توئیتر

انتخابانتخاب1 روز قبل
مشاور امنیت ملی 'دونالد ترامپ' رئیس جمهوری آمریکا بامداد پنجشنبه اعلام کرد که وابسته نظامی ونزوئلا در سازمان ملل متحد «خوان گوایدو» رهبر مخالفان را به رسمیت شناخته است. به گزارش خبرگزاری رویترز، جان بولتون در صفحه شخصی خود در توئیتر با انتشار فیلمی از ژنرال «پدرو چیرینوس» نوشت: وابسته نظامی ونزوئلا در سازمان ملل متحد خوان گوایدو را به عنوان رئیس جمهوری موقت این کشور به رسمیت شناخت. مشاور امنیت ملی دونالد ترامپ در ادامه نوشت: به رسمیت شناختن گوایدو از سوی 'پدور چیرینوس' فشار‌ها به 'نیکولاس مادورو' رئیس جمهوری ونزوئلا را افزایش می‌دهد. آمریکا و متحدانش در منطقه با حمایت از گوایدو رئیس مجلس ونزوئلا در تلاش برای سرنگونی دولت قانونی این کشور بوده‌اند. این اقدام مداخله‌جویانه، محکومیت دیگر کشور‌ها از جمله چین و روسیه به عنوان اعضای دائمی شورای امنیت سازمان ملل متحد را به همراه داشته است.
انتخابانتخاب1 روز قبل
رییس جمهور روسیه و ولیعهد عربستان سعودی در مکالمه تلفنی هفته جاری برای ادامه همکاری‌های انرژی ابراز آمادگی کردند، در حالی که تحلیلگران غربی نسبت به استمرار پیمان نفتی میان این دو کشور تردید فزاینده‌ای دارند. اما تحلیلگران می‌گویند پیمان نفتی میان روسیه و عربستان سعودی که درصدد تقویت قیمت‌های نفت از طریق محدودیت عرضه هستند، روی پایه‌های لرزانی قرار دارد زیرا به نظر می‌رسد تنها عربستان سعودی به تعهداتش عمل کرده است. این میزان کاهش تولید به معنای آن خواهد بود که عربستان سعودی از دسامبر در ۷۰ درصد از اهداف کاهش تولید اوپک پلاس سهیم بوده است. ترامپ در نوامبر سال ۲۰۱۸ در پیامی در توئیتر نوشت: امیدوار است اوپک تولید نفت را کاهش ندهد. این تحلیلگر سیاسی در ادامه افزود: انتظار دارد عربستان سعودی برای نجات این پیمان، با سطح پایین پایبندی روسیه به توافق کاهش تولید، کنار بیاید.
ورزش۳ورزش۳1 روز قبل
به گزارش «ورزش سه»، خوشبین‌ترین هوادار اتلتیکو هم تصور نمی‌کرد که تیم محبوبش بازی برابر یوونتوس را با دو گل اختلاف ببرد. یووه در بازی برگشت باید سه گل بزند و گلی هم دریافت نکند تا یک بازی تاریخی رقم بخورد. مکس آلگری، سرمربی یوونتوس، ساعاتی پس از اتمام بازی اولین کسی بود که سعی در بازگرداندن امید به جبهه یوونتوسی‌ها را داشت. بازی برگشت کاملا متفاوت خواهد بود. یووه با سه گل در برنابئو پیش افتاد اما در نهایت گل دقیقه ۹۷ رونالدو از روی نقطه پنالتی باعث حذف این تیم شد.
