تور روسیه

تور روسیه

کجاروکجارو1 هفته قبل
خط‌آهن ۹۰۰ کیلومتری قطار سریع‌السیر پرمافراست، امکان سفر گردشگران و ماجراجویان به یاکوتسک، سردترین شهر دنیا را فراهم کرده است. سرانجام امکان سفر به سردترین شهر دنیا با قطار فراهم شد، ‌این خط‌آهن، مسیری ۹۰۰ کیلومتری در خاک منجمد شمال روسیه را می‌پیماید. قطار سریع‌السیر پرمافراست (Permafrost Express) رسما اولین سفر خود را در تاریخ ۲۷ ژوئیه انجام داد. خط‌آهن Baikal-Amur Mainline از خط‌آهن سراسری سیبری در شهر تایشت منشعب شده، در حالی که قطار جدید سریع‌السیر پرمافراست در شهر تیندا از خط‌آهن سراسری سیبری جدا می‌شود و در جهت شمال به‌سمت سردترین شهر دنیا، ‌ شهر یاکوتسک در کنار رودخانه‌ی لنا می‌رود. شهر ولادی‌وستوکپیش از آغاز به کار قطار سریع‌السیر پرمافراست، رفت‌وآمد به یاکوتسک فقط از طریق دو فرودگاه کوچک شهر امکان‌پذیر بود و هیچ دسترسی جاده‌ای وجود نداشت.

برای صرف میان وعده در سن پترزبورگ کجا برویم؟

6+
کجاروکجارو2 هفته قبل
کجاروکجارو2 هفته قبل
در ادامه با ۷ جاذبه روسیه آشنا می‌شوید که اهالی به آن افتخار می‌کنند. در ادامه چند جاذبه مهم روسیه را معرفی می‌کنیم که اهالی این کشور به داشتن آنها می‌بالند. اگر دوست دارید سفر به روسیه را تجربه کنید، با کمک کجارو بهترین تور روسیه را جست و جو و خریداری کنید. کسانی که دوست دارند بیشتر مثل اهالی سفر کنند، می‌توانند قطارهای سریع‌تر را انتخاب کنند که از مسکو طبق برنامه منظم و همیشگی حرکت می‌کنند. دریای سیاهتقریبا همه اهالی روسیه خاطرات و داستان‌های جذابی از کودکی خود در نزدیکی دریای سیاه دارند.
کجاروکجارو2 هفته قبل
در ادامه چند نمونه از تسخیرشده‌ترین جاهای سن پترزبورگ را معرفی می‌کنیم. اول اینکه تنها قصر سن پترزبورگ است و دوم اینکه خانه مشهورترین روح شهر است! مجسمه مرد اسب سوار برنزیاین مجسمه سمبلی از روح پیتر کبیر در سن پترزبورگ است. قلعه پیتر و پل (Peter and Paul Fortress) زمانی که این شهر هنوز در مرحله ساخت قرار داشت، قلعه پیتر و پل، قلب شهر سن پترزبورگ بود. او در سلولش و در جریان یکی از سیل‌های سن پترزبورگ غرق شد.

۱۰ کاری که در سن پترزبورگ حتما باید انجام دهید

5+
کجاروکجارو3 هفته قبل

غذاهای محلی سن پترزبورگ؛ از سولیانکا تا هرینگ

7+
کجاروکجارو3 هفته قبل

زیباترین ایستگاه‌های متروی سن پترزبورگ را بشناسید

4+
کجاروکجارو3 هفته قبل

راهنمای گردش ۴۸ ساعته در سن پترزبورگ

4+
کجاروکجارو4 هفته قبل

برای تماشای دورنمای پانورامیک از مسکو کجا برویم؟

6+
کجاروکجارو1 ماه قبل

مراکز خرید سن پترزبورگ؛ از او پونت روژ تا بازارچه قدیمی (قسمت دوم)

8+
کجاروکجارو1 ماه قبل

مراکز خرید سن پترزبورگ؛ از گالریا تا یوروپلیس (قسمت اول)

