش است و اغلب با حملات لفظی میان رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه و بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل همراه است.
خبرآنلاینخبرآنلاین4 ساعت قبل
در همین شرایط اسرائیل هم بیکار ننشسته است و عملیات جنگ روانی خود را درباره اعتراضات ایران به راه انداخت. اعتراضات در عراق از زمانی آغاز شد که عبدالمهدی نخست وزیر عراق در سفرهای دوره‌ای برای میانجیگری میان سعودی و ایران بود. پس از بالا گرفتن بحران در عراق، رجب طیب اردوغان نیز، در واکنش به وضعیت عراق و لبنان، از کشانده شدن اعتراضات به ایران خبر داد و به مقامات کشورمان هشدار داد. این در حالی است که واشنگتن برای اعتراضات عراق نیز به همین صورت به دولتمردان این کشور فشار وارد کرد و همچنان این فشار ادامه دارد و فرق ایران با عراق در این است که تظاهرات عراقی‌ها یک رهبر بعثی دارد اما تظاهرات در ایران به این گونه نیست. وی در رابطه با ناآرامی‌ و اغتشاشات اخیرا ایران هم گفت: آمریکا از مطالبات ملت ایران حمایت می‌کند، ملت ایران از نظامی که نتوانست وظایف خود را انجام دهد خسته شده‌اند.
افکارنیوزافکارنیوز4 ساعت قبل
افکارنیوز، به گزارشروزنامه فرانسوی لوموند روز سه‌شنبه در واکنش به موضع واشنگتن درباره «قانونی دانستن» شهرک سازی اسرائیل از دیدگاه حقوق بین‌المللی در صفحه توئیتر خود نوشت: ۵۰ سال اشغالگری غیرقانونی: چگونه است که گسترش شهرک‌سازی در کرانه باختری پایان نمی‌یابد؟ اخبار بین الملل- این منبع نوشت: به رغم قطعنامه‌های بین‌المللی، اسرائیل از زمان جنگ شش روزه در سال ۱۹۶۷ به شهرک سازی در سرزمین‌های اشغالی ادامه می‌دهد. مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا با اعلام اینکه دولت ترامپ سیاستش در قبال شهرک‌سازی‌های رژیم صهیونیستی در کرانه باختری را هم تغییر داده، مدعی شد که این شهرک‌سازی‌ها به خودی خود نقض قوانین بین‌المللی به شمار نمی‌روند. فدریکا موگرینی، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا با صدور بیانیه‌ای در واکنش به تصمیم آمریکا در به رسمیت شناختن شهرک‌سازی‌های رژیم صهیونیستی در کرانه باختری با تاکید بر اینکه موضع اتحادیه اروپا در قبال سیاست شهرک‌سازی رژیم صهیونیستی در اراضی اشغالی فلسطین تغییری نکرده، گفت: «تمام فعالیت‌های شهرک‌سازی طبق قوانین بین‌المللی، غیرقانونی هستند.» سخنگوی محمود عباس، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین نیز در واکنش به تغییر سیاست دولت آمریکا در قبال شهرک‌سازی‌های رژیم صهیونیستی در کرانه باختری اعلام کرد اقدام دولت آمریکا کاملا با قوانین بین‌المللی در تضاد است.
تسنیمتسنیم4 ساعت قبل
جنبش جهاد اسلامی فلسطین هم تاکید کرد اظهارات مایک پامپئو وزیر خارجه آمریکا، اظهارات استعماری و خصمانه و فاقد هرگونه مشروعیت و دلیل دیگری بر چهره کثیف آمریکا به خاطر حمایت از اشغالگری و تروریسم است. وی افزود شهرک‌های اسرائیلی غیر قانونی است و به مثابه جنایات جنگی علیه خاک و انسان و مانعی در برابر تشکیل دولت فلسطین است. واکنش سوریهدولت سوریه هم موضع آمریکا در حمایت از شهرک‌های صهیونیست نشین در کرانه باختری اشغالی را محکوم کرد. این منبع تصریح کرد موضع آمریکا باطل و فاقد وجاهت قانونی همانند موضع اخیر آمریکا درباره قدس و جولان اشغالی سوریه است. واکنش اتحادیه اروپااتحادیه اروپا اعلام کرد که موضعش در قبال شهرک سازی اسرائیل در اراضی فلسطینی تغییر نکرده است و تمام فعالیت‌ها در این زمینه را غیرقانونی قلمداد می‌کند.