ایسناایسنا1 روز قبل
معاون مرکز ملی فضای مجازی اظهار کرد: داده‌های بزرگ در پیام‌رسان‌ها تجمیع و از آن برای تحلیل مخاطب و ذائقه سنجی و دسته بندی او استفاده می‌شود. در واقع نقشه راه است و باید ابعاد آن روشن شود و شرح و تفصیل داده شود. وی افزود: رهبری وظیفه جهادی جوانان را شکست محاصره تبلیغاتی دشمنان تلقی می‌کنند و ما باید بدانیم ابزارها و امکاناتی که در این محاصره تبلیغاتی از آن استفاده می‌شود چیست. مگر می‌شود محاصره‌ای را شکست اما از ابزار دشمن اطلاع پیدا نکرد؟ وی با بیان اینکه تشویق به مشارکت در فضای مجازی زیاد است تصریح کرد: سرعت رشد پیام رسان‌ها چهار برابر سرعت رشد جمعیت جهان است. وی با اعلام این که ما به شکست محاصره تبلیغاتی دشمن در توئیتر نزدیک شدیم، بر هماهنگ کردن اجزای مختلف و حضور فعال با شناخت و همراه با مهارت لازم در فضای مجازی تاکید کرد.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل
چرا که احساس می‌شود این شبکه اجتماعی به خاطر ویژه‌گی هایی که دارد، دارای توان بسیار زیادی برای جریان‌سازی در فضای مجازی می‌باشد. حذف تیک آبی رئیس جمهور قانونی ونزوئلادر آخرین نمونه توییتر پا را فراتر نهاده اقدام به حذف توییت انگلیسی اکانت منتسب به دفتر رهبرانقلاب با محتوایی پیرامون فتوای تاریخی امام خمینی در مورد ارتداد سلمان رشدی نمود. تا اینجای ماجرا طبیعی است چرا که توییتر طبق ماهیت پلید آمریکایی خود عمل می‌کند اما آن چیزی که شگفت‌آور است سکوت مسئولین ایرانی و فعال در توییتر است. همان افرادی که وجهه‌ی قانونی و مشروعیت و مقبولیت خود را مدیون نظام اسلامی و رهبری هستند. منبع: خبرگزاری علم و فناوری
برترین‌هابرترین‌ها1 روز قبل
برترین‌ها: محمد مساعد، روزنامه نگار فعال در توئیتر خود بخشی از بودجه‌های شهرداری را بیان کرد. وی نوشت: «در لایحه بودجه سال آتی شهرداری تهران ۱۶/۷ میلیارد تومان برای «فرهنگسازی فعالیت‌های ارزشی و بصیرت افزایی» پیشنهاد شده. این مبلغ ۴/۸میلیارد بیشتر از بودجه پیشنهادی «تعمیر و تجهیز سامانه اتوبوس‌های تندرو» و ۳/۵میلیارد بیشتر از بودجه «احداث و تجهیز معابر ویژه دوچرخه» تهران است»
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز22 ساعت قبل
به گزارش مشرق، «تولسی گابارد»، قانونگذار آمریکایی و نامزد انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا روز پنجشنبه عربستان سعودی را «بزرگترین حامی تروریسم» توصیف کرد. گابارد در توئیتر، با اشاره به گزارش‌هایی که مدعی هستند دولت «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا قصد فروش فناوری‌های حساس هسته‌ای به عربستان سعودی را دارد گفت: «عربستان سعودی بزرگترین حامی تروریسم و ایدئولوژی افراط‌گرایی است که سازمان‌های تروریستی مانند القاعده و داعش را تغذیه می‌کنند. با وجود این دولت ترامپ قصد دارد به آنها فناوری‌های حساس هسته‌ای بفروشد. این، تهدید بزرگی برای ایمنی و امنیت آمریکا است.»
ایلناایلنا1 روز قبل
رئیس‌جمهوری آمریکا روزنامه نیویورک تایمز را دشمن حقیقی مردم خواند. به گزارش ایلنا به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهوری آمریکا، روز گذشته -چهارشنبه- با انتقاد از روزنامه نیویورک تایمز آن را «دشمن حقیقی مردم» خواند. ترامپ در پیامی که در صفحه رسمی‌اش در شبکه توئیتر منتشر شد نوشت: «گزارش‌های نیویورک تایمز جعلی است. آنها دشمنان حقیقی مردم هستند!» ترامپ پس از آن این اظهارات را منتشر کرد که روزنامه نیویورک تایمز روز سه‌شنبه در مقاله‌ای از «جنگ دوساله» ترامپ با تحقیقاتی که در مورد او به راه افتاده است خبر داد. «مگی هابرمان» خبرنگار نیویورک تایمز که یکی از نویسندگان این مقاله بود، در گفت‌وگو با شبکه خبری سی‌ان‌ان این مدعای ترامپ را رد کرد و در عین حال گفت که تمام نامه‌های او به کاخ سفید برای اظهارنظر درباره این مقاله «بی‌پاسخ مانده است.»
ایلناایلنا1 روز قبل
رئیس‌جمهوری آمریکا روزنامه نیویورک تایمز را دشمن حقیقی مردم خواند. به گزارش ایلنا به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهوری آمریکا، روز گذشته -چهارشنبه- با انتقاد از روزنامه نیویورک تایمز آن را «دشمن حقیقی مردم» خواند. ترامپ در پیامی که در صفحه رسمی‌اش در شبکه توئیتر منتشر شد نوشت: «گزارش‌های نیویورک تایمز جعلی است. آنها دشمنان حقیقی مردم هستند!» ترامپ پس از آن این اظهارات را منتشر کرد که روزنامه نیویورک تایمز روز سه‌شنبه در مقاله‌ای از «جنگ دوساله» ترامپ با تحقیقاتی که در مورد او به راه افتاده است خبر داد. «مگی هابرمان» خبرنگار نیویورک تایمز که یکی از نویسندگان این مقاله بود، در گفت‌وگو با شبکه خبری سی‌ان‌ان این مدعای ترامپ را رد کرد و در عین حال گفت که تمام نامه‌های او به کاخ سفید برای اظهارنظر درباره این مقاله «بی‌پاسخ مانده است.»