4+
کجاروکجارو1 ماه قبل
کجاروکجارو1 ماه قبل
در سن پترزبورگ روسیه فروشگاه‌ها و مراکز خرید متعددی برای عرضه سوغاتی وجود دارد؛ اما همه آن‌ها کیفیت و قیمت مد نظر شما را ندارند. در این شهر فرنگ، کجا می‌توان سوغاتی‌های خوب و متنوع با قیمت مناسب خرید؟ مسافرانی که به سن پترزبورگ سفر می‌کنند، گزینه‌های زیادی برای خرید سوغاتی پیش رو دارند؛ در حقیقت سوغاتی بخش جدایی‌ناپذیر سفر، به‌خصوص برای ما ایرانی‌ها است. کسانی که تاکنون با تور روسیه به سن پترزبورگ سفر کرده‌اند، خوب می‌دانند که افراد سودجوی زیادی در کمین گردشگران هستند که جیب‌شان را خالی کنند. Dom Knigiمنبع عکس: وب‌سایت stpetersburg۴youکتاب می‌تواند ایده خوبی برای خرید سوغاتی باشد؛ بنابراین یک کتاب‌فروشی بزرگ می‌تواند مکان فوق‌العاده‌ای برای جستجوی این سوغاتی باشد. بازارچه گستینی دور (Gostiny Dvor) منبع عکس: وب‌سایت afarبازارچه گستینی دور زمانی اصلی‌ترین مرکز خرید شهر بودبازارچه گستینی دور زمانی اصلی‌ترین مرکز خرید شهر بود.
کجاروکجارو1 ماه قبل
این دو نفر موفق به جمع‌آوری مجموعه‌هایی منحصربه‌فرد از هنر قرن ۲۱ شدند که امروزه همچنان بخش عمده‌ای از آثار امپرسیونیست و پست‌امپرسیونیست دو موزه‌ی بزرگ روسیه، موزه‌ی پوشکین در مسکو و موزه‌ی آرمیتاژ در سن پترزبورگ، را تشکیل می‌دهند. سال آینده، مجموعه‌ی موروزوف برای نمایش در بنیاد لویی ویتون (Fondation Louis Vuitton)، به پاریس می‌رود؛ جایی‌که در سال ۲۰۱۶ نمایش آزمایشی مجموعه‌ی شاوکین را برگزار کرد. آثار هنری موزه پوشکینسرگئی شاوکین در سال ۱۸۵۴ در خانواده‌ای پرجمعیت از بازرگانان ثروتمند متولد شد. در سال ۱۹۰۳، برادرش که یک مجموعه‌دار بود، از دنیا می‌رود و در همان سال موروزوف به‌طور جدی به کار مجموعه‌داری مشغول می‌شود. کل آثار هنری فرانسوی در مجموعه‌ی موروزوف تا پایان جنگ جهانی اول به ۲۵۰ مورد رسید.