تسنیمتسنیم5 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم؛ گزارش‌های مردمی حکایت از قطعی شبکه‌‌های اجتماعی فیس‌بوک و اینستاگرام در اروپا و امریکا دارد. این قطعی شامل اپلیکیشن مسنجر متعلق به فیس بوک هم شد. ۴ هزار گزارش مردمی اعلام کرد اپلیکیشن فیس‌بوک در تلفن همراه باز نمی‌شد و ۳ هزار گزارش دیگر در وب سایت Down Detector خبر از قطعی اینستاگرام در شب گذشته می‌داد. البته قطعی توئیتر هم گزارش‌هایی داشت اما به گستردگی فیس‌بوک و اینستاگرام نبود. انتهای پیام/
مهرمهر7 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از دیلی میل، کاربران در شرق آمریکا و انگلیس از قطعی گسترده فیس بوک و اپلیکیشن‌های مرتبط با آن خبر داده‌اند. حدود ۴ هزار گزارش دیگر حاکی از آن بود که اپلیکیشن فیس بوک در موبایل باز نمی‌شده است. به نظر می‌رسد روند قطع شدن فیس بوک و اپلیکیشن‌های مرتبط با آن در این اواخر افزایش یافته است. در ماه مارس قطعی فیس بوک، اینستاگرام و واتس آپ بیش از ۱۴ ساعت طول کشید. فیس بوک دلیل این امر را افزایش بار اطلاعات اعلام کرده بود.
مهرمهر9 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری مهر، «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا در این پیام که در توئیتر منتشر شده می‌نویسد: نانسی پلوسی گفته است این خطرناک است که به رای دهندگان اجازه بدهیم درباره سرنوشت ترامپ تصمیم بگیرند. در این پیام آمده است: این اظهارات همان حرف‌های فاکس نیوز به زبان دیگری هستند. پلوسی فکر می‌کند من در انتخابات پیروز می‌شوم و نمی‌خواهد این شانس را به مردم بدهد تا تصمیم بگیرند. پلوسی همانند Al Green می‌خواهد سیستم انتخاباتی ما را تغییر دهد. پلوسی طی روزهای گذشته پیشنهاد استعفای ترامپ را داده بود.
تسنیمتسنیم9 ساعت قبل
به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، وزارت خارجه رژیم صهیونیستی در صفحه رسمی خود در توئیتر، مرگ برادر رئیس امارات متحده عربی را به وی تسلیت گفت. در پیام تسلیت وزارت خارجه رژیم صهیونیستی چنین آمده است: به شیخ خلیفه بن زاید آل نهیان رئیس دولت امارات به خاطر درگذشت شیخ سلطان بن زاید برادر وی تسلیت می‌گوییم. در پی مرگ شیخ سلطان، رئیس امارات، سه روز عزای عمومی اعلام کرد و اینکه پرچم‌ها هم در این سه روز نیمه برافراشته باشد. انتهای پیام/
برترین‌هابرترین‌ها10 ساعت قبل
برترین‌ها: آخرین ساعات پنجشنبه بود که ناگهان خبر گرانی بنزین آمد و تقریبا از اولین ساعات جمعه تنش در برخی نقاط کشور آغاز شد. شاید جمعه کسی فکرش را نمی‌کرد که اعتراضات ادامه‌دار و تا این حد گسترده شود (از لحاظ پراکندگی جغرافیایی). ساعاتی بعد ویدئوی مرگ معترض دست به دست شد و فضای تازه‌ای رقم خورد. روزنامه‌ها هم در پوشش اتفاقات بیشتر خواستار برخورد با معترضان شده‌اند، برخی هم سعی کرده‌اند از کنار ماجرا بگذرند. آتش‌سوزی، شعار و در بعضی از مناطق محدود تخلیه مغازه‌ها وجه اشتراک ماجراست و آن چه که ایران می‌خواهد، آرامش و دعاست.