ایسناایسنا1 روز قبل
معاون وابسته نظامی ونزوئلا در سازمان ملل متحد در راستای افزایش فشارها بر روی نیکولاس مادورو، خوآن گوآیدو را به عنوان رئیس‌جمهوری خودخوانده این کشور به رسمیت شناخت. به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، جان بولتون، مشاور امنیت ملی آمریکا روز چهارشنبه در یادداشتی تویتتری این اعلام «کولونل پدرو کیرینوس»، معاون وابسته نظامی ونزوئلا در سازمان ملل متحد را اعلام کرد. بولتون در توییترش نوشت: معاون وابسته نظامی ونزوئلا در سازمان ملل متحد، کولونل پدرو کیرینوس، به رسمیت شناختن خوآن گوآیدو را به عنوان رئیس جمهور خودخوانده این کشور اعلام کرده است. با این حال استفان دوجاریک، سخنگوی سازمان ملل متحد گفت که هیچ اطلاعی از سوی هیئت سازمان ملل متحد در ونزوئلا مبنی بر تغییر در هیئت نمایندگان این کشور دریافت نکرده است. مادورو می‌گوید گوآیدو در حال ایجاد یک کودتا علیه او با کمک از آمریکا است.

آخرین خبرها درباره «توئیتر»

مهرمهر5 روز قبل
به گزارش خبرگزاری مهر، «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا در این پیام که در توئیتر منتشر شده آورده است: ملاقات‌ها و تماس‌های مهمی در مورد توافق تجاری با چین داشتیم و امروز نیز با اعضای دولت نشست هایی در این رابطه داریم. وی افزود: پیشرفت‌های زیادی در بسیاری از زمینه‌ها حاصل شده است. کشور ما توانایی بالایی برای رشد و رسیدن به مراتب بالاتر دارد.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز5 روز قبل
به گزارش مشرق، «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا در این پیام که در توئیتر منتشر شده آورده است: ملاقات‌ها و تماس‌های مهمی در مورد توافق تجاری با چین داشتیم و امروز نیز با اعضای دولت نشست‌هایی در این رابطه داریم. وی افزود: پیشرفت‌های زیادی در بسیاری از زمینه‌ها حاصل شده است. کشور ما توانایی بالایی برای رشد و رسیدن به مراتب بالاتر دارد.
برترین‌هابرترین‌ها3 هفته قبل
تیم ملی فوتبال ایران دیروز در مقابل تیم ملی ژاپن ۳ بر ۰ مغلوب شد، اما چیزی که بیشتر از نتیجه این بازی مورد توجه تماشاگران فوتبال خارجی قرار گرفت رفتار زشت، زننده و غیرقابل قبول سردار آزمون در بازی بود که به صورت بازیکن ژاپنی سیلی زد! برترین‌ها: تیم ملی فوتبال ایران دیروز در مقابل تیم ملی ژاپن ۳ بر ۰ مغلوب شد، اما چیزی که بیشتر از نتیجه این بازی مورد توجه تماشاگران فوتبال خارجی قرار گرفت رفتار زشت، زننده و غیرقابل قبول سردار آزمون در بازی بود که به صورت بازیکن ژاپنی سیلی زد! کاربران جهانی توئیتر و به خصوص ژاپنی‌ها ناراحتی و تعجب خود را به این صورت بیان کردند: بسیار ناراحت کننده است که سردار آزمون بازیکن ژاپنی را زد. او بازیکن فوتبال است؟ آیا او واقعا بازیکن فوتبال است؟ سردار آزمون، بازیکنی که آن حرکت شرم آور را انجام داد باید از تیم ملی ایران با نظر عموم کنار گذاشته شود. سردار آزمون تو بازیکن فوتبال نیستی، برگرد به خونت.