جذاب‌ترین محله‌های سن پترزبورگ را بشناسید

3+
کجاروکجارو1 ماه قبل
کجاروکجارو1 ماه قبل
در ادامه با بهترین موزه‌های سن پترزبورگ آشنا می‌شوید. در سن پترزبورگ موزه‌های فراوانی برای بازدید وجود دارد؛ ولی در سفرهای کوتاه چند روزه، فرصت کافی برای بازدید از همه آن‌ها فراهم نیست. موزه‌ها در وسعت و موضوعات مختلفی در سراسر سن پترزبورگ قرار دارند. این موزه از جمعه تا چهارشنبه از ساعت ۱۰ صبح تا ۶ بعدازظهر و چهارشنبه‌ها از ساعت ۱۰ صبح تا ۸ شب باز است. سن پترزبورگ شهری است که این نویسنده تا آخر عمرش در آن کار و زندگی می‌کرد.
زومیتزومیت1 ماه قبل
آژانس مقتدر سیر تور‌های منظمی برای سفر به ارمنستان و روسیه و مالزی برنامه‌ریزی کرده است. سفر تابستانه با تور ارمنستان به ایروانسفر با تور ارمنستان در این روزهای تابستانی می‌تواند باعث تجدید روحیه و شادی شود. با تور‌های سه شب یا چهار شب که آژانس مقتدر سیر برنامه‌ریزی کرده، به ایروان پرواز کنید. تمام هتل‌های پیشنهادی آژانس مقتدر سیر صبحانه‌های مفصل دارند و روزهایی زیبا را با صبحانه ارمنی در سفر شروع می‌کنید. تمام تور‌های روسیه که آژانس مقتدر سیر برنامه‌ریزی می‌‌کند، گشت‌های شهری با راهنمای فارسی‌زبان دارند.
کجاروکجارو1 ماه قبل
مسکو یکی از مهم‌ترین مقاصد گردشگری روسیه است که جذابیت‌های زیادی برای سرگرمی گردشگران دارد. پایتخت روسیه هر ساله گردشگران زیادی را جذب می‌کند. قبل از اینکه بخواهید تور مسکو رزرو کنید، با تله‌های توریستی این شهر آشنا شوید تا به دام‌شان نیفتید. بازدید از آرامگاه لنینسفر به مسکو بدون بازدید از بدن لنین در آرامگاهش شاید معقول به نظر نرسد. در زمستان معمولا اوضاع بهتر است، چون تعداد گردشگرانی که مسکو را برای سفر انتخاب می‌کنند، کمتر است.
کجاروکجارو1 ماه قبل
سن پترزبورگ، این شهر فرنگ رنگ به رنگ، جاهای دیدنی زیادی دارد که گردشگران را مسحور خود می‌کند. بازدید از شهرهای پرگردشگری مثل سن پترزبورگ، قطعا مشکلات خاص خودش را دارد. در ادامه تله‌هایی که در تور سن پترزبورگ ممکن است با آن مواجه شوید را معرفی می‌کنیم. صف‌های طولانی موزه‌هاساعت‌ها انتظار در بیرون موزه‌های مشهور در سن پترزبورگ دور از انتظار نیست. شهرهای بزرگی مثل سن پترزبورگ هم در طول روز و هم شب‌ها برای مسافران امن است.
کجاروکجارو1 ماه قبل
قبل از سفر، بهتر است بهترین کافه‌های سن پترزبورگ را بشناسید. سن پترزبورگ مثل همه شهرهای بزرگ و توریستی دنیا، کافه‌های فراوانی دارد. ما در ادامه چند کافه معروف این شهر را معرفی می‌کنیم تا در سفرتان به سن پترزبورگ و روسیه به آن‌ها سر بزنید. سفر به سن پترزبورگ یکی از به یاد ماندنی‌ترین سفرهای زندگی شما خواهد بود. مالکان این کافه، دو کافه دیگر هم در این شهر دارند؛ ولی این شعبه، شعبه اصلی است.
کجاروکجارو1 ماه قبل
مسکو و سن پترزبورگ دو شهر مهم روسیه هستند و در صنعت گردشگری نیز حرف‌های زیادی برای گفتن دارند. بنابراین، اگر می‌خواهید به این کشور سفر کنید و ابتدا به مسکو یا سن پترزبورگ می‌رسید، باید از هر دو دیدن کنید. چرا باید به سن پترزبورگ سفر کنید؟ مسکو درست است که پایتخت معاصر روسیه است، اما سن پترزبورگ تاریخی نیز در قرن‌های ۱۸ و ۱۹ پایتخت این کشور بود. سفر با هواپیماباوجود فاصله کوتاه، پروازهای متعددی بین مسکو سن پترزبورگ برقرار استباوجود فاصله کوتاه، پروازهای متعددی بین مسکو - سن پترزبورگ برقرار است. اگر قصد سفر یک‌روزه (از مسکو به سن پترزبورگ یا بالعکس) را دارید، حتما پاسپورت‌تان را به همراه ببرید.
کجاروکجارو1 ماه قبل
افزایش تنش‌ها و بایکوت صنعت گردشگری گرجستان از جانب روس‌ها، مقامات و فعالان عرصه گردشگری این کشور را نگران کرده است. ولادیمیر پویتن، رئیس‌جمهوری روسیه در حکمی تمام پروازها به مقصد گرجستان را لغو کرده و از گردشگران روسی خواسته تا این کشور را ترک کنند. در پی حضور نماینده‌ای از مجلس روسیه در پارلمان گرجستان و تجمع هزاران نفر از معترضان گرجستانی در اطراف ساختمان پارلمان باعث شد پوتین دستور لغو تمام پروازها به سمت گرجستان را صادر کند. سرگئی گاوریلوف، نماینده مجلس دومای روسیه، برای شرکت در جلسه مجمع نمایندگان پارلمان کشورهای ارتدوکس به گرجستان سفر کرده بود؛ اما حضور او در جایگاه ریاست پارلمان گرجستان حین سخنرانی در این پارلمان، باعث اعتراض‌های گسترده‌ای در گرجستان شده که روسیه را «اشغالگر» می‌خواند. شمار گردشگران روس در کشور گرجستان از سال ۲۰۰۱ تا کنون هر ساله با رشد مستمری همراه بوده است.
ایسناایسنا1 ماه قبل
مقامات و فعالان عرصه گردشگری کشور گرجستان از لغو سفرهای روس‌ها به این کشور پس از افزایش ‌تنش‌ها و بایکون صنعت گردشگری ابراز نگرانی کردند. انجمن مجریان تور روسیه اعلام کرد در حال حاضر بین ۵ تا ۷ هزار نفر گردشگر روسی از سوی تورهای گردشگری در گرجستان حضور دارند و بیش از سه برابر این رقم نیز به صورت شخصی به گرجستان سفر می‌کنند. دستور «ولادیمیر پوتین» مبنی بر لغو تمام پروازها به گرجستان پس از آن صورت گرفت که هزاران نفر از معترضان گرجستانی در پی حضور یک نماینده مجلس روسیه در پارلمان کشورشان در اطراف ساختمان این پارلمان تجمع کردند. «سرگئی گاوریلوف»، نماینده مجلس دومای روسیه، برای شرکت در جلسه مجمع نمایندگان پارلمان کشورهای ارتدوکس به گرجستان سفر کرده بود اما حضور او در جایگاه ریاست پارلمان گرجستان حین سخنرانی در این پارلمان، اعتراض‌های گسترده‌ای در گرجستان شده که روسیه را «اشغالگر» می‌خواند. شماره گردشگران روس در کشور گرجستان از سال ۲۰۰۱ تا کنون هر ساله با رشد مستمری همراه بوده است.
تکراتوتکراتو1 ماه قبل
در این نوشته مروری خواهیم داشت بر بهترین تورهای ساحلی تابستانی برای شروع سفرهای هیجان انگیز دوران تعطیلات شما در تابستان ۹۸. بهترین تورهای ساحلی تابستانیشروع تعطیلات تابستانی، یعنی بهترین زمان برای برنامه‌ریزی خوب و دقیق یک سفر دلچسب به کشورهای جذاب و دیدنی. تور روسیه، یکی از هیجان انگیزترین انتخاب‌ها در گرمای تابستان بوده که حال خوبی را برای سفر به شما داده و در جمع بهترین تورهای ساحلی تابستانی قرار می‌گیرد. شک نکنید که همه‌ی مسافران این آژانس بهترین خدمات را در هتل‌های پیشنهادی دریافت می‌کنند. سفر با تور تایلند در تابستان، گزینه بی‌نظیر برای چند روزی استراحت در ساحل و آرامش داشتن در کنار دریا بوده در جمع هیجان انگیزترین و بهترین تورهای ساحلی تابستانی قرار می‌گیرد.