صدا و سیماصدا و سیما12 ساعت قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما، مهمترین عناوین خبری ۱۲ ساعت گذشته به شرح زیر است: ایران// نماینده دائم ایران در سازمان ملل متحد با استقبال از خاورمیانه عاری از سلاح اتمی و کشتار جمعی گفت: نظام بین‌المللی باید آمریکا و اسرائیل را به رفتار مسئولانه و پذیرش و اجرای تعهدات هسته‌ای وادار کند (خبرگزاری صدا و سیما از نیویورک). (خبرگزاری صدا و سیما) // محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه ایران گفت: اعلام حمایت آمریکایی‌ها از مردم ایران دروغی شرم آور است. کسانی که مانع رسیدن غذا و دارو به مردم می‌شوند نمی‌توانند این چنین ادعا‌هایی را مطرح کنند (شبکه تلویزیونی العالم). امریکا// سازمان ملل متحد اعلام کرد بیش از ۱۰۰ هزار کودک مهاجر در آمریکا در بازداشت هستند (خبرگزاری فرانسه) // مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا گفت: شهرک سازی اسرائیل در کرانه باختری مغایر با قوانین بین المللی نیست (شبکه تلویزیونی اسکای نیوز عربی). (خبرگزاری فرانسه از واشنگتن) لبنان// مجلس لبنان فردا بعد از ۳۳ روز تعطیلی باز گشایی خواهد شد.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز17 ساعت قبل
به گزارش مشرق، «عبدالله متولیان» در یادداشت روزنامه «جوان» نوشت: سرعت و نحوه عمل اغتشاشگران در حوادث روزهای اخیر پس از اعلام نرخ‌های جدید بنزین با فاصله کمتر از ۲۴ ساعت از شروع عرضه بنزین با قیمت جدید، از آمادگی کامل شبکه نفوذ دشمن در مواجهه احتمالی برای نقش‌آفرینی حداکثری در چنین حوادثی حکایت می‌کند. اینک نظام سلطه نسل پنجم جنگ علیه ایران را تحت عنوان «جنگ مرکب هنگ‌کنگی» تجربه می‌کند. اساس جنگ‌های نسل پنجم بر دو پایه «نفوذ سازماندهی شده موردی و جریانی در تمام اجزای حکومت و لایه‌های اجتماعی و تمامی اقشار و صنوف» و «تحریم و فشار حداکثری بر مردم تا مرز عصیان، سرکشی، شورش و اغتشاش علیه حاکمیت» استوار است. در این حالت اگرچه آغاز حرکت به بهانه اعتراض به مشکلات اقتصادی و معیشتی است، اما در کم‌ترین زمان ممکن اعتراضات معیشتی به شورش علیه حکومت و درخواست تغییر قانون اساسی و تغییر اساس نظام تبدیل می‌شود. در حادثه اخیر اولا این اقدام بدون پیوست تبلیغاتی انجام شده که قطعا مردم به دلیل ناآگاهی از منافع اجرای طرح صرفا تحت تأثیر بمباران و طوفان اخبار جعلی دشمن و شبکه نفوذ قرار داشته‌اند.
فارسفارس19 ساعت قبل
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «ایمن الصفدی» وزیر امور خارجه ایران روز دوشنبه به اقدام دولت آمریکا در به‌رسمیت شناختن شهرک‌سازی رژیم صهیونیستی در کرانه باختری واکنش نشان داد. رسانه‌ها این تحول را جدیدترین اقدام دولت «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا در جهت تضعیف تلاش‌های فلسطین برای به رسمیت شناخته شدن به عنوان کشوری مستقل دانسته است. دولت آمریکا در راستای تضعیف تلاش فلسطین برای به رسمیت شناخته شدن به عنوان کشوری مستقل تا به حال بیت‌المقدس را به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی به رسمیت شناخته است. واشنگتن همچنین دفاتر دیپلماتیک فلسطین را در واشنگتن تعطیل کرده است. انتهای پیام/.