برترین‌هابرترین‌ها6 روز قبل
خبرگزاری مهر: به نظر می‌رسد پیام‌های خصوصی (Direct Messages) در توئیتر مدت زمانی طولانی و حتی پس از حذف نیز حفظ می‌شوند. علاوه برآن توئیتر پیام‌های خصوصی حساب‌های کاربری غیر فعال یا در حال تعلیق را نیز حفظ می‌کند. ساینی سال گذشته نیز باگ مشابهی را گزارش کرده بود اما این اختلال تاکنون را فاش نشده بود. این باگ به ساینی اجازه داد با استفاده از API منسوخ شده، پیام‌های خصوصی را بیابد، حتی پس از آنها ارسال و دریافت کننده آنها را حذف کرده‌اند. کاربران می‌توانند با دانلود کردن نسخه‌ای از اطلاعات حساب‌های کاربری شان متوجه شوند که توئیتر پیام‌های خصوصی حذف شده را همچنان نگه می‌دارد.
مهرمهر6 روز قبل
به گزارش خبرگزاری مهربه نقل از تک کرانچ، به نظر می‌رسد پیام‌های خصوصی (Direct Messages) در توئیتر مدت زمانی طولانی و حتی پس از حذف نیز حفظ می‌شوند. «کاران ساینی» یکی از محققان امنیتی که این باگ را کشف کرده به «تک کرانچ» می‌گوید: اطلاعات یکی از آرشیوهای توئیتر نشان می‌دهد این شبکه اجتماعی پیام‌های خصوصی کاربران را به مدت چند سال حفظ می‌کند. علاوه برآن توئیتر پیام‌های خصوصی حساب‌های کاربری غیر فعال یا در حال تعلیق را نیز حفظ می‌کند. این باگ به ساینی اجازه داد با استفاده از API منسوخ شده، پیام‌های خصوصی را بیابد، حتی پس از آنها ارسال و دریافت کننده آنها را حذف کرده‌اند. کاربران می‌توانند با دانلود کردن نسخه‌ای از اطلاعات حساب‌های کاربری شان متوجه شوند که توئیتر پیام‌های خصوصی حذف شده را همچنان نگه می‌دارد.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 ماه قبل
نماینده جوان آمریکایی بیش از ۲ میلیون فالوور در توئیتر و ۱٫۸ میلیون هم در اینستاگرام دارد. نکته جالب اینکه نمایندگان دموکرات قبلا به وی تاخته و تاکتیک‌های سیاسی وی را تقبیح کرده بودند اما حالا در سر کلاس وی حاضرشده تا تاکتیک‌های کسب محبوبیت در شبکه‌های اجتماعی را یاد بگیرند. ویدئوهای وی در آموزش آشپزی و یا چگونگی ورود به مجلس نمایندگان اخیرا بسیار محبوب و «پر لایک» شده‌اند. سال گذشته نمایندگان از هر دو حزب سعی کردند توانایی‌های فنی-مجازی خود را به رخ یکدیگر بکشند.
آخرین خبرآخرین خبر3 هفته قبل
اقدام توئیتر و فیسبوک علیه ایرانفارس/ «توئیتر» امروز پنجشنبه اعلام کرد قبل از انتخابات میان‌دوره‌ای کنگره آمریکا تمامی حساب‌های کاربری مرتبط با ایران، روسیه و ونزوئلا را حذف کرده است. به نوشته «ان‌بی‌سی‌نیوز»، توئیتر روز پنجشنبه مدعی شد عملیات‌های مخرب اینترنتی از حساب‌های کاربری وابسته به پنج کشور از جمله روسیه، ایران و ونزوئلا را شناسایی و تعطیل کرده است. طبق این گزارش، توئیتر اعلام کرده ۲۶۰۰ حساب کاربری مرتبط با ایران را حذف کرده است. فیسبوک هم در بیانیه‌ای اعلام کرد امروز پنجشنبه شمار زیادی از صفحات، گروه‌ها و حساب‌های کاربری که الگوی فعالیتشان در فیسبوک و اینستاگرام واقعی نبوده را حذف کرده است. فیسبوک مدعی شده این صفحات و حساب‌های کاربری از ایران هدایت می‌شده‌اند و در برخی موارد اقدام به بازنشر مطالب رسانه‌های این کشور می‌کرده‌اند.
مهرمهر1 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری مهر، مرکز اطلاع رسانی و ارتباطات معاونت اجتماعی ناجا با اشاره به وجود چند توئیت منتسب به فرمانده نیروی انتظامی، اعلام کرد: فرمانده نیروی انتظامی سردار حسین اشتری هیچ حساب کاربری در شبکه اجتماعی توئیتر ندارد و خبرهای منتسب به حساب کاربری ایشان کاملا کذب است.