۱۱ کیک خوشمزه روسی که حتما باید امتحان کنید

7+
کجاروکجارو1 ماه قبل
کجاروکجارو2 ماه قبل
در سفر به پایتخت روسیه، مسکو، نیز باید برخی نکات را رعایت کنید تا مشکلی برایتان به‌وجود نیاید. گردشگران زیادی هر روزه از موزه‌های متعدد، گالری‌های هنری، تئاتر، کلیسا، رستوران و … در مسکو دیدن می‌کنند. اما گاهی اوقات ممکن است که گردشگران ندانند چگونه باید در مکان‌های عمومی رفتار کنند. دنبال کردن نقشه‌ها و بروشورهایی که هتل ارائه می‌کندمنبع عکس: وب‌سایت russkiymirمرکز شهر مسکو بزرگ و متراکم است. گردشگران باید قادر به تشخیص موقعیت‌های منفی باشند و بدانند چه زمانی برای ترک محل مناسب است.
کجاروکجارو2 ماه قبل
روسیه کشوری وسیع با بناهای فرهنگی و مذهبی برجسته است؛ مساجد نیز نقشی در شکل‌گیری فرهنگ این کشور دارند. مسجد قلب چچن تنها مسجد روسیه است که هفت روز هفته و ۲۴ ساعته پخش زنده دارد. مسجد بلغار در کازانمسجد بلغار تنها مسجد تماما سفید روسیه استمسجد بلغار تنها مسجد تماما سفید روسیه است که در سال ۲۰۱۲ افتتاح شده است. مسجد جمعه (جامع) در دربنتمسجد جامع دربنت قدیمی‌تریم مسجد روسیه استمسجد جامع که در دربنت (Derbent) داغستان قرار دارد، قدیمی‌ترین مسجد روسیه به‌شمار می‌رود و یکی از زیباترین عبادتگاه‌های مسلمانان در روسیه است. مسجد جامع مایکوپیکی از محبوب‌ترین جاهای دیدنی جمهوری آدیغیه، مسجد جامع مایکوپ (Maykop Cathedral Mosque) است که در سال ۲۰۰۰ ساخته شد.

۷ چیزی که فقط در روسیه می‌توانید بخرید

3+
کجاروکجارو2 ماه قبل

حقایقی جالب درباره روسیه

13+
کجاروکجارو2 ماه قبل

۱۰ تفریح رایگان که در مسکو می‌توانید تجربه کنید

3+
کجاروکجارو2 ماه قبل

به انتهای لیست رسیدید