صدا و سیماصدا و سیما20 ساعت قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما به نقل از خبرگزاری فرانسه از باماکو، ارتش مالی در پیامی در صفحه توئیتر خود اعلام کرد هفت نظامی ارتش این کشور روز دوشنبه در درگیری با افراط گرایان نزدیک مرز نیجر کشته شدند. در این پیام توئیتری آمده است: «در چارچوب عملیات دو جانبه برای از بین بردن تروریست‌ها در مرز مالی _ نیجر، یک گشت نیرو‌های مالی در روز هجدهم نوامبر ۲۰۱۹ در تابانکورت با تروریست‌ها درگیر شد.» این منبع افزود: «در این درگیری هفت نظامی کشته و پانزده نفر دیگر زخمی شدند همچنین برخی تجهیزات نیز منهدم شد. زخمی‌ها به نیجر منتقل شدند.» ارتش مالی خاطر نشان کرد: «در پی این ماجرا نیرو‌های ارتش مالی و نیجر با حمایت نیرو‌های فرانسوی موسوم به برخان، اوضاع را در تابانکورت به کنترل درآوردند.» مناطق مرزی کشور‌های مالی، نیجر و بروکینافاسو صحنه درگیری میان ارتش‌های این کشور‌ها با افراط گرایان است. نیرو‌های خارجی نیز از ارتش‌های کشور‌ها حمایت می‌کنند. حمله روز دوشنبه در حالی انجام شد که در دو حمله افراط گرایان در ماه مه حدود یکصد نظامی مالی کشته شدند.
فارسفارس20 ساعت قبل
رئیس‌جمهور سوریه گفته آنچه که جامعه سوریه و دیگر جوامع عربی از فقدان آن رنج می‌برد نبود گفت‌وگو بین اقشار مختلف است. به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «بشار اسد» رئیس‌جمهور سوریه روز دوشنبه در جلسه گفت‌وگوی آزاد با گروهی از جوانان سوری گفت که مذاکره شالوده ایجاد راه‌حل‌هاست و نباید مذاکره‌ای که صورت می‌گیرد، صرفا برای انجام مذاکره باشد. به گزارش روسیا الیوم، رئیس‌جمهور سوریه تصریح کرد، آنچه که جامعه سوریه و دیگر جوامع عربی از فقدان آن رنج می‌برد نبود گفت‌وگو بین اقشار مختلف است. رئیس‌جمهور سوریه افزود: چنین گفت‌وگوهایی به یک نیازی فوری برای هر جامعه‌ای مبدل شده که با چالش‌های بزرگی مانند مواردی که ما با آن روبرو هستیم، مواجه شده است و این نیازمند انسجام و آگاهی اجتماعی است. ریاست جمهوری سوریه در حساب توئیتر خود اعلام کرد که محور جلسه پرسش و پاسخ اسد و جوانان سوری، اوضاع اقتصادی و فساد، نقش جوانان در رهبری دولت، افراط گرایی و تروریسم، شفافیت و مبارزه با شایعات و نقش رسانه‌ها در این زمینه بوده است.
مهرمهر21 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری مهر، «دونالد ترامپ»، رئیس جمهوری آمریکا در حساب کاربری خود در توئیتر، اعلام کرد که پیشنهاد دموکرات‌ها برای ادای شهادت در جریان تحقیقات برای استیضاح را بررسی می‌کند. در همین ارتباط، ترامپ در توئیتی نوشت: پلوسی پیشنهاد کرد که من در جریان تحقیقات این استیضاح مزخرف شهادت دهم. در حال حاضر روند تحقیقات پیرامون استیضاح ترامپ در کنگره آمریکا در جریان است و برخی از شاهدان نیز برای ادای شهادت در مورد ترامپ در کنگره حاضر شده‌اند. دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا با توجه به ادای شهادت‌های گوناگون و بیشمار در ارتباط با ماجرای اوکراین روز به روز بیشتر تحت فشار قرار می‌گیرد. مجلس نمایندگان که اکثریت آن را دموکرات‌ها تشکیل می‌دهند، کمیته اطلاعاتی خود را مسئول بررسی موضوع استیضاح ترامپ که به «اوکراین گیت» مشهور شده، کرده است.