برترین‌هابرترین‌ها2 هفته قبل
خبرگزاری مهر: توئیتر سعی دارد اجازه اصلاح پست‌ها را برای کاربرانش فراهم کند. این درحالی است که کاربران توئیتر از مدت‌ها قبل خواهان افزودن این ویژگی شده‌اند. اما روز جمعه در مصاحبه خود گفت: توئیتر مشغول بررسی امکان ایجاد ۵تا۳۰ ثانیه تاخیر در فرایند ارسال پیام است. در حال حاضر هیچ راهی برای اصلاح توئیت‌ها وجود ندارد. هر چند مدت‌ها است که کاربران خواهان اصلاح این ویژگی هستند، بسیاری از کارشناسان اشاره می‌کنند ممکن است از این ویژگی سواستفاده شود.
برترین‌هابرترین‌ها5 روز قبل
جدیدترین برنامه احسان علیخانی به نام «عصر جدید» که یک کپی از برنامه‌ای آمریکایی می‌باشد، دیشب از تلویزیون پخش شد و کسانی که این برنامه را دیدند، انتقاداتی را به شکل و فرم برنامه داشتند. برترین‌ها: جدیدترین برنامه احسان علیخانی به نام «عصر جدید» که یک کپی از برنامه‌ای آمریکایی می‌باشد، دیشب از تلویزیون پخش شد و کسانی که این برنامه را دیدند، انتقاداتی را به شکل و فرم برنامه داشتند. در ادامه واکنش کاربران را به این برنامه مشاهده می‌کنید.

#گام_دوم_انقلاب به روایت مردم + توئیتر و اینستاگرام

29+
تسنیمتسنیم1 هفته قبل
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین3 هفته قبل
تیم ملی فوتبال ایران دیروز در مقابل تیم ملی ژاپن ۳بر ۰مغلوب شد، اما چیزی که بیشتر از نتیجه این بازی مورد توجه تماشاگران فوتبال خارجی قرار گرفت رفتار زشت، زننده و غیرقابل قبول سردار آزمون در بازی بود که به صورت بازیکن ژاپنی سیلی زد.
برترین‌هابرترین‌ها3 هفته قبل
توئیتر امروز پنجشنبه اعلام کرد قبل از انتخابات میان‌دوره‌ای کنگره آمریکا تمامی حساب‌های کاربری مرتبط با ایران، روسیه و ونزوئلا را حذف کرده است. خبرگزاری فارس: «توئیتر» امروز پنجشنبه اعلام کرد قبل از انتخابات میان‌دوره‌ای کنگره آمریکا تمامی حساب‌های کاربری مرتبط با ایران، روسیه و ونزوئلا را حذف کرده است. طبق این گزارش، توئیتر اعلام کرده ۲۶۰۰ حساب کاربری مرتبط با ایران را حذف کرده است. فیسبوک هم در بیانیه‌ای اعلام کرد امروز پنجشنبه شمار زیادی از صفحات، گروه‌ها و حساب‌های کاربری که الگوی فعالیتشان در فیسبوک و اینستاگرام واقعی نبوده را حذف کرده است. فیسبوک مدعی شده این صفحات و حساب‌های کاربری از ایران هدایت می‌شده‌اند و در برخی موارد اقدام به بازنشر مطالب رسانه‌های این کشور می‌کرده‌اند.
ایسناایسنا1 ماه قبل
مقام‌های روسیه از گشایش یک پرونده برخورد با فیسبوک و توئیتر به دلیل عدم پایبندی به قوانین این کشور خبر دادند. به گزارش ایسنا، یک سازمان ناظر مخابرات در روسیه بر طبق گزارش خبرگزاری اینترفاکس این کشور امروز دوشنبه اعلام کرد پرونده‌ای اداری علیه توئیتر و فیسبوک به سبب کوتاهی این دو شبکه اجتماعی در پایبندی به قوانین مربوط به داده‌ها در این کشور می‌گشاید. به گزارش رویترز، این نهاد موسوم به «روس‌کوم‌نادزور» اعلام کرده که توئیتر و فیسبوک توضیح نداده‌اند که چطور و از کی قصد دارند قوانین روسیه را که بر طبق آن ملزم به ذخیره داده‌های شخصی کاربران روسی در سرورهای داخل روسیه هستند، رعایت کنند. انتهای پیام
انتخابانتخاب1 ماه قبل
سخنگوی سازمان نظارت بر ارتباطات جمعی روسیه از آغاز تحقیقات قضایی در مورد شبکه‌های اجتماعی فیس بوک و توئیتر در این کشور خبر داد که می‌تواند منجر به مسدود شدن آنها شود. مقام‌های روس اخیرا از فعالیت برخی شبکه‌های اجتماعی انتقاد کرده و فعالیت آنها را متناقض قوانین این کشور یا غیراصولی خوانده‌اند. دمیتری پسکوف سخنگوی رئیس جمهوری روسیه از جمله مقامات کرملین است که به تازگی از عملکرد مدیران تلگرام، فیس بوک و اینستاگرام انتقاد کرد. وی در این باره اظهار داشت: در جهان کنونی مدیریت شبکه‌های اجتماعی و سیستم‌های اقتصادی، ماهیت سیاسی پیدا کرده‌اند به طوری که می‌بینیم حساب‌های کاربری مردم روسیه را از شبکه‌های اجتماعی فیس بوک و اینستاگرام حذف می‌کنند. تلگرام نیز سال گذشته به اتهام نگهداری اطلاعات کاربران روس در خارج از روسیه و خودداری از ارایه دسترسی‌های لازم به نهادهای امنیتی روسیه برای دستیابی به ارتباطات کاربران مشکوک در این پیام رسان مسدود شد.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین4 هفته قبل
خبرگزاری میزان- مرکز اطلاع رسانی و ارتباطات معاونت اجتماعی نیروی انتظامی، اعلام کرد: فرمانده ناجا در شبکه اجتماعی توئیتر، هیچ حساب کاربری ندارد و خبر‌های منتسب به حساب کاربری ایشان کاملا کذب می‌باشد. به گزارش گروه جامعه خبرگزاری میزان مرکز اطلاع رسانی و ارتباطات معاونت اجتماعی ناجا با اشاره به وجود چند توئیت منتسب به فرمانده نیروی انتظامی، اعلام کرد: فرمانده نیروی انتظامی سردار «حسین اشتری»؛ هیچ حساب کاربری در شبکه اجتماعی توئیتر ندارد و خبر‌های منتسب به حساب کاربری ایشان کاملا کذب است. انتهای پیام/
عصر ایرانعصر ایران3 هفته قبل
شرکت فیسبوک و توئیتر هزاران حساب کاربری مرتبط با ایران را با اتهام نشر اخبار کذب از تارنماهای خود حذف کردند. به گزارش ایرنا به نقل از شبکه خبری ان بی سی، توئیتر اعلام کرد هزاران حساب کاربری مربوط به روسیه، ایران و ونزوئلا را شناسایی و حذف کرده است. این شرکت اعلام کرد: ۴۱۸ حساب کاربری مربوط به روسیه را که با هدف شعله ور کردن مشاجرات سیاسی داخل آمریکا فعالیت می‌کرده‌اند، حذف کرده است. همچنین یک هزار و ۱۹۶ حساب کاربری نیز که توئیتر مدعی شده به طور موثق با دولت ونزوئلا مرتبط بوده و در دفاع از نیکلاس مادورو رئیس جمهوری این کشور توئیت منتشر می‌کرده‌اند، جزو حساب‌های حذف شده است. به نوشته تارنمای ان بی سی، همزمان با این اقدام توئیتر، فیسبوک نیز از حذف ۷۸۳ صفحه، گروه و حساب کاربری مرتبط با ایران را حذف کرد.
الفالف1 ماه قبل
به گزارش فارس، نتایج یک تحقیق که بر اساس بررسی الگوی فعالیت برخی از حساب‌های کاربری حامی براندازی نظام ایران انجام شده نشان می‌دهد عمده این حساب‌های کاربری توسط ربات‌های توئیتری اداره می‌شوند. گولبرگ در یک رشته توئیت نوشته ۵۵۰۰ پیام جدید که با این هشتگ توئیت کرده‌اند را انتخاب کرده است. این الگو، اولین نشانه‌ای است که مشخص می‌کند احتمالا فعالیت این حساب‌های کاربری توسط ماشین اداره می‌شود و نه انسان. ضمن آنکه، بسیاری از این حساب‌های کاربری هستند که به طور متوسط بیش از ۱۰۰ توئیت در روز منتشر کرده‌اند. این میزان از فعالیت نیز احتمال ماشینی بودن فعالیت این حساب‌های کاربری را تقویت می‌کند.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 هفته قبل
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، بر اساس این اطلاعات و داده‌های منتشر شده، با اینکه تعداد کاربران فعال ماهانه در توئیتر با روندی کاهشی روبرو شده است اما به گفته جک دورسی، مدیرعامل توئیتر، تعداد کاربرانی که امکان درآمدزایی را برای این شرکت داشته‌ اند، افزایش یافته است و همین امر نیز موجب شده است در مجموع، درآمدزایی توئیتر بالا برود. تعداد کاربران فعال ماهانه توئیتر در سه ماهه پایانی سال ۲۰۱۸ میلادی به ۳۲۱ میلیون نفر رسید این در حالیست که تعداد کاربران فعال در ماه توئیتر در مدت مشابه سال قبل از آن، ۳۳۰ میلیون نفر بود و آمارها حاکی از یک کاهش قابل ملاحظه و چند میلیون نفری بودند. البته بسیاری از کارشناسان و تحلیلگران پیش‌تر از این احتمال سخن گفته بودند بنابراین این امر چندان برای توئیتر غیرقابل پیش‌بینی نبود. از دلایلی که توئیتر شاهد کاهش تعداد کاربران فعال خود بوده است، می‌توان به قوانین اتحادیه اروپا برای محافظت از اطلاعات و داده‌های کاربران اشاره کرد. طبق گزارش وب سایت سی نت، توئیتر همچنین آن دسته از کاربرانی را که با قابلیت درآمدزایی نامیده، بدینگونه تعریف کرده است: کاربرانی که در ساعات مختلف از شبانه‌روز از اپلیکیشن و پلتفرم وب سایت توئیتر استفاده می‌کنند و امکان نمایش تبلیغات برای آنها وجود دارد، کاربران درآمدزا محسوب می‌شوند.