تجارت‌نیوزتجارت‌نیوز22 ساعت قبل
عددی که مستقیما بازار دو خودرو فرانسوی یعنی رنو ساندرو و پژو ۲۰۷ را نشانه گرفته است. این خودرو در نسخه اتومات گران‌ترین عضو جمع است و مدل صفر کیلومتر آن حداقل ۱۸۰ میلیون تومان می‌ارزد. نسخه دستی ساندرو ۱۵۰ میلیون می‌ارزد و بین خریداران به دویدن بی‌وقفه بدون درد و خونریزی و هزینه شهرت دارد. مصرف سوخت سابرینا بهتر از پژوه است اما در پس ساندرو قرار دارد و خب سطح امکاناتش بین دو خودرو به چند آپشن ساده محدود می‌شود. سابرینا اتومات هم گرچه خودرو خوبی است اما شما کماکان بجسبید به ساندرو که مرگ ندارد!
افکارنیوزافکارنیوز23 ساعت قبل
افکارنیوز، به گزارش «ایمن الصفدی» وزیر امور خارجه ایران روز دوشنبه به اقدام دولت آمریکا در به‌رسمیت شناختن شهرک‌سازی رژیم صهیونیستی در کرانه باختری واکنش نشان داد. اخبار بین الملل- وی در پیامی در توئیتر نوشت: «شهرک‌سازی اسرائیل در فلسطین اشغالی، ‌ نقض قوانین بین‌المللی بوده و اقدامی است که راه حل دو دولت را از بین می‌برد.» الصفدی در ادامه اضافه کرد: «درباره خطرات موضع امریکا در قبال شهرک‌سازی‌ها و نتایج آن بر تلاش‌های صلح هشدار می‌دهیم.» «مایک پامپئو» وزیر امور خارجه ایران شامگاه دوشنبه در کنفرانس خبری در واشنگتن اعلام کرد که این کشور شهرک‌سازی رژیم صهیونیستی در کرانه باختری را به رسمیت می‌شناسد و آن را مانعی در روند صلح میان فلسطینیان و اسرائیل ندانسته و مخالف با قوانین بین‌المللی نمی‌داند. رسانه‌ها این تحول را جدیدترین اقدام دولت «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا در جهت تضعیف تلاش‌های فلسطین برای به رسمیت شناخته شدن به عنوان کشوری مستقل دانسته است. دولت آمریکا در راستای تضعیف تلاش فلسطین برای به رسمیت شناخته شدن به عنوان کشوری مستقل تا به حال بیت‌المقدس را به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی به رسمیت شناخته است. واشنگتن همچنین دفاتر دیپلماتیک فلسطین را در واشنگتن تعطیل کرده است.
ورزش۳ورزش۳1 روز قبل
به گزارش «ورزش سه»، یکی از بازیکنانی که از همه دیگر بازیکنان جوان آکادمی قد بلندتری دارد، داوید ایسمون نام دارد. در ادامه به بررسی شرایط این بازیکن ۱۴ ساله که برای تیم زیر ۱۵ ساله‌های آژاکس بازی می‌کند خواهیم پرداخت. در تصاویر برتری فیزیکی و قدرت داوید ایسمون نسبت به رقبا است و آکادمی آژاکس تصاویری از این بازیکن در توئیتر خود منتشر کرده است. البته ایسمون تنها بازیکن قدبلند و نوجوانی نیست که مورد توجه قرار گرفته و ابراهیم ساو، بازیکن آکادمی زیر ۱۲ سال سویا نیز یکی دیگر از نواجوانان تنومند اروپا به شمار می‌آید. وی در مقایسه با دیگر بازیکنان آکادمی شبیه یک بازیکن بالغ از نظر ظاهری محسوب می‌شود.