برترین‌هابرترین‌ها2 هفته قبل
توئیتر رسمی لیگ قهرمانان آسیا خبر پیوشتن مهاجم پرسپولیس به استقلال را بازتاب داد. خبرگزاری فارس: گاودین منشا، مهاجم نیجریه‌ای پرسپولیس امروز رسما با قراردادی یک و نیم ساله به استقلال پیوست. در این راستا توئیتر رسمی لیگ قهرمانان آسیا این انتقال را بازتاب داد و نوشت: گاودین منشا قبل از آغاز مسابقات لیگ قهرمانان آسیا ۲۰۱۹ از پرسپولیس به استقلال پیوست.
خبر ورزشیخبر ورزشی2 هفته قبل
گاودین منشا، مهاجم نیجریه‌ای پرسپولیس امروز رسما با قراردادی یک و نیم ساله به استقلال پیوست. در این راستا توئیتر رسمی لیگ قهرمانان آسیا این انتقال را بازتاب داد و نوشت: گاودین منشا قبل از آغاز مسابقات لیگ قهرمانان آسیا ۲۰۱۹ از پرسپولیس به استقلال پیوست.
ایلناایلنا2 هفته قبل
مدیرعامل توئیتر از احتمال فراهم شدن ویرایش توئیت‌ها در آینده نزدیک خبر داد. به گزارش ایلنا به نقل از سی‌ان‌بی سی، «جک دورسی» مدیرعامل توئیتر با اعلام این‌که به احتمال زیاد امکان ویرایش توئیت‌ها در آینده نزدیک فراهم می‌شود، تاکید کرد که کاربر بازه زمانی بین پنج تا ۳۰ ثانیه برای ویرایش متن‌های خود فرصت دارد و این محدوده زمانی به طور مستقیم به متن‌های نوشته شده بستگی دارد. وی در عین حال تاکید کرد که علاقه چندانی به فراهم شدن این قابلیت ندارد، چرا که تاکید بر ویژگی هم‌زمانی این شبکه اجتماعی است. دورسی همچنین گفت که توئیتر قابلیت نشان دادن متن اصلی و ویرایش‌نشده را دارد و به این ترتیب سوء استفاده‌کنندگان نمی‌توانند مطالب نامناسبی را منتشر کرده و سپس اقدام به ویرایش آن کنند. این شبکه اجتماعی در ابتدا قابلیت ویرایش نداشت چرا که مبتنی بر سامانه پیام کوتاه است و به همین دلیل بازگشت به پیام‌های ارسال شده و ویراش آن امکان پذیر نبوده است.