مهرمهر1 روز قبل
این مقام وزارت خارجه آمریکا در واکنش خود با ادعای آن چه «خاموشی اینترنت» در ایران عنوان کرده در ادامه خواستار در اختیار داشتن فیلم‌هایی از این تحولات در ایران شده است. مشاور وزارت خارجه آمریکا در ادامه دخالت‌های خود، مدعی شده است که «بیاییم صدای مردم ایران» شنیده شود. کودوروسکی همچنین اظهارات مداخله آمیز دیگری در ارتباط با تحولات ایران داشته است و طی چند روز گذشته از جمله مقامات آمریکایی فعال و مداخله‌گر در ارتباط با ایران بوده است. پیش از کودوروسکی مقامات آمریکایی دیگری از جمله وزیرخارجه آمریکا و سخنگوی کاخ سفید نیز اظهارات مداخله آمیز دیگری در ارتباط با ایران عنوان کرده بودند. درخواست مداخله آمیز این مقام آمریکایی در شرایطی عنوان شده که طی چند روز گذشته در نتیجه تحرکات اغتشاش‌گران در برخی نقاط ایران، آسیب‌های قابل توجهی به اموال عمومی وارد شده و برخی ساختمان‌ها دچار آسیب شده‌اند.
تسنیمتسنیم1 روز قبل
به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، فرمانده عملیات بسته خبر برخی رسانه‌ها مبنی بر بسته شدن راه‌های منتهی به چاه‌های نفتی را تکذیب کرد. قاسم نزال فرمانده عملیات بصره امروز دوشنبه گفت خبر بسته شدن راه‌های منتهی به میادین نفتی از سوی تظاهرات کنندگان صحت ندارد. تاکید یک نماینده فتح بر ضرورت ترمیم اساسی کابینهیک عضو ائتلاف الفتح به رهبری هادی العامری بر ضرورت ترمیم فراگیر کابینه تاکید کرد. حنین القدو امروز دوشنبه تصریح کرد ضرورت دارد تا شاخص‌های واضح و مشخصی برای عملیات ترمیم کابینه وجود داشته باشد. عادل عبدالمهدی نخست وزیر عراق در مناسبت‌های متعددی تاکید کرده است که درصدد ترمیم کابینه و تغییر چند وزیر است.
ایسناایسنا1 روز قبل
سفیر کشورمان در لندن تحریم‌های آمریکا علیه ایران را ظالمانه توصیف و تاکید کرد که تصمیم دولت برای اصلاحات اقتصادی نشان دهنده پیوند قوی میان دولت و مردم کشور است. به گزارش ایسنا، حمید بعیدی‌نژاد سفیر جمهوری اسلامی ایران در انگلیس در حساب کاربری خود در توئیتر نوشت: دولت ایران در اثنای تحریم‌های ظالمانه آمریکا که بر زندگی اقتصادی مردم عادی تاثیر می‌گذارد، یک تصمیم بسیار شجاعانه برای اصلاح زیربنای اقتصادی اتخاذ کرده است. وی در ادامه نوشت: این نشان دهنده پیوند قوی میان دولت و مردم ایران است، واقعیتی که هنوز هم توسط بسیاری از افراد در غرب نادیده گرفته می‌شود. انتهای پیام
اقتصادنیوزاقتصادنیوز1 روز قبل
به گزارش اقتصادنیوز؛ پس از اظهارات مداخله جوبانه مقامات دولتی آمریکا و نیز موج‌سواری سعودی‌ها پیرامون اعتراضات در برخی شهرهای ایران، برخی دیگر از دولت‌های خارجی نیز نسبت به بروز برخی ناآرامی‌ها در ایران واکنش نشان دادند. همزمان این موضع دولت ترکیه، وزارت خارجه روسیه نیز اعلام کرد که از نظر مسکو، نیروهای خارجی شاید در پس دامن زدن به گسترش اعتراضات و ناآرامی در ایران قرار داشته باشند. مسکو: احتمال حضور نیروهای خارجی در اعتراض‌های مردمی ایران وجود داردبه گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس، دولت روسیه در اولین واکنش رسمی به اغتشاشات و ناآرامی‌های اخیر در ایران، بر احتمال دست داشتن نیروهای خارجی در این اغتشاشات تأکید کرده است. این اظهارنظر وزارت خارجه روسیه، اولین واکنش رسمی مسکو به تحولات و ناآرامی‌های اخیر در ایران بوده است. بیانیه مداخله‌جویانه وزارت خارجه آمریکا درباره ایرانبه گزارش اقتصادنیور به نقل از فارس؛ «مورگان اورتاگوس» سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در حمایت از آشوبها در حاشیه اعتراضات در ایران، بیانیه‌ای مداخله‌جویانه صادر کرد.

به انتهای لیست رسیدید