ایلناایلنا2 هفته قبل
رژیم صهیونیستی اعلام کرد که با توجه به نزدیکی فراوان با کشورهای عربی به اصطلاح سفارت مجازی خود در کشورهای خلیج‌فارس را در شبکه توئیتر باز می‌کند. صفحه «اسرائیل در خلیج» در توئیتر ابتدا در جولای ۲۰۱۳ باز شد اما از دسامبر ۲۰۱۴ بدون بیان دلیل بسته شد. همزمان با توئیت اعلام خبر بازگشائی صفحه، تصویر دو معلم مشهور اماراتی- اسرائیلی به همراه ذکر نام دو طرف با آن منتشر شد. توئیت بازگشائی صفحه «اسرائیل به عربی» مورد حمله تند فعالان منطقه‌ای قرار گرفت که از جمله می‌توان به توئیت «محمد الجارالله» فعال سعودی اشاره کرد. «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی نیز در همین ماه به سلطنت‌نشین عمان سفر و با «قابوس بن سعید» پادشاه این کشور دیدار کرد.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 ماه قبل
به گزارش مشرق، نتایج یک تحقیق که بر اساس بررسی الگوی فعالیت برخی از حساب‌های کاربری حامی براندازی نظام ایران انجام شده نشان می‌دهد عمده این حساب‌های کاربری توسط ربات‌های توئیتری اداره می‌شوند. گولبرگ در یک رشته توئیت نوشته ۵۵۰۰ پیام جدید که با این هشتگ توئیت کرده‌اند را انتخاب کرده است. این الگو، اولین نشانه‌ای است که مشخص می‌کند احتمالا فعالیت این حساب‌های کاربری توسط ماشین اداره می‌شود و نه انسان. ضمن آنکه، بسیاری از این حساب‌های کاربری هستند که به طور متوسط بیش از ۱۰۰ توئیت در روز منتشر کرده‌اند. این میزان از فعالیت نیز احتمال ماشینی بودن فعالیت این حساب‌های کاربری را تقویت می‌کند.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین2 روز قبل
اعتمادآنلاین| رسانه‌های پاکستان اعلام کردند که توئیتر حساب کاربری «محمد فیصل» سخنگوی وزارت خارجه پاکستان را به دلیل شکایت هند، به حالت تعلیق درآورده است. به گفته رسانه‌های پاکستان، این اقدام زمانی صورت گرفت که فیصل، همزمان با برگزاری دادگاه «کلبوشن یادیو» جاسوس هندی در لاهه، اخبار لحظه به لحظه آن را در حساب کاربری خود توئیت می‌کرد. گفتنی است که هفته گذشته نیز سخنگوی وزارت خارجه پاکستان از حمله هکرهای هندی به سایت وزارت خارجه خبر داد. وی تصریح کرد: این حمله باعث از دست رفتن دسترسی به سایت وزارت خارجه پاکستان در برخی کشورها از جمله انگلیس، استرالیا و عربستان شده است. این در حالی است که اخیرا تنش‌ها بین هند و پاکستان متعاقب حمله اخیر در منطقه «پلوامه» در کشمیر تحت کنترل هند و کشته شدن ۴۴ نظامی هندی در این حمله، بالا گرفته است.
رکنارکنا1 ماه قبل
به گزارش انگجت، باگی در توئیتر از سال ۲۰۱۴ میلادی، توئیت‌های خصوصی برخی از کاربران اندروید را افشا کرده است. توئیتر این مشکل را در بخش Help Center خود فاش کرده است. این مشکل زمانی ایجاد شده که برخی از کاربران توئیتر که از اپلیکیشن اندروید استفاده می‌کنند، سعی کردند تنظیمات حساب کاربری خود را تغییر دهند و ایمیل آدرس خود را آپدیت کنند. پس از انجام این تغییرات، توئیتر گزینه «حفاظت از توئیت‌ها» (Protect your Tweets) را در حساب کاربری فرد غیر فعال می‌کرد. این مشکل برای کاربران دستگاه‌های اندرویدی اتفاق افتاده که تنظیمات حساب کاربری خود را بین ۳نوامبر ۲۰۱۴ تا ۱۴ ژانویه ۲۰۱۹ تغییر داده‌اند.
خبر فوریخبر فوری2 هفته قبل
جک دورسی، مدیرارشد اجرایی شبکه اجتماعی توئیتر امروز اعلام کرده است که قابلیت ویرایش توییت‌های ارسال شده به این پلتفرم اضافه خواهد شد. توئیتر به عنوان یکی از محبوب‌ترین شبکه‌های اجتماعی حالا به تازگی اعلام کرده است که به کاربران قابلیت جدید ویرایش پست و تولیت‌های به اشتراک گذاشته شده را می‌دهد تا آنها بتوانند بعد از ارسال و انتشار یک پست نیز، آن را ادیت و ویرایش کنند. این قابلیت بدون شک خیل عظیمی از کاربران و علاقمندان به شبکه اجتماعی توئیتر را خوشحال و خرسند خواهد کرد چراکه از بسیاری از سوءتفاهم و مشکلات ناشی از اشتباهات نوشتاری و غیره جلوگیری به عمل خواهد آمد. این در حالیست که چندی پیش جک دورسی اعلام کرده بود که احتمالا در آینده‌ای نزدیک گزینه ویرایش به پلت‌فرم توئیتر اضافه خواهد شد. وی در گفت‌وگو و مصاحبه‌ای با گزارشگر مؤسسه تکنولوژی هند خاطرنشان کرده بود که بسیاری از کاربران توئیتر همواره در فضای مجازی از عدم وجود قابلیتی تحت عنوان «ویرایش» (Edit) ناراضی و شاکی بودند.